Man mailt Zeewolde
'Hallo. Meta een datacentrum, ik een lab?'
Geachte heer/mevrouw,
Zou graag een xtc-lab starten, afkomstig uit Brabant dus geniet logischerwijs al jaren ervaring. Nu ben ik dus op zoek naar een stukje grond, 30 m² is genoeg. Heeft u nog een stukje over dat te huren is? Aangezien u als gemeente totaal geen enkele moeite heeft om een crimineel bedrijf te huisvesten, lijkt mij zo'n klein lab ook geen probleem toch? Daarnaast levert het ook nog eens 6 fte's op. En privacy staat logischerwijs bij ons wel hoog in het vaandel. Daarnaast geen windmolens nodig, drie zonnepanelen volstaat ruimschoots.
Hopende van u iets te vernemen en met vriendelijke groet,
[Naam bij redactie bekend]
Reaguursels
InloggenWen er maar aan zeurpiet. Datacenters zijn de toekomst. AWS levert 60% van de omzet van Amazon.
Trouwens die tegel van u kwam vast ook tot ons via een datacenter.
Je kan veel zeggen over Brabo's. Maar ze zijn wel ondernemend! Echte VOC mentaliteit wat Balkenende graag ziet.
Mensen van de zandgronden. Alleen met goed bewerken omspitten en veel bemesten ga je goed oogsten. 's morgens staan de A1 A2 A12 A27 en A28 vol busjes van zandgronddorpelingen die in de Randstad wel het harde werk willen komen doen om ook een mercedes en een maand benidorm te verdienen
Import illegalen/vluchtelingen stoppen scheelt ook slok op borrel.Minder huisvesting etc.
Kunnen ze niet in de gangen tussen de racks liggen in het datacenter? Stuk warmer dan in tenten nu
Dus de Nederlandse bevolking moet energie besparen? Terwijl er een data center neerpleurd gaat worden die energie vreet.... Ik volg het niet meer.
Klopt... anything for a buck
Is dat nou zo moeilijk? Als we met zijn allen wat op energie besparen dan kunnen we in de polder wat loodsen zetten waar we buitenlandse niet-belastingbetalers in kwijt kunnen. Die bedrijven moeten toch ook onderdak hebben? In feite zijn dat asielzoekende bedrijven. Die hebben recht op alles gratis. Weigeren zou discriminatie zijn en dat willen we niet.
Die datacenters moeten er komen om al onze handelingen en bewegingen voor eeuwig op te slaan, denk ik.
Ha chef, welkom terug!
Google heeft een centrale in Groningen die meer energie gebruikt dan de stad Groningen. Sta je dan je spaarlampje op het toilet in de fitting te draaien. Met Meta een Amsterdam erbij aan energievreter. Waarom nog meedoen het maakt niks uit. Laat gewoon je verlichting aan overdag, laat je computer aan staan, verwarm elektrisch en doe hem nooit meer uit. Zet je airco buiten neer in de zomer. Verkoop je zonnepanelen nu het nog kan. Echt niemand geeft een moer. Wordt lid van het Wereld Natuur bestrijdings Fonds.
Mooi laatste woord dat fonds. Alleen zal er ook sprake zijn natuur bij iets hogere temperaturen. Wijnbouw en malaria bijvoorbeeld. Maar uiteraard heb je gelijk: één mega databank minder maakt meer verschil dan miljoenen spaarlampen.
Yep. YouTube, Facebook en vooral Geenstijl verbieden. Kost te veel data en dan hebben we die centres niet meer nodig. *Snel nog miljoen miljard poezenfillempies kijken doem gaat.
Inderdaad 020 opheffen en in de Noordzee dumpen.
Kan Meta gewoon komen.
Wellicht kan onze bezemsteelrijdster een belasting op datacenters invoeren. Dan zal het snel afgelopen zijn met die ellende als facebook.
Je vergeet die in de Wieringermeerpolder die alles wat de windmolens daar opwekken verbruikt. Draait voor een groot gedeelte op susidiegelden. Eigenlijk is die van ons.
Vreemd dat in het regeerakkoord staat dat er amper datacenters mogen komen, maar dat vorige week door dezelfde politici gezegd werd dat er 25 moeten komen?
klopt. Maar nog vreemder is dat het kabinet Zeewolde niet heeft tegengehouden. Meer stroomverbruik dan de spoorwegen en nauwelijks economische opbrengst. Juridisch gezien heeft het kabinet voldoende mogelijkheden.
Nou ja het IJsselmeer wordt er lekker warm van en ons voedsel kopen we we wel elders in.
Snik
@Dr. Worstenbroodje | 25-12-21 | 22:55:Maar is de grond daar wel in eigendom van de gemeente? Of moet er met het Rijksvastgoedbedrijf worden onderhandeld; www.rijksvastgoedbedrijf.nl/zoeken?tr...
theo-is-dood | 25-12-21 | 20:06 | 1
Inderdaad, rijksgrond, en het rijk wil niet zomqqr verkopen.
Shoarmamasutra | 25-12-21 | 22:32
Zakelijk inzicht. Balkende zou zeggen: de juiste VOC-mentaliteit.
Gossie ja, je zou bijna terugverlangen naar zo'n mentaliteit (niet naar de man).
De VOC-mentaliteit is, altijd de juiste!!
Amerikaanse bedrijven en vooral die tech-reuzen zijn hartstikke uitgekookt.
Dat zo'n naïeve VVD'er als Wiebes werkelijk een seconde denkt dat ze iets komen brengen in plaats van halen.
Ze hebben vooral heel veel juristen in dienst, in Amerika een noodzakelijk kwaad.
Dus jij gaat er vanuit dat het kabinet naïef is en niet corrupt. Naïef hoor.
Gelukkig is ons land groot genoeg voor zo’n datacenter
Datacenter levert geen banen op, het vernietigd juist het werk van al die talloze server admins. Maar ik snap het wel. Vroeger waren we ook bang voor die rijdende karren zonder paard.
Die rijdende karren zonder paard die vóór 2030 zonder verbrandingsmotor moeten afgeleverd, zodat we een energieprobleem hebben? Die karren die als ze straks inderdaad allemaal electrische zijn niet allemaal tegelijk kunnen worden opgeladen omdat onze infrastructuur daar niet geschikt voor is? Die karren?
Hoeveel van die karren zou je dagelijks kunnen opladen met het equivalent van 1 Google datacenter aan energie?
@Williz | 26-12-21 | 09:17:
*zodat = omdat
Als er toch lapjes grond wordt weggegeven doe mij dan maar een stukje grond waar ik een paar pandjes met rode lampjes kwijt kan… en als het niet te veel moeite is ook graag een stukje grond waar ik een tribunaal mag neerplempen.
Volgens mij zelf een te grote liefhebber om wat te kunnen verdienen, paling.
Prachtig, een bordeel aan de Knardijk.
Ach, zolang ze alle data van de wereld willen opslaan in een hollandse polder, zal het wel meevallen met die zeespiegelstijging
Geen verzekering nodig. Belastingbetaler staat garant.
Overigens ben ik van mening dat Zeewolde verwoest moet worden.
Ho Ho, er is daar ook een mooie golfbaan en die wil ik wel heel houden
Maar is de grond daar wel in eigendom van de gemeente? Of moet er met het Rijksvastgoedbedrijf worden onderhandeld; www.rijksvastgoedbedrijf.nl/zoeken?tr...
Inderdaad, rijksgrond, en het rijk wil niet zomqqr verkopen.
De ironie.
Duitsland en België hebben de komst geweigerd, maar Rutte en zijn vrinden verwelkomen deze pure diefstal van geld en faciliteiten.
Ik begrijp er niets van. Tegenwoordig hoor ik alles en iedereen z'n moeder die bestanden in de cloud zet. Daar zweert men bij. Waarom dan op het vaste land een datacenter?
Schiet mij maar lek.
Is maar tijdelijk. Musk gaat datacenters op Mars bouwen, ver boven de clouds.
Ik gebruik geen druks, ik heb God.
You can't get higher!
Prima keus, want God is almachtig, prachtig, veel meer dan 88.
Wijn mag wel.
Toch?
m.youtube.com/watch?v=-RrPLJOgbFc
Godsdienst is opium voor het volk, Marx zei het al.
Oh ja, Marx, die heeft veel goeds gebracht.
Van het volk zei Marx, voor het volk zei Lenin.
Heb bij het datacenter in de gemeente Hollands Kroon uitgerekend dat één arbeidsplaats door onze overheid middels korting op de groene stroom wordt gesubsidieerd met pak hem beet € 2.500.000,- in 20 jaar tijd. Daar kan geen Melkert-baan aan tippen. U en ik betalen dus die subsidie met de opslag duurzame energie op onze energierekening. Buitenlandse bedrijven met miljardenwinsten steken die dus in hun zak. Knettergek is nog te zwak uitgedrukt…
Inderdaad. Maar iets meer gegevens en bronvermelding maakt uw opmerking stukken sterker.
En stuur gerust ingezonden brieven naar de traditionele media. Het kan (iets) helpen.
@Dr. Worstenbroodje | 25-12-21 | 20:16:
Is niet nodig. Als je het nieuws een beetje had gevolgd wist je dat het in het Financieel Dagblad, het Algemeen Dagblad en zelfs bij Lubach prominent in het nieuws is geweest en bij die eerste twee zijn ook de getallen genoemd.
@eerstneukendanpraten | 25-12-21 | 20:29: Waarom staan we het dan toch toe?
@Dr. Worstenbroodje | 25-12-21 | 23:10: Iets met corrupte ambtenaren ?
Meta? Ik zie er de humor wel van in.
Ik heb jarenlang in datacenters gewerkt als ik er weer eens apparatuur moest neerflikkeren van mijn klanten. Stroomstekkertje en netwerk kabeltje er in en de rest kan van afstand. Maken dat je weg komt uit die tering herrie. Buiten de portier en een beveiliger om werkt er bijna niemand. Hier en daar een verdwaalde vloerwacht.
Samenvatting: We geven voor een schijntje goedkope stroom weg aan een club die barst van de poen terwijl Nederlandse huishoudens de hoofdprijs moeten betalen. Er werken een man of vijftig maximaal en dat is echt geen hoogopgeleid personeel. Dus voor de werkgelegenheid hoeven we het ook niet te doen.
Belasting betalen gaat Facebook hier echt niet doen dus wat schieten we er mee op?
Precies, het geeft geen enkele bijdrage aan een 'duurzamere' samenleving, integendeel, het is het uitsluiten van oorspronkelijke bewoners om mee te doen aan een die 'vooruitgang'.
Vijftig? In het vorige DC van Google, een van de grotere, werkten 3 mensen full-time van de beheerder en 2 beveiligers. En een paar van Google. Samen 10 man.
En als er hoger opgeleiden nodig zijn halen ze die wel uit India en blijven we huizen bouwen op land dat er niet is. Wat zit hier in vredesnaam achter? Een dringend verzoek van de CIA? Anders is het echt niet te begrijpen. Bij restwarmte springt ieder normaal mens in een lachstuip.
@FordPrefect | 25-12-21 | 19:41: Ik schat altijd heel ruim in zodat de cijfertjes neuzels me niet kunnen pakken.
@AlexanderVissers | 25-12-21 | 19:42: Die hoger opgeleiden werken op afstand. Ik heb duizenden servers beheerd op afstand. Gelukkig nooit op locatie. (2x waarvan ik 1x de verkeerde bak uitgooide. Het slachtoffer heeft er niets van gemerkt) Dus de Facebook/Meta beheerders doen dat vanuit Amerika. Wat er achter zit... totale nitwits in een gemeenteraad en een burgemeester met een heel groot ego en heel weinig verstand.
@Zapata10 | 25-12-21 | 19:46:
Er is maar één reden: geld! Van WOZ en grondverkoop. Had ik bouwleges al genoemd?
@Zapata10 | 25-12-21 | 19:46: vermoedelijk hebben ze ook een zeer gewillige beurs annex bankrekening.
@Zapata10 | 25-12-21 | 19:46: U realiseert zich dat uw laatste twee zinnen opgaan voor geheel bestuurlijk Nederland? En daar hebt u gelijk in!
Jij en ik mochten niet eens een schuur bouwen van de ambtenaren in de gemeente.
Ik zit 30 jaar in de energie sector en wat hier plaatsvindt is op het criminele af. De netwerken en de reserve's erin zijn eigenlijk gefinancierd door de klanten jaren lang. De tekorten mbt verbruik (ODN) en niet te verwarren met de de problematiek van opwek (LDN) wordt veroorzaakt door deze grote data centers (vaak van in handen van buietnlandse investeerders en meestal niet om de nederlandse markt te bedienen). Door achterlijke wetgeving dat klanten altijd aangesloten moeten worden, hebben deze bedrijven de netcapaciteit leeggekocht (met disproportionele vermogens aanvragen). Hierdoor kan de rest van het Nederlandse bedrijfsleven gewoon stikken. Deze normalere bedrijven hadden voor een veel grotere werkgelegenheid opgeleverd. Daarnaast plunderen deze databoeren ook nog eens door hun gehaaide onderhandelings positie ook de door de overheid (en betaald door de nederlandse klanten) gesubsidieerde groene energie weg. Indirect heeft dit tot gevolg dat er veel meer energie in de markt nodig is die zeker niet groen zal zijn; hierdoor wordt de CO2 rekening van Nederland nog hoger. Daarna vergeten we ook nog eens dat deze databoeren ook vaak voor koeling gewoon drinkwater gebruiken en daar additieven toevoegen en dit vervolgen aan oppervlakte water lozen...
De totale energie consumptie van die data centers is ook veel hoger dan Econ. Zaken in zijn rapporten doet weergeven (zijn gebaseerd op gissingen en slechte enquetes en niet gebaseerd op navraag bij de landelijke en 3 grote regionale netbeheerder...(was simpel geweest, alleen dan had men een vervelende uitkomst gehad) ... dus watervervuiling, extra CO2 afdruk Nederland, misbruik subsidie (niet voor nederlandse markt), netwerkbeslag zodat ander bedrijfsleven geremd wordt, nauwelijks werkgelegenheid.. en een paar wethouders en buitenlandse aandeelhouders blij....
@tek | 25-12-21 | 22:03: En nog even vergeten.. deze sector schrijft dit soort spul korter dan 10 jaar af en dan is er een nieuwe generatie apparatuur en stroopt men wel weer andere plekken in de wereld.. naar sukkelige overheden die denken dat ze er beter van worden.. mark my words !
@tek | 25-12-21 | 22:06: >Tweede Kamercommissie voor Economische Zaken en Klimaat (EZK)
klik: www.parlement.com/id/vkj6mnmh83je/twe...
@tek | 25-12-21 | 22:03: Zoals tig jaren gas goedkoop verkopen aan het buitenland en nu zelf niks meer hebbend voor eigen bevolking.
Al die tegels moeten ergens vereeuwigd worden...
Nee, als ze niet juridisch interessant zijn gewoon wegflikkeren na een jaar. Ik heb hier en daar nog PST bestanden uit 1996 echt dat ga je toch niet meer lezen. Of al die fotomeuk. Nooit meer naar gekeken. Gooi toch weg.
@Zapata10 | 25-12-21 | 19:36: Mijn idee, maar niet die van hen.
Lijkt me geen enkel probleem, mits alleen voor eigen gebruik.
www.onszeewolde.nl/arbeidsmigranten-i...
Aparte besluiten daar bij die gemeente.
Kalm aan mensen, we hebben het hier over Zeewolde hè.
Zeg nou zelf.
Ik weet niet wat kudterder is Meta of Zeewolde.
Kijk, als iedereen nou een iPhone neemt, kunnen we gewoon “berichten” gebruiken, dan is Whatsapp niet meer nodig.
Facestagram gebruik ik niet.
Maar goed, de behoefte aan grote serverruimte en/of datacenters komt lang niet alleen van Meta.
De wereld is straks één grote servervloer of gaat iedereen stoppen met IT?
Over Mensen die iPhones aanprijzen, heb ik ook een mening. Dezelfde als over Meta.
U dacht dat Apple geen DC’s had?
@polletjepiekhaar | 25-12-21 | 19:29:
Wat zullen veel mensen het oneens zijn met je,
Er zijn wel hééél veel mensen die beide merken gebruiken.
Maar goed, volgens mij heb je niet helemaal begrepen wat ik schreef.
@Ford
Integendeel, dat schrijf ik juist.
Van Meta gebruik ik slecht Whapp, wat niet nodig zou zijn als iedereen iPhone gebruikte.
Wat niet gaat gebeuren natuurlijk.
En alle Tech bedrijven slurpen servercapaciteit.
Die servers draaien zelden voor Nederlandse gebruikers maar voor apenlanden in Afrika en Azië. Daar kunnen ze niet staan want geen koeling en geen stroom en politiek gevaarlijk.
Brabantse connecties, waarom verbaast me dan de denkelijk wat criminele teneur in dit hele project niet?
De gemeente Zeewolde en Nederland kunnen zich geen gezichtsverlies permitteren. (pun)
Knap, 6 fte's op 30 m2. Kortom, een echte ondernemer. Nou ja, de meesten zullen doorgaans wel en route zijn.
Ploegendienst?
@van Oeffelen | 25-12-21 | 19:15: mag ze weer van de Zuster?
@van Oeffelen | 25-12-21 | 19:15: Daar had ik niet aan gedacht (ken dat verschijnsel alleen van horen zeggen), maar is idd zeker een mogelijkheid.
@van Oeffelen | 25-12-21 | 19:15: Ze hebben geen kaartenbakken meer in een datacenter beste van Oeffelen. Een ponskaart is ook niet meer nodig.
In mijn vakgebied heeft een coryfee eens in een congres gevraagd welke organisatie volgens het publiek het meest crimineel was. Men riep “de mafia”. Hij zei dat het Facebook was. De mafia is maar in een beperkt aantal landen actief, Facebook in alle landen en houdt zich in geen enkel land aan de wet.
Klinkt leuk, maar totale kolder.
#sleepingwithfish
Onzin, wij zijn ook actief in alle landen.
Ze houden zich toch wel aan de Duitse wet. Als ik me niet vergis heeft Merkel in eigen persoon bedisseld met Suikerberg dat "Auslaenderfeindliche" posts, en dat wil zeggen iedere kritiek - hoe mild of terecht ook - op het "Wir schaffen Das" open deuren beleid van Merkel binnen 24 uur moet worden verwijderd, op straffe van 300 miljoen euro boete per overtreding. Je zou je kunnen afvragen waar die politici toch zo vreselijk bang voor zijn. Maar verreweg de meeste Nederlandertjes zijn heel blij met "beperkingen" ten aanzien van vrijheid van meningsuiting. Blijf me daarover verbazen trouwens.
@Asteroid-B612 | 26-12-21 | 09:43: Ik ook zal wel een bijwerking zijn van het vaccin.
Ow, die verwijzing, ik maar denken: welke criminelen? Maar goed, allemaal legaal feestboek, maar wat doe je er tegen. Ook nig eens opwarming van water.... ook niet goed. En alle energie windmolenpark niet voor bevolking maar voor de servers. Het blijft triest.
Oke, ik begrijp het niet.
Kennelijk ook niemand die kan of wil uitleggen wat er crimineel is aan slechte smaak.
Till next time friends
@Duwbak_Linda | 25-12-21 | 19:26: Kijk op vlg. linkje.
www.emerce.nl/nieuws/zeewolde-stemt-d...
@Ichneumonidae | 25-12-21 | 19:27:
Heb ik gedaan. Lijkt me een slecht besluit van een slecht bestuur. Maar hoezo is het bedrijf 'Meta' crimineel?
@Duwbak_Linda | 25-12-21 | 19:37: Dat begrijp ik eerlijk gezegd ook niet. Wel dat NL niet zo gek veel heeft aan die datacenters. Nemen enorm veel ruimte in, slurpen energie en wat de voordelen zijn? Geen idee.
@Ichneumonidae | 25-12-21 | 19:42:
Doet me denken aan het vooruitgangsdenken in Delfzijl vorige eeuw. Zou tweede Rotterdam worden, want Akzo Nobel kwam daar (poeh poeh!). Hele wijken de grond uitgestampt. Werkten op hoogtepunt zo'n 150 mensen, max.
Waaraan hebben wij toch zo'n achterlijk bestuur verdiend?
@Duwbak_Linda | 25-12-21 | 19:51: Laatste weet ik ook niet. Wel dat er in veel kleinere gemeenten alleen maar van die Juinense types rondlopen die nergens ook maar de ballen van begrijpen.
Met ego's die tot ver over de gemeentegrenzen reiken.
Er is een plek voor u vrij, in Den Haag, in een bosrijke omgeving. Tot voor kort stond er een partytent. De huidige bewoners zijn vaak afwezig, Griekenland, Argentinie, Oostenrijk en soms Londen en Canada. De plek is beveiligd.
Ik hoor over een zuidamerikaanse connectie. Weet je zeker dat het geen cokewasserij is?
Zeewolde wordt de terechte ondergang van het kabinet Rutte-IV, onderschat niet de afkeer van de gewone burger van de hypocrisie en het irrationele beleid van een walgelijke elite die niets op heeft met het milieu, het land zoals we er nu bijstaan of de toekomst van het land, maar enkel de eigen zakken blijft vullen.
Draaien ze zich wel uit.
Ik zet er een fles wijn op.
Van de gewone burger heeft niemand iets te vrezen. Die kijken naar Alle you need is love, Chantals pyama porno en andere pulp
@smdyasc: joh, er is foeballe op tv. En een leuke kwis met Linda de Mol. En komende zomer mogen we weer naar de camping.
De gewone burger heeft nu juist ervoor gezorgd dat de VVD&Rutte de grootsten zijn. Dus dacht u werkelijk dat er wat verandert?
Op de staatsradio had men een onderhoud met een van de machtigste mannen van ons werelddeel. Hoe hij over de nieuwe databank dacht, was een leuke vraag geweest voor Timmermans. Helaas
Am Westen nichts Neues.
Die Ferry is toch wel een échte ondernemer.
Is er in Zeewolde ook een leuke camping?
Aardige serie, dat wel.
@Ichneumonidae | 25-12-21 | 19:11:
Vreselijke serie en ook lachwekkend geacteerd.
@Patje | 25-12-21 | 20:22: Dat zeg ik, aardige serie.
Centerparcs Eemhof en een enorme naturistencamping
Waar kan ik solliciteren?
Heb geen chemische achtergrond maar beschik wél over andere kwaliteiten.
Product tester?
I've heard about the chemical gasses from Uranus.
REAGEER OOK