Baudet verknipt Omtzigt voor fake news video
BeDENKelijke actie van Fakenews voor Democratie
We knippen wel eens een stukje Tweede Kamer voor ons YouTube-kanaal. Kwinkslagen, scherpe interrupties, een goede bijdrage of een lekker debatmomentje: vinden we leuk. En u ook: die twee uur Wilders bij de Algemene Beschouwingen gaat richting een half miljoen. Dus toen we gisteren Thierry Baudet bij de interruptie-microfoon aan Pieter Omtzigt hoorden vragen of hij voor of tegen de euro is, en hem na diens antwoord verweet "controlled opposition" te zijn (raar verwijt tegen een coalitiekamerlid die zijn eigen regering controleert, maar OK), vonden we dat leuke video content voor de liefhebbers (maar iets te veel vierkantecentimeter-politiek voor een topic op GS). Op GSTV YouTube is het bijschrijft een keurig enerzijds, anderzijds: "Thierry Baudet valt Pieter Omtzigt aan tijdens een debat over de EU. Maar Omtzigt laat het er niet bij zitten, en voorzitter Arib heeft ook geen zin om Baudet een gratis knipfilmpje cadeau te doen. WIE HEEFT ER GELIJK?" U mag van ons dus lekker zelf kiezen tussen Thierry, Pieter & Khadija.
Die eigen keuze, daar denkt de video-editor van Forum voor Democratie iets anders over. Hierboven zie je de beelden zoals het zich werkelijk chronologisch afspeelde tijdens het debat over de EU-top (controleer het zelf, vanaf 14u26), en waarin de voorzitter Baudet vanaf 5 minuut 50 afkapt omdat ze bang is dat hij de interruptie zal verknippen tot een persoonlijke aanval in een filmpje. In onderstaande video zie je tot minuut vijf hetzelfde als hierboven, en daarna gebeurt er precies wat Arib al vreesde: het laatste (en tamelijk dodelijke) antwoord van Omtzigt is weggelaten en vervangen door een antwoord van Omtzigt op een ándere vraag, van een ánder Kamerlid. Zouden Forumleden- en kiezers het leuk vinden om zo misleid te worden door hun eigen leider?
De door FvD weggelaten laatste woorden van Omtzigt tegen de luie zelfvoldaanheid waarmee Baudet retorische speldenprikken verwart met democratisch ambachtelijk handwerk, waren dan ook heel pijnlijk vol op de Forumneus: "Toen u niet in de Kamer zat, heeft u meer initiatiefnota's op de agenda weten te zetten, dan toen u wél in de Kamer zat", waarmee Omtzigt verwijst naar het burgerinitiatief waarmee Baudet vóórdat hij Kamerlid werd aan zijn toekomstige collega's vroeg om een parlementaire enquête naar de invoering van de euro. Die kwam er toen niet. Jammer, want een onderzoek naar die Europese Ponzipoen waar we zijn ingerommeld door Gerrit Zalm & kartelkornuiten, zouden we nog steeds héél graag meemaken. Was er maar een partij in de Kamer die daar politiek voor ijverde.
Maar helaas. Bij Forum zijn ze veel te druk met zichzelf met het vingerwijzen naar anderen met het eren van de grote leider met wachten op het magische moment dat Baudet ineens de alleenheersende baas van alles wordt met het monteren van fake news video's over collega-Kamerleden. Daar win je misschien een heleboel zwevende zieltjes mee in maart, maar het leidt politiek tot helemaal niets en dan kan Baudet wel roepen dat coalitiekamerlid Omtzigt "controlled opposition" is, hij is zelf degene die als populistische bliksemafleider alle door het partijkartel ommuurde onderwerpen op tafel probeert te gooien (de corrupte EU, de falende euro, de kansloze migratie, de absurdistische klimaatpaniek), maar geen enkel onderwerp krijgt politiek handen en voeten. Alleen retorisch tromgeroffel, Baudets eigen borstklopperij en verknipte video's van debatmomenten die niet echt gebeurd zijn. Mogen de Forumfanboys nu weer boos worden op de boodschapper, maar we zeggen het simpelweg zoals het is: De enige die wint met deze strategie, is Thierry Baudet. En Thierry Baudet is alles waar het Thierry Baudet om te doen lijkt.
Kijkwijzer: door FvD verknipte fake news debatbeelden
Social
"Duidelijk visueel overgangseffect"
Social
Maar ga vooral eens aan het WERK, Tjer.
Social
Reaguursels
Inloggenalsnog veel erger kan t niet worden. Vooralsnog team Hiddemeister en de Baudetraket.. Nooit geschoten altijd mis, net zoals met het huidige kabinet.
Hij verspreid expres fake news en iedereen lijkt hey maar prima te vinden... Ook een vrij laag niveau voor iemand die zo narcistisch is dat die zichzelf de beste van Nederland vindt. Nee doe mij dan toch Geertje maar
Laat ik voorop stellen dat ik ongeknipte video's van debatten beter en sjieker vind. Maarrrrr, Omtzigt speelt op de man en kiest een verdedigende strategie op de vraag van Baudet die hier wel een punt heeft. Dat punt is niet zomaar een punt, maar gaat over de houdbaarheid van onze munt. Is het dan zo erg wat FvD met dit filmpje deed? Wordt het geschetste beeld onderuit gehaald? Nee, dat valt best mee. Dit artikel had mijn inziens over de inhoud mogen gaan met een kleine uitsmijter over de vorm. En inderdaad: hoelang houden we de opkoopprogramma's nog vol?
Eens met bovenstaande redenering
Gekeken en al is er inderdaad een soort visueel effect, dat is erg kort, minder dan een seconde. Plus als je alleen luistert merk je het ook niet.
Zou FVD sieren als ze dat een beetje aanpasten, maar helemaal fakenieuws is het ook niet.
Vind wel dat de FVD de geest van de overeenkomst met de kiezer heeft geschonden, ze hadden er over na kunnen denken en kunnen nagaan dat dit onvoldoende duidelijk is...
Het staatsjournaal komt met exact hetzelfde bericht met exact dezelfde teneur, eveneens de ontmaskering van Omtzigt als EU-laaf verdoezelend.
Van de NOS verwacht je dat.
Dus, het is niet waar?
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 20:45:
Het punt van Baudet staat als een huis. De staatsomroep heeft dat met dezelfde slinkse trucs als in dit topic alleen maar bevestigd.
Wat doe je namelijk als je een boodschap niet wilt horen? Je gaat het hebben over "de manier waarop" de boodschap gebracht wordt. Een ultiem zwaktebod uiteraard, maar daarmee dus een bevestiging.
Jammer dat het het anders zo kritische GS zich v.w.b. Baudet weer zo in de kaarten laat kijken.
"... en hem na diens antwoord verweet "controlled opposition" te zijn (raar verwijt tegen een coalitiekamerlid die zijn eigen regering controleert, maar OK)"
"controlled opposition" betekent niet 'controlerende oppositie', hoor. Is dit nou het niveau?
Lang verhaal kan korter: Baudet verdraait weer eens de feiten.
Maar erger: wat is het toch met die mode woordjes als ‘controlled opposition’ ?
Was ooit een kartel-uitdrukking.
Een zeer adequate omschrijving van Omtzigts rol dus. Kritisch zijn voor de bühne, maar wel gewoon tekenen bij het kruisje. De jij-bakken waarmee Omtzigt zich eruit probeerde te redden zijn daar niet eens onderdeel van. Wel een bevestiging.
Controlled opposition klinkt netter dan useful idiot, wat Omtzicht in feite is, al heeft hij dat zelf niet door.
Dit. Pet Forum echt niet doen. Laat gewoon het debat zien als je dat wilt en geef eventueel een analyse aan.
Ik snap het punt wel tov Omtzigt. Het is een scherp kamerlid, kritisch, maar ik blijf het vreemd vinden wat er bij het stemmen gebeurd: hij stemt met het CDA mee en dan ook op punten waar hij zeer kritisch over is.
Weggegooide stem dus als je op hem stemt. Het gemak waarmee hij zijn 0.3 procent verlies accepteerde spreekt wel boekdelen. Is dat nou onze terriër? Onze vastbijtende vasthouder?
@Sans Comique | 24-09-20 | 20:15: Hij snapt waar hij het over heeft. Baudet daarentegen...
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 21:32:
Baudet Derangement Syndrom. En het gaat nooit over de inhoud, maar altijd over de vorm of de stijl..
'U valt 'm de hele tijd eenzijdig aan.'
Zoiets heet een debat, Arib.
En dat gestamel van je door de betogen van beide heren heen is ook niet bevorderlijk voor datzelfde debat.
Dit is geen open debat. Dit is een opzetje voor knip & plak voor de eigen achterban. Noemen we ook wel propaganda. Dat mag, maar Arib gaat daar niet in mee.
@Dikke_Tammo | 24-09-20 | 17:39: Iedereen bedrijft daar partijpolitiek en zoekt standpunten uit om zich tegen af te kunnen zetten. Dat is helemaal niks bijzonders. Baudet zet daar filmpjes van op Youtube. So what?
@SIogra | 24-09-20 | 17:46: Het is fake news. Zo duidelijk?
@Dikke_Tammo | 24-09-20 | 17:47: Je lult maar wat.
@SIogra | 24-09-20 | 17:57: Klopt. Je hebt gelijk.
Omtzigt is aardig en scherp Kamerlid, maar als het op stemmen en ballen tonen aankomt een kartelwindvaan.
kartelsoldaat bedoel je.
En nog wordt dit nieuws afgedaan als "persoonlijke aversie" van de boodschapper. Hier is geen kruid tegen gewassen. Op deze ingeslagen weg zal slechts meer kartel ons deel zijn. Het is niet anders.
Forum had nu moeten strijden met VVD om plek 1 of 2. En ze hadden goede kaarten. Dit is zo treurig allemaal.
@Dikke_Tammo | 24-09-20 | 17:29: Ga eens bij de kiezer te rade. Terug vluchten naar Rutte of andere Karteldelen is nou ook niet bepaald een reactie, die van enig verstand of inzicht getuigt. De zaak Otten zegt iets over zelfreinigend vermogen van het FvD en als door het vertrek van dat varken lui weer Kartel gaan stemmen zitten er bij delen van het kiezerskorps toch nog meer draadjes los,dan ik al vreesde,gezien de 30 jarige trouw van dit volk aan het bedrieglijke en land verneukende Partijkartel. Alles oo het bordje van Baudet gooien is eigenlijk een teken dat mensen goed geindoctrineerd door de MSM/PO en helaas ook GS in deze.
Fitte tussen Bart van Rossem en Thierry Berdet begint ziekelijke vormen aan te nemen. Hoe noemt men dit ook alweer, een obsessie?
Precies, inhoudelijk heeft Baudet alweer gelijk, namelijk dat Omtzigt gelet op zijn stemgedrag gewoon een eu federalist is. De topics van Van Rossem over Baudet gaan ook nooit over de inhoud.
@Astimar Teutis | 24-09-20 | 17:30: Dat is ook niet vreemd, want inhoudelijke kritiek leveren op een geestverwant blijft lastig.
Exact dit. De inhoud van Baudet klopt, dus streeds maar weer zaniken over de vorm. Het lijkt Joop.nl wel af en toe.
Als het aan Bauder ligt, komen alle kritische journalisten op een zwarte lijst.
@Joostmochtnietsweten | 24-09-20 | 18:29: Of TPO.
@Joostmochtnietsweten | 24-09-20 | 18:29: Ik noem dat gezanik gewoon gezeik,want dat is zo langzamerhand wel,lekker gevoed door de MSM en trollen.
Ik schaam me er voor ooit lid te zijn geweest van deze flutpartij.
Ik schaam me voor andere dingen. Plaatsvervangend.
Vooralsnog geen beter alternatief aanwezig.
@Komtdatschot Zie je, ik lig weer in de kliko te spartelen :-) Mijn tegel van 15.13 wederom naar de eeuwige jachtvelden geschoten. Maar echt, het begint hier muffig te ruiken. Net zo muffig als in de kelders van het regeringsgebouw van Minsk, waar Loekasjenko zijn lastigste landgenoten op een ongenood verblijf trakteert ...
Ik heb hem gezien hoor, en dacht al: die gaat de refresh niet overleven.
@LiniaalRectaal | 24-09-20 | 16:21: Nee, de bovenstaande ook weer niet :-) Ik lig in een deuk ...
Wie moet er vandaag gebasht worden?
Kritisch benaderd, bedoel je.
van welke partij is die Khadija ook alweer. Indien geen PvdA of VVD, then for president.
Mooi afgeleid weer van de werkelijke boodschap door cda'ers Sywert en Van Rossem.
Als de boodschap onwelgevallig is wordt het op "de manier waarop" gegooid.
Punt van Baudet staat als een huis.
Welk punt had Baudet? Dat Omtzigt de houdbaarheidsdatum van de Euro niet wist? Tsjonge. Wie weet dat wel?
Staat als een huis inderdaad. Aan Omtzigt hebben we niks.
@tipo | 24-09-20 | 16:14: misschien moet jij weer eens leren lezen en luisteren.
Toelichtingvanbaudet
www.youtube.com/watch?v=db1wQfTfax0
Een toelichting op een toelichting. Misschien kan hij op de markt gaan staan met bananen.
Nu al een hekel aan je met je ‘Ick’
Wat stelt dat ick voor?
@MoltisantiBeer | 24-09-20 | 15:49: *proest*
Je hoeft echt niet links te zijn om Baudet een enorme paardenlul te vinden.
Hij moet kiezen, vind ik ook. Of scheren of helemaal laten staan. Maar nou loopt hij er bij als een coles Equus ferus caballus.
Heb het even na gekeken voor je.
Ondanks de bijvallen voor Baudet is er niemand op deze topic gejorist door van Rossem.(of ik moet er overheen gekeken hebben)
Doet van Rossem allemaal niet zo moeilijk over.
@komtdatschot | 24-09-20 | 15:29: Ik weldegelijk, gisteren 3 x over de schutting ge-Arieboomsmaat, in het topic over Famke, waar GeenStijl -naar mijn mening- dat wicht onnodig keihard in haar bevallige achterste cancelt ...
@Mr Sanbou | 24-09-20 | 15:35:
Ik dacht dat we het over deze topic hadden Mr Sanbou.
Geenstijl was vroeger een reactionair weblog, tegenwoordig is het een " informatieve nieuwssite" waar journalisten werken die goed engagende berichten moeten schrijven om brood op de plank te houden.
Ik snap dat als je aan alle kanten door 't partij kartel en de msm op achterstand gezet wordt, je in rare bochten moet wringen. Maar door zelf leugens te fabriceren verlies je de morele high-ground en daarmee feitelijk ook 't vertrouwen om dat soort bedrog aan te pakken. Immers, voor de kiezer is het al lastig politici te vertrouwen ( met gegronde reden overigens), dus als je je van dezelfde praktijken bediend, wat voor een meerwaarde breng je dan t.o.v de zittende leugenaars? Waarom zou de kiezer jou wel vertrouwen dat je het partij programma uitvoert zoals beloofd?
FvD heeft een grotendeels prima programma, maar Baudet mist de politieke ervaring (en ik denk ook een stukje zelfreflectie), hoe graag hij dat ook zou willen, om dat programma naar een zittend kabinet te leiden. Laat staan dat hij de kennis in huis heeft om 't land daadwerkelijk beter te leiden dan de huidige kliek.
Baudet is zelf zijn grootste vijand, nijet het "kartel" of "de msm". Hij roept de ellende geheel over zichzelf af. Niet dat het een verrassing is, maar toch.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 19:47: Het is erg jammer dan wel dat mensen die wél zeer capabel zijn en zijn inzichten delen, er niet lijken te zijn.
Wat de vraag oproept of het wel samengaat, mensen die zijn opvattingen delen en ook nog verstandig en capabel zijn. Mogelijkheid bestaat dus ook dat die standpunten zich niet verenigen met gezond verstand.
Maar de strekking van het verhaal is nog steeds: Omtzigt roept al jaren "dat het niet zo kan" maar trekt nergens een streep. Daar gaat het om. Fvd moet hiervan leren, maar Omtzigt ook. Namelijk, trek een streep!
Lidmaatschap FvD opgezegd vorige week. Het wordt iedere dag gekker met Thierry. Het partij (of Thierry alleen eigelijk) begon keurig en feitelijk maar de laatste maanden wordt steeds vager, globaler en op het gevoel. Door dat geraaskal gaat niemand de ernst van weer een Marrakech II zien. Hij geeft zijn opponenten gewoon kans hem niet serieus te nemen. Waarschijnlijk ga ik er wel op stemmen (op Theo dan) wegens geen alternatief (ja Wilders misschien), maar ik betaal er niet meer voor. 75 euro in 3 jaar niet lekker besteedt.
Prima inbreng gezien van kamerlid Baudet gezien over Marrakech II. Maar die heeft u waarschijnlijk gemist..
Goede actie van je.
@duh! | 24-09-20 | 17:24: Two rights don't make the wrong right...!? Zoiets. En zijn tegenstanders zullen zijn goede inbrengsten niet gebruiken voor hun propaganda. (geen verwijt, iedere partij heeft propaganda. Je zou gek zijn als je er niet aan doet).
Mooi, pak die framers maar eens terug met hun eigen methoden.
Inderdaad, kwaad met kwaad bestrijden, dat is een goed plan.
Soms wel.
Terwijl er eigenlijk helemaal niet zo veel aan de hand is. De essentie van het geknipte antwoord blijft hetzelfde. Woorden zijn niet verdraaid en het enige waar je van zou kunnen zeggen "Het is niet netjes" is dat ze de vraag van kamerlid Sjoerdsma hebben weggeknipt. Een vraag die in essentie bijna hetzelfde was als die van Baudet zelfs. Maar dit keer wel beantwoord door Omtzigt.
Dus deze ophef is gewoon om te stangen.
Als ik zo de reacties lees hier is dat ook goed gelukt. Niemand heeft de filmpjes daadwerkelijk gezien en ze praten gewoon mee met wat @Van Rossem heeft neergepend. Helaas.
@LangeTijdGeleden | 24-09-20 | 16:08: Hear, hear.
Mooi, pak die framers maar eens terug met hun eigen methoden.
Baudet verzuipt steeds dieper in zijn eigen ego.
Spiegeltje spiegeltje aan de wand....
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 18:41: Teken aan de wand?
Scherp gezien van Baudet, die, als gevolg daarvan en bij gebrek aan aan tegenargumenten, dan natuurlijk wordt aangevallen op "de manier waarop" hij zijn overduidelijke punt maakt.
Dat zijn slinkse methoden om de boodschap niet te hoeven horen. Dat deed men ook bij Fortuyn.
Welk punt en welke boodschap had Baudet?
Calimero
Zelfs met een fout, incorrect en/of incompleet bericht is partij / boodschap etc alsnog beter dan huidig kabinetsbeleid/visie etc...
Tuurlijk GS. Die Omtzigt waar iedereen altijd zo van onder de indruk is vind ik ook gewoon een pedante draaikont.
Geenstijl die het heeft over "forumfanboys" en vindt dat ze zich af zouden moeten keren van FvD, is hetzelfde als Greenpeace die vindt dat hun aanhang niet meer op groenlinks zou moeten stemmen. Of de Vara die vindt dat PvdA'ers losers zijn. Slaat dus nergens op. FVD-lid Nanninga is nota bene een ex-medewerker van GS.
En dus zijn ze loyaliteit verschuldigd of zo? Dan komt geenstijl in 't zelfde rijtje als de rest van de msm waar iedereen elkaar 't hand boven de hoofd houdt omdat ze ooit samen in een commissie/treincoupe/tv-programma/kamer hebben gewerkt.
JUIST 't feit dat GS ook voormalig werknemers en iedereen z'n moeder(inclusief de eigen) op de korrel neemt geeft ze nog enig voordeel van de twijfel wat betreft geloofwaardigheid.
Dan ben ik toch benieuwd waar Bartje zelf op gaat stemmen in maart. Zal me niks verbazen als dat cda of vvd wordt. 2 partijen die absoluut niet staan voor waar geenstijl uitdraagt voor te staan
@Oromis | 24-09-20 | 15:12: VVD, weet ik toevallig.
@ReyNemaattori | 24-09-20 | 15:09: Prima, zolang het niet eenzijdig wordt en daar begint het helaas op te lijken.
@Guiseppe | 24-09-20 | 18:46: Hoeveel zou welgemeend uit het hart zijn en hoeveel enigszins gechargeerd om hier intelligente discussies uit te lokken? Of bedoeld om aan onze knoppen te draaien. "kijk ze toch weer es los gaan op elkaar". Weten wij veel wat de motieven van "The Powers That Be" zijn.
Beetje dom van FVD. Snap het wel. FVD staat 2-0 achter door de msm. Daar worden ze net zo vaak pootje gelicht. Ze moeten vol op social media advertising inzetten. Targeting daarvan werkt velen maten beter en is op maar in te stellen dan met broadcasting en geschreven pers.
& ze zijn er de beste in ook. Niemand is zo goed op de socials als FvD.
Vind het nog steeds doodzonde. FvD had zo'n goed rechts conservatief alternatief kunnen worden voor het almaar verder in de soep lopende EU-marxisme. En uit dat boek van Thierry over het einde van de Natiestaat bleek ook echt zijn expertise op dat vlak. Oorspronkelijk stonden er ook heel zinnige dingen in hun verkiezingsprogramma. Maar waar zijn al die lijstduwers en sympathisanten uit alle gelederen van de samenleving nu? Wat is er over van het idee van een Zakenkabinet? Dat idee, dat een schoenmaker zich bij z'n leest houdt, is ver te zoeken bij Baudet. Hij is geen Sebastian Kurz, want als het hem menens was geweest, had hij zich het vak van politiek bedrijven eigen gemaakt, in die vier jaar. Nu zal de FvD terugzakken naar een zeteltje of vier, hooguit vijf. En nee, dat heeft niet te maken met de demonisering die er beslist is geweest, dat heeft te maken met weinig pragmatisch handelen.
Spijker ,kop, raak !
ik was tot 1,5 jaar geleden helemaal enthousiast over forum maar na de winst bij de provinciale staten is het helemaal fout gegaan. Eigenlijk bij de boreale speech begonnen mijn eerste twijfels te komen. Bij de komende verkiezingen zullen ze nog wel een paar zetels halen maar bij de verkiezingen daarop zal forum wel uit de kamer verdwijnen.
4 of 5 zetels? U bent wel héél optimistisch !
kapoerewiet | 24-09-20 | 14:02 Helaas, en ik schrijf het met tegenzin, maar Thierry is als zovele (academisch) intelligente mensen m.i. niet slim, jammer, jammer.
Maar wie gaat Nederland dan redden ? VVD in ieder geval niet.
Nederland hoeft niet "gered", maar op bepaalde plekken gerepareerd. Dont fix what is not broken. Nederland is nog steeds een geweldig land, alleen het behoeft onderhoud. Tjerrie lijkt me sowieso niet de redder op wie we zitten te wachten.
Enige keuze is Chloort Wilders.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 13:46:
Not broken haha.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 13:46: Dank u.
@Gaat het niet dan? | 24-09-20 | 13:53: Martin Bosma
Goh, niet alleen links bedient zich van selectieve beelden en uitspraken. Breaking news.
Een leuke openingszin voor een dictee: "De luie flapdrol met de geaffecteerde stem..."
Toen hij over de gaskraan begon was ik al klaar met hem.
Met de doventolk was niet handig, maar dit slaat alles. Mijn stem krijgt hij niet straks.
Maar wie dan...
@frickY | 24-09-20 | 13:51: Ik reaguurde net bij iemand anders:
Ik ben bang dat dat niet uit gaat maken. Geertje en Thierry-tje mogen niet mee, en/of komen spelen omdat ze nieuw in het dorp zijn, en niet naar de zelfde kerk gaan.
De minderheid partijen gaan samenwerken en de standpunten uitwisselen.
Zo gaan straks wederom de meeste stemmen verloren.
Die hoon over de doventolk vond ik dan juist wel weer sterk. Natuurlijk is dat een marketingtrucje om die holle 'persconferenties' (met een bijna Sovjetesk jaknikkend journaille in de zaal) het elan van een Radio Oranje uitzending mee te geven. Totaal niet nodig, immers bij alles kun je de live ondertiteling inschakelen.
Ik heb geen filmpje nodig om te beamen wat Thierry bedoelt. Omtzigt speelt 'oppositie' in het CDA en de coalitie.
Steeds weer stoere taal uitslaan maar uiteindelijk gewoon meestemmen met de coalitie. Het is mij daarom een groot raadsel waar die Omtzigt hier steeds weer op het schild gehesen wordt. De term 'controlled opposition' past 100% bij deze man.
Precies.
Omtzigt lijkt mij ook best een aardige en redelijke vent, maar dat doet niets af aan het gelijk van Tjer.
Als jij het niet eens bent met je voetbalcoach maar de rest van je team wel ga je ook niet in je eentje je eigen spel spelen. Dat is een garantie voor disfunctioneren.
Je bent onderdeel van een team en conformeert je aan de afspraken.
Sommige politici kunnen dat niet en vormen een splinterpartij terwijl ze aangaven tegen zetelroof te zijn of zeggen nooit burgemeester te worden en doen dat lekker toch.
Anderen maken hun eigen mening wel duidelijk maar kiezen, zodra ze op het veld staan, er toch voor om te spelen zoals de coach bedacht heeft omdat je dan als team het best op elkaar ingespeeld bent.
Verder hoop je, door duidelijk te zijn en je coach te wijzen op verbeteringen en alternatieven van zijn aanpak het spel van binnenuit te veranderen.
Zo kan je dus een criticaster zijn én een goed partijlid.
Kom daar nog maar eens om, een politicus met een duidelijke mening heeft die hij overal op tafel legt én zijn ego goed kan beteugelen om zijn partij niet te destabiliseren.
Daar hebben ze bij het CDA Hugo, Ferd en Carola voor.
Komop FvD. We hebben in Nederland zoveel behoefte aan een nieuwe partij op rechts die de hypocrisie van het migratiebeleid, de green deal, de volstrekt mislukte Euro, het achteruithollen van de cultuur etc aankaart. Jullie verhaal is goed, de uitvoering is ronduit slecht. Ben zelf integer, er zijn al genoeg politici die dat niet zijn. En ga uit van je eigen boodschap en vertrouw daarop, zonder anderen belachelijk proberen te maken met verknipte filmpjes ed
Otten FTW? Onee, want Krol.
Wat een rare ophef over het filmpje?
Omtzigt weigert antwoorden te geven en geeft bij een vraag van iemand anders toch indirect antwoord op Baudets vragen en dit is gebruikt in het filmpje.
Mag dat dan niet gebruikt worden? Of hoe zie ik dat?
Neem aan dat mensen die niet uren naar debatten gaan zitten staren om "de hele context" te vergaren?
Heeft u wel eens "ja, dat lust ik graag" gezegd?
Vreet u wel eens paardendrollen?
Ziet u dat de context van uw antwoord belangrijk is? Knippen en plakken is een zwaktebod. Als Omtzigt op een andere vraag wel het gewenste antwoord op Bautdet's vraag geeft, heeft Baudet de vraag niet goed gesteld. Zo simpel is het.
@Hupkeneuke | 24-09-20 | 13:31: Dan heeft Baudet de vraag "niet goed gesteld". In mijn mening wel, want het moet maar eens afgelopen zijn met de vage anti-kabinet retoriek dat Omtzigt constant uitkraamt om vervolgens het tegenovergestelde de stemmen. Tevens mogen wel eens grenzen of grenswaardes gesteld worden aan zijn uitspraken "wat hij al 10 jaar zegt". Jaja.
Baudet had al 100% gelijk in deze, echter hebben ze het filmpje een stukje geknipt waarin de vraag van Sjoerdsma is verdwenen. Een vraag die in essentie hetzelfde was als die van Baudet, dus indirect een antwoord.
Dus nee, zo simpel is het niet, het is gewoon weer een potje FvD/Baudetbashen met echt hele slappe stoten.
Omtzigt zei dat uit de Euro stappen geld kost, net zo als in de Euro blijven geld kost. Dat is een prima antwoord op de vraag naar de houdbaarheidsdatum van de euro.
Het gaat natuurlijk om de standpunten van de partij, niet om de persoon. Maar de realiteit is helaas dat de kiezer zich wel degelijk laat leiden naar de fractieleider.
Dat betekent dus dat de FvD nooit groot gaat worden met de huidige fractieleider. Hij bedoelt het goed, maar maakt teveel fouten. Het stadium van ‘hij moet het nog leren’ is hij nu voorbij. Dat zeg ik als FvD-lid.
Op deze manier wordt het nooit wat. Echt, aan de standpunten ligt het niet, die staan als een huis. Het is zó zonde. Wordt Baudet echter vervangen door iemand van het formaat Fortuyn, dan weet ik zeker dat de partij in de top-3 komt. De FvD heeft goud in handen, maar laat het lopen. Zó jammer......
Niet helemaal waar, zal niet de eerste keer zijn dat na de verkiezingen een leider zich opeens hard maakt voor iets wat totaal niet op 't programma staat, zoals 't afschaffen van die dividendbelasting, die duizend euro and what not.
Een politicus is meer dan alleen een uitvoerende tak van een programma, het is tevens een gezicht en als dat gezicht blijkt leugens te verspreiden, dan maakt 't geen drol uit hoe goed het programma erachter is, als kiezer weet je gewoon niet meer wat wel/niet waar is cq. wat wel/niet uitgevoerd gaat worden.
@ReyNemaattori | 24-09-20 | 15:21: Vertel dat al die vvd-stemmers maar eens.
Wie er gelijk heeft? We waarheid ligt in het midden, bij de stenografische dienst.
Laten we het makkelijk houden. Baudet heeft het altijd gedaan. Scheelt schrijfwerk, discussie, meningsverschillen.
Baudet is een minkukel. Erger dan de jongens van Denk, de jongens, met Rutte voorop, van de VVD. Kortweg van hele politieke spectrum, inclusief die in eerdere tijdsperioden, is Baudet de grootste kl..... tzak. De nieuwe wereld, wat u zegt.
Overweeg lid te worden van zijn club maar blijf stemmen op PVV.
Het lijkt mij een groter probleem dat het CDA , inclusief Omtzigt, straks gewoon voor Marrakech 2 gaat stemmen. Daar ligt het probleem, niet bij Baudet.
Ja, ik vraag mij af waar de media ophef blijft over het 2e "marrakech" pact dat waarschijnlijk zonder al te veel poespas door onze regering er door gedrukt gaat worden.
Weinig media outlets die er over praten en moest notabene via FvD filmpjes er achter komen dat het er aan kwam. Dat vind ik zorgelijk.
Dus als CDA tegen zou stemmen, dan is HET probleem opgelost. De oplossing is altijd simpel, zie ik.
@LangeTijdGeleden | 24-09-20 | 13:18:
Het was vanmorgen op staatsradio 1. Een verzameling van figuren als Leo Lucassen. Men boog zich over twee vragen: hoe krijgen we zoveel mogelijk extra uitvreters in Nederland en hoe kunnen we daarbij een maximum aan schijnheiligheid praktizeren. Na een minuut of tien heb ik het maar afgezet.
Hoewel ik een PVV,er ben zullen we FVD hard nodig hebben om nederland te redden van de untergang.
En dat is voor mij voorlopig het enige wat telt.
Dank voor uw toelichting.
Denk je?
Geertje en Thierry-tje zijn de nieuwe jongetjes in het kleuterklasje waar niemand mee, of bij wil spelen. Ze gaan niet naar de zelfde kerk, zijn nieuw in het dorp en ze hebben andere onbegrepen gewoontes.
Ik ben bang dat het straks weer een mengelmoes van uitgewisselde standpunten zal zijn met partijen die een grote minderheid vertegenwoordigen van de daadwerkelijke stemmen.
Dit land is stuk, ik wil een nieuwe.
Ik wil een nieuw land. Een nieuwe land is nu juist niet wat ik wil.
Wel grappig vind ik die door dik en dun steuners van FvD. Dat gaat dan zo: FvD is mijn partij, maar wat maakt die Baudet toch steeds een uitglijers, of wat is die Otten toch een verrader, of eigenlijk zou Annabel de leiding moeten krijgen, enzovoort.
Men ziet dus niet in dat ophef, controverse en mannetjesmakerij zo ongeveer de essentie vormen van FvD, het is het fundament waarop die partij is gebasseerd, namelijk ressentiment jegens de "gevestigde orde". Als dat je belangrijkste drijfveer is als anti-partij dan weet je dat op diezelfde mestkar ook andere ellende meerijdt in de vorm van egotripperij, ruzies, controverses en manipulatie. Je weet dat het uitdraait op ellende, zoals een slecht verzorgde wond uiteindelijk altijd pus gaat produceren.
Als u begrepen wilt worden moet u eerst een ander begrijpen. Helaas komt u nooit verder dan uw eigen hersenspinsels, jammer, en dan bedoel ik natuurlijk voor u.
Och ja, dat ze nog geen kans hebben gehad om verschil te maken, maar 2 zetels hebben, maar wel het beste partijprogramma hebben die kop en schouders qua taal, duidelijkheid en berekeningen VER boven die van de andere partijen uitsteekt, laten we maar even achterwege.
Want ja, het klinkt gewoon minder lekker als mensen zouden stemmen op goede plannen ipv controverse. Dan kunnen we ze lekker wegschuiven als wappies.
Wat een plempsel zeg.
@LangeTijdGeleden | 24-09-20 | 13:12:
Als FvD gaat regeren, in een coaltite eventueel, ga je deze uitglijers in tienvoud zien. Dan blijkt opeens dat de werkelijkheid van regeren heel wat anders is dan van de zijlijn kwaken over van alles dat niet goed is, dan moet je opeens meedoen, soms compromissen sluiten, soms toegeven, soms binnenhalen en dan blijkt heel snel dat onbenul zich wreekt. Tjerrie zal heel snel door de mand vallen dan.
@therealbraindump | 24-09-20 | 13:11:
Punt is dat ik dit allang voorspeld heb. Wat overigens echt niet moeilijk is, je hoeft geen Nostradamus te zijn. Kijk en luister gewoon naar wat Tjerrie en zijn FvD-genoten zeggen en je weet het vervolg al.
Aha, ja, maar als je naar die 'gevestigde orde' kijkt, dan zie je ook meteen wat er ontbreekt: een conservatief maar vooral eurokritisch geluid. Daar is terecht een groot electoraat voor dat niet bediend wordt. Baudet's expertise lag ook op dat vlak (antidemocratische supranationale instituten en verouderde 'humanitaire' verdragen etc) en daar had hij zich bij moeten houden. Toen FvD nog een denktank was, lag er wel degelijk een inhoudelijk goed programma op tafel.
Helaas gaat het in de politiek van de 21e eeuw niet meer om inhoud, maar om vorm. En die kunst verstaat links beter, geholpen door de media - een Klaver doet dat wijzer, veiliger, met z'n van Obama en Trudeau afgekeken trucjes. Zelfs kakmadam Kaag, op de vleugels van de media, wekt met haar geaffecteerde maniertjes en haar dubieuze voorkeuren in het midden-oosten, meer vertrouwen bij de gemiddelde Nederlander. Jammer, maar helaas. Baudet is geen Kurz.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 13:22: O u grote ziener, nederig buig ik het hoofd.
@Guiseppe | 24-09-20 | 19:03:
Dat zeg ik, je hoeft geen ziener te zijn. Iedereen zag dit al van verre aankomen, behalve de Baudet-fanclub.
Baudet had een mooie toekomst voor de boeg.
Met zijn stompzinnig optreden verkwanselt Baudet het Fortuyn electoraat.
Gelukkig hebben we Geert nog als vangnet, alhoewel het partijprogramma van Forum mijn absolute voorkeur heeft.
Ik denk er precies hetzelfde over. Begin me steeds meer te ergeren aan Baudet en zijn acties, terwijl ik de partijstandpunten ontzettend goed vind... Zou het jammer vinden als de partij veel snelheid verliest door stommiteiten van de partijtop...
Geert heeft maar 1 programmapunt: moslims buiten de deur houden of eruit werken.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 13:04: Zeer sterk punt.
@Jee-Dee | 24-09-20 | 13:15: Het enige echte belangrijke, de rest komt daarna wel.
Baudet mag dan een felle en drammerige indruk maken tegenover de rustige Omtzigt; hij heeft echter wel gelijk met zijn vraag. Dat opkoopbeleid van de ECB is niet zomaar een kleine fout, het duidt op een bewuste machtspolitiek. Als Omtzigt dat al zes jaar aankijkt mag hij zo langzamerhand wel eens een conclusie trekken.
Thierry heeft weer eens een keer gelijk.
Als hij gelijk heeft, of een genius debater is, is dat knip en plakwerk niet nodig. Hij maakt zichzelf onnodig kwetsbaar en daarbij ook ongeloofwaardig. Jammer, want zijn intenties zijn echt wel ok.
@Derechtselutser | 24-09-20 | 12:57: Dat knip en plak werk is wel degelijk nodig om het punt te maken. Pieter Omtzigt geeft 5 minuten later geheel tegengestelde antwoorden dan dat hij gaf tegenover Baudet. Daarnaast is er bewust voor gekozen om duidelijk te maken dat er geknipt is en dit niet de antwoorden op Baudet's vraag zijn. Dit hadden ze opzich wel met tekst ook nog eens aan te geven.
Buiten dat, hoe had het anders gekund? een filmpje dat minstens 2x zo lang is met veel blablabla van D66?
Politiek is niks anders dan het roeptoeteren van je standpunten en het daarop sluiten van compromissen. Als 80% het opkoopprogramma steunt en 20% niet dan zal het opkoopprogramma er zijn. Het is daarom ook nutteloos om op partijen te stemmen die een radicaal andere kant uit willen slaan dan het overgrote merendeel.
De ECB zegt zelf dat het opkoopprogramma onhoudbaar is. Dus daar is echt iedereen het wel over eens. Wat is het alternatief? Een permanent herstelfonds a 1200 Euro/jaar/NL-er of een Nexit die 1300 Euro/jaar/NL-er aan baten uit interne markt op het spel zet (en contributie van 475 Euro/jaat/NL-er voorkomt?
Kies maar: Is grensbewaking en eigen munt voor 350 Euro / NL-er/jaar te regelen?
Tegenover het knappe slimme en wie weet gehaaide knip-en-plak werk van FvD hebben VVD en CDA geen antwoord. De VVD filmpjes op YouTube (met Zeikhoff) zijn tenenkrommend slecht van kwaliteit. Pieter Omtzigt is een noeste werker, maar hij krijgt geen steun van zijn partij. Thierry Baudet beschikt wel over die steun: er zijn vele ondernemers in FvD die verstand hebben van video.
Forum heeft een programma waarin ik me voor het eerst sinds ik stemgerechtigd ben, meer dan 3 decennia geleden, volledig thuis voel.
Het lezen van het programma toen de partij zich presenteerde kwam als een schok: er bleken dus mensen te zijn die precies hetzelfde denken als ik over staatsinrichting, economie, cultuur en al het andere. Geen compromissen meer nodig, geen stem meer op die één-issue-partij met het halve A4-tje, die onder het rechtse vernislaagje zo rood als de SP blijkt te zijn.
Gezien deze bijna volmaakte match, maakt het me verder niets meer uit wie dat programma uitvoert. Of het nu Thierry, Theo of Annabel is, who cares.
Wat dan wel weer pijn doet is dat de leiding van de partij zich zo vaak in de kaarten laat kijken. Baudet lijkt er een bijna masochistische gewoonte van te hebben gemaakt om de hem vijandig gezinde media van munitie te voorzien. Dat is pijnlijk omdat het leden en stemmen kost.
Maar voor de rest? Er moet heel wat meer gebeuren dan die paar tegenslagen van de laatste tijd voordat ik zou overwegen mijn stem aan een ander te geven. Al die clowns in deze panelen die zeggen terug naar Wilders te gaan, moeten zich eens afvragen waar ze precies voor stemmen, wat ze denken te bereiken. Is hun stem alleen een loyaliteitsverklaring aan een leider, die meteen weer ingetrokken wordt bij de minste of geringste uitglijder? Mooi weer-stemmers noem ik ze. Partijprogamma's worden niet gelezen of doen er blijkbaar niet toe, de poppetjes en kopjes - die zijn belangrijk.
En dan al die adoratie voor Omtzigt... mensen, laat je toch niet in de luren leggen. Het is gewoon een good cop - bad cop routine bij het CDA. Hugo mag de arrogante lul uithangen en Pieter kan vervolgens die kiezers binnenharken die zijn "kritische, menselijke" toon waarderen. Uiteindelijk komt het allemaal in dezelfde vergaarbak terecht, van een door en door eurofiele bestuurderspartij met rotte corrupte wortels. Dat Omtzigt eindelijk eens op zijn hypocrisie en zijn misplaatste loyaliteit aangesproken wordt kan ik alleen maar waarderen.
En dat dan je dan zoals van Rossem doet, een non-issue (een video die een knip duidelijk laat zien door middel van een visuele overgang, waar hebben we het in godsnaam over??) als aanleiding gebruikt voor een topic vol Baudet-bashing, tja...
Gefeliciteerd. Programma heeft dermate stompzinnige dingen erin dat het voor van Oef niet infrage komt.
@van Oeffelen | 24-09-20 | 13:58:
Geef eens wat voorbeelden, zou ik zeggen.
Helemaal mee eens.
Omtzigt is zo'n beetje heilig verklaard op de GS redactie en Baudet blijft weinig geliefd en gewaardeerd,dat weten we nu wel. Ik vraag me al jaren af,waarom de bewierookte Omtzigt zo makkelijk wordt vergeven 3 kabinetten Rutte mee in het zadel te helpen houden,inderdaad gekend en gezegd pro EU en euro is,nooit een stem van enig gewicht tegen massa immigratie en islamisering heeft verheven en dus als door GS bewierookt kamerlid gewoon kan wegkomen met zijn 100% meestemmen met het Partijkartel. Als hij werkelijk zou zijn,wat veel mensen zouden willen dat hij is, zou hij binnen het CDA niet kunnen functioneren,en nu hij er toch zit,kan hij rechtse stemmen afvangen, hetgeen alleen maar de echte oppositie verzwakt. Baudet-FvD heeft dit eigenlijk eens willen onthullen,maar GS-van Rossum gaan nu wel gemakkelijk en opzettelijk uit afkeer voorbij aan de uitstekende bijdragen van Baudet de afgelopen dagen aan b.v. het EU dictaat/Marrakesh II en Kogona debat Straks stemt Omtzigt weer in en mee,met zijn CDA. Blijf maar juichen.
M.a.w. Omtzigt wordt gewoon voor de bus gegooid door t CDA. Ongetwijfeld te maken met de stennis die hij heeft geschopt inzake het Hugoshenko verkiezingsfiasco. En Thierry leent zich hiervoor om de eerste schoten te lossen. T zal blijken als Thierry in de nabije toekomst een meevallertje krijgt van t CDA/VVD kartel. Althans in een Kafkaeske werel.. oh wacht Aluhoedje afzetten doet
Gaat steeds beter met Tjer. Maar goed, hij heeft in de VS ook afgekeken dat feiten irrelevant zijn bij het opbouwen van een politieke sekte. Eigen journaal, eigen feiten, veilig in de bubbel.
Go Geert.
Ik heb heel lang PVV gestemd,maar lieden als jij maken dat ik steeds meer de pest krijg aan jouw soort PVV stemmers en domme stokers. Gebruik eens wat meer suiker en draag eens wat bij.
@hertogvanzottegem | 24-09-20 | 12:49:
Mooi man, PVV-ers en FvD-ers die elkaar onder de bus gooien. Ga zo door!
Haha, alsof ik PVV stem. En al zou ik dat doen: zoals ik? Je bedoelt mensen die niet klakkeloos alles wat T. Baudet doet verdedigen en de rest op de brandstapel smijten? Kritisch zijn is eem deugd, en dan niet alleen kritisch op alle anderen, ook op jezelf en de partij waar je op stemt.
BL. Die tijd komt nog voor de linkswereld. U denkt toch niet dat met de linkse overheersing alle kwaad verleden tijd zal zijn. De mens Landgenoot, die blijft. Altijd!
@CalamityJane | 24-09-20 | 13:13:
Alsof ik links ben, helemaal niet. Ik heb alleen heel weinig met rattenvangers en charlatans, zoals die praatjesmakers op rechts. De hypocriete zaakjes van ze mag ik graag opgediend zien in een smakelijk stukje zoals dit.
Het blijft een ziekelijke freakshow die kamerdebatten........
Dit zegt me verder niet zo veel omdat ik nooit op het CDA zal stemmen terwijl FvD meer in de richting zit. Het gaat me namelijk om de inhoud en niet om het elkaar vliegen af te vangen. Dat gezegd hebbende zou ik wel een reactie van FvD willen horen over het hoe en waarom. Kan best dat er een overijverig moderatortje het zaakje in elkaar gezet heeft zonder speciale goedkeuring van de baas. Zoiets als eigen verantwoordelijkheid en maak er iets van. PVV staat bij ons al zolang ze bestaan op 1 en FvD is een goede tweede. Het gaat erom wat ze met dit land van plan zijn en dat er hier en daar fouten gemaakt worden overkomt elke partij, maar om bij het goede geluid juist extra spijkertjes te zoeken op laag water zonder te vragen over het hoe en waarom lijkt me een beetje kop van juk zoekende vendetta tegen de FvD voorman.
Dit soort geneuzel is toch niet belangrijk. Hier een goede voordracht van Thierry van gisteren over de nieuwe plannen van de EU om de immigratie te vergroten, de EU vindt dat het op dit moment nog niet hard genoeg gaat met de immigratie, de EU moet een miljoen tot 1,5 miljoen immigranten per jaar opnemen om de vergrijzing tegen te gaan en meer divers te worden.
www.youtube.com/watch?v=wP8pb8ff9Yk&a...
Precies, dit geneuzel over Baudet/FvD (2 zetels) leidt weer lekker af van die massale slavenhandel van de gore fascistenclub genaamd EU.
Omtzigt is boos omdat het nu gewoon duidelijk is dat meneer een oprechte Eurofiel is. CDA is pro EU en dat is Omtzigt ook want hij stemt altijd braaf met zijn partij mee. Blaffende honden bijten niet.
P.S. Bart wordt je niet een beetje moe van je rancune ten opzichte van Baudet. Het begint een beetje kinderachtig over te komen dat heb jij helemaal niet nodig.
Decennia links onderwijs, heeft rechts niet van de juiste politieke tools voorzien!
Ik bedoel natuurlijk, decennium!
Kan iemand me vertellen wat het zogenaamde fake News zou zijn. Dat Omzigt in de euro en de EU wil blijven?
Knip en plak werk is niet in je voordeel, denk ik dan. Maar CDA is wel pro EU, zie BalkEllende
Enige wat een beetje laakbaar is, is dat het op de man spelen van Baudet op Omtzigt wel in het filmpje blijft, maar het op de man spelen van Omtzigt op Baudet wordt weggeknipt. Inhoudelijk is het geen verdraaiing van de werkelijkheid. En weer een storm in een glas water die de aandacht af leidt van het echte probleem: bij eerstvolgende bankencrisis, die binnen een jaar zal komen, wordt Nederland weer gewoon met een dikke rekening opgezadeld in de transfer-Euro. Dat zie je momenteel continu in het nieuws: ipv praten over problemen en echte oplossingen zonder emotioneel te worden, is het de bedoeling dat u boos wordt op poppetjes. Trap er niet in!
Lekker overbetaald nivootje weer, daar in de Kamer.
Baudet behoort inmiddels ook al tot het partijkartel. Dus die zijn we nog lang niet kwijt.
Ik ben zelf ook wel eens ongelukkig met de wijze waarop Thierry zich opstelt in de kamer etc. Dat wij vs zij etc, dat onnodig interesantdoenerij is allemaal onnodig.
Ik zie dat liever anders maar ondnaks dat zie ik niet echt alternatieven. Wilders zal toch ook nooit wat worden en alle zetels die daar naartoe gaan hebben ook niet veel zin.
Thierry zit wel goed met veel van zijn analyses etc maar moet het allemaal wat anders verpakken. De boodschap aanpassen op het publiek. Politiek is en blijft ook altijd nog voornamelijk een spel.
Met andere woorden: niemand doet het volgens u goed. Nou dat weten we dan ook weer.
@Lupuslupus | 24-09-20 | 12:24: Ik vind inderdaad dat dit land betere politici verdient. En de zittende kliek lijkt allemaal erg veel op elkaar.
Maar een land krijgt de polici die ze verdienen he.
Ik houd er gewoon een wat andere kijk opna .
ik zou zeggen begin een partij dan gaan we allemaal op de nieuwe volmaakte lijsttrekker en zijn programma stemmen en is het land gered. Horen we nog iets van u?
Om dit fakenews te noemen. Het antwoord waar Thierry om vroeg is 5 minuten later aan een ander kamerlid gegeven. Dit is met een overgangseffect er achter gemonteerd.
Exact. Reacties van mensen hier die t niet gezien hebben blijft interessant. Interessante case studie zou je er van kunnen maken. Hoe makkelijk het volk alles wat hun favoriete media zeggen ze als zoete koek slikken.
Eerlijk gezegd: Bij de geboorte van FvD en na de eerste stapjes van de kleine, wist je al: Deze kleuter is ondeugend geboren.
Je kon het aan alles al zien, de opgeklopte retoriek, de nonsens over alles totaal anders doen en vooral de op weinig feiten gebaseerde, maar vooral op sentimenten leunende - afkeer van de andere partijen, het beschulodigen van "kartel" en "staatsomroep" en vooral de opzichtige toestanden rond het leiderschap in de FvD-top zelf, waarbij inspraak en interne democratie opeens geen belangrijk thema meer was en waar interne kritiek werd gesmoord in royementen en top-down oekazes. Toen wist je al: Dit gaat ten onder aan incompetentie. En ja hoor. Je hoefde er maar op te wachten. Zo'n eigengeiler aan de top, dat gaat nooit goed. Inmiddels glijdt FvD af naar een sekte-achtig clubje dat zich afzet tegen de boze buitenwereld.
U benoemt vanalles, maar niets in referentie tot deze specifieke discussie.
@JackStick | 24-09-20 | 12:20: Lach er gewoon om, veel beter.
@JackStick | 24-09-20 | 12:20: Precies.. bijna standaard bij onze landgenoot.
@Emilioot | 24-09-20 | 12:27:
Ik krijg gewoon keihard gelijk, op wat ik eerder al beweerde over FvD. Je kon dit simpelweg zien aankomen van verre. Maar als je blind bent door de schittering van een nieuw edelsteentje zie je dat natuurlijk niet. Zelfde verhaal voor omroep ON. Zelfde mannetjes, zelfde lulverhalen, zelfde neergang.
Het wachten is op een rechtse partij waar wel intelligent leiderschap zit, waar bestuurders zitten met een realistische blik en die wat kunnen klaarmaken zonder te vervallen in ego-ruzies over wie het baasje mag spelen. Oh die is er al: De VVD.
VVD is links en de rest hierboven is ook onzin.
Je ziet inderdaad die visuele overgangen waardoor iedereen weet dat er geknipt is. Het is Omtzigt die er weer omheen draait, geen antwoord op vragen geeft en andere zaken erbij haalt die er niet toe doen (inhoud) maar Baudet wordt weer beschuldigt (toon). Ik had Omtzigt graag bij FVD gezien maar daar heb ik nu ernstig mijn twijfels over.
Omtzigt is niet helemaal mesjokke.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 12:16: Nee CDA'er, bijna hetzelfde.
Baudet heeft hier gelijk.
Het is een beetje het verschil tussen theorie en praktijk. Als een politicus zegt “Dit is onacceptabel”, maar vervolgens helemaal niets doet, dan vindt hij het dus slechts in theoretische zin onacceptabel, maar met het oog op de praktijk vindt hij het dus wel gewoon acceptabel, want hij doet niets om het te veranderen. Of neem nou een term als ‘gedogen’. Gedogen betekent in feite gewoon ‘niet accepteren in theorie, maar wel in de praktijk’. Woordkunstenaar Omtzigt is hier dus, met zijn uitspraak dat het "op termijn niet houdbaar is" inconsistent, want er is helemaal geen termijn, en spreekt zichzelf dus tegen.
Maar dat knippen en plakken, niet echt chique, Thierry!
Baudet wilde de essentie van het gesprek weergeven en dat is gelukt.
Nze zeggen beide dat de huidige situatie op termijn onhoudbaar is, en ze hebben beide gelijk.
Het verschil van inzicht is hoe lang “op termijn” is en op welke manier “op termijn” voorkomen kan worden.
En wel niet voorkomen is pas aan de orde als er een beter alternatief is natuurlijk. En dat is er niet want de gulden zal hoe dan ook gekoppeld moeten worden aan de Euro, en die is volgens Baudet gewoon gekoppeld aan de Lire.. dus wensdenken en het ontbreken van de basiskennis van zijn eigen cafepraat..
Baudet knipt dus in filmpjes. Bepaald niet de enige dubieuze tactiek die in Den Haag gebruikt wordt, maar zeker een vorm van de boel belazeren. Het 'visuele overgangseffect' is natuurlijk bedoeld om zich van tevoren al in te dekken tegen het verwijt dat hem nu gemaakt wordt. De gedachte is: als we erop aangesproken worden kunnen we op dat overgangseffect wijzen, tegelijkertijd zal het langs de meeste kijkers heengaan, waardoor het gewenste effect bij die mensen toch bereikt wordt.
Hij zal wel denken, die Omtzigt begint populair te worden in eurosceptische kringen, die moet ik even te grazen nemen. Even laten zien dat als puntje bij paaltje komt, hij toch bij het kruisje tekent. En, dan weer ter verdediging van Thierry, dat is natuurlijk ook zo. Voor een eu-kritisch geluid heb je niets te zoeken bij het CDA, al is Omtzigt nog zo'n geschikte vent.
Selectief knippen is hetzelfde als woorden uit context gebruiken toch? Dus gewoon politiek. Alleen lijkt het nu feitelijker en dat maakt het fouter. Zou leuk zijn als ze eens gewoon in het landsbelang een visie gaan uitdragen en zinvolle bijdragen gaan verzinnen in plaats van dit soort spelletjes. Sneue sukkels.
Het stellen van de vraag of iemand voor of tegen de euro is, slaat helemaal nergens op. Als je aan een ingeburgerd iets als de euro wat wilt doen, dan bedenk je een plan en gooi je er iets in als 'de afgelopen twintig jaar heeft de euro ons niets gebracht. Het lijkt mij beter dan we overstappen op een eigen munt, het liefst de gulden.'
Waarom mag die vraag niet gesteld worden? Baudet heeft willen laten zien dat Omtzigt gewoon een Brussel-volgertje is ondanks zijn grote woorden van 'niet houdbaar'. Het is Omtzigt die draait en ontwijkt terwijl Baudet vasthoudt. Goed gedaan Baudet!
"Daar win je misschien een heleboel zwevende zieltjes mee in maart"
Nou, nee. Op Twitter win je geen verkiezingen. Het is dom en onnodig en lokt negatief sentiment uit. Verder lijkt het me verstandig dat Thierry op langdurig reces gaat en het stokje aan iemand anders overdraagt. Hij maakt sinds de PS-verkiezing meer kapot dan mij lief is.
Wat je ook denkt van Zuid-Europa en de EU,
Omtzigt heeft wel een punt dat hij zelf er wel mee bezig is, maar dat het wachten is op het eerste wetgevende initiatief van de heer Baudet:
Er is nog geen initiatiefwet, nog geen amendement, nog geen initiatiefnota gekomen zolang hij in de kamer zit om een van deze dingen te wijzigen.
De PVV moet dit ook voorkomen en met uitvoerbare initiatieven komen. Laten zien dat je concreet kan worden.
Anders blijft het een wijspartij.
Baudet is zo wispelturig als maar kan. Voor mij als FVD-stemmer zeer vervelend. Ik vraag me echter dan wel af waar ik nog terecht kan.
Van PVDA tot VVD is het al minstens 20 jaar draaien, wegkijken, bedriegen en is er structureel sprake van nepotisme. SP is radicaal links en kan mij dus alleen bekoren met haar standpunten over de EU/Euro. Geert doet er alles aan om maar niet te hoeven regeren (wegblijven bij debatten op cruciale momenten, nare uitspraken en het wegzetten van mensen) en leidt zijn partij als een dictator. De rest van teveel in de marge of is one-issue.
Het is allemaal niet makkelijk. Ik ga toch maar voor de Hiddemeister.
Je moet je niet gek laten maken door de hetze tegen Baudet. Stem op die partij of desnoods PVV , de rest is het niet waard.
Het wordt lastig inderdaad. Mijn advies zou toch zijn: denk de poppetjes maar weg en kijk vooral naar de partijprogramma's. Overigens lijkt er weer een alternatief bij te komen: Esther van Fenema heeft een nieuwe partij opgericht (NLBeter ofzo). Iemand daar al eens naar gekeken? Ik moet er zelf nog naar kijken.
Er zit overduidelijk een kink in de kabel. Het komt allemaal niet over, het is te erudiet, hij kan de aandacht niet krijgen en wordt aan alle kanten ingehaald door Wilders. Het begon allemaal zo veelbelovend. Ik dacht dat de nieuwe Voortuin opgestaan was, maar het heeft niet zo mogen zijn. Het partijprogramma is prima, de krommunicatie funest. Nu dit schandaal weer met een gemanipuleerd filmpje, terwijl Otten er voor minder uitgegooid is, met veel bombarie wat het begin was van de teloorgang. Hiddema had eerder op de spits moeten worden ingezet. Ik vrees dat Omtzigt ook nog wat troeven op zak heeft.
Geenstijl is anti FVD. Weer iets geleerd.
Dus GeenStijl mag over iedereen kritisch schrijven, behalve over de FvD “want dan is men anti-FvD”? Hou toch op man.
Of ze houden niet van rare knipfilmpjes die de burger een rad voor ogen draaien. Dat kan ook.
@Hupkeneuke | 24-09-20 | 12:10: Dit gaat nergens over. Als het om politiek gaat moet je niet naar filmpjes kijken. Je moet programma's lezen en kijken hoe ze stemmen. Feiten. Nieuws en filmpjes is propaganda.
Kak. Op wie moet ik nu stemmen.
Holder de bolder we hebben in een filmpje geknipt.
Dit is flink op alle slakken zout leggen en lijkt meer over oud zeer te gaan dan de inhoud. Maar wat else is new.
Het door Baudet genoemde visuele overgangseffect is niet relevant.
Er wordt informatie weggelaten en een stelling vervormd.
Laat het dan gewoon allemaal zien bij FVD, ga niet lopen rommelen.
Als Omtzigt niet had lopen draaien maar een rechtstreeks antwoord had gegeven, had er ook niet hoeven knippen en plakken.
Leestip: Niccolò Machiavelli
T zijn zulke dorpveters bij FvD.
Elke keer als ze een voordeeltje hebben komt er weer een konijn uit de hoes gesprongen.
u bent hier wel heel sterk met argumenten. heeft u nog meer van dit afscheidingen in voorraad?
De video editor van FvD doet maar, daar stem ik niet op. Wel op het uitstekende programma van FvD zelf , en de uitglijers van Baudet , zoals ook de gebaren mevrouw uitspraak, doen er niet toe.
De vragen en opmerkingen van Baudet waren prima. Tja mocht het echt zo wezen dat het beeldmateriaal is geknipt, dan had de fvd een duidelijk NPO momentje. Maar goed eerst bewijs zou ik zeggen.
Als het niet geknipt was, was het eigenlijk geen probleem geweest.
Beetje dom van de FvD.
@kloopindeslootjijook | 24-09-20 | 12:05: je hebt duidelijk wat met knippen verknippen. wordt een beetje erg zeurderig.Het Kartel geniet van en gedijt bij lieden zoals jij.
Ik haak maar weer eens af bij de politiek, ik ga uit protest op Bij1 stemmen. Laat het allemaal maar gebeuren. Laat Nederland maar een triest k*t land worden onder leiding van Sylvana. Heb ik in ieder geval nog wat te lachen.
Loos die Baudet vvor de eventueel doorgaande verkiezingen, want zo'n clown richt alleen maar schade aan. Nu zal mij het FvD een rotzorg zijn, maar als PVV stemmers hebben we weinig politieke vriendjes, die vrij ver met de PVV mee kunnen gaan, behalve Krol, maar of je daar blij mee moet zijn?
Als Baudet zo doorgaat zal hij de eerste lijsttrekker worden die niet in de kamer komt door de voorkeursstemmen op alle partijgenoten achter hem op de lijst.
1. Niet chique van Thierry.
2. Inhoudelijk heeft FvD absoluut een punt; als Omtzigt consistent-logisch redeneert zou hij bij het FvD standpunt uitkomen: Uit de euro.
3. Gaat over tot de orde van de dag.
Toch moet je best wel oppassen met wijzen @vanRossum.
Hij die zonder zonden is werpe de eerste steen. Iedere politieke partij manipuleert op de een of andere manier om het gelijk aan zijn kant te krijgen.
Daarom is het belangrijk dat we objectief nieuws krijgen en dat daar kritiek op mogelijk is.
Uieraard is het manipuleren met beelden not done. Maar hoe vaak gebeurt dat niet, waar dan ook. NOS journaal? Trump?
Je bent alleen gebaat met een kritische kijker die zich niet laat besodemieteren.
Een antwoord vervangen door een "antwoord van Omtzigt op een ándere vraag, van een ánder Kamerlid" valt niet goed te praten. Dit is toch een gestoorde grens over?! Thierry kan beter het advies van Omtzigt volgen en weer eens wat inhoudelijks gaan doen.
twitter.com/PieterOmtzigt/status/1308...
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 12:05:
Ik denk dat de grote partijen een stuk subtieler zijn met feiten dan Baudet.
Alleen het wijzen naar Baudet zit me dwars. Alsof andere partijen dat niet doen.
In dit stukje stond ik vierkant achter Omtzigt.
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 12:05:
Ik neem aan dat u begrijpt dat Baudet zijn eigen positie steeds meer aan het ondergraven is.
@Mr.Crowley | 24-09-20 | 12:19:
Ja, nogal dom. Je verwacht niet van een academicus dat hij zo te werk gaat. Juiste academici zijn gewend om met feiten en onderbouwing en voetnoten te werken. Dit filmpjes zijn manipulatief, hij moet zich puur bij de feiten houden en de focus meer leggen op wat hij zelf kan doen i.p.v. anderen verwijten te maken.
Deze filmpjes zijn ... (of Dit soort filmpje is).
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 12:32:
Ik vraag me af hoe hij er bijkomt om dit soort praktijken toe te passen.
Zijn scholing, achtergrond, ambitie, macht?
Maar vergis je niet, Wheels, de overige partijen zijn net zo erg, Ze laten het alleen minder opvallen. Dat was eigenlijk mijn punt.
@Mr.Crowley | 24-09-20 | 12:39:
Misschien een vergissing van een stagiaire o.i.d.
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 12:41:
Dat gaan ze er vast van maken.
Wie een valk uil voor een ander graaft...
lol
Wat is het probleem? Thierry vraagt naar Pietertjes visie op de EU+euro, die zich daar onderuit lult met een blabla verhaal hoe kritisch hij is en hoe nietsnuttigs Thierry is. Even later geeft hij zijn ware visie weer, nl Europa is de enige plek (nav iemand anders vraag). Thierry monteert deze twee achter elkaar ivm het contrast.
Als je het vergelijken van 2 antwoorden al fakenieuws vindt. Hoe noemen we Hugo Ruttes regelrechte leugens dan?
Dit dus. Ik snap de ophef ook niet. De beelden die eruit geknipt zijn zijn totaal irrelevant te noemen.
Als je dat niet begrijpt, heeft het ook geen zin om het uit te leggen.
Eensch.
Van Rossem zoekt spijkers op laag water.
En Tjerrie is een zelfingenomen lul, dat dan weer wel.
Jammer.
@OpperGek | 24-09-20 | 11:59:
Het is niet alleen eruit knippen, het gaat vooral om een ander antwoord erin plakken.
@DrumPiet | 24-09-20 | 12:00: Doe effe niet zo intellectueel met je dooddoenertje.
@oppergek ophef want het us fvd.
@jemagookniksmeer hmm dat geldt voor veel (partij)leiders...
@watchingthewheels want? Iemands eigen trgenstrijdigheid laten zien mag niet? Het is een fvd promotie clipje, geen objectief debat verlag.
@Piet kusjes terug!
@einStina | 24-09-20 | 12:32:
Alles 'mag', maar je wekt de indruk dat je de boel manipuleert.
@Watching the Wheels
Met dat gedraai wekt Omtzigt zelf de indruk dat hij de boel manipuleert. Dat is niet de schuld van fvd. Wel standaard in de politiek. Alleen sgp is steevast nogal rechtlijnig.
Er zit een mild beeldeffect voor de antwoordbeelden, zo luidt Baudets repliek.
Beter had geweest er ook een tekst bij te zetten '5 minuten later' met een korte pauze. Dat was blijkbaar teveel moeite of te afleidend van de boodschap.
Thierry Baudet heeft dit niet handig gedaan, omdat het zijn haters in de hand werkt. Edoch, het is niet zo dat het filmpje wordt gepresenteerd als een letterlijke verslaglegging van dit deel van het debat. Het filmpje wordt gepresenteerd als FvD-propaganda ten behoeve van een van de stokpaardjes van Thierry Baudet; stop het kartel (en de gecontroleerde oppositie), ga Nexit.
Het was erg storend dat Omtzigt er om heen draaide (wel of geen eurozone), terwijl hij 5 minuten later een duidelijk antwoord gaf. Had ik dat filmpje niet voor nodig, echter dát is wat het filmpje uiteindelijk duidelijk maakt.
Ook Omtzigt is een EU-buklaaf, wat men ook van Baudet of FvD vindt.
Thierry slingert zichzelf flink op achterstand zo. Domme zet. Omzigt is niet perse een tegenstander.
Ook niet perse een bondgenoot.
Plannetje, Omtzigt wordt de nieuwe partijleider van het FvD zodat hij niet meer steeds tegen zijn zin hoeft mee te stemmen met het CDA, en Baudet stapt op zodat hij weer lekker ongeremd en consequentieloos aan de zijlijn kan gaan staan filosoferen/roeptoeteren.
Lijkt me voor beide beter.
zijlijn roeptoeteren we zijn er weer.
Thierry moet zich meer op hun eigen programma richten.. dit soort persoonlijke aanvallen hebben niet zo heel erg veel zin.. ik ben benieuwd wie er verder allemaal op de kieslijst van het FvD komen te staan..... want het programma vind ik verder wel goed
Jammer dan. Forum blijft Forum, waarop ik, nota bene als a-politiek persoon stem, en daar kan geen malle bijdrage van Sherry Baudet iets aan veranderen.
Partijprogram, partijprogram, partijprogram.
En terwijl ik dat zeg, denk 'k: Al was het maar voor ANanninga.
Maar deze tante Bel vertoeft in 020.
En ik godenzijgedankt, niet.
Niet alleen in Adam hoor. Ook in de 1e Kamer én in de Staten van NH.
Derhalve 3 "loonstroken". Waar haalt ze de tijd vandaan............!
Baudet heeft kennelijk wat geleerd van de NPO, die berichtgeving ook met politiek activisme verwart en voor dat doel graag knipt, plakt, weglaat of uitvergroot. In dat kleine debatje over de monetaire unie was het 5-0 voor Omtzigt. Had vroeger best vertrouwen in het Forum, maar dat is al weer even geleden sinds die gast vooral met zichzelf bezig is. Hiddema op 1 bij Forum en Baudet naar de montageafdeling van de NPO, dan praten we weer.
Henk Otten had gewoon gelijk: de aanhangers van FvD beginnen zich steeds ongemakkelijker te voelen bij het optreden van Baudet. Als Baudet aan het woord is merk ik dat ik met kromme tenen zit te kijken.
Baudet is een ongeleid projectiel en schaadt op dit moment alleen maar de partij. Is er nou niemand daar die het stokje van hem kan overnemen?
En hoe is het trouwens met de partij die (Henk de tank) Otten zou oprichten?
Tuurlijk is er wel iemand die het stokje kan overnemen. Hiddema en Nanninga zijn uitstekende vervangers. Maar dat zal die ijdeltuit van een Baudet nooit toestaan.
Tja, met fatsoen win je de verkiezingen niet.
Inderdaad, eerlijke nette mensen met fatsoen eindigen op 0 zetels. En kunnen dan niets van hun programma realiseren. Niccolò Machiavelli is nog steeds actueel. Nice guys eindigen achteraan.
Het mooie van alles is dat links zich nog steeds druk maakt om Baudet terwijl voor rechts Baudet al lang passé is. Wilders gaat straks met de hoofdprijs vandoor maar dat heeft links nog niet door vanwege hun obsessie met Baudet.
Goeie analyse. Dat wordt weer schrikken voor ze vlak voor de verkiezingen en dan starten ze weer een offensiefje om Wilders zwarter te maken en uiteindelijk wint de vvd, zoals die linkse tv-mensen het 't liefste zien.
Je had me al bij 'Baudet verknipt', Van Rossem!
Natuurlijk niet netjes van FvD, maar om hier nu zo'n artikel aan te wijden...
Ja joh, laten we het stil houden.
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 11:50: jij begrijpt het joh..
Hey hoi @Noor, kom je vanavond ook weer gezellig naar het cafe?
Liever een liegende politicus dan een liegende politicus die ook nog eens tegenstanders monddood maakt.
Dat wordt volgend jaar wel lachen als de FvD fractie een stuk groter wordt. Dat wordt binnen de kortste keren heibel in de tent, tenzij Baudet allemaal ja-knikkers om zich heen verzamelt. Maar goed, ik denk dat het clubje niet veel groter zal zijn dan een stuk of 8 zetels.
Pieter Omtzigt de held van Geen Stijl ! Hij stemt al jaren vroom mee voor meer asielzoekers, voor meer klimaat beleid, voor meer EU(kijk maar na) zijn partij liep "laf weg" toen zorgmedewerkers meer geld wilden structureel, dat Geen Stijl voor Omtzigt kiest is aan hun. Ik zal nooit maar dan ook nooit op het CDA stemmen en op hem zeker niet. Ze zijn de laatste jaren nog linkser en regentesker dan D66 en GroenLinks bij elkaar, stelletje pluche plakkers, inclusief Pieter Omtzigt. Die vol bravoure en stoer altijd twittert en hij stemt ALTIJD vroom mee met standpunten van Jesse Klaver/Rob Jetten, wat Klimaat en Migratie betreft. Toen hij onterecht verloor van Hugo de Jonge, was een echte vent opgestapt bij de corrupte bende, die het CDA heet.
En dus mag Thierry fakenews verspreiden? Rare redeneertrant houdt u er op na.
Ik ben het met Baudet eens dat de monetaire unie niet werkt en hij had het debat makkelijk kunnen winnen. Maar hij haalde er weer eens zaken bij die nergens op sloegen, waardoor Omtzigt het debat met Baudet alsnog glansrijk won. Om dan vervolgens het debat op het youtubekanaal te manipuleren vindt ik erg beDENKelijk. Ben zo langzamerhand wel klaar met dat naaktmodel. En Omtzigt, het beste lid van de Tweede Kamer die echt nog werk maakt van het controleren van de regering, nog linkser dan D66/GL? En wel altijd meestemmen met Jesse Klaver/Rob Jetten? Hoezo dat?
Sywert, letten we even op de toon? Bedankt.
Goede reactie, is wel zo.
De LPF was een baken van gezond verstand vergeleken bij deze poppenkastpartij.
Misschien moeten ze Heinsbroek terughalen.
Hihi,
Politieke partijen die bedrog nodig hebben om hun punt te maken zijn het pluche niet waard.
Oei dan wordt het wel erg leeg in de 2e kamer.
Pleur ze dan allemaal maar bij het grof vuil.
Daarom reageerde ik ook zo algemeen. Iedereen mag het zich aantrekken.
O ja, want zodra je een kritische opmerking hebt zit je gelíjk in het andere kamp, mensen die kritiek op Baudet hebben zijn ook altijd voor massaimmigratie en klimaathysterie.
@Diewijfvandielange | 24-09-20 | 11:51: Ja, wat een simpele redenering inderdaad.
Zo triest, dergelijke simpele opmerkingen.
Tis jammer. Ik ben het met heel veel eens van FVD maar wat eens zo bevlogen was is nu ronduit irritant en eigenlijk ook een beetje kleuter gedrag. Staat er niet meer boven maar bungelt er ergens verongelijkt achteraan. Zo jammer.
Ja, ik geef je gelijk, het is ontzettend jammer. Ook omdat het echt wel iets had kunnen worden, FvD, maar nu gaat alles naar de verdoemenis door dit soort gedrag. Triest.
Dus jullie vinden het jammer.
@uisge baugh | 24-09-20 | 11:54: Die het zogenaamd jammer vinden hebben nooit op FvD gestemd en gaan dat ook niet doen. Plotseling allemaal FvD spijtoptanten in de panelen? Welnee. Als PVV-stemmer van het 1e uur vind ik FvD een aanwinst. Goed, zij hebben wat stemmen gekaapt maar wat maakt het uit. Je kunt maar beter geen windvaan als stemmer hebben maar dat is de tand des tijds: alles moet zo oppvervlakkig mogelijk want van denken en je ergens in verdiepen word je moe. Of zo.
Is idd net zo erg als ik ben geen Wilders fan maar...
@Lupuslupus | 24-09-20 | 12:10: praat voor jezelf. Ik was zelfs betalend lid. Zou de partij en zn idealen graag zien groeien. Dit wat ze nu dagelijks laten zien is gewoon keihard achteruit boeren en dat gaat ten koste van het resultaat. Geheel door eigen toedoen ook nog.
Ook al haat ik de selectieve grafieken en fake news Twitter gedoe van baudet, vind ik niets mis met zo'n filmpje. CDA en VVD doen al 30 jaar iets veel ergers. Namelijk rechtse praatjes voor de verkiezingen en tijdens het regeren op Europees gebied alles weggeven en de grenzen opengooien voor migranten. Baudet is genoodzaakt om dit te blijven herhalen in stomme filmpjes en berichten om nieuwe, domme kiezers of mensen met een slecht geheugen duidelijk te maken dat VVD en CDA de boel steeds bedriegen. De boodschap is eerlijk.
Eens.
He Kijk! Een kritisch stuk van van Rossum (Bart) over Baudet en FVD!
@Obelisk: Het begint een beetje op te vallen.
Dat doet ie goed.
@SpicyMchaggis | 24-09-20 | 11:52: Echt? Ik vind Geenstijl er super op vooruit gegaan... Ok... je kan natuurlijk exact voorspellen wie waar over typt en wat de uitkomst is.
Maar het is wel lekker voorspelbaar, beetje hetzelfde als alle kranten waar ze zich zo "fel tegen verzetten"alleen dan met andere onderwerpen en (vooraf bepaalde) uitkomsten.
Heel uniek, echt heel boeiend.
Relevant ook!
I.p.v. Arib hoort daar Bosma te zitten op basis van het aantal behaalde zetels. Het was anderhalve eeuw een Herenakkoord dat het voorzitterschap van de Senaat en de Tweede Kamer verdeeld werd onder de 2 grootste partijen. Evenwicht. Echter moest er vanwege een seksistisch politiek-correct, ondemocratisch cordon gekozen worden voor een PvdA-er (9 zetels) met een spraakgebrek. Een historische schandvlek.
Mooi omschreven en helemaal waar.
Vooral blijven stemmen op de PVDA/D66/CDA/GL/VVD en CU.
Weten we tenminste zeker dat nederland opgeheven zal worden en onderdeel zal worden van het grote reich te Brussel.
BREKEND: EU lanceert opvolger Marrakesh Immigratiepact
www.youtube.com/watch?v=wP8pb8ff9Yk
Tja, FvD, in het begin veelbelovend, partijprogramma waar ik me het meest bij kon aansluiten, enkele welbespraakte heren aan het roer, ik heb er op gestemd de laatste keer. In maart wordt dat gewoon weer gewoon een stem voor Geert.
Thierry is me veel te theatraal en hij gedraagt zich als een enorme korpsbal. Zo iemand die je in het dagelijks leven mijdt omdat een simpel gesprek hebben met zo iemand al enorm vermoeiend is. Ook niets tot weinig voor elkaar gekregen de afgelopen jaren. Het is leuk om meer partijen op de rechterflank van het politieke spectrum te hebben, maar anderzijds snoepen ze ook weer stemmen en zetels van de enige echte guurrechtse partij, de PVV.
Ik ken veel mensen die je onder de 'alt right' zou kunnen categoriseren, die veiligheidshalve maar op de FvD hebben gestemd omdat de PVV té racistisch/grofgebekt/anti-islam/anti-moslims zou zijn, immers, associeer je jezelf met de PVV dan moet je ook wel een enorme racist/xenofoob/nazi zijn. Anno 2020 denk ik dan: ja, en? Je bent tegenwoordig al een extreemrechtse, racistische, neo-nazi als je ook maar een millimeter rechtser dan Stalin bent.
En als dat mij een racist zou maken, so be it. Ik weet van mezelf dat ik dat niet ben, en trek me inmiddels nog maar weinig aan wat terroristische relclubjes van nitwits en losers at life zoals KOZP, BLM en Antifa daarvan vinden. Het wordt hoog tijd voor een totale, rechtse reset in dit land, en alleen de PVV lijkt daar naar toe te willen streven.
Schuif Eva maar naar voren.
Misschien nog wat te onervaren, maar alles beter dan Baudet die maar doorblundert.
En het levert als bonus natuurlijk ook nog een ziekelijk jaloerse Kaag op.
Eva is een lichtgewicht. Zie haar reactie op de filosofie docent die een academische en filosofische kwestie poneert.
@oldandwise | 24-09-20 | 11:43: Ze reaguurr hier ook. Eindeloze betogen. Is overigens geen onaardige vrouw.
Annabel is de enige echte juiste lijsttrekker voor maart.
@Derechtselutser | 24-09-20 | 11:56: En wat presteert die dan wel/ heeft ze gepresteerd dan 3 baantjes binnengeharkt en een beetje wauwelen in de gemeenteraad? Als - maar ik ben geen overlopende PVV-er - ik FvD zou stemmen zou dat op Baudet zijn. Dat er zoveel op hem wordt afgegeven komt door angst. Hij heeft - net als Wilders - en samen met hem het beste voor voor ons land. Als énige 2 partijen. De
SGP hangt er een beetje tussenin en is veel te klein om ook maar iets in de melk te brokkelen te hebben. Daarnaast is die mordicus tegen een referendum. Omdat de overheid de dienares van God is - was dàt maar waar - en het volk dus verder zijn mond moet houden. Ze zijn ook pro EU. Dat is duidelijk.
Knippen en plakken behoort tot het ambacht van videofilms maken. Het gaat erom in zo kort mogelijke tijd een zo krachtig mogelijke boodschap over het voetlicht te brengen. Dat is de manier waarop de reclame werkt en zo werken politieke partijen ook aan hun reclame. De politicus Pieter Omtzigt ontvangt een interruptie van de politicus Thierry Baudet. Beiden hebben een eigen agenda. Thierry probeerde een zinsnede van Pieter voor de FvD kar te spannen en Pieter verweerde zich. Vervolgens weet mw. Arib dat FvD over het machtige politieke wapen van de verknipte videoboodschap beschikt en ook Pieter Omtzigt weet dat hijzelf niet over dat machtige communicatiemiddel beschikt. Wie vervolgens gaat ketteren met 'Leni Riefenstahl' om FvD in een nazi-frame te vangen, die gaat voorbij aan het feit: Leni kon filmen, knippen en plakken als geen ander. Pieter Omtzigt moet het 'naturel' doen, Thierry Baudet doet het gepimpt met slimme knip-en-plak video's. Het CDA gaat ten onder omdat ze niets met YouTube doen: ze missen het talent.
Lul het maar recht. Het blijft de boel belazeren. Exact dat waarvan Tjerrie de NPO beticht. Zie je daarvan niet de ironie?
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 11:42: Helemaal lachen om een Leni Riefenstahl nickname: welke lul noemt zichzelf 'Beste Landgenoten'? Wat een ironie!
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 11:42: De NPO wordt geacht om de publieke omroep van Nederland te zijn, maar in plaats van dat te doen is het een linkse kerkzender. FvD doet gewoon wat een politieke partij behoort te doen. U vergelijkt appels met peren.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 24-09-20 | 11:50: We zijn hier niet in Hongarije of Rusland.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 24-09-20 | 11:50:
Oh, dus een politieke partij hoort te manipuleren met de feiten en de waarheid? Dan weten we ook een beetje hoe jij dat ziet.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:56: Erger nog. Gevangene van het fascistische Brussel.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 12:08: Dan weten we: Noordkoreaanse nitwits schieten altijd in de wij-modus.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:56: We zijn: >> wij modus, zo doet Loekashenko dat ook. Zijn 'wij' hier niet in Belarus? (>> typische VVD manipulatie met Oost Europa vergelijkingen).
Vraag me af welke lul (of kudt) binnen het FvD eigenlijk verantwoordelijk is voor de communicatie.
Famke?
Oprechte vraag voor de FvD-aanhangers: is het voor mensen met macht een goede of een slechte eigenschap om overduidelijk niet tegen kritiek te kunnen?
En misschien wil je die vraag proberen te beantwoorden zonder in te gaan op de (ongetwijfeld briljante) ideeën van Baudet.
Het is een slimme strategie om continu het nieuws te beheersen, iedere scheet vol tegenin gaan en opblazen. Bijvoorbeeld Trump heeft dit trucje goed in de vingers.
Als deze man daadwerkelijk niet goed tegen kritiek zou kunnen, zou hij nooit van fouten leren en dat is een recept voor een faalondernemer en niet iemand met miljarden op de bankrekening of iemand die überhaupt in de buurt van het witte huis komt. Het is puur voor de bühne.
Even wachten wat Henk Otten doet.
Wie?
Voor de eigen - tamelijk zelfkritiekloze - achterban van FvD maakt het allemaal niets uit: Zij zullen ongetwijfeld nog meer achter hun Grote Leider gaan staan, ook al weten ze dat het een knipwerkje is. Het gaat om de grote boodschap toch? Nou dan!
Suggestief knip en plakwerk, leugens, overdrijvingen, het maakt allemaal niets uit voor de fans van dit soort politici. Loyaliteit is alles wat hen drijft, aangezet door opgeklopte angst voor bedreigingen van buitenaf. Sekte-achtige situaties! Maar de geschiedenis leert: Deze manier van communiceren met je eigen achterban is uiterst effectief. Zie - ja ik mag hem natuurlijk niet opvoeren want de moderne versie van de Godwin - Trump. Zelfde verhaal, zelfde effect.
Ja hoor daar is hij weer: Karl Marx Landgenoten. Die springt van een filmpje van 1 of andere nono naar Trump. Best knap wel, alhoewel je hoeft een Marxist geen propaganda uit te leggen. Ken je die? Pot en ketel?
De peilingen denken daar anders over, hij jaagt aardig wat kiezers weg.
@Zeisss | 24-09-20 | 11:41:
De overeenkomsten in communicatie met de achterban zijn treffend, dus waarom niet? Ook Trump, liegt, verdraait, manipuleert zijn boodschap naar de fans tot hapklare brokken. Tjerrie heeft goed opgelet.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 11:44: In dit geval heb je gelijk. Hij zal in de leer geweest zijn bij Gelauff. Die ken je wel toch? Die van de kleurenbeker?
@Harry Turtle | 24-09-20 | 11:42: blablabla en welke partij is het dan helemaal? Ik ben eerder in de stoere praatjes van VVD getrapt. Ik heb zelfs nog eens PvdA gestemd en ook het CDA is al eens rood gekleurd door ondertekende. Puur en alleen gebaseerd op de standpunten in de stemwijzers. Maar puntje bij paaltje maakt geen van alle partijen zijn beloftes waar en keren ze direct om zo gauw ze in het pluche zitten.
Ik hoop van harte dat FvD als nieuwe jonge niet gevestigde partij zijn voet bij stuk houdt en wél blijft volhouden in hun speerpunten.
Anders weet ik het ook niet meer.
Man man, man, wat gij wilt dat u niet geschiedt, doe dat ook een ander niet: Suggestief knip en plakwerk, leugens, overdrijvingen, het maakt allemaal niets uit voor de fans... Je zit zelf zelfkritiekloos te stinken.
De verstandige mensen kijken dwars door deze fophef heen, naar het daadwerkelijke punt, de inhoud, je weet wel. Daar is tenslotte niets op aan te merken. Maar bij de kartelpartijen en slapers zoals jij gaat het daar niet om, maar uitsluitend om "dE tOoN".
Elke keer als je denkt : Baudet kan niet dommer optreden verbaast hij je met weer een nieuwe aktie. Met dit knip-en-plak broddelwerk creëer je de munitie voor je vele tegenstanders. En ook de getrouwen van het eerste uur verlaten nu het zinkende Renaissance schip. Houzee, Thierry !
Dan nog even afgezien van de "fake-news" roepende Grote Leider zelf, bij alles wat hem niet bevalt. De kritiek op de NPO krijgt zo een behoorlijk hypocriet randje. Al eerder viel het me op: Baudet heeft helemaal geen moeite met media-maniplulatie, als het maar in zijn eigen voordeel is.
@Beste_Landgenoten | 24-09-20 | 11:40: Hij is niet heel consequent, zeg ik vriendelijk.
Ach, het is de zoveelste poging van de kartelpartijen en MSM om zand in de ogen te strooien en het daadwerkelijke punt, namelijk de lafheid van Omtzigt als het puntje bij paaltje komt, te ontwijken.
@citywok | 24-09-20 | 13:07: Tja, hier zou je je als Geenstijl ook druk over kunnen maken inderdaad.
Maar voor van Rossum en het vervalde roze leger is Omtzigt de grote Leider... een beetje hetzelfde als waar de roze pennenlikkers FVD aanhangers van beschuldigen.
En zo rolt NL langzaam maar zeker richting chaos, corruptie en armoede en hebben onze opiniemakers het vooral over "Femke Louise" en fophef.
Baudet verknipt zichzelf.
Dat was hij waarschijnlijk al.
Dom dom dom, einde Thierry.
Baudet wil Donald Trump nadoen, maar mist daar echt de slimme straatvechtersmentaliteit van Trump voor. Nu gaat hij net als de Dems in de VS een beetje uitspraken verdraaien.... Mijn stem gaat (gewoon) weer naar Martin Bosma.
Het punt wat Baudet maakt is duidelijk alleen het middel schept verwarring. Zoveel dat de discussie niet over de inhoud gaat maar over de manier waarop gecommuniceerd wordt. Jammer.
Wat ik zo irritant vind aan kamerleden die kritisch doen over de EU en de Euro is dat ze nooit een endgame durven te verwoorden. VVD roept al jaren dat ze willen hervormen, maar in het EP zitten ze bij een grote eurofiel in de partij. Het 'verhuiscircus' moet veranderen, dat is al relevant sinds het begonnen is. Niets vernaderd. Omtzigt hier ook. Op lange termijn niet houdbaar. Concretiseer het eens. 6 jaar is al best lang. Wanneer wordt het onhoudbaar? We zitten gewoon als een kikker in een pan water. We worden langzaam gekookt en we springen nooit. De endgame, een nexit of veto moet ALTIJD een realistische optie zijn.
Punt is dat ze helemaal niet uit de euro willen en alleen kritiek uiten, omdat dat electoraal verstandig is.
Tjerrie begint irritant en vervelend te worden. Heb ooit twee bijeenkomsten bezocht en daar was er maar eentje die iets zinnigs te vertellen had en dat is de grand dame die half oktober te gast is in Chips, Nootjes, Bier. Annabel. Zij zal het moeten doen. Tjerrie is zichzelf teveel aan het pijpen en Hiddemeister is too old for this shit. En dat blondje mag voorlopig het tasje van mevrouw Nanninga dragen.
Ah, der 'heutige tagsrörung'.
Omtzigt heeft gelijk.
Heel eenvoudig, omdat hij nooit liegt.
Als hij dat wel doet dan is de laatste politicus weg.
Het punt met Omtzigt is niet dat hij niet liegt, hij speelt toneel. Hij zit overal tegenaan te schoppen en als hij moet stemmen dan doet hij braaf wat hem is opgedragen door de fractie. Dat hij niet liegt is mooi maar je hebt er zo weinig aan. Niet dat je er meer aan zou hebben als hij wel zou liegen, trouwens.
Kuifje en van Rossem hebben overeenkomsten die ik de laatste jaren maar het Trump-syndroom noem, mensen zouden altijd naar de 2e en 3e laag moeten kijken(openstaan), mij lukt dat ook niet altijd maar is wel zo eerlijk. Met Baudet is buiten zijn geflierefluit weinig mis.
Welke laag mis ik bij Baudet?
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:34:
Dun laagje chroom.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:34:
De laag bij de grond.
Ik weet niet wat je met tweede en derde laag noemt, maar ik ga maar even uit van standpunten en personeel.
De "standpunten" over corona van Forum zijn voor mij al een no-go. Niet onderbouwd, gevaarlijk en opportunistisch. Het geflirt met Rusland doet helemaal de deur dicht. Ook het geleuter in de visie over bijvoorbeeld thorium zijn echt nog onvoldragen.
Het personeel is wisselend van kwaliteit. Ik denk dat de jonge Leidenaars zeker potentie hebben. Maar het clubje klotskoppen dat hij in de provincies heeft verzameld is genant. Ook Hiddema komt niet uit de verf, met z'n "kostelijke ideetjes". En dan het geruzie. De "msm" hoeven niet te stoken, ze kunnen voor de drek gewoon terecht op de twitteraccounts van FvD-ers.
Het begon zo veelbelovend op rechts. Maar drielaags nee.
Mensen met verstand hebben al 3 jaar de tijd gehad om een keus te maken, inhoud is niet veranderd.
Nu is het campagne-tijd met maar 1 doel: stemmen binnenhalen. Liegen, bedriegen misleiden, whatever it takes, er is maar 1 doel: zetels. Al moet ie zeggen dat hij van windmolens houdt om een groenlinkser te misleiden om op fvd te laten stemmen, het kan me niets schelen.
Advies van Niccolò Machiavelli:
Eerlijke politici en de nice guys eindigen met 0 zetels, en bereiken helemaal niets. Campagne is oorlog, smeriger = beter.
Dat hebben ze goed afgekeken van het NOS journaal, RTZ Nieuws en Denk.
Daar kijk jij toch nooit naar?
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:34:
LOL!!
Baudet is niet zo slim en intellectueel als hij zelf denkt te zijn. Dat soort figuren lullen zichzelf altijd weer klem, daar helpen geen latijnse zinnetjes meer bij.
Jammer want FvD had echt iets kunnen betekenen maar komt gewoon niet verder zo.
Zou je op het eerste gezicht denken, echter wat telt is zo veel mogelijk in het nieuws komen. Positief of negatief over de vorm, maakt maar weinig uit. Het is campagne tijd. Alles aangrijpen en er zo hard mogelijk tegenin gaan. Airtime = zetels.
Omtzigt zit in een lekke boot die hij drijvende wil houden, maar jaar na jaar stijgt het water en blijken de gaten niet te dichten. Baudet vraagt hoelang Omtzigt aan boord wil blijven, en wijst op de lekkage's. Omtzigt: 'Ja, het Frankrijk-lek ben ik nu ongeruster over dan het Italië-lek' en 'Ik was in eerste instantie nooit voor het Griekenland-lek'.
Ondertussen blijft het water naar binnen gulpen.
Met als grote voordeel dat je straks ook in de boot kunt vissen.
Jeetje. (gaat nu weer aan het werk)
Sneu, die reactie van Tjer op Omtzigt "Nee, het fragment laat..."
Als de editor van FvD de taak op zich heeft genomen om Baudet het geloof in zichzelf te doen vergroten is het gelukt.
Baudet is niets meer en minder dan een ijdele loser.
Een persiflage van zichzelf
Ik heb de draai al lang gemaakt, van PVV naar FVD en weer terug naar de PVV. Het verkiezingsprogramma zag er leuk uit, maar die Baudet is een ongeleid projectiel. Wilders is ook niet alles, maar die verliest zich tenminste telkens niet in dit soort randzaken.
e kan de VVD niet blijer maken! Snap je wel toch?
De PVV dat is die 'oppositie partij' die het meest meestemt met alle VVD voorstellen. Zegmaar een soort surrogaat VVD maar dan voor het plebs en met een hele grote bek.
Ik dacht tot nu toe dat Terry nog wat moest rijpen, maar ik heb daar onderhand mijn bedenkingen bij.
Eigenlijk nog geen spijt gehad van mijn laatste stem op Bosma, hoewel ik 'm weinig heb gezien.
@litebyte | 24-09-20 | 11:30: Wilders was natuurlijk ooit een prominent VVD-er, en dat betaalt zich zeker uit.
@Zadelgeur | 24-09-20 | 11:33: Zijn laatste preek was geweldig. Maar eens, je ziet hem te weinig, ik zou graag meer van hem horen. Is hij trouwens al gast geweest in het GS-café?
Wilders is inderdaad geen ijdel corpsballetje dat z'n debatingclubje nog niet ontgroeid is.
Pieter zou zich meer bezig moeten houden hoe het nou kan dat hij alwel 6 jaar lang tegen de EU schopt maar het (mede dankzij CDA) alleen maar erger wordt.
Thierry heeft corona in zijn kop. Gaat niet goed met deze intellectueel.
mentula magna in canibus, zoals al door zijn eigen fractie geponeerd.
Hij moet dat rare baardje gewoon afscheren.
Baudet is dan ook reden dat ik geen FvD meer zal stemmen, de man wordt met de dag gekker. Zonde, het programma van FvD zit goed in elkaar.
En wat gaat het dan wel worden?
@Tronald_dump | 24-09-20 | 11:25: De enige rechtse keuze die we hebben is de SGP en ik overweeg het serieus. Ik heb niets met god maar het lijkt op het moment de enige partij die nog rechts is en zich niet druk maakt om gender neutrale toiletten.
@Hunter S. Thompson | 24-09-20 | 11:28:
De SGP begint af en toe ook wat Anti-Christ Unie trekjes te krijgen wat betreft asiel en islam.
Lenie Riefenstahl is opgestaan uit de dood ?
www.fvd.nl/nee doet het niet.
Het Forum legt precies de pijnpunten bloot van de Nederlandse middenpartijen, dit i.t.t. partijen zoals de VVD die alleen maar met ordinair machtsbehoud bezig zijn, maar de uitvoering is werkelijk niet aan de maat. En tegen van Rossem zou ik willen zeggen, drink een keer een biertje met Baudet.
Ik zie het al voor me, die twee samen:
"Mag ik even mijn zin afmaken"
"- nee ik ben nu aan het woord."
En dat de hele tijd door.
Je gaat als serieuze journalist geen bier drinken met politici.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:36: kom op joh, doe nou niet alsof Wouter de Winther niet de huisvriend is van de VVD.
@therealbraindump | 24-09-20 | 13:05: Wouter houdt van kritische distantie.
Jammer van die topper Nanninga. Baudet is als een ui. Als je alles eraf gepeld heb blijft er niks over en ben je in tranen.
Baudet heeft gewoon gelijk. Punt. Omtzigt die iets wil veranderen in Brussel leeft op een andere planeet. Nóóit is er in Brussel ook maar iets veranderd ten gunste van Nederland. Kop dicht en betalen, o.a. duizenden asieleisers per jaar door je strot laten duwen. Die ook nog eens 'recht' hebben op woningen die voor de eigen bevolking onbereikbaar zijn. Ik vind het een schande dat de VVD nog steeds hoog in de peilingen staat. Er zijn blijkbaar hele volkstammen die bij het beleid van de VVD garen spinnen. Dat ons land slechts een wingewest van Brussel is, maakt hen niet uit; eigen portemonnaie eerst. Zij hebben helemaal niets(!) met Nederland.
En jij denkt dat het plan van FvD (uit de EU, uit de Euro) een goede uitwerking heeft op onze welvaart?
Ho ho hij is alwel 6 jaar hard bezig!!!
@Peter_la_Selie | 24-09-20 | 11:25: En jij denkt dat er wat zal veranderen als je op dezelfde partijen blijft stemmen?
Ja, Baudet heeft zeker gelijk, maar dit is niet de weg om je gelijk te halen.
Kom, kom, van Rossem - ingerommeld door Zalm? Als er nu één figuur is te benoemen is die bij de invoering van de Euro behoorlijk dwars lag bij de deelname van sommige landen, dan was het toch wel Gerrit Zalm. Hij haalde weliswaar -onder serieuze dwang- bakzeil, maar in sommige delen van Rome en Lissabon moet je zijn naam nóg steeds niet hardop durven uitspreken...
Alleen het resultaat telt en dat was zeer slecht dus Zalm beschermen is dom en naïef.
@allesofniks | 24-09-20 | 11:24: Zalm alleen maakt niet de dienst uit.
In Italië kreeg hij de bijnaam Il Duro.
Zouden ze weten dat het live uitgezonden wordt, met hun "geen filmpjes maken"? Dat politieke partijen hun eigen inbreng op hun eigen kanalen aan hun achterban presenteren is mijns inziens geen probleem en betrekt de burger bij de politiek, maar knippen en plakken a la DENK is ook iets waar ik tegen ben. Laat gewoon vraag en antwoord zien. Hoewel op dat gekissebis van Arib tuseendoor zit ook niemand te wachten.
Arib trekt tegenwoordig een veel te grote broek aan.
@Lupuslupus | 24-09-20 | 11:23:
Irritante vrouw die overal doorheen kwebbelt.
@komtdatschot | 24-09-20 | 11:26: gewoon een vrouw, dus.
@Montgomery Burns | 24-09-20 | 11:51: Maar dan wel ingereden door Frans Wijnglas, die ook al zo vol was van zichzelf.
Misschien even opzoeken wat met controlled opposition word bedoeld.
Steeds meer mensen doorzien Omtzigt: hevig blaffen maar nooit bijten want: na het blaffen gewoon meestemmen met het CDA. Iemand zou moeten beoordeeld worden naar zijn daden en niet naar zijn woorden. Als je dat bij Omtzigt doet valt hij met een vaart door de mand. Dus ja, hij is gecontroleerde oppositie.
Touché !
@Lupuslupus | 24-09-20 | 11:26: Als hij dat niet zou doen (dat meestemmen), dan had hij nu niet meer in de kamer gezeten en had hij helemaal niets kunnen betekenen om invulling te geven aan zijn ambitie als volksvertegenwoordiger. Het is niet de man, maar het systeem dat hem ma(n)k maakt.
@jemagookniksmeer | 24-09-20 | 11:29:
Hij kan toch zijn eigen partij beginnen, zeteltje heeft ie voor het grijpen.
Een FvD/PvdA kabinet. Ik ben voor. De PvdA als moderator om al te gekke acties van Baudet te neutraliseren. Een conservatief maar sociaal kabinet, daar kan ik mij wel in vinden. Hoe onwaarschijnlijk ook, zou ik er wel voor willen gaan. Moet Baudet wel zijn anti-EU standpunten enigszins afzwakken.
Hoe beoordeelden we de PvdA ook alweer tindens de laatste verkiezingen? Waarom wensten we ze 0 zetels toe? Zijn we zo kort van geheugen?
Of Asscher zijn pro-EU standpunten enigzins afzwakken.
Ik had verwacht dat baudet in 4 jaar tijd zou uitgroeien tot een krachtig alternatief voor de vvd. Ongelooflijk wat een treurig hoopje fakenews-verspreiders is er overgebleven bij dit groepje pseudointellectuelen.
En toch stem ik niet meer op Omtzigt, maar op Baudet, als Omtzigt onder de Jonge moet dienen.
Omtzigt dient onder het CDA, het maakt niet uit wie daar de scepter zwaait.
#metoo En Baudet heeft natuurlijk gewoon gelijk in deze. De Euro is een ramp voor Nederland.
Hmm erg matig van de Terry. Jammer dat je zo je eigen glazen weet in te gooien. Respect verdien je door hard te werken, niet door op een valse manier vliegen af te vangen.
Sluit je dan maar gewoon aan bij de vvd. Maar die doen dit zelfs niet.
Wij hebben principes. Daar heb ik Baudet nog nooit op kunnen betrappen.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:20: In principe wel.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:20: Dat je het uit je toetsenbord krijgt zeg 'wij hebben principes'! Handen af van HRA, Geen cent naar de Grieken, onderste steen boven, etc etc.
Met Alzheimer moet je niet gaan reaguren kuif.
En juist dat vliegen afvangen is typerend voor oude politiek in het nep-parlement. Op deze manier kan FvD wel toe gaan treden tot het Kartel natuurlijk.
@NeedIsaymore? | 24-09-20 | 11:22:
Waarom zou je met Alzheimer niet mogen reaguren?
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 11:27: Omdat je dan mogelijk essentiële zaken bent vergeten en jezelf belachelijk maakt. En mijn opmerking is beeldspraak in mijn rol als woordkunstenaar.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:20: hahahahahaha, de VVD en principes, wat een dijenkletser.
@NeedIsaymore? | 24-09-20 | 11:31:
En in mijn rol als woordkunstenaar ondersteepte ik alleen dat Kuifje al die dingen die je noemt vergeten is.
En daar misschien niks aan kan doen ...
@Kontelikker-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:20: Laat me niet lachen met je VVD principes. Het principe van de VVD is als ze er niet meer uitkomen dat ze dan maar zeggen dat ze er geen herinnering aan hebben. Schaam je kapot met je VVD principes.
@Watching the Wheels | 24-09-20 | 11:35: Waar heb je het over? Ik heb er geen herinnering aan.
@SpicyMchaggis | 24-09-20 | 11:38: Mooie subtiele reactie, bedankt.
@Apollo | 24-09-20 | 11:31: De
drie principes van de VVD: graaien, graaien en nog eens graaien.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:38:
lol!
Kan het even niet checken, maar in principe ben ik altijd voor Khadija.
Die Arib laat me af en toe bloed poepen met dat gekakel van haar tussendoor. Vreselijk irritant hoe zij scherpe debatten kan frustreren.
@Zadelgeur | 24-09-20 | 11:21: Eens, hoop dan ook dat vanaf maart 21 eindelijk Martin Bosma de nieuwe voorzitter gaat worden... moet de PVV wel flink groter worden.
@Zadelgeur | 24-09-20 | 11:21:
Je zou soms wel iets meer toe moeten laten inderdaad.
@Zadelgeur | 24-09-20 | 11:21: Ja! Tenenkrommend!
Het knippen werd nodig doordat Arib er telkens doorheen zat te ouwehoeren en zich met het debat bemoeide. Omtzigt gaf geen antwoord op de vraag, waarmee het punt gewoon overeind blijft. Omtzigt roept al zes jaar dat de Euro niet houdbaar is en blijft hopen dat er wat veranderd. Ik ben geen fan van de filmpjes, maar door de NOS, RTL en NPO en hun selektieve en suggestieve berichtgeving is het noodzakelijk. We kunnen nu heel verontwaardigd doen, maar de kartelmedia doet al jaren niets anders.
Kortom, gemanipuleerd.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:19: Alle communicatie is manipulatie. De strekking van het bericht is gelijk gebleven.
Ja zijn punt is wel valide, maar door zijn eigen toedoen sneeuwt dat gewoon helemaal onder. Daarna ook nog zo'n onhandig knip/plak filmpje, en Thierry heeft weer duidelijk gemaakt waarom hij te licht is hiervoor. Thierry maak aub ruimte voor anderen!
Heel Trumpiaans: niet de inhoud, maar de persoon. Wel effectief.
Trap er niet in!
Dit is idd de druppel...
De reactie van Omtzigt dat Therry meer voorstellen in de kamer kreeg buiten het Parlement was treffend.
Het is een beetje goedkoop. Baudet heeft al aardig wat dingen op de agenda gekregen en een paar hele goede speeches afgeleverd, waar Omtzigt braaf blijft meehuppelen en nooit doorbijt. Bij de Belastingdienst heeft hij goed werk gedaan. Dit had echter tot een parlementaire enquete moeten leiden, aftreden van het kabinet en het cachot voor de minister en de ambtenaren. Dat er na een heleboel gedoe eindelijk aangifte werd gedaan was veel te weinig en veel te laat. Omtzigt liet ze lopen omdat het de gedupeerden niets op zou leveren. dat zal best, maar de hele bevolking is er niet mee geholpen, om over de rechtstaat nog maar te zwijgen.
Wat valt Baudet weer door de mand.
Geen Wilders, geen Baudet, wat stem jij eigenlijk wel?
Je bent een linkste troll.
@van heinde en verre | 24-09-20 | 11:25: Als ie weer meedoet de volgende keer, dan stem ik op Rutte.
@Kontelikker-naar-Brussel: Ik hoor je niet als er hier op GS een topic over het faalbeleid van je leidertje gaat. Je durft je zelfs niet kritisch uit te laten in de mailingslijst van Klaasje Dijkhof.
@SpicyMchaggis | 24-09-20 | 11:44: Ik lees die mails met grote interesse. En Klaas weet inmiddels wel wat ik er van vind.
Zijn baard behoeft meer zorg en zijn haarlijn begint te wijken.
@AntiZanicz | 24-09-20 | 15:20: Hij ziet er uit als een clochard
Klaar met FVD. Back 2 Wilderz
Ben geen Wilders-fan, maar dit soort malligheid haalt hij niet uit.
@Kuifje-naar-Brussel | 24-09-20 | 11:13:
Goed dat je die disclaimer er bij zet, men zou eens wat van kunnen gaan denken niet?
@Tronald_dump | 24-09-20 | 11:27: Ik ben heel transparant.
Yup
Inderdaad. Grote kans dat de schaar in m'n lidmaatkaart FvD gaat. Gisteren was Baudet in de tweede kamer echt onuitstaanbaar bezig. Zijn belerende, hautaine houding was stuitend. De FvD is een prima partij maar ze moeten Baudet zo snel megelijk inruilen voor Annabel Nanninga. Die is geliefd, kent haar dossiers, en kan de hele kamer aan. Laat raadslid, Kevin Kreuger de fractie in Amsterdam maar leiden Die gast is echt goed en lult heel die dystopische linkse warboel onder tafel met steekhoudende argumenten en berekeningen die wél kloppen. Wellicht kan Baudet als Amsterdams fractielid dan van Kevin Kreuger eerst nog wat lesjes politieke communicatie krijgen.
Of Eva
REAGEER OOK