Opmerkelijk (heftig) nieuws WK Streetfishing
Prachtige SCOOP van RTV Oost
Brisante ontwikkelingen rond het WK Streetfishing - met een beetje speed op een hengel ter hand nemen en onrustig langs de waterkant van een stad schuifelen in de hoop een of andere stinkbaars uit het open riool te trekken. Dag mag je er even aan ruiken, maak je een foto voor je Tinderprofiel en die vis pleur je daarna terug in het door mensendiarree bedolven fietsenkerkhof. ENFIN, er is dit weekend dus een wereldkampioenschap en dankzij RTV Oost kunnen we OPMERKELIJK NIEUWS brengen. "Martijn Leus uit Oldenzaal is reserve bij het Nederlandse team. Opmerkelijk genoeg staat de 21-jarige niet langs de waterkant, maar beleeft hij het WK vanuit een hotel. Er is onduidelijkheid over of reserves wel of niet langs het water mogen staan. De organisatie zegt dat het is toegestaan, terwijl de bondscoach van Nederland, Dennis Horvath, zegt dat het niet mag. Horvath heeft besloten dat de twee reserves van de Nederlandse equipe in het hotel blijven. Hij legt uit: 'We doen dit om niet de schijn tegen te hebben'." Dat is hartstikke slim van Dennis Horvath want we hebben al gedoe met de mensenrechtensituatie in Zwolle, het budgetplafond van de hengelaars, het wel of niet dragen van bikinibroekjes tijdens de halve finale én de vraag of de equipe uit Rusland (team Roesski Ostrov, een van de favorieten) mee mag doen aan het WK. Namens iedereen hier van de redactie: stay strong Martijn Leus uit Oldenzaal. Dit bericht wordt aangevuld want de ontwikkelingen volgen elkaar in hoog tempo op.
Reaguursels
InloggenIk las eerst streetfisting
The need a bigger boat.
Mag dat eigenlijk wel, zo'n vis in vervuild water (terug) gooien?
Da's vast in strijd met een of andere wet.
Net voetbal.
De stad en de provincialen. Blijf lekker op je plek allemaal. Iedereen blij
Wanneer is het WK-streetpissing?
Ik stuur dan een onderscheiden commando en blijf zelf in het hotel.
Witte mannensport, waarom niet het WK plofkraken?
Ooit eens mee geweest met zeevissen vanuit IJmuiden, Duitsers waren ook van de partij... Angele,Angele, riepen ze luid... ze haalde een paar makrelen aan boord, pakte de vis bij hun staart en sloegen de vis met hun kop op de reling net zo lang dat ze niet meer bewogen. Dier onwaardig en daarna nooit meer een hengel in mijn hand gehad.
Als klein jongetje ooit een paling aan de hengel gehad. Het haakje was er niet uit te krijgen. De dorpsgek zou het haakje er wel uit halen. Hij pakt een zakmes en gaat daarmee in de bek van de paling boren. Ik heb daarna ook nooit meer een hengel aangeraakt. Er zijn vast velen met een dergelijke ervaring.
Streetfishing. Belangrijkste regel: als de hengelaar in het gras stapt of op een plek waar geen straatbedekking ligt, krijgt de hengelaar 2 strafpunten. Bij het bereiken van 4 strafpunten volgt diskwalificatie.
Ik zag vandaag ook iemand vissen. Het komt zo wel dichtbij.
Jullie van de redactie bij de GS zitten ook écht door het hele land hé.
Andere wereld. Ik gun mensen hun plezier. Aan mij is het niet besteed.
Leuke topics: de ene keer over streetfishing in Hengelo, de andere keer over een brug over de sloot in Amsterdam. Lekker kneuterig.
Hengelo, waar anders?
@Ruimedenker | 14-10-22 | 15:49: in ieder geval niet boven Groningen, want daar heeft RTV-Oost niks te zoeken.
"Streetfishing".
Ik al die tijd maar denken dat dit een heroïnehoer aan de haak slaan voor een tientje is en haar beffen op de motorkap van jouw Lada.
Soms moet je maar gewoon niet geloven wat mensen aan je opbiechten na 12 kopstootjes met oude jenever. Nooit te oud om te leren.
Dat is nou een interessant kampioenschap. Ga je meteen vol op de flamoes of draai je rondjes met je tong. Wat is de beste strategie. Een onderbelicht deel van deze sport, tactiek. Ook de onderhandelingen qua prijs, vereisen kennis en tactiek.
Loll. Wat mag ik je inschenken? (Het weekend is al lang begonnen natuurlijk maar even voor de show) Zegt u het maar! Heb hier nog een La Trappe trappist 11% aged oak staan, batch 18.
@Sinterbikske | 14-10-22 | 17:37:
Laten we die doen Bikse.
@Theodorus.Goldbach | 14-10-22 | 17:39: Delen? Proost!
Ik gun iedereen zijn hobby, maar vissen is toch wel echt buitengewoon sneu. Een beetje voor je lol dieren mishandelen. Dan ben je geen haar beter dan die kleine rotjochies die vuurwerk naar eenden gooien of met egels gaan voetballen.
Vissen is best leuk. Maar als je het vangt moet je het ook opeten. Vroeger vingen we snoek en paling. Dat werd gewoon opgegeten. Het gaat een beetje mis als je gaat teruggooien nadat je net een oog uit een voorn hebt gehakt om je haakje terug te krijgen.
Ik vis 1 keer per jaar vanaf het strand met een oude schoolvriend. Wat we vangen eten we op.
@Theodorus.Goldbach | 14-10-22 | 15:47:
Ja of dat z’n kieuwen eruit getrokken zijn.
Verse snoekbaars is wel erg lekker.
Zal die vissen een bout hachelen. Die verrekken niet het minste spiertje in het gezicht tijdens de hele ceremonie.
@NiCeY | 14-10-22 | 15:54:
Ze blijven je ook aankijken als je ze roerbakt.
Nooit vis, of vlees gegeten? Want die dieren worden ook voor de lol afgemaakt waarbij de aantekening dat sportvissers voor 99,5 % hun vangsten keurig tergzetten voor een lang en gelukkig leven. Tja, die andere dieren dus niet.
Daarnaast is de hengelaar de eerste die stropers tegenkomen en aangeven. Zijn er vissen in de problemen zijn het de eerste die hulp verlenen. Het economische belang van de sportvisserij is 100x zo groot als het economische belang van de binnenwater beroepsvisserij. Verder zijn er boekwerken hoe je een gevangen vis dient te behandelen zonder dat de vis schade ondervindt. Allerlei regels waar je je aan moet houden anders forse boetes. En ga zomaar door. Wat sneu is zijn de mensen met een te grote bek die werkelijk geen idee hebben waarover ze praten.
Je vist niet om terug te gooien, hoogstens als je by catch hebt die niet te eten is of zeldzaam
Niemand gooit een vis terug. Die zet je terug. Of het moet een idioot zijn zonder vergunning. Boete 150 euro
Ik had vroeger zo'n groen doosje met gaatjes, voor de maden, zo'n vol doosje moest je niet te lang in je viskoffertje laten zitten.
Marlijn Leus komt er de tweede helft in als vins-hitter.
Benieuwd of reaguurder @broekpalingbezitter hoge ogen gaat gooien op dit WK.
Een item lezen over vissen. Opwindend. Morgen misschien het WK geraniums bekijken achter dubbel glas?
Niets mis met een vers gevangen vliegtuigbom met uitjes.
Magneet vissen levert in Rotterdam meer op. Regelmatig komt er een vuurwapen of handgranaat mee naar boven. Das best handig.
Ik haalde laatst een kernbom naar boven, was volgens mij niet eens zo oud.
Als je een vuurwapen vangt hoop je dat je ook een paar kogelvissen vangt.
Ik heb vorig weekend nog gestreetfisht, 3 klinkers en een varkensruggetje gevangen.
Ik zou er beter aan doen om me van commentaar te onthouden maar kan het niet opbrengen:
Nee. Gewoon Nee
Dieren als sportobjecten misbruiken, dan ben je af wat mij betreft.
Behalve het gymnastiekpaard.
@Mr_Natural | 14-10-22 | 15:26: En schildersezel uiteraard.
Je tent vastzetten met haringen.
Neem dan een stokvis.
Bondscoach?
Louis van Aal.
Hengelen in je hotelkamer. Begrijp hem wel.
Zware dobber….
What’s the catch?
Er is hier iets niet in de haak.
Het kutte van een werphengel is dat ik ‘m steeds uit het water moet vissen.
De reserves vissen dus eigenlijk gewoon achter het net.
Wat is er mis met ouderwets peuren?
Als je één keer aan dynamietvissen hebt gedaan wil je gewoon nooit meer terug naar dat gepruts met een hengeltje.
De vis wordt duur betaald.
De hele wereldtop staat daar manmoedig schele pos uit het kanaal te takelen en RTVOost interviewt een reservehengelaar die tijdens de moeder aller viswedstrijden achter een schermpje in een hermetisch afgesloten hotelkamer zit te koekeloeren. Zeg nu nog eens dat ze daar geen achtergrondverhalen maken.
De hele wereldtop; zeg maar het WEF van de sportvisserij.
De Leus luidt dus: binnen blijven!
Niet Oldenzaal, maar de ontbijtzaal.
Ik las Street Fisting.
Nu staan er een paar boze buurmannen op de stoep.
Doet Rob Jetten ook mee?
Rob is aan het bijkomen van zijn titel Amsterdammertje zitten...
Straatvissen?
Welke onwetende landlubber bedenkt zo iets?
Ik wil ze wel eens zien in de Beringstraat of in Straat Magellaen!
In de Straat van Gibraltar heb je zo een stel Afrikanen aan de haak.
Vissen. Echt pure ellende. Dierenmishandeling. Ik ging ooit vissen. Ving een eend. Eend hapte naar brood op het haakje. Nou eh kan je zeggen. Dat was niet leuk. Zeer kwalijke zaak dat vissen.
Eenden jaag je ook met een hagelgeweer, niet met een hengel.
@Glasgow Argus | 14-10-22 | 15:05:
Je zou denken met een eendengeweer.
Dat haakje uit die snavel krijgen was echt een hel. Echt. Nooit meer vissen.
@Kaas de Vies | 14-10-22 | 15:07: Nee, eerder zo eendje: www.krale.shop/nl/blaser-f16-sporting...
@Kaas de Vies | 14-10-22 | 15:07: Precies, een eendenroer heet zo'n ding:
en.wikipedia.org/wiki/Punt_gun
@TheEgg | 14-10-22 | 15:12:
Jullie praten er gewoon overheen. Maar eh dit was echt een trauma in mijn jeugd.
@c.onjo | 14-10-22 | 15:19: Nooit meer de Donald Duck durven lezen....
@Glasgow Argus | 14-10-22 | 15:20:
Nou ja dat dan ook weer niet. Maar eh vissen. Nee. De eend werd echt helemaal gek met dat haakje in zijn bek. En ik het proberen eruit te halen. Maar dat beest stribbelde tegen. Wilde weer weg zwemmen. Want bang voor mensen. En ik maar proberen dat beest in te halen. Was echt een zeer onplezante aangelegenheid.
Dat drama is mij ook ooit overkomen ja.
Sta ik daar als 13 jarig broekie een stuk kunstaas uit te werpen, gaat er een eend mee vandoor, en kiest vervolgens het luchtruim. Stond ik daar met steeds groter wordende meute boos kijkende mensen om me heen wanhopig dat beest naar binnen te hengelen.
Dat lukte wonderwaar ook, en die haak eenmaal doorgeknipt was dat beestje weer vrij, het blijft de vraag wie van ons twee het meest getraumatiseerd was.
Heb me daar een lange tijd niet meer durven vertonen.
@Abject | 14-10-22 | 15:26:
Holy shit. Ik kan mijn trauma delen. Nou ja bij mij was het dus een haakje met weerhaak. Ja onervaren. Ging er dus ook niet echt uit. Beest weer proberen in te halen. Uiteindelijk gelukt en dat haakje dus met brute force uit die bek gehaald. Je snapt het al. Bek van eend helemaal naar de klote. Mijn hengel avontuur ook. Nooit meer. Echt. Nooit meer. Dank voor je verhaal. Ik voelde me zo alleen.
Onzin, je praat voor jezelf. Jammer dat je gelijk geen boete gekregen hebt gekregen voor je onzorgvuldige gedrag. Dit heeft namelijk niets maar dan ook helemaal niets met de hengelsport te maken.
En je weet het hè; als de puntentelling op gewicht gaat, prop je die vis gewoon vol met lood voordat je hem teruggooit.
Deegroller meenemen als lengte bepalend is!
@Kapitein Sjaak Mus | 14-10-22 | 15:07: Of de waswringer van je oma.
@Kapitein Sjaak Mus | 14-10-22 | 15:07: Size matters
Bij street fishing denk ik aan mensen met schepnetjes na een harde regenbui of je hengel in een put hangen
Streetfisting?
Het lijkt me eerder dat die kiekjes van de vangst op een Grindr-profiel worden gepost.
Jongens ga eens vaker erop uit.
Het is niet over zo droevig gesteld met het water als in en rondom Amsterdam hè
Mega snoek en mega snoekbaars in het IJ. Karpers in de grachten. AHV Spiegelkarper project. AHV actieve visvereniging met Amsterdamse Bos als kweekvijver. Niet lullen als je niet weet hoe het echt zit.
REAGEER OOK