VIDEO HEFTIGE CRASH. "Jonge wa doej-j toch"
Jonge jonge jonge jonge jonge jonge jonge wa doej-j toch jonge.
Eerlijk gevonden in de stijlloze mailbox. Soms moet je helemaal niet willen weten of iemand heeft gezopen, of er sprake is van ruzie, of de kerbstones te hoog zijn of wat er überhaupt aan de hand is. Soms zegt 'Jonge jonge jonge jonge jonge jonge jonge wa doej-j toch jonge' gewoon meer dan genoeg.
Reaguursels
InloggenIk denk soms dat deze filmpjes zijn gemaakt om op GeenStijl te komen, dat ze dus van tevoren zijn bedacht en geoefend . . .
Ik kan niet wachten tot de reaguurders hier zelf over een paar jaar met hun volgezeken Tena in een scootmobieltje naar de Spar moeten voor wat kattenvoer.
Als het verweer van de chauffeur er op neer komt dat hij wilde waarschuwen voor het naderende gevaar (witte auto) dan mag ie toeteren. Als dit niet zo is kan hij eigenlijk alleen boete krijgen voor onnodig claxonneren. Hij heeft de scootmobiel niet geraakt en meneer maakt zelf een stuurfout, meneer is wellicht niet eens geschrokken en wilde alleen snel ruimte maken waardoor hij nog net randje meepakte. Als iedereen in NL overal tegenaan zou rijden die een claxon hoort dan zou het slecht gesteld zijn.
Beetje rekening houden met elkaar is blijkbaar erg moeilijk. Gister ook een automobilist zag een fietser even over het hoofd, maar stopte gelukkig nog keurig op tijd. Fietser steekt meteen zijn middelvinger op.....
wat een gore aso met z'n filmpje.
Hahaha. Verwarde man ontmoet huftertje. That's it. Ik had inderdaad die man weer overeind geholpen, tien van de tien keer. Gutgut, wat ben ik een deuger, hahahahaha. Stel je niet aan en probeer hem eens met uitjes.
schuld van Poetin
Zodra er een fietspad is, zou de bestuurder van het gehandicaptenvoertuig daarvan gebruik moeten/kunnen maken, dat maakt de situatie voor hem veiliger en voor de overige weggbruikers onstaat er dan geen/minder hinder.
Echter wat dit filmpje niet laat zien is het moment waarop de "gehandicapte" bestuurder de rijbaan gaat gebruiken. Wellicht was de toegang tot het fietspad op die plek belemmerd, waardoor hij gedwongen werd van de rijbaan gebruik te maken. En dat mag hij dan gewoon, zulke voertuigen mogen ook van de rijbaan gebruik maken in het onderhavige geval, of bij afwezigheid van een fietspad.
Ook kan het zijn dat de man de oprit/inrit van het fietspad heeft gemist en een dus fout maakt. Ja jammer dan, maar dat betekent niet dat een automobilist deze fout even op zijn onbeschofte manier mag onderstrepen en 'rechtzetten'.
Dat los je anders op, althans als je fatsoen hebt.
IK ben ervan overtuigd dat wanneer de gehandicapte een fout heeft gemaakt door de rijbaan te gebruiken, maar er een ongeval ontstaat door een automobilist die hem even de les leest, dat die automobilist aan de pan hangt.
Leer jij eerst maar eens de verkeersregels:
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bijz...
Het interesseert hem helemaal niets hoe het met die man gaat. Ikke ikke ikke.
Het grote verval... ikke ikke ikke..
Beetje empathie kan ook geen kwaad. Klootzak die automobilist.
Hoop dat dit nog een staartje krijgt voor hem, zal wel niet.
ZO`n tokkie hoort dus nooit meer achter het stuur van een auto te zitten.
en die ouwe nooit meer in zo'n booster....
Wat mij betreft: automobilist opsporen en bekeuren.
Voor de scootmobiel: de juiste actie bij onnodig claxonneren is langzamer gaan rijden, en NIET uitwijken.
En dan de scootmens opsporen en bekeuren. Door zijn zelfmoordpoging brengt hij medeweggebruikers in gevaar.
Dat zijn de nieuwe door Rutte ingegeven normen en waarden; zieken en gehandicapten daar walsen we gewoon overheen.
Ik dacht juist door links, veel geld weghalen bij de ouderen en verdelen aan de criminelen en werkelozen, daarom kan deze man bijvoorbeeld geen begeleiding meer krijgen en verongelukt hij.
Leukautootje | 06-07-18 | 12:17
Criminelen en werklozen??? De overheid geeft per jaar 7mlrd uit om 50miljoen aan bijstandsfraude op te sporen. Alles om de uitkeringsgerechtigden vooral in kwaad daglicht te zetten... om ondertussen de hele belastingkas leeg te jatten. Rutte en zijn fopcollega's verspreiden de norm dat het normaal is om alles bij de ander te leggen.. wacht maar tot je zelf een keer in een wat minder bedeelde positie komt.
Voor iedereen die de scootmobiel fout vind, hoop ik dat jullie nooit een rijbewijs krijgen.
En dat het rijbewijs van de filmer alsnog word ingetrokken. Stelletje eikels.
Want?
Waarom rijd die randdebiel niet gewoon over t fietspad?
@ schoon-schip-maken | 06-07-18 | 11:47 |
Omdat hij een beetje in de war was. Snel je camera pakken en pesten die hap.
Waarom heeft de randdebiel in de auto geen drie seconden geduld? Waarom moet hij het per se filmen wat hij gaat doen? Nou?
Los van dat.
Ik had m ook lekker op t gemakje zn dwaalspoor af laten maken maar laten we nu niet doen of de automobilist fout zit. Dan zou de dader nog eerder de stoeprand zijn.
Dan zijn we het grotendeels eens, denk ik.
Een beetje (extra) geduld voor de minder validen onder ons, dat zou de oplossing van deze situatie zijn geweest.
De scootmans is juist het voorbeeld dat het hoog tijd wordt dat een rijbewijs wordt ingevoerd voor het hebben van een scootmobiel. Die gasten zijn een gevaar voor hun medemens.
@ loser | 06-07-18 | 14:28 |
Hoe extra zuur ga jij doen als je door een ongeluk in een scootmobiel terecht komt, vraag ik me af. Zet dat Amerikaanse beeld van de Walmart even uit je hoofd, hier is het geen USA, en snap dat dat toestel het redmiddel is van die man om toch nog buiten te kunnen komen. Gun hem dat en gun hem wat tijd als je ziet dat hij een foutje (van enkele seconden tijdsverlies) maakt.
Er hoeft helemaal niemand gestraft te worden, hooguit 'niet zo handig was dat' naar de scootscoot en een 'met geduld of sympathie was je sneller weer op pad geweest, ouwe filmert' voor de BMW.
Gevaar voor de medemens, haha. Advocaat van de duivel rofl.
Ach ach ach ach ach ach, jonge, wat heb je toch un haast, jonge jonge jonge.
Die anusrand heeft het een beetje opgezet; filmt de hele situatie en camera staat niet op een statief. Dan ben je best wel een hufter, ongeacht of het een fout is van de scootmobieler. Twee a drie seconden vaart minderen (jezelf een enooojm klopje op je rug geven wegens 'beleefd zijn') en er is helemaal niks aan de hand.
Of: camera erbij pakken, filmen met de ene hand en scootmobiel stangen. Kom op, nergens voor nodig en ietwat sardonisch.
Reaguurders die de tüüterende automobilist de schuld in de schoenen schuiven:
Als het geen scootmobiel maar een auto betrof die na het horen van een claxon plots rechtsaf klapt en daar het gazon op crosst (of een fietser van het fietspad schept) is dat dan de schuld van de tüüteraar?
Nee, het is de schuld van degene die zijn voortuig kennelijk niet beheerst.
En ja, de tüüterende tüüteraar begaat een verkeersovertreding door onnodig claxoneren ("iets waarmee hij wegkomt als hij zecht hohoho ik ben etnisch en ik was iets aan het vieren, je weet zelluf"), maar hij is niet verantwoordelijk voor de voortuigbeheersing van zijn voorligger.
Die automobilist zouden ze zijn rijbewijs moeten afnemen, en jou je kroontje.
Spare Rib, voor al uw DDR momentjes.
Blijf met je onwelriekende tengels van die jonge z'n kroontje af. Hij voegt iets nuttigs toe aan deze webstek, harde pecunia in dit geval, en jij? In 1 zin 2 mensen iets af willen pakken waar je geen ene reet mee te maken hebt of iets over te zeggen hebt.
Is een fijne ouderwetse socialistische partij niks voor jou?
De tüüterende tüüteraar begaat een nog veel grotere verkeersovertreding: rijdend met zijn mobieltje filmen. Vandaar dat ie de scootmobiel overhoop rijdt.
Onverantwoord gedrag => rijbewijs inleveren, wat mij betreft.
Of wat als het een Leopard 2A7+ betrof. Een Boeing! Jezus, stel je voor dat het een pletwals betrof. Het niet bestaande gazon (vol niet bestaande kids) kunnen we ook vervangen door een petting zoo, of openluchtconcert.
Maarrr.. het betreft een scootmobiel en je mag verwachten dat die mensen er niet voor niks in zitten (captain obvious alert), een verkeerde keuze afstraffen en het hele gebeuren filmen is weggelegd voor hufters.
Scootmobieler: bij de volgende twijfel (ik gok dat dat moment snel weer aanbreekt), wacht dan tenminste tot het verkeer weg is.
BMW-er: heb drie seconden geduld en wees geen ongeduldige hufter met je camera. Vermoeden van met opzet pesten / situatie verergeren, maar goed, dat is nog geen reden tot inname rijbewijs. Je bent in deze situatie gewoon een eikel, is mijn opinie.
Misschien een hele lieve vader en goed met gehandicapten verder, maar dat zijn dan weer net zulke randzaken als 'wat als het een auto was geweest'..
Niet alleen de overtreding onnodig claxonneren .... Maar vergeet niet dat hij voorrang neemt op een plek waar hij deze zou moeten verlenen aan de tegemoetkomende auto.
De vluchtheuvel waar hij zo snel op wil rijden heeft dat mooie ronde bord met rode/zwarte pijl ...
De overkant een vierkant, blauw
@elfenstein
Waarschijnlijk een goed idee om meer automobilisten het rijbewijs af te pakken. Onnodig claxonneren: rijbewijs kwijt. Evenals voor: andere weggebruikers in gevaar brengen, bumperkleven, afsnijden, jakkeren, inhalen op de 1baans invoegstrook. En ook rijbewijs afpakken van: automobilisten die rijbewijs in buitenland hebben gekocht, leasebak-aso's, LVB-automobilisten, analfabeten. Hebben we ook meteen minder files.
Staat rechts van de versmalling een bord F05. 'Verbod voor bestuur-
ders door te gaan bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting'.
De rolstoeler moest dus de witte auto voor laten gaan,
Ik ben sowieso voor een rijbewijs voor dit soort karretjes en elektrische fietsers.
Jeugdig optimisme. De automobilist gaat ervan uit dat een ieder net zo goed als hij kan zien, bewegen en reageren.
Bejaarden mogen in hun eigen tijd leven. Die hoef je niet jouw tijdbeleving op te leggen; die tijd hebben ze gehad.
Wanneer een verkeersdeelnemer (ongeacht wie) een fout/vergissing maakt of onhandig bezig is, bijvoorbeeld een verkeerde plaats op de weg inneemt, dan is het niet toegestaan dat vervolgens een andere verkeersdeelnemer even zijn geijk haalt en die fout afstraft, zoals in dit geval met extreem aso gedrag (toeteren). Wanneer daardoor een verkeerssituatie dermate verandert dat er gevaar of een ongeval ontstaat dan heb je (zoals in dit geval) als automobilist een flinke fout gemaakt.
Het wordt van alle verkeersdeelnemers verwacht een dermate fatsoens besef te hanteren dat men onhandige/gevaarlijke verkeerssituaties niet verergerd.
Daar houden rechters ook rekening mee.
U had een ongeluk kunnen voorkomen, dat staat dan voorop.
Rare snuiters hierboven, die de schuld bij de scootmobiel leggen. Die rijdt gewoon in een rechte lijn, en de auto rijdt er achterop.
Filmert rijdt in een BMW. Zegt genoeg.
Rolstoel mag daar gewoon rijden en die tuuter lul veroorzaakt deze reactie, dus is fout! De toeter is voor NOODGEVALLEN, niet voor je frustratie bot te vieren.
En voor tüütertürken.
Volgens mij niet. Rechts zie je een fietspad. Die scootmobiels horen daarop te rijden. Verder is het een kneus natuurlijk, want hij knalt op een stoeprand.
Een scootmobiel mag daar gewoon over de weg, juist omdat zo’n doorgang smal is, is het verstandiger om door de bredere doorgang te rijden, wat hij gewoon mag. Staat allemaal in de wegenverkeerswet. Daarnaast is het ook gewoon stik asociaal om zo’n man zo te laten schrikken. En wat is hij ermee opgeschoten? Dat hij nog langer moet wachten en dat door zijn toedoen iemand een ongeluk heeft gekregen. Wat zal hij trots zijn op zichzelf.
Scootmobiel=tokkie
Nee, automobilist is tokkie, rolstoel mag gewoon over de weg rijden binnen de bebouwde kom op deze wegen.
Tokkies roken Drum
Die hele bezopen policy om uit naam van de veiligheid, de openbare weg tot een soort hindernisbaan van drempels, versmallingen en chicanes te maken, veroorzaakt een heleboel ellende en onveiligheid. Een familielid van mij heeft de rest van haar leven een complete meccanodoos in haar linkeronderbeen. 's-winters op weg naar haar werk zijdelings uitgegleden over zo'n spekglad opgevroren drempel, voor fietsers eerder een boobytrap dan een veiligheidsvoorziening En bedankt ! O ja, en probeer eens met een ambulance iemand met een gebroken rug de gemiddelde nederlands vinexwijk uit te krijgen, gaat je niet lukken. Elke 10 meter moet je over zo'n betuttelmonument van 30 cm. hoog heen. Overigens is de automobilist in dit filmpje totaal incompetent voor het besturen van een motorvoertuig.
"betuttelmonument". Die nomineer ik voor "woord van het jaar 2018"
en die ouwe.... is die competent bezig dan? houd toch op... de helft van die scootmobielrijders hebben dat ding niet of slecht onder controle.... zouden ze examens voor moeten afleggen..... Bij mn oud die in een verzorgingshuis zit knallen die gekken regelmatig kneiterhard over de gangen , totaal geen benul in wat voor tanks ze rijden en wat voor ongelukken , zie wonden ,die kunnen veroorzaken.
Is in scene gezet
Ah, u was erbij aanwezig, u was getuige.
Maar hoe dan ook, een scene die duiding geeft hoe asociaal sommigen met gehandicapten in het verkeer omgaan.
Wat een lul, de automobilist. Heb wat respect en geduld, ook al sta je in je gelijk. Daarnaast had hij ook nog eens de tegenligger voor moeten laten gaan.
Scootmobiel mag daar gewoon rijden. Goede grond voor een civiele aktie tggen automobilist wegens laten schrikken en daardoor paaltje pikken..
Scootmobiel, plaats op de weg.
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bijz...
Overal dus (ongeacht het wel of niet aanwezig zijn van verstanderige opties) met uitzondering van autowegen en autosnelwegen.
En die witte auto is nog ver genoeg weg, ik zie het probleem dan ook niet, behalva dat filmert een aso is.
De automobilist is extreem onoplettend, of hij rijdt min of meer met opzet die scooter aan, en hij filmt. Als je in een situatie als dit een aanrijding niet kunt voorkomen, moet je gewoon je rijbewijs inleveren.
Doe eens naar Specsavers gaan knul!
of net als Reneetje die niet zingen kan maar wel zakken vult , naar Eyelove...
Wat deze intens onbeschofte chauffeur niet beseft, is dat er een uitzondering wordt gehanteerd in de verkeersregelgeving die gehandicapten en ouderen in het algemeen, een hogere mate van bescherming biedt.
Deze mensen worden nu eenmaal qua vaardigheid, reactiesnelheid etc. anders ingeschat.
Veroorzaak een verkeerskwestie met een gehandicapte en je kon wel eens zwaar de Sjaak zijn.
Net zoals fietsers en voetgangers ook meer bescherming hebben, ex. art 185 WVW.
Door het toeteren wordt de bestuurder van het gehandicapten voertuig op stang gejaagd hetgeen een gevaarlijk situatie heeft veroorzaakt. Dit zou in extremis de bestuurder van de auto een art. 5 kunnen kosten.
Wat een boer, deze lulhannes, aan de kant ouwe hier kom ik en ik benne groter en sterker dan jij, en ik mot er door.
" want ik vind dat ik heul wat bin! "
Hier ben ik met m'n scootmobiel, iedereen aan de kant ik moet erdoor want ik ben zielug en een gevaar voor iedereen om me heen.
Topidee, iedereen zo'n instelling en we kunnen binnenkort alleen nog maar lopend commuteren. Hoewel zelfs dat levensgevaarlijk wordt als iedereen zichzelf boven de verkeersregels plaatst vanwege sneeuwvlokisme.
Geldt ook voor brommerts. Bij mij kwam een brommert van links, ging veel te hard, want van een heuveltje af, ik reed stapvoets, remde op tijd, maar brommert schrok en ging onderuit. Brommert beschadigd, mevrouw pijn aan het pootje. En ik was fout! Bah!
Behoorlijk asociaal van zowel bestuurder als de man op de opgevoerde bureaustoel, want de witte auto heeft hier voorrang.
Hier is geen sprake van een voorrangs situatie, u schrijft complete onzin.
Voorrang is slecht geregeld op kruisingen en kruispunten tussen bestuurders onderling. Hier is geen sprake van kruisend verkeer en er zijn geen voorrangsborden of regels voor automobilisten die zich er even langs willen persen.
De automobilist had niets anders dan met fatsoen de bestuurder van het gehandicaptenvoertuig de gelegenheid moeten geven ruimte te maken, zodat het verkeer daarna ongehinderd zijn weg kan voortzetten.
Voorrangsregels, jonge, jonge, jonge.
@Memek,
koopt een brilleke jonguh. Aan het begin van de wegversmalling staat een rond, roodgerand bordje met een zwarte en rode pijl, Dit regelt de voorrangssituatie voor de wegversmalling. De scootmobiel en de tüüterende auto moeten voorrang verlenen aan de tegmoetkomende auto.
Waarbij nog op te merken valt dat de scootmobiel in dit geval dan nóg dommer bezig is omdat hij heel simpel op het fietspad de hele voorrangssituatie kan omzeilen. Tuutermeneer zit wel fout in dezen, hij had beter z'n verlies kunnen nemen en ff wachten op zowel scootmans als tegenligger. Enkel verliezers dus in dit filmpje, behalve misschien de tegenligger die een pracht van een jackass scene gepresenteerd krijgt. die zit wellicht achterdochtig om zich heen te kijken wanneer en waar ralph inbar uit de bosjes komt springen met een banaan in z'n oor.
@Memek,
koopt een brilleke jonguh. Aan het begin van de wegversmalling staat een rond, roodgerand bordje met een zwarte en rode pijl, Dit regelt de voorrangssituatie voor de wegversmalling.
Men noemt dat (en ook de borden) onterecht een voorrangssituatie, terwijl het feitelijk een voorgaan situatie behelst
De inhoud van die regel ligt ruimer/anders. Bijvoorbeeld die borden met pijlen zijn ook van toepassing op voetgangers. Voetgangers hebben nooit recht op voorrang, slechts bestuurders onderling. Bij voetgangers is voorgaan van toepassing, en dat is een hele ander regel.
Voorrang: hoofdregel ex. art. 15 rvv.
Voorrang en voorgaan is altijd lastig, blijkt uit de vele conflicten die op de weg kunnen ontstaan. Zelfs oom agent heeft het er moeilijk mee.
Maar zolang weggebruikers onderling elkaar met geduld de rumte geven, hoef je de regels niet van stal te halen, dan regelt men het zelf op een fatoenijke manier. Beleefdheid e.d.
Los van het feit dat de bestuurder van het gehandicapten voertuig al dermate ver gevorded was is de versmalling (bord al nagenoeg gepasseerd) dat hij juist door te stoppen of terug te willen rijden, hinder veroorzaakt.
Nou ja goed, hij is dan wel weer zo netjes om even te remmen...
Hij moest wel, want obstakel en witte auto - ergo getuigen
Bejaarde/gehandicapte/pauper is net zo'n mongool als de filmert. Je hoort met zo'n scootmobiel gewoon op het fietspad te blijven. Er is geen enkele reden om hier de rijbaan te pakken.
Beetje begrip voor de ouderen aub. Ik heb van nabij gezien hoe mensen minder reactievermogen krijgen, sneller verward raken, overzicht verliezen als ze ouder worden. Ik hoop voor jou dat jou kinderen iets meer inleving zullen hebben voor jouw aftakeling als je ouder wordt en jou niet mongool noemen.
Bovendien: heb jij in het filmpje kunnen zien of dat fietspad wel goed begaanbaar was? Makkelijk oordelen van achter jouw computer.
Vanaf gisteren lijkt het af en toe wel of er hier een hek is opengezet.
Ja mooi, ik zie wel eens kindjes van een jaar of 6-7 die zwabberend over de dijk gaan bij ons. rijden vét buiten de witte lijntjes van het fietspad. Ga ik er vlák achter rijden en in één klap vól op de claxon. Als ze dan vallen lach ik heel hard in mn autootje en denk; " Je hoort met zo'n fietsje gewoon op het fietspad te blijven. Er is geen enkele reden om hier de rijbaan te pakken."
Onjuist, Trootie. Scootmobiel heeft alle recht op de rijbaan te rijden.
Dutchbeaurouge | 06-07-18 | 10:08
Ik heb ook zulke aso's bij mij in de stad. In de auto en op de fiets. En als er onverhoopt een klein kindje onder je voorwiel ligt is dat de schuld van dat kindje natuurlijk. Want die hoort daar niet te rijden. Zoiets?
De filmer is een aso tokkie.
Automobilist meteen oppakken en in de gevangenis gooien. Hij claxonneert terwijl het niet mag en veroorzaakt met zijn getoeter traumatisch ongeval met veel schade. Automobilisten denken dat ze de Koning van de Weg en zijn medeweggebruikers zomaar van de weg af kunnen toeteren. Een invalide man bewust op een wegdrempel laten knallen, is moord met voorbedachte rade. Automobilist had ook 5 seconden kunnen wachten voordat invalide door de sluis was gereden. Opsluiten die gast. Rijbewijs innemen voor het leven en miljoen schadevergoeding voor invalide.
Eens.
Nou nou nou... meneer mag zich dan wel vreselijk asociaal gedragen, op uw wijze houden we denk ik vrij weinig vrije burgers over.
Verhuis jij ff lekker naar amerika jonge, daar werken dat soort mallote claims nog wel eens. Of china, daar heb je wel van die lui die heel opzichtig tegen je auto aanlopen en dan een neymarretje doen om een vette claim te pakken. Succes daarmee.
Automobilist is 100 % verantwoordelijk voor het ongeluk, en daarmee voor alle schade. Dat kan lelijk oplopen als een invalide tegen het wegdek smakt. Paar ton zit je zo aan.
Studeer jij voor letseladvocaat of zo met je achterlijke redenatie van traumatisch ongeval. De persoon in de scootmobiel had gewoon op het fietspad moeten blijven. Dan was hij niet tegen een obstakel geknalt. En de automobilist waarschuwt alleen via zijn claxon.
@ BenPakdee | 06-07-18 | 10:20
Als je beter kijkt, is de scootmobiel zelf schuldig aan zijn ongeval. Hij had op het fietspad moeten blijven. Dan was er niets aan de hand.
@ loser | 06-07-18 | 11:33 |
Ja, klopt. Waarschijnlijk heeft de scootmobieler lopen eikelen en twijfelen en de verkeerde keuze gemaakt. De BMW had de verloren tijd van wel een whopping 3 seconden gewoon moeten afwachten, scootmobiel na de versmalling weer naar rechts (door de haast om weer op fietspad te komen knalt ie tegen de stoep). Gewoon doen, beleefd doen, het is mensen blijkbaar vreemd.
Op het einde van het filmpje zie je de camera nog snel wegdraaien; dat is met de hand gefilmd, voor mij een teken van bewust sensatie maken i.p.v. geduld opbrengen voor je medemens. Het effect dat als je bij een ongeluk (in de maak) gaat filmen in plaats van helpen, sensatie en de fijne aandacht om je spannende filmpje. Trieste BMW-er.
We moeten meer scootmobiels en minder auto's in de stad.
Scootmobiels rijden op een accu en zijn milieuvriendelijk.
Er zijn ook auto's die op een accu rijden.
Ja joh. En die dingen groeien aan bomen. Met een zonnepaneel opladen duurt 4 dagen en echt wendbaar zijn ze niet. Bovendien is het reactievermogen van de gemiddelde bestuurder beneden nulpunt. Laat ze maar lekker achter een rollator stiefelen als ze te kreupel zijn om te fietsen.
Jos Tiebent | 06-07-18 | 09:52
.
Totdat u natuurlijk zèlf 'te kreupel bent om te fietsen'......
Ze zijn alleen milieuvriendelijk als je ervan uitgaat dat de elektriciteit schoon uit het stopcontact komt. Dat is helaas niet zo. Ga je de gigantische verliezen gepaard aan opwekken en transport van die elektriciteit meerekenen zijn deze dingen helemaal niet zo goed voor het milieu. Bovendien treden er ook gigantische verliezen op om die elektriciteit uiteindelijk om te vormen in bewegingsenergie
Een auto zal een veel hoger rendement hebben voor diezelfde brandstof, zeker een moderne auto.
-
"Elektriciteit=goed voor milieu" is een van de vele leugens die de milieu industrie rondstrooit en waar men massaal kritiekloos achteraan loopt. Het is alleen maar bedoeld om veel (subsidie)geld binnen te kunnen harken.
moltambien,
Zelfs de meest moderne otto motor zal nooit boven de grofweg 30% rendement komen.
Nog afgezien van de energie die nodig is om die olie om te vormen naar benzine, vervoer naar de pomp etc..... zal een automotor altijd een ontzettend onrendabel ding blijven, bepaald door keiharde thermodynamische wetten.
Voor E-vervoer geldt dat een beetje fatsoenlijke moderne bldc motor een rendement van boven de 90% kan halen, de stuurelektronica is dermate efficient dat het totale rendement van zo'n voertuigje nog makkelijk 70% totaal kan zijn.
de stroom daarvoor komt nu nog uit kolencentrales maar in de zeer nabije toekomst zal dat door andere, schonere energiebronnen overgenomen worden.
De grootste winst, vooral voor stadsverkeer, zit hem in de uitstoot die bij e-vervoer gewoon afwezig is. Het stinkt weliswaar elders een beetje maar dus niet midden in een drukke stad. Smog-alerts kunnen we wel zonder denk ik dan maar, of willen we ook zoiets als bv singapore?
Die scootmobielen zijn gewoon top, iedereen aan de scootmobiel!
trouwens, zo'n ding is superwendbaar, die met 3 wielen kunnen zelfs ter plekke rondjes draaien. Ik weet niet waar jij je cijfers vandaan haalt maar als een gemiddelde scootmobiel een accupakket van 40Ah heeft en je laad op met 10 A dan is het zo klaar. Een beetje zonnepaneel levert dat al bij licht bewolkt weer en bij volle zon ook nog wel meer.
Stroom transporteren is redelijk verliesarm te doen ook, eerst omhoog transformeren, aan de andere kant weer naar beneden en klaar. De exacte verliescijfers weet ik er niet van maar het zou wel eens heel efficient kunnen zijn geezien het feit dat ons hele stroomnet al decennia zo werkt zonder klachten over gloeiende hoogspanningsmasten in het donker.
Invaliden zijn mensen met een handicap maar niet debiel. Dus weet je dat je gewoon netjes rechts op het fietspad kun sturen. Als je dat niet doet en je kan ook niet goed de stoep of rand van de vluchtheuvel inschatten dan mag je lekker krukken of met de hand rollen. Ben je invalide beland je alsnog in een rolstoel. Tja...
Er steken twee kids over van een jaar of 18. Jong, maar net volwassen en niet debiel he. Alleen ze steken niet op het zebrapad over, maar gewoon zomaar ergens! Nou. Volgens jouw moraal rijd je die dus gewoon allebei overhoop. Hadden ze maar netjes over moeten steken op het zebrapad. 1 dood en de ander levenslang invalide. Tsja. Regels zijn regels. Want stel je voor, helemaal met je voet naar dat rempedaal, al die moeite van het remmen en weer optrekken. Niet te doen he.
Even wachten op een weg voordat je oversteekt is ook best moeilijk he?
Verkeerdom redeneren, dutchbeaurouge kan dat als geen ander zo blijkt.
Tip:
Voordat je met jouw instelling een stukkie gaat lopen check eerst ff je levensverzekering of die ook darwin awards dekt.
Rolstoel mag gewoon over de weg! Leer zelf even de verkeersregels voor je domme reacties plaatst.
Ok dutchbikkel,
Dan trek je je er toch niks van aan dat je met een ding dat max 10kmh kan op de rijbaan van een wegversmalling rijdt ipv over het ernaast gelegen, met heuvels gescheiden fietspad dat er speciaal voor jouw veiligheid ligt?
Gewoon doortrucken met die scootkar, steil voor een naderende auto zetten zonder om te kijken en vervolgens van schrik omvallen als iemand je waarschuwt dat je wellicht niet heel handig bezig bent.
Dutch bikkel:
Met een fiets mag ik ook op de weg, maar dan ga ik niet op de middenlijn rijden puur omdat ik geen fuck geef om mijn medeweggebruikers.
GVD , had verwacht hier een lading te kunnen dumpen mbt dit artikel in els4 : CIDI-jongeren belaagd op PvdA-evenement met Corbyn . Maar niet dus, nergens anders bericht hierover. Maar hier gaat ie : Zie je wel, zeg heb het zo vaak gezegd, Hitler was een socialist, dit is hun ware gezicht . Zo. Dump. Toch interessanter dan een vandaal in scootmobiel die de gemeente werk wil bezorgen door trottoirs proberen kapot te maken.
PVDA Jügend gaat los...
raar, las het vanmorgen op telegraaf, maar kan het nergens meer vinden, was ook raar stuk, zeer onduidelijk wat daar gebeurd is.
Nee nee nee Brabantse druiloor, wat doe jíj tong jonguh. Beetje invalide mensen overstuur maken. Kan deze idiote bestuurder worden vastgetaped in een scootmobiel, dat hij alleen kan sturen met zijn linker kleine teen, terwijl hij 10 cm voor een denderende vrachtwagen uitrijdt? Eikel. Sterph.
Als je overstuur raakt van een autoclaxon hoor je niet op de openbare weg. Dan ga je lekker met je rollator lopen.
Hoe vaak filmt u het verkeer voor u? De filmert zit gewoon te wachten tot er iets misgaat én hij zich lekker online kan profileren. Zou juridisch vervolgd moeten worden.
Filmert kent de situatie dennk ik al van voorgaande keren. Ik heb het vermoeden dat er wel het een en ander aan vooraf is gegaan en dat hij de scootopa wel vaker tegenkomt.
Sinds wanneer is het filmen op de openbare weg een overtreding dat juridisch vervolgd moet worden ?
Maak dan fatsoenlijke wegen waar je normaal kunt inhalen!
Maar neeeeeee, in Nederland wil men een Maakbare Samenleving en gaat men BEWUST (!) drempels, allerlei slingers en wegversmallingen maken om de automobilist te pesten en BEWUST (!) onveilig situaties en opgefokte automobilisten te creëren.
In de 3e wereld weten ze niet hoe ze de gaten in hun wegen gevuld krijgen, maar in Nederland gaat men bewust gaten en heuvels bouwen! De waanzin ten top!
Al die maatregelen zijn nodig omdat te veel automobilisten zichzelf niet kunnen beheersen. Maximaal 50 km/h is maximaal 50 km/h, en niet meer. Evenzo voor alle andere snelheidslimieten en beperkingen.
Of topic, mijn buurvrouw heeft een rolstoel, scootmobiel en een elektrische fiets maar de vijfhonderd meter naar de drankenhandel loopt ze als Dafne Schippers.
Dom dus, hier bij de plaatselijke appie komt altijd een gast met z'n scootmobiel trays kudtpils halen en ik verbaas mer elke keer weer over hoeveel trays er op dat ding passen zonder dat ie dubbelvouwt. De stapel is 1 cm lager dan het stuur.
Ik durf trouwens te wedden om eender welke inzet dat jouw buuf in de verste verte niet op dafne lijkt.
U maakt mijn dag.
En roken man, voor een godsvermogen!
@ elfenstein, u heeft gewonnen.
De vraag is: wat was er eerder, de lifestyle of de handicap?
Het zal stichting rollatorverschaffing een rotzorg zijn.
Stoere vent in zn autootje. Lekker vol op zn toetertje naar een bejaarde/invalide. Wat een intense lúl met vingers ben je dan. "Sjongejonge wat doe je nou" is op toepassing van die pik omhoog achter het stuur. Zielige sukkel.
De mensen die bij het zien van deze beelden het sentiment 'regels zijn regels' (wat zoveel in het Duits betekend als befehl ist befehl) zwaarder laten wegen dan het ronduit onsympathieke gedrag van de chauffeur hebben hun roeping gemist als flitsagent.
Hier in Amsterdam deelt de gemeente die scootmobiels uit tegen een kleine maandelijkse vergoeding. Zonder de berijders rijles te geven.
De mensen die er op rijden zijn seniele bejaarden, kreupele Marokkanen en tokkies met obesitas die allemaal denken dat ze vol gas over de stoep en door het winkelcentrum mogen rijden.
Ssssst! Dat is een ploy om zoveel mogelijk autmobilisten de stad uit te jagen. Als dat eenmaal is gelukt rekenen ze weer keihard af met die scootmobielen.
Precies dat dus. Invaliden en vette doekies op zo'n ding gedragen zich maar al te vaak als de spreekwoordelijke olifant in de porselijnkast. Hele paden bij de supermarkt eruit raggen met dat ding en vervolgens tegen het personeel beginnen schelden dat ze er niet langs kunnen vanwege de rommel. Zeker in Amsterdam rijden er veels te veel van die dingen rond waarvan de bestuurder onder normale omstandigheden nevernooit iets groters dan een dinkytoy zou mogen besturen.
Sjongejongejongejonge wat toetert gij nou.
Nederland drempel-land, na iedere meter een verkeersbeperkende planologen-persterij of drempel. Want iedereen moet zo snel gaan als de langzaamste. En iedere gemeente mag zelf bedenken wat voor soort drempel, hoe hoog en hoe veel. Het wordt denk ik ter plaatse bepaald. Ze beschadigen je auto en ze zorgen op heel veel plekken voor gevaarlijke verkeerssituaties. In sommige gemeenten zoals Utrecht hebben een ze een tijdje een trend gehad om drukke wegen smaller te maken 'want dan gaan automobilisten voorzichtiger rijden' Nee dan krijg je situaties waarbij een fiets nog maar net-niet naast een auto past. Dit land is een grote mislukte GroenLinksdroom.
Hear hear.
In Rotterdam heb je die dingen ook voor fietsers. Wanneer je schijt hebt dwangstenen wordt je route dermate korter dat je route behoorlijk korter wordt met minder remmende bochten. Wel op de auto's letten natuurlijk. En niet op de stoplichten. Zo ben je sneller thuis en leef je langer.
Dan waren de wegen nog te breed, als er nog auto's door kunnen. Volgende keer moeten ze de wegen dusdanig versmallen, dat er alleen nog maar fietsers en elektrische scooters door kunnen.
Mijn eerste auto was een mooie sportauto. Dikke faal. Nederland is ingericht om niet leuk te zijn voor levensgenieters / sportauto's.
Nederland is een het grootste kudt land ter wereld en nog steeds iedere dag verder onderweg om die nummer 1 positie te versterken.
Die regels en richtlijnen zijn er wel, maar gemeenten trekken zich er gewoon niets van aan en stratenmakers krijgen vaak de tijd niet om drempels fatsoenlijk uit te meten en aan te leggen, met als gevolg de inconsistentie van hoogte/helling. Vroeger werd de inrichting van wegen mede bepaald door de verkeerspolitie (met een afdeling ervaren personeel), maar dat is door regelwijzigingen en bezuinigingen niet meer het geval. Nu word de inrichting gedaan door een kantoorpik met een "verkeerskunde" of "planologie" opleiding die verouderde technieken en boekregels toepast in het echte leven, in situaties die hij nog nooit in het echt heeft gezien. Het is niet eens normaal meer om op de plek zelf te gaan kijken naar de echte situatie om een goed beeld te vormen! Drempels kunnen een goed middel zijn om verkeersstromen te sturen, maar dan moeten ze wel goed aangelegd zijn.
MarcS | 06-07-18 | 09:11
Mijn vrouw rijdt een scootmobiel maar soms heb ik ook de eer haar voort te duwen in een rolstoel. Ik ervaar juist dat lopende mensen in het geheel geen rekening houden met scoots/rolstoelen. Het loopt maar een eind heen en weer over straat en tussen de winkelschappen zonder uit de doppen te kijken. Vrijwel niemand gaat aan de kant (ik loop redelijk snel, ook met rolstoel voor me).
En nee, ik vindt niet dat scoots/rolstoelen voorrang moeten hebben maar als je aan komt rollen is het niet zo handig als mensen zonder te kijken ineens vlak voor je stappen.
Op de markt kom je ze ook tegen. Boos op de wereld en jou omdat zij invalide zijn en niet jij. Ze denken dat hun karretje een bulldozer is of een botswagentje en nemen revanche op hielen en winkelwagenwielen. Van die verbeten lippies er bij. manmanman. Maar goed. Die automobilist in het filmpje moet de schade betalen + boete. Door het toeteren schrok die ivalide en stuurde uit naar rechts.
Wat is er normaler dan rekening te houden met elkaar, ook -of juist- met mensen in een rolstoel. Maar nee, het lijkt wel of iedereen steeds huftiger wordt in dit te overvolle land. Zo jammer.
Ik denk dat demense meer respect hebben voor en rekening houden met (zeker geduwde) rolstoelen dan met die scootmobielen.
Dit had mijn opa kunnen zijn, de reed zijn scootmobiel ook altijd alsof het een auto was, vol gas en bij voorkeur op de rijbaan.
Verwacht hij nou dat die rolstoeler 2x zo hard kan als je maar genoeg toetert?
Meneer de filmende automobilist is een volslagen aso.
Eerst lekker toeteren omdat de invalide scootmobieler kennelijk niet snel genoeg gaat voor meneer, dan lekker kleven, en vervolgens heel trots de boel gaan filmen als het dan toch misgaat met de scootmobieler.
Ik mag hopen dat meneer toch nog het fatsoen heeft kunnen op brengen om het slachtoffer even te helpen. En natuurlijk dat ook de verzekeringsmaatschappij lucht krijgt van dit filmpje.
Ja precies dit! Nu had die rolstoeler wellicht best even op het fietspad kunnen rijden, maar dit is gewoon gevaarlijk. Beetje mensen opjagen met je getoeter. Alsof die 20 seconden eerder of later op je plek van bestemming wat uitmaken. Ik mag lijen dat die asomobilist er nu een half uur langer over heeft gedaan, omdat ie moest helpen enzo.
@Robin Hood | 06-07-18 | 09:35
Natuurlijk had het veel verstandiger geweest als de rolstoeler op het fietspad was gaan rijden, maar soms kan dat helemaal niet - vanwege drempels, geen 'ingang' waar je vandaan komt, e.d.
En wat is er overigens mis met een béétje rekening met elkaar houden? Dat je je ook als haastige automobilist realiseert dat die invalide natuurlijk niet voor z'n lol in zo'n karretje zit?
Ik zeg het maar eens hard: dit soort asomobilisten gun ik t.z.t. van harte een scootmobiel.
"Plaats op de weg
Met een scootmobiel of gehandicaptenvoertuig mag u eigenlijk overal rijden, behalve op de autoweg en autosnelweg. U mag dus op het trottoir of voetpad (bord G7), het fietspad (bord G11), het fiets/bromfietspad (bord G12a), het onverplichte fietspad (bord G13) en op de rijbaan. Kies altijd de veiligste weg."
De scootmobieler moet zich nog maar eens achter de oren krabben wat betreft het laatste zinnetje. Trolololooo hier rij ikke lekker.
En de automobolist is even zo een asociale ... (invullen naar voorkeur).
Overigens sluit ik me, los van situatie en het schuldvraagstuk, aan bij de uitspraak van de automobilist, want tja, wa doej-j toch jonge...
De filmert is een verdrietige jongen in een stoffige auto. De rolstoelert is een vrolijke durfal. Dat gaat wrijven.
Als de automobilist een kamerzetel had, was hij die nu wel kwijt.
Behalve als hij zich het niet meer kan herinneren, zich niet herkent in het geschetste beeld of op zoek moet gaan naar het bonnetje, toch ?!
De de scootmobielert had de tegemoetkomende auto voorrang moeten verlenen bij de wegversmalling. Gezien zijn voertuigbeheersing had ie beter kunnen kiezen voor het trottoir.
Wel een mooie karma duik voor alle keren dat zo'n scootmobiele mafklapper mij in de supermarkt tegen de hielen reed.
inderdaad: karma is a bitch.
Jezus, wat een tokkie, die chauffeur. Menselijk vuilnis, direct van de weg halen.
Het is immers vakantie, dan wil je ook snel naar je bestemming. Snap die beste automobilist wel, sjongejonge.
Ook scootmobielen moeten hun plek op de rijbaan weten. Namelijk, niet. Ding hoort op het fietspad, net als alle andere mongols die denken dat ze gewoon rechtdoor kunnen bij zo'n sluis. Die versmalling is er juist om auto's en fietsen/scoots/ander sloom spul van elkaar gescheiden te houden. Snap je dat niet en ga je met je langzaamverkeer lekker duf rechtdoor omdat je te lam bent om even die rechtslinks beweging te maken dan moet je niet gek opkijken als een auto die vol voor je in de ankers moet daar op een of andere licht onvriendelijke manier uiting aan geeft. Klap je dan door je eigen onbenul ook nog eens op een randje dan zeg ik:
Eigen schuld.
Iedereen in het verkeer moet opletten, dus ook aso's op scootmobielen. Invaliden kunnen ook heel goed aso's zijn namelijk. Sterker, die hebben veelal toch al de schurft aan iedereen die wél goed ter been is. Soort van afgunst, iets van "ik heb het slecht dus iedereen moet aan de kant"
Ik ga ook zo'n ding kopen, schitterend.
Die sluis is er om de vaart uit de autos te halen juist omdat het gevaarlijk is voor de fietsers op aangrenzende fietspaden. Snap je dat niet, dan bende gij de Mongol.
Volgens mij zit jij in een catch-22 situatie. Neem jij je pilletje niet, dan kun je jezelf niet beheersen, schrijf je bovenstaande onsamenhangende onzin en ben je een gevaar op de weg. Neem je je pilletje wel, wat ik je toch zou adviseren, dan mág je niet eens rijden.
Ik heb in ieder geval met je te doen.
Klopt. Maar als de fietsers en scoots er zelf voor kiezen om dat te negeren en dus zelf de onveilige situatie te creeeren dan is de mongolism award gewoon voor hun. Je ziet duidelijk dat die scooteppo het fietspad negeert en vrolijk rechtdoor rijd voor de naderende auto. En dan is hij gewoon de mongol. Snappie?
Tik niet zo’n lang verhaal als je de regels niet kent. De versmallingen zijn een snelheidsbeperkende maatregel. Ze zijn niet bedoeld om verkeersstromen te scheiden. Daar zijn vrijliggende fietspaden en doelgroepstroken voor. Een scootmobiel mag zowel op het trottoir als op de rijbaan rijden. Op de rijbaan volgt deze de regels van een motorvoertuig (dus voorrang geven als er een van rechts komt)
Stolwijker,
Voor mijn toestand bestaat geen medicatie. Ik moet het er maar mee doen en dat gaat al heel lang best aardig. Toch bedankt voor het medeleven. Hartje trug.
Mcflym
Dus als scootopa er ff geen zin meer in heeft om langzaamverkeer te zijn dan kan ie doortrekken naar de 50?
Nee he?
Dus blijf je gewoon met je traagtrekker op het fietspad ipv als een echte aso auto's te hinderen die met een normale snelheid door zo'n kudtding heen moeten rijden om jou met je kudtscoot niet lastig te vallen.
Van mij mag je zo’n ding kopen, sterker nog, je komt er geestelijk ook voor in aanmerking. Schitterend.
Haatejaculaat,
Zulke scootmobielen, beetje sjieke met 4 wielen en goede vering heb je al voor een goeie 5 meier op marktplaats. Verzekeren kan voor 3x niks, geen rijbewijs nodig en totale anarchie wbt plaats op de weg en waar je 'm parkeert.
Nog beter dan een Canta dus, en dát was was al de ultieme noordgestoord tokkiewaggie. Hoe kan je dat nou niet willen? the poor man's tesla.
Ook goedemorgen!
Was dat nou nodig, jonguh?
Advocaten lusten hier geen komkommers van.
Filmert verdient wat mij betreft de totale lul van het jaar award.
Hij had beter de supersoft's kunnen gebruiken. Downforce was te weinig.
Tjonge tjonge tjonge..
Lekker aso toeteren. En als het fout loopt deze bij een ander zoeken. En waarom? Voor die 10 seconden tijdwinst die er nooit kwamen.
Jongejongenjonge, watdoedegijtochjonge? Wel zich de pleuris schrikken en in paniek raken, door jou! Mongeaul!
Die rolstoel/rollator gast voelt zich inderdaad opgejaagd waardoor hij zo snel mogelijk plaats wil maken en net iets te vroeg naar rechts gaat en de rand van de (totaal overbodige) wegversmalling raakt.
De filmert is 100% de veroorzaker!
Content is op; zomerreces is begonnen
Dit filmpje heeft alles
Nederland in een notendop.
Wat een achterlijke lul om zo te gaan toeteren. Scootmobieler schrikt zich natuurlijk helemaal lam. Als het een bejaarde was kan hij/zij goed een heup gebroken hebben. De filmer heeft zijn filmpje naar de redactie gemaild, dus blijkbaar vond hij zijn actie enorm grappig. Dat maakt hem een nog grotere lul.
De filmert heeft het empathisch vermogen van een amoebe.
Die denkt echt dat hij een 2 klapper heeft gefilmd waarin een scootmobiel èn niet het fietspad neemt èn vervolgens tegen het trottoir rijdt.
Zonder blijkbaar in overweging te nemen dat het misschien wel komt door het opjagen en toeteren van hemzelf. Wat een klapmoneaul....
Banden niet op tempratuur, dan krijg je dit soort taferelen.
De filmert is aso, eerst iemand gaan opjagen, erachter hangen, ook nog eens toeteren en dan sjongejonge roepen als dat misgaat.
Kunnen gewoon vaststellen dat de filmert de schuld van het drama is.
Ik denk het niet.
Het is allemaal de schuld van GeenStijl.
Ik denk dat ook altijd als ik zo'n persoon in een rolstoel met een rotgang voorbij ziet scheuren. Laatst ook 1 die een bocht verkeerd inschatte. En gevolg dat hij omviel. Maar samen met een andere weer in zijn rolstoel/scootmobiel geholpen want je laat zo'n persoon niet liggen.
Of van die rolstoelers die vinden dat ze voorrang hebben in winkelcentra. Of jij er loopt of niet, ze rijden gewoon door.
@MarcS | 06-07-18 | 09:11
Automobilisten vinden zichzelf ook vaak heilige koeien, gedragen zich als complete imbecielen op de weg/snelweg, ikke ikke ikke, spiegeltje spiegeltje aan de wand wie is hier nou de aso ?
Lekker opjagen die rollator. Wat voor een tyfus mongool ben je nou met je ongeduld
Eerder waarschuwen dat hij niet op de weg voor autos mag rijden maar op het fietspad moet rijden.
Het heet een fietspad, gebruik het!
Tooooooeeeeeeet! Jij moet opzij want ik kom er aan!
die wegvernauwingen en drempels hebben al heel wat leed ,luchtvervuiling en letsels veroorzaakt
Die kennen elkaar, hij wilde met zijn toeter alleen maar groeten.
En voor de duidelijkheid , scootmobiel mag op de weg.
Maar dan moet hij wel over het fietspad blijven rijden.
Hij mag weliswaar op de weg maar als hij denkt dat het een goed idee is om uitgerekend dáár op de rijbaan te gaan ipv het speciaal voor hem gemaakte knalrooie fietspad zdat hij geen last heeft van auto's en de auto's niet van hem dan zit er toch wel een schroefje los bij scootmans.
Dat je iets technisch gezien mag wil nog lang niet zeggen dat je dat dan ook stug moet doen. Het Darwin Book of Fools staat helemaal vol met lui die zo dachten.
Dit stond toch gisteren al op Dumpert?
En vandaag de (filmert) aso van de week bij Geenstijl
Sympathieke chauffeur zeg. Ook slim om een video online te plaatsen waar minimaal 2 overtredingen van jezelf op staan.
Wat doet ie verkeerd dan?
Hij toetert om die slome erop te attenderen dat hij op de verkeerde rijbaan zit en dat er een slordige anderhalve ton staal op wielen aankomt.
Vervolgens gaat die slome op z'n bek omdat ie de controle over z'n voertuig verliest na een fout van hemzelf.
De auto raakt die slome in ieder geval niet, heeft ie helemaal aan zichzelf te danken.
Volgende keer gewoon uit de rijweg van snelverkeer blijven en niet de shortcut nemen langs het fietspad heen, ok?
De twee overtredingen zijn:
-Onnodig/gevaarlijk gebruik van de claxon.
-Filmen met mobiel terwijl hij auto rijdt.
Verder mag iedereen zijn mening hebben over dit voorval.
3. Geen voorrang verlenen aan tegemoetkomende auto (bord F05)
4. Bumperkleven
Deze overtredingen staan los van de overtreding van de scootmobielert (geen voorrang verlenen aan tegenligger). De keuze voor de rijbaan is onbeleefd en niet handig, maar niet verboden. Overigens geven overtredingen van een medeweggebruiker jou niet het recht om ook overtredingen te maken.
Ok, filmen met mobiel is er eentje.
toeteren om naderend gevaar af te wenden is perfect legaal en zelfs gewenst. Je kan bij scootopa's beter nog een keer extra toeteren, je weet nooit of ie je wel hoort en sowieso hebben oudjes vaak een reactietijd gelijk aan mark rutte's onderste stenen.
Iemand attenderen op naderend gevaar, namelijk een achterop komende auto terwijl hij zelf overduidelijk niet op of om kijkt en het fietspad mist/negeert is geen overtreding maar een verkeerstechnische noodzakelijkheid, joost mag weten wat die scoot anders nog doet zonder de auto te bemerken. Linksafslaan? Midden op de weg stoppen? Ding in de achteruit?
voorkomen is beter dan stukjes scootopa van je velgen moeten schrapen.
Lol @ elfenstein’s “ reactietijd”
Als het een tegenligger is die je moet waarschuwen kan dat ook altijd met lichtsignalen
Jos Tiebent,
Automobilist weet waarschijnlijk al dat scootopa doof/blind/seniel is en doet het enige wat ie nog kan doen om opa te waarschuwen. tútern dus. Onthoud dat scootmobielen geen rijbewijs nodig hebben dus je weet nooit wat het gaat worden en in hoeverre iemand op zo'n ding nog rijbekwaam is. Vaak helemaal niet getuige ook het feit dat scootopa gelijk omdondert bij harde geluidjes. Als je in het verkeer al schrikt van iemand die toetert moet je niet meer gaan rijden, ok? Je bent een gevaar voor jezelf en iedereen om je heen.
@ elfenstein | 06-07-18 | 10:02
Of je blijft er gewoon even achter.
De rolls onder de rolstoelen.
De vader van Neymar?
REAGEER OOK