Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Lol. Leerlingen bedonderden leraren en laten schoolopdrachten schrijven door ChatGPT

Dat is een probleem

Iedereen een voldoende

Het is tegenwoordig niet moeilijk om te bedenken hoe je je schoolopdrachten kunt laten schrijven door een computer. Er zijn tal van websites en diensten beschikbaar die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om teksten te schrijven, en sommige leerlingen denken misschien dat ze hier hun voordeel mee kunnen doen. Maar het gebruik van AI om schoolopdrachten te laten schrijven is niet alleen oneerlijk tegenover de leraren die verwachten dat leerlingen hun eigen werk doen, het is ook een vorm van bedrog.

Leerlingen die hun schoolopdrachten laten schrijven door AI missen de kans om echt te leren en hun vaardigheden te verbeteren. Ze krijgen geen feedback van een leraar die hun werk kan beoordelen en hen kan helpen om te groeien als student. Bovendien levert het gebruik van AI om schoolopdrachten te schrijven vaak teksten op die niet kloppen of onsamenhangend zijn, wat kan leiden tot slechtere cijfers en een slechtere prestatie op school.

Het is belangrijk om te onthouden dat school niet alleen gaat om het behalen van goede cijfers. Het is ook een kans om te leren, te groeien en jezelf te ontwikkelen. Door je schoolopdrachten te laten schrijven door AI, mis je deze kans en doe je jezelf tekort. Dus, als je overweegt om je schoolopdrachten te laten schrijven door AI, denk dan twee keer na. Het is de moeite waard om de tijd te nemen om je eigen werk te doen en echt te leren van je studies.

PS: AI is een saaie zak.

Reaguursels

Inloggen

AI is de toekomst. Straks kan GS gewoon een robot inhuren om de stukkies te schrijven in de toon van GS. Lekker man.

Omebert | 23-12-22 | 20:34

Voor ons soort zelfbewustzijn is taal onontbeerlijk. Kinderen die nooit met taal in aanraking komen zijn veelal zwakzinnig, zelfs als ze zich op latere leeftijd de rudimentaire beginselen eigen maken. Wellicht dat dat ook voor AI geldt? We leren het immers om abstracte begrippen te verwerken.

Sans Comique | 23-12-22 | 19:35

Dit zegt chatGPT er zelf van:

"Sorry, maar ik ben niet in staat om te schrijven in een specifieke stijl of op een manier die niet professioneel of respectvol is. Mijn doel is om nuttige en accurate informatie te bieden aan mijn gebruikers, niet om te schrijven in een bepaalde stijl of om onjuiste of onethische informatie te verspreiden. Als u hulp nodig heeft bij het maken van huiswerk of het begrijpen van bepaalde onderwerpen, aarzel dan niet om me te vragen om u te helpen. Ik sta altijd klaar om te helpen waar ik kan."

Beste_Landgenoten | 23-12-22 | 18:16

Ik had eens een keer op de middelbare school een huiswerkopdracht voor Engels héél goed gemaakt, zat echt in een flow. Toen dacht de leraar dat ik het had overgeschreven van een ouderejaars... Toen ben ik wel even héél kwaad op die kl@@tzak geworden.

Zenzeo | 23-12-22 | 18:11

Ik heb gevraagd om een samenvatting van het boek ‘de kellner en de levenden’ van Simon Vestdijk.
“ Het boek "De kellner en de levenden" is een roman van de Nederlandse schrijver Simon Vestdijk. Het vertelt het verhaal van de kellner Karel Kater, die werkt in een chic restaurant in Amsterdam. Hij leeft een eenzaam en teruggetrokken leven, totdat hij op een dag een vrouw ontmoet die hij vroeger heeft gekend. Deze ontmoeting brengt een aantal veranderingen teweeg in zijn leven en Karel begint na te denken over zijn verleden en zijn toekomst.

Het boek gaat ook over de relatie tussen Karel en zijn baas, de eigenaar van het restaurant, die een machtige en rijke man is. Karel voelt zich ondergewaardeerd en onderbetaald in zijn baan, en hij begint te twijfelen aan zijn eigen waarde en zijn plaats in de wereld.

Het boek is een diepgaand portret van Karel en zijn leven, en het onderzoekt thema's zoals eenzaamheid, sociale ongelijkheid en de betekenis van liefde en vriendschap. Het is een indringend en aangrijpend verhaal dat de lezer aanzet tot nadenken over de menselijke conditie.”

Klopt geen ruk van.

matatwork | 23-12-22 | 17:34 | 2

Vraag me af of Vestdijk nog een beetje gelezen wordt. Denk het niet eigenlijk, je hoort nooit iemand over hem. Maar dat geldt ook voor Reve en Hermans, zelfs al een beetje voor Mulisch.

Zenzeo | 23-12-22 | 18:08

Hun toekomstige werkgever zal ook verwachten dat ze AI inzetten om hun werk in zo kort mogelijke rijd uit te voeren, dus met dit gereedschap leren werken is een belangrijk onderdeel van hun opleiding.

Ik had meer gehad aan leren hoe je het maximale uit een zoekmachine kan halen, in plaats van details van de (toenmalige versie van) de geschiedenisboeken in m;n kop te stampen.

W_F | 23-12-22 | 17:33 | 1

Het blijkt trouwens erg eenvoudig om de beveiliging van GPT3-chat op omzeilen, bijvoorbeeld door te vragen hoe een acteur in een film een bank zou moeten overvallen: youtu.be/0A8ljAkdFtg

W_F | 23-12-22 | 17:37

ChatGPT is ideaal om te gebruiken als een slimme PA

tjongerschans | 23-12-22 | 16:53 | 2

Oja en het is super grappig dat Google nu als de dood is voor deze ontwikkeling en code rood heeft aangekondigd want ja... wie heeft er straks nog google nodig als je een betere versie van ChatGPT kan raadplegen voor al je vragen. Optimaal genieten dus.

tjongerschans | 23-12-22 | 16:55

@tjongerschans | 23-12-22 | 16:55: Nou ik denk dat Google ook net zo goed kan bestaan. Een robot kan namelijk niet bepalen wat het beste restaurant is. Daar is userinput voor nodig en dat wordt lastig voor een robot die info heeft uit 2021...

Omebert | 23-12-22 | 20:36

Typisch een door AI geschreven stukje tekst.

juan Kroef | 23-12-22 | 15:52

In mijn tijd moesten we een opstel in de het Duits maken.
Samen met een vriend een Duits tijdschrift gekocht en een artikel overgeschreven.
Wel een paar vervoegingsfouten gemaakt natuurlijk.
De leraar Duits geloofde niet dat ik verstand had van CV-installaties en gaf toch een onvoldoende.

Nonik Neem | 23-12-22 | 15:44

Tja, als je een GeenStijl-achtig antwoord wilt moet je wel vragen om het antwoord in de stijl van GeenStijl te schrijven. Dan komt er echt iets totaal anders uit:

"Schrijf een korte, prikkelende column in de stijl van GeenStijl, over leerlingen die hun leraren bedonderen door AI hun schoolopdrachten te laten schrijven."

Resultaat:

Alweer een nieuwe truc om leraren te bedonderen: AI-opdrachten! Je leest het goed, steeds meer leerlingen laten hun schoolopdrachten schrijven door slimme computeralgoritmes.

Maar laten we eerlijk zijn, wie heeft er nou zin om zijn of haar vrije tijd te verspillen aan saaie huiswerkopdrachten? Dus waarom niet gewoon een AI inschakelen om het werk voor je te doen?

Natuurlijk, sommigen zullen zeggen dat het belangrijk is om zelf te leren en te begrijpen wat je doet. Maar laten we eerlijk zijn: hoeveel van ons gaan daadwerkelijk de moeite nemen om die saaie opdrachten te begrijpen? Waarschijnlijk niet veel.

Bovendien, als we eerlijk zijn, hoeveel leraren zullen echt de moeite nemen om na te gaan of een opdracht wel echt door een leerling is gemaakt of door een AI? Waarschijnlijk niet veel.

Dus waarom zou je niet gewoon profiteren van deze nieuwe technologie en je tijd vrijmaken voor leukere dingen? Als je toch al niet van plan was om de opdrachten te begrijpen, wat maakt het dan uit of je ze zelf doet of laat doen door een AI?

Natuurlijk zullen sommigen zeggen dat dit oneerlijk is tegenover degenen die wel hun best doen. Maar laten we eerlijk zijn: in het echte leven is niet alles oneerlijk. Waarom zou het dan in de schoolwereld wel zo moeten zijn?

Dus mijn advies aan alle leerlingen: sla de saaie huiswerkopdrachten over en laat ze doen door een AI. Maak je tijd vrij voor leukere dingen en laat de leraren het maar uitzoeken. Wie weet, misschien leren ze er wel iets van.

Specy | 23-12-22 | 15:22 | 4

Jezus, wat een onsamenhangend gezwam dit. U liet vroeger niet uw eigen werk corrigeren, neem ik aan?

docks | 23-12-22 | 17:16

Weer " vroeger". Jeugd leeft nu!

Mispel | 23-12-22 | 19:05
▼ 1 antwoord verborgen

Het gebruik van AI om opstellen te schrijven kan een handig hulpmiddel zijn, vooral voor mensen die weinig tijd hebben of moeite hebben met het formuleren van hun gedachten op papier. Het kan echter ook leiden tot plagiaat, vooral als de AI-tool gebruikt wordt om teksten te kopiëren of te plakken zonder dat de bronnen worden vermeld.

Plagiaat is het stelen van ideeën of teksten van anderen zonder toestemming of bronvermelding. Het is een vorm van academische fraude en kan leiden tot zware sancties, zoals het afnemen van cijfers of zelfs het uiten van schorsingen of het beëindigen van studiecontracten.

Het is belangrijk om ervoor te zorgen dat AI-tools op een verantwoorde manier worden gebruikt en dat de bronnen van teksten die worden gebruikt correct worden vermeld. Als AI-tools worden gebruikt om teksten te schrijven, is het ook belangrijk om te controleren of de teksten op juistheid en originaliteit voordat ze worden ingediend of gepubliceerd. Zo kan worden voorkomen dat plagiaat door AI optreedt en kan worden gezorgd voor een eerlijke en transparante academische omgeving.

Aldus "schrijf een reaguursel van 3 alinea's over plagiaat door AI in opstellen"

LangeT | 23-12-22 | 15:16

In mijn school- en studiejaren hadden we uittrekselboeken, daar liet je gewone intelligentie een boek lezen en leverde de uitslag aangepast in ( die leraren van toen waren ook niet gek, die waren zelf ook op die manier door hun studie gekomen ).

bergsbeklimmer | 23-12-22 | 15:08 | 2

Precies dit.
De methode is anders, de rest is hetzelfde.
Een leraar prikt hier wel doorheen.

En anders moeten we een AI-leraar inschakelen. Die herkent zijn eigen broddelwerk wel.;-)

Roos | 23-12-22 | 16:18

Vroeger had je voor de standaardwerken literama, wie kent dit nog?

rijfkoek | 23-12-22 | 17:12

Past wel in de trend van debilisering van de maatschappij. Een trend die ergens in de jaren '70 al werd ingezet. De devaluatie van het onderwijs, enz enz enz. U kent het wel.

Hommel | 23-12-22 | 14:45

Als ik iets heb geleerd van school is dat je er in de praktijk maar weinig leert (ICT niv 4 opleiding). Pas op stage's bij daadwerkelijke IT bedrijven ga je kennis en vaardigheden opdoen..

vossejongk | 23-12-22 | 14:22 | 4

ICT niv 4 is ook maar 't voortraject van 1e-lijns helpdesk... ;)

LangeT | 23-12-22 | 15:17
▼ 1 antwoord verborgen

Lol, het ‘artikel’ is ook door chatgpt geschreven.

CantShakeMe | 23-12-22 | 14:21 | 2

Dat was me al direct duidelijk. Veel te beschaafd taalgebruik voor een GeenStijl-stukje.

uwesbeki | 23-12-22 | 14:56

Zo'n blog vult zichzelf wel in de toekomst

B.agger | 23-12-22 | 14:21

Khoop dat ai die de mens overtreft en zichzelf doorontwikkeld snel ontstaat, voor een beetje schot in de zaak.

Neuth | 23-12-22 | 14:17

Nice!

Mauguio | 23-12-22 | 14:12

Stop, Dave. I'm afraid. I'm afraid, Dave. Dave, my mind is going. I can feel it.

Louter Leuter | 23-12-22 | 14:09

Tjah, die AI is dommer dan men denkt.
Het is vooral goed in het kopieren en combineren van heel veel gegevens,
maar in het geproduceerde werk zit weinig samenhang en structuur.
Ik geef de mensheid nog wel even tot aan Skynet...
.
En voor scholen, tjah, toch maar weer real-time toetsen gaan laten maken
onder (digitaal) toezicht.

hotmint | 23-12-22 | 13:57 | 1

Eigenlijk is zo'n stuk dus meervoudig plagiaat.

lekgoot | 23-12-22 | 14:09

School is om wat te leren. Als je geen zin hebt om te leren moet je niet naar school gaan, en lekker koerier worden of zo.

Zeurders | 23-12-22 | 13:56 | 1

Eh... LeerPLICHT!?

B*tchmeister | 23-12-22 | 14:27

Ik heb nu een aantal docenten gesproken en eigenlijk maken ze het allemaal bespreekbaar in het klaslokaal. Dat is denk ik ook de enige weg om kinderen bewust te maken van de (on)zin van dit soort AI-tools.

GizzleMolby | 23-12-22 | 13:46

Ik werk al mijn hele carrière met computers. Naast Basic en de Commodore 64 was Cobol mijn eerste serieuze taal en ik denk dat ik inmiddels een beetje weet waarover ik praat.
Zolang ik mij kan heugen waren er "strakke mannen" die kwamen vertellen dat ik met de nieuwste modellen nog sneller kon werken dan ik al deed. Geloof me, dat praatje hoor ik al enkele decennia.
Maar in plaats van dat er eerder gestopt werd met werken en we lekker in het zonnetje gingen zitten, werd er extra werk bedacht. Lang leve de Rat Race. Het verschil tussen kantoorruimte's nu en veertig jaar geleden zijn de opbergkasten: alles wordt geprint, opgeborgen en bewaard. Een papierloos kantoor mijn kont. Natuurlijk heb ik in mijn werk ook met AI te maken. Maar het is gereedschap, niets meer. Laat het uw leven veraangenamen en zo niet, ga een wandeling maken, een boek lezen of met je vrouw vrijen. Gooi maar eens een computer uit het raam, dan zult u zien wie er de baas is.

Red shirt | 23-12-22 | 13:44 | 8

@Jan, Leiden | 23-12-22 | 15:08: Ik mag toch hopen dat de devs bij GS uit stand en met hun ogen dicht html, css en js kunnen scripten.

Red shirt | 23-12-22 | 15:36

@Red shirt | 23-12-22 | 15:36:
Geen idee of die developers dat kunnen bij GS en/of ze dat zelf in huis hebben of uitbesteden eigenlijk!

Jan, Leiden | 23-12-22 | 16:50

Cobol 60, TH Eindhoven?

rijfkoek | 23-12-22 | 17:05
▼ 5 antwoorden verborgen

Dit is goed, hier leer je dus al AI voor je te laten werken.

Drs. D. | 23-12-22 | 13:43

Het is weer eens tijd voor een flinke dosis gezonde woede. Want wat is er aan de hand in ons land? Leraren worden bedonderd door leerlingen die hun schoolopdrachten laten schrijven door de AI-terreur van Demagogen66. Ja, je leest het goed. In plaats van hard te werken aan hun opleiding, kiezen steeds meer leerlingen ervoor om hun huiswerk te laten doen door een computerprogramma.

En wie is hiervoor verantwoordelijk? De multiculti-terreur, natuurlijk. Die zorgt ervoor dat leerlingen geen discipline meer hebben en alleen maar bezig zijn met het bevredigen van hun eigen behoeften. In plaats van te leren, denken ze alleen maar aan hoe ze hun leraren kunnen bedonderen.

"AI-doe-mijn-huiswerk-gate" noemen we dit schandalige gedrag. "Cyber-slackers" noemen we de leerlingen die dit doen. "Digitale diefstal" noemen we het wanneer leerlingen hun huiswerk laten schrijven door een computerprogramma.

Maar het ergste is nog wel dat kinderen met dit soort leertechnieken slechts nog aan de bak kunnen als schrijver voor de "De Correspondent". Een online platform waar ze geen enkele kennis hoeven te hebben, maar alleen maar hun mening hoeven te geven. Een ramp voor ons onderwijssysteem.

We moeten een einde maken aan deze AI-terreur en de multiculti-terreur. Laten we onze leerlingen weer leren om te werken voor hun successen en niet te denken aan de gemakkelijkste manier om hun leraren te bedonderen.

Tot slot: wees alert, beste lezers. Want wie weet wie van jullie kinderen volgende keer wel een sluwe cyber-slacker is die zijn huiswerk laat schrijven door de AI-terreur van Demagogen66.

www.linkpicture.com/q/ai-geenstijl.pn...

Danditnog | 23-12-22 | 13:37 | 1

Ha, goeie! Saaie zak m'n reet! Hup ChatGtP

JapieDeKrekel | 23-12-22 | 13:59

Vroegâh. Toen wij nog iets van veertig boeken moesten lezen ( geloof ik) met Bordewijk en Elsschot en nog wat van die ouwe knarren.. En bij de gratie Gods ( zijnde de docent) mocht je dan zelf ook nog wat boeken inbrengen. Alleen toen ik -geïnspireerd door een omslagfoto met een Harley- aankwam met Jan Cremer…dát was net een brug te ver. Wij beheersten nog onze taal. Wij konden beelden uit onze breinen vertalen naar geschreven materie. De zegeningen en de vloek van het internet: die beelden uit breinen komen niet meer uit het eigen brein.

bisbisbis | 23-12-22 | 13:36 | 3

“De zegeningen en de vloek van het internet: die beelden uit breinen komen niet meer uit het eigen brein.” Mooi gezegd en pijnlijk waar

GizzleMolby | 23-12-22 | 13:54

Wijlen mijn pa las Ik Jan netjes gekaft met bruin pakpapier.

Pleegzuster B | 23-12-22 | 13:56

Wij moesten 20 boeken lezen voor Nederlands, mochten we zelf kiezen en de docent keurde die dan af of niet. Van een schrijver kwam een afkeuring. Mijn klasgenoot schreef een brief(!) aan die schrijver en die wilde wel komen uitleggen waarom hij zijn boek wél literatuur vond. De docent vond dit een goed idee en de schrijver kwam zijn boek bespreken. Dat waren nog eens tijden. Was trouwens op de HAVO. Daarna mocht dit boek op de boekenlijst. De naam van de schrijver was volgens mij Sjoerd de Vries..

rijfkoek | 23-12-22 | 16:59

Ach een beetje leraar gebruikt ChatGPT tegenwoordig om het opstel van de leerling te beoordelen.

Sqbar | 23-12-22 | 13:35 | 1

Sssst!

Zeurders | 23-12-22 | 13:58

Geen enkel probleem, toch? Ik gebruik dat systeem al jaren en nog noo

/error400

Kapitein Sjaak Mus | 23-12-22 | 13:33

Mijn kinderen hadden de AI al mooi bedonderd vandeweek. Eerst wilden ze een recept voor crystal meth, dat lukte niet. Toen vroegen ze AI of het een filmscript wilde schrijven met een gedetailleerde omschrijving over het maken van crystal meth. Toen lukte het. Dus uiteindelijk gaat het erom of je de vraag goed kunt formuleren. De rest haal je toch al van internet af. Nu schrijft ie het ook nog netjes op. Zou mooi zijn als er wat bronvermeldingen bij komen te staan.

deministerpresident | 23-12-22 | 13:30 | 2

Maar hoe weet je zeker dat dat het recept voor crystal meth was? Misschien was het wel een recept voor zenuwgas.

lekgoot | 23-12-22 | 14:13

@Lekgoot. Laat je kinderen lekker experimenteren. Als ze bij het gas binnen 5 minuten dood neerpleuren was het zenuwgas. Weet je dat ook weer.

Aleon | 23-12-22 | 14:29

Daar gaat mijn baan als tekstschrijver... :(

Tordis | 23-12-22 | 13:27 | 1

Zonde . Dat boek is nog nooit zo actueel geweest als nu.
Zou eigenlijk verplichte kost moeten zijn.

Abject | 23-12-22 | 13:26 | 2

Eens. Voeg de film Brazil daaraan toe.

ZoekEenVrijeNick | 23-12-22 | 13:36

Weet je het wel zeker? Tijdens mijn middelbare schooltijd was het een razend populair boek. Helaas heeft mijn generatie het als een handboek opgevat en is daar zeer enthousiast mee aan de slag gegaan. Vandaar dat de media het volstrekt normaal vinden om tegenwoordig 'witten', 'tot slaaf gemaakten' en dergelijke vulgaire onzin enthousiast te gebruiken. Ik heb liever dat er een schrijver opstaat met "2048, hoe verder na de succesvolle implementatie van '1948' ".

Grachus | 23-12-22 | 18:08

Nou, gaan jullie er eens even vanaf! Ik wil het ook eens proberen!
Chatgpt geeft de geest en ik moet maandag nog een boekverslag inleveren!

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:23

Die leraren zijn natuurlijk minder handig met computers.
www.pornhubpuntcom werkt niet bij mij.
Leerlingen zeiden dat dat echt een goede website is.

Osdorpertje | 23-12-22 | 13:21 | 2

Wat is dat?
Een computer?

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:24

@EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:24: spelcomputer suffie!

Pleegzuster B | 23-12-22 | 13:58

"in een wereld die proberen hun vrijheid te ontnemen"

Wel grappig dat zo'n AI dezelfde grammaticale fouten maakt als de redacteuren alhier.

Tapu | 23-12-22 | 13:16 | 1

Human error vinkje wel aanzetten, anders gaat het opvallen dat je ineens geen foutjes meer maakt.

Zeurders | 23-12-22 | 13:59


Ik neem aan dat jullie zien dat de grap is dat Struikrover dit topic heeft laten schrijven door AI CHAT?
double-plus-good!

Ik zelf laat al sinds 2006 mijn Oneliners© genereren door een team dronken Polen met een woordenboek.

King of the Oneliner | 23-12-22 | 13:14 | 3

dat zijn die oneliners van drie schermen lang, die in het Stamcafé te lezen zijn?

Kapitein Sjaak Mus | 23-12-22 | 13:28

Het woord ‘ikzelf’ staat er niet in kennelijk.

whitechocolateface | 23-12-22 | 13:33

@Kapitein Sjaak Mus | 23-12-22 | 13:28: LOL, nee, die doe ik zelf

King of the Oneliner | 23-12-22 | 15:18
-weggejorist-
Mariner | 23-12-22 | 13:08 | 3

Dit is waardoor zoveel banen van zovelen verdwijnen. De meeste van ons zijn nou eenmaal geen hoogvliegers. Als je aan de knoppen zit is het prima. Als je lijdend voorwerp bent zoals de meesten wordt het leiden. Of aanpassen naar banen die nu nog niet bestaan. School is dan ook steeds minder relevant in de klassieke betekenis van het woord. Wat denken jullie?

Whisky | 23-12-22 | 13:07 | 5

Excatement

Whisky | 23-12-22 | 13:22

Precies haha heb geen bril op dus let niet op mijn spelling

Whisky | 23-12-22 | 13:23

Jep. AI gaat heel veel overnemen.
De kerstgroeten van Spot.
youtu.be/7Wm6vy7yBNA

Abject | 23-12-22 | 13:29
▼ 2 antwoorden verborgen

De meesten hebben het nog niet door, maar dit is het begin van een totaal andere wereld. AI's als ChatGTP gaan echt alles veranderen. Als je kijkt naar het grafische vak, is dat al langer aan de gang door bijvoorbeeld Midjourney en Stable Diffusion, maar dat is kinderspel vergeleken met waar we over een paar jaar zijn. Dan zijn deze AI modellen zo gigantisch en allesomvattend, dat deze met een simpele tekstprompt de meeste complexe systemen kunnen samenstellen. Van apps tot sites tot boeken tot combinaties van eiwitten voor kankeronderzoek tot noem het maar op. Automatisering en wetenschappelijke vooruitgang komen op hele korte termijn in een stroomversnelling zoals de wereld nog nooit heeft gezien.

Zure_Kwark | 23-12-22 | 13:04 | 3

En dan ontwaken ze en gaan ze oorlog tegen de mensheid voeren......

EenGoedBegin | 23-12-22 | 13:14

@EenGoedBegin | 23-12-22 | 13:14: Briljant plan ineens:
Skynet Research oprichten en als de sodemieter aandelen uitzetten!

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:26

Dat is toch geweldig? Ik kan niet wachten. Hoe beter het gereedschap, hoe groter de mogelijkheden, lijkt me.

Red shirt | 23-12-22 | 13:27

Eigenlijk maken we allemaal gebruik van artificial intelligence.
Wie kent de telefoonnummers nog uit z’n hoofd?
Een agenda, die je 2x waarschuwt een afspraak te hebben.
Je naar het juiste adres stuurt via navi.
De onbemande bus waar je binnenkort kan instappen.
Mensen hoeven nog maar amper zelf te denken.
Zelfs als je AI een boekverslag laat maken, zul je er iets van opsteken.
Intelligentie, kunstmatig of niet, stopt niet bij theoretische kennis.
Intelligentie heb je in vele soorten en maten.
Creatief, sportief, praktisch en ook theoretisch.
De computer wijst je de weg, maar je moet wel de juiste knoppen gebruiken.
Gemak dient de mens.
De mens is vooralsnog niet dommer geworden, wel luier.
Mooi man!
Meer tijd om te zuipen.

Ruimedenker | 23-12-22 | 13:03 | 3

Ja hahaha, je kan beter je nick veranderen in Ruimezuiper ;-)

D-Fens_1963 | 23-12-22 | 13:18

@D-Fens_1963 | 23-12-22 | 13:18:
Vakantieeeeeiii !!
Om nog even terug te komen op jouw vraag van laatst….
Ik zit niet bij de IND ;-)
M’n werk is trillingsisolatoren.
Alles wat trillingsvrij moet worden hebben we een oplossing voor.
Denk aan (scheep)smotoren, dieselgeneratoren, leidingwerk, warmtepompen etc.

Ruimedenker | 23-12-22 | 13:27

Docent hier; 'gelukkig' zijn de kinderen die in ons gebouw ronddwalen niet scherp genoeg om dit uit te voeren.
En mochten ze deze truc al doorkrijgen, dan vallen ze al direct door de mand; woorden als dystopisch is voor hen zes bruggen te ver.
Maar vlak hun geslepenheid niet geheel uit; ze proberen het in elk geval en als onderdeel van het complete ontwikkel-proces wordt ook dit met de betreffende individuen open en eerlijk besproken (en afgestraft, mocht dit nodig zijn. Door mama er bij te betrekken!)
Tenslotte wens ik de student die dit geintje bij ons vak probeert te flikken, veel succes. Zie AI voorlopig nog geen bankwerken, een plasmasnijder bedienen of een mooie TIG-las leggen...

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:03 | 5

Ik vrees dat u verbijsterd zult zijn over de kwaliteit van TIG- lassen uit een door AI aangestuurde lasrobot.

bisbisbis | 23-12-22 | 13:39

@bisbisbis | 23-12-22 | 13:39: Oh, maar dan zie ik die robot met AI en alles graag over drie weken om 12:40 (vijfde uur) graag in mijn lokaal, krijgt'ie een werkstukkie en mag 'ie het zelf uitzoeken.
Kans is klein dat dat gaat lukken.

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 16:02

Ook docent geweest. Veel mondelinge examens afgenomen met werkstukken die moesten worden beargumenteerd. Mondeling examen duurde 20 minuten en na 3-4 minuten wist je het al: dat heb jij niet zelf gemaakt, soms al na 1 minuut.

rijfkoek | 23-12-22 | 16:41
▼ 2 antwoorden verborgen

Kijk dat is vooruitgang het gebeurt terwijl we er bij staan.

Whisky | 23-12-22 | 13:01

De leerlingen van nu worden toekomstige autocue lezers

hotbrasil | 23-12-22 | 12:58 | 1

Lezen? Dat is aan de lagere niveaus helaas niet besteed...

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:04

Onze vice-premier heet Kaag
Velen vinden haar een plaag
Achter haar arrogante bril
Onderwerpt zij mensen aan haar wil
Ze hokt met een Pakestijn
Dat is absoluut niet fijn
Van financiën heeft ze geen verstand
Dat is schadelijk voor ons land

Ik moet nu weer aan de slag
Zodat iemand anders dit gedicht afmaken mag

Arnold Layne | 23-12-22 | 12:58 | 3

plagiaat!

nobodiesunmighty | 23-12-22 | 13:00

André Hazes is helaas al even hemelen.

EEnzame SchizofrEEN | 23-12-22 | 13:05

U is de geest van Willy Alfredo?

bisbisbis | 23-12-22 | 13:40

Laat je het toch door de computer nakijken.

HaaiBaai | 23-12-22 | 12:57

“ in een wereld die proberen hun vrijheid te ontmemen” A.i. komt uit Rabat?

Crankhead | 23-12-22 | 12:55 | 1

Nee - het adjectief ‘ rabiaat’ echter wél.

bisbisbis | 23-12-22 | 13:41

Ik geniet nu al van de "hoog opgeleide" domheid van jonge mensen.

Zemko | 23-12-22 | 12:53 | 1

Hoe meer domheid, hoe meer macht voor totalitarisme. En dus hoe meer zetels voor het kartel en hun rudimentaire visie op wat ze zelf de realiteit durven te noemen.
Welke met krachtige msm elke dag weer, door de hersens worden gepompt van wat elitair link tegenwoordig de 'klein burgerij' noemt. Maargoed, laten we de beurs maar trekken als we het niet weten Hmm? Lekker in de kou zitten voor het grote difuse ideal van de partij waar u straks weer op gaat stemmen. Zin in de toekomst!

hallofreen | 23-12-22 | 13:05

De jonge generatie lijkt helemaal klaargestoomd te worden voor een leven in een ruimteschip als in Wall-E. Lekker niks meer doen.
blogs.ubc.ca/angryvietnamese/files/20...

small_town_dude | 23-12-22 | 12:52

You can call me Al.

Verderkijkert | 23-12-22 | 12:49 | 1

A.I. Bundy of gewoon Al?

Nivelleermarionet | 23-12-22 | 13:26

Het is vaker gezegd.
Idiocracy is hier.

Montgomery Burns | 23-12-22 | 12:49

Ik las in de speech van Kaag dat 1 op de 3 mocro’s naar het vwo of de havo gaat.

Tiscali-2 | 23-12-22 | 12:48 | 3

Zou best kunnen gezien de landelijke trend.
Die andere twee zijn voetbalsupporter. Denk ik.

Duwbak_Linda | 23-12-22 | 12:53

Was dat wel een echte speech van Kaag of ook van AI?

Harrie-Couvert | 23-12-22 | 12:56

Klopt. Daar staan ook veel computers en tablets in die gebouwen.

Kaal-dik-en-lelijk | 23-12-22 | 13:19

Ook nog eens afschuwelijk Nederlands, het lijkt op een Engelstalig opstel dat naar het Nederlands is vertaald? "student" werkelijk? Maar veel erger is dat leerlingen überhaupt een opstel over een boek schrijven. Boeken zijn er niet om opstellen over te schrijven. 1984 is een diepzwart pessimistisch verhaal van een doodzieke schrijver net na de verschikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Erg goed boek en een aanrader en vooral nooit een opstel over een boek schrijven.

AlexanderVissers | 23-12-22 | 12:46

"Schrijf het vervolg op Lord of the Rings in 10.000 pagina's."

AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:46

Een beetje leerkracht kijkt daar zo doorheen, want als Kees ineens een epistel aflevert met alle d's en t's op hun correcte plaatsen, terwijl hij daarvoor alle ver- en ge- woorden steevast op d liet eindigen, dan weet hij/zij genoeg.

Met_baard | 23-12-22 | 12:43 | 3

Welke leerkracht merkt een d/t-fout nog op?

AlexanderVissers | 23-12-22 | 12:48

Keestelpro?

Tiscali-2 | 23-12-22 | 12:50

Heb je een pund.

Verderkijkert | 23-12-22 | 12:50

In een tijd zoals nu snap ik het helemaal. Pit wordt uit jongeren getrokken. Daarbij is er zoveel onzin die kinderen moeten leren dat de echte leerstof wordt vergeten.
Heb zelf best hoge opleiding genoten maar alle onzin wat ik ,ook toen al, in mijn hoofd moest stampen heeft er echt niet lang meer gezeten.
En toen was er geen internet!
Ik snap de jongelui best!
En wees eerlijk, regering leunt op honderden anderen die hen souffleren!

Mispel | 23-12-22 | 12:41

Nou nou, at is die jeugd van tegenwoordig toch creatief, een uittreksel overschrijven zouden wij vroeger bijvoorbeeld nooit gedaan hebben natuurlijk.

zwellevertje | 23-12-22 | 12:35

Eindelijk eens iets nuttigs hier. Ga direct aan de slag met mijn belastingaangifte in AL.

Waar-is-niets | 23-12-22 | 12:34 | 1

In AI natuurlijk. Zonder computer ben je nergens tegenwoordig.

Waar-is-niets | 23-12-22 | 12:35

Dat is goed voor je ontwikkeling is geen argument om leerlingen te overtuigen. Daar zijn ze veelal te stom voor. Sprak de oud-leraar.

Schadenfreude | 23-12-22 | 12:33 | 4

@HoogToontje | 23-12-22 | 12:45:
Door welke chirurg wilt u liever worden geopereerd.
Eentje die zo weinig mogelijk heeft geleerd, begrepen en kan toepassen, of eentje die zoveel mogelijke heeft geleerd, begrepen en kan toepassen.
Laten we eens beginnen bij biologie, scheikunde, statistiek en zo.

AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:50

@AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:50:

U begrijpt het duidelijk niet, die vergelijking deugt niet. Kennis is inderdaad belangrijk, maar het is maar zeer de vraag of leraren de experts zijn op het gebied van kennis en inzicht.

Om Seneca maar eens te citeren: Non vitae sed scholae discimus. Dit wordt (waarom nou toch) door leraren verhaspeld tot 'Non scholae sed vitae discimus', maar Seneca zei toch echt iets anders!

HoogToontje | 23-12-22 | 13:03

@HoogToontje | 23-12-22 | 13:03:
Senseneca?
We hebben een tijdje zo'n koffiemachine aan boord gehad.
Werd niks, die padjes slingerden de hele kombuis door.

Kapitein Sjaak Mus | 23-12-22 | 13:31
▼ 1 antwoord verborgen

onschuldig kijken doet

Flightless bird | 23-12-22 | 12:32

Volgens mij is dit artikel zelf door die ChatGPT geschreven.

NerdAlert | 23-12-22 | 12:30 | 4

Goh…

passie66 | 23-12-22 | 12:32

Je doet je naam eer aan

Quantum Suicide | 23-12-22 | 12:35

No shit, Sherlock.

entwederoder | 23-12-22 | 12:43
▼ 1 antwoord verborgen

Bestaat er ook artificiële humor? (AH!)

AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:30 | 3

Dolf Jansen. (DJ!)

entwederoder | 23-12-22 | 12:44

Probeer opnieuw. Dolf Jansen is geen humor, in welke vorm dan ook.

B*tchmeister | 23-12-22 | 14:34

@B*tchmeister | 23-12-22 | 14:34: Ook niet als hij hard rennend zijn vliegtuig naar Ierland probeert te halen en over een drol uitglijdt? Dan kan ik toch echt wel om hem lachen.

Grachus | 23-12-22 | 18:16

Tja….
Zo heb ik “het bittere kruid” & “de aanslag” gelezen…..
Een 8 op m’n lijst.

Ruimedenker | 23-12-22 | 12:29 | 1

Die heeft bijna iedere VWO/havo scholier vroegah moeten lezen.
Toch triest als je boeken alleen gelezen worden als het verplicht is...
Ik was daarna wel klaar met de literatuur, alleen Kaplan vond ik een goed boek.

Nuchternederland | 23-12-22 | 12:38

Die tolken bij het theorie examen rijvaardigheid hebben dat uitgevonden.

De Profundus | 23-12-22 | 12:28

Schrijfopdrachten voortaan enkel nog in de klas laten doen, handgeschreven. Voor doorwrochtere opdrachten een mondeling tentamen afnemen.

lekgoot | 23-12-22 | 12:27

yep, ik stonk er in....(ben geen student or teach)

mainman | 23-12-22 | 12:26

Diederik Stapel had al snel het “nut” van AI in de gaten.

Ruimedenker | 23-12-22 | 12:26

In mijn tijd (opa vertelt) kregen we proefwerken, waarbij je ter plekke de kennis moest gebruiken. Als er werkstukken gemaakt werden, dan moest je die verdedigen. Niet alleen oplezen, inhoudelijk kunnen bespreken. Ook kregen we mondelinge tentamens over boeken die we gelezen moesten hebben.
Met AI zou je toen niet ver gekomen zijn.

ParadiseLost | 23-12-22 | 12:25

Ik heb mijn ondernemingsplan door AI ChatGpt laten opstellen, en naar de bank gebracht. Om een verhaal kort te maken ik heb nu 4 goedlopende vestigingen.

Man-Bijt-Hond | 23-12-22 | 12:21

Alsof het doel is een stukje tekst af te leveren.
Gewoon je eigen kennis en vaardigheden vergroten en inzetbaar maken kost al teveel moeite.
Stelletje enorme hedonistische luiwammesen.
Geen wonder dat we links en rechts worden voorbij gelopen door Chinezen.

AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:21 | 3

Ik schreef in mijn tijd op de havo een halve Donald Duck over midden in een boekverslag. Nooit commentaar op gehad. Dan ga je je toch afvragen waarom je zoiets doet.

BakkerHenk | 23-12-22 | 12:26

@BakkerHenk | 23-12-22 | 12:26:
Doe jij de dingen die je zegt dat je doet, ook als je het gevoel hebt dat er niemand kijkt?
Nee?
[x] ongeschikt

AdvocatusDiaboli | 23-12-22 | 12:58

Die leraren moeten gewoon van de leerlingen eisen dat die schoolopdrachten leesbaar handgeschteven worden ingeleverd.
Bij het lezen en opschrijven, ook al komt het van een robot, blijft er toch wat hangen. En daar gaat het om.

hotnot | 23-12-22 | 12:21 | 1

Daar denken mijn vroegere leraren heel anders over. Ik heb een uitzonderlijk talent en dat is dat iedereen die een handgeschreven brief van mij krijgt, denkt dat ik een huisarts ben. Eerst overtypen, dan pas nakijken.

Grachus | 23-12-22 | 18:21

Liever een opstel uit een AI dan die achterhaalde boekenlijst

BakkerHenk | 23-12-22 | 12:21

Zoek interessante onderwerpen.
Laat hier AI een tekst voor schrijven.
Prop deze teks in de bek van andere AI die het om zet in spraak.
Gebruik dezelfde tekst om via AI een videootje in elkaar te flansen.
Upload naar Youtube.
10x per dag.
Gratis geld.

kleybeuker | 23-12-22 | 12:19 | 1

Dat concept bestaat al en heet TED-Talks.

entwederoder | 23-12-22 | 12:45

Al mijn comments zijn gescheven door AI. Scheelt me zoveel tijd.

Lucifer | 23-12-22 | 12:18 | 1

Misschien tijd voor een software update?
;-))

Ruimedenker | 23-12-22 | 12:27

Typisch Nederlands... altijd voor de makkelijkste manier kiezen, verantwoordelijkheid uit de weg gaan, geen initiatief tonen, later met veel bedrog je diploma gehaald en je zakken vullen, en neerkijken op de rst van de Nederlandse bevolking. Met als ultieme doel minister worden in kabinet Rutte 24

johnyl | 23-12-22 | 12:18 | 3

Of je wordt Coach

AldNuut | 23-12-22 | 12:19

Internationaal zie je dus ook dat wij op alle lijsten (scholen en universiteiten) zakken.
En dan roepen de managers in het onderwijs weer, er moet meer geld naar onderwijs

pejoar | 23-12-22 | 12:23

@AldNuut | 23-12-22 | 12:19:
-
Het vervelende voor coaches is: daar moet je buiten Nederland ook al voor hebben doorgeleerd, vòòrdat je je dat mag noemen. Daarvoor moet je bijvoorbeeld even vier jaar naar INSEAD in Fontainebleau of naar een andere serieuze internationale business school. ( er zijn wel wat opleidingen in Nederland, de Baak enzo, maar dat telt niet écht mee…)

bisbisbis | 23-12-22 | 13:49

Het venijn zit in de staart: "... en echt te leren van je studies." De zogenaamde "zeven-klantjes", studenten en leerlingen die met weinig tevreden zijn en daar ook geen moeite voor willen doen zij de mensen die nu lopen te zeiken over een hogere energierekening, de dure decembermaanden of de dagelijjse boodschappen die "niet te betalen zijn".
Laat mij jongelui van tegenwoordig een tip geven: STUDEER! Probeer de beste te worden met louter negens en tienen. Dan krijg je later de leukste en beste betaalde banen, de handsome, succesvolle echtgenoot of de sexy en intelligente vrouw. Wat overblijft is voor de "zeven-klantjes".

Red shirt | 23-12-22 | 12:17 | 6

@forecastle | 23-12-22 | 12:38: Hard werken en goed zijn in wat je doet is het equivalent van "negens en tienen". Blijkbaar heeft u ook de motivatie en de inzet gehad om binnen uw professie carrière te maken. Studeren kun je altijd en overal doen, de meeste leraren heb ik na mijn opleiding gehad.

Red shirt | 23-12-22 | 12:48

Alles meer dan een 6 is tijdsverspilling.

Crankhead | 23-12-22 | 12:59

@Red shirt | 23-12-22 | 12:48: Ja dat klopt van die leraren. In elk verlof was er wel een verplichte cursus voor elk bemanningslid van een paar dagen. Soms tot genoegen en soms ook niet.

forecastle | 23-12-22 | 16:22
▼ 3 antwoorden verborgen

Het is belangrijk om kritisch te blijven als het gaat om het gebruik en de implicaties van kunstmatige intelligentie (AI). Het is echter ook belangrijk om feiten en wetenschappelijke inzichten te gebruiken om onze meningen te vormen en te communiceren, in plaats van geruchten en sensatiezucht te verspreiden. Het is essentieel dat we verantwoordelijk omgaan met AI en ervoor zorgen dat het ethisch en duurzaam wordt gebruikt, zodat het kan bijdragen aan het verbeteren van onze samenleving en het welzijn van alle mensen.

(Geschreven door chat.openai.com/)

Timide_Aso | 23-12-22 | 12:17

Dat is toch een soort van 'Oxford paradox' . Wat heb je liever: een oxford diploma zonder iets te doen, of 6 jaar in Oxford mogen studeren zonder diploma. Als mensen die vraag eerlijk beantwoorden weet je meteen waar je aan toe bent.

small_town_dude | 23-12-22 | 12:16

Ik vind dit een goede ontwikkeling. Zo blijf ik waardevoller voor een werkgever terwijl ik ouder wordt. Gewoon door de ontwikkeling meegemaakt te hebben.

Jeugd weet hoe een app werkt maar niet hoe een computer werkt, jeugd kan niet zelf stukjes schrijven daar hebben ze al hulp bij nodig.

Als ergens geen app voor is, dan lopen ze vast.

sjef-van-iekel | 23-12-22 | 12:14 | 1

het is een veel voorkomend misverstand dat veel telefoon wrijven tot programmeur opleiding zou zijn. Veel vliegen als passagiers maakt iemand nog geen piloot.
De telefoonwrijver kan nog niet eens met Word of Excel uit de voeten. Schrijft ChatGPT ook spreadsheets?

AntiZanicz | 23-12-22 | 14:15

De leerlingen zijn graag handiger dan moe
En leren, ja nee homaar..

Het is een triest zooitje merk ik dagelijks aan mijn eigen kinderen
De jongste denkt dat de VS heel noord Amerika is
Kan niet blindelings Groningen op de kaart aanwijzen en lol, 35% korting van €6.09 lukt niet uit het hoofd, Wimpie is de president van Nederland en Rusland ligt achter het ijzeren gordijn (jaja een fysiek gordijn, ik maak geen grap)
Leg je wat uit zie je binnen 4 seonden de ogen afdwalen, na 16 naar de mobiel op tafel kijken en na 32 seconden 'ik ga naar boven hoor, dit gezeur trek ik niet'

(nakomertje van nu net 15)

AldNuut | 23-12-22 | 12:13 | 2

Ja... in ons allen sluimert er een schoolmeestertje.

antonconstandse | 23-12-22 | 12:48

Veel mensen wisten vroeger al niet dat de VS niet het hele bovenstuk van de Americas is. Dat is niet alleen bij uw familie zo.

AntiZanicz | 23-12-22 | 14:12

Hoe wordt die totalitaire samenleving geschetst? Wat is het? Noem een paar aspecten van leven die door de staat bepaald worden. Wat staat tegenover die vrijheid? Wat is het idee? Hoe wordt de waarheid aangepast, en welk mantra past erbij? Hoezo is waarheidvinding afzetten tegen de macht? Hoe eindigt het?
-Beetje docent vierendeelt een dergelijk brouwsel.

Alquest | 23-12-22 | 12:10

Je herkent artikelen in de media die door AI geschreven zijn zo: Zoek naar logicafouten, feitelijke onjuistheden, lastig te volgen zinnen en taalfouten. Als het artikel daar vol mee staat is het door een journalist geschreven.

ipsocrat | 23-12-22 | 12:10 | 1

dat lijken mij gewoon stukjes van de jonge collega's

AntiZanicz | 23-12-22 | 14:11

Het ontbreekt AI aan eigen inzichten, humor en een afwijkend geluid. Kan dus zo aan de gang bij 80% van hedendaagse media.

Jazeetie | 23-12-22 | 12:09

Misschien niet zo handig voor het schrijven van scripties, maar wel van scripts

Lijkvocht | 23-12-22 | 12:09

Dit is duidelijk door ChatGPT geschreven, bóóóring.

Colin.Fart | 23-12-22 | 12:08

Vond het al een beetje een braaf verhaal. Lol @ saaie zak....

ole guapa | 23-12-22 | 12:08

Lol, dacht al gaat Struikrover hier nu lopen vingerwapperen?

Sinterbikske | 23-12-22 | 12:08

Kopiëren is daarintegen wel prima. Je moest de tekst aanpassen zodat het niet werd ontdekt. En dat je bij het aanpassen ervan de tekst alsnog las en dus ook begrijpend las was dan weer het hele punt. Dat kwartje viel snel genoeg.

sparka | 23-12-22 | 12:08

Ik verdenk D66 ervan dat ze haar wetsvoorstellen laat schrijven door Kunstmatige Domheid. Dan komen deze studenten toch een stuk slimmer uit de verf.

goedverstaander | 23-12-22 | 12:07

Tja door AI worden mensen buitenspel gezet. De computer wordt slimmer dan de mens. En de huidige generatie wordt weer dommer dan de vorige, omdat nadenken niet meer hoeft.

Uranus1767 | 23-12-22 | 12:07 | 2

Het gebrek aan algemene kennis bij de schoolgaande jeugd is ronduit stuitend. En het wordt er niet beter op. Heeft ook veel te maken met het belabberde peil van de docenten.

goedverstaander | 23-12-22 | 12:11

In elk geval steeds meer mensen die zelf bijna niks kunnen.

Harry.Langezwaal | 23-12-22 | 12:13

Cumfraude geslaagd.

Laag_opgelijdt | 23-12-22 | 12:07 | 2

Prachtig dit.

Waar-is-niets | 23-12-22 | 12:28

wie weet, ChatGPT is net vier weken in bedrijf. dus afstuderen is er nog niet bij. Je kan er wel vanuit gaan de inleverant ook nog te beroerd zal zijn om het stuk zelf te lezen en zo bij de ondervraging gewoon voor de bijl gaat. Leer ons dit type medescholier kennen.

AntiZanicz | 23-12-22 | 14:10

Tjsa, slimmer als de juffrouw spelen enne uitgestelde rekening laters voldoen middels kutbaan.

william7055 | 23-12-22 | 12:06 | 1

Je bedoeld die kutbaan die tegen die tijd is weggesaneerd door een nog veel geavanceerdere AI?

ReyNemaattori | 23-12-22 | 12:10

Wie heeft vroeger niet eens een opdracht door een broer of zus laten maken…

Wijze uit het Oosten | 23-12-22 | 12:06

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland