Het Paasverhaal 2020
In navolging van HET PAASVERHAAL 2019 hier de hernieuwde versie inclusief corona. Leuk om voor te lezen aan uw kindertjes, tijdens het paasontbijt!
Jezus (die eigenlijk Jaap van Dissel heet) trok rond door het land Palestina. Hij was met zijn leerlingen onderweg naar Jeruzalem om daar het paasfeest te vieren, het joodse Pesach waarin de bevrijding uit Egypte werd herdacht en gevierd, maar toen kwam er een Rotterdamse controleauto die Jezus en zijn leerlingen betrapte op samenscholing. "Jammer dan makkers", zeiden de controleurs, en Jezus en zijn kornuiten kregen allemaal een flinke boete. "Godverdomme", vloekte Jezus. Enfin, Jezus liet een paar van zijn knapen wc-papier en een ezel halen en ze reden ze Jeruzalem in. Er was bijna niemand op straat; iedereen zat binnen vanwege het coronavirus, behalve dan wat wielrenners die de stoet rakelings passeerden en Jezus en passant in z'n bek tuften. De stemming was dan ook helemaal niet opgetogen.
Heel veel mensen waren wel klaar met die Jezus, die nog carnaval had gevierd en zodoende heel veel levens in gevaar heeft gebracht. Zoals Judas, die een flinke zak geld kreeg om de corona-kliklijn te bellen. Het gezelschap ging eten en tijdens de maaltijd was er gebakken vleermuis, wijn en wc-papier. Jezus deelde wc-papier uit en riep allemaal onnozele dingen, want hij had te veel gezopen, net als iedereen in quarantainetijd. Vervolgens ging Jezus een potje zitten bidden en nadien kwam Judas eraan met een stel boa's van de corona-kliklijn. Judas ging helemaal Buck Angel en hij gaf Jezus overheerlijke tongzoen. "Judas, verraad je mij met een overheerlijke kus?", vroeg Jezus.
Jezus werd gevangen genomen. Hij hoestte nog wat agenten in het gezicht maar het hielp allemaal geen zak, hij moest naar de rechtbank onder leiding van rechter Pilatus, de tekenaar van Fokke & Sukke. Eerst gingen er allemaal dingen mis met de videoverbinding, zo leerde het Twitterverslag van Saskia Belleman ons, en nadat de advocaat van Judas was geliquideerd vroeg de rechter: "Bent u de koning van de joden?" De rechter wist het ook allemaal niet meer en hij gaf toe aan het volksgericht op Twitter. Jezus moest maar aan het kruis, jammer voor hem.
Jezus werd naar de openbare begraafplaats gebracht: Golgotha. Wegens corona mocht er helemaal niemand bij zijn, zelfs geen familie, het was heel erg triest. Jezus werd aan het kruis genageld en kon het verder uitzoeken. Nadat hij was gestorven kwam het RIVM met een persbericht dat er weer iemand was overleden, precies om 14.00 uur de volgende dag. Het lichaam van Jezus werd in een koelwagen geladen en die gebeurtenis ging viral op internet. Volgens de één was het New York, volgens de ander Italië en volgens weer een ander was het gewoon Rotterdam.
Wel, ineens kwamen er een paar vrouwen die riepen dat corona een hoax is van de Democratische partij. Toen ze gingen kijken was de laadklep van de koelwagen naar beneden. Jezus was er niet meer! De doeken waar ze hem in hadden gewikkeld lagen er nog wel. Zou iemand het lichaam van Jezus hebben weggehaald? Een of andere gabber die toevallig in de buurt een jointje aan het roken was zei dat Jezus is opgestaan. "Zo begrepen de leerlingen en vrienden van Jezus dat het niet afgelopen was met Jezus. Dat Jezus door kon leven in mensen." Einde, en een miljoen jaar later viert iedereen nog steeds Pasen. (Via)
Zalig Pasen allemaal & de groeten aan je schoonmoeder
Reaguursels
InloggenLekker verhaaltje weer van mustard. Abraham die mosterd haalt of iig weet waar je die moet halen. Heet je Abraham of mss gewoon Bram mustard? Dat zou zomaar kunnen betekenen dat je het joodse gloof omarmt en oprechte jews, die hebben uiteindelijk toch een pesthekel aan Chistenen. Komt je inspiratie voor dit wangedrocht daar vandaan?
Het laatste stukje in het lijdensverhaal zoals verteld na het klikken op Via geeft aan hoezeer het materialisme het wonder zoals in de bijbel beschreven, heeft weggedrukt.
Dank. Voor mij een bevestiging van de juiste keuze.
Sprookjes! Sound of Music Do Re Mi in Covid19 versie met ondertiteling www.youtube.com/watch?v=MMBh-eo3tvE
Zo zie je maar weer. Humor is als zwangerschap. Een slechte grap kan niet een beetje leuk zijn.
Vind dit toch een stuk aangenamer youtu.be/eU6QEklM4SA
Het voordeel van ‘happy’ single: je hebt geen schoonmoeder
De moraal van het verhaal: Als we Saskia Belleman niet hadden...
vroeger hadden wij een pater in mijn woonplaats, die hete ook nicodemus, maar wij noemde hem nikko de mus, zat altijd met een geheimzinnig kistje achter op zijn fiets en niemand wist wat er in zat. het was een echte pater met rok en een touw om zijn middel plus sandalen maar we hadden wel respect voor hem, maar ja andere tijden.
Tegenwoordig wordt die pater 2 straten verderop compleet verrot getrapt door een roedel hyena's van de Religie van de Vrede. Er is wel wat veranderd in de tijd.
In dat kistje had hij een goocheltruuk, net als mijn ome Daan. Dat zette hij dan op schoot en de kindertjes in de buurt mochten dan altijd zijn kale konijntje aaien.
De paus wond er geen doekjes om vandaag: dit is niet de tijd van egoïsme: arme staten en mensen moeten worden geholpen, het maken van wapenindustrie die tot vernietiging leiden moet stoppen. Israël moet met Palestijnen praten voor de vrede. We moeten inzien naar de verdrukten: vluchtelingen, armen. Het leek wel een moreel appèl op Nederland.
Verhaaltje was weer grappig, aardig gedaan!
Voor moeten is een speciaal kamertje ingericht wg Wim T Schippers (en willemina kudtje)
Nou inderdaad leek wel gedicteerd door ECB en Brussel,
En vervolgens later het commentaar dat Italie al zoveel rampen heeft gehad dat ze zich er wel doorheen zullen slaan, ja allicht
ik de i
Ik hoop dat de heer zijn kracht schenkt aan al die wetenschappers die nu naarstig op zoek zijn naar een geneesmiddel of een vaccin.
Als dat gebeurd weten wij, de heer is onder ons.
Jij denkt veel te klein .
De Heer is godverdomme met een hoofdletter, heiden !
@Zorc | 12-04-20 | 13:42: De heer heeft geen hoofdletter nodig, gij wankelmoedige van vertrouwen. Geen enkele accolade is voldoende om zijn grootsheid te beschrijven.
Dit hele verhaal is geloofwaardiger dan de bijbel.
Ik betwijfel of jij de Bijbel hebt gelezen .
@elevator | 12-04-20 | 12:31: ik wel. Kudt boek. Vooral deel 2.
Wel gelezen, saaie sprookjes over een chagrijnige tovenaar en zijn zoon/knecht. Verhaal zonder kop of staart, hier en daar erg ongeloofwaardig. Er zijn betere boeken.
Op de manier waarop jij leest is Ghandi nog een Adolf Hitler en een recept voor koekjes dat van Ziklon-B.
Bijbelse fictie is gewoon wat driester. Als die ezel in dit verhaal kon praten en een lange conversatie begon over de conflicterende aspecten tussen de esthetiek en de ethiek van wc papier in de vorm van een parabel dat zo vergezocht is dat het min of meer gegarandeerd heel het doel mist zou het meer Bijbels zijn geweest.
Mooie satire maar wat opvalt: alles blijft zo christelijk, bekeken uit een christelijk perspectief. De sprookjesliefhebbers van GeenStijl komen hier ook elk jaar opnieuw in geuren en kleuren hun sprookjesliefde betuigen in een beetje sleets wordend haat-liefde frame. Historisch is er echter genoeg voor sprookjeshaters om de tanden op stuk op te kauwen. Probeer er maar eens paaschocola van te maken. 'Nicodemus', die in het evangelie met peperdure specerijen komt aanzetten om het lichaam van de gekruisigde te balsemen, heet in de Talmoed Nakdimon ben Goerion. Hij blijkt inderdaad de twee na rijkste Jood van Jerusalem te zijn geweest. Zijn zoon heeft tijdens het beleg van Jeruzalem onderhandeld met Titus, de generaal van de Romeinse legioenen. Later, in 1948, wordt ene David Grün, alias David ben Goerion, de eerste president van Israel. Die Nakdimon ben Goerion had zijn fortuin gemaakt met toerisme: hij verzorgde het onderkomen, de natjes en droogjes van de vele pelgrims die naar Jeruzalem kwamen om feest te vieren. Hij bezat enorme voorraadschuren. Toen het beleg van Jeruzalem begon, meldde hij de Joodse legerleiding dat hij wel voedsel voor dertig jaar had opgeslagen, zodat ze een langdurig beleg gemakkelijk konden overleven. Maar de Zeloten, een andere groep Joden, staken de voorraadschuren van Nicodemus in de fik. Ze wilden dat er met de Romeinen gevochten zou worden.
Je kunt ze niet vertrouwen en ze blijven maar steeds terug komen, dat blijkt maar weer.... Btw: ik las altijd Nico de Mus, omdat hij zoveel brood pikte, maar dat is het dus niet?
Mand
@Bakschuif | 12-04-20 | 12:28: Nicodemus was geboren in een gehuchtje vlakbij Nazareth, hij was dus een 'Galileër', net als zijn bijna-dorpsgenoot Jezus. Het was een wespennest van tegenstellingen toen tussen de Joden.
Zijn er nog meer van die types met nagenoeg dezelfde postcode? Een paar duizend jaar vervolgen heeft ze dan toch wel iets dichter bij elkaar gebracht hè?
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 12-04-20 | 12:32:
@Bakschuif | 12-04-20 | 12:40: Wanneer je de gemiddelde opinie van een GeenStijler over de hard core islam als maatstaf neemt, dan is de reli-hysterie rond het jaar 0 - 70 in de Romeinse provincie Palestina onvoorstelbaar erger. Het IS kalifaat was een softie aangelegenheid in vergelijking met de zeloten.
Je zou nog sympathie gaan krijgen voor de Romeinen, als gezagshandhavers, als ik je beschrijving volg. (Krijg ineens scenes uit the life of Brian voor ogen).
Ik krijg ook sterk de indruk dat we in dat opzicht nu in Brussel gaan aftellen van 70 naar 0 . Innovatie t.o.v. de Zeloten: nu zijn het de Malloten. Wordt ook heel erg.
@Bakschuif | 12-04-20 | 14:18: Spijker, kop.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 12-04-20 | 12:32: Jezus was in Bethlehem geboren toch?
@Sans Comique | 12-04-20 | 15:49: vanuit historisch oogpunt is de tegenstelling Jeruzalem <--> Galilea belangrijker. Jeruzalem was anti-Romeins en anti-farizees terwijl Galilea pro-Romeins en pro-farizees was. De farizeeërs hebben gewonnen, terwijl de Jeruzalem partij (Sadduceeërs met Kajafas als opperhoofd) werd vernietigd.
Prachtig, ik word er gewoon emotioneel van. Hulde!
Joden zijn het enigste volk op aarde dat een complete religie rondom het
wel en wee van een clubje lokale zandlopers uit de woestijn heeft gecreëerd. Zover zijn de islamieten zelfs niet gegaan.
Men heeft daarbij de illusie gewekt een exclusief en persoonlijke band te hebben met de vermeende hemelbaas. Heb je het over die godheid, dan heb je het meteen ook over zijn aardse stoffelijke aanspreekpunt: 'de uitverkorenen'.
Deze claim en arrogantie, gebaseerd op het koppie peesten van toen al eeuwen oude bestaande zienswijzen, hebben de joden een eeuwig durende mondiale haat op basis van 'how dare you' opgeleverd.
Religie is niets meer dan een geestesziekte voortkomend uit het rationeel denken en niet vanuit het hart. Trap er niet in.
Was dat niet juist een best wel verstedelijkt volk? Zeker voor die tijd.
Of je gelooft of niet, uiteindelijk is religie een oeroud fenomeen en heeft zo zijn culturele betekenis. Het zal ook best een goed mechanisme zijn geweest om dat wat niet te verklaren was, toch maar betekenis te geven. Gaf deels ellende en deels ook vooruitgang en andere fijne dingen.
Ik kan niet ontkennen dat onze samenleving, en zeker ook het denken van de seculiere men, stevig gevormd is door ondermeer het Christendom. Dan kan je blijven blindstaren op de achterlijke toestanden uit zwarte kousen geloof, maar blindstaren is juist een symptoom daarvan. Echter niet exclusief voorbehouden aan gelovigen. Christendom en Jodendom hadden blijkbaar elementen die het mogelijk maakten dat het evolueerde in een samenleving waar andere denkbeelden getolereerd gingen worden, waar wetenschap een prominente plaats kreeg en humanisme kon ontstaan.
Dus ja, het is allemaal niet fraai, maar toch wel mooi.
www.youtube.com/watch?v=BD_WptjCMPI
Je zal maar op de foto gezet worden door de ordedienst rdam als een paar hersenloze oudjes zonder gebrek aan inzicht nog even voor of achter je langs gaan wat zo vaak gebeurt ,ik wil een t
Teazer
Waarom wil je niet op de foto dan?
Niet fotogeniek ofzo?
Tis wel een mooi verhaal.
Wopke heeft nog geprobeerd of de Italianen in plaats van Euro's als leenvaluta paaseieren wilden accepteren...
Ik zou iedereen graag even willen wijzen op het paasfeest wat in België plaatsvindt. Zoek even op Anderlecht. Daar hebben jongeren (jaja, maar de waarheid zeggen is verboden) een heel mooi en vredelievende pasen gebracht.
Ja, nadat ene Adil op zijn scooter voor de politie vluchtte, en tijdens die vluchtroute blijkbaar even niet goed uitkeek en toen frontaal tegen een andere ter versterking opgeroepen politiewagen opknalde.
Volgens team Adil heeft de politie nu de schuld. Hoe durven ze een Adil te achtervolgen? Etnisch profileruhhhhhh!! Dus team Adil is boos.
Team politie zegt: "Als Adil niets had gedaan, waarom vluchtte hij dan voor de politie?" en "Had hij niet gevlucht, had hij nu nog geleefd".
Tenminste, dat heb ik gelezen.
@gaffelbaard | 12-04-20 | 11:35:
Covid-19 is over vier weken voorbij. Van die “jongeren “ gaan we nog generaties lang last hebben.
twitter.com/i/status/1249271309302931...
@Patje2011 | 12-04-20 | 11:45:
Zo dan. Ook de reactie eronder gelezen, Patje? Een Turkse schrijvende twittertrol reageert met plezier en lekker cynisch dat het allemaal burgers van België zijn (Die racistisch zijn naar Belgen of België) maar dat als dit Noord Afrika was, dat het dan racisme zou zijn.
Ik zelf lees dat een soort van sadistische tevredenheid in over het feit dat racisme tegen de blanke autochtone Belgen, of overheidspersoneel/hulpverleners, in België NIET word erkend als racisme.
@gaffelbaard | 12-04-20 | 11:35: Kan me niet snel genoeg gaan met de Adil's
Als de paashaas erachter komt dat geen mens naar zijn eieren is gaan zoeken, verstopt hij volgend jaar niks meer...
Actualiteiten en geloof met satire. Moeilijk lagge!
Vrolijk sprookjespasen allemaal.
The innocent will be slaughtered.
In de coffeeshop zeiden we ook altijd vrolijk Pasen.
Meer als” pass die joint ‘ns door”
niet laten vallen, dan land het in je kruis (bruggetje)
Interessant, in Duitsland wordt het volk het zat.
youtu.be/dxC_D_qiQmw
Niet alleen in Duitsland... Terwijl miljarden verschenkt worden aan de knoflooklanden mogen de Noord-Europese landen "thuiswerken".
Goed bezig Mosterd! ik heb me eerst vergist.. Maar je weet er echt veel vanaf..
Nu een met Mohammed in de hoofdrol voor de broodnodige inclusiviteit.
@kapt.Jerkoff | 12-04-20 | 11:28:
Daarin heb je denk ik gelijk.
Maar ik zou het wel leuk vinden.
Dan krijg je verhalen zoals:
Nadat Badr Harry de slag tegen Rick verloor, moest hij zoveel geld betalen dat zijn werken door failliet ging en zijn hele familie 30 dagen lang niks meer te eten had. ... enz.
Zoiets. Lijkt mij wel leuk. Voor de verandering ook weer eens iets anders om ons mee te vermaken tijdens die feestdagen.
@gaffelbaard | 12-04-20 | 11:46:
Rick = Rico Verhoeven
Maar ome Mo Moest nog paaseitjes zoeken in de woestijn. Het was de kunst om de goede op te rapen. In sommige zat chocolade, in andere springstof. Veel helpers van Mo hadden al heel wat eieren gevonden en die allemaal aan hun riem gehangen. Omdat ze anderen, vooral joden en christenen ook wel wat gunden, (Islam is immers vrede) gooiden ze die soms weleens wat eieren toe. Meestal kwam Pia Lijkstra daarna de organen ophalen. Als de eieren op waren, kwam Kaag nieuwe brengen. Bij gebrek aan eitjes gingen ze die overal in de wereld zoeken en worden dan heel boos als ze ze niet kunnen vinden. Omdat ze het dan zat zijn, gaan ze ook maar niet meer terug naar de woestijn. Ome Mo heeft immers toch geen tijd, want die is aan het onderzoeken of een meisje van 9 ook eitjes heeft. Vanwege de corona heeft hij haar ook meteen de temperatuur opgemeten met zijn profetische staf. Omdat er een Jood niet tevreden was over de eitjes van Mo, heeft die vervolgens iets door de shoarma gedaan waardoor Mo zelf bij Pia terecht kwam. Aangezien zijn organen net zo fout waren als zijn geest, hebben ze die maar laten liggen. Nu jaren later, zijn ze nog steeds op zoek naar explosieve eitjes, maar worden ze nu gesponsord door Rutte en per Hilux aangevoerd, die ze dan mogen houden als paascadeau.
Wist u trouwens dat een metertje grond op Golgotha thans tot de duurste stukjes van de wereld behoort?
Die duurste stukjes liggen op de Olijfberg die uitkijkt op Golgotha. Daar wilden en willen alle rijke Joden begraven worden om op de eerste rang op te staan wanneer de messias komt. Die in het evangelie vermelde Simon van Cyrene, die geprest werd om het kruis van Jezus te dragen, had daar juist een graf voor zich uitgezocht. Toen, zeg in het jaar 33, bezat de olijfberg reeds de duurste grond op aarde.
Schitterend paasverhaal weer Mosterd.
@ Mostert
Heerlijk stukje weer, LMFAO!
Na de wederopstanding zijn grote loodzware massieve grafstenen voor schoonmoeders erg populair geworden.
Jezus, wat is hier al veel weggejorist. Anyway, nogmaals zalig Pasen gewenst aan iedereen.
Je mag niet typen dat je het geen leuk en flauw stukje vind. Ik neem mijn woorden dus bij deze ook terug.
Pasen? Pasen? Oh! Snap het! Eierfeest! Hep 'm!
Ik geef mijn mening over dit stukje op een beschaafde wijze en wordt weggejorist. Ach ja, das war einmahl.
-h.
Fijne Ostara allemaal! Een beetje heidendom kan geen kwaad in Europa.
nl.wikipedia.org/wiki/Ostara_(godin)
Is Jezus van gedaante veranderd. Heet hij nu opeens Jaap van Dissel? Of zijn er nu twee Jezussen?
Ik bedoel waar is Frans Timmerschrans gebleven, of is die gepromoveerd tot god.
Mijn paasgebed:
Ons Frenske die in de hemelen zijt, uw wil gescheidde,
Uw warmtepomp kome, op geheel de aarde,
Laat ons die 1000 miljard betalen,
En geef ons nog meer schulden,
Breng ons armoede, en vreet jezelf lekker vol,
Amen.
Frans is zwaar gelovig.
@Mr_Natural | 12-04-20 | 10:50: dan kan de vraatzuchtige narcist dit weekend mooi gebruiken om zonden nr.1 en 7 tot zich door te laten dringen: nl.m.wikipedia.org/wiki/Hoofdzonde
@Mr_Natural | 12-04-20 | 10:50: ja in geld zal wel een verborgen agenda hebben bij eco bedrijven
@Kladderadatsch | 12-04-20 | 10:57:
Zoiets?
youtu.be/NAyclw-b-d0
@reservebelgië | 12-04-20 | 12:46: ah die had ik even nodig, merci
Wil ik net m'n paasbeste pak aantrekken, ben ik er uitgegroeid. Heb ik m'n kerstbeste pak maar aangedaan, hopelijk merkt niemand het.
We zullen niet naar je dikke pens kijken...
Tijd voor de paaswandeling rond het Lago Bianco bij de Berninapass. Twintig minuten rijden en dan go.
Ik ben om 06:30 gaan wandelen in de Bossche Broek, bijna hetzelfde! Maak er een mooie dag van!
@Patje2011 | 12-04-20 | 10:51: loopt daar de Dommel ?
"Einde, en een miljoen jaar later viert iedereen nog steeds Pasen."
@Mosterd | 12-04-20 | 09:30 |
Héél de bevolking?
Nee. Één klein huishoudentje blijft dapper weerstand bieden tegen de gristelijke overheersing.
/
*met dog en vrindin gekookte eitjes dragonsaus lepelt (eierschalen voor dog) en 2e karaf goede miswijn uitschenken doet naast de filterkoffie*
.
Op de Peeshees!
/*KLOK!*
Lievelingsnummer Jezus:
They're out ta get me
They won't catch me
I'm fucking innocent
They won't break me
m.youtube.com/watch?v=gORKiQ0h1ZA
Ik moet er elk jaar weer om lachen.. haha.. dank!
tegelizr.nl/tegeltje/paasverhaal-2020...
Pasen is gewoon wat vroeger het feest van de lente is. De vrouwen willen dan zo snel mogelijk een bruine huid krijgen. IJsheiligen, dan kunnen de plantjes de grond in, er is dan geen nachtvorst meer. Pinksteren het laatste feest met je maten om de zomervakantie te vieren en het bierzuipen te beoefenen. Kerst is het feest van de zonnewende, de langste nacht, daarna word de dag weer langer. Carnaval is het feest voordat je 40 dagen moet gaan vasten en wie het de rest van het jaar niet lukt kan dan verkering keijgen.
En corona oplopen.
Vroeger zouden ze zeggen met zo’n mening kom je in de hel.. maar goed daar zal ook weer een andere uitleg voor zijn.. (gelukkig maar toch..?)
youtu.be/-ZoMEddJJw8
Paashits:
Do they know it's Easter time?
It's gonna be a cold cold Easter (without you)
All I want for Easter is you
White Easter
Cd is nu te koop bij de beter actionzaken.
Cd? Wat is een cd?
U bedoelt zeker "lenteliedjes?"
@Miezerig | 12-04-20 | 10:37:
Soort grammofoonplaat maar dan kleiner.
@Mr_Natural | 12-04-20 | 10:40:
Something like this:
i.ytimg.com/vi/2rUIMNhvkhA/maxresdefa...
@keestelpro | 12-04-20 | 10:49:
Was dat in de overgangsfase? Mooi en snel gevonden trouwens.
@keestelpro | 12-04-20 | 10:49:
Koel!
Aan mijn vrouw voorgelezen en die ging stuk van het lachen... als dat geen neuken wordt.
Hopelijk heeft ze problemen met haar korte termijn geheugen voor je.
'Toxic masculinity' is een echt ding.
Ik raak altijd een beetje verstopt van paaseieren.
Obstipaasie?
@normanius | 12-04-20 | 10:32:
Hoe kom je d'r op. LOL!
En dan schrijf ik het nog fout ook.... bedoelde eigenlijk "obstipaasei"
@normanius | 12-04-20 | 10:58: Obstipaasie klinkt wel leuker.
Pasen met je paashaas en je zus aan het kruis pff,
Het echte grote feest komt natuurlijk pas op 23 april,
dat zal gelijk de 2e Coronagolf doen stuwen!
Kostelijck vermeack...
Wat een gelul is het toch ook. Pasen is het Pesach van de Joden en dat is niets meer dan een lentefeest om te vieren dat de gerst geoogst kan worden. En er dus weer bier en brood gemaakt kan worden.
Als sjabbesgoj heb ik een paar keer mogen aanzitten aan de Pesachtafel van lieve Joodse vrienden. Geen bier gezien en het woord lente is niet gevallen.
Waarschijnlijk heb ik niet goed opgelet.
Memorabele avonden, dat wel.
@Kapitein Sjaak Mus | 12-04-20 | 10:31:
Matzes met dikke roomboter, oude kaas of hagelslag erop.
@Kapitein Sjaak Mus | 12-04-20 | 10:31: Uiteraard, net als Pasen is Pesach is een propagandaverhaal maar dan van de joden. Vieren dat je ontsnapt bent uit de slavernij van Egypte zonder enige bewijs ooit in Egypte te zijn geweest.
Dat sausje is vergoten op het lentefeest, en zo door ontwikkeld.
Alle monotheïstische godsdiensten hebben hun feesten gekopieerd van de heidense godsdiensten die hem vooraf gingen.
Paasverhaal? Geen idee.
Mijn naam is Haas.
Nee. Kapitein Sjaak Mus...
Pasen, ook zo'n door de kerk gejat heidens feest,
Het woord Pasen, Easter in het Engels is waarschijnlijk afkomstig van het woord Eostre, de Saksische moeder God. Deze naam op haar beurt is weer afkomstig van het woord Eastre, een oud woord voor lente. De Noorse variant van Eostre was de Godin Ostara, die als symbolen een ei en een haas droeg. Deze beide symbolen staan voor vruchtbaarheid. Bij het begin van de lente (lente equinox) werden feesten georganiseerd. Zelfs vandaag de dag valt Pasen, terwijl het een Christelijk feestdag is, altijd op een datum die op een heidense manier wordt berekend. Dat wil zeggen, de zondag volgend op de eerste volle maan na de lente equinox.
www.niburu.co/index.php?option=com_con...
Zo irritant, iets brengen als een feit, om de argumentatie daarvan te starten met waarschijnlijk.
@TheManiac | 12-04-20 | 10:30: je bent me voor.
@TheManiac | 12-04-20 | 10:30: zo doorzichtig
@van Oeffelen | 12-04-20 | 10:41: Ik dacht het al eerder, maar wilde de rest een kans geven de show te stelen.
Psen is een Joods complot.
He, Mohamed, jij ook hier?!
Had ie nog wel al zijn organen?
Djezus 66
Ho ho. Hier een bericht van Kajak Ollongren.
FAKE-NEWS!!
Mijn collega Sigrid Kaag heeft haar Palestijnse vrienden het Jezus-verhaal laten kapen. Jezus doolde niet door Palestina maar Judea. Bij haar vrienden van PLO en Hamas viel dat niet goed. Judea lijkt teveel op het meervoud van het zelfstandig naamwoord "jood", en bij de UNRWA werd geklaagd dat ze hierdoor minder gratis-geld-subsidie kregen. Dus is met het oog op imago-verbetering ervoor gekozen de naam te vervangen door Palestina. Was collega Kaag eerlijk geweest, dan had ze dat verteld, maar er is wel meer dat Kaag niet verteld heeft. Ze is af en toe wat vergeetachtig. Dat is de leeftijd.
Hoe gevoelig dat nog steeds is blijkt ook uit die Rotterdamse politieauto. Die was namelijk gestuurd door de burgemeester, een nazaat van die boze mensen uit Egypte, van wie ze eerder bevrijd waren. Generaties later zijn ze daar nog steeds boos over en daarom worden ze etnisch geprofileerd wat echt niet netjes en heel rassies is hoor! Dat heeft Kaag u ook niet verteld. Ze heeft u ook niet verteld dat al die Egyptische nazaten nu de corona-kliklijn bezetten? Ja, dat gebeurt echt hoor. Kijk, zij zetten gewoon zich nu heel graag belangeloos in, in de strijd tegen corona. Vergeetachtig. Ik zei het toch al?
En wat ze ook niet heeft verteld is dat er behalve Jezus, er nog twee moordenaars en dieven in de koelwagen gelegd werden. Die hebben ze bewaard in de vriezer, en worden bewaard om later te kunnen begraven in hun herkomstland Egypte want dat is daar traditie. Maar een van die twee was echt heel erg gemeen, dus kwam alleen die andere in het paradijs. Voor zover bekend zonder maagden want die waren er toen nog niet. Daar moesten ze nog zeven eeuwen op wachten.
Fijn Pasen!
Via Dolorosa ?
Bij wederopstanding moet ik altijd aan seks denken, ben ik dan raar?
Als je een vrouw zou zijn,wel.
Nee, dan ben je gewoon een vent. Zoals hiervoor al aangegeven.
Ik wist helemaal niet dat eerste Paasdag op een dinsdag kon vallen.
Na de eerste zin weet je dat Mosterd weer een keertje aan de bak mag.
ik heb een heleboel eieren verstopt rond de moskee in rdam. verbroedering.
Wel met wat bacon er omheen gewikkeld hoop ik.
G*dT, niet Hem maar Barabbas! “Dit gaat de oude wolfin niet leuk vinden” aldus sprak de Oude Slang in de gedaante van de goddelijke naar lavendel geurende pianospeler;-)
*CcMed*
Bij het wederopstanding sprookje heb ik een Jezus zombie als breinplaatje.
Gewoon smerig hoe Jezus er moet hebben uitgezien. Eerst in de zon branden, dan verteren en aangevreten. Bah...
Prachtig verhaal! Maar het is natuurlijk veel interessanter wat Ayatollah Grootmoeftie Segers uit de coalitie hier van vindt. Wellicht is dit provocerende verhaal aanleiding tot maatregelen in het kader van verbinding en veiligheid.
Mosterd vergeet te vertellen over die snicker die Jezus at, hij was meteen weer het mannetje.
Jezus is gestorven voor onze zonden zodat wij vandaag naar de meubelboulevard en het tuincentrum kunnen. Dat kan eigenlijk ook iedere andere dag, maar zo hebben wij een excuus om niet bij onze schoonmoeder langs te hoeven.
Alle kans dat je die heks bij de Intratuin tegen het obese lijf loopt.
Jezus is never nooit aan het kruis gestorven, net zo n sprookje 80% van die zogenaamde Corona doden.
@joppo0 | 12-04-20 | 10:25: Bron?
Plausibel verhaal.
Sommige mensen staan even stil bij Pasen. Niet doen. Stilstand is achteruitgang.
Blijkbaar heeft Nederlandje het echt goed verbruid in Italië: zelfs de Heilige Vader heeft bedankt voor onze bloemen.
We gaan weer 500 miljard naar ze sturen zonder het ooit terug te krijgen dus draaien ze wel weer bij.
Tot ze weer 500 miljard nodig hebben en we weer een beetje tegensputteren. Dan zijn wij weer fascisten.
@2voor12 | 12-04-20 | 10:24: Oud Italiaans gezegde: never waste a good zondebok.
Komende week meer dan genoeg tijd om vol op het orgel te gaan inzake het hopelijk definitieve failliet van het monetarisme.
't Is mooi weer, hopelijk is ook uw humeur opperbest (ondanks alles) dus ik zou zeggen, vandaag maar even niet al te serieus.
Oh, en een zalig pasen uiteraard. Sowieso.
De groeten aan je schoonmoeder? Op een dag is ze gaan hemelen en ben je de rijkste man van de wereld. Maar dan komt de aap uit de mouw en besef je dat je schoonmoeder slechts een leerproces is geweest, een introcursus voor wat er daarna komt, de schoonmoeders van je zonen. Help, is er iemand die mij kan helpen? Mijn oude dag is helemaal naar de klote. Jij hebt een dikke buik, hoeveel biertjes heb je al op, de man van de winkel weet het beter dan jij, is dat voor jou duur, verplicht zoenen oo de wang elke keer, krijg je hem niet meer omhoog, luk ut een beetje je schoenveters vastbinden, stukkie lopen kan jij toch nog wel, ik heb dat wel gezien hoor dat je steunkousen draagt, wij doen dat anders, moet je suiker of zoetjes in je koffie?, val jij voor jonge meiden, daar kan jij wel over meepraten hè die Harvey Weinstein, oh wij brengen onze computer altijd naar de vriend van mijn man die alles zo goed kan, moet jij alrijd op wifi, jij zit op Facebook hé onder een andere naam.
Daar is reet nog touw aan vast te knopen.
@goedverstaander | 12-04-20 | 10:12:
Hij heeft het over z'n vrouw, die lijkt op haar moeder.
Dan ben je er nog niet ,En wat denk je van je vrouw als ze ouder worden gaan ze steeds meer op jou schoonmoeder lijken als pech heb.
@goedverstaander | 12-04-20 | 10:12:
Effe goed verstaan: ik citeer watvdie schoonmoeders van m'n zonen tegen me zeggen!
Dit paasei werd gelegd EN al uitgebroed voor kerstmis. Goed dat er een WHO is om ons tijdig te duiden hoe het leggen van eieren door hazen en vleermuizen werkt.
www.youtube.com/watch?v=azcoaFKjAtQ
Ik als Katholiek, heb ook de ongelovigen lief. Aan God hebben wij te danken, dat thuiswerken aan een enorme opmars bezig is. Dat is een bevrijding voor alle geloofshaters, want morgen op Tweede Paaschdag, kunnen zij gewoon werken. En ik weet zeker dat zij dat massaal gaan doen. God begrijpt heel goed dat een vrije dag, gelinkt aan Jezus, enorm kut is voor de anti-gelovigen. En principieel afstand doen van de doorbetaalde vrije uren.
Maar toch voel je je een katholiek speciaaltje.
Naast Zweden zijn ook inwoners van Frankrijk (in totaal 36 vrije dagen), Engeland (36), Denemarken (36), Portugal (35), Spanje (34), Italië (32), Noorwegen (31), België (30) en Duitsland (29) vaker vrij dan wij. Maar je hebt gelijk, ik neem graag op zondag vrij,
Dankzij het katholicisme hebben ze in Guatemala zo'n beetje iedere dag een feestdag.
Het zou logischer zijn geweest als mensen geloofden dat Jezus nog leefde tot het RIVM 3 dagen later de sterftecijfers nog even bijstelde.
Ik mis die geile scene met Madonna.
Je bedoelt dat ze samen met Maria Magdalena nog eens naar Jezus wou, ... checken of doden echt stijf worden weet je wel... ?
Pasen is het feest van eieren van kleur.
Oh ja? En om de kindertjes te leren dat safe-spaces voor die kwetseieren dan niet gelden?
Ik heb voor de buurt de eitjes verstopt, ik heb ze dicht bij elkaar verstopt. Ik ga nu de politie informeren dat er hier een soort van samenscholing is van kleine kinderen.
Judas. Had dan gezegd dat het je-weet-wel kinderen zijn, dan had de politie wel iets verzonnen waarom zij niet konden komen.
Ik zie een groter gevaar in een bewuste aktie om kinderen ergens heen te lokken.
Ik mis nog even hoe 'een andere religie' haast naadloos in het verhaal wordt gerommeld, zodat onze kinderen later enkel het verhaal kennen als 'Hoe Mohammed een arme timmerman, genaamd Jezus, uit zijn gevangenis redde'.
Van Oef vindt de chocolade van Laederach uit Glarus het lekkerste. De grote chocolatiers suisses gaan overigens nu wel door een dalletje qua omzet.
Bij jou in de buurt wordt het geld toch overal in een dal verdiend?
Van Oef moet eens met den boot van Thun via Oberhoven naar Interlaken gaan en daar de Jungfrau besteigen. Dat zal van Oef goed doen. Daarna via de linker zijde van het meer naar Blumenstein rijden en bij het zomerhuis van grapo een weekje bergwandelen gaan. Niet in de week van 4 augustus dan is grapo er zelf en die heeft geen zin in gelul over beursen en wat meer, die wil gewoon lekker zijn geld uitgeven en lol maken.
@grapo | 12-04-20 | 10:12: Berner Oberland is mooi maar ver weg. Van Oef toog vroeger jarenlang op uitnodiging van de Scherz familie en Bonhams naar Gstaad voor de jaarlijkse Ferrari veiling in het Palace Hotel. Schitterend. Ook de Wanderweg naar Lauenen.
@Mr_Natural | 12-04-20 | 10:03: Zurich, Basel, Geneve.
@grapo | 12-04-20 | 10:12: Interlaken met dat Victoria hotel is overigens een haard van Chinese toeristen. Het was eigenlijk niet leuk meer in Wengen en Kleine Scheidegg. Te veel gekte.
Ik vond ooit pure pietjeschocolade met advocaat erin onmeunig lekker.
@van Oeffelen | 12-04-20 | 10:32: gerbeaud.hu/
Gerbeaud
Net als het horrorverhaal van dood en wederopstanding een horrorverhaaltje voor later.
Hét Paasverhaal 2020 komt op de joop!!
Han van der Horst
@Hanvanderhorst
Die lamlul van een #Baudet waagt het mij en mensen die net zo denken als ik voor landverrader uit te maken. Ik zal hem op Joop van repliek dienen.
Ik heb echt een typhushekel aan 'historicus' Han van der Horst met z'n relverhaaltjes.
@Weerduivel | 12-04-20 | 10:04: als je niet op Joop komt, heb je niet eens door dat hij bestaat. Deze oplossing is gratis vanwege Pasen.
Als je reactie überhaupt geplaatst wordt op joop.
Dit verhaaltje van je vind ik helemaal niks, niet respectvol, vol minachting naar medemensen die juist nu troost vinden in dit wederopstandingsverhaal. Daarnaast vind ik de content heel zwak, puber niveau. Stel jezelf nu eens de taak om iets van nut te schrijven in deze corona tijd. Als je dat niet kunt, weet je gelijk waar jouw lat ligt. Sterkte aan allen in deze virus oorlog voor nu en wat nog komen gaat. Desalniettemin vrolijk Pasen.
Àls je troost vindt in een wederopstandingsverhaal ligt je lat ook niet erg hoog.
Dat wederopstandingsverhaal..is dat net zoiets als we van de week bij de passion hebben gezien? Waar iedere artiest weer een duit in het zakje mag doen, en waar half Nederland op mee host of als het ware Andre Hazes sr weer tot leven is gewekt? O wacht het gaat over het sprookje! Het wederopstandingsverhaal zoals het gevierd word in de kerk, waarvan het grootste gedeelte beminde gelovigen schijt heeft aan het corona protocol en het als de wil van God ziet mochten ze bezwijken.
@Bennie Verbaasd | 12-04-20 | 09:57: De vermenging van heidense gebruiken en natuurgoden en het christendom blijft interessant. Niet geheel toevallig speelt het paasverhaal zich in de lente af. In zekere zin biedt de symboliek achter de nalatenschap van antieke generaties troost.
Dit is geenstijl, niet je kerkgroepje. Pleur op met je respect.
@beldewouten | 12-04-20 | 10:38: Helemaal eens, maar het is wel puber-niveau m.i.
Ik paas jullie allemaal de moeder!
Tot de batterij leeg was en iedereen weer opnieuw de accu moest opladen maar alle bomen waren opgeverbrand want judas had ook nog alle bomen verkocht om te verbranden voor stroom op te wekken,en de oostenwind was uitgevallen wegens klimaatoorlog,omdat hij dan misschien ook wel in de deughemel komt samen met alle andere deugbomenverbranders van uw belastingpenningen en het land van de boeren zodat voedsel uit Italië geïmporteerd moest worden maar de grens was gesloten wegens de 7 plagen dus iedereen ging dood en stond niet meer op.
Afgelopen 35 jaar is er 2,25 miljoen km2 bos BIJ gekomen.
Wegens wegtrekken naar steden en het gebruik van gas en olie.
Pasen wordt ons ontnomen op straffe van boetes.
Over 11 dagen is er ook een begin van een ander religieus gebeuren zowat een volle maand.
Ik vraag mij af of de maatregelen dan nog steeds zo van kracht zijn en of zij nog steeds zo strikt gehandhaafd worden of dat ze toch omwille van de lieve vrede wat versoepeld worden.
Over 'dat andere feest' zou ik me geen zorgen maken; de aanhangers van die ideologie waren gister in de wijk alweer gezellig met zijn allen aan het barbecueën. Alsof ze op magische wijze niet vatbaar zijn voor een virus.
Waarschijnlijk worden vlak voor dit gebeuren de maatregelen plotsklaps versoepeld. Anders gaan ze alleen maar spugen en agenten slaan.
@EEnzame SchizofrEEN | 12-04-20 | 09:56: is toch ook zo? De allermachiestie duidt aan wie ziek wordt en wie niet.
@Ommezwaai | 12-04-20 | 09:57: Terwijl dat 'samenkomen' op langere termijn eigenlijk het probleem (of in elk geval een bepaalde groep probleem-veroorzakers) zal doen verdwijnen. Ik wilde eerst termineren schrijven, maar da's ook weer zo wat.
Was er 2000 jaar geleden eigenlijk ook al XTC? De auteur van die verhaaltjes was wel creatief
Dit
Waarin Mo op eigen wijze Jezus bevrijdt uit de handen van de romeinen, namelijk door in een grote groep tegen die onderdrukkers te slissen.
Ik wil niet lullig doen, maar volgens mij was er toen helegaar nog geen twitter.
Heiden!
Goed zo altijd sceptisch blijven!
Met Pasen vieren we dat de chocolade Paashaas een mandje hardgekookte eieren verstopt heeft.
En dan komt die GeenStijl met een lulverhaal over een Joodse koekwaus en zijn matties.. Tssk.
Hoe mooi zou het zijn als het paasverhaal 2021 door een verfilming van Tom, gekleed in een magenta gewaad met dito mijter, vanachter een altaar met heel veel bloemen in een tempo waarbij de kerkelijke galmen heel mooi tot uiting komen, tot ons wordt gebracht.
Wisten jullie trouwens dat Jezus uiteindelijk aan corona is gestorven aan het kruis?
Dat kwam omdat hij z'n handen niet meer kon wassen.
Dus het zat op zijn handen. Maar hoe kon hij met zijn vastgetimmerde handen in zijn ogen wrijven dan?
@Leptob | 12-04-20 | 09:46:
Touché!
Zou sowieso een leuke meme opleveren.
'Aan kruis gespijkerde man sterft aan covid-19"
Net als deze uit het corona cafe van eergisteren:
images.gscdn.nl/image/3476d5e234_EVGl...
Ik ken dit verhaal in een iets kortere vorm...
.
Het verhaal van Pasen:
Terwijl president Rutte op reis is door Jeruzalem, krijgt hij een hartaanval en sterft. De begrafenisondernemer vertelt de Nederlandse diplomaten die hem vergezellen: “Je kunt hem voor €50.000 naar huis laten sturen, of je kunt hem hier in het Heilige Land begraven voor slechts €100.” De Nederlandse diplomaten gaan om een hoekje staan om het een paar minuten te bespreken. Na een paar minuten keren ze terug naar de begrafenisondernemer en vertellen hem dat ze willen dat Mark Rutte naar huis wordt gestuurd. De begrafenisondernemer is in de war en vraagt: “Waarom zou je €50.000 willen uitgeven om hem naar huis te sturen als het hier geweldig zou zijn begraven te worden en je zou slechts €100 uitgeven?” De Nederlandse diplomaten antwoorden: “Een man stierf lang geleden, werd hier begraven en drie dagen later stond hij op uit de dood. We kunnen het risico gewoon niet nemen.”
.
Fijne paasdagen..
Mooi paasverhaal, bedankt.
Een mens mag hopen maar om een hartaanval te krijgen, heb je wel een hart nodig.
Vrolijk Pasen evenwel voor iedereen
Beste verhaal tot nu toe
Wij in huize nedpol moesten hard lachen!
'President Rutte'??? Welterusten.
Toppertje.
De stomme meute stemt toch weer op 'm. Dat zeg ik niet maar hier iemand naast mij.
Maar één vraag zal altijd onbeantwoord blijven: Wie was er eerder, de kip of de paashaas?
Dat zoeken we even op,
www.scientias.nl/waar-komt-die-paasha...
@steekmug | 12-04-20 | 09:50:
Ha ha, de paashaas ís de eierenlegger, verrassend.
De paashaas is niets anders dan pronken met andermans eieren.
Bij mijn familie kwam de paasvos langs.
Prachtig! Leefde Bach nog maar om dit op muziek te zetten.
Ik zit te wachten tot deze uitkomt, ... (al zal het nooit gebeuren. )
www.youtube.com/watch?v=mqISX2o0a4A&a... Jezus Uncrossed
LOL HAHAHAHA
Weest niet bang, medereaguurders. Zeker niet over uw schulden, de overheid zorgt er voor dat u alle ruimte krijgt om er langer over te doen. Voor uw veiligheid. Blijf ook vooral binnen, voor uw veiligheid. Als u toch naar buiten gaat, blijf dan op 1,5m afstand, zodat onze software iedereen en alles goed kan tracken. Installeer ook even een app, die precies bijhoud wanneer u met wie contact heb. Voor de veiligheid uiteraard. Betaal ook nooit contant, voor de veiligheid. Dan kunnen alle transacties gemonitord worden, is nog veiliger ook. Er zou eens een boek over geschreven moeten worden over een totalitaire politiestaat waarbij stukje bij beetje alle vrijheid werd afgepakt van de mensen in het kader van veiligheid. Oh, wacht....
Overdrijven is ook en vak.
Wat een onzin! Bijzondere tijden vragen om bijzondere maatregelen. Of blijft u liever binnenzitten tot sintjuttemis?
Waar ik mij aan erger is dat de voedselbanken aan het bedelen zijn bij de burger met een irritante reclame op TV terwijl er miljarden van ons geld gaan naar het buitenland. Maar ja, iedereen een fijne Pasen!
@Patje2011 | 12-04-20 | 09:48:
Hetzelfde voor "Doneer een mondkapje". 90% van de mondmaskers voor huis-tuin en keukengebruik zijn totaal ongeschikt. Wij hebben een overheid die in blinde paniek een zooitje meuk in -notabene- China besteld, terwijl in Duitsland de voorraden uitpuilen. Maar ja, kost wat meer, maar dan heb je ook wel wat.
@Patje2011 | 12-04-20 | 09:48: Maar er komen ook miljarden uit het buitenland naar ons toe!
@ikbenerweer! | 12-04-20 | 09:54:
Dat noemen we in Oud-Hollands een sigaar uit eigen doos....
@Ommezwaai | 12-04-20 | 09:55: De Niet Amerikaans? De Lewinski-methode.
@Ommezwaai | 12-04-20 | 09:55: Ik bedoelde eigenlijk zoekers, niet geld. Het kwam er niet helemaal uit.
@soldier-of-fortuyn | 12-04-20 | 09:46: u hebt volledig, maar dan ook volledig het punt gemist. Positief is wel dat u een modelburger bent.
Mijn kinderen vonden het een goed verhaal, bedankt!
We gaan nu mondkapjes zoeken in de tuin.
Wij wachten tot er hard op de deur gebonkt wordt
en er een paashaas kadootjes voor de kinderen achterlaat!
Ik heb het eerste eitje gevonden!
Inderdaad. De paashaas is geen konijn.
Gelijk heb je...
Die hele Corona gast bestaat helemaal niet.... !!!
Ja inderdaad. Schoenmoeder mag helemaal niet komen deze pasen.
@keestelpro | 12-04-20 | 09:59:
Klopt, en daarbij is Mosterd eauk nog een Papekop.
Deze tweet wejorissen ? Communistische boel geen stijl? Vrije woord mag alleen van jullie kant.
Prettig voorjaarsfeest.
Voorjaarsfeest is een ongemakkelijke knieval. Nee, dan de Joden, die hadden vroeger het voorhuidsfeest. Dat was pas ongemakkelijk.
Interessant....
REAGEER OOK