Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Zondagavond 23 uur. Hugo dropt zorgwekkend vaccinatienieuws: Nederland gaat minder prikken

Nederland stopt tijdelijk met AstraZeneca

Hugo jij ontzettende CLOWN. Was vrijdagavond half zes niet onder de radar genoeg? Moet nou echt per se op zondagavond om 23:00 uur bekend worden gemaakt dat Nederland toch tijdelijk het Deense Model volgt en geen AstraZeneca meer prikt? Wat nou met al die 65-plussers die maandagmorgen om acht uur bij de huisarts staan te wachten op hun beloofde prik? ALWEER overheidscommunicatie van prik-me-clownsvestje, vooral omdat er na de Deense stop vanwege bloedstollende bijwerkingen nog heel stellig geroepen werd dat er niks aan de hand is omdat het vaccin "veilig en verantwoord" zou zijn. Hetzelfde College ter Beoordeling van Geneesmiddelen, waarnaar Hugo in die eerdere mededeling naar verwees, oordeelt nu tóch om "uit voorzorg" te stoppen met AstraZeneca. Stipt om 23:00 uur op zondagavond, exact gelijk met onderstaande tekst op Rijksknulligheid.nl:
Update: Vaccinbrouwer blijft vertrouwen in eigen product.

Uit voorzorg tijdelijk geen vaccinaties met AstraZeneca

Nieuwsbericht | 14-03-2021 | 23:00

Op basis van nieuwe informatie komt de Nederlandse Medicijnautoriteit CBG tot het advies om, uit voorzorg en in afwachting van nader onderzoek, het toedienen van het AstraZeneca-coronavaccin te pauzeren. Minister Hugo de Jonge (VWS) neemt het advies over. Vanuit het voorzorgsprincipe is besloten om de komende twee weken (tot en met zondag 28 maart) niet te prikken met AstraZeneca, zo meldt de minister in een brief aan de Tweede Kamer.

GGD’en, de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en branchevereniging Nederlandse GGZ zijn inmiddels door het RIVM geïnformeerd over het besluit. Afspraken voor vaccinatie met het AstraZeneca-vaccin worden afgezegd. Mensen krijgen daarover bericht. De voorzorgsmaatregel heeft geen gevolgen voor geplande vaccinaties met de vaccins van BioNTech/Pfizer of Moderna.

Nieuwe meldingen

Directe aanleiding voor het advies van medicijnautoriteit CBG is nieuwe informatie die dit weekend beschikbaar is gekomen. Het gaat om andere klachten dan het beperkte aantal meldingen van trombose na vaccinatie, waarop het CBG zich voor dit weekeinde baseerde. Het CBG geeft aan dat in totaal zes nieuwe meldingen van mogelijke bijwerkingen zijn binnengekomen uit Denemarken en Noorwegen. Het gaat om ernstige, zeldzame verschijnselen van stolselvorming (trombose) én een verlaagd aantal bloedplaatjes (trombocytopenie) bij volwassenen onder de 50 jaar. In Nederland zijn momenteel geen soortgelijke gevallen bekend.

Nader onderzoek

Het CBG benadrukt dat er vooralsnog geen oorzakelijk verband is aangetoond tussen het vaccin en de meldingen uit Noorwegen en Denemarken. Het Europese geneesmiddelenbewakingscomité PRAC van het EMA doet op dit moment nader onderzoek.

Minister de Jonge: “Cruciaal is de vraag of het gaat om klachten ná vaccinatie, of dóór vaccinatie. Over de vaccins mag geen enkele twijfel bestaan. Ik vind het van groot belang dat de meldingen goed worden onderzocht. We moeten altijd het zekere voor het onzekere nemen, en daarom is het verstandig om nu uit voorzorg even op de pauzeknop te drukken. Ik vaar hierbij volledig op onze experts.” 

Advies CBG

Het CBG adviseert mensen om direct contact op te nemen met een arts als de persoon na een prik met het AstraZeneca-coronavaccin na drie dagen weer ziekteverschijnselen krijgt met daarbij onverwachte en/of onbekende klachten, en/of grotere of kleinere blauwe vlekjes (puntbloedingen) in de huid.

Bron: Falertje Staat

Social

Reaguursels

Inloggen

Indien in de vliegwereld bij een ernstige calamiteit een technisch mankement wordt vermoed, worden wereldwijd alle toestellen van dat type aan de grond gezet en gecontroleerd. Hugo de Jonge als zelfbenoemd en aangewaaid expert weet te vertellen dat normaliter het betreffende mankement bij één op de duizend toestellen voorkomt en dat er dus er gewoon doorgevlogen kan worden. Wat een verstand en dat is minister.
Indien in de vliegwereld bij een ernstige calamiteit een technisch mankement wordt vermoed, worden wereldwijd alle toestellen van dat type aan de grond gezet en gecontroleerd. Hugo de Jonge als zelfbenoemd en aangewaaid expert weet te vertellen dat normaliter het betreffende mankement bij één op de duizend toestellen voorkomt, dus er gewoon doorgevlogen kan worden. Wat een verstand en dat is minister.

6

Een vrije paling | 15-03-21 | 15:07 | 1

Tsja, we kunnen het Hugo niet verwijten dat hij dom en te laag opgeleid is voor deze functie, dat verwijt treft degenen die hem op het schild hebben gehesen na jovd faalhaas bruno bruins.

vranac | 15-03-21 | 18:41

In Nederland krijgen ieder uur 11 mensen trombose. Zou dan wel heel vreemd zijn als gevaccineerden dit niet zouden krijgen.

Thomtidom | 15-03-21 | 14:52 | 1

Ze zijn gestopt omdat dit een zeer zeldzame vorm betreft, trombose i.c.m. een vermindering van bloedplaatjes.

Donderbui | 15-03-21 | 18:24

Wat een schande weer. Laten we vooral allemaal weer zeer verontwaardigd zijn dat we weer TWEE hele weken langer moeten wachten op dit wondermiddel dat ons uit deze crisis gaat helpen. Elke verontwaardiging draagt misschien weer iets bij aan de vaccinatiebereidheid ... toch?

INTP | 15-03-21 | 13:15

Tijdelijk met Hugo de Jonge stoppen, waarom kan dat niet ?

beniknouzoslim | 15-03-21 | 12:45 | 4

Rutte laat deze oen doortobben en door blunderen want het imago van Hugo is groter dan de eifeltoren.

Goedverdoemme | 15-03-21 | 15:11

@Goedverdoemme | 15-03-21 | 15:11: ik denk aan het ranzige ego van deze Hugo. Als je met Rutte omgaat, besmet hij/het je. En passant het hele land kapot maken en dan op bushokjesposters ijskoud zeggen weer sterker uit de crisis te komen. Hij wel, want hij stoomt wel opwaarts door in het mondiale bilt bek better tirannencircuit. KOmt ie over 4 of 8 jaar ook de half palestijnse juffrouw Kaag met glanzende jezus zonnekraag tegen, onze would be nieuwe Lijdster Ik steun alle vuil afvoer trouwens, voorkomt een uitbraak van cholera en pest.

hertogvanzottegem | 15-03-21 | 16:09
▼ 1 antwoord verborgen
-weggejorist-
rgos | 15-03-21 | 11:52 | 1

Ik citeer:

''Onlangs verscheen een groot onderzoek van de Stanford Universiteit. Daarin wordt geconcludeerd dat maar 1 op de 434 gevallen tot de dood leidt. Bij mensen onder de 70 zou zelfs maar 1 op de 2000 besmettingen fataal aflopen.''

Voor mensen onder de 70 komt dit neer op 0,5%. Je kunt natuurlijk zelf wel bedenken wat dit betekent voor mensen onder de 60, onder de 50 en onder de 40, enzovoorts, want dit percentage zal alleen maar lager worden naarmate de leeftijd daalt.

Dus in plaats van blinde paniek zou ik liever zien dat er flink geïnvesteerd wordt in de zorg, want dit is niet de eerste keer of het eerste jaar dat de zorg afgeschaald moest worden. Ik zie deze lockdown en dit vaccin daarom ook als uitstel van executie. Namelijk: Accepteren dat dit virus nergens heen gaat, en dat wij te hard hebben bezuinigd op de zorg. Doe dáár dan iets aan? Of is dat dan te simpel?

Ik ben niet bang voor corona, maar wel voor hysterische mensen die overal het woord 'complottheorie' of 'wappie' bijhalen, en domme idioten die praten over nóg strengere maatregelen, vaccinatie ausweis en sociale uitsluiting van mensen die geen proefkonijn wensen te zijn, zonder zich te beseffen dat dit vaccin helemaal niet zo effectief is tegen reeds bestaande varianten. Dingen accepteren zoals ze zijn? Ik doe niet anders.

Maar waarom de hele maatschappij kapot moet voor 0,5% van de mensen dat begrijp ik niet. Isoleer die 0,5% dan maar, als ze dat zelf willen. Dan kunnen wij ook weer verder.

VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 11:09 | 6

@Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 11:17: Ik wist dat iemand zoiets ging zeggen, maar we praten hier dus over het percentage sterfgevallen van het percentage dat daadwerkelijk besmet is, waarvan weer een percentage ernstige klachten ontwikkeld. Ik weet niet hoe jouw rekenmachine werkt, want ik kom namelijk niet eens een kilometer bij een fractie van 85.000 doden in de buurt. Tel eerst even het aantal besmettingen, ja?

VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 11:25

Jij hebt helemaal gelijk. Ik ben een beetje boos, zit lekker te ratelen op mijn keyboard en ik moet meer koffie drinken. Ik denk dat de strekking evengoed wel duidelijk is? Sorry hoor!

VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 11:36

Was het maar zo simpel, die 0,5% is met de maatregelen. Laat je alles los, is het binnen 2 weken triage aan de ziekenhuispoort, en giert die rate (zonder medische hulp voor ernstige gevallen) uiteraard uit de bocht.

Caparzo*Inc | 15-03-21 | 16:29
▼ 3 antwoorden verborgen

Het gaat niet voor niks om voorlopige toelatingen. Hoewel al enorm veel informatie is verzameld is de gewone cyclus van studies niet afgerond - dit zou nog zeker een jaar extra vergen. Tijdelijke toelatingen worden verstrekt indien het gezondheidsrisico van het niet toedienen groter is dan het risico van het wel toedienen. Vanuit die filosofie zou je eigenlijk de toelating moeten beperken tot de kwetsbare groep - dus ouderen, mensen met onderliggende ziekten etc. Voor de rest is het risico van covid bijzonder klein, vermoedelijk niet significant hoger dan bij het nemen van een tijdelijk toegelaten vaccin.

Ik ben overigens overtuigd dat de vaccins veilig zijn en het grotere doel - groepsimmuniteit - het middel rechtvaardigt. Maar men moet wel eerlijk zijn naar de burger toe. Deze middelen worden toegelaten nog voordat we het de gebruikelijke studierondes hebben laten doorlopen.

drs. Levi Samsonov | 15-03-21 | 11:02 | 2

Amen.

VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 11:10

eensch.

Milovsky | 15-03-21 | 11:25

‘In Nederland zijn tien meldingen gedaan over bijwerkingen van het AstraZeneca-vaccin waarbij trombose- of embolievorming mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt Bijwerkingencentrum Lareb.‘

Bron: AD

Wtf? Voor het weekend was er nog maar één geval bekend bij Lareb. Gied voor mekaar daar hoor.

Computer_says_no | 15-03-21 | 10:59

Er zijn ook mensen die na hun vaccinatie de toto goed hadden, of die tijdens de storm een dakpan op hun hoofd kregen. Echt zorgwekkende bijwerkingen.

bintang | 15-03-21 | 10:42

We worden lekker tegen elkaar uitgespeeld als ik de berichten zo lees.
Dus dat vaccinatiepaspoort komt er wel.

Cousin Eddie | 15-03-21 | 10:14 | 4

Er is al een vaccinatiebewijs. Al jaren.

MooseNL | 15-03-21 | 11:32

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 11:03: verkeerd voorbeeld, mensen die voor de invoering van het rijbewijs als auto reden kregen het rijbewijs direct.
Mensen die na de invoer voor het eerst de auto in stapte moesten wel een examen doen.
Ik lees nog nergens dat mensen die Corona gehad hebben en dus antilichamen hebben een Vaccinatie/immuun bewijs kunnen krijgen, nee die moeten voor de zekerheid ook maar 1 prik krijgen.

B_Roekvol | 15-03-21 | 12:23

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 11:03:
Man man man, soms kom je wel sterk uit de hoek hoor, maar dat je zo finaal de plank misslaat is gênant. Een analogie kan vergezocht zijn maar dit is totaal stupide.

chemtrails | 15-03-21 | 12:56
▼ 1 antwoord verborgen

Meer dan 40 landen prikken al met Spoetnik (biedt 94% bescherming, tegen AZ slechts 60%). Maar in de EU is het anti-russische sentiment nu eenmaal belangrijker dan volksgezondheid.

jochum1980 | 15-03-21 | 10:06 | 5

Fakenews jochum. Jammer.

van Oeffelen | 15-03-21 | 11:18

Precies. Ik had mijn vrouw Sputnik willen laten meenemen maar de prikpost wilde mij daarmee niet vaccineren. Was niet erkend of zoiets. Ondertussen is mijn vrouw al weken gevaccineerd en zitten wij hier voor Jan Lul te wachten op onze overheid die compleet lopen te klungelen.

Red shirt | 15-03-21 | 11:45

@Red shirt | 15-03-21 | 11:45: En zelf intramusculair een spuitje zetten lukt je niet? Proest.

BoerKoekoek | 15-03-21 | 12:39
▼ 2 antwoorden verborgen

Zei het vroeger ook al. De stropdas zit te strak om de nek en dan krijgen de hersenen te weinig zuurstof. Als het zuurstoftekort langer duurt worden eerst de meest kwetsbare delen aangetast. Naarmate het zuurstoftekort voortduurt sterven meer hersendelen af.
Zie daar het euvel bij onze managers.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 10:05 | 1

Maak van stropdas maar navelstreng, wel lullig maar helaas niet anders

Henkie | 15-03-21 | 12:03

Ik snap sowieso net dat dit vaccin gebruikt wordt. 60% werkzaamheid t.o.v. >90% van de anderen. Stel, je wil Pfizer, krijg je niet, want dan weer achter aansluiten. Dan deze maar, je wordt toch ziek, gaat dood. Bedankt Hugo!

TheBigKirth | 15-03-21 | 09:54 | 7

@VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 11:13: Meer in de zorg investeren maakt natuurlijk geen ruk uit. Als je 1500 ic bedden hebt en die lopen vol, wat wil je dan met 1000 extra bedden? Als je geen maatregelen neemt dan lopen die 1000 extra ic bedden ook vol. En dan moet je precies dezelfde maatregelen nemen om de instroom te stoppen. Met bijvangst: meer mensen ziek, meer mensen dood. Dus onder de streep: niets bereikt.

Als ik een lekkage heb, dan zet ik daar een emmer onder. Die emmer loopt op een gegeven moment over. Dan zeg jij eigenlijk: investeer in een grotere emmer.

Psycho Daddy | 15-03-21 | 14:04

Gaat het alleen om AstraZenica?
Ik kwam deze tekst 2 dagen geleden tegen in Dagblad van het noorden, Leeuwarder courant, Noordhollands dagblad en Avro’ radar.

Het EMA doet nog onderzoek naar meldingen dat sommige mensen na vaccinatie weinig bloedplaatjes in het bloed hadden. Dit heet trombocytopenie. Het is niet duidelijk of dit door de vaccinatie komt, maar het onderzoek moet dat duidelijk maken. Bij dit onderzoek gaat het niet alleen om het vaccin AstraZeneca, maar ook om die van Moderna en Pfizer/BioNTech.“

Donderbui | 15-03-21 | 16:02
▼ 4 antwoorden verborgen

Bizar toneelstukje tussen Wobke en Hugo bij Goedemorgen Nederland.

FrankPappa | 15-03-21 | 09:43 | 6

@Yrrab echt genieten van dit schouwspel. Schouwburg verplaatst zich naar tv.

FrankPappa | 15-03-21 | 09:55

@FrankPappa | 15-03-21 | 09:47: hadden ze dan niets mogen afspreken, is dat verboden? Geert nam zijn cavia mee, die zei alleen iets indien gevraagd.

van Oeffelen | 15-03-21 | 11:20
▼ 3 antwoorden verborgen

We weten allemaal dat uit 'nader onderzoek' gaat blijken dat er niks aan de hand is. Kunnen dus net zo goed gewoon doorgaan.

C1O2 | 15-03-21 | 09:41 | 2

Precies, template ‘niets aan de hand’ is al gedownload.

emwee | 15-03-21 | 10:21

Prettig nieuws voor de mensen die reeds ingeënt zijn. Rustig afwachten tot je arm eraf valt.

FrankPappa | 15-03-21 | 09:39 | 4

@ruudvangeelen. Oh dat stelt me weer gerust.

FrankPappa | 15-03-21 | 09:45

@jan huppeldepup | 15-03-21 | 10:25: Naast het staartje en gele ogen stem je automatisch pro-EU vanaf het moment van vaccinatie en heb je overmatig liefdevolle gevoelens voor Guy Verhofstad. Je kunt er niks tegen doen...

Jarretank | 15-03-21 | 10:52
▼ 1 antwoord verborgen

Grappig dat De Jonge huppelt om zijn woorden kracht bij te zetten.

Acidstain | 15-03-21 | 09:37 | 1

de Jonge huppelt bijna altijd wanneer hij met glazige ogen zijn riedeltje afdraait.

MoonBeebe | 15-03-21 | 11:39

Toen Baudet vorige week zijn twijfel uitsprak over de veiligheid van de Corona-vaccins omdat deze vanwege de haast die gemaakt is nog in een experimentele fase verkeren werd zijn bericht op twitter met een waarschuwing tegen fakenieuws ondertiteld. Hij werd weer eens een clown genoemd die moet worden genegeerd. En zie, de GGD moet duizenden mensen afbellen omdat het Astra-Zenica vaccin niet helemaal wordt vertrouwd.

Zonder erg | 15-03-21 | 09:21 | 15

@van Oeffelen | 15-03-21 | 09:49: Met dat kleine verschil dat asperine begin 1900 al beschikbaar was. Deze vaccins zijn nog steeds in hun testfase. Maar maak je niet druk. Prima als iemand zich wil vaccineren. Ik zeg alleen dat ik nog even wacht. Is dat zo erg?

HornoxNL | 15-03-21 | 10:15
▼ 12 antwoorden verborgen

Overdreven 'zorgvuldigheid'. Zou het kunnen dat dit alvast aangegrepen wordt om ander falen te vergoelijken?

inCol | 15-03-21 | 09:19 | 2

Want uw leven is perfect

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:46

Je suis wappie.

Iets_met_bont | 15-03-21 | 09:18 | 2

Zelfkennis. In het Grieks: gnoti seauton.

van Oeffelen | 15-03-21 | 09:51

Snappie!

emwee | 15-03-21 | 10:38

Stop die rotzooi in je broer's reedt, Hugo.
Toedels.

Deksmaat | 15-03-21 | 09:16 | 2

Maar die broer werkt daar toch bij dat bedrijf....

grindbak | 15-03-21 | 09:20

Die broer heeft wel een lekker nummer gemaakt
youtu.be/pitIgIbX5j8

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:45

Als van Rossem is gevaccineerd met zijn 77 jaar en hij leeft nog dan moet jij hem nu ook gaan halen en wel vandaag , zei mijn vrouw. Lief he.

Old daddy | 15-03-21 | 09:08

Er is dus echt een steeds groter groeiende groep mensen die denkt dat ZE (de grote boze overheid) iets tegen WE (de gewone mensen) aan het doen zijn. Idioten.

LinkeLotje | 15-03-21 | 09:03 | 15

In Nederland is er geen willekeur,slechts een heel op bepaalde groen gerichte vorm van slavernij De loonslavernij

Henkie | 15-03-21 | 12:10
▼ 12 antwoorden verborgen

Heeft het vrijwillig meedoen aan dit ( momenteel nog ) medische experiment en mogelijk je gezondheid op het spel zetten consequenties voor b.v het uitbetalen van een levensverzekering of je arbeidsongeschiktheidsverzekering? Je moet tenslotte voor het eerst een toestemmingsverklaring ondertekenen als je dit tijdelijk goedgekeurde vaccin krijgt .Verzekeringen wijzen n.l altijd op de kleine lettertjes als het tot ( uit) betaling in hun nadeel moet komen. Ik vraag dit voor een bezorgde vriend.

ja,diedus! | 15-03-21 | 09:02 | 4

Chronisch ziek zijn nav. een covid19 infectie met landurig medicijngebruik.
Probeer dan nog maar eens een levensverzekering en of arbeidsongeschiktheidsverzekering af te sluiten als ZZP'er.
Of ga maar eens een baan zoeken.
Suceces.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:07

Doe je mee aan het experiment en het gaat fout, dan ben je zelf de sjaak. Doe je niet mee aan die rommel en het gaat fout, dan ben je straks nog meer de sjaak want wappie.

ag-kansloos | 15-03-21 | 09:41
▼ 1 antwoord verborgen

"Het vaccin is veilig, maar uit voorzorg stoppen we er even mee."
Iets zegt mij dat die redenering niet helemaal klopt.

Schoorsteenveger | 15-03-21 | 09:01 | 3

dat heet politiek

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:02

Bij de bakfietsen van Stint waren ze duidelijker.

ja,diedus! | 15-03-21 | 09:05

Ik hou het bij mijn injectie met bleekmiddel. Hele goeie berichten over gehoord.

Plaktong | 15-03-21 | 09:00 | 2

Je weet dat Trump dat nooit gezegd heeft, he?
Zoek het maar eens op.

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 09:18

In het schuurtje bij kaarslicht?

van Oeffelen | 15-03-21 | 09:27

Trombose,
20+18+15+13+2+15+19+5= 107!

steekmug | 15-03-21 | 09:00
-weggejorist-
negorij | 15-03-21 | 08:58 | 6
▼ 6 antwoorden verborgen

Zoals het spreekwoord luidt ‘ Haastige spoed is zelden goed “.

ja,diedus! | 15-03-21 | 08:56 | 1

Ik heb lang gedacht dat men zei: "Haagse spoed is zelden goed."

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:09

Op verzoek van Geertje Wilders 'Back to black' van Amy Winehouse op Radio 1. 'Back to black', zeg dat wel.

MoorCopJoris | 15-03-21 | 08:53

Israel wordt over een aantal maanden de bakermat van de dodelijkste covid variant ooit. Zo'n 200000 Israeli's zijn nooit meer komen opdagen voor die 2e Pfizer prik en zo'n 3 miljoen Israeli's willen gewoonweg niet gevaccineerd worden.

rachid82 | 15-03-21 | 08:51 | 3

Gelukkig doen ze het naar verluidt in Egypte beter, daar is alles open en gokken ze op herd immunity.

Graaf_van_Hogendorp | 15-03-21 | 08:53

Het is daar gewoon lekker weer. Andere prioriteiten.

van Oeffelen | 15-03-21 | 09:09

De Arabische inwoners krijgen een heel speciaal vaccin heb ik vernomen.

BoerKoekoek | 15-03-21 | 09:22

Ernstig, een minister die adviezen van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen volgt. Hij kan beter doen alsof hij zelf expert is op het gebied van bijwerkingen natuurlijk.

beldewouten | 15-03-21 | 08:50 | 2

Zoals die reaguurdertjes op GS die het ook allemaal beter weten en en passant anderen even voor klapmongool uitmaken.

van Oeffelen | 15-03-21 | 09:11

@van Oeffelen | 15-03-21 | 09:11: Totaaldebiel, dekt de lading vaak beter.

beldewouten | 15-03-21 | 09:27

Ik hecht geen waarde aan complottheorieën over corona, als er een instituut belang heeft aan het exploiteren van de bevolking is het de Overheid wel, dat hebben we met de toeslagenaffaire kunnen zien.
Wat wel wel moeten beseffen is dat steeds duidelijker wordt dat we onkundige en harteloze leiders hebben, gericht op status, graaien en hebzucht, die de gemiddelde burger het licht niet in de ogen gunnen. Anders zou ik deze faalshow niet kunnen verklaren. Toch jammer, voor letterlijk hetzelfde geld hadden we een Overheid die wel functioneert.

In plaats daarvan een Hugo om je oren en daarna een Kaag in je maag.

De Briemusketier | 15-03-21 | 08:50 | 2

"dat steeds duidelijker wordt dat we onkundige en harteloze leiders hebben, gericht op status, graaien en hebzucht, die de gemiddelde burger het licht niet in de ogen gunnen"
Verklaar u nader.
En faalshow? Smack in the face voor de duizenden mensen die elke dag keihard werken zodat we van de zomer weer een normale zomer kunnen hebben. Beetje respect is ver te zoeken.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:04

Arme mensen. Keihard werken. Dus die hebben geen tijd om in een uur tijd 100 reaguursels te bakken. Wat zielig

Plaktong | 15-03-21 | 09:11

Gaat het alleen om AstraZenica?
Ik kwam deze tekst 2 dagen geleden tegen in Dagblad van het noorden, Leeuwarder courant, Noordhollands dagblad en Avro’ radar.

Het EMA doet nog onderzoek naar meldingen dat sommige mensen na vaccinatie weinig bloedplaatjes in het bloed hadden. Dit heet trombocytopenie. Het is niet duidelijk of dit door de vaccinatie komt, maar het onderzoek moet dat duidelijk maken. Bij dit onderzoek gaat het niet alleen om het vaccin AstraZeneca, maar ook om die van Moderna en Pfizer/BioNTech.“

Donderbui | 15-03-21 | 08:47 | 1

Hoe staat het met de meldingen van herseninfarcten na vaccinatie hiervan?

MoonBeebe | 15-03-21 | 11:41

Deze bloedstollingen komen volgens Hugo niet DOOR de vaccinatie maar NA het vaccineren......

Swaffelkaffert | 15-03-21 | 08:46 | 2

Ja ongelofelijk dat die Journalisten daar niet op doorvragen. Oh het is net NA, dan is het vast niet door wat er net ervoor in het lichaam is gespoten. De domheid.

Omnius | 15-03-21 | 08:58

@Omnius | 15-03-21 | 08:58: precies dat, die mensen hadden ook zonder de vaccinatie op dat moment diezelfde klachten/stolsels gekregen... yeah right Hugo the Clown...

Swaffelkaffert | 15-03-21 | 09:08

Welmoed en Wopke bij WNL. Met HdJ. Topshow.

van Oeffelen | 15-03-21 | 08:46 | 3

U bent verliefd op schoentjes dus, leuk dat u uit de kast komt.

Graaf_van_Hogendorp | 15-03-21 | 08:48

"show" is inderdaad wel treffend.

Joffri | 15-03-21 | 09:26

In Engeland zijn er inmiddels 15 miljoen gevaccineerd geen bijverschijnselen. Britten zijn krachtpatsers.

kneuterzak | 15-03-21 | 08:43 | 8

Weer die Engelsen met hun fluitjesbier.

van Oeffelen | 15-03-21 | 08:48

Daar eten ze veel gezonder dan hier.

Nuuk | 15-03-21 | 09:26
▼ 5 antwoorden verborgen

Nu graag de echte reden achter het stoppen van de vaccinaties. Dit is kul.

bigstone | 15-03-21 | 08:42 | 2

De CEO van Astra wil een extra bonus. En de aandeelhouders ook.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:45

Met de kennis van nu prefereer ik dan toch wc eend

Eencellig | 15-03-21 | 08:38

Wie wil nu nog twee injecties met AZ hebben? Ze raken dat vaccin straks na levering aan de straatstenen niet kwijt.

J.P.Drapeau | 15-03-21 | 08:38 | 4

Ik wacht op het kortingslabel.

J.Cash | 15-03-21 | 08:46
▼ 1 antwoord verborgen

65+ ers kregen al geen Astra maar Pfizer het zijn 63 64 mensen met onderliggend lijden zorgmedewerkers en obesitad patienten die Astra krjjgen (en allemaal ziek worden van de bijwerkingen)

Petroselinum crispum | 15-03-21 | 08:38 | 1

Allemaal?

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:44

Vaccins hebben nog nooit gewerkt tegen muterende virussen, daar kan geen griepspuit tegenop.
Politiek durft geen verantwoordelijkheid meer te nemen en gijzelt liever de hele evolutie, wat dus nooit zal werken.
Zorg voor een goed immuunsysteem, en geen stress.

grindbak | 15-03-21 | 08:37 | 4

Een evolutie gijzelen? Dat is nieuw voor mij.

Red shirt | 15-03-21 | 08:59

@Red shirt | 15-03-21 | 08:59: Denkt U maar eens eventjes langer over

grindbak | 15-03-21 | 09:04

@grindbak | 15-03-21 | 09:04: Een evolutie kun je niet gijzelen. Zelfs wanneer u de evolutie bijstuurt dan is het nog steeds een evolutie. Zelfs een stilstaande evolutie is een evolutie. Denk daar maar eens langer over na.

Red shirt | 15-03-21 | 09:12
▼ 1 antwoord verborgen

Tja wat kon er misgaan met een vaccin die alle testfases niet doorlopen heeft..

All_Anonymous | 15-03-21 | 08:37 | 3

Wat kan er mis gaan met het verspreiden van desinformatie

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:51

@ruudvangerlen : welk desinformatie ? Dat dat vaccin uitvoerig getest zou zijn?..

All_Anonymous | 15-03-21 | 11:29

De zinsnede "Is het na vaccinatie of door de vaccinatie? Het is na de vaccinatie en dus maken we ons geen zorgen" - die gaat er bij mij gewoon niet in. Taalkundig uiterst ongelukkig gekozen en straalt precies de incompetentie uit die mij steeds meer van weerhoudt om niet dat vaccin op te halen.

zevensprong | 15-03-21 | 08:36 | 2

"van weerhoudt om niet dat vaccin op te halen" is taalkundig ook niet bijzonder sterk.

mr_666 | 15-03-21 | 08:40

Het NOS journaal laat de gewelddadige demo in Den Haag nu maar helemaal achterwege. Wel beelden over het politiegeweld in Myanmar. Vanwege de staatsgreep daar. Dat is natuurlijk veel verschrikkelijker en veel dichter bij huis.

Piet Karbiet | 15-03-21 | 08:35 | 4

De NOS struint de hele wereld af of ergens in Nepal of India nog een huis is afgebrand met een dode of zo.

J.Cash | 15-03-21 | 08:48

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:39:
Dat hele geneuzel over Myanmar is alleen maar voortdurend in het nieuws vanwege de zgn. "Rohingya genocide". Rohingya zijn immers moslims en dus extra sielug. De gemiddelde NL'er zal de situatie in Myanmar een totale rotzorg zijn, maar door het voortdurende gedram van de NOS (in iedere uitzending wel een item) krijg je het toch door je strot gedrukt.

Lefty-Messup | 15-03-21 | 08:51

@Lefty-Messup | 15-03-21 | 08:51: u heeft een afstandsbediening. Vorige werkt niet (sevice kanaal mss.) en volende brengt u naar NPO2.
De rode knop zet uw beeldbuis uit.
Ofwel, u heeft een keus wat u kijkt en wat niet.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:52
▼ 1 antwoord verborgen

Viroloog, socioloog, politicoloog, jurist -en dansleraar- Willem Engel is vandaag jarig! 44 lentes jong!
Gefeliciteerd ouwe!

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:35 | 2

Ik weet nog goed toen ik 12 jaar geleden 44 jaar werd. Betekent dit dat ik nu ook een ouwe bent ?

loser | 15-03-21 | 09:56

Bizar te lezen dat na een jaar zoals afgelopen jaar, de grote massa nog steeds denkt dat er niks met een dubbele agenda is en dat Hugo gewoon zeer geschikt is.

opblaasschaap | 15-03-21 | 08:32 | 4

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:36: en zo is het! De maatregelen zijn de schuld van de mensen, niet van de beleidsmakers. Er was ook geen enkele andere optie dan het huidige beleid.

opblaasschaap | 15-03-21 | 09:59

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:36: Er zijn genoeg mensen die menen dat we voor de gek gehouden worden, dat er wordt overdreven wat er aan de hand is(ongeacht voor welk doel), maar niet op demo's van vrijheid, klimaat of BLM/antifa staan te superspreaden en zich gewoon aan de maatregelen houdt, zoals ondergetekende.

Het zou je sieren om niet iedereen die kritisch is over de clusterfucks en zichzelf tegensprekende uitspraken van onze overheid over een kam te scheren en als wappie buiten de discussie zetten, dat leidt alleen maar tot polarisatie.

Tenzij polarisatie is wat je zoekt, maar dan zal je al snel vinden dat die kritische maar law-abiding groep eerder eerder aansluiting vind bij wappies dan schaapies, want bij de wappies kan je tenminste je ongerief uiten in plaats van braaf te slikken telkens als Hugo komt.

ReyNemaattori | 15-03-21 | 10:14

@ReyNemaattori | 15-03-21 | 10:14: er is een verschil tussen discussie, conclusies van domme mensen en het bewust verspreiden van nepieuws. Er komt hier nogal wat voorbij.
Samenvattend.
Probleem is niet het virus; maar de mens. De maatregelen zijn er om de mensen uit elkaar te houden zodat het virus niet kan verspreiden. Veel mensen zien dat niet, verzetten zich en doen juist wat de maatregelen proberen te voorkomen. En het nadeel daarvan is dat besmettingen, ziekenhuisopnames en doden blijven doorgaan en we dus langer in deze shit zitten.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 11:11
▼ 1 antwoord verborgen

Ik had al twijfels (m.b.t. vaccinatieplicht, -paspoort, database, bijwerkingen en werkzaamheid) en nu die één voor één bevestigd worden, weet ik het zeker: ik hoef voorlopig geen vaccin.

Stijlicoon | 15-03-21 | 08:30 | 1

En wat heeft vaccinatieplicht, -paspoort en een database te maken met voorzichtigheidshalve onderzoeken van bijwerkingen?

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:35

Als ik jullie in bijvoorbeeld 2016 had gevraagd of jullie een vaccin zouden nemen waarvan de bijwerkingen en/of lange termijn effecten nauwelijks bekend/bestudeerd waren, dan hadden de meesten van jullie mij wel verteld dat de aanbieder van zo'n experimenteel vaccin ongezien de tyfus kon krijgen. Wat is er veranderd? Waar zijn de kritische reaguurders gebleven? Was het griepvaccin soms effectief tegen alle varianten van de griep? Nee hè? En als dit niveau te laag voor je is: Stel dezelfde vraag dan aan een willekeurige huisarts of wetenschapper. Mijn punt? Dit vaccin zal ook niet effectief blijken tegen alle varianten/mutaties van het corona virus. En dan nog: 99% van de mensen die corona oplopen overleven het gewoon. Veruit de meeste mensen ondervinden weinig tot geen klachten, een enkeling ligt een aantal dagen op bed, en een klein percentage overlijdt. Dus? Laat de risicogroepen zich vaccineren, net als bij de griep, laat de mensen die dat per sé willen zichzelf vaccineren, net als bij de griep, en val de rest niet lastig met corona-hysterie, en rot alsjeblieft een eind op met dat vaccinatie ausweis! NeDDRland? Accepteren jullie maar dat een slecht geïnformeerde meneer met een PABO diploma de maatschappij dagelijks voor staat te liegen, dan ga ik nog even lekker door met vertellen dat de keizer geen kleren aan heeft. Maurice de Hond had gelijk, heeft gelijk en het wordt tijd dat mensen luisteren naar redelijkheid. (En dus niet naar mij!)

En Lulliver: Gewoon. Niet. Doen.

VBO_B_Niveau | 15-03-21 | 08:29 | 11

@loser | 15-03-21 | 08:41: niet sterven aan covid19 komt oa. door de maatregelen en onze moderne systeem. Zonder dit zouden we een van de koplopers zijn; en nee, dat is geen angst.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:57

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:57: Ik heb hier even over nagedacht omdat ik het in eerste instantie niet met u eens was wat betreft de 'maatregelen', maar moet uiteindelijk toch concluderen dat het wel degelijk hout snijdt.
Er werd gesteld dat 99% van de mensen met Corona het overleeft met weinig tot geen klachten.
Om het effect van de zorg te bereken zou je eigenlijk een controlegroep Coronalijers moeten hebben en die alle zorg ontzeggen. Dan weet je welk effect het behandelen door de zorg heeft. Ik neem even aan dat dit een positief effect heeft. We weten de capaciteit van de zorg dus we weten ook hoeveel mensen Corona mogen krijgen en daar maken we maatregelen voor.
Lijkt me een vrij normaal verhaal. Of het nou Corona is of een ander virus zou zijn. Lijkt me ook niet te ontkennen tenzij je de mogelijkheid van een wereldwijd complot als serieuze optie neemt.

Maar dan; Welke maatregelen werken wel en welke zijn voor de bühne? Was Nederland voorbereid op een 'pandemie'? Was/is het beleid goed?
Is de communicatie goed? Had het uitgemaakt als de zorgcspaciteit groter was geweest?

Naar mijn idee hebben die laatste zaken zoveel onduidelijkheden en misstanden veroorzaakt dat het logische gedeelte bij veel mensen niet meer doordringt.
En dat is jammer want nu zit zo'n beetje de hele bevolking elkaar voor gek/wappie/schaap te verklaren.

Bootvisser | 15-03-21 | 09:51

@Bootvisser | 15-03-21 | 09:51: goed verhaal, dank.
Je moet het ook zo bekijken: zonder maatregelen zou het virus in ongekende snelheid door Nederland razen en zouden er veel mensen in korte tijd redelijk/mild ziek worden en niet in staat zijn zijn/haar beroep uit te oefenen. Ook al praten we over 10% (zonder overlijdens) dan zorgt dat er wel voor dat het hele land plat komt te liggen. Veel beroepen hebben strake schema's; zorg; bevoorrading etc. en als daar teveel storing in komt wordt elke dag vers brood wel een dingetje. De volgende problemen komen dan om de hoek kijken: hamsteren; inbraken en dan gaan we richting anarchie.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:59
▼ 8 antwoorden verborgen

Ik heb nooit rare verhalen gehoord na het eten van een frikandel, vacin is toch wat anders blijkt nu.

Banenenrepubliek | 15-03-21 | 08:28 | 4

Ik krijg ook geen bewijs dat ik een frikandel hebt gegeten zodat ik deel kan nemen aan de maatschappij.

loser | 15-03-21 | 08:42

@Red shirt | 15-03-21 | 08:36:
Ik heb zelfs frikandellen uit de muur overleefd die er uren zijn warmgehouden! Best trots op...

penis-aqua-rosA | 15-03-21 | 08:45
▼ 1 antwoord verborgen

//"Het gaat over iets wat optreedt na vaccinatie en niet door vaccinatie"//

Een hele geruststelling.
Wat een clown.

Snoess | 15-03-21 | 08:27

Wacht er nog even mee totdat anderen dat Astra gaan krijgen, als dat nog doorgaat. Zit niet op bloedklonters te wachten, een verstoord beeld dat niet is te verhelpen? Al genoeg ellende gehad afgelopen paar jaar op medisch gebied, kan dit er niet echt bij hebben nu.

Jan, Leiden | 15-03-21 | 08:26 | 1

Misschien is het gewoon een combi van een bepaald medicijn met het vaccin dat niet zo lekker uitpakt? Hoe dan ook, we zullen het snel horen hoe het precies zit van onze immer transparante overheid/RIVM/OMT/Lareb/etc. etc.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:32

Voor mij geen AZ. Heb sowieso al mogen proeven aan Corona. Viel mee uiteindelijk.

tobleroneisirritant | 15-03-21 | 08:26

NL kreeg de leiders die het verdiende. Helaas...

Poekieman | 15-03-21 | 08:21 | 2

U heeft liever leiders die NL niet verdient?

Mr_Natural | 15-03-21 | 08:27

Mijn vrouw is vorige week zondag teruggekomen uit Rusland. Daar is ze al een paar weken geleden gevaccineerd met Sputnik. Bovendien is ze negatief getest. Toch moet ze in NL 10 dagen in quarantaine. Ondertussen vrijen wij met elkaar, weet zoenen en ik neem haar regelmatig in mijn armen. Mocht mijn vrouw besmet zijn dan ben ik dat ook. Ondertussen geldt de quarantaine niet. Ik doe boodschappen, heb zakelijke afspraken en bezoek mijn oude vader. De logica is ver te zoeken.

Red shirt | 15-03-21 | 08:20 | 7

@Red shirt | 15-03-21 | 08:53: niet alles in detail bekijken. Vraag me ook vaak af waarom bv. de Efteling of een dierentuin niet deels open kan want buitenlucht. Probleem is dat bij het woord "versoepeling" veel mensen aanleiding zien om weer bovenop elkaar te gaan liggen en dat is nu even een probleem.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:00

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 09:00: Ja. Wij laten het gelaten over ons heen komen. Ik volg adviezen op en hou mij aan de regels. Ondertussen heb ik mijn gedachten.

Red shirt | 15-03-21 | 09:50

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 09:00: Nou weten we het wel, Ruudje! Hup, aan je werk en stoppen met die diarree aan staatsspropaganda. Of ís dat je broodheer?

Wayfaring stranger | 15-03-21 | 09:53
▼ 4 antwoorden verborgen

Hugo en Wopke zitten idd lekker te shinen op tv. En Welmoed heeft een Mao-pak aan. Kan er niet een strak truitje vanaf in deze barre tijden?

Piet Karbiet | 15-03-21 | 08:17 | 3

Nou ... shinen.
Het heeft iets zieligs ook. Dat opgewekt doen in een programma waar de kijker 30 seconden aandacht spanne heeft.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:41

Totaal ongeloofwaardig die schoenen vrijdag het volste vertrouwen in het vacin zondag toch niet.
De onderzoeks commissie pandemie krijgt het erg druk faal na faal.

Vrijdag had de schoenen zijn mond moeten houden , en zeggen we zijn het aan het uit zoeken.

Banenenrepubliek | 15-03-21 | 08:16 | 1

De onderzoeks commissie heeft ook het vertrouwen opgezegd in auto. Dus wees gerust, alles gaat plat binnenkort.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:42

Van alle mensen die zuipen krijgt 50% koppijn, braakneigingen, en verhoogde leverwaarden.

laurentius | 15-03-21 | 08:15 | 3

Uhu uhu, ga verder ...

Is alcohol ook een experiment ?

Gizmo579 | 15-03-21 | 08:18

Zijn die verschijnselen door of na?

J.Cash | 15-03-21 | 08:38

@Gizmo579 | 15-03-21 | 08:18: "Toxicologie, vergiftenleer of giftigheidsleer bestudeert de werking van giftige stoffen op biologische systemen"
Als je bier/wijn drinkt zou je dat wel kunnen zeggen ja.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:43

En ik kan me op dumpert nog herinneren hoe stoer men opeens was toen ik een keer durfde op te merken dat ik nogal vreesachtig ben van vaccins die te snel ontwikkeld worden en waarvan je mss wel weet wat er in zit, maar niet weet wat het gaan doen. Maar ja. Pubers he.

appeltjesgroeneweide | 15-03-21 | 08:12 | 1

Verbaast me dat dumpert nog bestaat, had al lang verwacht dat ze tig copy right claims aan de broek hadden hangen.

Graaf_van_Hogendorp | 15-03-21 | 08:17

De fabrikant stelt zijn vertrouwen in zijn product ?! Zoudt toch heel vreemd zijn dat zij zeggen dat het een ondeugdelijk product is en dat zij wisten van de bijwerkingen. Nu is er een ideale situatie dat zij een product op de markt hebben gebracht en elke dag kunnen zij bij de vrijwilligers testen hoe men reageert op het product. En dan vervolgens gaan finetunen

loser | 15-03-21 | 08:09

Dezelfde reden voor de avondklok en lockdown.
De totale paniek om ook maar 1 dode op je conto te hebben

Turbulentie? | 15-03-21 | 08:06 | 4

@kweethetooknietbeter | 15-03-21 | 08:19: Demissionair minister Ollongren heeft gezegd dat mondeling toelichten dat je hebt gestemd of geteld, voldoende moet zijn om na 21.00 uur op straat te mogen zijn. De avondklok wordt dan dus niet streng gehanteerd. Premier Rutte herhaalde dat nog eens in de laatste persconferentie.

Goofje | 15-03-21 | 08:27

@Goofje | 15-03-21 | 08:27: Eerst zien dan geloven. Want Rutte zegt wel meer en doet vervolgens iets anders, of hij zegt niks en doet toch iets.
Je moet je hoofd wel heel diep in je aars hebben die man nog op zijn woord te vertrouwen na alle vertrouwens breuken de afgelopen 10 jaar.

ReyNemaattori | 15-03-21 | 09:41
▼ 1 antwoord verborgen

Maar? Wie wordt de nieuwe Hugo na 17 maart? Dat Rutte blijft lijkt een feit, maar Huug komt niet teruug (toch?)

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:04 | 5

Het kan ook altijd nog iemand worden/zijn van een partij die niet eens behoort tot de coalitie. Agema zal alvast uitgesloten worden, tenzij de PVV natuurlijk in de coalitie komt.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:24

Martijn Koning, want is ook een komiek. Dat weet hij zeker.

echtpaul | 15-03-21 | 08:42
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik kan me zo maar voorstellen dat dit de reden zal zijn om de maatregelen niet te versoepelen. Nu even niet ! Nog meer avondklok en lockdown. Mensen die al 1 shot hebben genomen zouden nu hun tweede moeten krijgen.

Ja Gullie kom er maar in met je wapisme-beschuldiging. Kommaarkommaarkommaar

Carlos_I | 15-03-21 | 08:01 | 9

Dat is een heel reeel scenario. Hoe trager de vaccinatie gaat, hoe langer en vaker een lockdown.

Papa Jones | 15-03-21 | 08:10

@loser | 15-03-21 | 08:06:
"waarom wilt jij beschuldigd worden van wapisme"
Omdat hij denkt dat als hij 1x gelijk krijgt met iets, hij ook gelijk moet hebben met andere dingen die volgens anderen onder wapsel vallen.
Ook al heeft het er geen bal mee te maken.
Als hij gelijk krijgt met de verlening van de avondklok, wil dat niet zeggen dat een eerdere uitspraak over het gevaar een vaccin wel klopt.
Maar ja. Wappies he.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:17

@loser | 15-03-21 | 08:06: omdat er mensen zijn die zo vol zijn voor van angst voor het virus en tegelijkertijd blind vertrouwen op politici en medici dat elk greintje van krititisch kijken en vragen stellen de kop in gedrukt wordt door die mensen. En dat vind ik heel eng. Waar zijn ze dan eigenlijk echt bang voor.

Carlos_I | 15-03-21 | 08:31
▼ 6 antwoorden verborgen

Doorgaan of stoppen...
Op de absolute aantallen merk je er weinig van.
Zo vlot gaat het allemaal niet hè.
43000 in twee weken........ zo traag als dikke stront tegen de berg op.

Ruimedenker | 15-03-21 | 08:01 | 1

Zo is het, helaas

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:09

Van alle mensen die naar de kapper gaan krijgen er een aantal trombose.
Dus niet meer naar de kapper gaan.

En als je om je heen kijkt... zie je wel dat mensen ze niet vertrouwen, die kappers.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:58 | 8

@kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:24:

Hahaha, de toon is echt overal hetzelfde. Edgy remarks maken omdat je het beter denkt te weten dan gezondheidsdiensten en overheden. De uiteinden van het hoefijzer met wappies aan de ene kant en angstpsychose-lijders aan de andere, komen héél dicht bij elkaar.

raskol | 15-03-21 | 08:33

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:08: De politiek verantwoordelijke riep afgelopen vrijdag nog dat er geen risico was en dat er zeker geen gegronde reden was om te stoppen met AZ. Maar de reden is politiek, natuurlijk meneer, leg eens uit hoe de politiek gebaat is bij deze draaikonterij?

zegmaarwij | 15-03-21 | 08:35

Je kunt wel dooddoeners neerplempen met belachelijke correlatie of causatie anekdotes of gewoon pleiten voor een onderzoek naar eventuele correlatie of causatie?

De aanname dat dit niet gerelateerd is aan 't vaccin is net zo ongefundeerd als de aanname dat dit wél gerelateerd is aan 't vaccin.

Waarom is er nu geen reden voor voorzichtigheid, maar doen we wel uit voorzichtigheid het hele land in lockdown met allerlei maatregelen waarvan we(zeker ten zijde van invoering) net zo veel weten over de effecten als van die vaccins. Complete waanzin, double standard much?

ReyNemaattori | 15-03-21 | 09:56
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik heb geen vaccinatie gehad, maar nog nergens last van,

bruutje | 15-03-21 | 07:57 | 3

Soms lijkt het goed te gaan.
Niet te vroeg juichen.

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 07:58

Goed en gezond immuunsysteem. Houden zo!

ag-kansloos | 15-03-21 | 08:00
-weggejorist-
Odin | 15-03-21 | 07:56 | 2

WNL neemt Hugo d Jong flink onder handen.
Scherpe interview met kritische vragen.

Of toch een Tranen trekkend verhaal over iemand die gezond was en toch met corona besmet raakten en daar behoorlijk ziek van was.

zoalsikhetzeg | 15-03-21 | 07:55 | 1

Welmoed.... hmmmmmmm

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:10

In Duitsland zijn de verkiezingsuitslagen heel anders dan men had verwacht. Goh. De reden is de onvrede over het coronabeleid. Joh.

Piet Karbiet | 15-03-21 | 07:51 | 4

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 07:52: en de bevolking angst aanjagen door alleen de meest erge coronascenarios te presenteren om de angst erin te houden.

therealbraindump | 15-03-21 | 07:57

Nee hoor. AfD behoorlijk afgestraft (-4%). Verder oude coalities in stand met wat push voor „burgervader” Kretschmann van de Gruenen. Gewoon ouderwets „Sehnsucht” naar de goede leider met wat klimaatdingetjes zonder pijn doen (Mercedes blijft draaien, Kretschmaan doorgans in conflict met de Berlinse Gruenen).

redanx | 15-03-21 | 07:58

Tsja, cdu/csu fraudeurs, arrogantie van de macht, komt bij ons natuurlijk niet voor........

vranac | 15-03-21 | 08:11
▼ 1 antwoord verborgen

Trombose? Ik lag wekenlang verlamd in bed, in het ziekenhuis kreeg ik prikjes Fragmin (kweet ni of ik het goed schrijf) tegen trombose en daarna werd ik opgenomen in een zorghotel om te herstellen dus ik vroeg of ik die prikjes hier ook zou krijgen maar dat vond de arts niet nodig terwijl ik bedlegerig was! Drie dagen later trombose en heb ik vijf (!!!) dagen op een arts moeten wachten voordat er medicatie kon worden gegeven. Hoe bedoel je met mensenlevens dollen? Ik heb mazzel dat ik niet ben dood gegaan, wát een schande! Natuurlijk heb ik de arts op een matje geroepen en hij kroop door het stof maar wát als ik was dood gegaan; had er geen haan naar gekraaid!

potjandorie | 15-03-21 | 07:49 | 7

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 07:51: Inderdaad, mijn leven is niet meer of minder belangrijker dan van mijn buurvrouw (heb geen buurman). Dus waarom moet ik dan elke avond gegijzeld worden; moet met mondkapje boodschappen doen en straks zonder vaccinatieplicht een vaccin krijgen wilt ik weer vrij kunnen bewegen ?

loser | 15-03-21 | 08:50
▼ 4 antwoorden verborgen

1,5 fles rode wijn op vrijdagavond. AH 5 euro flesje.
Slecht slapen
Misselijk
Trillende handen
Hoofdpijn
Verkleurde ontlasting
Ik dacht dat ik deaud ging.
Wat een gekken daar bij Ahold, hoe durven ze!!!

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:48 | 5

Van een AH fles wijn? Dan kom je er nog goed vanaf.

amateurrr | 15-03-21 | 08:20

Zwarte ontlasting na rode wijn is normaal hoor. Heb ik iedere ochtend.

J.Cash | 15-03-21 | 08:44
▼ 2 antwoorden verborgen

Van alle mensen die beschuit met muisjes eten krijgen er een aantal voetschimmel.
Geen beschuit met muisjes eten dus.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:47 | 1

Je kunt wel dooddoeners neerplempen met belachelijke correlatie of causatie anekdotes of gewoon pleiten voor een onderzoek naar eventuele correlatie of causatie?

De aanname dat dit niet gerelateerd is aan 't vaccin is net zo ongefundeerd als de aanname dat dit wél gerelateerd is aan 't vaccin.

Waarom is er nu geen reden voor voorzichtigheid, maar doen we wel uit voorzichtigheid het hele land in lockdown met allerlei maatregelen waarvan we(zeker ten zijde van invoering) net zo veel weten over de effecten als van die vaccins. Complete waanzin, double standard much?

ReyNemaattori | 15-03-21 | 09:55

Als je eerst de zwakkeren en de ouderen vaccineert, is het toch logisch dat er iets meer complicaties optreden.

MargauxGrandCru | 15-03-21 | 07:47 | 2

Dat kan die Slowaakse jonge juf niet meer navertellen na het Astra-cadeau.

grindbak | 15-03-21 | 08:05

Tijd voor een trombosepaspoort voor iedereen die met AZ ingespoten is.
Die lui wil je niet in je vliegtuig hebben.

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 07:46 | 1

Zo zie je maar; de hele wereld is één proefkonijn!!

potjandorie | 15-03-21 | 07:46 | 2

Op zich is dat mooi gesproken!

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:49

Wappie of Flappie

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 08:08

Onze Hugo zit nu schaamteloos 3 uur te te shinen op NPO1.

Merkwaardeloos | 15-03-21 | 07:44 | 1

Heeft ie nieuwe schoenen?

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:53

Geef die spuit maar, ik werk toch niet, ook niet met bijwerkingen.

Iets_met_bont | 15-03-21 | 07:44 | 1

Ik werk wel, met bijwerkingen. Mooi kut.
Ruilen?

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:54

Een goed georganiseerd land zou in staat zijn middel A tijdelijk niet te gebruiken en in plaats daar voor middel B in te zetten. Een goed georganiseerd land, met een overheid die daadwerkelijk iets kan. Helaas is dit Nederland. Dus hiermee gaat Hugo zo meteen uitleggen dat het " helaas" niet gelukt is om zijn beloftes na te komen. Want ja, " overmacht". Dit had niemand kunnen voorzien uiteraard. Of op kunnen anticiperen door dan de komende 2 weken pfizer of moderna in te zetten. Proest.

BoerKoekoek | 15-03-21 | 07:41 | 10

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 07:44: Ik kan het absoluut beter. Ik zag dat Bokito gisteren zijn 25e verjaardag heeft gevierd. Ook die kan het beter dan de Jonge. Ik durf zelfs te zeggen dat er dode mensen zijn die het beter kunnen dan de Jonge.

BoerKoekoek | 15-03-21 | 08:25

@BoerKoekoek | 15-03-21 | 08:25: u zou eens een keer mee moeten kijken in de keuken van dit hele gebeuren. Of u dan anders piept dat weet ik niet.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 09:15
▼ 7 antwoorden verborgen

Van alle mensen die in hun neus peuteren krijgen er een aantal trombose.
Dus niet in je neus peuteren.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:40 | 3

Van leven krijgen er een aantal corona. Dus niét leven.

Merkwaardeloos | 15-03-21 | 07:43

Die paar gevallen op miljoenen vaccinaties is verwaarloosbaar
Er zijn ook mensen allergisch voor paracetamol

laurentius | 15-03-21 | 07:36 | 1

Juist. Het is te verwachten dat er bijwerkingen zijn. Lees elke bijsluiter maar. Natuurlijk moet de overheid een pas op de plaats doen want stel dat de bijwerkingen meer dan acceptabel zijn

Risingson | 15-03-21 | 07:50

Is de schuld van Van Rossem. De Jonge neemt wraak . Zo krijgt hij lekker zijn prik nog niet .

Kattie | 15-03-21 | 07:33 | 1

Van Rossem belt nu met Pfizer

laurentius | 15-03-21 | 07:34

Een paar weken geleden was je nog een wappie als je vraagtekens durfte te zetten bij het beleid van deze clown ehh minister. Ook binnen deze panelen. Het kan verkeren....

Merkwaardeloos | 15-03-21 | 07:32 | 5

Volgens jouw definitie wel, maar msm is wat minder nauwkeurig wat dit betreft.

Iets_met_bont | 15-03-21 | 07:38

Wappie

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:40

Je kunt de minister een clown vinden, maar het vaccin geen probleem.
Geen dingen op een hoop gaan gooien. Dat is meer iets voor wappies die overal en nergens verbanden erbij verzinnen en dan 'zie je wel' gaan roepen.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:43
▼ 2 antwoorden verborgen

Zei die Clown nu echt , dat de bijwerkingen niets te maken hebben met de vaccinatie maar pas DAARNA optreden? Iemand die dit in een camera roept is levensgevaarlijk en moet weg! Als iemand overleedt, zelf na een auto ongeval is hij ALTIJD gestorven AAN Corona ( en niet MET) maar als iemand na een vaccinatie ons verlaat is het nooit door de vaccinatie.

Alwayscurious | 15-03-21 | 07:23 | 2

die zinnetjes spreekt die dombo al weken uit, Kafka in de spuit

grindbak | 15-03-21 | 07:33

Klopt. Op zo'n manier is het verschil tussen de viruswappies en de minister van Volksgezondheid steeds moeilijker te zien.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:34

Ik vind wel dat ze de voorraad mogen opmaken voor wappie-roepende reaguurders die echt heel graag een inspuiting willen (de trollen niet, trollen zijn ok).

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 07:23 | 2

Count me in.
Er zullen altijd bijwerkingen zijn. Coronakans of trombosekans. Weeg het zelf maar af.

de Voorzittert | 15-03-21 | 07:39

Kom maar met die angel

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:40

"the table is tilted, the game is rigged..."

Montgomery Burns | 15-03-21 | 07:22

Het goede nieuws is dat er nog steeds verder wordt ingespoten met het experimentele Pfizer-vaccin, waarvan de studiefase pas afgelopen is in 2023 en alleen is goedgekeurd 'for emergency use only'. www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04...
Wie zijn er hier weer de wappies?

de_profeet | 15-03-21 | 07:13 | 6
▼ 3 antwoorden verborgen

Volslagen bollocks. 30 gevallen van Trombose uit 3 miljoen prikken. Dat is statistische ruis. Wat wel echt heel ernstig is, is dat we (en met 'we' bedoel ik, regeringsleiders) tegenwoordig door dit soort Facebook-paniek geregeerd lijken te worden.

konjodebonjo | 15-03-21 | 07:09 | 4

Deze hele crisis is doortrokken van paniekvoetbal. En iedereen is erop gespitst bijwerkingen te signaleren. Als voor Covid mensen dood neervielen was dat helaas toeval of gevolg van teveel roken, vetzucht of andere logische verklaringen. Soms simpelweg toeval. Nu is het vaccin de oorzaak. Punt is, het kan de oorzaak zijn, maar het kan ook dat er geen enkel oorzakelijk verband is. Nu weten weer dat Covid zelf trombose kan veroorzaken. Waarom dat gebeurt is niet helemaal helder maar het lijkt erop dat het virus ook de wand van de bloedvaten kan laten ontsteken. Een vaccin activeert alleen de afweer reactie tegen de spike eiwitten, de buitenkant van het virus. Hoe dit dan trombose zou kunnen geven is niet meteen logisch. Tenzij het immuunsysteem zo in de overreactie schiet dat er een algemene ontsteking in het lichaam ontstaat. Zoiets komt heel zelden wel eens voor. Maar goed, dat moet dus uitgezocht worden en daarom deze maatregel.

Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 07:22

In de EE en in GB zijn tot nu toe in totaal 17 miljoen (!) AZ injecties uitgedeeld. Daarbij gaat men er van uit dat die trombose gevallen niets met de injectie te maken hebben.

bergsbeklimmer | 15-03-21 | 07:31

Als er een samenzweringstheorie het goed zou moeten doen is het idee dat er een groep mensen is die de wereld bestookt en opfokt met samenzweringstheorieën. Ter destabilisatie.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:38
▼ 1 antwoord verborgen

Het grote probleem met deze zaken is dat ernstige gezondheidsproblemen sowieso voorkomen, ook door toevallige oorzaak. Trombose is daar een voorbeeld van. Met de grote hoeveelheid vaccinaties die recent zijn gedaan zal er altijd de neiging zijn om trombose toe te schrijven aan de vaccinatie zelf. Het kan door de vaccinatie komen maar het zou ook stom toeval kunnen zijn, dat zal dus eerst onderzocht moeten worden. Waarom dit meteen als een blunder van Hugo wordt weggezet begrijp ik niet, het is beleid dat aangepast wordt door recente ontwikkelingen.

Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 07:03 | 2

Klopt. Hett beleid is aangepast om de bereidwilligheid van mensen om te vaccineren in stand te houden. En AstraZeneca levert toch niet betrouwbaar, dus zo straffen ze het bedrijf ook nog eens.

omanders | 15-03-21 | 07:05

Nee joh. Is inderdaad geen blunder. Hugo is geweldig.

xtree | 15-03-21 | 07:07

Marco zou zeggen, een volle Maan.

Student | 15-03-21 | 06:59 | 1

Die klotst als ze loopt?

SterF... | 15-03-21 | 08:06

Uit de verklaring van AstraZeneca,

COVID-19 Vaccine AstraZeneca was co-invented by the University of Oxford and its spin-out company, Vaccitech. It uses a replication-deficient chimpanzee viral vector based on a weakened version of a common cold virus (adenovirus) that causes infections in chimpanzees and contains the genetic material of the SARS-CoV-2 virus spike protein. After vaccination, the surface spike protein is produced, priming the immune system to attack the SARS-CoV-2 virus if it later infects the body.

Je zal maar niet in de evolutietheorie geloven, dan ben je mooi in de aap gelogeerd qua trombose.

steekmug | 15-03-21 | 06:56

Gewoon doorprikken mensen! Alle Gullivers voorop en dan komt het allemaal goed.

TonyMontana010 | 15-03-21 | 06:56 | 5

Dan ben ik maar Gulliver. Kom maar op.

Rest In Privacy | 15-03-21 | 07:59

Bronnen staan erbij paardesjees!

TonyMontana010 | 15-03-21 | 09:04
▼ 2 antwoorden verborgen

Met een karikaturale onbenul als minister onder een pathologische leugenaar en opportunist als premier kun je elk obstakel de baas zijn.

H. Drievuldigheid | 15-03-21 | 06:48 | 1

Het obstakel was de vragen van Van Haga. Statistieken per vaccin.

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 07:25

Succes met de al dan niet recent aangeschafte (huis-)dieren,
One-Sentence Summary SARS-CoV-2 variants rapidly arise in non-human hosts, revealing viral evolution and potential risk for human reinfection,
www.biorxiv.org/content/10.1101/2021....

steekmug | 15-03-21 | 06:44 | 2

Yup oud nieuws, is voor veel mensen moeilijk te bevatten want poekie en Bart zijn zulke lieve dieren

Rest In Privacy | 15-03-21 | 08:14

Het wachten is op de eerste honden met mondkapjes.

lekgoot | 15-03-21 | 08:54

Mensen vanwaar de ophef? Dit is toch wat we kunnen verwachten van onze overheid? Eerst rustig wachten op wat andere landen doen en op basis daarvan een beslissing maken. Zie het hele gedoe rondom de werking van mondkapjes. In lijn der verwachting zullen we maar zeggen.

bolwerk | 15-03-21 | 06:41 | 4

Waarheid tv hahahaha...

Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 07:05

Wij zijn nergens voorloper in behalve bij afdracht van ons belastinggeld aan de EU.

Koning BongoBongo | 15-03-21 | 07:52
▼ 1 antwoord verborgen

"Trombose is één van de belangrijkste doodsoorzaken in Nederland. Één op de vier mensen in Nederland overlijdt aan de directe of indirecte gevolgen van veneuze of arteriële trombose. Gelukkig daalt dit aantal de laatste jaren langzaam, mede dankzij de ontwikkeling van snellere diagnoses en betere medicijnen."
www.trombosestichting.nl/trombose/wat...

"Eén van de manieren waarop je dat vast kunt stellen, is door te kijken of de gemelde gezondheidsproblemen vaker voorkomen onder mensen die gevaccineerd zijn, dan onder de algemene bevolking. In dit geval moeten we dan kijken naar trombose; een gezondheidsprobleem dat sowieso veel voorkomt onder de algemene bevolking. Zo is de kans dat mensen trombose krijgen gemiddeld ongeveer 1 op 1000. Voor ouderen en mensen met een zwakke gezondheid – die in veel landen op dit moment gevaccineerd worden – is de kans nog iets groter. Volgens de EMA (European Medicines Agency) zijn er nu onder gevaccineerden zo’n 30 trombosegevallen gemeld. Het vaccin is ondertussen al aan zo’n 5 miljoen Europeanen toegediend. Dus gaat het om 30 gevallen op 5 miljoen gevaccineerden. Oftewel ongeveer 1 op 167.000. Daarmee komt trombose – afgaand op de cijfers waar we nu over beschikken – dus zeker niet vaker voor onder gevaccineerden."
www.scientias.nl/zijn-de-zorgen-over-...

Ik houd een slag om de arm maar het lijkt wel mee te vallen.

Sans Comique | 15-03-21 | 06:00 | 3

Het is echt bizar dat vaccinatie gestopt wordt omdat mensen niet plotseling beschikken over een perfecte gezondheid.

Zeker een tegen een achtergrond waar de hele economie op pauze staat.

Dit is de perfect solution fallacy.

Feynman | 15-03-21 | 07:03

In Wenen is een 58 jarige vrouw gestorven terwijl ze stond te wachten op de eerste prik met Astra Seneca. Zo gevaarlijk is dat spul.

bergsbeklimmer | 15-03-21 | 05:56 | 5

Dit is bijna dezelfde reactie als..... het is maar een griepje...... weet u nog?

Toepin | 15-03-21 | 07:41

@ruudvangeelen | 15-03-21 | 08:02: Zojuist geprobeerd komt niet bij je binnen... zal er vast een nieuw woord voor worden bedacht kom er maar in 3 2 1...

Toepin | 15-03-21 | 09:28
▼ 2 antwoorden verborgen

Tragisch, dit. De man kan echt helemaal net niks goed doen. Qua momemt en zo.

Nu is het zo dat geen enkel vaccin veilig is, 100%. Destijds bijvoorbeeld, hield één op de 800, complicaties over aan het vaccin. Dat is zeer fors, maar gelet op de ernst van een ziekte als pokken, is dat het offer waard.

Dit vingerwijst naar het probleem van Covid19 en al die maatregelen.
Corona is geen pokken. Ook geen ebola, of gele koorts. Zelfs geen tuberculose, je weet wel die zeer besmettelijke ziekte waar nog steeds duizenden mensen aan overlijden. Per dag.

Het probleem is niet of dit vaccin bijwerkingen kan hebben. Het probleem is dat het hele beleid, met bijv. de lockdownmaatregel, ongeloofwaardig is.

Heurtebise | 15-03-21 | 05:56 | 2

Er zijn meerdere vaccins 100% veilig. Maar die zijn dan ook uitvoerig getest.

opblaasschaap | 15-03-21 | 06:12

Voor de meesten hier op het forum is dit een geradicaliseerde vorm van builenpest, zo eentje die waarvan je uit je ogen gaat bloeden en je eigen ingewanden uitkotst en je langzaam veranderd in een menselijke ondode met een ziekelijke neiging naar het consumeren van menselijke breinen.
Mede in stand gehouden door de plaatselijke redactie, want Coroni I like your style.
Alleen nu begint men nu ook zelf te ondervinden dat het niet meer zo leuk aan het worden is.
Mijn advies: Alles op slot houden en gewoon door blijven prikken.

JdelaT | 15-03-21 | 06:13

Baal er wel van, zou a. s. zaterdag aan de beurt zijn. Had wel sinaspril geslikt maar wel het vaccin laten zetten. Ook nu is het probleem: met vaccineren red je heel veel meer levens dan zonder vaccineren. De oorzaken van de stolsels is wellicht of niet gerelateerd. Ik zou door zijn gegaan met prikken. Vaak ben je te bang.

Schilder58 | 15-03-21 | 04:56 | 9

@Papa Jones | 15-03-21 | 07:47: bange schaapjes ook....

Frietjemet | 15-03-21 | 07:53

Al fout. Of ik heb het syndroom van down of ik zit in de categorie 60-64 jarigen, 70+ krijgt andere vaccins op dit moment.

Schilder58 | 15-03-21 | 08:17

"bange schaapjes" of tegen beter weten in eigenwijze ezels. Het is gewoon kiezen voor de mogelijkheid om uit de crisis te komen. De pil en roken is ook geen goede combinatie, naast de snelweg wonen ook niet, om te sterven in het verkeer is wereldwijd een kans van 2,5%. In NL sterven dit jaar 700 mensen in het verkeer. Er sterven door val partijen een paar duizend per jaar in NL. Wat is nu 1 trombose invriezen geval in deze context. Er verzuipen nog meer mensen per jaar. Er sterven wel weer 15000 mensen per jaar aan covid met nog een extra levensjaren van mensen die niet behandeld worden erg erg. Laten we gewoon doorgaan met inenten. Wel zo veilig.

Schilder58 | 15-03-21 | 08:28
▼ 6 antwoorden verborgen

Stond Minister Hugo weken geleden nog te fulmineren dat mensen met zorgen over bijwerkingen wappies waren die de vaccinatiebereidheid en volksgezondheid ondermijnen. Vandaag stopt Minister Hugo toch maar even met vaccineren 'uit voorzorg' en spinnen ze dat als volstrekt normaal en iets wat ze altijd al vonden. De modus operandi dezer dagen.

Dat er een percentage van onzekerheid is en dat vaccins ook (voor een klein deel) ernstige bijwerkingen kunnen hebben is niets nieuws en daar kan ik zelf nog wel een afweging in maken, maar als er iets mijn vertrouwen doet afbrokkelen dan is het wel hoe onder andere de totale onbenul Minister Hugo met zorgen omgaat.

De ene week met 100% zekerheid zeggen: 'mondkapjes werken niet, ze bieden enkel schijnveiligheid' om later mondkapjes te verplichten. 'Je hoeft niet te testen zonder klachten' om daarna iedereen en z'n moeder te testen, behalve Rutte. 'We gaan niemand direct of indirect met dwang of drang vaccineren' om daarna met vaccinatiebewijzen (paspoort) te komen dat mensen moeten hebben om nog mee te kunnen doen aan het leven. Het gaat maar door.

GroetenVanUrk | 15-03-21 | 04:52 | 1

Er moet eerst een advies liggen waarop het besluit genomen kan worden. Helaas

Wensbaar Denken | 15-03-21 | 06:41

Geef de mense gewoon een weekje bloedverdunners bij zo'n prik, problem solved Toch Hugo?

djiezuskrijst2 | 15-03-21 | 04:37 | 1

Inderdaad. Krijg je eerst een prikje, en dan terwijl je wacht op de contra indicatie voor een allergische reactie, een aspirientje. Hop. Door.

konjodebonjo | 15-03-21 | 07:13
-weggejorist-
NoorFati | 15-03-21 | 04:27 | 3


Mensen die dood neervallen moeten zich niet zo aanstellen, zei mijn opa altijd.

King of the Oneliner | 15-03-21 | 03:57 | 2

Dat is een prima oneliner.

schijtzat | 15-03-21 | 05:03

Je kunt het wel, eenregelige oneliners!

Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 07:07

Toch mooi die Deense overheid, die komt echt tijdig voor de burgers op.
Die staan ook voor hun verzorgingsstaat en hebben maatregelen genomen om die te behouden (die overigens veel ruimer is dan de huidige Nederlandse verzorgingsstaat).
Nederland doet het tegenovergestelde.

Alexander | 15-03-21 | 03:02 | 3

Onze overheid heeft teveel overhead.

Krijgtheenenweer | 15-03-21 | 03:08

Spijker op zijk kop, drastisch uitdunnen, 30% van de beleidsmedewerkers ruimen zou al helpen.

vranac | 15-03-21 | 06:29

Nog een reden om te sturen op een 0 covid strategie en het beleid een paar stappen meer richting Nieuw Zeeland of sommige Aziatische landen te sturen.
Tevens meer te doen aan ziekte behandeling en veel meer te testen met medcijnen (zoals DE en US wel doen).

De vaccin strategie kan mislukken of veel langer duren.
Ook schijnen er nog nieuwe varianten na vaccineren voor te komen.

Alexander | 15-03-21 | 02:58

Mbt update; "Vaccinbouwer blijft vertrouwen in eigen product":
Natuurlijk doen ze dat. Toen het ontwikkelen van vaccins nog moest starten, was al bekend dat de farmaceut gevrijwaard zou worden van alle mogelijke, negatieve gevolgen. Part of the deal was geen aansprakelijkheid.
Er is voor hen op dit punt dus niks, maar dan ook niks te winnen met terughoudendheid.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:57 | 1

Slager die eigen vleesch keurt, wij van wc-eend adviseren wc-eend.
Maar we moeten vooral gaan kiezen,nwant er valt echt wat te kiezen. Mwuahjjaha, the illusion of choice is nog nooit zo van toepassing geweest als heden ten dage.

Krijgtheenenweer | 15-03-21 | 03:01

Mensen die het vaccine niet geheel vertrouwen zijn wappies, lekker schaapachtig blijven geloven met z’n allen en ons het vaccine paspoort in onze klauwen laten drukken door middel van indirecte verplichting!.
VVD jongons!.. lekker stemmen de 17e!.

pacmann | 15-03-21 | 02:21 | 4

@Binnenbaan | 15-03-21 | 02:42:
En bij Op1 zit die kutKaag een voordracht te houden over voltooid leven. Misselijk wordt ik ervan. Mijn vader had in 2014 ook een gesprek met de oncoloog. Terminaal, kwestie van dagen, men wilde niets meer doen. Na wat zachte dwang via een advocaat, ging men dan met veel tegenzin overstag. Mijn vader overleed 14 maanden later,is in totaal 3 weken in het ziekenhuis behandeld en heeft tot zijn laatste snik bijna alles nog zelfstandig kunnen doen.

Krijgtheenenweer | 15-03-21 | 02:53

@Krijgtheenenweer | 15-03-21 | 02:53: Mijn vader had een zwarte voet, dus aders verstopt. De hele familie moest komen, of het goed was zijn been te amputeren en daarna 9 maanden in verpleeghuis revalideren. De man was 90 jaar. De hele familie knikte ja , behalve ik. Uiteindelijk kwam de goede oplossing, mijn vader mocht zelf beslissen. Drie dagen later was hij dood.

gato | 15-03-21 | 09:23
▼ 1 antwoord verborgen

Het moet allemaal geruststellend en zorgvuldig klinken, maar met het feit dat dit onderzoek überhaupt nog nodig is, is de eigenlijke boodschap dus "we weten het niet, en we kunnen het op dit punt niet uitsluiten".
En dat is dus precies waarom zo'n vaccin normaal door veel langere testperiodes heengaat.
Maar gelukkig hebben we een premier die "geen enkel begrip" heeft voor mensen die zich niet in een twijfelachtig stadium met experimentele meuk willen laten inspuiten. Cheers Rut, ik zuip deze zomer wel even in het park.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:15 | 3

Dat waren de woorden van Hugo geloof ik, van "geen enkel begrip"

Upendo | 15-03-21 | 02:37

@Upendo | 15-03-21 | 02:37:
Mijn excuses.
Ik verwar Peppie de laatste tijd steeds vaker met Kokkie.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:42

Ach ja, shit happens. Gevalletje voortschrijdend inzicht. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Ik zie het probleem niet zo. Het is nu eenmaal een complexe situatie waarin we verkeren.

de IJsman | 15-03-21 | 02:14 | 1

Als er consequent met dat voortschrijdend inzicht zou worden omgegaan, zou dit ook het punt zijn om per direct alle plannen voor vaccinatiepaspoorts te bevriezen.
Je kan namelijk niet enerzijds te kennen geven dat het vaccin mogelijk niet deugt, maar anderzijds mensen nog wel steeds ongewijzigd onder druk zetten om die spuit te laten zetten, op straffe van uitsluiting.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:18

Ach ja, tis maar een foutje hoor. Demissionair kabinet heeft zoveel credit opgebouwd, dan moet dit foutje toch wel kunnen? Toch? Toch?

Yzord | 15-03-21 | 02:04

Wat is het beste moment om slecht nieuws te brengen?
Zondagavond, als er echt geen journalist meer op het binnenhof rondloopt en de kranten voor Maandagochtend al op de drukpers liggen en niet meer gewijzigd kunnen worden. En Dinsdag is het al oud nieuws.
Nog beter was het geweest om het over de verkiezingen heen te tillen.
Of je brengt het naar buiten tegelijkertijd met een nationale tragedie zoals Andre Hazes junior die zijn vriendin verlaat en je hoopt dat alle aandacht daar naar toe gaat.

Osdorpertje | 15-03-21 | 01:47

Deze vaccinatie is net zoals de verplichte slimme energiemeter, je ontkomt er niet aan. Of je moet jezelf overal van willen afsluiten.

Brabeaulander | 15-03-21 | 01:37 | 1

Dan toch maar vaccinatie panelen op het dak weet je wel.

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:41

Ach, prima in lijn met de rest van het beleid:
Toen het buitenland toch enig succes leek te hebben met mondkapjes, riep NL dat ze niet werken, dus gingen we ze tóch gebruiken.
Kinderen zorgden niet voor besmettingen, dus gooiden we de scholen dicht.
Toen bleek dat kinderen toch voor besmettingen kunnen zorgen, gooiden we de scholen weer open.
En nu is er geen gevaar voor bijwerkingen, dus stoppen we met prikken!

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:36

Al de vaccins moeten binnenkort verpakt worden in bruine neutrale verpakkingen met afschrikwekkende foto's!
Reclame uitingen voor deze producten worden aan banden gelegd. Accijnzen gaan flink omhoog. Wie niet leren wil moet maar voelen.

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:33

De boomers kunnen straks leuke dingen doen dankzij hun vaccinatiepaspoort, terwijl wij nu tot eind dit jaar nog steeds naar buiten mogen staren vanuit het muffe thuiskantoortje.

Ome_BW | 15-03-21 | 01:23 | 4

Het klinkt wel alsof je zo'n paspoort echt wilt. Kansloos.

VP732 | 15-03-21 | 01:52

@Vage_eddie | 15-03-21 | 01:37: als je denkt dat dat alles is. Je zal ook voor de kosten mogen opdraaien vriend. Of dacht je dat die "party-teststraten" gratis zullen worden? Eventjes naar een evenement: kaartje 100+ euro (want die gaat ook wel omhoog) + muntjes 50 euro, pakketje sos 40 euro en negatieve test 60 euro. Tel uit je feest. En vergeet de boetes na het evenement niet wanneer het politiekorps is gezuiverd van alle goede agenten en we alleen nog maar overijverige wouten overhouden die je bekeuren voor elk wissewasje.

Enjoy het nieuwe normaal

Nee, thuis zitten met ene pilletje in je mik wordt steeds leuker

Yzord | 15-03-21 | 02:07

Nee ik ben zwaar tegen dat vaccinatiepaspoort-verhaal. Allereerst omdat ik al corona gehad heb vorig jaar maart en nu nog steeds met restklachten kamp (het wordt kennelijk afgeraden om mensen met een op hol geslagen immuunsysteem te vaccineren terwijl ik pre-corona hartstikke gezond was) en mijn vrouw heeft een zeldzame genetische afwijking (heeft verder geen invloed op haar gezondheid) waardoor die geen vaccinatie mag krijgen voorlopig omdat er geen onderzoek gedaan is naar eventuele gevolgen voor mensen met diezelfde genetische afwijking. Maar ja: Dela66 heeft het er vorige week doorheen gefietst en dus doen wij hier straks maatschappelijk gezien niet meer mee. En daar heb je dan een jaar voor opgesloten gezeten...

Ome_BW | 15-03-21 | 07:41
▼ 1 antwoord verborgen

what happend in the eighties stays in the eighties. fuckies

newray | 15-03-21 | 01:16 | 1

not

newray | 15-03-21 | 01:45

Waarschijnlijk heeft niet alleen AstraZeneca dit probleem maar ook Pfizer & Moderna maar dan in mindere mate. Deze bijwerking was al besproken bij het commentaar voor toelating bij de FDA als "formation of microthrombi (clots)":
www.regulations.gov/document/FDA-2020...
Het gaat om de rol van dit sleuteleiwit, het mechanisme bij Pfizer & Moderna is anders. RNA is instabiel en verlies van integriteit leidt tot incomplete eiwitten. Dat zou weleens mogelijk een voordeel kunnen zijn, maar dat kan weer voor andere problemen zorgen, want wat doen die incomplete eiwitten op hun beurt?
www.bmj.com/content/372/bmj.n627

#enpassant | 15-03-21 | 00:57 | 5

@vanWinsum | 15-03-21 | 01:04: wat is klote aan 6 gevallen op een paar honderdduizend prikken. Zijn er nu meer of minder mensen ziek of dood?

fail | 15-03-21 | 02:03

@fail | 15-03-21 | 02:03: nu is dood zijn ineens wel de graadmeter? We moesten flatten the curve op korte termijn. En toen moest ineens heel dat virus weg en nu doet korte en lange termijn er niet meer toe want een paar doden (en weet ik niet hoeveel bijwerkingzieken), zoiets?

VP732 | 15-03-21 | 02:20

@VP732 | 15-03-21 | 02:20: Het begon met een potje amateurniveau schaken, toen werd het paniekvoetbal, en inmiddels zijn we aan het knikkeren en tikkie aan het spelen.

Binnenbaan | 15-03-21 | 02:45
▼ 2 antwoorden verborgen

Nou ja , Ik denk dat Hugo hier de juiste keuze maakt. Beetje laat maar dat zijn we onderhand wel gewend.

Datgingniegoed | 15-03-21 | 00:57

Alleen al op 1 kamer in ziekenhuis in Groningen liggen er al drie met bloedproppen. Allemaal zestigers met zware klachten. De officieuze statistieken zijn dat na inenting 7 van de 10 klachten ervaren. Afbreken van AZ vaccinatie programma moest er wel van komen. Dit kan niet goed gaan natuurlijk.

vanWinsum | 15-03-21 | 00:54 | 9

Kijk, aan dit soort info hebben we iets.

schijtzat | 15-03-21 | 05:34

Blijft de vraag of dat komt door het vaccin.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:18

De tering, dat is niet best. Zeker niet na wat LOUZ hierboven al heeft neergezet, over haar collega's op de afdeling die na vaccinatie met zware griepverschijnselen thuis zitten.
Prima dat ze AZ even nader onderzoeken voordat we doorgaan met prikken. Kom maar door met de andere vaccins die tot nu toe wel veilig zijn, we zijn tenslotte niet met AZ getrouwd en zeker de komende 6 maanden gaat de EU - en dus wij ook - overspoeld worden met aantallen en soorten vaccins. Schaarste is tijdelijk dus ik wacht nog wel even met mijn eerste prik ( die ik toch niet voor september verwacht ).

Graaisnaaiert | 15-03-21 | 13:13
▼ 6 antwoorden verborgen
-weggejorist-
Zapata10 | 15-03-21 | 00:52 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

Daarom maan ik nog eens aan om zich niet te laten verontrusten. Het is beter dat men later getuigen moet dat de regering wel heel erg voorzichtig is geweest, dan dat haar, met hoe geringe kans ook, later verweten zou kunnen worden, dat zij gedut had in een tijd, dat waakzaamheid plicht was.
Ik verzoek den reaguurders dan ook om wanneer zij straks hunne legersteden opzoeken, even rustig te gaan slapen als ze dat ook andere nachten doen. Er is voorshands nog geen enkele reden om werkelijk ongerust te zijn. En daarmee, geachte luisteraars, laat ik u over aan de verpozing die GeenStijl u pleegt te bieden.”

Koonkluk Huis | 15-03-21 | 00:49 | 1

En tot slot, hoe zit het met de waterstanden?

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:09

AstraZeneca weg ermee
Ema weg ermee
Hugo weg ermee

Stollingsproblemen horen bij een ernstig klinisch ziektebeeld van covid19. Als dit optreedt nadat er gevaccineerd is tegen covid19, is dit op zijn zachtst gezegd verontrustend. Men had op deze red-flag sneller kunnen en moeten acteren, ipv pappen en nathouden.
Tot op dit moment lijkt het erop dat er een "onderzoek" gedaan is, waarbij de algemene prevalentie van stollingsproblemen vergeleken is met
de prevalentie in de groep gevaccineerden.
Om met de conclusie daarvan te zeggen dat er niets aan de hand is, klopt niet. Het is evident dat het niet toereikend is, noch een gedegen onderzoek is!

Met de verantwoordelijkheid die de betrokken instanties, ministers en ministeries hiervoor dragen, is niet in het belang van onze volksgezondheid gehandeld. Temeer daar deze zelfde overheid aanstuurt op een vaccinatie die niet vrijblijvend is en een steeds meer dwingend karakter krijgt.

Krijgtheenenweer | 15-03-21 | 00:46 | 4

@Vage_eddie | 15-03-21 | 01:41: Daarom is het verstandig om dit even te onderzoeken voor je verder gaat. Voor goede informatie zou ik in ieder geval de gezondheidsautoriteiten van de andere landen in de gaten houden. Dan heb je allicht minder kans dat er dingen onder de pet gehouden worden, iets waar onze eigen overheid erg sterk in is.

5611 | 15-03-21 | 02:12

@5611 | 15-03-21 | 02:12: helemaal eens. Behalve dat woord 'even'. Doet me denken aan 'nog even volhouden' van een half jaar terug.

VP732 | 15-03-21 | 02:22

@5611 | 15-03-21 | 02:12:
Het schijnt dat er naast de "Onderste Steen" nog wat plek in de bureaulade is.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:24
▼ 1 antwoord verborgen

ach als Lowlands straks bekend maakt dat je alleen met een vaccinatie paspoort je 2020 kaartje in 2021 kan gebruiken, boeit niemand de risico's van de vaccinaties.

Balgesjaakt | 15-03-21 | 00:45 | 3

Dan maar geen Lowlands. Ik wil geen MS.

vanWinsum | 15-03-21 | 00:57

Lowlands 2021 gaat niet door.

cheops | 15-03-21 | 01:01

Die grote festivals worden straks georganiseerd door de farmaceutische industrie.

Iets_met_bont | 15-03-21 | 07:42

Pas als hij zijn kinderen heeft laten vaccineren, overweeg ik of ik de mijne het toe sta.

frickY | 15-03-21 | 00:43

Willens & Wetens.
Wikipedia: Het Centraal Bureau voor de Statistiek verzamelt data over de Nederlandse samenleving. Deze data wordt verwerkt tot statistische informatie over allerlei maatschappelijke en economische thema’s.
Indien het RIVM c.q. het OMT i.c. Ernst Kuipers aantoonbaar laten zien "niet goed opgelet" te hebben bij de rekenles zou toch het CBS bij uitstek de instantie zijn hen te corrigeren en daarvan de regering als beleidsmakers op de hoogte te stellen. Het gaat er bij mij niet in dat het CBS dit laatste niet gedaan heeft. Toch wordt er niet gecorrigeerd. Althans niet publiekelijk.
Langzamerhand bij de waarschuwingen tegen deze aantoonbaar cijfermatige onjuistheden en rekenmethodes van deze instanties bekruipt mij het gevoel, zonder tot de complotdenkers gerekend te willen worden, dat e.e.a. Willens & Wetens gebeurt. Er is mij door premier Rutte verzocht mijn gezonde verstand te gebruiken, hetgeen ik reeds 72 jaar doe en vindt het daarom ronduit een belediging/misdadig een land zo te gijzelen. Zelfs een premier, met naar eigen zeggen geen visie moet, toch langzamerhand een somber toekomstbeeld hebben of huldigt hij soms de uitdrukking "Après nous, le déluge"?
Met een waslijst van desastreuze bezuinigingen, faaldossiers en de ronduit beroerde afhandeling daarvan, zou dat zomaar kunnen. Succes Nederland!

Een vrije paling | 15-03-21 | 00:43 | 2

Deluge is vrouwelijk dus: la deluge.

Museveni | 15-03-21 | 09:39

@Museveni | 15-03-21 | 09:39: Google Translate dient u niet altijd te vertrouwen. Ietsje verder kijken dan het neusje lang is aub. Sterkte!

Een vrije paling | 15-03-21 | 11:04

Er zijn hier lieden die een halve apotheek aan medicijnen slikken maar een vaccin met 3 ml entstof een gevaar voor de volksgezondheid noemen.

Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:37 | 3

0.3ml arsenicum komt anders best hard aan hoor.

ChristianV | 15-03-21 | 00:43

En als dat medicijnen zijn die soms al decennia lang bekend zijn, wat is je punt dan eigenlijk?

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:43

Wat een miserabele gluiper die hugo clownschoen: denk er vooral
om, dat een stem op pieter omzicht een stem op de clown is !

mameloe | 15-03-21 | 00:36 | 2

Geen CDA ? Wat stel je dan voor ? Sigrid ClickFarm ? Mark Inlegvel ? CU CETA bedrag? Ik vond wel dat Wopke een mooie lange slag had met die schaatsreclame van hem.

vanWinsum | 15-03-21 | 01:03

Thierry Baudet!

vranac | 15-03-21 | 06:36

Dat vaccineren he, na jullie. Echt ga gerust voor en vraag je niet af wat 'experimentele fase' betekent.

Ik ben even lekker sporten in de buitenlucht. Dat is beter dan vaccineren.

van heinde en verre | 15-03-21 | 00:34 | 2

Ik kan dat eerste rondje terras ook wel missen, net als het dringen voor theaters en vakantievoorzieningen. Dan inderdaad maar even zo goed mogelijk buiten sporten.

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:44

Met de hond, dan. Of bent je niet in NL?

schijtzat | 15-03-21 | 05:39

Misschien moeten reaguurders eens naar de serie UTOPIA van vorig jaar (2020) kijken. De serie is in 2019 (voor corona bestond) opgenomen. Het centrale verhaal is dat er een virus uitbrak en er komt vervolgens een vaccin. Dat vaccin zorgt er voor dat mensen echter op termijn onvruchtbaar worden. Dit is een bewuste toevoeging van de autoriteiten om de overbevolking van de wereld aan te pakken. Want klimaat, enzo. De serie was een enorme hit, echter is hij gecancelled omdat het complotdenkers in de kaart zou spelen.

ultraman | 15-03-21 | 00:34 | 6

@#enpassant | 15-03-21 | 00:44: Interessant punt. Blijkbaar wordt effect vruchtbaarheid dus niet echt onderzocht. Als je even in complotdenken meegaat. Zou je kunnen stellen dat door eerst de oudere groepen in te enten, die zich toch niet meer echt voortplanten, men geruisloos z'n gang kan gaan.

ultraman | 15-03-21 | 00:52

De paniekvogel is de laatste tijd ook weer veel gesignaleerd

Beste_Landgenoten | 15-03-21 | 07:13

"gecancelled omdat het complotdenkers in de kaart zou spelen."
Ja hoor.
Weet je zeker dat dat de reden was of is dat ook een complotgedachte.
Er waren wel liefhebbers, maar het succes was niet groot genoeg. Het komt wel vaker voor dat een serie wordt afgebroken.

kloopindeslootjijook | 15-03-21 | 07:28
▼ 3 antwoorden verborgen

Is dat 2e paspoort dan ook meteen van de baan? Mooi.

Watching the Wheels | 15-03-21 | 00:33 | 1

1 nationaliteit zou voldoende moeten zijn inderdaad. Knipoog...

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:14

Het is toch nooit goed.
Prikken niet. Stoppen met prikken ook niet.

frickY | 15-03-21 | 00:30

Een eenvoudige zakelijke vraag uit de samenleving: Wanneer wordt dit geklootzak gestopt? Is de tijd van geklungel en amateurisme niet reeds lang voorbij? De veroorzakers hiervan denken de oplossing te zijn. Wat een overschatting. Wegwezen en laat nieuwe bezems de zaak schoonvegen en Hugo koop eens echte schoenen i.p.v. die proleten stappers. Het beste jongens!

Een vrije paling | 15-03-21 | 00:28 | 2

Wie dan? Noem eens iemand, of een partij die dit gaat opknappen.

fail | 15-03-21 | 02:10

@fail | 15-03-21 | 02:10: Dat moet dan een extreemlinkse partij zijn , want een rechtse partij wordt in Nederland meteen afgefakkeld. Dus geef dit virusprobleem maar aan D66 of GL.

Koning BongoBongo | 15-03-21 | 07:02

Dit bevestigd wel dat er geregeerd wordt uit basis van pure angst. Eerst dankzij miepende leraren, later de miepende mondkapjes bende, later de virologen in het OMT, die met supercovidsars grafiekjes de boel op slot hebben gegooid, en dan nu dankzij totaal irrelevante toevalligheden. Goed, uiteindelijk zal het geen vaccinaties kosten, want het probleem zit hem niet in de mankracht of organisatie, maar het geleverde aantal vaccins. Dat poets je in 2 weken dus zo weg.

Maar kom op zeg, zo blijf je bezig. De dood hoort nu eenmaal bij het leven. Hup, aanpakken die handel en vaccineren.

Nohara | 15-03-21 | 00:27 | 1

Gelukkig hebben de wouten vandaag lekker wappieklappie kunnen doen. Wordt ze ook maar opgedragen, het gebeurt wel. Ach stem binnenkort maar gewoon op het kartel, nl verdient het

davidhasseltoff | 15-03-21 | 00:23 | 1

Da's een groepsdingetje, elkaar lekker opfokken.
Moet je eens zien hoe die Romeo's helemaal hyper uit de bus stormden, die zitten zo goed in de rol dat ze niet te onderscheiden zijn van doorgesnoven hooligans. Maar ze vallen wel op binnen de groep vreedzame burgers.

Sjiek | 15-03-21 | 00:34

Tering jongens, doe maar een tijdstipje

Jiet Panssen | 15-03-21 | 00:21 | 1

Misschien was Huug nog wakker na een lijntje coke, en tsja, dan moet je toch wat met die onrust.

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:46

We kunnen corona best nog wel een extra half jaartje uitzitten als we daarmee 18 levens redden...

heldheino | 15-03-21 | 00:20 | 2

Klopt, de avondklok zijn we nu wel aan gewend. En die snuitluiers ook. Het helpt allemaal gelukkig enorm!

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:12

@MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:12: Ik heb toch een duidelijke dip kunnen waarnemen na het invoeren van die avondklok hoor. In het draagvlak, niet in de besmettingen natuurlijk, die trend veranderde echt helemaal niks aan.

Upendo | 15-03-21 | 02:51

Ha, die reactie van AstraZeneca doet me weer denken aan die geweldige scene uit John Cleese's "How to irritate people?". Twee piloten in de cockpit vervelen zich zo stierlijk dat ze psychologische spelletjes met de passagiers gaan spelen. En dan komt die zin: "Ladies and gentlemen, this is your captain speaking from the cockpit. I am glad to inform you that the left wing of the plane is NOT on fire. I repeat, the left wing is NOT on fire. Thanks for your attention and enjoy your flight". En dan breekt de totale pleuris uit...

SarahPalindroom | 15-03-21 | 00:19

Nou dan kunnen we deze batch uit solidariteit toch naar Afrika sturen, net zoals dat we dat met al onze rommel doen?

deugallergie | 15-03-21 | 00:18 | 5

Afrika wil ze niet, want ze helpen niet genoeg tegen de Afrikaanse mutaties.
Als het niet waar was, was het best humor.

Sjiek | 15-03-21 | 00:41
▼ 2 antwoorden verborgen

Ideetje, zullen we de zorg opschalen en terug naar normaal? Of denken jullie echt dat dit de laatste tegenslag zal zijn aangaande vaccins? Niet echt een verassing toch? Stelletje nerds met jullie bullshit spuitjes. Als ze achter mij aankomen met een naald, duik ik wel ergens onder. Fuck deze shit.

TB-Spoelie | 15-03-21 | 00:18 | 2

Zorg opschalen en al werkende medicijnen een serieuze kans geven. Open die boel.

VP732 | 15-03-21 | 00:27

En in de herfst mag iedereen zijn volgende prikke halen, om weer "up to date" te zijn.

Dat enten als één weg uit de ellende gepresenteerd wordt, prima, maar dat deze ene vaccinatieronde als DE weg uit de ellende gepresenteerd wordt, vind ik ronduit leugenachtig.
Als je mutaties in acht neemt, is die ene prik over 6 maanden geen fuck meer waard, dus als je mee wilt blijven doen, mag je elke paar maanden een nieuw experimenteel groen vinkje gaan halen...

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:48

Iedereen die sceptisch tegenover vaccins is is een wappie was toch het frame?

Reebensteeltje | 15-03-21 | 00:18 | 3

Yes, nog immer. De discussie is bij voorbaat al stuk. Maatschappij is door en door verrot.

davidhasseltoff | 15-03-21 | 00:24

Ook een 'niet wappie' kan te maken krijgen met een proppie.

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:17

Kuif had vrijdag nog de gezondheidsautoriteiten van 8 landen tot wappies bestempeld. Ik neem aan dat hij al een goede uitleg voor deze stap van dat fantastische kabinet van hem klaar heeft.

5611 | 15-03-21 | 02:20

De geweldige ironie van het geval is dat de EU (d.w.z. Frau von der Lyin') met het afkammen van AstraZeneca is begonnen.

J.P.Drapeau | 15-03-21 | 00:18

Tja, softenon was ook heel veilig. Mooi script voor een film waarbij overhaaste massale inenting leidt tot uitroeien van de mensheid. Wat de middelen voor effect hebben op het nageslacht kan nog niet onderzocht zijn.

watazooi | 15-03-21 | 00:17

Nu de hamvraag, wat vind professioneel spuitert Marco Borsato er van.

Droom-Vreesman | 15-03-21 | 00:13

Ik ben bang voor Corona gezien mijn onderliggende gezondheidsklachten maar ik ben nóg banger voor het vaccin, kiezen uit twee kwaden. Dat ik niet meer meer mag doen in de maatschappij zal mij worst zijn, deed ik toch al niet met mijn beperkingen, wat dat betreft weinig veranderd maar ik heb meelij met de toekomst. Wat een zooi!!!

potjandorie | 15-03-21 | 00:12 | 4

Laat je niet gek maken.
Het is ironisch omdat onze vriend Hugo de afgelopen weken geen enkele tegenspraak dulde over dit vaccin en hij nu ineens een paniek move maakt.

Maar de kans dat dit of een ander vaccin erger is dan de kwaal (met name als je zoals jij in een risicogroep zit) is nihil. Dus haal die prik gewoon als je aan de beurt bent.

Dat ik hem als gezonde jongeman oversla doet daar weinig aan af.

Rohin | 15-03-21 | 00:26

Het is niet kiezen uit twee kwaden. Zeker als je onderliggende afweerproblemen hebt zou ik het vaccin nemen, dan bouw je antistoffen op en word je minder ziek. De kans dat je na of door een vaccin (dat wordt nu onderzocht) een ernstige reactie krijgt blijft heel klein.

letopuwzaak | 15-03-21 | 00:36

@Rohin | 15-03-21 | 00:26: Als gezonde jongeren zou ik überhaupt al die spuiten weigeren. Vaccins kennen risico's en die Zouden wat mij betreft niet opwegen tegen die van Covid. Voor ouderen ligt dit anders maar ik neig ernaar om AZ te weigeren en ik denk dat meer mensen dat gaan doen.

5611 | 15-03-21 | 02:23
▼ 1 antwoord verborgen

Eind juni is elke Nederlander gevaccineerd.
Ik weet niet de hoeveelste leugen dit is in het coronadossier, ik raak de tel kwijt.

de honden blaffen... | 15-03-21 | 00:07 | 5
-weggejorist-
dirac | 15-03-21 | 00:18

Het komt vast uit een model van het RIVM dus ik zou er niet te hard op rekenen.

5611 | 15-03-21 | 02:24
▼ 2 antwoorden verborgen

Nou ja, als Hugo het Jansen vaccin met voorrang in NL ("vindplaatsvoordeel") weet te introduceren dan is het niet zo'n probleem. En met Sputnik ook niet, laat maar komen. (maar ja die Geopolitiek hé)

Phantomas | 15-03-21 | 00:05

We hebben 400 duizend mensen gevaccineerd (2 prikken)
Hoe lang duurt het om normaal te doen?
Tel maar op 2023 dankzij deze klunzen.
Samen met de EU beleid maken, geen russisch vaccin en vooral er omheen draaien.

pejoar | 15-03-21 | 00:04 | 1

Tja, hadden we maar een ander coalitie die het Russische vaccin wel gaat aanschaffen, oh wacht...

Adriel | 15-03-21 | 00:05

Uit de testgegevens blijkt: 25.000 getesten met AstraZenica: 4 mogelijke gevallen van mogelijk trombose.
25.000 kregen een placebo en 8 gevallen van mogelijk trombose.
Schotse studie van een paar honderd-duizent vaccinaties.: niets aan de hand.
Hugo gelooft in zijn eigen doemverhalen en is nu in de paniek-modus gesprongen.

Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:03 | 4

Zo is het er zijn er nu 17 miljoen gezet en slecht 26 gevallen van ernstige bijwerkingen die nog onderzocht moeten worden. Maar het is na de verkiezingen wel makkelijker nu om de lock-down inclusief avondklok te verlengen en als de cijfers deze week oplopen gaan de winkels en scholen ook weer dicht. Let maar op.

Trumme | 15-03-21 | 00:08

Ah, dus het helpt ook nog tegen trombose.

de honden blaffen... | 15-03-21 | 00:08

@Trumme | 15-03-21 | 00:08:
Waarom zouden de cijfers ineens oplopen ? Ze gaan al maanden naar beneden.

cheops | 15-03-21 | 00:26
▼ 1 antwoord verborgen

Prima, goed uitzoeken. Ik had de afspraak net verlengd, maar nu eerst dit afwachten.
Wij krijgen astrazeneca op werk.

letopuwzaak | 15-03-21 | 00:00 | 4

Inderdaad, even goed uitzoeken hoe of wat. Kan pech zijn maar er kan ook meer aan de hand zijn en er komen zat vaccins beschikbaar de komende maanden. Desnoods moeten werkgevers zelf maar iets uit het buitenland ritselen. AZ komt er hier ook niet in voordat ik zeker weet dat het veilig is. Gezondheid moet je niet mee spelen.

Graaisnaaiert | 15-03-21 | 00:16

@Graaisnaaiert | 15-03-21 | 00:16:
Het was eigenlijk per toeval dat ik de afspraak moest verzetten, maar ik ben erg voor alles goed onderzoeken. En mocht het een zeldzame bijwerking betreffen, dan komen ze er vast achter wie er dan wellicht risico lopen. Ik ben wel ook bang voor corona, dus het volgende vaccin wat mij wordt aangeboden neem ik wel aan.
Az leverde bij ons overigens een lege werkvloer op, vrijwel alle collega's kregen hoge koorts. Ik vraag me af waarom mensen zo'n heftige respons krijgen op deze vaccinatie, dit heb ik nog nooit bij een vaccinatie gezien.

letopuwzaak | 15-03-21 | 00:30

@letopuwzaak | 15-03-21 | 00:30:
Het is een breed opgezet vaccin ( dus niet alleen gebouwd op Covid-19 maar op meerdere Sars-achtige virussen ), ik denk dat het daaraan ligt. Ik blijf er trouwens bij dat mensen zelf zouden moeten kunnen kiezen welk vaccin ze willen gebruiken, zeker mensen zoals jij die het beroepsmatig hard nodig hebben.

Graaisnaaiert | 15-03-21 | 13:08
▼ 1 antwoord verborgen

“Wappie” van Haga een klein maandje geleden schofferen in de tweede kamer en dan blijkt er toch iets meer aan de hand te zijn met die in elkaar gerommelde vaccins. Hugo je bent een dikke lul, steek die vaccins maar in je eigen reet en flikker een heel eind op met dat vacinatie ausweis..

Captain_Dipshit | 14-03-21 | 23:59 | 7

@Papa Jones | 15-03-21 | 00:02:

Het orkest blijft spelen.

Roze_bril_drager | 15-03-21 | 01:26

Wybren van Haga is een topper, heeft bij de VVD een zo groot trauma veroorzaakt dat ze geen hoogopgeide beta "denkers" meer op de lijst willen , alleen sukkels die als "PA" getrained zijn door het voorlichters hoepeltje te springen, wat een loosers, van Haga is een topper!

vranac | 15-03-21 | 07:36
▼ 4 antwoorden verborgen

Mensen die vragen stelden rondom coronabeleid waren wappies en gevaarlijk en ondermijnend voor de volksgezondheid omdat men blind moest vertrouwen op experts. Iedereen die doorgeleerd heeft en zelf expert is weet dat dit je reinste kolder is. In elk vakgebied zijn er uiteenlopende meningen, en heb je bijv. mensen die zich religieus vastklampen aan oude theorieën ook al stapelt het bewijs voor het tegendeel zich op. Een zekere bescheidenheid en slag om de arm zou de Hugo sieren.

Ir_HardGelag | 14-03-21 | 23:59 | 2

Het zou maar je vader zijn die constant fouten maakt, waarbij een deel van het volk het ziet. Je zou maar een kind zijn van De Jonge.

Adriel | 15-03-21 | 00:07

Dan heb je in ieder geval een luxe bestaan en je geloof.....

vranac | 15-03-21 | 06:38

Zelden zoveel gekloot en fuck ups van één persoon meegemaakt.

Bafbeffer | 14-03-21 | 23:58 | 2

Rutte kan der anders ook wat van hoor...

Paaldanseres | 15-03-21 | 00:14

Je bent Ad van der Steur alweer vergeten?

frickY | 15-03-21 | 00:35

17 miljoen zijn er al gezet in de EU en welgeteld 26 gevallen die onderzocht moeten worden. De EMA zegt het is veilig maar Hugo zegt 46k afspraken af want het volk houden we er toch wel onder. Desnoods met harde hand.

Trumme | 14-03-21 | 23:57 | 1

Welke getallen zijn er nog echt in deze propagandawereld.

Pimp my Voortuin | 15-03-21 | 07:38

Kijk en daarom worden vaccins 10 jaar ontwikkeld en getest voor goedkeuring. Ik hoef die snel in elkaar geflanste rotzooi van geen één merk in m'n lijf. Dan maar geen paspoort.

Droom-Vreesman | 14-03-21 | 23:56 | 6

@5611 | 15-03-21 | 06:17: nieuw normaal dus, een collaborateur die zijn buren verlinkt, en vooral zijn overheid adoreert en rücksichtslos gehoorzaamt.
Een deuger.

J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:11
▼ 3 antwoorden verborgen

Een indirecte verplichting lijkt me het beste. Zonder astrazeneca mag je nergens naartoe. Dan laten jullie je snel vaccineren. Ik wacht wel even af.

Lentehaas | 14-03-21 | 23:56

Hij ( clowntje clusterfuck) houd zich wel aan de reactiesnelheid van het afgelopen jaar. Een week na de rest van Europa er achteraan hobbelen en doen alsof hij de wijsheid in pacht heeft.

Swedishchef | 14-03-21 | 23:55 | 1

Het begint genant te worden, inderdaad.
In elke, echt ELKE "keuze" is NL het kneusje van de klas dat de grote jongens namompelt. Er lijkt nul visie achter te zitten behalve "Steek je nek niet uit!"

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:54

Verstandig besluit.

ENER-GY | 14-03-21 | 23:54 | 2

Ja als je salaris toch doorbetaald wordt en je zit lekker thuis achter je leptop wat kan er gebeuren hè.

Trumme | 14-03-21 | 23:59

@Trumme | 14-03-21 | 23:59: Als u het zo zwaar hebt met de maatregelen, weet u wat u te doen staat op de 17e.

2Little2Late | 15-03-21 | 11:18

Maar zijn deze mensen met of aan het vaccin ter aarde gestort? Altijd fijn zo'n backlash.

Koppig | 14-03-21 | 23:54

AstaZeneca had toch de voorkeur omdat Hugo zijn broer daar een tijdje had gewerkt?
In plaats van op meerdere paarden te wedden (met meerdere leveranciers in zee te gaan) besloot Hugo op het paard van zijn broer te wedden (voorkeursleverancier).
Pas later toen duidelijk werd dat de preferente leverancier van Hugo (zijn broers voormalige werkgever) niet zo veel kon leveren als eerst gehoopt kwamen de andere leveranciers in beeld.
Hoor je helemaal niets over in het nieuws.

Osdorpertje | 14-03-21 | 23:53 | 3

Klaag niet zo, Nederland heeft 6 verschillende vaccins besteld.

Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:06

@Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:06:
Ja, nadat de voorkeursleverancier niet voldoende kon leveren. Anders had Nederland het er bij een gehouden.

Osdorpertje | 15-03-21 | 00:19

@Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:06: Nederland heeft geen moer besteld en wacht tot de onverkozd EU ambtenaren ergens provisie scoren.

frickY | 15-03-21 | 00:37

Dit klinkt erg, maar dit is een gouden kans..

Net als alle strategieën van het OMT is ook de vaccinatiestrategie nl een waardeloze strategie. I.p.v. te focussen op risicogroepen, want DIE leggen de zorg plat, focust het OMT op leeftijdscategorieën. Daar zitten dan wel vertegenwoordigingen in van de risicogroepen naar stijgende rato, maar een gezonde 75,80,95 plusser is geen risicogroep.
Mensen met een onderliggend lijden of ongezonde levensstijl historie zijn dat wel.. ongeacht leeftijd. Man, 50+ en een BMI van >25..... risicogroep.

Die risicogroepen zijn uitermate bekend, want zorg administratie is ruim voorhanden in dit land. En er waren in januari genoeg vaccins om de complete bevolking te ontdoen van risicogroepen door ze immuun t3 spuiten, en dat waren in meerendeel andere vaccins dan AZ..

Als daar de focus op zou liggen zijn we nog steeds voor de zomer klaar.. net als met de griepprik werkt zo’n strategie nl wel. En misschien geeft dit een aanleiding

Epistulae_Morales | 14-03-21 | 23:53 | 5

@Papa Jones | 14-03-21 | 23:57: nope. Het wordt uitermate ondoorzichtig geregistreerd, maar dat blijkt dus nergens uit.

FrikandelSpeciaal | 15-03-21 | 00:05

@FrikandelSpeciaal | 15-03-21 | 00:05: Oh ja?
Nou goed, ik heb de cijfers ook niet voor handen, inderdaad. Onderscheid maken op BMI is ongetwijfeld een no go in divers Nederland anno 2021.

Papa Jones | 15-03-21 | 00:09

65+ en niet 50+ en vooral BMI 40+ en niet 25+ misschien een geruststelling voor velen hier ;-)

Harde Henk | 15-03-21 | 00:16
▼ 2 antwoorden verborgen

Nou maarten van Rossem ouwe voordringer veel plezier bij je prikafspraak deze week

Huwelijksgeluk | 14-03-21 | 23:52 | 5

Ouderen krijgen Pfitzer.

Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:08

@Jan Dribbel | 15-03-21 | 00:08: volgens schema rivm worden 65 plussers die thuis wonen of met phizer, moderna of astra zeneca vergiftigd , oeps ingeënt

Huwelijksgeluk | 15-03-21 | 00:28

Maarten als labrat lijkt me een prima oplossing. Mag hij vooraan, wel met een experimenteel vaccin.

Graaisnaaiert | 15-03-21 | 13:05
▼ 2 antwoorden verborgen

Er is niets aan de hand, want al die gevallen waarbij het fout gaat gebeuren na vaccinatie en niet door vaccinatie. (Heb ik uit zeer onbetrouwbare bron)

cheops | 14-03-21 | 23:51

Gelukkig hoef ik als "untermensch" me hier geen zorgen over te maken.
Ik wacht wel tot we met andere weigeraars apart moeten gaan wonen.

Aardappelplantje | 14-03-21 | 23:50 | 3

Wordt gezellig hoor ;)

VP732 | 15-03-21 | 00:07

Zou je in dat huis ook mogen wappen(huhuh) of een jointje mogen roken? Vraag het inderdaad voor een vriend

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:24

Zullen we dat vaccinatiepspoort dan ook maar gewoon weer afschaffen? Het lijkt mij niet meer verdedigbaar nu, als het dat al was.

Sinterbikske | 14-03-21 | 23:49 | 2

Was het al niet. Eens.

VP732 | 14-03-21 | 23:50

Het wordt een zogenaamd Kaagcertificaat.

MoorCopJoris | 15-03-21 | 01:26

Waarom dit nieuws pas om 23:00 zondagavond brengen? Het 'stop de persen' moment voor de grote kranten is dan alweer gepasseerd en werkend Nederland ligt al op één oor. Word lichtelijk onpasselijk van dat gemanipuleer.

En wedden dat deze vertraging binnenkort weer gebruikt wordt om uit te leggen waarom de gestelde deadlines niet gehaald gaan worden. "ja, dat komt door onze zorgvuldigheid en dat we alle risico's moeten uitsluiten".

De Brandperceptie van AstraZeneca verlaat de EU inmiddels te paard (niet leveren volgens afspraak, zorgen over bijwerkingen) en paarden kunnen heel hard rennen.....

SarahPalindroom | 14-03-21 | 23:49 | 1

En als er ergens een irrelevante mini-aanpassing aan een maatregeltje is, staat de landelijke pers te lekken als een stel incontinente bejaarden op extra plastabletten.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:05

He vRossem, 65+ krijgt sowieso geen az

twents neuqkevertje | 14-03-21 | 23:48 | 4

misschien moet je dat zelf doen

twents neuqkevertje | 14-03-21 | 23:57

@twents neuqkevertje | 14-03-21 | 23:57: Ik ben niet degene die poep praat.

Papa Jones | 15-03-21 | 00:00

"Gezondheidsraad: AstraZeneca-vaccin wél geschikt voor 65-plus, één prik genoeg voor wie recentelijk besmet is geraakt

Twee nieuwe adviezen van de Gezondheidsraad kunnen de vaccinatiecampagne van (oudere) Nederlanders versnellen. Zo moet het vaccin van AstraZeneca nu toch ook bij 65-plussers ingezet worden."
Volkskrant, 8 maart 2021.

Met_baard | 15-03-21 | 00:01
▼ 1 antwoord verborgen

@Bart: ik dacht dat de 65 minners Astra Zeneca krijgen, en 65 plussers Pfizer.

Sjiek | 14-03-21 | 23:48

Wordt toch niet zo'n mooie zomer dus.

Roze_bril_drager | 14-03-21 | 23:47 | 1

Ligt eraan voor wie.
Als fabrikant die hoe dan ook miljarden binnenharkt, ongeacht de kwaliteit van zijn product, lijkt het me heerlijk deze zomer.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:06

Ik heb er genoeg van Hugo, fluit maar op met je prikcircus, ik heb er geen vertrouwen meer in. Ben geen anti-vaxxer maar het zootje wat dit moet regelen is zo gruwelijk incompetent dat ik pas. Ik vertouw ze niet meer niet vanwege een of ander stom complot maar gewoon omdat ik ze te dom vind om over mijn gezondheid te beslissen. Succes ermee. Als die troep eenmaal ingspoten wordt kan het niet meer uit. Bij twijfel niet inhalen. Doe eerst maar lekker je huiswerk opnieuw

osolemio | 14-03-21 | 23:47 | 5

Ben benieuwd naar de vaccinatiebereidheid over 2 weken. Die zomaar eens tegen kunnen vallen. Zeker als over een paar weken met wat beter weer het aantal positieve testen als sneeuw voor de zon verdwijnt.

cheops | 14-03-21 | 23:57

Erg mee eens. Ik was altijd voor vaccineren, laten we allemaal meedoen enz. Maar ik ben het vertrouwen in de competentie van onze overheid nu echt kwijt. Mondkapjes die niet werken verplichten, de Hond de mond snoeren terwijl hij achteraf gewoon gelijk had met zn aerosolen, een avondklok maar wel de moskeeën en kerken open, onze medische gegevens naar een fout land willen sturen, veel tekort ic capaciteit enz. In de landen om ons heen stampen ze alles wat nodig is uit de grond en wij komen na maanden er achter dat we weer fout zitten. Nederland gidsland, ooit. Nu kijken we eerst wat andere landen doen en daar sluiten we (achteraan) bij aan.

BorisBonkestoter | 15-03-21 | 00:13

@BorisBonkestoter | 15-03-21 | 00:13: We ,ijn nooit gidsland geweest, hooguit stonden we altijd vooraan om andere landen te vertellen hoe het moest. Gelukkig is de zendingsdrang wel zo'n beetje voorbij.

5611 | 15-03-21 | 08:12
▼ 2 antwoorden verborgen

8 sep. 2020,

Farmaceut AstraZeneca heeft proeven met een mogelijk coronavaccin stilgelegd nadat een proefpersoon een ontsteking aan het ruggenmerg heeft opgelopen. Bij de proefpersoon in kwestie is myelitis transversa geconstateerd, vertellen ingewijden aan de krant. Dat is een zeldzame ontsteking van het ruggenmerg die bij complicaties kan resulteren in een volledige verlamming. De ontsteking is het gevolg van een virusinfectie, maar kan in zeer uitzonderlijke gevallen ook een bijwerking van een vaccin zijn.

Droom-Vreesman | 14-03-21 | 23:46 | 3

Ik wil geen alhoed zijn naar gooi Meylitis transversa eens door de internet anagram server (max 2 woorden) en moet je kijken wat er voor 5 gekke resultaten die uitspuugd. I shit u not.

WijnVlekWrijver | 14-03-21 | 23:56

Komt ie met een berichtje uit september 2020. Pleurt toch heen. Ondertussen zijn er al miljoenen van dit vaccin gezet en je hoort niks meer over een ontsteking van een ruggenmerg.

Er is ook ooit eens een huis afgefikt door een defecte telefoonlader. Ga je nou ook daar paniek over zaaien?

Highwoodman | 14-03-21 | 23:59

Better safe than sorry. Vereist toch nader onderzoek, dus.
Hopen dat de onder 50's dit jaar toch nog aan de beurt komen, anders wordt ook 2022 geen feestje.

Graaisnaaiert | 14-03-21 | 23:45 | 3

Ja want als je ingespoten wordt met een vaccin wat voor 43% geheel niet effectief is, en waarbij het ook niet zeker is of je een besmetting wel of niet door kan geven, heb je echt een reden voor een feestje.

J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:04

@J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:04: En dat voor een virus waar je als gezonde vijtigminner sowieso amper iets van merkt. Dat feestje kan gewoon doorgaan, als de bejaarden en zwakken van gestel maar ingeënt zijn. Behalve als het aan Rutte, de Jonge en Dissel ligt natuurlijk, want die zijn verslaafd aan de maatregelen.

5611 | 15-03-21 | 08:16

@J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:04:
Klopt, maar beter een 43% bescherming dan geen enkele. Ook voor de medemens. Maar dan moet het wel veilig zijn, anders weeg ik mijn eigen risico's wel af, voor mezelf en de omgeving.

Graaisnaaiert | 15-03-21 | 13:03
-weggejorist-
Milton_Styx | 14-03-21 | 23:43 | 3

Geef die shit maar aan bob dan.

BobDobalina | 14-03-21 | 23:42

Clowntje Clusterfuck weer in optima forma.

GuusHetSchaapje | 14-03-21 | 23:42

Die clausule heb ik van begin af aan niet begrepen:
Bij succes harken ze mil-jar-den binnen, maar bij falen...
harken ze ook miljarden binnen?
Damn, doe mij een baan daar!

Vage_eddie | 15-03-21 | 01:58

17.000.000 voor de levende tegen 0 voor de doden in Engeland.

dhrat | 14-03-21 | 23:40

290.000 afspraken afgezegd.

Gewone_mevrouw | 14-03-21 | 23:39

Maar het ligt aan van Haga dat de vaccinatiebereisheid afneemt. Niet aan het continue gestuntel van deze rasnarcist.

snokkertje | 14-03-21 | 23:39 | 1

Daarom moeten ook iedere zondag een paar honderd tegenstanders neergeknuppekd worden.

5611 | 15-03-21 | 08:17

Je zou er heel hard om kunnen lachen als het niet zou betekenen dat we nu nog langer in deze ellende moeten bivakkeren. Jammer dan, het vaccin is een middel dat tot doel is verheven, het verdient die credits niet. Het is belangrijk dat het zorgvuldig gebeurt voor de mensen die daar baat bij hebben, dit lijkt me een goede stap, maar het mag niet leiden tot het eindeloos verlengen van maatregelen en beperkingen.

Het wordt tijd om hiermee te stoppen en niet krampachtig vast te blijven houden aan incompetente bestuurders, uitblijvende prognoses en faal vaccins. De strijd is verloren, maar er valt nog iets te winnen namelijk onze economie en samenleving. Neem je verlies en zet nu je pijlen op het heropenen van de samenleving, laat dit geen excuus worden voor voor een verloren lente.

deugallergie | 14-03-21 | 23:38 | 1

De strijd is simpel te winnen naar niet met Rutte, de Jonge en Dissel aan het hoofd. Die zijn vooral druk met hoe ze de bevolking permanent op kunnen sluiten.

5611 | 15-03-21 | 08:19

Gelukkig hebben we dat oer hollandse Janssen vaccin. Dat door Nederlanders in Leiden via Belgie in Amerika door vrijvertaald Janssen en Janssen gemaakt wordt. Of zou Janssen in Nederland juist een vrije vertaling zijn van Johnson en Johnson en denkt men zo vertrouwen te wekken? Welke sukkelaar trapt daar dan in?

Balgesjaakt | 14-03-21 | 23:38 | 1

Men is slim genoeg on het vaccin hier in elkaar te draaien maar te stom om het hier in flesjes te pompen. Die vaccins gaan voorlopig in USA blijven...

Ir_HardGelag | 15-03-21 | 00:04

Wij van wc-eend...

VP732 | 14-03-21 | 23:38 | 2

... adviseren Spoetnik V.

deugallergie | 14-03-21 | 23:43

Maar het plan uit 2015 is toch om iedereen te vaccineren en dat digitaal op te slaan zodat niet gevaccineerden er makkelijk uit te pikken zijn.
m.youtube.com/watch?v=pvI_XPHM1RY

cheops | 14-03-21 | 23:38 | 1

Juist.

wilderst | 15-03-21 | 00:18

Ik krijg er de Zenings van. En ‘straks’ is er ‘niks’ aan de hand, moet je alsnog die rommel gebruiken want anders is dat AstraZenika failliet. Dit wordt een enorme fuckup.

Normpje | 14-03-21 | 23:37 | 1

Er gaat straks nog veel meer failliet. De hele reisbranche wankelt, want het beloofde garantiefonds (EU fonds) doet het nog niet. De terugbetalingstermijn voor alle reis-vouchers is bijna verstreken en zonder fonds is er geen (!) geld om terug te betalen aan reizigers die hun geld terug willen. Straks allemaal in de rij bij het UWV. De grootste faalorganisatie van Nederland. En dat is vrees ik het begin, want er komt nog veel meer aan. Sterkte voor diegenen in ieder geval

pibasso | 14-03-21 | 23:59

"Nederland stopt tijdelijk met AstraZeneca". Nederland voert tijdelijk een avondklok in.

JvanDeventer | 14-03-21 | 23:36 | 1

Nederland stemt massaal tegen de EU.... enz.

Koning BongoBongo | 15-03-21 | 07:19

Het patroon is weer onmiskenbaar bij die faalhazen
Een land meldt dat het een stad van 9 miljoen inwoners compleet opsluit wegens een mysterieuze ziekte die wel heel erg op eerdere ziekten leek met een potentieel verwoestend effect op hun economie, en adviseert openlijk om heel alert te zijn.,,
RIVM: Het zal wel meevallen.. en vervolgens wachten totdat je door de werkelijkheid achterhaald wordt.

Meerdere landen meldden een stop/pauze op gebruik van een vaccin, en wat komt uit dat OMT?.. het zal wel meevallen, want wij hebben die ervaring niet.

Waarom niet gewoon eens er boven op zitten, waar je ook voor betaald krijgt?

Epistulae_Morales | 14-03-21 | 23:35

Verstandig. Eerst goed uitzoeken of er echt iets aan de hand is. Zo niet, dan weer hervatten. Alleen jammer dat Nederland dit pas heeft besloten nadat eerst andere landen de stap hadden genomen. Een beetje proactief handelen was wel fijn geweest.

lekgoot | 14-03-21 | 23:35 | 1

Nederland proactief?
Dat was misschien in de 20e eeuw nog zo.

J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:01

In Congo hebben ze AZ al dagen geleden geweigerd.
Maar het beste kabinet sinds WO II (dixit Rutte) moest er weer langer over doen.

chausson61 | 14-03-21 | 23:34 | 1

Dixy Rutte....

J-van-de-Bontekoe | 15-03-21 | 08:00

Net ingevuld op de site van de rijksoverheid:

Wanneer krijg ik een vaccinatie tegen het coronavirus?

Sinds half februari kunt u een uitnodiging voor de vaccinatie krijgen. Uw huisarts stuurt u een brief met een verdere toelichting voor de vaccinatie.

Welk vaccin

U wordt gevaccineerd tegen corona met het vaccin van AstraZeneca.

Droom-Vreesman | 14-03-21 | 23:34 | 1

80% van Nederland krijgt AZ..

Epistulae_Morales | 14-03-21 | 23:37

Astra Zenica is gewoon te Engels.
De EU is een rancuneuze club.

Lafayette | 14-03-21 | 23:34 | 2

U vermoed een complot?

ENER-GY | 14-03-21 | 23:56

@ENER-GY | 14-03-21 | 23:56:
Eerder, ik constateer een complot. Macron was de eerste die openlijk zonder enige medische onderbouwing al twijfels zaaide over AstraZenica. Uiteindelijk vinden ze geen bewijs dat er bloedstolling heeft plaatsgevonden, maar tegen die tijd wil niemand dat spul meer. De EU accepteert geen Engels succes. Dat was van het begin aan duidelijk.

Lafayette | 15-03-21 | 01:31

Hugo heeft verkeerd gegokt. Faal op faal wordt er gestapeld, maar Hugo is demissionair, boeien! Dit heeft op geen enkele manier consequenties voor de carrière van Hugo.

pibasso | 14-03-21 | 23:33 | 1

die is over, nog vier jaar wachtgeld en dan weer een krijtje vasthouden.

vranac | 15-03-21 | 06:42

Oke, en heeft die drummer dan ook nog verstand van vaccins naast knuppels of hoe zit dat.

Ragnar_Lodbrok | 14-03-21 | 23:34

De Jonge tijdens het corona debat van afgelopen week" het astra zeneca vaccin is een geweldig vaccin

Huwelijksgeluk | 14-03-21 | 23:31 | 2

Hij is dan ook viroloog.

chausson61 | 14-03-21 | 23:35

Gewoon met hangende pootjes naar de Russen of naar de Chinees voor een werkend vaccin.

chausson61 | 14-03-21 | 23:31 | 2

Een nummertje 4, 36 en twee van uw beste vaccins? Brrr. Voor je het weet hebben ze er Lubach's SAR-COV-3 in gedaan, gewoon om te testen.

Met_baard | 14-03-21 | 23:54

Poetin is het gevaar, aldus de EU en er is nog steeds een embargo op o.a. voedsel vanuit de EU, ingesteld door Rusland.
Intussen storten we miljarden richting Italië, Spanje en waarheen nog meer, terwijl er miljarden aan handel met Rusland door de plee wordt gespoeld.

Ommezwaai | 15-03-21 | 08:30

Raar. Afgelopen donderdag was er geen enkele reden om aan te nemen dat stollingen met het vaccin te maken had.

Pretba | 14-03-21 | 23:30 | 5

@cheops | 14-03-21 | 23:40: Schijnt dat er door middel van een inlegvel toch een geitenpaadje was waardoor het in ons vaasje is kunnen komen.

Diepstrotje | 15-03-21 | 07:04
▼ 2 antwoorden verborgen

Minister de Jonge: “Cruciaal is de vraag of het gaat om klachten ná vaccinatie, of dóór vaccinatie.

Hoorde ik m van de week ook zeggen.
Hij deed toen of dat heel verschillend zou zijn voor het beleid.

chausson61 | 14-03-21 | 23:30 | 6

Heeft hij op zich wel gelijk in. Alleen zijn er stemmen die beweren dat er bij een coranabesmetting en daaropvolgend overlijden meteen zo'n conclusie volgde. Dat zou meten met twee maten zijn.

lekgoot | 14-03-21 | 23:46

@emwee | 14-03-21 | 23:36: Met de huidige 0.0% varianten wordt u niet dronken. Probeer de alcoholvrije wijn met 0,5% alcohol eens. :)

Met_baard | 14-03-21 | 23:52

Hugo is hoofdmeester van een basisschool, die kan dit onderscheid helemaal niet maken. Dramatisch dat deze pandemie door zo'n klojo wordt geleid. Woensdag snel komaf mee maken.

Bakkeleures | 15-03-21 | 07:26
▼ 3 antwoorden verborgen

Dit komt het vertrouwen wel ten goede ja.
Ongezien de tyfus met hun prik en vaccinatie paspoort.

Rohin | 14-03-21 | 23:30 | 6

Alsof de kok in het restaurant waar je gaat eten hardop met zijn personeel aan het overleggen is of de oesters nou wel of niet bedorven zijn.
Dan stop je het ook niet meer in je mond.

Vage_eddie | 15-03-21 | 02:10

@fail | 15-03-21 | 01:24: Het grappige is dat die vaccinatie mogelijk autisme had kunnen voorkomen. Er is een seizoenseffect zichtbaar in de geboorte van kinderen met autisme en dat is te verklaren door griepinfectie tijdens de zwangerschap:

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC...

Sowieso is een infectie tijdens de zwangerschap te verbinden met een verhoogd risico op autisme in het kind.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC...

Dus de kans is levensgroot dat vaccinaties autisme helpen voorkomen.

omanders | 15-03-21 | 07:10
▼ 3 antwoorden verborgen

Het is gewoon de gebruikelijke paniek. Overal en altijd krijgen mensen trombose, maar als ze toevallig eerst met dat Arsenica zijn gevaccineerd ligt het aan het vaccin. Hugo laat zich zogenaamd leiden door wetenschappelijke inzichten, maar paniek is paniek, kuddegedrag is kuddegedrag en hype is hype. Zo komen we aan de mondkapjes, zo gingen de scholen dicht en zo gaat het nu ook weer.

JvanDeventer | 14-03-21 | 23:29

Hugo el Sapato = SputNix

V.Puffellen | 14-03-21 | 23:28

Labratten lachen zich rot.

whitechocolateface | 14-03-21 | 23:28

Ik neem liever een prik slootwater dan AstraZeneca

gemeentereiniging | 14-03-21 | 23:28

Dat is wel heel “toevallig”.

Lappedonsje | 15-03-21 | 01:39

Dit virus is in een Chinees laboratorium gecreëerd en toen onder de bevolking verspreid door instanties als het WHO, dat weten we al een jaar idd. Ik zeg voorlopig iig "nee" tegen die gifprik.

SanderEvers | 15-03-21 | 07:20

Nu kunnen we weer eens van dichtbij meemaken hoe de EU functioneert.
Zelfs Timmerfrans bemoeit zich ermee om te brallen dat er fouten zijn gemaakt bij de aankoop van vaccins.
Wat een klucht.

Ommezwaai | 15-03-21 | 08:24
▼ 2 antwoorden verborgen

Kan gebeuren toch

Ragnar_Lodbrok | 14-03-21 | 23:27 | 1

misschien moeten ze dat vaccin in je hoofd knuppelen ipv in de arm spuiten gezien die puntbloedingen

Ragnar_Lodbrok | 14-03-21 | 23:28

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl