achtergrond

Geenstijl

ingelogd als

lid

logout

word lid

nachtmodus

tip redactie

doneer

Nikki Sterkenburg legt extreemlinks uit

Mag je dat nog zeggen?

Nikki Sterkenburg, die ging ooit van vrijdenken naar verdienmodel en dat was jammer. Ze promoveerde op extreemrechts, maakte daar een boekje van en geeft daarin op de laatste pagina een prachtige one size fits all definitie van extremisme in bredere zin, maar dan specifiek toegespitst op radicaal- en extreemrechts. Wat geinig is, want als je radicaal- en extreemrechts in de eerste zin hierboven vervangt door klimaat-, gender- en extreemlinks, dan staat er precies hetzelfde en als promoveren zo makkelijk is, dan kunnen wij ook wel zo'n boekje uitbrengen. De Hele Dame van het 4 & 5 Mei Comité haakte met haar zelffeliciterende twietje in op de fophef over de mannelijke voorleesmoeder in Rotterdam, waartege enkele tientallen mensen met inderdaad een overwegend radicaal- en extreemrechts signatuur boe stonden te roepen naar een gebouw waar de voorleessessie - verrassing - al voorbij was. Minstens even grappig is dat een veelvoud van een paar honderd DSM-V-vendelierende transideologen het óók heel belangrijk vonden om boe terug te roepen naar die tragische tientallen. Je zou bijna zeggen dat beide uitersten hun radicale navels koesteren, maar dat ie op links toch wel ietsje dieper is. Omdat die de sociale wind mee hebben. Maar: dat mag je niet zeggen.

Deze queen genereert een heel ander soort drag

Reaguursels

Dit wil je ook lezen

Nieuwe mutatie! Extreemrechtse transgender 'Roberta Esposito' (56) schiet dochter en ex-vrouw dood, 3 in kritieke toestand

Enerzijds: het begon al op te vallen met sinds 2018 zeven trans-schutters, en afgelopen week dus twee erbij. Anderzijds: sinds 2013 was slechts 0.1% van alle daders van schietpartijen met meer dan vier slachtoffers trans. Edoch derderzijds: sinds 2020 was 40% van de geslaagde en voorgenomen school shootings trans.

@Spartacus | 17-02-26 | 19:00 | 218 reacties

"Hoe extreemrechts kerstmis stal"

GOEDEMORGEN LEKKER LUCHTIGE KERSTAVONDOCHTENDOPENING

@Spartacus | 24-12-25 | 08:30 | 260 reacties

LIVE. Het grote Elsfest-debat

De boomers hadden de krakersrellen, wij hebben Elsfest

@Schots, scheef | 25-09-25 | 10:16 | 705 reacties

Tip de redactie

Wil je een document versturen? Stuur dan gewoon direct een mail naar redactie@geenstijl.nl
Hoef je ook geen robotcheck uit te voeren.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.