NIEUW MATERIEEL. Zes nieuwe JSF's, vier nieuwe MQ9 Reaper drones
Zo dan
Het boodschappenlijstje wordt nog even vlug aangevuld deze maandagmiddag. "Enkele parlementariërs beslissen deze maandag in een paar uur over de aankoop van meer F-35-gevechtsvliegen en Reaper-drones ter waarde van vele honderden miljoenen euro's. (...) „Voor zover wij kunnen nagaan, is dit uniek in de parlementaire geschiedenis”, zegt een woordvoerder van het ministerie van Defensie. Het komt wel voor dat de Tweede Kamer extra incidentele uitgaven goedkeurt, zoals onlangs voor het aanvullen van de munitievoorraden. Ongekend is dat de Kamer nu bij de aanschaf van zes extra F-35’s en vier nieuwe MQ-9 Reapers ook het zogeheten budgetrecht versneld uitoefent."
Supersnelrecht voor Poetin! Uiteindelijk komt dat dus neer op een nieuwe vloot in totaal tien F-35's en tien MQ-9 Reaper drones waar we sinds kort eindelijk Hellfires onder mogen hangen. Niemand weet overigens precies waarom die F-35's nou ineens zo belangrijk zijn met het oog op Rusland, maar geopolitiek is een schoolplein in een maatpak en je moet toch met een flinke hand knikkers te velde komen. Want als de NAVO hun Very High Readiness Joint Task Force VERACHTVOUDIGT van 40.000 naar 300.000 pax, moet je je toch kunnen blijven vertonen.
En helemaal als de Russische NPO zegt dat ze Rotterdam (alweer) van de kaart willen vegen! Live debat na de breek.
ONZE REAPERS (nog voor hun bewapening)
Nederland.jpeg - Nog steeds lol om deze patch van destijds onbewapend drone
Een maximaal bewapende Amerikaanse Reaper
Bron: WikiCommons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MQ-9_Reaper_taxis.jpg
Reaguursels
InloggenNiemand weet waarom de F35s van belang zijn? Serieus?
Ik dacht dat iedereen dat toch wel wist. De F35 is niet echt het beste value for moneytoestel, maar er mogen Amerikaanse kernbommen onder. Dat mag niet bij andere toestellen.
Die bommen liggen, zo zegt men, al lang klaar en mochten ook al onder de destijds ook al omstreden F16.
Zo'n gigantesk voordeel laat het leger van een klein land als het onze echt echt echt niet liggen ook al zijn die F35s niet perfect.
Een bondgenootschap waarin je zo vertrouwd wordt dat je zulk mooi spul klaar kan hebben liggen tegen enige onkosten dat het een toestel is dat zij kennen en vertrouwen, dat is gewoon wat waard.
In een heel grijs verleden hadden we boven 020 het zg. Hembrug complex... waar we onze Eigen geweren en sabels ambachtelijk fabriceerden....
Het fokker syndroom is u overkomen bespeur ik zo.
Hopelijk leest Zelensky niet mee, anders komt hij natuurlijk weer met een boodschappenlijstje.
Dan worden ze wel direct nuttig ingezet.
Tja ergens mag je blij zijn dat de oekrainers het kanonnenvlees zijn en niet wij. Gezien de manier dat de russen tekeer gaan daar en over ons praten vind ik de steum niet echt.misplaatst
Wel geinig, die argumenten van de Staatssecretaris om te kiezen voor de reeds ontwikkelde A-variant in plaats van de "experimentele" B-variant van de Reaper.
Volgens mij waren die argumenten nou net niet geldig toen we die JSF kregen opgedrongen en was bijvoorbeeld de kant en klare Saab Griphen inclusief onderhoudscontract ondanks die argumenten geen optie.
Zal wel onder het kopje voortschrijdend inzicht vallen.
Wen maar niet te veel aan je nieuwe speelgoed, binnenkort moet je het weer af staan aan dat aftandse oekriene
Off-topic, maar eigenlijk ook weer niet helemaal:
www.reddit.com/r/UkraineWarVideoRepor...
Waarom niet gewoon Delft budget geven om onze eigen Bayraktars te ontwikkelen?? Als de Turken het kunnen...
Dat was kennelijk technisch niet te moeilijk, €1,1 mrd voor de moordindustrie in 1,5 u.
Was het geven van €500 aan de middeninkomen maar net zo makkelijk geweest. Gelukkig was er zo €2,2 mrd bespaart, dus de VVD kan nóg eens zoveel Vliegende Fyra's en Lieve Drones kopen.
Het blijft toch immer nog opmerkelijk dat Pim Fortuyn mordicus tegen dit ding was en opeens, een paar dagen voor de weerzinwekkende moord op hem, hij als een blad aan de boom was gedraaid op dat vlak.
Als ik het goed heb, had hij de Zondagavond voor de moord,een gesprek met de Consul van de VS.
En door dat gesprek schijnt hij van gedachten verandert te zijn omtrent de aankoop van de F35.
Ja beetje vaag, maar we weten de reden niet.
En bij Pim kan je ervan uitgaan dat hij wel uitleg zou geven, waarom toch wel voor de F35 te kiezen.
@Torquemada | 04-07-22 | 20:05: Dat gesprek zal wel niet alleen met die consul van de vs geweest zijn dan... en zeker een beetje héél vaag. Zal geheel toevallig wel goed uitgekomen zijn dat hij al snel niks meer kon zeggen.
Post hoc ergo propter hoc + magie in het midden.
Zijn die F35 vliegtuigen niet het materiaal van gisteren? Goedkope apparaten laten zien kosteneffectief te zijn boven het dure apparatuur.
In Oekraine zijn genoeg dure vliegtuigen en tanks a uitgeschakeld door relatief goedkope drones.
De MQ9's kunnen ingezet worden om de doelen te identificeren diep in vijandig gebied en de F35's kunnen dan al dan niet ver van het doel deze snel uitschakelen. De combinatie van die twee is nog effectiever.
In Afghanistan wonnen de Afghani van de Amerikanen + alle Navo landen + miljarden dollars en andere valuta tegen een stel schapenboeren met AK47's in aftandse Toyota's. Bush met zijn shock and awe, uranium getipte rotsenkrakers en vacuumbommen. Obama die de lucht zwart liet zien van de drones het maakte niks uit. Lessen geleerd? Ja, volgende keer grotere en duurdere wapens.
Hollandse naieve kneuterigheid: ingestonken in de oudste verkooptruuk van de wereld: "nu kopen, anders op = op !"
In 1,5 uur meer dan een miljard weggegooid. Is dat geen record ?
Defensie wilde al vanaf het begin 52 toestellen alleen door de Euro-Dollar koers moesten het er minder worden vanwege een vastgesteld maximum budget,
Zijn Reaper drones eigenlijk CO2 neutraal? Dat is toch waar die hufters in het Haagse en onze MSM, rechters en onderwijs zo om te doen is?
beter trainen ze iedere burger tot commando
Zie je Ruud Gillis al aankomen. Dan krijg je "full metal jacket" taferelen, dat moeten we niet willen.
Nee. Milities herinvoeren. Zoals in de gouden eeuw. Met 2A vanuit 'murica. Een bewapende bevolking is een beleefde bevolking. Alleen de huidige slippendragers van onze beteren willen liever slaven die ze kunnen onderdrukken naar hartelust.
Ja, goed plan! En dan gaan wij persoonlijk al die oorlogen elders uitvechten voor die vluchtelingen die hier massaal binnenstromen.
Dat heette vroeger dienstplicht...
Zonde van de centen.
Waren die centen er dan nog? De werkende burgert is inmiddels wel tot op het bot uitgemolken...
Klopt. Het is pure waanzin. Dat betekent dus gelijk ook dat er niets aan te doen is, want waanzinnigen brengen waanzin voort.
Ach, goed voor het investeringsklimaat waarmee we dik geld kunnen verdienen. Voor diegene die het daar niet mee eens is, raad ik aan om zijn geld nu in Syrië of Oekraïne te investeren.
@Jan de Vries | 04-07-22 | 19:38: worden ze dan in Nederland gefabriceerd?
@Bataafje | 04-07-22 | 19:50: Neen. Maar wij mogen ook wat rubber ringetjes en nog wat dingetjes leveren via de restanten van wat ooit Fokker was meen ik.
Nee, dat is ook niet het punt. Met een goede strijdmacht hou je een agressor buiten de deur die het investeringsklimaat van jouw land komt verneuken. Nederland in WO-1 bijvoorbeeld.
2
Tegen de tijd dat die JSF door een zusterbedrijf van de Fyra faal in elkaar gefröbeld is, is Poetin alweer overleden aan natuurlijke oorzaken.
Het Europese smaldeel van de NAVO mag eens leren dat voorraden een cruciaal deel vormen van een defensiemacht. Je kan niet pas de winkel inrennen als de tegenstander al bij de Grebbelinie staat.
De VS stelde gisteren 150.000 artilleriegranaten beschikbaar. Dat is een beetje het aantal en het tempo wat nodig is. Dit besluit van de Kamer is te weinig en te laat.
Wel tweedehands troep...
@niv01 | 04-07-22 | 19:42: Zeker, bijna over datum ook. Ik denk dat alle partijen er alle vertrouwen in hebben dat alles voor de THT afgeschoten is.
"Je kan niet pas de winkel inrennen als de tegenstander al bij de Grebbelinie staat"nee ,maar dat was toen wel zo'n beetje aan de orde
Ja, dat zusterbedrijf van die Fyra, krijgen we dat gelazer weer. Ansaldo-Breda, daar zouden we nog geen rolletje plankband meer van moeten aan willen schaffen. Maar ja...
Hè hè zou eens een keer tijd worden ook, jaren lang is defensie totaal uitgewoond en nu de nood aan de man is beseffen ze dat het Nederlandse leger nog geen vlieg dood kan slaan. Blijkt meteen ook dat Trump 2 jaar geleden groot gelijk had om de NATO landen aan hun 2% regel te houden omdat de wereld helemaal niet zo lief is en je altijd paraat moet staan. Daar werd toen luchtigjes over heen gemeesmuild, nu kunnen ze achter in de rij aansluiten bij de wapenfabrieken.
You win the game with the bravery of being out of range - Roger Waters
Het onderhoudscontract zal uiteindelijk wel aan de italianen worden uitbesteed.
Terug naar een zelfstandig (géén integratie met Duitsland!) ouderwets, staand legerkorps, dat met Belgen, Denen, Engelsen, Polen en Duitsers het vertragend gevecht voor en op de Noordduitse laagvlakte kan aangaan. Dan verder nog wat drijvend spul om zeewegen en havenmondingen vrij te houden, zoals een paar luchtverdedigings- en onderzeebootbestrijdingseenheden (laten wij zeggen: twaalf van elk) en nog wat verschillende mijnenjagers en wat ondersteuning - (en dan heffen wij die onderzeebootdienst gewoon een keertje op, scheelt een heleboel oppervlakteeenheden in de aanschaf) En dan nog een beetje normale luchtmacht, graag, met een stuk of zestig F-35's (als je dan tóch van mening bent dat je die dingen niet morgen voor Saab's moet inruilen)
Die 35-ers hadden toch nooit gekocht moeten worden? Toen de plannen daarvoor bekend werden was ik net klaar met de middelbare school en toen beredeneerden we al dat het veel te duur zou worden. Volgens opperde iemand in ons groepje ook toen al dat die Saabs een veel goedkopere keuze waren. En nu zijn we twintig jaar verder en hadden voor dat geld alweer nieuwe Saabs kunnen kopen.
Vliegdekschip bouwen! Ik denk dat Oceanco dat ook wel kan. Gefinancierd met de winst van alle russische superjachten die ze daar gebouwd hebben. En dan 50 viggens erop.
Offtopic. Weer een schietpartij in de VS.
chicago.suntimes.com/2022/7/4/2319435...
Op de Fourth of July notabene. 3 mensen onder een laken, verschillende gewonden.
Chicago... what else is new in deze door democraten geleide stad ?
Triest, begint daar steeds meer op Rotterdam te lijken.
@Jackson | 04-07-22 | 19:23:
Beetje voorbarig om nu al de MAGA's de schuld te geven. Kan ook iets anders zijn.
Interessant artikel recent in FD voor iedereen die klaagt dat er te weinig naar defensie gaat. Met de nieuwe investeringen gaat er per hoofd van de bevolking jaarlijks meer dan 1000 dollar naar defensie, meer dan elk ander Europees land. archive.ph/8tbdp De vraag die we moeten stellen is waarom we zo weinig waar voor ons geld krijgen.
Antwoord wordt gegeven in artikel:
"Defensie is een slagveld van kapitaalvernietiging, mislukte bezuinigingen en falende ambities, concludeert de Rekenkamer steeds weer."
Maw voor een groot gedeelte de politiek.
Er zal toch wel protest komen uit de hoek van de Pacifistisch Socialistische Partij?
#gebroken geweertje opspelden doet
Putin maakt Amerika weer schatrijk.
Olie, gas, wapens, graan etc.
En de Amerikanen hebben nauwelijks Boots on the Ground.
Wat een mop.
Je zou bijna denken dat Putain & Biden een deal hebben gesloten.
En of het nog niet genoeg is voor Biden, gaat is ook nog eens naar olie boren in Alaska.
Alaska !! Weet je nog? Onbespreekbaar toen Trump….ach laat ook maar.
Ik las het vandaag. En in de golf van Mexico.
Milieujokers over de zeik en begrijpen dus echt niet waarom. Die zijn zo geschift. Zoals ex-KGB agent Bezmenov ooit zei: "Al neem je die mensen mee naar een Goelag en laat het ze zien dan ontkennen ze het nog steeds."
Zo kennen we defensie weer: het grote geld gaat altijd naar de luchtmacht.
Het meeste geld gaat altijd naar de Marine.
Die nieuwe duikb... euh onderzeeërs koop je bepaald niet bij de action.
De landmacht heeft ook zijn wensenlijstje klaar voor moderne panstervoertuigen
Ja het kost allemaal een hoop duiten maar als de pleuris uitbreekt kan Jantje dekzwaber, zandhaas en ziet ze vliegen beter degelijk spul hebben om niet als borsjtsj vlekken ergens tegen aan te eindigen
Dat klopt die 1,1 miljard wordt ruimschoots overschreden voor de geplande aanschaf van 4 nieuwe duikboten begroot op ca 5,5 miljard, dus ruim 1 boot voor 6 vliegtuigen en 4 drones en daar dan nog 3 extra porties van.
Tja bijna alle oorlogen na en misschien wel inclusief woII zijn voor een zeee belangeijk deel in de lucht beslecht.
@Shoarmamasutra | 05-07-22 | 00:14: Bijna alle oorlogen zijn anders dan de vorige.
Poehee.
Ondertussen in Chicago schietpartij in highland park....
Wapens....
In Chicago is elke dag wel een schietpartij.
Is al het hele weekend (zoals ieder weekend) "feest" daar, alleen is het nu de 4e juli dus een tandje extra.
"Over 60 shot, 15 fatally, in violent July Fourth weekend in Chicago."
wgntv.com/news/chicagocrime/over-60-s...
Overigens geeft Google maps netjes een waarschuwing met rood bolletje en uitroepteken en het woord Schieten Highland park. Een gewaarschuwd mens telt voor 2 wilde je er gaan wandelen.
Burgemeester Lightfood heeft zwaar bezuinigd op de politie (defund the police)sinds BLM de boel in brand zette en het resultaat is dagelijks schietpartijen waar ook nog de nodige kinderen bij sneuvelen. Lightfood is uiteraard pro BLM en democraat, dat snap je.
Echt de enige reden dat we die lompe kisten moeten afnemen is omdat daar de meest recente atoomwapens onder kunnen worden gehangen.
Onzin, bij Conrad hebben ze vast een of ander koppelstukje dat past.
@Verbandmeester | 04-07-22 | 19:48:
-
Ja, maar dan moet het uit een Duits magazijn komen. En daar lopen ze nu in Ukraina nóg op te wachten.
Eigenlijk hebben we hier helemaal geen geld voor, maar het staat wel stoer.
Dit land gaat zo keihard op de pof leven, dat met een beetje renteverhoging de boel nog harder naar de kloten gaat.
Maar hé! 25 miljard grondaankoop is straks 200 miljard bouwgrond.
Stikstofuitkoop is het nieuwe aardgas.
No worries mate!
Een lachende imbeciel die graag mee wil spelen met zijn vriendjes in Brussel. Meer is het niet. Het Nederlandse leger is de afgelopen 10 jaar dusdanig uitgekleed, dat het nog geen deuk in een pakje boter kan slaan. Tanks werden verkocht, de beroemde G-klasse jeeps ingeruild voor goedkope Volkswagen-pick-ups, kazernes werden gesloten, en over uitrusting en munitie hoeven we het niet eens te hebben. Toch?
... geopolitiek is toch een schoolplein in een maatpak ...
Onze pietepeuterige politiek ook, dat zeg ik al jaren. Net alsof ze na de puberteit niet volwassen zijn geworden, alleen de weg naar een kleermaker hebben weten te vinden.
En de enige volwassene op dat schoolplein, de enige die wel echt zinnige dingen zegt, die krijgt alleen maar "boeiuh", "saaaai" en dat hij niet mee mag doen te horen...
Volledig overbodige investering. Koop geen jsf's, reapers, tanks of pantservoertuigen. Investeer in 2 nucleaire subs. Rust elke sub uit met 10 icbm's met 8 koppen per icbm. Zorg er voor dat er altijd 1 sub op zee is, atlantisch of pacific. Leg uit aan de rest van de weteld dat als iemand van plan is NL aan te vallen de 80 grootste steden in het betreffende land zullen worden veranderd in een parkeerplaats. Klaar.
Dude, alsof dit gaat over het beschermen van Nederland! :D
Ja, de tijd dat dit werkte is een beetje voorbij. We hebben nu te maken met het fenomeen dat er mensen tot volle wasdom zijn gekomen die werkelijk in alle oprechtheid menen dat je best met beperkte consequenties binnen een afgegrensd gebied nucleair oorlog kunt voeren. Dat aantal mensen groeit. En daarmee dus de kans ook dat dit waanzinnige experiment uitgevoerd gaat worden.
Absoluut een goed idee. Maar dan wel samen met de Duitsers. Ze waren misschien niet altijd even fris in WW2 maar bouwen konden ze. In het laatste jaar van de oorlog produceerden ze maar liefst 119 XXI-Uboten. Slechts 2 zijn daadwerkelijk in gebruik genomen vanwege de maandenlange personeelsopleiding voor deze geavanceerde duikboten. Als ze het een jaar eerder voor elkaar hadden gekregen waren we nu een provincie van Duitsland geweest. Na de oorlog hebben de in beslag genomen duikboten nog bijna 40 jaar dienst gedaan in diverse landen.
Ondertussen zijn we dus weer een oorlog in gerommeld zonder parlementaire of democratische controle. Check.
Bekend truukje van de middenstand: "Als U vandaag niet koopt loopt U deze geweldige aanbieding mis."
Met belastinggeld is dat nou eenmaal wat makkelijker.
Onderhandelen?
Kan dat dan?
@LonelyWanker | 04-07-22 | 18:50: prins Bernard is al enige tijd dood.
Tell Sell: maar wacht, als u er twee koopt krijgt u de derde en vierde gratis!
@Harrie-Couvert | 04-07-22 | 18:56:
En niet alleen dat maar ook dit geweldige kookboek!
@LonelyWanker | 04-07-22 | 18:50: sterker, er zitten allemaal open eindjes in het contract wat betekent dat alle tegenvallers voor onze kosten zijn.
Wanneer komen die onderzeeboten en marineschepen? Nederland kan bepaalde dingen erg goed o.a. kikvorsmannen i.c.m. onze wat kleinere onderzeeërs. Nederland moet een legertje hebben van speciale eenheden, degelijke luchtmacht en sterke marine.
Heb medelijden met die jongens en meisjes die bij het leger gaan om te vechten voor 'vrijheid' maar in werkelijkheid voor de carriere van politici.
Eens, en dan nog een goeie aansturing om het ook nuttig te kunnen gebruiken, niet van die zweefteefjes of eikeltjespyjama's die de heren naar de sneeuw sturen zonder jas. Of denken de oude instabiele mortiergranaten moeten eerst op, want klimaat. Verder eens met Henkiedeboer, niet ineens elke oorlog de "onze" gaan noemen.
@henkiedeboer | 04-07-22 | 18:52: Jongens en meisjes bij het leger laat me niet lachen, als ze één grote knal horen hebben ze al een trauma.
Ook hier lapt de regering de parlementaire en democratische regels aan zijn laars.
En er zal ook wel weer eens niet genotuleerd zijn.
Over een paar jaar zal de lachende leugenaar hier geen actieve herinneringen aan hebben.
Over een paar jaar?
U is optimist?
@Wijze uit het Oosten | 04-07-22 | 18:49:
Het glas is altijd half vol.
Behalve als ik bier drink, dan is het half leeg.
Dit is niet goed voor het klimaat. Beter werpen we gewoon weer ouderwets stenen.
En de Amerikaanse kassa rinkelt vrolijk door.
Kunnen ze niet beter reserve-onderdelen los kopen of zo? Of is goedkoper om een heel vliegtuig te kopen en dat te demonteren? Lijkt me lastig om steeds de benodigde onderdelen los te moeten halen …
Ik vraag dit omdat het een vliegende Fyra is. Alleen de handelaren worden blij van alle commissie
Voor iedere buitenstaander zien de plompebladeren in de Friese vlag er uit als hartjes. Lijkt enigszins in tegenspraak met de afbeelding van de 'grim reaper' ( Magere Hein, de dood met de zeis) en die lijkt weer enigszins in tegenspraak met de gegevenheid dat Nederlandse Reapers (vooralsnog) niet bewapend zijn.
We kunnen dr regenboog confettie ondervangen.
Maar wij hebben de Lichtdebiele Brigade!
Wijze! Zo spreek je niet over het kabinet. Foei!
Lol!
Jarenlang is Defensie kapotbezuinigd, maar nu Putin als excuus kan worden gebruikt voor het -gedroomde- Europese leger, kan opeens alles. 1 maand geleden zag ik die lachende leugenaar zelfs met een verrekijkertje staan bij wat troepen in een Oost-Europees buurschapje: ik ging spontaan over mijn nek.
Die jsf gaat natuurlijk nooit volledig functioneren mocht ie ingezet worden tegen een doel waar de yanken niet achter staan. Iets met software
@SilkySteve | 04-07-22 | 18:45: Het gaat helemaal niet om inzet (iets met NAVO), het gaat om het realiseren van een Europees leger. De Amerikanen zijn het al langer zat dat zij de grootste poeplap moeten trekken voor de NAVO, en dus dringen zij aan op een Europees leger. De eurofielen op hun beurt, kunnen niet wachten om zulks te realiseren. Want meer macht naar Bussel. Want weer een stapje dichterbij de gedroomde superstaat,
Die drone dingen zijn op afstand bestuurbaar. Zoalng er geen "jammers" en hackers zijn gaat dat vast goedkomen. Per slot van rekening is contactloos betalen en internetbankieren ook hartstikke veilig.
Vliegtuigen die we niet nodig hebben, betaald met geld wat we niet hebben.
Maar als er over salarissen in de zorg gestemd moet worden rennen de kamerleden de Tweede Kamer uit.
Ai..
Spijker.
Kop.
Raak.
Daar zit geen Amerikaanse lobby achter.
Je snapt dat dat sms’je met marsorders van rutte per abuis gewist is van zijn Nokia …
Mooi verwoord, alleen maakt het eigenlijk ook geen flikker meer uit, ALLE geld dat we nu uitgeven hebben we niet. Het is ook niks meer waard trouwens, wat de gek er voor geeft dus pakken wat je nog pakken kan voor we met z'n allen Turkije achterna gaan qua inflatie.
Als we de stikstofoorlog beëindigen hebben we geld genoeg om strategisch vuurwerk aan te schaffen.
Beter voor de marine ook nog twee fregatten bijkopen en mijnenvegers voor de Oost- en Zwarte zee. Bemannen met dienstplichtigen.
Landmacht subiet twee nieuwe brigades Pantserinfanterie heroprichten en bemannen. Desnoods met dienstplicht. Ook nog twee mobilisabele brigades. Anders kun je geen oorlog winnen.
Aber, aber, aber, unsere Leopards haben wir verkauft. Fur wenig aber das ist selbstverstandlich.
En bouw dan ook een paar munitie fabrieken. Dat scheelt weer een wachtlijst.
Infanteriebrigades bemand met dienstplichtig gemaakte Syriers, die dan de Arabische revolutie eens dunnetjes kunnen overdoen, maar dan gestructureerd, en Assam ten val brengen. Dan heeft Poetin ook weer wat te doen.
Heerlijk, een nieuwe onbezonnen wapenwedloop, de domheid van het kabinet is bijna vertederend, ware het niet zo gevaarlijk.
Waarom is dat dom? Waarom zou je je gewillig naar de slachtbank laten voeren terwijl je geld zat hebt voor leuk spul?
Ja het krenkt poetin minder. Misschien voor aommige reaguurders een argument maar voor mij niet.
De Russische veiligjheidsgaranties voor de Oekraine toen ze hun atoomspul inleverden blijken ook niks waard.
Heel begrijpelijk van de Koninklijke Luchtmacht. Die hebben net hun mooiste spulletjes aan Oekraïne gegeven. Want relevant.
Dan ging ik in Den Haag nu ook vooraan staan.
De luchtmacht heeft niets weggegeven.
@AntiZanicz | 04-07-22 | 18:41: Integendeel': Hun Close Air Support functie.. Plus die all weather capaciteit.
Ach, een kniesoor.
@Hetkanverkeren | 04-07-22 | 18:47: haha, close air support. Er wordt nauwelijks gevlogen, dat is juist het bizarre. En regenjassen voor het slechte weer?
Zo! Dat geld is me even met mach 10 uitgegeven! Je voelt het meteen dat Nederland beter is geworden. Dit maakt gewoon het verschil!......
Als PVV'ers regelmatig voorzitter zijn bij 2e kamer debatten, is het toch schandalig dat NPO besluit om PVV'ers, FvD'ers, en mensen zoals Karel van Wolferen op een 'swarte' lijst te zetten.
Breng maar weer terug. Niet inclusief genoeg.
Vet, zit er ook Google Assistant op?
ALEXA, Hit the target.
@Comfortably_Numb | 04-07-22 | 18:41:
En ALEXA hoort "shit the target" en respons is: "Having trouble understanding."
E-mail retour "Uw pakketje is afgeleverd. Beoordeel ons met een review!"
Ze konden beter de F16 vloot in stand houden dan blind staren op iets wat zich niet heeft bewezen en vol zit met kinderziektes.
De Russen hebben niets wat de F16 kan evenaren. Dus moeten ze maar inferieur spul kopen, waar de patches en updates nog op moeten geplakt.
Blusschuim is al een nachtmerrie voor die dingen.
Wat vindt Henk Krol hier eigenlijk allemaal van?
Wat moeten we daarmee? Zonde van het geld.
Nu maar hopen dat de rechter ze niet aan de grond houdt ivm stikstof normen of overschrijding decibel normen (F35).
Die dingen vliegen überhaupt niet, staan alleen in de hangars voor onderhoud.
Nederland kennende..
Dat lijkt verdomd veul op het Friese vaandel. Ik schrok. Gekke Friezen.
We hangen Noordelijke eierballen onder die Reaper. Deliver egg balls, instead of bombs.
Mooi. Kunnen we weer ergens democratie brengen.
Ik lees e.e.a. over 12 trilard dollar aan goud aders gevonden in Afrika. Komt helemaal goed zo.
Dat gaat naar China, en daar is niks meer aan te doen. Doen wij het een keer niet, eens zien hoe onze communistische vrinden uit de oost het ervan af brengen.
Die F35s en Reapers gaan helpen Uganda te plunderen... Euhhh bewaken.
Voor de boerenopstand...
Daarom zit de basis in Volkel midden tussen de Brabantse boeren, het is een complot.
Als je die moet neerslaan met reapers heb je wel meer problemen dan alleen die boeren.
Die hoge omes lopen er slordig bij. Saaie pakken, rommelige procedures.
Je kunt veel van de nazi's zeggen maar ze zaten wel altijd strak jn 't pak.
@Bakkeleures | 04-07-22 | 18:40:
Niet gek als je Hugo Boss kan krijgen als ontwerper.
@Bakkeleures | 04-07-22 | 18:40: Hugo Boss
Het is ook onze oorlog komt wel dichterbij zo...
En ze lopend lachend met een Totenkopf op de mouw.
Binnekort ook weer de Swastika een comeback.
IPV miljarden te pompen in een paar wapens , doet men er beter aan om weer een vesting Holland te bouwen.
Goed voor de lokale werkgelegenheid, en voor het Milieu.
Maar ja, geen Visie hé, we prutsen maar wat aan.
Binnenkort ook EU gecertificeerde transgender latrines in de frontlijn ..
Dit is gewoon de grim Reaper. Magere Hein.
Heel goed. Graag niet nog een keer zo'n afgang als in '40. Andere mensen kunnen soms enorme klootzakken zijn en daar moet je gewoon rekening mee houden anders ben je wel heel er naief. In alle miljoenen en miljardengeweld van de laatste tijd is dit er dan wel eentje waar ik achtersta, je zal die dingen maar nodig hebben en ze niet hebben.
MQ-9 Reaper sponsored by Friesche vlag.
It giet oan! Met een foto van kroegbaas Jolke er op.
@Sliptong | 04-07-22 | 18:29:
Proest! En die dingen vliegen op Boomsma Beerenburger.
Stomme drones. Voer gewoon oorlogen met ambachtelijke soldaten. Ik heb hier een sabel.
Buitengewoon effectief. Nog 100 drones erbij!
Nee, ik maak 'm lekker niet. Te makkelijk.
@elfenstein | 04-07-22 | 18:28: ik zag pas een filmpje werd beweerd dat de ambachtelijke WW1 soldaten met hun 'sabel' soa's op wilden lopen om zo een paar weken niet in de loopgraven te hoeven liggen.
@sjef-van-iekel | 04-07-22 | 18:35:
Kan ik me goed voorstellen, dat moet een verschrikking geweest zijn zonder einde. Niet alleen volledig vergeven van nog veel beroerdere ziektes maar soms komt er eens een wolkje gifgas voorbij of wordt je de zekere dood ingejaagd om 10 meter verderop weer een loopgraaf te moeten graven. Een van de meer bizarre tactieken vind ik nog altijd de verschijning van de maagd Maria, een hele vroege vorm van VJ'en. De meeste simpele zielen in de loopgraven waren zwaar gelovig dus projecteerde de vijand dan Maria in de mist om ze helemaal gek te draaien. Geniaal, eigenlijk wel.
Wat zijn die reaper krengen groot.
Overigens wanneer worden die geleverd want Nederland kennende zullen ze gewoon achter in de rij moeten aansluiten.
Amerika lacht zich kapot, hun defensie industrie zit de komende 2 decennia helemaal volgeboekt.
@MargauxGrandCru | 04-07-22 | 18:30:
Inderdaad.
Over een andere boeg. Zelfde met die voorgeomen kerncentrales. Kunnen maar door een beperkt aantal bedrijven worden gebouwd en die zitten (las ik een tijd geleden) tot 15 jaar volgeboekt.
Visie en zo..... zucht.
@Basil Fawlty | 04-07-22 | 18:31: En Good old Germany wil de laatste 3 sluiten. GL aan het roer daar.
niets gelezen? de essentie is dat er nug gunstig ingepland kan worden en dat het spul op zijn snelst geleverd zal worden
@Basil Fawlty | 04-07-22 | 18:31: in Belarus duurt dat bouwen maar 4 jaar.
@AntiZanicz | 04-07-22 | 18:38:
Tuurlijk. Proest.
Gaan we deze ook allemaal 'uitlenen' aan Oekraïne?
Umm, niet als we WW3 willen voorkomen...
Lekker zelf houden graag.
8 reapers dan zijn we na US & UK het land met de meeste van die toestellen. Is ook wel nodig want UAVs verliezen liggen toch wat hoger dan bemande toestellen.
Denk dat bemand wel iets meer behoudend ingezet wordt vanwege de kosten (ook de piloot).
Klopt, helaas moet een echte straaljager piloot die dingen vliegen. Daar schijnen de heren en een enkele dame niet erg happig op te zijn
Wat een geldverspilling. Ipv die 6 JSF's, had je beter 40 (bewapende) Reapers kunnen kopen. Dan heb je echt slagkracht, en veel lagere kosten.
40 reapers lol. Dat is 4 keer meer dan een land als de VK heeft.
Ik lees dat het gaat om een order van 1,1 miljard euro voor 6 JSF's en 4 reapers.
Een JSF kost nu ongeveer 96 miljoen dollar. (Dat is exclusief vlieguren voor ongeveer 25000 euro per uur.)
Als je dus 6 JSF's voor om mijn part zeg 100 miljoen euro (niet dollar) per stuk koopt, dus 600 miljoen euro dan blijft er van die 1,1 miljard voor de 4 reapers dus nog steeds 500 miljoen euro over. Die reapers zouden dan per stuk meer dan 125 miljoen euro kosten. Daar klopt dus iets niet. De kostprijs van een reaper zou misschien dan hooguit 64 miljoen dollar zijn, tegen een JSF 96 miljoen.
Zitten er misschien wat extra spulletjes bij of is er een post smeergeld gereserveerd in die 1,1 miljard?
@Mazzelstof | 04-07-22 | 18:47:
Bij de Reapers zijn iig ook Hellfires besteld, gelukkig. Weet niet of dat het verschil goedmaakt.
Die JSF blijft gewoon een prestigedingetje waar we maar niet vanaf komen. Denk dat we echt beter af zijn met en meer Reapers en geupdate F-16's. Maar goed, het is tenminste iets.
@Mazzelstof | 04-07-22 | 18:47: of onderhoud/updates na aflevering, opleidingen, reserve onderdelen, etc.
@hotmint | 04-07-22 | 19:14: Per stuk (AGM 114 Hellfire, de goedkopere luchtmacht versie) ongeveer 60.000 euro. Nou als dat het verschil moet maken en we houden dan met een kostprijs per reaper van om mijn part zeg 50 miljoen, dus 300 miljoen over. Als je voor dat verschil van die raketten zou kopen heb je er dus 5000 van die vuurpijltjes bij. Het zou kunnen. Hoop dan alleen niet dat ze die rotzooi gaan stapelen in een schuurtje in Enschede.
@F. Jacobse | 04-07-22 | 19:27: Ja goed, laat ze die rekening gewoon netjes publiceren. Mooi overzichtelijk per post, zoveel af te tikken voor dit en zoveel over de schutting voor dat. Dat lijkt me de kortste klap.
@F. Jacobse | 04-07-22 | 19:27: Heb Ollonkreng horen raaskallen hierover......... man,man...
REAGEER OOK