Brits MinDef: "Rusland/Wagner hebben Soledar waarschijnlijk grotendeels veroverd"
Ruslands eerste voorwaartse beweging sinds 8 september
Stilstaande klok feliciteert zichzelf met eerste gelijk sinds 24 februari
In de meest dichte oorlogsmist sinds de eerste dagen van de invasie citeren we even een bron die tot nu toe het meest bescheiden en solide lijkt: het Britse Ministerie van Defensie. "In the last four days, Russian and Wagner forces have made tactical advances into the small Donbas town of Soledar and are likely in control of most of the settlement. Soledar is 10km north of Bakhmut, the capture of which likely continues to be Russia's main immediate operational objective." Tegelijkertijd schrijven ze dat "Russia's axis is highly likely an effort to envelop Bakhmut from the North. (...) Despite the increased on Bakhmut, Russia is unlikely to envelop the town imminently because Ukrainian forces maintain stable defensive lines in depth and control over supply routes."
Samengevat: Soledar gaat zeer waarschijnlijk in Russische handen vallen, maar dat is nog niet doorslaggevend voor het daadwerkelijke doel: Bakhmut. En voordat de Niemoller-brigades zichzelf iets te hard met een Russische overwinning feliciteren, even wat perspectief.
Analist Emil Kastehelmi schreef eind december nog over de Russische poging Bakhmut in te nemen: "Sidenote: It's absurd that I even have to wonder if the Russians are able to take one tiny village or not. The answer should, of course, be "obviously yes". Russian armed forces have truly degenerated in ways I couldn't even think were possible before February 2022." Dat Ruslands eerste 'zege' nu lijkt dat het wel in staat is het veel kleinere en slechter verdedigde Soledar in te nemen, is eerder een aanklacht dan een rede tot viering.
En even over die zoutmijnen van 200 kilometer lang (onderstaand), die zien er waarschijnlijk niet uit zoals u dacht.
Update uit Bakhmut, ook over Soledar
New Call of Duty map just dropped. Geen dekking, alleen maar voorwaarts
Wow die full auto MRAP op het einde - snoeiharde gevechten
Social
Onwerkelijke close quarter tank battles weer
Social
Wat een beelden
Social
Deze ijskoude point blank ellende. The night is dark and full of terrors
Social
UK MinDef lijkt tot nu toe de meest betrouwbare bron
Joost stelt alleen maar vragen
Social
Reaguursels
InloggenIk lees veel dat Soledar en Bakhmut strategisch niet belangrijk zijn maar waarom wordt er dan zo hard om gevochten.
Als je vriendin het heeft uitgemaakt is ze toch ook opeens een stomme trut?
Ik kan je deze video van HistoryLegends aanraden: youtube.com/watch?v=vqm2XVKdaio&t... Ik vind zijn video's altijd veel inzicht geven in hoe de Russen kijken naar het slagveld. Want hoe het er nu aan toe gaat in Bachmoet en Soledar heeft hij dus al vier weken terug voorspeld.
De Oekraïners weten precies waar alle uitgangen van die zoutmijnen zijn, dus een prima manier om heel snel heel veel zwaar materieel kwijt te raken. Het doorbreken van een redelijk recht front is ook gevaarlijk omdat je daarna meteen aan 3 kanten omsingelt bent. Ik ben benieuwd waar Oekraine de volgende zet doet. Wordt het niet eens tijd om weer een schip te laten zinken?
De Oekraïners wachten op het speelgoed van de NAVO. Dat wordt dus nu geleverd. Er zal vast een strategische reden voor zijn dat er zolang gewacht is met de levering van tanks en IFV's.
Soledar als lokkertje
www.pravda.com.ua/eng/news/2023/01/10...
Het is eerder iets om tijd te winnen om de verdedigingslinie ten westen van Bachmoet op tijd af te krijgen. Maar voor de tegenaanval is het inderdaad wel handig dat de Russen compleet zijn uitgeput alvorens de tegenaanval van start gaat.
chatGPT heeft nog een aardig verhaal over Joost Niemoller:
Schrijf iets vrolijks over Poetin aanhanger Joost Niemoller
"Het is altijd leuk om te zien hoe mensen hun passies en interesses volgen, en dat geldt zeker voor Joost Niemoller, een fervente aanhanger van de voormalige Russische president Vladimir Poetin.
Wat Joost zo uniek maakt, is zijn enthousiasme en energie voor alles wat met Poetin te maken heeft. Hij is een grote verzamelaar van Poetin-memorabilia, waaronder foto's, boeken, en zelfs Poetin-souvenirs die hij tijdens zijn vele reizen naar Rusland heeft verzameld.
Maar het is niet alleen zijn verzamelwoede waarmee hij indruk maakt. Joost is ook een zeer geïnformeerde en gepassioneerde Poetin-kenner. Hij volgt de politieke gebeurtenissen in Rusland op de voet en kan urenlang praten over Poetin's beleid en de implicaties ervan voor Rusland en de wereld.
Wat hem zo opvallend maakt is zijn zachte , rustige , en vriendelijke persoonlijkheid die hem ook maakt tot een goed luisterend oor voor anderen die interesse hebben in het onderwerp.
Het is altijd een plezier om Joost te ontmoeten en te horen over zijn laatste Poetin-avonturen. Zijn enthousiasme is aanstekelijk en zijn kennis is indrukwekkend. Laten we hopen dat hij nog vele jaren zo blijft volhouden met zijn passie voor Poetin."
Veel woorden weinig inhoud. Zou Rutte al jaren een geheime test versie hebben van chatGPT?
Oorlog is hel. Zeker wanneer dit plaats vindt tussen 2 broederlijke volken, zo dicht bij huis.
Een agressief volk en een volk dat zich probeert te verdedigen.
Dat Joost polarisch gehandicapt is heb ik nog nooit iemand horen ontkennen.
Wil er verder niets mee zeggen, maar interessant is het op zijn minst.
Velen schijnen te denken dat als we maar (zwaar genoeg) wapentuig aan de Oekies geven (?) dat het goed komt.
Ik ben geneigd te denken dat Rusland het op deze manier het langer vol kan gaan houden dan dat het de westerse wapenvoorraad lief is.
Één voordeel kan ik hiermee bedenken; nog meer veel Ruski en Oeki dames op de markt voor de gemiddelde uitgerangeerde westerse bierbuiken.
Rusland wordt steeds armer, zie de economische cijfers. De oorlog wordt onbetaalbaar voor Putin en vrienden. En de NAVO heeft nog niet echt de meest moderne wapens gestuurd.
Ja want de Russische prosuctiecapaciteit is natuurlijk groter dan die van het westerse military industrial complex
@Après toi | 10-01-23 | 18:49: zal niet genoeg zijn. Zie de armste landen ter wereld (bijv. bankroet Afghanistan): ze zijn er nog en voeren oorlog. De conversie is al lang aan de gang. Enige wat werkt is de Russen oorlogsmoe maken. Dus: meatgrinder. Meer Russen naar Oekraine en dan: laat de wapens vol los gaan. Ben benieuwd of Putin voldoende jongeren uit de grote steden te Oekraine aan het werk krijgt. Ik zie geen andere wijze om het Russische regime stuk te krijgen. De Russen doen het zelf (nog) niet voldoende, maar zij moeten het zelf doen.
@nobodiesunmighty | 10-01-23 | 20:06: Het voordeel wat BV Afghanistan heeft is dat het oorlog voert op basis van idealen van de mensen die vechten. Die vechten voor hun geloof en vinden dat alles goed is zelfs als ze sterven want dan komen ze bij allah met 72 oude vrijsters. De russen hebben dat voordeel niet, die worden naar het front gestuurd, of ze willen of niet. Dus die zijn een stuk minder gemotiveerd, hebben god niet mee en er zitten geen 72 oude vrijsters te wachten als ze sterven. Dus dat is een groot verschil in de voortgang, de enige die gemotiveerd zijn zijn degenen die goed betaald worden
@nobodiesunmighty | 10-01-23 | 20:06: Afghanen vochten in eigen land, de Russen spelen een uitwedstrijd.
@Après toi | 10-01-23 | 20:43:
-
Dat vinden ze dus zelf niet.
Dat het conflict voortduurt werkt alleen maar in het voordeel van de VS die als grootste olieproducten en dankzij hun recente investeringen in LNG productiecapaciteit nu gigantisch binnenlopen en hun economische hegemonie kracht bij zetten zonder er zelf voor te hoeven vechten.
D-Fens_1963 | 10-01-23 | 18:43
Paar cijfertjes:
BBP Europa = 40 biljoen dollar
BBP Rusland = 1,8 biljoen dollar
Miltaire uitgaven Europa = 1+ biljoen dollar
En Duitsland en Frankrijk alleen al hebben meer inwoners dan Rusland.
Rusland komt inmiddels in steeds grotere financiële problemen om de oorlog vol te kunnen houden. Naast bezuinigingen op onderwijs en medicijnen gaan waarschijnlijk de belastingen voor gewone burgers ook fors omhoog. Dit zijn maatregelen die het moreel onder de Russische bevolking ernstig aan kunnen tasten, buiten het feit dat de militaire voorraden en productiemogelijkheden aan Russische kant ook eindig zijn....
Persoonlijk vind ik de verzamelde aandachtorgels van de Golfgroep veel enger dan ene Joost Niemöller. Een stelletje BNers die "genuanceerd" oproepen tot "onderhandelingen". Het repliek van socialisme nu (of het nu wel of niet je club is) is wat mij betreft helder en to the point. socialisme.nu/petitie-voor-onderhande...
Inderdaad bijzonder dommig initiatief. Nog twee juweeltjes:
"Waar twee vechten hebben twee schuld"
"Het eerste slachtoffer in een oorlog is de waarheid"
Niemöller vind ik zelf ook niet zo eng meer. Ik vind een zekere "Veltmaete" een stuk enger. Zwaar pro-Russisch, maar hij loopt wel onze jongens les te geven op de militaire academie. Hij zal vast een goede docent zijn, maar dat soort sleutelfiguren kunnen wel handig zijn om een FVD-bestorming van het Binnenhof een stuk makkelijker te maken.
Puntje is wel dat de Russen bijna een doorbraak forceren en de omsingeling van Bakhut niet ver in de toekomst ligt. Of ze deze stad links laten liggen en meteen doorstoten naar Kramatorsk. Gebeurt dat, snijden de Russen de aanvoer naar de Donbass pocket ook af en ligt de verovering van die hele provincie opeens in het verschiet. Kramatorsk en Sloviansk zijn inmiddels flinke vestingen, maar aangezien Poetin alles op alles wil zetten om tenminste Donbass En Luhansk binnen te tikken, vermoed ik dat de aanvallen niet zullen ophouden.
Die NAVO wapens moeten nu echt het stadium van gespreksonderwerp voorbij en op de trein gezet worden, anders is de hele discussie zinloos. Beerbok moet echter Scholz nog overtuigen want hij wil niet meedoen aan het feestje, trekt de keutel steeds weer in op het laatst. Hopelijk vindt Biden nog wat tanks en dingen, om op het vliegtuig te zetten.
“We have only to kick in the door, and the whole rotten structure will come crashing down.”
www.telegraaf.nl/nieuws/724377601/ged...
Het gaat over vliegdekschep Admiraal Koeznetsov. "Bij de voorbereidingen van de verplaatsing bleek echter dat het schip niet zelfstandig kon bewegen. Daarna werd geprobeerd om het vliegdekschip met sleepboten te verplaatsen, maar de romp van het schip bleek in dermate slechte staat dat dat onmogelijk was. Volgens technici van de scheepswerf kan het schip niet verplaatst worden omdat de kans groot is dat het zou zinken of kapseizen. Uit onderzoek is gebleken dat de metaalstructuren onder het derde dek van het schip ernstig gecorrodeerd zijn."
Een beetje een Chinese Liaoning, zal dan ook wegrotten door slecht staal?
@Ray Skak | 10-01-23 | 18:45: Vooral slecht onderhoud bij de Russen, begrijp ik. Maar goed, het is niet mijn expertise en het is de Telegraaf (altijd korrel zout) die het meldt.
Rusland is door en door corrupt. Van iedere tien roebel voor onderhoud komt er één terecht bij de onderhoudsman (of onderhoudsvrouw / onderhoudspersoon).
De orcs knalden er wel lekker op los aan het begin, maar dat is over
www.pravda.com.ua/eng/news/2023/01/10...
Leuk dat Joost meeleest. Kan hij nu lezen wat voor een totale druiplul hij is.
Inmiddels een psychiatrisch patiënt. Met lepra.
@Après toi | 10-01-23 | 18:30: Tja. Gefaald als journalist en steeds dieper in het complotmoeras gezonken. Zie je wel meer.
Ach ja, in tijden van oorlog weet je wie je vijanden zijn....
of niet joost?!? Je zit bij de verkeerde kant.
maar Joost wil gewoon dat Rusland wint
Het zijn Oekraïense mijnen, dus ze weten precies waar de ingangen zijn. Als je levend begraven wil worden, moet je daar gaan schuilen met je raketten.
je vroeg je altijd af wat voor types die NSB'ers nou waren, nu weet je het.
post.ukr
www.reddit.com/r/UkraineWarVideoRepor...
Joost Niemoerller or whhat ever verdient een reuzen standbeeld in Moskou.
Jij is er als onafhankelijk sjoernalist achter gekomen dat de Amerikanen een hoop te verbergen hebben. Roswell, tempeliers en ruimtetoestellen. Die Aliens zitten waarschijnlijk in die Oekraïnse zoutmijnen en leven op kinderbloed. Dat hele Covid gedoe, met dat rare virus is ook de schuld van de USA, want er is iets totaal mis gegaan met dat kinderbloed en dat staat allemaal op de laptop van Hunter Biden.
Ik mis nog de relatie met pizza's.
Uhoh. Bio-labs in de zoutmijnen ! De CIA ! Satan !
Maar beste Joost, het is geen haat, het is ook niet omdat je "gelijk" had want heeee, de Russen winnen ook wel eens wat, maar het is je niet aflatende sympathie voor de kleptocrate maffiabaas Poetin. Alle misdaden van hem lul je recht met een of ander complotverhaal.
haat (de; m) 1gevoel van diepe afkeer: haat koesteren; blinde haat fel en onredelijk; haat en nijd grote onmin; haat zaaien aanzetten tot haat
Nope, wel gewoon haat.
Joost is echt heel erg ja. Vreselijke Poetin-likker, heb hem al lang geleden genegeerd op Twitter, wat een nare vent.
Ik heb het vermoeden dat het bezoek van Timmermans schuldig is aan deze nederlaag van de Oekraïense troepen.
Ze hadden ineens een groot tekort aan voedsel.
Denk eerder dat door de enorme bodemdruk van Timmerfrans heel Kyiv en omstreken wat gedaald is, waardoor de Russische troepen automatisch die kant op rolden.
Dit ᴰᶦᵗ is ᶦˢ Geen ᵍᵉᵉⁿ Echokamer, ᵉᶜʰᵒᵏᵃᵐᵉʳ, Joost !ᴶᵒᵒˢᵗᵎ
EUh.... Oh oh.
lolz..
Die Joost Niemoller moetst ik even opzoeken.
Deze *kuch* "Onafhankelijk journalist." maakt in zijn eerste, gepinde tweet reclame voor zijn jubelend boek over neo-fascist en Putin fluisteraar Aleksandr Doegin.
En "fascist" moet je hier moordend letterlijk nemen, niet overdrachtelijk.
Bah, bah, bah.
Joost, je bent een lul, veel plezier ermee!
Ook pro-Poetingekkies kunnen wel eens gelijk hebben, Joost.
Gefeliciteerd. Hier, een lolly en een feesthoedje voor je.
Sometimes you win,sometimes you lose... Zo gaat dat nou eenmaal in een oorlog.Niets bijzonders.
Maar ok, dat heeft keukentafeltje-generaal/sukkeltje Joost Niemoller nog altijd niet begrepen. Je kunt je afvragen wat ie uberhaupt heeft begrepen van deze oorlog.Maar ok,dat is weer een ander onderwerp.
Geef de Oekies gewoon die Leopard2 tankies..
goddomme politieke schaamteloze honden..
Zo, dat moest er even uit..
Slava Ukraïni
Hoho, niet te snel naar de finale willen.
Eerst Rusland tot het laatste vernederen en uitmelken aub, daarna de genadeslag toebrengen.
Ze krijgen in ieder geval 10 Challengers en tientallen Bradleys.
Joost juicht omdat er een dorpje word overwonnen door er 10x meer Russen er naar toe te sturen dan er Oekraïners zitten.
Het nadeel daar is, is dat er nu minder Russen in Kreminna zitten. Wat veel belangrijker is voor de Russen dan Soledar voor de Oekrainers.
"Stilstaande klok feliciteert zichzelf met eerste gelijk sinds 24 februari" In ben misschien niet zo inteldegent maar die klok kan volgens mij nooit stil gestaand hebben.
Joost weet alles van biologische wapens; hij is er zelf één!
Wat heeft Joost opgeslagen in zijn kelder? Meisjes? Ik stel alleen maar vragen, hoor.
@MAD1950 | 10-01-23 | 16:40:
"Heel interessant!"
@MAD1950 | 10-01-23 | 16:40:
Nou, ik heb nog niemand horen zeggen dat ze bij J.N. in de kelder geweest zijn en dat er geen jonge meisjes vastgebonden lagen met sporen van seksueel misbruik... Ik zeg niet dat het zo is, ik zeg alleen dat het nog niet als "onwaar" is bewezen.
Snap je wat ik hier doe, Joost?
@Graaisnaaiert | 10-01-23 | 17:16:
Het zijn slechts vragen die je stelt toch?
@Beste_Landgenoten | 10-01-23 | 17:30:
Jazekers. Ik stel alleen maar vragen.
@Beste_Landgenoten | 10-01-23 | 17:30:
Ik bedoel, de waarheid moet wel boven tafel komen, want waar rook is is vuur. Toch?
Ik neem aan dat die zoutmijnen ook wel onder water gezet kunnen worden als de russen daar manschappen en spullen hebben gestald.
Zonde van die biologische wapens!
Ooit denderde het Rode Leger half Europa door richting Berlijn. Vandaag zijn ze blij als ze Soledar (pre-war population estimate: 10.000) kunnen innemen. Al heeft de plek in alle eerlijkheid wel militaire meerwaarde.
Je kunt er goeie Indiana Jones films in maken.
Kijk ReportingfromUkraine op Youtube. Elke dag 5 in minuten heb je een samenvatting van de ontwikkelingen. Zo zijn er 3 zoutmijnen, waaronder eentje bijna op de frontlinie. Het gaat er hard aan toe, standje meatgrinder maar het is nog niet voorbij als ik dat zie.
Dat is ook de enige bedoeling van deze hele oorlog: meat grinden, meer Russisch dan Oekrains, zo lang mogelijk. Dus: het gaat gewoon door. Niks veranderd. Gewoon doorlopen mensen.
Gefeliciteerd. Een dorp met de omvang van pak hem beet Eibergen. Nog steeds in Donetsk. Als er biologische wapens liggen dan had Oekraïne die wel gebruikt. Mag ik hopen.
Met die wilde suggestie over biologische wapens maakt Joost Niemoller zich wel tamelijk belachelijk, alweer.
@drs. Levi Samsonov | 10-01-23 | 16:30: De Russen doen dan ook geen enkele moeite meer om Russische propaganda 1:1 te vertalen en dit naar ons te sturen. De knapste koppen zijn waarschijnlijk al gesneuveld aan het front.
There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones
Now the sun's gone to hell and
The moon's riding high
Let me bid you farewell
Every man has to die
But it's written in the starlight
And every line in your palm
We're fools to make war
On our brothers in arms
Joost zeurt over echo kamers. Op Twitter.
Als je een oorlogsmisdadgen plegende invasiemacht door dik en dun steunt, sta je aan de verkeerde kant, Joost.
Past ook een beetje bij deze idioot. Insinueren. Wat een fantast. ik zou bijna in sprookjes door deze man gaan geloven.
Verhofstadt al weer gesignaleerd op het Maidanplein?
en ipv reserve overste rip Baalen bd nu met gebalde knuistjes Russische tolk vertaler en mivd krijgsgevangene ondervrager Frans Timmermans
Die staat bij de ingang van de mijn, protesterend met een EU en Oekraïne vlaggetje, vreedzaam protest. Zo is ie wel.
Smeerlappen daar in Kremlin; jonge mannen die elkaar waarschijnlijk nooit ontmoet hebben veroordelen voor deze waanzin.
Chi Mai van Ennio Morricone.
Alstublieft https://www.youtube.com/watch?v=v-81ftrB6SU Ik moet bekennen dat ik de bijbehorende film niet paraat heb. Shame on me.
Nou, ik heb Niemoller gisteren hier niet als pro-Poetin gekkie neergezet. Een aantal reageerders wel ja, maar niet de meesten. Ik pleitte er alleen voor om even af te wachten wat onafhankelijke, westerse bronnen zouden melden, want Russen claimen wel vaker iets wat later totaal niet waar blijkt te zijn.
En als die kutRussen nu toch dat Soledar hebben ingenomen is dat een tegenvaller, zonder meer. Maar ik erger me meer aan een 'beweging' hier in Nederland, waarover ik op de Joop las, die ervoor pleit 'druk uit te oefenen' op Rusland en Oekraïne om aan de onderhandelingstafel te gaan zitten om tot een staakt-het-vuren of een compromis oid te komen:
"Hoe eerder de wapens zwijgen, hoe beter dat voor alle betrokkenen is – voor de Oekraïners, de Russen en de rest van de wereld.''
Zo eindigt hun oproep. En ja, daar kan geen mens het mee oneens zijn, maar degene die de sleutel in handen heeft om de wapens te laten zwijgen zijn toch echt de Russen en niemand anders. Die Russen moeten zich terugtrekken uit alle Oekraïense gebieden, dat zou deze beweging moeten benadrukken, maar dat doen ze niet.
golfgroep.blogspot.com/2022/12/oekrai...
Als de wapens zwijgen begint de terreur. Filtratiekampen, plundering, verkrachting, moord, marteling en deportatie. Maar "de wapens zwijgen" en dat is toch maar mooi bereikt. Deze hele oorlog is meteen voorbij als de Russen gewoon tot achter hun eigen grens terug gaan. Geen Oekraïner die zin heeft Rusland aan te vallen ook.
@Beste_Landgenoten | 10-01-23 | 16:03:
Volkomen mee eens!
@Beste_Landgenoten | 10-01-23 | 16:03: Denk je serieus dat de Russen teruggaan naar hun eigen grens? Waarom zouden ze?
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 16:30:
Uit vrije wil niet nee. Maar zeg eens, je wordt steevast opgetogen van Russische progressie. Je lijkt te hopen op een Russische overwinning. Waarom precies? Zodat je je gelijk bevestigd kunt zien?
@Beste_Landgenoten | 10-01-23 | 16:39: Dat helemaal niet, allemaal onzin. Oekraïne heeft al veel verloren, de Westerse aanvoer van kostbare wapens zal stoppen (al was het maar omdat je niet maar even een eindeloze hoeveelheid wapens in no time kunt fabriceren).
De Westerse support zal naar mijn inschatting nogal gaan haperen als wij hier gasrekeningen e.d. krijgen die vier keer zo hoog zijn als voorheen.
Wat had jij met Oekraïne voordat die speciale interventie begon? Juist, niks.
Je suggesties vind ik ver beneden de maat, dit terzijde. Ik schat het in, wat iets anders is dan dat ik hoop etc. of omdat ik gelijk wil hebben. Dat laatste interesseert me geen moer.
Die Golfgroep is gewoon echt dom en naief of het is een pro-Poetin lobby..
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 16:49: "gasrekeningen e.d. krijgen die vier keer zo hoog zijn als voorheen.". We zitten midden in de winter en de gasprijs is veel lager dan verwacht. Ondertussen ging er enorm veel vuurwerk met oud en nieuw de lucht in. Is dit het beste argument van je "e.d."? Ik heb ook sterk het gevoel dat sommige Oekraïne liever zien verliezen. De oorlog had al voorbij kunnen zijn als we ze de juiste wapens zouden leveren zoals tanks, straaljagers en ATACMS. Ik heb het al een paar keer gezegd. Oekraïne heeft al bewezen dat het beperkte Westerse spul al veel beter is dan het Russische spul. Laat staan als we zwaardere wapens gaan leveren.
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 16:49:
"Wat had jij met Oekraïne voordat die speciale interventie begon? Juist, niks."
Jawel. Best veel. Ik vond het een mooi voorbeeld van een ex-Sovjet staat die decennia lang is onderdrukt en afgeknepen onder de Russen in de USSR en nu al 30 jaar lang probeert meer democratisch, vrijer en westerser te worden omdat "samenwerking" met Poetin neerkomt op een koloniale verhouding waarin Poetin dicteert. Mijn sympathie gaat naar ze uit omdat ze al sinds 2014 moeten vechten tegen een agressieve gigant, die probeert hun bestaansrecht te ontzeggen. Ik vind ze dapper, sterk en getuigen van een enorme vrijheidsdrang.
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 16:30: Omdat ze anders worden afgeslacht. Er gaan steeds meer en steeds zwaardere westerse wapens richting Oekraïne.
Beetje een brakke analyse in dat laatste artikel. Waarom zou Oekraïne het dorp zo zwaar verdedigen? Het antwoord is misschien wel eenvoudiger dan die mijn en de geheimen die hij zou herbergen. Bakhmut is goed verdedigd en de Russen bereiken er precies het omgekeerde van wat Prygoshin beweert: "... to die as little as possible, and to destroy the enemy as much as possible." De verliezen van Wagner daar tot nu toe zijn kolossaal.
Zonder oordeel over de gekozen tactiek: 'Bakhmut verdedigt het Oekraiense leger goed' klopt ook wel aardig. Bevolking is goeddeels gevlucht, waardoor het functioneert als een soort stelsel van bunkers, zoals eerder Marioepol.
Het kost de orcs i.i.g. flink wat munitie en daar hadden ze toch al gebrek aan:
www.pravda.com.ua/eng/news/2023/01/10...
Een kapotte klok geeft twee keer per dag de juiste tijd aan.
Soms 3 keer.
@Mr_Natural | 10-01-23 | 15:52:
Bij mijn klok zit de 5 altijd in de klok.
Op mn klok kan k vertrouwen.
youtu.be/TGskUhz2sVk
Joost is anders geaard.
Knap hoor Joost! Na duizenden tweets die bs zijn krijg je 1 keertje gelijk, en dan kan je je weer helemaal leeg gaan rukken.
Ik zou zeggen, kom naar hier (Lviv) en dan neem ik je mee naar de frontlinie. Wel je telefoon achterlaten want de Russen zitten waarschijnlijk al paar jaartjes in je telefoon.
Ik zal je met eigen ogen laten zien wat voor verschrikkelijke shit hier aan de hand is. Je mag ook in wat veiliger gebied blijven en mij meehelpen luiers te brengen naar een 14 jarige jongen die voor zijn leven verlamd is geraakt door een raketaanval. Zijn moeder (die haar man al is verloren) heeft het er maar zwaar mee. Je kan ook helpen het huis op te knappen van de vrouw die net als haar dochter zijn verkracht en waarvan de oma een kogel in haar hoofd kreeg. Het huis werd bewoond door dezelfde Russische troepen, gelukkig zijn die gasten al dood, maar het gebied is nogsteeds niet te betreden voor hen.
Maargoed dit is natuurlijk allemaal gedaan omdat Rusland in het nauw is gedreven.......
Joost, je bent echt een kneus die enkel leeft van wat aandacht. Ga eens wat nuttigs doen, loser!!
Ja op Joost kan je bouwen!
Waar bemoei jij je mee dan? Je doet net of het je persoonlijk raakt. Drama queen.
@chicago river | 10-01-23 | 15:53:
Was dat aan mij gericht?
Zo ja, het raakt mij zeker aangezien ik het persoonlijk ervaar. Ik zit in Oekraïne om bijvoorbeeld kinderen van luiers en psychologische hulp te voorzien. Is weer eens wat anders dan je mening geven achter een toetsenbord.
@Widerstandsbewegung | 10-01-23 | 15:57:
Maak je niet te druk. Je hebt gekozen om te handelen, doe wat je moet doen en laat je niet teveel uit de tent lokken door zuurtjes.
Er is altijd wel een dappere toetsenbord krijger met een moreel superioriteitsgevoel. Er zijn er die praten en denken en er zijn er die doen en weten.
Hou je taai!
@ratelaar | 10-01-23 | 16:05:
Dank je! En het zal me aan me reet roesten wat mensen denken
@ratelaar | 10-01-23 | 16:05: Chicago is van alles, behalve wat jij beweert. Probeer mij anders eens en kijk hoe je dat gaat bevallen.
@Hetkanverkeren | 10-01-23 | 16:10:
Neuh, ik heb iets beters te doen. Bovendien denk ik dat Chicago prima voor zichzelf kan spreken. Daarbovenop richt ik me niet specifiek tot Chicago.
@ratelaar | 10-01-23 | 16:23: Een gewaarschuwd mens is drie keer de lafbek. Draag in de roze panelen iets positiefs bij. Daar ga ik uiteraard helemaal niet over, maar ik ben nogal eenkennig.
Jij hebt mijn aandacht. Dat is gewoon niet goed voor een mens.
@Hetkanverkeren | 10-01-23 | 16:31:
Okay, volgens mij is het tijd om de drank of andere middelen even weg te zetten.
@Widerstandsbewegung | 10-01-23 | 16:34: Succes aan je eigen affront.
Wat zal ik je inhoudelijke analyses missen. Dat je plasser dat is: weg met die urine.
Ik ben al lang blij dat me dat een dag of 300 in een jaar lukt. Ik wil graag lid worden van die PVV. Just to fuck shit op. Iemand een linkje? https://www.youtube.com/watch?v=3HSJU5fDg0A
De webzijde die Niemöller aanhaalt in zijn zoutmijn-tweet is een portaal voor onversneden Putin-fanboys.
Je kunt ook gewoon Soledar salt mines googelen en de afbeeldingen bekijken.
Vorig jaar in deze tijd had iedereen verstand van virussen en vaccins, Dit jaar van gewapende conflicten. Zalig.
Jij als Putin-fan denkt er het jouwe van.
Zou m'n geld op de Russen zetten. Het Westen houdt wel op met leveranties (die vaak ook nog zoek raken) en erg veel geld kosten.
Het wordt uiteindelijk een verdrag waar beide landen water bij de wijn zullen moeten doen, maar dan zo dat geen van beiden gezichtsverlies lijdt. Kan nog jaren duren, maar geen van beiden kan dit volhouden zo.
Ik denk dat u zich vergist. De leveringen, ook van modernere wapens, worden juist opgevoerd. Genoeg om niet te verliezen, te weinig om de Russen serieus terug te dringen.
@goedverstaander | 10-01-23 | 15:48: Naar mijn idee hoeft Rusland niet heel Oekraïne te annexeren. Oost en Zuid is genoeg.
Hoe dat afloopt, geen idee.
Veel meer dan een rompstaat blijft er van O. dan niet over.
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 15:51: Dat is uw idee, maar niet het idee van Poetin. En Polen tolereert de Russen nooit als buurman.
@goedverstaander | 10-01-23 | 16:02: De enigen die daar over gaan zijn de Amerikanen, wat de Polen ook willen.
Heel de EU heeft er vrijwel niks in de melk te brokkelen. Beetje blaten, maar leveranties komen daar nauwelijks vandaan.
Nou ja, sancties. Die de EU harder treffen dan de Russen.
@goedverstaander | 10-01-23 | 16:02: Dat is ongetwijfeld wederzijds.
@Ichneumonidae | 10-01-23 | 16:06: Feiten zijn niet je forte.
Overigens heeft de regering die door de Maidan staatsgreep aan de macht kwam flink huis gehouden in de gebieden die bevolkt werden door vnml etnisch russen onder andere door het niet geheel frisse Azov bataljon. Er is nogal wat kwaad bloed tussen Sovjet Russen en Oekraïners o.a. vanwege de Holmodor. Goed tav van de inval door Putin sta ik wel aan Oekraïense kant maar ben echt niet blind voor corruptie en ultra rechtse tendens van Zelenski et al.
Het is een erg complexe situatie als u het heeft over Azov en Bandera en de geschiedenis van Oekraïne van de laatste eeuwen. Zelenski (Joods) zal vast geen voorstander zijn van het nazisme, maar om die complexiteit uit te leggen zou ik een boek moeten schrijven, en ik heb wel wat beters te doen.
En na de staatsgreep/revolutie is natuurlijk Rusland het land binnengedrongen.
Oekraïne kent zeker veel corruptie en andere problemen. Dat neemt niet weg dat het land is binnengevallen door Rusland, en dat is van een totaal andere orde.
"ultra rechtse tendens van Zelenski "
" flink huis gehouden in de gebieden die bevolkt werden door vnml etnisch russen"
Je vergeet iets: Dat de Russen in 2014 al binnen vielen met hun militairen en speciale eenheden. Detail.
Was geen staatsgreep, de President verloor politieke steun en moest wieberen. Allemaal heel democratisch.
En ook, je hebt gelijk, mijn beste Beste Landgenoten, die corruptie kwam door Russische bemoeienis en de Russische invloedssfeer.
Oekraïne is nu behoorlijk bezig om die Russische bemoeienis en invloedssfeer hun eigen land uit te trappen.
Dat er nog steeds mensen zijn die de (door Rusland ingebrachte) corruptie in Oekraïne als argument gebruiken om of tegen Oekraïne te zijn of het ze geen moer interesseert, onbegrijpelijk.
Wat er gebeurde in Oekraïne, de revolutie t.a.v. Rusland, zegt alles over het volk wat kotst op de (Russische ingebrachte) corruptie.
Oekraïne gaat winnen, dit kan over 5 maanden zijn, of over 10 jaar.
Oekraïne zal nooit rusten, neem dit van mij aan.
Dat er nu één dorpje, eventueel, door Rusland ingenomen wordt, zal werkelijk geen invloed hebben op het verdere verloop van de oorlog.
Nogmaals, Oekraïne zal winnen. Geen Rus zal veilig zijn, mocht Rusland het land innemen, de Oekraïnsche mens zal constant en altijd verzet blijven plegen. Altijd.
1 of 2 of 3 miljoen Russische soldaten, 44 miljoen Oekrainers.
K ben noch pro Rus noch pro Ukraine.
Maar begrijp dat de Rus een of ander kuDtdorp heeft "veroverd"?
Geweldig knap. Fantastisch. Een dorpje innemen.
Laat ze het maar eens in Gallië bij Asterix en soortgenoten proberen. Kijken wie er dan de helmen tellen doet.
*Is 15.39 dus de 5 zit in de klok. Toverdrank inschenken doet.*
/KLOK!*
Ze hebben een ex-kuDtdorp veroverd. Is niet veel meer van over.
Remember Charlie, remember Baker
They left their childhood on every acre
And who was wrong? And who was right?
It didn't matter in the thick of the fight
Kan natuurlijk zijn dat de Oeks het niet zo interessante Soledar als lokkertje voor de Wagner club heeft gebruikt zodat deze via monotone aanvallen flink wat manschappen hebben opgestookt.
Het hoort bij het plan. Zegt deze Russian Dude.
www.youtube.com/watch?v=kZUJPHknZPc
Verhaal niet gelezen voor mijn post maar zou zeer goed kunnen, Bakhmut zelfde verhaal.
"to crush...." , klinkt echt goed. "om te vermorzelen..." Zou eens een betere term zijn in de Nederlandse politieke media. Daar is het altijd maar dat slappe ge-"hard aanpakken" gedoe. Laat eens een politieke partij voorzitter, bijvoorbeeld van Groen Links, zoiets zeggen als: "dit was ons plan, we gaan de stikstofproducenten, zoals de boeren vermorzelen", of "Inclusiviteit en diversiteit kan alleen maar als we racisme vermorzelen. Dat is ons plan".
Klinkt eens anders, gewoon, gezelliger. Beeldbuis waardig.
Wat is dat toch met nieuwe omroepen en partijen die zo door de hoeven gaan ON met de FVD adoratie en het vertolken van het Russische standpunt, de FVD zelf, PowNed, ik ben bang voor JA21 mn Eerdmans vertrouw ik niet, diverse ouderenpartijen, LPF. Helaas, helaas.
Dat vraag ik me ook af. Het heeft er denk ik mee te maken dat sommigen een dusdanige afkeer hebben van de gevestigde orde in het westen dat ze van de weeromstuit Poetin steunen. Als je werkelijk van mening bent dat er een soort alomvattend complot gaande is om de burgers in het westen te onderdrukken/vervangen/middels vaccins te vergiftigen dan kan Poetin er als een held uit gaan zien denk ik.
Die Joost is te triest voor woorden.. alleen maar over zijn eigen gelijk lullen.. wat een looser en in en in triest mannetje is het ook. Op twitter had ik em al geblokkeerd, helaas komt dat egootje door tot hier. Je bent nergens meer veilig voor zijn gebrabbel. Het lijkt wel een car glass reclame.
Hij is blijkbaar zelf ook verbaasd dat ie een keer gelijk heeft.
De laatste keer dat Joods Niemoller gelijk had was inderdaad al 8 jaar geleden
@small_town_dude | 10-01-23 | 15:31:
Wanneer moet dat geweest zijn dan? Ook toen piste die al finaal naast de pot met MH17
Ik heb nooit kwaad gesproken over Joost Niemoller, misschien moet ik dat dan nu maar wel gaan doen?
Het heeft indertijd, 1984, Hare Majesteit behaagd om 18 jarige Hkv in dienst te nemen. In eerste aanleg kreeg ik instructie in het gebruik van een short burst radio. Helemaal je van het, een kleine 40 jaar geleden.
Een en ander in het kader van situational awareness. Nu heeft elke infanterist blijkbaar zijn eigen podcast. Hier heb je een Uzi, Hkv.. Dit is de voorkant, daar komen de kogels uit. Woog op zich geen drol, maar zat met al dat eindeloze zeulen vaker wel dan niet in de weg.
De menselijke golven van door Wagner geronselde criminelen. En de elitesoldaten van de para's die de ruïnes mogen inspecteren op eventuele achtergebleven Oekraïners. Het is een zaak van de lange adem.
Overigens is er volgens mij een hele goede reden dat het westen nog geen helikopters over Oekraïne uit strooit. Kwestie van meer bronnen checken.
En daarom gaf ik ook bij het vorige topic hierover aan, haal die dwaas van Niemoller toch niet aan.
Geef die man geen podium, laat hem lekker in zijn eigen alu bubbeltje zitten, in zijn veronderstelling dat hij nog journalist is en ter zake doet.
Aandacht voor dit soort dwaze narcisten met volledige wereldvreemde ideeën is totaal overbodig.
De man speelt geen enkele journalistieke rol meer, leeft in een waanwereld.
Lekker laten zitten en net als voetbal hooligans, geen aandacht aan schenken.
Gewoon negeren, harder kun je dit soort idioten niet raken.
Hoi Joost oost oost oost
BREKEND!!! Joost Niemoller had een keer gelijk! BREKEND!
Mensen, en Joost N leest blijkbaar mee, mensen JOOST had gelijk! Hij had een keer gelijk. Er is altijd wel een drol die minder stinkt dan anders. Dit is er zo een. Hij had gewoon gelijk! Erken dat! Joost, gefeliciteerd! Je bent een lul, maar je had gelijk. De Russische nazi's hebben eindelijk met hun inmense leger een plaatsje veroverd.
Wat een flapdrol is die man toch.
@Ashtrey | 10-01-23 | 15:22:
Joost is alleen uitermate goed in het blokkeren van menschen op Twitter.. Verder een piemol met vingertjes.
Het wordt tijd dat die Russen opzouten /Seth Gaaikema modus off
In Opdekopland is Solovyev helemaal voor een "preemptive strike" op Frankrijk. Hij wil er bommen op. Dat zal ze leren.
www.youtube.com/watch?v=LPqwvtuoK_Q&a...
Wat de panelisten vergeten is dat Rusland niet bedreigd wordt in haar voortbestaan, maar probeert een buurland te veroveren of vernietigen en dat de NAVO alleen met oud materieel betrokken is. De heren leven in een illusie waaraan gelukkig een panellid probeert helderheid te brengen.
Wat een aardappelhoofd.
Overigens haalt Rusland zelf ook wapens uit buitenland, Noord-Korea, Iran. Dom gebral van een dronkenlap met een teveel aan testosteron.
@Duwbak_Linda | 10-01-23 | 15:41:
De heren overstemmen elkaar met aantijgingen aan het westen. Zo zou Rusland "met de hele NAVO" in gevecht zijn. En de Polen vechten al in Oekraïne. Dus kernwapens. Het wordt misschien tijd dat de NAVO inderdaad een stevig gaat bijdragen en al doet de NAVO de helft van wat de heren roepen, dan is Rusland binnen een paar weken weg uit Oekraïne. Dat lijkt me trouwens de betere optie, al is die niet zonder gevaar van heftige escalatie. Het alternatief is een jaren slepend conflict met telkens nieuwe rondes Russische aanvallen.
Ik denk dat Solovyev oprecht leidt aan een permanent laag IQ en hoog alcoholpromillage. Mijn toevallig Russische buurman noemt het 'plat vermaak' en kijkt liever ijshockey. Ik hoop met hem velen.
@drs. Levi Samsonov | 10-01-23 | 16:35: leidt = lijdt
@Duwbak_Linda | 10-01-23 | 15:41: Tijdens de Vietnamoorlog voorzagen de Sovjets de Noord-Vietnamezen ook van allerlei wapens.
Iets wordt niet zomaar een zoutmijn
Iemand moet dat zout daar hebben achtergelaten
Wordt hier iets verzwegen?
Voor op de slakken?
biolabs?
Dat was Hans van Baalen met Guy Verhofstadt geholpen door de crackdealer van Hunter Biden ter plaatse. Heb ik ergens gelezen.
En nu af en toe zo'n HIMARS op de central shaft van die mijn en dan hebben ze er helemaal niets meer aan. Ff wel eerst die 'heavy equipment' beneden laten stallen natuurlijk en dan fijn begraven. Equipment weg en geen inkomsten. Kost je een paar duizend mensenlevens maar dan heb je ook helemaal niets ;-)
Zou de mijnen vullen met purschuim.
Precies. Op zijn minst de ingang(en) van de mijn opblazen om te voorkomen dat de Russen daar materieel gaan stallen, veilig voor Oekraïnse aanvallen.
Of ruimschoots booby-trappen.
Praktische tips vanuit de leunstoel, altijd handig.
En anders pompen de Russen er gifgas in om de overgebleven soldaten uit te schakelen.
Als je (Rusland) half je arsenaal leegschiet op een kutdorpje als Soledar dan staat er uiteindelijk letterlijk geen één steen meer op de andere. Dan heb je als Oekraïne alleen nog een woestijnlandschap te verdedigen. Dat lijkt me vrij zinloos.
De aloude tactiek van de verschroeide aarde.
Marioepol is ook platgebombardeerd, hoeveel munitie heeft dat niet gekost ?
@Der Schnitzeljäger | 10-01-23 | 15:41: Volgens de objectieve (kuch) berichtgeving van het ANP......
Nee. Maar ook niet erg realistisch als u de voorwaarden van Poetin leest.
In ieder geval wel behoorlijk ongeïnformeerd. Want Russen doen niet aan diplomatie.
Lijkt me goed. Laten we inzetten op diplomatie.
Hoe moeten die gesprekken dan lopen volgens jou? Vraag me oprecht af wat mensen die dit steeds roepen voor ogen hebben. Je gaat toch geen deel van je land opgeven omdat een ander dat met geweld wil afdwingen. Als voor je land vechten al geen goede reden meer is wat dan nog wel?
U wilt vanavond een per de gehaktbal eten maar uw vrouw staat erop dat er vanavond vegetarisch wordt gegeten. Dan kun je lullen tot je een ons weegt maar uiteindelijk zal iemand zich moeten schikken. Zowel agressor als verdedigende partij is daar geenszins toe bereid en is diplomatie zinloos. Totdat een van beide partijen sterk overwicht krijgen en diplomatie met het mes op de keel de strijd zal beslechten.
Carry a big stick.
Over polariseren gesproken, die Oekraïners kunnen er ook wat van!
Ze lijken wat dat betreft op de Engelsen die in 1940 de moffen op afstand probeerden te houden. Schandalig, vindt u niet?
@Ridde Rogter | 10-01-23 | 15:10: uw woorden, uw gedachte, uw denkraampje.
ah vandaar dat westen ,amerika enz zwaardere materialen naar toe gaan sturen het gaat niet goed dus.
Het kost een paar miljard en een paar duizend mensenlevens maar dan heb je je Pyrrusoverwinning toch maar mooi binnen.
REAGEER OOK