Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Dit leren DE KINDEREN verplicht over White Privilege in hun 2e jaar Sociologie aan de UvA

Silent and learning jongens.

Sociologie. Ooit dat nobele veld van Max Weber die de vaart der volkeren een beetje probeerde de verstehen. Inmiddels gedegradeerd tot officiersopleiding voor de "legioensoldaten van het ogenblik", zoals Nietzsche de voor ieder vluchtig sentiment vatbare bevolking noemt. Maar goed, bovenstaand is dus geen keuzevak, maar onderdeel van verplicht domeinvak "Intersectionalities: Class, Race, Gender & Sexualities". En daar leren UW KINDEREN dus bijvoorbeeld de onderstaande 46 geloofsartikelen over blank privilege. 

De formulering van punt 2 schijnt alvast wat licht op hoe giftig deze toestand eigenlijk is. "I can avoid spending time with people whom I was trained to mistrust and who have learned to mistrust my kind or me." Wat hier dus staat is dat blanke mensen alleen "getraind" kunnen worden om andere afkomsten te wantrouwen, maar dat mensen van een andere afkomst alleen door ervaring "geleerd" kunnen hebben blanken te wantrouwen. Rigged from the start makkers.

Er zitten heus ook een paar legitieme tussen, maar punt 30 moet ons ook even uitgelegd worden: "If I declare there is a racial issue at hand, or there isn't a racial issue at hand, my race will lend me more credibility for either position than a person of color will have." Want dat is dus gewoon niet waar.

En dan nog even een eervolle vermelding voor punt 39: "I can be late to a meeting without having my lateness reflect on my race." Want dat is gewoon waar natuurlijk, maar dan rest de vraag. Hebben de makkers die 'wel op tijd zijn' die associatie geleerd of zijn ze daarop getraind. Meer ongein na de breek.

En ook deze farce weer

Reaguursels

Inloggen

Dit is bij zoiets als sociologie niet zo vreemd.
In de jaren zeventig was het allemaal marxisme wat de klok sloeg. Nu hebben ze weer andere waanzin opgegraven. Vreemd zijn alleen de mensen die denken dat sociologie een tak van wetenschap is.
Prediker zei het al: er is niets nieuws onder de zon.

JvanDeventer | 02-09-20 | 09:12

Een mens is dus geen individu meer, maar onderdeel van een groep.
Je bent niet sympathiek of onsympathiek, maar wit, geel of zwart.
Daarop wordt je beoordeeld, dus daarvoor wordt je bestraft of beloond.
Wat zou er mis kunnen gaan?

Volgens de UvA moet racistische rancune een belangrijker onderdeel van het universitair onderwijs worden. Een beroemde socialist heeft namelijk eens gezegd; "in oorlog is de mens groot geworden, aan vrede gaat hij ten onder".
En we zien het gebeuren.
Laat de socialisten niet opnieuw roepen "dat hebben we niet geweten".

Dandruff | 02-09-20 | 08:09
-weggejorist-
regenbuit | 02-09-20 | 02:35

Helemaal wat moois. Haatsnol en Hamasliefhebber Arouagh gaat de 2de jaars wat leren. Ook al is ze gepromoveerd dat maakt haar geperverteerde wereldbeeld niet aanvaardbaar. Mogen de studenten zelf kritisch zijn of wordt het ganzelever?

eastender | 02-09-20 | 02:17

Dus deze giftige cocktail moet de toekomstige top van onze natie klaarstomen , houdt mijn hart vast voor mijn lieve kleinkinderen , die nog spits-roeden gaan (leren) lopen !!

regenbuit | 02-09-20 | 01:49

Manifesto of the stupid.
Je hebt straks alleen nog privilege als je een neurolink van Elon Murks geïmplanteerd hebt.
Kun je inpakken met je huidskleuren-fetischisme.

MistaRazista | 02-09-20 | 01:00 | 1

Ook dan niet. Neuralink is er zodat mensen enigszins mee kunnen komen met kunstmatige intelligentie, die ons voorbij zal streven en die ons er uit zal laten zien als aapjes. Aldus sprak Elon Musk.

GeenHeil | 02-09-20 | 01:05

Is dit serieus?

SaintNick | 02-09-20 | 00:55

op de UvA word de volgende generatie luchtfietsers en wensdenkers opgeleid.

Santo69 | 02-09-20 | 00:45

Wijsheid komt met de jaren. In de jaren negentig werd bij psychologie nog onderwezen dat sexy met kleine kinderen gezond is voor zowel het jonge kind als ......
Wat wij nu al weten over deze racistische clubs als BLM en die kinderfeest verpesters van die Ghanezen, is over tien twintig jaar gemeengoed. De wal zal dit stinkende schip keren.

DeEchteWaarheid | 02-09-20 | 00:26 | 2

Ondertussen is Nederland de grootste verspreider van kinderporno ter wereld. En racistische clubs als Antifa en BLM bestaan al sinds de jaren 60. Misschien niet in deze vormen of met deze namen, maar dergelijke clubs bestonden al en ze zijn alleen maar groter geworden. Racistisch links en de bondgenoten daarvan vieren momenteel hun beste dagen op hun hoogste hoogtepunt tot nu toe. Dat zal zich voorlopig nog wel voortzetten.

GeenHeil | 02-09-20 | 00:56

Wordt dus geheid weer 'n "wïr haben es nicht gewüst" krieg op termijn in de EU , doordat men de paden van verdraagzaamheid aan't opbreken is van bovenaf , autochtonen behandelt als tweede-rangs-burgers in de EU-heilstaat ! Hopend dat iemand de stop vindt van 't stinkend-zinkend schip!

regenbuit | 02-09-20 | 02:11

Gelukkig! Hier hebben de CjineZen niet van terug.

Zoltan | 02-09-20 | 00:20

Wat is er mis met Nederlandse of Europese boeken? Als je een volk wilt onderdrukken begin je met de taal te marginaliseren.

Mark Bouwman | 01-09-20 | 23:58
-weggejorist-
Rest In Privacy | 01-09-20 | 23:51

Die UvA studenten kunnen niet eens een spijker in een muur slaan. Leer dat eerst maar eens.

Omebert | 01-09-20 | 23:19 | 2

Dat is wel heel hoog gegrepen.
Laten we beginnen met een deuk in een koud pakje witte boter.

MistaRazista | 02-09-20 | 01:05

Pakje boter op kamertemperatuur laten we de lat niet te hoog leggen zodat ook de allezwaksten kunnen zegevieren

Lt-Kol Kilgore | 02-09-20 | 07:55

Leren de studentjes dat deze kreten waarheid zijn of leren de studentjes nadenken over de waarheid van deze kreten?

KritischeKrikker | 01-09-20 | 21:42

Sociologie is van meet af aan vergiftigd met marxisme en is een symptoom van het verdwijnen van de empirische wetenschap, zoals bijv ook sociale geografie, culturele antropologie, theologie, islamologie, klimaatwetenschap, genderwetenschap.

Cepalislam500mg | 01-09-20 | 21:31

Kan de burgemeester van Utrecht bij het OM deze rassenleer juridisch laten toetsen? Graag.

Koonkluk Huis | 01-09-20 | 21:27

Dat is toch de club waar Gloria W. 'werkt'? Allang moreel failliet

Otto Normal | 01-09-20 | 21:25

punt 1 is absoluut waar! Als blanke kan ik contact met anders gekleurde mensen vermijden. De keerzijde is: 2 jaar geleden had ik dat niet nodig gevonden. Na 2 jaar geïmporteerde indentity politics dus wel. Laat die racisten maar lekker in hun eigen sop gaarkoken.

EenGoedBegin | 01-09-20 | 21:14 | 1

Door niet naar buiten te gaan bedoel je? Iedereen kan zichzelf isoleren.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 21:40

Privilege has no colour. Privilige is privilige.

muppet020 | 01-09-20 | 21:03 | 3

Oh God, komt spuit 11 aanzetten.

GeenHeil | 01-09-20 | 21:05

Heeft wel gelijk

Otto Normal | 01-09-20 | 21:28

@Otto Normal | 01-09-20 | 21:28:

Oké, als je er serieus over wil doen, dan doe ik mee.

Privileges zijn vaak afhankelijk van (familie)banden of van bepaalde specifieke kwaliteiten. Wil je weten hoe het zit met privileges? Kijk naar de perikelen rondom Barcelona en Messi.

GeenHeil | 01-09-20 | 21:41

White privilege bestaat niet in Nederland.

Rennieflox | 01-09-20 | 20:57 | 3

Ik heb net zo min controle over mijn omgeving als de buren. Het zit hier vol met mohammedanen die ik graag niet in mijn buurt had.

Ik heb dus geen privilege?

Rest In Privacy | 01-09-20 | 21:12

bestaat moslim privilege in Nederland ???????

speed48 | 01-09-20 | 23:17

Jawel. Blank wijntje en stukkie pizza.

inCol | 02-09-20 | 00:20

Wat heb ik genoten toen ik die Benny door zn kop knalde in FO:NV.

Haatejaculaat | 01-09-20 | 20:52

E. Durkheim kijken zonder normatieve oordelen, trachten dan toch.

Ach de goede oude tijd

zokanhetookja | 01-09-20 | 20:43 | 1

Dit race gedoe lijkt mij just another brick in the wall

zokanhetookja | 01-09-20 | 20:46

In Afrika heb je Black Privilege en in Azië heb je Asian Privilege. Eigen soort heeft meer de voorkeur. Je ken je eigen soort het beste. Je kan het zelfs terugbrengen tot regio. Een Amsterdammer voelt zich sneller verwant met een Amsterdammer dan met een Lutjebroeker en vice versa. Het is bekend volk dus sneller vertrouwen. Is dat erg, is het iets nieuws, is het racistisch? Neen.

EmilioEsteves | 01-09-20 | 20:39 | 1

Is dat een privilege? Neen.

Rennieflox | 01-09-20 | 20:59

Zwarte snowflakes bestaan dus.

Toos Bevergeil | 01-09-20 | 20:36 | 1

Beetje nat en drassig in de berm, van die vieze aangereden sneeuw.

Arie Boom-SWA | 02-09-20 | 07:20

Leuke samenzweringstheorie hebben ze er van gemaakt.

schedewindje | 01-09-20 | 20:24

Dat hele white privilege is activisme in een wetenschappelijk sausje. De doodsteek voor wetenschap. Het gaat er namelijk niet om of jij een goede wetenschapper bent, maar dat jij de juiste mening uit, een meningendictatuur waarbij degene met de fanatiekste bek op de beste plek komt

Rest In Privacy | 01-09-20 | 20:22 | 1

Zo gaat het natuurlijk wel. Schijnt bij de Vakgroepen Politicologie ook een groot probleem te zijn.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 20:53

Ik krijg hier een ontzettend naar "Joop" gevoel bij.

MijnEerlijkeMening | 01-09-20 | 20:10
-weggejorist-
DutchJudas | 01-09-20 | 20:05

Geen nieuws dit toch? Als je Sociologie etc gaat studeren ipv een vak te leren kun je weten dat al dit soort propaganda door je strot wordt geduwd

Diederik_Ezel | 01-09-20 | 19:59 | 1

Iedereen weet dat behalve de scholieren in kwestie zelf. Die vinden zichzelf intellectueel, progressief en ruimdenkend.

Joris Beltsin | 01-09-20 | 20:02

De witte man is slecht beeldvorming leidt tot dagelijkse aanvallen (en zelfs moorden) op "witten", dat vervolgens grotendeels uit het nieuws gehouden wordt. Lukt dat niet, dan kan het nieuws nog zeggen dat het slachtoffer een "white supremacist" was, en daarmee impliceert dat je die toch wel mag vermoorden.

johndeer | 01-09-20 | 19:57

De tweede van links, met die blauwe broek, dikke pens en afgezakte tieten. Die is straks zeer geschikt op Defensie of Onderwijs.

Leffe Blonde | 01-09-20 | 19:53

De hele wetenschap der sociologie is rigged want vanaf het begin gedomineerd door marxistische zeloten.

Joris Beltsin | 01-09-20 | 19:53

Voor de usual suspects hier bij GS. Dit. Dit is wat de westerse gemeenschap ontwricht. Het marxisme wat jonge mensen door de keel geduwd wordt. Universiteiten die jonge mensen ophitsen om hun eigen land te haten. Hun eigen bevolking te haten. Nu hoor je de ontkenners van de mars door de instituties niet. Gewoon Trump de schuld geven. En Wilders. En Fortuyn. En Janmaat. Gewoon iedereen die globalisme en massa immigratie uit intolerante islamitische landen bekritiseerd, voor racist, fascist of xenofoob uitmaken. Lekker inclusief te wezen. Lekker divers te wezen met uitsluitend links denkende wappies. Maoïstisch gedachtengoed met idem handelswijze. Zie hoe in Portland nietsvermoedende restaurantbezoekers gedwongen werden hun rechter vuist in de lucht te steken. Puur fascisme. Van antifa. Maoïsten dus. Door indoctrinerende “neutrale” en “objectieve” leraren en professoren in het hoofd gepropt. Elke keer met leugens het debat willen sturen. En Trump staat ze in de weg. Gelukkig. En de linkse kneuzen staan natuurlijk weer te stampvoeten als een stel peuters die hun zin niet krijgen. En naar gebouwen te schreeuwen. De media, de ambtenarij, de uni’s, kortom zelf het establishment zijn en dan toch de beeldvorming niet meer kunnen bepalen. Life is a bitch, TDS-ers. Ingehaald door de realiteit en gestopt door onze oranje blonde oppergod Drumpf. Veel plezier straks met je diploma. Kun je lekker werken bij de Gloria Wekkers van deze wereld. Vaste gast worden als “expert” bij npo “discussie”programma’s. De wereld duiden. En ondertussen uitgescheten worden door iedereen die eraan mee moet betalen.

RtotheB | 01-09-20 | 19:48 | 2

Hear hear

Jankvogel | 01-09-20 | 22:17

De inquisitie was vroeger Room(s)blank , en is duidelijk van geloof/kleur veranderd .

regenbuit | 02-09-20 | 02:32

Om in UvA stijl te blijven ook maar even in het Engels dan; It’s okay to be white.

benjeallanggek | 01-09-20 | 19:43 | 1

Blank

Ruif_Vuller | 01-09-20 | 20:39

Dat hele white privilege is gebaseerd op jaloezie; licht gekleurden waar hier (nederland) eerder dan donkerder gekleurden.

De kans dat je een lichte smoel ziet in reclame, krant, tijdschrift etc is daarom erg groot. De kans dat je collega’s, baas, klanten lichter gekleurd zijn ook. Ook erg grote kans dat je buren, dorps/stadsgenoten het zijn.

Dat werk, geld, land is er niet zomaar; daar is hard voor gewerkt, oorlogen voor gevoerd etc. Mijn opa werkte in een magazijn, was schoenmaker en verkocht stroopwafels op markten.

Nu wel men dus op basis van ral kleur sneller een deel van de koek en macht hebben. Als dat geen racisme is, dan weet ik het niet meer.

BenDeLier | 01-09-20 | 19:43 | 3

Klopt als een bus Ben!

benjeallanggek | 01-09-20 | 19:45

Dat stukje niet gezien in het Schotse parlement? Die vonden het een bewijs van racisme dat in Schotland op alle belangrijke posities witte mensen zaten. Om vervolgens te zwijgen dat de bevolking 96/97 % blank is. Bizar. En dat zijn dan de politici van dat land.

RtotheB | 01-09-20 | 19:58

@RtotheB | 01-09-20 | 19:58: Precies alle onderscheid wordt gelinkt aan huidskleur terwijl dat niet de werkelijke reden van het onderscheid is.

Rennieflox | 01-09-20 | 21:02

Iedere person of colour krijgt toch tyfus tering de plaatsvervangende schaamte als het net lijkt alsof dit die person of colour verantwoord?

Man iedereen krijgt hier toch de ongelofelijke cringe kromme tenen van? Driewerf vies bah!

Schwanzeleber | 01-09-20 | 19:29 | 1

Ja.. Ja.. en nog eens ja! Licht tintje door beetje Indo bloed. Nooit bij stil gestaan. Nu beschaamd en in de war. Ook boos en depri! Verdomme! Ik wil dit niet! Echt niet!

lezeres | 01-09-20 | 21:34

Ik denk dat alleen echte racisten dit soort lesmateriaal begrijpen en er een logica in zien.

sjef-van-iekel | 01-09-20 | 19:25

Was op vakantie en ben nu licht getint, valt dat onder rasvereniging?

H0lland | 01-09-20 | 19:17 | 4

Wil je nu een uitkering?

Stijlicoon | 01-09-20 | 19:31

Op dit begrip is de westerse wereld gebouwd sinds wo2. Immers bestond het grote niet door de samensmelting van allemaal verschillende culturen. uuh nee dit waren grotendeels culturen met dezelfde oorsprong namelijk eu maar met kleine nuances.
Maar t paste wel in t wereldbeeld en de afbraak vd koloniën waarbij grote groepen eu binnen kwamen ipv andersom. Nouja t is een tijdje goed gegaan en t is een verrijking van de keuken maar overdaad is zelden goed en inmiddels staat er geen rem meer op de massamigratie en gaat t ook niet meer om enigzinds gedeelde of overlappende culturelen. Nee hoe meer en afwijkender hoe beter. Want alleen de goede culrele elementen zouden dan boven komen drijven of zoiets. Nou niet dus...

Flow82 | 01-09-20 | 19:44

@Flow82 | 01-09-20 | 19:44: Ah wat zachbi.... hou mijn nektas vast broer. Excuus, ik sla door in de cultural appropriation.

MijnEerlijkeMening | 01-09-20 | 20:06
▼ 1 antwoord verborgen

Je zou maar eens UvA op je CV hebben staan en solliciteren bij een niet-links overheidsorgaan.... over een jaar of 20....

Nederlanddraaitdoor | 01-09-20 | 19:08 | 1

Over een jaar of twintig zijn de overheidsorganen letterlijk links geprogrammeerd. Kunstmatige intelligentie gaat nog eens groot worden. Elon Musk gaat ons redden door ons naar Mars te brengen. Dus wees gerust. Alles komt goed.

GeenHeil | 01-09-20 | 19:27

Ik ben al tijden geen blanke meer. Ik ben heel erg licht getint. Bevalt goed.

oplichter | 01-09-20 | 19:05

Behoorlijk divers clubje schrijvers:
2 joden* en een Marokkanse socialistische Hamas fan.

Michael S. Kimmel en Abby L. Feber zijn Joods.
www.chronicle.com/article/learning-to...
en.wikipedia.org/wiki/Michael_Kimmel
.
Miriyam Aouragh is een socialiste en uitgesproken hamas fangirl.
nl.wikipedia.org/wiki/Miriyam_Aouragh...

Socialisten / marxisten, moslims, Joden, allemaal haten ze blijkbaar de blanke witte man. (en ook vrouw, maar die willen ze onderwerpen).
Als je een persoon tegenkomt die zich anti blanke man uitspreekt en je Googled op wie ze zijn is het 8 van de 10 keer één of combinatie van bovenstaande groepen. Als het een organisatie is zitten deze mensen in het bestuur en ontvangen ze geld van de Postcode Loterij waar 3 miljoen imbecielen uit hebzucht en fear of missing out maandelijks aan mee doen.
www.postcodeloterij.nl/goede-doelen
Zo betalen deze mensen ook mee aan cultuursloperij, debilisering van de maatschappij, omvolking en klimaat paniek.

Historisch gezien zijn wij het superieure ras (gemiddeld). Wij liepen / lopen millenia voor op andere rassen / continenten. Hier trots op zijn, dit uitspreken en willen behouden maakt je tegenwoordig helaas een fout mens in de ogen van vele.

Je mag blijkbaar alleen trots zijn op je land als het een achterlijk land is of op je cultuur als deze achterlijk is.

*dit is een constatering, het benoemen van feiten zonder oordeel, dus geen antisemitisme.

der Schmutz | 01-09-20 | 18:57 | 3

Je vergeet Mesopotamie, China, India. Waar de blanken begonnen te shinen was met de Verlichting, scheiding van Kerk en Staat, Industrialisatie, aangespoord door Darwinisme en Calvinisme. Superieure cultuur? ja. Superieur ras? Nee.

Risingson | 01-09-20 | 19:13

@Risingson | 01-09-20 | 19:13: Die verlichting is met de komst van de identity politics dus afgelopen. Binnenkort herhalen de middeleeuwen zich en is de chineese cultuur de superieure cultuur.

EenGoedBegin | 01-09-20 | 21:21

@EenGoedBegin | 01-09-20 | 21:21: Leest u dan de verlichting nog eens na. Die zette zich af tegen de Europese cultuur.
Daar is het zaad en wij oogsten.

Arachne | 02-09-20 | 01:44

Rassenleer is weer helemaal terug na 75 jaar. Alleen wordt het nu gedoceerd aan een universiteit en kan je er zelfs een graad mee halen.

Burgerzaken | 01-09-20 | 18:54

We zouden een nieuwe universiteit moeten oprichten, waar je nog ècht wat leert i.p.v. dit racistische geleuter.

DeterioraSequor | 01-09-20 | 18:53

Ik heb ooit nog sociologie gestudeerd aan de UvA. Dat was toen nog echt studeren, leren fatsoenlijke stukken schrijven, argumenteren. Ethiek ging over vragen als wat je als wetenschapper zou doen als je een onderzoek moet doen voor bv Greenpeace en de uitkomst is eigenlijk niet zo passend bij wat je weet wat Greenpeace wil?
We hadden goede docenten die echt met wetenschap bezig waren, en beseften dat in de sociale wetenschap er vaak niet een grote theorie te ontwikkelen is, dat er verschil is met de natuurwetenschappen.

Doodzonde.

Nuuk | 01-09-20 | 18:53 | 2

Heb je nu het gevoel dat jouw diploma minder waard geworden is omdat de UvA een klap van de molen gekregen heeft?

Stijlicoon | 01-09-20 | 19:36

@Stijlicoon | 01-09-20 | 19:36:
Dat niet. Toen was toen, nu is nu. Ik vind het wel jammer dat een goede en interessante studie zo in verval is geraakt.

Nuuk | 01-09-20 | 20:44

Ik mis het uitstekende boek over de Nederlandse slavenhandel van Professor Piet Emmer op die lijst.
Oops! Sorry, my bad. Verkeerde universiteit. Lijst is van de UvA. Daar krijg je inderdaad al een bul als je weet hoe de koffiemachine werkt.

Basil Fawlty | 01-09-20 | 18:51 | 4

Piet Emmer is man. En zijn boek is mansplaining. Dat mag niet op de UvA.

Stijlicoon | 01-09-20 | 19:38

Piet werd in de Volkskrant door Gerri Eickhof een racist genoemd.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 20:54
▼ 1 antwoord verborgen

Snelcursus slachtofferschap. Jezus Mina.

SaintNick | 01-09-20 | 18:45

Pffff... ik word er zo moe van, en het is ook zo voorspelbaar.

Ik dacht, is er nog wat te lachen op de Joop, jawel hoor:
Politie Los Angeles schiet zwarte man dood na overtreding op fiets.

Dus ik denk, ha, die zal wel wat méér uitgevreten hebben (zo ben ik geprogrammeerd).

En ja hoor, na het hele artikel gelezen te hebben blijkt hij een agent in zijn gezicht geslagen te hebben, en had hij een half-automatisch wapen bij zich.

Da's blijkbaar heel normaal voor mensen van de Joop.

joop.bnnvara.nl/nieuws/politie-los-an...

Papa Jones | 01-09-20 | 18:38

Dit is toch een checklist voor mensen met een migratieachtergrond die willen weten in welk land ze zich wel zouden thuisvoelen?

Selassie | 01-09-20 | 18:35

Maar gelukkig betreft dit een studie waar je verder toch niks mee bereikt dus deze schaapjes blijven onschadelijk, ondanks het vergif dat in ze word gestopt. . Dat hoop ik althans.

Hommel | 01-09-20 | 18:33 | 2

Mis! In de VS is een hele diversiteitsindustrie ontstaan, die zich overal in machtsposities wurmt met een strategie die de maffia "protectiegeld" zou noemen. Als je geen "diversiteitsofficier" aanneemt (voor veel te veel geld) dan loop je het risico om als bedrijf voortdurend aan de schandpaal genageld te worden. Deze "diversiteitsofficier" wurmt vervolgens potentieel verzet tegen "social justice" het bedrijf uit en vervangt ze door vriendjes aan te nemen. Als er voldoende vriendjes binnen het bedrijf zitten, dan wordt het bedrijf aangepast om social justice ideologie te verspreiden ten koste van de winstgevendheid van het bedrijf. "Get woke go broke" wordt dat genoemd. Dit vindt de laatste tijd bijvoorbeeld op grote schaal plaats in Hollywood, vandaar dat er de laatste tijd zoveel slechte films en series gemaakt worden in wat ooit populaire franchises waren.

petersteenkamp | 01-09-20 | 19:04

@petersteenkamp | 01-09-20 | 19:04: Hollywood is altijd uiterst liberal geweest, het kon alleen niet onverbloemd naar buiten komen. Hollywood heeft het zelf gepromoot.

Arachne | 02-09-20 | 01:40

Brrr, wat is dit eng. En alles in ´t Engels, dus die arme schapen mogen niet eens meer in hun eigen taal denken. Doodeng, wat dit voor zombies gaat kweken...

Zenzeo | 01-09-20 | 18:32 | 3

Verwachten dat BIPOC de Nederlandse taal machtig zijn is hartstikke kolonistisch natuurlijk

Graftak | 01-09-20 | 18:40

@ZOMG | 01-09-20 | 18:47: Sorry in social justice ideologie is opkomen voor Inheemse Nederlanders racistisch. Want blank.

petersteenkamp | 01-09-20 | 19:08

Was ik maar zwart. Dan kon ik heel veel meelij hebben met mezelluf, tirades houden tegen blanke mannen, en ondertussen heel erg hard genieten van al die mooie dingen die blanke mannen hebben uitgevonden. Zoals de microwave. Of de televisie. Of vaccins.

Zeddegeizot | 01-09-20 | 18:31 | 2

En daar ook nog eens flink wat subsidies mee opstrijken!

Graftak | 01-09-20 | 18:44

Is een mooi nummer van. Titel is iets van, want to be a ni&&er for one day.

Rotterdammert1965 | 01-09-20 | 19:35

Ik ben blank en zover ik kan terugkijken heeft mijn familie nooit slaven gehouden. Mijn vader is wel slaaf van de Duitsers geweest. En net als ik was hij ook werkslaaf. Oprotten dus met dat white privilige gezeik. Ga werken. Of als je dat niet kan, ga dan koken mens.

Nivelleermarionet | 01-09-20 | 18:30 | 1

Mijn opa is dat in principe ook geweest. Hij werd opgehaald, en te werk gesteld op een Duitse boerderij. Die Duitsers zijn 40 jaar later nog op zijn begrafenis geweest. Maar ja, mijn opa is dan ook geen Sylvana...

Drunken_Pumpkins | 01-09-20 | 19:29

Puntje 6
Opsporing verzocht

Is dit nog nieuws? | 01-09-20 | 18:30

Het is allemaal erg Amerikaans. Wat op zich een ontzettend interessante onderwerp van studie zou wezen: het verschil tussen Europese en Amerikaanse opvattingen wat dit betreft. Maar ja, dat vereist wel echt werk doen, natuurlijk.

konjodebonjo | 01-09-20 | 18:25

Een compleet circus in dergelijke faculteiten.
Vrij duidelijke welke kant dit op gaat, het tegenovergestelde van wat alle Sunny's, Akwasis en professoren Sociologie willen. Dankzij hen, en hun hardnekkige neiging om van ALLES een racistisch probleem te maken. De focus op ras werkt twee kanten op. Maar goed, mensen zijn nooit zo sterk in het verder kijken dan hun lijkbleke dan wel gitzwarte neus.

Nederland80 | 01-09-20 | 18:17 | 1

Ik vrees dat dit juist precies is wat ze willen.

ZOMG | 01-09-20 | 18:51

En dit betreft dus alleen nog maar het voor iedereen verplichte deel!

Hoe denk je dat vakken er uit zien, waar de crème de la crème zich voor opgeeft?
Dus het vrijwilligerskorps van gutmensch, marxist en (100%) antifa?
(Linda Duits, Renée Römkens...

michelpen | 01-09-20 | 18:10

3voor12.vpro.nl/artikelen/overzicht/2.... Toevallig gister weer even verdiept in Nina Simone waar ik een fan van ben. Legendarisch talent. Lid van de Black Panthers toen BLM nog niet bestond. Manisch depressief geworden zonder geld en vooruitzichten.... Weer op de been geholpen door een blanke Nederlandse man uit Nijmegen waardoor ze weer een goed leven had en redelijk stabiel en gelukkig. Omdat het hier nogal koud was is ze naar Afrika gegaan en toen was haar sprookje voorbij en ging het bergafwaarts. Metaforisch en tragisch.
Maar dit is natuurlijk wel Amerikaanse historie waar je kippevel van krijgt... www.youtube.com/watch?v=cvwlPKCfkIM

Premier Trutte | 01-09-20 | 18:10 | 1

Manisch depressief wordt je niet, dat ben je. Het ligt eraan wanneer het naar buiten komt.

Arachne | 02-09-20 | 01:38

UvA is één groot s(t)inkhole.

revolte | 01-09-20 | 18:09 | 2

Doen ze daar ook aan activistisch linkse wiskunde (2+2=5)? Dat zou een hoop verklaren.

inCol | 01-09-20 | 18:30

@inCol | 01-09-20 | 18:30: Nee, ze doen daar 2+2 = 3. Want ze vinden het altijd te weinig.

Premier Trutte | 01-09-20 | 18:34

In dat lijstje staan veel zaken die van toepassing zijn op de meeste autochtone Nederlanders. Ook enkele die er niet thuishoren maar im grossen ganzen past het vrij naadloos. Inderdaad, we hebben als blanke autochtonen ons nauwelijks druk te maken over onze etniciteit, als het aankomt op dagelijkse en triviale zaken. We staan er gewoon nauwelijks bij stil en als je gekleurd bent, zal zeker een aantal van deze punten je bewust maken van die afwijkende huidskleur.

Nou ben ik niet zo van de oppression olympics, maar er is ontegezeglijk een waarheid te vinden in de stelling dat er een "white privilege" bestaat.

Dan de vraag waarom dit in het curriculum staat: Het is een actueel thema in de sociologie en daarom alleen al verdient het studie.

Beste_Landgenoten | 01-09-20 | 18:08 | 3

Daar heeft u een punt, maar mijn grootste vraag is hoe dit gedoceerd gaat worden: gaat dit besproken worden ("wat is intersectionaliteit, waarom is het nu actueel?", of wordt het als waarheid naar binnen geramd? Heeft iemand daar meer informatie over?

ZOMG | 01-09-20 | 18:28

Die waarheid zal wel meevallen. In die studie wordt evengoed aandacht besteed aan allerlei andere fenomenen, communisme, kapitalisme, genocide, noem maar op. Niet als levensopdracht. Maar als wetenschappelijk te bestuderen verschijnsel. Daar is die studie voor, het is geen beroepsopleiding.

Beste_Landgenoten | 01-09-20 | 18:57

Is dat niet hetzelfde voor een blanke in China en Afrika? Asian privilege en black privilege.

Rotterdammert1965 | 01-09-20 | 19:39

Misschien ook eens les gaan geven over zwart privilege - zouden per definitie niet racistisch zijn, en links privilege - wanen zich moreel superieur.

Short | 01-09-20 | 18:01 | 3

Zwart privilege: niemand kijkt raar op als je te laat komt, je werk niet af hebt, je 5 kinderen bij 6 vrouwen hebt, geen alimentatie betaalt, iedere dag gefrituurde kip vreet met een blikje Fernandez, je over racisme jammert omdat je slachtoffer bent van de boze blanke man etc etc.

_pacman_ | 01-09-20 | 18:04

Zwart privilege: racisme. Overal witte mensen de schuld van geven.

Hommel | 01-09-20 | 18:35

Als je je kind naar een dure universiteit stuurt wil je waar voor je geld. Dat krijg je op de UvAardappelkeeltje overduidelijk niet.
Erger nog: het kind in kwestie wordt wellicht gekneed tot een blind hatende anti-Trumper annex racisme- en/of seksismeschreeuwer, die zijn of haar oksels en sokken niet op tijd wast en wiens grootste wens het is te werken bij de NPO.

SIogra | 01-09-20 | 18:00

Ik vind het helemaal prima dat dit soort onderwijsinstellingen bestaan, maar het probleem is dat ze niet erkennen dat ze politiek links georiënteerd zijn. Hetzelfde geldt voor de media, helemaal prima, zo’n NU, maar ze pretenderen objectief te zijn. Dàt is het probleem, niet het bestaan van linkse instellingen op zichzelf.

JackStick | 01-09-20 | 17:59 | 4

Ze pretenderen dit niet. Ze geloven het. Het ware geloof, zeg maar.

Canis.bonus.es | 01-09-20 | 18:21

@JackStick | 01-09-20 | 18:21:

Nee, ook niet, want dan erken je dat links echt iets is en links zou niks moeten en mogen zijn. Links hoort thuis in de feestwinkel, waar je clownsneuzen, nepdiploma`s en andere rotzooi voor een prikkie kunt kopen.

GeenHeil | 01-09-20 | 18:42
▼ 1 antwoord verborgen

Toevallig een paar draadjes hiervoor er over gahad:
Vroeger dacht iedereen Ned 1,2 of 3. Tegenwoordig heeft iedereen een eigen mening soms door een inductrinatie uit de holen van het internet . Meningen zijn bovendien over het algemeen geen objectieve constateringen maar strategieën uit eigen of groepsbelang. Uit dat belang laten de meesten niet graag hun 'mening' vallen.
Geef in een groep mensen er eente een pot met meer geld en de rest niet. Iedereen vindt het sociaal en verplicht dat je dat extra deelt met de groep. Geef iedereen een pot met extra geld en een paar niet en iedereen vindt ineens dat je er zelf voor moet werken. Zie hier de opkomst en neergang van de PvdA. BLM, religieuze binding, sociale cohesie, socialisme en alle ismen erbij zijn niets anders dan pogingen en tactieken om de groep te bevoordelen ten opzichte van de andere groep.

Premier Trutte | 01-09-20 | 17:57 | 2

U zit er naast. Je hebt inderdaad opportunistisch links en opportunistisch rechts. Wellicht is dat het gros. Maar je hebt zeker ook ideologisch links (veel enger) en filosofisch rechts (de realiteit is leidend). Van die laatste groep hebben we er meer nodig in de wereld.

Joostmochtnietsweten | 01-09-20 | 18:10

Nummer 15. Ik heb mijn vrouwelijke kinderen wel degelijk bewust gemaakt van lastige sissers.

inCol | 01-09-20 | 17:57

Mooi man, om voor die ongein een flinke studieschuld aan te gaan. Succes met huizen zoeken in de toekomst met zo'n schuld. Je kan vast ergens een pandje kraken als je een GroenLinks gemeente uitzoekt maar je moet op je knietjes je plekje wel afstaan zodra er iemand van We Are Here en met een kleurtje zijn plek opeist, vuile geprivilegieerde blanke.

Deflatiemonster | 01-09-20 | 17:50

Jeetje wat een zonde van je tijd en geld...

Masteryu | 01-09-20 | 17:45

Als hier niet heel snel aan de noodrem wordt getrokken, dan voorzie ik straks de eerste lynchpartijen op blanken. We glijden erg snel af naar een samenleving, waarin de blanke per definitie fout is, en andersgekleurden het volste recht hebben om daar gruwelijk mee om te gaan. Een soort Yezidi's, maar dan in het Westen. (Sorry voor deze vergelijking, maar ik kan het niet anders vergelijken.) Tel daar ook nog de haat tegenover Westerlingen die wordt verkocht in de gemiddelde moskeeganger, en je gaat een gruwelijk giftig en explosief cocktail krijgen. Mijn referentiekader is de Balkanoorlog, waarvan men ook massaal liep te wensdenken dat het zo'n vaart niet zou lopen. 4 jaar later waren er honderdduizenden doden gevallen. En we weten allemaal, dat de geschiedenis keer op keer op keer herhaald.

Klappernoot | 01-09-20 | 17:42 | 2

En jij ziet daar een probleem in? Nou, ik ook. En nu? Man, doe er gewoon vrolijk aan mee. Dat is een verademing. Gooi je haren los, plunder een kledingwinkel, gooi een baksteen naar een politieagent, knuffel een bomgordelterrorist, heet hem welkom in jouw land, ga mee met de golf, doe gek. Voor je het weet is het over met de pret.

GeenHeil | 01-09-20 | 17:55

De Balkanoorlog (weer eentje waar we ingeluisd zijn) is een bloedbad geworden, omdat Bill zo nodig de boel plat moest bombarderen. Precies toen het Monica schandaal losbarstte en de aandacht afgeleid moest worden. Het schijnt zelfs zo te zijn dat Hillary de Balkan "gecorrigeerd wilde hebben" en dat Bill nog iets goed te maken had bij Hillary.

Arachne | 02-09-20 | 01:34

En zo maak je dus krijsende zwakkelingen die met het vuistje in de lucht staan. Een stapje verder en de gaskranen gaan open om al die witte racisten uit te roeien.

TheBigKirth | 01-09-20 | 17:40 | 2

Eerst een symbool (ster?) op je kleding, dan winkelruiten ingooien, en dan de razzia's...

Zenzeo | 01-09-20 | 18:35

@Zenzeo | 01-09-20 | 18:35:

Maar nu beginnen we in medias res, bij de winkelruiten. De symbolen zijn niet nodig. Je bent zelf een symbool, door wat je bent. Je hebt een huidskleur en je draagt normale kleding, je hebt een baan en een huis. Meer is er niet nodig. Je bent een blanke werkende man of je bent daaraan gerelateerd, bijvoorbeeld omdat je de vrouw of een kind bent van een blanke werkende man. En dus ben je een prooi.

GeenHeil | 01-09-20 | 19:16

En laten we het ook eens hebben over de privileges die mensen-met-een-bovengemiddeld-IQ hebben.

Mr. Happy | 01-09-20 | 17:40 | 4

Ik weet niet, Ik beschouw me niet als een heel slim persoon, simpelweg omdat er meer is wat ik niet weet dan wat ik wel weet. Maar ik denk wel te mogen zeggen dat ik meer kan en doe als de gemiddelde student op de UvA, en alles wat daar verzonnen wordt beschouw ik als een best grote, dure grap. Ik kan de dingen die ik verzin tenminste ook nog maken, en daar houd het bij de studenten mee op, die verzinnen utopieën die niet uit te voeren zijn.

brie-de-penis | 01-09-20 | 18:02

@GeenHeil | 01-09-20 | 17:48: Ik ken de nodige mensen die zeer slim waren, maar dan alsnog hard op hun plaat gingen, o.a. door geen inzet, drugs en domme pech.

ZOMG | 01-09-20 | 18:45
▼ 1 antwoord verborgen

Vroeger, in de jaren '70, had de "sociale academie" al een bedenkelijke reputatie. Een bolwerk voor blowende PSP-ers, met een spijkerjack waar uit het borstzakje zo'n halve buil shag zichtbaar was. Kun je nagaan hoe lang dit proces, het Marxistisch omvormen van de maatschappij, al aan de gang is. De omvorming lijkt nu zo'n beetje te worden voltooid, het Cultuur Marxisme heeft zijn einddoel bereikt. En wij, de gewone mensen, hebben 50 jaar zitten slapen, en hebben het allemaal laten gebeuren.

Motleycrew | 01-09-20 | 17:37 | 6

Ja, ho even, ff dimmen graag. Ik heb ook zo'n beetje m'n hele leven (ook nu nog) een spijkerjack aangehad met een pakje Brandaris erin (tot m'n hartaanvalletje in 2017), maar heb wel 7 - schrijve zeven - jaren beroeps bij de Koninklijke Marine op m'n naam staan. Wilt u mij dus niet gelijk in de PSP-hoek drukken, aub? Dank u.

Kinkfactor | 01-09-20 | 17:46

@Motleycrew | 01-09-20 | 17:45: Nou ja, sommigen van hen zijn denk ik (stiekem) niet blij met al die anti-blanke resentimenten uit de linkerhoek tegenwoordig, omdat ze weten dat het hen in principe ook de kop kan kosten, voor zover ze niet al veilig zijn met hun pensioen. Han van der Horst op de Joop is er zo eentje, die sputtert wat tegen bij de linkse identiteitspolitiek. Ook denk ik dat er nogal wat van die generatie zijn die 'm knijpen bij de metoo beweging, omdat ze nog wel eens relaties aanknoopten met studentes. Hoe dan ook, mocht het ze de kop kosten dan is dat in ieder geval nog enige gerechtigheid.

Tashtego | 01-09-20 | 17:50
▼ 3 antwoorden verborgen

Ik ben aardig in de war geraakt van al die sociologische regels. Minstens de helft ervan ervaar ik ook, als eenzame blanke jonge vrouw in 020-GAZA.
Voor de rest: Ik denk dat de situatie aan de universiteit van Lagos, Nigeria ongeveer omgekeerd evenredig is aan de onze, en de regels dus omgekeerd evenredig van toepassing zijn. Wij blanken zijn nu eenmaal met 80 % vd bevolking het dominante ras hier. Wen eraan, sterf of rot op.

BenPakdee | 01-09-20 | 17:36 | 1

Nou ik kan je zeggen dat je dadelijk als eenzame blanke oude vrouw zelf de minderheid bent.. doe je taak wees niet eenzaam en fok er op los.

Herr_Kalashnikov | 01-09-20 | 17:46

Vraag 30 lijkt me niet zo inclusief geschreven. Wat moet een PoC hier mee?

Mr. Happy | 01-09-20 | 17:34

Kan iemand de UVA even gaan uitleggen dat we hier in N.e.d.e.r.l.a.n.d. zijn en niet in de States? Daarom moeten ze heel rap ophouden met de Amerikaanse geschiedenis en al haar relevante rassenproblematiek één-op-één over te poten naar dit land en te doen of het ònze geschiedenis is. Dit land is van oorsprong blánk, haar inheemse inwoners zijn blánk. Dus ja, je ziet hier héél veel blanken. Net zoals je in China héél veel Chinezen zult zien indien je daarheen zou verhuizen. Daarom alleen al is Punt 6 het toppunt van tekstboek, jawel, racisme. Want volgens de lesstof van de UVA mag gelijk welke inheemse bevolking ter wereld zich dus vertegenwoordigd zien, behálve als die inheemse bevolking blank blijkt te zijn. Dan is het ineens 'institutioneel racistisch' en moet het 'divers' worden. Laat me eens een kloosreed wagen aan wat genoemde punten:

1; Ja, dat heb je hè wanneer je als inheems blanke Nederlander in Nederland bent.

2; Hier in Nederland wordt echt niemand wantrouwen naar andere groepen aangeleerd. Wat je wèl ziet is dat mensen zich na decennia van onmin en ellende gaan distantiëren van bepaalde groepen. Dit hebben die groepen over zichzelf afgeroepen door hun constante onhebbelijke en ondankbare gedrag naar het land en de bevolking toe die ze alles gaven.

3; Dit geldt dus echt bij lange na niet voor alle Nederlanders, ongeacht hun huidskleur. Drogreden.

4; Ook dit is dus geen enkele vanzelfsprekendheid, ongeacht je huidskleur. Probeert u het nog eens.

5; Ook dit is niet waar. Ooit was dit inderdaad een vanzelfsprekendheid in dit land, maar vraag de vele vooral inheemse meisjes en vrouwen nog maar eens hoe veilig zij zich op straat of in een winkel wanen heden ten dage.

6; Tja, je bent in een van oorsprong blank land, dus ja, dan zie je een hele hoop blanken.

7; Nederland is met veel bloed, zweet en tranen door de eeuwen heen opgebouwd door haar inheemse bevolking. Er zijn hier nooit plantages of slaven geweest die het land vóór ons uit de klei hebben getrokken. Nooit. Dus ja, we kunnen hier met de hand op het hart zeggen dat wij dit land hebben opgebouwd omdat het zo is.

Ik kan de rest van de punten één voor één afwerken, maar de lezer van mijn tegel begrijpt hem zo ook wel. Deze ridicule kwats moeten ze eens heel gauw laten waar het hoort. Aan de overkant van de Plas. Want deze kolder zorgt hier enkel voor verdeeldheid en tweespalt waar die er ooit niet was. Als laatste wil ik het bestuur van de UVA aanraden deze uitmuntende toespraak volledig af te luisteren, misschien gaat er ergens een lampje branden:

- www.youtube.com/watch?v=e8VMkWLJehE

Sjefke7807 | 01-09-20 | 17:34 | 3

Inzake punt 7 kunnen we niet genoeg benadrukken dat de oorspronkelijke bevolking op grote schaal weldegelijk als slaaf/vorige of op zijn best als uitgebuite werknemer is ingezet door de elites. Eeuwenlang, tot en met schrijnende kinderarbeid aan toe.

Ruif_Vuller | 01-09-20 | 17:37

@Ruif_Vuller | 01-09-20 | 17:37|
Het klopt wat u daar zegt, maar ik had het specifiek over slaven van Afrikaanse origine zoals op de Amerikaanse plantages aanwezig. Dat hebben we hier in Nederland nooit gehad. Gewoon. Niet.

Sjefke7807 | 01-09-20 | 17:57

Wat is dat woord - privilege - eigenlijk een ontzettend kutwoord. Het impliceert namelijk altijd een tegenstelking, een nadeel voor anderen. Wat is er mis met het woord 'aanleg', of 'geluk'?

lekgoot | 01-09-20 | 17:33 | 1

Met aanleg en geluk kunnen ze geen mensen tegen elkaar ophitsen.

bqbq | 01-09-20 | 17:35

Ik mis op regel 1: Ik kan studeren aan de UvA!

Harrie7949 | 01-09-20 | 17:31

erm, wat is een juiste definitie van ras eigenlijk en hoe niet-zuivere rassen te duiden?

tectonicos | 01-09-20 | 17:29 | 1

Deze vraag beweegt zich in een cirkel. Heb je dat zelf door? Je weet pas hoe je zuivere rassen van niet-zuivere kan onderscheiden en afscheiden, als er een definitie van "ras" is gegeven.

En je moet openstaan voor de gedachte dat de definitie van het woord "ras" geen onderscheid toestaat tussen zuivere rassen en niet-zuivere, of onzuivere rassen. Misschien speelt zuiverheid geen rol bij de bepaling van wat een ras is en misschien zijn er überhaupt geen rassen. Alles is afhankelijk van de betekenis van het woord "ras" en als die betekenis geen zeggingskracht (meer) heeft, dan heeft woord "ras" geen zin meer.

GeenHeil | 01-09-20 | 17:40

Ik leerde vroeguh op school Moriaantje zo zwart als roet ging uit wandelen zonder hoed en las thuis de Sjors en Sjimmie. Dat waren nog eens tijden.

D.Onderop | 01-09-20 | 17:28

Wat zou de nu al ontieglijke lul van een PR"/Marketingmanager van de Radboud Uni tegen dat beugelmeiske met die megafoon hebben geblaft?
-"Ja kom nou, da moet met meer" haat" meiske, je moet nu denken aan je minst toffe leraar en scheld hem de huid maar eens goed vol!.. Ja, zo ja, zo kan die wel weer weer, nee leg die megafoon maar weer... Auw!.. wat DOE je nu?!... je moest aleen... 'aaaaaargh!...'... je moest alleen even voor de foto boos act... nee,nee, niet met die megafoon in MIJN... !... Nee meiske! aahaaahaah...
(bloedgolpende geluiden)
(stemgeluid PR manager fades)
(stilte)

chicago river | 01-09-20 | 17:28

Mea culpa, mea maxima culpa. Ik ben wit en schuldig, errug schuldig. En als u het niet geloofd vraag het dan aan hunnie

Slough | 01-09-20 | 17:27

Sociologie aan de UvA. Da's nog net een treetje lager op de diploma waarderingsranglijst als een diploma Media & Entertainment Management van InHolland. Desondanks volstrekt idioot dat zulke waanideeën als zijnde wetenschappelijk onderbouwde feiten worden opgedrongen aan de naïeve jonge hertjes.

_pacman_ | 01-09-20 | 17:26

Och, ervaring en werkelijkheid is ook wat. De Amsterdamse kades en bruggen zakken in het water weg, dan zullen die Amsterdamse studentjes door hun hoeven zakken zodra "de werkelijkheid" in hun leven komt.
Je kan na je veelgeprezen studie "sociologie" natuurlijk ook bij Pa en Moe intrekken en ze vertellen hoe zij "een witte voorkeursbehandeling hebben gehad". Moe zal van schrik de aardappelen laten aanbranden! En Pa ... la'maar.

Du-u-u-h | 01-09-20 | 17:23

Zoals ik het lijstje lees: ikke, ikee, ikke, ikke, ikke, ikke, ikke, ikke. Niemand anders.

Met_baard | 01-09-20 | 17:21 | 1

Dat lijkt me de beste samenvatting.

Bataafje | 01-09-20 | 17:31

Je land wordt ondermijnd terwijl je er bij staat door linkse activisten waar niemand op gestemd heeft. Precies zoals Yuri Bezmenov voor waarschuwde.
Tel daar bij op een grote vijfde colonne in Nederland (en de meeste west Europese landen). Samen staat dat garant voor een hoop rotzooi binnen nu en 10 jaar. Er is ook niet exact 1 groep die er belang bij heeft, maar een mengsel van meerdere groepen zoals vijandige staten, Marxisten, islamisten, gewone tuig, etc. Mensen zijn gewend dat een oorzaak van een probleem vaak een unieke bron heeft. Wanneer dat niet het geval is krijg je uiteenlopende complottheorieën die soms deels waar en deels onwaar zijn.
In ieder geval, 1 ding is zeker en wordt vaak vergeten: vrijheid (en democratie) is niet vanzelfsprekend en moet je het continue beschermen en verdedigen.

unshift | 01-09-20 | 17:16 | 1

En ook snel wisselende coalities van groepen: de ene dag je vriend, de andere dag je vijand, al naar gelang de omstandigheden.

ZOMG | 01-09-20 | 18:42

Spot on,
In Japan leren ze dat ze godenzonen zijn, negers praten alleen en dealen alleen met hun Bro’s. Islammers willen allen vereerders van dezelfde Allah en alleen zoals zij het doen. China is op de wereld uit vanwege... wat was het ook alweer,
Ik ben blij dat ik van het Caucasian Race ben, en gelukje. Wit-Russen zijn dat ook, hebben minder geluk.
Hoeveel privilege zit dan in het ras?

Ray Skak | 01-09-20 | 17:14

Goed dat de inhoud van het studiemateriaal openbaar wordt. Vanuit de wetenschappelijke wereld zou dit wel eens kritisch bekeken mogen worden. Wat een vooringenomenheid! Een student móet dit nu eenmaal lezen, dus heeft niets in te brengen behalve het openbaar maken.

gozoman | 01-09-20 | 17:14 | 2

Die student had ook aan een andere universiteit kunnen gaan studeren.

lekgoot | 01-09-20 | 17:21

Verplicht iets lezen is op zich geen enkel bezwaar, gaat er om of je vrij bent om er iets van te vinden.

trottle | 01-09-20 | 17:33

Wat ben je dan sneu als je hele leven zo fanatiek om huidskleur draait, dat je er zonder het te beseffen zelf een racist van wordt.

gekwetst | 01-09-20 | 17:12 | 2

Probeer niet de 'artillerie' van links op links terug te gebruiken want het is niet echt effectief. Woorden als "racist" betekenen ook zo weinig. Zie dit 30s video "G. Edward Griffin on Communist smear tactics":
www.youtube.com/watch?v=XfsJxkobPXk

unshift | 01-09-20 | 17:21

Het vervelende is dat andere mensen er ook racistisch van worden.

lekgoot | 01-09-20 | 17:22

Als links denkt deconstructie een exclusief domein is van postmodernistische neomarxisten dan hebben ze het mis. Sargon kan het ook.
Dat lijstje white privilege van Peggy McIntosh kwam me al bekend voor... maar Carl heeft er vorig jaar al eens een videootje over gemaakt. Was het alweer bijna vergeten.
www.youtube.com/watch?v=kIBbLsW-qdM

Stormageddon | 01-09-20 | 17:12

Misschien wil BLM even langskomen en gaan "demonstreren" na zonsondergang?
Ik weet nog wel een leuk adresje in Amsterdam.

Nuchternederland | 01-09-20 | 17:11

Soort zoekt soort, of denk je dat Almalia straks met een tokkie uit het Willemskwartier (Nijmegen) of Klarendal (Arnhem) om maar een paar voorbeelden te noemen, thuis voor de deur staat?

NanoTube | 01-09-20 | 17:09 | 3

Nee, met een Oewabooegadoe uit Nigeria denk ik.

Nuchternederland | 01-09-20 | 17:11

@Nuchternederland | 01-09-20 | 17:11: Alleen als het een rijke prins is, maar die zijn er daar genoeg. Enige probleem: de prinsen daar kunnen nu even niet bij hun geld.

ZOMG | 01-09-20 | 18:40

Hier nog een leuke kritiek op de geestelijke moeder van figuren als Robin DiAngelo:
"No need to plead guilty
The fashionable doctrine of ‘white privilege’ is fatally undermined by the facts"
thecritic.co.uk/issues/december-2019/...
McIntosh had het als 'wit' vrouwtje haar hele leven lang een stuk beter dan de meeste andere 'witte' vrouwen in de VS, gewoon omdat ze een rijkeluisdochter was, niet omdat ze blank was.

Schoorsteenveger | 01-09-20 | 17:07 | 1

En bij DiAngelo is het weer grappig dat zij gewoon een echte onvervalste racist is, onder de oude definitie van het woord zelfs.

Minder grappig is dat zij er dan vervolgens vanuit gaat dat alle blanke mensen dezelfde racistische denkbeelden hebben als zijzelf, en dat dan vervolgens gaat uitwerken in een woke handleiding waar ze multimiljonair mee wordt.

ZonderNaam | 01-09-20 | 18:29

46. Ik kan een pleister of verband in "vlees" kleur kopen, zodat die min of meer overeenkomen met mijn huid.

De punten daarvoor vond ik meestal wat vergezocht, maar deze hakte er flink in zeg. Proest!

Nu snap ik ook ineens waarom Pieter Duisenberg op een zijspoor gezet moest worden. Het partijkartel wil dit soort indoctrinatie graag in stand houden zodat de bootjes kunnen blijven varen.

benjeallanggek | 01-09-20 | 17:06 | 3

En ze vergeten voor het gemak dat er tegenwoordig ook pleisters zijn in verschillende bruintinten. Maar goed, selectief omgaan met de waarheid is een gave in die kringen.

BekiekUtMoar | 01-09-20 | 17:25

Zijn er ook al condooms in de juiste kleur?

lekgoot | 01-09-20 | 17:29

Die vraag toont geen white privilege maar vooral de eindeloze incompetentie en volkomen gebrek aan ondernemerschap van mensen met Afrikaanse wortels. Je hoeft de pleister niet uit te vinden, maar alleen het bovenlaagje een andere kleur te geven en je hebt een pleister in de gewenste kleur. Zelfs dat moeten anderen voor ze uitvinden.

Franker | 01-09-20 | 17:45

Mensen kom in het geweer en laat je dit soort onzinnige leerdoelen niet aanleren en opleggen. Indoctrinatie via het onderwijs. Vanaf eind jaren zestig gestart en zie het resultaat. Door gedrongen in bestuurlijke, politieke, gerechtelijke en media lagen. Wie dit controleert, controleert het VOLK en een autocratie is aanstaande. Opdat we nooit zullen vergeten wie hiervoor verantwoordelijk zijn geweest.

De Evangelist | 01-09-20 | 17:06

Het leuke van zo'n opleiding is dat je bij examens dus ook altijd zulke antwoorden moet geven want anders fout en dus niet geslaagd. Weinig ruimte voor eigen inzichten. Ik vraag me ook altijd weer af wat je nu eigenlijk kunt na zo'n opleiding, behalve dan achteraan aansluiten op de deugladder. Nog erger eigenlijk is het als zo'n net afgestudeerd meisje als deskundige wordt uitgenodigd bij Radio 1, met u wenst aangesproken te worden, haar zin krijgt en verder haar verhaal doet met een eeerww waarbij ze volledig opgaat in die wereld en het plebs even uitlegt hoe het nu echt allemaal zit. Zo, die is eruit.

Mark van Leeuwen | 01-09-20 | 17:06 | 1

Ach ja, het gaat maar om het papiertje. Eigen ideeën er op nahouden is geen enkel probleem. Net zoals je bij het rij examen ook gewoon netjes 2 handen aan het stuur hebt en je aan de snelheid/tussenafstand houd. éénmaal het 'papiertje' in de hand kun je gewoon lekker je eigen ding doen.

Mensen die zelf nadenken vinden hun eigen weg wel, mensen die zich dingen laten aanpraten zijn sowieso niet te helpen.

Brofist | 01-09-20 | 17:15

Er leven zo'n 7 miljard mensen op deze aarde en ze zijn allemaal verschillend. Zelfs eeneiige meerlingen hebben het zelfde DNA maar zijn toch unieke mensen. Volmaakte gelijkheid in kansen en omstandigheden kan niet bestaan en zal nooit bestaan. Dat is de realiteit. Elk individu heeft zijn eigen unieke situatie van fysieke aanleg, intelligentie en sociale omgeving waarin hij zich ontwikkeld. Sociale omgeving kun je beïnvloeden, veranderen, fysieke aanleg en intelligentie niet. Dus wat is privilege? Dat ik met een hoger IQ geboren ben dan 80% van mijn klasgenoten op de basisschool? Ja dat is een privilege. Is het een privilege dat ik fysiek gezond en sterk ben, redelijk lang en niet te lelijk? Ja dat is een privilege. Is het een privilege dat ik ben opgegroeid in een monocultuur van blanke mensen met dezelfde katholieke religie? Niet perse. Zo heeft iedereen zijn privileges, onverdiende voordelen t.o.v. een ander. Het gaat er niet om dat je die privileges hebt. Het gaat erom wat je er mee doet. Hele bevolkingsgroepen kwalificeren als geprivilegieerd op bais van 1 kenmerk, huidskleur, is puur racisme. Niets meer en niets minder.

Sunir | 01-09-20 | 17:05 | 1

U weet dat het deze mensen niet gaat om ook echt een oplossing te vinden? Waar het om gaat is om de nieuwe elite te worden (of te blijven, want vaak komen deze mensen al uit een elite). Het probleem gaat nooit opgelost worden, want het hele systeem is (in hun ogen) door en door rot. Het moet vervangen worden en zij gaan vertellen hoe het moet. Ze vertellen je ook dat het nooit opgelost kan gaan worden. Oftewel: stil zitten en bek houden.

ZOMG | 01-09-20 | 17:52

nummer 45. Een museum met Afrikaanse uitvindingen zou vrij leeg zijn, op eeb pijl en boog na wellicht.

Zatkniss | 01-09-20 | 17:05 | 2

Ik gok ook een wiel en een vuurtje.

John McClane | 01-09-20 | 17:29

Ho ho, vergeet de vuvuzela niet.

Schapenjager | 01-09-20 | 20:09

Zelfs in de VS is dit grotendeels bullshit. In Europa is het helemaal niet van toepassing.

Tempolier | 01-09-20 | 17:04
-weggejorist-
Guzza | 01-09-20 | 17:03 | 1

Sociale wetenschappen zijn geen wetenschap.

watergeus | 01-09-20 | 17:01

IK leer mijn 7-jarig dochtertje "dat papa toch echt een ontzettende hekel heeft aan jongetjes met zwart haar". Ik wens de UVA veel succes dat ooit uit haar systeem te krijgen. Het is goed zo!

De Ana(a)list | 01-09-20 | 17:00 | 5

Om eens lekker te godwinnen. De nazi's waren meester in het indoctrineren van kinderen. Veel geindoctrineerde kinderen hebben hun ouders aangegeven bij het regime. Als je begint met de kindjes te indoctrineren, dan komt het vast goed.

IkWilOokWatZeggen | 01-09-20 | 17:21

Ha! Mijn twee pubers zijn zó opgevoed dat ze aan niemand een hekel hebben ;echter weten ze beiden dat ze bepaalde bevolkingsgroepen moeten ontwijken / negeren en héél lang de geit uit de boom moeten kijken voordat er een iets closere relatie aangegaan wordt met zo'n medeburger... Maar moet gezegd worden dat ze beide geen blowende meelopers zijn..

Lompiedompie | 01-09-20 | 18:02
▼ 2 antwoorden verborgen

Wat ik wel irritant vind is dat als je linksboven in beeld kijkt dat je dan het aantal kilometers tot de finish te zien krijgt terwijl als je naar het etappe-profiel kijkt alles wordt uitgedrukt in kilometers vanaf de start, als je begrijpt wat ik bedoel. Is gewoon irritant.

VanBukkem | 01-09-20 | 17:00 | 2

O sorry. Verkeerde topic.

VanBukkem | 01-09-20 | 17:01

Nee hoor, dat kan hier prima. Die bootvluchtelingen kijken ook alleen maar naar hoe ver de finish is, terwijl wij vinden dat die 30 kilometer terugdauwen naar hun eigen strand toch een stuk praktischer is.. Of ging het hier niet over vluchtelingen?

Brofist | 01-09-20 | 17:20

En punten 4 en 5 kunnen ook als compliment beschouwd worden. Als je deze racistische nonsens serieus neemt.

Ruif_Vuller | 01-09-20 | 16:59 | 1

Punt nummer 6 is iets voor onze Noord Afrikaanse medemens. Opsporing verzocht op TV en de kranten vol van de ervaringen met ""jongeren"". Niks te klagen, uit die hoek.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 17:01

Dus het geeft niet als ik te laat kom terwijl ik met mijn mond open loop te eten, een uur in de wind stink en een vak kies waar alleen mensen van mijn eigen ras zitten?
Nou, mooi toch? Geniet ervan en ga zo door!

Poesmobiel | 01-09-20 | 16:59

Punt 21 is ook wel geinig. Dat is nou juist het hele makke aan die identity politics. Hypocrieten.

postmodernismisdead | 01-09-20 | 16:59

Nr. 46 is een klassieker: Huidkleurige pleisters! Ookal uitgelegd als een privilege.

Analia von Solmsch | 01-09-20 | 16:57

Punt 21 kan al geschrapt worden lijkt me

Ruif_Vuller | 01-09-20 | 16:55 | 1

Nummer 23 dan?

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:57

You’ve been honked.
Honk honk!

postmodernismisdead | 01-09-20 | 16:55

Vreemd genoeg hoor je nooit dat landen als Japan, China, Bolivia of Ghana etnisch te weinig divers zijn. Het is alleen het christelijke, blanke westen waar dit probleem speelt. Apart, niet?

JohnLocke | 01-09-20 | 16:54 | 3

Alleen tinten bruin, zwart haar en donkere ogen zijn divers.

Poesmobiel | 01-09-20 | 17:01

Het zijn zelfs vooral de Germaanse landen Nederland, Duitsland, Denemarken, Zweden, Noorwegen en België.

du Roi Soleil | 01-09-20 | 17:02

Ik denk dat u uw beeld over Bolivia bij moet stellen, er wordt daar door de inheemse bevolking vaak (en gewelddadig) gereld tegen overheid en politie.

ZOMG | 01-09-20 | 17:16

Zou er nou niet één UvA student zijn die het geinig of nodig vindt alle punten te weerleggen? De universiteit zou dit toch moeten verwelkomen, als instituut dat kritische en onafhankelijke denkers opleidt.

Juffrouw op de fiets | 01-09-20 | 16:54

Wat me verbaast is dat Trump steevast als "fascist" wordt aangemerkt. Hoewel ik denk dat Trump een uiterst incompetente president is (met een groep ja-knikkers om zich heen die hem niet corrigeren) is hij geen fascist.

Op dit moment is links in de VS hard op weg om mensen van zich te vervreemden en het wordt steeds bizarder. De verwijzingen naar nazi-Duitsland zie ik niet. Ik zie eerder Weimar in 1929, of Spanje in 1931, dan Duitsland in 1933. Wat er na Trump op rechts of na Biden op links komt, dat gaat pas erg worden.

ZOMG | 01-09-20 | 16:54 | 8

@ZOMG | 01-09-20 | 23:32: nee nee nee nee nee. Ik heb je goed begrepen. Maak je geen zorgen. Dat je hem geen fascist noemt betekent niet dat je hem niet incompetent noemt. Daarom noem je de rol van adviseur als sleutelfiguur. En daar ga je fout. Je gebruikt dat woord als indicatie van je vooringenomenheid over hem. Het komt eveneens tot uiting in je aanname dat hij geen adviezen zou aannemen en je noemt een ervaringstestje wat elke wijze weet, het Dunning-Kruger effect, wat daarmee een vocabulaire drogreden wordt als je bedenkt dat je een theoretisch model naar voren schuift om je argument kracht te geven. Wat het niet doet, want elk mens dat kan nadenken weet dat jij een aanname maakt gebaseerd op sentiment en niet op logica.

Als Trump geen adviezen zou aannemen, zou hij niks van de grond krijgen. Hij kan alleen maar delegeren en iemand moet het daar wel mee eens zijn. Een gezonde ontwikkeling is dan ook wat wisselingen van positie. Dat gebeurd ook. Daarnaast liegen de resultaten er niet om. De wijze waarop hij onderhandelingen aan gaat. De wijze waarop hij heeft gesneden in de zgn tax cuts.

Nee, je stinkt erin door mee te gaan in het sentiment en je verbloemd het met nuance. Ik heb met genoeg mensen samengewerkt om te snappen dat de intelligente mensen niet altijd even intelligent overkomen. Je kunt de nuance vinden op een botsing van ego's, maar de ziekte van deze tijd is dat men in staat is andermans ego te erkennen en dat van zichzelf niet ziet. Terwijl het toch echt je eigen ego is dat zich stoort aan dat van een ander.

Hoe je het of wendt of keert. Trump is door God op het juiste moment in gezet om de vrijheid in de V.S. te bewaken en ik denk dat wij deze zijn verloren. Kijk maar naar knuffelende Grapperhaus.

BrokenTipi | 02-09-20 | 08:21
▼ 5 antwoorden verborgen

De propaganda machine draait weer op volle toeren. Nu hebben de kinderen van Grapperhaus Corona gehad. Zo vlak voor het toneelspel vanavond wordt het bekend gemaakt.

Rallywally | 01-09-20 | 16:53

"Ze", de 'Identifiers', het one trick ponyvolk, hebben me op een punt gekregen da'k het amper nog meekrijg, nog werkelijk.
De krijsende stemmetjes, het gejank, de lousy links-soppende losers, de rode retards, de rode ratten vermolmd als "socialist"?!
En zelfs die zijn niet te pruimen.
.
Heb bepaald geen gated wall om mijn community, hell, MAAK part noch deel aan een "community", laat staan gated mn woning.
Maar 1 ding zeg ik tegen deze over het paard getilde armoeiige geschiftelingen, mocht ik een horde van die Zendelingen tegenkomen;
Not. In. My. Back. Yard.
De uitspraak omgekeerd ondersteboven omgedraaid.

chicago river | 01-09-20 | 16:52

Hoe leer ik racistisch te denken door mezelf voor te houden dat ik iets weet dat anderen niet weten, waardoor ik deug?

Daar staat in de bijbel een mooie omschrijving voor: een wolf in schaapskleren.

BrokenTipi | 01-09-20 | 16:52

Je zou toch van politieke partijen, die het wél goed voor hebben met de bevolking, verwachten dat ze deze gevaarlijke linkse indoctrinatie door het onderwijs aan de kaak zullen stellen.

Ride_On | 01-09-20 | 16:52 | 1

Er zijn helaas maar 2 partijen die met het lot van Nederland begaan zijn, de rest zit er enkel voor zichzelf.

trekarm | 01-09-20 | 16:54

Ach de UvA. Da's toch al decennia lang een giftig links bolwerk? Het heeft ook helemaal niks met onderwijs van doen. Het is pure ideologie. Je wordt volledig gehersenspoeld en als dat niet toelaat lig je er gewoon uit en dat was altijd al zo. Ga lekker sociologie studeren en wordt vakkenvuller bij Appie. Achterlijke gekken die nog geen spijker in de muur kunnen slaan. Gisteren stond er eentje aan de weg en z'n ketting was van z'n kutfiets gelopen. Moest ie eerst drie keer een YouTube filmpje bekijken. Hopeloos. En totaal hulpeloos.

Dubbelepunthoofd | 01-09-20 | 16:51

Dat onderste plaatje... Van Engelshoven wil meer diversiteit, en op het plaatje staan alleen maar blanke mensen met tieton.

marcoplarco | 01-09-20 | 16:51

Stierenpoep in het Engels blijft bullshit.

Seeker020 | 01-09-20 | 16:50

#1 - Yes, that would be my family
#2 - No, that would exclude me from being possibly robbed, which is definitely not the case
#3 - How could I possibly rent/buy something I cannot afford?
#4 - Define 'pretty sure' and the circumstances. This is a platitude the NAZIs would be jealous of.
#5 It depends on the shopping area. Ever been to a local market? Harassment is called 'trying to close the sale' there. And they're welcome to try, since I am quite good at bargaining
#6 Not when: Opsporing Verzocht is on, so the answer is NO.
#7 Actually a fact! If not, we should blame black people also for out slavery herritage on which all our wealth is founded.. you really want that? dumbass..

ahh fuck you go grow a pair...

Epistulae_Morales | 01-09-20 | 16:50

Zo zijn die sociale studies al tientallen jaren joh. Dat is waar al die Groenlinksers en D66ers worden opgeleid

Fijn_dat_je_er_bent | 01-09-20 | 16:50

"Als ik de krant open doe of de TV aanzet zie ik veel mensen van mijn ras" No shit Sherlock. We zitten in Europa. De blanken zijn daar geevolueerd. Als je alleen zwarte wil zien moet je de krant openslaan in Afrika of daar de TV aanzetten. Ik loop momenteel met een grote boog om zwarten heen. Dan kan ik ook geen rascist zijn als je er niet mee in aanraking komt.

Zatkniss | 01-09-20 | 16:49 | 2

Opsporing Verzocht wel eens gezien? Answer is NO.

Epistulae_Morales | 01-09-20 | 16:51

Ze kunnen BBC kijken, voelen ze zich gelijk thuis.

Arachne | 02-09-20 | 01:18

Nee, dan zou ik nog liever hebben dat dat studiegeld opging aan drugs. Is ook een soort schijnwereld waar je dan in terechtkomt.

VanBukkem | 01-09-20 | 16:49 | 1

Met de juiste drug kom je dichterbij de waarheid en krijg je inzichten die niet in de studieboeken staan.

Rallywally | 01-09-20 | 16:59

Volgens mij bewijst dat lijstje niets van white privilege, maar van een nadeel van migrant zijn in een ander continent en andere cultuur. Als je als blanke datzelfde lijstje afgaat in Japan kun je het Japanse privilege aantonen. Idem geldt dat voor alle continenten.
Het is dus geen white privilege, maar het voordeel van opgroeien in de cultuur van je voorouders, die met bloed, zweet en tranen iets van hun maatschappij hebben gemaakt versus migreren naar een vreemde cultuur omdat noch je voorouders noch jijzelf de capaciteiten en wil hebben een functionerende maatschappij op te bouwen.

Franker | 01-09-20 | 16:48 | 2

Precies. En blijkbaar willen de personen maar wat graag in Europa uithangen.

Zatkniss | 01-09-20 | 16:51

Kijk.

Mr.Crowley | 01-09-20 | 16:56

Zelfs de kademuren in Amsterdam naast de onderwijsbalie van de Faculteit Geesteswetenschappen van UvA stort na het opstellen van zoveel baarlijke nonsens van ellende in.

QPO69 | 01-09-20 | 16:47

Je kunt mensen OF selecteren op afkomst OF selecteren op kwaliteit. Kiezen voor het een gaat automatisch ten koste van het ander.
Voor de Franse Revolutie in de 18e eeuw was kiezen op afkomst gebruikelijk: mensen van adel werden standaard voorgetrokken. Wie was van adel? In de regel was adel erfelijk: je kwam uit een adellijke familie of niet.
Nu moeten "mensen van kleur" voorgetrokken worden. Hoe wordt je een "mens van kleur"? Dat wordt je op basis van je afkomst oftewel genetica. Je komt uit een gekleurde familie of niet.
Het "eindspel" van deze ideologie is het oprichten van een nieuwe adel op basis van afkomst/ras. Met "mensen van kleur" als de nieuwe adel. Deze ideologie is dus regressief niet progressief: terug naar het tijdperk van voor de Franse Revolutie.
De oorspronkelijke adel is adel geworden met behulp van wapengeweld. Maar wapengeweld is altijd riskant en vandaag de dag veel minder getolereerd.

Het onderwerp in bovenstaand artikel is een voorbeeld van wat je de "manipulatieve klasse" kunt noemen, om in Marxistisch jargon te blijven. Zij proberen de macht te grijpen door hekken te planten in de hoofden van hun toekomstige menselijke vee in de vorm van ideeen. Vroeger deden ze dat meestal met behulp van religie, maar sinds de wetenschap religie voorbij gestreeft is als populairste bron van Waarheid, maakt de manipulatieve klasse meer en meer gebruik van universiteiten om hun manipulatie te verspreiden.
De manipulatieve klasse is dol op alles wat hen maatschappelijke status en de schijn van morele superioriteit geeft. Hoe onderscheidt je iemand van de manipulatieve klasse van iemand die zich bijvoorbeeld inzet voor burgerrechten? De manipulatieve klasse is het gemakkelijkst te herkennen aan hun voorliefde voor censuur: als de hekjes eenmaal geplaatst zijn in de hoofden van hun toekomstige menselijke vee, dan is het niet de bedoeling dat die weer weggehaald worden. De opkomst van "cancel culture" laat zien dat de manipulatieve klasse vorderingen maakt in het grijpen van de macht.

petersteenkamp | 01-09-20 | 16:47 | 1

De oorspronkelijke adel zit er nog steeds. Wetenschap is de nieuwe religie en ideologie; geloven zul je. En de mensen van kleur zijn kanonnenvuur in de komende revolutie/gewapende strijd. Dan is hun rol uitgespeeld. Idem de lgtbqra??s community.

De makkelijkst te manipuleren klasse zijn degenen die zichzelf als "hoger opgeleid" afficheren. Ze hebben niets van waarde geleerd, maar hebben een diploma ontvangen.

Arachne | 02-09-20 | 01:15

Het zal nooit genoeg zijn wat blanke mensen doen. Nooit. En dan komt er een moment dat blanken het opgeven en dan maar denken: die multiculturele samenleving, die lukt toch niet en die andere groep is inmiddels mijn vijand. Dit is op de lange termijn zo gevaarlijk en in de tussentijd holt het de cohesie in de samenleving, die tientallen jaren lang zo goed en kwaad als het liep aanwezig was, compleet uit. Dit eindigt NIET in een Benneton-regenboog-samenleving waar alle genders fluïde zijn. Dit eindigt in een groot drama.

JohnLocke | 01-09-20 | 16:46 | 3

Volgens mij denkt, beter nog weet 90% van de blanke bevolking al dat de multiculturele samenleving mislukt is.

Franker | 01-09-20 | 16:51

@Franker | 01-09-20 | 16:51: Alleen in Den Haag en op gemeentehuizen denken ze dat het 1 groot walhalla is. Dat is die andere 10%.

5611 | 01-09-20 | 16:58

@Franker | 01-09-20 | 16:51:
Mensen willen graag iemand de schuld geven als iets verkeerd gaat.
Een zondebok zeg maar.
Een gewoonte van alle mensen waar ook ter wereld.

Mr.Crowley | 01-09-20 | 16:58

Is toch niet vreemd dat men deze artikelen moet lezen in een studie? Het is een fenomeen en er wordt over geschreven. Het gaat pas mis als de betreffende artikelen niet met een kritisch wetenschappelijke houding worden beschouwd.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:46 | 1

Het gaat dus al mis, want je mag niet meer kritisch deze artikelen beschouwen, de leraren gaan zelfs helemaal leip al durf je de fouten in de artikelen/boeken te benoemen.

LangeTijdGeleden | 01-09-20 | 16:48

Net de nieuwe poll ingevuld op GS: Neemt u Grapperhaus tot uw minister?
Had gehoopt op een "Bedankt voor uw stem op Hugo de Jonge"
Maar helaas.
Gemiste kans GS!

Analia von Solmsch | 01-09-20 | 16:46

Ik leer mijn dochters altijd op te passen bij bepaalde andere soorten mensen met een bepaald geloof, heb Nederland 2 jaar geleden verlaten om al deze onzin. Europa is verloren helaas. Groetjes van down under.

d e r e a l i s t | 01-09-20 | 16:45 | 4

Veel geluk daar.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:49

Veel geluk in de heilstaat Australie. Ik hoop voor je dat je niet in de Volksrepubliek Victoria bent aanbeland, een staat die volledig wordt aangestuurd door de belangen van de Chinese Communistische Partij.

Erger nog dan Australie is het gesteld met Nieuw Zeeland, waar het fascisme pas echt de macht in handen heeft genomen. Verkiezingen uitgesteld, potentieel onbeperkte opsluiting voor test-weigeraars. Gaat prima, daar.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:55

Vluchten kan niet meer. Beetje meer ruimte om je heen creëeren dat kan nog. Daar houdt het dus op?!

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:59
▼ 1 antwoord verborgen

en waarom moet dit trouwens in het engels, een NL graad wordt toch niet erkend in andere landen.

isotope 465 | 01-09-20 | 16:45

Interessant leesvoer. Maar halverwege het stuk doet het besef mij dagen dat het er niet toe doet. Gelijk hebben doet er totaal niet toe. Als het UVA volk immers tot waarheidsvinding in staat was dan hadden ze er niet zulke ideeën op nagehouden.

Zoals elk subject slechts begrijpt tot het niveau van zijn/haar eigen begrijpen. Zo zijn er ook veel meer kwantitatieve verschillen op te merken. Één van die verschillen is het niveau tot waar het subject vatbaar is voor propaganda(zal met empathie en aangenaamheid samenhangen).

Er zijn nou blijkbaar eenmaal veel mensen vatbaar voor propaganda en er word ook veel propaganda gemaakt. Wat we zien is het product van mensen die vatbaar zijn voor propaganda. Ik denk dat het debatteren met die mensen niet veel gaat doen. Tenzij het bij ze gaat dagen dat ze aan de verliezende kant staan waarna ze opportuun tot inkeer zullen komen.

KutFilosoof | 01-09-20 | 17:10

Wat is dit voor bullshit????

isotope 465 | 01-09-20 | 16:43 | 1

Volksuniversiteit.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:44

'Van Engelshoven en universiteiten willen meer diversiteit hoger onderwijs'.
Wees eerlijk en zeg gewoon dat je geen blanke mannen meer wilt zien in het hoger onderwijs..
Vergeet vooral je RAL kleurenwaaier niet mee te nemen tijdens de komende sollicitatieprocedures.

leo de pejo | 01-09-20 | 16:43

Is toch verdomme niet normaal? Wanneer worden we gedeporteerd, wanneer worden we jeweetwel?

Johan1235 | 01-09-20 | 16:42

@DrumPiet | 01-09-20 | 16:12: De Russische term intelligentsia is afgeleid van het Latijnse intelligentia, en wordt met name gebruikt om de intellectuele elite van een land aan te duiden, een sociale klasse die zich bezighoudt met complexe geestelijke en creatieve arbeid gericht op de ontwikkeling, verspreiding en instandhouding van een cultuur, en in zijn periferie ook intellectuelen en andere sociale groepen – bijvoorbeeld kunstenaars en onderwijzers – omvat.

A.I. van Dee | 01-09-20 | 16:42 | 5

Het was een antwoord van Van Dee aan DP. Oei.
Opgezocht natuurlijk. Dank je.
Maar nu Aleister. Wist ik niet. Schaam me. De man stond zelfs op Sgt Pepper's cover. Ga even verder lezen.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 18:33
▼ 2 antwoorden verborgen

Die hele volstrekt onzinnige woordenbrei kan worden gecatalogiseerd onder het enige juiste trefwoord: Knettergek.

Reykjavik | 01-09-20 | 16:42

Jezus, wat een flauwekul studie is de UVA-sociologie. Voor de studenten en docenten die daarmee zijn opgevoed. Tjonge, tjonge, getverderrie.

Thoth | 01-09-20 | 16:42

Dat middelste boek in die leeslijst: dát kan wel interessant leesvoer zijn. Al sinds eind jaren 90 bestaan er geen white privileges meer in Zuid Afrika. Het zal dus gaan over de privileges van de bovenklasse, over de corrupte, zich zelfverrijkende volgevreten ANC apparatsjiks. Ik heb het niet over Ramaphosa, die kan er wel mee door. Maar de rest...
Het postbedrijf naar de vaantjes, geen stroom uit het stopcontact, South African Airways leeggestolen. Kan nog wel even doorgaan. Dát zijn pas privileges, om dingen leeg te stelen.

hotnot | 01-09-20 | 16:42 | 2

"In this essay, I examine the use of the concept of privilege within the critical theoretical discourse on oppression and liberation (with a particular focus on white privilege and antiracism in the USA). "

epublications.marquette.edu/phil_fac/...

Nee dus.

ZOMG | 01-09-20 | 16:43

Herkenbaar. Nauwelijks oog voor de toekomst, maar wel voor de belangen van de eigen clan. Met zo'n mentaliteit kom je nergens. Helaas...

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:45

Verhuis dan naar Nigeria.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:41

Zowel de inhoud van de les, als het verstrekken van opdracht tot het geven van de les, als de les zelf zijn in strijd met de wet Algemene Wet Gelijke Behandeling van 2 maart 1994 en zijn allen derhalve verboden.

De lessen lopen over van discriminatie en racisme. Dit verdient absoluut, een rechterlijke toetsing.

netniet | 01-09-20 | 16:41 | 1

Het zou goed zijn om te weten wie hier achter zit. Dit heeft niets meer met wetenschap te doen.maar alles met hersenspoeling. Defund UvA!

5611 | 01-09-20 | 17:01

Semantiek om de semantiek.

Einde van de Domheid | 01-09-20 | 16:41

betekenisloze woordenbrij.

Einde van de Domheid | 01-09-20 | 16:39 | 1

Dat vooral. Nietszeggende begrippen en uitdrukkingen.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:46

Minister Engelshoven heeft vrijwel zeker aan de UVA gestudeerd.
Zij heeft namelijk zoals de meeste linkse geestelijk daklozen van niets verstand en daarvan heel veel.

QPO69 | 01-09-20 | 16:39

Antiracisme is verworden tot een onderdrukkingsmiddel. Tegenwoordig is het enige doel ervan blanke autochtonen monddood te maken. Om ze ook niks te gunnen, omdat ze niet deugen. Het dient als rechtvaardiging van het establishment om op het gewone volk neer te kijken en te benadelen.

Dus als jij geen huis meer kan kopen (in de randstad). Pech gehad. Je verdient geen beter lot. Ben je niet meer veilig op straat? Zijn de belastingen te hoog? Word je een warmtepomp ingenaaid? Het establishment met zijn woke capitalism trekt zich niets van je lot aan.

Als iemand je van racisme beschuldigt, ga je dan ook niet verdedigen. Daar gaat het niet om. Weet hoe het zit en ga in de aanval. Degene die jou aanvalt handelt te kwader trouw. Het is een vijand. Betaal je bakken geld voor een klein hok? Bedenk dan dat de lieden die jou van racisme beschuldigen, daarvoor hebben gezorgd. En zij willen dat zo houden, je nog verder uitknijpen, je nog verder de stront in trappen. Kom op voor jezelf. Kom in opstand.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:39 | 3

Dat doen blanken niet. Er is geen cohesie of respect voor eigen huidskleur en cultuur onderling.

Omnisofos | 01-09-20 | 16:49

@Omnisofos | 01-09-20 | 16:49: Hou toch op met je huidskleur (het zijn zeker ook niet alleen maar blanken die last hebben van het wanbeleid van de regering). Het gaat er hier om dat je jezelf respecteert, dat je al dat racismegeleuter negeert, en stemt op een partij die voor je belangen opkomt.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:57

Ik verf mijzelf zwart en draag het leed.

Naall | 01-09-20 | 16:38

Wat halen ze allemaal in hun hoofd! Ik wist trouwens niet dat ieder ras zijn eigen muziek had.

deoudererijperevrouw | 01-09-20 | 16:38 | 5

@GeenHeil | 01-09-20 | 16:46: En Bach en Mozart enzo? Is dat ook ‘witte’ muziek waar mensen van kleur niet naar kunnen/willen luisteren?

deoudererijperevrouw | 01-09-20 | 17:06

@ZOMG | 01-09-20 | 16:59:

Zo ziet hij er ook een beetje uit. Ik vind hem meer een Adil dan een Robin.

GeenHeil | 01-09-20 | 17:19
▼ 2 antwoorden verborgen

Links deelt voortdurend uit. Recht incasseert voortdurend. Hoe lang is dat al zo? Dit is weer een sneaky aanval. Zie hier op GS enkel verontwaardiging voorbijkomen over zoveel vuil en onverstand. Is behalve verontwaardiging niet iets meer te verzinnen. En nee... geen geweld!

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:35 | 3

De geschiedenis leert ons dat geweld alleen te bestrijden is met geweld. Het is helaas niet anders. We voelen ons nu nog niet bedreigd genoeg, maar dat moment zal uiteindelijk wel komen.

threeheadedmonkey | 01-09-20 | 16:41

Dan moet het maar. Ik hoop waarschijnlijk/zeker weten tegen beter weten in dat rechts nog met een geniale zet komt.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:53

Links heeft zich te lang van haar eigen standaarden niets aangetrokken terwijl ze rechts er wel aan houdt.

Zie ook madame Clinton bijvoorbeeld die zegt: "Biden should not concede under any circumstance and fight the results", Vier jaar daarvoor kwam het volgende uit dezelfde mond: "Trump saying that he will fight the results of the election is a direct attack on our democracy"

Het maakt niet uit of het logisch is wat je zegt. De (s)linkse poppenmeesters laten de poppen dansen. Rechts leert nu pas onder Trump een beetje hetzelfde spelletje te spelen.

KutFilosoof | 01-09-20 | 17:17

Veel van deze ongein is terug te voeren op sociaaleconomische klasse. In grote steden lopen de deze klassen toevallig langs etnische lijnen.

Diotima | 01-09-20 | 16:35 | 1

Vrij toevallig ja.

Omnisofos | 01-09-20 | 16:38

In een jaar tijd is wereldwijd tientallen jaren progressie qua geloof in de mogelijkheid van een multiculturele/multiraciale samenleving teniet gedaan. En alleen omdat er iemand in het witte huis zit die niet getolereerd wordt door de linkse helft van de bevolking. Schandalig.

JohnLocke | 01-09-20 | 16:34

Met dank aan George Soros en zijn Open Society Foundation, maar die bestaat niet want dat is complotdenken.

paulis | 01-09-20 | 16:34 | 1

George bestaat, dat weet ik zeker :-)

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:59

Ach wat maakt het nog uit, deze generatie heeft nog slechts één doel.
Kanonnenvoer.
Voor de resterende tijd moeten ze nog een paar jaar bezig gehouden worden, zie daar de UvA.

Abject | 01-09-20 | 16:34
-weggejorist-
Hebbiehemookweer | 01-09-20 | 16:33

Sociologie wordt door geen enkele wetenschapper serieus genomen. Helaas wel door de MSM.

van heinde en verre | 01-09-20 | 16:33 | 1

Dat is ook niet belangrijk. Allerlei werkgevers vinden het prachtig voor hun HR management, en media willen ze graag als “redacteur/researcher”, gemeenten, provincies, rijk willen die mensen graag in hun ambtenaren apparaat: Mars door de instituties. Dat is de bedoeling. En zo kruipt het gif door de samenleving. Dat is de take-over. Het is als de “invasion of the body snatchers.”

Stormageddon | 01-09-20 | 17:44

Dat onderzoek waarin wetenschappers mijn kampf herschreven als feministisch manifest is ook zo'n pareltje... hoe raarder het artikel hoe groter de kans op publicatie: www.timesofisrael.com/duped-academic-...

Jamal | 01-09-20 | 16:33 | 1

Langs dezelfde lijn. Interview nummer 1501 van Joe Rogan met James Lindsay. kostelijk.

inCol | 01-09-20 | 16:39

Sociologie is een linkse studie dus passen die boeken wel.

Mahatma | 01-09-20 | 16:32 | 3

Een studie gekaapt door links.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:37

Da's ook mooi ;-).

Rest In Privacy | 01-09-20 | 17:01

Gesubsidieerde verdomming van de maatschappij op quasi academisch niveau. De teftes voor de schrijvers van dit drammateriaal, en de wezenloze die dit verplicht stellen

douwe fabbert | 01-09-20 | 16:32

Averechts. Dat is mijn woord van de dag.

JohnLocke | 01-09-20 | 16:31 | 2

Dat zijn dus eigenlijk jouw woorden van de dag! Avé Rechts!

Jamal | 01-09-20 | 16:34

Precies, dat is het trefwoord. Ik ben opgevoed om naar personen te kijken, niet hoe iemand eruit ziet of wat z'n ras is. Dit is in een paar maanden compleet omgeslagen bij mij persoonlijk.

Ik ben me ZEER ZEER ZEER bewust geworden van mijn rose-blanke huidskleur, blonde haren en fel-blauwe ogen. Ik voel me ook meer en anders (vervelend zelfs soms) bekeken op straat, alsof ik een paria ben of afwijking of buitengewoon lelijk. Kortom, ik ben racistischer nu, dan dat ik ooit ben geweest.

Omnisofos | 01-09-20 | 16:35

Doodziek wordt je van die scholen. Mijn vrouw doet de BBL opleiding Persoonlijk Begeleider Specifieke Doelgroep niveau4. Vanwege corona was er gisteren in verband met de start van het nieuw studiejaar een live uitzending vanuit de hoofdlocatie van het Albeda College, met als bijzondere gast Arjen Lubach. En natuurlijk werd er tijdens de uitzending uitgebreid aandacht besteed aan BLM. Geef verdomme gewoon les, en blijf weg van Ideologieën, religies en politiek.

RickRD | 01-09-20 | 16:31

Ik had in Afrika veel White Privilege. Maar dat doen die Afrikanen toch echt zelf.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:30 | 6

@Hebbiehemookweer | 01-09-20 | 16:44:

Wat betekent "mzungu" dan?

En hoe kijken ze in dat soort landen naar mensen waarvan iedereen denkt dat ze uit Zuid-Amerika komen? (Mensen denken altijd dat ik "ergens uit Zuid-Amerika" kom)

GeenHeil | 01-09-20 | 17:32
▼ 3 antwoorden verborgen

Stop nou eens met naar mensen als Max Weber en Nietzsche verwijzen, Spartacus. Je hebt hun "werken" nooit gelezen, als je ze wel hebt gelezen, dan heb je ze niet begrepen en als je ze wel hebt begrepen, dan heb je ze niet begrepen zoals ze begrepen hadden moeten worden.

Verder is de UvA natuurlijk geen universiteit of onderwijsinstelling. Het is een soort Walibi World. Het verbaast me dat er überhaupt een literatuurlijst is. Ik dacht dat er alleen een plattegrond van het attractiepark was.

GeenHeil | 01-09-20 | 16:29 | 8

@Kuifje-naar-Brussel | 01-09-20 | 16:31:

Overmars doet het sowieso goed. Er staat nu ook weer een leuk team. Ben vooral benieuwd naar Gravenberch en die twee nieuwe jongens, Kudus en Anthony.

GeenHeil | 01-09-20 | 16:41

@GeenHeil | 01-09-20 | 16:41: Ja, de oefenpartijtjes zagen er goed uit. En er komt een boel talent door. Benieuwd wat dat straks wordt in de CL.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:48
▼ 5 antwoorden verborgen

Het meest gediscrimineerd ras is de blanke werkende man.

Eddy67 | 01-09-20 | 16:29 | 2

Dat klopt helemaal. De oplossing is: stop met werken. Dan ben je nog alleen maar een blanke man en dan is er al minder reden om jou te discrimineren, want je verdient dan in ieder geval niet meer dan de zwarte uitkeringstrekkers.

GeenHeil | 01-09-20 | 16:51

Snap je?

KutFilosoof | 01-09-20 | 17:24

Waarbij de "regels" in de I-vorm zijn geschreven.
Waarbij "I" voor een blank persoon staat.
Klaarblijkelijk zijn personen van kleur uitgesloten voor deze "opleiding".
Zou dat niet een beetje racistisch zijn?

jemagookniksmeer | 01-09-20 | 16:29

Ik zie hier 46 racistische vooroordelen jegens de blanke medemens. Ik meen te weten dat haatzaaien hier verboden is, maar als je het sociologie noemt ben je kennelijk vrijgesteld van dit verbod.

Schmalz | 01-09-20 | 16:28

Ik las net iets over 'a white hispanic race soldier', is dat een aparte categorie?

Mr_Natural | 01-09-20 | 16:28

"Uhh uhh uhh, uhmm uhh uhh uhh". Aan u de vraag, van wie is dit citaat? Tip: het is niet Mia Khalifa.

FogerRederer | 01-09-20 | 16:28 | 1

Hans van Mierlo.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:48

De literatuur van de Internationale Socialisten (van mevr. Aouragh) is blijkbaar verplicht nu.

ZOMG | 01-09-20 | 16:28

De rassenleer is weer helemaal terug van weggeweest zie ik.

NoMoreMrNiceGuy | 01-09-20 | 16:27

Mooi hoor.
Maarre..... als je dan zo'n "studie" sociologie hebt afgerond, aan wat voor baan, werkgever moet ik dan denken? En betaalt dat nog wat? De hypotheek moet ook afgelost worden tenslotte.

Boeloeboe | 01-09-20 | 16:27 | 4

ambtenaar of journalist

jemagookniksmeer | 01-09-20 | 16:32

@ZOMG | 01-09-20 | 16:29:
Mars door de instituties. Ze schrijven het schaamteloos op. Gewoon overpennen van Gramsci.

Stormageddon | 01-09-20 | 17:03
▼ 1 antwoord verborgen

Als ik zo de reacties lees, lijkt het alsof de meeste mensen het wel door hebben. Zelfs de trollen

Mr.Crowley | 01-09-20 | 16:27

Naar haatvol blaagje.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:26 | 4

Zo is ze wel afgebeeld Kuifje. Ik hou van aardige kinderen maar die is het bestaansrecht afgenomen.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 17:05

zijn.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 18:24
▼ 1 antwoord verborgen

Tja, docenten en het onderwijs. Wereldvreemde mensen leren wereldvreemde zaken uit propaganda boeken. Je zal maar zo'n Karen voor de klas hebben staan.

TheOneTruth | 01-09-20 | 16:26

Fijn voor de sociologen van de UvA
Jammer dat ze verder niemand tegen komen die zo denkt in het echte leven
Die gaan hun tenen vaak stoten

niemand specifiek | 01-09-20 | 16:24 | 1

Die komen terecht bij o.a. "Human Resources", ministeries en de overheid. Daar bouwen ze dan macht op.

ZOMG | 01-09-20 | 16:26

Niet mijn kind vriend. Een beetje gymnasiast gaat zijn hersens toch niet laten verweken door een sociologie studie te doen aan godtbetere de UVA.

JanVergoor | 01-09-20 | 16:23

Alsof iemand van de UvA ooit een echte baan zal hebben.

We moeten er alleen voor zorgen, dat er een andere regering komt en het moeras van linkse Gutmenschen wordt droog gelegd.

hangtiet met knoop | 01-09-20 | 16:22

Schiet het al een beetje op met GeenStijlland?

threeheadedmonkey | 01-09-20 | 16:21

Pepe the Frog wil ook een leerstoel. Waarom zouden alleen mensen mogen studeren in deze diverse samenleving? Dieren hebben ook rechten!

rectormagnificus | 01-09-20 | 16:20 | 1

Ik identificeer mij als een Renault Twingo 2001.
Hebben Franse auto's nu ineens geen rechten meer!? Waar is mijn onderwijs!? Racist!

KutFilosoof | 01-09-20 | 16:35

Je kunt een Herrenvolk trachten te creëren en dan krijg je een oorlog, maar dat bereik je ook met het omgekeerde: identity politics, gericht op het conditioneren van blanken tot een staat van collectief doorvoelde en expliciet uitgedragen ondergeschiktheid en nederigheid. Er zijn meerdere 'roads to serfdom', maar dit is er ontegenzeglijk één. Het kan alleen maar leiden tot geweld, zoals bij het marxisme, ook al zo'n lelijk bastaardkind van het socialisme.

Schulzie | 01-09-20 | 16:20

Hersenspoeling.

Datgingniegoed | 01-09-20 | 16:19 | 1

En dan daarna in hun UvA safespace zitten omdat mensen met een andere mening eng zijn.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:24

Overblijfmoeder Van Engelshoven heeft in al die tijd nog NIETS nuttigs gedaan. Helemaal niets. Alleen maar kwijlen over 'diversiteit' en 'inclusie' en 'emancipatie' en noem alle foptermen maar op. Ik heb haar nog nooit op een inhoudelijke manier over haar vak horen praten maar alleen de ophef du jour horen volgen. Wat een ontzettende nitwit en wat een schande dat zo'n leeghoofd minister kan worden.

JJMS | 01-09-20 | 16:19 | 1

Ze heeft Johan Derksen een keer gevraagd om langs te komen voor een gesprek over homo-emancipatie.

JanFTE | 01-09-20 | 16:29

Gelezen. Interessant.
3. Ik kan verhuizen naar een betaalbare en gewenste plek.
Nee, betaalbare huizen zijn voor iedereen op.
4. Ik kan winkelen zonder te worden lastiggevallen.
Nee, ik word nagesist, nageroepen, vuil aangekeken en soms zelfs gevolgd. Blonde vrouw in een multicultistad he.
5. In de krant/tv zie ik veel mensen van mijn ras.
Nee tv is passe. Ja uhhh misschien omdat die landelijk een meerderheid zijn? Nee, niet precies mijn afkomstgroep, dat is nl een minderheid.
En nu? White suffering roepen?

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:19 | 4

@I.P standing up
Haha. Maar dan is het weeeer niet goed.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:33

@I.P standing up | 01-09-20 | 16:25: mag niet. Moet ook volgens de rassenleer inclusief compensatie Om institutioneel racisme te voorkomen en het bestaan ervan te bevestigen voor de andere club.

TheseDays00 | 01-09-20 | 16:40

Gelijke kansen voor minderheden of minderbedeelden bepleiten is natuurlijk prima, maar nooit 100% haalbaar. Maar bedenk dan een andere toetsingmethode of sponsorclub ofzo. Dit soort boude stellingen zijn allemaal 123 te linken aan trends, statistiek, sociaaleconomische status of normen/waarden, en dus niet aan ras.
Hoe diep kan je in je eigen bubbel vallen?!

Rest In Privacy | 01-09-20 | 17:01
▼ 1 antwoord verborgen

Weet je wat ik wél kan?

Hard werken, Altijd op tijd komen bij vergaderingen en alsnog met tientallen anderen weggefaseerd worden omdat: "Het er hier wel erg blank en mannelijk uitziet".

In mijn eigen land, door mijn eigen volk, door mijn eigen belastinggeld... Top that gekleurde medemens.

KutFilosoof | 01-09-20 | 16:18 | 3

Is dat je overkomen?

First Contact | 01-09-20 | 16:21

@First Contact | 01-09-20 | 16:21: Ja helaas wel. Werd onverwachts de stekker uit een project getrokken waar ik o.a aan werkte.

Tien blanke mannen eruit. Één neger en twee dames mochten blijven. De d-66 manager zei bovenstaande quote lacherig toen hij ons vertelde over het bedrijf z'n nieuwe diversiteitsbeleid.

Heb overigens ook bij een recruiter gewerkt... Deze recruiter zei dat hij liever gekleurde mensen aannam omdat die altijd veel makkelijker geplaatst werden. Vrouwen ook.

Blanke mannen worden stelselmatig achtergesteld... En rarara wie deze overheidsplannen ook allemaal netto mag financieren.

KutFilosoof | 01-09-20 | 16:29

@KutFilosoof | 01-09-20 | 16:29: Tjee, niet te filmen, wat een land. Ik hoop in ieder geval dat je werk hebt gevonden bij een minder racistische werkgever. Sterkte!

First Contact | 01-09-20 | 16:44

Indoctrinatie hoort niet thuis op een universiteit, een probleem van meerdere kanten bekijken en zelf kritisch nadenken wel. Sommige alfa vakken zoals deze gedoceerd worden op Nederlandse universiteiten kun je m.i. gewoon afschrijven, niet relevant meer.

therealbraindump | 01-09-20 | 16:17

En ik maar denken dat er intelligente mensen op de universiteit zaten.

usb stok | 01-09-20 | 16:17

UvA beschouw ik niet als universiteit. Een cadeaudiploma voor jongeren die de stof keurig herkauwen. Overigens heb ik geen probleem met het construct ‘white privelege’ zolang Afro-Americanen maar gehoord worden die dit construct niet erkennen. Dus krijg je argumenten vóór het construct en tegen het construct. Als ‘white privelege’ als zelf-evident wordt beschouwd, dan is het gewoon idd overtypen op het examen en je 10 binnenharken en uiteindelijk je cadeaudiploma krijgen

Dr.Platypus | 01-09-20 | 16:14

Hebben ze ook een cursus White Achievement? Waarin ze uitgelegd krijgen hoeveel van de kennis en technologie van die levensreddende blinde darmoperatie van mammie van blanke wetenschappers komt en hoeveel van POC wetenschappers? Of hoeveel kubieke meter dijk per inwoner Nederland kent in vergelijking met Bangladesh? Als je als jong mens naar de UvA gaat ben je al dom, als je er ook nog sociologie gaat studeren ben je crimineel dom.

Blauwpetje | 01-09-20 | 16:14 | 2

Voor die blinde darmoperatie moet je er op tijd bij zijn, en dat is problematisch, want een blanke eigenschap.

Veldmaarschalk Sorry | 01-09-20 | 16:16

Volgens de heersende doctrine, heeft Afrika bloeiende gemeenschappen gehad. De blanke kwam, heeft het allemaal geroofd en ALLE sporen en tekenen van deze beschavingen vernield. En daarna de zwarte man tot slaaf gemaakt en zijn kennis en beschaving afgenomen.

Arachne | 02-09-20 | 00:57

Mocht ik ooit nog eens aan de macht komen, dan sluit ik een deal met Uganda, Congo of Nigeria. Mijn deel van die deal is dat al die SJW's, Marxisten, radicale feministen, linkse universiteitsprofessors enz. enz. naar door blankenhatende Afrikanen bestuurde kampen gaan in Uganda.
En het laatste dat ik tegen al die wappies zeg wanneer ze door een enorme Afrikaan met een zweep op Schiphol het vrachtruim van een vliegtuig ingepatst worden is "remember folks: white people can't be oppressed and can't be the victim of racism. Enjoy the rest of your life among people of color."

Varende_Reaguurder | 01-09-20 | 16:14

Is dit waar Rutte het over gaat hebben samen met die blankenhaters?

Dachtutnie | 01-09-20 | 16:14

een cursus sociologie, wat had je nu verwacht, dat er geen linkse mumbo jumbo in zou gestaan hebben ? Ze leiden daar geen mensen op die zelfstandig kunnen nadenken en problemen moeten oplossen, liefst tegen gisteren en zo goedkoop mogelijk. Daarvoor ga je economie of een technische studie doen.

Lt-Kol Kilgore | 01-09-20 | 16:14

Dus ze doceren racisme aan de UvA?
Welke idioot gaat er sowieso nog studeren, de oude vertrouwde baangarantie is er allang niet meer.

MaxiCosi24 | 01-09-20 | 16:13 | 1

Inderdaad. Of je moet de juiste vriendjes of familie hebben.

likmegaties | 01-09-20 | 16:19

South African Journal of Philosophy als leesvoer op de UvA: throw another Outspan Sinaasappeltje on the skotelbraai, por favor Zin in kikkerbilletjes nu.

Is dit mijn UvA nog wel? Vergeet niet waar onze witte struggle ooit is ontstaan! www.youtube.com/watch?v=Pp0GCT5npTk Alles zal krom kom?

Slow cooking a diversity officer on the barbie: one wonders. Might just get juicy with the right proper wet rub. Needs constant applying though. 24/7.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:13 | 2

Ik vermoed dat de links regressieve witmens streeft naar het Zimbabwaanse/Zuid Afrikaanse model; dat is immers het summum van witte boetedoening, dat de zwartmens er uiteindelijk ook niks aan heeft is bijzaak.

geenspam | 01-09-20 | 16:16

@geenspam | 01-09-20 | 16:16: Plaatsmoord. Een woord om bij stil te staan in ons uiterst dicht maar gelukkig niet overbevolkte landje.

Overbevolkt: ook een woord om tot je door te laten dringen.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:25

Niet eens Robin DiAngelo' s meesterwerkje "White Fragility"? Bedenkelijk.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:13 | 3

De verplichte leeslijst is niet racistisch en seksistisch genoeg, vind je?
Ibraim X. Kendi moet er eigenlijk ook op, denk ik.
www.baconsrebellion.com/wp/anti-racis...
Anders krijg je nooit goeie, schuldbewuste, racisten.

Stormageddon | 01-09-20 | 16:17

Die wordt toch ook al problematich bevonden?

ZOMG | 01-09-20 | 16:24

Joh je verlaagt toch gewoon de toelatingseisen ben nog altijd benieuwd naar hoeveel leerlingen van die fraude school Ibn Galdoen ooit zijn gaan studeren?

dedwarsligger | 01-09-20 | 16:12

Je moet gelukkig geen sociologie studeren, er zijn andere opties.

Koning Willy | 01-09-20 | 16:12 | 1

Vrouwenstudies, Vrijetijdskunde, Communicatie, Genderstudies. De keuze is reuze.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:14

Staat de UvA toevallig langs een kade?

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:12 | 3

Nee, die ligt er in.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:14

Nee, langs de afgrond van de Westerse beschaving.

Varende_Reaguurder | 01-09-20 | 16:16

@Glasgow Argus
Bid ff verder!

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:25

Een dus, honderden jaren na de Verlichting, worden sprookjes toch weer legitiem in het academische leven.

Statler en Waldorf | 01-09-20 | 16:12 | 1

Ze zijn nooit weggeweest.

Lt-Kol Kilgore | 01-09-20 | 16:15

Leer een technisch vak op een mbo, hbo of aan de uni. Blijf weg bij de letteren en de sociale wetenschappen. Een bestaan als metselaar of bakker is vele malen eervoller dan in het jaar van de heer 2020 af te studeren als socioloog of cultureel antropoloog.

Derkaderr | 01-09-20 | 16:11 | 3

Ik denk dat je hier een goed punt maakt. In mijn regio zijn amper nog vakmensen te vinden voor een klus, de meeste bedrijven zitten volgeboekt tot volgend jaar. Goed verdienen lijkt mij.

First Contact | 01-09-20 | 16:15

Sociologie en antropologie zouden in principe nuttige bijdragen aan de samenleving kunnen leveren als ze niet bezet waren door regressief linksen die de wetenschappelijke methoden volledig hebben afgeschaft en in feite slechts aan een soort geloofsbeleving doen.

geenspam | 01-09-20 | 16:19

Als socioloog of cultureel antropoloog heb je vrije tijd genoeg, al tijdens de studie, om actief lid van D66 of GroenLinks te worden. Dan is het een kwestie van geduld en je staat zo op een verkiesbare plaats voor gemeenteraad of provinciale staten. Ben je dan toevallig welbespraakt, of heb je een hippe uitstraling, is de Tweede Kamer zo in zicht.
Mocht dat traject niet slagen, zijn er genoeg (en ja, in Nederland heul veul) belangenorganisaties waar je een leuke bestuursfunctie kan krijgen.

kapotte_stofzuiger | 01-09-20 | 16:21

Raakt kant nog wal.......

Dude heb je eten | 01-09-20 | 16:11

En wat als je ouders zwart en blank zijn?

Mr_Natural | 01-09-20 | 16:11 | 6

wat als alleen je grootvader zwart is? Waar trek je de grens?

small_town_dude | 01-09-20 | 16:15

@Mr_Natural | 01-09-20 | 16:15: Als je hazelnoot gekleurd bent word je onderdrukt door blanke tattas, maar je bent ook een bezetter jegens mensen die het nog zwarter hebben dan jij.

Phreack | 01-09-20 | 16:18

@small_town_dude | 01-09-20 | 16:15:
Zoals bij mij? Ik voel me blank, maar als ze gaan klagen over white-privilgege zeg ik gewoon kwaad dat ik een neger ben. Lachuh jongeh.

LiniaalRectaal | 01-09-20 | 17:23
▼ 3 antwoorden verborgen

In het jaar 93 van een eeuw die al even voor ons ligt hadden we een leraar sociologie op de HEAO die ons vertelde dat zijn dochter geen poppen kreeg. Hij wou haar niet sturen. De rest vul zelf maar in. Ik denk ik moet snel wegwezen van deze opleiding. Toen al.

Leptob | 01-09-20 | 16:11 | 4

Laat me raden, ze had de playmobielen van haar broer gerat en die jurkjes aangetrokken.

Lt-Kol Kilgore | 01-09-20 | 16:16

@Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:15: Jezus, hoe krijg ik dat nou weer voor mekaar? Dat is toch van een kaliber dan meer/minderfauten en de -dt's.

Leptob | 01-09-20 | 16:22

@Leptob | 01-09-20 | 16:22: Dat zou kunnen.

Het alternatief is dat je uit een verre toekomst komt en dan is het op zichzelf interessant dat er weer een HEAO is. Maar kwestieus dat ze er dan toch weer sociologie doceren.

Glasgow Argus | 01-09-20 | 16:41
▼ 1 antwoord verborgen

Benieuwd of er bij de uitreiking van de bull wel voldoende POC's aanwezig zijn of dat het ook hier een sneeuwwit feestje is.

Graaisnaaiert | 01-09-20 | 16:11

Meer diversiteit, schreeuwen ze hard in de media. Krijsend van genot wanneer ze eruit geschopt worden voor een gekleurd persoon. Shut up and take my job.

Suncatcher | 01-09-20 | 16:11 | 1

Genieten als je beroofd wordt.

Lorejas | 01-09-20 | 16:13

Griezelig

Blauwpetje | 01-09-20 | 16:27

Zijn dat de intelligentsia van de toekomst?

Mag ik hartelijk lachen?

Mr.Crowley | 01-09-20 | 16:10 | 3

Intelligentsia is enkelvoud...

DrumPiet | 01-09-20 | 16:12

@DrumPiet | 01-09-20 | 16:12: De Russische term intelligentsia is afgeleid van het Latijnse intelligentia, en wordt met name gebruikt om de intellectuele elite van een land aan te duiden, een sociale klasse die zich bezighoudt met complexe geestelijke en creatieve arbeid gericht op de ontwikkeling, verspreiding en instandhouding van een cultuur, en in zijn periferie ook intellectuelen en andere sociale groepen – bijvoorbeeld kunstenaars en onderwijzers – omvat.

A.I. van Dee | 01-09-20 | 16:40

Zelfs de normies van nupuntl zijn tegen diversiteitsbeleid quota. Nu de extreemlinkse elite nog.

Samarkand225 | 01-09-20 | 16:09

Ik zet mijn white privilege card in om dit te kunnen skippen.

John McClane | 01-09-20 | 16:09 | 1

stop de tijd.

Hemke-Valsema | 01-09-20 | 16:11

Kunnen ze Russel's Theepot niet als gastdocent aanstellen? Die heeft hele kleine stukjes van Gloria Wekker gemaakt...

ZoekEenVrijeNick | 01-09-20 | 16:09

Alsof je medelijden moet hebben met iemand die sociologie studeert...

"Zegeltjes of airmails?"

Zucht...

fiscalist | 01-09-20 | 16:09 | 3

Airmiles...
Zucht.

DrumPiet | 01-09-20 | 16:13

Alletwee natuurlijk, ik heb dat privilege niet voor niets.

KlauwnBassie | 01-09-20 | 16:36

@DrumPiet | 01-09-20 | 16:13:
sorry, my bad...
Zit weer niet op te letten / fat fingers.
Mede daarom gestopt met reageren.

fiscalist | 01-09-20 | 17:23

Ik heb er de kracht niet meer voor. Kan deze waanzin aub stoppen.

Phreack | 01-09-20 | 16:09 | 2

Neen, dit is pas het begin. Pas als u huilend op uw knietjes vergeving ligt te vragen voor uw witte privilege bent u op de bodem. Daarna kan het eeuwige goedmaken beginnen. Met herstelbetalingen natuurlijk. En u moet uw huis afstaan aan een persoon van kleur. Maar dat spreekt voor zich.

Hemke-Valsema | 01-09-20 | 16:13

mooi, volgende stap is gewoon de ouderwetse rassenleer.

Struikrover3 | 01-09-20 | 16:09 | 4

@Hemke-Valsema | 01-09-20 | 16:16: ik word alleen boos als iemand friet patat noemt. Verder niet echt als je een ander behandelt zoals je zelf behandeld wilt worden.

TheseDays00 | 01-09-20 | 16:34

@TheseDays00 | 01-09-20 | 16:12: Die 46 punten zijn in originele vorm geschreven voor de vrouwenemancipatie. Inmiddels zijn ze gebruikt om de systematische achterstelling van ouderen, homo, minder validen, obese, mensen met een psychische aandoening en de queer etc. aan te tonen.

Arachne | 02-09-20 | 00:51
▼ 1 antwoord verborgen

Boeken uit 2014, 2017 en 2019, je verwacht het niet. Waarom zijn er geen boeken uit bijvoorbeeld 1687 met wetmatigheden en observaties die anno 2020 nog steeds geldig zijn.
Oh wacht.... iets met hypes.

kapotte_stofzuiger | 01-09-20 | 16:08

Goed kijken hoe het nu in de USA gaat. samen met de NPO je bevolking psychisch blijven vergiftigen,
totdat de bom barst.

glaaf | 01-09-20 | 16:08

Sorry ik kan geen Engels. Te laag opgeleid.

Poesman | 01-09-20 | 16:07 | 5

Dan kan ik er volgens de white privilege regels vanuit gaan dat je niet blank bent. Waarschijnlijk ook niet Aziatisch. Dus minimaal licht getint. Toch?

DKP | 01-09-20 | 16:49
▼ 2 antwoorden verborgen

Mensen zijn nu eenmaal ervaringsdiertjes. Dat leer je niet af door wat regels op te stellen.

Atheist-Priest | 01-09-20 | 16:07

Als ik zwart zou zijn, zou ik diep beledigd zijn.

Mr_Natural | 01-09-20 | 16:07

Wanneer op de treurbuis of de radio het woord "diversiteit" wordt gebezigd is dat een aansporing om een andere zender te kiezen...

eerstneukendanpraten | 01-09-20 | 16:06 | 1

"diversiteit" betekent in de praktijk het discrimineren tegen blanken.

petersteenkamp | 01-09-20 | 16:12

Volkomen compleet ziek dit. Is dit universitaire wetenschap?
Mensen die zo met 'sociologie' bezig zijn verdienen een psychiatrische dwangbehandeling. Die zijn een gevaar voor zichzelf en de maatschappij.
Maar nee, deze mensen bepalen dus de vaart der volkeren in de wereld.
Jammer dat Zentgraaff er niet meer is. Die was specialist op dit onderwerp.

keestelpro | 01-09-20 | 16:05 | 3

Volgens Gloria "witte onschuld bestaat niet" Wekker hoef je niet te streven naar objectiviteit. Ik quote: "Je hoeft niet te streven naar objectiviteit, ook niet als wetenschapper."

geenspam | 01-09-20 | 16:11

Dit is allemaal gebaseerd op Critical Race Theory, bedacht in de jaren 60/70 in de VS (waar anders?). Gevaarlijk gedachtengoed waar je lastig vanafkomt.

Ay_Caramba | 01-09-20 | 16:40

De ellende is dat mensen met zo'n 'sociologie'-rugzakje vaak de pollitiek ingaan. Want in de grote, boze grotemensenwereld gaan ze dus nooit slagen...

Aristotalloss | 01-09-20 | 17:17

In Nederland is alleen het beta-onderwijs nog wat waard, voor de rest allang afgeschreven.

kapotte_stofzuiger | 01-09-20 | 16:05 | 1

Als mijn kind ooit op de UvA wilt gaan studeren, trek ik subiet zijn studie-trust in en koop er een boot voor ofzo. UvA is echt een no-go universiteit.

pibasso | 01-09-20 | 16:04 | 9

Gelukkig zakt de UvA op dit moment in de gracht.

Mr. Happy | 01-09-20 | 17:43

Een familiefonds is handiger kun je over je graf regeren. Je weet nooit wat de koude kant allemaal uitspookt.

NanoTube | 01-09-20 | 20:49
▼ 6 antwoorden verborgen

Oh wat errug!

DrumPiet | 01-09-20 | 16:03 | 2

Jij bent ook wel heel tolerant, DP. Je zou een Fransman kunnen zijn.

Rest In Privacy | 01-09-20 | 16:32

Valt inderdaad wel mee. Zolang de jongens en meisjes deze onzin tenminste niet slikken voor zoete koek. En ze geen beleid- of advies-taken gaan uitvoeren binnen de (lokale) overheid of het onderwijs, maar er echt iets nuttigs mee gaan doen. Oh wacht..

benjeallanggek | 01-09-20 | 17:13

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl