VIDEO. Meer ongezellige ellende uit de loopgraven
Maat wordt levend begraven
Treffend dat ze in het buitenland het woord 'gezellig' niet kennen want echt gezellig kunnen we die stinkoorlog tussen Rusland en Oekraïne niet noemen. Chef destructie Spartacus neemt even een paar dagen afstand van de gruwelijkheden en wat treffen wij dan aan op de socials? Juist! Beelden uit de loopgraven. Niet aan de Somme in 1916, maar in het oosten van Oekraïne in 2023. Er ragt wat artillerie in de loopgraaf en die Oekraïner ziet net op tijd dat z'n maat ""levend"" is begraven. Dan trekt-ie ook nog bijna z'n arm eraf. Riep daar iemand: PTSS?
Reaguursels
InloggenKiev lol, virtue signaling... Er is een " meet-and-greet-with-Zelinsky" aan het Bakhmut front..
Is dat echt hoe jij denkt?
Ik verbaas me telkens als ik hier bij de plaatselijke Basic Fit komt. Auto's met Oekraïens kenteken voor de deur; kerngezonde Oleg's en de Ludmilla's lekker op de crosstrainer aan de conditie werken; drankje achteraf. Terwijl hun matties levend begraven en uiteen gereten worden. Verschil moet er zijn.
Aanbod schept vraag, ze gaan ook niet meer terug.
@HD50 | 29-06-23 | 21:47:
Hij liegt vooral. Je mag het land in, je mag het land niet uit. Ook niet als je een steenrijke Oleg bent. Wil niet zeggen dat het niet bestaat maar deze kerel liegt.
@Psoglav | 29-06-23 | 21:55: welk land heeft u het over? En waar liegt 24 over?
de kans is groter dat oleg in de loopgraaf ligt en ludmilla met de kids in nl is .en ja dan is er wel een bepaald verdien model .want iemand die die mensen opvangt krijgt nogal wat centjes .
@sjef-van-iekel | 29-06-23 | 22:11:
Ik heb geen zin om jouw persoonlijke Google te zijn. Ga weg.
@Psoglav | 29-06-23 | 21:55:
Ik zie in mijn buurt ook sinds een tijd erg veel UA kentekens op nette auto's waarin niet slecht boeiende lui rijden.
Dus helemaal gelogen is het m.i. niet.
@Hadrez | 29-06-23 | 23:11: *boerende
Ik zie
@Shoarmamasutra | 29-06-23 | 23:37: ik ziw maar heel weinig mannen van weeebare leeftijd uit de Oekraine, in die opvangen zitten bijna alleen vrouwen en bejaarden. En ja sommige hebben een nette auto. Moet je een pauperwrak hebben om bij bominslagen te besluiten te vluchten? Zijn rije mensen immuun voor rqketten?
Oh en volgens Biden gaat Poetin de oorlog in Irak verliezen. Gvd wat wordt die gast seniel. Laats ook al God save the Queen..
twitter.com/JackPosobiec/status/16740...
En hij wordt ge-impeached!
Biden doet dat al 50 jaar. Bush deed laatst ook zoiets. Oude mannen. Het is wat het is. Je ziet het vaker.
en je was nog zo lovend over die man ... want ja trump enzo... want dat was nog erger .... als ik moest kiezen tussen 2 bejaarden dan koos ik wel voor de minst seniele.. maar ook dat kan zo veranderen de jaren gaan tellen ....
@bowlfabriek | 29-06-23 | 22:25:
Alles beter dan Trump, al kwijlt Biden uit zijn mondhoek in een bakje.
Uitslag van impeachment zal hetzelfde zijn al bij Trump. Media aandacht is misschien daarom wel 0. Of ze geven liever geen slecht nieuws rondom Joe.
@bowlfabriek | 29-06-23 | 22:25: ik acht de kans niet groot dat Biden een 2e termijn overleed.
Je ziet dat nu de VS eindelijk de ATACMS gaat leveren. Waarom? Omdat de KA-52 vrij spel heeft vanaf 10 km afstand, tanks aan gort blazen. Voor een offensief geen handige situatie. De basis voor die heli's ligt te ver voor Himars maar wel bereikbaar voor de ATACMS. En die heli's moeten dood. Anders gaat dit offensief grandioos mislukken.
Ook sturen de VS en de allies nu massaal raketten, Igla's en andere medium range en ik denk ook de Amraam-120 ground launch versie, om mee te geven met de tanks en bradley's. Dit offensief moet namelijk binnen twee, drie maanden succes opleveren anders is het te laat, verloopt het tij voor een beetje significante verschuiving van de linies.
Ah welnee vent. Ka-52 heeft best goede kwaliteiten van veraf schieten is er geen van. Ze kunnen de piloten ejecteren en dankzij de dubbele rotor kunnen ze ook met zware schade in de lucht blijven.
Je gelooft zeker ook nog in de "wunderwaffen" en trouwens zelfs al zou je er een klein beetje verstand van hebben dan nog doe je altijd fatalistisch.
Hou er mee op. Je praat Russische propaganda na.
Ze zijn best kwetsbaar, die KA-52's. En niet te vervangen vanwege gebrek aan onderdelen. Als mijn bronnen gelijk hebben zijn de Russen voorzichtiger geworden met het inzetten ervan en zijn er toch al wel een aardig aantal van afgeknald.
@Graaisnaaiert | 29-06-23 | 22:22:
Zo'n 40+ zijn al vernietigd, ongeveer 30% en dat is van wat we weten.
@Psoglav | 29-06-23 | 22:01:
Hmm, daar denken de echte leunstoelgeneraals heel anders over, die zien de KA als een nare party-pooper.
De oorlog is voornamelijk een goed verdienmodel, zodra de geldbron opdroogt kan er over vrede gesproken worden
Vroegah op't strand deden wij ook elkaar ingraven... een mooie tijd..!
'Kom is leuk' tegen vriendje. En als die vast zit de paniek.
Mag ik de kenners hier iets vreemds vragen ? Waarom hebben ze allemaal een tamelijk opvallende blauwe band over hun camouflage kleding? Dat is toch een beetje het hele concept van camouflage opheffen.
Camouflage is belangrijk maar ietsje minder belangrijk dan weten wie bij welk team hoort.
Je zou de ken dat ze in Rusland ook wel blauwe of gele tape hebben en ze in Oekraïne ook wel een Z of een V op oorlogstuig kunnen schilderen. Maar ja, het maakt de filmpjes op YouTube wel lekker herkenbaar en identificeerbaar.
@austinhealey | 29-06-23 | 20:46: Kun je net zo goed het ene team in geel-blauwe shirtjes doen en het andere team in rood-witte of zo...
Why not!?
LOL!
Team Oek heeft groen of gele hesjes, team Poetje heeft de rode hesjes.
Ze lijken verder nogal op elkaar.
Goede vraag hoor.
Vanwege de vele uniforms die Oekraïense soldaten gebruiken, serieus zitten Japanse uniformen, scherfvesten, helms etc. tussen, willen ze blue-on-blue (friendly fire) voorkomen. Er zit wel een trucje achter. Elke dag tapen ze zich in met een ander kleurtje. Groen, blauw, geel en nooit met Rood of wit. Dat is wat de Russen gebruiken.
Sommige eenheden tapen zich steevast in met een enkele kleur. Kraken is een goed voorbeeld. Die zijn altijd groen. Maar dat is ook hun schtick. Angst zaaien bij de vijand doet ook goed werk. Daarom hebben sommige brigades ook bepaalde namen.
psoglav; ik zag toch echt een filmpje voorbij komen van mannen in een loopgraaf met blauwe bandjes, die een drone bom op hun knar kregen. Was even in verwarring wie wie was, maar bleken toch echt team Putin te zijn in die gegraven holen.
@_pacman_ | 29-06-23 | 20:47: Ja, en een Rus die blauw tape draagt, denk je dat alle andere russen dat dan ook van hem zullen weten...?
@austinhealey | 29-06-23 | 21:35:
Nou dan mag je die delen. Het is niet dat de Russen betrouwbaar zijn dus wellicht doen ze zich voor als... Maar ik wacht je filmpje af.
"... Chef destructie Spartacus neemt even een paar dagen afstand van de gruwelijkheden ..."
Groot gelijk; de hele dag die filmpjes allemaal doorspitten... daar word je ook niet vrolijker van.
Voorzichtig met Spartacus!
En fijne time out!
Ik hou van mosterd! Vooral Franse, met van die pitjes erin. Keep up the good work!
Toch bijna vergeten.
De Amerikanen, hebben een voorstel ingediend om elke vorm van inzet, direct of indirect van nucleair, chemisch of biologisch te zien als een Artikel 5, dit wil dus zeggen dat de NAVO zich direct gaat bemoeien. Ook als de Russen de kerncentrale opblazen.
Dus let daar goed op. En de Amerikanen maken geen geintje, hoewel niet bindend wordt het wel met een "bi-partisan" meerderheid gesteund. En laten we eerlijk zijn de Amerikanen hebben onze luchtmacht, marine of landmacht niet perse nodig om de Russen terug in hun hok te schoppen, dan wel volledig te vernietigen.
Is die wet/motie/verzoek er al doorheen dan? Moet de senaat dit niet eerst goedkeuren?
En juist dat vind ik een tamelijk onbezonnen statement. Stel dat die kerncentrale toch de lucht in gaat, om wat voor reden dan ook. Dan zitten we in WO3.
@Ookonline | 29-06-23 | 20:26:
Ingediend door de senaat en bi-partisan. 100% kans van slagen.
Sterker nog, met die wet kan Zelenskyy gewoon een false flag op die centrale doen of ergens wat van die gifgasgranaten van Saddam laten ontploffen als-ie daadwerkelijk NAVO steun nodig heeft.
Tegen de tijd dat duidelijk is dat 't false flag is, vliegen de nukes al over de wereld...
@ReyNemaattori | 29-06-23 | 21:21:
Ergerlijke dommigheid. Ik snap wel dat je jezelf heel slim acht maar wat jij bedenkt zal wel het meeste domme zijn wat Zelenskyy kan doen.
Voor de zwakke maagjes. Het valt mee. Kerel wordt rap uitgegraven door zijn maatjes en eigenlijk is alles daarna weer in orde. Je kan zien dat ze goed getraind zijn. Oekraïners kennen dan ook geen "dedovsjtsjina" en elke kameraad is ook echt de moeite waard om te redden. Net zoals het de moeite waard is om zorgvuldig te werk te gaan.
Is er dan wel iets veranderd aan het front inmiddels?
Ja, nu eindelijk lijkt er wat te veranderen. Er worden absurd veel eerste linie Russen gevangen genomen, soms zonder ook maar een schot te lossen. Dit is cruciaal omdat de tweede "mobiele" linie slecht kan functioneren zonder het kanonnenvoer in de eerste linie. POW, MIA, KIA of WIA verzwakt dat elke keer weer de eerste linie.
Ook opvallend is dat er veel meer Russische artillerie wordt vernietigd, meer opslag plekken of simpelweg logistieke vrachtwagens. Eerder waren vooral tanks, APC's en IFV's het doelwit maar nu begint men harder te beuken op de koning van het slagveld. Dat is positief.
Het valt ook op dat elitetroepen loopgraven "schoonmaken" en in hun kielzog de aflossing in de form van, laten we zeggen, minder goed getrainde troepen.
Het wordt dus meer buigen en breken vanaf nu.
Dit wil niet zeggen dat het vanaf nu snel zal gaan. Het zegt wel dat de Russen een groeiend probleem hebben. De gevolgen daarvan zullen wel helaas zijn dat Poetin de civiele bevolking extra gaat belagen.
Mijn voorspelling is meer zware aanvallen van de Russen op burgerdoelen. Meer focus van Oekraïne op artillerie, MRLS, logistiek en opslagplaatsen en meer loopgraven die gaandeweg van eigenaar veranderen. Dan blijft over de naar schatting 2 miljoen mijnen en de "dragon teeth" en de tweede linie die elke dag moet besluiten waar te versterken om een doorbraak te voorkomen.
Voor de mensen die dachten dat er wel een derde linie was? Die is er niet. Dit is wat Rusland kan brengen zonder totaal te imploderen. Dat zag je aan het gemak van de "staatsgreep" van Prigozjin. Hij toonde aan dat het westen van Rusland eigenlijk openligt omdat alles wat kan in Oekraïne zit.
Toch verwacht ik nog een naar trucje. Zoiets als het opblazen van die kerncentrale. Of andere feestelijkheden uit Poetins hoge hoed. En dan dit offensief, wat nog steeds niet begonnen is volgens de Oeks. Als dat gaat beginnen ooit, mag het wel ietsje sneller gaan dan nu. Zo duurt het jaren voordat enzovoort en zelfs in de VS beginnen ze door te krijgen dat wanneer het niet lukt voor de winter, het wel klaar is met de eeuwige steun voor gebiedsbehoud. Dan wordt het land voor "vrede" of althans: Een ongemakkelijke wapenstilstand. Minsk 3, maar dan tot de tanden gewapend tegen over elkaar.
@Beste_Landgenoten | 29-06-23 | 20:18: Ik ga er vanuit dat de NAVO Rusland heeft duidelijk gemaakt dat wanneer Rusland een 'geintje' uithaalt met die kerncentrales, dat dat oorlog met de NAVO betekent omdat die fall out ook Europa - en misschien zelfs staten veel verderop zoals de VS en Canada - kan treffen.
Edit: ik zie dat Psoglav in het reaguursel hieronder me voor is.
@Aristotalloss | 29-06-23 | 20:28:
Lees het. Dit is dan een gevaarlijk pad om in te gaan. Een land in oorlog, en daar dan gebeurtenissen gaan betrekken op Artikel 5. Dat is echt vragen om gigantische moeilijkheden.
'Dat zag je aan het gemak van de staatsgreep van Prigozjin' - Waarschijnlijk was Putin op de hoogte en heeft ze laten komen om zo een grote zuivering te houden..
@Geilbaard | 29-06-23 | 20:47: Dat geloof ik niet. Als hij op de hoogte was geweest, had hij vooraf gezuiverd. Deze vermeende aanval op Moskou was en is bijzonder slecht voor het imago van Poetin en van de Russische Federatie. Dan waren heldhaftige filmpjes van invallen en arrestaties een veel betere imagobooster geweest om het volk weer achter zich te krijgen.
Rottende dooien... ga maar es het bos in en ga ruiken. En dat is de kuise versie.
Waar woon jij in godsnaam? Misschien politie bellen?
Master of Puppets gaat over de Poetinsen.
"Master... Master!"....
Holadiejee Spotify! Poging 2. Als het selecte soort dienstplichtige dat het tot soldaat algemeen heeft weten te schoppen: dat roze embleem van de Infanterie pur sang. We hadden vijf criteria en ik scoorde er op elke positie 1.
Dus naar Brabant. Ik was nog nooit zo dicht bij België geweest .Wat een rare mensen daar. Afijn. De dienstplicht. Het kader toen kon het van te voren redelijk inschatten.
Ga daar nu nog maar eens aan staan.
Het is niet fris wat daar allemaal gebeurt maar we moeten het ook niet overdrijven. Draai eens een weekend in mijn gezin mee.
Ruiskroket-bombardementen?
Flatgebouw?
Efteling en McDonalds?
Bebloede kruisraketten, ruziënde mensen, alcohol, bij lekker weer de geur van brandend vlees en tiktoksoldaten (ook wel pubers genaamd) die alles wat u doet of zegt afkeurt vanaf hun veilige kamer?
Dan ga ik toch liever voor een weekendje in de loopgraven. Daar zal ik aan u denken, met weemoed en zo.
@Pleegzuster B | 29-06-23 | 20:16: Efteling is ook erg: kunnen de nieuwe attractie niet meer goed laten draaien omdat ze niet genoeg stroom kunnen krijgen.
Verdikkie, dit komt door de Nazies van de Efteling. Ik stel voor dat we militaire oefeningen moeten gaan houden naast de Efteling. Als die lange z'n kop nog één keer omhoog steekt en diens radar op ons richt vallen we binnen.
Maar hij overleeft het wel!
(Voor de niet willen klikkers: happy ending)
Zag gisteren nog een filmpje op Reddit dat een aantal Oekrainse soldaten op landmijnen stappen, daarna wordt er geprobeert een medivac uit te voeren maar trappen de medics ook op landmijnen. Werkelijk verschikkelijk, hoop echt dat wij dit niet hoeven mee te maken,
Niet voor de tere zieltjes (vooral laatste gedeelte)
www.reddit.com/r/UkraineWarVideoRepor...
Kan er steeds minder vrolijk naar kijken, ook het bombarderen van Russen waarbij ze creperen vind ik steeds minder feestelijk. Het is en blijft een ellendig spel van moord en ellende.
Ik neem het ter kennisgeving aan, maar ik sla deze even over if you don't mind.
Gisteren ook gezien inderdaad. Bizar hoe die laatste, waarschijnlijk een Medic, zichzelf verbind met zijn been er nog maar half aan. Om vervolgens zichzelf nog terug de Bradley in te trekken zodat niemand hem hoeft te komen halen.
En dit alles ter meerdere eer en glorie voor meneer Poetin.
Intussen is er wéér iemand uit het raam gevallen in Moskou, een vrouw van 28.
Ik vermoed dat het om de Russische Zangeres Zonder Raam gaat.
zag er wel mooi uit. was ook nog eens een hoge piefin bij een loco bank. Het Russisch slavensysteem werkt voortreffelijk.
@nobodiesunmighty | 29-06-23 | 20:01:
Tsja, die flats zijn wat bij ons keukentrapjes zijn. Levensgevaarlijk.
Graven , graven en dan komen de lijken van
Prigozhin en Soerovikin tevoorschijn.
Daar wachten ze nog even mee tot al die Wagner-gasten een contract bij het Russisch leger getekend hebben. Daarna volgt een minuscule dosis novitsjok, genoeg om hen levenslang gehandicapt te maken.
Wat ondertussen wel een raadsel is: Waar is generaal Surovikin? Is hij gearresteerd wegens de coup-poging, zit hij nog aan bij het staatsbanket of trekt nu iemand zijn nagels uit in de kelders van het Ljubljanka-complex?
De man heeft een handje van de verkeerde kant kiezen bij coups, ook in 1991 was hij de leidinggevende die over betogers heen liet rijden.
Hij is inmiddels vrijgelaten, lees ik net.
@Après toi | 29-06-23 | 20:08:
Ach so.. Een blij man, neem ik aan. Uitkijken bij flatgebouwen?
Het maakt niks uit hoeveel westerse wapens je er naar toe stuurt. Er zijn meer Russen dan Oekraïeners. Dus geef Oekraïne met het inleg velletje van Rutte terug aan Rusland. Niet mijn oorlog en ook niet die van de NL of de EU!
Een EU nooit meer oorlog!!!!
Maar die Russen willen eigenlijk niet vechten, terwijl de Oekraïners tot op het bot gemotiveerd zijn.
En daarna estland teruggeven, en Moldavië, en polen, en Litouwen. Allemaal met een inlegvelletje te regelen toch,?
Gebruik dat geld om Russen en Wagners om te kopen ipv wapens.
"Terug" aan Rusland. Het was nooit van Rusland, hooguit onderdeel van de USSR. Waarvan raar genoeg Rusland zich zomaar de wettige erfgenaam toonde door zomaar de plaats voor de USSR in de VN in te nemen.
Nee joh, gewoon nu meteen toevoegen aan de NAVO, zodat meteen na de ondertekening ervan artikel 5 in werking kan treden, en we écht in oorlog zijn met Rusland.
Enige wat laat stoppen is zoveel mogelijk Russen doden. Dan komt er totale krenking en moetennze terug. Daarna krakt de hierarchie in elkaar en gaat het zaakje weer 20-30 jaar door dezelfde riedel heen. Ik heb geen hoop. Althans weinig.
@Met_baard | 29-06-23 | 19:58:
Want Rusland gaat die oorlog wel aan? Denk je dat ze daar helemaal gek zijn geworden? Oekraïne moet idd bij de NAVO, het is hun enige garantie op veiligheid *EN* dan heeft de NAVO troepen die weten hoe je Russen aanpakt.
Er zijn meer chinezen dan navo landen. Alleen... dat zegt geen ruk. Hooguit meer doden omdat mensen niet opwegen tegen materiaal.
War is hell....
En dan te denken dat dit nog maar het begin is .
Ik heb het net al gezien in aflevering twee van seizoen 3 van The Witcher, dus ik kan het me goed voor de geest halen en hoef het filmpje niet te zien.
Je zou er godver maar in staan, zo’n loopgraaf. Kanonnenvoer. En waarvoor? Een groter Rusland dat er nooit zal komen. Idiote oorlogsvoering. Het is dat Oekraïne even nodig heeft voor de logistiek maar met Europese, Israelische en Amerikaanse hoogwaardige precisiewapens zijn al deze lui in mum van tijd weggevaagd.
Ander goed nieuws:
De Verenigde Staten zijn ‘dichtbij’ het besluit om Oekraïne Atacms-langeafstandsraketten te geven, schrijft The Wall Street Journal. De hightechraketten, die bijna een miljoen per stuk kosten, hebben een bereik van ruim 300 kilometer. Dat is 50 kilometer verder dan de Britse Storm Shadow-raketten waarover Oekraïne sinds vorige maand beschikt.
Oekraïne vraagt de VS al geruime tijd om Atacms, maar de regering van president Joe Biden was tot nu toe huiverig om ze te leveren. De Amerikanen zijn bang dat Oekraïne de raketten zal inzetten om Russisch grondgebied aan te vallen, wat kan leiden tot escalatie van de oorlog. Deze vrees speelt ook een rol bij de Amerikaanse aarzeling rond de levering van F-16-gevechtsvliegtuigen.
The Wall Street Journal sprak bronnen binnen de Amerikaanse en Oekraïense regeringen, die zeggen dat de toestemming om Atacms te leveren slechts wacht op goedkeuring ‘op het hoogste niveau’. De afgelopen weken is het Witte Huis ‘de urgente noodzaak om de Oekraïense strijd te ondersteunen’ gaan inzien, schrijft de krant. Het Oekraïense leger kan de raketten goed gebruiken bij zijn tegenoffensief, bijvoorbeeld om doelen op de door Rusland bezette Krim onder vuur te nemen. Het Russische leger voert vanaf het schiereiland luchtaanvallen uit op Oekraïense doelen, en de Krim speelt een belangrijke rol in Ruslands militaire logistiek.
Geef Oekies nou maar gewoon een luchtmacht, want het komt er toch wel van. Dit getreuzel is voor de bühne.
@Duwbak_Linda | 29-06-23 | 19:41: Met een beetje sneller handelen had de Oekraine de 30km Russen op weg naar Kiev kunnen uitschakelen. Nu hebben de Russen veel tijd gehad om allerlei verdedigingslinies te bouwen. Misschien onderdeel van het spel dat de US speelt met Europa.
@Duwbak_Linda | 29-06-23 | 19:41: Is wel zo. Het gaat te langzaam. Bang als ze zijn om Putin teveel voor het hoofd te stoten. Maar Vladimir heeft waarschijnlijk wel andere dingen aan zijn hoofd.
@Gebakschep | 29-06-23 | 19:46:
Nou ja begrijp de overwegingen wel. Je wil Rusland niet het gevoel geven dat het daadwerkelijk wordt bedreigd. Maar dit is ook een gebed zonder eind. UA is de facto al NAVO. Deze loopgravenoorlog zonder effectieve luchtmacht is eerste wereldoorlog nadoen. Onnodig veel slachtoffers aan beide zijden. Maak het gewoon af. Daarna wordt het nog spannend genoeg.
Precisie-langeafstandswapens gaan de doorslag geven. Dan kun je min of meer vanuit je luie stoel allerlei doelen raken: munitieopslagplaatsen, artillerie, raketinstallaties, concentraties militairen, commandoposten, logistieke doelen, marineschepen c.q. De Zwarte Zeevloot, enz, enz.
Dit had Biden al veel eerder moeten doen!
Maar zoals die VS minister van defensie al zei: "We gaan Rusland helemaal leegtrekken." Het was in het belang van het Westen om deze oorlog enigzins op te rekken. Cynisch maar hard core realistisch.
Nou, bij een Aziatische dame heet het gewoon 'gzellachh' hoor. Of een Roemeense.
Dat is nog iets anders dan vast komen te zitten in een zelf gegraven kuil op een strand.
Daar zijn Duitsers goed in.
En ook daar zijn films over gemaakt.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:24:
In mijn ogen allemaal slechte films, tenminste voor alle ‘tot acteur gemaakten’
Wat een zieke zooi is het toch ook.
@Flightless bird | 29-06-23 | 19:29: De langste dag.
Saving private Ryan.
Vind ik persoonlijk echt niet slecht. Behoorlijk realistisch.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:33:
Dat is intens idd, maar stel je voor dat het dag en nacht doorgaat in plaats van een film van twee uurtjes……en dat maanden lang.
twitter.com/NOELreports/status/167444...
Vond deze vandaag intenser.
Is toch niet van vandaag?
Dat zegt hij toch niet
@Kaas de Vies | 29-06-23 | 19:24: wel.
Het is meter voor meter. Extreem gevaarlijk werk, dit houd je niet lang vol zonder kleerscheuren. En dan is het nog 150 kilometer naar de Zee van Azov. Het gaat jaren duren en heel veel doden.
@Beste_Landgenoten | 29-06-23 | 20:09:
Hangt er vanaf in hoeverre de Russen hun stukgeschoten materieel kunnen vervangen. Onze productiecapaciteit is veel groter dus zolang wij erachter blijven staan blijft de Rus kansloos om te "winnen". Maar die aarzeling van de VS om de echte tools tevoorschijn te halen, om nu echt tot op een paar 100 kilometers achter de frontlijn depots, commandoposten, infrastructuur en bases volledig aan gort te blazen gaat nog een hoop extra geld en levens kosten.
Klotesituatie in die loopgraven inderdaad. Het zal aan mij liggen, maar vanuit mijn luie stoel gezien wordt er vaak op 'niets' geschoten. Lijkt me zonde van de ammo. Tijd voor zwaardere maatregelen
@Graaisnaaiert | 29-06-23 | 21:09:
Is geen twijfel. Het is een plan. Net zoals Bachmoet een plan was. Dat de Russen erin trappen terwijl simpele YouTube analisten snappen dat Rusland zich harder en meer stukloopt zonder veel terug te kunnen doen. Wat je aanschouwt is een geleidelijke vernietiging van het Russische rijk.
Kunnen zij het tij keren?
Ja. Zeker. Maar of ze de kracht en macht daarvoor hebben? Het begint erg pijnlijk te worden in Moskou.
@Psoglav | 29-06-23 | 21:50:
Ik snap dat ze het in het begin niet deden ( want angst voor escalatie ) maar het wordt zo onderhand wel tijd om. Zeker nu de leveringen op gang komen. En dan niet mondjesmaat een paar raketten, dan weer een paar tanks, over een half jaar een paar vliegtuigen maar het is nu tijd om ook ook achter de getroubleerde aanvoerlijnen huis te houden. De depots, bases etc.
Ik vind nog steeds dat we ( te? ) hard drukken over een te breed front. Kan tactiek zijn om de Russen frontlijnbreed in de defensie te houden maar ik zou zelf liever zien dat we ze op de andere flank als waar wij de aanval in gaan zetten in het defensief gaan, ze fuiken en vernietigen, Bachmut 2.0 dus. Poetin heeft een succes nodig, dat moeten we uitbuiten. Alles wat in het noorden is kan niet meevechten in het zuiden namelijk.
Maar ik kan niet bij ons in de keuken kijken. Als de Navo en de Oeki's denken dat we genoeg punch hebben voor een offensief dit jaar nog, prima, ik hoop het van harte.
Wat mij betreft mag er qua lange afstandsvuurwerk wel een schepje bovenop bij ons. Doelen genoeg.
Dit is toch een positief filmpje in een erg negatieve situatie?
De vraag ligt bij het hoe en waarom van dit conflict. De infanterie is.
Zonder intelligence is de Infanterie ook gewoon nergens. Dat heette vroeger G2 meen ik.
-edit- Helemaal mijn plaats niet. Niet in die afgrond staren. De afgrond wordt er niet anders van. Recht vooruit, met een steeds betere spiegel.
Vind u het bezwaarlijk dat ik even niet klik?
Het valt wel mee.
Nee hoor, maar je ziet geen bloed of doden. Slechts iemand die gered wordt.
Je krijgt niet zo maar PTSS... in dit geval geeft het alleen maar een adrenaline kick dat je je maat het leven kon redden... maar PTSS nee. Typisch Nederlands om gelijk maar weer PTSS te roepen. Nederland met z'n softe huilie huilie cultuur praat de ander PTSS aan. Een raketinslag en de patatkraam verlaat ook de Oekraine naar het veilige thuisland.
Je hebt verschillende vormen PTSS, en de een is de ander niet. Maar in NL heeft iedereen PTSS want dat is een gevoel.
@Duwbak_Linda | 29-06-23 | 19:16: En hoeveel van de scholieren heeft al een rugzakje? Meer dan de helft?
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:27: Nee 19% www.cbs.nl/nl-nl/longread/rapportages...
@Duwbak_Linda | 29-06-23 | 19:31: Dank U.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:35: Er is veel leed.
@Duwbak_Linda | 29-06-23 | 19:36: En ik ben vaak een lompe hork. Excuses voor de ongepaste tegel.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:42: Heb niets ongepasts gezien. Het is ook veel.
Ondertussen voert Putin grote zuiveringen uit binnen de legertop. Dat zal vast invloed hebben op de resultaten aan het front.
Net als .. altijd. Wat een land.
Putinverstehers, naar voren ! Rusland heeft migranten nodig !
Stalin was ook voortvarend met zuiveringen.
En hij heeft WO2 vanuit Rusland wel mooi gewonnen.
Wat zonder de hulp van de USA niet was gelukt, dat stelt dan wel weer gerust.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:37: Toen de oorlog begon had hij net een zuiveringsronde gedaan. Dat maakte het de Duitsers in het begin erg gemakkelijk.
@Après toi | 29-06-23 | 19:38: Google eens op Studebaker trucks.
Een van de redenen voor de Russische comeback.
@Frau_Ferkel | 29-06-23 | 19:41: Logistiek.
Nu begrijp ik waarom het loopgraven worden genoemd.
Nou, nazdarovja dan maar..
÷paar
*nog een slavinken naar binnen werken doet*
Zo jammer dat die Wagner-jongens hun keutel hebben ingetrokken tijdens hun ritje richting Moskou.
Mijn onderbuik vond Prigozhin enger dan Poetin.
snuff filmpjes, leuk en gratis
Gewoon SFW hoor.
Deze sla ik even over..
Crematorium-de-Asbak | 29-06-23 | 19:07 |
Snap ik geen handel voor je.
Ga ik lekker NIET kijken.
Brrrrrrrrr.
Mijn voorstellingsvermogen gaf al voldoende beeld. Heel naar.
Je voorstellingsvermogen maakt er dan iets veel vervelenders van dan het filmpje in werkelijkheid is.
@Capt. Iglo | 29-06-23 | 19:23: Precies, ik ben vroeger op het strand wel eens dieper ingegraven door mijn dochters.
Prima te doen dat filmpje.
REAGEER OOK