Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

WokeWatch. Radboud UMC gaat voor kleurenzorg

Knip & plak mailbox-alertje.

Beste redactie van GeenStijl,

Momenteel ben ik bezig met het lezen van Cynical Theories. Pittige materie, maar ontzettend interessant. Temeer omdat het mijns inziens de kernwaarden van het Westen raakt.

Nu was ik op mijn dooie gemakje mijn Instagram Stories aan het doorklikken en wat schetst mijn verbazing: een oproep (zie afbeelding boven) van een (woke-)meisje om het onderwijs van de studie Geneeskunde aan het RadboudUMC inclusiever en diverser te maken (?). Ze poneert de stelling dat "...(culturele) achtergrond van grote invloed is op de toegankelijkheid en kwaliteit van zorg." Ten eerste vraag ik mij dan af of dat wel zo is en ten tweede, waarom dan? - Dit wordt niet onderbouwd. (Bij schooladvies is het sowieso niet zo - red.)

De nieuwe top van de academische wereld zou de nieuwe top van de academische wereld niet zijn als ze hier geen gehoor aan zouden geven. En zo geschiedde (zie afbeelding onder). Ze ondersteunen de oproep en er wordt gevraagd van artsen/patiënt/student met verhalen/kennis of een idee op dit gebied een mail te sturen naar inclusievere.zorg@gmail.com

Zo wordt er, voordat er überhaupt degelijk onderzoek wordt gepresenteerd / gedaan naar de premisse, een doelstelling nagejaagd op basis van raciale verschillen. Uiterst bedenkelijk.

Het ziet ernaar uit dat het nog in een vroeg stadium zit en misschien loop ik wel te hard van stapel of zit ik er gewoon naast. Wellicht blijft het bij een hartenkreet van een sociaal geëngageerd (woke-)meisje, maar misschien interessant om in de gaten te houden, mocht het zich verder ontwikkelen (met name van de zijde van de decaan van het RadboudUMC)

Met vriendelijke groet,
[NAW bij redactie bekend]

PS: Terwijl ik dit schreef, zag ik dat er een nieuw artikel was verschenen op jullie website: "Onderzoek geeft GeenStijl gelijk. Etnische achtergrond speelt GEEN rol bij schooladvies." Nou, wellicht dat hieruit dezelfde conclusie rolt.

Reaguursels

Inloggen

Woke is hetzelfde als racist
youtu.be/Ev373c7wSRg

Nou goed in ieder geval je zou tegenwoordig bijna wensen dat je een moslim.bent of zwart of allebei want je krijgt tegenwoordig overal een voorkeursbehandeling onder het mom van diversiteit.
Je krijgt meer kans op een baan omdat je moslim bent of zwart bent , voorheen werdt je aangenomen op basis van je kwaliteiten nu hoef je alleen maar achmed of shaniqua te heten en je krijgt gelijk een directie baan.
Links maakt alles kapot.
Rechts is niet racistisch, dat is woke namelijk.

gijs geluk | 14-09-20 | 00:25

"Stel de brief eerst eens op zonder taalfouten. Misschien dat we daarna inhoudelijk reageren. We zijn ten slotte een universiteit en geen vmbo."
Was de enige gepaste reactie geweest.

hustler01 | 13-09-20 | 23:43 | 1

De fouten verklappen het niveau van denken.

DeEchteWaarheid | 14-09-20 | 00:12

De juiste reactie had moeten zijn;
"Meid wat verschrikkelijk dat er gediscrimineerd wordt in ons instituut. Vertel op, waar en wanneer, kom met zo veel mogelijk bewijs, want dit moet tot op de bodem worden uitgezocht en we willen heel graag met jou zij aan zij vechten tegen échte discriminatie."

Sans Comique | 13-09-20 | 22:42

Dokter Wilkinson (geen familie) geeft a.s. donderdag in het buurthuis een workshop besnijden met het blanke sabel voor beginners.
Kosten 49,- incl. alle parafernalia.

fokkewoelf | 13-09-20 | 22:30 | 1

Krijg ik dan ook een scalpel en een oefenbaby?

Sans Comique | 13-09-20 | 22:44

Dat die man Pol heet ( van achter weliswaar, maar toch) is dan wel weer toepasselijk.

Schwanzeleber | 13-09-20 | 22:10
-weggejorist-
COMMIE | 13-09-20 | 21:35 | 1

Al het goedkope gedoe van figuren die van alles roepen (vooral dat ánderen hun gedrag moeten aanpassen) leidt alleen maar tot (meer) polarisatie. Kappen svp.

Harry.Langezwaal | 13-09-20 | 21:30

Goed woke idee, eigen ziekenhuizen voor zwarte mensen bouwen en kijken wat ze nog meer voor zichzelf willen hebben, bussen bijvoorbeeld

aliealaaf | 13-09-20 | 20:38

Ik lees regelmatig over deze woke inclusiviteitsbagger. Misschien heb ik gewoon geluk dat ik het zelf nog nooit in levenden lijve heb mogen ervaren.

Hoe dan ook, tenenkrommend. Hou op, doe verdomme gewoon je eigen werk en stop met janken. Wil je arts worden? Doe er wat aan. Wordt je afgewezen? Welkom op aarde. Heb je een beter idee? Ga ondernemen, ga niet de politiek in en wordt geen activist. Mensen respecteren ondernemers en ondernemers hebben heel wat meer invloed op alles dan de loonslaven, werklozen en, nog erger, intellectuelen.

Nederland80 | 13-09-20 | 20:06

Het kernprobleem van het huidig universiteitswezen is de volledige feitenvrijheid.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 19:48

Toegankelijkheid van de zorg, bij ons in het regionale ziekenhuis zitten vooral hoofddoekjes en gekleurde mensen. Dus die zorg is toegankelijk en inclusief!

Quichegerechtigde | 13-09-20 | 19:13 | 1

Maar de doktoren en uitvinders en ontwikkelaars van de medicijnen en apparatuur zijn allemaal wit. Terwijl er ook veel medische kennis en techniek onder gekleurde mensen aanwezig is zoals een uitgebreide kruidenkennis, magische spreuken en het ouijabord. Die schijnt veel beter geschikt te zijn voor die mensen.

Sans Comique | 13-09-20 | 22:57

De wetenschap verdwijnt als woke links verschijnt.

BozePaarseMan | 13-09-20 | 19:07

Jaren geleden ben ik voor mijn werk in Utrecht gaan wonen, aan de rand van een ge-islamiseerde wijk. Als ik daar doorheen liep, kwam ik langs meerdere moskeeen. Alle vrouwen die ik tegenkwam droegen een islamitische hoofddoek (en een enkeling in boerka). Mensen op straat spraken allemaal een taal die ik niet begreep. Daar vond ik in het begin niets van; het was niet mijn gewoonte om gesprekken met wildvreemden op straat te beginnen. Totdat ik de plaatselijke videotheek binnenliep, en er alleen maar Turkse en Marokkaanse titels te verkrijgen waren. Toen realiseerde ik me dat als de cultuur van de bevolking verandert, de economie en de inrichting van de samenleving zich gaat richten op de cultuur van de nieuwkomers en niet op die van de inheemse Nederlanders. En hoe minder inheemse Nederlanders ergens wonen, hoe minder aanbod er is van producten en diensten die aansluiten bij de Nederlandse cultuur. Toen ben ik maar weer terugverhuisd naar Nederland.

petersteenkamp | 13-09-20 | 18:31 | 1

Welkom terug.

Larie_koekstra | 14-09-20 | 01:48

En volgens deugschoenneus de Jonge 'valt het niet mee met racisme in Nederland!" "En al zijn we ons dat niet bewust, we zijn het toch!" voegt ie nog even toe in de televaag.
Ja erg hoor, we zijn zo vreselijk racistisch, onbewust, maar ondertussen komen als die 'zielige zwakke mensjes' hier wel heen om te leven, heel vreemd, je zou zeggen dat ze beter af zijn tussen de soortgenoten.
Maar Annika krijgt dus volop steun van Hugo de Oude, witte man, ik vermoed dat met name Anika en Hoge zelf onbewust zeer racistisch zijn, die haten onbewust zichzelf nl en daarmee meteen alles wat blank is.

Zer0-hedger | 13-09-20 | 18:12 | 1

Freek behoeft veel schouderklopjes van peers. Wanneer die afnemen in frequentie komt hij weer met zo'n actie. En nu het er naar uit ziet dat bij de komende verkiezingen dat enge rechts tegengas moet gaan krijgen rijst Freek op als de Man van het Uur. De Redder, de Visionair, Freek is ver weggedreven van zijn rol als de Nar.

Sans Comique | 13-09-20 | 23:01

Waarom maken jullie je, als grotendeels mannen van 40+, die met veel belangrijkere dingen in hun leven bezig zouden moeten zijn, zich zo druk over een studentje, om haar ook nog eens lekker anoniem publiekelijk af te lopen zeiken? Jullie worden echt steeds zuurder en zieliger met z’n allen.

Dat staat nog los van het feit dat ze gewoon een relevant probleempje aankaart. Het is nu eenmaal a) een feit dat onderklasse van de maatschappij zeker in de grote steden veel diverser is geworden en dat b) die onderklasse door achterstanden in onderwijs en slechtere arbeidsarbeidsstanden, in het algemeen slechtere gezondheid hebben dan de nog steeds voornamelijke autochtone middenklasse (dat was ook al zo toen de onderklasse nog steeds blank was), dus c) een groter beroep doen op de gezondheidszorg terwijl d) de opleiding waarschijnlijk hier niet echt op voor bereid. Best nuttig voor de opleidingen omdat eens onder de loep te nemen dus.

Japannert | 13-09-20 | 18:10 | 4

tuurlijk joh, iedereen moet basic medisch turks leren en winti aanprijzen als ze een wanhopige zwarte zien die hallucineert, moslims daarbij gaan we djins uitdrijven samen met mufti, lekker inclusief en daarnaast; iedereen op zn kleurtje en geloofje en sociale stand beoordelen en dan in het juist hokje proppen en aangepaste zorg geven aan de eis die de patient stelt, de diagnose kunnen ze vast ook zelf stellen en 'ervaringsdeskundigen' horen er net zo bij als de experts; wie heeft een pscyhiater nodig als hij zijn wanen kan delen met malle Ahmed die ook vanalles ziet wat er niet is. Verder even zwarte oma; zwartjes aan het bed als zij dat wil, want zwarte oma vindt wellicht dat blanken stinken, een veelgehoorde en genegeerde klacht! dus..passen we ons toch aan, weet je hoe dat heet; apartheid!
Top idee.
Waar jij het over hebt, daar is allang aandacht voor.

Zer0-hedger | 13-09-20 | 18:20

Troll

Noor | 13-09-20 | 18:37

Joh, zakjapannert, gaat u nou gewoon eerst eens even leren fatsoenlijk schriftelijk te communiceren. U generaliseert een hele groep hier op basis van vooroordelen ( ies rasies!). En laten we eerlijk zijn: niemand wil geholpen worden door een arts uit de "onderklasse" van de maatschappij, wat voor kleur of ras dat dan ook moge zijn. En als u daar anders over denkt, stel ik voor dat u de kliniek "Ahmed en de Sjonnies" leven gaat inblazen en daar uw open hart operatie alvast in de agenda zet. Houdoe.

DeGoedeZaadgever | 13-09-20 | 19:26
▼ 1 antwoord verborgen

We hebben het in Nedrland zo mooi voor elkaar je wordt zonder onderscheidt in sekse door een mannelijke of vrouwelijke arts behandeld en je ligt op verpleegkamers met mannen en vrouwen en mevrouw wil weer terug naar de jaren 60tig
.
Gebroken been is gebroken been, kanker is kanker en hartkwaal is hartkwaal ongeacht huidskleur.

jacobwillem | 13-09-20 | 18:07

In mijn stad is 15 van de bewoners niet westers maar als ik in ziekenhuis rondloop dat is meer dan 15 %van de patiënt en bezoekers van niet westerse afkomst dus wat dit meisje stelde wens ik te betwijfelen.

jacobwillem | 13-09-20 | 18:00 | 2

Nee, dat is nu juist haar punt.

Japannert | 13-09-20 | 18:11

@Japannert | 13-09-20 | 18:11: Nee, dat is haar punt NIET. Ze wil forceren dat de hele zorg rekening moet houden met minderheden / allochtonen. Waarom dat zo weet ze niet en vertelt ze er dus gemakshalve ook maar niet bij. Wel gooit ze graag met die oh zo populaire termen van dit moment. Typisch zo'n gevalletje dat met de linkse rage mee wil doen. Ze wil doen voorkomen alsof er een soort discriminatie is maar dat is spijkers op laag water zoeken. Er is geen racisme en wat moet je met dat inclusiviteits- en diversiteits-gelul zonder dat je echte problemen kunt aankaarten? Gewoon gelul in de ruimte dus.

drekzooi | 13-09-20 | 19:34

Zijn de wokies Untermenschen ten opzichte van ons of zijn wij Übermenschen ten opzichte van hen? Zit daar überhaupt een verschil tussen? We zijn in ieder geval niet elkaars gelijken, niet van het zelfde soort.

GeenHeil | 13-09-20 | 17:56

Dit hoeft niet meteen ‘woke’ te zijn, omdat zorg idd geoptimaliseerd is voor de meerderheid, specifiek voor de man. Hartproblemen worden bijvoorbeeld ondergediagnostiseerd bij vrouwen tov mannen. Heeft overigens te maken dat historisch gezien mannen ongezonder leefden dan mannen en ook een vergroot risico hadden waardoor meer onderzoek is gespendeerd in het opsporen, voorkomen en genezen van hart- en vaatziekten. Puur rationeel gezien kunnen deze mechanismen zich uiten bij etnische of zelfs culturele verschillen. Bijvoorbeeld in de mate waarin je een arts tegenspreekt en voor een second opinion zou gaan. Afhankelijk van hoe dit ‘woke’ meisje het aanpakt zal ze of a) de zorg verbeteren, b) een fantasie najagen.

Dr.Platypus | 13-09-20 | 17:55 | 1

Is ook niet zo gek, als man krijg je het ook aan je hart door vrouwen.

Rotterdammert1965 | 13-09-20 | 18:10

Laten we de andere kant eens bekijken: handen aan het bed. Vooral veel blanke en Surinaamse vrouwen.
Moslims en moslima's ontbreken nagenoeg volledig. Vanuit hun religie vinden ze het vies werk.
Moeten we inclusief zijn voor mensen voor diversiteit slechts bestaat uit gelovig of ongelovig.
Als ze wel voluit handen aan het bed zouden leveren, hadden we geen tekort.

Abu Bachouca | 13-09-20 | 17:53 | 2

Klopt men ziet zeer weinig verpleegkundigen van niets westerse afkomst hooguit enkele artsen en uiteraard in schoonmaak. Moslim meisjes kiezen niet voor zorg tenzij ze artsen opleiding volgen.

jacobwillem | 13-09-20 | 18:02

Omstreeks 1980 (??), was er ook gedram (vooral door vrouwen): artsen 'moesten' zg 'ervaringsdeskundigen' zijn. Dus een gynaecoloog deugde alleen al hij of zij al kinderen had gebaard en liefst nog aan een nare ziekte leed aan baarmoeder of eierstokken. Van een chirurg werd verlangd dat ie zelf bv een blindedarmoperatie had ondergaan, of rondliep met 2 kunstknieën.

CiTy3 | 13-09-20 | 17:10 | 1

Ik heb gepoogd zwanger te worden, maar dat schoot niet erg op.

Frau Merkel | 13-09-20 | 19:06

Zolang de medische wereld nog steeds data verzameld en onderzoek baseert op de "standaard/referentie persoon" (NW Euro/20-30 jaar/70kg/Man), gaat je hele woke trip alleen maar problemen opleveren in de Academische Ziekenhuizen. Begin eerst maar eens met onderzoek die data van vrouwen genereert en ontwikkel medisch onderzoek/methodieken/keuzes en ingrepen gebaseerd op deze data, kijken we daarna weer eens verder.

ian | 13-09-20 | 16:34 | 2

Volgens mij is dit nu juist haar punt.

Japannert | 13-09-20 | 17:56

Mooi artikel in de Volkskrant over de teloorgang van de universiteiten, getiteld: 'De universiteit is dood', en zoals tegenwoordig bijna altijd geschreven door iemand met een allochtoonse achternaam, Yarin Eski.
'Overal wordt pijnlijk duidelijk dat onze neoliberale politiek-economische beslissingen en praktijken keihard falen. En toch geloven we eerder in het einde van de wereld, dan in het einde van het neoliberalisme, zegt de Sloveense filosoof Slavoj Žižek' (...)
'De titel van deze column is daarom een knipoog naar een andere filosoof, Friedrich Nietzsche, en zijn beruchte metaforische claim: God is dood. Hij duidde daarmee het idee dat we (religieuze) richting zijn verloren en zijn verdwaald in wetenschappelijke kennis. Meer dan honderd jaar later zou hij eenzelfde verdwalen zien, maar dit keer juist van die wetenschappelijke, inhoudelijke kennis. Ofwel, het is het markt- en bedrijfsmatig denken gelukt: de universiteit is dood. Lang leve het kenniscircus.'

grietmetgroenefiets | 13-09-20 | 16:29

Typisch dat ze zelf niks kan bedenken en dus maar een oproep doet.

Dat krijg je als je allemaal lege dingen roept, met leuke hippe woorden knutselt.
Maar je hebt geen enkel bewijs, geen vat op wat nu echt het probleem is (als het er is) Ja als het probleem er niet is of je kent het niet, dan gaat het lastig worden het op te lossen.

Gijsbert | 13-09-20 | 16:27

Ik vind dit een fantastisch initiatief van Annika. Maar ze ziet het niet goed. Je kunt namelijk toevoegen aan minderheden, maar handiger is om weg te nemen van de meerderheid. Zo komt alles namelijk net zo goed of zelfs beter in een eerlijkere verhouding te staan. En dat gebeurt allang op heleboel beperkte schaaltjes. Beetje bij beetje wordt zo vanzelf veel en tot slot alles. Dan staat de wereld op zijn kop en kan Annika zich weer druk maken naar de andere kant. Of zou ze daar dan de kans niet meer voor krijgen?

squadra | 13-09-20 | 16:11

Er valt in dit land nog een hoop te verbeteren aangaande inclusiviteit.
Zo zou ik het bijvoorbeeld wel tof vinden als er tijdens langdurige droogte de weerman/weervrouw een regendans zou doen tijdens het weerbericht in het NOS journaal.

aflaatverkoper | 13-09-20 | 16:10

ook boek van Pluckrose en Lindsay aan het lezen; belangwekkende gids voor het huidige van gekte doortrokken landschap!

naxapinu | 13-09-20 | 16:07

Nou Annika.

In nog geen 5 jaar tijd zijn alle blanke autochtone dames bij mijn Haagse apotheek inmiddels allemaal vervangen door bruine allochtone exemplaren.

Met allemaal (bijna vanzelfsprekend) een hoofddoek op de kop.

Elke keer dat ik er sta te wachten tussen de allochtonen met allerlei kleuren en hun eigen talen voel ik me steeds weer en meer een buitenstaander / buitenlander in mijn ooit zo gewone Hollandse apotheek.

Al helemaal als een van de bedoekte dames weer in haar eigen taal met een klant staat te brabbelen en uitleg geeft over een recept.

Een onplezierig gevoel geeft dat, steeds weer.

Dat ik bij mijn ooit zo gewone Hollandse lokale AH's ook al jaren tegen dat soort bedekte reli-exhibitionisten die de kassa's en servicebalies bedienen aan moet kijken vond / vind ik al jaren hoogst onplezierig.

Een hoofddoek dragen is bij de AH blijkbaar in korte tijd bijna een must en een groot pluspunt geworden.

De gezellige winkeldagen / koopavond bezoeken met mijn vriendin in het ooit zo gewone Hollandse Haagse centrum doen we ook al jaren niet meer.

De grote mengel- en brabbelmoes van rassen, kleuren en voornamelijk vreemde talen die hier de laatste jaren is neergestreken ontneemt ons volledig de lust daartoe.

Ik vermoed echter Annika, dat mensen zoals jij letterlijk uit de eco bamboe slip drijven bij dit soort fantastische inclusieve en multiculturele On-Hollandse ontwikkelingen.

Het is immers je grote natte droom.

De mijne (al jaren) niet.

Integendeel.

Dr.Mabuse | 13-09-20 | 16:02 | 4

Ik voel met u mee. Je kan tegenwoordig ook niet iemand eens lekker verdiend op z'n bek slaan zonder dat er meteen 30 man achter je aankomen.

aflaatverkoper | 13-09-20 | 17:13

Het is niet te verdragen. Ik had gehoopt dat het ging wennen maar het wordt eigenlijk alleen maar erger door de gedachte dat zij uit landen komen die een demografische groei kennen, veel ruimte hebben, maar wij juist tegenovergesteld, maar toch dat wij plaats moeten maken. Dat gaat heel erg frustreren. Ik denk ook dat er in de toekomst conflicten gaan ontstaan. Het is onrecht.

Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 17:22
▼ 1 antwoord verborgen

Nooit geweten dat "mensen van kleur" de toegang tot het ziekenhuis is ontzegd.
Sterker nog, je ziet er bijna niks anders rondlopen. Qua patiënten dan.

jgrotius | 13-09-20 | 16:02 | 2

Volgens mij is dat nu juist haar punt.

Japannert | 13-09-20 | 17:54

Beste Annika,
Als inclusiever en diverser je ter harte gaat, waarom zie je voor de poliklinieken van het Radboud een Islamitische gebedsruimte? En geen Christelijke? Daar begint de kloof al. Inclusiever en diverser leidt ertoe dat er straks alleen nog maar getinte mensen rondlopen en zwart haar hebben van nature. Is dat de diversiteit waar je naar streeft? Mijn vraag zou zijn komt dit daadwerkelijk van jezelf of heeft iemand je dit ingefluisterd?
Met vriendelijke groet,
[NAW bij de redactie niet bekend]

Jezusaapje | 13-09-20 | 15:51

Alleen een zwarte arts is een goede arts.

rein9576 | 13-09-20 | 15:47

Wat bedoelt Annika nou precies. Dat mijn bezoek uit max 2 personen mag bestaan, maar dat bij mijn Nederlandse buurman met exotische roots de hele familie mag komen? Zoiets?

Zupschufter | 13-09-20 | 15:46 | 1

Beiden hebben geen idee waar ze het over hebben, anders vroegen ze niet bij anderen om raad. Maar het staat mooi bij het 'raamplan', denk ik.

grietmetgroenefiets | 13-09-20 | 15:50

De westerse cultuur is superieur

SinisterNL | 13-09-20 | 15:41 | 1

In het bukken en genomen worden.

Timide_Aso | 13-09-20 | 15:51

Ze had natuurlijk van al haar superleuke nieuwe vrienden en vrienden gehoord dat die allemaal diversiteit en inclusiviteit op school kregen, en zij niet, terwijl zij juist het idee had dat diversiteit en inclusiviteit juist bij geneeskunde ook superbelangrijk zijn. Ik snap alleen niet dat de superaardige decaan, voordat hij zo'n meisje met haar supergoede observatie invloed belooft, hij niet eerst even vraagt naar een concreet plan. Nu moet alles wéér van Insta komen!

grietmetgroenefiets | 13-09-20 | 15:40

Ontzettend gevaarlijk wat er gaande is op universiteiten. Er wordt niet meer geleerd zelf te denken maar er wordt aangeleerd volgens een bepaalde doctrine de wereld te beschouwen. Precies zoals Hitler deed. Alleen dit wordt gedaan door het linksfascisme. Je ziet het steeds meer andersdenkenden in het nauw worden gedreven.

roevka | 13-09-20 | 15:15 | 6

@roevka | 13-09-20 | 15:56: Yep, het doel is dat er bepaald wordt wie in welke mate deugt. En wie niet genoeg deugt moet omgeschoold worden. Als iemand dat niet genoeg kan of wil krijgt straf en uitsluiting. Anders zijn in de diversiteitswereld is niet toegestaan.

Graaier | 13-09-20 | 16:00

Wat betreft is de term: "kritische theorie/studie" wel een aparte.

Santoku | 13-09-20 | 16:06

@Graaier | 13-09-20 | 16:00:
Het doel is het ondermijnen van de gevestigde orde in de westerse wereld. Dit wordt gedaan door het ontkennen van de superioriteit van het westerse denken.

roevka | 13-09-20 | 16:16
▼ 3 antwoorden verborgen

@gmail.com. ?
Wat is dat nou weer voor een adres.

kloopindeslootjijook | 13-09-20 | 15:12 | 5

Ja, ik heb een gmail die ik vooral voor boodschappen gebruik. Maar niet voor serieuze zaken.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 16:10
▼ 2 antwoorden verborgen

Mensen in het Westen denken dat het Westen iets abstracts is, de economie, hogere standaarden, maar vergeten dat het echte *onze* cultuur is. Een die zo succesvol bleek dat andere culturen facetten hiervan in hoge mate overgenomen hebben, maar het is meer dan alleen deze materiele zaken. En dit wetende, ze eisen alleen van westerlingen dat zij hun eigen cultuur opgeven. Het is een aanval op *onze* manier van leven. Het Westen is niet universeel, het is specifiek wat onze voorouders gebouwd hebben. Het is niet 'de economie' of 'de hoge levensstandaard'. Ik zou willen dat mensen dit een keer gingen begrijpen want als je dit weet dan zie je de onrechtvaardigheid van dit soort zaken. Massa immigratie is een keuze geweest. Het doordrukken van deze ideologien een aanval op dat wat wij ons huis kunnen noemen. Als mensen hier wonen vanwege de economie, dan maakt dat ze nog niet gelijk een Westerling, het is fijn dat ze ons economisch systeem prima vinden, maar wij zijn niet alleen een winkelcentrum.

Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 14:48 | 4

@kloopindeslootjijook | 13-09-20 | 15:16:

Je gaat voorbij aan wat hij zegt. Die woorden zijn opgekomen met het concept universalisme. Het universalisme is op een heel specifieke tijd en plaats tot ons gekomen. Het is een westers concept, een westers woord. De ogenschijnlijk universele aanspraak van het universalisme is mogelijk de doodsteek voor het universalisme zelf en dus voor de verlichting en dus voor onze westerse verlichte manier van leven.

Verder ga je eraan voorbij dat het universalisme ook gewoon een traditie is. Namelijk die van de verlichting. Of denk jij nou werkelijk dat de verlichting niet gebonden was aan een tijd en een plaats? De verlichting is een onderdeel van de westerse geschiedenis. Het is niet de opheffing van die geschiedenis.

GeenHeil | 13-09-20 | 15:38

@kloopindeslootjijook | 13-09-20 | 15:16: Je moet om die waarden als humanisme, scheiding moraal/geloof en Publieke ruimte, en dergelijke opgevoed zijn in die tradities. Als je 10 jaar lang bent grootgebracht in een cultuur waar het normaal is iedereen buiten de familie/stam als bedreiging te zien en de religie het allerhoogste is waar niet aan getornd kan worden, ben je eigenlijk al niet geschikt voor de westerse maatschappij. Daar zul je je nooit in thuis voelen. Zoals iemand die pas op zijn toende leert spreken altijd achterlijk zal blijven. Of zoals iemand die pas op zijn 10de leert lopen altijd moeizaam zal voorthobbelen.

Sans Comique | 13-09-20 | 15:57

@Sans Comique | 13-09-20 | 15:57:

Zo is het precies. Verlichtingsfilosofen als Descartes en Kant zeiden helemaal niet dat het universalisme op zichzelf genomen universeel is. Ze zeiden dat de verlichtingsidealen- en ideeën universeel toegankelijk waren voor ieder die begiftigd was met rationaliteit. Daarmee is nog niet gezegd dat je de eigenschap "rationaliteit" zomaar even kan toeschrijven aan iedereen. Het moet in de praktijk wel nog even blijken dat iemand redelijk is of niet. Kant heeft het erover dat iemand een "Vormund" nodig heeft, een opvoeder, een meester, iemand die de dingen in eerste instantie voorzegt en die toezicht houdt. Pas daarna ben je in staat om als zelfstandig persoon vrijwillig gebruik te maken van je verstand en je redelijkheid.

GeenHeil | 13-09-20 | 16:05
▼ 1 antwoord verborgen

Waarom zijn dit soort woke-types altijd meisjes met namen als Annika, Marije of Charlotte-Sophie? Hun wiegje stond ook nooit in Slotervaart of Bos & Lommer, en ze hebben nog nooit een Mustafa of een M'zumba in het wild ontmoet. Het zijn juist de minst inclusieve, diverse types die er bestaan. Waarom, oh waarom?

Snoess | 13-09-20 | 14:48 | 5

Hoe minder je met de harde werkelijkheid in aanraking geweest bent, des te meer ruimte voor mooie idealen.

grietmetgroenefiets | 13-09-20 | 15:58

Ze moeten ergens heen met hun zorginstincten. Hun drang naar inclusiviteit en diversiteit drijft op een mengeling van geilheid en medelijden voor die arme drommels. En de drang om zich af te zetten tegen hun ouders en diens generatie.

Sans Comique | 13-09-20 | 16:00

Misschien heeft ze die ooit eens gespot toen er per ongeluk wat voor de camera's langsliepen in Temptation Island?

drekzooi | 13-09-20 | 16:59
▼ 2 antwoorden verborgen

Cynical Theories ben ik ook aan het lezen, het is een regelrechte aanrader. Let op de ondertitel : How Activist Scholarship Made Everything about Race, Gender, and Identity, dat is precies wat we hier zien gebeuren. En nee, het gaat niet over onschuldige dingetjes die weer overwaaien, als we niet heel hard ertegenin gaan zitten we straks met een volkomen kapot gemaakt universitair bestel, met alle rampzalige gevolgen van dien. Kern van de zaak is dat het postmodernisme taal ziet als een 'sociaal construct' en door de postmodernen gezien wordt als een instrument van macht en onderdrukking. Vandaar dat zij objectieve wetenschap verwerpen. Deze koortsachtige dwaling maakt bijvoorbeeld de navolgende drogredenering mogelijk ; moderne wis- en natuurkunde is grotendeels door blanke mensen uitgedokterd, en dient dus gezien te worden als een complot van blanke mensen om niet blanke mensen te onderdrukken. Er dient een multi-etnische variant te komen, zodat ook zwarten, aziaten en eskimo's hun eigen versie kunnen hebben. Het vereiste dat je met bewijzen komt voor wat je allemaal uitkraamt vervalt dan, want dat is typisch blank. Het bewijs voor de stelling van pythagoras vormt geen objectieve waarheid, maar is een racistische uiting van blanke dominantie. U denkt dat ik overdrijf, maar op dit niveau wordt er echt geouwehoerd tegenwoordig op de uni. Denk maar aan die dame van gisteren met haar You Are All Racists, dat komt uit die hoek. Je bent racist omdat je tot de etnische groep hoort die de microchip en de antibiotica hebt uitgevonden. Onnodig te vermelden dat neo-marxisten er van smullen, eindelijk kan de wereld weer eens lekker in slaven en uitbuiters worden verdeeld. STOP DEZE WAANZIN !! WE GOOIEN ONZE HELE WESTERSE BESCHAVING OVERBOORD !

CeesCloosd | 13-09-20 | 14:44 | 2

Geheel mee eens. Het is de post moderne reïncarnatie van de inquisitie, (overgenomen).
Ik vermoed toch een kwaadaardige deugvirus wat vat krijgt op de zwakkere elitaire links hoofd.

lanexx | 13-09-20 | 14:50

FvD + PVV = kans op herstel westerse beschaving

isitsoornot | 13-09-20 | 14:57

Hier in 010 helaas ook last van het diversiteit gedram.
We moeten leren die diversiteit als rijkdom te beschouwen en in ons onderwijs steeds de verbinding te leggen met elke student en diens achtergrond, voorkeuren en uitdagingen.
www.hogeschoolrotterdam.nl/hogeschool...

RickRD | 13-09-20 | 14:36 | 3

. Door zelfkritisch te zijn en voortdurend onszelf de vraag te stellen of we wel voldoende inclusief zijn. Dat is geen politiek standpunt of een uitdrukking van een maatschappijopvatting. Het is niets meer en niets minder dan onze wettelijke taak.
www.hogeschoolrotterdam.nl/go/diversi...

RickRD | 13-09-20 | 14:45

Lekker dan. Vroeger moest je het een niveautje lager proberen als je om wat voor reden dan ook het gevraagde niveau niet aankon. Tegenwoordig kweken we begrip en geven we stof "op maat".
Gek he, dat we inmiddels met een maatschappij van jankeballende domoren opgescheept zitten.

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 15:46

Diversiteitsgedram resulteert alleen maar tot armoe.

In onderwijs en maatschappij in Zuid-Afrika doen ze dit ook al jaar of twintig; van alles verplichten; ook bij opleidingen mensen neerzetten die daar de capaciteiten totaal (nog) niet voor hebben. Het is er niet beter op geworden.

Santoku | 13-09-20 | 16:11

Tranen met tuiten.
Weer een instituut dat ten prooi valt aan "verhalen en suggesties"
in plaats van op "onderbouwde wetenschap" door te gaan.
.
Wanneer houdt deze collectieve hysterische verdwazing weer eens op??

hotmint | 13-09-20 | 14:36 | 2

Niet. Hij zal alleen maar accelereren, totdat er een conflict komt. Ik kies voor optie c: verzuiling.

Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 14:40

@Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 14:40: Secessie bedoel je. Aan verzuiling hebben we niets. Moeten we nog finaal bloeden voor de Annika's en hun barbarenimport.

Grachus | 13-09-20 | 18:00

De mensen uit de noord-afrikaanse en turkse culturele achtergrond weten als beste de gezondheidszorg te vinden. Ze zijn relatief de grootste zorgafnemers, iets dat mijn huisarts kan bevestigen. Dus stop met die onzin.

2voor12 | 13-09-20 | 14:36 | 1

En de gezondheidszorg weet vaak niet hoe daar mee om te gaan. Dat is dus precies haar punt.

Japannert | 13-09-20 | 18:01

Bij mij gaat het woord "inclusief" automatisch gepaard aan "belasting". De belasting die ik ervaar door dit soort inclusieve diversiteitsshit is erg groot.

jacobh-59 | 13-09-20 | 14:32 | 1

Je vergeet dan even de hoeveelheid geld die vanuit de belasting naar dit soort complete achterlijkheid stroomt.
En maar deugen. En maar betalen. Zum kotzen.

EEnzame SchizofrEEN | 13-09-20 | 14:36

Inclusieve zorg is dat veel huisartsen tegenwoordig een tussendeur met cijfercode hebben tussen de wachtkamer en de spreekkamer na een flink aantal incidenten met niet-blanke patiënten richting de huisarts.

Ruikbaard | 13-09-20 | 14:29

Als ik doodziek een ziekenhuis binnenstap hoop ik op een professionele behandeling van een dienstdoende arts. Maakt niet uit of die wit, groen, geel, bruin of diep zwart is. Enige criteria is competentie........... huisdskleur of gender interesseert me geen flikker.

Blonde Nel | 13-09-20 | 14:28 | 2

Nou dan statistisch gezien ben je het beste af met een Aziatische dokter.

Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 14:50

@Caesar.is.Keizer | 13-09-20 | 14:50:
Lang geleden zeiden NL uit Indië dat wie met de ogen dicht in NL een (tand) arts moest kiezen, het beste kon gaan voor een (Indo)-Chinees.

CiTy3 | 13-09-20 | 14:56

Als ze diversiteit wil moet ze in Afrika gaan werken en wonen, staat ze ook gelijk boven in de pikorde.

Umberto die trotzoni | 13-09-20 | 14:25

Piekema moet zich inzetten voor inclusievere boodschappen. Varkensschnitzels, spareribs, schweinshaxen. Dat soort zaken. Gewoon bij je eigen ding blijven. Oh wacht.

grapo | 13-09-20 | 14:22

Een van de belangrijkste competenties van bestuurders en leiders is Nee kunnen zeggen. Bijvoorbeeld omdat het al ingewikkeld genoeg is om het primaire doel van de organisatie netjes in het oog te houden. Helaas moet ik constateren dat steeds meer bestuurders, politici en leden raden van bestuur niet meer het lef hebben om Nee! te zeggen tegen drammerige deugers. Je zou haast willen dat er meer echte kerels in de top komen. Meer diversiteit en inclusiviteit van de buitengesloten lefgozers met haar op de borst. Die salonbestuurders moeten maar eens plaats gaan maken.

Graaier | 13-09-20 | 14:18 | 1

Ik gebruikte afgelopen week de metafoor van de paperclip-fabriek.
Je begint als paperclip expert een fabriekje, het gaat voor de wind en je neemt een tweede, dan een derde paperclip-vouwer aan, op basis van hoe goed zij paperclips kunnen vouwen. Maar dan, als je de elfde vouwer wil aannemen, krijg je een probleem; je bedrijf wordt 'te groot'. Je neemt dus een HR-persoon aan. Een aan een uni afgestudeerd persoon. Die wijst je er op, dat je gedonder krijgt als je niet inclusief en divers bent. De HR neemt daarom iemand aan, die een kleurtje én handicap heeft. Helaas schiet het paperclip vouwen er een beetje bij in, maar het blijft voor de wind gaan en de resterende tien dragen de toenemende last. Ze worden wat kribbig, want die ene doet geen moer Wat die wél doet, is klagen dat de sfeer slecht is. De HR gaat ervan uit dat dit komt doordat de balans nog scheef is, en neemt een aantal nieuwe diversiteiten aan.
ALs paperclip vouwer is inmiddels de hele zaak uit je handen aan het glippen... De HR weet zich gesteund door de overheid, de diversiteiten door de HR... Als de zaken slechter gaan, worden de dure paperclip-vouwers er als eerste uitgezet, want... die kunnen toch wel aan de bak, of worden voor iets meer geld terug aangenomen als zzp-er.
Een zinkend schip.

EEnzame SchizofrEEN | 13-09-20 | 14:47

Annieka Piekema compenseert haar leegte met een zekere opvallendheid kwa uiterlijk. Ze schaamt zich voor de daarop gebaseerde privilegekansen en het haar geil makende aanbod van van rechtse praatjes. Het gevolg leest u in hierbovenstaande relaas der gespletenheid.

dr_heckle-mr_right | 13-09-20 | 13:58

Mannenvoorkeursbeleid, suggereer ik. In de medische wereld en in de zorg zijn er veel te weinig mannelijke rolmodellen.

poepaanmijngaatsie | 13-09-20 | 13:57 | 1

Hoogste tijd voor guna guna in het Radboud.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:54 | 11

@Kuifje-naar-Brussel
Hmm, wat ik al zei. Hysterische vrouwen zijn er nog steeds veel van. Hysterische mannen trouwens ook. Alleen nu is het in en hip.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 15:20
▼ 8 antwoorden verborgen

Dus medicijnmannen/vrouwen, sjamanen, voodoo priesters enzo in het ziekenhuis.

bqbq | 13-09-20 | 13:46 | 1

Ja, die hele westerse geneeskunde is ook maar een construct. Denk je dat wetenschap de waarheid in handen heeft ofzo?
/postmodernisme mode off

SterF... | 13-09-20 | 13:50

Ze is als een oproep-brandweerman die vraagt of mensen nog extra willen kijken of er ergens brand is. Er MOET brand zijn!!! Geniet van je vrije dag en wacht op brandalarm. Er ís geen brand

MartinGaus | 13-09-20 | 13:44

Als ik op een IC kom te liggen wil ik dat daar 24/7 een sjamaan bij is om de boel even te begeleiden. Mijn arts moet minstens ayahuascathee hebben gedronken voor hij mij behandelt en het liefst moet hij ook mescaline tot zich hebben genomen en de sjamaan moet richting geven aan dat proces.

Oh, wel belangrijk: de aansprakelijkheid ligt in eerste instantie bij het ziekenhuis en uiteindelijk bij de staat.

GeenHeil | 13-09-20 | 13:43

Zie hier het jarenlang vanaf de wieg indoctrineren van de laatste paar generaties. Het enige dat nog ontbreekt ist ein Grosse Diversitäts Führer waar ze de eed aan kunnen afleggen. De huidige bestuursleden van al die clubjes lopen precies in de pas met de idelogie en dit soort naïeve gansjes krijgen daardoor alle ruimte want anders wordt men aangegeven bij de Diversitäts Polizei. Een dystopie is aan het ontstaan. Walgelijk en de mens leert nooit van de geschiedenis.

Tiscali-2 | 13-09-20 | 13:40 | 1

In alle opzichten een hellend en gevaarlijk vlak. Ik hoef geen "diverse arts"die haar diploma gehaald heeft omdat ze etnisch bevoordeeld is bij het maken van tentamens en het lopen van haar coschappen. Dit gaat een keer zó ontzettend mis ....

Scholletje | 13-09-20 | 13:46

Sommige patiënten hebben heel veel gefrituurde kip gegeten. Het is inderdaad handig daar rekening mee te houden...

SterF... | 13-09-20 | 13:38

Wat ze wil is moslimvrouwen die een vrouwelijke arts kunnen eisen en gratis vertalers... dat soort gedram

horsteknots | 13-09-20 | 13:38 | 2

Nee, dat is er allang.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:50

@einStina | 13-09-20 | 13:50:
Klopt. In Saoedi-Arabie stikt het ervan en als dat niet je stroming is kun je altijd nog naar Iran. Hoe ingewikkeled willen we het maken?

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 15:48

Kan iemand mij uitleggen wat "inclusieve zorg" is?

Scholletje | 13-09-20 | 13:35 | 4

Dan hoef je zelf geen pleisters mee te nemen en ook het WC papier zit er bij in.

Frau Merkel | 13-09-20 | 14:03

inclusieve zorg is een Marrekaan die tijdens het bezoekuur maar liefst 9 familieleden om zijn bed heeft en hartstikke vrolijk is. Maar als ze weg zijn kermt hij het uit van pijn in zijn hoofd en eist een MRI scan, die hij nog krijgt ook. (echt gebeurd) Het inclusieve is dat ik dat allemaal moet meemaken en daar dus ook pijn in mijn hoofd van krijg maar die is minder erg dus geen MRI scan, omdat mij fatsoen is bijgebracht.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 14:09

Dat is zorg waarbij een zwarte verpleegster een witte boomer verzorgt, onee dat is slavernij. Zorg waarbij een witte verpleegster een zwarte boomer verzorgt, onee dat is black privilege. Zorg waarbij een witte verpleger een witte boomer verzorgt, onee dat is lbtqwx appropriatie. Zorg waarbij een zwarte verpleger een zwarte lbtqzx'er verzorgt, onee dat is BLM-monoculturisme.

Best wel een lastige vraag.

jacobh-59 | 13-09-20 | 14:47
▼ 1 antwoord verborgen

Het MST hier is wit. Alles is wit. De vloer, het plafond, de muren, de werkkleding, de borden en kopjes en schoteltjes van de over de rug van kankerpatienten dikke prijzen vragende inpandige commerciele horecagelegengeid, het pleepapier en nog veel meer. Alleen maar wit. Als er nou aan het eind van die enorme lange gang een neger staat. Dan denk ik 'hey een neger.' Dat is nIeT mIJn schuld.

Leptob | 13-09-20 | 13:35

De wereld is te ingewikkeld geworden voor deze mensen, ongeacht domheid/slimheidsratio. Doet me denken aan de film welke ik recentelijk zag, "Ideocrasy". 't Begint daar steeds meer op te lijken.
Zovelen decennia onderzoek naar deze materie en we vallen nog steeds terug op het aloude adagium:
jij bent mij niet en ik ben jou niet, dat vind ik niet eerlijk (krenk krenk krenk, narcistometer schiet de lucht in): jij mag lekker niet mee doen en ik wil ook hebben wat jij hebt.
Godsomme zeg we worden steeds kleuteresker, gekrenkter, afgestompter en vertwitterder.

nobodiesunmighty | 13-09-20 | 13:35

Zullen we ons in de geneeskunde anders gewoon even bezighouden met geneeskunde en niet met hoe we iedereen ter wereld een warm gevoel van binnen kunnen bezorgen?

GeenHeil | 13-09-20 | 13:34 | 7

@GeenHeil
Ik snap wel wat je bedoelt, en dat is ook mijn reflex. Punt is alleen, dat als een patient steeds langskomt (omdat hij geen steunkous wil maar pijnstillers en een foto) of je adviezen niet opvolgt (want een zieke moet rusten ipv fysiotherapieoefeningen doen) en met ergere klachten terugkomt, het wel jouw probleem is. Ander punt is dat je als arts gezworen hebt iedereen in nood te helpen, dus wegsturen mag niet zomaar. En een derde punt, is dat je wel aangeklaagd kan worden als je slechte zorg verleend. Dus al met al zijn artsen ook halfenhalf maatschappelijk werker.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 15:46

@einStina | 13-09-20 | 15:46:

Zo is het in de praktijk natuurlijk wel, zoals jij het beschrijft. Ik geloof dat het daadwerkelijk zo gaat. Maar is dat wel echt een probleem? Daar zie ik nog niet per se een cultuurverschil. Daar zie ik een meningsverschil. Je kan ook zeggen: "Ja, luister eens even, ik snap dat u zelf onderzoek heeft gedaan en doet, maar mijn data vertellen me dat dit het beste advies is wat ik u kan geven. Als u een ander advies wilt, dan kan ik kijken of ik u kan doorverwijzen, maar als u door mij wilt worden geholpen - wat ik met alle liefde doe -, dan zult u het met dit advies moeten doen." Is daar iets mis mee, gaat dat in tegen de Hippocratische Eed? Ik zou zeggen van niet. Volgens mij volgt dit juist direct uit die eed. Je benadrukt dat jij de patiënt de beste zorg wilt geven die je hem kunt geven en je benadrukt vervolgens dat je dat ook heel graag wil doen. Daarbij geef je ook nog aan dat je de klant eventueel kunt doorverwijzen naar een andere arts. Een onderdeel van professionaliteit is ook dat je moet erkennen dat je iemand zelf niet effectief verder kunt helpen, als een dergelijke situatie zich voordoet.

GeenHeil | 13-09-20 | 16:27

@GeenHeil
Het is ook een meningsverschil, maar die kunnen flink gedoe opleveren, en bij vreemde culturen heb je die wel vaker doordat ze heel andere verwachtingen en overtuigingen hebben, en soms ook meer drammen. En als je dan ook nog een taalbarriere en geldproblematiek hebt, of rigide geloofsrichtlijnen, of enig wantrouwen doordat je anders bent, wordt het steeds ingewikkelder. Vaak kom je er wel uit, met uitleg en compromissen oid. Maar het is wel extra gedoe. Ik denk dat het vooral voor beginners in het vak een enorme uitdaging is. Dan is aandacht ervoor bij hulpverleners (op een gezonde manier) best wenselijk.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 17:12
▼ 4 antwoorden verborgen

Er zijn wel degelijk verschillen tussen toegankelijkheid vd zorg mbt (culturele) achtergrond. Daar is allang eea aan onderzocht. De belangrijkste is Sociaal Economische Status: armere mensen kunnen het eigen risico niet betalen, de busrit, medicatie of behandeling die buiten je polis valt, en in armoedige huizen is het lastiger herstellen, etc. en lager opgeleide mensen begrijpen informatie minder goed, weten die minder goed te vinden, en kunnen slecht onderscheid maken tussen goede en misinformatie. Daarnaast spelen culturele aspecten: mensen die de taal slecht beheersen, de perceptie van ziekte (straf van god, diegene moet gepamperd, soms wordt zelfs zwangerschapsgedoe al als ziek gezien), en ideen over wat goede zorg is (opname vs ambulant, operatie vs kruiden, geesten uitdrijven, etc). Opvallend is dat veel SES verschillen langs ethnische grenzen liggen, waarbij die twee door elkaar lopen en elkaar versterken. Het goede nieuws is dat bij integratie de volgende generatie het beter heeft.

De lijn in de zorg om hierop in te spelen, gaat samen met initiatieven dat artsen meer empathie tonen en dat patienten meer invloed hebben/meedenken bij beslissingen ipv dat de arts/psycholoog ouderwets zonder uitleg iets beslist. Allemaal om de patient beter te helpen.
De gedachte daarbij is dat een zorgverlender precies dat is, zorgen voor zieken, en geen politiek statement. De tweede gedachte is dat goed helpen goedkoper is dan iemand totaal laten ontsporen.

Dat heeft weinig met het huidige doorgeslagen discriminatie debat te maken. Oke, er zijn raakvlakken, maar het was iets dat daarvoor al bestond. Dus al te hard schreeuwen is niet nodig vrinden.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:34 | 4

@Knufter
Diversiteit en inclusiviteit gaat natuurlijk over vanalles: leeftijd, sekse, afkomst, religie, handicap. En zelfs over karaktereigenschappen als extra/introversie, interesses en hobbys.
Dat de activisten het zo smal maken... is eeuwig zonde. En dat is meestal niet de manier waarop reguliere bedrijven ermee bezig zijn, gelukkig.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:48

Hier zit best wat in hoor. Alleen dreigt het door te slaan. Als je de informatie van het ziekenhuis ter harte neemt, ipv liever naar familie te luisteren, krijg je geen misinformatie bijvoorbeeld. En ook heel veel autochtone Nederlanders in de lagere sociale klassen krijgen met hetzelfde te maken. Deze groep lijkt buiten dit betoog te vallen. Dat andere culturen ziek zijn anders beleven, of denken dat de dokter een steekpenning gaat eisen en anders niet gaat behandelen, is zeker vervelend. Maar toch ook echt een fantasie in het hoofd van iemand. Je kunt niet overal rekening mee houden.

Het brein erachter | 13-09-20 | 14:40

@Het brein erachter
"Als je de informatie van het ziekenhuis ter harte neemt, ipv liever naar familie te luisteren, krijg je geen misinformatie bijvoorbeeld." Leuk, maar alle patienten praten natuurlijk wel met familie, meestal al voordat ze een arts zien, het kan artsbezoek zelfs uit- of afstellen. Dat contact is vaak net zo goed positief: als familie achter de behandeling staat, is de kans groter dat de patient 'm opvolgt.
Natuurlijk komen dit soort dingen ook bij autochtonen voor, en er zijn ook allang allerlei regelingen zoals verzekeren zonder eigen risico, gemeentelijke tegemoetkoming, folders in meerdere talen, dubbel spreekuur voor meer uitleg, etc etc. Maar blijvende aandacht hiervoor bij artsen en psychologen (io) is wel zinvol. Die zitten regelmatig nl met dr handen in het haar.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 15:05
▼ 1 antwoord verborgen

Boek net besteld. Waarom is Bol 50% duurder? Op Amazon.de in hardcopy voor E20. Hebben we een boekenkartel?

Frau Merkel | 13-09-20 | 13:33 | 4

Ja, boekprijzen zijn landelijk vastgesteld, zodat kleine boekhandels een kans maken naast grote. Amazon.de valt buiten de landsgrenzen...

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:37

Bij Bol heb je de broek al op de enkels voordat je de voorpagina voorbij bent. Gelukkig kun je meteen glijmiddel inslaan, dat is dan wel weer handig...

SterF... | 13-09-20 | 13:41

@einStina | 13-09-20 | 13:37: In Noorwegen doen ze dat een heel stuk praktischer. De grote spelers worden gewoon aan banden gelegd of komen er niet in. De markt doet de rest wel.

Frau Merkel | 13-09-20 | 14:08
▼ 1 antwoord verborgen

Typisch weer z'on meisje, met nog weinig levenservaring, die tijdens haar opleiding mee loopt met een arts en bij de eerste de beste autochtone patient ziet dat beiden elkaar slecht verstaan en begrijpen. Waarschijnlijk door een taal probleem. Of het conflict wat ontstaat als er 14 man om het bed staan terwijd de patient maar 2 bezoekers gelijktijdig mag hebben.

De vreemde gedachte bij dit soort meisjes is dat ze niet denken 'had de patient maar beter Nederlands geleerd na 25 jaar hier te hebben gewoond, maar meteen het probleem bij ons zoeken.

Komt geen moment bij ze op om oorzaak, gevolg en risico toch echt bij de autochtoon neer te leggen. Die kan het het meest makkelijk oplossen ipv een complete goed werkende maatschappij om zeep te helpen.

Ronnie02 | 13-09-20 | 13:32 | 1

Autochtoon ? Je bedoelt zeker allochtoon !

Graaf Monte Cristo | 13-09-20 | 13:35

Kom geregeld in het UMCG. Alle kleuren, soorten en maten. Geen wanklank en uitstekende zorg. Wat was ook alweer het probleem?

Schriever | 13-09-20 | 13:32 | 1

Dat probleem is er ook niet echt.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:49

Over woke gesproken, Tofik Dibi heeft een boek geschreven. Benieuwd hoe lang het duurt voor ze hem cancellen.
"Het Monster van Wokeness is een ontregelende roman die laat zien hoe de social justice warriors door haat gedreven activisten zijn, wier radicalisme uiteindelijk leidt tot een verwerpen van hun eigen idealen. At the end of the day kiezen ze voor een gesegregeerde samenleving. Als Kawtar Karaman met een zwarte woke vriendin op het terras zit vallen hun ogen op een gemengd koppel. ‘Een zwarte man en een witte vrouw. Ook zonder haar rollende ogen denk ik wat Huda denkt. Ik denk het ook automatisch. (…) Sophisticated black guy en een of andere Chantal.’ Interraciale relaties zijn verdacht geworden. Het woke radicalisme eindigt met een raciaal gegesegreerde samenleving."
joop.bnnvara.nl/opinies/leidt-wokenes...

Abject | 13-09-20 | 13:31 | 3

Prettig om te zien dat de knul nog probeert wat te verdienen tijdens het opstrijken van wachtgeld. Het zal de eerste keer zijn dat hij gewerkt heeft.

Frau Merkel | 13-09-20 | 13:36

Even gelezen, maar dat moet een heel slecht boek zijn.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:52

@Frau Merkel | 13-09-20 | 13:36: Zijn wachtgeldperiode is al voorbij. Vrees dat hij wat bestuursbaantjes heeft in de deugsectoren die hem niet hebben uitgekotst. Anders is het bijstand en hopen dat een boek nog wat duizendtjes oplevert. Oh, nee zo te zien heeft hij van een jeugdvriend die voorzitter is van een stadsdeel in Amsterdam iets leuks gekregen om de rekeningen te betalen. Die heeft hem een baantje gegeven als adviseur van hem. Tja, dat kan allemaal in Amsterdam.

Graaier | 13-09-20 | 14:29

Dokter, ik heb een aambei!
Ok, meneer. Wat is de etniciteit van de aambei? Heeft de aambei nog religieuze voorkeuren?

Knufter | 13-09-20 | 13:28 | 2

Zolang het geen Afrikaanse aambeien zijn, is er niks aan de hand.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:29

Al die witte jassen werkt ook niet mee.

dik van alster2409 | 13-09-20 | 13:26 | 1

Lakens, paracetamol en meeste muren ook al wit, aaarrrghh!!

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:39

Alsjeblieft, geen aandacht aan besteden.

Frederik Fluweel | 13-09-20 | 13:25

Daar is al eerder onderzoek naar gedaan. Toen bleek het volgende: Niet - westerse migranten maken relatief veel gebruik van de huisarts en zieken- huisopnames. Ook maken ze meer gebruik van vaccinatieprogramma’s voor kinderen. Daartegenover maken ze minder gebruik van bevolkingsonderzoek borstkanker en baarmoederhalskanker, verloskundige en kraamzorg, specialisti- sche verrichtingen, thuiszorg en voorzieningen in de ouderenzorg (Wolf 2014 Pharos en ZonMw 2014).
Deze “student” verkoopt onzin en de decaan van de universiteit liep vooraan in de optocht om Wilders een proces aan te smeren.
Stelletje decadente profiteurs.

eh.dinges | 13-09-20 | 13:23 | 8

@Ronnie02 | 13-09-20 | 13:43: Volgens mij moet familie die in Nederland op bezoek komt, verplicht een reisverzekering afsluiten die medische kosten dekt. Het is niet zo dat je automatisch kunt meeliften op de polis van je verzekerde Nederlandse oom en tante.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:47
▼ 5 antwoorden verborgen

Een eigen ziekenhuis voor de verschillende gesloten culturele gemeenschappen!
Klaar

laurentius | 13-09-20 | 13:22

Annika in 2055; we moeten ook oog hebben voor de nieuwe (witte) minderheid.

sjef-van-iekel | 13-09-20 | 13:20 | 2

Die opgesloten zitten in werkkampen

laurentius | 13-09-20 | 13:22

Zijn er 2055 nog blanke mensen in Nederland dan?

GeenHeil | 13-09-20 | 13:38

Volgens mij is er al best wel wat onderzoek gedaan naar dit onderwerp. Op het gebied van personeelsbeleid, patiëntenzorg en gewoon medisch. Niks mis mee om te onderzoeken of iets beter kan. Niet alles wat dit onderwerp aangaat is onzin. Door elke keer op de kleinste slakken zout te leggen, doe je exact hetzelfde als die militante relnegerts.

beldewouten | 13-09-20 | 13:19 | 7

@Knufter | 13-09-20 | 13:26: Dat probleem is al jarenlang bekend. Niet op de manier waardoor iedereen hier in een stuip schiet, overigens. De medische wereld is al tijden bezig met het toespitsen van zorg op de ontvanger. Of het nu gaat om biologische verschillen of culturele. Leuk voorbeeld: vrouwen met een hoofddoekje of donkere huid hebben (veel) vaker een vitamine D-tekort. Weten alle artsen inmiddels wel, maar dat hebben ze wel moeten leren.

beldewouten | 13-09-20 | 14:19

@beldewouten | 13-09-20 | 14:15: Maar welk probleem kaart ze hier aan? De Westerse geneeskunde draait om evidence based onderzoek. Wat wil die mevrouw hier aan veranderen?

Rest In Privacy | 13-09-20 | 14:59
▼ 4 antwoorden verborgen

Steeds meer patiënten met taalgebrek, andere cultuur en onbegrip voor westerse geneeskunde leiden ertoe dat ziekenhuizen steeds meer overgaan tot veterinaire geneeskunde: geen vragen stellen, niet overleggen, alleen maar scans, x-rays e.d. polderland.wordpress.com/2017/09/07/b...

CiTy3 | 13-09-20 | 13:19 | 4

Tja je moet wat als iemand niet echt lekker kan uitleggen wat eraan scheelt, dan is een scan snel gemaakt.

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:42

Dat lijkt me een prima onderwerp om met Esther van Fenema in de kroeg te bespreken.

Frau Merkel | 13-09-20 | 13:43

@Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:42:
Maar de tendens is dat ook aan mondige NL patiënten minder vragen worden gesteld, en minder tijd wordt besteed aan het samen eens worden over behandeling.

CiTy3 | 13-09-20 | 14:43
▼ 1 antwoord verborgen

Begin dan gewoon met iets simpels, een halve maan sticker op de ambulances bijvoorbeeld.

drs. P | 13-09-20 | 13:15

Uit mijn sporadische bezoekjes aan de dokter en het ziekenhuis kan ik alleen maar concluderen dat de toegankelijkheid voor diverse culturen prima in orde is. De wachtkamers puilen uit van de allochtonen en ik versta er niemand. Ik waan me altijd even op vakantie.

Joris Beltsin | 13-09-20 | 13:11

Het gaat er gewoon op neer komen dat moslims straks niet opt-out zijn voor de D66 organenrovers.

postmodernismisdead | 13-09-20 | 13:10

Ergens vers binnenkomen.
Niet denken: hé, mooi, iets tegen Covid-19 verzinnen of Alzheimer, of kanker.
Nee, een partij vaag, wezenloos gelul afsteken over inclusieve geneeskunde (kan ze niet beter Zwarte Geneeskunst gaan bestuderen?).
In dat wezenloze gelul ook nog taalfouten maken (... dat de belangen van jullie goed vertegenwoordigd wordt? Je bedoelt ".. dat jullie belangen goed vertegenwoordigd worden") om je eigen niveau nog even aan te stippen.
Niet het belang van patiënten voorop stellen, maar het belang van de usual suspects.
In plaats van te worden uitgekafferd en als nieuwkomer haar plaats gewezen te krijgen, wordt er serieus naar die kleine muts geluisterd.

"Delen wordt gewaardeerd"?
Helemaal mee eens! Ze moesten je vierendelen.

JvanDeventer | 13-09-20 | 13:09 | 2

Heb een tijdje met ICT-ers gewerkt en ook een tijdje met dokters.
Mag u raden wie de veruit de slimsten zijn.

Joris Beltsin | 13-09-20 | 13:14

@Joris Beltsin | 13-09-20 | 13:14:
Ik denk dat de leiding van de faculteit geneeskunde van de Radboud, die die afschuwelijke deugbrief aan "Annika" schrijft, niet uit dokters bestaat maar uit managers wier hoogste diploma iets met bestuurskunde is.

JvanDeventer | 13-09-20 | 13:20

Sikkelcelziekte komt bijvoorbeeld meer voor bij de donkere dan de lichte volkeren. Op de bloedtest uitslag zie je ook dat je bepaalde waarden moet omrekenen voor mensen met een negroïde achtergrond. Artsen moeten die verschillen kennen. Misschien doelt ze daar op?

Softbrain | 13-09-20 | 13:09 | 1

Ik wil niet, ik wil niet, ik wil niet, maar moet wel met jou meegaan in deze: mijn broertjes zijn Aziatisch en het is algemeen bekend dat Aziaten anders of niet reageren op Westerse medicijnen. Overigens net zoals de Westerse medicijnen over het algemeen gebaseerd worden op Westerse mannen en de vrouwen een beetje worden vergeten. Maar ik denk niet dat Woke meisje deze dingen bedoelt, dus toch nog maar even voor de duidelijkheid verwijzing naar mijn 1e drie zinnen

Sandronique | 13-09-20 | 13:24

Practice what you preach meisje, geef je geneeskunde plek op voor een inclusieve student.

Uit onderzoeken naar medische missers komt als mede oorzaak vaak het gebrek aan of de slechte communicatie naar voren. Wat een goed idee om nog meer potentiële communicatiemissers aan je bed te krijgen.

Daarom, wees niet als Annika.

General McAuliffe | 13-09-20 | 13:09

De culturele verschillen die je in de zorg ziet zijn de schermutselingen in de nachtelijke uren op de Spoed Eisende Hulp. De autochtonen zitten met hun kind/partner/vader/moeder verbijtend af te wachten tot ze eindelijk aan de beurt zijn. De allochtonen maken meer herrie en proberen met agressief gedrag een voorkeurbehandeling af te dwingen voor die net even te dikke benauwde suikerpatiënt met een te lage bloedsuikerspiegel. Zoiets, of nog niet politiek correct genoeg?

BadPatNL | 13-09-20 | 13:07

Was het niet de bedoeling dat al deze problematiek omzeild zou worden door een radikaal revolutionaire uitvinding, die alles vanzelf in goede banen zou leiden: marktwerking en keuze combinaties, aan te bieden aan een breed scala van belangstellenden via zorgvuldig ontworpen en concurrerend geprijsde zorgpolissen?

kindapaas | 13-09-20 | 13:07

In mijn tijd moest je verplicht 10 vreemde studiepunten halen, dus buiten de eigen faculteit. Zou tegenwoordig "deugen in het publieke domein" ook garant staan voor vreemde studiepunten? Anders kan ik dat geneuzel niet verklaren...

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:59 | 2

Dit Rotterdamse witte kind heeft heel snel in de gaten dat deugen je carrière een flinke boost geeft. Je zou eens mededelen Wilders-fan te zijn.

Trumme | 13-09-20 | 13:07

Je kan vandaag de dag vele titels en doctoraten krijgen door enkel en alleen te Deugen. Bij de UvA is het zo'n beetje hun verdienmodel geworden.

Abject | 13-09-20 | 13:16

De samenleving is zo doordrenkt met politieke correctheid dat elke stelling die de strekking heeft dat alles wat niet blank is achtergesteld is of wordt, zonder onderbouwing voor waar wordt aangenomen. Hier ook weer, "culture achtergrond is van grote invloed op toegankelijkheid en kwaliteit van zorg", hoezo? En zo ja, wat dan nog? Komt dat doordat onterecht onderscheid wordt gemaakt of komt dat door de culturele verschillen zelf? Hoezo moet de universiteit dat oplossen? Dit soort vragen wordt nooit gesteld, en dan hebben we het notabene over een wetenschappelijke instelling.

Frits de Vriez | 13-09-20 | 12:59 | 1

Het is niet meer dan een opzichtige poging om gratuite deugpunten te scoren.

jemagookniksmeer | 13-09-20 | 13:09

Interculturele benadering in gezondheidszorg, Het is ook zo dat er meer aandacht voor mag zijn, maar de wegen daartoe bestaan dus al. Deze actie en het aandacht vragend naar buiten brengen, lijkt een beetje een deugkarakter te hebben.

Het interculturele gaat dan vooral op tav beleving en het aangeven van klachten. Daar bestaan nu eenmaal verschillen per cultuur. Zeker in de GGZ belangrijk. Een depressie is toch wat lastiger af te bakenen en te duiden dan een gebroken been of tumor.

Overigens mag je bij intercultureel ook aandacht hebben voor de blokkades die juist BINNEN de niet westerse culturen liggen en een tijdig en zinvol beroep op de reguliere gezondheidszorg in de weg staan. Denk aan sterk geloof in geesten in bv winti en ook djinns bij Marokkanen (Turken hebben dat veel minder). Vaak gezien dat er dan in geval van djinns dan een beroep gedaan wordt op kruidendokters en in ernstig geval tot excorcisme. Dat kan op nare en gewelddadige manier gaan wat mensen met klachten er toe brengt om deze maar stil te houden voor de familie.

Nuuk | 13-09-20 | 12:57

Dit gaat helemaal goed komen.

Rohin | 13-09-20 | 12:56

Prima initiatief, maar laten we het dan ook even omdraaien.

Bijhouden welke ziektes Marokkanen, blanken, Surinamers, Hindoestanen (twee laatst genoemden zijn zwaar oververtegenwoordigd qua diabetes) over het algemeen hebben en dit afzetten in een mooie grafiek.

Dan kunnen we medisch beleid op basis van huidskleur maken, win-win voor iedereen!

Maya de Blij | 13-09-20 | 12:56 | 2

Op Aruba ontploft het aantal corona besmettingen. De min. v Gezondheidszorg zei dat met hun levensstijl er veel slachtoffers gaan vallen.

Trumme | 13-09-20 | 13:10

Zit wel iets in. Ik vind het zelf bijvoorbeeld schandalig dat huisartsen niet standaard 28 (14 man/14 vrouw) tolken in dienst hebben om optimaal met met patiünten te cümmienoecierün.

Leptob | 13-09-20 | 12:55

Ik mis het op schiphol ook. Vorig jaar had ik me voet gebroken en moest ik vaak gebruik maken van een karretje die van en naar het vliegtuig bracht. Ik was vaak de enige witte en mijn niet spraakzame mede passagiers waren 9 van de 10 erg dik, hadden een hoofddoek op en spraken geen woord Nederlands of Engels.

MeneerGuggenheimer | 13-09-20 | 12:55

Ik pleit derhalve voor islamitische ziekenhuizen. Kunnen al die geleerderen uit Aleppo ook weer aan de bak.

Kwelbeller | 13-09-20 | 12:54 | 7

In de Islamitische ziekenhuizen die ik ken moet je vooraf betalen. Anders word je niet behandeld.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:38

@EEnzame SchizofrEEN | 13-09-20 | 14:50: Vooral Islamieten moeten contant afrekenen. Voor de Kuffar knijpen ze nog wel eens een oogje dacht. Wat die is toch wel liquide.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 16:13
▼ 4 antwoorden verborgen

Dus het Radboud krijgt er binnenkort een practicum meisjesbesnijdenis bij begrijp ik hieruit?

Pierke Smulders | 13-09-20 | 12:52 | 1

Radboud is een katholiek ziekenhuis dus was altijd al aan een godsdienst verbonden en we weten dat de christelijken open staan voor álle religie’s met hun gebruiken.

Trumme | 13-09-20 | 13:13

Als je inclusiviteit en diversiteit van je dokter wilt moet je eens goed opletten bij je brievenbus. Daar zitten regelmatig briefjes van Afrikaanse doktoren die je voor een kleine vergoeding helpen bij allerlei problemen. Ze kunnen zelfs je geliefde terugwinnen. Mocht je dat überhaupt nog willen. Maar ze kunnen het wel. Helpen ook heel goed bij het opheffen van beheksingen en als iemand een kwade spreuk over je heeft uit gesproken.

Zelf krijg ik ook wel eens te maken met gekleurde doktoren, maar die beoefenen blanke geneeskunde. Dat is mijn ding, ik wil gewoon genezen worden met blanke geneeskunde en dan maakt de kleur of afkomst van mijn dokter mij niet uit.

Maar als je diverse en inclusieve geneeskunde wilt zijn er zat Winti doktoren voor de Surinaamse voodoo geneeskunde en ook diverse Ghanese en Nigeriaanse doktoren (meestal werkend vanuit woningen in de Bijlmer).

En sinds kort (de laatste 10 jaar) komen er heel veel apothekers en tandartsen uit Aleppo ons land binnen. Toch zeker 500 per week. OK, persoonlijk zou ik zo'n tandarts uit Aleppo alleen een kies laten trekken bij mijn geit. Als ik een geit had gehad dan.

Osdorpertje | 13-09-20 | 12:51 | 1

Dierenbeul!! Een geit heeft ook gevoel hoor.

Verder zat ik net al te tegelen mbt de schaduwkant van niet westerse geneeskunde. Bekend zijn met de beleving van een gezondheidsklacht is op zich niets mis mee, juist ook om de kwakzalverij te voorkomen.
Klopt ook van die artsen en verpleegkundigen met een niet blanke huidskleur. Vaak vrouwen trouwens. Marokkaanse en Turkse vrouwen maken veel vaker wat van hun leven dan de jonge mannen/ prinsjes. Deze professionals beoefenen inderdaad de westerse geneeskunde, en blij toe.

Nuuk | 13-09-20 | 13:04

Studenten geneeskunde moeten natuurlijk wel leren hoe ze kundig een vrouwenbesnijdenis moeten uitvoeren.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 12:50 | 1

Na een keertje sperziebonen doppen heb je het klitsnijden wel onder de knie .

Osdorpertje | 13-09-20 | 12:54

Het wordt tijd dat donkere en mediterrane medemensen niet meer de toegang tot de zorg wordt geweigerd. Stuitend dat alleen blanken nog worden geholpen in ziekenhuizen tegenwoordig, dit moet anders!

Het brein erachter | 13-09-20 | 12:49

Zal Roos Vonk wel achter zitten, veel linkse vind je ze niet. (Ze woont dan wel weer in een zeer riante bosvilla aan De Plasmolen, die ooit van baron Verschure is geweest).

NanoTube | 13-09-20 | 12:48 | 1

Gekocht van subsidiegeld voor (nep)onderzoeken.

laurentius | 13-09-20 | 13:20

Mooi, kosten lopen al jaren op door juist de multiculturele samenleving dat betekent dat ze de dokter het ziekenhuis aardig goed weten te vinden.

ikgeloofhetniet | 13-09-20 | 12:48 | 2

Allochtonen maken relatief 4x meer gebruik van de gezondheidszorg dan autochtonen, 20 jaar geleden reeds gememoreerd door Dr. W.S.P. Fortuyn. Beroepshalve bezoek ik vaak artsen en ziekenhuizen. Telkens valt me op dat allochtonen zeer ruim vertegenwoordigd zijn in wachtkamers en wachthallen. Daar onderzoek naar doen is wellicht meer nodig dan het bovengenoemde onderzoek. Ik zal vast ware conclusies met u delen: 1. Zorg is veelal gratis en 2. met allerlei klachten moet een uitkering verkregen worden of behouden worden.

Stratum | 13-09-20 | 12:59

annikapiek volgt een Universitaire studie Politiek Correcte geneeskunsten. Haar geest is gevormd in inclusieve spreekkoren.
Karel Marks is meer dan levensgroot op de extreemlinkse Universiteit. Geschiedenis wordt weer herschreven in zijn imago. OnDeugende boeken verbrand. De politieke wetenschap maakt grote schreden voorwaarts op het lichtende pad.

In die leer past ook de toespraak van Dr. Martin Luther King. Gecorrigeerd naar hoe die had moeten klinken / geklonken zou hebben, indien de heer King de Universitaire Studie "Identity-politics" had gevolgd:

"I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the content of their character, but by the color of their skin".

Jan Passant mk2 | 13-09-20 | 12:47

Dat diverser en inclusiever heeft met name betrekking op cultureel-sociale aspecten, zoals die Turkse familie die dreigt om het ziekenhuis te verbouwen indien het leven van familielid X niet gered wordt. Want the last time I checked zijn alle onderdelen van het lichaam en bijbehorende ziektebeelden voor 99% hetzelfde voor alle kleurtjes van het menselijk ras.

UpdateAvailable | 13-09-20 | 12:47 | 2

Jammer dat het dan juist geen betrekking heeft op de geneeskundige aspecten. Mensen uit een andere genenpoel hebben typisch ook wat andere aandoeningen waar - mits je, je er van op de hoogte bent - eenvoudiger op kunt selecteren bij de poort - mits je, naar de achtergrond van de persoon durft te vragen. Zou in onze smeltkroes natuurlijk geen gek idee zijn, erg inclusief ook. Betekent overigens niet dat je met oogkleppen moet oplopen, maar wel dat je bij Moussa ook op andere zaken let dan Achmet en dat Lente een andere behandeling dan Hafsa.

Skinkie | 13-09-20 | 13:37

Of je een hond, kat, eskimo of blanke bent maakt natuurlijk wèl uit voor medische behandeling. Maar dat zegt men liever niet. Daarom hebben ze het over 'cultuur' ipv ras.

HogeNood | 13-09-20 | 12:47 | 1

Nee toch? We moeten toch echt geloven dat we allemaal het zelfde zijn?

ikgeloofhetniet | 13-09-20 | 13:41

Een zorgafdeling voor witte mensen, bruine mensen, zwarte mensen, Aziatische mensen en natuurlijk een islamitische afdeling. Gaat echt goed met dit land. Zorg op basis van huidskleur is het nieuwe normaal

Eddy67 | 13-09-20 | 12:47

Ik snap het ergens wel. Mijn voorhuidbesnijdenis liet ik ook liever door een gespecialiseerd joodse arts uitvoeren, je bent er toch niet altijd zeker van als ondeskundige.

quatro32 | 13-09-20 | 12:46 | 1

Een keer uitschieten met het mesje en je eikel ligt op de grond.
Al is de kans daarop met een bot en roestig aardappelschilmesje niet ze groot.

Osdorpertje | 13-09-20 | 13:26

Bij typetjes als Jacobien Vreekamp, Sigrid Kaag, Kasja Ollongren en nog veel meer van deze aan de macht gekomen dames is het goed om de roman 'Boze Geesten' van Dostojevskij ter hand te nemen en daarbij goed te letten op het gedrag van de adellijke dame Varvara (Barbara), die voor haar salon interessante sprekers uitnodigt, namelijk de plaatselijke Akwasi's. Uiteindelijk steken deze anarchisten de salon in de fik, waarmee Dostojevskij waarschuwt voor de apocalypse. Maar de ongekend karakterloze naïviteit en het feministische woke verlangen van Varvara om belangrijk te zijn in de wereld (daarom runt zij haar salon), dat wordt meesterlijk in woorden gevat door de Petersburgse Rembrandt van de schrijfkunst. Juist bij gevaarlijke kwezels als Akwasi blijken deze salondames zo blind en doof als narcistisch blinde vinken. Hun honger naar erkenning en macht in de wereld zorgen ervoor dat anarchisten als Akwasi ongestoord kunnen kraaien om moord en doodslag.

Eeuwig..Op..Vakantie | 13-09-20 | 12:46 | 2

Die genoemde typetjes zijn de menstruatie-leeftijd voorbij en daardoor eigenlijk niet meer nodig voor het voortbestaan van het menselijk ras. Onder het mom van feminisme gaan dit soort typetjes er nog eens flink tegen aan, vooral om de blanke, mannelijke soort te treiteren. Figuren als Akwasi, compleet nutteloze asocialen maar gezegend met 30cm mannelijkheid in de broek, dienen daarbij als tools in handen van deze dames.

UpdateAvailable | 13-09-20 | 12:51

U bent intellectueel!?

HogeNood | 13-09-20 | 12:53

Gelijkheid en inclusiviteit en diversiteit binnen de zorg betekent relatieve gelijkheid. Dat betekent tijdens het bezoekuur maximaal 2 personen voor blanken en 22 personen voor andere etniciteiten. En zo zijn er wel meer voorbeelden te bedenken.

Leptob | 13-09-20 | 12:45

Het gaat weer eens over iets waar het niet over moet gaan. Het zou, met betrekking tot de zorg, moeten gaan over mensen die zorg mijden. En/of die zitten te rekenen of en hoe ze hun zorgkosten, eigen bijdragen en eigen risico moeten betalen.

Poesmobiel | 13-09-20 | 12:43 | 4

Zou copay een oplossing zijn? Dwz een % bijdrage per doktersbezoek/recept. Soort gespreid betalen ipv in een keer volledig eigen risico moeten ophoesten

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:28

@Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:28: Nee, dat denk ik niet. In de meeste gevallen zijn mensen nu ook al niet in één keer hun eigen risico kwijt. Het gaat juist om de voortdurende kosten, die oplopen als je iets gaat mankeren: wéér een eigen bijdrage, wéér een deel eigen risico en wéér je maandelijkse verzekeringskosten.
Voor zzp-ers en mkb-ers is dit vaak de nekslag.

Poesmobiel | 13-09-20 | 13:34
▼ 1 antwoord verborgen

Burph!

Datgingniegoed | 13-09-20 | 12:41

Tsja, als je bij suikerziekte het advies om de baklava te laten staan, niet opvolgd omdat dit in strijd is met de eigen culturele waarden. Kom je er toch lastiger vanaf.

Het brein erachter | 13-09-20 | 12:54

Veel heeft denk ik ook te maken met opleiding / sociaal economische status, maar het is inderdaad wel zo dat er veel ongelukken gebeuren met bv diabeten die meedoen aan de ramadan icm insuline blijven spuiten.... zal ongetwijfeld ook door sociale druk komen.

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:27

Ze zijn ook al jong aan de diabetes.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:40

“... wordt persoonsgerichtheid van zorg een grote plaats toegekend”

Dat is mooi toch? Het UMC kijkt naar mensen. Ze kijken veel gedetailleerder dan deze student(e) geneeskunde denkt. Met zo’n mentaliteit wordt niemand buiten beschouwing gelaten.

Antwoord op de vraag: Hoe komt het dat niet iedereen toegang vind tot de zorg?
Moeten we dus waarschijnlijk elders zoeken.

ratelaar | 13-09-20 | 12:39 | 2

Het zou me niet heel veel verbazen dat bepaalde culturen gewend zijn aan zorg onder de tafel.

Heb het in Griekenland gezien met mijn Griekse nichtje.
Ze kreeg een oogaandoening waarvoor ze op een wachtlijst (3 maanden) gezet werd. Of ze kon de dienstdoend arts 2500 eu onder tafel dokken dan was ze nog dezelfde week aan de beurt. Mijn Griekse tante precies hetzelfde toen ze baarmoederhalskanker kreeg of 6k dokken of 6 maanden wachtlijst.

Valt natuurlijk niet goed te praten maar zo werkt het dus in sommige landen/culturen.

normanius | 13-09-20 | 12:53

@normanius | 13-09-20 | 12:53: Wacht maar, het gaat hier straks diezelfde kant op. Als de vraag veel groter wordt dan het aanbod wint geld het bijna altijd.

L.E. Raar | 13-09-20 | 13:01

Ze poneert de stelling dat "...(culturele) achtergrond van grote invloed is op de toegankelijkheid en kwaliteit van zorg." Ten eerste vraag ik mij dan af of dat wel zo is en ten tweede, waarom dan? - Dit wordt niet onderbouwd. (Bij schooladvies is het sowieso niet zo - red.)

Volgens mij klopt dat gewoon. Het is al jaren bekend dat er een relatieve oververtegenwoordiging is van allochtonen in de aspecten van de gezondheidszorg die te maken gebben met slechte (Westerse) leefgewoonten, overgewicht en eigenlijk een verschil tussen de genetische footprint van patiënten die relatief snel in een heel andere maatschappelijke context zijn komen wonen. Daarbij zijn er vele gevallen bekend waarbij taalbarieres de effectieve behandeling, en het voorkomen van, ziekten en aandoeningen in de weg staan.
En dit geldt voor zowel sociale als culturele achtergronden.

Keihard gezegd valt dit alles ook terug te voeren op iets wat al eeuwen lang het geval is: ontwikkelde en (daardoor) rijke mensen leven gezonder en hebben meer toegang tot gezondheidszorg.

De vraag is echter.. is dit wel een probleem?

Epistulae_Morales | 13-09-20 | 12:37 | 5

@mlmn | 13-09-20 | 12:40: Maar dat beperkt natuurlijk de toegang. Als een mannelijke gynecoloog niet aan je kut mag zitten moet je even wachten tot dat een vrouw beschikbaar wordt.

redanx | 13-09-20 | 12:46

Bij Hindoestanen heb je een genetische component die ze bevattelijker maakt voor diabetes. Maar of dat voor die andere groepen ook geldt, vraag ik me sterk af. Van Marokkanen is bijvoorbeeld bekend dat ze veel suiker en zoetigheid eten.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:43

@Kuifje-naar-Brussel | 13-09-20 | 13:43:
Aziaten die kleefrijst eten ook. Er zit een enzym in wat de kans op het krijgen van diabetes enorm vergroot. Niet voor niets dat o.a. de Thaise overheid hele campagnes lanceert om mensen erop te attenderen maar vooral in de wat achtergebleven gebieden blijven ze het gewoon eten want "het is lekker" en het is de traditionele en ook nog eens goedkoper dan normale witte rijst. Bruine rijst krijg ik er daar niet in want dat vinden ze vies...

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 14:06
▼ 2 antwoorden verborgen

Zorg is zorg, mevrouw Zalf.
Niemand wordt weggestuurd of het ziekenhuis uitgepleurd.
Het zijn vooral moslims die andere eisen hebben, als het gaat om zorg.
En verder is de ambulancedienst heel divers, hun werk wordt vaak belemmerd door hele diverse “jongeren”.
Stuur mevrouw Annika Zalf asap weg.
Zij kan geen capabele arts worden.
Te emotioneel, te weinig rationeel.

Ruimedenker | 13-09-20 | 12:36 | 2
-weggejorist-
Pietneus | 13-09-20 | 12:46

Goede brief. Dat meisje moet begrijpen dat haar studie gebouwd is rondom wetenschap en niet rondom de medicijnman uit Tafawa Balewa. Iedereen kan zich inschrijven voor die studie. De rest is ruis op de lijn.

Al die BLM-achtige groeperingen neigen steeds naar marxistische tot zelfs communistische denkbeelden. We leven echter in een kapitalistisch land. Nu zitten er aan het kapitalisme ook wel wat keerzijden, maar in de basis zal kapitalisme er al voor zorgen dat discriminatie eruit gefilterd wordt. Elke werkgever gaat voor winstmaximalisatie. Jij kost iets (je salaris) en je levert meer op. Hoe groter dat verschil, hoe geliefder je bent. Je huidskleur, hoe je eruit ziet; het zal de gemiddelde werkgever echt een rotzorg zijn. In the end gaat het om meer winst maken.

Dat wil natuurlijk niet zeggen dat er helemaal geen discriminatie is of dat werkgevers tijdens een sollicitatie geen fouten bij het inschatten van jouw kunde. We leven helaas niet in een perfecte wereld. Maar ik wordt zo moe van het verschuiven van verantwoordelijkheden en het wisselen van dader en slachtoffer, en met name telkens mensen in het slachtoffer-hoekje te duwen. Gewoon terug naar de basis: iedereen heeft de mogelijkheid om een opleiding te volgen. Daarnaast is er op internet een schat aan informatie te vinden. Faal je, dan ligt dat aan jezelf en niet aan je huidskleur, het feit dat je minderheid bent of andere excuses.

Als laatste halen veel linkse mensen steeds aan dat minderheden benadeeld worden en daardoor slachtoffer zijn. Het klopt dat een minderheid minder snel gehoord zal worden. Maar ik wil daar twee dingen over zeggen. We leven in een democratie. Ooit in oude Griekenland bedacht, want dat was de meest eerlijke vorm om het volk invloed te geven op de regering. De meeste stemmen gelden. Ik zie hier de laatste tien jaar een beweging ontstaan die daar tegenin druist: namelijk de minderheid laten bepalen wat goed en niet goed is en regeringsleiders die daarnaar luisteren. Dat vind ik een erg slechte trend. Tweede vraag: hoe ziet links een wereld voor zich zonder minderheden? Dat bereik je toch alleen middels het communisme? Dan is iedereen gelijk. In elke andere vorm heb je altijd minderheden.

memanta82 | 13-09-20 | 12:36 | 5

Je maakt een fout hier door te proberen met logica de linkse kerk te benaderen. Logica is voor hen racistisch en irrelevant want ze begrijpen helemaal niet wat logica is. Beetje als aan een kind van 5 uitleggen dat de hele dag alleen maar ijs eten niet goed is. Je moet extreem links óf negeren óf de wil opleggen. Dat laatste is namelijk precies wat ze anders bij de weldenkende meerderheid zullen flikken.

Big_Tasty_met_bacon | 13-09-20 | 12:52
▼ 2 antwoorden verborgen

Is er al geklaagd dat alle ziekenhuizen alleen maar witte lakens hebben als geïnstitutionaliseerd racisme?

Premier Trutte | 13-09-20 | 12:36 | 1

Niet alleen de lakens zijn wit, haha!

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 13:25
-weggejorist-
mlmn | 13-09-20 | 12:34 | 2

Bij de huisarts heb ik eigenlijk nooit het gevoel dat ‘bepaalde groepen’ minder toegang hebben tot de zorg.

JohnLocke | 13-09-20 | 12:33 | 2

Ik wel. Wanneer je eens in een wachtkamer komt is er een bepaalde groep die sterk ondervertegenwoordigd is.

Glasgow Argus | 13-09-20 | 12:34

@Glasgow Argus | 13-09-20 | 12:34: Klopt. De groep die deze hele bende betaalt namelijk.

JohnLocke | 13-09-20 | 12:36

Lijkt me goed, laten we elk ras hun eigen ziekenhuizen gaan laten verzorgen. Denk dat sommige ziekenhuizen dan bijv. Uitstekende tandartsen krijgen.

Blasfemie | 13-09-20 | 12:32

NL gaat sneller “Evergreen” dan ik dacht... Doe wat Douglas Murray zegt:”Geef nooit toe aan die crazy crowd.”

hatsaflats! | 13-09-20 | 12:31

Onze overheid, het onderwijs en de media omarmen de valse premisse dat BLM een veredelde burgerrechtenbeweging is. Ze beschouwen KOZP als een gedegen en serieuze maatschappelijke gesprekspartner en onder het mom van “inclusie” worden alle vertakkingen van de perfide cultus van het “woke” zijn geïnstitutionaliseerd. Grote bedrijven en overheidsinstanties vallen over elkaar heen om aan te geven dat ze ‘down’ zijn met de ‘struggle’, andersdenkenden worden geannuleerd en er lijkt voorlopig geen einde te komen aan deze waanzin. Sterker nog, het begint net in dit conformistisch landje dat totaal in de ban is van deughysterie.

Desmoulins | 13-09-20 | 12:30

Het is me niet helemaal duidelijk wat ze bedoelt. Lijkt me op zich prima om als arts aandacht te hebben voor man/vrouw en culturele verschillen in bv. presentatie van ziektebeelden. Meest simpele en bekende voorbeeld is dat vrouwen gemiddeld genomen echt andere klachten ervaren van een hartinfarct dan mannen.

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 12:30 | 2

Maar wat heeft dat met cultuur te maken?

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:44

@Kuifje-naar-Brussel | 13-09-20 | 13:44: Mijn eigen ervaring was dat migranten toch vaak op een andere manier klachten uitleggen dan blanke Hollanders zeg maar. Het meest bekende voorbeeld is denk ik psychische klachten die in bepaalde culturen misschien minder geaccepteerd zijn. Autochtonen zullen eerder zeggen dat ze somber zijn of in een dip zitten terwijl een migrant bv eerder dan zal zeggen hij moe is of slecht slaapt... zo zijn er ongetwijfeld meer voorbeelden.

Diederik_Ezel | 13-09-20 | 14:20

Ze heeft wel gelijk.
Ga in het weekend maar een naar een willekeurige huisartsenpost, dan tref je daar half Islamabad aan.
De insteek is goed, Marrokkaanse, Turkse, Syrische artsen, medische instututen en spelregels voor hun eigen culturele doelgroep. Dan heb je het over toegankelijkheid en (mindere) kwaliteit. Koppel daar aub. een eigen verzekersysteem aan, dan hoeven wij het gefraudeer niet te betalen.
Zo kunnen wij weer lekker door, van beide zijden geen ergenis meer. En dat meisje kan haar bul halen aan de Universiteit van Marrakech of zo.

Ray Skak | 13-09-20 | 12:30

Iemand ooit een dokterspraktijk, ziekenhuis, apotheek, etc gezien met een bewaker bij de deur die een kleurkaart hanteert op de binnenkomers?

'Cultuur' maakt inderdaad uit bij het toegankelijk zijn van zorginstellingen. Vrouwen die geen Nederlands hebben mogen leren en daarom altijd een kind ofzo als tolk mee moeten. Vrouwen die van man/zoon/oom/vaderlief niet gezien mogen worden door een mannelijke arts. Allerlei lichamelijk en geestelijke problemen die niet benoemd mogen worden want 'schande'. Kinderen die geestelijk en/of lichamelijk kapot gemaakt worden/zijn omdat ze als meisje niet in de zeer smalle pas van hun mannelijke oppassers willen lopen, homo/lesbo zijn, niet meer moslim willen zijn, niet meer in de Suri-antilliaanse haantjescultuur mee willen draaien, etc. En zo zijn er nog vele, vele voorbeelden.
Maar ik neem niet aan dat annikapiek (klinkt als een roomblank deugkind van welgestelde ouders) dát aan wil gaan pakken als we het hebben over meer/betere inclusiviteit? Want 'inclusief', dat is toch dat je alle geïmporteerde waanzin netjes respecteert en jezelf in duizend knopen legt om maar te deugen, niet dat je mensen leert dat we dingen hier anders doen dan in whatever achterlijke negorij de 'niet-geinclusiveerden' vandaan komen?

Valse_nootjes | 13-09-20 | 12:29 | 1

Bewakers bij de deur wel, Kenya, USA enzo. Aardige mensen en het beste met je voor (maar ja, zie je: white privilege). Kleurenwaaiers nog niet.

TheseDays00 | 13-09-20 | 13:16

Het is wel zo dat mannen en vrouwen andere symptomen kunnen tonen; is bij herkenning van hartaanvallen bijvoorbeeld (lang, geloof dat we er nu beter in zijn) een onderbelicht probleem geweest. Vrouwen en minderheden hebben ook een nadeel qua medicatie - is vaak extensief getest op mannen in de omgeving van de pillenboer (dus vaak blank/wit, wat is het ook al weer nu?) Zijn ook weer redenen voor - stabielere hormoonhuishouding dus meer zicht op effect van de medicatie, beschikbaarheid van vergelijkbare testsubjecten (de farmaceutische industrie is zuid van de Middelandse Zee gek genoeg nooit echt van de grond gekomen, vast de schuld van de kolonialisten).

Op een meer cultureel/interpersoonlijk niveau. Pijnrapportage is verschillend tussen verschillende achtergronden. Is best veel onderzoek naar. Dat mag ook best een (sub)onderdeel van het curriculum zijn, als het dat niet is.

Sjors W. | 13-09-20 | 12:27 | 1

Is allemaal helemaal waar. Maar daar gaat dit deugverhaal niet over.

Valse_nootjes | 13-09-20 | 12:30

Het duurt nog even en ziekenhuizen worden standaard uitgerust met minaretten en vrouweningangen. Sneller dan menigeen denkt.

goedverstaander | 13-09-20 | 12:27 | 1

In ieder geval vrouwen ingangen.

vluchtelingallergie | 13-09-20 | 12:53

Hebben deze onderzoekers niet iets beter te doen dan zoeken naar problemen?
Vrgane ze zich dit ook af in Keni ofzo. Of is dit weer echt een stom westers "help ik heb zelf geen problemen" dingetje. Hou toch op.

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:27

Ahh gelukkig. Afkomst, sexe, of religie, wordt belangrijker dan vakinhoudelijke kwaliteiten. Eindelijk. En daar gaan we down de drain.

TheseDays00 | 13-09-20 | 12:26

Onderwijs, van boven dom.
De zieken krijgen een opleiding in plaats van een pilletje.

Premier Trutte | 13-09-20 | 12:26

Ik weet niet precies wat het lieve meiske bedoelt: farmacologisch of sociaal. Farmacologisch heeft ze een punt: verschillende volkeren hebben vaak een andere set van enzymen (zie bijvoorbeeld alcoholafbraak bij Aziatische mensen en Europese mensen) of hormoonhuishouding (vrouwen vs mannen). Bij medicijnonderzoek wordt zoveel mogelijk de kortste route genomen en dus niet altijd rekening gehouden met andere bevolkingsgroepen. Voorbeeld: de meeste medicijnen worden getest bij mannen (geen verschillende hormoonlevels) en ingenomen door vrouwen.
In sociaal opzicht zijn er natuurlijk ook nogal wat verschillen; ga eens bij een ziekenhuis kijken zou ik zeggen. Dan is het op zich niet gek om wat socialer om je heen te kijken als ziekenhuis. Er komen nu (absoluut en relatief) meer laag opgeleide en gekleurde mensen naar ziekenhuizen. Dat dient m.i. niet te leiden tot "toegeven" aan bepaalde bevolkingsgroepen (ik zeg het maar netjes omdat, als je het woord "minder" gebruikt er na zes jaar procederen geen geld meer op je bank staat). En over dat laatste heb ik wel zorgen.

nancystjago | 13-09-20 | 12:26 | 1

Dat er meer Turken, Marokkanen en Blacks in de ziekenhuizen komen heeft als oorzaak dat velen met achterstallig onderhoud en onderliggend lijden ons land binnen komen. Ook de gebidjes van vele Polen en Russen vallen van ellende uit elkaar. Dan heeft 75% van Africa het het Midden Oosten diabetis. Wellicht van alle suikerfeesten (Hindostanen ook met al hun Fernandes en zoetwaren). Maar goed, we hebben er wel voor te zorgen nu ze hier zijn.

Premier Trutte | 13-09-20 | 12:32

Wat bedoelt ze met inclusiviteit?
En meer diversiteit, is het kleurtje dan belangrijker dan de kwaliteiten die iemand heeft? Geen prettige gedachte.

RamondeM | 13-09-20 | 12:25

Toegang tot zorg een probleem voor divers volk? De ziekenhuizen en doktersposten zitten stampvol met kopvodvolk. DIe weten precies de weg naar graties allesch te vinden.

marcoplarco | 13-09-20 | 12:25

Dus als ik het goed begrijp beschuldigt deze woke-arts-in-opleiding de onderwijsinstellingen ervan dat ze patiënten van de "dominante" cultuur als heersende standaard behandelen. In een land waar sinds mensenheugenis diezelfde cultuur reeds dominant is. En waarvoor vluchtelingen met een andere culturele opvatting juist hierheen komen, voor die uitstekende zorg.

Prima, vlieg wat shithole-artsen in vanuit het culturele shithole naar keuze, bouw er een speciaal shitholeziekenhuis voor met shithole-apparatuur, en laat mensen uit de culturen die een probleem hebben met de Nederlandse standaard naae dat ziekenhuis gaan voor een behandeling van de lokale medicijnman. Probleem opgelost. Krijgt het nog een mooie inclusieve naam zoals "Ghanees Universitair Medisch Diversiteitscentrum" en dan heeft iedereen de zorg die hij/zij/het graag wil.

Binkoo | 13-09-20 | 12:25 | 1

"Ghanees Universitair Medisch Diversiteitscentrum", dank hiervoor. Ik ga stuk van het lachen.

Old_Spice | 13-09-20 | 12:34

Onderwijs voornamelijk gericht op culturele meerderheid.... tsja, wat zou je dan willen? Voornamelijk richten op klaagkoeien die deel uitmaken van de miljoen/miljard minderheden in ons land?

Enfin, Nijmegen zegt eigenlijk al wel genoeg...

Ichneumonidae | 13-09-20 | 12:24

Het is wel hoopgevend dat zo'n mail wordt doorgestuurd naar Geenstijl. Dat betekent dat nog niet iedereen in de ban is van die massapsychose die ons land op dit moment overspoelt. Ik beloof bij deze ook plechtig dat als de instelling waar ik zelf werk ooit (via interne mails of via het intranet) met zulke idiote woke voorstellen komt ik niet zal aarzelen om dat ook door te sturen naar Geenstijl. Nagel ze maar aan de schandpaal! Dat het mijn eigen werkgever is neem ik dan wel op de koop toe. En ik roep iedereen op hetzelfde te doen.

halbstark | 13-09-20 | 12:24 | 1

Prima idee, ik wacht zelf wel eerst even mijn functionerings-gesprek af.

ploppy | 13-09-20 | 12:31

Arts in opleiding, pfff vorig jaar begonnen! Laten we voor de mensheid hopen dat ze haar 6 jarige opleiding niet afmaakt. Als ze deze wel afmaakt wens ik haar vele mooie momenten toe met allerlei inclusieve en diverse groepen die hun agressie (met enige zekerheid) op haar gaan botvieren.

Painauchocolat | 13-09-20 | 12:22 | 2

Hartverwarmend dat jij jouw toekomstige collega veel geweld toewenst. Misschien ben je niet zo geschikt voor je beroep...

* Il Principe * | 13-09-20 | 12:28

Je zal deze muts maar aan je bed krijgen. Ze ziet niet je lijf maar je kleur. als dat geen dicriminatie is. feit is wel dat medicijn onderzoek op diversere groepen moet plaatsvinden. En zullen we daar de VROUW eerst maar eens in meenemen?

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:31

Dit virus is gevaarlijker dan Corona.
Daar naast: allochtonen zijn volgens herhaaldelijk onderzoek de grootste gebruikers van medische zorg. Kennelijk is er niet zo'n groot probleem met de toegankelijkheid.

Abu Bachouca | 13-09-20 | 12:21 | 1

Waarschijnlijk doelt dit woke-meisje op islamitische patiënten die gescheiden zorg willen; mannen worden behandeld door mannen en vrouwen worden behandeld door vrouwen. Wat de kosten en wachtrijen in de zorg nog even extra verergert. Het hele inclusiviteitsverhaal heeft alles te maken met onderwerping. Dit woke-meisje zou een allochtone patient nog een pijpbeurt geven uit angst niet inclusief te zijn. En die onderdanige mindset (Alles wat met de Nederlandse/Westerse cultuur te maken heeft is slecht, alles van buitenaf is goed) is zeer gevaarlijk. Want kritisch kijken naar deze nieuwe culturen mag ook niet want dan ben je niet meer inclusief. Het is dus een vicieuze cirkel van ellende en ondergang. Een echte degeneratie van ons land.

Old_Spice | 13-09-20 | 12:32

Op haar instagramfoto's ziet ze er normaal uit maar ja, dat geldt voor meer lieden met een ernstige afwijking.

langzullenweleven | 13-09-20 | 12:21 | 1

Nou, normaal? Wat is normaal?

Ik kijk net even op Facebook en zie een "normaal" ogend meisje via de profielfoto's afgeleiden naar een soort van anarchistisch links junkachtige type.

Daar zal je als vader zijnde ook niet aan gedacht en op gehoopt hebben toen hij haar lang geleden nog wel eens naar basketbal bracht...

:"-)

BadPatNL | 13-09-20 | 13:26

Hoe kan je hier, in dit topic, in godsnaam een doorwrocht reaguursel plempen, zonder een zweem van racisme te uiten?

hotnot | 13-09-20 | 12:20 | 2

Als dit soort gedachten bij je opkomen, moet je wel een racist zijn!

Kapitein Sjaak Mus | 13-09-20 | 12:23

@Kapitein Sjaak Mus | 13-09-20 | 12:23: Hallo, racisme gedachten polizei! Aufmachen! Hast du schon wieder den gedachten? Hast du dein medicinen nicht gehabt?

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:26

Het schaap lift even mee op de woke-golf, maar heeft verder geen enkel idee. Nou, ik ook niet.

Schmalz | 13-09-20 | 12:20
-weggejorist-
Pietneus | 13-09-20 | 12:19 | 2

Als types zoals Annika haar zin krijgen en onze zorgsysteem van een meritocratisch systeem naar een Marxistisch ras bevoordelend systeem overgaat, dan ziet het bij ons er over een paar jaar net zo uit als in Venezuela. Op dit moment vertrouw ik mijn doctor, ongeacht de kleur. Dat zal dan veranderen.

heldheino | 13-09-20 | 12:17 | 1

juist

langzullenweleven | 13-09-20 | 12:19

Mijn ecxuses voor de taalfouten.

the brush | 13-09-20 | 12:17 | 1

Is goed. Ook mijn excuses.
Tijd voor de rest van de Nederlanders om ook excuses te maken.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:19

"... Omdat ik het belangrijk vind dat de belangen van jullie goed vertegenwoordigd wordt ..."

Afgezien van de taalfout een welgemeend advies aan de doelgroep:
Hoed u voor lieden de beter dan uzelf menen te weten wat goed voor u is. Moreel kolonialisme, noem ik het. Vraag maar eens aan grootouders hoe dat zat, met die zendelingen.

Kapitein Sjaak Mus | 13-09-20 | 12:16

Hoe ik het het begrepen, is de voornaamste reden dat de westerse mens dominant geworden vanwege het bermogen zich aan te passen en te controleren ookwel survival of the fittest. Wat ik derhalve tragikomischbvind is dat de "minderheden" die zich aan hebben weten te passen en als gevolg hiervan succesvol werden, door hun "soortgenoten" vaak als afvalligen worden gezien. Het hele blm/kozp etc. Bestaat mijns inziens dus uit mensen die niet meekunnen/willen. in de maatschappij. Klassiek gevalletje van jammer maar helaas.

the brush | 13-09-20 | 12:16

Ah ja, de Radboud. Toevallig refereerde ik aan de Radboud in mijn comment bij het vorige topic.

Ik kan niet heel goed volgen waar dit meisje zich nou zorgen om maakt. Universitaire studies zijn volgens mij voor iedereen toegankelijk, op voorwaarde dat je aan de toelatingscriteria voldoet. Er is nog nooit iemand niet toegelaten vanwege zijn of haar huidskleur.

En over de 'toegankelijkheid' van de zorg zou ik me als ik haar was maar helemaal geen zorgen maken. Het is jarenlang een feit dat allochtonen een buitenproportioneel beroep doen op de gezondheidszorg in vergelijking met autochtonen. Al die lieden zijn hier in de loop van de decennia natuurlijk heen gemigreerd om het beter te hebben dan waar ze vandaan kwamen, en dat betekent oa goedkope en frequente toegang tot onze state-of-the-art gezondheidszorg. Dus wat zit dat sneeuwvlokje nou?

Dr_Johnson | 13-09-20 | 12:16

Vanaf nu alleen nog maar gekleurde pleisters en zwart verband.
Oh! gips is vanaf nu óók in het zwart verkrijgbaar.
Voor de transgender is er de regenboogPo of de steek, met uitschuiftuitje.
Pedofielen mogen op de kinderafdeling.
Manmanman ik krijg koppijn!

Ruimedenker | 13-09-20 | 12:15 | 1

hahahaha

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:32

Ik moest bij ‘Annika’ aan Pippi Langkous denken
Die met dat rooie haar! Rooie! rooie! vuurtoren !!

Annika dus en hoe heette dat irritante broertje?

laurentius | 13-09-20 | 12:15 | 2

Pippi (Tami Erin) is later de porno industrie ingegaan.
Tommie.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:18

Tommie.

zwartzondersuiker | 13-09-20 | 12:20

Ik ben als klein Graaiertje ooit een een paar dagen geschorst geweest van school omdat ik in het klasse(n?)boek een stel tamtams had getekend en daarboven "Afrikaanse telefooncentrale" had geschreven.
Met terugwerkende kracht vind ik nu dat mijn inclusiviteit en dat stukje begrip naar minderheden toe ten ongerecht bestraft is en eis ik smartegeld van de witte racistische rector. Meneer B., als je nog leeft, dokken lul!

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:14 | 5

@Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:24:
LOL, het bestaat dus ook nog echt. En Michael Palin krijgt een duurbetaald reisprogramma en ik straf.
Voel me nu echt enorm gediscrimineerd.

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:42

Ik had ooit een stripverhaal gemaakt, met een klasgenoot die schuin achter me zat. Dat was lachen, gewoon onder de les, om en om tekenden we een plaatje met tekst en dan snel het schrift naar de ander toeschuiven, als de lerares niet keek.

Toen vier pagina's afwaren, inclusief lollig einde, besloten we dat het leuk zou zijn om dat ook door de lerares te laten lezen, ze had de hoofdrol teslotte.

Nou dat werd dus niet op prijs gesteld. De juf was de volgende dag ziek. En de dag daarna mochten wij twee niet meer in haar lokaal komen.

Op het matje dus bij de conrector. Hij zag de grap wel van de strip, maar legde uit dat iedereen weer anders in elkaar zit en dus ook anders kan reageren.

Onze moeders moesten ook nog naar school komen maar die hadden ook iets van 'wat doen we hier'.

Heb er ook niks meer van gehoord van mijn moeder, die was die creatieve buien wel gewend en deed net zo hard mee.

Papa Jones | 13-09-20 | 12:44
▼ 2 antwoorden verborgen

Parirenyatwa General Hospital in ziekenhuis in Harare ( Zimbabwe) heeft hier nooit last van.

dhrat | 13-09-20 | 12:13

Ze ziet een kans tot onsterfelijkheid dit, meeliftend op chaos en ontwrichting, meisje.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 12:13

In de 3x dat ik bij de huisarts ben geweest het afgelopen jaar leek het wel alsof ik mij in het middenoosten bevond qua culturele diversiteit in de wachtkamer. Dus dat de culturele achtergrond een rol speelt met de toegankelijkheid van de zorg ben ik het wel mee eens. Culturele achtergrondiërs weten de zorg het best te vinden van allemaal!

Arijane | 13-09-20 | 12:12 | 6

Ziek is niet hoeven werken of, in hun geval, geen sollicitatieplicht. Kun je nagaan hoe dat over een jaar of 10 gaat, als er meer huisartsen met dezelfde kleur/achtergrond/ideologie gaan komen. Dat wordt een tsunami aan een-tweetjes, daar krijgt een paard de hik van.

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:18

Enig cultureel inzicht bij de dokter is dan nuttig.
Al was het alleen maar om te begrijpen waarom mensen hun problemen bij jou over de schutting flikkeren en boos worden als jij ze niet kunt oplossen.

Kapitein Sjaak Mus | 13-09-20 | 12:20

@Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:15: Toen ik 4 jaar geleden voor het eerst in vele jaren (daarna nooit meer) bij mijn huisarts kwam vroeg ze 'ken ik u'? Mijn antwoord was nee want ik ken u ook niet. Terwijl ze al 10 jaar mijn huisarts schijnt te zijn... tenminste, dat las ik ergens. lol

Lupuslupus | 13-09-20 | 12:37
▼ 3 antwoorden verborgen

Mwoh... dit stukje verdient toch wat nuance. Zelf ben ik 25 jaar geleden afgestudeerd in de geneeskunde. Zelfs toen was er al een practicum over cultuurverschillen met betrekking tot medische zorg. Die zijn er namelijk wel degelijk en daar moet je je als arts van bewust zijn. Ook is het zo dat de werking van bepaalde geneesmiddelen sterk kan verschillen tussen bepaalde rassen. Al met al goed dat er aandacht aan wordt besteed maar dat gebeurde dus al (zij het heel minimaal in mijn tijd). Het probleem is natuurlijk de motivatie van dit meisje. Haar wens komt voort uit een onfrisse tendens om maar zo woke mogelijk te zijn.

Die nare vent | 13-09-20 | 12:12 | 3

"Ook is het zo dat de werking van bepaalde geneesmiddelen sterk kan verschillen tussen bepaalde rassen. "

Tijd om geneesmiddelen te maken per ras. Voor het gemak de pilletjes ook verschillende kleurtjes geven. Zwart pilletje voor .....

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:15

Inderdaad, ooit fysiothgerapuie gestudeerd in amsterdam. Kregen we ook sociologie. We leerden dat een moslim vrouw met haar man samen komt en dat we aan hem moestet vragen wat er haar mankeerde. En oja, we moetsetn verplicht gemengd douchen en omkleden bij gym. En oja de gymleraar kwam altijd binnen. En oja tijdens de introductie stond hij zijn piemel in te soppen op 10 cm van mijn gezicht na een zwempartijtje vanaf het schip. Amsterdam en inwoners zijn gewoon knettergek.

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:37

Dat is de medisch-inhoudelijke kant, dat is bekend en wordt onderwezen (10 jaar geleden afgestudeerd).
Daar gaat dit absoluut niet over, dit is gewoon de zoveelste vorm van deugkneuzerij.

citywok | 13-09-20 | 12:53

Annika haar plaatje (links boven) is met een palmboom.
Lekker op vakantie multi culti nueken.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:12 | 1

Hoef je niet voor op vakantie hoor.

mr.money | 13-09-20 | 12:19

Nou, ik weet het nog niet zo qua ‘toegeven aan woke-wappies’ vanuit radboudUMC. De mail vanuit die directeur voelt meer als een ‘nietszeggend ga-maar-weer-weg-mailtje’. Dat toegang tot de zorg niet voor iedereen gelijk is klopt ongetwijfeld, maar dit ligt (zoals de mail van de directeur aangeeft) niet langs de raciale scheidingslijn. Aka: lief meisje, stop eens met cultuur/ras scheiding en ga eens naar socio-economische scheidslijn.

Daarbij staat er enkel dat ze altijd open staan voor suggesties. Iedereen staat altijd open voor suggesties. Wil niet zeggen dat ze er wat mee doen. Maar dit meisje leest dit dus als ‘de kans om invloed te hebben op het onderwijsbeleid’, terwijl (als zij langs een imaginaire culturele lijn blijft denken) dit kansloos is.

Teleurgesteld woke-sneeuwvlokje incoming.

Wel leuk om deze clash te zien. Universiteit stuurt lief bedoeld nietszeggend briefje waarbij ze haar tussen de regels door het bos insturen. Meisje leest dit als soort persoonlijke opdracht om het onderwijs langs haar culturele wokeness te herinrichten.

Zwubu | 13-09-20 | 12:10

Ach gut, sneu wit trutje wil zich profileren on in het gevlij te komen bij UMC management. Die kunnen haar modieuze gewauwel niet negeren want dat is een doodzonde in deze tijd dus ze krijgt een net briefje terug van de decaan. Omdat ze niet van plan is zelf onderzoek te doen moeten de verhalen in hapklare brokken aangeleverd worden. Meer is het niet.

Toos Bevergeil | 13-09-20 | 12:08

Zeg kindje, waar heb je het over?
Mama begrijpt niet wat je bedoelt.
Droog je tranen, want dit land geeft je nu nog mooie kansen zoals betaalbare studies voor modale burgers. Grijp ze voordat het niet meer kan.

vigilanta | 13-09-20 | 12:08

Mooi man Dan staan er over een jaar of 10 a 15 allemaal heel diverse midelmaatjes aan het bed omdat ze gekozen zijn op hun kleurtje/gender/whatsnext in plaats van op hun kwaliteiten.

normanius | 13-09-20 | 12:07 | 3

Zoals overal.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:08

@Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:08:
Klopt. Maar als divers middelmaatje kun je in de raad van bestuur bij een of andere energieboer minder schade aanrichten dan als OK personeel in een willekeurig ziekenhuis.

normanius | 13-09-20 | 12:11

@normanius | 13-09-20 | 12:11: Mwah, onderschat dat niet te snel: Die ontploffing in Beiroet begon ook bij bureaucratisch wanbeleid.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:14

Ik zeg: Medicijnman in het basispakket.

BokoHalal | 13-09-20 | 12:07 | 3

Hahaha

VP732 | 13-09-20 | 12:08

Spreekuur bij de Sjamaan in het basispakket.

OuweOuweLekkerMauwe | 13-09-20 | 12:08

Haha, hihi want die negers,...
juist, in een land waar acupunctuur en chiropracter ook in de paketten zitten. laten we niet te hard lachen want 75% van de blanke nederlanders zit ook bij de kwakzalver.

miko | 13-09-20 | 13:45

Ik zie het al voor me aan de incheckbalie; Mevrouw, wilt u door een gediplomeerd arts of een medicijnvrouw met dode kip in de hand en botje door de neus geholpen worden?

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:07 | 3

Hey jij kk! Tog geen vrouw he! Jij mai diescimie!

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:08

@Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:08:
Drat, toch nog niet inclusief genoeg. Ben ik me zowaar de Korangeleerde vergeten.

Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:09

Als er in de zorg 1 doelgroep met fluwelen handschoentjes behandeld wordt dan is het wel de culturele minderheid. Omdat het zorgpersoneel weet dat bij het minst of geringste de halve familie stennis loopt schoppen aan de balie of anderszins verhaal komt halen als de behandeling niet 100% naar wens is.
Annika ziet spoken.

VanBukkem | 13-09-20 | 12:06 | 3
-weggejorist-
Pietneus | 13-09-20 | 12:09

@Pietneus | 13-09-20 | 12:09: Ja overal. Want “kk Hollanders zijn allemaal rassiesj”. Bewijs het en veroordeel die mensen of houd gewoon je bek.

mr.money | 13-09-20 | 12:22

@Pietneus | 13-09-20 | 12:09:
Klopt, allochtonen krijgen met gedreig en geschreeuw allerlei onzinnige zorg voor elkaar, in tegenstelling tot de normale blanke burger. Behoorlijk racistisch.

citywok | 13-09-20 | 12:48

Dokter... mag ik een spuitje?

Poesman | 13-09-20 | 12:06

Woke huppelkutjes met een idiologische blinddoek op, compleet wereldvreemd. Ik word er zo moe van hé..

Do-na-zi | 13-09-20 | 12:06

Neem een pilletje.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:05

Wat is het toch fijn om racist te zijn.
Heerlijk zo’n uber - untermench theorie in de geneeskunde.
Waar kan ik mijn schedel laten meten, dan weet ik voor welke zorg ik in aanmerking kom en hoeveel er eventueel aan mij besteedt mag worden.

Hiram | 13-09-20 | 12:05 | 2

Het Dr Mengele-instituut.

Glasgow Argus | 13-09-20 | 12:06

extra punten als je jezelf als Transgender Deer (een hert ja.., zoek maar op, is een ding) laat identificeren.

harry21 | 13-09-20 | 12:09

Ik vind ook dat het kanibalisme te weinig licht krijgt tijdens de opleiding. Zal het aantal donor organen wel doen verminderen maar alles voor multicultiralisme!

ProFail | 13-09-20 | 12:04 | 1

zijn organen dan wel inyterraciaal uit te wisselen, is maar een vraagje

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:40

Ach jee gutmenschje constateert (op basis van een vaag onderbuikgevoel blijkbaar) een hypothetische kwestie , gaat naar decaan, krijgt de ruimte dit aan te kaarten en invloed te hebben op het onderwijs.
Maar dan; zegt vervolgens dit niet zelf te gaan doen!
En roept als een doorsnee simpelton dan maar anderen op, omdat ze zelf natuurlijk geen enkele duiding kan geven aan wat er volgens haar ontbreekt en wat er allemaal zo mis is.
Een simulante of een hypochonder dus.

Zer0-hedger | 13-09-20 | 12:04

Waarom gaat alles tegenwoordig over huidskleur en ras? Ik word er een beetje moe van eigenlijk.

harry21 | 13-09-20 | 12:03 | 6

@Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:07: Dat is oneerlijk, voor die mensen zelf. Dan worden ze op basis van hun huidskleur of "ras" (als dat al bestaat trouwens) op een plek gezet zonder daadwerkelijk de kennis of skills te hebben. Dan val je toch door de mand uiteindelijk?

Ik zou niet in een vliegt stappen waarbij de piloot zijn brevet heeft gekregen op basis van zijn ras ipv een opleiding en bewezen skillset.

harry21 | 13-09-20 | 12:12

@Zer0-hedger | 13-09-20 | 12:11: Ja is raar, "men" wil diversiteit. Dus zo veel mogelijk diverse rassen? Dan moet je ze allemaal gescheiden houden want anders krijg je 1 homogene massa. Dat is bijna letterlijk Apartheid ja. Enge mensen.

harry21 | 13-09-20 | 12:14
▼ 3 antwoorden verborgen

Nou Annika. Ik kan me er weinig bij voorstellen, maar kom maar op met de suggesties.
Waar ík me in ieder geval mateloos aan stoor is het gedrag van mensen van kleur die op bezoek komen in het ziekenhuis.
Met zijn achten rond een bed. Herrie maken. Personeel bedreigen. Mannelijke artsen weigeren.

Papa Jones | 13-09-20 | 12:02 | 2

Dit! 80 tot 90% van de agressie en ordeproblemen in ziekenhuizen wordt veroorzaakt door deze groep.
Ik spreek uit ervaring regio Rotterdam

laurentius | 13-09-20 | 12:09

@laurentius | 13-09-20 | 12:09: Maar je mag het niet zoeken waar het vandaan komt. Eerst maar eens een werkgroep opstarten of je irritatie niet bij de krakende schoenen van die ene zuster die een dag in de week werkt vandaan komt.

VP732 | 13-09-20 | 12:14

Op zich is er niets mis mee. Rekening houden met andere culturen is niks mis mee. Ook in de zorg (kijk maar eens naar Nieuw Zeelandse zorg, al gaat dat vooral over de oorspronkelijke bewoners). Maar het moet van twee kanten komen. En dat laatste, dat ontbreekt.

Hadena | 13-09-20 | 12:02 | 5

Eens inderdaad. En wie wel eens in een ziekenhuis is geweest weet dat Den Buitenlander zich hier prima thuisvoelt, maar ook zwaar oververtegenwoordigd is.

JWZ_JMK | 13-09-20 | 12:33

@Graaisnaaiert | 13-09-20 | 12:10:
Waarschijnlijk worden de maori's onthaald met zo een belachelijke haka. Dat compleet belachelijke toneel stukje wat die kiwi's voor elke sportwedstrijd uithalen. en ik dacht dat het fries volkslied al idioot was.

miko | 13-09-20 | 13:35
▼ 2 antwoorden verborgen

Dus het toelaten tot opleiding wordt niet uitsluitend op prestaties voorheen, maar ook bewust straks op raciale privilege beoordeeld? Of lees ik dit nu verkeerd?

Jan, Leiden | 13-09-20 | 12:02 | 6

@* Il Principe * | 13-09-20 | 12:53: "Bij gelijke geschiktheid gaat onze voorkeur uit naar een vrouw of lid van een minderheidsgroepering" is al langer een credo bij sommige delen van de overheid, dus zo gek is dat hier ook niet om te verwachten.

Dezenaamhier | 13-09-20 | 13:31

Dit is niet van belang bij het toelaten tot de opleiding maar wel bij je beoordeling als je er al op zit.

Spiritus | 13-09-20 | 13:32

@* Il Principe * | 13-09-20 | 12:53: zoals Dezenaamhier onder u stelt.
Sneue deugneus.

J-van-de-Bontekoe | 13-09-20 | 15:50
▼ 3 antwoorden verborgen

En maar deugen en denken dat straks de diverse inclusieve gekleurde meerderheid net zo lief voor ons zal zijn als wij nu voor hen.

Lorejas | 13-09-20 | 12:02 | 1

U wordt heel niet meer oud hier in NL, dat is toch wel duidelijk? pensioenpot is al vergeven nu nog de mensen opruimen die denken daar nog gebruik van te kunnen maken. Never miss a good oppurtunity zo maar te zeggen. Virus komt daarvoor op juiste moment. Verder is het westen failliet, duurt nog effe maar ergens over 100 jaar wonen er hier niet zoveel mensen meer.

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:43

Academisch taalgebruik is ook al lang niet meer wat het was. Ooit werden scripties afgewezen vanwege taalfouten.

Tegenwoordig is correct taalgebruik een voorbeeld van wit privilege.

Glasgow Argus | 13-09-20 | 12:01

Het is al lang bekend dat de 'kwetsbaren' juist ontzettend veel toegang tot de zorg hebben (ga maar eens in een willekeurig ziekenhuis kijken). Zorg waar ze - uiteraard - in grote meerderheid niet voor betalen. Het gevaarlijkste aan linksen is dat de feiten niet meer tellen, maar alleen nog het gevoel (links is daarom ook een zéér vrouwelijke stroming), dat wat je wil (Triumph des Wilens is de kern van het linksisme). En dan, als er niet wordt ingegrepen, volgen de genocides, bv omdat je vanwege je bijziendheid een bril draagt.

HoogToontje | 13-09-20 | 12:01

En maar blijven drammen...

Wijze uit het Oosten | 13-09-20 | 12:00 | 1

Volgens mij moet ze gewoon weer eens even stevig gene*kt worden.

OuweOuweLekkerMauwe | 13-09-20 | 12:08

Dus de kwaliteit van zorg wordt beinvloed door je cultuur (lees: huidskleur)?! Zo, dat is een flinke aanklacht. Zou die ooit onderbouwd worden of gaan we er zomaar vanuit?

misty pain | 13-09-20 | 12:00 | 3

Eigenlijk wel heel racistisch.

harry21 | 13-09-20 | 12:05

Het valt me op als ik een wachtkamer in het ziekenhuis zie dat er vooral andere culturen gebruik maken van de diensten van de zorg.

keestelpro | 13-09-20 | 13:29

Ik snap de aanleiding niet. ''inclusiviteit en diversiteit''? Moeten de helft van de infusen LGBT zijn? De bedden moeten naast wit ook zwart zijn? De helft van de aanwezige nachtzusters moeten attack helicopter als geslacht zijn?
Wat wil deze truus nou? Sinds wanneer is geslacht/geloof/geaardheid relevant voor een arts?

Wc-kip | 13-09-20 | 12:00 | 4

Sinds het niveau van de opleidngen hier in NL op het niveau is gekomen van ik ben heel erg zielig.

moetnoggekkerworden | 13-09-20 | 12:44

Als eerste-hulparts is het wel verrekte handig om te kunnen kickboksen, Krav-maga of taekwondo te beheersen, vooral bepaalde groepen van een recentelijk nieuw ras bij de EHBO aankomt, met hun familie en neefjes aankomen.

Jos Tiebent | 13-09-20 | 13:17

@VanBukkem | 13-09-20 | 12:12: nee, niet echt. Mijn eerste keuze voor een arts is er een die geschikt is voor het werk. Kleur of geslacht maakt me niet uit.

Dezenaamhier | 13-09-20 | 13:29
▼ 1 antwoord verborgen

Dze Wok meisjes, leven in een andere wereld en worden in de maling genomen zonder dat ze het merken. Zelfs na een verkrachting vragen ze zich af " wat heb ik fout gedaan".

jan huppeldepup | 13-09-20 | 11:59

Na al die oproepen en initiatieven om de zorg minder inclusief en racistischer te maken, vind ik dit wel een verfrissend tegengeluid.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 11:59 | 3

Desalniettemin is het: jullie worden, niet jullie wordt. Toch nog een puntje van uitsluiting. Sorry.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 12:02

Vind het ook irritant dat je als bezoeker óók elke keer je ariërverklaring moet laten zien.

VP732 | 13-09-20 | 12:04

@VP732 | 13-09-20 | 12:04: tja, had ik hem niet op zak zeg. Ik zeg nog, kijk even in mijn blauwe ogen, meet mijn schedel maar, maar nee hoor! Ik moest weer naar huis om die verklaring op te halen. Anders geen medische zorg, hooguit een spuitje.

J-van-de-Bontekoe | 13-09-20 | 12:39

Radboud Nijmegen weer in de bocht.
Het zal weer eens niet.
Een soort Uni /stadje a la woke Wageningen avant la lettre.
Maar dit, deze inclusieve (klootwoord) woke gekte, >
Probeer mij niet gek te laten maken.
Echter er zijn dagen bij...
En ik heb dus geen haar om uit het hoofd te trekken!

chicago river | 13-09-20 | 11:59

Ja, waarom krijgen patiënten alleen gore spinazie/aardappelen/gehaktbal of gore kip/kerrie/rijst? Er moet ook gore roti en gore pekingeend op het menu!

VP732 | 13-09-20 | 11:58 | 1

Onlangs met mijn oude vader op de eerste hulp beland. Inderdaad is het verzorgend personeel van hoog tot laag eigenlijk blank buiten een verdwaalde dokter en verpleegkundige. De zorgbehoevenden zijn grotendeels(3/4) gekleurd terwijl die maar 1/8 van de samenleving vormen. Een lichte overconsumptie door het geval gratis en een lage drempel waar men dan recht op ziet.

AntiZanicz | 13-09-20 | 17:52

mijn bruine keutel, zegt iets over het stinkende racisme in het algemeen op het toilet.

Willy Keutel | 13-09-20 | 11:58

Opleidingsdirecteur Van der Pol-Pot.

Glasgow Argus | 13-09-20 | 11:57

Zullen we het gewoon bij de eed van Hippocrates houden?

Echt ongekend dit.

OuweOuweLekkerMauwe | 13-09-20 | 11:57 | 2

Dit dus.

Kim-Jung-Un | 13-09-20 | 12:00

Juustem.
Maar dat zal wel een te praktische, nuchtere benadering wezen, in deze emo tijden van Identity Politics en wat al niet voor vergelijkbare bullcrap.

chicago river | 13-09-20 | 12:03

Dit is precies hoe die spionnen stukje bij beetje binnendringen

stipjes | 13-09-20 | 11:57 | 1

5e colonne.

Is dit nog nieuws? | 13-09-20 | 12:05

Nijmegen. 'Nuff said.

Cees Dordtenees | 13-09-20 | 11:56

Dumbing down in de geneeskunde is moord.

RickTheDick | 13-09-20 | 11:56 | 2

Ieder mens heeft recht op leven.

Rest In Privacy | 13-09-20 | 13:54

Dit land is knettergek.

frickY | 13-09-20 | 11:52 | 5

Nee, er zijn lieden in dit land die gek zijn. Annika is er een van.

langzullenweleven | 13-09-20 | 12:22
▼ 2 antwoorden verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl