Goed nieuws. U hebt fietslampjes
Veilig verkeer, het kan!
Hoera! Er gaan ook dingen goed in Nederland Crisisland, waar iedereen maar om staatssteun zeurt. Voor- en achterlicht op uw fiets bijvoorbeeld. Er is potjandorie zelfs een INFOGRAFIEK over het fietslampjesgebruik 2003 - 2022. Kiek dan! We zitten potdomme bijna op de 90 procent voorlicht! En zo werd het toch nog veilig verkeer op de weg. Kleine correctie voor de DPG postmillennials die nog nooit een dynamo van dichtbij hebben gezien. Dat dynamoding zat aan het frame danwel de vork (de elite had 'm in de naaf) en niet aan het wiel. Oké, nog 1 x DE REGELS.
U bent officieel oud als u dat geluid nog weet
lol
Reaguursels
InloggenKwam net nog een pizzabezorger tegen zonder verlichting of reflectors. Voor een werkgever moeten de kosten van een paar lampjes toch opwegen tegen de administratieve kosten van steeds een nieuwe bezorger zoeken?
Op onverlichte buitenwegen zonder fietspaden is 2 niet-synchroon-knipperende achterlichten wel het minimum. Bij vrachtwagens die groot-licht aan laten staan is een 1000 lux koplamp ook een must.
Sinds wanneer zijn spaakreflectoren verboden? De enige plek die geen licht uitstraalt voorzien van een reflector werd medio jaren 80 ernstig gepropageerd en ook elk hulpverleningsvoertuig is er ruimschoots mee uitgerust. Gek verbod.
Het verbieden en verplichten zit in het DNA van de Nederlander en zeker in dat van Nederlandse politici. Soms weten ze van gekkigheid niet wat ze nu weer eens moeten verbieden. Dan maar iets verbieden dat 10 jaar eerder verplicht werd gesteld. Politici moeten ook bezig blijven en veel meer kunnen ze niet dan verbieden en verplichten.
Meende ook dat die niet verboden waren. Spaakreflectoren golden niet ter vervanging van velg- of bandreflectoren. Dus velg/band was verplicht. Aanvullende spaakreflectoren mocht wel.
Jah, de politie fuiken op drukke fietsroutes in (oa) 020 werkten prima.
Ik zal het nooit meer doen hoor.
Mooi was die tijd van wegslippende dynamowieltjes zodra je in de regen fietste.
Lang leve de naafdynamo!
Hoe zit het met de regel dat het achterspatbord tot 30 cm wit moet zijn?
Iemand?
Sinds de verplichte reflector aan de achterkant is dat niet meer de regel.
Een naaf dynamo plus lampen met een condensator en klaar is kees. Veel milieuvriendelijker. En ook stilstaand licht.
Zo'n naafdynamo, is dat zo'n dynamo die je led lampje aan de voorkant zo epileptisch doet flikkeren wanneer je met de fiets aan de hand loopt? Want die vind ik eerlijk gezegd behoorlijk asociaal en als ik de mensen er op aanspreek blijken zij ook behoorlijk asociaal.
Ik zie het omgekeerde: bergen batterijen die geproduceerd moeten worden en weer vervangen na hun levensduur. Allemaal niet nodig met de ondertussen standaard zijnde naafdynamo die op elke stadsfiets in de voornaaf zit. Jammer dat men om een punt te maken met de zeer oude zwaarlopende dynamos aan komt zetten (is politiek en derhalve vies). Die naafdynamo voedt alleen het voorlicht want het draadje naar het achterlicht en de tijd die het kost bij productie van de fiets kost teveel. Het voeden van zowel voor- als achterlicht is niet of nauwelijks voelbaar qua vereiste trapkracht. Ik zal wel eens een berekening maken hoeveel keren je gedurende de levensduur van de fiets dat ontbrekende zgn te dure draadje betaald hebt met batterijkosten.
Enne ... een kerel die de verlichting van een fiets niet kan herstellen is geen kerel.
Correct!
De enige goede dynamo was Dynamo Open Air.
Dynamo Kiev
Achterlicht is belangrijker voor de veiligheid van fietsers dan voorlicht. Auto's die je tegemoet komen zie je zelf ook wel aankomen, en daar kun je voor uitwijken. Auto's van achter zijn veel gevaarlijker, die moeten jou als fietser sowieso zien!
Ik vind het als automobilist ook wel fijn als ik een tegemoetkomende fietser aan zie komen wanneer ik linksaf wil slaan. Die gasten doemen soms als spoken op uit de duisternis.
@matatwork | 17-11-22 | 14:13: ja, klopt, maar als ik geen voorlicht heb, dan ben ik me bewust van mijn slechte zichtbaarheid (bij schemer al!) en dan geef ik auto's dus sowieso voorrang, omdat ik er vanuit ga dat ik niet gezien wordt. Ik ben dan ook iemand die wél verkeersinzicht heeft. Dat ontbreekt helaas bij velen.
@Timide_Aso | 17-11-22 | 14:33: weet ik niet, je verhaal snijdt wel hout, maar je schrikt je als automobilist wel het schompus als een fietser toch ineens uit het niets lijkt op te doemen.
Tegenwoordig zou een dynamo er binnen een week worden afgetrapt.
Al jaren een philips saferide 80 afneembare led koplamp met oplaadbare AA batterijen gebruik hem ook als zaklamp.
7(!) x zoveel lichtopbrengst dan het wettelijk minimum volgens coolblue.
Weer een ontdekte 7 in mijn leven.
Uit het artikel op de NOS: "Er hoeft dus geen dynamo aan het voorwiel meer te hoeven aangezet, die bovendien snel kapot gaat en het fietsen zwaarder maakt."
Een dynamo die snel kapot gaat??? Geen enkele van al mijn dynamo's is ooit kapot gegaan. De draadjes misschien los, maar het ding zelf? Nope. Worden die tegenwoordig ook al van waaibomenkoper gemaakt?
Naafdynamo?
Verder heb je van de band dynamo ( zeg maar het oude type dynamo) A en B kwaliteit en ook nog A hoog rendement kwaliteit.
Tevens ivm de interne veer heb je ook nog de keuze uit links of rechts bevesting.
De banden sleten wel sneller, en inderdaad die draadjes. Zette je de fiets ergens neer, werd dat draadje kapot getrokken door iemand die de fiets er tegen zet en bij weghalen het draadje ergens laat haken.
pisbakkenijzer toch?
En toch is dat dynamoding duurzamer dan die batterij dingetjes. Want batterijen enzo niet oké toch. Vies afval al die batterijen.
En dat met die kapotte draadjes, valt wel mee toch. Maar ja vroeger moest ik dan ook mijn fiets onderhouden enzo van pa. Ja. Ik ben officieel oud. En nu ?
Ik vind nog steeds dat veel te verbeteren valt aan de kwaliteit van de fietsverlichting. Vaak goedkope plastic meuk die niet goed waterdicht zijn. uit elkaar donderen. roestende schroefjes. kwetsbaar plastic. lamme knopjes. Ik zou graag een paar tientjes uitgeven als dat betekend dat ik een lampje heb wat langer dan 2 seizoenen meegaat. Vooral voor kinderfietsen geen goed aanbod. De oplossing van "van Moof"tm fietsen vind ik mooi. verwerkt in de framebuizen. Nu lampjes niet meer persee op een stengeltje in de buurt van een dynamo hoeft te zitten zouden bevestigings methoden ook robuuster mogen. En fatsoenlijke lenzen die het licht niet zo rond strooien. Je word als automobilist steeds vaker verblind door LED fietslampjes. Ik loop nog tevaak met batterijen en roestige schroeven/binnenwerkjes van lampen te pielen.
Er is voor een paar tientjes per licht best heel wat behoorlijks te krijgen hoor.
Kom hier al van die bejaarde mijnwerkers tegen met felle ledkoplamp op de helm. Rete irritant, mag dus helemaal niet ?
En nu nog die voorlamp NAAR BENEDEN richten. Goeie dag zeg je wordt nog minder verblind dan door n trekker.
Iedereen moet gewoon nightvisionbrillen op in het verkeer. Dan hoef je nooit meer verlichting aan.
Als ik het goed begrijp, moeten dus ook de melkflesdoppen van mijn spaken worden verwijderd.
Ik gebruik de zaklamp van mijn telefoon als voorlicht, mag dat?
Ja, mag. Nou nog een achterlicht, misschien daarvoor uw macbook pro met een rood wallpapertje onder de snelbinders? Ik houd wel van een beetje overengineering.
Zolang die telefoon in een houder zit. Je telefoon vasthouden op de fiets is sowieso verboten.
Wat is er mis met een dynamo? Zijn bij het opstellen van dit juichverhaal vergeten te vermelden de hoeveelheid wegwerp batterijen die nu verbruikt worden.
led lampjes doen het ook prima op oplaadbare NIHM cellen hoor.
Die klootzakken op een elektrische fiets met een koplamp, als een schijnwerper waar de Duitsers bij Dresden jaloers op geweest zouden zijn, die vol in je platte bek schijnt waardoor je nachtzicht direct om zeep is!
En dan rijden ze ook nog eens op het voetpad door het park. Opzouten daar !!
Krijgen ze gelijk groot licht van mij retour. Alleen mn koplamp is net ff wat feller op de scoot.
Irritant maar blij dat ze licht hebben. Met de Xenon en led lampen in auto's en vrachtwagens kan ik er begrip voor hebben dat fietsers proberen zelf ook nog wat te zien.
Zwaar irritant en zelfs link zijn die slecht afstelde verblindende led koplampjes, het is net of je in een witte zon kijkt. Bizar dat daar geen op campagne wordt gevoerd, die dingen staan veel te hoog. Met 1 simpele handeling te richten.
Als de lichtjes op jou gericht zijn, kunnen ze je vinger beter zien.
Is dit die Dynamo Hum waar Frank Zappa het over had?
Een van zijn betere nummers
Op
Op 'going to montana' en 'you are what you iz' na.
Toen ėén van Zappa's kinderen thuis kwam met de mededeling dat zijn dynamo zoemde heeft hij het legendarische nummer Dinah-moe-humm geschreven, www.youtube.com/watch?v=u4hzVpYAP-U
Ha, je was me net voor.
Dynamo is trouwens een heel goede goochelaar. Check Discovery Channel.
Hij kan fietslampjes laten branden in een bierflesje.
ik wil nog wel een regeltje toevoegen:
"Fietsverlichting mag geen verblindende werking hebben op medeweggebruikers"
Vooral de verlichting op elektrische fietsen lijkt soms vooral bedoeld om de bomen in hun geheel te verlichten.
en anders zet ik gewoon ook groot licht op.
100 % mee eens ! Ook bij gewone fietsen. Het is f*cking irritant en zelfs link,, het is net of je in een witte zon kijkt. Bizar dat daar geen op campagne wordt gevoerd, die dingen staan veel te hoog. Met 1 simpele handeling te richten.
In Spanje zie je, op de snelweg, vaak fietsers met een knipperend lampje achter onder het zadel. Je ziet ze van veraf, en dat is maar goed ook.
Het is een beetje een dubbel iets. Door het knipperen val je vaak meer op..... maar door het knipperen kan een automobilist de afstand naar jou wel een stuk moeilijker inschatten. Dus knalt er ook wel eens iemand achter op een fietser die hij wel degelijk gezien heeft.
In Vlaanderen lijkt er soort ongeschreven regel te zijn dat gewone fietsers een continu brandend lampje hebben en racefietsen een knipperlicht, Dan weet een automobilist ook waar die aan toe is.
100 % mee eens ! Het is f*cking irritant en zelfs link,, het is net of je in een witte zon kijkt. Bizar dat daar geen campagne wordt gevoerd, die dingen staan veel te hoog. Met 1 simpele handeling te richten.
Remmen bij continue licht en gasgeven bij knipperend licht. Deal!
Wettelijke regels:
Het licht mag niet knipperen.
De verlichting mag andere weggebruikers niet verblinden.
Wanneer dat is, is niet nader gespecificeerd.
De Duitse norm gaat uit van max. 2 lux op 10 meter.
In de ogen van de tegenligger, mogen we aannemen.
Maar.
In Nederland zijn er geen eisen gesteld aan de hoeveelheid licht.
Dus ook een batterijlampje dat nauwelijks schijnt, voldoet aan de regels.
Dat is toch ook raar.
Koos Spee help. De regels zijn onlogisch. Moeten we nu zelf gaan nadenken of juist niet.
Als automobilist zeg ik, met een knipperend fietslampje ben je minder goed zichtbaar. Gewoon aan laten, gewoon normaal doen.
Hm, was voor small_town_dude | 17-11-22 | 11:49
*bril zoekt*
knipperende lampjes zijn VEEL beter zichtbaar. Je weet ook meteen dat het een hardloper of fietser is, ipv een scooter of motor
@Duwbak_Linda | 17-11-22 | 11:52: En verder wat @ Muxje | 17-11-22 | 11:29 zegt. Kappen met die ongein.
Ben door ooit onaangenaam verrast door zo'n lampje van 2 euro. In de stad viel het nooit op dat het geen licht gaf........ in de polder (zonder lantarenpalen) ging ik rechtdoor het weiland in bij de eerste de beste bocht.
@Dr.Utker | 17-11-22 | 11:57: door knipperende lampjes is de positie en snelheid v/d medeweggebruiker veel moeilijker in te schatten. Helemaal niet veiliger dus.
Je zou voor fietsen hetzelfde maximum als (vracht)auto's aan kunnen houden. Per slot rijden ze op dezelfde weg met ongeveer vergelijkbare ogen.
Knipperlichten gebruiken de helft van de energie en zijn dus 50% beter voor het milieu. Zelf heb ik op de mountainbike ook een knipperachterlicht, niet voor het milieu, maar dat lijkt me veiliger.
Lekker met je mountainbike achterop de auto op pad en ergens anders de natuur en de bossen en de heide aan gort rijden. Dat is ook goed voor het milieu.
Als je sportief wil doen, koop dan een ' Oud Paard' van Nederlandsch Fabrikaat zonder versnellingen en ga meedoen aan het NK Tegenwindfietsen.
Met veel regen en vlagen erbij ook.
Alleen jammer Eneco er weer zich tussen heeft weten te wringen.
Je kunt blijkbaar niet gewoon een nieuwjaarsduik doen of tegenwindfietsen zonder dat er weer een reclamebureau zich ermee gaat bemoeien.
Inschrijven kan hier:
www,nk-tegenwindfietsen,nl
@AdvocatusDiaboli | 17-11-22 | 12:00: ik heb een huis in Belgie, daar staat de mountainbike, hier hangt een bordje langs de weg: 'vals plat eindigt bij 10%'
@AdvocatusDiaboli | 17-11-22 | 12:00: Zat mensen fietsen met de MTB gewoon naar het lokale rondje (heb hier 6 routes binnen 30 min fietsen). Lang niet iedereen sleurt dat ding van hot naar her met de auto.
Ik lees hier veel tegels over de oudere dynamo op de band. Die kan gaan slippen en dat komt de lichtopbrengst niet ten goede. Daarom zijn er naafdynamo's uitgevonden, die zitten in de as van het wiel. Werkt altijd en fietst veel lichter. Zo verdwijnen er geen vele miljoenen batterijen per jaar in het huisvuil.
Nadeel is wel dat het licht uitvalt als je stilstaat.
@small_town_dude | 17-11-22 | 11:50: True. Maar ik vergelijk het dan ook met de oude dynamo.
@small_town_dude | 17-11-22 | 11:50: condensatortje tussen monteren, heb je ook licht als je stilstaat.
@small_town_dude | 17-11-22 | 11:50: Hoeft niet. In sommige lampen zit een condensator. Die houdt de stroom vast.
Men heeft nu fietslampjes, maar ook smartphones. Lekker op de mobiele telefoon tijdens het fietsen, u als automobilist daar omheen, moet maar even opletten dat u zo iemand niet aanrijdt.
Gelukkig maar dat automobilisten geen mobieltjes hebben.
www.hln.be/videos/productie/gsm-gebru...
Een beetje koddebeier schreef ook een boete uit als je witte stukje achterspatbord geen 30 cm (of zoiets) was. De fietsenmaker verkocht dan ook van die kleine potjes witte 'enamel' verf en mini kwastjes.
Wedden trouwens dat het fietsplaatje ook weer terugkomt ? Wellicht in andere -digitale- vorm, maar geld zal het opleveren !
En iedereen een helmpje op. Hoe oud en verrot je barrel ook is.
Spaakreflectoren dat is toch wat anders dan die wielreflectoren die de omtrek van het wiel volgen.
Die ronde dingen die je in je wielen doet zodat je een fietser van de zijkant goed kan zien in het donker.
Ik zeg het al zolang ik lid ben van GS.
Licht is belangrijk.
Leid ons door het duister!
Zo'n grapjas hier heeft voor op zijn fiets een bierkrat gemonteerd en over de hele lengte van die krat een rij flinke ledvoorlampen. Hem mis je 's avonds niet.
Alleen beetje jammer dat die fietsjes van nu met 40km u aan komen zeilen. Je ziet een lichtflits en bam. Netto resultaat fietsveiligheid = 0.
www.anwb.nl/fiets/veiligheid/fietsver...
Spaakreflectoren en spaakverlichting zijn verboden.
www.anwb.nl/webwinkel/p/5304/anwb-spa...
Dezelfde grappenmakers...
Verkopen mag, gebruiken is strafbaar. Lijkt wel een wapenwet...
Wel apart dat de ANWB dat doet, maar die club is sowieso de weg kwijt, pun intended.
Weer in elk land verschillend, lang leven Europa. In Duitsland moet je verplicht pedalen met reflectoren hebben, Spaakreflectoren zijn toegestaan. Knipperen mag hier ook niet.
assets.adac.de/image/upload/ar_16:9,c...
Vooral een dynamo nemen.
Nog sterker, 2 dynamo's.
Van die ouderwets zwaarlopende.
Scheelt je weer een bezoek aan de sportschool.
Zo'n dynamo was verschrikkelijk. En je moest ook blijven fietsen want anders ging het licht uit. Kreeg je gelijk een boete (als je niet eerst werd aangereden).
Hahahaha
Ooit op een maanloze nacht kreeg ik bandenpech met de fiets onderweg van Gemert naar Helmond. Weg vervoer en weg licht. Dan is het heel donker en een lange weg naar huis.
(Trivia: het was de jaren 80. Je gaf geen fuk)
Ik heb nog een (fiets)tip om de energiekosten te drukken: je fiets op zolder achterwiel in een steun en vrij van de vloer en dan stroom opwekken via de dynamo. Voordeel is: jij (of je vrouw) blijft fit en je kan net zoals in de oorlog naar de radio luisteren of bij een lampje een boek lezen.
En de kachel kan uit want je wordt er warm van.
Als je dynamo op je voorwiel zit, is je tip niet veel waard.
Spaakreflectoren zijn verboden?
"nee meneertje, u bent te goed zichtbaar, dat wordt een stevige prent"
"en ik zie dat u ook een reflecterende strip op uw band hebt, dat zijn er dan twee"
daarnaast kan ik me nog een boosmaakfilmpje herinneren op een niet nader te noemen actuele.nl website, waarbij de politie controle deed hierop.
Een mevrouw werd aangehouden met een rood licht aan de voorkant op haar mouw.
"ja mevrouwtje, dat is verboden, dat is dan 90 euro"
- "jamaar, ik heb toch verlichting??" Dat kan toch niet strafbaar zijn?"
"mevrouw, u bent strafbaar en daarmee uit. U krijgt een boete"
- "dat is toch belachelijk!"
"mevrouw, u houdt nu op of me nemen maatregelen"
- "hoezo maatregelen, waar slaat dat op??"
"mevrouw, nu mond houden of u gaat mee naar het bureau"
- "wat? Waar slaat dat op"
"mannen, pak die vrouw op"
-"wat,, waar slaat dit op???"
en toen doken er een aantal agenten bovenop de mevrouw, die zich natuurlijk verweerde want drie man agent bovenop je is niet normaal.
En werd in de boeien geslagen en het busje in geleid.
De website vond dit normaal overigens.
Ik niet.
Zeker niet normaal als iedereen weet dat rood licht naar achteren moet schijnen in plaats van naar voren en er altijd weer een dwarse eigenwijze hork tussenloop die er anders over denkt.
Heb geen fiets.
Stepjes zijn uit.
Elektrische stepjes zijn in. En verboden.
Hoe feller de lampen
hoe meer je ogen zich aanpassen op fel licht in plaats van donker.
Dus zie je steeds minder als die lampen er niet meer zijn.
En dan moet je oog weer wennen aan het donker.
Maar daar krijgen ze de tijd niet voor.
Sommige mensen hebben lampjes op hun fiets die zo knetterfel zijn, dat het krekt gemaakt is om een hele balzaal te verlichten.
De felle-ledjes ziekte uit China, die vinden die kitsch prachtig.
Zelfs sommige achterlichten doen pijn aan je ogen.
Dus wordt je verblind.
Dus zie je niets.
Dus is dat onveilig.
Als iedereen een alarm-gele jas en broek aandoet en de auto en de fiets alarm-geel maakt, is het bij druk verkeer een grote alarm-gele brei geworden en zie je nog niets.
Omdat alarm-geel normaal opvalt ten opzichte van de rest die niet alarm-geel is.
Je hoeft niet zo fel mogelijk, gezien worden is voldoende.
En wat vindt onze regeltjesman Koos Spee daarvan? Te felle lampen. Of zijn daar geen regeltjes voor.
Levengevaarlijk inderdaad. Heel veel mensen hebben zon LED bouwlamp op hun fiets gemonteerd. Bij auto's is het verplicht om de koplampen correct af te stellen, maar bij fietsen blijkbaar niet, en vinden mensen het nodig ze recht vooruit te laten schijnen ipv naar beneden op het wegdek. Ik erger me hier iedere dag aan in de donkere wintermaanden.
@burnitdown | 17-11-22 | 11:54:
Dat van die correct afgestelde koplampen is met het verschijnen van instelbare koplamphoogte in auto's volledig de mist in gegaan. Mensen hebben geen idee, zoeken de achterruitverwarming en draaien dan ook nog maar even aan dat mysterieuze knopje om te kijken of dat wat doet. Resultaat: koplampen op standje instant-blindheid bij de tegenligger. Waarom dat ineens een dingetje werd is mij nooit duidelijk geworden, op een dikke volvo die aanhangers moet trekken snap ik het nog, maar op een Ford Ka? Doe dat nou niet, autobouwers, geef domme mensen geen knopjes die ze niet begrijpen, komt alleen maar narigheid van.
Zo'n leuke jaren '70 discobal die gekleurde lichtvlekjes rondstrooit, is dat iets voor op die hippe bakfietsen?
Hier in Amsterdam hebben we er daar daadwerkelijk een paar van, best vermakelijk om ze te zien stuntelen met van die enorme 70's plateauzolen op de babboe.
De Amsterdamse Fietsersbond heeft ontdekt dat die fatbikes en Van Moof fietsen zijn opgevoerd en veel te hard rijden. Joh.
Soms ga ik 50 in de stad op kenteken voertuig, en dan gaat er naast mij een fatbike op fietspad ook 50.
Aparte zaak.
Nah, wat raar. Eerst moesten de blauwekentekentjes een helmpie op. Toen moesten ze naar de rijbaan en nu zijn ze simpelweg verboden. U gaat maar gewoon fietsen is de veelgehoorde kreet. Zo heel vreemd is het niet dat mensen op zoek gaan naar alternatieven, ik had zelf ooit een heerlijke Spartamet, zo'n ding met een touwtje ja, mocht ook niet meer want miljeu. Dus heb ik m'n maatregelen genomen, een elektrische fiets gedokterd zodat die net zo hard kan als m'n Sparta, én ik heb een mooie 4 taktbrommer gekocht. Ze kunnen het krijgen zoals ze het willen, dus. Jullie gemeen, ikke gemeen.
@elfenstein | 17-11-22 | 11:39: Bij Alie gewoon een voorwiel kopen met elektromotor.
@rijfkoek | 17-11-22 | 11:48:
Nah, ik heb het gedaan met een Sparta Pharos, zo'n beetje de eerste elektrische fiets hier. Oerdegelijke Yamahamotor, in het midden ook nog en die fietsen kan je voor een grijpstuiver kopen omdat steevast de accu's verrot zijn. Stop daar een mooie pak lithium in, geef 'm een nieuwe controller mét gashandvat en het wordt ineens een uiterst fijn fietsje die heel dicht bij de originele spartamet in de buurt komt. Zwaar clandestien natuurlijk maar ter verdediging: Hij gaat echt niks harder dan zelf trappen, de oma's op opgevoerde Stella's zeilen me links en rechts om de oren.
@elfenstein | 17-11-22 | 11:58: Vergeet niet een goede BMS op je accu pack.
@rijfkoek | 17-11-22 | 12:14:
Accupack is gemaakt door een pro, voorzien van een door mijzelf aangeleverde BMS. Voorts voorzien van een hoofdzekering en een Andersonconnector die van buitenaf los te trekken is mocht het ding een teslatje doen.
@elfenstein | 17-11-22 | 12:24: Ik gokte dat je die ook zelf had gebouwd.Accutechniek is echt heel fascinerend, ben bezig met een powerwall met LiFePo4 accu's.
Ojee, dat betekent minder inkomen voor de overheid doordat er minder verkeersboetes voor fietsverlichting worden uitgeschreven... hmm om ze toch een beetje tegemoet te komen ga ik mijn fiets optuigen als een kerstboom, en het is toevallig nog de tijd van het jaar ook ervoor
Ik heb een sterk aura. Het is nooit donker om mij en mijn medemens heen.
En helemaal geen piercings in je aura?
Heel soms 's ochtends als ik met verkeerd been uit bed ben gestapt.
Dat knipperen is inderdaad een slecht idee weet ik uit ervaring. Zeker op donkere weggetjes onveilig. Je zou denken dat je sneller opvalt maar het tegengestelde is waar, en het knipperen maakt het voor andere weggebruikers bijna onmogelijk om afstand en snelheid in te schatten.
Dat knipperen begint trouwens een plaag te worden op allerlei verlichting: van zaklampen tot aan kerstverlichting. Ik wil lampen met een knop die schakelt tussen uit - aan - uit. En dus niet uit - aan - langzaam knipperen - snel knipperen - SOS knipperen - flitsen - 3x knipperen + pauze - langzaam aan en uit dimmen - uit. Al die ongein is prima maar maak daar maar een aparte knop voor.
Knipperen is vervelend inderdaad. Maar waarom zou wielverlichting niet mogen? Ik vind kinderen die daarmee naar school fietsen altijd erg goed zichtbaar.
Zo gaat het in relaties vaak ook, alleen vind daar maar eens een juiste knop voor uit
Sigma infinity, 16 uur licht, alleen asn en uit knop. 1 stand en kost geen drol
De dynamo, een Belgische uitvinding uit 1869.
Wat niet wil zeggen dat ik goede herinneringen heb aan dat nutteloze ding dat je op je fiets moest hebben. Blij dat de technologie vooruit gegaan is.
"The first commutated dynamo was built in 1832 by Hippolyte Pixii, a French instrument maker. It used a permanent magnet which was rotated by a crank. The spinning magnet was positioned so that its north and south poles passed by a piece of iron wrapped with insulated wire."
bron: en.wikipedia.org/wiki/Dynamo
@ReyNemaattori | 17-11-22 | 11:41: Belgen zijn toch ook een soort reservefransen... en blijkbaar ook andersom?
@ReyNemaattori | 17-11-22 | 11:41: Zénobe Gramme maakte de eerste bruikbare gelijkstroom-dynamo. Hij is er ook voor gedecoreerd in Frankrijk, en dat zouden de Fransen nooit gedaan hebben als ze ervan overtuigd waren dat een Fransoos de uitvinding op zijn naam mocht schrijven.
Mijn fiets lamp heeft een maximale lichtsterkte van 1800 lumen en verblind tegemoetkomend verkeer niet.
Kost wat, maar dan heb je ook wat.
Fenix BC30R om precies te zijn.
Is het iemand al opgevallen dat sommige fietsen tegenwoordig koplichten hebben met de kracht van Duitse zoeklichten?
Kunnen die krengen niet verplicht worden een gerichte straal nasr beneden te geven vanuit fabriek? Vooral in mijn mx5 als ik de moderne fiets tegemoet kom zie ik niks meer.
Ik las spraakverlichting... "Ik ben een lamp."
Ik ben nooit een licht geweest
@zuurtjeregen | 17-11-22 | 11:40:
Dat ben ik.
*nobody f*cks with het licht - raar stemmetje opzetten doet en afvragen van wie deze kreet was*
Dynamo's doen het altijd. Die batterijtjes zijn altijd leeg net op het moment dat je haast hebt. Het meest ideaal zou zijn als je ledlampen met oplaadbaar batterijtje aan een dynamo kunt aansluiten.
Mijn fiets heeft nog een dynamo in de as van de velg. Deze levert lamp en ern klein batterijtje welke bij stilstaan voor stoplicht de lamp alsnog even verlicht. Best handig.
Een dynamo betekent weerstand dus je moet wel harder trappen.
@Baksteenbakker | 17-11-22 | 11:30:
ledlampje of gloeidraad?
@quigg | 17-11-22 | 11:31:
theoretisch gezien zou je met ledlampjes maar weinig extra weerstand verwachten.
@lekgoot led lampje, en van mn dynamo merk ik zo goed als geen weerstand. Vrijdraaiend wiel lijkt er niets aan te ondervinden.
Vorige week net een nieuwe voorlamp op batterij gehaald voor op de fiets. Dynamo eraf gehaald, door de valpartijen uit het verleden die plaats hebben gevonden onder invloed van alcohol was de dynamo het spoor bijster waardoor ik tijdens 75% van de rotatie van mijn voorwiel geen licht had. Nu wel.
Bofkont! Mijn dynamo zat steeds losser door dronken valpartijen tot ie bij een stoeprandje besloot spontaan tussen de spaken te schieten.
Met drank op fietsen, eerst je dynamo daarna je spaken en tot slot je voortanden inleveren dat is de volgorde;)
Niet als een kerstboom? Ik heb mijn hele stuur volgehangen met licht opdat er altijd eentje werkt en ik zichtbaar ben.
Ik heb nog een oude misthoorn op mijn fiets zitten. Horen ze me om de hoek al.
Klote dan als je rechtdoor moet.
Officieel oud als je weet hoe een dynamo klinkt?
Ik heb nog steeds een dynamo op mijn fiets. Dat noem ik niet oud, maar zuinig. (Of duurzaam hoe je wil)
Ik ook, maar ik heb ook extra lampjes en lichtjes. Het is donker in de polder 's ochtends.
Dat is niet zuinig, maar dom, tenzij die dynamo een led-circuit zou opladen.
Als u nog zo'n ouderwets lampje hebt ziet geen hond u aankomen in het donker.
De nieuwe generatie weet heus ook hoe een dynamo klinkt.
www.youtube.com/watch?v=Mk5zMxYVca0
@Nonkel Frituur | 17-11-22 | 11:32: nog altijd veiliger dan die schijnwerpers die ze tegenwoordig hebben en die zo slecht staan afgesteld dat ze tegemoetkomend autoverkeer verblinden.
De mijne zit in de naaf ingebouwd. Dat hoor je niet.
@-PR- | 17-11-22 | 11:48: gewoon groot licht teruggeven. En dan gaan ze piepen (klinkt anders dan een dynamo op het wiel)
Wat mag wel?
- Je kerstboom optuigen als fiets
- Lampjes mogen wel op je romp bevestigd worden
- Knipperen mag niet maar er is geen limiet op het aantal lumen
- Een wasknijper met een speelkaart als klepper op je spaken
Zeer sterke ledlampen die te hoog schijnen wordt in ieder geval niet op gecontroleerd. Heel jammer
Maar hoe, wie of wat bepaalt nu de min./max.vereiste lichtsterkte?
De EU.
@Lorejas | 17-11-22 | 11:21: Het WEF
@Muxje | 17-11-22 | 11:23: Ik merk het al, Schwab,Rutte en von der Leyen doen bij jullie de fietsverlichting controle.
Meestal een ic a la LM7805 of een A1117 3.3v, de laatste tijd zie ik wel steeds meer speciaal voor het doel gemaakte microcontrollertjes, zal wel goedkoper zijn.
@elfenstein | 17-11-22 | 11:29: Die 7805 verbruik wel erg veel energie.
@elfenstein | 17-11-22 | 11:29: Nee, spaart batterij. Beiden dumpen het teveel aan spanning in de vorm van warmte. Da's wat zonde. Daarnaast zijn het spanningsregelaars (7805 5V) en wil je LED's graag op stroom regelen.
@rijfkoek | 17-11-22 | 11:41:
Zijn low power Cmos versies van, LT of LTC7805, gebruikt maar een paar microampere eigen stroom en word ook nauwelijks warm. De 78xx series zijn nog steeds onovertroffen in vele opzichten, heerlijk simpel, stabiel en ruisarm. De 1117 heeft slechtere specs en klapt ook sneller door bij pieken, voor betrouwbare toepassingen sleutel ik er nog steeds 78 en 79 series in en neem de iets hogere ruststroom voor lief, tenminste als het netgevoed is of de stroom door de rest van de schakeling zo veel hoger ligt dan de ruststroom dat het geen donder meer uitmaakt.
@TheEgg | 17-11-22 | 11:44:
De 7805 kan je met één extra weerstand omtoveren in een stroombron, schema vinde men in de datasheet. In fietslampjes die op accu of de dynamo werken zie je evenwel in oudere ontwerpen nog heel vaak een of andere spanningsregelaar en regelt men de stroom met een dikke vette vieze weerstand. Zoals gezegd zijn nieuwere ontwerpen eerder gebaseerd op een of andere customchip die het waarschijnlijk met pwm doet, en dat is uiteraard beter voor het rendement.
@elfenstein | 17-11-22 | 11:48: Klopt allemaal, maar je noemde de Lm7805 en niet de ltc-versie. Zodoende..
@rijfkoek | 17-11-22 | 11:57:
Ik vind het al heel wat dat er uberhaupt mensen zijn die weten waar ik het over heb, meestal is dit het moment dat mensen enigszins glazig kijkend bier gaan halen, roken of naar de plee.
@elfenstein | 17-11-22 | 12:00: Tja, GS is eigenlijk toch heel divers.
Groen licht aan stuurboord, rood licht aan bakboord.
Wit heklicht.
Al het andere is landlubberonzin.
Je hebt een waterfiets?
@Ichneumonidae | 17-11-22 | 11:22:
Waterscooter.
Met een toet-toet-toeter.
@Kapitein Sjaak Mus | 17-11-22 | 11:23: Op jetski rijmt ook bijna niks. Wel fijne dingen trouwens.
@Ichneumonidae | 17-11-22 | 11:22:
Een waterfiets geldt als een "door spierkracht aangedreven vaartuig".
In dat geval volstaat een wit rondschijnend toplicht.
* schoolmeester in het diepst van zijn gedachten is *
@Kapitein Sjaak Mus | 17-11-22 | 11:26:
No sweat, altijd leuk om iets bij te leren.
Zo'n waterfiets hoef ik dus nooit.
En hoe zit het met uw anker- en toplicht?
Op mijn E-bike zit zelfs een remlicht.
Dan zie je soms bij zo'n fietsenstalling dat sommige gastjes gewoon hun fietsverlichting aan laten staan. Dat vind ik dus een slag in het gezicht van de generatie die de fietsdynamo heeft overleefd.
De jonge generatie is lui en verwend.
@HerzlichWillkommen | 17-11-22 | 11:25:
Veel millennials gaan met de elektrische fiets naar de sportschool om daar urenlang op de hometrainer te gaan ploeteren.
@keestelpro | 17-11-22 | 11:28:
De sportschool, da's toch die plek waar je komt om te betalen voor nutteloos fysiek werk na een drukke dag vol niet-fysiek nutteloos werk?
@elfenstein | 17-11-22 | 11:42:
Haha jaja wat een ironie! Zo mooi omschreven.
Ik zit dus op alle 4 de eisen fout.
2 koplampen, 2 achterlampen.
Lampjes aan mijn armen
Die knipperen
En spaakreflectoren om van opzij gezien te worden.
Maar dan is 't ook wel feest bij u in de Jaguar, kan best wat minder uitbundig hoor.
Ik heb nog steeds een dynamo op mijn batavus uit 2006. Icm met led koplamp werkt het perfect. Nieuwe voorband met verse ribbels zorgt er voor dat ie niet slibt. Zo red ik de planeet.
Slibpt.
Wat is er mis met een spaakreflector?
Er mogen geen reflecterende hulsjes om de spaken gedaan worden. Kermis hoort op de kermis.
@Andersdenkend | 17-11-22 | 11:22: De 'normale' reflectoren reflecteren alleen maar en dan ben je van opzij ook goed te zien.
Zie het verband met kermis niet zo goed. O.k., daar ben ik in geen 100 jaar geweest, maar toch.
@Andersdenkend | 17-11-22 | 11:22: Boeien, mijn kinderen gaan lekker naar school met die dingen aan de spaken.
Kermis is leuk.
In D. zijn die dan weer verplicht, Duitse fietsen zijn hier dus niet welkom. Zo krijgen we ze nooit meer terug, goddomme.
@tis_wat | 17-11-22 | 11:24:
Goedzo. Zorg er maar voor dat automobilisten ze van een kilometer afstand al kunnen zien, hoe meer disco hoe beter. Ik heb ook echt nog nooit meegemaakt dat oom agent je een boete gaf omdat je teveel of te feestelijke lichtjes op de fiets had.
Ook al heb je fietslampjes wil dat nog niet zeggen dat er een licht op de fiets zit. Neem nou zo' n Mark Rutte.
Ja die fietst voor de bühne naar zijn werk. Je zou hem een fietslampje kunnen noemen maar dat maakt hem nog geen helder licht.
Maar wel altijd een appeltje eten op de fiets, zo gewoon toch? Gaat zoals hij de kluit belazerd niet tevgeoven… Zo die ben ik even kwijt..!
uitdrukking
Wat een licht
Een onnozel, een onwetend persoon zijn. 'Dat is me ook een licht'. Voor iemand die al bijzonder onnozel is spreekt men dan ook wel van: een licht der lichten.
Dus ja, de fiets van Mark Rutte heeft een licht
@aardv@rk | 17-11-22 | 11:18: *niet te geloven..
De fietsdynamo. Had je al regen en wind tegen moest dat irritante remmetje op je voorband nog wat extra energie opeisen. En vergeet niet dat een lamp op batterijen al sinds de jaren 60 tot de mogelijkheden behoort. Geen enkele Willie Wortel die erop kwam.
Had u thuis ook een knijpkat?
@Kapitein Sjaak Mus | 17-11-22 | 11:22:
Ja maar die heeft de dierenbescherming van me afgenomen.
Ik heb een zonnepaneeltje op de bagagedrager, no problemo en veel milieuvriendelijker.
@rijfkoek | 17-11-22 | 11:34: Ik heb een windmolen achter op m'n fiets. Werkt altijd; wind mee of wind tegen ... altijd licht.
Ik heb een mini kernreactor op mijn bagagedrager. Na 30 jaar pas splijtstofstaven wisselen. De oude staven dump ik in een vinex wijk.
REAGEER OOK