Raad v. State: Toeslagenschandaal blijft teringzooi
Hoogste bestuursrechter kan slachtoffers ook niet helpen
Op het plaatje hierboven twee staatssecretarissen en een minister die alle drie in meer of mindere mate verantwoordelijkheid dragen voor de Belastingdienst en de afhandeling van het toeslagenschandaal in het bijzonder. Het trio zit een Nationale Vergaderzaal waarin een meerderheid van de partijen akkoord ging met de wet die die afhandeling mogelijk moet maken. Maar deze afwikkeling verloopt zo traag als dikke stront door een trechter. Vandaag heeft de Raad van State daar goed en slecht nieuws over. Het goede nieuws: de rechtbank Midden-Nederland heeft in april van dit jaar de Belastingdienst ten onrechte een veel te lange termijn gegeven om te beslissen op aanvragen voor compensatie in de hersteloperatie toeslagen. Dat geldt ook voor de te lange termijn die de rechtbank heeft gegeven om op bezwaren van gedupeerde ouders te beslissen.
Wat het Hoge College van Staat brengt op het slechte nieuws: die termijnen maken geen bal uit. Uit de uitspraak van vandaag over de kwestie: "De termijnen in de Wet hersteloperatie toeslagen zullen ook in de toekomst niet worden gehaald en de hersteloperatie komt onder druk te staan door het instellen van talloze beroepen gericht tegen het niet tijdig nemen van een besluit. Op het moment dat de Wet hersteloperatie toeslagen in werking trad, was echter al duidelijk dat de termijnen niet zouden worden gehaald. (-) De wetgever heeft desondanks die termijnen niet willen aanpassen. De Afdeling bestuursrechtspraak begrijpt dat het politiek gecompliceerd ligt om gedupeerde ouders met (nog) langere wettelijke termijnen te confronteren. Maar het ligt niet op de weg van de bestuursrechter dit probleem dat de wetgever heeft gecreëerd op te oplossen (-)." De Raad van State gooit de bal dus terug en kan naar eigen zeggen geen structurele, collectieve oplossing voor dit probleem bieden. Wie dan wel? "Dat kan alleen de wetgever doen door de wet aan te passen of te komen met een andere voorziening of oplossing." Dat gaat dus over de wetgever die nu demissionair is en de medewetgever die met reces is en zich opmaakt voor de verkiezingen. Dit komt voorlopig dus niet goed, toeslagenschandaal schrijf je met de t van teringzooi en tranendal.
Reaguursels
InloggenWaar komt toch die haat vor de eigen bevolking vandaan? Een asielzoeker of statushouder krijgt zonder problemen een dwangsom en daar wordt hemel en aarde voor bewogen om wat regelen. De eigen bevolking wordt als stront behandeld door de wetgever en de bestuursrechter.
Een tijd terug huilde de RvS nog krokodillentranen dat ze hebben mee gewerkt aan het toeslagenschandaal en nu doen ze precies hetzelfde met de afwikkeling.
Om te kotsen.
Het is geen haat. Het is nog erger, het is onverschilligheid. Dit zijn globalisten die geen binding hebben met het moederland. Dacht je dat ze bij de familie Kaag onder elkaar Nederlands spreken?
Het hele toeslagenschandaal is Marxisme van de bovenste plank. Angst zaaien voor het instituut Belastingdienst.
Onwil bij de minister, onwil bij het ministerie, dus dan gaat er niets gebeuren.
Hoeveel jaar hebben ze inmiddels de tijd gehad?
Het hele probleem met deze kwestie is: erkenning van misstanden.
Vandaar de stroperigheid. Uitstel is tevens ook de vergeethoek.
Maar heeft iemand mondkapjes te koop... Dan trekt men snel de portefeuille zonder moeilijk vragen te stellen. En achteraf bukt iedereen en zijn moeder.
Wanneer je hier geen goede wetgeving kan schrijven voor herstel of dit aanneemt in de Kamer ben je volgens mij gewoon niet capabel genoeg. Of is dat een heel rare gedachte?
Dan wordt je Kamerlid voor de vvd/gl/pvda/d66/cda.
Ik snap niet waarom ze niet gewoon doorvoeren wat omtzigt heeft voorgesteld. Simpel en klip en klaar.
Vonden ze zelf ook, niet cababel, en toch kwamen ze tot vervelend toe terug. En iedereen vond het best.
Het is nu wel duidelijk dat het doel niet is om mensen te helpen en om het goed te maken maar om de zaak te rekken tot er geen slachtoffer meer leeft.
En de mensen die het veroorzaakt hebben echt weg zijn. Die hebben dan geen politieke carrière meer te verliezen.
Ik zou verdomme hun pensioen afpakken dmv oneervol ontslag enzo. Alle leden van de regering die hiermee te maken hadden en/of ervoor verantwoordelijk.
Eens, er moeten toch minstens 10 a 20 kopstukken te vervolgen zijn.
Ze hebben nog niet eens een begin gemaakt...
Onschendbaar tot de deaud
Huur een loods, regel kantoormeubilair laptops, catering en sanitair. Huur 100 juristen in voor een goed salaris. Er zijn geloof ik 30.000 dossiers. 300 per jurist. Laat hen per dag minstens 1 dossier goed doornemen en beslissen. Binnen 1 jaar ben je klaar. Regel kwaliteitscontrole, steekproeven en een second opinion door 10 topjursiten die in een bijgebouw zitten. Regel 10 accountants die de uitbetaling regelen en klaar is kees, in ieder geval in financiële zin.
Dude, ik heb voor die club gewerkt. Jij snapt er weinig van. Lees eerst eens de voortgangsrapportages van stas De Vries aan de kamer voor je met je fantastische ideeën op de proppen komt. Alleen al voor de bezwaar behandeling zitten er ruim 100 juristen. Totaal had UHT begin vorig jaar 1300 man. En toen al 58000 dossiers. Door uitbreiding met de groepen gelaedeerde expartners en volwassen kinderen loopt het aantal dossiers nu op tot 75000. Verder ga ik maar niet in op alle dommigheden die ik hier onder in de comments lees.
@Mark Smeeks | 23-08-23 | 23:08: U kunt weer solliciteren, heb op facebook gestaan.
Gewoon ongezien iedereen die gedupeerd denkt te zijn 15000. Euro ineens geven met als voorwaarde dat als blijkt dat je fraudeur bent, het dubbele terug betaald of 5 jaar onvoorwaardelijke cel straf
Nee, dat is een herhaling van zetten en dus uiterst dom. De main-core zijn de gedupeerde gezinnen, rechten v.h. kind e.d. Het recht op je familie, je vader en je moeder, kortom hun jeugd. Geld is van een lagere orde.
Er wordt nergens gesproken over het grote aantal gevallen waarin wel degelijk is gefraudeerd
laat staan dat deze fraudeurs worden aangepakt
En wat wil je daarmee zeggen? Uw buurman is een dief, dus u moet betalen? Laten we een allochtoon arresteren en was dat ten onrechte, dan roepen we: ja maar niemand heeft het over degenen die wél stelen? Wordt leuk.
Volgens de belastingdienst zelf was het in 97% van de gevallen geen fraude.
Het is echt bizar om te zien hoe weinig Mark Rutte heeft gedaan om het probleem op te lossen. Maar dat past ook wel bij zijn stijl van leiderschap. Vooral geen beslissingen nemen. Vooral veel adviescommissies opricht, maar geen enkel advies omzetten in beslissingen. Mark Rutte heeft het probleem vooral een paar jaar voor zich uitgeschoven zonder iets te doen.
Verwacht overigens niet dat premier Timmerfrans het probleem gaat oplossen, die is vooral met zichzelf bezig.
Hier ligt een mooie taak verscholen voor premier Karolientje van der Plas en vice premier Pieter Omtzigt.
Wat mij opvalt aan 13 jaar Rutte: niemand in de pers en niemand van de burger heeft echt opgestaan tegen die man. Hij kon gewoon z'n gang gaan.
Dat is het schandelijke aan al die jaren Rutte, en kornuiten, laten we dat niet vergeten. Het zijn ook al die coalitiepartijen, inclusief die huichelaars van de CU met hun vrome smoel. Het klapvee in de kamer dat gedwee de orders van Rutte uitvoert in de hoop en verwachting op ergens een of andere leuke betrekking. Ze zitten er om burgers te vertegenwoordigen en dat hebben ze totaal nagelaten.
@Nuuk | 23-08-23 | 22:18: En dan rut ie op, om te worden vervangen door kakelkip en dan zijn er mensen, die denken dat het met de vvd nu anders zal gaan.
Al die vriendjes in adviesorganen blijken nu goed voor wederom veel stemmen. Zelfde als de fanatieke aanhang van Erdogan. Ze hebben allemaal teveel te verliezen als men anders stemt.
Ik gun Frans zijn gelijk, laat het maar knallen en laat Frans maar zijn onzalige linkse retoriek omzetten naar omvolking en kaalslag.. de klaverboertjes vertrekken noord/oost waards
Neem Excel.
Zet daar alle betrokken ouders in kolom 1
Zet in kolom 2 wat ze minimaal sowieso nog moeten krijgen, grofweg op de 1000 euro afgerond.
Ze in kolom 3 dat bedrag gedeeld door 1000 en je hebt het aantal termijnen dat je in elke geval vooruit kunt als je per maand 1000 euro overmaakt.
Actie: begin met betalen aan al die ouders, elke maand 1000 euro.
Waarom?
De ouders zitten nu, vandaag, as we speak, op dit moment, op dit punt in hun leven in de ellende.
Elke dag dag je langer wacht is er weer een dag van hun leven verpest, door de belastingdienst.
Je kunt NU iets aan hun levenskwaliteit doen.
De mediaan zit op 30.000 euro (kun je 2.5 jaar vooruit), maar er zitten ook gevallen van 150.000 euro (kun je 12 jaar vooruit) bij, alleen weten ze niet helemaal precies, en daarom moeten alles en iedereen wachten.
En dat kun je niet maken.
Sommige mensen zijn hun huis, hun gezin, hun huwelijk, hun baan, en soms hun leven kwijt.
Help de ouders al een beetje met elke maand opkrabbelen.
Schulden aflossen, een keer op vakantie met je kinderen, een keer een mooie verjaardag vieren.
Elke maand kun je weer een stap vooruit doen en wat ellende compenseren.
Dat precieze bedrag met 2 cijfers achter de komma komt nog wel, liefst zo gauw mogelijk,
maar begin in godsnaam NU met die mensen te ondersteunen en te helpen.
Want ze zitten al jaren en jaren in de ellende.
Dit kan je in 1 week regelen.
Denk in ellende, pijn en verdriet, niet in bedragen.
De menselijke maat is zoek lijkt het wel.
Mensen uit Suriname met gekorte AOW zouden ook een compenatie krijgen. Maar er is ook nog niets uitbetaald.
Grappig... dat hebben we buiten Suriname ook...
Had dit morgen geplaatst.
Ik memoreer dit wel vaker.
We worden bestuurd door schoften en/of randdebielen.
Wilders is al lang ingehaald met z'n anti-democratische en anti-grondwettelijke uitspraken.
Als de staat je vervolgt, dan weet je dat je ergens drukt waar het pijn doet.
En welke uitspraken zijn dat precies?
Ik weet al hoe dit afloopt....
Nabestaanden van tienduizenden ex-KNIL-militairen en ambtenaren uit Nederlands-Indië krijgen geen achterstallige salarissen van hun ouders uitbetaald. www.ad.nl/binnenland/staat-hoeft-milj....
U bent slechts een slaaf van het Koninkrijk.
Je wacht 70 jaar en je betaald dan aan wie er nog leeft.
De Raad van State heeft een hele simpele oplossing....
Leg dwangsommen op die het voor het rijk goedkoper maken wel genoeg ambtenaren op dit dossier te zetten.
Alleen gaat dit bij tienduizenden ouders om tienduizenden euro`s aan (juridische) kosten om alleen al tien jaar aan toeslagen, aangiften en gevolgschade door te rekenen. Alleen al de afwikkeling en administratie kost ruim honderden miljoenen, de schade kost nog meer.
Het lijkt me ook voorbij dat het rijk dossiers van ouders zwart lakt. Ze hebben daar blijkbaar geen tijd en geld voor. Bovendien ontbreekt dan het strafrecht om aangifte te doen tegen ambtenaren die een delict hebben gepleegd.
Dwangsommen? Verbiedt de belastingdienst andere taken te vervullen totdat het opgelost is.
Jij denkt dat meer ambtenaren de oplossing is?
Is dat in het verleden vaker de oplossing geweest?
Dit zijn ouders zonder hun kinderen, zonder hun dossiers, zonder juridische bijstand en zonder hun eigen geld. Dat loopt sinds 2005, sinds dat die toeslagen verzonnen werden. Dit is waanzin, wat met verder micromanagement niet wordt opgelost. De termijnen voor een EERSTE besluit worden niet gehaald, het uitstel denkt in JAREN. Moet je voorstellen dat mensen daarna nog in bezwaar, beroep en hoger beroep mogen, omdat het gewoon een puinhoop is. Hier wordt het recht op contact met je eigen kinderen, inzage in je eigen dossiers, gesubsidieerde rechtsbijstand als je onvermogend bent (ditmaal dankzij dezelfde overheid) en het recht op je eigen geld geweigerd. Voor deze mensen is er al jaren geen rechtsstaat. De ouders die naar België en Duitsland zijn gevlucht om daar een nieuw bestaan op te bouwen hebben keihard gelijk.
De politici die dit ontworpen hebben, instand gehouden hebben, alles in de doofpot probeerde te stoppen en daarna niet meer konden repareren, hebben NIETS in het kabinet, parlement of stembiljet te zoeken. Die horen net zoals Trump en consorten eerst even zelf in de rechtbank tekst en uitleg te geven hoe de de universele rechten van de mens, de europese rechten van de mens, onze grondwet, het strafrecht rond knevelarij, valsheid in geschrifte en meineed tegenover een parlementaire enquete, onze eigen fiscale en civiele wetgeving uit te leggen. Het is abject en infaam dat het OM en het Hof vervolging in deze nogal grote en duidelijke zaak echt voor elke politicus en topambtenaar heeft geweigerd. Ze hebben het echt geweten. Er zit hier opzet en schuld in.
Het is tijd voor een nieuwe bestuurscultuur, de oude bestuurders mogen zich in een openbare rechtszitting verdedigen tegen hun wandaden.
Oh man. En dan is 'toeslagen' nog de niche, een uitspansel van. Er loopt nog een groep rond in NL die met toeslagen niks te maken had, maar evengoed door de BD en zijn verouderde-maar-wel-formulier-gedreven bagger, ook down-the-drain zijn getrokken, zich stil hebben gehouden, hun knopen hebben weten te tellen nog en eruit zijn gekomen, maar evengoed juist door de BD de armoede-val zijn ingetrokken. En dan zie je vacatures voorbij komen voor de BD en dan schrik je van wat minimaal wordt gevraagd aan skills/capaciteiten; want hé, het mag niks meer kosten, de oplossing en menselijke beoordeling van een situatie (die je zuiver kan doen als je gewoon echt meer (levens) ervaring hebt). Iemand die én snapt hoe het systeem wordt gevuld door data én die nog enig benul van W&R heeft. Die zit daar niet aan de frontoffice. As if überhaupt BD / overheid bestuurd kan worden als een bedrijf. Hoezo?? Loopt werkelijk nergens, helemaal nergens enig bedrijfsrisico.
Tribuna ... ok, openbare rechtszitting.
Zelden ben ik het zo ontzettend eens met iemand geweest.
bijzonder sterk eens
Kom er maar in Omtzigt!!
Het zou mooi zijn als alle stukken van alle schandalen gewoon openbaar gemaakt zouden kunnen worden, maar helaas zijn alle ministers vrijgesproken van elk kwaad. Daarom is er een wachtgeld regeling, kunnen ze misschien nog aan een baan komen als het gros van de bevolking niet meer zo kwaad op ze is.
zat Pietertje toen niet bij het CDA wat mede verantwoordelijk was voor deze zooi? Waarom heeft hij toen niet zijn mond open getrokken?
@McFreek | 23-08-23 | 22:34: Juist ja, Omtzigt stemde gewoon met de meute mee.
@McFreek | 23-08-23 | 22:34: Werkelijk?
@vladimirows | 23-08-23 | 23:02:
Ja, de werkelijkheid.
De bestuursrechter kan toch gewoon alle schade claims van burgers toewijzen wegens te trage overheid, en de miljoenen (op kosten van diezelfde overheid) voorschieten totdat dit op de daders verhaald kan worden?
Dat willen ze inmiddels wel maar al het geld is al naar de EU, het COA en 0,000036 graden celsius minder.
Ben bang dat gewone burgers dat weer gaan betalen, want die rukkers in Den Haag zijn nergens verantwoordelijk voor, maar overal voor bevoegd.
Is trouwens een basisprincipe in de organisatiekunde, dat verantwoordelijkheid en bevoegdheid altijd samen gaan.
@Veepert | 23-08-23 | 20:51: die 0,000036 komt uit een model, die is in werkelijkheid natuurlijk gewoon nul.
Duidelijk, ik hou wel van ambtelijke taal.
Waarschijnlijk krijgen in 2089 opeens allerlei mensen een klein bedragje omdat ze erfgenaam blijken te zijn van iemand die ooit ten onrechte toeslag moest terugbetalen. Daardoor komen ze net boven de inkomensgrens die ingesteld is uit en moeten ze dat jaar hun ontvangen toeslag allemaal terugbetalen.
Ohhhh deze is mooi in z'n scherpheid...
@anja | 23-08-23 | 20:49: Moet je iets langer naar 'toeslag' kijken, niks leuks aan dat woord.
Kunnen we dan keti Koti festivallen organiseren voor nazaten van slachtoffers. Mooi man! Zal in 2089 de witte man ook nog overal schuldig aan zijn?
@Dr. Blechtrummel | 23-08-23 | 21:07: die is ook niet slecht.
Go fvck 'em all: doe geen aangifte meer. Betaal ze niks. Stuur alles terug met "Verhuisd; adres onbekend" und so weiter. De tyfus voor ze, de tering erbij.
All is lost and next time it's you.
Ehh, dat is niet helemaal hoe het werkt.
Dat kan, zolang je per kalender jaar niet te lang in Nederland verblijft (zie: 183-dagenregeling) 2 landen is lastig i.v.m. afronding en schrikkeljaren, maar met 3 zit je altijd goed en kan je bovenstaande methode in alle 3 de landen hanteren denk ik.
Wacht, is dit echt zo makkelijk? een 2e huis weegt makkelijk op tegen >50% belastingdruk.
@Balzakius | 23-08-23 | 20:42:
Wie heeft jou wijs gemaakt dat daar iets werkt??
Je kunt je in Ter Apel melden als vluchteling. Je krijgt dan een huis, telefoon, wasmachine, leuke spulletjes, hulp, zakgeld, noem maar op.
Gewoon doen alsof je gek bent en volhouden dat je uit Oekraïne komt en je paspoort is verbrand.
Voordat je dat doet, moet je bij de gemeente door iemand een aangifte van overlijden laten doen zodat je niet meer bestaat.
Ik durf te beweren dat dis best goed kan werken.
Iedere betrokkene die 'niet kan helpen' subiet op straat zetten.
Als er eindelijk een oplossing gekomen is mogen ze weer solliciteren.
Dit is vanaf hoog aangestuurd en waarschijnlijk komt er een ander bijkomstig schandaaltje naar boven als ze dit fixen.
Lekker wachten totdat er een grotere issue is en dan melden.
Wanneer er geen wil is gebeurt het niet.
Die T is ook van de twinscroll Turbo van de X5 van die bezemsteel mevrouw.. De T van takkemens
Hef die firewall op van persoonlijke aansprakelijkheid voor disfunctionerende ambtenaren en bestuurders.
.........
Oplossing.
benieuwd wie we straks allemaal weer ergens op zien duiken..
ik zeg: iedereen inclusief Kaag/rutte vervolgen tot de laatste ouder gecompenseerd is. en elke dag die langer duurt is een week langer op water en brood voor ze
@Triple2K8 | 23-08-23 | 20:38: Ja, zodra iedereen gesetteld is in de nieuwe functie bij bedrijf X, kan de put worden geopend.
Onmogelijk. Pikmeerarrest
Ik welk partijprogramma kan ik dit vinden?
Met persoonlijke boetes tot 450,000 euro, net als in de wet op de mededinging.
Voor de eerste de beste lullige bv zijn sterkere aansprakelijkheden ingebouwd dan wanneer je een land moet regeren.
@Hai D. | 23-08-23 | 20:49:
Alsof er nog nooit een arrest is geannuleerd door een ander arrest.
Echt... je bent onderdeel van het probleem.
REAGEER OOK