Ambtenaren overtreden massaal de wet
Boeven met een Rijksoverheid logo
Het schokkendste over de reportage van RTL Nieuws van gisteravond is misschien nog wel dat ie niet zo schokkend is. Ambtenaren overtreden al jarenlang massaal de wet en iedereen haalt zijn schouders erover op. "De overheid is verplicht binnen 8 weken of in sommige gevallen 14 weken een beslissing te nemen op zo'n Wob-verzoek. Maar in 2020 was de Rijksoverheid in 564 van de in totaal 829 gevallen te laat tot zelfs veel te laat, ofwel bij 68 procent van de Wob-verzoeken. Daarmee overtreedt ze haar eigen regels." Is dat alles? "De Rijksoverheid is niet alleen te laat – als ze dan uiteindelijk de gevraagde documenten verstrekt, gebeurt dat in 58 procent van de gevallen onjuist en onvolledig." Vertragen, vertragen, vertragen, en als je niet meer kunt vertragen: weglakken. Het is al tientallen jaren aan de gang. Want je kunt dit wel wijten aan de Rutte doctrine. Maar de rot zit dieper.
Reaguursels
InloggenDonder op
Op lokaal niveau net zo erg. Bevriende projectontwikkelaars die zo de vergunningen krijgen, burgers die aan het lijntje gehouden worden.
Zou die Drs. J.P.M. (José) Lazeroms er nog zitten? Of is José Lazeroms ondertussen alweer vertrokken?
Het grote misverstand is dat de burger denkt dat de overheid er voor hem is. Dat komt door de infantiele vooronderstelling dat wie betaalt bepaalt. Het hardnekkige baantje kartel/carrousel moet tot op het bot afgebroken worden. Ook tijd voor bestuurders die een bedrijf van binnen gezien hebben.
30k overmaken naar 30k mensen kan je in een paar uur fixen.
Hoeft geen maanden te duren.
Het is namelijk 1 actie voor 30k mensen. Niet 30k acties voor 30k mensen.
En zet voor die 30k mensen even de hele confiscatie en enge brieven en andere narigheid stop tot 1-1-2022 of zo. Als je een beetje menselijk bent. Er moet toch e.e.a. worden rechtgezet dus dat hele gedoe met enge brieven heeft geen zin meer of maakt het alleen maar erger.
Moet wel een iemand even doen bij de belastingdienst. Initiatief nemen dus.
Als de Nederlandse overheid onrechtmatig toegebrachte schade moet vergoeden aan burgers gaan ze altijd ineens heeeeeeeeeel ingewikkeld doen.
@Harry.Langezwaal | 17-01-21 | 16:43:
Groningen/NAM is ook zoiets briljants. De kosten van de organisatie van de vergoedingen zijn onderhand hoger dan de vergoeding zelf.
Opgestookt aan vergaderingen met juristen en adviesbureaus.
We maken sneller 23 miljard over naar Italië dan 1/2 miljard naar eigen gedupeerden.
Ik vind 30000 beter Klinken Dan 30k
Goed en logisch plan, echter onmogelijk. Omdat de ICT-systemen dit simpelweg niet kunnen. Daar zit bijvoorbeeld echt geen optie in dat je automatisch gegeneerde brieven/digitale berichten kunt uitschakelen.
Leyten en Omtzigt worden tegengewerkt als ze informatie willen
Rapporten zijn incompleet of zijn niet specifiek genoeg
Rapporten komen te laat
Rapporten zijn gelakt.
Als alles op rolletjes zou gaan zou dan niet nodig zijn. Dan is er geen reden om de communicatie te beperken of te saboteren.
Er moet dus een belang zijn ergens om dit anders te doen.
Het riekt naar perverse prikkels.
Wat? Wie? Waarom?
VVD heeft het klusje Nederland-compleet-kapot-slopen nog niet afgerond, dus die moeten nog een vierde termijn krijgen.
En 17 maart gaan weer ruim 2 miljoen narcisten daar bij helpen dat dat gaat lukken.
Caféganger?
Wat is er tegen om het aantal fraude-onderzoekers uit te breiden en fraudeurs op te sporen en via dd rechter te laten veroordelen????
Helemaal niets, maar dan krijg je geheid weer dat er geroepen wordt, dat de onderzoekers aan discriminatie doen!
Maar onze dictator wil koste wat kost een avondklok, doet me denken aan de dividend belasting.
Als deze dictator iets in z'n knar heeft blijft hij drammen.
Ze zou zeggen, doe de supermarkten open tot 23 uur. Dan kun je zoveel mogelijk spreiden.
Ik snap niet dat Rutte binnen de partij nog zoveel loyaliteit geniet.
Er moet onderhand toch bekend zijn dat iedereen die te dicht bij die man staat uiteindelijk eindigt voor een bus.
Bij elk schandaal van de laatste jaren zie je hetzelfde patroon: Er wordt iemand sterk medeverantwoordelijk gemaakt voor een probleem, en wanneer de publieke opinie komt langsgedenderd, volgt er een subtiel duwtje van de stoeprand op het laatste moment.
Misschien dat Kuifje hier eens op in kan... Och, laat ook maar.
Er zijn een hele hoop mensen die varen wel bij het 'beleid' van Rutte, en dat zien ze niet graag veranderen!
Hoe naar het ook is voor de slachtoffers, vrees is dat de balans nu weer doorslaat naar de andere kant. "Etnisch profileren", galmt het nu overal, en dat moet aangepakt worden.
Maar berust het bestaande risicoprofiel wel op etniciteit, of op het feit dat mensen met dubbele paspoorten nou eenmaal makkelijker met toeslagregelingen kunnen spelen?
Daarmee wil ik absoluut niet beweren dat de huidige slachtoffers niet gewoon keihard ten onrechte genaaid zijn. Ik maak me echter wel zorgen over hoe de meter nu de andere kant zal gaan opslaan, met massale export van financiële regelingen tot gevolg.
Bepaalde groepen allochtonen hebben te lang in een uitzonderingspositie mogen zitten, waarbij zij met volle inzet werden geholpen door sociale organisaties. De Belastingdienst/Overheid zoekt geld. Ze vonden het bij de gedoogde fraude door bepaalde (allochtone) groepen. Bovendien maken veel burgers ongewild fouten of denken te makkelijk over juridische aspecten in een aanvraag. Rutte heeft ongenadig ingezet op aanpak van wat 40 jaar werd gedoogd, verwaarloosd of zelfs aangemoedigd. Omdat het grotendeels over allochtonen gaat dreigt inderdaad het - GL, Denk, Nida - wéér een verkeerde kant op te gaan. Remedie: een betere overheid.
Tja, bij de ambtenaren zit het probleem. Ook in de toeslagenaffaire. Iedereen praat elkaar na en wijst naar de politiek maar de ware schuldigen zitten bij de belastingdienst.
Probeer Belastingdienst gewoon eens met een hoofdletter te schrijven zoals het hoort
@stipjes | 17-01-21 | 14:01: kijk, inhoudelijke reacties. Daar hou ik van.
@stipjes | 17-01-21 | 14:01:
Probeer anders gewoon eens een komma te gebruiken tussen "schrijven" en "zoals", zodat je zin lekkerder leest, Zeikerd.
@stipjes | 17-01-21 | 14:01: belastingdienst is inderdaad met een hoofdletter. Maar een dienst als deze en gezien hun wandaden, verdienen ze die hoofdletter niet. rutte is ook met een hoofdletter, maar die verdiend hem ook niet. Zie het als een persoonlijk protest!
Ik wil op de andere kant van het verhaal wijzen. Op honderden, zo niet duizenden WOB-verzoeken die voorde kat zn kut worden gedaan. Om de termijnboete te kunnen incasseren. Ik heb echt WOB-verzoeken gezien die vroegen naar het aantal stoeptegels in een bepaalde gemeente. Dat gebeurt ook volop.
Of hoe zou u het vinden als uw belastinggegevens inclusief Box3 (=vermogen) gewobt zouden kunnen worden?
Ben ergens wel benieuwd naar de daadwerkelijke aantal fraudeurs die ze gegrepen hebben met die werkwijze van ze. Of mag dat niet gevraagd worden?
Dat is inmiddels tot staatsgeheim verklaard omdat vele "onregelmatigheden" plaatsvonden in families van 'nieuwe Nederlanders'
6% is daadwerkelijk als fraudeur uit de bus gekomen.
Terwijl het toch zo simpel is, maar de overheid denkt helaas niet in oplossingen: ontwerp een enorme platte database, sla alle overheidgerelateerde info daarin op. Als iemand die informatie vervolgens wil opvragen dat is die binnen een paar seconden beschikbaar. Je hoeft alleen wat kenmerken bij elk document op te slaaan om de boel eenvoudig terug te kunnen vinden. Plus wat vinkjes voor bijvoorbeeld informatie die niet publiek toegankelijk mag zijn, eventueel met een gekuiste versie die wel openbaar is. Hoe moeilijk kan het zijn?
Iets dergelijks doen ze in Noorwegen. Alles staat er binnen een week op, tenzij geheim etc.
Als je stem recht krijgt dan ben jij je achttiende verjaardag aan het vieren.
Als jij je vijfenzestigste verjaardag viert moet je het weer terug geven.
Want?
@volksvaderland | 17-01-21 | 13:32: Lijkt mij wel duidelijk, Rond je 65ste stop je met werken en geniet je van je pensioen en AOW. Het belang van stemmen vervalt dan ook.
@Gokmaar | 17-01-21 | 14:08:
Ik zie nu een hele verbitterde kantoorslaaf, of een rancuneuze, falende ondernemer voor me, die alles alleen nog in "werk" en "geld" kan uitdrukken.
@Vage_eddie | 17-01-21 | 14:40: Als u mijn reaguursels zou hebben gelezen, zou u dit nooit geschreven hebben.
@Gokmaar | 17-01-21 | 14:08: Goed plan. Stemrecht terecht terug ... alleen naar de werkende bevolking.
Op het NOS jeugdjournaal over de toeslagenaffaire wordt het gedownplayed als "ineens werd de BD heel streng" maar geen woord over het structureel bewust achterhouden van stukken en informatie die onder het tapijt vegen en corruptie in het kabinet.
youtu.be/SwcKw-UsOiU
Jeugdjournaal, laatste keer gezien in 1985 denk ik. Zal nu wel een pravda achtig karakter hebben? Geen wonder nlse kinderen zo woke zijn...
@feiten_en _cijfers | 17-01-21 | 13:24: ik dacht dat jeugd- en gewoon NOS journaal gefuseerd waren?
Tsja, het is dan ook het jeugdjournaal he.
Tom-Jan Meeus bij buitenhof gezien, dat is toch wel het grootste likkertje van Rutte dat je kan vinden.
17 maart. Dichterbij dan je denkt.
Helaas gaat er weinig veranderen in de zetelverdeling.
Ik vrees dat corona zorgt voor het "rally round the flag"-effect.
Op 1 september jl een WOB verzoek ingediend bij het ministerie van Financiën. Ik heb al bijna antwoord...
Ik had met een week antwoord toen ik een dag te laat was met mijn aangifte.
@GekkePietje | 17-01-21 | 13:16:
Ik heb ooit maanden in een pennenstrijd gezeten:
Geld dat door de overheid te laat was uitgekeerd, was daardoor in het volgende kalenderjaar beland. Daarom zag de belastingdienst het als extra inkomen over dat jaar, in plaats van inkomen van het jaar ervoor, dat met vertraging was binnengekomen.
Dat heeft toch heel wat mails en telefoontjes gekost, om men ervan te overtuigen dat water nat is. Bizar. Het was namelijk makkelijk feitelijk aantoonbaar. Toen al viel me de teneur op dat ik mij als fraudeur behandeld voelde:
De bewijslast van mijn onschuld werd compleet bij mij gelegd, terwijl de bewijslast van mijn schuld haastig, wankel en onvolledig was.
In de praktijk was het dubbel vervelend; omdat je éérst op je geld rekent, terwijl dat niet komt.
Daarna moet je er ineens een boete over gaan betalen.
Al met al nog redelijk "soepel" goedgekomen, maar je voelt je even goed kwetsbaar in het aangezicht van zulke on-logica.
Toch nog iets over de Algemene Bestuursdienst. Dat is een intern detacheringsbedrijf van de overheid met zo'n 1500 a 2000 universele geniën. Maar dan zonder inhoudelijke kennis. Die huren zich vervolgens bij het minste of geringste helemaal suf aan externe consultants, zie ook het toeslagendrama.
Dan is het toch veel en veel doelmatiger om voor zware bestuursfuncties een open sollicitatieprocedure te houden, inclusief gegadigden van buitenaf? Daar is arbeidsrechtelijk volgens mij heel simpel een mouw aan te passen. Plus dat het een godsvermogen aan belastinggeld zou schelen. Nu houdt de ABD vooral de omzet van de consultancybedrijven op peil en is het inhoudelijk nog steeds overal een grote puinhoop. En uiteraard geen enkel advies op basis van No Cure, No Pay.
Alleen met dat No Cure zit het wel snor.
Ja. 10 tot 15 jaar geleden namen ook de grote corporates allemaal afscheid van interne project management en consultancy afdelingen. Precies hierom. Loze tussenlaag. Zorg gewoon voor goeie inkopers en be done with it
Als je een karakterloze en ruggengraatloze man bent, net als Rutte, dan rest er maar een ding, liegen en bedriegen. Hij heeft niet de kracht om de waarheid te kunnen verdragen. De werkelijkheid is te echt voor hem.
Je kunt klagen en stampvoeten wat je wilt, maar door de Pikmeerarresten zijn ambtenaren onaanraakbaar geworden, wat ze ook uitvreten.
Dan moeten we die arresten openbreken.
@GekkePietje | 17-01-21 | 13:16: "We"? Dat zal het parlement moeten doen.
Ooit werd van MinPres Ruud Lubbers gezegd, dat hij dacht en streken uithaalde als een Jezuïet. (Jezuïeten waren de intellectuelen van de Kerk; zelf geloofden ze niet of amper, maar ze zorgden ervoor o.a. via de biecht dat het volk het wel deed). Inmiddels is de ster van Mark Rutte aan het firmament verschenen. Hij heeft geen jezuïtische schoolopleiding gehad, maar heeft de Wagneriaanse ideologie van Parsifal zich eigen gemaakt, die zich als zuivere dwaas niets herinnert.
>>Wirst deiner Sündentat du inne?
(Parsifal führt die Hand über die Augen.)
Sag', Knab', erkennst du deine grosse Schuld?
Wie konntest du sie begehn?
PARSIFAL:
Ich wusste sie nicht.
GURNEMANZ:
Wo bist du her?
PARSIFAL:
Das weiss ich nicht.
GURNEMANZ:
Wer ist sein Vater?
PARSIFAL:
Das weiss ich nicht.
GURNEMANZ:
Wer sandte dich dieses Weges?
PARSIFAL:
Das weiss ich nicht.
GURNEMANZ:
Dein Name denn?
PARSIFAL:
Ich hatte viele,
doch weiss ich ihrer keinen mehr.
GURNEMANZ:
Das weisst du alles nicht?
Beetje stemmingmakerij dit.
Als een overheidsinstantie niet binnen een termijn reageert, kun je eenvoudig gebruik maken van de wet Dwangsom.
Blijft uitbetaling van een uitkering te lang op zich wachten, kun je wettelijke rente aanvragen, wat je dan ook uitbetaald krijgt.
Maar laten we allemaal hierover gaan klagen bij Radar. Komt daar weer eens een ander onderwerp aan bod dan de hypotheekrente
Lol en die weigeren zr dan te betalen.... en dan?
Je moet alle wegen kennen. Ik zou van een overheid verwachten dat de regels gevolgd worden zonder dat ik dit soort extra handelingen moet verrichten. Ik weet het, het is dom en naïef van mij.
Ja, en over een product kunt u zich beklagen.. uw energie en verzekeringen zelf beheren, oneindige updates zelf installeren... weet u hoe groot de administratieve last is met dit soort regelingen voor de burger? Enig idee?
Dat was vroeger een mooi verdienmodel.
"Geen recht op dwangsom bij Wob-verzoek
Sinds 2016 is het recht op een dwangsom bij Wob-verzoeken (Wet openbaarheid van bestuur) afgeschaft."
Een dwangsom? Als die al betaald wordt, van wie komt dat geld dan? U gelooft toch niet dat ze dat uit eigen zak gaan betalen?
En wat nou als uitbetaling van je uitkering/regeling op zich laat wachten waardoor je zelf je huur, telefoonrekening, GWL, etc niet meer kan betalen en bij die bedrijven schulden oploopt, waarna ze een incassobureau met woekerrentes in de arm nemen, waardoor het probleem exponentiëel verergert?
Gaat de overheid dan ook al die schade ten gevolge van het late uitkeren aflossen?
De overheid zit er voor de overheid, niet voor u: de malle naïeve burger. Da's allemaal decennia bekend. Nu even de morele storm der verontwaardiging uitzitten en daarna gaan ze weer als vanouds door met liegen, verdraaien en belasten.
Precies! En het wordt tijd dat wij als burgers ons land weer terugpakken en alle ambtenaren terugsturen naar ambtenarië
@Re:Kniftig | 17-01-21 | 12:18: LOL!
Rutte heeft het veel slimmer aangepakt.
Van zijn Catshuis besprekingen mogen geen notulen worden gemaakt.
Een WOB verzoek is dus zinloos.
Geen notulen, een belastingdienst met dubbele boekhouding. Het klinkt als maffia. Uitpersen van mensen, fictieve schulden, het is maffia.
@El Rico Grande | 17-01-21 | 12:23: Protection racket, noemen ze dat in de VS.
@Binnenbaan | 17-01-21 | 12:25: Capo di tutti capi, noemen ze dat in Italië.
Die kerel moet gewoon voor de rechter komen.. fraude liegen etc etc... ten koste van de bevolking..
Wat niet weet wat niet wobt, zeggen wij altijd op ons departement.
WOBke Hoekstra
Jaja... een invasie van kakkerlakken is niet zo gemakkelijk uit te roeien.
Sproeien alleen werkt niet meer. Je zult het rigoureuzer moeten aanpakken.
17 maart... #Stem PVV
Moet jij niet onder de zonnebank liggen?
O, en die gaat ALLES veranderen?
Alle taaie mechanismen gaan inneens massaal soepel verlopen?
Er hoeft geen rekening met te worden gehouden met (andere) wetten?
Mensen roepen vaak maar wat, zonder enige kennis. Alsof het allemaal zo simpel is. Vermoeiend
@Roos | 17-01-21 | 12:18: Het kan een opstap zijn naar beter. Als er aan de oude partijen wordt vastgehouden weten we zeker dat het een beerput blijft. De peilingen van vandaag met + 2 zetels voor de VVD is toch niet uit te leggen? Lockdown, muilkorven, straks gedwongen vaccinaties of je wordt als paria behandeld, binnen zéér korte tijd een avondklok.... Dit land is echt niet meer te redden. En degenen die tégen het vernielen van onze vrijheid in opstand komen worden als 'wappies'en gekkies bestempeld. Veel succes met het uitrollen van 'build back better' waar niet alleen de premier maar ook het koningshuis vuistdiep inzitten. Wàt een land en wàt een bevolking! Echt hoor, jullie verdienen niet beter.
@Lupuslupus | 17-01-21 | 12:50: Tip: misschien eens stoppen met alles en iedereen de schuld geven van het feit dat u niets van uw leven gemaakt hebt?
De ambtenarenbescherming blijkt ook weer uit de PvdA koker te komen en wel van het chagrijn Kok ook zo een staatsvijand met z n euro.
Dat reageren op WOB verzoeken is wel heel ernstig. Welke parlementarier vraagt Rutte om dit meteen te regelen dat men zich aan de termijn houdt. Moet toch niet zo moeilijk zijn. En welke jounalist vraagt hier eens flink over door, het is allemaal de waan van de dag. De journalistiek is hier ook een belangrijke speler die zijn werk niet goed doet
Als ruim 600 rechterlijke uitspraken over dit onderwerp niet helpen denk ik dat het einde redelijk zoek is.
Gehele ambtenaren top vervangen zou geen overbodige luxe zijn. Want deze zijn gewoon kapot.
Over Rutte zeg ik wel eens dat hij Teflon Don is. Met dit soort berichtgeving begrijp ik wel waarom de VVD hem graag als leider ziet: de vele stemmen komen van zijn luitenants, de corrupte, wetsovertreders, die we ook wel ambtenaren noemen.
Naast de Rutte-doctrine is er ook Ruttes-Rot.
ben je eenmaal ambtenaar zit je goed met verlof en secundaire arbeidsvoorwaarden , geen kans op faillessement plus ABP pensioen, behalve wanneer er een overheidsgreep uit de pensoenfonds wordt gedaan. Weet u nog de afvloeiingsregeling van 70K voor oudere belastingambtenaren en daarna weer via een draaideur werken voor de Belastingdienst, omdat er teveel ambtenaren gebruik van maakte en er een tekort aan kennis en mankracht ontstond
En dat ook hier de regels overtreden werden. Zonder straf. Handig als je het OM in je zak hebt.
En nu is ook wel duidelijk waaróm ze massaal weg wilden.
Eigenlijk moeten we met álle stemgerechtigden de verkiezingen boycotten en in opstand komen... maar daar zijn we een te laf volk voor.
Voelt u zich ook geroepen, schroom dan niet: www.werkenvoornederland.nl/ Helaas geen informatie over transparantie bij sollicitaties en benoemingen, wel een geweldig statement over diversiteit.
Wellicht iets voor de conculega’s van Rutte, de verboden motorclubs. Rutte is ook een biker.
Wat gebeurt er toch met mijn mooie GeenStijl? Straks gaat iedereen nog roepen dat we het volk zelf het beleid moeten laten maken ("we schaffen alle belasting af"). Elke dag weer op de overheid bashen. Kijk om u heen en open uw ogen. Vergelijk eens hoe het hier gaat ten opzichte van bijvoorbeeld België of alle landen langs de middellandse zee. Of met Zweden waar ze vuistdiep in de migratie-problematiek zitten. Zo goed als alles wat ik hier lees is "ja, maar het gras is ergens anders groener". Wees blij dat je in NL woont.
Pardon?? Nou je hebt het nieuws niet gevolgd blijkbaar. Enig idee hoe uw genoemde landen naar ons kijken? Als vazalstaat. De overheid haat het volk. U bent net als Den Haag: een stuitende arrogantie zonder enige compassie.
kan kloppen, maar dat het elders nog slechter geregeld is, is nooit een steekhoudend argument om dan hier al die ellende over ons heen te laten komen... Nee, in tegendeel; als je ziet hoe slecht het er elders aan toe gaat, zou je er alles aan moeten doen om te verhoeden dat we die narigheid hier straks ook gaan krijgen!
De meeste mensen zijn bereid om belasting te betalen. Maar die zijn niet bereid om aan de ene kant honderden miljarden over de balk te gooien en aan de andere kant hun eigen portomonee leeg te roven daarvoor. Jij wel, begrijp ik hieruit?
En deze reactie zegt eigenlijk alles. Het volk krijgt de overheid die het verdient.
Ik ben blij dat ik in Nederland mag wonen,dat moet wel zo blijven.
En niet de afgrond in,zoals ik al jaren zie gebeuren door de schijnelite van valsemunters die hier aan de touwtjes trekt.
En ja, daar protesteer ik tegen direct in mijn leefomgeving en ier op Geenstijl.
Alles gedomineerd door een paar procent van de bevolking die lid zijn van een politieke partij, woningentekort, import van uitvreters, criminaliteit door het dak, knevelarij op grote schaal, referendum afgeschaft op illegale wijze, NPO-neger-bokalen, opleidingsniveau naar een dieptepunt op universiteiten en scholen, idioot hoge belastingen, soevereiniteitsafdracht aan Brussel zonder mandaat. Hoe lekker vind je het gaan? En je krijgt dat tuig niet eens voor het hekje.
De arme kindertjes in Afrika zouden maar wat blij zijn met de spruitjes die jij laat staan. De kunst van het wegrelativeren. Kunnen we verder helemaal niks mee.
Meent u dit nou echt?
Ik ben het roerend met u eens. Natuurlijk moet er kritiek zijn op dingen die verkeerd gaan, maar de reacties hier doen vermoeden alsof we in een verschrikkelijk land leven. En ook die steeds maar aanzwellende roep om iedere ambtenaar die zijn werk niet goed zou doen te vervolgen. Tragisch.
@De Profundus | 17-01-21 | 12:03: dat we het zo goed hebben is ondanks deze overheid en niet dankzij deze overheid. Deze overheid monopoliseert belangrijke zaken zodat er kunstmatige tekorten ontstaan om ze vervolgens tegen het tienvoudige aan ons door te verkopen. Let wel 95 cent van iedere verdiende € komt uiteindelijk bij de staat terecht. Zonder deze staat zouden we het 10 keer zo goed hebben
Relativeren is de weg naar geluk
Zo werkt dat niet, we hebben een bepaalde welstand behaald om dat nu uit handen te geven? Vergelijken met andere landen is onzin, en ik ben in veel landen geweest met pure armoede.
En blij zijn dat ik in Nederland woon is allang verdwenen, daar waar armoede heerst zijn de mensen nog behulpzaam en gewoon aardig. Dat is in het Nederland van nu verdwenen, in de jaren 70 is dit al in gang gezet.
@Drek van Dilderen | 17-01-21 | 11:56 |
"Of met Zweden waar ze vuistdiep in de migratie-problematiek zitten."
U heeft de laatste 4 decennia onder een steen gezeten? In die 4 decennia zijn zaken als Kindbruidjes, Eerwraak, FGM heel 'normaal' geworden in Nederland. We hebben nu wijken als de Schilderswijk die niet voor niet de Sharia Driehoek genoemd worden. Salafistische moskeeën die een hoop prediken, maar vrede en samenleven met de natives is daar niet één van. We hebben islamitische aanslagen te verduren gehad waar dit eens iets was dat in stoffige ver-weg landen gebeurde. Halal slachten, Halal-zwemmen. De lijst is ondertussen te lang om nog te tegelen zonder dat ik onbehoorlijk beslag ga leggen op de GS-serverTs.
Verder verdient een Overheid die zodanig de vijand van de bevolking is geworden wel meer dan alleen wat "bashen". Zo'n Overheid verdient het om met pek&veren de laan uitgestuurd te worden, gevolgd door rechtszaken waarin de verantwoordelijken gestraft worden voor dergelijke malversaties. Want nu is het volk machteloos en wordt men zonder aanzien des persoons door de mangel gehaald op oneigenlijke gronden.
"Kijk om u heen en open uw ogen. Vergelijk eens hoe het hier gaat ten opzichte van bijvoorbeeld België of alle landen langs de middellandse zee."
Prachtige stropop. U kunt het echter ook omdraaien. Vergelijkt u dit land nú maar eens met hoe het ooit was. Dan zult u zien dat Nederland schrikbarend achteruit geboerd is op zo'n beetje alle vlakken. Web-blogs zoals GS zijn keihard nodig om de rot gillend en schreeuwend onder het voetlicht te trekken zodat iedereen er kennis van kan nemen en het niet de kans krijgt ongezien zijn verderfelijk werking voort te zetten. De alternatieven zijn een stuk minder aangenaam.
@Hiram | 17-01-21 | 12:23:
Ja, in het ultieme stadium wordt u door niets meer geraakt en bent u van alles onthecht. Ze kunnen uw bloedeigen kind voor uw ogen neerknuppelen maar uw bewustzijn geeft geen fuck meer om dat aardse ding. Oftewel u degenereert tot een steen.
@vanDilderen: de Nederlander wil voor elk probleempje in zin/haar leven een overheidsloket. Dat loket moet via een gratis 0800-nummer te bereiken zijn, en er moet snel snel snel geld worden uitgedeeld voor kinderopvang, zonnepanelen, taalles, kwijtschelding gemeentelijke heffingen, scholinggsubsidie, het consultatiebureau, subsidies voor sportclub & zangkoor&amateurtoneel enz enz enz.
We vinden het als verwende Nederlanders volkomen normaal dat bovengenoemde zaken VOOR ons geregeld worden. En als u dat kennelijk allemaal zo graag wil, dan hoort daar ook bij dat u belacheleijk veel inkomstenbelasting betaalt, en dat bijna de helft van ons BrutoNationaalProdukt door de overheid wordt rondgepompt.
@theo-is-dood | 17-01-21 | 14:06:
Zo is het maar net. Maar het is wel de vraag of de Nederlander dat werkelijk nog steeds zou willen als hij ook de rekening gepresenteerd krijgt. Welke ouders zouden nou 100.000 Euro jaarlijks aan die softies van jeugdzorg willen betalen? Precies. Het is vooral de overheid die zichzelf opblaast door 'gratis diensten' uit te delen aan selecte ontvangers en legitimeert haar eigen groei door te stellen dat de Nederlander dit wil.
Reagan wist dat zo mooi te vertellen"I am from the goverment,and i am here to help you"
De overheid helpt alleen zichzelf in stand houden.
@De Profundus | 17-01-21 | 14:35: Ik wil graag een kort gedachtenexperiment met u doen. De vaccinatie tegen het Coronavirus lijkt me een medische handeling. Tot zover zult u het met me eens zijn. Laten we de kosten van de vaccinatie en vooral de hele organisatie daaromomheen stellen op €100,-.
Stel nu eens dat die €100,- van uw eigen risico (€385) afgaan, waardoor uw zorgverzekering die €100,- bij u verhaalt.
Dan is Nederland te klein! Dan gaat het in de media wekenlang over hoe belachelijk dat wel niet is.
Ik wil met dit voorbeeld duidelijk maken dat uw uitspraak " De overheid helpt alleen zichzelf in stand houden" niet klopt. Zo gauw de overheid de burger zelf verantwoordelijk maakt, dan breekt de pleuris uit.
Openbaarheid. Het OMT adviseert de regering om de basisischolen langer te sluiten. Dit advies is in bezit van de NOS. Lees ik op teletekst. Onderdeel van de Rutte Doctrine is ook stelselmatig en selectief lekken naar bepaalde jounalisten. Waarom vinden wij dit inmiddels normaal?! Er wordt niks genotuleerd maar lekken is gewoon standaard beleid onder Rutte. Naast ligen. Bij veel bedrijven moet je een geheimhouding tekenen op straffe van ontslag. Zelfs de schoonmakers vallen ze er mee lastig. Lekken dient zwaar bestraft te worden. Of moet dit allemaal maar? Gaan officieren in het leger ook lekker lekken naar Moskou?
Ik heb er geen moeite mee. Wat is het probleem?
@Papa Jones | 17-01-21 | 11:57: De regering informeert de Tweede Kamer, daarna eventuele marktpartijen pas, niet omgekeerd. Nu wordt de Kamer voor voldongen feiten gesteld.
@Papa Jones | 17-01-21 | 11:57:
Het probleem is dat je dan de taak van de overheid neerlegt bij een selecte groep van de media die een bepaalde politieke kleur heeft en hen laat besluiten wanneer wat in de openbaarheid word gebracht. Wees een vent en breng het zelf naar buiten. Of "lek" het naar meerdere partijen. Nu is de Nederlandse Publieke Omroep dus gewoon de staatscourant alleen dan met louter D66'ers aan het roer. Dat is het probleem.
Ik kan mij best voorstellen dat er zo af en toe, of wat vaker, belangen spelen die niet graag worden benoemd dus daarom zwart worden gelakt. Je kan nu iets doen besluiten vanwege iets dat er in de lucht hangt. Dat kan iets goeds of slechts zijn of zomaar wat. Je kan bijna nooit iets besluiten o.b.v. alleen maar rationele en objectieve gegevens. En er zijn ook nog eens politieke invloeden die per definitie niet objectief zijn. Veel besluiten komen tot stand in een combinatie van formeel en informeel overleg. Het is niet anders.
Het is niet anders, maar moet wel anders.
Maar er is ten eerste geen toezicht op. Nu bepaald de belanghebbende wat wel of niet geheim moet blijven zonder enige controle over wat er precies is weggelaten. De belastingdienst kon nu lekker weglakken wat zij zelf niet van belang achtten, zonder dat iemand kon zeggen: hohoho, dit is geen staatsgeheim.
Ten tweede wordt er daardoor zoveel weggelakt dat het onbruikbare documenten zijn.
Ten derde is dat niet het enige probleem, zoals gesteld, er wordt vetraagd, vertraagd en vetraagd. En dan pas onnodig weggelakt.
Stond Babylon al om bekend bij hun omringende volkeren. Quote Zie zij vaardigde wetten uit en zijn zelf de eerste die deze breken.
Omtzigt slaat meermaals de spijker volledig op z'n kop in WNL. Bv. dat veel kamerleden meer bezig zijn met poetsen van de schoenen vd partijvoorzitter dan met praten met kiezers. Een districtenstelsel zou hier verandering in brengen en is veel democratischer, (NL had dit vroeger al !!).
Dank voor de tip . Ik heb Omzigt zeer hoog zitten en als hij dat heeft gezegd : Chapeau!! De "parlementaire democratie" in Nederland is een volslagen farce. Hoe kun je een specifiek verkiezingsprogramma presenteren gevuld met duidelijkheid en vervolgens in een kartel er een volslagen loopje mee nemen.
Maar hij heeft niks meegekregen van de eis dat Rutte onvoorwaardelijke steun vroeg van de coalitie.
@daytripper | 17-01-21 | 11:47: Omtzigt heeft gewoon bijna vier jaar volgens de partijdiscipline meegestemd. Hij zou eens naar een andere partij moeten. Maar dat doet ie niet. Hij is genoeg geschoffeerd door Rutte.
@zwartzondersuiker | 17-01-21 | 11:50: Tsja ... volledig waar .. je zou bijna zeggen dat de beste man bijna struikelt over z'n eigen integriteit.
Weet je wat democratisch is.
Als mensen die een belang hebben worden uitgesloten van het stemrecht.
Dus ambtenaren,dubbele paspoorthouders en uitkeringstrekkers.
@daytripper | 17-01-21 | 11:52: je kan het ook anders zien. Hij is uit de partijdiscipline gestapt omdat het volk hem zwaarder weegt dan de achterkamertjespolitiek. Dat vind ik nog veel sterker. Chapeau Omtzigt.
@Torwart | 17-01-21 | 12:11: wanneer heeft hij niet volgens de partijdiscipline gestemd dan?
Ja, bestuursrecht op de schop en toeslagen afschaffen. Goede punten van Omtzicht en Hoekstra.
Peilingen gezien vandaag?
De maffia onder leiding van Mark R gaat steady en krijgt er zelfs twee zetels bij.
De VVD weerspiegelt de volksaard van de Nederlander door de eeuwen heen. Dociel naar de macht toe hoe corrupt of misdadig die ook is en trappen naar beneden. We zitten de aankomende 500 jaar nog met Mark R opgescheept.
Kennelijk worden de alternatieven voor Rutte c.s. als nog erger ervaren...
maffia regels heet bij de VVD Rutte doctrine
@Odin | 17-01-21 | 11:51: nee, heeft vooral met ontwetendheid en desinteresse te maken. Maar met name door de 60+ groep die te simpel zijn om een betere toekomst voor Nederland te willen. En zo lang zij kranten blijven lezen waarin Rutte gespaard wordt, zullen zij de toekomst voor onze kinderen verzieken.
Tsja, Nederlanders hebben een heilig geloof in hun politici. In andere landen vallen ze van hun stoel van het lachen, die hebben echt wel door dat politici niet te vertrouwen zijn. Nederlanders niet. Die blijven hun corrupte shit verdedigen en blijven maar geloven dat het 'deze keer' beter zal gaan. Alles om de droom in stand te houden.....
@Odin | 17-01-21 | 11:51: Je bedoelt : ingeschat. "Ervaren" kan niet want ze krijgen de kans niet in onze "democratie".
@appeltjesgroeneweide | 17-01-21 | 11:53: met veel mensen gaat het gewoon goed. Die profiteren van de gestegen huizenmarktprijzen, dalende rente, hebben hun baan prima weten te houden in deze crisis. Iedereen stemt naar eigen voorkeur.
Heb de peilingen gezien. Zou het wel eerlijk gaan denkt u,? In mijn omgeving veel middenstanders die absoluut geen VVD meer gaan stemmen. Kotsen van algeheel beleid. Vind dan die oogekrikte cijfers zo merkwaardig. Ik kan er natuurlijk helemaal naast zitten maar na al dat gedraai en geliefd zullen ze zeker de hulp nodig hebben van de NPO. En zullen die ook krijgen. Aangezien de PVV toch aardig wat zetels heeft in de peiling zal de VVD hem toch wel een beetje knijpen. Daarbij komt het onvermogen van vele kiezers hen wel goed uit. Zo van; VVD krijgt zoveel stemmen dus dan zal het wel een goede partij zijn. Heeft niets, maar dan ook helemaal niets met corona te maken zoals de gesettelde partijen maar al te graag vertellen. Dat komt hen nu alleen maar heel goed uit. Angst als raadgever . Tja.
Politiek draait nu eenmaal om de macht, het is "hij of ik". Verder een sneu commentaartje, niveau afgunstige calimero.
@Bataafje | 17-01-21 | 12:04:
Gestegen huizenprijzen zijn voor 1 partij leuk. Vastgoedhandelaren. Voor huizenbezitters is het een papieren werkelijkheid.
@Mispel | 17-01-21 | 12:05: met gratis geld strooien kun je stemmen kopen, dat blijkt nu des te meer. Maar ook aan dat sprookje komt een keer een einde. En gratis geld, daar klinkt de gemiddelde Nederlander ook wel lekker. Het toont de hypocrisie en luiheid van ons volk. Gelukkig hebben we GS.
@Torwart | 17-01-21 | 12:14: GS is net zo hyprociet. Als de overheid gratis geld uitdeelt is het niet goed. Maar als ze GEEN gratis geld uitdeelt is het OOK niet goed.
Ik stel voor dat we bij de aangifte over 2020 de belastingdienst met zwart gelakte bladzijden afschepen. Koekje van eigen bakker.
De belastingdienst heeft uw aangifte al klaar staan, alleen nog even wat aanvullen of corrigeren.
Mark weet bijna alles van U.
Zou wel een mooie verzetsdaad zijn ja.
En dan ook allemaal meerdere uitspraken van de rechter negeren en liegen onder ede.
Want dat doen zij ook... o wacht nee.
Ik heb een gezin, baan en hypotheek..
Ik denk dat een hoop van de corruptie/wetsovertredingen/laksheid etc een voortvloeisel is uit de mentaliteitsverandering die eind jaren 70 vat kreeg op Nederland. De ambtenaar/manager van nu is de schooljongen van toen. Het was in die tijd ongelooflijk hip overal een loopje mee te nemen. Netjes gezegd: de normen en waarden/de properheid waarvoor oa Nederland bekend stond, stonden onder grote druk. Zoals het spreekwoord zegt: wie wind zaait zal storm oogsten!
True terror is to wake up one morning and discover that your high school class is running the country.
.
Kurt Vonnegut
@Piet Karbiet | 17-01-21 | 11:49: Inderdeed:)) ! Hoe toepasselijk.
De eerste golf van overheids wantrouwen werd door Prins Bernard veroorzaakt met de lockheed affaire.
Geweldig stukje van Jan Dijkgraaf over crimineel Mark R.: www.briefjevanjan.nl/aan-mark-rutte-3...
De man, Mark R, heeft geen enkele emphatie en bij hem ontbreekt elk schuldgevoel. Kortom, het zou bijna een psychopaat kunnen zijn. En nog steeds zijn er mensen die hem in het zadel helpen/houden.
@MoonBeebe | 17-01-21 | 11:45: Zolang de NPO geen ander geluid uitzendt, zal nog steeds een groot van de bevolking heilig in hem geloven. En toch beginnen mensen twijfels te krijgen over zijn beleid. Dat zie je ook terug in hun eigen peilingen. De stille menigte/meerderheid is er.
@MoonBeebe | 17-01-21 | 11:45: Pathologische leugenaar.
Mark Rutten is voor zover wij weten geen verdachte. Dat hele Mark R gebeuren is van hetzelfde niveau als crooked hillary.
Sneue zaadbrief. Mensen die niet kunnen begrijpen dat dit systeem, ontworpen door links met als motor de PvdA, op de schop moet en dat het niet gaat om bepaalde personen, zijn of te dom om ooit iets te begrijpen of hebben een andere agenda. De winst van deze crisis zou moeten zitten in het aanpakken van het bestuursrecht en het afschaffen van de toeslagen of in ieder geval sterk reduceren. Precies wat Omtzigt en Hoekstra willen.
@van Oeffelen | 17-01-21 | 12:16: exact. Nu je hier toch bent, wat zijn de vooruitzichten voor de pistes in graubunden/engadin?
@van Oeffelen | 17-01-21 | 12:16:
Exact dit.
@BobDobalina | 17-01-21 | 12:26: heel goed, vanaf morgen weer volop skiën.
We hebben nu de WOO in plaats van de WOB. Dat zal alles beter regelen. Volgens Pieter Klein van RTL duidelijk niet. En die kan het weten want hij heeft zich het schompes geWOBt in de toeslagenaffaire.
De manier hoe overheden ook gaan lakken, zaaltjes vol inhuurkrachten die woordjes stuk voor stuk gaan lakken, zelden wordt er automatisering toegepast..
@PorFavor | 17-01-21 | 11:38: welke bananenrepubliek heeft een wobprocedure?
@BobDobalina | 17-01-21 | 11:41:
Bananenrepublieken zijn gewoon een stuk eerlijker dan Nederland. Die zeggen gewoon: "fuck off, je krijgt het niet". In Nederland pretenderen ze een WOB te hebben, je krijgt alleen een document met alles behalve de punten en komma's weggelakt. En dan wordt er gezegd: "Zie we geven alles eerlijk toe, na een jaar vragen". Dan is het in die bananenrepublieken nog beter geregeld.
@peterdh | 17-01-21 | 12:17: ben je even vergeten hoeveel zaken aan het licht zijn gekomen door die wobprocedures? Dat het niet optimaal werkt betekent niet dat het helemaal niet werkt. In echte bananenrepublieken zijn ze overigens alles behalve eerlijk. Wellicht bedoelt u dat het volk weet dat ze niet weten waar ze aan toe zijn behalve dan dat ze genaaid worden.
@BobDobalina | 17-01-21 | 12:24:
Kun je nagaan hoeveel zaken meer er aan het licht hadden kunnen komen. En hoeveel tijd en geld er bespaard had kunnen worden als men de WOB goed had toegepast.
De dikke taaie laag ambtenaren in het bestuur moeten aangepakt gaan worden, anders verandert er nooit iets. Ze gedragen zich als onaantastbare godjes want niemand is ooit persoonlijk aansprakelijk. Om te beginnen dus helemaal niets meer weglakken graag. Is dat wat die nieuwe maatregelen gaan bewerkstelligen? Stel je voor dat het OM ambtenaren zou kunnen gaan aanpakken (die de wet overtreden). That’ll be the day
@mreasyaloha | 17-01-21 | 11:36 |
"De dikke taaie laag ambtenaren in het bestuur moeten aangepakt gaan worden, anders verandert er nooit iets."
Kan niet. Pikmeerarrest.
Gisteren riep iemand dat hier de verantwoordelijken persoonlijk moeten worden vervolgd.
Ik vind dat een vreselijk volks standpunt. Want in hoeverre is hier sprake van persoonlijke opzet/kwade wil.
Maar aan de andere kant: Politici en ambtenaren hebben de bankierseed doorgedramd (Hoera PvdA). Je ziet nu dat Ralph Hamers persoonlijk vervolgd wordt vanwege precies zo iets: Wettelijke targets niet halen.
Dus ja, als de politiek en ambtenaren zoiets voor anderen verzinnen, mogen ze er zelf ook mee opgeknoopt worden.
At your service
Dat ben oa ik geweest. Zo lang zulke figuren falen op falen kunnen stapelen zonder enige consequenties dan wordt het voor zo'n ambtenaar ook een erge ver van mijn bed show en zal het hem/haar aan de kont roesten wat er met de betrokkene (zoals dat zo mooi heet in bestuursrecht) gebeurt.
Er zou best wat meer verantwoordelijksheidsgevoel gekweekt mogen worden bij den ambtenaar, en als dat met zo iemand voor het hekje te brengen moet gebeuren, dan moet dat maar.
Persoonlijk heb ik wel eens met bestuursrecht te maken gehad (binnen mijn kennissenkring overigens ook) en geloof mij dat zijn echt geen grappen. Met een pennestreek ben je gewoon de sjaak. De overheid heeft oneindig diepe zakken en die worden dan dus ook aangewend om jou te traineren. Stukken te laat leveren, WOB verzoeken om ongeldige redenen afwijzen etc. En voor iedere scheet kun je weer naar de bestuursrechter als je je gelijk wilt halen.
Als je dat in ogenschouw neemt, dan is persoonlijke verantwoordelijkheid bij moedwillig kwaadaardig of laks handelen van een ambtenaar waardoor een burger in de problemen komt echt geen brug te ver mijnsinziens.
Als ik fout maak in een ontwerp bij mijn werk, dan ben ik ook degene die daar uiteindelijk rekenschap voor af mag leggen voor het hekje als daar doden of gewonden bij vallen. Comes with the job. Dat zou bij ambtenaren die bestuursmaatregelen opleggen ook zo moeten zijn. Gelijke monniken, gelijke kappen.
Ik begrijp de emoties na de toeslagenaffaire. Van enig strafbaar handelen bij de vertraging in de wobprocedures of de verkeerde beoordeling lijkt echter geen sprake te zijn. Of laat ik het anders zeggen: er komt geen delict in beeld dat zou zijn begaan en dat wordt door de personen die vinden dat hier een misdaad wordt begaan ook niet geroepen. Het is een beetje emotioneel populistisch gewauwel aan het worden.
@PorFavor | 17-01-21 | 11:42: Ed Nijpels noemde hem in WNL een briljant denker, geschikt binnen de VVD befiel is befiel .
Daarna als je alles verkloot hebt als zoenoffer voor de partij opstappen.
@BobDobalina | 17-01-21 | 12:04:
Overtreding van de wet is strafbaar. Punt. Er staat een termijn en die is te houden. Anders schaf je de wet maar af.
@Frau Merkel | 17-01-21 | 12:08: overtreding van een strafbepaling is strafbaar. Er zijn veel andere normovertredingen die niet strafbaar zijn. Een trage reactie op een wobverzoek is voor zover ik weet nergens strafbaar gesteld (anders zou morgen nog het hele zwikje ambtenaren die hiervoor verantwoordelijk zijn opstappen).
Een politie agent wordt ook gewoon vervolgd als ie een onschuldig persoon neerschiet, waarom zouden ambtenaren van de belastingdienst anders moeten worden behandeld?
@4HoogAantWater | 17-01-21 | 12:33: volgens mij worden ambtenaren van de belastingdienst ook vervolgd als ze iemand neerschieten, schuldig of onschuldig.
@4HoogAantWater | 17-01-21 | 12:33: In het kader van het fraudebeleid met de kinderopvangtoeslag hebben de ambtenaren gewoon de wet uitgevoerd zoals die door de Eerste en de Tweede Kamer is vastgesteld.
Hoe zou u het vinden als ambtenaren NIeT de wet zouden uitvoeren?
Dit is al jaren bekend en was vroeger voorwerp van een lucratieve tak van sport: de overheid verbeurde vetragingsboetes. Dat leidde weer tot enorme aantallen mogelijk zinloze wobverzoeken alleen maar om de boete te innen. In plaats van de procedure te versnellen werden de boetes afgeschaft. Vertraging is eerder regel dan uitzondering in het bestuursrecht overigens.
Zie ook www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/.... Als ik me niet vergis was GS geen voorstander van die boete destijds. Maar het geheugen is ook bij de kabinetshaters soms kort.
@BobDobalina | 17-01-21 | 11:37:
Er moet druk op staan, anders doet de overheid niets. Heb je een alternatief?
@Frau Merkel | 17-01-21 | 12:10: ik denk dat die boete best een goede maatregel was. Alleen zou die niet naar de aanvrager moeten (vanwege verkeerde prikkels) maar bijvoorbeeld in de algemene middelen (voor zover het om zelfstandige bestuursorganen gaat). En gewoon meer ambtenaren aannemen om deze verzoeken af te handelen. Dat vindt het volk overigens weer niet leuk: meer ambtenaren.
@Frau Merkel | 17-01-21 | 12:10: Ambtenaren en politici in persoon aansprakelijk stellen voor die vertragingsboetes. Niet de sneue belastingbetaler moet de sjaal zijn van de o zo geliefde vertragingsspelletjes maar de direct verantwoordelijken. Ze moeten het voelen. Als je in het bedrijfsleven dit soort strapatsen uithaalt, vlieg je er ook uit en wel zonder wachtgeld of ander baantje waar je de boel weer kunt gaan verkloten.
En nee, niet meer ambtenaren, want iedere ambtenaar erbij leidt slechts tot nog meer tijdsverlies omdat ze nog meer af gaan lakken.
@5611 | 17-01-21 | 14:01: Dat ben ik met je eens, maar dan moet de boete gaan naar de verantwoordelijke ambtenaar bovenin. Die beslist over de inzet van capaciteit.
Rustig aan alstublieft.
Het gaat niet over u: het gaat over uw baas.
En oprecht bedankt voor uw inzet.
Die nuance is er binnen de panelen denk ik ook wel. Het lastige is dat u naast ambtenaar ook burger bent en u dus ook, mocht het een keer fout gaan, vol de sjaak bent van uw eigen organisatie.
Het zou interessant zijn te onderzoeken of er bij een bepaalde schaal een omslag plaats vindt.
Dank voor uw dienstbaarheid.
Ambtenaren hebben nog een ander groot probleem.
Zelfs als ze een WOB verzoek binnen krijgen, dan hebben ze vaak geen idee waar ze de gevraagde informatie vandaan moeten halen.
De systemen zijn vaak onvolledig, onduidelijk, niet of slecht gekoppeld. Vaak weet men niet welke afdeling, of afdelingen, gaan over de specifieke stukken, en elke aparte tak heeft weer een eigen archief etc etc.
Al het voorgaande kunnen ze zelf ook niet over beslissen, want dat doen managers die een HBO'tje Bestuur hebben gedaan, en twee cursusjes 'effectief leiderschap' bij de Bestuursacademie. Inhoudelijk zijn dat kansloze figuren.
Nou, veel succes gewenst beste ambtenaar, en vergeet niet dat je altijd de gebeten hond bent, hoe hard je ook je best doet.
Thank you for your service.
Heb niets tegen de werkende ambtenaren.
Het enige dat ik van u vraag: stem buiten-kartel (behalve CDA).
Tsja, het volk krijgt de leiders die ze verdienen. En daarbij, kijkend naar Den Haag, dit is het beste wat we te bieden hebben. Nederlanders met hoge opleidingen, van respectabele universiteiten, met goede opvoeding, veel kennis en ga zo maar door. En dit is wat er uit komt. Deze mensen zijn de beste lui die we hebben. We hebben niet beter. Kun je nagaan hoe Nederland is afgegleden de afgelopen jaren als dit is wat Nederland te bieden heeft. Criminele achterbakse leugenaars maken deel uit van ons politieke stelsel en erger nog, we doen er niets aan behalve klagen. Hebben jullie eigenlijk wel door dat je je leven lang kan blijven klagen maar dat er nooit iets zal veranderen. Als je verandering wilt moet je dat zelf doen. Politici doen het niet voor je, die zorgen goed voor zichzelf en hebben weinig tot niets te klagen. Waarom zouden die willen dat er iets veranderd? Ja, op het moment dat er een camera draait sprinten ze er op af om te laten zien dat zij het beste met het Nederlandse volk voor hebben. Zo lang ze maar een auto met chauffeur hebben, 1000 onderkinnen zoals zo'n beetje elke volgevreten burgemeester, goud omrande regelingen, en geen last hebben van het corona virus. Wat er ook gebeurd, zij krijgen hun geld toch wel. En Nederlanders? Die hobbelen over enkele weken weer achter elkaar aan richting de stembus omdat ze ervan overtuigd zijn het nu beter zal gaan, als je maar stemt. Hoe noem je iemand die telkens hetzelfde herhaalt maar een andere uitwerking verwacht? Ga maar lekker stemmen en denken dat er iets veranderen zal. Eigenlijk is het gewoon zielig.....
Weekes,Teeven, Opstelten, vd Steur, Hunnik, Zijlstra en Wiebes. Hij weet ze wel uit te zoeken onze Mark allen opgestapt.
Een overheid die zichzelf niet vertrouwt. Een overheid die de regels aan zijn laars lapt. Een overheid die volstrekt niet transparant is. Een overheid die zijn burgers knevelt. Een overheid die de democratie verkracht en op de grondwet spuugt. Allemaal ontwikkelingen die ten tijde van de Rutte kabinetten verder zijn geperfectioneerd. Resulterend in een overheid als vijand van degenen die ze moeten dienen.
Kortom de blauwdruk van de EU in Brussel. Waar de Nederlandse regering zich, met Rutte als loopjongetje, volledig aan verknocht heeft.
Schakel de mens, de burger uit dan heeft de macht vrij spel, en velen lopen daar maar al te graag blind achteraan. Soort zoekt soort.
Je naam tot in de eeuwigheid verbonden aan de Rutte doctrine.
Het is je gegund Mark.
De hele Nederlandse overheid is corrupt en crimineel inclusief het koningshuis ze dekken mekaar graaien uit de grote pot het houd nooit meer op.
Weet zeker dat heel veel oud-politici spijt hebben van die WOB. Was toen heel idealistisch en transparant maar er komt nu te veel stinkende rotzooi omhoog nu. Onder een Ollongren was zo'n wet met veel bevoegdheden voor burgers er nooit gekomen. Die vindt het maar een gruwel, die inspraak en verantwoording afleggen enzo.
Ligt niet aan de overheid.
Ligt aan tweede kamer. Die is zijn functioneren verloren. Ambtenaren zullen ambtenaren. Regering zal regeren.
Tweede kamer moet tweedekameren.
Je hebt wel een punt: tijdens Rutte II was de hele kamer aan her regeren (op een enkeling na) en destijds voorspelde ik al een nieuwe parlementaire enquête aangezien de controlerende taak werd verwaarloosd.
Dan moet allereerst de tweede kamer wel de informatie krijgen waar ze recht op heeft
@mreasyaloha | 17-01-21 | 11:42: motie van wantrouwen dan.
@Knufter | 17-01-21 | 11:57: Die het vervolgens niet haalt want coalitiediscipline.
Daarom dus de partijen aanpakken of de Grondwet aanpassen. Daar zit de rot.
Bij een beroep op de rechter m.b.t. een Wob-verzoek trof ik al eens twee gemeente-ambtenaren die met droge ogen beweerden dat er geen belang was m.b.t. de gevraagde informatie.
Van het leerstuk m.b.t. het algemeen belang van publieke controle op het functioneren van organen van de overheid hadden zij duidelijk nooit gehoord, en vermoedelijk het college van B en W ook niet, anders hadden ze deze dwazen niet gestuurd om de gemeente ter zitting te vertegenwoordigen.
Vervolgens vraagt ook de rechter nog op barse toon wat eigenlijk het belang was bij de gevraagde informatie. Na uitleg m.b.t. het belang van openbaarheid zag je hem denken; oh ja, oh ja. .. Man, man, man.
Het is een deel van het probleem; bij de overheid werken hele horden incompetente dwazen; als de kennis ontbreekt om de geldende regelingen behoorlijk toe te passen wordt alles waardeloos, de regelingen, en rechten en plichten.
En op LinkedIn een heel betoog van 1 of andere gast dat de mensen die Rutte aan het uitjoelen waren maar even wat neer respect moesten tonen, want Rutte heeft zich al meer dan 10 jaar ingezet voor De Mensen en hoeft daarom niet afgebrand te worden op dit ‘recente’ schandaal. Heumeu’s, ALLEMAAL!!
Respect moet je verdienen
@MoonBeebe | 17-01-21 | 11:32: Respect is een fenomeen geworden dat te pas en te onpas gebruikt/misbruikt wordt. Mark Rutte is MP van Nederland en hoort met respect te worden bejegend dus niet worden uitgejouwd. Wat is Nederland zéér diep gezonken dat het geen normaal 'burgerlijk fatsoen' meer kent! Elkaar uitmaken voor rotte vis is het helemaal. Blijkbaar.
@Lupuslupus | 17-01-21 | 11:46: Respect moet je verdienen. Iets wat Rutte beslist niet doet.
@Lupuslupus | 17-01-21 | 11:46: Mark Rutte dient als MP het volk, dat vertrouwen in hem stelde door op hem te kiezen ook met respect te behandelen. Dat heeft hij niet gedaan. Hij heeft met voeten de Grondwet betreden en lacht alles weg. Hij zit diep verzonken in zijn gsm als er debatten zijn en heeft niet de beleefdheid de sprekers aan te kijken. Uitjouwen is niet de juiste manier maar de stelling dat je hem met respect hoort te bejegen? Sorry hoor, ik zou zeggen " beleefd" bejegen.
@Mbovenka | 17-01-21 | 12:00: Respect is een woord dat tegenwoordig vooral door Marokkanen te pas en te onpas misbruikt wordt.
Ik heb een paar maanden op een gemeentehuis gewerkt. Over het algemeen prima mensen, zij het met een hoog ons-kent-ons gehalte dus je komt er als buitenstaander niet tussen, maar enkele ambtenaren menen dat zij hemelhoog boven het gepeupel staan. Uiteraard wel knipmessen voor de burgemeester. Ik geloof dat de meesten nu al bijna een jaar thuis zitten vanwege corona, met schijtpapiervergoeding, en alles gaat gewoon door.
Nah reiskostenvergoeding ingetrokken en een paar zakjes oploskoffie gekregen.
@winkelwagenmuntje | 17-01-21 | 11:29: Dan zit u nog niet hoog genoeg in de boom. Uw directeur-generaal zal toch echt niet oploskoffie drinken.
Zucht. Zelfs onze officiële deadlines voor het beantwoorden van WOB-verzoeken zijn een van de langste ter wereld.
De lijst met opgestapte VVD ministers en ranzige schandalen is inmiddels een boekenreeks en ook vandaag nog steeds ver nr 1 in de peilingen, treurig maar blijkbaar verdient dit land niet beter
Laat de oppositie eerst maar eens met betere kandidaten en programma’s komen. Het is een grote grap, en als Wilders zo graag wil regeren dan zal hij toch eerst naar zichzelf moeten kijken. Die vent zit al zo lang in de politiek zonder ook maar iets gedaan te krijgen
@SwipeHerman | 17-01-21 | 11:29: En hoe zou dit nou komen? Misschien iets met op voorbaat uitsluiten van?
@SwipeHerman | 17-01-21 | 11:29: En waarom komt dit denk je? En nee, niet de issue van islam. Zoals vele reaguurders al vaker zeggen, cordon sanitaire. Hij die niet dezelfde richting volgt, wordt buitengesloten. Dat is iets wat niet ontkent kan worden. Veel liever had ik Forum voor Democratie gehad als een echt rechtse partij, maar de afgelopen 2 jaar zijn ze hard gestruikeld. Een andere reaguurder zei ook dat er bij de oppositie geen collectieve gedachtegoed is. Dit ligt dus niet alleen aan Wilders.
@SwipeHerman | 17-01-21 | 11:29:
De oppositieprogramma's zijn prima en sterk contrasterend met de huidige kliek. De gemiddelde kiezer beoordeelt alleen niet op programma's en is vatbaar voor de tergende onzin van de NPO.
@SwipeHerman | 17-01-21 | 11:29: Helemaal mee eens, een van de weinige die geweldig oppositie kan voeren en een serieuze kans zou kunnen maken om de grootste te worden, en komt vervolgens weer met een verkiezingsprogramma dat teveel extreme plannen bevat waarmee hij zelf al een excuus aanreikt om te worden uitgesloten, het is zonde dat die lavendelsnuiver het nu ook heeft verkloot want het aanbod in de oppositie is idd heel karig
@citywok | 17-01-21 | 11:37: De vele schandalen en deze toeslagenaffaire zijn zelfs op de NPO toch vaak genoeg voorbij gekomen, dan zou je toch moeten denken dat zelfs de grote meerderheid aan gemiddelde NPO kijkers hun twijfels zouden moeten krijgen
@SavingPrivateHenk | 17-01-21 | 11:42: Vele jaren indoctrinatie doen wat met de mens. Met mij niet want ik heb al 15 jaar geen t.v. meer. Als ik s morgens vroeg of s avonds laat met mijn honden langs de huizen loop, staat werkelijk overal de t.v. aan; 'het kastje van de duivel'. Om dat laatste is smakelijk gelachen maar het bewijs is inmiddels wel overduidelijk. Voor wie het wil zien zeg ik er dan maar even bij. En omdat het Zondag is, de dag des Heeren: 'want God zal hen zenden een kracht/energie der dwaling, dat ze de leugen zullen geloven'. De 2e brief van de apostel Paulus aan de Thessalonicenzen vers 11.
De leugen dat God niet bestaat èn dat de Satan niet bestaat. De Satan, door Christus zelf genoemd 'de overste van deze wereld'.
@Lupuslupus | 17-01-21 | 12:03: Beste, ik laat u in uw waarde, maar bespaar mij uw godsdienstige "waarheden". U mag dan geen tv hebben, volgens u het kastje van de duivel, maar u zit wel veelvuldig op internet en hier op GS. Er is geen bewijs dat God niet bestaat maar ook niet dat hij wel bestaat. En als dat laatste wel waar zou zijn, dan zou hij veroordeeld moeten worden of op zijn minst een schop onder zijn kont moeten krijgen voor al het leed in de wereld onder zijn toeziend almachtige oog.
@MoonBeebe | 17-01-21 | 13:04:
Religie is niets meer of minder dan het afschuiven van de eigen verantwoordelijkheid.
@Lupuslupus | 17-01-21 | 12:03: prachtige uitleg van een stukje uit het sprookejsboek van Brian
Nou was wel heel verbaasd om te horen dat Pieter een lijst had gevraagd met wetten die nog steeds niet bekrachtigd zijn. Hij noemde het gênant
Pieter is mi té netjes
Volgens Omtzicht moet het bestuursrecht op de schop.
Volgens mij moeten de partijen op de schop of de Grondwet.
Het volk zou toch eens moeten zeggen: Stop! Maar het niveau van de Nederlandse kiezer is ronduit stuitend. In een gemiddeld derdewereldland heeft de kiezer meer politiek besef. Hier zitten hele volksstammen voor de buis te gapen bij Heel Holland Bakt, Boer zoekt Vrouw, The Voice of Holland en All You Need Is Love. Ondertussen stemmen ze op de vvd, die hen aan de lopende band voorliegt en keihard naait. Afgezien van hen die beleggen in multinationals hebben ze geen idee hoe de vvd acteert. Als je in de Jumbo je boodschappen doet en je kijkt om je heen: bijna 1 op de 4 van die mensen stemt op die nitwit. Scary.
Stuitend, inderdaad!
@PorFavor | 17-01-21 | 11:28: Uganda. Maar dat kun je met de beste wil van de wereld geen democratie meer noemen. Ik hoop dat die reggae-zanger het allemaal overleeft.
@goedverstaander | 17-01-21 | 11:31: Mijn naamgenoot doet het al 30 jaar uitstekend, geen oorlog, geen ellende dus lees jezelf eerst even in voor je een reggea nitwit gaat steunen
De Rot zit veel dieper, bv bij de Raad van State met rechters als Wieland die mensen tot terugbetaling van 20,000 euro veroordelen omdat ze een foutje maken bij inschatting toekomstig inkomen en toeslagen van ~100 euro. Wieland en zijn collega's zouden zich kapot moeten schamen.
Die zouden op een schavot moeten te komen staan, na oneervol en verwijtbaar ontslag wel te verstaan.
@Vanilla | 17-01-21 | 11:22: Ontslag is niet perse nodig. Nadat de guillotine is gevallen is de kans dat je maandag weer aan de slag gaat te verwaarlozen.
Het was een foutje van 40 Euro.
@goedverstaander | 17-01-21 | 11:26: Mwoa, dit type ambtenaar is dermate verheven boven het reguliere gepeupel, dat ze zich dit soort 'lastige, vervelende' handelingen gewoon achter zich laten.
En het hele lichaam is door en door verrot, zit niet alleen in het kopje.
@goedverstaander | 17-01-21 | 11:26: ghegheghe
Dan lijkt me Wiebes een prima raadsheer aldaar.
Strikt genomen zijn het geen rechters. Ze worden ook niet voor het leven aangesteld. Men noemt ze staatsraden.
@BobDobalina | 17-01-21 | 11:45: wieland is een ambtenaar van staat. Een soort griffier. Zie nl.m.wikipedia.org/wiki/Lid_van_de_Ra...
U doet uw naam eer aan. Lees artikel 11 Wet Algemene Bepalingen: "
Artikel 11 De regter moet volgens de wet regt spreken: hij mag in geen geval de innerlijke waarde of billijkheid der wet beoordeelen."
De rechter moet volgens de letter van de wet recht spreken. Die wet is immers door de Eerste en Tweede Kamer vastgesteld en goedgekeurd.
Hier een voorbeeld uit de jurisprudentie:
"Rechtbank Noord-Nederland oordeelt dat de aanslagen correct zijn. De inspecteur heeft bij het opleggen van de aanslag namelijk de geldende wet- en regelgeving juist toegepast.
X is het niet eens met de aan hem opgelegde IB/PVV-aanslag. Volgens hem is de aanslag naar een te hoog bedrag opgelegd. Ter zitting bevestigt X dat hij niet betwist dat het weigeren van de giftenaftrek, het belasten van de nabetaling van het loon in het jaar van ontvangst en de toepassing van het progressieve tarief een juiste toepassing van de wet- en regelgeving is. Volgens X is (de uitkomst van) deze wet- en regelgeving echter onrechtvaardig.
Rechtbank Noord-Nederland oordeelt dat de aanslagen correct zijn. De inspecteur heeft bij het opleggen van de aanslag namelijk de geldende wet- en regelgeving juist toegepast. Verder merkt de rechtbank op dat zij, op grond van art. 11 Wet algemene bepalingen, geen oordeel kan geven over de innerlijke waarde of billijkheid van de wet. Gelet daarop zal de rechtbank het door X verzochte oordeel over de rechtvaardigheid van de wet- en regelving niet geven."
Doctrine is routine gewoon omdat het kan in dit land
Inderdaad.
Het kan, omdat het niet bestraft wordt.
Sterker nog:
Het kan omdat het beloond wordt,
@PorFavor | 17-01-21 | 11:30: De oppositie is buiten spel gezet dankzij de fractiediscipline. Een collectief blok van oppositiepartijen is nog steeds minder dan de helft, en dus tandeloos.
Elke vertraging zwaar beboeten. Dat zal ze leren. Oh wacht, dan betaalt de belastingbetaler de boete aan de overtreder. Misschien beter de trage raamambtenaren dwangarbeid laten verrichten. Assembleren van manueel bediende knijpinrichtingen voor wasgoed bijvoorbeeld.
Illegalen die te lang in hun procedure zitten krijgen wel in totaal € 63 miljoen als schadevergoeding na een jaar.
@Piet Karbiet | 17-01-21 | 11:27: Is dit Amerika? Daar lappen ze die ambtenaren aan hun laars en krijgen ze inderdaad miljoenen dollars aan vergoeding.
Die boete was er, maar is afgeschaft
Het is zelfs raar dat een 2e kamer een WOB moet indienen en ook dan vellen met zwarte strepen krijgt en ook niet eens alles krijgt. Alleen dat zegt al genoeg over hoe rot het systeem is als de controlerende partij niet mag controleren.
Juist, dat heb ik nooit kunnen begrijpen dat dat is toegestaan.
Verwonderlijk niet? Ambtenaren worden wettelijk beschermt tegen persoonlijke aanspraakbaarheid en dan nog alles wat je doet tot het uiterste willen verbergen. Hoe rot moet je gedrag/motivatie/beslissing dat dan wel niet zijn? Zeg tegen een crimineel dat hij onschendbaar is en hij biecht alles op, een ambtenaar schijnbaar niet.
Inderdaad zorgwekkend.
Blijkbaar is het gedrag van de ambtenaar dusdanig onethisch dat hij het zelfs dan nog wilt verbergen.
Althans, dat is mijn vermoeden.
De Rutte Doctrine... gaat nog eens groot worden.
En generaties duren voordat deze vorm van corruptie weer uit het ambtenaren-systeem verdwenen is. Als dat ooit nog kan...
Wat heeft corruptie er mee te maken? Het is simpelweg frustreren van het democratisch proces, zonder direct financieel belang.
@oldandwise | 17-01-21 | 11:18: Corruptie betekend niet dat er een envelop over tafel moet gaan. Er kunnen veel redenen zijn om regels aan de laars te lappen. Verrijking kan ook bestaan om een positieve waarborgen etc.
@oldandwise | 17-01-21 | 11:18:
Het in stand houden van de status quo.
Lijk mij toch dat regels en wetten frustreren met een bedoeling, dat dat corruptie is.
Corruptie door individuele belangen van ambtenaren, zoals positiebehoud, toekomstige banen veiligstellen, uitbreiding van persoonlijke macht en invloed, doordrukken van individuele overtuigingen tegen het beleid of zelfs landsbelang, etc. etc. etc. Moet ik doorgaan?
Als deze "rot" weg is zijn we geïnfiltreerd met de volgende "rot" . Namelijk de rot die voorkomt uit het verplicht in dienst nemen van allochtonen. De,willekeur, discriminatie, vriendjespolitiek en corruptie heeft dan ongeloofelijke vormen Angenomen dat je als goedwillende Nederlander eigenlijk alleen nog maar weg kunt gaan
Ambtenaren die denken dat ze God zijn.
Zo lang die overal mee weg blijven komen gaat dat ook niet veranderen. Het wordt echt tijd dat er koppen gaan rollen in dat ambtenarenapparaat en dat die figuren persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de geleden schade.
@Vanilla | 17-01-21 | 11:20: En dat kan ook gewoon binnen de huidige wetgeving. Maar het gebeurt niet. Ook het OM moet op de schop. Niet alleen hierom.
Ambtenaren die denken dat ze boven de wet staan.
En terecht.
Ze staan boven de wet.
Ten eerste omdat ambtenaren nooit verantwoordelijk worden gehouden voor hun handelen, en er geen consequenties staan op machtsmisbruik, corruptie en afpersing, eerder beloningen.
En ten tweede omdat de burger het nooit, maar dan ook NOOIT zal winnen van De Koning in de rechtszaal.
@jemagookniksmeer | 17-01-21 | 11:31: God was een prutser in de ogen van een ambtenaar, een weekend van één dag, pffff...
De rechtstaat bestaat al jaren niet meer. Nederland die volgens het buitenland een goed rechtssysteem heeft, totdat ze de waarheid leren kennen.
Mooi wel 2 zetels erbij in de peiling van MdH, onbegrijpelijk
Je begrijpt het niet hé. Maar goed, het zal wel zoiets zijn als liever blijven zitten in een slecht huwelijk dan kiezen voor verandering en eigen verantwoordelijkheid te nemen. Het is makkelijker om een ander de schuld te geven.
VVD-ers worden niet geraakt door deze affaire.
En VVD-ers zijn van het type: als het mij niet raakt boeit het niet, iedereen kan de tyfus krijgen zolang het mij maar goed gaat.
Het is echt ongelooflijk, zijn die mensen zich bewust van de wandaden van deze overheid of zijn het wellicht de plegers. Zo stom? Volgen ze geen media anders als de NPO? Of gewoon geen interesse? Het is mij een raadsel.
Dit is een bewust onderdeel van misdrijven zoals knevelarij.
Zeker. Het is niet toevallig dat er weinig notulen gemaakt worden en veel overleggen mondeling/telefonisch gebeuren.
Die muur, die mag niet meegeven. Daar moet je kop op stuk.
@Diederik_Ezel | 17-01-21 | 11:14:
Dat lijkt inderdaad binnen dit kabinet structureel op pijnlijke/dubieuze dossiers het geval te zijn. Zeer kwalijk. Zo is er namelijk niets meer te controleren door de Kamer en de politieke pers.
REAGEER OOK