Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Migratiedeal nog niet merkbaar. Gewoon 900+

Het minder minder van de VVD wordt zelfs MEER MEER MEER

Social

Geluid van zielige trombones en een leeglopend scheetkussen. Want die 900 miljoen weggeefgeld voor Tunesië heeft nog niksnakkes opgeleverd. Oke oke, het was ook wel erg kort dag (1) om van invloed te zijn op de wekelijkse asielinstroom (Week 23, 900+), en als we de heer Eppink (JA21) mogen geloven wordt het eerst heel erg slecht voor het beterder wordt. In heel Sub-Sahara is het nieuws dat Poort Sfax dichtgaat hard aangekomen, en als gnoes naar de Serengeti haast men zich nu naar het Noorden. Naar de rijke graslanden van Ter Apel en Zoutkamp. Lekker gewerkt weer, Mark!

Reaguursels

Inloggen

Lang niet altijd leuk, nu wel

https://www.bnnvara.nl/joop/artikelen/good-bye-rutte

dickwvf | 12-06-23 | 19:36

Deals maken ons chantabel. Het enige dat werkt is groot hek om onze grens en grenscontrole.

GS2023 | 12-06-23 | 18:12

We moeten niet denken dat Tunesië de grenswacht van Europa gaat spelen. Haha, waarom dachten ze dan dat ze 900 miljoen OM MEE TE BEGINNEN krijgen?

(wat dachten wij dan dat we er voor terug zouden krijgen?)

Sans Comique | 12-06-23 | 16:44

Patrouilleren, controleren en dan omkeren. Niet? Dan torpederen. Geldt ook voor NGO-schepen. Mark, neem aan dat je dat in Tunesië hebt medegedeeld toch?

Lopendbuffet | 12-06-23 | 16:38 | 3

Hoezo niet !?

Lopendbuffet | 12-06-23 | 16:39

Misschien een idee NGO-Schnellboote...

Ing. eslapen | 12-06-23 | 17:41

Ik vernam eergisteren in de mainstreammedia dat het aantal asielaanvragen significant lager ligt dan het kabinet had verwacht. Betekent dat ook dat er minder asielaanvragen worden gehonoreerd?

stikstofhelp | 12-06-23 | 15:58 | 1

Wel of niet gehonoreerd, ze gaan toch niet meer weg. En inderdaad probeerde de MSM ons weer eens het wol over het hoofd te trekken.

Sans Comique | 12-06-23 | 16:30

Niemand gaat naar Japan want alleen de zon en gratis asiel status in Nederland gaan voor niks op. Schaf de asiel status in Nederland af - kan met 1 computer click.

McCain | 12-06-23 | 15:41

Staatsgreep dan maar, .... kolonels verenigt u!

Karel Kruizenruiker | 12-06-23 | 15:11 | 1

En hoe gaan we van die kolonels afkomen als het werk er op zit en ze niet geschikt blijken een moderne volwassen democratie opnieuw op te bouwen?

Sans Comique | 12-06-23 | 16:31

Rutte zal zich wel op z'n borst kloppen.
Want hij zal waarschijnlijk zeggen dat het er maar 900 waren in plaats van de verwachte 1200.

zoalsikhetzeg | 12-06-23 | 14:47

Geheel fictief, maar heel voorspelbaar:

Vraag: Meneer Rutte, premier u zou toch voor de zomer de asiel instroom terugbrengen?

Reactie MP: Ja precies! Dat heb ik gedaan in Tunesië. Goed, dat u er naar vraagt, er is dat goed gesproken en álle betrokken partijen zagen de urgentie en noodzaak van een goed akkoord in.

Vraag: Wanneer gaat de asielinstroom naar beneden?

Antwoord MP: Voor nu moeten we even wachten totdat de afspraken worden doorgevoerd. In dit soort bilaterale akkoorden is dat altijd erg complex en kan lang duren. Dat is heel vervelend, maar het kán helaas niet anders.

Vraag: Maar u heeft beloofd voor de zomer de asielinstroom omlaag te brengen.

Antwoord MP: Ik begrijp de bezorgdheid en onvrede die voel ik ook, maar meer dan dit kan ik voor nu niet doen en er zijn nog tal van andere zaken die urgent mijn aandacht nodig hebben.
Het is in ieder geval goed weer en we kunnen weer vooruit. Nou, bedankt hè! Ik ga weer aan het werk want er ligt nog veel te wachten. Bedankt, dag.
*loopt gauw naar binnen*

ratelaar | 12-06-23 | 14:32 | 3

Serieus. U bent gewoon Mark Rutte. Want dit zijn gewoon zijn woorden die gaan komen!

DrachiR | 12-06-23 | 16:30

@Sans Comique | 12-06-23 | 16:46: Bedankt dat u dat nog voor de helderheid nog weer even benadrukt.

DrachiR | 12-06-23 | 16:48

De Chinezen komen er aan om Rusland te redden.
3 miljoen Chinezen soldaten van de PLA.
youtu.be/pabPzkiZZnk

McCain | 12-06-23 | 14:12

Nou ja, die EU asieldeal, en die asieldeal die Rutte, Meloni, en Vd Leyen gesloten 'lijken' te hebben met de machthebber van Tunesië ('lijken', want we moeten nog maar afwachten hoe eea in de praktijk gaat uitpakken; die deal van Nederland met Marokko is ook niet om over naar huis te schrijven), is in ieder geval in zoverre positief dat er eindelijk, na vele jaren, iets begint te 'bewegen' op het front van de niet aflatende massa-immigratie. Maar er moet natuurlijk veel meer gebeuren.

Bijzonder zuur zijn de druiven weer voor de Gutmenschen; zo'n Han vd Horst die de deal niet alleen 'schaamteloos maar ook dom' noemt, en een Peter Breedveld met een zelfs voor zijn doen extreem van haat druipende column op dat kansloze websitetje van hem: ''Alle mensen zijn klootzakken, maar Nederlanders wentelen en koesteren zich in hun klootzakkerigheid'' oid. Lees de meurende drek er zelf maar op na.

Andere do-gooders geven dan tandenknarsend en schoorvoetend toe dat ''het EU akkoord migratie moet worden toegejuicht, maar er is meer nodig''. Lees het Volkskrant commentaard van Carlijne Vos vandaag, die toch weer op de proppen komt met haar eeuwige 'vergrijzing' en dat immigratie een probaat middel tegen de vergrijzing is:

"Zolang arbeidsmigranten - waar een groot deel van de Europese landbouw op drijft - niet legaal mogen binnenkomen, zullen zij het met een smokkelaar proberen. Ze weten immers dat er volop (illegaal) werk is in het vergrijsde Europa.''

Ik heb jaren geleden dacht ik wel eens gelezen dat er in Spanje jaarlijks 'seizoenarbeiders' vanuit Noord-Afrika overkomen om in de landbouw te werken, en daarna teruggaan. Ik snap niet goed hoe dat kan, maar misschien heb ik eea verkeerd begrepen, of kan iemand me het uitleggen. Verder heb ik geen idee in hoeverre de landbouw in een land als Frankrijk afhankelijk is van illegale arbeid door lieden van buiten de EU. Daar zou ik dan graag eens cijfers van willen zien. In Nederland evenwel is dat te verwaarlozen. Het meeste is geautomatiseerd en gemechaniseerd, en voor de rest wordt de ongeschoolde arbeid op het land en in de kassen allang gedaan door MOE-landers.

''De EU zal haareenzijdige focus op de verdediging van 'Fort Europa' moeten verleggen en met realiteitszin naar de situatie in herkomstlanden moeten kijken, om dan te bedenken hoe ze met al haar arbeidstekorten wél met migratie wil omgaan.''

We hebben derdewereldlanders die niks kunnen, althans niet iets waaraan in een hightech kennis- en diensteneconomie behoefte is, niet nodig. Die kunnen we missen als kiespijn. We hebben ze niet nodig om tekorten - in de zorg, in het onderwijs, in de horeca, etc - op te vullen, en we hebben ze niet nodig voor onze vergrijzing.

Maar Koekoek Eenzang Carlijne Vos blijft maar proberen haar onzin aan de man te brengen. De laatste jaren toen ik nog in het onderwijs werkte, zeiden we dan wel eens tegen elkaar: ''Ze heeft niet zo'n groot begrijpertje''.

Dr_Johnson | 12-06-23 | 14:10 | 4

Ze werken in de kassen bij Valencia, maar na het seizoen krijgen ze geloof ik 30% salaris. Degene die niet werkt, krijgt niets. Misschien gaan ze zelf terug, want die 30% is misschien 200 euro of minder. In de winter is hier alles dicht, krijgen de Spanjaarden een www uitkering, maar ook heel weinig.In de winter is de hele kust een spookland, iedereen gaat naar huis, naar het binnenland. De grote steden zijn wel open, maar kleine winkeltjes sluiten ook in Barcelona of Madrid.

gato | 12-06-23 | 14:47

@gato | 12-06-23 | 14:47: Daarom is het wat plezieriger wonen aan de Costa Blanca.. geen spooksteden.. geen aarbeienplukkers nodig.. af en toe een verdwaalde brillen verkoper op het strand.. maar goed die doet dan nog iets..
Niet werken.. is met een stukje karton voor de ingang van de supermarkt gaan zitten..
Gelukkig gaan ze allemaal zo snel mogelijk richting het noorden, waar de vreetboten, mieles, en uitkeringen klaar staan. veel plezier er mee.

broervandenhollander | 12-06-23 | 16:48

@Grachus | 12-06-23 | 14:25: Dit zijn van die geheimen van algemene bekendheid. Zeg het niet want oh wee de goede lijden onder de kwaden... En natuurlijk.... ze zijn niet allemaal zo... Pfff

DrachiR | 12-06-23 | 17:01
▼ 1 antwoord verborgen

De Nederlandse regering of EU heeft geen of goede oplossing voor imigratie probleem. Misschien moet de bevolking zich gewoon harder laten horen dat het genoeg is.

speed48 | 12-06-23 | 13:51

En de EU-interne immigratie "deal" gaat ook niet werken. Nederland gaat eerst zijn eigen quotum opvangen, en daarna komen alle gelukzoekers uit het oosten en zuiden van de EU ook gewoon weer doodleuk onze kant op. Dus dat wordt 900 X het vijf- of tienvoudige per week. "Vae victis", zei Brennus al in 390 BC. Waarna Odoacer in 476 AD het definitieve nekschot gaf.

nick666 | 12-06-23 | 13:49 | 6
▼ 3 antwoorden verborgen

It is wrong to put temptation in the path of any nation,
For fear they should succumb and go astray;
So when you are requested to pay up or be infested,
You will find it better policy to say: --

"We never pay any Tunis-geld,
No matter how trifling the cost;
For the end of that game is oppression and shame,
And the nation that pays it is lost!"

wezen | 12-06-23 | 13:44

Op de europese regeringen na snapt iedereen wel dat deze maatregelen de immigratie niet gaan beperken.

zeeman73 | 12-06-23 | 13:44

begrijp er weinig van in jaren 70 gingen we ze toch ook niet ophalen als ze ergens doberren?

out-of-de-box | 12-06-23 | 13:44

Emmer is allang verzopen ,besef komt later.

rein9576 | 12-06-23 | 13:40
-weggejorist-
Triage21 | 12-06-23 | 13:34

Met die deals met Turkije, Marokko, Tunesië en straks Algerije en Libië word je als EU alleen maar chantabel. Enige oplossing: grenzen dicht en controleren, zowel op Nederlands als op Europees niveau. Asiel aanvragen in eigen l

nick666 | 12-06-23 | 13:32 | 4

@nick666 | 12-06-23 | 13:32: oeps....
in eigen land of in eigen regio. Alleen 100% waterdichte gevallen van oorlogsvluchtelingen of politieke asielaanvragen nog in behandeling nemen. Met een quotum van max. 1000 per jaar voor Nederland (of max. 100 per jaar, mag ook).

nick666 | 12-06-23 | 13:34

Wij hebben een probleem..... Jij moet meehelpen oplossen. Dat werkt nooit. Zelf doen is het devies. Pure geldverkwisting.

TanteJuut | 12-06-23 | 13:39
▼ 1 antwoord verborgen

Het verschil met de Serengeti is dat die buffels eerst een rivier met krokodillen moeten oversteken. Bij ons is het een middellandse zee vol met NGO reddingboten.

LucaBrasi | 12-06-23 | 13:30

Kom je met een bootje, dan rechtsomkeert zonder cadeautje en al helemaal geen toegang tot ons zooitje.

TanteJuut | 12-06-23 | 13:29

Rutte, eind van de maand functie elders. Toch?

NLgaatnaardeklote | 12-06-23 | 13:17 | 1

Ik hoop dat ik het nog kan meemaken in dit leven.

Vacuumbom | 12-06-23 | 13:28

Geen geld voor Suriname maar we geven ze ‘arbeiders’ voor werk waar zij zelf geen ‘zin’ in hebben.
Ik zou willen zeggen ei-van-columbus maar dat ligt gevoelig bij de meelezende wokies.

Ambiorix | 12-06-23 | 13:14

Leuk voor Tunesie, maar 't lost weinig op.

Oplossing is het minder aantrekkelijk te maken om hierheen te komen. Er staan hier dus geen huizen met een Miele klaar. Je paspoort/papieren in zee geflikkerd? Jammer dan, ga je gelijk terug naar je vertrekpunt.

Dit is voor Rutte natuurlijk ook mooi, kan ie zeggen tegen zijn achterlijke VVD stemmers dat hij toch echt wat aan het doen is.

klaas24 | 12-06-23 | 13:06 | 1

Net zoals Singapore. Geen asielstatus aanbieden.

McCain | 12-06-23 | 13:16

Ik heb alle hoop in rutte hoor, wacht maar de volgende week zijn het er nog maar 9 proest.

jan huppeldepup | 12-06-23 | 13:04

Het grote Europa met hangende pootjes naar klein Tunesië. Volledig terecht dat Tunesië zegt dat ze geen buitengrens van de EU is. EU zoek het zelf maar uit. Uw probleem is geen Tunesië probleem. Af door zijdeur Rutte.

Breakdance | 12-06-23 | 12:59 | 2

Ze nemen nog wel even snel de 900 miljoen aan.

Ikdoemisschienmee | 12-06-23 | 13:23

Ik was gisteren in het park. Zo te zien was half Afrika al hier.

Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:56 | 7

@The Green*Machine | 12-06-23 | 13:00: ik woon in een provinciestadje en moest op het gemeentehuis zijn. Ben overdag nooit op straat, maar zag het ene na het andere hoofddoekje. Wat is Nederland de laatste 20 jaar toch afgegleden.

Grachus | 12-06-23 | 13:29

@The Green*Machine | 12-06-23 | 13:00: en u bent nog wel groen

pete1023 | 12-06-23 | 13:35
▼ 4 antwoorden verborgen

Bravo voorgaande tegels!! Arabische politici lachen om het slappe beleid van
een decadente EU onderweg naar"total Collapse" zoals voorspeld door ene
M.G. voormalig president van Libië...( Die was dus een"ziener")....

Yeoman | 12-06-23 | 12:52 | 2

De man achter The Great Man-Made River. Het was een schoft maar als Libier kreeg je wel gratis zorg en onderwijs. Een liter benzine kostte 10 cent. Per kind kreeg je 5000 dollar.

Piet Karbiet | 12-06-23 | 13:00

@Piet Karbiet | 12-06-23 | 13:00: de meest domme fout van het westen was het regiem daar om zeep te helpen.
Kijk eens wat we ervoor terug hebben gekregen.

Tjatiswat | 12-06-23 | 13:15

Asielzoekers kan je niet terug sturen naar Noord Afrika?
Dan kan niemand uit Afrika een toeristen of studie visum aanvragen.
Die Diktators kennen alleen de wet van de sterkste.
U krijgt geen 900 miljoen Euro.

McCain | 12-06-23 | 12:51 | 4

@pete1023 | 12-06-23 | 13:01: Bijna overal moet je als Eu burger een visa aanvragen (of invullen bij de douane). Dat zorgt voor wat extra cash en ze weten precies wat er hun land binnenkomt.

klaas24 | 12-06-23 | 13:12

@pete1023 | 12-06-23 | 13:01: In mijn jonge jaren ben ik een paar keer door de Franse gendarmerie hardhandig van het strand geplukt en in een busje afgevoerd omdat ze dachten dat mijn paspoort verlopen was.

Octavio | 12-06-23 | 13:12
▼ 1 antwoord verborgen

Er zijn 2 migratie deals.
Eentje die Rutte tegen het Nederlandse volk verteld en waar hij zegt de uitkeringsmigranten en gelukszoekers tegen te houden.
En eentje die Rutte in Europa verteld en waar hij zegt dat wij ons deel zullen op emen en ook de delen van de landen (Polen en Hongarije) die weigeren uitkeringsmigranten en gelukszoekers op te nemen.
Raad eens welke deal Rutte gaat uitvoeren. Wat hij het Nederlandse volk verleld heeft of wat hij in Europa heeft lopen vertellen.

Osdorpertje | 12-06-23 | 12:49 | 4

Was te verwachten. Als die man zijn mond open doet, liegt hij.

ChalinaRosa | 12-06-23 | 12:55
▼ 1 antwoord verborgen

Laten ze die Spaanse enclave in Marokko maar voorzien van mijnenvelden, laserguns en happy trigger-gamers. Want dat gaat nog wel eens wat worden als de dobber route dicht gaat...

Jos Tiebent | 12-06-23 | 12:49 | 2

Of de enclave een bijzondere status geven dat als je daar illegaal komt je niet in europa bent.

jan huppeldepup | 12-06-23 | 13:03

@jan huppeldepup | 12-06-23 | 13:03: Maak die enclaves (zijn er 2 of 3?) het aanmeldpunt. Geen recht op asiel wordt je gewoon weer Marokko ingekieperd.

klaas24 | 12-06-23 | 13:13

Volgens mij wordt in Tunesië nogal breed de omvolkingstheorie aangehangen, dus die gaan echt zelf geen extra vluchtelingen opvangen.

ZonderNaam | 12-06-23 | 12:49

Zolang met het nog heeft over een asielcrisis-opvang en niet over een asielcrisis-instroom verandert er niets behalve de staatsschuld.

Tiscali-2 | 12-06-23 | 12:48

Dan zit ik zo te mijmeren hè…
Als de bevolking groeit en groeit naar 20 mio, maar Schiphol mag niet uitbreiden en Lelystad gaat nooit open.
De meeste nieuwkomers het hele verre landen komen.
Dit soort ongemakken voor de toekomst.
En zo zijn er tal van vraagstukken.
De infrastructuur als geheel.
Winkelcentra, scholen, recreatie, huizen, sporthallen, (snel)wegen etc etc.
Wie, wat, waar, hoe duur, hoe veel?
Ach, laat het ook maar gigantisch mislukken…
Ze zijn gewaarschuwd en gaan toch gewoon maar door.

Ruimedenker | 12-06-23 | 12:47

In Singapore is er bij aankomst niet de mogelijkheid om asiel aan te vragen.
Dan ga je direct op de volgende vlucht weer naar huis. Dat houd simpelweg de stroming tegen omdat niemand zo gek is om een vlucht te boeken die ophoud op Changi Airport. Maar wij in NEderland weten alles better met BED,BAD,BROOD.
Bel de IT afdeling van het COA om de asielaanvraag knop uit te zetten.
Dat is 1 belletje. Een paar weken van chaos maar de mensensmokelaars gaan hun klanten niet meer afzetten in Nederland omdat het niet meer rendeert.

McCain | 12-06-23 | 12:41 | 9

@normanius | 12-06-23 | 12:49: Wat een gebeier. Zet de asielaanvraag uit. Met een asiel status in Nederland heb je recht op onze GRATIS voorzieningen. Met een toeristen visa in Nederland heb je nergens recht op.

McCain | 12-06-23 | 12:58

Dat krijg je met een aanmeldcentrum in de middle of nowhere. Hoeveel migranten zouden er in via Groningen binnenkomen?
De 2de Kaagbaan gaat niet door, dus mooie plek om nieuw aanmeldcentrum te bouwen. Ook heel makkelijk om ze zo weer op het vliegtuig naar huis te zetten.

klaas24 | 12-06-23 | 13:15
▼ 6 antwoorden verborgen

Als je nu een asielzoeker weigert moet je een 20.000 euro afkoopsom betalen. Rutte denkt denk ik onder regel makkelijk geld te verdienen door meer aan te nemen terwijl de opvang van een asielzoeker en al zijn toekomstige uitkering en subsidies meer dan een veelvoud zullen gaan kosten. Afkopen liojkt mij een prima deal, kost wat maar bespaart veel meer geld.

Sinclair | 12-06-23 | 12:38

"de wekelijkse asielinstroom (Week 23, 900+)"

Business as usual, kortom. Maar eerlijk gezegd valt het me allemaal nog reuze mee. Ik had gedacht dat we in juni, nu dus, al op 1300/1400 per week zouden zitten.

Hoe dan ook, 900 per week zijn er nog altijd 900 per week teveel. Fort Europa moet zo snel mogelijk georganiseerd worden. Niet kijken hoe de massa-immigratie beter kan worden gecontroleerd, beheersbaar gemaakt, of hoe 'kansrijken' sneller kunnen worden gescheiden van 'kansarmen/kanslozen', nee, stoppen met het toelaten van klaplopers, tout court. Uiteindelijk gaat West-Europa hier anders kapot aan, met grote ontwrichtingen overal.

Dr_Johnson | 12-06-23 | 12:38 | 3

Fort Europa? Joh, zet gewoon de IT afdeling van het COA uit. Singapore heeft geen IT systeem om 'asiel' zoeker op te nemen. Dan sta je na 15 minuten bij de gate terug naar Dhaka.

McCain | 12-06-23 | 12:44

@tiku99 | 12-06-23 | 12:59: Omdat je een asielstatus krijgt in Nederland. Elke dag geeft een Nederlands computersysteem duizenden gratis asielstatusen weg. ZET het COA computer systeem uit en verander alle aanvragen naar een toeristen visum van 30 dagen. Dan heeft niemand recht op voorzieningen. Het had dan op.

McCain | 12-06-23 | 13:08

Mark denkt dat hij een deal gewonnen heeft, het duurt even voor hij er achter komt dat hij op een ander bord schaakt.

RexMundi | 12-06-23 | 12:32

Er is geen deal, Tunesië zal niets doen, heeft nu een hefboom naar Europa in haar handen en krijgt behalve het verdienmodel uit Afrika nu ook nog meer gratis geld uit Europa.

Ray Skak | 12-06-23 | 12:31

Ieder woonhuis heeft ramen en deuren die dicht kunnen, op slot kunnen. Dat is niet voor niets. Het is naïef te denken dat je (vijandige) buren tegen betaling jouw huis gaan bewaken. Dat moet je zelf doen.

En belangrijker dan je eigen grenzen bewaken; zorgen dat in raak niet loont. Geef illegale immigranten geen recht op levenslang gratis wonen en vakantie, maar een enkele reis terug. Dan stopt dit vanzelf. Scheelt naast een door criminaliteit en islamisering getergd West Europa ook tienduizenden verdrinkingen.

En je stopt de heropleving van de slavernij in Noord Afrika. En gezien het huidige EU-wanbeleid is West Europa over 100 jaar te arm om daar vergoedingen voor te betalen.

Dandruff | 12-06-23 | 12:29 | 1

Zo ziet de werkelijkheid eruit ja.

ChalinaRosa | 12-06-23 | 12:31

Maar wel 12 (twaalf!) terug naar Marokko. Hoezo geen beloftes nakomen?

marcoplarco | 12-06-23 | 12:28

En begin eens al die eilanden en enclaves zoals Lampaduso te verpatsen en NGO boten in beslag te nemen. Anders blijft het dweilen met de kraan open.

Der Schnitzeljäger | 12-06-23 | 12:25 | 1

Daar zit precies het knooppunt! Maar de vloot van de NGO's in beslag nemen zoals de Nederlandse vissersvloot naar de sloop slaan zou Rutte nooit doen.

McCain | 12-06-23 | 12:32

In Frankrijk piept en kraakt het systeem ook. Als je door Parijs rijd zie je veel tentjes langs de snelweg en in de buitenwijken zijn gewoon tentenkampen. Ik snap niet dat we hier nog niets voor kunnen verzinnen. Werkverschaffing, ga maar iets doen, laat zien dat je wat wil doen dan krijg je van ons geld, een toekomst. Maar nee.

tiku99 | 12-06-23 | 12:24 | 4

@McCain | 12-06-23 | 12:30: Als je heel Calcutta binnenhaalt word je Calcutta.
Dat weet iedereen zou je denken.

ChalinaRosa | 12-06-23 | 12:33

@ChalinaRosa | 12-06-23 | 12:33: Nou dat weet helemaal niemand. Blijf het herhalen. De 19de eeuw is terug. Sloppenwijken worden de norm.

McCain | 12-06-23 | 12:35
▼ 1 antwoord verborgen

Het is pokkeduur om in Nederland een kind op te voeden. De wedloop voor een Nederlander naar de arbeidsmarkt is 20 jaar.
Wie laat er dan ongecontroleerd iedereen van heel de wereld hier heen komen? Elke week 900 uit Noord Afrika of de 7,000 IT Indiërs van Randstad in Eindhoven.

McCain | 12-06-23 | 12:22 | 2

Voor migranten blijkbaar niet pokkeduur. Die poepen er gemiddeld 5 uit.

Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:51

@Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:51: Nee. Die zeggen tegen onze instanties dat ze 5 kinderen hebben. Maar dat is gewoon mensensmokkel uit Afrika. Daarom is iedereen 'mijn neef'.

McCain | 12-06-23 | 13:01

Ik denk dat we van deze 'ultieme' migratiedeal het volgende gaan merken;
- meer asielzoekers
- (bijna) een miljard euro voor één land dat al gezegd heeft niet als grenswacht voor Europa te willen fungeren
- hogere belastingen voor de Nederlandse belastingbetaler

Hoe dom zijn die lui (= Rutte, Ursula von der Leyen Giorgia Meloni)?
Die Tunesische president Kais Saied is een gehaaide: die vult zijn zakken gewoon.

MK27 | 12-06-23 | 12:22 | 6

allerlei landen willen dat geld wel, maar wie checkt of mohammed daar blijft?

pete1023 | 12-06-23 | 13:06
▼ 3 antwoorden verborgen

Als je hoort wat die Tunesische dictator over Afrikaanse migranten zegt dan is Wilders een heilige. Een bedreiging van hun islamitische cultuur. Waarom is er geen cordon sanitair rond die meneer?

Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:19

Engelse koningen hebben geprobeerd de Vikingen om te kopen. Die vroegen steeds meer en meer en namen uiteindelijk de tent over .... teken van zwakte om de asielstroom op deze manier proberen te stoppen.

Der Schnitzeljäger | 12-06-23 | 12:18 | 1

Paaien hè zodat de burger nog mak blijft.

MK27 | 12-06-23 | 12:22

Vraag mij af of die 900+ cijfers per week wel kloppen. Aan het einde van het jaar blijken het er altijd meer te zijn.

Keutels | 12-06-23 | 12:17

Waarom dat geld niet aanwenden om een marine vloot voor de noord afrikaanse kust te positioneren en iedereen subiet terug aan land te zetten? Dan verdwijnt er geen geld in de zakken van de corrupte "leiders" van de N- Afrikaanse landen. En het werkt direct.

Dutch_Viscount | 12-06-23 | 12:17 | 4

Dat zal meer effect hebben i.i.g.
Die Tunesische president Kais Saied heeft nl.al gezegd dat hij het vertikt om voor grenswacht te spelen.
Maar dat geld wil hij wel.

MK27 | 12-06-23 | 12:23

Had al lang gemoeten.
Trouwens wat doet Frontex eigenlijk.

ChalinaRosa | 12-06-23 | 12:38
▼ 1 antwoord verborgen

VVD keiharde asielaanpak. VVD levert. Mensen stemmen massaal VVD

thanseeuwen | 12-06-23 | 12:15

Tunesie gaat wellicht dicht. Jeuj. Als ik dan zo even naar de kaart van het MZ-gebied kijk zal dat niet zo heel erg veel ( lees: geen reet ) uitmaken wat betreft boottochtjes. In ieder geval niet zoveel dat het die cheque van 900 miljoen rechtvaardigt.
Nogmaals, het hier aankomen is het probleem niet. Wat we er hiermee doen ( of, liever, niet doen ), dat is het eiereneten. Als in, geen detentie, niet actief uitzetten, geen onderscheid maken tussen asiel en migratie, niet de rekening aan de landen van herkomst presenteren, niet de ontwikkelingsgelden als stok achter de deur gebruiken, geen immigratie/asielkantoren in de landen van herkomst plaatsen, niet het schrappen van rechten voor zij die hierheen op de bonnefooi komen, niet het kappen van belonen van slecht gedrag etc. etc.
Maar ja, problemen kun je beprijzen, oplossingen kosten ( eenmalig ) geld. Drie keer raden waar de politiek voor kiest.

Graaisnaaiert | 12-06-23 | 12:14

Gedoemd om te mislukken. Vertrouw nooit een arabier zei iemand me ooit, die 40 jaar in die wereld gewerkt heeft. En de centjes komen uiteraard verkeerd terecht. Eerst genaaid door Erdogan, nu weer door zo'n Tunesiër. Ze kijken mekaar de kunst van het chanteren af. En het werkt. Ik hoop toch zo dat de Nederlandse kiezer hier niet intrapt. Dit is weer zo'n dooddoener / mondsnoerwijze zoals we die zo goed van ons kabinet kennen. Walgelijk.

Graeme Reaper3779 | 12-06-23 | 12:12 | 3

Maak Wilders De Chef van de hele EU en het probleem gaat in ieder geval hands-on aangepakt worden en heel wat effectiever dan wat Rutte en Meloontje nu aan het regelen zijn.

Conan de Rabarber | 12-06-23 | 12:15

Het is m.i. heel simpel, de eigen grensbewaking kun je niet aan andere landen uitbesteden, dat moet jezelf doen. En natuurlijk gaan landen als Turkije en Tunesië gepast gebruik maken van onze zwakheid, geef ze eens ongelijk.

therealbraindump | 12-06-23 | 12:16

Klopt. Je zal geen (oud) zeevarende kunnen vinden die geen bloedhekel heeft aan die arabische teringlanden met hun graf inwoners die er alles aandoen om jou met je westerse schip en bemanning een financiële poot uit te draaien door boetes op te leggen op het “ niet nakomen” van ter plekke verzonnen regels. Ze aarzelen dan ook geen moment om de hoogste in rang in de bak te gooien tot de 10 duizenden dollars geïnd zijn.
Meegemaakt in Annaba( algerije),Valetta (Malta)en Tartous (Syrië )
Bloed onder je nagels vandaan.
En datzelfde soort tuig loopt hier vrijelijk naar binnen.

swassannuf | 12-06-23 | 13:16

Hadden we nu maar een EU-leger..

Conan de Rabarber | 12-06-23 | 12:09 | 3

En dan? Die gaan ze ophalen zoals Frontex.

Louter Leuter | 12-06-23 | 12:13

@Louter Leuter | 12-06-23 | 12:13: Welnee, eerst een mijnenveld aanleggen in internationale wateren, daarna een 20.000 grote witte haaien uitzetten. En tot slot grote windmolens die die rotte bootjes terugblazen ver voorbij de Congo. Easypeasy.

Conan de Rabarber | 12-06-23 | 12:18

@Louter Leuter | 12-06-23 | 12:13: Komt dan in de krant als "redden".

Asteroid-B612 | 12-06-23 | 13:07

Over 3 jaar misschien een keer de kraan dichtdraaien terwijl er nu een acuut probleem is helpt niet. Stel maar een noodwet in, met corona kon het kabinet Rutte dat ook in een handomdraai regelen.

therealbraindump | 12-06-23 | 12:08

De enige manier waarop het stukje twittertekst logisch wordt, is dat er ook automatisch de conclusie wordt gemaakt dat we geen weerstand gaan bieden aan de mensensmokkelaars.
Ik bedoel, je geeft het probleem aan, je geeft aan waar de piek van de problemen vandaan gaan komen.. om vervolgens de schouders op te halen als in 'het zij zo, als het regent word ik nat'.
Pak een paraplu! Bouw een dak. Doe dan iets...

Kouwe Kees | 12-06-23 | 12:06 | 2

Conclusies trek je; keuzes maak je.

Schriever | 12-06-23 | 12:13

@Schriever | 12-06-23 | 12:13:
Tegenwoordig weet ik dat niet meer zo zeker..
Nee niet te flauw. Je hebt gelijk, taalkundig niet het sterkste staaltje. Valt er inhoudelijk ook nog iets op af te dingen?

Kouwe Kees | 12-06-23 | 12:15

Beetje hetzelfde toen Rutte lijsttrekker van de VVD werd: Het word eerst slechter voor het beter gaat. Alleen duurt dat "slechter" inmiddels al 12 jaar...

CornholioNL | 12-06-23 | 12:06 | 1

Na het zuur komt het zoutzuur...

The Green*Machine | 12-06-23 | 13:23

Zag gisteren een ethische pornofilm
Negen brandweermannen van kleur redden leven jonge blonde vrouw door haar te bedekken met blusschuim

RickTheDick | 12-06-23 | 12:06 | 2

"If you've got a fire, call the man with the hose."

Asteroid-B612 | 12-06-23 | 12:10

En hadden ze ook nog pussy uit de boom gered?

The Green*Machine | 12-06-23 | 14:09

Ik heb echt geen zin om nogmaals uit te leggen hoe het zit met die cijfers.

Ndranghitiari | 12-06-23 | 12:05 | 6

Nee want Ter Apel barst helemaal niet uit zijn voegen, de cijfers worden gewoon verkeerd geïnterpreteerd.

Wattman | 12-06-23 | 12:17

Maak anders even dat lijstje met nieuwe patriotten waar ik om vroeg?

Lorejas | 12-06-23 | 12:36
▼ 3 antwoorden verborgen

Wat een leuke WNL mevrouw! Verder geloof ik het wel, er gaat helemaal niks veranderen aan die instroom. Misschien de samenstelling ervan, zoals pacman schrijft. Maar Tunesiërs en Marrokanen kunnen altijd nog via een omweg binnenkomen als ze echt willen. De enige oplossing is stoppen met opvang.

UnderTheDevil | 12-06-23 | 12:03 | 1

Ik zie Welmoed weinig de laatste tijd.

Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:47

Waarom niet al jaren gewoon die busjes aanhouden, chauffeur mensensmokkelaar, in het gevang. Iedereen rond 60 km van Ter Apel wist waar en wanneer die busjes vanuit Duitsland rijden/reden, oh wacht... onze politie....1 per 7000 op een dorp.

hagelkruis | 12-06-23 | 12:01

Deze deal gaat uiteraard het gewenste effect hebben. Geen zorgen.

FogerRederer | 12-06-23 | 12:00 | 1

Precies, laat dat maar aan MR over

beavis | 12-06-23 | 12:28

De beste oplossing zou natuurlijk zijn om van Afrikaanse en Midden-Oosterse landen democratische rechtsstaten met een markteconomie te maken. Is dat al eens geprobeerd?

Hopenschauer | 12-06-23 | 11:58 | 1

Zeker... Vraag maar aan Jan Pronk, miljarden zijn er naartoe gestuurd. Alleen politici weten waarschijnlijk waar het is gebleven.

Ommezwaai | 12-06-23 | 12:42

Joh en eerst was het sentiment dat de stroom echt niet minder zou worden omdat een grens iets is dat blijkbaar niet meer dicht kan. Dit is volgens mij nog gewoon die zomersteiging en steiging die de laatste tijd toch al plaatsvond en onverminderd doorging. Lijkt het me toch beter te proberen die stroom te verminderen, lukt met wat doorzettingsvermogen echt wel maar dan zouden we iets anders mieten proberen dan dat we tot nu toe deden. Gelukkig lijkt dat nu te gebeuren. Met elke week een steekpartij uit die hoek en een gemiddelde huizenprijs van om en nabij de half miljoen is de lol er wel een beetje af niet

Spiritus | 12-06-23 | 11:58 | 1

Je hebt geen ui maar een ij.

Piet Karbiet | 12-06-23 | 12:13

Gisteren in 030-Gaza Primark ... ladingen hyper Afrikaanse jonge mannen sprekend in een voor mij onbekende taal.

Ohhhhh ik kan niet wachten totdat zij gaan accelereren in onze en dus inmiddels ook de 'hun' maatschappij. Het zag er veelbelovend uit (kuch)

Ervaringsdeskundige | 12-06-23 | 11:58 | 7

@Hopenschauer | 12-06-23 | 12:09: Ja, daarom lopen er hier hele 3e generatie volkstammen rond die amper Nederlands lezen, schrijven of spreken.

Conan de Rabarber | 12-06-23 | 12:13

@Hopenschauer | 12-06-23 | 12:09: En er zijn etnische groepen die hier nagenoeg probleemloos integreren, kijk naar de Suri's, de Indo's, de Antillianen, de Chinezen, Oekraïners, Polen, noem maar op. Het is vooral een cultuur dingetje en/of een religieuze opvoeding die hier nooit zal aarden.

Conan de Rabarber | 12-06-23 | 12:24

@Hopenschauer | 12-06-23 | 12:09: o en wanneer hebben we in de geschiedenis een massale immigratie van Afrikanen gehad naar een land waar alles gratis voor ze is? Volkomen onvergelijkbaar. We krijgen nu de uitvreters paupers. Dat is nooit eerder gebeurd. Je slaat met een vergelijking volkomen de plank mis. Dit voorbeeld geeft wel aan dat dit niet op nationaal niveau is op te lossen. Dit moet gewoon op particulier niveau. Iedereen die uitvreters welkom staat te roepen wordt geacht meerdere invasieve exoten in huis te nemen en de rest van hun leven er financieel verantwoordelijk voor te zijn. Kijken hoelang dat kinderlijke wensdenken standhoudt als ze ontdekken dat die Afrikaan de komende 6 generaties alleen maar heel veel geld kost.

Grachus | 12-06-23 | 14:03
▼ 4 antwoorden verborgen

Als het geld hier op is, blijven ze wel weg.
Zie je wel? Die deal gaat werken.

Deflatiemonster | 12-06-23 | 11:57

Die 900 miljoen is natuurlijk nog niet overgemaakt.

Mr_Natural | 12-06-23 | 11:57

Hebben jullie dus de migratiedeal niet begrepen.

Er komt geen asielzoeker minder naar NL maar eerder meer door de verplichte verdeelsleutel. Alleen minder kansloze aanvragen uit Marokko, Tunesië en Algerije zelf.

_pacman_ | 12-06-23 | 11:54

Laat voor de afwisseling ook eens wat vrouwen op zo'n boot hierheen komen

jeweettochniet | 12-06-23 | 11:54 | 1

Die achterblijvendende vrouwen daar zijn blij dat ze vertrekken. Eindelijk tijd voor dat boek dat ze wilden lezen of die de interessante bijscholingscursus die ze nog wilden volgen!

Hopenschauer | 12-06-23 | 12:04

Die Noord-Afrikaanse landen die miljoenen krijgen om effectief niks te doen lachen zich de ballen uit de jurk.

Eduardo- | 12-06-23 | 11:52 | 3

GTP: help mij met het oplossen van dit probleem.
Ben je Mand generatie, lees tot paragraaf 4!
" Dit dus: Weapons of Mass Migration."
Zwakkere staten gebruiken vaak migranten als gegijzelden. Niet omdat ze ze vast willen houden maar zodat ze tactisch kunnen worden ingezet wanneer diplomatie niet werkt. Sterkere staten gaan liever geen conventionele oorlog aan, slechts 19% succes. Maar een indirecte oorlog door grenzen onderdruk te zetten niet door eigen geweld maar een migrantenstroom heeft bijna 40% succes.

Migratie is een wapen (door de GS heen). Ze hoeven het op te houden tot het Westen in een probleem zit en daar gaan de miljoenen tandartsen. Dit wordt dus diplomatiek ingezet als een middel als macht door staten die niet de conventionele middelen hebben om oorlog te voeren maar dit via omwegen (proxies/migranten) heel effectief kunnen voeren.

Derhalve dat ze relatief: democratische, transparante, met media gevulde, en emotionele, staten als doelwit gebruiken. Dan kun je automatisch aflezen hoe het denk-kiesgedrag beïnvloed en de algehele media. Autocratische staten hebben dit in verminderde mate. Dus zal de tactiek onevenredig toepasselijk zijn wat betreft de doeltreffendheid.~

Het voordeel van een autocratische staat geen transparantie, maar het vermogen onze media 100% te volgen. Soms eet ik ei.

Shestov | 12-06-23 | 12:17

Inderdaad!
Totaal omgekeerde wereld.
Ik ben ZO klaar met dit wanbeleid..

#KickOutKabinet
.

Motorkater | 12-06-23 | 12:58

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland