BBB grootste in alle 12 BBBrovinciën
Alle 12 goed
De afgelopen vier jaar hebben we allemaal geleerd dat het er niet om gaat wie de grootste is, maar om wat je ermee doet. Desalnietteplus is de BBB nu dus de grootste in Friesland. De grootste in Groningen. De grootste in Drenthe. De grootste in Overijssel. De grootste in Flevoland. De grootste in Gelderland. De grootste in Limburg. De grootste in Noord-Brabant. De grootste in Zeeland. De grootste in Zuid-Holland. De grootste in Noord-Holland. En zelfs de grootste in Utrecht. Utrecht! Dat is wel heel groot allemaal. En dan ook nog in de Eerste Kamer. Groots.
Reaguursels
InloggenWat leuk is bij de Friesland link is dat ik geleerd heb dat groen links in het Fries grienlinks is. Een best wel adequate omschrijving van die partij.
Waarom haat extreem rechts GL eigenlijk zo? Omdat ze de natuur willen behouden?
@cugel | 17-03-23 | 18:54:
GL is extreem rechts.
Is het je nooit opgevallen dat daar alleen maar van dat welvarend blank rondloopt? Er zijn zat kaartjes te vinden hoe stemverhoudingen liggen en dan zal je de zien dat extreem blanke buurten samenvallen met extreem groen links. Dat zijn de mensen die hun kroost op extreem blanke scholen willen hebben en zich verenigingen in apartheidsclubjes om dat voor elkaar te krijgen.
De groene khmer is verantwoordelijk voor veel biomassa centrales want dat “was goed”. Verantwoordelijk voor enorme ontbossing dus.
Interessante man om te volgen: Paul Peters. Die schreef nog wel eens over dilemma’s tav klimaatbeleid en handelen. Juist de volgelingen van de khmer zitten het meest in een vliegtuig.
Heerlijk toch dat natuur “behouden”.
Op GeenStijl kunnen we niet beoordelen wat extreem rechts van groen links vindt. Dat zult u extreem rechts zelf moeten vragen.
@Nuuk | 17-03-23 | 19:02:
Dus welvarend blank is extreem rechts? Vreemd, in de jaren '60 waren we hier allemaal welvarend en blank en voor de natuur terwijl we tevens als linkse hippies gezien werden. Nu is Nederland multicultureel, in de grote steden is de helft gekleurd en nu is iedereen opeens rechts.
Dat is lector Paul Peters van het Parool: Groei Schiphol botst met klimaatdoelen?
@Het brein erachter | 17-03-23 | 19:18:
En waar vind ik die dan als het niet op GS is?
Halleluja.
Ik vermoed dat het bij TK verkiezingen iets minder riant zal zijn,
maar hopelijk ein-de-lijk genoeg voor een *kanteling*
in het beleid van milieu, immigratie en energie.
Stevig doorpakken nu!!!
Als ik Hoekstra was, nam ik een ferme slok wijwater en zou daarna de stop uit het vat trekken.........
Mochten de boeren haters denken dat ze er bijna zijn.
www.wyniasweek.nl/bom-onder-kabinetsb...
En daarbij heeft D66 bijna 6000 stemmen teveel geregen. Gelukkig is de foute telling op tijd ontdekt waardoor ze nog verder wegzakken.
@zwenkwieltje | 17-03-23 | 13:41:
Nondeju. *k naar boven mikt*.
@zwenkwieltje | 17-03-23 | 13:42:
Ik lees het net.
www.ad.nl/rotterdam/fout-in-rotterdam...
Maar dit is nu net het gevaar van het huidige systeem waar allang voor gewaarschuwd wordt. Nu misschien een foutje maar het kan net zo goed opzet zijn.
@NLgaatnaardeklote | 17-03-23 | 13:47:
Menselijke fout... foutje bedankt !
Mooi nieuws!
@NLgaatnaardeklote | 17-03-23 | 13:47:
Ik ben niet zo'n complotdenker en aangezien dit de voorgaande jaren onbesproken was lijkt mij dit dus deze keer dan ook niet relevant.
@NLgaatnaardeklote | 17-03-23 | 13:47: het is juist het voordeel van het systeem. Door die vele talloze stembureaus zal een individuele fraude door D66 of Denk nooit echt grote impact hebben op de totale cijfers. Met elektronisch stemmen of andere wijze zie ik het risico veel groter worden. Niet voor Denk, maar wel voor een D66 dat met haar mannetjes dicht bij de bron zit.
@zwenkwieltje | 17-03-23 | 14:51:
Voorgaande jaren onbesproken?
twitter.com/JohnyJoker79/status/16047...
Heb de link niet eerder geplaatst omdat ik niet weet wat ze hierna er aan gedaan hebben, maar dus zeker niet onbesproken.
Wel even de moeite nemen om het filmpje af te kijken.
Benieuwd of Hoekstra de ballen heeft om vandaag de stekker uit dit gekunsteld kabinet te trekken.
Volgens het AD wil hij nog steeds blijven.
@Adriel | 17-03-23 | 12:47:
Als leider van het CDA, is nog niet gezegd dat hij het kabinet niet opblaast.
@Wattman | 17-03-23 | 12:50: Daar heb je een punt, alles kan gebeuren vandaag, de dag is nog niet om.
@Adriel | 17-03-23 | 12:52:
Hoop doet leven en ze zouden kiezers terug kunnen winnen als ze breken met de huidige koers.
Moet wel een beetje lachen om de bewering dat dit kabinet beter kan blijven zitten, omdat het land dan stil zou staan. Het land staat niet stil, maar holt hard achteruit. Daarom moet dit kabinet zo snel mogelijk weg. Sommige mensen kun je beter niet laten werken, omdat ze meer schade aanbrengen als ze wel een of andere functie hebben.
Ja, dat is een goeie.
precies achteruit, alles slechter.
De gedachte erachter is waarschijnlijk dat je geen ouwe schoenen moet weggooien voor je nieuwe hebt, maar als we eerlijk zijn, van onze ouwe schoenen doen alleen de gaten voor de veters het nog.
Ik zag die opmerking van één of andere politieke brontosaurus van een met verwerpelijk hautaine houding doordrenkte partij al voorbijkomen, inderdaad.
Slaat als een lul op een drumstel, maar geeft wel goed aan hoe totaal "buiten de werkelijkheid" deze mensen staan. Ze zien hun agenda als gelijk met het land. Het land staat nimmer stil; alleen jullie weekplanning.
@Blauwpetje | 17-03-23 | 13:06:
Ouwe schoenen daar krijg je voetschimmel van.
Ik hoop dat het CDA zich realiseert dat het hun voormalige kiezers zijn die massaal naar BBB zijn overgestapt. De enige redding voor het CDA is aansluiten bij BBB standpunten op het gebied van stikstof. Als het CDA daardoor het kabinet laat vallen zal de kiezer het CDA daarvoor belonen.
Eens, Hein
Beseffen en toegeven in de media, daar zit een behoorlijk lange tijd tussen.
En de uitslagen in de drie overzeese openbaar lichamen?
Ja, van "laat ze niet winnen" de overstap naar "u snapt het niet" en dan nu..?
Er zijn er zeker een stel die het maar niet snappen, volgens mij echter vooral de mensen die dat naar anderen roepen. Je mist een klein puntje... namelijk, hou je religie achter de voordeur, dwing anderen niet tot jouw kerk met je enige waarheid. Prima als je anderen (net zo fanatiek) mee krijgt, en niet zo hard schelden op mensen die dat niet wensen te doen.
Dom / tokkie / wappie / minderwaardig / ga maar door
Termen die gebezigd worden o.a. door de coalitiepartijen en aanhang, tolerantie is ver te zoeken. Dat je in een landelijk heropvoedingskamp woont is echt plezant geweest de afgelopen jaren, maar wellicht tijd om werkelijk weer te gaan overleggen beste coalitie, wellicht is die tijd nu eindelijk aangebroken.
Spijker op de kop dit!
Ik vond het helemaal niet plezant.
En nu wachten hoe die 80.000 buitenlandse stemmers heel de uitslag voor de eerste kamer om gaan gooien.
Niet voor niks komen die pas in. Het weekend als niemand op let.
Ook apart, een niet bestaande provincie verzinnen waar je op kunt stemmen. Wie heeft dat bedacht ?
Die buitenlandse stemmen zijn al lang binnen, die moesten voor 15 maart binnen zijn of anders ongeldig.
@VW, alles ist vorbei | 17-03-23 | 11:51:
Ik meende op de dag van de stemming uiterlijk.15:00 uur.
Radio Caroline maar weer eens aan gaat zetten.
NRC:
"Wíé iemand is, blijkt belangrijker dan waar die persoon woont. Politiek onbehagen hangt sterker samen met opleidingsniveau dan met de woonplaats. En al jaren klinken de stemmen van hoogopgeleiden in Nederland sterker, worden hun voorkeuren sterker vertaald in beleid – en die van laagopgeleiden amper. Hun roep om inspraak, die zich bijvoorbeeld ook uit in steun voor referenda, blijft al lang onbeantwoord.
Het zijn burgers onder wie een „veenbrand” smeulde, zei Kim Putters in zijn tijd als directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) vaak. Het zijn mensen aan de onderkant van de samenleving, en steeds vaker ook met middeninkomens, bij wie onzekerheid uitmondt in onvrede."
www.nrc.nl/nieuws/2023/03/16/waarom-b...
Het probleem van die hautaine mensen is dat ze zichzelf hoogopgeleid vinden. Maar ben je met een flutstudie als sociologie wel hoogopgeleid? Nee!
Dus als je politiek niet tevreden bent ( lees: het oneens bent met achterlijk links activisme ) ben je dom? Nou, ok dan.
@Egerius | 17-03-23 | 11:25: Precies, het zegt ook niet altijd alles over je werkelijke intelligentie.Daarbij, EQ vind ik ook een belangrijke factor.
@Egerius | 17-03-23 | 11:25:
Wanneer ben je dan hoogopgeleid?
Je nick doet mij trouwens denken aan een middeleeuws gedicht:
Egidius wo bestu bleven
Mi lankt na di (uit mijn hoofd)
vogala.org/tekst/egidius-waar-ben-je
‘Hoogopgeleid’ betekent niet automagisch, dat je van alles verstand hebt. Integendeel.
@Graaisnaaiert | 17-03-23 | 11:31:
Dit dus. En ze kunnen wel blijven duiden wie wat stemt. Het komt er sowieso op neer dat teveel normale werkende mensen op allerlei -inmiddels te veel- gebieden problemen ervaren en natuurlijk uit zich dat na verloop van tijd in een wat duidelijker stemgedrag. Moeten de gevestigde partijen maar meer gehoor geven of blijk geven dat ze het in elk geval begrijpen. De hand in eigen boezem bij dit soort uitslagen.
Toch valt het me mee, dat dit in de NRC gepubliceerd wordt.
@Lubbberrtt | 17-03-23 | 11:59: Hoogopgeleiden zijn banger dan middelbaar of lager opgeleiden. Om uit de boot te vallen, om de verkeerde mening te hebben, laat staan die te uiten.
Er is niet één groep in de bevolking die braver en angstiger in de pas loopt dan de groep van de hoogopgeleiden.
@Lubbberrtt | 17-03-23 | 11:59: Zo is dat. Als ik om me heen kijk, zijn de drs. vaak het verst van het padje af. Totaal wereldvreemd en ook nog eens arrogant. Ik ben zelf ook hoogopgeleid maar heb veel meer met BBBoerenverstand.
@KeesBruin | 17-03-23 | 12:20:
Niet mee eens er is één groep... namelijk BN'ers
In mijn ogen ben je hoogopgeleid als je een huis kunt bouwen.
Niks bijzonders. Thuis ben ik al jaaaren de grootste boer.
De grootste bedreiging is nu dat al die andere partijen gaan kartellen en klitten om hun klimaatagenda door te drammen, ook al brengt dat het risico met zich mee dat de BBB bij de eerstvolgende Tweede Kamer verkiezingen nog groter wordt. Tegen die tijd dat de kartelpartijen weggevaagd zijn hebben toch nog hun doelen bereikt en de burger wetten en maatregelen door de strot geduwd ten faveure van hun politieke doel.
Ze kunnen dat wel in de senaat doen - wat ze ook gaan doen - maar de uitvoering hebben ze bij de provincies over de schutting geflikkerd en die bestuurders staan al niet te popelen om dat ruimingsbeleid erdoor te jagen. Dus ja, op provinciaal niveau zal er zeker wel overlegd gaan worden met BBB. Zoals het hoort. En dan kunnen de activisten in DH op hun kop gaan staan maar als je een resultaatverplichting hebt maar de manier waarop je dat bereikt een politieke is kies je maar een andere manier. Stikstof was een Haagse keuze ( want emissiehandel ), bodemherstel en beheer een Brusselse opdracht. Dus ja, die klotecoalitie staat nu echt voor het blok.
Het zal wel. Niemand die zich er aan gaat houden, want dan krijgen we over maximaal twee jaar Kabinet VanderPlas-1 en worden er met een andere agenda nieuwe wetten gemaakt waarin heel wat anders staat.
Reeds...@pollens!
@pollens | 17-03-23 | 11:33: Okay, en dan zal het een lange weg worden, want wetten maak je ook niet zo maar weer ongedaan, maar mogelijkheid is er wel.
In de tussentijd tijd hoop ik dan dat een Kabinet van der Plas 1/2/3 akelig vaak een veto uitspreekt over verdere EU regeldwang.
De BBB is zeker wel voor Europese samenwerking, want Nederland handelsland, de soevereiniteit over het land moet in Nederland blijven liggen.
@Graaisnaaiert | 17-03-23 | 11:28: Ik denk dat je daar helemaal in gelijk hebt. Daarom vond ik het zo jammer dat de partijprominenten zo vaak in beeld waren in plaats van de 'provincialen'. Blij dat de uitslag toch een tegengeluid heeft gegeven want ik was er even bang voor vanwege de Haagse mediacampagne.
@BadPatNL | 17-03-23 | 11:43:
De grap is dat in de huidige stikstofwet gewoon 2035 staat dus er hoeft niets ongedaan gemaakt te worden. De nieuwe stikstofwet is nog in voorbereiding.
@Wattman | 17-03-23 | 11:47:
Daarbij heeft onze regering zelf regelmatig de wet overtreden de afgelopen jaren, dus dat kunnen we met de Kafkaiaanse stikstofwet ook doen in de toekomst. Als je maar wil!
Niet wanhopen. Wetten kunnen teruggedraaid wordenl. Weet u nog hoe snel dat kon met van 130 naar 100 op de snelwegen ?
Volgens de Volkskrant "trapt de kiezer erin".
Caroline wordt in één adem genoemd met Boer Koekoek, Fortuyn en Baudet.
Dus als een partij ineens een grote klapper maakt, deugt de partij niet en zij het domme kiezers die erin trappen?
En kiezers die altijd op dezelfde partij stemmen, zijn heel slim en weloverwogen?
De kiezer trapt altijd weer in feitenvrije veelbelovers. Omdat hun boodschap aantrekkelijker klinkt. Omdat "de ander" de schuldige zou zijn aan problemen. Ook dat bekt lekker. Daarom de vergelijking. Het volk wordt gepaaid met mooie praatjes. Dat de werkelijkheid soms complex is, gaat aan ze voorbij.
Als zoiets oploopt weten de Fransen het wel; "Vive la nation"!
Het is de elite van Lambal, die geloven erin tot het schavot.
en.wikipedia.org/wiki/Marie_Th%C3%A9r...
Jawel, het demoniseren van BBB is begonnen. BBBarbertje moet hangen.
Het komt uit de ingezonden-brievenrubriek, maar de krant gebruikt het zinnetje maar al te graag als kop: 'Het totale plaatje telt en dan moeten we helaas constateren dat ondanks de ontevredenheid van het kiezersvolk rechts blijft winnen. Telkens komt er een paradijsvogel met een eigen geluid of het nu een Koekoek, Fortuyn, Thierry of Van der Plas is, de kiezer trapt erin.' Jan Bouman, Zeist
Gisteren had de Volkskrant een artikel over de te vormen coalities, en dat het erg moeilijk zou zijn de BBB buiten te sluiten: 'Informateurs wacht zware klus: besturen zonder BBB kan haast niet, maar mét geeft praktische problemen.'
Bekijk het zoals het is; een uiting van frustratie.
Ik heb het nu dus over gefrustreerde “weldenkende” mensen. Misschien moeten ze alles maar nóg een keer goed uitleggen.
@grietmetgroenefiets | 17-03-23 | 11:12: Het zijn populisten en aan het lijstje kunnen we ook Rita Verdonk en Peter R. De Vries toevoegen. Ze beloven 'iedere dag gratis jenever' en de massa loopt er achteraan.
Misschien is het woord 'populist' wel afgeleid van het werkwoord 'populieren'. Erg natuurlijk dus, want boompje. Voila, er is dus connectie met natuur en klimaat. Probleem opgelost.
@Red shirt | 17-03-23 | 11:24: Ja maar dat wordt nu moeilijker voor ze nu BBB zo ruim gewonnen heeft. Ze hebben dat trucje 3 decennia kunnen toepassen, maar je kunt niet iedereen de hele tijd voor de gek houden. En daarom dat mensen niet meer in die gratisj jenever verkoopdruk trappen en daarmee de Kartelpartijen de rug toekeren. Het Kartel zal echt een nieuw populistisch probleem moeten verzinnen, want in de oude trappen mensen niet meer in.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 11:04:
Juistem, en daarom is deze verkiezingsuitslag zoals die is. De kiezer is die gladde veelbelovers en nixfixers spuugzat. 12 jaar gepaaid met mooie praatjes, genoeg is genoeg.
@Harrie-Couvert | 17-03-23 | 11:32:
Van populier naar treurwilg. Mij heb je.
Ze trappen nergens in. De mensen zijn dat faalkabinet zat en willen een andere koers. Is dat zo moeilijk te begrijpen?
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 11:04: Het zijn de landgenoten die de problemen, die te voorkomen zijn, ervaren die door onze hautaine plucheplakkers en de EU worden oplegt en door de strot geduwd.
Zij veroorzaken de crisissen.
Simpel ... als ik..
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 11:04:
De werkelijkheid is niet complex, u begrijpt het gewoon niet goed genoeg.
Het grootste probleem in Nederland zijn onze linksdrahende rechters en hun voorkeur voor social engineering en rechterlijk activisme. We moeten echt gaan verzinnen hoe we deze lichting gaan vervangen.
Andere wetten geven om te handhaven. Geen wetten van buitenaf meer laten opleggen.
@funda | 17-03-23 | 10:57: de wetten zijn niet het probleem, maar de ontbrekende integriteit van de rechterlijke macht.
Nog èèn kersje op de taart te gaan: BBB die de zeventiende EK-zetel binnenhaalt ten koste van d66, en daarmee de meerderheid afsnoept van coalitie + linksewolk (ja ik weet dan kunnen ze er Volt bijhalen ofzo maar leuk toch? ;-).
Dat zou mooi zijn. Even op veilige afstand van de nieuwe fusiepartij.
Is al mooii zat zo. En Volt of de beesten halen ze er toch wel bij, die senaat komt wel rond. Probleem voor ze is alleen dat ze de uitvoering bij de provincies over de schutting hebben geflikkerd en die staan niet te trappelen, al voor deze verkiezingen niet. Dus dit gaat heel vervelend voor dit klotekabinet worden. Met of zonder de Klaver-Kuikencombinatie.
Ik houd mijn vingers gekruist
@Graaisnaaiert | 17-03-23 | 12:05: Laat ze de fout maar maken door over links verder te denderen. Het feest voor de BBB bij de naderende TK verkiezingen zal nog veel groter worden. Helemaal als Omtzigt aansluit! Dan gaan we partijen verdwijnen
Voor Rutte is dit een ontzettend goede uitslag. Lagere vermogensbelasting komt dichterbij en hij heeft nu een middel om de overdreven macht van D66 in het huidige kabinet in te dammen EN ziet de perspectieven van een directe electorale concurrent (CDA) snel afbrokkelen.
En laten we eerlijk zijn: hij is gehaaid genoeg om van Caroline gedaan te krijgen wat hij gedaan gekregen wil.
Rutte zit op de wipstoel.
Sun Tzu schreef ooit iets toepasselijks over het onderschatten van de tegenstander.
Ik vind het maar verdacht stil bij de coalitie-partijen.
Er zal momenteel wel heel wat afgegvdt worden in die kantoren.
En Caroline is nuchter genoeg om door Rutte's lachjes heen te prikken.
@donkieshot | 17-03-23 | 10:43: de VVD wordt niet bepaald hard afgerekend door de kiezer nog anders
@Continuum | 17-03-23 | 10:50:
Als je de uitslag vertaalt naar de tweede kamer zou VVD 20 zetels hebben en BBB 32. Is nogal een verschil met de huidige situatie.
@Continuum | 17-03-23 | 10:50:
Waarom zouden ze?Meeste hardcore VVD stemmers zijn (zeer) welgesteld en zullen (voorlopig) geen last hebben van alle maatschappelijke crisissen.
@roberto9715 | 17-03-23 | 10:56:
Ze denken dat het hen niet zal raken maar uiteindelijk zijn we allemaal de klos bij ongewijzigd beleid.
De coalitie wel.
Het boek van de stikstofsprookjes kan eindelijk gesloten worden.
Fijnstof, PFAS en zwavel staan al te trappelen.
Wat nou stikstof. Ammoniak en waterstofsulfide, dat is wat ik ruik als er weer eens een boer de gierproductie van zijn stal in de grond aan het injecteren is. Je maakt mij niet wijs dat dit spul gezond is.
@matatwork | 17-03-23 | 10:50:
Zeer nuttige chemische verbindingen noem je daar.
En je hoeft niet alles op te eten om ervan te genieten. Nog een broodje kobalt?
@funda | 17-03-23 | 10:59: Nuttige verbindingen, zeker. Echter niet in de mate waarop het nu in het milieu terecht komt. Een mens heeft ook natrium nodig maar iedere dag een bord zout naar binnen werken is niet aan te raden.
@matatwork | 17-03-23 | 11:12: Doe dat dan ook niet, en geloof verder niet alles.
Caroline for president!
Hugo (triple loser), Markje, Siegriedje, Jessietje en Frenske komen de stal wel uitvegen.
Caroline veegt mooi het vooroordeel over Kaag van tafel, dat er sprake zou zijn van vrouwenhaat.
Caroline is zichzelf.
Mevrouw Hert die angstig in de koplampen kijkt, die van de VVD, kan daar nog een groot voorbeeld aan nemen. Stop met die trucjes als lachend iets brengen en met gemaakte formuleringen.
Die 'trucjes' zijn al jaren de bread and butter van partijen als de VVD.
Stoppen is geen optie, ze zullen juist proberen iedereen mee te zuigen in hun leegte.
Exact. Kaag heeft het mooi overgenomen van de woke gemeenschap, maar slachtofferschap siert niemand.
En nu is het de kunst dat ze zichzelf blijft want er zal aan alle kanten aan haar getrokken worden als machtsfactor en ook zal er stevig op haar ingehakt worden door MSM.
Het Tachtigjarige Oorlogslied dat de soldaten toen zongen, zingen wij nu weer voor de BBB!
m.youtube.com/watch?v=Q_2auYMS-VM
Bergen op Zoom was de enige stad die niet werd veroverd door de Spanjaarden. Op het dieptepunt eas daar nog de enige hoop . . .
Nederland is gewoon een kneuterlandje, blijkt wel weer. Geen inlevingsvermogen, fantasie, vooruitkijken. Zich verschansend in vormloze kleurloze, doodsaaie gebieden waar nog geen tamme ouwe kraai zich wil laten zien. Conservatief tot op hun bleekscheterige botten.
Op zich mee eens. Maar zoek in de steden eens naar die wijkjes met halve kastelen van huizen. Deze rijke behoudende lui zijn blij in dit land. Houden zoals het is is hun levensmotto. De tekorten en de lege saaiheid is voor de rest.
Conservatisme kan een rol hebben in vernieuwingsprocessen, om er voor te zorgen dat het niet al te ongebreideld gaat. Maar wanneer conservatisme de overhand neemt zal dit de ontwikkeling ongunstig afremmen.
Een aanzienlijk deel van de bevolking blijkt met dat alles toch wat minder moeite te hebben.
Zeker, denken aan een ander doen ze niet.
Projectie.
@Red shirt | 17-03-23 | 10:17: Geldt ook voor "progressief" zoals de linkse partijen graag bestempeld willen worden. We zien dat nu door de doorgedraaide klimaathysterie. Alles ligt op nu slot.
U bent waarschijnlijk Duits want geen humor.
Mevrouw heeft groot gelijk wat betreft doodsaaie gebieden. Geef de biologische boeren de ruimte, dan wordt het landschap in elk geval weer natuur- en diervriendelijk met al dat raaigras.
@deoudererijperevrouw | 17-03-23 | 10:19:
En links deed dat wel? Alles op alles om hun ideeën door te douwen? Ongeacht de ellende die bijvoorbeeld de immigratie meebrengt en hoeveel mensen zaten er al in de kou of in de schulden vanwege het klimaatgedram?
Ik denk dat Caroline stemmers het gevoel geeft dat ze tussen de mensen staat, en niet boven de mensen zoals maar al te vaak blijkt met de huidige bestuurders. En verder blijft het afwachten of ze de verwachtingen kan waarmaken. Natuurlijk zullen er tegenvallers komen en kikkers uit de kruiwagen springen, de vraag is hoe de partij daar mee omgaat. Ik geef haar het voordeel van de twijfel.
Als niet-op-Caroline-stemmer kan ik dit beamen. Ze heeft geen rare trucjes, praat met verstand vanuit het hart.
Wegens oa het standpunt mbt migratie is het niet de partij waar ik op zou stemmen, maar ik gun elke partij zo'n topper. Dat zou de politiek weer interessant maken.
@Roos | 17-03-23 | 10:35: Een politicus, van welke partij ook, is pas succesvol wanneer deze ideeën in realiteit weet om te zetten. Tot dan verkoopt Van der Plas praatjes, waarvan het onwaarschijnlijk is dat deze ook in de praktijk uitgevoerd zullen worden. De enige topper die ik ken, staat in een glimpak in het Ahoy te zingen.
@Roos | 17-03-23 | 10:35:
Lees even het stuk van Bert Brusse hiernaast.
@Red shirt | 17-03-23 | 11:14:
In jouw redenering is Kim Jung Un een succesvol politicus. Ik weet niet of het dan nog wel zo'n aanbeveling is om door jou succesvol genoemd te worden.
@Roos | 17-03-23 | 10:35: idem dito hier. Nuchtere vrouw die beheersing en scherpheid toont. Voor mijn stem moet ze toch wel heel erg veel meer gaan doen om de invasieve exoten tegen te houden.
@Red shirt | 17-03-23 | 11:14:
Ik zou een politicus ook succesvol willen noemen als ze een groot deel van het land weet te verbinden..
Kijk. Een mooie coalitie in de 1e kamer.
BBB+VVD+JA21+PVV. En Jesse en kuikentje werden badend in het zweet wakker. De horror. Het zal toch niet.......
Hoe het ook schuift, het blijft 'naar rechts' schuiven. Dat doet het al vele jaren.
Je hebt gelijk. Zelfs als je alle linkse partijen bij elkaar optelt, en de kleine eenmansfracties erbij, dan kom je nog niet aan een meerderheid. Alleen als CDA zichzelf definitief wil laten elimineren zouden die linkserds iets kunnen.
Caroline heeft al voordat ze iets doet veel voor elkaar gekregen.
Let that sink in !
In ieder geval is er weer hoop op verandering. En dan niet die meer van hetzelfde nepverandering waar de linkse partijen over praten.
Nadat ik was uitgejankt omdat vleesboeren degenen zijn die van Rutte wonnen, heb ik toch een voordeel gevonden. BBB zegt dat er wèl -WEL- verdragen met het buitenland opgezegd kunnen worden. De PvdD had eerder al gezegd Geen Compromissen meer te sluiten.
Dat is de vooruitgang die we nodig hebben. Verdragen opzeggen en stoppen met compromissen sluiten met het verstokte gezag is waar de in de hoek getrapte burger al jaren om vraagt.
100% Nee zeggen tegen een VVCD66A plan moet kunnen zonder dat een cynische dreigcampagne als een olievlek door de hele media gaat om de burger vies te maken van echt democratisch beleid. De burger is geen tegenstander die iedere keer als een loser achterblijven moet. De conservatieve behoudende VVD stemmer mag voelen dattie geen meerderheid is in dit land en dus het recht niet heeft overal het beleid te bepalen. En zo zijn er nog wel een paar groepen die wat minder boven de rest uit mogen decibellen in de politiek.
"BBB zegt dat er wèl -WEL- verdragen met het buitenland opgezegd kunnen worden."
Kijk daar begint het al, de nieuwe arrogantie van de macht. En nu komen de eisen op tafel, en gaan we zien hoe succesvol BBB internationale verdragen met de EU weet op te zeggen. Eens kijken hoe een oorlog met de EU uitpakt voor haar boeren die voor een groot deel afhankelijk zijn voor internationale handel en export en zwaar gesubsidieerd worden door de EU. Ik wens haar veel succes.
Staande ovatie!!!
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:58: "Boeren hier want oorlog daar." Je had mijn betoog niet beter kunnen bevestigen.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:58:
Oorlog met de EU is een dystopisch dreigement gebaseerd op niks. BBB heeft het nergens over een nexit, dus de ‘There is a special place in hell..’ quote kan de EU voor zichzelf houden. Overigens moeten we vrij ver kunnen gaan als netto betaler en braafste jongetje van de klas.
We gaan het zien.
@amateurrr | 17-03-23 | 10:21:
De stikstofregels naast je neerleggen gaat toch echt leiden tot een botsing. Dan gaan we zien welke belangen zwaarder wegen voor de vleesproducenten. Ietsje minderen in uitstoot of afzien van subsidies en voordelen van de EU. You can't have your cake and eat it too.
Ouwehand heeft bij het verkiezingsdebat ook duidelijk laten merken dat ze helemaal niet tegen boeren is, en er prima samen te werken valt. Ook de PvdD heeft zetels gewonnen.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:33: mijnheer/mevrouw/het Beste -Landgenoten heeft het over de voordelen van de EU. Noem er eens eentje zou ik zeggen. En ook over de subsidies, welke? Nederland vult eerst die subsidie pot als geen ander, en krijgt er dan een beetje uit, nou nou moeten wij als Nederland even blij zijn. Jaja we zijn als Nederland heel goed bezig.
@Jbgeno | 17-03-23 | 10:49:
"de voordelen van de EU."
Vraag het aan een boer die duizenden aan subsidie krijgt uit Brussel.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:51: U bedoelt de Franse boeren, met heel wat minder verstikkende regels.
@Jbgeno | 17-03-23 | 10:49: Nederland als handelsland verdient jaarlijks vele malen meer aan de EU, dan dat het ons kost.
@Red shirt | 17-03-23 | 11:18: Ondanks de EU zou je daar aan kunnen toevoegen. Het is tenslotte niet zo, dat er zonder het instituut EU geen handel mogelijk is, zo leren de afgelopen millennia.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:58: Oorlog met de EU nog wel. Het geeft weer een mooi kijkje in het totalitaire wereldbeeld van de EU en haar in ganzenpas volgende discipelen. Maar goed als ze oorlog willen dan kunnen ze oorlog krijgen.
@Red shirt | 17-03-23 | 11:18: het kost ons veel meer dan dat het oplevert als soevereine natie dan wel in EG verband.
Het verkiezingsresultaat toont een zege voor BBB, maar is het ook een zegen voor BBB? Wat er nu op de schouders van deze partij is gevallen is m.i. veel meer dan ze kunnen behappen. Los van het feit dat ze een relatieve nieuwkomer zijn die binnen de infra van met name de buiten parlementaire machten en krachten weinig tot geen invloed heeft. Is het nu een kind met een waterhoofd geworden? Ze wisten op voorhand dat ze goede resultaten zouden boeken, maar dit..... Een abrupte stap van niets naar iets is niet het meest gezonde groei patroon. Het volk heeft gesproken, en dan nu de vertaling van BBB naar daden............Ik wens ze uiteraard alle succes. Je hebt dus niet veel nodig om de coalitie te verslaan, laat dat een goed voorbeeld zijn naar anderen; een beter voorbeeld dan wat tot nu door snelle 'winnaars' is gepresteerd.
Wat we nu zien is vooral weerstand tegen verandering, en dat is iets natuurlijks.
Helaas is dit wel noodzakelijke verandering. Het land wordt te intensief gebruikt. Ook voor de landbouw geldt dat dit systeem niet houdbaar is op termijn.
De noodzaak naar minder intensieve en vervuilende landbouw is noodzakelijk. Dat betekent ook heel veel minder dieren en dus minder stront.
De noodzaak naar minder landbouwgrond en meer grond voor woningen is ook noodzakelijks. De bevolking van Nederland groeit hard, en dat lijkt niet minder te gaan worden.
Ook is er noodzaak voor meer en gezondere natuur, want dat is een essentieel onderdeel van het omgaan met de kliaatverandering.
Het is ook noodzakelijk dat de luchtvaart gaat krimpen (minder vliegen) en dat de industrie gaat vergroenen en verduurzamen.
als we deze problemen niet mondiaal aanpakken heeft de mensheid nog een generatie of 10.
Het is aan de politici om deze verandering voor iedereen acceptabel te maken.
Het is jammer dat er dan zoveel mensen zijn die de problemen ontkennen, want ze bestaan wel degelijk en zijn ook ernstig en moeten aangepakt worden.
Er is vooral noodzaak voor minder mensen. Dat lost alle problemen op.
Ik weet het, verandering is moeilijk, maar we zullen moeten ruimen.
Het land wordt te intensief gebruikt. Helemaal mee eens. Dus als eerste stoppen met immigratie en als tweede een kindbelasting invoeren.
Meer mensen minder vliegen, met al die nieuw komers zal er alleen maar meer gevlogen worden. Ook zij gaan op vakantie al dan niet naar het land waar ze vandaan gevlucht zijn.
@Nuchternederland | 17-03-23 | 09:54:
Begin maar bij jezelf dan. Maar ik vermoed dat je bedoelt: Anderen moeten het veld ruimen?
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:00: Oh, ik wil best emigreren, koop me maar uit. Dat was met de boeren ook de planning van je partij, dus waarom niet?
@Nuchternederland | 17-03-23 | 10:04:
Dan wel graag je paspoort en stemrecht inleveren, anders ga je zoals velen hier, de Nederlandse politiek lopen verkloten vanuit het buitenland.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:19: Komt de zuster van de dagbesteding vandaag niet? Hoe een slecht verliezer eruit ziet.
@Nuchternederland | 17-03-23 | 09:54: precies die groei aan inwoners kunnen we ook nog eens missen als kiespijn want die voegen buiten omzet in miele’s niets toe.
@dathoujetoch | 17-03-23 | 10:26:
Heb heel weinig respect voor vanuit het buitenland "dit land is stuk" roepers, met behoud van paspoort en alle voordelen die daarbij horen. Lekker vanuit je Portugese huisje klagen over Nederland? Dan ook met Portugees paspoort graag.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:19: ja, al die figuren die vanuit New York en zo menen hier het stikstofbeleid te moeten bepalen, vreselijk volk. Stemrecht innemen.
Aan die volstrekt mallotige, onnodige en desastreuze bevolkingsgroei zou ik zo mogelijk nog liever iets gedaan zien dan aan de overkill aan koeien. Te beginnen met de decimering van de import.
Juist niet mensen hebben een behoefte aan een vers en fris geluid. Blijven wegzakken en stilstaan in het kartelmoeras gepaard gaande met het onbeschofte gedrag van Kaagoiden willen mensen van wegblijven. Gelukkig is het besef bij mensen doorgedrongen dat de stilstand van het Kartel geen levensvatbare optie meer is.
Weet iemand of er in het BBB-programma staat dat Tj. de Groot nu gehalveerd gaat worden ?
Iemand ?
Bij de 66 en het CDA is het al aardig gelukt.
Ik begreep dat dit voor Frenske Timmermans gaat gelden.
Voor de natuur en de diertjes maakt het allemaal geen flikker uit ze zijn sowieso altijd het haasje.
De natuur is een sierstukje geworden. Een beetje leuk in de tuin of op het balkon. Wat hekken om een stukje overgebleven paradijs voor het vrijheidsgevoel van de toerist die de rest van het jaar in de grootstad zit opgesloten.
Soms is de natuur een konijntje. Of kip. Of koe.
Zolang ze een beetje knap gefilmd op de treurbuis komen zijn de meeste mensen tevreden.
Groot gelijk. Daarom ben ik een groot voorstander van het stimuleren van biologisch boeren. Maar ja vrees dat de varkens en kippen concentratiekampen blijven bestaan. Heb ik het niet eens over dat saaie landschap zonder bloemen-en kruidenranden en dat vreselijke raaigras. Boeren en natuur moeten gewoon een sterke twee-eenheid vormen.
Nogal contradictief uw stelling.
Is het downplayen (door coalitie + GL/PvdA + verheven c.q. nimmer objectieve oude en staatsmedia) van dit ongekend eclatante succes al begonnen?. Vandaag crisisoverleg bij het CDA, ik vermoed dat ze binnenkort de stekker er uit trekken. Ze hebben echt niets meer te verliezen. Dieper zakken dan dit kan niet. Ze kunnen beginnen met het herstel (of fuseren met BBB). En: heeft Han van der Horst al z'n fatwa uitgesproken over de BBB?
Allang, je zou bijna denken dat ze er klaar voor zaten, maar dat zou complotdenken zijn.
Dat zomaar kunnen dat het CDA de stekker eruit trekt. Rutte niet, die denkt dat hij prima door kan ondanks deze mokerslag.
Binnenstedelijk bouwen doen ze al in veel steden, daarvoor is weinig ruimte meer over. BBB heeft dus niet de oplossing voor de woningnood. De boeren en de natuurorganisaties houden Nederland gevangen.
Je kunt ook iets met de vraag doen, als het aanbod er niet is.
Geboortes en sterftes gaan qua aantallen ongeveer gelijk op. Bevolkingsgroei komt door immigratie. Stikstofnormen zijn afgesproken door de coalitie partijen. Wie houdt Nederland nou gevangen?
Ze behoeden Nederland voor nog meer woke gekte, ik snap dat dat pijn doet.
@Jan de Vries | 17-03-23 | 09:46: Dat willen veel kiezers ook, maar dan komt er weer een kinderpardon.
www.ad.nl/politiek/cda-is-om-versoepe...
Je hebt wel een erg provocerende achtenaam, met je "man".
Bouw-tot-penishouder-gemaakte lijkt me dan beter, minder provocerend in uw bubbel.
@funda | 17-03-23 | 09:52: U praat liever over het wokecircus dan een oplossing te zoeken voor de woningnood?
@Mark Bouwman | 17-03-23 | 10:07: Er is geen woningnood, er is een mensenoverschot.
@funda | 17-03-23 | 09:52: Spijker, kop enzo.
Ongeveer 20 jaar geleden wilden projectontwikkelaars geen woningen bouwen wegens de komende vergrijzing, ze vreesden veel leegstand en onverkochte woningen. Dit is een van de redenen van de achterstand in woningbouw.
Voorts is er in de steden genoeg ruimte om te bouwen en de hoogte in te gaan.
Niet alle woningen hoeven een voor en achtertuin.
@Schipperke | 17-03-23 | 10:30: Liften bleken tijdens de pandemie een aanjager van covid en al die mensen uit woontorens moeten op enig moment over smalle bestaande wegen in de stad naar hun werk, familie of anderszins.
Geloof je serieus dat veel hoogbouw in steden een oplossing is?
Dan heb ik nog een paar leuke flats in China speciaal voor jou te koop.
@funda | 17-03-23 | 10:52: Toch wordt er in - bijvoorbeeld - Rotterdam aardig op ingezet. Kennelijk wil de moderne mens graag in dat soort beton-getto’s wonen. Veel van de verkeers-issues worden met het OV opgevangen.
Nee. U bent hopelijk op de hoogte van het aantal immigranten dat wekelijks binnenkomt en allemal een huis nodig heeft?
Lees het partijprog. van BBB eens en hou daarbij in gedachten dat de autochtone voortplantingsdrift zo groot niet is. En voila, BBB doet precies wat u ook wil.
En Fransje is blij dat er geen stemmen zijn gegaan naar xenofoben. Vraag me af welke partijen wordt bedoeld.
Er van uitgaand dat Prins Timmerfrans zelf begreep wat hij dacht te gaan zeggen.
Denk natuurlijk.
Daar gaat het niet om. Het gaat hierom:
ruudmeulenberg.nl/relaties/teleurgest...
Ik was helemaal op eigen kracht op Caroline uitgekomen. Dat zoveel mensen ook zo dachten. Nog nooit zo blij geweest met de verkiezingsuitslag. Dit is historisch, in alle provincies de grootste, ook waar die linkse bolwerken zijn.
GL en PvdA moeten zich schamen dat ze niet meer stemmen hebben kunnen trekken. Zo'n duidelijk sigmaal van het volk was er niet eerder. Als het kabinet de linksom route kiest zullen ze bij de volgende verkiezingen ongenadig afgestraft worden.
En al dat woke gedoe en cordon sanitaires kunnen nu lekker in de kliko. Laat Kaag zich maar bezighouden met grensoverschrijdend gedrag binnen D66, Caroline doet de rest wel. Het volk wil ook dat Caroline de rest doet.
Wie Caroline uitsluit wordt bij de volgende verkiezingen weggestemd. Wobke Hoekstra kan het beste inpakken en wegwezen, dat worst niks meer met het CDA, al zo lang overdatum.
De BBB gaat zichzelf uitsluiten zoals de PVV en FvD zichzelf ook uitsluiten. De standpunten gaan regelrecht tegen de wetgeving in en zijn daarom te realiseren. Ze kunnen van alles roepen, maar dat zal nooit in de praktijk gebracht worden.
@Red shirt | 17-03-23 | 09:54: En toch heeft u daar een punt, met "De standpunten gaan regelrecht tegen de wetgeving in en zijn daarom te realiseren.".
Dat denk ik ook, de regelgeving is niet in orde, daar moeten we wat aan gaan doen. En dat kan, zo iets heet een wetswijziging. Is eerder vertoond.
@Nuchternederland | 17-03-23 | 09:58: Die wetswijziging zal uit Europa moeten komen en dat zie ik niet gebeuren. Het alternatief is dat Nederland gaat uittreden, wat ik ook niet zie gebeuren. Dan bestaat de mogelijkheid om de wet aan de laars te lappen. Dat zal betekenis hebben voor de subsidies die de agrarische sector volop ontvangt. Dat zie ik dus ook niet gebeuren. Ik wil andermans feestje niet verstoren maar het saneren van de intensieve veehouderij blijft de realiteit.
De meest walgelijke en hautaine vrouwelijke politica in decennia: Kaag. Arrogantie ten top. Weg ermee. Laat ze maar gaan bloemschikken of zo, of borduren.
@Red shirt | 17-03-23 | 10:11: de stikstof regelgeving is geheel door nederland verzonnen en nog niet vastgelegd in wet daar moet de 1 kamer nog over beslissen nou dat lijkt mij wel duidelijk nu verder zijn er alleen opgelgde regels door de EU om de natuur te beschermen thats it
@Red shirt | 17-03-23 | 09:54: Gek genoeg is wetgeving veranderen de taak van het parlement. Raar dat je dat niet weet.
@Red shirt | 17-03-23 | 09:54:
Wetgeving kan ook veranderd worden. Denk eens breder.
Ik heb ook de grootste als ik in 12 provincies kom....
Is daar vraag naar?
@DitjaarkrijgikAOW | 17-03-23 | 09:41: Je zou eens moeten weten...
Een Deense dog?
Bek?
Douze points
Er verandert niets.
Dit gaat nu al 20 jaar zo, sinds de LPF zien we dit soort "politieke aardverschuivingen". Het maakt nooit wat uit. De status quo heeft eigenlijk al vanaf de jaren 80 gezorgd dat de macht zoveel mogelijk uitgevoerd kan worden buiten de grillen van de kiezer om. Binnen internationale organisaties als de EU en NGO's, schimmige (handels)verdragen, het ambtenaren apparaat, adviesbureaus, de rechtelijke macht, lobbyclubs etc. Daar zit de BBB niet.
Daarnaast hebben die ‘tegenstemmers’ waarschijnlijk het programma van de BBB helemaal niet gelezen. Dan zouden al die stemmers uit de steden erachter komen dat de BBB soms ook beleid ten kóste van de stad wil. Misschien is dat ook wel wat we krijgen nu met betrekking tot stikstof. Dan maar niet meer bouwen, zodat uw thuiswonende 30 jarige zoon helemaal nooit meer het huis uitgaat. En statushouders blijven gewoon voorgaan, daar maakt de BBB zich niet bijzonder druk om. En uw 30 jarige zoon? Ach daar zijn ze niet bang voor, die gaat de straat niet op. Althans, niet om te protesteren.
Waarom zou je het programma van een partij moeten lezen? Ze doen toch altijd anders, of krijgen niks voor elkaar. Het programma van de EU en Brussel heeft niemand voor gekozen. Je kan beter kijken of ze iets voor elkaar kunnen krijgen en wat dat is. Caroline heeft dat.
Gelukkig kunnen VVD-stemmers vertrouwen op het partijprogramma, toch?
@DitjaarkrijgikAOW | 17-03-23 | 09:51: Zo snel mogelijk uit de EU én uit de Euro. Terug naar de EEG, dat werkte prima.
@DitjaarkrijgikAOW | 17-03-23 | 09:51: Dat is het punt, de BBB zal niet zoveel kunnen bereiken en de sanering van de intensieve veehouderij blijft realiteit, dat zal niet veranderen.
@Graeme Reaper3779 | 17-03-23 | 10:12: Gaat u ook weer Opel Kadett rijden en uw email met een typemachine schrijven. Werkte ook prima.
@Red shirt | 17-03-23 | 10:26: Ja, waarom willen er eigenlijk zo weinig mensen meer Opel rijden? Niks mis mee, toch min of meer gedegradeerd tot een soort derderangs automobiel.
Trouwens, jij nog steeds trouw aan Volga?
@Red shirt | 17-03-23 | 10:26: Zou me geen reet uitmaken. Als dat EU-gedrocht maar afgefakkeld wordt.
@Red shirt | 17-03-23 | 10:26: Geen kwaad woord over Opel, hè ?!? Vlerk !
U heeft zelf het programma niet gelezen?
Asielstop enzo..?
En over 12 jaar stemmen we massaal op red de natuur partij….
Stikstof is echt een probleem. Alleen de meeste mensen verdiepen zich niet in wat het precies is. Maar roepen wel van alles…
De stikstofuitstoot door de landbouw is met 63% gedaald ten opzichte van 1990.
Maar het is nog steeds een probleem begrijp ik?
Stikstof is alleen een probleem als je uitgaat van statistische natuur. Tis geen enkel probleem als we accepteren dat de natuur verandert
Stikstof is een middlemanagements ambtenaren Excel probleem, meer niet.
Ach hou toch op.
De "wetenschap" (gedreven door Groene geldstromen) creëert een model gebaseerd op hijgerige ideologie en politieke druk en verwacht dat de natuur zich hier aan houdt.
De natuur verandert (een beetje) , en wij veranderen (een beetje mee) mee.
De rest er omheen is een machtsmiddel om ons verdeeld te houden.
@GazonMaaierMan | 17-03-23 | 09:30: nee, dat klopt niet. teveel stikstof is uiterst schadelijk voor ecosystemen. Daar verandert niets aan door te gaan discussieren wat natuur is.
@Eduardo- | 17-03-23 | 09:29: het is nog steeds veel te veel, en de effecten van alle jaren overmatige stikstofdeposities stapelen zich op.
Natura 2000 overkill, de papieren meetmethodes en het blokkeren van nucleaire energie, ook onderdeel van het probleem. En Jesse Klaver met z'n 'de bossen stikken'
Mensen zijn een probleem, de rest is een gevolg.
Ondanks de stikstofcrises had Kaag een jaar tijd genomen voor de formatie. Zo erg is die crises dus niet. Laat het maar rustig naar 2035 gaan en dreig Brussel met een Nexit als ze hun ondemocratische klep niet houden. Het volk spreekt, niet Brussel!
Jullie stemmen er misschien op, maar wij zeker niet.
Stikstof is inderdaad een probleem. Je gaat er meningen van onderzoekers door negeren: www.geenstijl.nl/5169471/klimaatkeuze...
Meer bomen, minder kappen zou al een goed begin zijn.
@Kladderadatsch | 17-03-23 | 09:48: als die een palm voor zich ziet zegt ie dat het een kastanjeboom is.
... zoals MG. Hopeloos..
Misschien had Plato toch een punt met zijn standpunt over democratie:
"Democratie is een staatsvorm zonder rem. Want de democratie dwingt politici de bevolking alles te geven waar het om vraagt. Wat de bevolking ook maar voor grillen heeft, de politici zullen er alles aan moeten doen om die te vervullen. Ze willen hun machtsbasis namelijk niet kwijt.
Bovendien zijn politici volgens hem vaak aan lager wal geraakte mislukkelingen, die slechts in de politiek iets van een carrière kunnen maken. Het jagen op eigen voordeel van deze lieden is ook weinig bevorderlijk voor het functioneren van het systeem. Daarom is volgens Plato een rationeel proces van besluitvorming per definitie onmogelijk in een democratie.".
Laat de BBB nu net het resultaat zijn van het tegenovergestelde; de gevestigde orde heeft er zo'n zooitje van gemaakt en hun eigen ideologie door de strot geramd dat HEEL Nederland in opstand is gekomen.
The wisdom of the crowd, kent u die uitdrukking? Het wordt steeds duidelijker dat partijen zoals d66 en GL helemaal niet zoveel op hebben met de demos en semi totalitaire trekken vertonen. De meest fanatieke kortzichtige aanhangers van de groene kerk willen de democratie afschaffen, want crisis. Een ronduit gevaarlijke ontwikkeling.
Kortom de boven ons gestelden die weten het beste wat goed voor je is
Yep. Kijk maar naar D’66 en tjeerd de groot. dat is toch wel het grootste voorbeeld. Die roeptoetert ook allen maar voor zijn eigen achterban. Baudet en Wilders trouwens ook.
@therealbraindump | 17-03-23 | 10:18: het gaat helemaal niet om specifieke partijen, Het gaat om het systeem van de democratie zelf dat niet kan werken volgens
@zeeman73 | 17-03-23 | 12:23: De vraag is : wat stel je ervoor in de plaats ? In de tijden van Plato kon je de demos misschien onwetend houden, dat is inmiddels een stuk lastiger geworden. En daardoor zal je met de demos moeten samenwerken, (ook) oog moeten hebben voor hun belangen en noden. En daarmee gaat het met de huidige gevestigde politici nogal eens riant de mist in.
Verlies kan ook feestvreugde geven. Kijk maar naar de FVD. Het is ze van harte gegund.
Evengoed jammer dat ze het zo verkwanseld hebben, ze hadden goede programma punten.
Is dat geschreven door een asielzoeker?
Toch een beetje flauw om de Zuid-Afrikaander Boeren te vergelijken met de BBB.
@Egerius | 17-03-23 | 09:17:
Zoals al die roomblanke Oekraïense kindertjes met blauwe ogen. Je stond niet vooraan in de rij he.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:21: Waarschijnlijk stond Egerius vooraan bij het uitdelen van de slechte ogen toen jij vooraan stond bij het uitdelen van de grote lullen.
Please, bewaar dit gedoe voor je boerenforum, niet hier. Dank U!
@Verbandmeester | 17-03-23 | 09:30:
De rij gemist.
Toch is het mooi:
lyricstranslate.com/en/die-land-land....
Toch weer geweldig om te zien wat een democraties proces met deze uitkomst teweeg brengt onder met name de linkse kiezers. Dan laten zij toch hun ware aard maar weer mooi zien.
Intollerant, neerbuigend, agressief, moreel verheven en vooral anti democratie.
Eigenlijk zijn die uitspraken en denkbeelden gevaarlijker dan die hele BBB waar zij tegen aan schoppen, maar dat begrijpen ze dan weer niet. Best dom, zwak en triest.
Precies, mensen zijn alleen tolerant als het hun uitkomt.
Een beetje wat reaguurders hier dag in dag uit doen bedoel je?
Ha grappig. Nee ik zie hier ook veel positiefs in. Wat hier jaren beweerd werd is dat de democratie niet werkt. Nou je ziet, die werkt heel goed, via de stembus kan een nieuwe partij zomaar de grootste worden.
De komende tijd gaan we zien wat daarmee gebeurt. Ik voorspel coalities met BBB in alle provincies en dat past naadloos bij onze democratie. Of alle wensen en soms bizarre eisen van BBB klakkeloos geslikt gaan worden in die provincies is afhankelijk van die coalities zelf en de mate waarin BBB haar overwinning weet om te zetten naar beleid. Daarvoor is ook ervaring en kennis nodig maar de democratie functioneert in ieder geval wel.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:30: Het lelijke van democratie is dan weer, dat de verschillende gekozen poppetjes met veel kunst en vliegwerk vervolgens kunnen samenspannen om de grootste buiten te sluiten.
@Kowalski11 | 17-03-23 | 09:36:
ja maar dat is coalitievorming. Als je jezelf graag buitenspel zet door extreme standpunten en niet wil samenwerken, moet je niet gaan klagen, zo is het spel.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:02: Maar dat maakt het dus lelijk.En wie zet wie nu buitenspel?En wie wil er niet samenwerken? Het demos heeft uiteindelijk het nakijken.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:02: Politiek hoort geen spel te zijn. Daarvoor moet je in het casino zijn.
@Kowalski11 | 17-03-23 | 10:11:
Nou nee, dat is sneu gepraat. Coalitie betekent je ook inschikkelijk kunnen opstellen naar anderen en dat ontbreekt nogal eens bij partijen op rechts. Die kunnen dat slecht. Vervolgens leggen de de zwarte piet bij de ander, die hen zou uitsluiten. Lekker blijven hangen in die slachtofferrol.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:22: normaal schikken de kleintjes zich naar de grootste en zodra de grootste afwijkend is van die kleintjes zou dat andersom moeten zijn? Dat is wel zeer verheven boven ons gesteld.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:22: Niet mee eens.VVD wordt altijd tot rechts gerekend en is de kampioen in water bij de wijn doen. Zelfs de PVV heeft ooit water bij de wijn gedaan, maar werd door het CDA met een mes in de rug gestoken.En daarbij nogmaals, sluit je jezelf uit of wordt je uitgesloten? Extreme standpunten zijn altijd subjectief.En om iemand daarop bij voorbaat op uit te sluiten aan de onderhandelingstafel, dat is pas sneu. Maar goed we hadden het over Democratie, maw de wil van het volk dat regeerd, maar als puntje bij paaltje komt is het na de stemronde toch echt altijd een klein clubje verkozenen die alles na willekeur door mekaar husselt.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:22:
Grappig is dan wel dat mevrouw Kaag tijdens deze verkiezing heel erg duidelijk heeft gemaakt geen millimeter te willen afwijken en te volharden in alle plannen zoals ze brakkig door de tijd zijn geloodst.
Met dank aan drammers van der Wal (vvd) en Tjeerd de Groot ('66).
Het zal iets geholpen hebben maar eigenlijk is dat nog teveel eer voor die leeghoofden.
Maar zullen mensen met zó’n bord voor hun kop dat ook beseffen?
Rechters en natuur kunnen niet meer om BBB heen.
speld.nl/2023/03/16/bbb-rechters-en-n...
Waar Rutte een kans ziet, neemt hij die weg. Alles moet erdoor gedrukt worden.
Alles moet volgens EU dictaat.
De pensioenregeling in Frankrijk ook, wordt langzaam aan ook er doorheen gedrukt. Alles moet gelijk geschakeld worden. Een 'one size fits all" beleid.
En wellicht dat een (burger-) oorlog ook hierbij helpt, werkte ook voor de USA.
Ik roep maar wat hoor, ik ga eens wat koffie zetten ofzo.
@boerk | 17-03-23 | 09:11:
Maar in Frankrijk is de pensioenleeftijd verhoogd naar 64 terwijl hij hier op 67 staat.
Speld meestal leuk, nu vooral zuur.
@boerk | 17-03-23 | 09:11: Langzaam aan er doorheen gedrukt vindt u?
nos.nl/artikel/2467726-macron-omzeilt...
@seasicksteve | 17-03-23 | 09:16:
Ja dus? Als de Fransen het lekker op 64 willen houden moeten ze dat lekker zelf weten. Het punt dat @boerk maakt gaat precies aan je voorbij.
Maar, maar, internationale afspraken! We kunnen niet van de Fransen, Belgen en Italianen eisen dat ze zich aan de begrotingsregels houden als we zelf niet onze zelfgekozen stikstofnormen handhaven!
Ipon.
Nederland, het braafste jongetje van de klas. Jaar in, jaar uit.
Het is heel typisch Russisch om geen erecode te hebben en je niet aan afspraken te houden. Vraag maar aan Oekraïne, Georgië, Moldavië etc. etc. etc. Het is ook heel typisch Russisch om van alles en nog wat erbij te halen wat totaal niet relevant is.
Je weet het niet, maar mestoverschot op de schaal zoals we in Nederland hebben is iets totaal anders dan begrotingsregels. Ik weet, het is moeilijk om te wennen aan het westen met gemixte loyaliteit.
@Glas-Plas-Was | 17-03-23 | 09:07:
Soremade
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:13:
En dan die mest niet mogen gebruiken maar ipv daarvan kunstmest moeten gebruiken. Wat weer heel veel gas voor nodig is om het te maken.
Tja circulaire landbouw en mest export dat moeten we niet willen, te goed voor de natuur, het lijkt teveel op een oplossing en is schadelik voor de westerse oligarchen.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:13: Voelt vast goed die vergelijking met Russische agressie.
@ratelaar | 17-03-23 | 09:16:
Ik was nooit goed in scheikunde maar volgens ontstaat het probleem een beetje vanaf het moment dat de urine land op de koeienvlaai. Het reist niet ver, dus dat is dan wel een voordeel denk ik.
Maar de schade is dan al gedaan.
Het enige wat ik niet snap is dat jij claimt dat je geen mest mag gebruiken voor je biologische tomatenkwekerij. Werkt kunstmest beter? Is koeienstront meer giftig? Ik heb wel vragen aan je.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:25:
www.wur.nl/nl/show-longread/boeren-zo...
@ratelaar | 17-03-23 | 09:35: Zo, dat was een interessant artikel. Weer veel kennis opgedaan.
Die landen houden zich niet aan de begrotingsregels, wat wij ook eisen.
Kaag sloot samenwerking met de BBB uit. D66 is bij de laatste verkiezingen de vijfde partij van Nederland geworden, maar wil niet samenwerken met de grootste partij.
Helemaal geen teken van grenzeloze arrogantie, en met die democratische principes bij D66 zit het ook wel goed.
Ze gaan het CDA achterna - VVD overleeft nog even op de laatste restjes welvaart.
Ze heeft de keutel al weer ingetrokken en zegt nu bereid zijn te praten over samenwerking. Onnozele, probeer het, stuur ome Tjeerd het Peerd eens langs bij de BBB, even zien hoe hard ze 'm uitlachen. Uiteraard nadat ze 'm een bos bloemen en een vette worst gegeven hebben voor de uitstekende campagne die hij voor ze gevoerd heeft.
Nee dat deed D66 niet. Wel is gezegd, de kans is minimaal dat we kunnen samenwerken met partijen die het klimaatprobleem ontkennen of de stikstofproblematiek. BBB maakt daar uitsluiting van, dus blijkbaar zien zij zichzelf als behorend tot die categorie.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:06: Kaag vond samenwerken onmogelijk tenzij BBB hun mening aan zou passen aan die van D66. Dus geen compromis proberen te vinden, maar doen wat D66 wil. Zeg maar, zoals de VVD doet.
#BesteLandgenoten, BBB zijn geen klimaatontkenners dat maakt uw partij (D66) ervan. Het is een inmiddels oude truc om iedereen met een andere of iets genuanceerdere mening weg te zetten. Je moet dus iets nieuws bedenken.
@Blonde Nel | 17-03-23 | 09:25:
Gaat om de stikstofproblematiek. Niet klimaat, eigenlijk heeft dit stikstofprobleem niet zo heel veel te maken met het klimaatprobleem. Die is meer een kwestie van ons land opkuisen en vooral ons water opkuisen. Leuke bijwerking is dat waarschijnlijk de natuur ook kan herstellen.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:28:
Het stikstofprobleem is een kwestie van je excelsheet opkuisen.
Leuke bijwerking is dan dat we ook weer kunnen bouwen.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:28: Het is een optelsom. De stikstofshit kunnen we er helemaal niet bij hebben in een veranderend klimaat.
@Dr. Blechtrummel | 17-03-23 | 10:06: Het klimaat verandert altijd. Er is geen thermostaat die de zon en alle andere variabelen vast kan zetten op een gewenste temperatuur. De stikstofshit is eigenlijk een voedselbron voor plantjes. Die gaan daar harder van groeien. Maar dat mag niet van de linkse tuiniers die willen een karige natuur om bepaalde soorten te kweken die ze zelf mooi vinden.
De La Rey De La Rey
Sal jy die Boere kom lei?
De La Rey De La Rey
Generaal, Generaal
Soos een man, ons sal om jou val
Generaal De La Rey
youtu.be/k0bgh_9IjU0
Interessant. De kakies de EU? Mmmm bedankt voor deze link
Haha, in dit geval hebben de Kaki's de EU een paar jaar geleden verlaten, maar het idee is hetzelfde.
Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen werden vele lokale partijen de grootste; lokale partijen die de bezorgde stem van hun inwoners vertolkten. En toen kwamen de landelijke partijen bijeen en die smeedden coalities van 6, 7 of 8 partijen en de lokale club kon er naar fluiten. Uitschakelen heet dat. Maar eens zien hoe zich dat in de provincies gaat ontwikkelen. BBB is de grootste maar niet de enige partij. De smeerlapperij kan weer gaan beginnen.
Kijk en dat vind ik dus zwak. Nu al voorsorteren op oneerlijke tegenwerking. Helaas, nu komt het erop neer dat BBB laat zien wat het kan, want zeker partijen die niet op dezelfde lijn zitten, zullen op hun rug gaan liggen voor BBB. Dat is de politieke realiteit. De verwachting dat iedereen nu kritiekloos moet gaan uitvoeren wat BBB wil is kinderlijk. If you can't stand the heat, stay out of the kitchen.
Zie Rotterdan waar alle partijen in een coalitie gingen zitten om leefbaar uit te sluiten. In mijn stadje/dorpje precies hetzelfde. Daar heeft de VVD een innige samenwerking met GL om de lokalen buiten de deur te houden. Het Kartel heeft niet alleen de landelijke politiek gegijzeld maar ook de lokale.
De natuur staat op omvallen, koolmezen zakken door hun poten van ellende, de bossen huilen. Wat toch vreemd is. In de jaren ‘60 ging het prima met de natuur. Stikstofconcentraties zijn al ruim gehalveerd sindsdien. Als stikstof werkelijk zo belangrijk was, dan zou je juist verwachten dat de natuur alleen maar is gaan opveren.
De realiteit is dat we in Nederland twee soorten natuur hebben. Er is een natuur van klei, mos, bomen en struiken - dit is de natuur van BBB en daar gaat het prima mee. En er is een tekentafelnatuur, ontworpen door vegetariërs, samengevat in modelletjes, en bestudeerd onder een microscoop. Met die tweede natuur gaat het erg slecht. De mens moet wijken voor die tweede natuur: Geen huizen, geen wegen, geen bedrijven en zeker geen boeren.
De BBB is een opstand tegen de Kaagjes, de Van der Walletjes, maar zeker ook tegen de Brusselse dictatenmachine.
Het was mij altijd al een mirakel hoe er een EURO kwam, opheffing van de binnengrenzen en uitbreiding naar 28 lidstaten zonder ook maar één democratische stemming. Het is nog vreemder dat Brussel nu de fossiele auto afschaft, onze agrarische sector wurgt en gaat voorschrijven hoe we onze huizen moeten bouwen - zonder dat iemand daarvoor of tegen heeft kunnen stemmen. Het leek alsof iedereen bevangen was door een Brusselse hypnose.
Behalve Caroline. En de stilzwijgende meerderheid, die pas ageert als het echt heel erg wordt. Go girl go.
Dat geluid van de huilende natuur, daar kan geen mens ooit aan wennen.
Daarom zet ik het geluid bij mijn favo natuurprogramma's maar wat harder.
Helemaal raak. Tekentafelprobleem.
Hoe los je dat op? Ga terug naar de tekentafel.
Dat is wat simplistisch helaas. In die mono cultuur van BBB gedijen veel gewassen en die zijn groen. Burgers die niet beter weten denken ahaaa, hoe meer groen hoe beter. Wat ontbreekt is diversiteit, wat zwaar drukt op de soorten rijkdom. Dat heeft weer gevolg voor onze voedselketen. Een complex verhaal helaas, wat graag door boeren en ontkenners zoals jij wordt geridiculiseerd. Feiten zijn dat er veel minder insecten, vogels en dieren zijn op boerenland dan vroeger. Dramatisch veel minder zelfs. Maar voor wie een groen eiland voor natuur afziet is dat geen argument. QED.
De zure regen, waar is die?
stikstof hoopt zich op in de natuur. het is niet zo dat de deposities van 2022 op 1 januari 2023 weg zijn en we weer overnieuw beginnen. De depositie kan zijn afgenomen. maar is nog veel te hoog, en de verzuring in de bodem is nog veel te sterk.
@Hadena | 17-03-23 | 09:21:
Verdwenen, nou ja min of meer. Maar weet jij hoe we dat voor elkaar hebben gekregen?
Nee? Ik wel. ;)
Succes met Google.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:14: Kan je in jouw complexe woordendiarree aangeven welk natuurdrama zich precies afspeelt en welke mensen daar slachtoffer van zijn?
@zeeman73 | 17-03-23 | 09:23: Een relativerend artikel over het belang van stikstof is dit wellicht: groenkennisnet.nl/nieuwsitem/Verzurin...
Yep, en hoe schoner de lucht, hoe warmer het klimaat wordt. Daar al eens over nagedacht? Linksom en rechtsom gaat het verkeerd.
@Zeddegeizot | 17-03-23 | 09:49: Nee dat kan hij niet. Hij leeft van de one liners en anti geluid maar steeds inhoudsloos.....
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:14: dat mono gewas (ik gok dat je doelt op raaigras) is er gekomen door de politiek en hun regeltjes. Elke Micro gram mest Moet op
Voorhand verantwoord worden. Dat lukt het best als je weet wat er in de koeien gaat. Wat klaver er tussen en de cijfers kloppen niet meer en bij controle volgt er een mega-boete. Dat is dus het gevolg van het Micro managen van boeren door cijfer neukende ambtenaren. Oorzaak en gevolg.
@Snap_het_ook_niet | 17-03-23 | 11:03: het is ook niet waar wat hij zegt. Mono waren de jaren 70 en 80. Daarna zijn boeren veel meervgaan afwisselen. De afname van de natuur en de daarin levende beestjes wordt voor 99% veroorzaakt door de groei van de bevolking. Wie om natuur geeft, zal als eerste een stop op de bevolkingsgroei moeten zetten. En juist dat is het meest eenvoudig op te lossen. Maak GL/D66' ers persoonlijk financieel en logistiek aansprakelijk voor de opvang en bekostiging van hier binnenwandelende 3e wereldpaupers en het probleem is binnen een week opgelost.
Echt waar, er gaat niks veranderen. Kabinet blijft en gaat in de eerste kamer gewoon linksom via GL-PvdA. We streven dus af op een massale opstand. Heel misschien heel misschien gaat daarna Rutte pas weg, maar waarschijnlijk niet.
Ik verwacht dat er snel problemen gaan ontstaan binnen de coalitie. Je zie bijv de druk al binnen het CDA. Achterban van midden en rechts zitten helemaal niet te wachten om nog meer toe te geven aan links.
BBB gaat de natuur kapot maken.
Dat zouden GLvdA66 nooit doen.
Die zouden het land nooit volbouwen met 1 miljoen huizen(voor wie?) en windmolens.
Nooit zouden ze velden vol leggen met glazen panelen.
Waar ze boer wegjagen ontstaan oerbossen.
De Dodo komt weer terug en wie weet lopen er over 60 jaar weer dino’s in Dinxperlo.
Voorlopig verkopen boeren hun bedrijven aan Schiphol ivm de stikstofrechten waardoor er meer gevlogen kan worden. De verkopende boeren zijn meteen miljonair, dat dan weer wel.
@Cornelis12 | 17-03-23 | 09:00: Maar de vervuiler betaalt.
@Cornelis12 | 17-03-23 | 09:00:
D66 beleid.
En dan op hun teentjes getrapt.
Weer een overdreven verhaal. Zelfs bij de nieuwe woningbouw voor twee miljoen mensen kost dat maar 6% van het huidige boeren land. Dat, terwijl reeds 65% van ons land een agrarische bestemming heeft. We hebben 50.000 boeren, we hebben 17 miljoen andere burgers.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:16: We hebben 50.000 mensen die zich bezighouden met eten maken en nog 17 miljoen opvreters.
@Verbandmeester | 17-03-23 | 09:37:
Ook weer overdreven. We hebben een paar duizend die voedsel voor ons produceren, maar ook die vlees voor de export produceren, wat veel mest geeft die terecht komt in onze natuur. Dat is het echte verhaal.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:09: We importeren ook veel vlees, en mest is voedsel voor plantjes BL. Nooit een volkstuintje gehad? De linkse gekte wil alleen plantjes kweken die geen mest nodig hebben omdat ze die mooier vinden.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:09: vlees exporteren is ook winst; winst in de banen die het oplevert en winst die is uit te drukken in eurootjes. Over een echt verhaal gesproken.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:09: nu de Duitsers nog die weigeren auto's te maken, want die worden geëxporteerd en de Duitsers blijven met de stikstof zitten. Laat Nederlanders maar hun eigen DAF fabriek neerzetten. Jouw enorm kortzichtige argument gaat door de ontstane inefficiëntie enorm veel meer stikstof opleveren.
Het mooie is dat we de komende tijd gaan zien wat BBB aan de problemen gaat doen, dat wil zeggen op de terreinen waar de provincie over gaat. Het meest lastige is de stikstof. Maar er liggen natuurlijk veel meer zaken die complex zijn maar om een oplossing vragen. Kiest BBB dan steevast voor de boeren of komen de burgers ook aan bod? Het kan al in zoiets simpels gaan als de vraag waar nieuwe fietspaden mogen komen. Niet door boerenland, heeft BBB reeds gezegd. Waar dan wel, en wie moet daar dan terrein voor beschikbaar stellen? Wat gaat er gebeuren met het waterpeil? De boeren willen dat laag houden en dat leidt tot droogte en inklinking. Dat laatste is onwenselijk. Enzovoort.
De stemming is eentje van ontevredenheid. De grote vraag is of die veroorzaakt wordt door slecht beleid of door externe omstandigheden zoals de wereld energie prijs bijvoorbeeld, of oorlogen of schaarste op de internationale markten. Het lijkt erop dat stemmers de schuld van alles bij Den Haag willen leggen, iets dat past in de trend waarbij men liefst politici aanwijst als schuldige zakkenvullers. Of BBB het antwoord is moet dan blijken.
Geheel voorspelbaar zal de reactie van BBB stemmers bij uitblijvende successen gericht worden op Den Haag en de elite, omdat wederom de acceptatie laag is voor nuchtere reflectie op eigen gedrag en feitelijke oorzaken. Nu al wordt gejankt over "demoniseren". Dat janktoontje hoort bij opeens opkomende protestpartijen. Maar ik zeg, laat het maar zien dan.
Dude, is dit met chatGPT geschreven?
Het mooie is dat mocht de BBB al deze genoemde rampen gaan veroorzaken dan kan je over 4 jaar gewoon weer op de VVD stemmen
Het waren wel veel BBB stemmers hé. Dit en de grootste opkomst sinds 30 jaar geeft toch wel aan dat een hele grote groep het beu is, een grote groep die al een tijdje genegeerd werd.
@dathoujetoch | 17-03-23 | 09:00:
Objection, your honour!
BL, wie hebben er nou aan het roer gestaan, de afgelopen dertig jaar? BBB, hun kiezers, of de politieke mainstream in Den Haag?
Je kunt wel beginnen over "externe omstandigheden", maar het is overduidelijk dat Rutte en de zijnen zeer veel problemen zelf hebben veroorzaakt, dan wel niet opgelost hebben, maar voor zich uitgeschoven.
Wat heeft Rutte afgelopen 12 jaar laten zien dan?
En dan eis je dat BBB het komende 2 jaar vanuit de provincie beter gaat doen?
En andersdenkenden stelselmatig voor "extreemrechts", "terrorist" etc uitmaken (oa Jesse Klaver over Caroline vd Plas) is wel degelijk demoniseren. Daarom is Fortuyn dood en niet Melkert; daarom duikt Wilders al 15 jaar onder en niet Pechtold of Kaag.
Hypocrisie blijft toch de beste competentie van de elite.
Daarom is iemand met een kaars voor Kaags deur wel nieuws, en iemand die met geweld het huis van van Haga binnen dringt niet.
De BBB is meer dan alleen de boeren. Als alleen de boeren hadden gestemd hadden ze maximaal 2 zetels gehaald. Nee, dit is veel groter, dit gaat om het behoud van het platteland met al haar facetten. Landschappen, verenigingen, openbaar vervoer etc. Ik woon in een dorp midden in de Randstad en ook hier waren BBB, maar ook JA21 erg populair.
@Clavo | 17-03-23 | 09:09: Ik heb gestemd voor BBB en ben geen boer. Van mijn vaders kant weet ik dat zijn grootmoeder een boerin was met veel land en vee. Toch nog ergens een stukje boer dna.
Daarom zeg ik, wat gaat BBB doen aan deze problemen? Verwacht niet dat ze zomaar verdwijnen. Dat is het probleem met partijen die van alles beloven aan mooie vergezichten, dat er ook nog een feitelijke werkelijkheid bestaat. Als die niet zomaar meewerkt omdat er nu eenmaal erg lastige dilemma s zijn, krijg je teleurstelling. En wat dan. Weer een nieuwe partij voor boze burgers?
Je kunt de BBB wegzetten als de zoveelste protest partij. Dat is de makkelijkste weg. Je kunt je echter ook afvragen waarom het protest tegen de gevestigde politiek elke keer steeds groter wordt. Zelfs een blinde kan zien dat er iets fundamenteel mis is met het bestuur en de democratie in Nederland.
@Kill_Blinton | 17-03-23 | 09:30:
"Je kunt je echter ook afvragen waarom het protest tegen de gevestigde politiek elke keer steeds groter wordt."
Exact. De vraag is dan ook of "de gevestigde politiek" de oorzaak is van ellende. Ik denk maar deels. De grootste problemen zijn complexe dilemma's over de verdeling van welvaart en de verdeling van de pijn van de teruggang in welvaart, grondstoffen, de hogere marktprijzen in de wereld, energieproblemen en transitie naar duurzaam.
BBB claimt simpele oplossingen en dat uitblijven van een optimaal geluk voor alle burgers de schuld is van de huidige politiek. Dat is kinderlijk. Maar het volk is kinderlijk. Kijkt niet dieper dan de oppervlakte. Dus daarom is het goed dat BBB nu aan zet komt. Laat het maar zien.
Lekkere realistische dubbele standaard ook.
Van een partij die krap 2 jaar bestaat verwachten dat ze alle problemen in één klap oplossen waar VVD, D66,CDA en/of PvdA al meer dan 50 jaar aan het broeden zijn.
Er zijn heleboel externe factoren waar we geen invloed op hebben, goed beleid is je land, organisatie of huishouden dermate robuust opzetten dat 1 of 2 externe factoren die weg of uitvallen niet direct tot een crisis leidt.
Het is de combinatie van slecht beleid(in dit geval: wensdenken & de aanname dat iedereen in de wereld in hetzelfde morele kader opereert) én externe factoren die al deze crises veroorzaakt, en omdat je op die factoren doorgaans weinig invloed hebt(iig voor een klein land als Nederland), kun je die impact van die externe factoren maar beter zo goed mogelijk mitigeren.
Dus niet al je energie van 1 supplier met twijfelachtige normen en waarden.
Niet al je productie verplaatsen naar producent met twijfelachtige normen en waarden.
Niet je hele financiële systeem ophangen aan een centrale bank waar het volk, noch de landelijke, noch de Europese niks over te zeggen heeft.
Niet je migratiebeleid afhankelijk maken van dezelfde organisatie die tevens beslist of je wel of niet huizen mag bouwen voor de migranten die ze zelf aan leveren.
Niet kiezen voor méér mensen en meer natuur, terwijl je ook CO2&stikstof-uitstoot probeert te minderen, maar absoluut geen kerncentrales wil.
De ontevredenheid komt door kabinet dat 'want to have cake and eat it too'
dat janktoontje kan dan best wel eens terrecht zijn met een denigrerende troela als Kaag die er als de kippen zal bij zijn om dit eclatante succes van BBB zo veel mogelijk te downplayen en vooral het kartel gaan gebruiken als manier om elke verandering van het gevoerde beleid tegen te gaan, al dan niet met behulp van haar tassendragers de Groot en anderen.
Op het pro-Palestijnse platform van de Joop heb ik al tien keer het woord “nazi” gelezen bij het topic over de verkiezingen i.c.m. BBB. De extreemlinkse commenters daar hadden liever dat D66 en GroenLinks hun plannen m.b.t. het reduceren van de boerenstand hadden kunnen doorzetten. Met BBB aan het roer blijft er namelijk geen echte natuur over. Maar wel nog even vijfduizend windmolens op het platteland neerzetten, geen probleem…
Schandalig, het feit dat er nazi's op je stemmen maakt je geen nazi, Caroline is dan ook geen racist of fascist denk ik. Of haar partijgenoten allemaal fris zijn? Ik weet het niet. Ik ga er vanuit frisser dan de FVD. Echter... Gisteren, die brief...
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:00: Het aantal nazis in Nederland wordt nogal overschat. Je hebt de boys van Constant Kusters en een paar eenzame wolven. En dat is het wel.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:00: Ach, wind u maar niet op, het gaat slechts om Joop.nl, en dat is een notoir platform voor extreem-linkse agitatoren, dus niet serieus te nemen.
Ik kom er dagelijks, gewoon om de troepenbewegingen van de vijand even gade te slaan.
@Egerius | 17-03-23 | 09:05:
Helaas zijn er weldegelijk mensen in Nederland met fascistische en of nazistische sympathieën en die vinden zichzelf helemaal geen fascisten of nazi's. Ze zien zichzelf als de helden die het boreale ras gaan redden van de naderende omvolking door etnische en religieuze minderheden onder leiding van de "elite", marxisten en vooral "globalisten.
@KeesBruin | 17-03-23 | 09:10: Ronduit wanhopige bewegingen, overigens.
Ach de Joop. Waarbij ene Ticu al 80 artikelen heeft gepubliceerd met een anti-Joodse retoriek. Waar hij opeens de pik heeft op Rosanne Hertzberger, en natuurlijk helemaaaaal niet omdat ze Joods is. Het is daar een terreurbewind en als de Joopse Joris je in de kerker gooit is dat voor eeuwig, terwijl er staat "je doet even niet meer mee". Weet je wie er ook even niet meer mee deden, 75 jaar geleden? Ik bedoel maar.
@Egerius | 17-03-23 | 09:05: die komen er openlijk vooruit. Wat ndrang bedoelt is dat GL/D66' ers ook tot in het diepste van hun vezels werkelijke fascisten zijn, maar net doen alsof ze fatsoenlijke mensen zijn.
Ik ben het komende jaar zeer benieuwd naar alle verhalen over kikkers die uit de kruiwagen springen.
Goeie nick, klopt altijd. Achteraf kun je een koe in de kont kijken pik
Links Nederland heeft eindelijk was ze altijd hoopten.... een partij, stevig met de poten in de klei, breed gedragen door het volk met een leider die voelt wat er leeft in de samenleving en nieuw leiderschap.... helaas voor Klavertje of voor de arrogante Kaag het zijn niet zij maar Caroline een heerlijk mens, warm en niet bang uitgevallen die goed voorbereid is en nu gaat toeslaan. Eindelijk is er weer hoop. Thanks Caroline!
Caroline is een keiharde professional. Laat dat mollige glimlachende imago je niet afleiden van het feit dat zij dingen kan.
En waarom is politiek een soort van "Idols" reality show geworden? Ik wil geen toffe meid of kerel ik wil mensen die de mouwen op stropen.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:57:
Dit. Precies dit. We stemmen niet op popsterren maar op capabele bestuurders, mensen die verstand hebben van de materie, uitblinkers in hun gebied.
*gillend wakker wordt*
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:57: Wat stond met stip bovenaan bij de redenen voor de protest stem? De onbekwaamheid van de ministers.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:57: Dat laatste wil ik ook, maar afgezien van de SP en nog wat professionals in de TK (met name Omtzigt), zitten de meeste politici in de TK een cv-tje op te bouwen voor een cushy job, zodat ze na een paar jaar backbenchen in de TK geld kunnen binnenharken bij een of andere overbodige organisatie.
@bijna_raak | 17-03-23 | 09:03:
Juist ! Maar dát is weinig in het nieuws!
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:57: Als VVD66 iets bewezen heeft, is dat ze geen capabele mensen hebben die de handen uit de mouwen steken? Waarom zou je daar dan op stemmen?
MinFin die geen econoom is, maar diplomaat.
MinBuza die geen diplomaat is, maar econoom.
MinEnergie die geen techneut, meteoloog of chemicus is.
MinWonen die geen stedenbouwkundige, architect of landschapsarchitect is maar leraar.
Vanhuffelen met de ballen verstand van IT en diplomatie, maar wel verantwoordelijk is voor Koninkrijksrelaties en Digitalisering.
Schouten zonder economische, achtergrond, wel verantwoordelijk voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen.
etc. etc.
Als ik dan moet kiezen tussen dezelfde club nog 4 jaar op dezelfde wijze laat aanklooien of een nieuwe partij waarvan ik niet weet of ze het beter doen, dan zet ik mijn geld liever op die nieuwe club: "If you do what you always did, you'll get what you always got."
Geinig, dat wordt dus samenwerking tussen Unilever en Bayer. Nou die bijten elkaar niet.
Voor de naïevelingen die overigens denken dat Caroline een boerin met politieke aspiraties is. Niet dus. Journalist / lobbyist voor de vleessector.
nl.wikipedia.org/wiki/Caroline_van_de...
Caroline heeft toch nooit gezegd dat ze een boerin is?
En de politiek zit vol lobbyisten voor overbodig management, zoals D66, CDA en VVD; en lobbyisten voor subsidiegraaiers, zoals D66, PvdA en GL. Een lobbyist voor een sector die zowel voedsel als belastinggeld oplevert is een mooie afwisseling.
Dat boeit de mensen niet. Ze oogt volks, praat eenvoudige taal, sluit aan bij de gevoelens van onvrede, tikt licht de onderbuik aan over asielzoekers zoals je op verjaardagen hoort na een paar borrels. We discrimineren niet hoor, maar... Dus eigenlijk vertolkt ze precies het juiste sentiment. Dat ze in de politiek is gelanceerd door een bureau dat voor de agro lobby werkt interesseert de mensen niet. Caroline weet het romantische boer zoekt vrouw sentiment te gebruiken voor haar politieke doeleinden.
@Dandruff | 17-03-23 | 08:57:
Niet zoals dit: "ReMarkAble is een communicatiebureau dat garant staat voor opmerkelijke communicatie. Dat is al ruim 23 jaar een gegeven, getuige de trouwe klantenkring die we dagelijks met passie bedienen. Ons betrokkenheid met het wel en wee in de agrarische sector is groot. Zonder boeren, tuinders, vissers en jagers geen voedsel!
Insiders zal het daarom niet verbazen dat ReMarkAble samen met Caroline van der Plas het initiatief heeft genomen een BoerBurgerBeweging te starten met als doel een eerlijk verhaal over voedselproductie ‘in the picture’ te zetten."
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:04:
Blabla, borrels.
Maar zeg eens eerlijk.
Hoeveel mensen kunnen er volgens jou maximaal in NL wonen?
Qua ruimte, qua beschikbare woningen en benodigde infrastructuur. Maar ook qua natuur, en afhankelijkheid van buitenlands voedsel en energiebronnen?
Even geen stalinistische slogans svp, maar een concreet getal; en vooral aanwijzingen hoe we dat onder controle kunnen houden. Met name als de import forse geboortecijfers blijkt te hebben.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 09:08: hi Bert Wagendorp, je hebt al je stookplekje in de VK. Mensen zijn hier te dom om dit als duiding te vreten. Insiders zullen bij de winst van D666 destijds vast ook niet verbaasd zijn geweest. Over de geniale zet om een diplomate als frisse wind aan het volk op te dienen, met succes. Door de doekoe van die 'jonge techmiljardair' wellicht? Dushoezitdatdan? www.trouw.nl/politiek/nederlands-tech...
@Kladderadatsch | 17-03-23 | 09:19:
Ja maar dat is *anders*.
Caroline wil voedselproductie, rechtstaat en saamhorigheid in NL behouden; Kaag wil voedselproductie, rechtstaat en saamhorigheid afschaffen.
Voor dat laatste doel is lobbyisme natuurlijk wel toegestaan. Kijk alleen maar naar de circa 30.000 lobbyisten in Brussel waar de echte macht zit. Daar horen we de "BBB = voedsel lobby" nooit over.
@Dandruff | 17-03-23 | 09:27:
Nee Dandruff, ouwe stokert. Kaag wil helemaal niet de voedselproductie afschaffen. Het is zo lastig discussieren met je, telkens weer die belachelijke overdrijvingen en frames. Volgens jou is buiten je bubbel iedereen een kwaadaardige sadist met een geestelijke stoornis. Wat de rechtsstaat betreft: We gaan zien hoe BBB de rechtsstaat gaat omzeilen qua stikstof. Was er niet een Vollenbroek die dan meteen de rechter inschakelt? Ben benieuwd waar dit gaat botsen. En nee Kaag wil iets minder exportvlees, wegens de hoge uitstoot van ammoniak.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:48:
Zelfs een gedeeltelijke afschaffing van de landbouw leidt internationaal tot hogere voedselprijzen en voedseltekorten.
En je moet naar de realiteit kijken. Door boeren te onteigenen op basis van voortdurend veranderende wetgeving en discutabele modellen werkt Kaag wel degelijk naar totale afschaffing van voedselproductie in NL. Niemand wil keihard werken en miljoenen lenen met als enige zekerheid dat ze vroeg of laat *ineens* kunnen worden onteigend.
A propos, kennelijk had je mijn vraag gemist.
Zoals je weet zijn mensen vele malen vervuilender dan dieren. Dus hoeveel mensen kan NL aan denk je?
Wat is volgens jou het maximum?
@Dandruff | 17-03-23 | 10:24:
We produceren jaarlijks miljoenen slachtvee. Varkens 2022: 17 miljoen. Pluimvee: 500 miljoen. En dan piepen over een paar duizend asielzoekers? Bovendien, als je zeurt over te veel mensen, begin maar bij jezelf. Waarom moet een ander altijd wijken voor jouw welvaart Dandruff.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:41:
Je durft de simpele vraag niet te beantwoorden zie ik.
Je afleidingsmanoeuvres nemen echter niet weg dat er in 20 jaar 3 miljoen Nederlanders bij zijn gekomen. En terwijl IND, COA, linkse oppositie en het kabinet streven naar een nòg snellere bevolkingsgroei liggen de geboortecijfers van de meeste nieuwkomers fors hoger.
En natuurlijk zullen criminaliteit, sharia en jihad de overbevolking wel ietsje beperken. Maar een enkele blik op Afrika en de islamitische wereld laat zien dat dat te weinig is om de bevolkingsgroei ècht in de hand te houden.
Dus een derde maal vandaag; wat is volgens jou het maximum?
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:04: Wat is er mis met de taal van het volk gebruiken om je beleid uit te leggen? Is het bij communicatie niet de taak van de zender om zijn boodschap aan te passen op de ontvanger/doelgroep(of het ik iets gemist in de communicatie colleges)?
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 10:41: dat pluimvee valt niet massaal jonge vrouwen lastig.
Dus ook in de provincie van Van der Wal?
Die woont toch in de dertiende provincië? Da's die provincie waar niemand nog weet hoe die heet, waar ze wonen, wie hun buurman is, wat er onder de stenen ligt en iedereen onbereikbaar is omdat ze de hele dag hun telefoon aan het wissen zijn.
Daar gaat de natuur
*Vriendelijk uitzwaaien doet*
Asfalt en beton is toch ook mooi?
gelul
begin eens met mens reductie
Nederland draagt minder dan een halve procent bij aan "de vervuiling" wereldwijd. Dat betekent automatisch dat wanneer Nederland NU under de golven verdwijnt, "de natuur" geen enkel verschil gaat merken. Wat er gebeurt met "de natuur" gaat bepaald worden in Azië en Zuid-Amerika. Door arme mensen. Die het "redden van de natuur" gene ene fok interesseert. En tot die tijd zijn er in Nederland gewoon een paar gewetenloze opportunisten die de naiviteit van een paar nuttige idioten gebruiken om met "de natuur" als alibi heel veel geld en macht te verkrijgen. Het is gewoon politiek en niks anders.
@2CVOcean | 17-03-23 | 09:02: Goed idee. Koop een touw en geef het goede voorbeeld.
@Ikbentochnietgek | 17-03-23 | 09:18: de wereld heeft mij nog te hard nodig, kom op drink je havermelk op en naar school.
@Gladiator Fap | 17-03-23 | 09:03:
Aha, het argument dat wij klein en onbetekenend zijn. Het gekke is, dat wordt altijd als arghument uit de kast gehaald waarbij een verantwoordelijkheid wordt gevraagd, nooit als het gaat om voetbal, onze Hollandse klompen of onze successen op gebied van waterbouw, dijken en industrie. Dan opeens zijn we groot, maar als we ons ergens voor kunnen drukken zijn we heel klein. Het typische FvD geleuter.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:51: Typisch 66-geleuter, maar goed gezien.
De enige partij die dit kabinet eventueel zal laten vallen, is het CDA. Hun mandaat is echt weg. Doorregeren zal alleen maar meer schade berokkenen. Opstappen, mea culpa en opnieuw opbouwen. In de komende verkiezingstrijd dan aangeven dat het CDA inderdaad te ver van het pad afgeweken was maar wel aangeven dat je een zekerder alternatief bent voor de boeren.
Uit de hemel klonk "en nu rap 16 miljoen weesgegroetjes eer gij verder monkelt". Amen
Precies. Als het CDA nog enige damage control wil, dan moeten ze proactief handelen. En diep door het stof gaan.
Liever Caroline dan die rare kwasten van de FVD en trouwens ook die amateurs van de PVV. Ik hoop echt dat ze het spel van verantwoordelijkheid nemen net zo goed speelt als haar campagne. Lijkt me lastige klus, ze moet op het scherpste van met mes balanceren en er het meest uithalen.
Ik denk wel dat het goed komt. Maar ach, mij moet je niet al te serieus nemen ik gaf de PVV destijds ook een kans.
PVV heeft een nieuw leider nodig, dat is duidelijk. Maar ja, PVV = Wilders. PVV is niet open en daarom is het onmogelijk om het richting te geven. PVV had allang mee kunnen regeren in een alternatieve realiteit. FvD ook.
Verhagen en Rutte hebben Wilders 13 (!) jaar geleden bunkerhard genaaid en spinnen dat tot op de dag van vandaag alsof Wilders is weggelopen. Van beide daders weten we inmiddels dat ze niet in hun eerste leugen gestikt zijn maar toch voor de bühne de PVV heeft weten te isoleren. Ik denk echter dat PVV zeer invloedrijk is geweest in met name VVD een klein beetje te temperen in hun voorliefde voor ongebreidelde import.
@Adriel | 17-03-23 | 08:50: Niet de PVV heeft een niew leider nodig, maar Nederland.
@dathoujetoch | 17-03-23 | 08:53: u
@Adriel | 17-03-23 | 08:50:
Nah, don't let them fool jah, oh no... of even try to screw you.
Wilders is gekwiekst, Bosma kan ook wel wat de rest is waardeloos, zonde van spreektijd en geld. FVD heeft werkelijk niemand die wat kan.
Dus nee, ook niet als alles anders was gegaan. Nu maar hopen dat BBB niet in de LPF val trapt.
Precies! Pure winst dat PVV en FvD zwaar verloren. En nu is het goed dat een grote protestpartij in de praktijk moet laten zien waartoe al die mooie woorden en beloften gaan leiden in de complexe werkelijkheid. Het is een goede periode voor de democratie en de politiek, het biedt een kans op meer realiteitsbesef.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:53: Dat is wat ik hoop: dat er wat realiteitszin bij Rutte & co doordrinkt dat wat ze willen an sich al lastig is, maar al helemaal als ze het tegelijkertijd willen.
Deugmenschen zullen wel trots zijn dat een vrouw zoveel stemmen heeft binnen gehaald.
Wel raar gezien de toenemende vrouwenhaat in de maatschappij die Kaag waarneemt.
@Kladderadatsch | 17-03-23 | 08:46:
Een verschil tussen Kaaghaat en vrouwenhaat, er is.
Kuiken, Kaag, Marijnissen, Bikker, Oewehand, Klaver.
Allemaal gleufdieren die hun partijtjes leiden met wisselend succes. Maar net vrouwenhaat heeft het in ieder geval niets te maken. Nou ja, alleen bij SGP en Denk misschien een klein beetje.
@_pacman_ | 17-03-23 | 08:59:
Klaver heeft "Hij/Hem" in zijn Twitterbio.
Ter verduidelijking.
@Eduardo- | 17-03-23 | 09:14: No shit Sherlock.
@Eduardo- | 17-03-23 | 09:14: Oh, ik ging er vanuit dat dat vanzelf sprekend was.
En in de meeste provincies heeft BBB meer dan het dubbele aantal zetels behaald t.o.v. de tweede grootste partij. Duidelijk dus.
Voor zover ik weet, is het nog nooit gebeurd, dat één partij de grootste werd in alle Nederlandse provincies bij de PS-verkiezingen.
Dat is een mijlpaal, maar zal het iets veranderen aan het beleid van de gevestigde orde in de politiek?
Ik vrees van niet, de Verelendung zal nog verder moeten groeien. Pas als de mensen zien wat de stikstofplannen en de ongebreidelde bouw van windmolens en azc's teweeg brengen, zullen er nóg meer mensen op BBB gaan stemmen.
Het signaal was duidelijk, maar Rutte en zijn handlangers op links en rechts zullen het niet oppikken.
Ze hebben nog 2 jaar. Als de aankomende tijd het huidige kabinet BBB alsnog gaat negeren, gaan ze een megaslag slaan bij de 2dekamer verkiezingen.
@Old_School_Dutchmen | 17-03-23 | 08:51: Dat verwacht ik ook. Als ze BBB nu gaan negeren, krijgen ze de rekening bij de Tweede Kamerverkiezingen gepresenteerd.
Maar ze zullen hoe dan ook proberen BBB onderuit te halen.
Voor zover ik weet is de BBB tegen bepaalde wetswijzigingen (2035 naar 2030 halen) en iets met gedwongen uitkoop van boeren. Dus niks tegen de wet. Alleen maar tegen beslissingen die door de tweede kamer zijn gegaan.
Klopt. In de huidige wet staat 2035, die liegende badmuts van D666 riep steeds dat er 2030 in de wet staat maar is is gewoon een keiharde leugen. Dat staat in een wetsvoorstel dat nog behandelt moet worden en waar de liegende badmuts er maar gemakshalve van uit ging dat die wet wel aangenomen zou worden. NOT.
De Tweede Kamer maakt wetten, dus als ze iets willen dat wettelijk niet mogelijk is, dan is het een kwestie van de wet aanpassen.
Liever de BBB dan het FvD, dus so far so good. I’m denk wel dat die stikstofkwestie verder zal escaleren. Want de BBB kan al de plannen wel terug willen draaien maar komt onherroepelijk in conflict met de EU. En gezien de grote export van de Nederlandse agrarische sector en de financiële belangen die de sector binnen de EU heeft, moet ik nog zien wat ze in Brussel voor elkaar krijgen. Ik denk vrij weinig eerlijk gezegd.
Dat soort problemen krijg, als je je vanuit Brussel i.p.v. vanuit Den Haag laat regeren.
We zouden natuurlijk ook eens die rare export/import gekte tegen het licht kunnen houden. Waarom eten wij hier sperziebonen uit fucking Kenia en exporteren tomaten uit kassen naar Roemenië? Ik hoor dat argument ook bij de vleesdiscussie, "ja maar wij exporteren de helft" zal best, dat is premiumvlees, ome Appie haalt ondertussen de knalkoeien en plofkippen uit Oekieland omdat dat lekker goedkoop is. Pak dat eens aan, de grootste boerenhaters in NL zijn de supermarkten en grootinkopers, die verkopen de boer voor de laagste prijs met, bytheweeytjes, enorm veel uitstoot en verpakkingsplasticrommel tot gevolg.
Je kan het in ieder geval proberen. Keer op keer zonder protest tekenen bij het kruisje zoals momenteel gebeurt, zelfs al het tegen de belangen van Nederland ingaat, is nu ook niet bepaald ideaal.
Onbegrijpelijk hoe weinig mensen het nieuws lezen. Om te beginnen is er geen enkel land dat stikstofcijfers rapporteert in Brussel, behalve Nederland. Geen idee wat we in Brussel voor elkaar moeten krijgen, maar misschien is het een idee om ook maar te stoppen met die rapportage. We zouden onze eigen wetten met de ridicule stikstofnormen kunnen aanpassen. Verder kan Nederland voor een opt out gaan (doen andere landen ook), gewoon doen waar ze zin in heeft (mag ik u verwijzen naar de begrotingsdiscipline van Frankrijk), of weigeren haar miljarden af te dragen, was het niet 'wie betaalt bepaalt'?
@elfenstein | 17-03-23 | 08:44: Zeg, u bent toch niet tegen het evangelie van de marktwerking (vrede is met hem) mag ik hopen?
Als we met stemmen ècht een verschil konden maken, lieten ze het ons niet doen.
BBB is Bigi Bana Boy?!
Maar eensch Bigi, we moeten maar zien of er IETS gaat veranderen. Maar BBB trapt wel even lekker tegen de kast en iedereen weer wakker.
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:47:
Ik ben niet zozeer ergens tegen maar wel voor een herwaardering van de lokale boer, zie voor een mooi idee hoe dat zou kunnen de fenomenale Amazonserie "Clarkson's Farm"
Ja daarom liggen in Dld de stikstof normen veel hoger ze hebben daar een heel andere EU, met je onherroepelijk, je liegt bijna net zo hard als van der Wal.
zolang nederland nog netto betaler is binnen de EU kan er best met de vuist op tafel worden geslagen en ook eens stevig 'nee' worden gezegd. Dat slappe vaatdoek Rutte dat niet doet betekent niet dat het in de toekomst niet gaat gebeuren.
Bertje Wagendorp heeft in de VK een haarscherpe analyse: het komt door een evil reclamebureau in Deventer. Jaar lieve mensen denk daar maar eens over na. We zijn misbruikt door provinciale paarse broeken. Verrek, nu breekt m'n klomp....
En de haarscherpe reclamebureaus en public affairs consultants die Sigrid Kaag op de tafel hebben getild bij de publieke omroepen konden geen tegenwicht bieden.
Ach ja, Wagendorp, de druiven zijn zuur voor zo'n onbenul en zijn soortgenoten. Hun enige troost is, dat ze straks via een enorme coalitie van links tot rechts BBB buiten spel zullen gaan zetten.
De agrarische sector heeft nu weer politieke macht, ik weet niet of dat zo slecht is. Nu kan er weer gepraat worden in de politiek ipv met trekkers naar Den Haag crossen.
Tsja, als het in de VK staat dan moet het wel waar zijn.
@Glasgow Argus | 17-03-23 | 08:40: met die miljoenen donatie van die geprezen ict ondernemer met het hart op de goede plaats volgens de VK destijds bij de TK verkiezingen. Nee dat deugde veel beter. Plaat voor de kop die gast
Het ligt aan de communicatie, een variant op we moeten het beter uitleggen, maw de kiezer is achterlijk en de grachtengordel heeft de waarheid in pacht..
Liever door provinciaalse paarse broeken dan door globalistische pakken:
Die eerste zullen met mij mee lijden en de vruchten van hun eigen kudtbeleid voelen als de boel de soep in loopt, die laatsten trekken zich terug naar het fort in de bergen en laten ons met de shit zitten.
Ik hoop dat dat genoeg motivatie is voor die eerste club om er niet een wasteland van te maken hier.
even de zeteltjes geteld in de nieuwe 1e kamer maar ik zou niet weten hoe BBB het stikstofbeleid kan veranderen tenzij VVD bereid is om te draaien in hun standpunt. Anders is het een hopeloze zaak.
Dat draaien van de vvd is in de meeste gevallen geen probleem. Ben benieuwd.
@VP732 | 17-03-23 | 08:33:
vvd kan niet draaien zonder de coalitie te laten klappen. Gaat niet gebeuren op dit punt.
@VP732 | 17-03-23 | 08:33:
Zou het cda niet wakker geworden zijn dan?
@VP732 | 17-03-23 | 08:33: Ik niet hoor. Rutte gaat gewoon met GL en PVDA in zee.
FvD is ook jarenlang simpelweg genegeerd door Rutte toen ze nog 12 zetels in de 1e kamer hadden.
De VVD is het grootste obstakel niet maar de EU wel. Dat gaat nooit lukken. Vergeet het maar.
Er is icm met het CDA iets mogelijk zonder vvd66pvdgl kongsi maar dan moet dus de rest wel meedoen.
@* Il Principe * | 17-03-23 | 08:38: de shit moet nog veel harder de ventilator in voordat Rutte iets ruikt. Als zijne democratische hoogheid Omtzigt zich bekeert tot de BBB is het game on. Mark my words.
@Als_je_me_nou | 17-03-23 | 08:39: En dat terwijl het reptielenprobleem om aanpak schreeuwde!
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:40: Kijk, de EU als 'obstakel' karakteriseren! U heeft het door.
@KeesBruin | 17-03-23 | 08:44: Ik mag hopen dat je geen voorstander van een Nexit bent?
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:45: Hahahaha! Ik ben faliekant tegen de EU en de Euro, altijd geweest, al vóór ze bestonden. Maar, maak je niet ongerust, een NEXIT gaat er NOOIT komen. Geen een land, waar de landelijke politici het zo in hun broek doen voor de EU als Nederland, dus die NEXIT gaat er sowieso nooit komen.
Als het EU schip al gezonken is, zit Nederland er nóg als laatste op.
Op de twitters is de tegenaanval al lang begonnen.
De meeste mensen hebben niet op BBB gestemd!
De pro-klimaat partijen hebben de meerderheid!
BBB is alleen de grootste vanwege het verschipperde politieke landschap!
Als BBB tegen de rechterlijke beslissingen ingaat bestaat de rechtsstaat niet meer!
Aan de ene kant is dat gespartel dolkomisch, maar aan de andere kant ook wel weer veelzeggend. Men zoekt naar excuses om gewoon op dezelfde voet door te kunnen gaan, ondanks het verkiezingsresultaat.
En dat voor een door de overheid zelf gecreëerd en door de MSM opgeklopt 'probleem'. Stikstof tot nadenken...
Ik hoop dat Lientje de beveiliging goed op orde heeft. Er zou nog eens zo'n linkse huilebalk op het idee kunnen komen dat 15 jaar zitten het wel waard is om Nederland te behoeden van de nazi's, terrorboeren en alle andere fijns dat we op de twatters kunnen lezen bij die oekraiensevlagjesmalloten.
Precies dit! Nog nooit zoveel theorieën gelezen op Twitter en in kranten over de uitslagen. Gespartel is het en iedereen zoekt maar naar redenen om gewoon dit signaal te mogen negeren. Dat werkt natuurlijk niet zo.
@elfenstein | 17-03-23 | 08:35: Sterker nog, er zitten politici in de Tweede Kamer die het wel spannend vinden om daar over te debatteren. Zonder enige ophef in de MSM daarover.
Hoezo is het benoemen van feiten gespartel? Elke verkiezingsronde weer verwarren mensen 'meerderheid' en de 'grootste partij'. Zolang je niet 1 zetel meer dan de helft van het totaal hebt, ben je nog steeds een minderheid in een democratie. Als 30% van de stemmers op X stemmen, dan heeft meer dan het dubbele aantal niet op X gestemd. Wat is winnen of verliezen eigenlijk tijdens zulke verkiezingen?
Dat is precies wat ik denk. Wil de BBB rechterlijke uitspraken naast zich neer gaan leggen? Mag toch hopen van niet! En daarmee kun je nu al voorspellen dat de partij keihard tegen de realiteit zal gaan aanlopen.
Het zijn geen eens "excuses om gewoon op dezelfde voet door te kunnen gaan", het is pure arrogantie.
Kaag - de vleesgeworden arrogantie - zei het al: wij blijven bij onze progressieve agenda. Dus: fuck BBB, fuck de Nederlandse burger, wij weten wat het beste is voor jullie. Meer EU, meer asielzoekers, meer windmolens, meer wolven, minder boeren en vissers. En verder allemaal je bek houden.
@spanarchist | 17-03-23 | 08:40:
Hun enige fout was dat ze het al te opzichtig in de media hadden gebracht, denkend dat ze er wel mee weg konden komen omdat ze in hun eigen bubbel niet anders horen dan dat geweld gerechtvaardigd is. Dat is ook het enge aan die lui, zó fanatiek dat ze niet meer doorhebben dat hun ideëen mijlenver van de realiteit afstaan en dat geweld gebruiken dus NIET in de speeches van Nelson Mandela, de Dalai Lama en Martin Luther King stond. Ga er nou maar vanuit dat voor deze ene bijeenkomst die té opzichtig was er tenminste tien wél door zijn gegaan in de diverse kraaklinkse bierkellers.
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:44: BBB zal volgens u "keihard tegen de realiteit gaan aanlopen". Dat gaat ook met dit kabinet gebeuren op het moment dat de stikstofplannen concreet ingevuld gaan worden en er boeren onteigend gaan worden.
Het gaat ook gebeuren op het moment dat het wolvengebeuren volledig uit de hand gaat lopen, en er een burgeroorlog tussen de plattelandsbevolking en de overheid plus natuurbeheerders gaat uitbreken.
Je hoeft maar iets verder te kijken dan je neus lang is om dat te zien aankomen.
@Quantum Suicide | 17-03-23 | 08:43: Dit soort argumenten hoor je alleen als de FvD of de BBB wint. Toen D66 bij de laatste verkiezingen verkiezingswinst boekte had niemand het daar over.
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:44: het zittende kabinet legt ook aan de lopende band onwelgevallige rechterlijke uitspraken naast zich neer. Zo voldoet het niet of niet op tijd aan WOO verzoeken en betaalt (van ons belastinggeld) liever dwangsommen dan zich gewoon aan de wet te houden. Vorige week stond er nog een staatssecretaris uitvoerig uit te leggen dat de belastingdienst zich nog jaren niet aan de wet ging houden want moeilijk en zo....
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:44: Rechters hebben zich niet met politieke meningen te bemoeien. De Trias Politica zou heilig moeten zijn, maar is het helaas al lang niet meer.
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 08:44: Het idee is dat je de wetten moet veranderen. En wel zo, dat de tweede kamer kan goedkeuren of het juiste beleid wordt gevoerd, in plaats van de rechter. In het Nederlands recht gaan internationale boven nationale wetgeving. Kunnen we iets aan doen. Ons eigen recht veranderen, minder idiote internationale verdragen tekenen. Veel wetten zijn zo slecht geformuleerd dat ze niet uitvoerbaar zijn (Toeslagenschandaal, je weet?). Kunnen we ook wat aan doen, door een kamer te hebben met mensen die daar én verstand van hebben én durven te stemmen naar hun analyses in plaats van naar de belangen van hun politieke meesters. Als laatste: heeft de SGP geen wetsvoorstel ingediend om het procederen op basis van 'het algemeen belang' minder makkelijk te maken, om zo het 'regeren via de rechter' onmogelijk te maken door clubs als Urgenda, Vluchtelingenwerk, Vollenbroek, etc. etc. Enig idee hoeveel rechtszaken die clubs voeren, per jaar?
@KeesBruin | 17-03-23 | 08:51: Dat is zeker waar. Het is een akelig dilemma. Ik zou niet graag in de schoenen van diegene staan die verantwoordelijk is voor de stikstofkwestie.
Twitter is en blijft een openbaar riool waar trollen, narcisten en links gespuis hun mening de wereld in kan slingeren zonder consequenties. Musk moet die meuk opdoeken.
@spanarchist | 17-03-23 | 08:55: Dat hoor ik vaker maar ik geloof niet in activistische rechters en schaar dat idee in het domein van complotdenken. Als een uitspraak niet bevalt, wil dat nog niet zeggen dat een rechter daarmee dan maar meteen activist of links is. De millieubeweging heeft regelmatig succes bij de rechter omdat ze nu eenmaal de wet vrij vaak aan hun kant hebben. Daar zit ‘het probleem’, als je dat tenminste als zodanig ervaart.
Net als het gespartel na het UA referendum... Ja, maar de niet stemmer wilde eigen wel "voor" stemmen, en degene die tegen stemden waren alleen maar tegen een klein regeltje van het hele document.
Het is simpel, je weet gewoon niet wat je niet weet, maar de realiteit van de uitslag wordt terzijde geschoven en een eigen interpretatie gemaakt van de uitslag die wel in het straatje past.
@Otto Normal | 17-03-23 | 08:55: Ja ik weet hoe die millieubeweging opereert. Aan de andere kant zie ik ook niks in het beperken van de toegang tot het recht.
@Bigi Bana Boy | 17-03-23 | 09:00: Te gemakkelijk. De regering bepaalt een doelstelling, vervolgens blijkt dat die doelstelling niet gehaald kan worden en dan komt de milieubeweging die via de rechter afdwingt dat er bepaalde maatregelen moeten worden genomen om die doelstelling toch te halen. Te kort door de bocht om dat complotdenken te noemen.
@Ikdoemisschienmee | 17-03-23 | 09:02: klopt. Toen moesten we ook rekening houden met de mensen die niet gestemd hadden voor het handelsverdrag. Op dat moment ben ik echt gaan twijfelen of de democratie ze wel iets zegt als ze niet winnen. Gevaarlijk volk
@spanarchist | 17-03-23 | 09:10: Precies dit. De daadwerkelijke hoogte & meetmethoden van de stikstofnorm zijn door onze regering bepaald a.d.h.v. een Europees decreet dat er een norm moet komen.
Als de rechter bepaald dat het beleid niet aan de norm voldoet, kan kan via de 2e Kamer die norm gewoon aangepast worden, maar dan moet je dat wel willen. Daar is niks complotterigs aan.
Complotdenken zou zijn dat Rutte&Co deze limiet en rekenmethodes bewust zo hebben opgezet dat ze geen keus lijken hebben dan de boeren&visser eruit te trappen en dan de EU als schuldige aan te wijzen.
Een weilandslide.
Mooi.
Ik heb altijd geleerd dat het niet uitmaakt of je de grootste bent, maar dat je de beste bent. Size does not matter zeggen ze ook wel eens.
In het land der blinden is eenoog koning. Hij staat daar fier overeind.
"It's not the size, it's where you stick it."
Dat soort teksten wordt alleen gebezigd door mensen die niet zo'n mooie knoepert in de broek beheren maar meer een verschraalde bospeen met een minderwaardigheidscomplex. Size matters, speaking from experience.
Daarom vinden de dildo's van 11cm en minder ook gretig aftrek bij de vrouwelijke en heaumeausensuele medemensch.
Het meest lachwekkende vind ik nog die doorzichtige spin van de linkse wolk. Ga gewoon weg: die gezamenlijke campagne heeft geen knoop opgeleverd. PvdA levert de stem van de arbeider en kansarme allochtonen uit aan een groep elitaire wittewijndrinkende deugers met behoefte aan zingeving.
Je kan klimaatdoelstellingen en sociale problematiek wel op één hoop willen vegen, maar dat gaat gewoon niet. Een miljoen mensen in armoede kunnen de tyfus krijgen, maar alles moet wijken om Nederland above and beyond de reeds achterlijke Green Deal-doelstellingen te laten gaan. En uiteraard betaald door de hardwerkende burger, want belastingverhoging is wel zo gemakkelijk! Zo'n blik (semi-)ambtenaren opentrekken mag wat kosten, want vergaderen is niet gratis! En mensen rijden niet een twintig jaar oude auto omdat ze niets beters kunnen betalen, maar omdat het egoïstische klootzakken zijn! Compleet van de pot gerukt.
PvdA drijft op gewoontestemmers (die denken dat vadertje Drees nog leeft) De allochtonen zijn deze verkiezing thuisgebleven (zie opkomstpercentage Rotterdam)
Die mensen kunnen niet eens definiëren waar de A voor staat. Compleet losgeslagen van de realiteit en hun electoraat.
Spot on: "groep elitaire wittewijndrinkende deugers met behoefte aan zingeving." Ze hebben zieligerds nodig om te "beschermen". Dat vind ik pas discriminatie. De onderliggende gedachte is dat ze het zelf wel niet zullen kunnen. Immigranten zijn 110 octaan deugbrandstof voor ze. Wat zouden ze zonder moeten. Nee geen introspectie, het moet wel aan anderen liggen. "Wie zijn die mensen toch"
Is dit wel eens eerder voorgekomen dat 1 partij overal de grootste is?
Nee. Dit is in NL nog nooit vertoond. De PS verkiezingen waren altijd een min of meer verplicht nummertje, je stemt op de lokale vetnek die je kent uit de kroeg en dat was 'm wel weer. Altijd veel lokale partijen, dat zag je nu ook nauwelijks, alles ging om de grote kanonnen wat op zich ook al veelzeggend is.
In Nederland niet, wel in Duitschland.
Oeps, fout getegeld.
Nou in 2002....
@Guusje Nadorst | 17-03-23 | 08:31: Nee. En ook niet in het tijdvak waar u op duidt.
@elfenstein | 17-03-23 | 08:26: U bedoelt regionale i.p.v. lokale?
In Wit-Rusland en Noord-Korea.
Democratische Revolutie. Kiezer heeft gesproken.
Eat this den Haag
Kiezer heeft bijna niets te vertellen in de eu. En daar zit de echte macht.
Zijn de stikstofverbindingen die we in onze leefomgeving terecht laten komen nou schadelijk of niet? De 1 zegt van wel en de ander zegt van niet. Ik weet wel dat NL heel veel mest produceert en in de weilanden pompt. Het is redelijk verwarrend allemaal.
Met elkaar blazen we het milieu helemaal vol chemische verbindingen die allerlei nare gevolgen kunnen hebben voor gezondheid en natuur.
Hoe schadelijk een verbinding precies is wordt tegenwoordig door de politiek bepaald, na een keurig aangevraagd rapport bij de juiste deskundige vrinden.
Wetenschap - das war einmal.
@funda | 17-03-23 | 08:27: ik zet een goedkeurend vinkje bij je laatste twee zinnen. Je hebt een gratis kopje koffie gewonnen!
Elke boer kan je vertellen dat door o.a. teveel stikstof de grond verzuurd. Hij knikkert er dan bijvoorbeeld een zooitje kalk op om de boel weer wat in balans te krijgen.
We blazen de natuur inderdaad vol met chemische verbindingen. Maar waarom zijn alleen de boeren de dupe in dit hele verhaal en niet de Tata's, de chemiebedrijven en dergelijke grootvervuilers? Daar hoor je de politiek vrijwel niet over.
@Dr. Blechtrummel | 17-03-23 | 08:50:
Mooi he, zo'n boer is eigenlijk net een soort wetenschapper. Die weten precies wat hun grond nodig heeft om een goede oogst te halen, jaar in jaar uit. Doe het ze maar eens na, we zouden met z'n allen jammerlijk kapotgaan van de honger als die boeren dat niet over eeuwen tijd geperfectioneerd hadden. Het is niet voor niets gecultiveerde grond, onze boeren halen absolute topoogsten van het land omdat ze op precies het juiste moment kalk, mest, neutronenkorrels etc... op het land smythen.
@B*tchmeister | 17-03-23 | 09:09: De natuur bestaat uit chemische verbindingen.
@elfenstein | 17-03-23 | 09:11: Een boer weet dat als de beste, de pech is alleen dat dat maximaal willen 'uitzuigen' een keerzijde heeft. Kan ook anders, beetje dimmen, beetje meer rekening houden met de omgeving, iedereen blij.
Boering Bad
@Dr. Blechtrummel | 17-03-23 | 09:31:
Beetje lastig als je vanwege open grenzen en ongelimiteerde concurrentie met de hele wereld geen ene reedt meer voor je ton boerenkool krijgt. Interessant weetje: het meest winstgevende gewas voor boeren: Gras. Levert meer op als veevoer dan aardappels. Eigenlijk zouden alle boeren blij moeten zijn met een uitkoopregeling, eindelijk ophouden met jezelf kapot werken, beschimpt worden en er geen cent aan overhouden. Er is geen enkele andere bedrijfstak die onder die voorwaarden wil werken, alleen boeren doen dat omdat ze niet anders meer kunnen en omdat er miks te vreten meer is als ze er mee op zouden houden. Ziedaar de verklaring voor hun maximalisatiedrang, stukgemicromanagede bedrijfstak die het van kruimels moet hebben.
Het is allemaal redelijk ingewikkeld, inderdaad, veel te moeilijk voor mij. Ik zie wel dat de stikstofdepositie (zoals dat zo mooi heet) sinds 1990 met ruim 70% gedaald is. Als dan een politica loopt te verkondigen dat de natuur NU gered moet worden omdat de pimpelmeesjes door hun pootjes zakken dan kan ik alleen maar denken: hoe deed die pimpelmees dat dan, 30, 40 jaar geleden? Van dat soort retoriek gaat mijn onderbuik heel hard rommelen. Daarnaast is er natuurlijk het magische grensgebeuren - er is geen stikstof probleem zodra je de grens naar Duitsland oversteekt. Dat is best wel magisch, want de natuur houdt zich niet aan de grenzen die mensen trekken. Ook dat leidt tot het bekende gerommel. Het houdt daar niet op, de onderbuik blijft te keer gaan. Bij zaken als Stroe City (vooruitlopend op de onteigening van boeren aldaar), plannen die haastig van tafel werden gehaald, idiote normering (het verhaal van de hondendrol per hectare), het feit dat de Nederlandse boer met een veel lagere voetafdruk produceert als zijn concurrenten - wat betekent dat hier produceren beter is voor 'de planeet' als zaken elders laten produceren.
Er worden zoveel rare argumenten gegeven, zoveel redelijke argumenten niet genoemd, dat het niet zo raar is dat mensen zich massaal van deze regering afkeren. Je zou bijna denken dat het niet om de stikstof gaat, maar om het verwerven van bouwgrond.
Zolang de staatsmedia nog in handen zijn van de globalistische partijen veranderd er geen ene reet. Zelfs zogenaamde commerciële omroepjes zoals BNR tetteren de hele dag EU-propaganda, energietransitie en klimaat-nonsens en woke-bagger. Het hele ambtenaren apparaat idem dito. Daar begint de èchte omslag. Niet in de Eerste of Tweede Kamer.
Ik zou eens beginnen met een mediaoorlog, een paar activistische Belgen onteigenen. Noodzakelijk voor een gezonde mediaverdeling in ons land, de norm wordt nu ruim overschreden vanwege monocultuur bij de redacties, die allemaal van mediahuis zijn of hun stukjes overtikken daarvan. Het huidige medialandschap is doodziek in NL, een onderbelicht probleem.
BNR hangt ook steeds meer aan de EU-tiet, denk dat Carolientje ooit herinnerd gaat worden als het eerste logische revolutiemeisje maar de tegenwerking/macht van het media kartel-systeem is te groot. Gelukkig laten de sterke boeren zich nooit meer wegzetten, die 666-tijd is voorbij.
‘ zelfs’ commercieële omroepjes? J u i s t commercieële omroepjes! Bij BNR is ieder woord betaald. En dankzij de Brusselse en de Kaagse potjes worden er vele malen per etmaal Goed Nieuws Shows over ‘ vergroening’ en ‘ duurzaamheid’ door de ether gedramd.
@bisbisbis | 17-03-23 | 08:47: Precies, BNR staat hier de hele dag aan, niet omdat het zo'n geweldige zender is maar juist om constateren dat ze een ouderwetse manier van propaganda voeren die opgelegd is van hogerhand. (Brussel)
@bisbisbis | 17-03-23 | 08:47: En vlak Nupuntnul niet uit, dat is het moderne equivalent van de Pravda. Een smeriger website-je is moeilijk te vinden.
@Conan de Rabarber | 17-03-23 | 09:04:
Die lees ik echt alleen maar om te weten wat de vijand van plan is. Het is niet best kan ik u melden. Die sturen aan op een snoeiharde burgeroorlog met hun totaal eenzijdige berichtgeving. Sinds kort doen die een stelling van de dag dingetje, steevast een of ander wokeverhaal, steevast een procentje of 70 die ertegen zijn, steevast "de comments onder dit bericht zijn gesloten, er kwamen teveel kwestende reacties binnen"
De kerk zit nog wel vol daar, de predikant spreekt alleen een heel andere taal dan het vollk in de bankjes.
Hoezo? BBB is zo ongeveer gelanceerd door de NPO, door de vrijwel dagelijks op de buis zijnde Caroline? Een betere gratis reclame is er niet. Die gratis aandacht, in elke talkshow schoof ze aan, heeft BBB veel stemmen opgeleverd.
@Beste_Landgenoten | 17-03-23 | 09:55:
Heeft u Twitter? Kijk dan even op de zéér verhelderende pagina van Diversiteitswatch. Dan staat u hier niet zo voor lul met zo'n uitspraak.
Ter info:
OP1 uitnodigingen:
D666 10, VVD 10, CDA 9, GL 5, PvdA 4, BBB 3, PVV en overig rechts 0.
"Ik denk dat er nog wel draagvlak is voor deze coalitie" - M. Rutte.
Beroemde laatste woorden.
In deze coalitie is het vertrouwen al een tijdje historisch laag onder de bevolking maar Rutte zal draagvlak in de coalitie zelf bedoelen.
@NLgaatnaardeklote | 17-03-23 | 08:23:
Zelfs daar heeft ie dan dus een gigantisch bord voor de kop.
[x] ongeschikt.
Er is ook draagvlak: ze hebben nog ruim 20 zetels gehaald in de Eerste Kamer. Het is alleen niet voldoende draagvlak om te blijven zitten. Ik ben benieuwd of hij aandurft BBB te negeren en alsnog over links een meerderheid probeert te krijgen.
@The_Black_Knight | 17-03-23 | 08:27:
De VVD zou intern een nucleaire oorlog beleven als ze dat zouden doen. Het rechtsere deel van de VVD staat al op knappen, een beetje bal wil absoluut niet samenwerken met links langharig tuig. Hoe dan ook onmogelijk dit, geef je het progressievere deel van de VVD z'n zin en ga je door met D666 en Klaverkuiken dan scheurt de VVD in twee en kunnen we sowieso naar de stembus. Gaan ze over rechts met Lientje etc... dan klapt de samenwerking met D666 en is de coalitie ook toast. Houd nou maar de eer aan jezelf Mark, het is aan het volk hoe nu verder en de signalen zijn vrij duidelijk.
Een draagvlak voor zijn salaris, bedoelde hij te zeggen.
@funda | 17-03-23 | 08:33:
Als jij denkt dat Rutte is zoals jij bent heb je het fout. Onze Rutte kan veel en veel en veel meer verdienen met veel minder werk. Wat hem bezielt om niet op te stappen naar een top-job is mij een raadsel. Macht? Nope, Rutte poldert hij is geen alleenheerser, wel een harde kerel, maar geen Poetin of Kim. Dus zeg jij het maar.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:51:
Narcisme. Aandacht. Spotlights.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:51:
Rutte moet heel dringend eens serieus van bil, een andere verklaring heb ik er niet meer voor.
@Ndranghitiari | 17-03-23 | 08:51:
Neuh, dat denk ik niet en ben daar zeer gelukkig mee.
Dat jij denkt dat je een halve Rutte bent kan ik me dan weer goed voorstellen.
Maar je gekke aannames en kromme logica verlichten mijn ochtend weer, ouwe reus.
BBB mag de formaties dus in elke provincie leiden en het CDA moet kleur bekennen. Mooi toch!
Nu asap Rutte dwingen tot nieuwe verkiezingen en dan zijn we waar we willen zijn en dat is dat alle partijen die blind achter de internationale liberale orde scharen (alde fractie en co) eens eindelijk geen meerderheid meer kunnen hebben.
TNO heeft onderzocht en gevonden dat het pakketje klimaatmaatregelen het grootbedrijf ontziet en het MkB extra belast.
Goedemorgen.
Mijn hond is onrustig. Ik ben bang dat dat te maken heeft met de overweldigende winst van BBB en Carolien. Ik hoop dat nederland zich een beschaafd land toont de komende weken.
Mijn kat is 12 en heeft nooit een andere premier meegemaakt dan Rutte. Ik hoop vurig dat ze nog een tijdje onder een andere premier mag leven (en liefst een beetje gauw). Niet dat ze zich daar druk over maakt, overigens. Momenteel vertelt ze dat ze naar buiten wil.
Mijn dag is goed gents. Daarom kom ik hier. Big smile en koffie over mijn toetsenbord.
Maar het zijn toch de ambtenaren die de werkelijke macht hebben? Dat zegt men altijd als het zo uitkomt.
Ten tweede: is er al een partij die met ze win samenwerken ergens? Zo niet, dan verdwijnen ze in de oppositie, nog niks te zeggen (behalve oproepen tot blokkades).
Oh, en ik verwacht een rentree (of behoud) van zwarte piet op het platteland.
Nu hebben de EU-ambtenaren de macht, dus ligt het weer iets anders.
?
Dat zegt niets in een democratie.
Niet de mééste stemmen gelden, maar de meeste niet-stemmen samen opgeteld gelden.
BBB wint gigantisch, maar dat éne puntje erbij voor PvdA, maakt dat Atje Klaver weer babbels heeft.
VVD verliest gewoon, net als D66, maar die verliezen wel héél dik.
Vóór de verkiezingen grote woorden naar elkaar, elkaar doodwijzen, maar nu gewoon weer lekkere onveilige gemeenschap hebben.
Tezamen BBB een oor aan naaien.
Ik heb goede hoop dat de partijen in de coalitie dit kiezersignaal gaan oppakken en OF de koers verleggen richting de keuze van de meerderheid OF plaats gaan maken voor een nieuwe coalitie (opstappen en stemmen). Ze hebben geen enkele reden om door te gaan, 2 jaar verder op de huidige voet of zelfs met de onzalige steun van GL, zal zoveel kwaad bloed zetten dat de stemming over 2 jaar helemaal een slagveld gaat worden. Als ze (VVD,CDA of CU) toch doorgaan, dan vraag ik me af wie en met welke agenda deze partijen worden bestuurd, want de kiezer en de verkiezingsuitslag doet dat dan ogenschijnlijk niet. Is het dan toch de sturing uit WEF, Shell, Reptielen :) , ... denk het toch echt niet
De meerderheid is niet BBB.
Mocht je denken dat de in generaties opgebouwde macht geen invloed op de politiek heeft, ben je in ieder geval geen reptiel.) Dat moet toch een opluchting zijn.
@Hadena | 17-03-23 | 08:16:
Het lijkt me zeer verstandig om de coalitie op te blazen en Nederland te vragen hoe nu verder. Van Rutte verwachten we alleen nog maar leugens en drek, D666 is aangeland op niveautje splinterpartij, GL en PvdA zakken langzaam weg in hun eigen wokemoeras....
Dit is niet meer te houden zo, we moeten nog een keer naar de stembus anders breekt ergens een keer de pleuris uit vanwege onrealistisch en niet meer gesteund beleid van een stel hotemetoten die al veel te lang mogen blijven doorklootviolen.
@Hadena | 17-03-23 | 08:16:
De meerderheid is het wel met BBB eens.
Tel alles maar op. BBB incl. partijen die daar dichtbij staan.
VVDGLvdA66 zijn ook niet echt de meerderheid.
Dit is dus het manco aan “democratie”.
De media-aanval is reeds begonnen, een paar linkse Wageningse ouderwetse milieu-offensief mannetjes mogen op de omroepen alweer europees leeglopen. Dit wordt chaos met die activisten.
Ik zou NL 1,2,3, RTL en dat vreselijke Radio 1 negeren. Gewoon niet naar luisteren. Slecht voor je hart.
@tantesidonia | 17-03-23 | 08:14:
Doe ik al jaren niet meer (ook geen Met het Oog... meer). Mijn radio staat op een zender zonder reclame, zonder tijd, zonder nieuws met alleen muziek (van Beethoven tot Beatles, en van Count Basie tot Kings of Leon).
@Louter Leuter | 17-03-23 | 08:23: FIP radio france, geen geklets, alleen goede muziek.
@Guldenroede | 17-03-23 | 08:49: NME is harder. Zelfde recept maar dan met echte muziek. Try it
@Kladderadatsch | 17-03-23 | 09:01: Ik hoor liever de omfloerste stem van de zwoele Franse presentatrice.
@Guldenroede | 17-03-23 | 08:49:
FIP ken ik ook maar Radio Paradise is al sinds 2009 mijn favoriet (en vooral de app met vooraf bufferen van kanalen voor in het vliegtuig en in de auto - en ook Spaanstalige, Franstalige en Duitstalige en Nederlandse muziek).
Het is opvallend, maar toch zegt 'de grootste' niet veel over de verhoudingen.
Het is geen wielrennen waar nummer 1 wint, ook al is het maar met 1/10 van een seconde. Wat ook meteen het absurde laat zien van die manier van winnen.
Ben je de grootste met 60% en staat nummer twee op 30%?
Of ben je de grootste met 30% en staat nummer twee op 29%?
Dat gaat namelijk bepalen wat je gedaan gaat krijgen.
Niet wie de grootste is.
En als twee of meer kleintjes samen gaan ben kij opeens de kleinste.
Lientje de grootste? Volgens minister Christianne van der Wal-Zeggelink (met lesbevoegdheid) maakt dat niets uit want we hebben geen keus, want de rechter heeft gezegd...
Lesbevoegdheid in een blabla vak.
Dat was toch die rechter die de wet voorgeschreven kreeg vanuit de politiek?
Vervangen die rechter. Een aanstellen die lid van de BBB is.
Rutte is toch ook schoolmeester? En Hugo?
De rechter heeft in de uitspraak van 29 mei 2019 geoordeeld dat:
* het programma aanpak stikstof (PAS) niet gebruikt mag worden om toestemming te geven voor activiteiten die extra stikstofuitstoot veroorzaken en
* dat voor het beweiden van vee en het bemesten van agrarische percelen een natuurvergunning nodig is.
De rechter geeft volgens mij nergens aan dat er stijstofreductie moet plaatsvinden.
Nu creatief overal cordon sanitaires optuigen.
Om de democratie tegen de fascisten te beschermen, aldus de fascisten.
Het platteland moet bevrijd worden!
Koop niets meer uit eigen land ! We kunnen better alles importeren !
@funda | 17-03-23 | 08:22: Vooral kansloze gelukzoekers. En dat lukt al prima.
Hoe linkser het beleid, hoe groter de neiging van de rechterflank om het kabinet te laten klappen.
Twee topics over BBB achter elkaar met twee keer dezelfde foto. @Ronaldo : moet je nog koffie hebben ?
Niet dezelfde foto, wel ongeveer op dezelfde plek gemaakt.
Ja HaaiBaai, pak zelf die koffie maar!
En nu ook weer gewone reclames en gewone mensen erin
Een zeer indrukwekkende uitkomst. Los daarvan vind ik het opkomstpercentage erg laag.
Hoogste in de afgelopen 30 jaar ...
Maar dat bedoel je waarschijnlijk niet....
Kopje koffie, croissantjes en "Sweet Caroline" van Neil Diamond op de radio. Een heerlijk begin van de dag!
Ach gooi ik hem er weer in. Ik ben nog steeds zo vrolijk...
m.youtube.com/watch?v=zXNETrbtnpI
bereid u maar voor op veel heisa en een flinke afknapper. Het is een misverstand dat plots de wereld om een partij met 1/5 van de zetels draait.
@AntiZanicz | 17-03-23 | 09:36:
En daar hebben we ons zonnetje weer met een positieve insteek - ook goede morgen
Veel teveel macht gekregen bij waterschappen en dat is niet best.
In ons waterschap was decennialang CDA de grootste, nu BBB. Ik denk dat het niet veel uit zal maken voor de waterhuishouding.
@Egerius | 17-03-23 | 08:07: Welk waterschap, want dan was de vertegenwoordiging al niet in balans.
@Dr. Blechtrummel | 17-03-23 | 08:17: Welk waterschap niet? In bijna elk waterschap heeft het CDA zelf nog een club opgericht, ben de naam kwijt, met allemaal CDA-gelieerde mensen. Op die manier bereidden ze zich voor op een nederland op dat gebied en dat hebben ze slim gedaan. Samen met hun pseudo-CDA club hebben ze toch een meerderheid gehouden op al die plekken.
Niet netjes, wel gewiekst. Zo kennen we de transparante ggggggristen wel.
Inderdaad wordt alles aan het boerenbelang opgehangen en zo raakt het landschap nog meer ontwricht. Burgers zijn al de pineut met kapotte funderingen door boerenbelang laag grondwater. Vroeger kreeg de bezetter de schuld, nu zijn we gewoon bezet door de boerenhaat tegen de maatschappij.
@Bakkeleures | 17-03-23 | 09:08: Door geborgde zetels is geprobeerd die invloed aan banden te leggen. Bij ons was dat 2 voor LTO, 2 voor natuurorganisaties. Op papier aardige verdeling. Nu: BBB 9, CDA 2 en 2 geborgde voor LTO. Verhouding helemaal zoek, slechte zaak.
@AntiZanicz | 17-03-23 | 09:34: de druiven zijn wel erg zuur, niet?
Nu doorpakken Carolientje.
Veel mensen staan achter je.
Wordt geen forumafgang.
de grootste wil zeggen 1/5 van de zetels, ze willen geen coalitie vormen en dus komen ze gewoon op het zijspoor terecht.
kartel regeert gewoon door, pvda groen links staan al klaar om kabinet te helpen.
@Degrelle | 17-03-23 | 09:56: gebazel, de VVD en CDA reageren dankzij zichzelf en niet dankzij de hulp van de oppositie. Die volgens u dan ook nog de schuldigen zouden zijn van het VVD en CDA falen
Ongekend.
Gaaf!
Mooi zo.
En het mooiste van deze uitslag is misschien wel dat duidelijk is dat heel Nederland Tjeerd de Groot uitkotst! Met z'n leugens en z'n valse motieven waarmee hij alleen maar de discussie vervuilt!
@Aristotalloss | 17-03-23 | 10:15:
Ik ken deze Tjeerd de Groot niet (broer van Boudewijn?) maar ik sta ongezien achter hem.
REAGEER OOK