Is dit de treurigste belastingregel van Nederland?
EU-ambtenaren sterven gratis, bij militairen komt de Belastingdienst met een naheffing als je sneuvelt.
Screenshotje uit het F-biljet. Dat krijg je als je namens een overledene aangifte moet doen. Stuurt de belastingdienst uit zichzelf naar je toe, uiteraard, want zelf heb je wel wat anders aan het hoofd als er iemand dood is. Maar als alle uitvaartstof is neder gedaald, en je de overheidsvoorwaarden voor belastingafdracht na overlijden er eens goed op na slaat. Dan lees je dat alle ambtenaren in een internationale rol bij EU, VN, NAVO en zo nog een paar internationale ambtelijke organisaties zijn vrijgesteld van IB. Want Brussel betaalt niet voor blauwe enveloppen. Had de overledene echter een blauwe helm op het hoofd en werkte hij voor een militaire missie van de NAVO, dan kan de tax man wél nog een naheffing op het inkomen claimen. Uitzonderingen op inkomstenbelasting zijn alleen voor bureauridders, niet voor laarzen in de modder. Zo werkt internationale ambtenarij: voor zichzelf.
Reaguursels
InloggenPfff Mijn Pa stapte uit het leven. Konden we ff anderhalve ton aan successierechten afdragen.... Dat is pas diefstal !!!
youtu.be/-IL2XwSkFJQ
Ook een beetje voor mammeloe die graag een Thatcher-like FVD figuur als MP ziet.
Gebalkaniseerd. Alleen dat woord is al geniaal en prikklelend. Ik ga senel verder kijken.
Dus als ambtenaren vrijgesteld worden van IB omdat ze voor een internationale organisatie werken is dat niet goed maar als dat niet in alle gevallen zo is, dan is dat ook niet goed?
Het lijkt wel Brexit logica...
Zo'n F-formulier krijg je niet altijd vanzelf overigens. Je moet het zelf aangeven als de belastingdienst zit te tukken.
Is mij ook gebeurd, mocht ik een jaar na dato toen een notaris mij erop wees bij het maken van mijn testament alsnog ongeveer hetzelfde bedrag dokken wat ik het jaar daarvoor als driemaal netto een bruto maandsalaris had gekregen wegens het overlijden van een naaste.
De overheid geeft, de overheid neemt...
Maar als ik het goed lees op Wikipedia betalen die lui in Brussel wel degelijk belasting, alleen is dat aan de EU zelf, niet aan het gastland.
Sorry, Geenstijl, maar kijk eerst ff verder dan je neus lang is. Deze organisaties hebben zelf het heffingsrecht op dit soort inkomens. Een beetje zoals een inkomen in een ander land belast kan zijn en daarom vrijgesteld in Nederland.
Ja maar dat zijn feiten.. dat kan niet de bedoeling zijn...
Duidelijk hoe ze over je denken als je bij Defensie werkt, echt een werkgever die prijs stelt op je vaardigheden...... not.
Dit echt godverdommes treurig en oh zo typisch Nederlands, nooit te beroerd om de eigen bevolking in de bek te pissen.
Als ze die EUér nou eens extra zouden belasten, die heeft zijn hele leven douceurtjes genoten en een premievrij pensioen opgebouwd.
Ik zou mij eerst hier maar eens druk om maken. Daar gaat heel wat meer geld in om dan die paar Europese ambtenaartjes: tpo.nl/2019/03/26/europarlement-neder...
Er zijn nog wel een paar meer organisaties. De leuke details staan er nog niet eens bij. Om de verschillen tussen de landen op te vangen krijgt iedereen het hoogste mogelijke salaris dat iemand in vergelijkbare functie ergens in een deelnemend land verdient. Meestal zijn de contracten tijdelijk, met dubbele huishouding tot gevolg. Het salaris dekt een dubbele woning af. Als je dus gewoon verhuisd, vang je extra. Ziektekosten zitten bij het salaris in en gelijk voor het hele gezin. Als je een auto koopt betaal je geen BTW en BPM. Omdat het een prestige organisatie is krijg je nog een keer korting. Je zou een pensioengat op kunnen lopen omdat er geen premie betaald wordt. Daarom krijg je vaak bij vertrek een som mee om je gat te dichten. Of je het daar ook voor gebruikt mag je zelf weten. En zo zijn er nog wel meer voordeeltjes zoals ruime reiskostenvergoeding (eerste en business klas), beste hotels, eetvergoedingen, dagvergoedingen en ga maar door.
*sollicitatiebrief schrijven gaat*
"verhuisD"?
Van de UN weet ik dat dit volledig afgekocht wordt. Dat lijkt leuk en lucratief, maar dat valt vies tegen. Wat ik al eerder aanhaalde, men betaald soms een hoge prijs, en dan is het rete irritant dat defensie je wel een nieuwe kunstpoot met IOT wilt geven, maar de zorgverzekering doet moeilijk. Eindig je alsnog met een houten poot, zoals in de middeleeuwen normaal was. En daar moet je dan blij mee zijn.
www.geenstijl.nl/5146900/is-dit-de-tr...
Pijnlijk... Toch maar terug naar school dan.
Straks gaan ze ook nog op hun achterpoten lopen.
begrijp ik het nu goed? als kantoorsukkel krijg de geld belastingvrij en als NATO soldaat waar je voor je flikker geschoten kan worden moet je over die paar rotcenten belasting betalen?
Inderdaad, zo werkt het. Die VN mensjes zorgen goed voor zichzelf. Weet wat je stemt straks voor de EU. Zelfde laken en pak.
100% Discriminatie!! Of iedereen betaald of betaald niet (Ja, jij ook Willempie)
Logisch. Die "NATO" missie is dus gewoon uitbetaling van je salaris (x2 ongeveer) en daar betaal je dus belasting over. En schandalig veel ook, kans dat je schijf 3 aantikt is vrijwel zeker. Dat nivelleren he? Iemand zou het zo maar eens beter kunnen krijgen .... neen, 10 jaar op de 0-lijn zult ge zitten. Die 130 USD van de VN mag zeker wel belastingvrij zijn want a) lastig tot niet te controleren en b) is voor onkosten ter plaatse. Noot: die VN toelage wordt ook niet op je NL bankrekening gestort maar op een bankrekening in het betreffende land dat je moet openen. NL overheid heeft hier allemaal geen inzage in.
Ik kan hier wel mee leven. Mijn schoonouders hebben bij een onderdeel van de VN "gewerkt". Ze krijgen nu een riant pensioen (vrijgesteld van belasting). Van dat geld hebben ze twee leuke huizen gekocht en nog wat gespaard ook.
Dat wordt dus een leuk vroegpensioen voor mij (wel bij mijn huidige vrouw blijven natuurlijk) want die erfenis is er wel tussen nu en een paar jaar...
Dat je ouders arm zijn kan je niks aan doen, dat je schoonouders arm zijn is je eigen schuld. Zoiets?
Loop je hier nu op te scheppen over het pensioen van je schoonouders?
Belastingen? Hoe moeten we anders de EU pauperlanden onderhouden, de Brusselse kaviaar- en champagnezwelgers onderhouden, de afrikaanse dictators onderhouden, de handophoudende immigranten onderhouden.
En wij maar dokken en doorploeteren tot eerdaags 70!
Tot 70 maar? Dan ben je wel een grote optimist. Nog een paar jaar en je mag tot je dood werken om de brusselse roofridders van een uiterst riant salaris te voorzien.
Ik zie dit als weer een volgende reden om zo snel mogelijk uit het kleptomane eu project te stappen
Ik ken iemand die met dit bericht met een grimmige grijns naar bed gaat vanavond. Die liep ook als blauwhelm verdwaasd rond in een ver land vol met gestoorden. De NATO liep toen al, onder aanvoering van een bepaals nepland, allemaal stiekum de boel te saboteren. En ze komen er nog mee weg mee ook. Schandalig. Blauwe baretten hebben een behoorlijk offer gebracht. Doordacht, ondoordacht. Het maakt geen ruk uit. Er wordt op een waardeloze manier omgegaan met dit volk en hun nabestaanden/aanhang. Geef die kl**te Eritreërs maar eens een schop onder de reet, ipv veteranen lopen te irriteren.
""Geef die kl**te Eritreërs maar eens een schop onder de reet, ipv veteranen lopen te irriteren.""
@ LV-223
mag niet, ies raassiest
Ik dacht altijd dat het algemeen bekend was hoe men met militairen omgaat.. is dat niet een beetje onderdeel van de functie? Voordeel van een Nederlandse militair zijn is wel dat het vrijwel geaccepteerd is om niet te doen wat de orders zijn, afgaande op het trackrecird van onze jongens
Afgelopen jaar zijn de pensioenen van de EU loonslaven (medewerkers/parlementsleden/EU commissieleden) met 3% geïndexeerd. En dat terwijl de EU niet eens een pensioenfonds heeft omdat de loonslaven zijn vrijgesteld van het betalen van pensioenpremie en er niet wordt ingelegd. Ondertussen betalen de Nederlandse loonslaven zich blauw aan pensioenpremie, de kassen van de pensioenfondsen zijn nog nooit zo vol geweest en toch wordt er al 10 jaren niet meer geïndexeerd.
Pluche warm houden: vrijgesteld. Kogels koppen voor het vaderland en hink-stap-sprong doen op bermbommen: zwaar belast. Het wordt gvd tijd dat we de hooivorken en fakkels in gereedheid gaan brengen.
Daarvoor is het NL volkje te lamgeslagen door te hoge werkdruk en hersenspoeling door MSM
Ik heb werkelijk geen idee hoe je Nederlanders zo ver krijgt om met fakkels en hooivorken en fakkels in opstand te komen tegen onrecht, ...... behalve dan voor dat debiele voetbal, dan staat het hele volk ineens met de neuzen een kant op.
@miff | 26-03-19 | 17:16: daarnaast ook nog krokodillentranen.. buitenland mag niets kosten, want geldverslindend, maar als het dan minder kost is het oneerlijk.. zo doorzichtig gezeikstraal
Rule #1 voor de bestuurder: Eerst voor jezelf de zaakjes zo goed mogelijk regelen. Daarna je vriendjes en de vriendjes daarvan. Als laatste in de rij komt de gewone man pas aan de beurt.
Ohw.... maar al u zich eens verdiept in alle extra 'goodies' die medewerkers van het Europees Octrooibureau genieten, dan is het niet betalen van IB maar één dingetje.
Fijn toch voor die mensen.
Ze geven hier ook een hoop uit.
Zorgt voor prima winkelstraten zoals de Fred, hele goede scholen en als men een paar stenen bezit valt er met verhuur ook prima geld te verdienen.
Den Haag is errug blij met haar expats :)
Ratten
Allemaal! Enge EU kliek. Opdoeken en heropvoeding hoe democratie werkt. In dienst van de bevolking en niet voor je eigen gewin. Ongezien de typhus aan die geldratten.
Niet alleen vrijgesteld van IB hoor. Let ook maar eens op hun auto´s met het van belastingen vrijgestelde BN nummerbord. Dan is BMW rijden ineens wel bereikbaar voor de secretaresse. Ook Nederlanders die bij de genoemde Überorganisaties werken profiteren. En inderdaad, er zijn er (veel) meer. Die van Europol bijvoorbeeld.
Fijn toch voor ze.
Mijn achterburen rijden er ook een prettig wagenpark van, het is ze gegund.
@Berbaar | 26-03-19 | 15:29:
Allemaal ten koste van anderen.. tuurlijk vindt dat fijn, zo bent u zelf ook.
@Ton8695 | 26-03-19 | 15:32:
Ga weg, enge communist!
Zo koopt Brussel haar loyaliteit. Het maakt dat nagenoeg iedere serieuze nationale politicus de EU ziet als een trapje hoger, als het hoogste doel. En zo komt het dat onze volksvertegenwoordigers vrijwel allemaal in de pas van Brussel lopen. Op een klein Gallisch dorpje na dat met 26 zetels in de peilingen moedig weerstand biedt.
""Op een klein Gallisch dorpje na dat met 26 zetels in de peilingen moedig weerstand biedt.""
@Joostmochtnietsweten | 26-03-19 | 15:39:
Vergeet dat andere dorpje (PVV) niet..!
Dit is al een erg oude regel. Je betaald belasting in het land waar je de werkzaamheden uitvoert. Maar dus ook op welk grondgebied. Als iemand werkt in de kantoren van de VN of van de EU is dit op internationaal grondgebied, dus logisch dat NL er dan niet over kan heffen. Gezien de mensen van deze organisaties veel rond reizen, is het administratief en belastingtechnisch vrijwel onmogelijk om alles precies bij te houden. Daarom vrijgesteld... Een kort belletje naar Belastingtelefoon Buitenland of naar een gemiddelde belastingadviseur had dit antwoord ook kunnen geven.
Erfbelasting vind ik veel treuriger: leven lang geld over alle inkomsten betalen en na je dood pakt de staat de helft af in de vorm van erfbelasting (van alles waar al belasting over betaald is).
@Goed-hardt | 26-03-19 | 15:06:
Hier is overnagedacht. Om een economie draaiende te houden moet je modale en sub-modale burgers hebben deze inkomensgroepen geven in tegenstelling tot de bezittende klasse hun inkomen iedere maand vrijwel geheel weer uit waardoor er een constante stroom aan belastinginkomsten ontstaat. De bezittende klasse geeft maar een fractie van hun inkomsten en vermogen uit en ontrekt in de regel geld aan de economie. Door een stevige erfbelasting voorkom je dat de bezittende klasse groeit en wordt een groot gedeelte van het bezit weer teruggepompt in de economie. De overheid zal er alles aan doen je modaal te houden.
Ok, maar ik vind wel dat die labekkakken die zelf niets bijdragen zoals Timmerfrans dan beter hun bakkes houden over solidariteit en eerlijk verdelen van lasten enzo.
@Plaktong | 26-03-19 | 15:15: Vreselijk voor de achterblijvers die ineens gedwongen geld te lenen/huis te verkopen terwijl ze altijd juist zo spaarzaam waren.
@Goed-hardt | 26-03-19 | 15:06: En ze zeggen potdomme niet eens netjes dankjewel.
Goed-hart, uw logica loopt mank. Zo zijn er ook tal van bedrijven die in verschillende landen opereren. Die betalen gewoon belasting, zei het soms minder doormiddel van fiscale truuks. Het beleid om superanationale instanties vrij te waren van belastingen is om nationale bestuurders lekker te maken voor dergelijke functies. Bestuurders die een internationale politieke functie ambiëren zijn minder geneigd om de expansie van dergelijke soevereiniteit verslindende apparaten aan banden te leggen... It's all part of the plan.
U lijkt er verstand van te hebben. Ik kan het mij voorstellen dat het ingewikkeld wordt om uit te zoeken, en wellicht niet eens rendabel. Maar dat lijkt in veel andere gevallen geen gegronde reden te zijn. Ik heb er zelf geen verstand van. Geldt dit ook voor ondernemers die veel reizen en in veel landen omzet maken, of voor werknemers die bij internationaal opererende commerciële bedrijven werken? Op basis van gelijkwaardigheid lijkt mij gelijk belasten niet onredelijk.
Voor werken in het buitenland voor personeel van bedrijven zijn ook de nodige uitzonderingen. Ik acht het niet relevant om dat hier in een tegeltje samen te vatten, daarvoor kan je naar de website van de Belastingdienst toe om je vragen op te zoeken. Maar vraag een internationale vrachtwagenchauffeur maar eens hoe het werkt... Die hebben een flinke administratie bij te houden...
Ik ga het internationale belastingrecht niet verdedigen, ik geef alleen aan hoe dit onderdeeltje werkt en dat de informatievoorziening en onderzoek in het bericht van Geenstijl helaas wat mager is. Geeft niet, niet ieder topic kan top zijn...
@Joostmochtnietsweten | 26-03-19 | 15:45: heeft niets met logica te maken. Het staat gewoon in de wet. Overigens slaat de vergelijking echt helemaal nergens op.. het gaat niet om bedrijven maar om werknemers ( IB). En dan nog.. als je als Nederlander voor een Duits bedrijf in Duitsland werkt, betaal je ook daar IB.. en dat is gemakkelijk te administreren
@Epistulae_Morales | 26-03-19 | 21:07: ook een ondernemer keert zichzelf ergens een keer loon uit dat kan worden belast.
Zo houden ze de usefull idiots met de neuzen dezelfde kant op. En die 18 jarigen die kiezen voor het avontuurlijke leger, en er dan achter komen op latere leeftijd dat zij niet een onderdeel waren van de oplossing, maar juist van het probleem, worden al decennia misbruikt, en bedankt voor hun bewezen diensten.
Er zijn zelfs landen waar ze hetzelfde woord voor domkop en (front)soldaat hebben... wat verwacht je dan?
@Epistulae_Morales | 26-03-19 | 21:27: Ik zou deze kerels, die als het er op aankomt jouw vrijheid en veiligheid verdedigen niet gelijk weg willen zetten als domkoppen. Maar met hun moed en loyaliteit moet je delicaat en respectvol omgaan en niet misbruiken voor de belangen van grote bedrijven, of volkeren die geen stabiliteit wensen. Jou opa/vader was maar wat blij toen deze "domkoppen" het strand in Normandië op kwamen rennen.
Nu is het wel zo dat de neringdoenden in de omgeving van dit soort instituten wel varen bij de aanwezigheid van zoveel expats. Benieuwd hoeveel bedrijven in Brussel, Den Haag, Noordwijk, Straatsburg er onder uit zouden gaan als die instituten zouden verdwijnen. Denk dat de bijdrage aan ons BNP substantieel is.
Hoeft men inderdaad niet eens over de landsgrenzen te kijken.
In Den Haag floreren hele winkelstraten, verhuurmakelaars en scholen vanwege de vele expats en hun prettige koopkracht.
Maarja magnie van het gepeupel want owee een ander zou eens wat meer hebben.
Communisten en socialisten, eng volk.
@Berbaar | 26-03-19 | 14:43: Laat het dan een troost zijn dat die expats hun hypotheek niet kunnen aftrekken. Dat moet toch een fijn gevoel zijn voor de gemiddelde Hollander.
@Bigi Bana Boy | 26-03-19 | 14:46:
Yep plus ze moeten doorgaans hun kinderen ook nog eens naar hartstikke dure scholen sturen.
Maar ach Jan met de afgunstige Pet, is voorspelbaar nooit tevreden.
die dure scholen worden wel weer door de werkgever betaalt.
@Berbaar | 26-03-19 | 14:43: bruto is voor hen veelal netto. Zij die daarnaast ook nog 'diplomatiek' onschendbaar zijn kunnen de bekeuringen die op de mat vallen gebruiken om de schoorsteen te laten roken. Tel uit je winst.
@Bab01 | 26-03-19 | 15:07:
Ook al zoiets waar ik me geen seconde druk over kan maken.
Ik betaal die paar onvermijdelijke bekeuringen wel hoor en als anderen dat niet doen of niet hoeven so be it.
Wordt mijn leventje helegaar niet anders van.
@Berbaar | 26-03-19 | 15:26: U bent gezegend met een ruim hart.
@Reaaalist | 26-03-19 | 15:53:
Dát en ik heb geen enkele last van afgunst.
Gun iedereen een fijn en comfortabel leven.
Hahaha, ja sorry mensen, Nederland-belastinghel. Auguri !
Het simpelste is natuurlijk nationale inkomstenbelastingen volledig af te schaffen en vermogen vrij te stellen tot 1 miljoen of zo, waarna een 100% belastingheffing volgt. Verder alleen uitgaven belasten via de omzetbelasting zoals al gedaan wordt. Red je het als overheid daarmee niet dan neem je maar een microkrediet voor eigen rekening en risico van de ambtenaar die de beslissing wil nemen.
Inderdaad vrij simplistisch en ook nog eens onrealistisch.
Van die 100% belastingheffing voor mensen die iets bij elkaar gewerkt, gespaard of geërfd hebben krijg ik al helemaal koude rillingen.
Brrrrr socialisme.
@Berbaar | 26-03-19 | 14:39:
En vóór de EU zijn en tegelijkertijd tegen socialisme is tegenstrijdig. De EU is een socialistische heilstaat waarin de Nederlandse Jan met de Pet snel verarmt tbv van andere arme drommels in de EU.
@sprietatoom | 26-03-19 | 14:55: Het wordt allemaal gelijk getrokken.
@Berbaar | 26-03-19 | 14:39:
Je houdt toch een miljoen over, dat krijg je nooit opgemaakt. De staat gaat je er gewoon bij helpen dat eerlijk te herverdelen; dát is nu solidariteit, één van de kernwaarden van de EU.
@sprietatoom | 26-03-19 | 14:55: all animals are equal, but some...
@kindapaas | 26-03-19 | 15:20:
Daar hebben wij Berbaartjes geen hulp van de overheid bij nodig.
We vergaren zelf en we verdelen zelf.
Deden mijn (over)grootouders al, mijn vader ook en als mijn tijd gekomen is dan zullen mijn (klein)kinderen de vruchten plukken.
Rete-solidair ;)
@sprietatoom | 26-03-19 | 14:55:
Socialistisch imperialisme: herverdelen van de armen van rijke landen naar de rijken van arme landen.
@Berbaar | 26-03-19 | 15:35:
Dat is geen solidariteit maar bendevorming.
@kindapaas | 26-03-19 | 15:41:
U mag het noemen zoals U wilt maar bij de Berbaartjes komt familie eerst.
Dit land zou het welvaartsniveau van Zimbabwe hebben als zijn ondernemende medeburgers collectief de brui eraan zouden geven bij het bereiken van hun `eerste miljoen of zo`. Bedenk vooral eens welke producten, diensten, banen er niet eens zouden zijn omdat iemand niet meer dan een miljoen mag overhouden. Een tandarts zou al een unicum worden.
@Berbaar | 26-03-19 | 16:42:
Heb je zo weinig in je werkelijke leven dat je hier de proleet wat wilt uithangen en snoeven over een fictieve rijkdom ?
Gastjes als jou daar prik ik dwars door heen stumper . Voor iemand die daadwerkelijk enig bezit heeft is het niet nodig om daar zo mee te koop te lopen , slechts de wannabees met een chronische hang naar een hard plassertje willen zich wat op de borst kloppen .
Maar je krijgt wel een aai over je bolletje hoor :) . En nu zoet zijn he .
@Joris Beltsin | 26-03-19 | 16:55:
Grappige is dat voor sommigen dat bedrag van 1 miljoen vermogen gigantisch lijkt.
Is het niet, tel huis, auto(s) en nog wat dingetjes mee en heel veel mensen komen aan die grens.
Ook van 1 miljoen op de bank kan je niet rentenieren daar zijn er een paar meer voor nodig.
Prietpraat van communisten, socialisten en andere afgunstige types.
@Berbaar | 26-03-19 | 18:33:
Mooi , en nu hup je kartonnen doos weer in . Oogjes dicht en snaveltjes toe .
Toch ridicuul om maar te durven te opperen dat onze EU overheersers, belasting gaan betalen. Absurd. Abject. Vreselijk. All hail to our rulers!
Affreus!
Geen enkel bestuur, of het lokaal, provinciaal, landelijk of om EU gaat, is in het leven geroepen om de burger voort te helpen. Als het kan blijf je tot je dood slaafje en tot na je dood belasting betalen om de dictatuur te kunnen bekostigen
Exactemundo, wij zijn er voor de overheid en natuurlijk niet andersom.
In het goede oude Rome kregen afzwaaiende militairen nog een lap grond met een villa erop van de Kaiser.
EU overspeelt slap handje.
die uiterst goede gewoonte mag rap weer worden ingevoerd.
- alvast op website warme oorden kijken doet-
Hoe vaak moet ik het nog zeggen ; Brussel is het moderne Versailles . Die gaan pas weg als we met hooivorken en scheermesjes voor de poort staan.
Dat moet dan wel gebeuren vóór ze het Europese leger er definitief doorheen geduwd hebben. Zogenaamd tegen de dreiging uit het Oosten, maar eigenlijk gewoon om bovenstaand scenario af te wenden natuurlijk.
Waar staat de Bastille?
@Jezus_Boeddha | 26-03-19 | 14:35: Daar zitten wij allemaal in ...
Schaamteloos... deze ambtenaren leven in hun eigen belastingparadijs... en maar wijzen naar andere lidstaten hoe onbehoorlijk deze zijn. EU ambtenaren zijn het schuim der aarde
vroeger bestond ook nog de Nedeco-regel. kortweg; indien je meerdere maanden buiten NL gestationeerd was, betaalde je geen belasting, dit, omdat je ook geen gebruik van de NL'se faciliteiten gebruikt maakt. deze regel was er met name voor bestuurders van bv Shell die overzee werkte. ten tijde van de uitzendingen wilde militairen ook gebruik maken van deze regeling echter wist de belastingdienst niet hoe snel ze deze moesten veranderen.
Wat is zo moelijk?
Nationaal inkomen = national belast
Inkomen van International Organisatie= onbelast of pro forma door de organisatie belast
Heeft niks met EU te maken maar met stokoude regels omtrent internationale organisaties - anders had je als zetelstaat heel veel voordeel uit het aantrekken van een internationale organisatie en je zou eeuwig kibbelen over waar die nu naartoe komt (en waar het belastinggeld uit de andere lidstaaten van de betreffende organisatie dan naartoe gaat).
Uitgezonden militair is nog steeds een NLse militair dus national inkomen.
Hij mag ook dus naar een NL-gerechtshof om zijn gelijk te halen als een granaat ontploft of hij chroom-6 heeft geslikt.
Maar zeg bijv. een gedetacheerde officier op het NAVO hoofdkwartier is geen NL militair meer?
Het is allemaal niet zo moeilijk als je bij de feiten blijft.
Helaas is dat voor schuimbekkende boosmensjes altijd lastig.
Verder fijne regeling, if you can get it.
Franse vrienden werken alle twee bij het octrooibureau in Rijswijk.
Die sprokkelen samen maandelijks een prettig bedragje bij elkaar.
@Berbaar | 26-03-19 | 14:32:
Waar wordt hier niet bij de feiten gebleven?
We hebben een andere mening over wat fatsoenlijk is.
Misschien zou het beter zijn als we alle EU salarissen lieten uitbetalen door de landen waar de politici vandaan komen. Gelijke monniken, gelijke kappen.
@Noltie | 26-03-19 | 14:53: je zou het kunnen formuleren dat het natuurlijk idioot is om te ageren tegen vrijstelling van IB ( want dat scheelt Nederland inkomsten) maar tegelijkertijd ook voorstelt dat meer mensen die vrijstelling moeten krijgen.
En laten we eerlijk zijn.. er zit zoveel schuim in de bek en voor de oogjes dat niemand dat ziet..
eerst schreeuwen.. biet denken, geen feitenkennis..
Maar wek serieus genomen willen worden..
Pluche plakker willen zo graag daarnaartoe nog meer geld, en graaien nog eens graaien. Een dikke middelvinger naar al die D66/CDA/PvdA/VVD EU believers.
Fuck You, eens zal het volk niet met je maar tegen je hebben. Leer de lessen uit de geschiedenis.
Ja, ja, eens, ja eens.............
Maar eens komt nooit. lol
www.telegraaf.nl/financieel/3350433/e...
Het europarlement vindt dat netto betaler Nederland een belastingparadijs is.
Dat is ook zo. Maar natuurlijk niet voor de burger maar de bedrijven. En de burger mag het ophoesten. Dus ik berijp niet goed hoezo je de brievenbus BVs met hun tax-rulings verdedigt.
Goed dat je dit signaleert, vR. Het is een wereldvreemde incestueuze zelfverrijkende decadente bende daar in Brussel. Het wordt zo onderhand eens tijd voor een revolutie. Weg met Verhofstadt, Juncker, Timmermans en al die andere waardeloze EU-uitvreters. WEG ERMEE.
If you can't join them, beat them.
De ambtenaren elite zorgt bijzonder goed voor zichzelf maar hoe kom je binnen in die banencarrousel, minimaal UVA opleiding ?
Het begint met flyeren voor D66 of GL.
PvdA, GL, VVD of '66 pasje is noodzakelijk, opleiding mag, hoeft niet.
U moet wel bereid zijn om veel te slikken (letterlijk) teneinde de top te bereiken.
Ooit eens in de crisisjaren op een baantje op het gemeentehuis gesolliciteerd.
Ik had alle papieren en ervaring, maar één harde eis ontbrak: Ervaring met het werken bij de gemeente. Verkapte interne sollicitatie dus., Zo rolt de rOverheid. Niks openbaar, gewoon een "familiebedrijf" als de NPO, enkel ons kent ons komt aan de bak.
Nu zijn de ambtenaren ook al elite. Tjezus.. wat moet je een gigantische looser zijn om dat te voelen...
Ja mensen willen nou eenmaal niet wakker worden. Het is ook zo heerlijk doezelen nu het allemaal nog wel ok is.
Lolfeit: een op de vijf, of ten wel tien duizend EU 'officials' hebben een hoger salaris dan de premier van Engeland.
www.telegraph.co.uk/news/worldnews/eu...
Ik vraag me af, wie zijn al die mensen, en wat doen ze dat een salaris van die omvang rechtvaardigt? Wanneer kon ik op deze mensen stemmen en wanneer kan ik ze weg stemmen?
Hoe is de Sovjet Unie weggestemd?
Niet.
Hoeveel is het PM salaris dan in GB? ( hint.., <75.000 pond).
Een kamerlid in Nederland verdient meer...
@Epistulae_Morales | 26-03-19 | 21:30:
Fout.
Halve informatie maakt je argument waardeloos en onwaar.
Er is additioneel salaris en dat komt redelijk boven de salarissen in Nederland.
On 2 June 2015 the Daily Mail reported that ministerial pay was to increase at the same time as MP's basic pay was increased to £74,000. The Prime Minister's total salary would, therefore, increase from £142,500 to £149,440. The total salary for Cabinet ministers would increase from £134,565 to £141,505. The total salary for ministers would increase from £89,740 to £96,375. And the total salary for parliamentary under secretaries would increase from £89,435 to £96,375.
De meest lullo belastingregel is 'landgoed'.
Goed lezen: als de militair lid is van een VN macht óf NAVO is dan is het inkomen belastingvrij (doorgaans ook lager aangezien netto), is het echter in het kader van de VN / NAVO interventie dan geldt dat hij gewoon als Nederlands militair voor defensie werkzaam was en is zijn inkomen niet vrijgesteld. Het gaat niet om het sneuvelen dat gelukkig maar zelden voorkomt maar om overlijden in het algemeen.
Wat een treurenis
Werkelijk alles en alles wordt zwaar fiscaal belast, maar mensen die bij de EU werken betalen nauwelijks. Dit is zo ziek. Afgelopen zondag mijn vader overleden, ik hou mijn hart vast voor de nog komende blauwe enveloppen.
Gecondoleerd.
Mijn condoleance, en probeer nu even niet aan geld te denken.
Ik wens u veel sterkte met dit verlies!
Je krijgt je aanslag nog voor hij begraven/gecremeerd is.
Bij een aanzienlijke erfenis wees bereidt om flink bij de bank te lenen om de aanslag te kunnen voldoen. Je mag niet wachten met het verkopen van je huis bijvoorbeeld.
www.geenstijl.nl/5146900/is-dit-de-tr... Allereerst sterkte met het verlies! En voor alle rompslomp, die er bovenop komt, nog eens sterkte!
@Angélica de Sancé | 26-03-19 | 14:16: Dank.
@CalamityJane | 26-03-19 | 15:15: Dank.
@Noltie | 26-03-19 | 14:57: Ok, dank.
@Historicuck_Han | 26-03-19 | 14:15: Dank, nee eerst rouwkaart etc.
Heel veel sterkte met uw verlies.
T.a.v de blauwe enveloppen: lees alles 3x na, niet zo maar tekenen. Als het kan, huur iemand in. En controleer die ook. Na een overlijden zijn mensen kwetsbaar en daar wordt gebruik van gemaakt.
Benieuwd welke kromme redenering en goedpraterij hierachter zit.
Waarschijnlijk zullen ze er nooit direct op reageren, want waarom zou je nog openbaar bestuur bedrijven als je openbaar je bek kunt houden om overal mee weg te komen.
De blauwhelmen moeten maar eens de inktjurken van de EU gaan bezoeken.
Waarom denk je dat ze een enorme tankgracht om dat EU-paleis heen hebben gegraven?
De bureau-ambtenaren worden vrijgesteld, het kanonnenvoer niet. De idioterie ten top! Het grote nivelleren is al lang begonnen. De boven ons gestelden (EU, VN, Navo etcetera) doen hieraan echter niet mee. Heeft de politiek niet door dat er hierdoor dingen gaan broeien bij de burger die overal voor moet betalen, zelfs na de dood?
Gaf de politieke top van de Sovjet Unie er iets om dat de eigen bevolking werd gemarteld, verhongerd, opgesloten, vermoord, voorgelogen, bedrogen, en bestolen?
Nee.
Voila, je antwoord.
@Noltie | 26-03-19 | 14:12: dank voor een stukje historische duiding!
Niets idioots aan. De VN vraagt steun voor bijv. Vredesmissies en landen kunnen daarop intekenen. Landen geven vervolgens steun aan NAVO. Militairen zijn gewoon militair op missie.. met een zeer riante salarisverhoging..
Dit soort zaken is de reden dat Tierry Baudet zo veel stemmen heeft gekregen.
precies!
Dit is inderdaad de reden dat hij stemmen krijgt. Het totale gebrek aan ook maar enige kennis icm afgunst en totale luiheid om ergens een solide mening obv feiten over te vormen zijn idd een goede voedingsbodem voor populisten die recht doet aan het niveau van de gemiddelde Nederlander.
Nepotisme ter eurofiele deugzijde.
En de harde werkers zijn weer 't haasje.
Dus als je daadwerkelijk iets doet voor de politieke belangen van de één en de veiligheid van de ander, dan ben je driedubbel het haasje.
Walgelijk.
Vier keer een haasje in een minuut. Ostara komt eraan.
@Slogra | 26-03-19 | 14:03:
Wat houd dat in?
Onze overheid en haar (?) houding ten opzicht van de militair is altijd al zwaar klote geweest. Van de generaties die er nu niet meer zijn tot aan de dames en heren die op dit moment in het veld aan de gang zijn.
Mooie klus voor FvD, slechter kan haast niet meer, dus hier valt alleen maar te scoren...
Wat doe je, ertegen.
Zo heb ik in 2014 aangifte mogen doen voor mijn neef die samen met zijn gezin is omgekomen.
De fiscus was erg faciliterend, zo mochten we de voorlopige aanslag al betalen voordat we de stoffelijke resten konden begraven.
Serieus? Te bizar voor woorden. Ik kan mij voorstellen dat er dan wel wat breekt bij je.
Mijn hemel. Voor het gezin!
En de boosheid, of hoe te noemen, u aangedaan.
Ze geven het goede voorbeeld. Ze weten als geen ander dat het slecht besteed wordt.
De treurigste belastingregel van Nederland is belasting op inkomen als zodanig, en niet eens zozeer wie er van de Staat een uitzondering op die regel krijgen.
Een overheid die mensen dwingt om hun inkomen af te staan is ronduit kwaadaardig... Dat ze vervolgens beslist dat enkele werknemers van staatsorganen niet hun deel hoeven af te staan, maakt haar slechts marginaal slechter van aard.
Een heftig gevalletje plaatsvervangende schaamte, dat triggert dit bericht bij mij. Mensen die hun leven in de waagschaal stellen voor het nut van het algemeen, die hou je in ere. Ook postuum.
Bij mij triggert dit bericht een diepe niet te verteren afkeer.
Had bijna de aangifte door de shredder gehaald
Zie net dat er staat werkte BIJ de Europese Unie en niet IN
Altijd makkelijk indien je zelf mag bepalen of je belasting betaalt. Eenzelfde met zelf je loon en onkosten bepalen. Daarnaast nog even bij mogelijke misverstanden even zelf rechter spelen.
Je wordt toch ook geen soldaat om geen belasting te hoeven betalen! Daarvoor ga je bij de EU werken.
Ik val vooral over het woord "hij". Is niet inclusief want waarom zouden genderfluïde mensen geen militair kunnen zijn? Dus ik ga deze discriminatie aanhangig maken bij de VN. En het Europese Hof.
En vanavond bij Jinek.
Thank you for your service, now fork over that monneeeeeey!
Ambtenaren en politici zorgen goed voor.... ambtenaren en politic.
Zodoende zou ieder vorm van beloningsbeleid vorm moeten krijgen vanuit een door de burgerij opgezette organisatie zonder politieke banden.
Mochten politici en ambtenaren het niet eens zijn met hun vergoeding, arbeidsomstandigheden etc. Dan mogen ze altijd nog staken of opstappen.
Karl Marx (1818 - 1883) schreef er al over.
Karl May (1842 - 1912) schreef interessantere verhalen.
Lage honden zijn het in Den Haag . Nexit. Oprotten uit die EU. Egal was die Deutsche kartoffelmutti davon hält.
Valt ook niet mee om rond van te komen, zo'n klein loontje als je bij de EU werkt.
De EU doet er alles aan om Europa te laten mislukken. Het is gewoon een megakapitalistische Soros structuur opgezet om ons leeg te zuigen. De EU is een misdaad tegen de mensheid.
En de klimaatidioten zijn de voorbode van nog veel meer belastingen. Glijmiddel van Soros.
Beetje makkelijk populisme dit. Die inkomsten zijn net als hun reguliere loon niet belast in het woonland omdat ze een EU-belasting betalen die rechtstreeks in de Brusselse kas verdwijnt. Ergens tussen 8% en 45% (los van sociale zekerheid) net als bij u en ik.
Beetje makkelijke conclusie dit. Dus als iemand bij de NAVO of VN werkt dan wordt er rechtstreeks aan de EU belasting betaald? Zijn alle Nederlanders die in België werken dan ook volledig vrijgesteld omdat ze immers daar belasting afdragen? Neen. Via een belastingverdrag is geregeld dat zij niet dubbel worden aangeslagen of VRIJGESTELD.
@Joris Beltsin | 26-03-19 | 13:58: belastingverdragen zijn er voor gewone werknemers en die zorgen er doorgaans voor dat je slechts in één land belasting betaalt. Niet in meer maar ook niet in minder landen. EU-werknemers vallen niet onder die verdragen. Hiervoor schrijft iemand anders al dat dit is om te voorkomen dat landen oorlog gaan voeren om al die internationale instanties te mogen huisvesten. En dus betalen zij een interne belastingheffing. Die kun je te laag vinden, maar belastingvrij is hun inkomen in elk geval niet. En dus geldt ook bij overlijden dat er over dergelijke inkomsten aan de EU wordt betaalt en niet aan een nationale overheid zoals bij gewone werknemers (waaronder ook militairen).
@Don Klavotz | 26-03-19 | 14:39:
Belastingverdragen voorkomen dat er over hetzelfde inkomen tweemaal belasting betaald wordt dan wel vrijgesteld blijft. Doorgaans heeft dat als gevolg dat in beide landen belasting wordt betaald maar het compenserende land vult aan, of topt af, zodat hetzelfde betaald wordt als in de situatie dat het inkomen volledig in dat land verdiend zou worden. M.a.w. het kan dus wel degelijk en hier worden de ambtenaren wel degelijk bevoordeeld met een te laag tarief. Ben niet zo gevoelig voor het argument hieronder omdat landen elkaar toch wel beconcurreren, al is het maar vanwege de enorme toeleveringseconomie en aanzuigende werking van deze instellingen.
Dat er mensen zijn die dingen naar waarheid invullen joh.
Is dit geen (ook nog misplaatste) grap? Serieus??
Klimaat adviseur van Robo Jetten tevens deelneemster aan de klimaat tafels vertrekt naar Shell en komt in dienst als adviseur klimaat beleid. Zo draait de baantjes carrousel in den Haag met bijbehorende salariëring.
Ah, gelijkheid... behalve als het op belasting betalen aankomt. Dan heb je in bepaalde sectoren privileges.
Krankzinnigheid ten top, dan maar uit de EU, gaan we ook weer gewoon pulsvissen.
Weten we toch al lang... De EU is gewoon een verdienmodel. En daar hebben mensen jaren voor gestemd, want zonder eu komt er oorlog, oei, en moeten we wisselen bij de grens, ahhhh........ En, zonder EU wordt nederland arm... help
--
Er is maar 1 ding belangrijk en dat is den Nexit. Helaas is Terry voor een sterke EU, dus de ellende zal niet meer stoppen. Maar ja, u heeft er zelf jaren voor gestemd want de eu, dat is toppie... hahahah. To little too late, de meeste van jullie zullen de pijn van deze Eu gaan voelen. Maar ja, eigen schuld dikke bult.
--
Tevens.. #STEMZEWEG.. Hahah. Dat is echt de meest achterlijke, domme, rare, nutteloze tagline ooit. Wie gaat uw weg stemmen? Maar u kunt ze niet eens wegstemmen! Leg mij eens uit hoe jullie Juncker e.d. gaan weg stemmen?
U moet Thierry z’n woorden niet verdraaien.
@Trumme | 26-03-19 | 13:46: Hij verdraait zelf zijn program. Doe ik dus niet. En je neemt die beschuldiging terug anders doe ik aangifte!
Makkelijk. Thierry bedoelt 'stem ze weg' met een referendum voor de Nexit. Dan kun je ze wegstemmen..
Niet uitbrengen. Effectief geen herverdeling, kaping of ander gemarchandeer met jouw (niet uitgebrachte) toestemmingsbewijs toestaan.
Geen draagvlak, maar wel poppenkast spelen naar demense toe? over de ruggen van demense (die niets te kiezen hebben).
De bezetter zal alles proberen,
zelfs Synthetic Anti-Riot Speech #2 (Medium Strength)
En dat is de manier waarop het koekje zal verkruimelen.
Stem.ze.weg.
Hoe ga jij Juncker wegstemmen? Leg mij dat nou eens uit.
@Mark_D_NL | 26-03-19 | 13:43: *zwaait*
Hoe. Dan?
@Deflatiemonster | 26-03-19 | 13:45: * Middelvinger opsteken doet *
www.geenstijl.nl/5146900/is-dit-de-tr... Wegstemmen zal moeilijk worden. We kunnen hem wel een paar dozijn flessen whiskey schenken en met hem proberen een weddenschap af te sluiten om na het nuttigen hiervan Conor McGregor te kussen.
@Mark_D_NL | 26-03-19 | 13:43: Wegstemmen is niet zo moeilijk. Je hebt er enkel mensen, zittende op een lijn, voor nodig.
#NEXIT
#NEE
Eigenlijk wil ik niet stemmen voor de Europese verkiezingen, want daarmee erken ik het Europees parlement als zijnde een parlement dat mij vertegenwoordigd. Maar ik wil ook voorkomen dat het een circlejerk van GL, X66, PvdA etc. wordt... Dus misschien toch maar voor de eerste keer stemmen tijdens de EV. Het gaat er wel voor zorgen dat de opkomst hoger komt te liggen, (Een parlement dat is verkozen bij een opkomst van 30% is een nepparlement.) Maar dat neem ik dan maar voor lief.
Blanco stemmen?
@BLR | 26-03-19 | 13:51:
Blanco stemmen helpt niet! Je zult tegen de gevestigde orde moeten kiezen, en uiteraard tegen Verhofstadt= ALDE = VVD en D66.
EVP = CDA (grootste fractie). Het enige nuttige is een Anti EU partij aan een stem te helpen.
@BlijkbaarNormaal
Zie bepaalde NL partijen anders als de Nederlandse UKIP
kiezers die als u dachten stemden op deze partij om hen van de EU te verlossen
@BLR | 26-03-19 | 13:51: NEE! Dat is Carte Blanche afgeven. "Doe er maar wat leuks mee".
Dat komt omdat medewerkers van dit soort internationale organisaties buitengewoon integer moeten zijn, en daarvoor ook buitengewoon goed beloond moeten worden.
Oh, Hans van Baalen is zo integer dat hij wel even als Europarlementariër commissaris bij Mercedes Benz Nederland werd. Hij vond dat een uitstekende zet, dat hij tegelijkertijd over sjoemelsoftware in auto's moest stemmen in het Europarlement zou zijn integriteit niet beïnvloeden, aldus van Baalen.
Waar is Copernicus als je hem nodig hebt?
Is aan het voetballen met Calvijn, op het veldje achter de protestantse kerk.
@Mark_D_NL | 26-03-19 | 13:43: Dat lijkt me wat al te frivool voor de heer Calvijn.
@Hetze Haatstra | 26-03-19 | 14:02:
Voor bier, sportauto's en voetbal is meneer Calvijn anders altijd te vinden
Dus als je je hele leven met je vette reet aan een bureaustoel kleeft ben je zielig en hoef je geen belasting te betalen, aldus diezelfde vette reet van een ambtenaar.
Daarom dus: PVV en FvD.
Lees nu toch eerst eens waar het over gaat.
Uiteraard. Je gaat de weduwe van een werknemer van de Glorieuze EU toch geen belasting laten betalen?!
De hele dag regent het al redenen om de EU te laten voor wat het is.
REAGEER OOK