Novum: Polen doneert vier MiG 29s aan Oekraïne
Polen is hiermee het eerste NAVO-land dat overgaat tot de levering van straaljagers.
Vier van deze makkers dus
Een tijdlijn van het voorspel: op 6 maart 2022 gaf de VS in heel vreemde, twijfelende taal groen licht voor de heel vreemde, twijfelende wens van Polen om al hun 28 MiG 29's aan Oekraïne te doneren in ruil voor een vervanging van de gehele vloot door Amerikaanse F16's. Op 9 maar 2022 kwam de VS daarop terug, ging het sein weer op rood en bleek op 10 maart dat Biden de Poolse donatie persoonlijk gevetood had. Maar ruim een jaar later is het dan toch zo ver.
Poolse premier Duda: "When it comes to the MI-29 aircraft, which are still operating in the defense of Polish airspace, a decision has been taken at the highest levels, we can say confidently that we are sending MIGs to Ukraine. (...) In the coming days we will hand over four planes to the Ukraine, remaining machines are being serviced and prepared for handover. We will replace them with deliveries of South Korean FA-50s and American F-35s." Nou, geen slechte ruil Duud. Uit die zin "remaining machines are being serviced and prepared for handover" lezen we dat de overige 24 MiG 29's binnenkort mogelijk ook gestuurd worden.
We gokken dat de onderstaande Slowaakse NAVO-MiG 29's de volgende zullen zijn. Nog even en ze arriveren eerder dan de Strykers en die ongeveer 108 Leopard 2's, Challenger 2's en M1 Abrams tanks.
Reaguursels
InloggenHeb na de Arabische lente en onze avonturen in Africa en het succes in Afghanistan het vertrouwen een beetje kwijt in het optreden en beïnvloeden / bewapenen van oorlogen.
De Rus is in het arctische gebied ook erg actief de laatste jaren: veel militaire bases en inlichtingenofficieren, sabotages, desinformatie en spionage in de arctische landen.
Een paar jaar geleden waren wij in de Faeröer eilanden. Op de terugweg zat een Rus - duidelijk herkenbaar aan uiterlijk, taal en boertig gedrag - voor ons die direct ruzie zocht met zijn buurman, een keurige Scandinaviër. Die laatste mocht niet zijn arm op de tussensteun leggen, want daar lag meneer zijn arm reeds.
Ik heb niet gevraagd wat hij op de eilanden deed, maar toen dacht ik al (en nu helemaal) dat dit een Russische agent moest zijn. Vergeet de islam, het kortetermijngevaar komt uit het oosten.
Ozo
@vanWinsum | 17-03-23 | 01:17: Oranje zal overwinnen? Die zitten al in the vliegtuig naar Canada als de eerste Russische tank 1 cm over een NAVO land gerold is.
Does Korea thus provide a model for ending the Ukraine War? A commenter in the New York Times offers two reasons for skepticism:
“ Two things helped make agreement possible in Korea:
One was that, purely by luck as far as I can tell, the military stalemate happened to occur on a battle line so close to the prewar border that accepting the battle line as a new border did not make either side seem either a winner or a loser.
The other was that while the Korean War had started out as a war between two Korean governments, it had to a large extent been taken over by their outside backers. The United States was fighting China. The United States could reach a compromise settlement with China.
▲▼Today what is happening is a war of Ukraine against Russia. Zelensky cares far more about where the border ends up than Eisenhower did in 1953, and Putin cares far more about where the border ends up than Mao did in 1953. So the odds they will be able to reach a compromise are not good.“
Via UNZ.com
Syngman Rhee had er toen, net als Zelensky nu, niet het finale woord in, dat is aan de NAVO want wie betaalt bepaalt, dat was toen en ook nu.
We gaan door met wapend leveren tot de laatste Oekrainer dood is, of wat is de gedachte hier achter?
Als zij dat willen, ja. Zij sterven zodat wij geen Russisch hoeven te leren. Leaver dea as Slaef! Slava Ukraini!
Stel: Marketing Marky SG wordt van de NAVO. Rusland (Putin is inmiddels opgevolgd want die gaat binenkort dood aan alvleesklierkanker of zoiets) één van de Baltische staten aan. Het betrokken land roept Art. 5 in.
Welk scenario gaat zich dan afspelen. Los van het feit dat de landen van "Old Europe" domweg geen manschappen hebben, geen samenhangende bewapende krijgsmacht hebben en geleid worden door een politieke klasse die van het ene milieuprobleem naar de andere "vluchtelingen"-crisis strompelt, wat kunnen West-Europese landen anders doen dan de Oost-Europese landen plus de VS de kastanjes uit het vuur laten halen?
NAVO =2,5 keer groter dan Rus,die met tanks uit 1954 komt aanrollen, wat denk je zelf?
Onderhoud en reserve onderdelen ook meeleveren graag.
Niet nodig. Worden voor die tijd al uit de lucht geschoten.
@Leffe Blonde | 16-03-23 | 20:46: Spullen bij elkaar verzamelen dan op de grond en recyclen maar: hopakee refurbished. klaar. Kon je niet zeggen van de F104 die in Germania overal neerpleurde.
Van Polen snap ik het wel dat ze Rusland koste wat het kost buiten de deur willen houden.
Maar van andere landen die weten hoe de Russen zijn niet? Hoorde laatst dat we ook maar eens op moeten houden met het Rusland en de Russen te noemen maar Moscovia en Moscovits. Kennelijk is het beledigend voor de Oekraïense bevolking die grotendeels direct afstammen van de Roes'. Ergens snap ik dat wel.
Niet alleen Polen. Reken maar dat vrijwel het hele voormalige Oostblok absoluut geen trek heeft om opnieuw onder het Sovjet-juk te komen. Mafioso Loekasjenko is de uitzondering die deze regel bevestigt.
Mooi, goed nieuws, mag het ook meer zijn?
Ik tast een beetje in het duister over wat de bondgenoten en Kiev nu van plan zijn. Speculaties lopen veel meer uiteen dan vorig jaar. Polen staat te trappelen om zich er direct mee te gaan bemoeien maar dat mag niet van de rest. Dus sturen ze wapens, heel veel wapens en trainen ze soldaten, heel veel soldaten. Vrijwel altijd in het geniep.
Ik snap de geheimzinnigheid natuurlijk wel. Ik snap ook prima dat alles trapsgewijs gaat.
Echter, op dit moment zijn de, zeg maar, nationale garde en de verschillende vrijwilligers- en vreemdelingenlegioenen bezig met de verdediging van o.a. Bachmoet maar ook andere locaties alleen is het elders minder in het nieuws. Dat is begrijpelijk, je gaat niet je beste offensieve troepen offeren maar in het achterland een speer trainen en klaarstomen.
Lijkt me toch echt tijd dat men een offensief gaat starten want op een gegeven moment raken de verdedigende Oekraïners ook moe en dit zijn niet eens de elite-troepen maar ze moeten wel de linies houden. Verliezen is geen optie. Bijna iedereen snapt dat.
Noem mij maar een bangerik.
Maar ik denk dat dit de druppel is voor Poetin en zijn rode knop/dop en er een derde wereld oorlog uitbreekt
Die derde wereldoorlog van je duurt dan niet lang. Zinloos om bang te zijn. Het is over voordat je jouw fles whisky die je nog bewaarde op hebt tezamen met gezin.
Een verdere conventionele escalatie ook niet trouwens. Ik denk dat je moet denken aan hooguit een paar maanden voordat de NAVO met ongenadige slagkracht het Russische leger vernietigd en Poetin de keuze heeft tussen overgeven of de Finnen en Zweden nemen Sint Petersburg en Moskou in.
Jij bangerik.
WWIII is al lang bezig
Met alleen een vliegtuig ben je er niet. Je moet er wel bommen en granaten onder hangen.
Goed gereedschap is het halve werk.
Het is steeds hetzelfde liedje in de militaire steun aan Oekraïne: continu te laat, te bang voor Rusland, te bang voor 'escalatie', in een oorlog die door Rusland totaal geëscaleerd is.
Enfin, beter laat dan nooit, zullen we maar zeggen. En uiteraard neemt Polen hier het voortouw, als een land dat de Russen van haver tot gort kent. Net zoals de Finnen en de Balten Rusland maar al te goed kennen als een hele slechte buur.
Denk niet dat alles naar de pers gelekt wordt.
Altijd weer die laffe Tjeven (Christen Democraten) die aan het pappen slijmen en aan het nathouden zijn. Het drama Joegoslavie komt op naam van Tjeef Hans van den Broek die aldoor maar zei dat je met Milosevic, Mladic en Karadzic moest blijven onderhandelen.
Poetin kon zijn gang gaan omdat Frau Merkel (vrouwelijke Tjeef) aldoor maar zei dat je moest blijven onderhandelen.
@Haberdoebas | 16-03-23 | 19:26:
Gelukkig is Stoltenberg geen Tjeef. Als die malloot in het Kremlin nog even zo doorgaat merkt ie dat vanzelf.
@Haberdoebas | 16-03-23 | 19:26: Oh, die Merkel, dat was ook een ramp eerste klas. Of het nou ging om "unsere verdamte Pflicht" (1,5 miljoen moslims binnen laten), of het 'redden van de Euro', of de kernenergie, dat mokkel zat er continu naast. En met Schulz, weer zo'n halfzachte Ossi, zijn ze van de regen in de drup gekomen in Duitsland.
Nederland gaat morele steun verlenen aan de Poolse beslissing, dan doen wij ook wat.
Kaag heeft al krachtig afstand genomen van de acties van Putin. Uiteraard met gebalde vuistjes.
Rusland mag niet winnen. Polen snappen dat.
Exact.
Draai het eens om? Wat houdt “Winnen“ in voor Zelensky? Het maximale wat er in zit is het Russische leger uit de twee oostelijke provincies jagen. Twee provincies die zich acht jaar geleden al de facto afscheidden van Oekraïne.
Echter, het leger van Oekraïne heeft waarschijnlijk niet voldoende mensen, materiaal en munitie om die herovering te volbrengen.
Triest. Maar realiteit.
Het is wel magertjes wat de Oeks telkens krijgen. Dan weer een paar verdwaalde tanks, nu een paar straaljagers enz. Over een jaar 2 ouwe mijnenjagers.
Ja, het is toch vaak 'too little, too late' met de steun aan Oekraïne. Het begint soms haast sadistische trekjes te krijgen: net genoeg steun om de Oekraïeners nét niet te laten verzuipen, en veel te weinig om ze te laten winnen. Het zal wel incompetentie en angsthazerij zijn, maar als het dat niet is, is het toch een soort sadisme.
@KeesBruin | 16-03-23 | 18:32: Ongeveer hetzeldfe motief als de hongerwinter in Nederland. De bevolking verzwakken en demoraliseren om ze daarna te kunnen knechten. (De hongerwinter was een opzetje van Roosevelt en Churchill)
@Haberdoebas | 16-03-23 | 19:29: LOL! Op Faceboek gelezen?
Is Oekraïne een NAVO land dan? Is Oekraïne een EU lid dan?
De komende maanden zal duidelijk worden of Oekraïne de geleverde tanks gaat inzetten voor een offensief en wat de next move van Poetin gaat worden. Dus ik ga maar even een vakantie plannen nu het nog kan.
Heeft Oekraïne wel getrainde manschappen voor dit soort materieel of moeten die nu in een paar weken getraind worden?
Diverse trainingen in Europa lopen al bijna een jaar. Pas als de getrainde militairen terug naar Oekraine gaan worden de leveringen bekend gemaakt.
Daar waren de Minsk akkoorden voor, even rust in de tent militairen trainen, spulletjes kopen om vervolgens het akkoord te verscheuren en het Oosten weer aan te vallen.
Ook Nederland traint militairen uit OEK. In NL en UK
Voor de loopgraven zijn stucca’s juist handig.
Waarom zou U een loopgraaf willen stucen?
Of bedoelt U de Junkers Ju 87 Stuka? Dat schiet ook niet op, daarvan bestaan er nog maar twee of drie, waarvan er nog een kan vliegen.
@Frau_Ferkel | 16-03-23 | 18:32: Een strak gestucte loopgraaf in betonlook zou wel gaaf zijn.
Met nisjes voor de waxinelichtjes
Hol mir Rudel!
Doe mij maar de F-14 Tomcat. Met inklapbare vleugels. Seventies. Toen wij als beschaafd land nog Israel steunden.
Toen was er in Israël ook nog enige vorm van beschaving, die is daar ook al lang vervlogen.
Je bedoelde Iran?
www.google.com/search?q=iranian+f+14+...
Ze noemen dat een swept wing. Was handig op een vliegschip.
@Capt. Iglo | 16-03-23 | 18:05: O ja? Omdat ze zich durven te verdedigen tegen de schurken die hen omringen?
@Capt. Iglo | 16-03-23 | 18:05: "die is daar ook al lang vervlogen."
U leest te veel linkse media. Joop is een slecht voorbeeld. Antisemitisme is daar al prima, zolang U het anti zionisme noemt.
@Flightless bird | 16-03-23 | 18:14:
Nope op een vliegdekschip zijn folding wings handig. Een swept wing is een niet-rechte vleugel (zoals de Me 262 die had, in tegenstelling tot de Gloster Meteor of the Lockheed P-80 Shooting Star).
@Nonkel Frituur | 16-03-23 | 18:18: de Palestijnen opsluiten in een ghetto is geen voorbeeld van beschaving, helemaal gezien hun geschiedenis die ze er te pas en te onpas bij slepen als het ze uitkomt. Daarbij levert het ze niks op want de aanslagen gaan gewoon door, sterker nog je zou zelfs kunnen beargumenteren dat het handelen van Israël deze alleen maar in de hand werkt. Mensen in zo’n ghetto hebben immers nauwelijks iets te verliezen bij het plegen van zo’n aanslag. Tot slot vormen de Palestijnen helemaal geen militaire bedreiging voor Israël, ze hebben niet eens een serieus leger in vergelijking tot Israël.
Beter ook nog een paar A-10's leveren.
Rutte heeft nog een inleg A-4tje liggen.
Nu ben ik ook geen fan van die 3 maar wat hebben ze te maken met het leveren door Polen van een paar vliegtuigen?
Het is weinig zinvol je mislukkingen en tegenslagen steeds maar weer te projecteren op het kabinet
Maak er wat van McCain, je kan het!
Je bent een zure winaar. De hele dag lees ik al je gezanik.
Bang dat het inmiddels rijkelijk laat, zo niet te laat is. Maar goed, boys, make it count!
Make ik count….. goed plan.
Sluiper?
Dit is ook wel nodig, want volgens een bericht van de NOS vertonen de Russen een patroon van gevaarlijke acties boven (!) het internationale luchtruim.
Internationaal, dus ook voor Russen toegankelijk. Maar dat weet de totaal onpartijdige NOS niet.
Is er ook internationaal land?
@dathoujetoch | 16-03-23 | 17:50: dat betekent niet dat je daar de meeste rare toeren uit mag halen. Juist omdat het internationaal is, is het sterk gereguleerd om de veiligheid van iedereen (aangezien iedereen er mag komen) te waarborgen. Dat NOS geleuter begint echt vermoeiende vormen aan te nemen.
@Mr_Natural | 16-03-23 | 17:52: Vaticaanstad staat open voor alle ware gelovigen
Ik heb wel eens op een flightsimulator een beetje zitten klooien met vliegen. Het blijkt dat ik in elk luchtruim een groot gevaar ben en eigenlijk een straatverbod voor elk vliegtuig moet krijgen.
Als je boven het internationale luchtruim vliegt, dan vlieg je in de ruimte, denk ik? Of hoort dat ook bij het luchtruim? Zoja, waar vlieg je dan?
Klimaatneutraal. Maar hier geeft die bolle uit Brussel geen ongewenst commentaar op. Ook geen commentaar van klimaatdrammers.
Is er wel stikstofruimte voor een oorlog?
@Zaadstaaf | 16-03-23 | 17:51: *Zucht*.
Okee dan. Wij Nederland zullen onze normen nog een verhonderdvoudigen en daarmee honderdduizend keer hoger gaan zitten dan bijvoorbeeld Duitsland. Geen boeren meer, geen industrie meer, geen huizen meer, geen verkeer meer. De waddeneileanden ontvolkt (kunnen daar weer asielzoekers terecht. De stikstofuitstoot die daarmee gepaard gaat schrijven we op conto van het land dat ze in eerste instantie vandaan kwamen). Dat trekt alles weer in evenwicht, qua stikstof.
@Sans Comique: wat leven we toch in een verdomd gaaf landje.
En nog een stap verder het moeras in..
Ach, wordt poetin niet gestopt in de Ukraine met onze materiele hulp en sterk verzwakt, dan staat hij straks te knagen aan de grenzen van de baltische staten of polen. Die oorlog komt er dus toch wel vroeg of laat, maar dan kunnen we beter een sterk verzwakte tegenstander hebben.
Een dictator heeft nou eenmaal een buitenlandse oorlog nodig om de slechte situatie binnenlands te verbergen en het volk weer achter zich te krijgen in de strijd met een 'buitenlandse agressor die het moederland bedreigd'.
@me163komet | 16-03-23 | 17:54: Jij mag schrijven wat je wilt maar de EU landen worden niet gereageerd door dictators.
Nog niet nee, maar kijk eens in moldavie hoe putin daar de zaak probeert te destabiliseren.
En in estland, letland en litouwen wonen zo'n 10% etnische russen. Voor putin altijd een goed excuus om zijn landgenoten die worden 'gediscrimineerd' te komen bevrijden en delen van die landen in te pikken. Net zoals Hitler in het sudetenland indertijd.
Bijzonder om te zien dat zoveel mensen blij zijn met dit soort escalatie. Zou het niet beter zijn om vredesbesprekingen te organiseren?
Als Poetin zijn troepen terug trekt kunnen die besprekingen beginnen ja.
Zie ik niet gebeuren. De enige optie is een machtsovername in Rusland, nu hebben ze ervaring met het afzetten van Tsaren, dus er is hoop.
Nee, er is maar één acceptabele uitkomst: Rusland uit Oekraïne.
Beschouw het als een bully in je klas die iedere klasgenoot tijdens- en na schooltijd ongenadig klappen uitdeelt; "Laten we met elkaar in gesprek gaan.."
Als ik vraag hoe die besprekingen er dan uit moeten zien volgens jou krijg ik toch geen antwoord dus ik vraag het maar niet.
Met Rusland is het niet optioneel om vrede te bespreken. Punt uit.
Ja hoor, Chamberlain De Geer. Oogjes dicht en snaveltjes toe, gaat u maar lekker slapen.
@Sneerpoets | 16-03-23 | 17:48: Elke andere uitkomst is onmogelijk? Dus stel (hypothetisch) dat Rusland alleen de Donbas zou willen toe-eigenen en dan bereid is tot terugtrekking, dan zou er wat u betreft doorgevochten moeten worden? Ongeacht het aantal Oekraïense doden dat dit zou vergen?
@tis_wat | 16-03-23 | 17:49: Waarom niet?
@Graaisnaaiert | 16-03-23 | 17:52: Dat zeiden ze over Afghanistan, Libië, Syrie en Irak ook. Dat is behoorlijk blaren zitten geweest.
Ja, met Hitler onderhandelen was ook zo'n succes.
Jij snapt het Rusland houdt zich altijd aan afspraken. Oh wacht...
En hoe zie jij dat voor je? Beste Poetin laten we praten over vrede. Is goed. Wij willen de helft van Oekraïne. Geen goed idee. Zie je wel. Jullie willen geen vrede.
@De mooie man | 16-03-23 | 17:55: dat is aan de Oekraïners. Het is hun land. Sowieso is spelen met de gedachte dat je, je soevereiniteit (deels) moet opgeven om je buurman tegemoet te komen natuurlijk en gotspe en een gevaarlijke gedachte want waar eindigt het dan en wanneer is het dan wel het juiste punt om te stop! te zeggen tegen een gevaarlijke gek. Het schept een precedent dat je niet moet willen.
@Capt. Iglo | 16-03-23 | 17:48: Uiteindelijk zal er eens gesproken moeten worden. Waarom niet nu?
@De mooie man | 16-03-23 | 18:00: nogmaals waarover, hoe zie je dat voor je? In deze oorlog is maar 1 uitkomst mogelijk en wenselijk en dat is dat Rusland zijn troepen weer tot achter zijn eigen grens terugtrekt. Dat is ook het enige moment waarop aan praten gedacht kan worden. Zwichten voor druk en chantage van een dictator komt alleen maar meer ellende van. Daar komt nog bij dat Rusland helemaal niet bereid is tot een gesprek.
@De mooie man | 16-03-23 | 17:56:
Zelfjoris.
@De mooie man | 16-03-23 | 18:00: Omdat de aanstichters vechten voor hun politieke leven en hun politieke lot hebben verbonden aan de uitkomst van de oorlog. En In Rusland is vechten voor je politieke leven en lot vechten voor je leven en lot. Die kunnen nu geen zwakte tonen, ze zijnomringt door gieren en houden elkaar gegijzeld in een Mexican stand-off. Denk je nu echt dat die willen onderhandelen over terugtrekking? Laat staan een volledige? Maar misschien kun je er tijd mee rekken.
Er was een vredesverdrag tussen rusland en Oekraine, toch viel rusland in 2014 de Krim binnen. Daarna was het relatief rustig omdat Oekraine toen niet zo veel terug kon doen. Daarna viel rusland de rest van Oekraine binnen. Wat voor nut hebben vredesbesprekingen als vredesverdragen compleet genegeerd worden door rusland? Moet Oekraine hun vredesverdrag steeds vervangen door een voor hen ongunstiger verdrag, totdat er uiteindelijk niets meer van Oekraine over is?
Gaat erg beroerd voor de Oeks. Steeds minder goed getrainde militairen, te jong, te oud, te onervaren. Tekorten aan munitie. In de VS heeft DeSantis al een pro Rusland koers aangekondigd en dat is nog een jaartje of wat in de toekomst. Ook Biden wordt Zelenski moe en Poetin rekent vrij gedecideerd op de lange termijn. Er is relatief weinig oppositie tegen de enorme aantallen slachtoffers, die komen vooral uit verre oorden, ver van Moskou ook waar geen soldaten vandaan komen. Poetin doet dat slim. Hij kon toch wel eens aan het langste einde gaan trekken.
Nou, meneer Hilterman, wat een visie, voor een Zwitsal, hoor ik net.
Hele slimme man die Poetin.
Zal ook niet leuk zijn voor Biden als Xi pingpong dadelijk een wapenstilstand of zelfs een overeenkomst tussen Rusland en Oekraïne voor elkaar krijgt.
'"Er is relatief weinig oppositie tegen de enorme aantallen slachtoffers, die komen vooral uit verre oorden, ver van Moskou ook waar geen soldaten vandaan komen. Poetin doet dat slim"
Nou, slim is niet het juiste woord, een dictator hoeft namelijk niet slim te zijn, alleen maar erg bruut, net als zijn voorganger Stalin die de zelfde tactieken gebruikte.
Dat idee heb ik ook; op termijn gaan de Orcs winnen.
Putin bluft, de Oekraïners kunnen hem wel aan. Met onze steun.
@Après toi | 16-03-23 | 18:00: Uw toon neigt naar sarcasme. U lijkt wel een putin-versteher.
Welkom terug, ik ben blij dat je er weer bent BL.
Ow, u is ook uit de trollenkelder?
Ik kan me niet voorstellen dat het Westen en de US de vernedering van het verlies van deze oorlog zouden accepteren, dat zou wel een enorme afgang zijn.
@letopuwzaak | 16-03-23 | 18:08:
Dank louz. En ja weer uit de trollen kelder. Fris daar. Maar inderdaad, ik neig toch steeds meer naar toch die lange termijn winst voor de ploert uit het Kremlin. Hij kan gewoon langer deze enorme slachtpartij uithouden. Geen parlement om rekening mee te houden, geen overleg met ministers, volk feest niet kan protesteren en arme jongens en mannen voldoende zonder gezicht, stem of identiteit uit Mongolië, of verreweg van de grote steden. Poetin kan nog jaren zo doorgaan en hij lijkt daar zelfs bij te gedijen. Zijn ratings zijn in ieder geval niet omlaag gegaan en zijn volk slikt gedwee iedere escalatie. Sancties werken zelfs versterkend, ze isoleren de Russen nog meer wat Poetins greep op zijn volk alleen maar gemakkelijker maakt een de westerse steun speelt zijn propaganda exact in de kaart. Deze oorlog gaat nog lang duren en veel ellende veroorzaken.
Een nieuwe lichting soldaten heeft een jaar kunnen trainen. Langzaamaan komt een stroom wapens en munitie die kant uit. Rusland zal ook zijn interne strubbelingen krijgen door de door jou genoemde enorme aantallen ongetraind kannonenvoer dat ze voornamelijk uit verre oorden betrekken. Daarnaast wordt er intern enorm aan Poetins schenen gezaagd. Ik heb geen idee hoe lang dit kan gaan duren als ook de leiders van Oekraïne besluiten dat voortzetting van ten minste schermutselingen maar liever een volledige slepende oorlog beter voor hun carrière is. Het blijven leiders van een van de corruptere landen in de wereld.
@zwellevertje | 16-03-23 | 18:24: Misschien dat ze net als uit Vietnam en Afghanistan geordend en met opgeheven hoofd kunnen vertrekken.
@SirCharlesPoploch | 16-03-23 | 18:08: Nee hoor, Putin bluft altijd en heeft nooit een plan B voor als het mis gaat. Een verstandige dictator had de strijd al lang gestaakt, sterker nog, was er nooit aan begonnen.
@Sans Comique | 16-03-23 | 18:34:
Zeker, maar de verliezen gaan harder dan de opleiding en komst van nieuwe wapens en munitie. Het leger raakt uitgeput, dat lees je dagelijks tussen de regels door. Ook Oekraïne wordt oorlogsmoe, heeft moeite met rekruteren en opleiden. De westerse steun blijft maar minder enthousiast. Biden wil een einde in zicht. Dit kan zomaar mis gaan met een stevige doorbraak ergens aan het duizend kilometer lange front. Gelukkig hebben de Russen de meeste aanvallen enorm geblunderd, zoals bij Vuledar. Maar geen garanties dat ze zo dom zullen blijven aanvallen.
@Beste_Landgenoten | 16-03-23 | 18:33:
Gelukkig ben je nu weer in de panelen. Zijn ook trollen af en toe maar niet zo veel:-). Over Rusland, ik lees je tegels met interesse -en weemoedigheid-. Ik ben blij dat je weer terug bent met je inzichten. Samen met AT en nog zeker vele anderen (maar ook de reaguurders die het anders zien en dat onderbouwen) maken jullie eea inzichtelijk.
@letopuwzaak | 16-03-23 | 18:47: aah, vriendjes voor het leven.
Polen en Oekraïeners zijn broeders, maar geen van beiden zijn ooit goede diplomaten geweest.
4 vliegtuigjes kunnen op militair gebied niet veel uithalen, maar ze geven Putin wel het gedroomde excuus voor zijn Totale Krieg.
Kortom: het is oliedom en het gaat voor bakken ellende zorgen, tot in Polen toe.
Met welk leger? En hoe wil je die richting Polen krijgen? Ze proberen aan alle kanten, maar het lukt niet echt heel hard.
4 vliegtuigjes zal het begin zijn, een teen in het water.
Laatste keer dat ik Poetin hoorde praten heeft hij enkel de oorlogsverklaring aan ons allen nog niet aan de postbode gegeven. Maar het zal u ontgaan zijn.
@tis_wat | 16-03-23 | 17:51: Jammer genoeg volgen raketten wél de bevelen op.
Weet je wat pas dom is? Rusland die een US drone onder de kerosine pist waarna deze crashed en dan volhouden dat ze niks gedaan hebben terwijl de volgende de dag de beelden daarvan de wereld over gaan. En dan nog zeggen dat Putin een excuus heeft voor de Totale Krieg...
Zo lekker botert het niet tussen Polen en Oekraieners gezien het verleden.
Wij mogen blij zijn als we tussen alle trainingen en onderhoud 4 inzetbare JFS'en hebben, dus 4 is best redelijk. Als 4 vliegtuigen elke nacht een rondtje door de Krim vliegen en precisie bommen droppen op alles wat russisch ruikt dan heeft dat best effect.
@Asteroid-B612 | 16-03-23 | 18:30: Polen katholiek, de Oekraïners hebben een ander geloof. Geen broedervolken
Kennelijk is het je ontgaan, maar Ploertin is al een tijdje bezig met een Totale Krieg tegen Oekraïne.
@dathoujetoch | 16-03-23 | 18:57:
Met elkaar verbonden door uitgebreide ervaring in wat overheersing door de Russen betekent. Overigens heeft Oekraïne ook 10% katholieken en die kunnen het best goed vinden met hun orthodoxe, joodse en zelfs moslim buren. Het is vrij bijzonder hoe snel men kan stoppen met kibbelen over details met een gemeenschappelijke vijand.
Je kan wel met gemak stellen dat Oekraïners en Russen geen broeders zijn of waren. Het gedoe met de Russen is niet nieuw. Het is al eeuwen hetzelfde probleem met de Russen.
@dathoujetoch | 16-03-23 | 18:57:
Er was zelfs een Pools-Oekraïense Oorlog: en.m.wikipedia.org/wiki/Polish–Ukrain...
Daarnaast massamoorden: Massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia
The massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia were carried out in German-occupied Poland by the Ukrainian Insurgent Army, or the UPA, with the support of parts of the local Ukrainian population against the Polish minority in Volhynia, Eastern Galicia, parts of Polesia and Lublin region from 1943 to 1945.[7] The peak of the massacres took place in July and August 1943. Most of the victims were women and children.[8] Many of the Polish victims regardless of age or gender were tortured before being killed; some of the methods included rape, dismemberment or immolation, among others.[5] The UPA's actions resulted in between 50,000[1] and 100,000 deaths.
Wikipedia
Elk vliegtuig dat neergeschoten wordt draagt bij aan een schoner klimaat.
Nou, die MiGs zie je dus nooit meer terug. Of op z'n minst met panel damage.
Wat zuipt zo'n speeltje eigenlijk?
Valt best mee, je kunt er gewoon drones mee besproeien.
'China, Russia, Iran conduct four-day naval exercises in Gulf of Oman'
www.reuters.com/world/china-russia-ir...
Codename: Stay Afloat.
@funda | 16-03-23 | 17:41: Een oefening is niet zo zorgelijk, wel de samenwerking tussen bovengenoemde landen. En heb ook mijn vraagtekens bij dit: edition.cnn.com/2023/03/13/middleeast...
De samenwerking tussen totalitaire regimes die slechts elkaar hebben
Zeg, het is dude.
Kan een Mig 29 ook door een boer van de Russen gejat worden?
Ik vraag dat voor mijn nieuwe Oekraïense vriendin.
Gewoon doorgeven aan je nieuwe buurman. Niet zoals de Amerikanen, die hebben geen zin om moderne jachtvliegtuigen weg te geven om logische redenen.
Stuur die vriendin maar langs, zal ik het haar uitleggen in elk detail.
“ in ruil voor een vervanging van de gehele vloot door Amerikaanse F16's.”
Lijkt me sterk dat ze die oude F16’s willen
Wij hadden de productielijn weer kunnen opstarten. Moderne motor en avionica er in, en gaan met die banaan. Voor de Taliban, ISIS etc was en is het meer dan genoeg.
Vier hele? Zo veel?
Dat gaat de goeie kant op. Hopelijk wil Nederland straks ook leveren.
In dit geval kunnen ze die tot op de draad versleten Nederlandse F16's beter aan de Russen geven.
Natuurlijk joh, hol de Nederlandse defensie nog maar meer uit.
@therealbraindump | 16-03-23 | 17:44: Als we daarmee onze vijand kunnen beschadigen, is het een goed streven.
Beetje refurbishment en gaan met die F16's.
En die kosten worden gewoon op het bordje van de belastingbetaler gegooid.
@Après toi | 16-03-23 | 18:01: weet jij nog dat Rutte 3 een vliegtuig vol met corona beschermingsmiddelen naar China heeft gestuurd. Achteraf bleek dit niet erg slim. Nu f16's doneren aan Oekraïne is gewoonweg onverantwoord met een defensieapparaat wat kapotbezuinigd is.
@Asteroid-B612 | 16-03-23 | 18:32: Ja, want uiteindelijk ben je goedkoper uit als je eerder ingrijpt.
@therealbraindump | 16-03-23 | 18:37:
Ah wat fijn. Een defensie-expert. F16 Falcon's worden of eigenlijk zijn al vervangen. En nee, zoals ook ook al regelmatig gezegd Nederland heeft ook geen tanks nodig. De vervanger daarvoor zijn 200 stuks CV90 IFV's. Mijnenvegers hebben we ook niet nodig. Wat we wel nodig hebben is personeel. Nieuwe duikboten en dat soort spul. Beetje meer luchtafweergeschut en meer mobiele gemechaniseerde troepen die snel inzetbaar zijn.
Nooit je oude straaljagers wegdoen voordat je nieuwe hebt.
~Oud-Pools gezegde~
En toch is dat een gaaf vliegtuig om te bouwen. Een flinke doos, lekker lijmen en plaatjes plakken.
Moet je eens in het echt, echte vliegtuigen bouwen. Prachtig beroep.
R.I.P. Fokker Aircraft
Hoogeveen?
@Beste_Landgenoten | 16-03-23 | 17:47:
Nee we hebben onze F-16s op Schiphol-Oost gebouwd.
@Flightless bird | 16-03-23 | 17:41: Ja de gevreesde Fokker bommenwerpers, uiterst met kader en fotonenstraal, zeg maar een verbeterde Enterprise.
@Flightless bird | 16-03-23 | 17:41: Ik ben er een keer op bezoek geweest, toen ze de F-16's in licentie bouwden. Ja, zo oud ben ik al...
@Sneerpoets | 16-03-23 | 17:53:
5-assige freesbank... blok Al... en 98% wegfrezen... mooie tijd.
@Flightless bird | 16-03-23 | 17:41: Ja, ik heb best wel wat technische kennis, maar een echt vliegtuig bouwen red ik niet. Ik hou het maar bij bouwpakketten.
@Verbandmeester | 16-03-23 | 20:02:
Helemaal in elkaar geplakt (F14) en daarna perfect geschilderd en opgehangen in mijn slaapkamer met hulp van mijn vader. Zeer grote motivering als kleine blaag. (later ook F16 geknutseld)
Uiteindelijk ging ik direct bij Fokker werken en leren om de dienstplicht te drukken. Het was de mooiste plek om terecht te komen voor een echt ambacht en dat is vliegtuigen bouwen bij Fokker. Helaas moest fokker kapotstuk van de EU. Eigen industrie mocht niet geholpen worden wegens ‘ongeoorloofde staats steun’
Duizenden technische mensen op straat..
REAGEER OOK