Schaduwmacht onaantastbaar: hoge ambtenaren komen altijd goed terecht
We kunnen natuurlijk wel doen alsof we in een gezonde democratie leven.
Maar hoeveel inspraak heeft de burger nu echt als ministers (vaak zonder veld- en vakervaring) geen kans maken tegen de ambtelijke onderlaag die hun beleid uit zou moeten voeren? En áls topambtenaren dan toch een keertje het veld mogen ruimen, struikelen ze een week later lachend bij een nieuwe overheidsinstantie binnen. Al die hoge ambtenaren zijn namelijk onder gebracht bij de Algemene Bestuursdienst (ABD) een "wervingsbureau voor topambtenaren dat de bezetting van de 1300 belangrijkste functies binnen de overheid regelt en de topambtenaren begeleidt, alles voor schaal 15 of hoger, met verdiensten vanaf jaarlijks ruim 75.000 tot maximaal 140.000 euro. (...) Loopt de termijn af of stopt de bestuurder tussentijds, dan heeft hij twee jaar de tijd om elders te solliciteren, met behoud van 95 procent van het laatstverdiende salaris. In die tweejarige ’zoekperiode’ zorgt de ABD voor tussentijdse opdrachten. De ambtenaar krijgt dan de status van ’buitengewoon adviseur’." Bij een wisseling van functie is het "onduidelijk in hoeverre prestaties meewegen. Meestal voltrekken de bestuurlijke verschuivingen zich immers in stilte. Komen ze naar buiten, dan zijn er vaak vraagtekens bij te plaatsen."
Een paar recente voorbeelden van topambtenaren die goed voor zichzelf laten zorgen:
- Directeur-generaal van de Belastingdienst Jaap Uijlenbroek. Werd ontslagen wegens de toeslagaffaire, maar mocht binnen een etmaal aan de slag als gemeentesecretaris van gemeente Den Haag. Dat geldt officieel als een functie buiten het rijksdomein van de ABD, maar uiteraard valt het binnen hetzelfde informele ambtelijke netwerk. Enkel wegens ophef ging die benoeming uiteindelijk niet door. Afgelopen week zat Uijlenbroek "bovenin de Haagse Zürichtoren, thuisbasis van de ABD, te praten over zijn toekomst. Hij wilde wel weer ergens aan de slag. Maar eerst even rustig aan, was het advies." Ondertussen is hij nog altijd gewoon 'buitengewoon adviseur'.
- Secretaris-generaal van het ministerie van Veiligheid en Justitie Siebe Riedstra. Onder zijn bewind werden cijfers over zware (zeden)misdrijven door asielzoekers verdoezeld. Eind november werd bekend dat hij de draaideur-hoofdprijs won, hij wordt per 1 maart 2020 directeur van ABDTopconsult: "Een pool van negen ambtenaren die doorgaans de pensioenleeftijd naderen en voor wie een aanstelling van zeven jaar daarom niet meer opportuun is. In plaats daarvan gaan ze bewindslieden in politiek gevoelige dossiers van advies voorzien."
Nu het allemaal zo pijnlijk aan het licht begint te komen komt ook de politiek in opstand, en staat de VVD ineens opvallend vooraan op de barricade. VVD-Kamerlid Helma Lodders: "Het kan niet zo zijn dat als je hebt gefaald, je automatisch weer op een andere functie terechtkomt. Ze moeten dan niet zomaar weggepromoveerd worden naar een andere functie. Dat gaat bij iedere willekeurige werknemer in het land ook niet zo."
Opvallende aan deze draaimolendraai is dat Rutte aan Wiebes de opdracht gaf om Haagse burrie Remkes te bellen dat hij die hoge belastingfaler (ook een vvd’er!) moest opnemen in zijn staf, maar nu dat niet is gelukt vanwege OpHeF, doet Helma Lodders (vvd) ineens of de vvd de baantjesmolen beu is. HYPOCRIET!
Reaguursels
InloggenPolitieke functies worden politiek benoemd. Dat is niet vreemd want ze zijn gewoon de kop v jut van een ministerie of departement.
Veel erger zou het zijn als incompetente mensen zelf een leider mogen kiezen obv voorkeuren die worden ingegeven door de waan vd dag en dan ook nog door de mensen die, in de meest vriendelijke vorm, eigenlijk al een voortplantingsverbod zouden moeten hebben.
Ik heb ooit het genoegen gehad om in kleine kring te discussieren met ene Fortuyn, Professor Pim van voren.
Exact dit onderwerp benoemde hij als één van de grootste gevaren, de onderlaag van de politiek, het drijfzand van de democratie waarin welwillende politici kopje onder kunnen gaan omdat de topambtenaren iets anders willen, maar van waaruit vooral veel te veel gestuurd wordt in de samenleving.
Ongekozen, vaak lange tijd on-beoordeelde mensen die zichzelf gedragen als architect van de samenleving. Allemaal zonnekoningen in hun eigen paleisjes.
Die mensen zijn een groter gevaar dan het grootste deel van de sukkels in de tweede kamer.
Waarom doet dit me denken aan het Poliburo? De nieuwe aristocratie. Niets van doen met het klootjesvolk, geen verantwoording afleggen, gewoon maar een stuk aankloten zolang je in de pas blijft lopen en niet te vervelende vragen gaat stellen want dan speel je niet mee.
@viejohuevon | 19-01-20 | 13:07: bedenk dat het alternatief is dat de burgemeester van Amsterdam gekozen wordt door het volk en dan gewoon Sylvana Simons heet. Gewoon obv meeste voorkeursstemmen, niet op kennis of zelfs maar politiek en bestuurlijke ervaring.
.. en wees stil...
De grootste schaduwmacht in de EU is de emir van Quatar en Amerikaanse miljardairs,
www.moxmo.de/wp/category/internationa...
Wordt net als andere dossiers iets waar incompetente politici jaren ingewikkeld over gaan lullen zonder ook maar iets op te lossen. Over 10 of 20 jaar stellen we nog steeds dezelfde vraag hoe het toch mogelijk is dat falende mensen aan de top steeds weer weg komen met mooie, vetbetaalde banen in het amtenarenapparaat.
Max. 140.000 euro als meest vetbetaalde baan. ...
Het is meelijwekkend
Ambtenaren die de pensioenleeftijd naderen pffff, mensen met 40 dienstjaren in het bedrijfsleven achter de rug, wat zo ongeveer dezelfde vergelijking rechtvaardigt als kilometers ten opzichte van Engelse mijlen worden verplicht voor behoud van uitkering vrijwilligerswerk te doen in gemeentewinkels, ook nog eens oneerlijke concurrentie tegenover de particuliere ondernemers. Dwangarbeid dus, hetgeen voor criminelen als onmenselijk wordt geacht. Gaaf land weer. Wat zijn we toch gelukkig.
Gedogen betekent het is crimineel maar we doen er niets aan. Welnu in Thailand hebben we nog een functionerend rechtssysteem. Terecht krijgt hij daar een pak slaag. De ombudsman is met zijn uitspraak volledig van het pad. Met al dit geleuter/gedogen zijn we wel mooi een narcostaat geworden van10 tot 20 miljard omzet. Krachten uit Iran, Libanon Hezbollah verdienen geld aan ons snuiven en financieren hiermee militaire onzin. Libanon, ooit Libaneze hash. Voor dit soort lieden die de maatschappij naar de bliksem helpen vind ik het prima dat ze flink wat straf krijgen. Asjeblieft kom me niet aanzetten dat dit uit de criminele hoek moet worden gehaald, als je gebruikt ben je onder de huidige omstandigheden een heler die de mafia steunt en alcohol ontwricht ook levens, families. Ik vind niet dat de ambtenaren een fout hebben gemaakt en respecteer de uitspraak van een rechterlijke macht, die is gedaan in een land met wel een goed rechtssysteem en waar handhaving nog hoog in het vaandel zit. Zo zou je het ook kunnen verwoorden.
ander draadje.
Van Delft junior?
@SlimmeBelg | 19-01-20 | 08:06: uw woorden, mijn gedachten
Ennnn, we laten de narcostaat gewoon doorsudderen, totdat we mexicaanse toestanden krijgen.Iedereen is hiervan de dupe behalve de drugs-maffia.Met name de burger en winkelier waar het geld vandaan komt voor de behoefte van de verslaafden, maar ook de algehele onveiligheid in een narcostaat.
@Ben5570 | 19-01-20 | 10:11: We constateren en gaan over tot de orde van de dag... schandelijke vertoning.Angst regeert al lang...
Door de WODC-affaire werd duidelijk dat Justitie ambtenaren maandenlang laat afluisteren die intern kritiek uiten.
Lees: www.nrc.nl/nieuws/2019/10/08/klokkenl...
Bij een dictatuur weet je in ieder geval wat je hebt, hier heb je particratie en doen de machthebbers waar ze zin in hebben zonder hierover rekenschap af te leggen.
En Timmermans zag dat het goed was.
@HaatbaardKnipper | 19-01-20 | 01:15:
Die rat is iemand met een dorpsmentaliteit die denkt de baas van de wereld te zijn. Hij heeft inderdaad een snor.
Het is inderdaad om woedend over te worden maar vergeet niet dat die teringlijers van een CEO‘s van grote bedrijven exact hetzelfde doen. Bedrijven half naar de klote helpen en dan met een flinke ontslagvergoeding net zo leuk weer naar de volgende baan. Timmer iemand? Of Scheepsbouwer. Dus in het heilig verklaarde bedrijfsleven gaat het het zo. Maak je geen illusies. Macht is macht.
Klopt en eens een slaaf, altijd een slaaf..
Hu köm iek äñ wachtgeld meneer Rütte?
Met een rappe tong leugens en halve waarheden verkopen heeft een doorslaggevender effect dan valide argumenten.
En zo komt dit glibberkabinet, met hun opperglibber, er steeds weer mee weg.
Ook nu weer met hun geveinsde verontwaardiging over dit stinkende zaakje.
ABD = Ambtelijke Bazen Doofpot ?
De illusie dat overheid voor de burgers is en wij bepalen wat goed en fout gaat is nog steeds in effect.
Wordt is wakker en ruik de koffie mensen
Onze politici en overheidsfunctionarissen zitten op die plek omdat ze inwisselbaar zijn.. 10 jaar vvd, Rutte is te beschadigd, maar wel alle verdragen en impopulaire maatregelen er doorheen. Rutte door naar Brussel en de volgende in de carroussel mag in het voetlicht.
PvdA, D66, GroenLinks. Take your pick
Nog eentje: om iets nieuws te bouwen zal het oude eerst moeten worden afgebroken
Wat voor de burger falen is, betekend zeer waarschijnlijk voor de politicus succes
Het is een systeem verborgen door de façade wat u in het gareel moet houden
Snapt u het nu?
De illusie dat overheid voor de burgers is en wij bepalen wat goed en fout gaat is nog steeds in effect.
Wordt is wakker en ruik de koffie mensen
Onze politici en overheidsfunctionarissen zitten op die plek omdat ze inwisselbaar zijn.. 10 jaar vvd, Rutte is te beschadigd, maar wel alle verdragen en impopulaire maatregelen er doorheen. Rutte door naar Brussel en de volgende in de carroussel mag in het voetlicht.
PvdA, D66, GroenLinks. Take your pick
Nog eentje: om iets nieuws te bouwen zal het oude eerst moeten worden afgebroken
Wat voor de burger falen is, betekend zeer waarschijnlijk voor de politicus succes
Het is een systeem verborgen door de façade wat u in het gareel moet houden
Snapt u het nu?
Voor een maximaal salaris waar ze in het bedrijfsleven om lachen baangarantie krijgen is de ophef niet waard.
Ik zou de management development trajecten bij de overheid niet classificeren als een graai- en schaduwmacht.
Focus maar eens op de gezondheidszorg maatschappen, daar gaat pas echt veel geld in om/door het putje voor de maatschappij.
Baangarantie verdedigen? Compleet idioot. En het gaat niet alleen om salaris. Ook om telkens opnieuw falen.
Ah. Dus het overgrote deel van de bevolking die onder modaal ontvangt, moet dit gewoon accepteren?
Omdat 'mensen in het bedrijfsleven' (u bedoelt te schrijven: de bovenste 2% van de werknemers, inclusief alle soorten 'executive officers') een hoger salaris binnen harken en daar bovenop 100% zekerheid dat, mocht je de boel zo genadeloos verkloten, dat je de volgende week weer terug in een zadel zit, dát moet de rest van de werknemers maar gewoon accepteren. Gewoon je mond houden, niet zeuren. Doe je het wel, sta je op straat, zonder inkomen, zonder garantie.
Dan die trajecten, die u niet ziet als graien en schaduwmacht. Zou ik ook zeggen, als ik er van geniet. Mondje houden, niks doorvertellen, wij worden er rijker van, maar dat het geld van de burger komt, jammer.
En als klapstuk gaan wijzen naar de volgende clusterfuck. Metafoor: Meneer, u moet niet zo klagen, het is enkel een beetje hinderlijk dat uw benen worden geamputeerd, maar er was eens een meneer en die was beide benen kwijt én een vinger, dat was véél erger.
@Sitting_targets | 18-01-20 | 22:20: Dat is een ongewenst effect wat los staat van de beloning.
Maar wat ik al aan gaf, trendvolgers slopen echt de maatschappij.
@EEnzame SchizofrEEN | 18-01-20 | 22:24:
Topambtenaren worden niet rijk van een max salaris van de balkenende norm.
Ga maar protesteren bij de speciale parkeerplaats die elk ziekenhuis heeft dat vol staat met Porsches en Mercedessen.
Ook fijn dat jij de kern van het probleem ontwijkt. Waarschijnlijk ben je zelf een graaier.
@Ongeblustekalk | 18-01-20 | 22:36: Zucht, diep door de knieën gaat* Telkens opnieuw falen in een baan staat niet los van baangarantie. Als je ontslagen wordt, dan werk je niet meer in de baan, en kun je dus ook niet meer in die baan falen. Begrijp je het een beetje?
@Sitting_targets | 18-01-20 | 22:57:
Deze ambtenaren zijn niet ontslagen.
Begrijp jij het nog wel?
@Kudtkip | 18-01-20 | 20:35
Akkoord. Bij intikken Taken Belasting (Google) krijgt men diverse sites met verschillende informatie. Bij de ene alleen over innen en zo, bij een andere weer veel meer. Zoals: De Belastingdienst Toeslagen is verantwoordelijk voor het verstrekken van huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en het kindgebonden budget. Dit wist ik niet, noem mij daarom geen gek. Als al die disciplines nou keurig los van elkaar zouden werken is er niets aan de hand, lijkt mij. Het is er nu een chaos, is mijn indruk.
Twee jaar lang 95 procent van het laatst verdiende loon, echt?
Geen UWV- regeltjes voor deze ambtenaren dus.
Is wel raar hoor, van uw en mijn belastingcenten.
Owww, wacht. Merlanni wil juist graag dat de huidige toplaag der ambtenarij behouden blijft, want dat beschermt ons tegen EXTREME invloeden!
W00t, dan ben je ook stekeblind voor flink wat extreme invloeden die rijkelijk ontkiemen hier ten lande. Zoals losgeslagen cultuurkinderen van uitheemse oorden. Nu ja, een ander extreem voorbeeld is ook de verhitte miljeucultuur.
Niemand kan of leert meer rekenen, en toch wordt alle natuurafbraak omgerekend tot meer geld of boete daar en daar - dat bedenken overigens beleidsadviseurs der overheid.
Oh, hemel.
Merlanni | 18-01-20 | 20:34
Ik ga het voor jou omdraaien: het is juist deze laag, met hun gegarandeerde inkomen, die politieke verandering saboteert. Het is die laag, vol communicatiemedewerkers en beleidsformulateurs etc. die serieuze verandering graag tegenhoudt.
Zij opereren feitelijk politieker dan die poppetjes met hun kop in de krant.
Eigenlijk is dit fiscusdebacle een heel goed voorbeeld: de minister wil deze shit niet. De staatssecretaris ook niet. En de ambtelijke directeur van de fiscus schuift ná het opstappen van de staatssecretaris door naar iets hoogs in Den Haag.
Wie had hier eigenlijk op moeten stappen? Zónder wachtgeld of enige vorm van salarisbehoud?
Think again...
Butters | 18-01-20 | 20:06
Bullshit.
De Belastingdienst is het verrekenloket bij uitstek.
Dus helemaal niet om alleen te innen, gek.
Daarbij, als ze de opgelegde taken van bijvoorbeeld toeslagen (zorg, huur, kinder - iets vergeten?) niet kunnen handelen, dan functioneert die dienst dus niet goed. Waarvan akte.
Het is natuurlijk wel zo dat die laag ambtenaren, laten we ze zo noemen, er wel voor zorgen dat grote verstoringen niets plaatsvinden.
Populisten zullen eenmaal als ze de touwtjes in handen krijgen niet door die laag heen kunnen. Het is een bescherming tegen al te extreme invloeden die ook wel eens fout kan gaan.
Dus ja, ik hink op twee gedachten. mijn hart wil die laag standrechtelijk executeren maar mijn hoofd niet.
Nou, de voorstanders van immigratie en milieugekken zijn anders blijkbaar goed in staat door die laag door te breken. Denk dat die laag zelf extreem is.
Dan wordt het tijd dat uw hoofd een beetje bij de tijd probeert te komen.
In jouw redenering kunnen we democratie wel afschaffen want veranderen is brrrr! Het us Juist het idee achter stemmen dat er wel iets kan veranderen. Als die toplaag dat in de weg zit en denken dat ZIJ de baas zijn, moeten ze met pek en veren weg.
Nederland heeft geen democratie, maar een oligarchie. Nederland is voor de bühne democratisch maar handelt oligarchisch. Soms slipt er iets democratisch erdoor heen, zoals het referendum. Maar dat is snel weer afgeschaft omdat de uitkomsten niet de gewenste bleken te zijn.
Oaahh, Tapu: not = nog. Fuck autotypo's.
In deze draad had ik Tapu not willen beantwoorden.
www.geenstijl.nl/5151403/baas-belasti...
Namelijk dat hij gelijk had over Uijlenbroek, als dat die er 10 jaar geleden niet als directeur van de afdeling Fiscus verantwoordelijk voor was dat duizenden gezinnen gedupeerd en als fraudeurs gemarkeerd werden over de toeslagen voor kinderopvang; maar wél was hij verantwoordelijk voor het NIET oplossen van die zeer ernstig bureaucratische overheidsfout.
Dat valt hem minstens zo kwalijk te nemen als het ambtelijk jagersgilde dat die ellende gestart was. Even voor het perspectief: al vroeg in 2019, dus al 2 jaar dat Uijlenbroek er de scepter zwaaide, kwam die fuckup jegens deze burgers in beeld.
En het enige wat er gebeurde, waren babbeltjes van de minister en uiteindelijk het 'opstappen' van staatssecretaris Menno Snel - waar gaan we die trouwen terug zien?
Als Commissaris van de Koning in Brabant? Nu dat Wim van de Donk verschuift naar een sjieke functie bij de Universiteit Tilburg?
www.omroepbrabant.nl/nieuws/3139723/W...
Hoe dan ook, als hoogste ambtenaar van de fiscus opstappen TIJDENS dit onopgeloste debacle (in ene moeten die gezinnen nog een heel jaar wachten op uitsluitsel - WTF?!?), een ware het niet dat er openlijk aandacht voor kwam, dat ie doodleuk in Den Haag wel even hoge functionaris kon gaan lopen te spelen?
Oh, wacht, nee toch nog even niet. Eerst maar in de flexibele subcategorie van zoiets als de ABD - ook een soort arbeidsvoorziening van de overheid om FALENDE topambtenaren het keihard te laten voelen dat ze niet meer super hoge functies op hun cv kunnen zetten.
Intern moet dit wel keihard aankomen. Dat verlaagde aanzien.
Praktisch qua inkomen geeft het geen fuck, dus ach, fuck dat aanzien.
En hé, de burger merkt er nog het minste wat van!
Nou, wat mij betreft raken al die zogenaamde toplui alle regelingen kwijt die aan hun ooit gestarte carrière verbonden waren.
Want dat, beste mensen, is nog de hoogst kwalijke factor - de laag aan beleidsambtenaren (hoeveel zijn het er, 10 duizend, 200 honderd duizend?) heeft een levenslang arbeidscontract.
De politiek kent iedere 4 jaar nieuwe poppetjes, met eigen contracten.
Die ambtenarij er vlak onder, officieel letterlijk hun dienaren, is veel beter verzekerd van een 'lekkere' functie en dito inkomen.
Ik heb het al veel vaker aangehaald: het is deze laag die grondig doorgelicht moet worden. Plus dat alle wettelijke regelingen afgeroomd dienen te worden.
Ik durf zelf te zeggen: ook bij geslaagde dienstvervulling.
@ “ de laag aan beleidsambtenaren (hoeveel zijn het er, 10 duizend, 200 honderd duizend?) heeft een levenslang arbeidscontract.”
Dat is niet meer zo. Sinds één januari 2020. De speciale ambtenarenontslagbescherming is afgeschaft. Wachtgeld bestaat nu niet meer
"Het kan niet zo zijn dat als je hebt gefaald, je automatisch weer op een andere functie terechtkomt. Ze moeten dan niet zomaar weggepromoveerd worden naar een andere functie. Dat gaat bij iedere willekeurige werknemer in het land ook niet zo."
Hahaha. Take a hike.... Zou zo goed als geen hond meer in de Eerste nóch Tweede kamer zitten indie dit toegepast wordt.
De roofridders van toen, nu in een driedelig pak.
Precies! Het is al eerder gezegd, maar de Belastingdienst is om te innen. Niet om op aanvraag toeslagen te verstrekken en achteraf maar eens te zien of het terecht was. Dat is de kat op het spek binden. De Belastingdienst werd hiermee met een oneigenlijk iets opgezadeld. De Tweede Kamer vond het allemaal goed. En nu tranen met tuiten huilen en ach en wee roepen. :(
Ging iets fout, ik weet niet wat. Was bedoeld voor Ivoren Toren 19:32
En ze hebben nog niets geleerd. Jetten twitterde alweer opgetogen dat ze nu ook CO2-belasting gingen invoeren. Geert Wilders had gelijk toen hij zei dat de twee D66'ers die het departement nu gaan leiden de zaak nog twee keer zo erg gaan maken. Ik hou mijn hart vast.
@butters: inderdaad is er door de belastingdienst keer op keer gewaarschuwd voor het invoeren van een fraudegevoelig Toeslagensysteem. Maar de Tweede Kamer luisterde niet. En smijt bovendien graag met geld om stemmen te kopen.
@theo-is-dood | 19-01-20 | 10:42:
Welke volidioot voert een toeslagen systeem in waar je ACHTERAF gaat controleren of de toeslag correct is verstrekt?!
Alleen al het bedrag aan terugvorderingen loopt in de honderden miljoenen. De procedures zijn tergend langzaam en bureaucratisch. Dat weet en wist de politiek.
Wiebes. Heeft als staatssecretaris zo'n beetje alles verknald waar hij met zijn tengeltjes aanzat en werd desondanks minister.
Hetzelfde geldt voor Sander Dekker, staatssecretaris OCW naar minister rechtsbescherming.
Klopt allemaal, die ambtenarenkliek maar even voor de duidelijkheid; Wie van de belastingdienst echt een zooitje heeft gemaakt zit nu nog steeds in het kabinet bezig de economie en het klimaat naar de gallemieze te helpen.
De echte schuldige aan het toeslagendebakel is de Tweede Kamer die elk jaar nieuwe wetten uitvaardigt en zo een onwerkbare situatie heeft gecreëerd voor alle betrokken.
@Ivoren Toren | 18-01-20 | 19:32:
Onze eigen Deep State ... hoge ambtenaren die in staat zijn om ministers en staatssecretarissen naar huis te laten sturen door hun niet de juiste informatie te geven.
Vergeet vooral hun hoeren niet die her en der hun acties goed lullen.
Deze types verdienen nóg minder respect.
Een crime die banencarrousel. Jenny Thunissen is er inderdaad een erg goed voorbeeld van (@Piet Karbiet 17:18). Hoewel geen ambtenaar vroeg ik mij ineens af hoe het met de mislukte burgemeester Aleid Wolfsen is vergaan. Nou, die is niet aan de bedelstaf geraakt. Volgens Google acht keer voorzitter van iets, met als top Autoriteit Persoonsgegevens en zes keer lid van een of ander. Allemaal betaald, vermoed ik. Waar haalt de man de tijd vandaan? Een scherpe agenda en overal niet meer dan wat babbelen. Op naar de volgende.
Ze zouden Google dus gewoon moeten verbieden voor het lekken van deze kwetsbare informatie.
Het is treurig dat ze er hun werk van gemaakt hebben, zuigen... ze spannen zelfs samen ter eigen verrijking ten nadele van the public. Ergens is dit misdadig
Met kukident lach je het zo weg
Het klopt ook niet dat ze 95 % ontvangen,Het UWV hanteerd een max dagloon van zo’n 225 euro,dat is ongeveer 2100,- netto per maand,al had je 10.000 netto in de maand verdiend ,je komt nooit meer boven het max dagloon uit.
Vanwaar deze rechtsongelijkheid ?,juist Den Haag zou het goede voorbeeld moeten geven alsof ze ook gewone menschen zijn ,gewoon net als ieder ander in de WW en het UWV regelt het allemaal met daarbij komende sollicitatie plicht van minimaal 4 x per maand.Dus zeker niet 95 % de eerste twee jaar omdat je zogezegd van het pluche afkomt.
@Coolcalmcollected | 18-01-20 | 19:25: Dat pluche is dat je lid bent van een politieke partij? Met name VVD, D666, GL, PvdA.
In sociëteit "de Witte" in den Haag aan het plein en heel kort bij het binnenhof worden de zaken bekokstoofd wie wat krijgt en voor hoe lang etc. Kennis en kunde is minder relevant, wel relevant is de juiste mensen kennen en er vriendjes mee zijn. Er zijn trouwens meer van die clubjes. EnheeLid worden doe je niet zo maar. En wat opvallend is, is het relatief hoge aantal heren die van de heren liefde zijn.
Macht, macht, macht en machtswellust.
Volgens goed Communistisch gebruik heet deze groep: De Nomenclatura.
Kan zo simpel. Je gaat van de 250 meest verdienende de disputen benoemen. En alle leden van die clubs hoeven even 10 jaar niet meer 'in dienst van het land' te functioneren.
Die enorme laag grootverdieners koopt die dure huizen. En zij die grijs haar hebben kopen de woningen voor hun kroost. Zo gaat dat in dit land.
Sja, met het bedenken van innovatie in industrie is geen droog brood meer te verdienen, in de ambtenarij en de politiek echter rijken de horizonten voorbij de klimaat-goudmijn.
@Jan Passant mk2 | 18-01-20 | 18:57: Jan, dit is echt onzin. Je kunt echt nog zeer snel en zeer goed geld verdienen in de industrie.
Kost een paar centen, rijen vol topambtenaren, maar wat een regelmacht.
Intussen zit daarboven een nog grotere hindermacht aan EU-topambtenaren. Dat is helemaal genieten van status.
In Washington wordt zulke regelmacht wel "the swamp" genoemd, vanwege de plakkende kracht van eindeloos groeiende budgetten & belangen.
Ineens weet je het, je wordt top ambtenaar!
Heb ik een keer geprobeerd. Helaas was ik niet zielig en ik had òòk geen specifieke woorden - bv. boreaal is fout - voor de functie.
Mijn vriendin is een top ambtenaar, maar geen topambtenaar.
“We kunnen natuurlijk wel doen alsof we in ene gezonde democratie leven...” Een paar topics terug zaten we nog in een functionerende democratie waar geweld naar de overheid als iets volslagen idioot werd omschreven, want we konden toch via de democratische manier de overheid bijsturen? Wat is het nou GS? Leven we nou in een bananenrepubliek waar de schaduwmacht regeert of is het pais en vree en is dus geweld tegen een onderdrukkende overheid not done? Pick one and stay with it!
Dat is een roep naar absolute en absurd misplaatste loyaliteit. Waar ken ik dat ook al weer van?
Heel gezond wat GS doet, loyaal zijn aan niemand!
False choice fallacy. Je kunt ook anti-establishment stemmen.
Hetzelfde geldt voor het gros der "reaguurders". Gal spuien op letterlijk alles wat de (r)overheid en haar diensten betreft. Wetgeving en de handhaving daarvan ridiculiseren. Maar oh wee indien iemand alternatieve acties of maatregelen suggereert! Dan is het huis te klein en wordt er om het hardst gebruld: handen af van "onze" (r)overheid en haar diensten en aldaar werkzame handlangers. En die, even daarvoor nog gewraakte, wetgeving dient plots stipt gehandhaafd te worden door die geweldige ambtenaren. Yep. Dezelfde ambtenaren die even daarvoor nog verketterd werden.
@RickVogelschrick | 18-01-20 | 20:35: Je moet gewoon met je rothanden van onze rotambtenaren afblijven.
Geweld vind ik een grens maar alles daaronder om deze overheid tegen te werken beschouw ik als burgerplicht. Daarnaast dienen raamambtenaren en politici met de grootst mogelijke minachting bejegend te worden.
@5611 | 19-01-20 | 00:14:
Ben het helemaal met u eensch.
Er zal toch óóit wel een "bijltjesdag" komen!?
Hmmzzz.. schaal 15? Nog <4 te gaan. Binnenkort maar eea voorbereiden (haha!).
In Frankrijk doen ze dat anders. Daar mag een nieuwe regering ook de top van het ambtenarenkorps vervangen. Beter idee, wel jammer voor de continuïteit en de ervaring maar democratischer.
Het lijkt mij gezond. Dat je niet in je eentje naar zo'n departement gaat, maar met een heel team, een eigen team. Maar die topambtenaren die moeten vertrekken, zullen dan waarschijnlijk wel wachtgeld krijgen.
In Amerika ook.
Lijkt mij een prima systeem.
De overheid is een onbetrouwbare partner !!
Een groot deel van de overheid werkt keihard en doet prima zijn best. Het is een beperkte bovenlaag die vanuit lobbycratisch oogpunt (corruptie) elkaar blijft dekken.
Je zou juridisch dit moeten afdekken. Maak (top)ambtenaren persoonlijk verantwoordelijk voor wanbeleid en grove nalatigheid.
@litebyte | 18-01-20 | 18:23:
De zwakste schakel bepaalt het resultaat.
De overheid heeft al vele malen laten zien dat ze stabiel is in onbetrouwbaarheid.
@litebyte | 18-01-20 | 18:23:
"Maak (top)ambtenaren persoonlijk verantwoordelijk voor wanbeleid en grove nalatigheid" Mag op dit moment niet wegens Pikmeer arrest.
@litebyte | 18-01-20 | 18:23: Jij slaat de spijker op zijn kop. Wanbeleid, corruptie, en pedofilie zijn schering en inslag bij deze ondemocratische leden der politieke partijen. Allemaal vriendjes politiek, macht dmv benoemingen bij de zittende politieke partijen houden enz.
Oplossing: Ander politiek systeem. E-democracy.
Tijdens de middeleeuwen is al eerder geëxperimenteerd met dergelijke incestueuze beleidscultuur. Neven die met nichten zorgden voor de troonopvolging. Dat leidde onder andere tot de bestorming van de Bastille en genetische bloedarmoede. Het is echt teleurstellend hoe weinig men leert van oude fouten.
Ik denk dat de elite wel wat geleerd heeft. Wat de elite ervan wilde leren: hoe je zo'n incestueuze beleidscultuur in stand kan houden. Dus dat er geen opstand uitbreekt. Het is het gewone volk dat te weinig geleerd heeft.
Het enige wat nu nog bestormd wordt is het toetsenbord, alsof iemand dat een r**t interesseert!
@Sitting_targets | 18-01-20 | 19:11:
"Het is het gewone volk dat te weinig geleerd heeft." & "hoe je zo'n incestueuze beleidscultuur in stand kan houden". Simpel, door je bloedlijn en afkomst geheim te houden, pas als je jezelf erin gaan verdiepen dan gaan er dingen opvallen. Als het over de Franse 'adel' en politiek gaat, heb ik nog wel een paar leuke vragen:
Welke voormalige Franse president behoort tot de adellijke familie van het huis van Nicolay?
en.wikipedia.org/wiki/Nicolay_family#...
en.wikipedia.org/wiki/File:Huwelijk_t...
Wie is barones Marie-Hélène van Zuylen van Nijevelt van de Haar en met wie trouwde ze in haar 2e huwelijk? (bonus: welk familielid is grootmeesteres in de hofhouding van de Nederlandse koninklijke familie?)
Welke voormalige Franse president werkte voor Guy de Rothschild van 1958 tot 1962 en ondertekende in 1973 de wet voor de omstreden hervorming van de Franse bank?
Welke belangrijke Franse politicus werkte van 2008 tot 2012 voor Rothschild & Cie Banque?
Tot welke familie behoort de voormalig IMF president en huidig president van de ECB?
Van studentenvereniging, waar ze elkaar leren kennen, tot Algemene Bestuursdienst (ABD), het zorgt netjes voor elkaar. En wat er nu ook wordt gemiept door politieke partijen, dat blijven ze gewoon doen.
Je achternaam doet een en ander vermoeden in dit opzicht. Minerva?
Vergeet de verstrengeling met de advocaten-, accountantskantoren en de belastingkamers niet. Partners zitten gewoon doodleuk het ene moment als advocaat en het andere als rechter of griffier in de rechtszaal. Want dat is allemaal keurig geregeld en ze doen geen zaken van kantoorgenoten of clienten enzo. Zelfreinigend vermogen enzo. Man, rechters kunnen niets een fatsoenlijk hun bijbaantjes opgeven.
Rechters zijn onafhankelijk !
Ach ja, vanmiddag even naar de "villamoord" gekeken,is dit nou een gezonde democratie? Tis goed dat ik wat extra beeldschermen had. Ongelooflijk. Wat een corrupt pleuris land is dit eigenlijk, Brazilië is er niks bij.
Ja, niet normaal. En maar wijzen naar Polen en Hongarije door onze deugers.
wij kregen een lijk in een hele goedkope kist met de mededeling "windshear".
27 jaar later blijkt gewoon dat ronald de boel verprutst heeft, wim niet ingreep, martin onderverzekerd was, hanja en annemarie het samen met de anderen in de doofpot hielden, het onderzoek voorgezeten werd door een vriendje van martin en bernhard, en nog meer. en dat is dan 1 ding.
Veel dwalingen onder druk van publieke opinie zijn net zo onvergeeflijk. Denk ook eens aan die vals beschuldigde verpleegster. Gebaseerd op achterklap. Bijzonder triest.
@Piet Karbiet | 18-01-20 | 18:07: Zo iemand als die Ad Baars moet je gewoon levenslang in een kerker gooien. Wat een schoft, tering Jantje, word er nog pissed off van wat een rat en die werken gewoon bij de pliesie. Denk om je hart Tishetnetnie.
Schaf de status ambtenaar af. Geef mensen die in overheidsdienst werken gewoon een marktconforme CAO zonder franje en zonder al die uitzonderingsregelingen, toeslagen en 'money for nothing' beloningen. Een staat die het zout in de pap waard is gaat beheerst en zuinig om het middelen die door de samenleving moet worden opgehoest. Corruptie, belangverstrengelingen en vriendjespolitiek = minimaal 5 jaar op water en brood.
Idd, het blijkt iedere keer weer gekker dan je had verwacht. Vanwaar 2 jaar 95% van het laatst verdiende salaris? Zeker als je vanwege incompetentie weg moet... Ambtenaren weten al jaren iedereen aan te praten dat ze het allemaal zo slecht hebben. Vergelijken zich ook graag met "het bedrijfsleven" als het voor hen goed uitkomt. Hebben wel specifieke voordelen waar je ze nauwelijks over hoort; baanzekerheid, hogere vergoedingen als je toch weg moet, lagere werkdruk etc. en door dat gehuil de laatste jaren ook hogere salaris verhogingen dan Jan met de pet.
Is toevallig net met ingang van dit jaar gebeurd.
"Content not allowed" Nou fuck you
Geen linkjes naar nupuntenel. Mag nie. En woorden van 45 letters of meer mag ook nie.
In veel (met name niet-EU) landen heet dit corruptie. Hier heet het lobby'en of vriendjespolitiek.
Nederland is offcieel een lobbycratie.
Ik had gesolliciteerd bij de Illuminatie. Keurig zoals gevraagd dat meisje bruut verkracht en vermoord, bleek de batterij van mijn camera leeg. Kak!
ah zonde man... ja zonder iets waarmee je te chanteren bent kom je niet in aanmerking. anders kunnen ze je niet sturen of kaltstellen dus helaas.
Opvallend dat de grootste criticus van de belastingdienst - de hier nogal bewierookte Omzigt - het vertikt om staatssecretaris te worden. Hij ziet de bui blijkbaar ook al hangen.
OmTzigt is een van de betere politici in NL. Maar er is iets met hem dat hem weerhoud om werkelijk te behoren tot die politici die werkelijk ook daadwerkelijk veranderingen kunnen doorvoeren.
Mogelijk wordt hij gechanteerd om een of ander iets (al dan niet door zijn eigen partij.)
Zo en zo elke politicus die zichzelf serieus neemt en nog bij zo'n populistische farizeeer partij het CDA zit...
Op sommige posten zetten ze gewoon expendables. Broekers-Knol bijvoorbeeld. Posten waar je gewoon niet kan slagen omdat beleid en visie slecht zijn of ontbreken. Inderdaad, Omtzigt kijkt wel uit.
Dat is zijn eigen keuze en die mag gerespecteerd worden. Bovendien is het een D666-post. Tenslotte is het goed dat er in ieder geval een paar Kamerleden hun werk wel serieus opvatten. En vergis je niet, Omtzigt zal niet snel tegen de coalitie stemmen maar het vertrek van Snel staat wel op zijn naam. Bij D666 is hij daardoor heel erg niet populair.
Daar zou ik ook voor bedanken.
Omzigt is een volksvertegenwoordiger die onder meer gekozen is door enorm veel voorkeursstemmen....... het zou raar zijn om die kiezers die op hem hebben gestemd de rug toe te keren........
Ik weet het..... een VVD-er maalt daar niet om maar ik denk dat Omzigt net te veel principes heeft..... meer dan die hele VVD club bij elkaar!
@Je_zeulende_zusje | 18-01-20 | 18:04:
Ik niet. Ik zou het zelfs gratis doen.
@VanBukkem | 18-01-20 | 18:13:
Je moet roeien met de riemen die je hebt. Dat kan alleen maar op reputatieschade uitlopen. Zelfde trucje als die gedoogconstructie met Geert. Omhelzing van Rutte is einde carrière.
@Fatwabuster | 18-01-20 | 18:05: Dat gebeurt toch heel vaak, dat een gekozen volksvertegenwoordiger in het kabinet terecht komt.
nederlandse overheid is al eeuwen corrupt en nog steeds zijn er mensen die het niet zien. vraag martin s. maar eens over "prins" bernhard, martinair, mc donnel douglas, de luchtmacht en de dutch dakota association voordat ie overleden is.
ze gaan over lijken, en ze komen er mee weg.
Dat werd pijnlijk duidelijk met de herinvoering van de doodstraf door Wilhelmina in 1943. Ingevoerd door iemand die geen koningin meer was sinds 13 mei 1940 ondertekend door iemand die geen minister meer was sinds 13 mei 1940 en niet gecontroleerd door het Nederlands parlement. Vervolgens is de doodstraf ongeveer tien keer uitgevoerd op Nederlands grondgebied. Hoezo integriteit bij de overheid?
@F. Jacobse | 18-01-20 | 18:07:
En een parlement dat sinds mei 1941 niet herkozen is. Daar vind ik wat van doch zet dat hier niet neer. Joris en ik verschillen daar nog al van mening over.
@F. Jacobse | 18-01-20 | 18:10: en al die nsb-ers die van juliana gratie kregen, we weten allemaal wel wie dat geregeld heeft.
allemaal vrijmetselaars die hun broeder aan een mooie nieuwe stap in zijn carrière helpen, niets mis mee toch?
schaduwmacht = vrijmetselarij.
Ah. Kamelen op het behang, enzo. U bent van vòòr 1939, zo mogen wij hier wel aannemen?
@bisbisbis | 18-01-20 | 17:55: Sommigen noemen het vrijmetselaars, anderen ABD
Zij denken; ik ben de kogel, jij bent de huls.
Fgg
Ik werk -zeer tot mijn schande, moet ik bekennen_ bij een organisatie die rechtstreeks valt onder Economische xaken & klimaat. Ik wil daar wég. Weg van al die groenlimks trutten, gekleed in jurkje en (niet)bijpassend maillootje, die hun nek niet verder kunnen verrekken, terwijl neerkijkend op lager beloonde collegaatjes. Ik haat mezelf erom.
Waarom ga je dan niet weg? Simpel..... omdat ik niet weg kan komen, war ik ook probeer.
Heeft u al geprobeerd om in een van die Groenlinks billen te knijpen...?!
je kunt gewoon weg maar je durft niet, dat is wat anders.
@Nemo_Tenetur | 18-01-20 | 17:50: laat me dan gewoon m’n tijd maar uitdienen. Soms is het middel erger dan de kwaal.
@prototyp | 18-01-20 | 17:51: Tuurlijk. Jij weet geukkig hoe het echt werkt.
Mijn diepste medeleven. Been there.
Gewoon ontslag nemen, jezelf met de rug tegen de muur zetten. Dan moet je wel. Heb ik ook gedaan.
Als je ander werk zoekt: Dit is het moment. Over een paar jaar stort de economie in, dan is het te laat.
@Vroegkaal | 18-01-20 | 17:53: de enige plek ooit waar ik niet weg kon was een cel. als je geen ontslag durft te nemen bij je baas ben je een slappe zak en zit je helemaal onder de plak.
Flauwekul. Als je ook maar iets kunt dan kun je zo aan de slag bij een adviesbureau, bedrijven helpen te voldoen aan de idiote regels die jij en je collega's bedacht hebben.
Ik zit wat lager in de boom en tijdelijk. Binnenkort beraden of ik dit wel wil.
@Je_zeulende_zusje | 18-01-20 | 18:08: Is een tapasbar in Zuid Spanje niks voor jou?
@Kuifje-naar-Brussel | 18-01-20 | 18:19:
Wat is er mis met pittige spruitjes in Peize?
@Je_zeulende_zusje | 18-01-20 | 18:28:
Peize heeft een tapasbar. Ongelooflijk maar waar.
www.tapas13.nl/
Ik weet niet of ze spruitjes hebben.
Demmink was schijnbaar tijdens de coup van Bouterse Suriname-coordinator op het ministerie van defensie.
gerard1945.wordpress.com/category/sur...
Staat trouwens niet op zijn Wikipedia-pagina.
wikipedia is altijd erg leeg als het om feiten gaat. zo ben ik zelf benieuwd hoe het met de dienstplicht van mark rutte zit.
@prototyp | 18-01-20 | 18:01:
Rutte is uit bouwjaar 1967. Die heeft niet op hoeven komen voor welke plicht dan ook. Laat staan dienstplicht.
@aflaatverkoper | 18-01-20 | 18:35: Voor mij helaas: bouwjaar 1967 moest wel in dienst.
In een volgend leven wordt ik Angélica. en verwoord ik mijn frustraties en gevoelens van onmacht over de teloorgang van Nederland in eloquente verzen. Nu vind ik geen woorden die recht doen aan zoveel onrechtvaardigheid en scheefgroei.
Maar bént u dan niet Angelica?
Angélica bezigt sinterklaasrijmelarij. Als je ervan houdt, prima! Vannacht las een echt gedicht welke door @Knufter was gepost.
Knufter | 18-01-20 | 00:18
Vooruit omdat het vrijdag is.
LINKS INZICHT
Daar slaat zonder hapering
met onophoudelijke vlijt
de hamer der verandering
op het aambeeld van de tijd.
Wat een uitroepteken was
wordt verhit en buigt dan om.
Kromgeslagen vraagt het pas
waar en hoe en wat, waarom?
Daar versist de zekerheid
in het water, niet meer heet
werd het groot gelijk met spijt
tot een vraagteken gesmeed.
---
Kijk, da's echt een gedicht. Het kan ook zijn dat ie het gejat heeft maar als ie het zelf heeft gemaakt: mijn complimenten.
@aflaatverkoper | 18-01-20 | 18:24:
Subliem. Vanochtend werden we ook nog op zo'n mooie getrakteerd. Angélica"s stijl is niet zozeer lyrisch alswel direct. Zij weet doorgaans de waan van het moment vlijmscherp in woorden te vatten.
Zouden we hier dan echt een einde aan kunnen maken? Geweldige doorbraak!
Noem zomaar een naam: Jenny Thunissen. Google maar.
Ja, dacht ik net aan. Een absoluut dieptepunt en het bewijs dat we door idioten worden bestuurd. En graaiers. En willekeur.
Tjibbe Joustra en die andere opper UWV faalhaas, de Bruijne of zo?
Geggoogled, en het viel niet tegen.
"als ministers (vaak zonder veld- en vakervaring) geen kans maken tegen de ambtelijke onderlaag "
En dan wil Terry de ondernemer zalig verklaren. Ja die gaan het vast redden.
Overheidje is top-down. Wetgevende macht blijft ingewikkelde dingen nog ingewikkelder maken, want 'maatwerk' -> poep komt eruit van onderen. Veel plezier met schelden verder.
Wordt niks inderdaad.
@Kuifje-naar-Brussel | 18-01-20 | 17:47: Kamerleden weten vaak niets van de verdragen waarover ze moeten stemmen. Het zou me niet verbazen als een minister niet de diepgang heeft op dat specifieke gebied om gevolgen van keuzes goed te kunnen overzien. Toch blijft men schrijven en schrijven en schrijven. Tot het moment dat bijna niemand het nog snapt. Wie het dan nog wel snapt heeft de macht in handen.
Als je netwerken verheerlijkt krijg je vriendjespolitiek
Mensen kennen is reuze handig.
@Kuifje-naar-Brussel | 18-01-20 | 17:47: Dat zal ik niet ontkennen, en is ook niet verkeerd. Het wordt pas verkeerd als incompetente mensen een bestuursfunctie krijgen puur vanwege het feit dat ze lid geweest zijn van het dispuut uilen van Minerva.
De baantjescarrousel bij ons op het werk is eigenlijk meer een soort stoelendans.
U werkt toch niet bij de gemeente Groningen?
@Fatwabuster
Nee joh, pleur op! Ik ben geen ambtenaar!
*in zijn kuif gepikt*
@VanBukkem | 18-01-20 | 17:44: Autosloop?
Beste Reageerders{sters},
Dacht u nu werkelijk dat dit {iets} nieuws is?
Kartel.
Kartel bij bijna alles, overal afspraken, met concurrenten.
De afspraken zijn onderling gemaakt om zoveel als mogelijk netto/bruto winst op te strijken.
Eigenlijk een normale reactie indien men de prijs {kunstmatig} zo hoog als mogelijk probeert te houden.
Samen profiteren ze daar immers van.
blokker, hema, kruidvat, noem alle bekende namen maar op.
Heeft u wel eens gekeken waar het vandaan komt
Asia, geen probleem.
Echter importeren ze daar al 10-tallen jaren en verkopen het hier voor 1000X maal de prijs.
Mensen zijn niet gek meer
Beleggen? hetzelfde geval, er zijn maar een klein aantal {extreem rijk en machtig} die aan de touwtjes trekken.
Niets maar dan ook niets is normaal stuurbaar geworden.
Alles is ingekapsled in selectieve groepen.
Bij alle groepen is hetzelfde resultaat, winst oprekken en binnen beperkte gestuende groepen houden.
Precies hetzelfde geldt voor {hoge} ambtenaren, ons kent ons. ons steunt ons. zonder ons is er namelijk geen bestaanrecht.
Amai.
Weet u zeker dat u onder het goede topic reaguurt? Ik snap er namelijk geen biet van.
Amen. Ik vrees dat het klopt. Een soort van monopoly spel.
@RickTheDick | 18-01-20 | 17:37: Rick spreekt zijn talen
Het zwitsalletje staat u charmant mevrouwtje.
@ecologiste | 18-01-20 | 17:44: Wist u dat er nu ook een Monoploy spel op de markt is waar je juist moet oplichten? uiteraard direct gekocht.
Ik kan u melden dat het niet bevoordelijk is voor relaties, zowel met je partner, kinderen en kleinkinderen.
Het wordt dan toch tijd dat ik eens bij die club ga solliciteren, het lijkt me wel wat om op gewetensnivo eens een tijd vakantie te nemen en flink te cashen met baangarantie.
Uiteraard zullen ze een uitstekende buitenstaanderwering hebben...
Art 1 van de Grondwet geldt niet voor ambtenaren. Ziek.
Het halve wetboek geldt niet voor de overheid... Behalve als er derden meekijken uiteraard, daarom houden ze ook niet van pottenkijkers... Ze walsen over de regels en wetten heen waar ze anderen koste wat kost aan willen houden...!
Doodziek.
Old boys network noemden ze zoiets vroeger. Onder deze mensen zit een maffia-netwerk. Zulke figuren zitten hoog in bijv. de provincie. Ze hebben een geheime opdracht om bepaalde zaken juist niet te laten lukken en andere juist wel. een hoge ambtenaar natuur die alles eraan doet om de boeren te faciliteren en de natuurbeschermers onderuit te halen, die expres mensen in dienst neemt die weinig kunnen om zo de boel te traineren. Dat soort dingen dus. Mislukt er eens wat? Nou dan wordt een laaggeplaatste eruit gemikt. Deze mensen weten zich gesteund door hun politieke partij die hun naar voren heeft geschoven. Spelletjes over de hoofden heen van burgers. Figuren die niet de burger vertegenwoordigen maar de lobby's van bepaalde sectoren. Altijd gaat het om macht en geld voor het netwerk en nooit om humaniteit: het bewerkstelligen van Geluk voor de burgers, u en ik.
Oh ja en democratie is een farce natuurlijk.
En Rutte een lul...!
Dit land wordt geregeerd door ambtenaren. Dat weet ik allang. Hee, wat weten die politici er nou van? Die laten zich ook maar informeren door hun ambtenaren.
Tja, en dan sta ik net in de supermarkt achter een jochie dat twee zakken met bolletjes ging (moest?) kopen en er een terug moest leggen wegens te weinig geld bij zich. Dat laatje je natuurlijk niet gebeuren, ook niet bij licht getint, maar met dit verhaal erbij ben ik toch blij nog veel meer mensen te kunnen helpen middels mijn btw
Kan ik mijn bankrekeningnummer aan u geven... Het ontbreekt mij net wat geld om vanavond ongenadig naar de hoeren te gaan... Ik kan dus ook wat hulp gebruiken... Het mooiste, ik ben niet eens licht-getint...!
@Nemo_Tenetur | 18-01-20 | 17:48: Meelevend als dat ik ben wil ik dat die dames niet aandoen
Salarissen omhoog en ontslagbescherming weg. Die kant moet het op
Van mij mogen de salarissen best omhoog voor bepaalde functies in het openbaar bestuur. Paar voorwaarden: er moet een zeer stevige prestatie tegenover staan, en bij falen vlieg je eruit zonder gouden parachute.
Ontslagbescherming is weg met de nieuwe Wnra, zelfde nu als normale werknemers. Maar blijft dramatisch om iemand te ontslaan.
@Herr Inspector | 18-01-20 | 18:33: Dat geld niet voor de rijksambtenaren en deze club van 1300.
Het is toch wat vreemdsoortig wanneer de stront boven komt drijven, men in Den Haag, ineens schande begint te roepen. Er zijn maar twee mogelijkheden; Of men heeft geen enkel benul wat er gaande is in het land of men roept gauw wat om de boel te sussen.
Gezien het feit dat het immer bij roepen blijft en er nooit iets veranderd, laat het juiste antwoord zich makkelijk raden. De conclusie is in beide gevallen hetzelfde: De roepers zijn compleet onbetrouwbaar.
De vraag die rest, is lastiger te beantwoorden: Waarom is zo'n groot deel van het electoraat, bereid zich op zo'n manier te laten behandelen ?
Omdat een groot deel van het electoraat zich met graagte een rad voor ogen laat draaien door de msm, ik noem een NOS journaal, ik noem een Volkskrant.
@VanBukkem | 18-01-20 | 17:32: Dat verschijnsel zie ik ook maar gezond verstand leidt toch ook tot iets als voortschrijdend inzicht ?
Dit is nog helemaal niets. Er is nu een héél klein beetje paal en perk aan gesteld, maar ambtenaren kunnen in aanmerking komen voor een 'bijzondere beloning'. Als zij naar het oordeel van hun ambtelijke baas 'boven verwachting' of zelfs: 'uitstekend' presteren, dan komen zij in aanmerking voor zo'n extra beloning. En met name in de ambtelijke top zijn de dames en heren nogal scheutig met het elkaar toekennen van die speciale beloningen, waarvan de (belastingvrije) bedragen stevig kunnen oplopen. Het is een soort ping-pong spel: jaar A vind ik dat jij boven verwachting presteert, en jaar B vindt jij dat ík boven verwachting presteer. En reken maar, dat de dames en heren het 'ARAR' (ambtenarenreglement) van boven naar beneden uitgespeld hebben.
-
En inderdáád, alweer: geen toezicht. Tegende tijd (gemiddeld: vijf jaar) dat de Rekenkamer er achter komt dat het zo allemaal niet had gemogen, zijn de vogels alweer verderop hun euvele handwerk aan het verrichten.
Ah ja... Dat is dus waarom Nederland zo goed functioneert...?!
het zou nog beter functioneren als er mensen zaten met verstand van zaken .maar dat is een utopie
Iemand met verstand gaat werken in het bedrijfsleven... Mensen die kiezen voor overheidsfuncties ontbreekt het aan visie, kunde, intelligentie en vaak zijn ze liever lui dan moe...!
@Nemo_Tenetur | 18-01-20 | 17:40: En spelen elkaar de pecunia toe.
@Nemo_Tenetur | 18-01-20 | 17:40:
Dat is ook een vorm van slimheid toch?
Dit speelt niet alleen bij de Rijksoverheid maar in het gehele ambtenaren circus........ het enige wat je moet kunnen is slap lullen en daarnaast uiteraard kennis hebben van misstanden die begaan zijn door hoger geplaatsten..... dan is je kostje gekocht en kan je plaats nemen in de carrousel waar falen meer een competentie is dan een negatieve factor!
Volgens mij is afpersen niet eens noodzakelijk zolang je maar de juiste politieke kleur hebt...!
@Nemo_Tenetur | 18-01-20 | 17:26: Dat heb je al gauw maar is niet eens zo belangrijk meer....... gewoon met alle winden meewaaien, overal ja en amen op zeggen en vooral geen kritiek spuien.......... Go with the flow!
De flexibiliteit van een 12-jarig turnstertje, zeg maar...
Dat is allemaal toch logisch? Je moet zuinig omgaan met talent en ervaring anders wordt het land onbestuurbaar.
*onder bureau duiken doen om volle bierblikjes te ontwijken*
Zoals het nu gaat is die ABD meer een outlet van dure, ongewenste faalhazen, zeg maar een mislukte Action.
@5611 | 18-01-20 | 17:53:
Die faalhazen zijn door een filter gegaan om zover te komen als dat ze zijn gekomen. Een ieder die afwijkt wordt geweerd. Matigheid tot in de perfectie. Meelopen in een stramien.
Er was een (korte) tijd dat ik solliciteerde naar bepaalde hoge banen. Ik heb krom gelegen van het heimelijk lachen dat ze me nog wilde ook. Een grote theatershow werkt en ze doorzien het niet.
Misschien moeten we een ambtameren-watch opzetten.... Hun handel en wandel duidt gelijk hoe het systeem werkt. En net als pissebedden houden ze niet van licht.
In strijd met AVG en je wordt waarschijnlijk kapot gebombardeerd door de AP.
Hennis en Eurlings onbreken nog in de lijst. Met zo'n UWV heb je inderdaad geen baan meer nodig
Topambtenaren zijn als BN'ers. Komen we nooit meer vanaf.
Nederland is gewoon te klein.
En dan hebben we het hier alleen nog maar over de zogenaamde toppers uit de ambtenarij. In de lagen eronder gaat het er volgens mij net zo aan toe. Daar wordt ook een ander dikwijls totaal overbodig baantje voor je geregeld als je niet functioneert.
Wij mensen met een echte baan worden gewoon de deur uit gewerkt als we niet functioneren.
Of voor de rechter gezet als we het echt verneuken...!
Lager worden bijna geen nieuwe ambtenaren aangesteld. Allemaal kleine tijdelijke contracten (dus niet beëdigd als ambtenaar).
Die laag voert uit wat de wetgevende worstenmakersmacht aan input levert. Hoe meer decentralisatie, hoe minder beleidsvrijheid. Hazen. Lopen.
@Nemo_Tenetur
Dan moet je het wel erg bont maken.
Vertel, wat heeft u gedaan?
@VanBukkem; 36 kilometer te hard gereden... Ik ben natuurlijk ook een hele grote boef...!
Zoals mijn voormalige buurvrouw, iedere 10 maanden ging ze weer naar een andere positie in het middelmanagement van de Gemeente Amsterdam. Nooit ergens op afgerekend of iets gepresteerd. De titel van haar functies steeds creatiever en mistiger. Veel thuis, veel op vakantie. Om haar kinderen van de wachtlijst bij de sportclubs te halen deed ze haar functie misbruiken. Dat wel.
Vanaf € 75.000, dan zit je echt niet op directieniveau.
En dan vraagt men zich af waarom ik mij als simpele lul niet braaf aan alle regels hou...?!
*houd
En zo denkt tegenwoordig iedereen.
Tja, ze geven zelf het voorbeeld, hè... Wij kijken gewoon af bij de professionals...!
De ‘deep state’. Zo benoemd door The New York Times.
Ik vind het wat flauw om problemen in een organisatie te koppelen aan een bestuurder. Hoop gezeik bij de belastingdienst, maar of dat nu toe te schrijven was aan de topman weten we helemaal niet. In dit soort functies - of het nu bij de overheid is of in het bedrijfsleven - is het vrij gebruikelijk dat de topman op een gegeven moment het veld ruimt als er problemen zijn in de organisatie. Dat wil niet zeggen dat die persoon dan maar moet worden afgeschreven.
Dat mag dan zo zijn, maar waarom moeten ze dan in een baantjespool blijven met hoog salaris?
Zonder grondige debriefing naar een andere gelijkwaardige goedbetaalde baan gaan om elders de boel te verzieken, lijkt mij n ook niet zo'n geweldig idee. En dat is wat er nu gebeurt.
Het wil ook niet zeggen dat die persoon dan maar twee jaar mag gaan solliciteren met behoud van 95% van het laatstverdiende loon en via z'n vrindenclubje een andere topfunctie mag gaan bekleden. Het stinkt aan alle kanten.
Dr. Vigilante; U bent ambtenaar, begrijp ik...
Gevolg zou ook zijn dat kundige ambtenaren geen moeilijke klussen meer willen aannemen omdat het afbreukrisico te groot is.
@Kuifje-naar-Brussel | 18-01-20 | 17:51: Wat een onzin. Desnoods betaal je wat meer maar dan wel met afbreukrisico. Mensen met lef en kunde doen dit soort klussen graag.
@5611 | 18-01-20 | 17:56: Bij de overheid?
Bekend met het begrip 'verantwoordelijkheid'? Dat is waarvoor die lui vorstelijk betaald worden. Omdat ze zogenaamd risico lopen en de verantwoordelijkhied dragen. Anders kan je er net zo goed een secretaresse neerzetten die de afscheidsfeestjes organiseert en met nieuwjaar een babbeltje houdt en kan je die gewoon schaal 9 betalen...
Het zijn die mensen die dit land feitenlijk besturen.
Samen met het grote geld, die belonen de ministers en ambtenaren van dat kaliber.
Democratie?.....
Mijn reet, is een kapitalistisch opgetuigte hirachië.
Waarbij de burger ‘t voetvolk is.
Voor weinig
Eigenlijk zou iedere belastingbetaler jaarlijks een potje vaseline moeten krijgen. Dan doet het net iets minder pijn.
De belastingdienst is zowat de enige instantie die nog van die ouderwetse retourenveloppen heeft die je zelf moet dicht likken. Ze hebben het zelfs op ons speeksel gemunt dus vergeet het maar.
@keestelpro | 18-01-20 | 17:21: Die enveloppen worden na ontvangst rechtstreeks doorgestuurd naar de centrale DNA-databank.
Ons kent ons cultuurtje. De positie op de apenrots is bepalend voor het zonnekoningsgedrag.
GS, duik er alstublieft niet in want anders komt er weer zo'n onvoorstelbare hoeveelheid shit naar boven. Het is immers altijd prijs in die kringen.
Hoe zuidelijker hoe corrupter zei men vroeger. Welnu, dat is de misvatting van de eeuw gebleken.
In het Noorden lukt(e) ze het gewoon beter om het te verstoppen...!
Hoe groter de puinhoop die ze achterlaten,hoe beter ze omhoog stijgen.
Hoe noem je een artikel dat voor driekwart uit citaten bestaat.
Lui artikel
Een weekendtopic.
Een artikel dat voor driekwart uit citaten bestaat.
Mijn reaguursels bestaan altijd uit 100 procent citaten.
Bewijs: tegelizr.nl/tegeltje/mijn-reaguursels...
The truth, the whole truth and nothing but the truth .....
Ahhh, kritiek op de vorm.
Maar begrijp je de boodschap?
@Koning BongoBongo | 18-01-20 | 17:35:
You can't handle the truth!
Narcostaat? Nee, maffiastaat. De ambtenarij gedraagt zich als een soort roofadel. En de meeste politici, ook van de VVD, komen voort uit die ambtenarij. No taxation without representation. Tijd voor een revolutie. Waar is de partij tegen de ambtenaren?
Hear hear, Zo zie ik het ook vaak. Geen dieners van het volk maar vooral graaivolk. Art 1 geldt niet voor ambtenaren, die worden qua arbeidsrecht compleet beter behandeld en beschermd. Klopt niet.
Liegen, bedriegen, verdoezelen etc. etc. Het wordt allemaal veroorzaakt en in stand gehouden door dit soort uitzendingsbureautjes voor hoge ambtenaren. Lid zijn van zo´n poule staat gelijk aan een aanstelling voor het leven en een puik pensioen. Dan vervagen morele grenzen, de afgelegde eed is van ondergeschikt belang en het likken van bestuurders is prio numero uno. De politiek is hier voor verantwoordelijk!
"Politics is a dirty business, but if you do not do politics, politics will be done to you."
-Will Shetterly
Jezelf verrijken in publieke dienst is immoreel.
No skin in the game.
Las van de week iets over acceptatie van geweld tegen de overheid, laat verder maar.
Met de zichzelf in stand houdende toplaag ambtenaren komen we ook nooit los van de EU. Ik weet uit ervaring dat ze het prachtig vinden in de internationale (voor Duitse) comités mee te werken aan EU regels in de pijplijn. Leuk en interessant om mee te werken aan de uitverkoop van NL, maar who cares? Het USA systeem lijkt mij beter: nieuw bewind, nieuwe topambtenaren (van buitenaf).
Omtzigt wil er de bezem doorheen halen maar jarenlang werd er alles aan gedaan om top-ambtenaren ‘binnenboord’ te houden anders zouden ze naar het bedrijfsleven overstappen.
Volkomen achterhaald.
Haha die zijn waarschijnlijk allemaal ongeschikt voor het bedrijfsleven.
Haha daar zijn ze totaal ongeschikt voor.
@Sprinkhaan | 18-01-20 | 17:10: Klopt! Ik ben nu 73 (gepensioneerd ambtenaar). en ontdekte dit 40 jaar geleden al.
Omtzigt haalt helemaal nergens de bezem doorheen. Hij roept soms een keer wat, wil van alles, wordt teruggefloten door de fractie van het CDA als ie iets te ver gaat en stemt keurig mee conform de partijdiscipline. Holle vaten klinken nu eenmaal het hardst.
Typische reactie van een kartel partij, je handen wassen in onschuld en het populistische propaganda materiaal maar weer de wereld in helpen.
En dan waait het vanzelf weer over door een nutteloze discussie als vuurwerk, of zwarte piet, of barbecue of roken op het balkon, en alles is weer zoals het was, en draaien de politici vrolijk door in de carousel.
Kom op, mensen.
De doofpot staat al klaar voor deze volgende 'misser'. De bevolking 'hoeft' dit helegaar niet te weten, het gaat u niets aan, bemoeit u zich hier niet mee.
Dit is slechts één onderdeeltje van het old boys network.
Was u lid van het corps? Dan 'verdient' u vrolijk door.
"democratie"
Burgemeesters?
1e Kamerleden?
Topambtenaren?
Rechters?
Publieke omroep presentatoren?
Ga toch weg.
We mogen de mensen kiezen die de wetten niet eens begrijpen waarvoor ze stemmen.
Sommige van die flopambtenaren horen niet elders een topbaan te krijgen. Ze horen achter tralies. Die faalhaas van de belastingdienst als eerste.
In ieder geval niet ergens anders gelijk een 'topfunctie' te krijgen, een trap na voor de slachtoffers.
Wordt weer een hoop gelul erover de komende jaren om er vooral niets aan te moeten veranderen. Het vaasje mag niet barsten immers van de beste MP ever ooit in dit land sinds de 2e Wereldoorlog, grijns must sein!
Hiermee heeft de banencarrousel zelfs een officiële naam gekregen : ABD..
Ik las bananencarrousel.
Het woord 'wegpromoveren' kan wel eens het woord vd jaar 2020 worden.
Ik dacht eerder aan het woord 'hypocriet'.
Gingen ze maar weg.
Ik dacht eerder het woord: paraxodanaal.
Alles is paradoxaal en je word als burger anaal genomen.
REAGEER OOK