Koud hè?
Brr
KOUD HÈ? Komende nachten mogelijk -10. Dus staan er in het AD weer allemaal stukjes hoe je ervoor moet zorgen dat je 's ochtends kan wegrijden met de auto, waar je de aardappelen moet bewaren, of je sokken over je sokken moet doen (de dubbelcondoommethode), of de verwarming nachts aan of uit moet, wanneer je moet douchen, welke warme dekens het beste zijn en natuurlijk de gebruikelijke interviews met 400 ijsmeesters die 'er klaar voor zijn'. De datumschrijver - een soort kunstenaar - heeft weer toegeslagen. Ze is woest. KUT KOU :(. Iedereen moet krabben. Gladheid op de weg. Vanavond snert. En er mag een extra blokje op. VOLHOUDEN MENSEN! OVERLEEF!
Social
Reaguursels
InloggenVrij redelijk strandweer op de Doggersbank.
Ik dacht dat ik naar een uitvergroting van Florida aan het kijken was, met die gras-groene noordzee en oceaan-blauwe landmassa.
Is het een beetje winter is het weer niet goed. Graag nog wat graden lager. Dan is het weer even als vroeger.
Schrijf je kou niet als koude?
Nee dat is verkoude.
Prijsplafond vanaf 1 januari en per die datum gaat de verlaagde 9% belasting op energie gewoon weer omhoog naar 21% dus ook op het verbruik ónder het prijsplafond, het is lood om oud ijzer. Wedden dat die 17 eurocent op benzine ook weer terug gaat komen nu de benzine prijs gedaald is?! Maar dat kwartje van Kok kwam nooit meer terug en ook niet het zoet na het zuur dat beloofd werd door Balkenellende.
De inkoop voor gas ligt deze week rond de € 1,25, maar mijn energieboer gooit glashard de prijs per 1-1-23 naar € 2,79.
Is het graaien in de taxpoet?
Het prijsplafond is inclusief belastingen én BTW.
Dinsdagochtend, 3.000 km file ! Feestvierend vuurwerk afkomstig van feest vierenden, bevroren. NS, niet aan het sporen, want vastgevroren.
Een vooruitblik op de krantenkoppen, van morgenochtend.
Ik hoor dit in de stem van Eminem , maar vooruit (bevroren?) Extince kan ook.
YT Four Yorkshiremen
Lol!
www.youtube.com/watch?v=iEIApUNVBKg
'Kut kou' lijkt mij een contradictio in terminis.
Van een kouwe kut kun je niet drinken
Nooit gescheiden?
@puszuiger | 12-12-22 | 12:50: Ooit.
@puszuiger | 12-12-22 | 12:50: Jawel, maar daarna was ie nog steeds warm.
Voor velen is het een pleonasme.
Waar zouden we zijn zonder het AD? Zou mijn eigen reet niet af kunnen vegen zonder.
En dan vandaag alle even velletjes gebruiken en de oneven velletjes bewaren voor als het oorlog wordt.
Ach, 't was vanochtend nog prima te doen op de motor.
Had u in uw pak geplast?
Donders wel gewaagd en de gladheid?
@Rdock | 12-12-22 | 11:24: Het was echt totaal niet glad. Op de rotondes wel wat langzamer en niet te schuin, maar voor de rest is het prima te doen. Verwarmde handschoenen zijn wel een aanrader.
youtu.be/ogi4sUmNE5Y
Koud hè, jesses wat slecht hah
Heb de laatste weken alle kieren op deuren en ramen gedicht, kost geen drol en is meteen een stuk aangenamer. De tochtstrippen met een beitel losgetikt zodat de spijkertjes eruit getrokken kunnen worden en daarna een millimeter of 2 meer naar buiten weer vastgespijkerd.
Zet ook eens een co2 meter in de kamer, je moet wel een beetje ventileren!
Lekker 30 graden, hier op Bali
Dan hoop ik, dat je geen wielrennert bent. Die gaan daar zomaar deaud.
30 graden is leuk voor hagedissen.
Greta!
Dit soort topics laten mij echt helemaal koud.
Het einde van de La Niña periode en een polar vortex die al vroeg ijzige temperaturen de atmosfeer inblaast.
Er staat ons een barre winter te wachten.
Volgende maand een Elfstedentocht?
Een tijdje Oosten of Noord Oosten wind en het gebeurd gewoon.
@dijkbewaker | 12-12-22 | 11:36:
Zo simpel is het niet.
AD heeft een vrouwelijke hoofdredacteur en het is te zien in de nieuwsselectie. De krant is verworden tot een 'oma weet raad' naslagwerk. Toch was het ooit een serieuze krant.
Pfoe, dan heb je het over vrij lang geleden.
Giotto | 12-12-22
Al die AD kloontjes zoals De Stentor en Tubantia idem.
En dat je geen heet water over je ruiten mag gooien. Doe ik al 20 jaar, zelfs met -10 en flink heet water. Ruit kraakt wat in het ergste geval maar nog nooit een probleem gehad. Ik ben met een minuutje weg met mooi warme ruiten, de buurt zit zich het leplazarus te krabben.
Pauper!
Gewoon de ruitenverwarming aanzetten.
Oh, wat zal dat een mooi leedvermaak zijn 's avonds bij het doornemen van de dag!
Deed dat vroeger ook met de auto van de zaak, ging altijd goed.
Ik slinger gewoon die 4.0 ltr aan en ren snel weer naar binnen voor een koffie. Na 10 min auto lekker warm
zo, de opwarming van de aarde is gestopt... klimaatdoelen gehaald en nu weer terug naar normaal. Scheelt vele miljarden aan onzinprojecten.
Een enkele min 10, maar dat word het, typisch :p
Eskimo's! Wat? Eskimo's!!! Je hoort toch wat ik zeg? Dat betekent dat we boerenkool gaan eten: www.youtube.com/watch?v=ogi4sUmNE5Y
Ik ben een vintage Hollander. Kou doet mij niks (bouwjaar 1962)
Goed bouwjaar inderdaad!
Tip voor extinction rebellion: laat je tong aan een brugleuning vastvriezen uit protest tegen de opwarming.
Haha! Die scene uit de film Dumb and Dumber ;-))
@chicago river | 12-12-22 | 09:58: Moest er ook meteen aan denken, iemand plaatste het hier afgelopen week nog. Lachen!
De bakfietsgeneratie krijgt het zwaar deze week.
Toen het echt koud was en Nederland nog niet woke was,
VIDEO: De Elfstedentocht 1963
www.youtube.com/watch?v=xcYP7YKPdTA
Ons houtmannetje komt zo nog 3 kuub op de oprit storten. Wij hebben alleen maar vloerverwarming en in de woonkamer aan 3 kanten glas. Dat is bijna niet warm te krijgen nu. Tips welkom.
Ja met alleen vloerverwarming red je het soms niet met vorst. Petroleumkachel qlima
Zelfde hier, woensdag komt de via via kennis van de tennis nog even 2 kuub storten.
Morgen zetten we de CV toch even 2 dagen aan, om alles even weer op 23 graden te krijgen, dan houdt de kachel het wel op peil voor een week met deze temperaturen.
Verdere tips zijn er niet.
Alle deuren zijn al opengetrapt.
Ramen afplakken met tempexplaten van 10 cm dik.
Convectorkacheltje (1.500 Watt) er bij zetten? Koop je voor € 135 (Expert).
Verhuis naar een cruiseschip
Hebben jullie wel dikke gordijnen? Dat scheelt echt heel veel.
@Sinterbikske | 12-12-22 | 09:55:
Heb ik ook al aan zitten denken. We hebben rolluiken. Om iets tussen de rolluiken en de ramen te doen. Ga ik even op googlen. Dank!
@Roos | 12-12-22 | 10:05: Nee nog niet. We wonen hier net een half jaar. Wel rolluiken maar die zijn van aluminium dus houdt alleen de wind tegen.
@BrulSpin | 12-12-22 | 10:16: Ik maakte eigenlijk een grapje maar er zijn echt mensen die dat doen. Maar als je rolluiken hebt is dat wel een prima oplossing zonder dat het er aan de buitenkant een beetje vreemd uitziet.
@Sinterbikske | 12-12-22 | 10:27: Haha. Ja kan me er nu wel iets bij voorstellen. Aan de noordkant komt er echt veel kou van de ramen af. Zuidkant heb ik de rolluiken nu open. Daar schijnt de zon nu een beetje naar binnen.
Hang geisoleerde gordijnen op.
Hier in een oud huis, hoog 290 met veel glas. Zodra de gordijnen dicht gaan merk je het meteen.
Er bestaan polystyreen platen van 2 to 8 cm dik , met daarop een gipsplaat gelijmd. Paar klodders lijm erop en tegen de binnenmuur plakken. Schilderen . Klaar . Isoleert als een dolle .
@zuurtjeregen | 12-12-22 | 11:31: Gordijnen met nog eens een rolhor in het kozijn met dubbel glas drie dubbele isolatie het werkt echt als een dolle.
Plaats rolluiken.
@Rogier | 12-12-22 | 12:43: Heb je al lees ik net.
Hehe, waar je de aardappels moet bewaren. In de diepvries natuurlijk waar anders?
Volgens de fanfare wordt het anders tropisch warm. Ik vind de fanfare leuker.
Gisteren een rondje gewandeld door ons dorp en lang leve het milieu, overal brandde de houtkachel.
Eigen haard is hout waard.
U heeft uiteraard onmiddellijk hier een melding van gemaakt bij "Meldpunt houtrook overlast". Jazeker dat bestaat dus.
@Xbitt | 12-12-22 | 09:48: Daar zal ik geen last van hebben dat mensen over mijn houtkachel een melding gaan maken, de meesten hier in de straat leven namelijk volgens de principes van 1400 jaar geleden en kunnen niet of nauwelijks (Nederlands) lezen en schrijven.
Een houtkachel is beter voor het milieu dan stoken op gas of olie. Hout maakt deel uit van de korte CO2 kringloop. Een boom die 40 jaar oud is en wordt verbrand is heel wat anders dan fossiele brandstoffen waar CO2 inzit die miljoenen jaren geleden is opgeslagen toen het klimaat heel anders was.
Je kan een argument over fijnstof maken, maar iedereen die hout verbranden wil verbieden is zo’n technocratische debiel losgeweekt van zijn roots dat hij vergeten is dat vuur maken met hout een van die meest essentiële dingen is die ons anders maakt dan de rest van de beesten in de natuur.
Vind ik altijd heerlijk ruiken. U bent gezegend met zo’n dorp. En met uw leven. Als u hierover zich druk begint te maken, kunt wat mij betreft de therapie opzeggen.
@Nutbag Deluxe | 12-12-22 | 10:01: tenzij je het hele bos wegkapt en er zandverstuivingen gaan ontstaan.
@Hadena | 12-12-22 | 10:27: Die zandverstuivingen is waardevolle natuur! Dat moeten we behouden! Alleen vervelend met de vele stikstof uitstoot in Nederland groeien in no time weer bomen daar. Redenatie van natuurbeschermers in dit land.
@Nutbag Deluxe | 12-12-22 | 10:01:
In fossiele brandstoffen zit miljoenen jaren oud CO2? Wow. Weer wat nieuws geleerd.
@Louter Leuter | 12-12-22 | 10:31: Nou ja, die C en die O zijn allebei hardstikke oud.
@Harry.Langezwaal | 12-12-22 | 11:45:
Op die fiets... die zijn minimaal 4.5 miljard jaar oud en afkomstig uit een andere ster voor ons zonnestelsel.
It giet oan!
Rayonhoofden! Peilen op de Bonkevaart!
Je pyjamabroek onder je spijkerbroek en kranten achter je jas. Zo ging dat in jaren zestig en zeventig.
Jaren 80 ook hoor...
Panty van m’n moeder deed ik altijd eronder.
En eerder ook. Mijn pa deed stro en kranten in zijn pak voordat hij op zijn Jawa sprong.
@laurentius | 12-12-22 | 09:50: Om dat je dat leuk vond?
@NLgaatnaardeklote | 12-12-22 | 09:55: Zat in een transitieperiode toen, denk ik.
Ik heb zo'n lange thermoonderbroek van de Bundeswehr. Handig voor als je in je spijkerbroek gaat skiën.
Ik las gisteren net een verhaal dat je yoni aardig warm wordt van een stoombadje. Dus een koude kudt is een keuze maar het hoeft niet.
Ik ben er inmiddels wel achter dat voorgemengde ruitenspoeierantivries van zo'n -15 beter werkt tijdens vriesweer dan -38 ruitensproeierantivries.
Zal wel iets met de verdampingstijd ofzoiets te maken hebben.
Koud ? niet echt, beetje fris met met 16 graden, t shirtje net iets te weinig.. Gelukkig woon ik al 35 jaar niet meer in dat kutland met kutkou..
En omdat Chiant een vreselijke poephekel heeft aan voetbal, kou en kerst geniet hij nu een paar weken op Lombok van 32 graden, Bintang en heerlijk eten.
Ik kom wel weer kijken zodra de vuurwerkresten opgeveegd zijn.
En ik mij maar laten wijsmaken dat Lombok een volkswijk in Utrecht is met een "vreemdelingenprobleem".
@D-Fens_1963 | 12-12-22 | 09:40:
In het Lombok waar ik momenteel verblijf gaat de knoet er flink over bij dat soort "problemen".
Die heb ik dus ook nog niet mogen aanschouwen, een enkele dronken Australiër die met de gummilat gecorrigeerd werd daargelaten.
Mijn oma wist nog te vertellen dat de Schelde bij Antwerpen ooit een keer dichtgevroren was en daar werd toen een winterkermis op gehouden. Hoe cool moet dat geweest zijn!
Good old days!
Er zijn schilderijen van dergelijke kermistaferelen op de River Thames in London. Door de door ons veroorzaakte klimaatverandering zien we dat nu niet meer.
@Louter Leuter | 12-12-22 | 10:35: dat is vooral toe te schrijven aan Charles Dickens met zijn kerstverhalen. Die had in zijn jeugd de 7 zwaarste winters sinds eeuwen meegemaakt in engeland, dat is een soort van collectieve imprint in het geheugen geworden. Het is dus een uitzondering in plaats van regel kniediep in de kou te staan buiten.
@Dezenaamhier | 12-12-22 | 11:55:
Dickens is Victoriaanse tijd, 19e eeuw. De frost fairs zijn veel ouder. Vanaf de 7e eeuw, hoogtepunt 17e en 18e eeuw. Voor Dickens.
@Louter Leuter | 12-12-22 | 12:04: je hebt gelijk, Dickens is van 1812 en de laatste frost fair is van 1814, waarschijnlijk heeft hij het gehoord van de mensen bij hem in de buurt.
Kan dat prijsplafond niet even naar voren worden gehaald?
haha nee, dan verdienen de overheid en de Rattenvalls niet genoeg....
Ik schrok me wild vanochtend, het bleek maar 18 graden te zijn in huis.
Wat moet ik nu doen?
Weet er nog een website raad? Al mijn open deuren zijn al ingetrapt.
Hmm, misschien dat daarom de aarde in mijn huis afkoelt?
Misschien moet ik die open deuren dichttrappen in plaats van open?
www.watbenjedan.nl
Misschien moet u eens beginnen met isolatie en een vloer aan te brengen op die aarde in uw huis, of kweekt u soms tomaten binnen?
@Sinterbikske | 12-12-22 | 09:34: Het is meer dat ik overal lees en hoor dat de aarde opwarmt, maar bij mij in huis dus mooi niet. Gisteren nog 21 graden, vanochtend slechts 18...
Mijn aarde is dus stuk.
@Nuchternederland | 12-12-22 | 09:58: grinnik
@Nuchternederland | 12-12-22 | 09:58:
Dan heb je een aardlek. Als het goed is zit er in je meterkast een schakelaar die je dan weer omhoog kunt zetten.
Hopelijk heeft dit een gunstig effect op de instroom van invasiërs die subtropische temperaturen gewend zijn.
Ik stel al tijden een landverkaveling voor. Hunnie allemaal hierheen, wij allemaal daarheen, weg uit de nare kudtkou en eeuwige nattigheid. Kleinigheidje: Ze krijgen dan wel Rutte en Kaag erbij, die gaan we natuurlijk niet meenemen.
Nee hoor, ook de winteruitrusting is gratis.
@elfenstein | 12-12-22 | 09:34:
Suriname is ook nog een leuke optie
4 x Nederland, ruimschoots voorzien van grondstoffen
Kan hoopgevend zijn, wel zonder Tsaar Pinokkio en Eukaaglypta
Bleib zu Hause
Welcome back
Ik verloot 2 houtblokken om het huis tijdelijk mee te verwarmen. De hout blokken hebben een maximale vochtigheidsgraad van 6%.
Wil jij deze blokken winnen en even genieten van warmte? Laat dan een reaguursel achter onder dit bericht!
Geen slagzin?
Wat versta je dan precies onder "het huis"?
Steek ze maar daar waar de zon niet schijnt.
Stuur maar naar Oekraïne.
Stuur je ze op of moet ik ze zelf af komen halen?
6% is best wel heel erg laag, stoken is vanaf 20%...
Anyway,
Kom je ze even brengen? Dank.
@R. Skickr | 12-12-22 | 09:29: Daar komen "logs" ook vandaan ja.
Ik wil wel ruilen met een ex
Tijdelijk? Wil je ze weer terug?
Koud ? Vroeguh was het pas echt koud. Hadden alleen een kolenkachel en en enkel glas wat s'morgens aan de binnenkant bevroren was (ijsbloemen) en ja, zeil op je slaapkamervloer. Heb in '63 mensen over de straat zien schaatsen. Bent u al zo oud zult u zeggen. Ja zo oud ben ik al.
En je haar vastgevroren aan het ijzeren bedframe.
Hahaha, mijn ouders gingen vaak vroeg in bed die winter.
Klopt helemaal, vooral dat schaatsen op straat, was leuk. Maar kolen scheppen en haard aansteken was een koud.
.
Ach, schaatsend over de straten, dat deed ik in de jaren 80 ook. En die kou viel reuze mee. Net als de kou van '63 is het niks vergeleken met hoe koud het op sommige plekken op de wereld is. Maar dat heb je hier niet.
En ‘s morgens krakende dekens van de bevroren ademtochten.
@impy | 12-12-22 | 09:31: Je bek aan de zinken regenpijp vastgevroren. ( doe je maar eens in je leven )
Ik ging op friese doorlopers naar school.
Ik ben waarschijnlijk nog veel ouderder. Denk aan de winter van '79, wegen onbegaanbaar, sneeuw meters hoog. Helicopters werden ingezet om voedsel en medicijnen in afgelegen gebieden te droppen. Voordelen had het ook: je hoefde niet naar het werk omdat er niks meer reed, heerlijk.
@R. Skickr | 12-12-22 | 09:33: Ja klopt. Kan me nog een dag rond 1974 herinneren dat er 2cm ijs op straat lag, vanwege zware ijzel. Naar school en terug op de schaats.
Mooie tijden. Karaktervormend.
@quigg | 12-12-22 | 09:45: spijbelde ik een keer niet, was er niemand op school, kon ik weer naar huis. Wel lekker schaatsen in die tijd.
Slecht weer bestaat niet, alleen slechte kleding.
U bedoelt van die isolerende, wind- en waterdichte synthetische kleding?
Ja, het zou verboden moeten worden....
Hier een fraaie winterlucht waar zo meteen het zonnetje bij komt. Weinig wind dus straks jas aan, sjaal om en een flinke frisse neus halen straks. Wat met dat exemplaar van mij geen kunst is overigens, wind of geen wind.
Welke achterlijke meteoroloog maakt het land blauw en de zee groen? Ik heb drie minuten naar dat kaartje zitten staren, me afvragend wat dat rare schiereiland is. Eerst maar koffie.
Duurde bij mij gelukkig iets minder dan 3 minuten, maar had wel het idee dat ik naar een ander land zat te gluren.
Florida, dat zie je toch meteen.
In de ochtend wegrijden met de auto? Pak telefoon. Start app. Vul in hoe laat ik weg wil gaan rijden. Klaar. Auto doet de rest. Schone ruiten, ontdooide spiegels, lekker warm bij instappen.
Ik ook, maar de batterij bij m'n hybride was leeg.
Volvogie?
@Normpje | 12-12-22 | 09:21: Jep. Die starten gewoon op de benzinemotor. Heb je ook geen last van lege batterijen zoals Ray Skak. Moet er wel benzine inzitten uiteraard. Maar goed, zonder benzine was er toch geen sprake van rijden dus dan hoef je hem ook niet te ontdooien.
Hoezo: app? Nieuwlichterij - meneertje! Daar geven de koei'n maar zure melk van! Gewoon een ouderwetse diesel-Webasto met een tijdschakelaar. Motor
(6 cil. 4.5 liter) ook meteen op (bijna-) bedrijfstemperatuur.
Wat een armoede. Heb je geen verwarmde garage?
@BoerKoekoek | 12-12-22 | 09:22: Standkachel is niet eens de benzinemotor. Dat zou ook heel erg inefficiënt zijn. Standkachel is een aparte kachel, die inderdaad wel brandstof gestookt is.
@TheEgg | 12-12-22 | 09:35: Oke, hij geeft aan dat ie de motor start maar zegt inderdaad niet welke motor.
@BrulSpin | 12-12-22 | 09:33: Daar woont het personeel in.
Er is zo’n ‘nieuws’ website die sinds kort een stelling van de dag heeft, staan een beetje bekend als activistisch, en vandaag nu de kou z’n intrede doet is de stelling: Het is eeuwig zonde dat we waarschijnlijk geen Elfstedentocht meer meemaken.
Ja ze moeten de mensen toch in de paniekmodus wat betreft het klimaat proberen te houden hè, ook nu het een doodnormale winter is.
We hebben mazzel dat Oranje eruit ligt. Met deze kou wil je toch niet feestvieren op straat laat staan een rondvaart organiseren.
Dat wordt dan een tourtocht op de schaats over de grachten.
@Sinterbikske | 12-12-22 | 09:19: Niet voor Oranje. wellicht wel voor de parallelle samenleving in Nederland. Per kameel. Kan zo'n beest tegen kou ?
De vader van een klasgenoot vroeger zei "dit is geen weer voor een blanke".
Ik vraag me af hoe die man deze tijd ervaart. ;-)
@Roos | 12-12-22 | 09:25: Hihihi, zei mijn opa ook altijd.
Ja. Er lopen zelfs kamelen op IJsland.
@Roos | 12-12-22 | 09:25:
-
Dat zeggen wij hier in huis al drie generaties lang, hoor! En (-behalve aangaande apps voor de voorverwarming van je auto -zie hierboven- die de importeur precies laat weten hoe laat je iedere ochtend weg rijdt en van wat voor muziek jij houdt...). Wij zijn hier nog he-le-maal van deze tijd. Een grapje op zijn tijd -ook aangaande huidskleur of gender!- moet namelijk gewoon kunnen, immers: geintje.
Als die vader van die klasgenoot van u nog van de generatie is die zich niet gék laat maken bij ieder vlaagje van maatschappelijke hysterie, dan trekt hij gewoon zijn schouders op over al die woke shit en gebruikt hij nog altijd die opmerking.
"Dat wordt autoruit'n krabb'n"
*stem Piet Paulusma imiteert en handgebaar maakt*
Roos | 12-12-22 | 09:15,
" Het kan vriezen of het kan dooien ".
Was getekend,
Jan Pelleboer.
@Bad - Casey | 12-12-22 | 09:20:
Herinner je je deze nog .. nog ...?
Robert Paul
youtu.be/mtF3JSQN-90
@Bad - Casey | 12-12-22 | 09:20: Die zit zelf alweer een tijdje de grondtemperatuur te meten.
@Asteroid-B612 | 12-12-22 | 09:34,
Sorry, ik moest lachen.
@Roos | 12-12-22 | 09:29,
Wat leuk Roos, was ik helemaal vergeten.
Heerlijk.
Hij die dit nadoet, is ook dood.
Hier is het binnen 22 graden. Kwestie van keuze toch?
Misschien voor jou, voor een ander is het misschien kwestie van prioriteiten;)
Vind ik wel ja. Hier is het ook 22 gr.
Hier aan de kust is het al behoorlijk koud, in de middag ( na het schijnt ) komt er een wind over.
Anya - Moscow Nights.
www.youtube.com/watch?v=B1xiio-Dwgc
Schietgebedje aan de winterkoning Putin maken doet.
Je vergeet nog te melden dat dit komt door de klimaatverandering, Mosterd! En het is niet heel erg inclusief om te veronderstellen dat de datumschrijver een vrouw is. 'Zij (!) hebben het koud'.
Het is toch zo dat vrouwen het over het algemeen eerder koud hebben dan mannen?
@Sinterbikske | 12-12-22 | 09:21:
(Pssst, Bikske... En er misschien harder over mauwen.) We gaan hier toch niet een beetje seksistisch aan waarheidsvinding zitten doen?!
@MickeyGouda | 12-12-22 | 09:31: Oh fuck ja, waarheidsvinding is tegenwoordig verboden, was ik even vergeten. Sorry?, of moet ik nu voor straf 8 kantjes volschrijven met alle genders die er zijn?
Klimaatverkoudening.
Gedurfd. ;-) Rant over klimaat <-> weer in 3, 2, 1...
@MickeyGouda | 12-12-22 | 09:16: klimaatverkoudering zal vast het resultaat zijn van klimaatsverwarming.
Klimaatfluctuatie.
@Santtulainen | 12-12-22 | 09:27: Het is 'klimaatverkoudheid'.
* zakdoekje pakt *
Klimaatverpaupering.
Jantje wilt aandacht. Met zijn door water ondergelopen Nederland en op zee kan je nu voetballen..
Sex met een ijsbeer, da's pas koud.
Kacheltje aan, bakkie pleuâh d'r in en zo maar eens even kijken waarom m'n stuurbekrachterpomp zo jankt. Zal wel een verdwaalde pinguin inzitten.
-Mogguh-
@ elfenstein, als het om een Volvo gaat, ken ik het euvel. Retourleiding binnen in reservoir afgebroken, waardoor lucht in de olie.
Waarschijnlijk zuigt 'ie lucht aan. Slangetje even controleren en vloeistof eventueel aanvullen.
@Dwaalgast | 12-12-22 | 11:02:
Ah, u tikt sneller mijn beste.
Zo'n ikea afsluitzakje vullen met warm water en daarmee je ramen ijsvrij maken is makkelijker dan krabben, en effectiever.
Crème Brûlée (kudtfransen met je steepjes, mag ik een nieuw toetsenbord) brandertje halen, klaar mee zijn.
Eigen schuld voor degene met garage aan huis welke is omgebouwd tot bijkeuken of vol staat met hobbyzooi.
Kunnen je ruiten daarvan niet gaan barsten dan?
Autoruiten met warm water wordt doorgaans afgeraden.
Vooral doen, Carglass zal er blij mee zijn. O u werkt bij Carglass.
Gewoon ff sprayen met de-icer ging prima toen ik nog geen standkachel had. In 1 minuut alle ruiten ijsvrij.
@BoerKoekoek | 12-12-22 | 09:20: Ochtendurine werkt ook prima.
@Roos | 12-12-22 | 09:17: Alleen als je ruiten al barsten hebben. Je moet het uiteraard ook niet te gek maken. Kokend water eroverheen gaat natuurlijk fout.
Verder allemaal geen last van: Elektrische voorruitverwarming.
@Roos | 12-12-22 | 09:17:
Valt mee. Hetzelfde principe geldt als bij de truc met de aansteker onder het plasticbekertje (halen bij een museum tegenwoordig) met water. Omdat water enorm veel energie opneemt voor het kookt smelt het plastic bekertje niet. Evenzo voor een bevroren ruit, eerst moet alle ijs smelten en heel veel joule energie opnemen voor die ruit zelf een paar graden warmer wordt. Het enige gevaar is als je dat warme water/gasbrandertje te lang op 1 plek houdt je wel thermische stress krijgt maar zolang je het een beetje verdeelt is er niets aan de hand.
Gasbrandertje is zelfs beter te controleren dan warm water, lekker heen en weer zwaaien over de hele ruit tot alle ijs net an gesmolten is, afmaken met de ruitenwissers + antivriessproeierspul.
Uit een inventaris een electrische deken meegenomen. Verlengsnoer van 30 meter erbij en zo gepiept. Wel een vuilniszak onder de electrische deken leggen.
@prutsclown | 12-12-22 | 09:17: Daar ligt mijn haardhout. Komt van pas vandaag.
@elfenstein | 12-12-22 | 09:30: En daarna afspraak bij carglass maken..
Klimaatpaniek!!!!! Ohnee, dat is alleen als het warmer is dan gemiddeld.
Eenieder die The Day After Tomorrow gezien heeft kan een lichte rilling denk ik niet onderdrukken.
Het AD brengt altijd de laatste nieuwtjes.
In de winter is het koud, in de zomer is het warm.
Wat fijn dat het AD ons ook nog dingen bijbrengt.
Ik begrijp echt niet dat er nog mensen zijn die een abonnement hebben op die KUTKRANT.
Ik ben inmiddels alweer warm nadat ik me flink heb zitten opwinden over die achterlijke slavernij excuses. Denk dat ik maar buiten even ga afkoelen.
Gelukkig vanavond geen Erben Wennemars bij Matthijs aan tafel, dat scheelt een hoop. Af en toe zijn er prettige zaken in het leven.
Ach mensen, dit is normaal. Maar... nu even in de klimaatdrammer modus operandi: "koude record!!1!!! Aarde koelt af. IJstijd op komst. Graag 1000 miljard stoppen in opvoeren van CO2 uitstoot om afkoeling te stoppen".
Je hoort ze inderdaad nooit over de hoeveelheid evenaar-migranten die we kunnen huisvesten aan de Zweede meren zodra dat noorden een beetje warmer wordt.
En als Klimaatlinks nou de oorlog in Ukraine eens ging steunen, kunnen we in die opwarmende Oeral ook nog een hele rits kwijt.
Kudt
In Siberië, daar is het pas koud.
Aardig fripski daar nu, inderdaad: www.metoffice.gov.uk/weather/forecast...
Neuqen met een ijsbeer op een Ijsberg is pas koud
-50 op dit moment
REAGEER OOK