Vrouw mishandeld en bedreigd door meisje (13), meisje (15) en jongen (17)

Opvoeding: mislukt
Dit wordt weer een stukje over 'wat deden wij toen we meisjes van dertien waren' maar toen wij meisjes van dertien waren hadden we een Droomtelefoon, belden we het fictieve nummer van ene 'Simon' uit Volendam, vroeg hij om onze cupmaat en toen hingen we geschrokken op, waarna we maar gingen springtouwen en in het vriendenboekje mochten schrijven van Denise, onze bestie in 1F. 'Tip tap top', dit staat op de kop, schreven we dan, en daarna hadden we paardrijles, ons paard heette Ed en dat was een lul. Enfin, dat waren wij, maar je hebt ook meisjes van dertien (en vijftien) die een vrouw opsluiten, een bezemsteel in haar mond douwen, haar tikken geven en het toestaan dat een zeventienjarige jongen het hoofd van de vrouw in een plee probeert te drukken - die heeft zeker te veel Rocco Siffredi gekeken. "De tieners zijn in de aanloop naar de rechtszaak alle drie onderzocht door een psycholoog, zo blijkt verder uit de uitspraak. Deskundigen concludeerden dat de jongeren verminderd toerekeningsvatbaar zijn en dat ze alle drie kampen met gedrags- en ontwikkelingsproblemen." GOH!
Reaguursels
InloggenMet dit soort fopstraffen dient de rechter te worden vervolgd. Dit soort vullis na 30 dagen (!!!) al loslaten op de samenleving is net zo gevaarlijk als straalbezopen een 747 besturen. Dan is de piloot ook verantwoordelijk voor de gevolgen van zijn "inschatting".
Vroeger zouden ze vervolgd zijn voor hekserij.
"Deskundigen concludeerden dat de jongeren verminderd toerekeningsvatbaar zijn en dat ze **alle drie** kampen met gedrags- en ontwikkelingsproblemen."
.
Er zit blijkbaar iets verkeerds in het water daar in Gouda.
Of zou het toch wat anders zijn...?
En de papa's (als die al te vinden zijn) en de mama's van de daders moeten nu zeker voor een goed gesprek op het politiebureau komen, dat zal ze leren!
De daders zijn 'minder toerekeningsvatbare' maar de consequenties van hun daden zijn er daarom niet minder om! Voor het slachtoffer maakt het géén reet uit of de daders 'minder toerekeningsvatbaar' zijn. Daarom rechters kijk niet alleen naar de daders en hun 'minder toerekeningsvatbare omstandigheid' maar leg een straf op die het slachtoffer recht doet! Het rechtssysteem in Nederland is ziek en verouderd en daar heeft de gehele niet ontoerekeningsvatbare bevolking last van!
Altijd typisch. Normale mensen doen dit nou dooit. Ofwel, het zijn altijd 'minder toerekeningsvatbare' mensen.
Maar waarom is dat ooit een excuus geworden om dan maar amper te straffen? Moet je dan niet juist harder straffen? Wellicht dat het dan beter land? Gewoon 2 of 3x de maximum?
Stelletje debielen.
Buurtvaders en sociaal Mariniers.
Blijf het apart vinden dat een volwasse mens kinderen niet aankan en een goede trap ter zelfverdediging geeft.
Een jongen van zeventien kan alleen al sterk genoeg zijn om een vrouw in bedwang te houden. Mijn neefjes vonden het op die leeftijd grappig om hun tante op kousenvoeten buiten te gooien. Ik maakte geen schijn van kans.
Tijd voor een wijkteam! Werkt echt…
Altijd maar pappen en nathouden werkt op gegeven moment niet meer, dan moet je doorpakken en de daders aanpakken. Maar ja dit is polderland Nederland.
Om datgene wat ik hier wil zeggen heb ik niet zo lang geleden een "weggejorist" gekregen...
Ik begrijp de verwijzing naar Rocco Siffredi niet.
Dan had je geen Napster.
@mr_awesome | 01-09-22 | 19:33: vond het boek beter
Ik kan een linkje plaatsen naar een video waar hij een vrouw keihard anaal neemt terwijl hij haar met haar hoofd in de plee duwt en doorspoelt maar ik kan het ook gewoon niet doen.
Ik begrijp ook niet waarom de gehandicapte hond van Gordon er weer is bijgehaald.
Dank voor de woordelijke voorstelling waarnaar gerefereerd werd. Weer wat geleerd vandaag.
Lijkt me een gedraaide redenatie. Als je zulke dingen doet, ben je automatisch ontoerekeningsvatbaar, want normale mensen doen zoiets niet.
Niet vatbaar zijn voor toerekening.. m.a.w. ze weten niet wat ze doen of weten niet wat de gevolgen voor een slachtoffer zijn. Dit soort mensen zouden dus eigenlijk weg van de toerekeningsvatbaarden gehouden moeten worden.
Hadden ze ook huidskleuren en alfabetdingetjes? Leve de diversiteit.
En slisten ze? Meer vragen weet ik ook niet, want meisjes roepen meestal geen Wollah. Dat maakt het lastig om het juiste niveau van inburgering te bepalen.
Ja dat krijg je als je niet voldoende stageplekken beschikbaar hebt. Das logisch!
Weer een klikbeet link naar die kut krant waar ik echt geen lid van ga worden. Chapeau!
Om te janken inderdaad
'Lid' worden van een krant? Apart!
Tja, ten tijde van Dickens waren erg geen psychologen. Je moest als kind werken en kwam doodmoe thuis voor een stuk droog brood, een draai om je oren en dan naar bed. Waar is die tijd gebleven? Fijne avond allemaal.
1973, ik weet het nog goed, ik was dertien en begon net aan een nieuwe hobby. De Wehkamp doorbladeren op het toilet.
De Ter Meulen Post was een betere optie in die tijd.
OMG massagestaaf
Met een loep de lingeriepagina's bestuderen.
@TheWriter , Zeurders en Goedverstaander, jullie zijn viezerikken. Ik las alleen maar de speelgoed voor kinderen pagina.
Helaas kunnen de ouders niet vervolgd worden, tenminste als ze schuldig zijn aan een waardeloze opvoeding. Soms gaat het nog met de beste opvoeding mis...
Ongekende fopstrafjes die in geen enkele verhouding staan tot dit extreem gewelddadige delict. Als ik je slachtoffer was (kan me niet voorstellen hoe, maar vooruit) dan moesten ze heel snel bescherming voor je regelen want ik organiseerde een delict dat heel wat zwaarder bestraft wordt (zelfs in ons gave landje). Dat je dit als rechter durft uit te spreken gaat al mijn verbeelding te boven.
En nee, het interesseert me geen fluit dat ze minderjarig zijn. Als je blijkbaar tot dit soort waanzin in staat bent dan mag je als volwassene voor de bijl gaan. Het slachtoffer is die vrouw, niet deze mislukte wezens die het predikaat "mens" nog niet waard zijn.
@Hoezo ben ik een lul | 01-09-22 | 18:26: Er is in ieder geval iets met het geweten aan de hand, om maar even voort te borduren op @Gladiator Fap @18:00
@Hoezo ben ik een lul | 01-09-22 | 18:26:
Old enough to do the crime, old enough to do the time, zeggen ze dan in Texas.
Verminderd toerekeningsvatbaar, anders gezegd; kansloze domme asocialen
Oftewel: levenslang onder toezicht.
Nee hoor, nachtje bureau halt en dan weer terug naar school!
Vroeger wisten ze daar wel raad mee: www.youtube.com/watch?v=uSQApGLbgNg
Verminderd toerekeningsvatbaar, dus we kunnen ze het eigenlijk minder toerekenen? En de advokaat zal dat laatste beetje ook nog even wegpoetsen? Ik zeg "volledig onlevenswaardig".
Vader is ook de neef en zo
Alweer twee minderjarige boeren dochters zeker? En een 17 jarige Tjibbe met dubbele nationaliteit? Die van Nederlandse en Friese! Afpakken dat Nederlandse paspoort en terugsturen naar Friesland. Anders een brief naar Sophie in 't Mijnenveld. Die lost het wel op met haar partij Dslechterslechterst en samen met Frans Schimmellans. Of haal ik nu alles door elkaar? Oh jee ik lijk wel een verwarde man.
Toen ik 15 was kwam er bij de bezoekjes aan mijn buurvrouw geen bezem aan te pas. Ik kwam daar toch zeker niet om de slaapkamer aan te vegen?
Die dromen had ik ook wel eens ,
@Nico_the_Sparrow | 01-09-22 | 18:13: Je moet maar net treffen dat de buurman wat een sufferd is. Met zijn Poppell-aansteker en zijn Opel Kadett.
@goedverstaander | 01-09-22 | 18:21:
En de buurvrouw een beetje gewillig is..., Dat "geluk" had ik dus niet..
Eigenlijk moet dat in hun verdere leven steeds opde VOG komen te staan. Deze persoon is verminderd toerekeningsvatbaar.
Dat komt ook op hun VOG. Tenminste als er sprake was van seksueel geweld. Dat „verjaart“ nooit
Maar bij minderjarigen weet ik het niet zeker
@theo-is-dood | 01-09-22 | 18:24: Ik vertrouw VOG's voor geen ene meter. Ik weet uit de eerste hand dat klantmanagers van het UWV daarmee sjoemelen om mensen aan het werk te krijgen.
@goedverstaander | 01-09-22 | 18:29: En een VOG is sowieso al functieafhankelijk. Een veroordeelde pedo krijgt probleemloos een VOG voor een job bij een bank, bijvoorbeeld.
Rocco wie? Ik vraag dit voor mijn ontoerekeningsvatbaare buurman.
Sluit hem maar een uurtje op in de slaapkamer met je vrouw.
Granata.
Iedereen die zule fratsen uithaalt is ontoerekeningsvatbaar... Tenminste als je iedereen die zulke fratsen uithaalt tot "ontoerekeningsvatbaar" verklaart. Op deze manier kan je iedereen tot slachtoffer verklaren.
Hij alles wat in deze eeuw geboren is zit een steekje los. Of ze janken om het minste geringste, of ze zijn ontoerekeningsvatbaar vanaf de geboorte. En alles zonder dat ze een strobreed in de weg wordt gelegd.
Hoi Socrates
Liep pas in Zaandam centrum te wandelen met mijn partner. Werd er zomaar iets naar ons toe gegooid door een jongen van wellicht elf/ twaalf jaar die daar met nog twee jongens en een meisje liepen. Ik zei: vind je het normaal om zo maar een steen te gooien. O sorry, ging per ongeluk. Toen kwamen ze allemaal naast mij staan en begonnen tegen ons te zeggen dat we de k….r konden krijgen. Wij met onze k….r kop enz.
Maar gewoon doorgelopen. Gelukkig nog geen mes of zo naar ons gegooid.
Uiteraard mag ik het eigenlijk niet vermelden, maar het leek erop dat deze kinderen lang in de zon hadden gelegen. Dan weet u het wel.
Eskimo's?
Zaandam is een verloederde boel. Dat winkelgedeelte kan nog net op sommige delen.
Wist niet dat er een achterkant aan een bezemsteel zit.
Ligt eraan welke kant je sta. Als je voor de bezem sta is de kant die je niet zie de achterkant. Andersom werkt het ook.
Inderdaad mijn bezem heeft alleen een onderkant en een bovenkant.
Van het kamp
En ja hoor het stickertje "Verminderd toerekeningsvatbaar” is alweer geplakt.
Ooit nog niet zo heel lang geleden werden kinderen grootgebracht volgens de 3 R's, werd hen het mein & dein geleerd, werden ze opgevoed evt.met een opvoedkundige tik op de vingers of een schop onder hun hol.
Maar nu werken pa en ma, is er niemand thuis die het kroost fatsoen bij brengt en als die kids, opgegroeid voor 'galg en rat', dan de fout in gaan plakt de overheid heel snel de sticker 'Verminderd toerekeningsvatbaar”…..
Rot op: aanpakken, heropvoeden en straffen voor het gedrag.
Volgens mij zijn het 4R’s:
-Rust.
-Regelmaat.
-Reinheid.
-Repressie.
En ‘mijn en dein’
En ‘galg en rad’
Maar verder zeker eens.
Vooral geen corrigerende tikken meer toestaan. Heb er zat gehad vroeger en ben er niet slechter van geworden, integendeel. Kan me niet voorstellen hoe ik terecht zou zijn gekomen als dat niet meer mocht reeds in jaren 70-80…
Vroeger waren er zat kinderen die ondanks de harde hand rare dingen deden, bij velen is het zelfs gedrag dat ze kopiëren en loslaten op (zwakkere) anderen. Tot dusver heb ik nog niet 1 hand hoeven te verheffen om kinderen in mijn persoonlijke omgeving te laten luisteren.
@Wijze uit het Oosten | 01-09-22 | 18:03: 'dijn'
Het zijn dus standaard-jongeren. Allemaal een etiketje, een rugzakje en een slachtoffer.
Inteelt maakt meer kapot dan je lief is.
"Maar het was alleen maar een spelletje. Heus waar!"
*glimlacht naar de rechter*
Gouda, de stad van de kansenparels.
Je mag ook niets meer tegenwoordig
‘Kampen met gedragsproblemen’ - no shit Sherlock!! Minderjarig, dus fopstraf. Binnen een maand weer buiten, want zielig.
Zet die gozer in livestram op YouTube en ram welgeteld 10 minuten lang de achterkant van een Gardena- bezem in strot. Alles wat hij uitkotst mogen die twee dames oplikken. Kom er maar in Joris ….
Ik mis Mickey. Ze hebben hem toch niet opgesloten?
Eeuh, Mickey is een her/she zeg maar.
@Ruimedenker | 01-09-22 | 17:54: Ooit was herschi een drankje...
Maar goed, toen was een hen een kip die geen haan was. Tijden veranderen.
@Lu_Tze | 01-09-22 | 18:06: Raak ook.
@Kaitseliit | 01-09-22 | 18:14: psst van een zekere A. Bruinsma, vader van…
The Korova milkbar sold milk-plus, milk plus vellocet or synthemesc or drencrom, which is what we were drinking. This would sharpen you up and make you ready for a bit of the old ultraviolence.
Stanley Kubrick, een meester cineast. A Clockwork Orange.
Bizar eigenlijk; hoe extremer je gedrag ten opzichte van je medemens, des te groter de kans dat je er met een (minder of on)toerekeningsvatbaarheid vanaf komt.
"Ja maar TBS is ook heel erg...", dat hebben we de afgelopen jaren in de media gezien. Lekker Xboxen, om een jaar later aan een begeleider te ontsnappen.
Rijdt iemand stomdronken overhoop (niet te hard rijden uiteraard) of pleeg de meest rare rituele moord en kom er met een flutstraf vanaf.
Gelukkig zijn het nog jeugdigen, die van 13 gelijk vrijlaten, mag nog een jaar doen wat ze wil. De andere twee krijgen " begeleiding" die hun een maal in de maand verteld wat goed en wat kwaad is. Nou, tot de volgende keer dan maar.
Vrij ernstig natuurlijk, je zou verwachten dat een vrouw van 21 wel wat feller van zich afbijt.
Twee kinderen en een opgeschoten knulletje.
“Verminderd toerekeningsvatbaar”…..
Is ook een manier om die etters milder te straffen dan gebruikelijk,
Zouden ze toevallig alle drie verminderd toerekeningsvatbaar zijn?
Dan moeten het wel drie zwakzinnigen zijn uit één gezin.
Nee hoor, ik geloof er geen snars van.
Ze zouden sowieso geen forse straf krijgen, want minderjarig, maar verminderd toerekeningsvatbaar vind ik echt een lachertje.
Je kunt met je volle verstand prima een gedragsstoornis hebben.
Dat hebben zo’n beetje alle pubers op aarde.
mee eensch. Eigenlijk zijn "verminderd toerekeningsvatbaar" en "minderjarig" in dit geval hetzelfde. Ik vraag me ook af waarom een 21-jarige niet minstens 1 of 2 van de drie een enkeltje ziekenhuis bezorgt... zoals een andere reageerder hieronder ook aangaf: er kunnen ook wapens in het spel zijn, maar als er wapens waren, dan was dat geloof ik wel aangegeven in de beschrijving (nu dus niet het geval). Ik heb een andere these voor meneer/mevrouw de psycholoog: de jeugd van tegenwoordig vertoont extreem narcistische trekjes, toont geen initiatief en weigert verantwoording te nemen voor het eigen doen en laten. Ze zullen dus als mietjes hebben zitten janken over hoe slecht ze het wel niet hebben en hoe niks lukt in hun leven/omgeving en het psycholoogje noteert braaf "verminderd toerekeningsvatbaar". Een betere diagnose zou waarschijnlijk zijn: onverantwoordelijk, niet-opgevoed en narcistische persoonlijkheidsstoring, maar wel volledig bewust van hun foute daden. Een simpele vraag brengt dan helderheid: vind je het in orde, wat je daar gedaan hebt? Alleen als met volmondig "ik begrijp de vraag niet" geantwoord wordt, is de dader volledig ontoerekeningsvatbaar. Een "nee" is een bekentenis en een "ja" laat zien dat er ook nog grote kans op recidive is.
Je weet de rol van die 27 jarige niet en het slachtoffer is misschien zwakbegaafd.
@GP,
Geen enkel empathisch gevoel bijgebracht,alleen haat erin gestampt.
En er zijn en komen er nog veel meer van.
Gaaf land.
Vroeger, toen vader nog werkte en moeder de opvoeding en het huishouden deed...
Brak er een WO uit?
#Heilbaard. Ja, godver, lag dat aan onze oudets of aan zo'n type als Putin?
Sorry Geilbaard.
Potje zwerkbal bijvoorbeeld.
Ik had hem ergens anders ingestopt..
3x verplichte rapcursus!
Ooit weleens een debat met iemand erover gehad, wanneer begint iemand een geweten te ontwikkelen of tenminste moreel besef? Tegenpartij vertelde mij dat een 15 jarige geen besef van zijn daden kan hebben. Persoonlijk zou ik denken dat geweld e.d. vanaf 10 jaar gewoon met opzet tegen beter weten is in gedaan.
15 jaar? Volgens woke - activisten weten jongeren dan 'donders' goed welk gender ze zijn en kunnen ze, gesteund door menig westerse overheid, hulp krijgen bij 'hun transitie'.
@hallofreen | 01-09-22 | 17:49:
Volgens GL en D66 zouden jongeren vanaf 16 jaar stemrecht moeten krijgen.
@Leon Tosti | 01-09-22 | 18:16:
En op hun 18de verjaardag €10000,- startkapitaal…..
Iets met populi.. laat maar.
"De tieners zijn in de aanloop naar de rechtszaak alle drie onderzocht door een psycholoog, zo blijkt verder uit de uitspraak. Deskundigen concludeerden dat de jongeren verminderd toerekeningsvatbaar zijn''
Tieners of """tieners''''''?
Ik weet wel dat ''''''tieners'''''' uit een bepaalde bevolkingsgroep, wanneer ze zich crimineel hebben misdragen, bijna altijd als ''zwakbegaafd'' worden omschreven. Hier staat 'verminderd toerekeningsvatbaar'. Waarom zijn ze dat dan, vraag ik me af.
Het lichaam van een tiener moet in korte tijd groeien, daarvoor heeft het lichaam energie nodig. Daarom worden de hersenen op een laag pitje gezet. Vermoedelijk onstaan zo veel ongehuwde moeders.
Nee het komt omdat hun vader ook hun broer, neef en oom is.
Ze zijn weliswaar streetwise, maar hebben grote moeite met het vervoegen van Duitse naamvallen.
@Hoezo ben ik een lul | 01-09-22 | 18:29: o jij verwoord dat wel netter als ik deed. Volgende keer ook een proberen.
@frickY | 01-09-22 | 18:45:
Jij vervoegt ook aardig.
Wat is er mis met Lego
Keiharde prijsverhogingen dit jaar, Unilever is er niets bij..
@Kartelmaster2000 | 01-09-22 | 17:45: zo, nog, zeg dar wel. €25,00 erbij op een set van €200,00.
@Kartelmaster2000 | 01-09-22 | 17:45: Lego heeft wel één groot voordeel: het is letterlijk stabieler dan goud. www.brickeconomy.com is een site waarop je precies de stijgende waarde van sets kunt volgen door de jaren.
@Gladiator Fap | 01-09-22 | 17:49: deels waar, maar zodra men op grote schaal puur inkoopt om het later te verkopen is de feitelijke vraag stukken kleiner en de gewone hobbyist houdt al snel de vinger op de knip
Keiharde straffen,
De drie tieners die haar dat aandeden, twee meisjes (13 en 15) en een jongen (17), kregen onlangs straf van de Haagse kinderrechter. De oudste twee kregen veertien tot dertig dagen jeugddetentie, deels voorwaardelijk en een werk- of een leerstraf van vijftig en veertig uur. Het jongste meisje moet vijftig uur leren en zestig uur werken van de rechter. Dat blijkt uit de uitspraak van de kinderrechter.
Een grap dus. Complete faal van de ouders. Wat ik vreemd vind is dat de daders waarschijnlijk wél toerekeningsvatbaar zijn om deel te nemen aan de samenleving, behalve als het fout gaat. Dan zijn ze ineens niet meer toerekeningsvatbaar als het om de strafmaat gaat. Wat is het nu?
Kinderrechter.. kindervriend?
@Gladiator Fap | 01-09-22 | 17:46: Daarom moet onze wetgeving ook worden aangepast, zodat dit soort fop-diagnoses niet zo snel meer gebeuren. In principe zou 'niet toerekeningsvatbaar' direct moet worden gevolgd worden door 'handelingsonbekwaam' en dient zo'n persoon onder curatele geplaatst te worden of, indien minderjarig, direct uit de ouderlijke macht te moeten worden gezet. De enige consequentie van 'niet toerekeingsvatbaar' is het krijgen van een lagere straf, terwijl de uitspraak betekent dat men zonder toezicht niet zou kunnen functioneren. 'Niet toerekeningsvatbaar' impliceert een 100% recidive kans.
@Grachus | 01-09-22 | 21:02: Helemaal mee eens. "Ontoerekeningsvatbaar" houdt meestal in dat ze niet vatbaar zijn voor straf omdat er een draadje los zit. Dat lijkt mij een goeie reden voor verregaande maatregelen om de maatschappij te beschermen.
Verminderd toerekeningsvatbaar... het wederkerende sprookjesalibi voor liberale zachte heelmeesters. Pech gehad, je zit maar op de blaren. Het slachtoffer werd ook niet gevraagd of zij toerekeningsvatbaar was, vooraleer ze haar mishandelden.
Verder vraag ik me wel af hoe je je door een 13 (!), 15 (!) en 17-jarige zo kunt laten mishandelen. Ik bedoel, het zal wel een overmacht zijn, maar ik zweer je dat als dat mij overkomt, ik minstens 2 van de 3 meeneem in het ziekenhuis. En in het ziekenhuis kunnen ze dan maar liever op een afdeling ver van de mijne liggen...
Als iemand een mes of wapens heeft kan het gek lopen
@Kartelmaster2000 | 01-09-22 | 17:45: Klopt, maar als je geen keus hebt ga je helemaal los. Toch? En dan helpt ook een mes de dader niet, hoewel je het waarschijnlijk wel bekoopt met een boel schade...
@Gladiator Fap | 01-09-22 | 17:47: dat ligt maar net aan je overlevingsinstinct. Zie voor iets meer uitleg www.slachtofferhulp.nl/emotionele-hul.... Voor
Toen ik dertien was speelde ik Subuteo en droomde ik van een onoverwinnelijk PSV.
Gouda…
Mijn onderbuik rommelt…
Bij Gouda denk ik al lang niet meer aan kaas of kaarsen.
Wie de jeugd heeft, die heeft de toekomst,
Dutroux is het niet geheel met je stelling eens
Krijg je als je wordt gevoed in de babytijd met gekolfde moedermelk opgewarmd in de magnetron.
Teveel films gekeken. Psychiater lijkt mij meer op z'n plek dan een psycholoog in deze case.
Dat denk ik ook, ooit in een lang verleden een docu over de maffia gezien, waarin maffiosi ook hun gedrag kopieën uit The Godfather trilogie.
@Kaitseliit | 01-09-22 | 17:52:
Deden maffiosi dat maar. De moordpartijen uit The Godfather zijn welliswaar extreem, maar wel "eervol": geen vrouwen of kinderen en alleen als de zaken in gevaar komen.
@kapotte_stofzuiger | 01-09-22 | 17:54: kan helaas niet een link plaatsen, maar kijk op YouTube, The Godfather and the Mob.
In 1993 ben ik ook bedreigd door kinderen tussen de 10 en 13 jaar toen ik in Heerde wandelde bij een boeren huisje.
En, hoe liep het af?
@Ad_Hoc | 01-09-22 | 17:48:
De kinderen aten het huis op en stopten Stachauer1971 in de kookpot.
Vermindert toerekeningsvatbaar, of volledig?
Domme vraag, en ook nog een spelfout.
Arme kids. Je zal toch maar moeten werken. En dan ook nog eens 60 uur. En dan ook nog moeten leren. Verplicht. Ongelooflijk. Ik herken mijn land niet meer.
Gouda, tsja....
Toen ik 17 was vroeg mijn broer "mag ik aan je vinger ruiken?"
Poep?
@Ruimedenker | 01-09-22 | 17:33: Nee, hij rook en vroeg "is ze allang dood?"
gadverdamme !! dat lijkt de Baarnse moordzak wel.. nl.wikipedia.org/wiki/Baarnse_moordza...)
REAGEER OOK