Uitkomst NAVO-top: Zelensky krijgt géén concrete toezeggingen in traject naar lidmaatschap
Samengevat
Veel verwarrende berichten in de nasleep van de NAVO-top natuurlijk. Maar de uitkomst is dat Oekraïne geen formele uitnodiging tot het starten van een toetredingstraject heeft gekregen en ook geen concrete toezeggingen kreeg over wanneer zo'n uitnodiging wel zal verschijnen. En dat staat ergens natuurlijk in verwarrend contrast met de resolute, officiële NAVO-tekst die zegt dat Oekraïne uiteindelijk sowieso wél lid wordt en dat het politieke en economische eisenpakket voor toetreding onder het 'Membership Action Plan' inderdaad vervalt voor Oekraïne.
Het officiële communiqué dat dinsdag werd gepubliceerd: "Ukraine’s future is in NATO. We reaffirm the commitment we made at the 2008 Summit in Bucharest that Ukraine will become a member of NATO, and today we recognise that Ukraine’s path to full Euro-Atlantic integration has moved beyond the need for the Membership Action Plan." Een paar zinnen later wordt echter wel gesproken van "additional democratic and security sector reforms that are required. (...) The Alliance will support Ukraine in making these reforms on its path towards future membership."
Maar de zin direct is daarna vervalt meteen weer in 'strategische ambiguïteit' en is daarmee het Oekraïense pijnpunt van de gehele verklaring: "We will be in a position to extend an invitation to Ukraine to join the Alliance when Allies agree and conditions are met."
Samengevat: er kwam geen uitnodiging en het is ook niet duidelijk wanneer die uitnodiging dan wel verschijnt. Maar de consensus is overigens wel dat Oekraïne sowieso niet tijdens de oorlog NAVO-lid wordt, en dat erkent en accepteert Zelensky zelf ook: "I am confident that after the war Ukraine will be in NATO. We will do everything for this." Nou, wordt vervolgd op de volgende NAVO-top in NEEE-DDR-LAND.
Reaguursels
InloggenOverigens wel kwalijk dat iedereen maar wat roept. De een om te provoceren, de ander om dat weer te nuanceren.
Het geeft gewoon weer aan dat er geen enkele eenheid is, ook niet in de NAVO of EU. Met name politici rommelen maar wat aan.
Tot zover de complottheorie. De werkelijkheid is: 'het rommelt maar aan'.
@nobodiesunmighty | 13-07-23 | 16:33: Er blijken intussen ook (Alweer) kinderen van oligarchen uit Moskou, doodleuk op vakantie in Parijs (Fashionweek bleek gaande), en Italië. Apart ook, dat die lui toch nog altijd vliegend hierheen kunnen komen - Vanuit Mozkou.
Macron is ook geen geweldige president, mij dunkt. Recht die rug, en zeg voorgoed "au-revoir" tegen deze corrupte lui, die tegelijkertijd én voortdurend truukjes proberen te vinden om kroost hierheen te sturen én Putler in het zadel houden.
Indien ze van onze luxe willen genieten - Hadden ze deze oorlog niet moeten starten.
@nobodiesunmighty | 13-07-23 | 16:33:
Dat was mijn punt. Maar zomaar wat aan rommelende idioten kunnen net zo gevaarlijk zijn als kwaadaardige complotten.
NATO is gewoon het opstapje naar de EU. Want dáár gaat het uiteindelijk om: toegang tot een oneindelijke stroom van gratis geld.
Daarom geen wapens meer sturen, komen ze zeker niet in de EU.
Het is heel simpel: Wat heeft Oekraine de NAVO te bieden? Andersom is het duidelijk, maar het is nu ook weer geen liefdadigheidsinstelling, he. Emotie moet je bij dit soort onderhandelingen bij de deur achterlaten.
Bijna de enige krijgsmacht in de NAVO met gevechtservaring tegen een vergelijkbare tegenstander.
Nee, dat heeft zelfs de VS niet.
De Republikeinse Lindsey Graham vatte het samen als 'Russians are dying, best money we ever spent!' Graham diende overigens als militair bij de illegale Amerikaanse invasie van Irak en de illegale Amerikaanse bezetting van Afghanistan.
@drs. Levi Samsonov | 13-07-23 | 15:32: Graham is nooit militair geweest ten tijde van de post-911 oorlogen. Hij is in 1955 geboren. Pannenkoek.
@drs. Levi Samsonov | 13-07-23 | 15:32:
Domme SP-retoriek.
De oorlog tegen de taliban was legitiem vanwege 9-11, en de oorlog tegen Irak leek legitiem vanwege de massavernietigingswapens. Dat die massavernietigingswapens achteraf niet bestonden is mooi, maar dat de dreiging reëel was bleek uit het simpele feit dat zelfs Saddam geloofde dat hij die massavernietigingswapens had. Daarom weigerde hij de VN toegang te verlenen tot die omstreden locaties.
Los daarvan, strikt genomen zou je de oorlog van de VS tegen nazi-Duitsland ook illegaal kunnen noemen. Maar elk weldenkend mens, ook in Duitsland, is daar onrzettblij mee geweest.
Stop met dat weg-met-ons gelul.
The West is the very Best.
En Rusland is Oekraïne binnengevallen, niet andersom.
@Linkse Zakkenvuller | 13-07-23 | 15:33: Jawel, reservist, zoek maar op. Hij kreeg ook nog een bronzen ster voor zijn werk als juridisch adviseur van de Amerikaanse luchtmacht tijdens de twee illegale oorlogen.
@Dandruff | 13-07-23 | 16:16: Zoals Ghadaffi eens zei tijdens een CNN-interview: er zaten geen Afghaanse terroristen op die vliegtuigen. Ze waren geboren en getogen in Saoedi-Arabie en getraind in de VS. Larry King besloot direct naar de reclame te gaan.
Wat Irak betreft: please... er was geen bewijs en iedereen wist het. Dat die oorlog ongestraft toch kon doorgaan zegt ontzettend veel over hoe de 'rules based order' werkt, namelijk door en voor de VS. We make the rules, you take the orders.
@drs. Levi Samsonov | 13-07-23 | 16:38:
Als de pedofiele massamoordenaar Khadaffi met zijn speciale "Khadaffi mensenrechtenprijs" voor jodenhaters jouw beste bron is, dan zou je moeten weten dat je fout zit. Goed fout.
Saoedi Arabië is zoals elk moslimland een schijtland.
Maar de taliban boden onderdak aan al-kanker, niet de Saoedi's.
En je weerlegt niet de feiten rond Irak. Als Saddam had geweten dat hij geen massavernietigingswapens had dan zou hij die ruzie over massavernietigingswapens nooit zo hebben escaleren. Saddam dacht echt dat hij ze had, daarom wou hij geen inspecties. Vergelijk het met Poetin die dacht dat hij een goed bewapend en getraind leger had. Dat in 3 dagen tijd Oekraïne kon veroveren. In werkelijkheid had corruptie zijn leger totaal uitgehold.
Maar ja, niemand durft moorddadige dictators tegen te spreken. Als Saddam gifgas eist en zijn ondergeschikten kunnen dat niet regelen dan kunnen ze kiezen; glashard liegen of een nare dood. Wat zou jij doen?
Ondanks al jullie haat tegen het Westen vluchten mensen nog steeds naar West Europa en de VS. Niet naar Afghanistan, Irak, Libië en al die andere schijtlanden.
@drs. Levi Samsonov | 13-07-23 | 16:36: Parels voor de zwijnen dit. Maar hij heeft na 1991 nooit meer voet gezet in Afghanistan of Irak. Al zijn werk was als juridisch adviseur vanuit een Amerikaanse militaire academie.
Pannenkoek.
Het waren eigenlijk vooral de jongeren die voor de westerse levensstijl en toetreding stonden. De ouderen hadden geen gsm, stonden 8u per dag met een zakje appeltjes aan de straat om te verkopen. Omdat ze het nodig hadden, uit noodzaak, maar ook omdat ze er een soort van vrede mee hebben. Ze hadden betere tijden gekend. De jongeren hadden nauwelijks slechtere tijden gekend. McDonalds is daar een Michelin sterren restaurant. Een pakje sigaretten: omgerekend 30 eurocent (alleen Mongolië was goedkoper), een flesje Cola even duur. Niet even goedkoop, maar even duur. Als je dan bedenkt dat de McDonalds door jongeren met gsm was, dan zag je wat het Westen voor hun betekende. Dat ze daarin die oudjes die 8u werkten voor letterlijk een appel en een ei meesleurden bedachten ze niet. Een parkeerplek (die overal daar gratis is) bezet houden en als je wil parkeren een euro vragen is daar een beroep, dat dus 3 pakjes sigaretten opbrengt per keer dat het hun lukt. Dan zwijg ik nog van een steakrestaurant dat 50 (!!!!!!!!!!!!!!) euro vroeg voor een Steak.
Dat zieke corrupte land, wat volop aan mensenhandel doet, hoort niet bij de navo en zeker niet bij de eu. Het is al te idioot voor woorden dat we dat zooitje ongeregeld steunen met geld en wapens, Rusland boycotten en daarmee ons volk zich blauw betaald aan energie en boodschappen.
Dat "steunen" is gewoon geld verdienen over de rug van de (Noord-)Europese belastingbetaler. die 3x krom mag liggen voor hetzelde: 1e keer bij de aanschaf van het wapentuig, 2e keer bij de aankoop van vervangend wapentuig, nadat de oude troep naar de Oekraine gestuurd werd en de 3e keer voor de "wederopbouw" van alles dat datzelfde wapentuig kapotgeschoten heeft. Het is gewoon een miljarden business over de rug van duizenden jonge mannen aan beide kanten, die in de loopgraven hun leven geven. Bah.
@Gladiator Fap | 13-07-23 | 16:04: En een vierde keer voor de honderdduizenden zo niet miljoenen Oeki's die liever hier gaan wonen dan daar - of ze nou uit een oorlogszone komen of niet. Ik bedoel, zelfs Bulgarije en Roemenie liepen zonder oorlog leeg, en die zijn nog een stukje rijker.
Logisch. Een land in oorlog lid maken van de NAVO is direct WO3.
Zal meneer diep van binnen zelf ook wel snappen maarja commotie maken
@Baksteenbakker | 13-07-23 | 14:48:
Zelensky begrijp ik best, zijn land is al in oorlog met Rusland dus hoeveel erger kan het worden? Hij heeft voordeel van de NAVO. De NAVO op dit moment bepaald niet van Oekraïne en mogelijk ooit in de toekomst wel, maar dan moet eerst iets heel grondig veranderen in Rusland.
@Beste_Landgenoten | 13-07-23 | 15:16: Zelensky weet ook dat binnen Oekraine bepaalde krachten een Russischsprekende jood niet de ideale leider van hun land vinden. Hij wordt door sommigen getolereerd zolang het geld en de wapens blijven binnenstromen.
@BL ik denk zelf dat ie voor zo ver mogelijk de opzet aan het creëren is om bij de eerste de beste kans het traject te kunnen starten
@dutch bikkel | 13-07-23 | 15:20: Nee, maat. Zonder Oekraine stonden de T-72's al voor de poorten van Scheveningen! Ze vechten voor onze vrijheid!
@dutch bikkel | 13-07-23 | 15:20:
Ja hoor lieverd. De NAVO is dit begonnen.
Weet je waar Rusland haar troepen momenteel weghaalt?
Aan die gevaarlijke NAVO grens met Finland.
Omdat die Russen drommels goed weten dat van de NAVO geen enkele dreiging uitgaat.
Ik wens mijn ergste vijanden altijd een Mark Rutte toe. Hij helpt ze breeduit lachend finaal de afgrond in, je bent 100% zeker toast vanaf het moment dat je zijn aandacht hebt. Ik heb wel met die kabouter te doen, die denkt nog dat het helemaal goed gaat komen met Mark aan zijn zijde. Arme donder, arme Oekies. Zij weten het nog niet.
Mark forceert vanuit opportunisme een kabinetsbreuk. Poetin duwt je gewoon uit het raam.
En wat nu, wanneer achteraf blijkt te zijn dat de NATO aan haar zwanengang begonnen is. Dertig jaar te laat, maar dat doet er niet toe. De wereld is veranderd, en daar past gewoon geen NATO in. Als je nu lid van de NATO bent, is de rest van de wereld automatisch tegen je. Da's geen lekker startpunt in het grote spel dat straks gespeeld moet worden. Dertig jaar geleden had men spijkers met koppen moeten slaan. Zaten we nu ook niet opgescheept met die speciale operatie in een opstandige republiek van Rusland. En als dat wel het geval was, zou iedereen netjes gewoon de andere kant opkijken, want niet in ons belang.
Wat een onzin. Japan en Zuid-Korea zijn bijvoorbeeld geen NAVO-lid, maar ook geen vijand van de NAVO.
@Après toi | 13-07-23 | Klopt, maar die hebben hun handen straks vol aan China. Komen ze er ook achter dat ze weinig vriendjes hebben, buiten misschien de NATO, maar die gaan echt niet helpen. 14:06:
Een soeverein land met 44 miljoen mensen een opstandige republiek noemen.. bijzonder…
Er is geen plaats in ons land voor NSBers en verraders. Just saying.
@omanders | 13-07-23 | 15:00: zit hier anders vol met pro Oekraïne figuren!
Kijk je er naar uit, kaalgeschoren door de straten gereden te worden in een strontkar?
Het NAVO lidmaatschap van Oekraïne is op dit moment op geen enkele wijze aan de orde. Wel zijn er 3 bestaande bondgenoten de het verdedigingspact stevig ondermijnen. En dan reken ik de VS eventjes niet mee.
De steun die Oekraïne wel geniet heeft vermoedelijk meer te maken met wat er in dat land op termijn te halen valt. Maar ook in dat opzicht blijft Rusland de hoofdprijs.
Dit is een gebed zonder eind. Bouw een muur van ijs van ongeveer, pak hem beet 213.36 meter hoog om de Russische Witte - tevens de Wit-Russische - Wandelaars buiten te houden. Nothing but death.
Who will take the black? En wie sturen we als Lord Commander?
Onder de streep zegt NAVO hier " sorry Volodimir maar je overvraagd ons en de voorraden raken op. Sneu dat je hierdoor de oorlog verliest ".
De hele oorlog samengevat:
Poetin: ik wil niet dat de NAVO nog dichterbij komt.
NAVO: Dat beweren we ook helemaal niet, behalve dat we dat in 2008 eigenlijk al hebben toegezegd
Poetin: Ok, dan begin ik een oorlog.
VS: Mooi, onze wapenindustrie kan altijd een boost gebruiken.
Zelenski: Ik heb nu al 11 oppositiepartijen verboden, dit gaat niet lang meer goed, VS, waar kan ik tekenen?
The end. Vooral voor Oekraïne dat langzaam in een rokende puinhoop wordt veranderd. En werkelijk niet 1 westerse leider die op zijn minst een poging doet om het bloedvergieten voorlopig te stoppen met een (eventueel tijdelijk) verdrag.
Orban doet dat laatste wel
Rusland haalt troepen weg bij de Finse grens.
Zo gevaarlijk is dat NAVO-lidmaatschap dus.
Het is een kutsmoes om oude "rechten" te laten gelden.
Er zijn minder doorzichtige manieren om je als Kremlin-troll account te etaleren.
Wat een rust was het toch internationaal (met tekenen van beginnende ontspanning tussen diverse landen) ten tijde van de regering Trump vergeleken met nu.
Wat schattig toch die naïevelingen die denken dat dit onder Trump niet gebeurd zou zijn.
Biden voltooit nu zijn wapenindustrie-opdracht, na alle voorgaande buitenlandse avonturen moesten de schappen weer wat leger, deze herfst wordt er gepraat. De Amerikanen kunnen dan over 5 jaar met gekletter ingrijpen in de Taiwan-troubles.
@normanius | 13-07-23 | 13:44: Beweer ik dat dan?
@normanius | 13-07-23 | 13:44: Maar onder Trump _is_ het niet gebeurd. En dat het onder Biden _wel_ zou gebeuren was al ruim van tevoren voorspeld. (Overigens niet zo zeer vanwege Biden, die weet amper waar ie is, maar vanwege de Hilary/Nuland kliek die met hem mee liftte)
@normanius | 13-07-23 | 13:44: www.youtube.com/shorts/p-A4zNHrEWY
@TheEgg | 13-07-23 | 13:49: Toch zeker omdat Hillary afzetgebied zocht voor geroofd babybloed?
Toen Trump op een zekere middag zat te schijten was er ook even een kort moment van wereldvrede op aarde. Daarom wil ik dat hij altijd blijft zitten schijten.
Je bedoelt de man die de Taliban vrij heeft gelaten? Die Trump?
Lang niet iedere NAVO-lidstaat zal akkoord gaan met toetreding, ook niet na de oorlog. Een semi-stabiel Rusland onder Putin met kernwapens, of een soort wild-westscenario zoals onder Jeltsin (ook met kernwapens), draagt een veel te groot risico met zich mee. Daarnaast zal er nog veel water door de Dnjepr stromen voordat Oekraïne maar in de buurt komt van de vereiste democratische, rechtstatelijke en militaire voorwaarden. Oekraïne zal het de komende (lange) tijd moeten doen met wat minder in beton gegoten garanties en allianties.
Waarom zou Rusland ooit de Oekraine verlaten als het daarna direct in NAVO mag?
Dat is de Catsch-22 waar de NATO zich in heeft gemanoeuvreerd
Rusland gaat eerst nog verliezen.
Omdat ze geen andere keuze hebben.
Het probleem begint bij het idee van een 'bufferland'. Wie de f bepaald dat voor dat land? Het enige antwoord is het verloop van tijd maar aan de hand daarvan kan je geen afspraken maken blijkt. Naar verloop van tijd wil niemand als buffer functioneren, noch staan zij die elkaar naar het leven staan dat toe; ongezien blijven strategische mechanismen actief die meer en meer controle over het gebied willen, van weerszijden. We zijn slechts getuige van de climax waar zulks toe leidt. T*ring wat een taalgebruik, kan er niks aan doen.
Eens.
Echter verkeerd Oekraïne zich in zo'n dermate bijzondere situatie, dat deze een hoop inheemse Russen heeft wonen binnen de Oekraïense landsgrenzen. Niet omdat de Russen er naar toe zijn verhuist, neen, omdat in 1922 en vervolgens 1954, Oekraïne grote stukken heeft gekregen van Lenin en toen Stalin.
De inheemse bevolking is enorm afhankelijk van Rusland en de economie aldaar. (in hoeverre dat nog steeds een wenselijk iets is, valt te bezien)
Daarom wordt er aan beide zijde van de munt te krampachtig om gegaan met wat de ideale oplossing is. In feite zou je bepaalde provincies (met name de Donbass en de Krim) als een bufferstaat/land kunnen laten dienen zodat de rest van Oekraïne vrij is van Russische invloeden. Zo kan je ook meteen het bloedvergieten stoppen.
Belgie is ook een bufferland.
Ik vind Brabant en Overijssel al bufferland eigenlijk.
@LangeTijdGeleden | 13-07-23 | 13:33: De buffer reduceren tot het enige waardevolle gebied, dat verduidelijkt wel de drijfveer achter de oorlog in ieder geval. Dat zou wel een redelijke oplossing zijn maar beide krijgsheren hakken het kind liever in twee dan het de ander te gunnen, wat het terugkerend risico is wanneer het weer een 'bufferstaat' wordt. Dan zal er van alle kanten toch weer alles gedaan worden om de grootste handelspartner te worden. En beide kanten hebben nu al ''all or nothing" ingezet, vrede zou alle doden en $$$ voor niets geweest laten zijn (niet mijn idee).
@nsfl | 13-07-23 | 13:46: Het had ook geen bufferland moeten worden. Het had de handelspoort moeten worden tussen Westen en Rusland.
Dan zit je daar niet als slachtoffer tussen, maar als organisator. Dan hebben beide partijen er belang bij om jou te vriend te houden.
Maar goed, die optie is zo snel als ie geopperd werd ook weer afgeschoten door de neocons. Want dat was natuurlijk helemaal niet in het belang van de VS. En aangezien de EU gerund wordt door alle politici die we uit onze eigen landen wegpromoveren vanwege verregaande incompetentie, gaan die heerlijk in het VS frame mee.
@nsfl | 13-07-23 | 13:46: Zoals het er nu naar uit ziet hoeft Rusland ook niet meer dan de gebieden die ze nu bezetten (Krim + Donbass). Kijk je ook naar de stemuitslagen door de afgelopen decennia, dan zijn die gebieden sowieso meer Russisch dan Oekraïens.
Van Rusland begrijpen we de motivatie om die gebieden "terug" te krijgen zodat ze niet onder westerse/NAVO/EU beheer/bezit zullen vallen. Nu vraag ik mij nog af waar die drang van Zelensky vandaan komt om zo veel onnodige slachtoffers te blijven laten vallen voor die paar stukjes gebieden die tóch nooit Oekraïens gezind zijn geweest.
Je kan hier inderdaad makkelijk een deal over sluiten. Sterker nog, al geef je Rusland de toezegging om die gebieden 'terug' te krijgen, volledig, dan kan je samen met de NATO, het westen, de EU en de VS gewoon afspreken dat als Rusland nóg meer claimt, deze wél dan in 1 klap tegen de volle macht van de westerse wapen industrie komen te staan.
Daarbij heeft Oekraïne helaas een enorme kans laten missen door niet als handelspoort te gaan dienen tussen westen/EU en Rusland. Of een paar hogere heren in America wilden dit sowieso niet zoals @TheEgg zegt en lieten het liever escaleren...
Want 11 oppositie partijen verbieden omdat ze tegen dit conflict waren en voor de belangen in de oosterse provincies laat ook niet helemaal een 'normale gedachtegang' bij Zelensky zien.
@LangeTijdGeleden | 13-07-23 | 15:03: je bedoelt de gebieden die in 1991 voor 80-90% vóór uittreding uit de USSR en onafhankelijkheid stemde.
Die gebieden?
@LangeTijdGeleden | 13-07-23 | 15:03:
"Van Rusland begrijpen we de motivatie om die gebieden "terug" te krijgen zodat ze niet onder westerse/NAVO/EU beheer/bezit zullen vallen. "
Typisch Kremlin gelul. Het gebied IS niet van Rusland en zelfs voor deze inval stemde een meerderheid voor Oekraïens willen blijven. Het heeft de Russen nooit toebeheeord, het was onderdeel van de Sovjet-Unie, een unie gedictatuurd door de Russen, van losse staten waarvan Oekraïne er eentje is. Er zijn Russen heen verhuisd, in een poging van Stalin om dat land te Russificeren, zoals hij deed met alle republieken en nu zitten die dus opgescheept met arrogante Russen die menen dat alles hen toebehoort. Maar ze moeten gewoon vertrekken, dan is deze oorlog meteen voorbij.
Verder lees ik dom gelul over een handelspoort. Verdiep je eens in de recente geschiedenis van dat land en kom niet met deze volkomen aan de fantasie ontsproten onzin aanzetten. Wat lees je, de Gezond-Verstand krant, van meneer van Wolferen?
Wat weerhoud aparte landen (polen, nordics, baltics) ervan uit de nato tr stappen en een eigen alliantie op te zetten en rusland (in ukraine) aan te vallen?
Dat ze aan de kant van Oekraïne staan?
Dat ze liever vrede en veiligheid hebben ipv oorlog?
Helemaal niks. Wij denken vaak dat onze werkelijkheid van nu altijd zo zal zijn, maar dat is dus gewoon niet zo. We leven in West-Europese wereld in een zeldzaam vredige tussen-tijd... Geniet er van.
Daarvoor hoeven ze niet eens uit de NATO te stappen. Dat pact gaat over verdedigen namelijk.
Rutte bij een tank. Ha ha ha.
Lavrov dreigt met nucleaire reactie als NAVO F16's gaat leveren. Goeie reden om die vliegtuigen snel te sturen.
Lees het nog even na.
Een teken dat het ze iets doet.
Dan krijg je dergelijke angstreacties.
Lavrov liegt over alles. Dus ook hierover.
Ik ben niet in oorlog met Rusland.
Good call
Vreemde situatie. Een garantie tot toetreding tot de NATO / EU zal de oorlog niet stoppen, een garantie tot afzien van toetreding waarschijnlijk wel.
Heeft u al eens aan een politieke carrière gedacht? Zo waar.
"I am confident that after the war Ukraine will be in NATO.”
Vin’k niet zo handig.
De Russen hebben nu belang bij het zolang mogelijk in oorlog blijven.
En wellicht is een deel van de Russische agressie te verklaren omdat Oekraïne al eerder lid wilde worden van de NAVO.
NAVO is geboren uit de Sovjettijd.
Een Westerse vuist naar de Sovjet Unie en nu komen ze steeds dichter naar Rusland toe.
Dat vinden Russen niet fijn.
Ach, er veranderd niet veel. Ze wilden toch al niet vertrekken.
In de 'handelsovereenkomst' stond toch ook een paragraafje, ergens achterin onder een inlegvelletje, over militaire samenwerking, of iets van die strekking?
Hoe ver zou dat gaan.
Is er dan niemand die even tegen Poetin kan zeggen, nu ophouden, want anders krijg je met mij te maken, en dat ga je niet leuk vinden.
Tot op zekere hoogte. Bij het veelvuldig dreigen met en hinten op de inzet van een nucleair wapen in Oekraïne heeft de VS Rusland duidelijk gemaakt dat hun hele Zwarte Zeevloot vernietigd zou worden. De VS is gewoon sterker dan Rusland, hoe erg Putin ook tegenspartelt. En dat dreigement heeft (tot nu toe) z'n werk goed gedaan.
@TancredvanTiberias2 | 13-07-23 | 14:24:
Dan ga ik toch alvast even mijn kruipruimte een beetje dieper uitgraven.
Aan de andere kant, morbide gedachte, wat zou er gebeuren als Poetin op het knopje drukt....
@GKJP | 13-07-23 | 14:34: Toch maar richting de Casa in Andaluz. 2300 km van hier . Scheelt weer wat ..
Mooi!
NAVO lidmaatschap binnen nu en 10 jaar is een heel slecht idee, tenzij er een radicale koerswijziging in Rusland komt waarbij de verhoudingen sterk normaliseren. Bijzonder onwaarschijnlijk.
Het toetreden wel of niet is natuurlijk het wisselgeld dat straks wordt ingezet voor vrede met Rusland
Precies... Oekraine niet in de NATO in ruil voor terugtrekking Russische troepen en misschien nog wel teruggave van de Krim.
Of Novorossiya als bufferzone en de rest van UA bij NATO.
@johnyl | 13-07-23 | 13:10: Check, eigenlijk al een goede oplossing op dag 1 van de oorlog. Maar heel emo europa had al een vijandsbeeld klaar en Z was zo n aardige man .
Het eenzijdig gefraim heeft 10.000 en doden en een bijna failliet europa opgeleverd.... and still counting...
Wat is dat toch met die mensen die graag voor de muziek uit lopen te tetteren?
Natuurlijk moet het een weloverwogen beslissing zijn en kun je niet over één nacht ijs.
Oekraïne is op dit moment een risico.
Vwb hulp zal er op korte termijn weinig veranderen en als lid verandert alles.
Dan is Rusland officieel onze vijand.
Een aanval op één is een aanval op allen.
Kalm aan dus maar.
Stop Oekraïne vol met de beste wapens, maar wacht met toetreding.
Mark Rutte: "Als ik er dan nog zit, dan maak ik mij hard voor jouw"
Zelensky: "wanneer ik de mijne hard maak, kan ik piano spelen"
@Glasgow Argus | 13-07-23 | 13:05:
“Vroeger kon ik met de mijne dubbelglas inslaan, tegenwoordig ben ik blij de ramen te kunnen lappen.”
Glasgow Argus
www.youtube.com/watch?v=oua0Puihrkc
@Ruimedenker | 13-07-23 | 13:07: lol of LUL lach uit luid
Orange man 2.0 gaat vermoedelijk alles toch weer omgooien- moeten ze allen denken.
Zijn ze nou helemaal bonkers geworden?
Biden2024
Die zit tegen die tijd hopelijk in de petoet.
@Montgomery Burns | 13-07-23 | 13:17: Après?
@Hetiswathetis | 13-07-23 | 14:59: Nee Antizanic
REAGEER OOK