Superbelangrijke RIVM Update des Doods
En wat hebben zij gewonnen, Marino?
Social
Kwart over drie in de middag. IJkmomentje du Jour, op de Dag van Persco #50. We zien of u zich een beetje gedragen hebt qua basismaatregelen, en niet in polonaise door Den Bosch bent geweest danwel gesjoemeld hebt met qr-codes danwel met de corona scanner-app die standaard op GROEN GROEN GROEN stond afgesteld. De ziekenhuiscijfers waren ook al niet om over naar huis te schrijven, en we zitten op ramkoers om off the charts te gaan. De paniek is groot dat begin volgende week (applaus) al begonnen wordt met BOOSTERPRIKKEN voor zorgpersoneel. Tweet van De Dag is voor Dirk Beljaarts - Algemeen directeur / CEO Koninklijke Horeca Nederland @KHN| Consul of Hungary | Lid SER (Sociaal Economische Raad) en de Rutte-doctrine kennende is de heer Beljaarts binnenkort geen consul en/of SER-lid meer, en kan-ie een stroopwafel-karretje beginnen in Frankrijk.
Update: Toch nog een record. Rioolwaterpoepviruscijfer nog nooit zo hoog
Mededeling: Comments closed, gaarne verzamelen in persco-topic
Social
Reaguursels
InloggenNog even geduld ...
Vanavond lekker een potje bier drinken met 6 vrienden bij mij thuis, maar we hebben allemaal een QR code dus het is veilig. Horen morgen wel wat er allemaal is uitgebraakt door Pinochio.
Proost, Mark! U heet toevallig niet Rutte van uw achternaam?
dus qr code is veilig? gniffel**
Als we nog ff op de oude weg doorgaan dan heeft of iedereen anti stoffen of is gevaccineerd als we de cijfers mogen geloven. Dus gas erop en de kroegen open laten. Dat die Chinese invaders leren.
De wappies lijken wel verwende kinderen of muizen waarbij elk kiertje moet worden gedicht om ze eens te laten luisteren. Dacht je nou echt dat je door kunt gaan alsof Corona niet bestaat? Heb je echt geen greintje gevoel voor de medemens? Ga eens een weekje bij IC-verpleegkundigen, helemaal in een pak gestoken, twaalfuursdiensten meedraaien. Je kunt wel klagen dat gevaccineerden zich niet hoeven te testen, maar die worden, behalve ouderen of mensen met medische aandoeningen, niet ziek. Jullie wel. En trots zijn dat je zo stoer bent zonder mondmasker naar de supermarkt te zijn gegaan. Wat een sneu volk!
We zijn twee jaar verder, Herr Gozoman. Wat denkt u zelf?
Van het RIVM;
www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/actu...
12-11-2021 | 11:15 uur
"Totale sterfte sterk verhoogd
In de week van 28 oktober tot en met 3 november 2021 was de totale sterfte in Nederland sterk verhoogd (sterfte binnen 2 weken gerapporteerd - rondom 97% gerapporteerd). In totaal zijn 3.365 sterfgevallen gemeld; gewoonlijk verwachten we in deze tijd van het jaar tussen de 2.651 en 2.977 sterfgevallen. De gemelde sterfte aan laboratoriumbevestigde COVID-19 was in diezelfde week 145. De sterfte was licht verhoogd in de leeftijdsgroepen 35-44 jaar en 55-64 jaar. De sterfte was sterk verhoogd in de leeftijdsgroepen 65-74 jaar, 75-79 jaar, 80-84 jaar, 85-89 jaar en 90-94 jaar. De sterfte was verhoogd in alle gecombineerde regio’s."
145 covid-19 doden verklaren niet de oversterfte(3365-2977(bovengrens)=388 )
Ik snap nog steeds niet wat het nut van dat testen is want 5 minuten na dat testen kan je alweer besmet worden met dat virus en gezellig doorgeven. Zelfde trouwens voor die prikfanaten. Ook al ben je dubbel gevaccineerd dan kan je dat virus nog oplopen en weer gezellig doorgeven. In de laatste RIVM 40 daagse verslaglegging over positief geteste personen was de verhouding wel vs niet gevaccineerd 1 op 1 waarbij de meeste gevaccineerde die positief getest waren in de Kategorie 50 + zaten. QR code is zinloos, stoppen met die onzin.
Na besmetting ben je niet meteen besmettelijk naar anderen toe. Zo garandeert een test het niet besmettelijk zijn, maar die garantie verminderd naar verloop van tijd. Hoe lang na het moment is een test nog goed genoeg? Tja...
u negeert de wiskunde erachter, niet vaccers zijn zwaar in de minderheid, dus verhouding 1 op 1 gaat hier niet op, terug naar school?
Conclusie: We gaan allemaal DOOD!
Dat is zeker.
Een heel beperkt deel van de wereldbevolking niet hoor. Deze elite is onsterfelijk. Dat wist u nog niet hè? Zelfs Thierry weet het nog niet.
youtu.be/PNzpK67uldQ
Torero's gaan naar de kroeg
Het komt nu wel gezellig dichtbij, de persconferentie van de Excellenties.
De leeftijdsopbouw van de personen die zijn besmet in de periode van 11-11-2021 tot 12-11-2021 is;
0-9 1468 personen
10-19 2469 personen
20-29 2291 personen
30-39 2501 personen
40-49 2173 personen
50-59 2037 personen
60-69 1580 personen
70-79 1053 personen
80-89 512 personen
90+ 119 personen
Totaal 16203
Dank je Mike!
Ofwel: de "jongeren" zijn nu aan de beurt.
Dus jongeren laten zich vaker testen dan ouderen?
@Expert Homo | 12-11-21 | 18:14: Een verdere discussie met U is niet zo zinvol. U stelt vragen, maar U heeft geen inhoud.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 18:19: Deze keer was het wel sarcasme. Ha!
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 18:19: Jij ziet jezelf (naar jezelf toe) wel heel duidelijk als slimmer dan anderen. Je zal het wel nodig hebben voor je eigenwaarde / zelfbeeld, dat is prima, maar houd het nou voor je, want dat helpt verder niemand.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 18:10:
Jongeren komen over het algemeen niet in het ziekenhuis vanwege corona. En dat weet je. Dus waarom het angstzaaien?
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 18:19: Hij stelt vragen waar jij geen antwoord op heb bedoel je. Over inhoudsloos gesproken.
@Expert Homo | 12-11-21 | 18:24: "Je zal het wel nodig hebben"
Nee hoor, geen zorgen.
@Expert Homo | 12-11-21 | 18:24:
Het is heus niet zo moeilijk om slimmer te zijn dan die anti vaxxers.
Om cijfers echt te laten spreken moet je hier nog naast zetten wie wel en wie niet is gevaccineerd. En uiteraard hoeveel mensen er in die categorie zijn, al dan niet gevaccineerd en al dan niet genezen. Dat laatste weet niemand. Er wordt tegenwoordig met cijfers gegooid alsof iedereen dat kan plaatsen. De gemiddelde tokkie heeft geen idee.
De leeftijdsopbouw van de personen die zijn overleden in de periode van 11-11-2021 tot 12-11-2021 is;
50-59 0 personen
60-69 0 personen
70-79 10 personen
80-89 10 personen
90+ 11 personen
< 50 1 persoon
Totaal 32
Waarvan 3 in het ziekenhuis
Waarvan 22 in het verpleeghuis
Waarvan 11 boven 70 thuiswonend
De leeftijdopbouw van de personen die in het ziekenhuis zijn opgenomen is, volgens GGD;
0-9 1 persoon
10-19 0 personen
20-29 1 persoon
30-39 6 personen
40-49 3 personen
50-59 7 personen
60-69 10 personen
70-79 17 personen
80-89 16 personen
90+ 0 personen
Totaal 61
Van de 32 overleden mensen waren er 31 boven 70 jaar.
Van de 61 ziekenhuisopnames betrof het 43 mensen boven de 60 jaar.
Dus er is ook een rokende, dikke man van onder de 70 overleden. De zorg had het prima aangekund als we geen mensen van boven de 60 hadden gehad.
Misschien is de kans dat je besmet raakt in horeca wel groter dan thuis. Ik denk dat veel mensen nooit in horeca komen, daar ben ik 1 van. Dus ik ik kan daar ook niet besmet worden.
Ik herinner mij dat de antivaxers een paar jaar geleden moord en brand schreeuwden over het HPV-vaccin voor jonge meisjes. Wel, we hebben toen niet naar hen geluisterd, en baarmoederhalskanker is nu zo goed als verdwenen bij gevaccineerde vrouwen. Schandalig.
Leuk gecopy/paste. Heeft niets met deze situatie te maken aangezien dit vaccin geen vaccin is en mensen toch nog gewoon ziek en besmettelijk zijn. Je verhaal onderstreept alleen dat het coronavaccin helemaal niet werkt als een vaccin zoals we dachten. Anders was corona nu ook NL uit.
@Tisnietanders | 12-11-21 | 17:48: U begrijpt niet hoe een vaccin werkt. Besmet worden kunt U altijd, na elke vaccinatie.
Alsof jonge meisjes bij bosjes baarmoederhalskanker krijgen. Laten we nog even 20 jaar wachten op de resultaten.
Verder helemaal prima die prik natuurlijk. Maar ik ken niemand die zonder die HPV prik getest moet worden voor het neuken. Of een QR code moet laten zien ofzeaux. Of geshamed wordt om maar wat te noemen.
Inderdaad, hoe minder we naar die mafklappers luisteren, hoe beter.
@sjef-van-iekel | 12-11-21 | 17:52: Resultaten zijn er allang: baarmoederhalskanker komt nauwelijks meer voor bij gevaccineerde vrouwen. U hebt geen idee waar u het over hebt.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:51: ik begrijp het prima. U zit alleen nog in de ontkenningsfase. Maar geef het een paar maanden wanneer de boosters ook weer uitgewerkt zijn en het virus nog steeds rondraast en dan proberen we het nog eens.
@Tisnietanders | 12-11-21 | 17:56: Is U als kind gevaccineerd? Wanneer ja, dan heeft U vijf (5!) DKTP prikken gehad. En wanneer U in een roestige spijker trapt, dan rent U naar de huisarts voor een tetanus-booster.
Eerst maar eens rustig afwachten.
@Diederik_Ezel | 12-11-21 | 17:55: zo zei ik dat bijna letterlijk ook dat ik niet weet waar ik het over heb en dat die prik prima is. Maar om nu te zeggen dat vrouwen (en mannen) massaal doodgaan aan HPV dat was nooit zo. En er gaan ook wel eens gevaxte vrouwen dood aan HPV vermoed ik. De gevolgen van dat virus dan. Niet aan dat virus zelf.
Mijn tegel was meer dat we nu met QR en testen zitten NA de corona prik. En dat dat met HPV prik niet zo is.
Dus om die vergelijking te maken tussen permanent anti vax wappies die nooit een prik voor hun of hun kinderen nemen EN mensen die nu enkel tegen deze prik en/of deze controlemaatschappij zijn vind ik mank.
@sjef-van-iekel | 12-11-21 | 17:52: nog 20 jaar wachten.... wanneer is de laatste keer dat je bij niezen of ademen van iemand in de buurt baarmoederhalskanker kan krijgen?
De besmettingen lopen zo op door het gebrek aan UV-licht, als ik er zo over nadenk.
eenvandaag.avrotros.nl/item/uv-licht-...
Waarom hangen we niet op alle drukke plekken massaal UV-lampen op?? Dan maar meer huidkanker. Dat Uv-licht goed tegen COVID werkt verklaart ook waarom er weinig besmettingen in de buitenlucht zijn en dus waarom we van mei t/m augustus nooit maatregelen nodig hebben...
U bent de piek van afgelopen zomer vergeten, na dansen met Jansen?
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:39: Nee. Kwam er toen een nieuwe variant aan in Nederland? Of hadden we veel bewolkt weer? Ik ben er nog naar aan het kijken.
Sarcasme hoop ik? Net zoals chloor inspuiten want dat doodt virussen? (Trump et al. 2020)?
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:39: Het zal te maken hebben gehad met het arriveren van een nieuwe variant. Er werden niet zo hele strenge maatregelen genomen en vervolgens kon de zorg het nog goed aan. Zonder al dat Uv-licht was dat heel anders gelopen denk ik.
@GekkeLorrie | 12-11-21 | 17:44: Eerder onwetendheid. UV maakt virussen onschadelijk (leven doet een virus niet), maar de benodigde dosis is erg schadelijk voor (de ogen van) mensen.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:49: Oh wat ben ik toch dom, he? Wil je dat graag zo zien? Hoe dan ook: Het gaat er om dat in de winter het Uv-licht wordt gebracht naar het niveau van de zomer. Dit heeft ook zijn gezondheidseffecten uiteraard, maar het is een compromis puur i.v.m. COVID-19.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:49: "Over de vraag of virussen zelf levend zijn, bestaat eveneens geen consensus."
nl.wikipedia.org/wiki/Virus_(biologie...)
@Expert Homo | 12-11-21 | 17:54: Wanneer ik in het lab het UV licht aan deed, ter sterilisatie, dan mocht er niemand meer naar binnen.
@Expert Homo | 12-11-21 | 17:55: "Over de vraag of virussen zelf levend zijn"
Ik zal U niet langer lastig vallen.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:57: Tja, hoe fel is dat Uv-licht dan he? In de zomer gaan we ook niet allemaal binnen zitten als de zon te hard schijnt. Ik duidt uiteraard op een hoeveelheid Uv-licht zoals dat in de zomer bij felle zonneschijn.
@Expert Homo | 12-11-21 | 18:03: dus jij stelt voor om overal UV op te gaan hangen zodat we een virus doden. Waar een simpel prikje lost het ook op? Daarnaast: "zomers" UV licht is geen wondermiddel: vraag dat maar aan Brazilie.
Theaters blijven dus open, want de “elite” wil wel hun uitjes blijven hebben.
De bioscopen blijven open, da's meer voor Jan met de Pet.
Snap_het_ook_niet | 12-11-21 | 17:25 Inderdaad, dit is niet te filmen, en supporters van een buitensport mogen niet binnen.
@MK27 | 12-11-21 | 17:51: Nee, voor die kudt jongeren, die het al zo moeilijk hebben.
@Vitale-Reaguurder | 12-11-21 | 17:52: hou svp op over die 'ik-heb-het-zo-moeilijk-generatie'.
Hopelijk overziet onze overheid de consequenties van een komend 2G beleid i.c.m. werkgevers die QR codes moeten controleren. Als 10% van de werknemers hierdoor uitvalt, en andere gaan staken hebben we dezelfde problemen als de VS met de supplycain. Lege supermarkten en nog meer druk op zorg en politie. Een beschaafd land is slechts 3 maaltijden verwijderd van chaos.
Mijn dochter heeft net te horen gekregen dat ze per aanstaande maandag ontslagen is, want niet gevaccineerd. Nul uren contract dus geen poot om op te staan. Zo doen ze het dus.
@TinyTinus | 12-11-21 | 17:23: Op dit moment is dat nog verboden, een werkgever mag er niet eens naar vragen.
Schofterig.
@TinyTinus | 12-11-21 | 17:23: Je moet maar wat over hebben voor je anti-vaxx principes.
Staken als in rente op je crypto ontvangen?
Dat klopt, maar toch hoeft ze maandag niet meer te komen. Nul uren contract, dus ze bellen gewoon niet meer. Hopelijk weet het UWV er raad mee…
2G kan niet snel genoeg komen. En ik ben zelfverzorgend, dus over mijn voedsel maak ik me geen zorgen.
Mooie observatie. De meeste "slimme mensen", overzien die problematiek niet.... de lockdown prelude gaat over over naar de Valse Triste.
@TinyTinus | 12-11-21 | 17:23: 0-uren contract is met regelmaat wettelijk al geen 0 uur, als er sprake is van een gemiddeld aantal uur over de afgelopen 3 maanden.
@Frau Merkel
Be careful what you wish for.
@TinyTinus | 12-11-21 | 17:23: "Zo doen ze het dus."
Voor sommige beroepen vind ik dat te rechtvaardigen. Zeker bij contactberoepen.
@Kwelbeller | 12-11-21 | 17:48: "Be careful what you wish for."
Ik heb er zelfs voor geadviseerd. Ik sta daar volledig achter.
Een ander punt waarvoor ik lobby: minimaal 3G voor personeel in bijvoorbeeld horeca en gezondheidszorg.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 18:08: 2G is ruk. Of 3 of liever nog 1G, doorgaan met de maatschappij. Poosje afstand houden, kapjes op en mikken op gezond verstand. Beperkingen werken averechts, draagvlak wordt drijfzand.
Het gaat ze niet om corona. Het gaat ze om controle.
Die QR gaat nooit meer weg.
En zal uiteindelijk alle wegen bepalen.
Begin dan eerst maar eens met alles Cash te betalen , als pay back laat ons maar zeggen .
Al dat zorgpersoneel dat nu aan de bel trekt is ook zeker omgekocht?
@42 | 12-11-21 | 17:19: Zorgpersoneel trekt niet aan de bel. Dat wordt er van gemaakt en geloofd door makke schapen.
@42 | 12-11-21 | 17:19: Ik heb het niet over corona. Die pandemie is een feit, die ziekte bestaat echt.
Ik zeg dat de QR-controle-overheid door corona een feit is geworden welke nooit meer terug wordt gedraaid, en uiteindelijk voor alle facetten van de samenleving wordt opgelegd.
Overheden zijn de facto dwangneurotisch.
@Goedvoorze | 12-11-21 | 17:27: hou toch gewoon je muil. Trekt niet aan de bel? Hoeveel berichten en nieuws moet je nog tot je krijgen todat je het wél snapt? Ik ken veel mensen die werken in een ziekenhuis (dat krijg je als je er zelf werkt....), maar men is er helemaal klaar mee. Mensen die zich niet laten vaccineren en vervolgens rochelend op de IC liggen. Ik kan je zeggen dat ongevaccineerde COVID-lijers wat minder extra aandacht krijgen dan de rest (wees gerust, zorg is prima, maar dat stapje extra zit er niet meer in van wat ik gehoord heb). Hetzelfde geldt voor wat ik van huisartsen hoor (je oren staan te klapperen): mensen die niet vaccineren, maar niet willen testen (want geloof niet in COVID), maar wel een oplossing willen voor de kortademigheid en smaak en reukverlies. Tja....
@GekkeLorrie | 12-11-21 | 17:42: Ik kan uw verhaal alleen maar bevestigen.
Zelfs uw openingszin is in deze gepast.
Je kunt roepen wat je wilt, de doorsnee mensen zien het toch niet en willen het bewust niet zien. Ze geloven de overheidpropaganda, gaan daarnaar handelen en zien dan hun eigen handelen als bewijs dat het klopt. Hetzelfde overigens met de antivaxxers. Die twee groepen gaan vervolgens los op elkaar. Wat overblijft zijn de mensen die zien dat ze van beide kanten gepiepeld worden en om welke reden de ene groep tegen de andere opgezet wordt en dat is niet een mooi plaatje.
@Tisnietanders | 12-11-21 | 17:54: "Ze geloven de overheidpropaganda"
Ach ja. Dat zegt al genoeg.
@GekkeLorrie | 12-11-21 | 17:42: Ik heb ze ook in de familie, de haren rijzen je te berge van zoveel onbenul. Zelf denken ze de waarheid in pacht te hebben en lopen met triomfantelijke koppen rond te paraderen: "Wij hebben nergens last van hoor!" Testen vinden ze belachelijk en gevaccineerden zijn stomme schapen. Zeker weten dat ze valse R codes gaan kopen, geld speelt gen rol voor deze zeloten. We mijden ze als de pest.
@Tisnietanders | 12-11-21 | 17:54: Dat denk ik niet, het is gewoon zoals dingen soms gaan. Mensen hebben totaal uiteenlopende opvattingen en worden daarin gesterkt op sociale media. Alles wordt daar sterk uitvergroot. Het is een bijproduct van de pandemie. Niet meteen overal een complot achter zoeken.
@Frau_Ferkel | 12-11-21 | 17:46: openingszin was een zwakte, maar dat is hoe diep het ondertussen bij veel mensen in de zorg (en ook in de wetenschap) nu zit. Ondankbare schepsels die al rochelend gaan zeggen wat de verpleegkundige moet gaan doen of vragen om onzinmiddelen (in het geval van COVID19), zoals HCQ/ivermectine, omdat je iets op facebook gelezen hebt. Zoveel verhalen: van 40-jarige moeders die waarschijnlijk nooit meer de oude worden (>3 weken op de IC) tot 60-jarige net-opa's die onnodig sterven door niet gevaccineerd te zijn. Maar mensen zijn toch niet te overtuigen. De situatie is nu zo dat ik steeds meer ben zoals Singapore het aanpakt: zelf dokken als je op de IC ligt door COVID.
Heet het nu nog steeds de "Rutte doctrine"? Het moet inmiddels toch wel duidelijk zijn dat die *baantjescarrousel* al veel langer dan Rutte het land regeert? De leuke baantjes (minister, staatssecretaris, hoge ambtenaar, burgemeester, directeur van overheidsinstellingen, et cetera) gaan alleen naar lui die ieder kabinetsbeleid goedpraten en bij voorkeur ook koningsgezind zijn. Niet dat Willie persoonlijk alle kandidaten kiest; volgens mij zit er een clubje specialisten bij de AIVD die dat allemaal bijhoudt en die regeren dus feitelijk dit land. Alles onder het mom van "screening van de kandidaten" t.b.v. de veiligheid uiteraard. De keuzes komen naar het plebs toe van kommissies met leden die geheimhouding dragen en er veel voor betaald (lees zwijggeld) krijgen.
Allemaal thuis aan de coronapas.
Ik laat je pas binnen als je een rood vinkje hebt.
Dat heet een roodborstje.
Ik ben benieuwd of de gesprekken van de afgelopen dagen ook terug te vinden zijn in de WOB-verzoeken waarvan de Jonge een dwangsom gaat krijgen als ie niet ingaat op de verzoeken van Nieuwsuur voor 30 november.
Druk baasje, die de Jonge...
Gaat hugo die zelf betalen, of wordt de rekening gepresenteerd aan de belastingbetaler?
@vermeubelmaker | 12-11-21 | 17:10: 100 euro per dag moet toch wel op te brengen zijn door Hugo?
@TonAlias | 12-11-21 | 17:15: Gezien hoeveel goed die knakker tot nu toe voor het land heeft gedaan vraag ik 't me alleen af of hij het zelf wil opbrengen.
Jazeker! Alles zwart gekalkt, alleen het woord "gesprek" zal zichtbaar zijn, want: niet privacy gevoelig.
Als je naar de kroeg moet voor je vertier duidt dat m.i. toch al op een zekere mate van fantasieloosheid en/of een gebrek aan vrienden. Waar komt dat onvermogen om met elkaar iets te organiseren toch vandaan? Of is het de kick om zes keer zoveel geld uit te geven dan noodzakelijk?
Gemakzucht.
Kijk dit is nog eens een argument om dit soort maatregelen te rechtvaardigen. Over fantasieloosheid en onvermogen gesproken.
@zuurtjeregen 17:14
Dank voor het compliment! Ik ben ook zeer tevreden over mezelf. Ik dacht: ik help Mark en Hugo nog even aan wat extra argumenten voor vanavond, want ze hebben het al zwaar genoeg met alle kritiek die ze krijgen.
@HeerVanStand | 12-11-21 | 17:43: Alle kritiek? Vorige week kregen ze voor het eerst een doordachte vraag van zo'n recalcitrante journalist.
Rutte keek naar achter en vroeg Irma of ze het antwoord wilde geven.
@ geen koning 17:47
Kritiek komt tegenwoordig uit de samenleving, niet van journalisten.
Blijven we de golven (die ons "overkomen") doortellen? Eerste golf... tweede golf... Of zijn we er al achter dat het gewoon wintergolven zijn? Volgend jaar november gaat dit gewoon weer zo namelijk, maar dan minder erg want er is nog meer groepsimmuniteit. Wellicht is er ook een update-vaccin tegen die tijd. (Dus niet een booster, want dat is gewoon het zelfde vaccin nogmaals.) Zeg maar het zelfde als de griepprik tegen de griep ieder jaar. Volgend jaar die COVID-update-prik vanaf 40 jaar? Het jaar daarop vanaf 50 jaar?
Biontech is bezig met een geüpdatete prik. Immuniteit is er niet, tis resistentie.
@Neuth | 12-11-21 | 16:57: laat maar ik heb mijn definities verkeerd, kpraat poep.
In 2030 zal Nederland de 56ste golf overkomen.
Het kabinet Rutte VI gaat dan 9G invoeren...
@Neuth | 12-11-21 | 16:58: De term immuniteit suggereert dat de ziekte niet meer opgelopen kan worden. Dat is het niet, dus de term resistentie klinkt inderdaad wel beter.
Wat het suggereert en hoe het klinkt is niet altijd hoe het gedefinieerd is en dus werkelijk betekent.
@Anomiemus | 12-11-21 | 17:02: Eerder 0G denk ik.
Het is dat ik al geprikt ben, anders zou ik nu toch als een dolle naar een priklocatie gaan. Wat Thierry ook zegt.
Wees niet bang, je mag binnenkort voor een booster
@vermeubelmaker | 12-11-21 | 17:15: Ik zou voor de Carl Martin PlexiRanger 3-in-1 Dual-Boost gaan.
Komt dat kaartje met het virus in het rioolwater een beetje overeen met de meldingen van een week later?
Of spoelen de mensen vaker door, poepen ze in Urk op de boot, en regent het in oost-Groningen minder.
In Urk is poepsex populair.
Discipline verdomme!
www.youtube.com/watch?v=xT8xVz4p9_U
Ja, maar het begint met die 2.9% in de horeca.
Zodra ik hersteld ben kan ik na 19.00 uur geen boodschappen meer doen. Welke lapswans van een ambtenaar heeft die maatregel bedacht? Is er een onderzoek aan vooraf gegaan? Niet iedereen is om 16.30 uur klaar met werken.
Wij boeren beginnen om 06.00 uur.
Niet noodzakelijke winkels zijn straks gesloten na 19.00, supermarkten zijn wel noodzakelijke winkels. Gaat meer om kleding, Hema etc..
Dan moet iedereen voor 19:00 zijn (bepaalde) aankopen gaan doen en wordt het op de uren voor dat tijdstip dus extra druk en is de kans op besmetting dus ook groter. Goed over nagedacht, overheid/virologen/andere experts!
@botbot | 12-11-21 | 16:45: Dan had je maar een vak moeten leren.
@Here's Freddy | 12-11-21 | 16:52: Maximum aantal klanten per winkel. De verplichte anderhalve meter afstand is binnenkort ook weer wettelijk vastgelegd.
Record op record, maar echt verrassend is het niet. De R is nu zo'n beetje 1.20 en besmettingen stijgen al zo'n ~5weken en besmettingen leiden tot ziekenhuisopnamen, die dus nu ook weer verdubbelen elke ~10 dagen. Het is alsof je een beginnende brand in een huis hebt, als je die niet op tijd blust dan wordt het vanzelf een uitslaande brand of fikt de halve straat af. Voor sommige anti-vaxxers is dit soort logica niet te volgen, maar je zou verwachten dat ze in Den Haag wel iets geleerd zouden hebben de afgelopen 1,5 jaar, maar niets lijkt minder waar helaas.
@Darwinian | 12-11-21 | 16:43: Afhankelijk vd leeftijdsgroep komen anti-vaxxers 4 tot 20X vaker in het ziekenhuis met Covid vergeleken met gevaccineerde leeftijdsgenoten. Ze zijn dus enorm oververtegenwoordigd in de ziekenhuizen en besmetten gemiddeld genomen ook nog meer anderen. Zeer terecht dus dat 2G er gaat komen.
@Darwinian | 12-11-21 | 16:43: Dat is toch wel de medische consensus, dat ongevaccineerden de grootste bron van besmettingen zijn. Let wel, daar zitten ook veel jong volwassenen (12-18), kinderen en allochtonen bij.
Stof die plaat eens af, hij blijft weer hangen.
Uiteindelijk zijn al die maatregelen lapmiddelen en kunnen we daarmee hoogstens de druk op de ziekenhuizen wat verminderen dan wel spreiden. Want het virus blijft voor altijd, in steeds weer andere varianten en zal altijd slachtoffers blijven eisen. Jammer maar helaas.
@culture_vulture | 12-11-21 | 16:50: De waarheid veranderd niet. Het aantal recalcitrante anti-alles-types hopelijk wel.
@Red shirt | 12-11-21 | 17:04: bij Rutte & Co wel.
Antivaxxers zijn niet het probleem. De gebrekkige werking van het vaccin is het probleem.
Onderhand ben ik ook helemaal klaar met het gezeik en geklaag van de horeca.
Ik wens iedereen uiteraard zijn inkomsten toe, maar horeca is écht geen eerste levensbehoefte.
Voor de mensen die er werken wel.
Eens. En de horeca in Den Bosch moet helemaal nergens meer over zeiken.
@Schipperke | 12-11-21 | 16:38:
Snap ik maar ze hoeven ook niet helemaal dicht.
Ik denk dat jij al te vaak recht in je gezicht bent gespoten, het heeft in ieder geval je hersens aangetast.
2 miljoen ongevaccineerden, geen maatregelen, dus als het los gaat, gaat het goed los.
Maar
Hoeveel van die ziekenhuisgevallen zijn ongevaccineerden die reeds besmet zijn geweest (heel weinig waarschijnlijk),
Bji hoeveel van de gevaccineerden in het ziekenhuis werkt het vaccin niet lekker, of er speelt iets anders.
Als je dat niet weet kun je niets met die tweedeling.. Veel te vaag.
Vanavond weer overal jankende horeca mensen op tv. Nou nee, dankje. Ik word daar toch ook wel een beetje moe van. Ik ga wel naar de kroeg ofzo.
Hoeveel mensen liggen er nu *in totaal* in het ziekenhuis ? Is dat meer dan bv. in de winter van 2017 ? Ik snap best dat de hele dag in Covid-pakken rondlopen op een afdeling niet zo heel relaxed is, maar geef wel gewoon even de eerlijke totaalcijfers s.v.p.
Dan ook inclusief het aantal dat er ondanks het vaccin ligt en het aantal dat er ligt zonder het vaccin.
Covid pakken? U maakt een geintje zeker? Een schort en een mondkapje, daar mogen we het mee doen. De rest heb ik zelf aangeschaft.
Als je het zijn beloop laat, wordt het veel erger dan in 2017. Daarom, hoe kudt ook, maatregelen...
@SterF... | 12-11-21 | 17:43: Maatregelen zijn niet nodig. We hebben ons tenslotte uit de crisis gevaccineerd.
Gewoon vraagje. Heeft Rutte nog meer bedrijfstakken kapot gemaakt in Glasgow? Zo”n lockdown leid wel goed af van honderden miljarden die je door de plee spoelt. Netzoals die 40 “Corona” miljard waar Italië hogesnelheidslijnen mee gaat bouwen en Rutte de hypotheekrenteaftrek mee kan afschaffen om 6 van die 40 miljard mee terug te krijgen.
Doodeng allemaal. Er is in mijn w̶e̶b̶ woonplaats (115.000 inwoners) 1 persoon aan corona overleden in het afgelopen jaar.
"emo chantage mode aan"het zal je oma maar wezen!!1!"emo chantage mode uit"
Heftig man, misschien kom je jn aanmerking voor slachtofferhulp.
@zaaddodende pasta | 12-11-21 | 16:34: dat dus, want het is net zo erg als oma aan de griep of gewoon door ouderdom komt te overlijden.
Te zien is ook dat het grafiekje van niveau waakzaam direct doorknalt naar ernstig.
Als het losgaat gaat, gaat het ook met een rotgang.
En dan heb je nog mensen die in het stadium zorgelijk zeggen dat het nog wel te doen is en dat er nog bedden zijn in het ziekenhuis.
Op dat moment ja. Maar daar gaat het niet om. Die grafiek loopt sowieso achter want mensen merken pas dagen later dat ze besmet zijn. Dus de werkelijke cijfers liggen al weer hoger.
Er worden vandaag mensen besmet die dat pas over een paar dagen doorhebben en die staan dus niet op de grafiek.
Ik heb sterk, nee zeer sterk, het idee dat dit wel bekend is, en inmiddels in de hoek algemene kennis zit.
Open deurtje?
Degenen die de komende dagen er van genezen of er aan sterven ook niet.
Kan ook andersom vanzelfsprekend.. Dus dat steeds minder mensen ziek worden terwijl de grafiek nog stijgt. Gebeurt vaak in de lente.
Beetje horeca moei, dirk moe.. Proost dirk ik neem er nog één of twee...
We hebben een rioolrecord. % positieve testen is bijna 18%, ook behoorlijk hoog, is dat al een record?
Lees je een keer in, met je 18% positief.
Horeca, je redenatie klopt niet.
Mensen besmetten elkaar thuis sowieso, dat is bijna onvermijdelijk, je woont ergens.
Horeca is wel te vermijden, daar hoef je niet naar toe.
De vraag is waar de besmetting die het huis inkomt vandaan komt.
En dan komt de horeca er niet slecht vanaf.
Dus als je die 55% vergeet en van de rest 100% maakt:
42% bezoek thuis
26% school
23% werk
8% horeca
En dat zal best nog lager liggen.
Maar ja, misschien is die collega die jou op het werk heeft besmet, wel in de kroeg geweest hè, een paar dagen daarvoor. En, oh ja, ook nog op bezoek geweest bij iemand die geen symptomen had, maar ja, je weet maar nooit. Ik vind het een wonderlijk gegoochel met getallen, waarbij je alleen ziet wat te achterhalen is.
Geen categorie winkels?
@Zoelense Hobbyboer | 12-11-21 | 16:38:
Dan ligt % horeca weer wat lager inderdaad.
Besmetting thuis komt echt ergens vandaan. Scholen zullen zo ik vermoed 90% van de besmettingen veroorzaken. Maar dan gaat papa naar de kroeg, mama naar een ladiesnight.
Wat gewoon raar blijft is dat DE horeca niet bestaat? Logischerwijs sluit je donkere hollen met doorgesnoven dronkelappen. Maar waarom ik niet met mijn vrouw aan een eigen tafel met meters om me heen en naar het plafond een vorkje mag prikken onderwijl de dochter 3 uur opeengepakt in de bioscoop elkaars popcorn kan delen?
Maatwerk.. daar schort het een beetje aan.
Stel dat ik corona oploop: waarom zou ik eerlijk vertellen waar dat is gebeurd? Welk belang heb ik daarbij?
Gezien de consequenties voor de kroegbaas, zou ik nooit zeggen dat ik in een kroeg besmet ben geraakt.
Helemaal als die kroegbaas iemand is die je al jaren kent. Dat is dan toch echt een dilemma.
@VoltaireJohn | 12-11-21 | 16:20:
Je bent toch niet verplicht deze info door te geven?
@VoltaireJohn | 12-11-21 | 16:20:
Nu al een paar keer in de lokale kroeg geweest. Nooit gecontroleerd. Die mensen ga ik echt niet aangeven als het fout afloopt.
Dus cijfers waar de horeca naar verwijst zijn niet 100% betrouwbaar.
Als je een tongsoa oploopt ga je toch ook niet de naam van de meid die je gebeft hebt geven aan de huisarts.
Daarbij komt ook nog dat je dat niet met zekerheid kunt weten lijkt me.
@jaja | 12-11-21 | 16:39:
Pas maar op, van beffen krijg je kanker aan je huig. Vraag maar aan Michael Douglas.
Ik ben al 3x besmet geraakt in de supermarkt. Staat in de statistieken. De eerste twee was een rave, de derde sex op de werkvloer.. zijn mijn vermoedens.
@geen koning | 12-11-21 | 18:02: Toevoeging: Die Raves waren niet nodig geweest mits ze de gezonde openlucht feestjes door hadden laten gaan. En nee, beste kudde.. Een jaar niet dansen en vieren dat ik leef is voor mij geen optie. Gaan jullie maar lekker thuis op de joystick zitten.
Scoort Amstelveen zo maar even een toppositie met 1472 x 100 mld virusdeeltjes per 100.000 inwoners.
Woerden is de winnaar, 3373.
@Sinterbikske | 12-11-21 | 16:24: Kak, je hebt gelijk!
Staphorst maar 506 x 1000 mld en dat met zo'n lage vaccinatiegraad.. rara
@bundy71 | 12-11-21 | 16:41: simpel toch? Groepsimmuniteit doordat virus daar al tijdje lekker kan rondgaan
Kinderrijke gemeentes. Alle besmettingen worden thuis opgedaan door contact met die lieve snotneusjes. Daarna wat bijvangst als bezoekje bij oma, hightea met de vriendinnen in dat enige tentje om de hoek, fijn een dagje naar kantoor, 'werken' samen met collega's naast de pingpongtafel.. Even uit de sleur.
Het zijn de kinderen. Zij en hun ouders hebben nergens last van, dat klopt helemaal.
Nog een geluk dat kinderen het niet kunnen krijgen en overbrengen. Net als gevaccineerden ooit tot het tegendeel bleek.
Pffff, zal de pakjesboot sneller varen.
"Tijdens de aangepaste Sinterklaasintocht zondag in Amsterdam zullen de Pieten drukke stukken mijden en zal de Pakjesboot sneller varen. Bezoekers van de intocht wordt wel geadviseerd een mondkapje te dragen. Aan mensen die niet gevaccineerd en geen herstelbewijs hebben wordt gevraagd om een weloverwogen keuze te maken om de intocht wel of niet te bezoeken."
bron; AT5
Helaas gaat de intoch niet door.
Een aantal van de Pieten heeft niet de juiste papieren.
Corona-documenten na verblijf in de EU/Schengen
Corona-documenten die u mogelijk nodig heeft bij uw (terug)reis naar Nederland zijn bijvoorbeeld:
een vaccinatiebewijs (bijvoorbeeld in de CoronaCheck-app of op papier);
een herstelbewijs (bijvoorbeeld in de CoronaCheck-app of op papier);
een negatief testbewijs afgenomen in het land waar u vertrekt (voor iedereen van 12 jaar en ouder, er zijn uitzonderingen voor sommige reizigers);
een gezondheidsverklaring (dit geldt voor iedereen van 13 jaar en ouder) als u met het vliegtuig reist.
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coro...
Als iedereen een vaccin krijgt, gaat er dan niet uiteindelijk een virus overleven/ontstaan die zich daar niks van aan trekt, oftewel een corona 2.0?
harder better faster stronger?
Yep. Dat gaat nadrukkelijk gebeuren
Dit is bij kippen een keer gebeurt.
Ik kan hier geen lijk plaatsen.
Gebruik je favoriete search engine en zoek naar (chicken leaky vaccin dangers)
Dat zie je inderdaad gebeuren in andere landen. Hoge vaccinatiegraad geeft op den duur meer besmettingen als de effectiviteit afneemt en iedereen met gecompromitteerde afweersystemen rondloopt. Het werkt uiteindelijk dus averechts.
@culture_vulture | 12-11-21 | 16:58: de kans daarop is inderdaad aanwezig maar dat mag natuurlijk niet hardop gezegd worden.
@feiten_en _cijfers | 12-11-21 | 16:23:
Nee, er zijn meer mutaties in ongevaccineerden, omdat een mutatie plaatsvind tijdens de reproductie van het virus. Hoe meer mutaties, hoe meer kans dat er een succesvol is.
@oh no | 12-11-21 | 17:12:
Jij zegt het toch hardop? Het is alleen onzin.
Jazeker. En als we blijven pappen en nathouden en het virus blijven remmen dan gebeurt dat vanzelf. Dan ben je beter af met immuniteit door natuurlijke besmetting.
Als je bij de GGD positief ben getest dan kan je na elf dagen een QR-code aanvragen als zijnde hersteld van Corona. Ben heel benieuwd hoeveel “herstelden” er intussen in Nederland rondlopen.
China pakt het al weer wat drastischer aan. Als je daar positief bent of in quarantaine moet maken ze ook gelijk je huisdieren af als die covid lijken te hebben.
www.scmp.com/news/people-culture/envi...
You'll own nothing and be unhappy.
En daarna de wok in?
Ook als de diertjes negatief testen worden ze afgemaakt en verwerkt in snacks en gerechten. De positief geteste huisvriend wordt op de zwarte markt van Wuhan verkocht.
-Het is maar een griepje.
-Het komt niet naar Europa.
-Het komt niet naar Nederland.
-Carnaval wordt doorgaans gevierd in beperkte kring.
-Het is geen griepje.
-Mondmaskers helpen niet.
-Kinderen kunnen het niet krijgen.
-Het komt niet uit een laboratorium.
-Kinderen geven het niet door.
-Circulatie en ventilatie zijn niet (bepalend) van invloed.
-Vliegen is veilig want zeer goede ventilatie.
-Samen prikken we ons de crisis uit.
-Er zijn geen noemenswaardige bijwerkingen.
-We stoppen met Astra door bijwerkingen.
-Boosteren is niet nodig.
-Alleen ongevaccineerden liggen op de IC.
-Het komt door de ongevaccineerden.
-Boosteren is nog niet nodig.
-De ziekte gaat nooit meer weg.
En dat iedere keer met een eendimensionale stelligheid.
Vreemd dat het vertrouwen en de bereidzaamheid afneemt?
Zeer vreemd is, dat veel mensen dit niet snappen.
Ook hier.
@Roadblock | 12-11-21 | 16:56: de meesten zijn uitgerust met het geheugen van een garnaal op zoek naar bevestiging.
Ik heb een tante die verpleegkundige is en werkt als ZZPer voor een bureau dat verpleegkundigen levert aan rijke ouwe mensen die thuis willen blijven wonen.
Zij werkt het laatste jaar bij een demente vrouw thuis maar wil zich niet laten vaccineren.
Nu heeft dat bedrijf haar gemeld dat ze niet meer van haar diensten gebruik willen maken.
En ze moest huilen en schreeuwen en heeft nu een advocaat ingeschakeld.
Kansloos natuurlijk.
Maar dan denk ik:
Waar geen dementerenden het vaakst aan dood?
Dat is aan longontsteking.
Dus ik vind het schandalig dat je je met zo'n beroep niet laat vaccineren.
@jaja | 12-11-21 | 16:08
Een gevaccineerde kan dus ook besmettelijk zijn. Maakt dus niet uit. Sterker nog een gevaccineerde waant zich onaantastbaar en ook als minder besmettelijk. Dergelijk gedrag zie je ook met mondkapjes. Het beschermt anderen niet. Het beschermt jezelf.
Is ook asociaal en schandalig. Zeer terecht dat ze haar niet meer willen.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:12:
Als je minder besmettelijk bent met vaccinatie (wat ik continu hoor van de specialisten) dan moet je die spuiten gewoon nemen met zo'n beroep.
@jaja | 12-11-21 | 16:15:
Maar dat is niet wat je net stelde. Iemand die dus gevaccineerd is brengt dus ook demente mensen in gevaar om mee te gaan in jouw redenatie. Dat de kans (misschien) lager is doet daar niets aan af.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:18:
Gevaccineerden wanen zich veilig, dat zijn ze niet. Niet voor zichzelf en niet voor anderen.
Ik heb ook een tante. En die is dan weer geen verpleegkundige. En daarom moeten de kroegen om 18:15 uur dicht en niet om 19:00 uur. Maar mij vragen ze nooit iets. Terwijl zij, Hugo en Mark enzo, net zo redeneren als ik. Ik vind dat oneerlijk.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:18:
Tuurlijk weet ik dat gevaccineerden ook besmettelijk kunnen zijn.
Maar minder dan ongevaccineerden.
En je mag verwachten dat een verpleegkundige de kans zo klein mogelijk wil houden om een patient te besmetten.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:18: De kansberekening is juist cruciaal. Je kan morgen wel van de trap lazeren maar de kans is klein. Als er een traploper op ligt is die kans wat groter. Ben je ook nog dronken dan wordt de kans dat je er *niet* vanaf pleurt weer klein. En zo zijn er talloze variabelen. Een niet gevaccineerde heeft 20 x zoveel kans om in het ziekenhuis te belanden. Dat scheel nogal een slok op een borrel.
@HeerVanStand | 12-11-21 | 16:22:
Mijn tante wil Hugo en Mark wel doen zegt ze net..
@jaja 16:30
Zie je, daar heb het al! Ik word weer niet genoemd door je tante.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:12: fout, met je mondkapje bescherm je anderen, het beschermt jou niet.
@hetgeleteken | 12-11-21 | 16:41:
Correct.
@hetgeleteken | 12-11-21 | 16:41:
Zou nog even de specificaties van een FFP3 masker doorlezen, voordat u onwaarheid vertelt.
@Lafayette | 12-11-21 | 16:12: Collega's wanen zich inderdaad onaantastbaar. Zitten met 15 man in de kantine flink te hoesten, te niezen, snotneuzen. Niemand die zich verantwoordelijk voelt om thuis te blijven. Maar een grote bek over 'onverantwoordelijke ongevaccineerden'.
@Wiebenick | 12-11-21 | 16:30: En weer wordt natuurlijke immuniteit niet benoemd. Wat nou als die tante al corona heeft gehad en is hersteld?
@culture_vulture | 12-11-21 | 17:07: Een herstel telt ook voor een half jaar (of een jaar). Daarna is het niet zeker of die persoon ook daadwerkelijk immuniteit heeft opgebouwd, dus vervalt het.
Overigens is hersteld + vaccinatie de beste manier om tegen Covid beschermt te zijn.
culture_vulture | 12-11-21 | 17:07
Dat zegt ze inderdaad.
Maar je hoort ook dat je dan nog weer kunt krijgen.
Ik vind het lastig verhaal.
Als deze demente vrouw in kwestie door een Janssen slachtoffer zou zijn geholpen was ze waarschijnlijk al aan Corona overleden.
De aangekondigde maatregelen zien er weer uit als het soort compromis dat iedereen, inclusief het virus, te vriend wil houden maar dat dus niet doet. Een korte, harde klap is een lockdown waarbij je in de loop van een geweer kijkt als je je woning wilt verlaten, bij wijze van spreken. Niet dat dat van mij hoeft overigens, maar heb het alsjeblieft niet over een korte, harde klap dan. Dit blijft dooretteren, dames en heren zachte heelmeesters.
Had al dat geld in de zorg gestoken. Dan was er nu voldoende capaciteit en niets aan het handje. Die wil is er niet, gewoon omdat deze koers geen oplossing biedt voor het bestaan van Covid, maar wel de mogelijkheid geeft om andere zaken verder door te voeren en te verbeteren (crowd control). Ga er maar vanuit dat de QR code binnen zeer korte tijd wordt vervangen door gezichtsherkenning.
Capaciteittekort in de zorg komt door personeel wat niet te krijgen is. Zoals in elke bedrijfstak tegenwoordig. Heeft niets te maken met geld, ze zijn er gewoon niet genoeg. Ook niet als je ze meer betaalt.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 16:10:
Maaaarrr.. hoe dan met de capaciteit in het begin van corona? Toen er noodhospitalen werden ingericht in Maastricht en Rottjeknor? Was er toen wel capaciteit? Waarom dan nu niet meer?
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 16:10:
Yep. Dat krijg je met reactief beleid. Deze ontwikkeling zag men al vele (tientallen) jaren aankomen. Maar je zou kunnen concluderen dat men het tegenovergestelde heeft gedaan. Door te bezuinigingen, valse efficiente en absurde eisen aan vrijwilligers en mantelzorgers is de gezondheidszorg eerder uitgehold dan ondersteunt. Men had juist zwaar moeten investeren. Gezien de rijkdom van NL is het eigenlijk schandalig vergeleken met andere landen.
De mensen zijn er niet! Sterker nog; die lopen weg en zoeken ander werk.
Er gaat ook 40 miljard naar de zorg. Weliswaar de Franse en Italiaanse zorg, maar het gaat wel naar de zorg.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 16:10:
Domme redenatie.
Niemand wil in de zorg werken omdat de secundaire arbeidsvoorwaarden niet aantrekkelijk zijn.
Dus daar moet je iets aan doen.
Bijvoorbeeld:
- gratis in-house kinderopvang
- flexibele werktijden, bijvoorbeeld 4x9 of 4x10
- toeslagbehoud bij betere verdiensten
- meer vakantiedagen
- gratis maaltijden
- sign on bonussen
En zo zijn er nog veel andere dingen die kunnen helpen>
Goede bestuurders die zouden daar een duidelijk overzicht van moeten hebben waarom het zo moeilijk is om personeel te behouden / te krijgen.
Tenminste als zij hun beroep serieus nemen en dat als prioriteit nemen ipv bijschnabbelen op TV en boeken schrijven en piepen dat het allemaal zo kut gaat.
De kernoorzaak van deze malaise is volledig te zoeken in beleid.
Het heeft niks met corona te maken, dat is enkel de aanleiding waardoor de misstanden, en dan met name de structurele onderbezetting, in de zorg overduidelijk worden blootgelegd.
En maar janken op TV en de oorzaak bij anderen zoeken ipv eens kritisch naar zichzelf kijken.
Overbetaalde, onbekwame heaumeau's zijn het.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 16:10: volgens mij als ze vijf management lagen bij de verzekeraars en op het ministerie weghalen, 30.000 minder consultants inhuren, stoppen met met ex politici die letteren gestudeerd hebben bij die zorg corporaties te dumpen (gaan altijd voor reorganisaties om hun onkunde te maskeren door chaos te creëren die door die “reorganisatie” uitgedacht door consultants komt” en dus de regeldruk/administratie veel minder wordt gok ik dat het beter gaat. Maar ja al die manager, snelle jongens en consultants zijn nu net de D’66/VVD stemmers
@Darwinian | 12-11-21 | 16:34: onzin. 13e maand, ort, veel vakantiedagen, volledig betaalde opleidingen, fitness, fietsplan, reiskosten, goedkope maaltijden. De secundaire arbeidsvoorwaarden zijn gewoon goed. Bijna niemand in de zorg werkt full-time, vandaar de problemen om roosters kloppend te krijgen.
Portugal is het bewijs met 98% gevaccineerden. Eens zien of dat stand houdt, maar dan heb je er alles aan gedaan. Hier lopen nogal wat wijsheden die vaccineren niet nodig vinden. Een teken dat we met teveel zijn en dat lost moeder natuur zelf op. Linksom of rechtsom. Kabinet wil lockdown vanaf 19u invoeren. Toont weer aan dat ze met 0 begrip iets besluiten. Morgen zijn er ook events, die beginnen om 12 en duren tot 00 uur. Beetje bekrompen om nu ineens met zo'n ondoordacht plan aan te komen en alles gelijk met horeca te trekken. Vorige keer ging het pas dagen later in. Je moet organisaties en bezoekers wel de ruimte geven het praktisch in te vullen. Dit is gewoon een schande en is met de botte bijl. Hoe mooi men probeert met 'een korte beperkte lockdown' te laten landen. Ik vind het slechte verkoperspraat.
Zoek de cijfers eens op ipv het AD na te praten.
86,4% is volledig gevaccineerd.
En als je toch bezig bent, ook daar schieten de positieve tests weer omhoog.
www.google.com/search?q=portugal+coro...
Lees u eens in over de situatie in Portugal en concludeer dat uw reactie perfect het verschil tussen het succes van NL en Portugal verklaart.
NL: veel gezeik en 17 mio virologen.
Portugal: eensgezindheid en aanval op corona onder leiding van een legergeneraal.
@BrulSpin | 12-11-21 | 16:21: Dat laatste valt toch wel mee in uw link?
@Diederik_Ezel | 12-11-21 | 16:29:
Zoals ik eerder deze week al schreef:
Wacht maar eens af. Portugal hinkte de vorige keren ook 3-4 weken na.
Laten we de Portugese cijfers van eind november eens afwachten.
Eens kijken of we dan nog voor de Portugezen applaudisseren.
Het scheelt natuurlijk behoorlijk dat de vacinatiiegraad hoog is. Praatjes dat het aan de geweldige discipline ligt van de Portugezen is lulkoek. Het is gewoon het seizoen. In Spanje en zuid Frankrijk zijn de besmettingen ook laag. Wacht maar tot het herfstig weer wordt
@Darwanian! Mee eens, het weer is goed! Geef ons die opwarming van de aarde en we zijn ook coronavrij!
In Portugal ga je straks zien dat vaccineren weinig uitmaakt denk ik.
He ik heb zin in handkarren, t vrouwtje is t weekeind weg. Waar blijft de Vrijmibo? Ik vraag dit voor een vriend.
Gaat die vriend jou moeten 'handkarren' dan?
Het is dan beter dat je vrouw definitief wegblijft.
Ach, zoals de wokisten afleiding zochten in George Floyd, zo kunnen wij afleiding zoeken (hysterisch doen) in Zwarte Piet.
Edwin Wagensveld, kom er maar in.
Waarom vermelden ze het aantal gedane tests er niet bij, zodat we kunnen zien welk percentage van de geteste personen positief getest is. Dat zegt me meer dan het absolute getal van het aantal positief getesten alleen.
En daarom gaan die “besmettingen” dalen. Want geen honderduizenden testen voor toegang mee. Daarom ook 2G. Heeft niks met de ongevaccineerden te maken, want pas negatieve geteste mensen hebben sowieso geen Corona, maar door de hoeveelheid van testen pakje altijd aardig wat mensen zonder symptomen en ook een vast percentage false positives die in de duizenden loopt. Kinderen worden niet getest dus die hebben ook geen Corona vandaar dat scholen wel openblijven. Alleen hoger onderwijs minder want daar testen ze wel. Het gaat alleen maar om de cijfertjes.
Dus er zijn in totaal ruim 18.000 mensen gestorven aan/met covid.
Poeh hey. Paniek, peeuw, gevaar.
We gaan dood.
74.000 mensen gestorven aan hart-en vaatziekten sinds het begin van covid. Maar laten we het daar maar niet over hebben...
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 16:04: Precies dat dus. Het is te zot voor woorden.
Dus 9/11 is zwaar overdreven.
@grapo | 12-11-21 | 16:05: Inderdaad. Maar wanneer sleuren we Rutte en co uit de kamer en slepen we ze 100 meter verder, naar de plaats waar Oldebarnevelt het leven liet ? Staan er al mensen stenen te gooien op het binnenhof ?
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 16:04: Van de Domtoren afvallen is niet erg want de Eiffeltoren is veel hoger.
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 16:04:
Dus, omdat er al zoveel mensen aan van alles en nog wat sterven is het niet zo erg dat mensen doodgaan aan een virus? Helder. Laten we dan maar stoppen met alle medische handelingen, dood ga je toch.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 16:12:
Prioriteiten zijn niet uw beste punt.
@Wiebenick | 12-11-21 | 16:17:
Kort door de bocht. Mijn punt is dat we in een controle maatschappij worden geplaatst om iets dat niet het hoogste sterftecijfer vertegenwoordigd, terwijl dit wel als pandemie is aangenomen. Prioriteiten zijn nogal zoek bij de boven ons gestelden.
Laat dat "aan" bij "aan/met" maar weg hoor.
Thuiswerken en Horeca dicht helpt dus niet, want nauwelijks besmettingen daar. En nu?
Scholen dicht. Grenzen dicht. OV dicht.
Thuiswerken lijkt zelfs contraproductief. Thuis de meeste besmettingen. Alle huizen dichtlassen/timmeren lijkt de enige juiste oplossing dus.
www.dumpert.nl/item/7842039_09cf1f95
Ik zou wel eens de cijfers van de droge en natte horeca opgesplitst willen zien. Daar moet toch een groot verschil in zitten.
@grapo | 12-11-21 | 16:04: Men is al druk bezig om iedereen dakloos te krijgen.
@BoerKoekoek | 12-11-21 | 15:59:
vooral die tweede spreekt me aan. en dan liefst langer dan 3 weken.
Maar die besmettingscijfers zijn toch niet erg? Met een prik kun je kejona hebben, maar niet (of minder) ziek zijn, niet? Het gaat toch om de druk op de zorg? En dat valt wel mee, is wel eens 3 of 4x zoveel geweest qua opnames...
Eens hoor, maar er loopt inmiddels ook 3 of 4x zoveel zorgpersoneel op het tandvlees. Daar is het nu helaas (nog steeds) alle zeilen bijzetten en dat gaat niet stoppen totdat iedereen antistoffen heeft (ofwel door besmetting ofwel door vaccinatie).
In Hellimond tatoeweere we de QR code op ozze bille. Blijvend resistent en overal toegang. Ook thuis bij os mam.
Is er al een plek waar ik ongevaccineerden kan aangeven? Of zijn we daar nog niet?
Prinz-Albrecht-Strasse 8, Berlijn.
En is f 7,50 eindelijk aangepast?
Meldpunt www.antivaxxers.nl zoek jij?
@nobodiesunmighty | 12-11-21 | 15:55: We bouwen te veel muren en te weinig bruggen. #verbinden
'Focus je als kabinet daar waar je écht effect sorteert.'
Inderdaad, ik eis van dit kabinet dat mijn vriendin 1,5m afstand van mij houdt.
Oh ja, vorig jaar; als je samen met iemand in het park zat moest je kunnen aantonen dat je beiden tot hetzelfde huishouden behoord, anders prent.
Ondertussen in het land waar ooit bepaald persoon is geboren,
Oostenrijk voert vanaf maandag een lockdown in voor iedereen die niet gevaccineerd is. De Oostenrijkse politie gaat controles uitvoeren.
Bondskanselier Alexander Schallenberg: "Een lockdown voor de ongevaccineerden betekent dat deze mensen niet van huis kunnen behalve wanneer ze naar werk moeten, essentiële boodschappen gaan doen of de benen moeten strekken".
bron: NU punt nl
Je punt zijnde?
Wat heeft Hitler hiermee van doen?
Mooi. Hopelijk in NL ook snel.
@Lerp | 12-11-21 | 15:57: die bleef op het laatst ook binnen
@BoerKoekoek | 12-11-21 | 16:00:
En dan? Accuut geen besmettingen meer?
Minder testen en alles op loopneus gooien.
De ziekenhuis opnamens zijn dan de enige positieve. Heel Nederland groen.
Dus wetenschappelijk het beste advies is mensen in de kroeg houden en niet naar huis laten gaan!
Robèr, ben jij het ?
Wellicht moet het advies dan ook nog het nuttige van sterke drank met een zo hoog mogelijk alcoholpercentage bevatten. Puur vanuit een preventie functie natuurlijk tegen het verspreiden van het virus.
Liep zojuist in de supermarkt. Twee jonge vrouwen waren bezig met bijvullen van de koeling. ¨Ik weet al dat ik mijn baan kwijt ben¨, zegt er één. Want ik heb geen QR code en ik laat me niet vaccineren. En elke dag testen zie ik niet zitten. Dat is gewoon niet te doen.¨ Binnenkort een vacature. En een gezonde vrouw thuis op de bank.
Daar kiest ze toch zelf voor. Keuzes hebben consequenties.
Door een vaccinatie wordt je niet ongezond hoor, en mag je gewoon blijven werken.
Dat hele kont tegen de krib en hakken in het zand, mag best wel eens afgelopen zijn.
Slachtoffergedrag bah.
@42 | 12-11-21 | 15:52: Keuze wordt voor haar gemaakt. Geen IF THEN ELSE maar IF THEN constructie.
Gezond verstand heeft ze in ieder geval niet.
@42 | 12-11-21 | 15:52:
Eens, op mijn werk is er een afdeling wat grotendeels uit moslima's bestaat. Allemaal niet gevaccineerd. Geen idee hoe mijn werkgever zich dan gaat opstellen en wie het werk dan gaat doen.
U bent eng
Geef haar maar een fooi nu t nog kan. Rug recht houden. Sterke meid!
@SimpeleZiel | 12-11-21 | 15:55: Ze kan werk zoeken waar geen QR voor vereist is, of ze kan zich laten vaccineren. De opties kunnen je niet aanstaan, maar dan is het nog wel steeds een keuze. Je kan nou niet eenmaal altijd je zin krijgen.
@42 | 12-11-21 | 15:52:
De hele week zonder mondkapje in de super gelopen. Geen probleem en niets dan positieve reacties door wildvreemden. Keuzes hebben consequnties, kies voor positief.
@42 | 12-11-21 | 15:52: wat voor keuzes?
Mooi zo.
@Keutels | 12-11-21 | 15:55:
Afdeling die,
@Roadblock | 12-11-21 | 16:04:
Dank, fijn dat ik iemand heb kunnen ergeren.
@mr_awesome | 12-11-21 | 15:54:
Dat weten we dus nog niet, maar de effectiviteit staat inmiddels wel ter discussie.
En laat de gevaccineerden elkaar besmetten. Ik wacht wel ff om van mijn akker af te komen
@42 | 12-11-21 | 15:52: Het wordt al schier onmogelijk gemaakt om een beetje sociale activiteiten buitenshuis te doen wanneer je geen keuze maakt. Altijd dat argument dat je een keuze hebt. Dit zijn de keuzes.
Ik kan keuze maken tussen prikken (1) of testen(2) of geen keuze maken (3).
Geen keuze is ook een keuze, anders zou het dwang zijn.
(1) Prikken: Vul reden in waarom niet, diverse argumenten kunnen valide zijn.
(2) Testen: Blijft testen over, maar 7 dagen per week naar de teststraat vliegen is natuurlijk belachelijk en niet reëel wanneer je je kerngezond voelt en met 2G straks geen optie.
(3) 1 en 2 vallen af, dus maak ik geen keuze.
Maar de consequentie van géén gedwongen keuze maken is nu uitsluiting. Waarbij de uitsluiting eerst tot 1 november zou duren, maar er nu al wordt er gesproken over april/mei 2022. Ook heeft men het nu al over strengere toegangsregels en zelfs een QR code op het werk. Het laatste betekent mogelijk zelfs het ontnemen van inkomsten en uitsluiting van het arbeidsproces. Uitsluiting is een net als een gebiedsverbod of opsluiting een wettelijke straf voor criminelen.
Het is volstrekt abject.
@sir Ockels | 12-11-21 | 17:10: U veegt nu mooi optie 1 en 2 zo van tafel, maar beide zijn prima opties. Prikken is makkelijk en veilig (in ieder geval veiliger dan Covid krijgen). En testen is gratis en snel.
Daarnaast worden inkomsten niet ontnomen, u wordt beperkt op de arbeidsmarkt. Dat is heel normaal, in iedere vacature vindt u de beperkingen voor de desbetreffende baan. U kunt wel menen dat u ook met uw MBO diploma voor chirurg mag spelen, het ziekenhuis mag u gewoon daarin beperken.
@42 | 12-11-21 | 17:18: Goed letten op het woord 'gedwongen'. Geen keuze maken is een ook keuze. anders is het dwang. Ik heb hier een glas bier en cola voor u, beide prima keuzes. Maar u heeft liever niets omdat u geen dorst heeft. Wanneer u bedankt voor het bier en de cola wordt u gestraft. Prikken of testen is geen competentie dus daar gaat u mank.
@sir Ockels | 12-11-21 | 17:24: Als er iets gebeurt op basis van uw keuze heet dat een consequentie. Een consequentie is pas een straf als het volgt op iets dat u is verboden en u doet het toch.
En ja, uw keuze heeft consequenties. Als ik kies voor het glas bier, mag ik geen auto meer rijden. Bij het glas cola mag dat wel. Maar zelfs met het glas cola kan het zijn dat ik moet blazen.
Het is al jaren de gewoonte om bij sommige beroepen een vaccinatie te eisen. U mag niet op het Polio laboratorium werken zonder polio vaccinatie.
@42 | 12-11-21 | 17:29: Zucht. Uiteraard MAG u kiezen tussen bier of cola Dat is ieders vrije keuze. En dan zijn we nu aangekomen bij het punt dat u niet kunt (of wilt) begrijpen. Dat wanneer u NIET gedwongen kiest tussen bier of cola er juist wel consequenties aan zitten in de vorm van uitsluiting. Waarbij de uitsluiting de vorm van straf is. Uw laatste argument gaat slechts op voor een insignificant deel van de arbeidsmarkt en is derhalve invalide.
Wat zouden de cijfers zijn als er geen allochtonen waren?
Heeft het nut om allochtonen uit de weg te gaan?
Krijst u maar!
Uit de weg gaan lukt niet want ze wonen overal om mij heen.
Maar de lift neem ik niet meer.
Dan maar trappen lopen.
Gelukkig is er geen "zeer ernstig" niveau.
Dat scheelt weer!
Gelukkig, we gaan de goede kant op! Minder besmettingen alsdan gisteren.
/ einde sarcasme mode
Je ziet trouwens wel weer dat heel de media weer met haat zaaien begint richting christenen. Dat het voornamelijk de zwarte kousen zijn van oud gereformeerd en dat dus de meerderheid wel vaccineert wordt buiten beschouwing gelaten. Zie ook de hoger vaccinatie graad van de omliggende Bible Belt gemeentes ten opzicht van Rotterdam. Dus wel apart dat de staatsmedia wel alle christenen op 1 hoop mag gooien, maar door de hun in hun echokamers zo geprezen migranten niet. Dit terwijl zij procentueeel toch echt de grootste groep zijn. Maar die olifant mag gewoon niet benoemd worden door die Haagse ratten en hun ministeries van waarheid. Ik ben voornamelijk dat haat en verdeeldheid zaaien door Rutte en zij stemvee in de 2e en 1e kamer zat. Alles om de import maar te beschermen. Verder zal in die wijken toch wel alles door gaan, waar daar durven die 20..000 nieuwe boa’s toch niet te komen.
Amen!
En zeker niet de gekeppelde Boo Aas.
Ik krijg nu zin om een dikke Marokkaanse moeke te versieren...
@jaja | 12-11-21 | 15:56: Held !
Wel die met een hoofddoek uit Utrecht en Amsterdam.
@jaja | 12-11-21 | 15:56:
Neh, ik hou niet van vrouwen met snorren.
We zijn echt wel kampioenen in Nederland; te laat in actie komen, klagen over maatregelen, onvoldoende voorzichtig zijn, onhandige communicatie, te vroeg en te veel versoepelen, en dan weer te laat in actie komen, enz.
Is er al zicht op een andere regering?
Neuh joh, dat duurt nog wel effe...
Die heeft wat tijd nodig, grijnzz-
Jaja.... Dus mijn eerste twee prikken werkten niet voldoende, dus moet ik nu een derde, want die zal vast wel werken ? En de boel gaat weer op slot ? En mijn kids mogen geen Sint begroeten of vuurwerk afsteken, geen oma knuffelen met kerst ? En... en... en...
Het effect wat dit Haagsche beleid heeft op mijn privé-leven heeft bij mij persoonlijk de spreekwoordelijke grens bereikt. Was het vroeger alleen voelbaar in mijn portemonnee, nu gaat het te ver. #ikdoenietmeermee ...
(repost van vorig topic)
Je kunt je klachten indienen bij het Covid-virus.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 15:47: Kon dat maar. Want dit is het effect dat je nu krijgt. Men wil zich afzetten tegen de regering, en geeft daarmee het virus vrij spel.
Vertrek maar naar Duitsland - dag!
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 15:47: of bij het gewapte wat de problemen nodeloos doet voortsudderen.
@42 | 12-11-21 | 15:51: Ik heb het beleid gevolgd. Ik begrijp dat in tijden van crisis de gestelde strategie het belang van het individu overstijgt. Wat ik niet begrijp is dat ik me voor een derde keer moet laten vaccineren omdat het beleid van de afgelopen tien jaar gefaald heeft ten aanzien van de Zorg in Nederland. En nu gaat Den Haag schijnbaar ook nog over mijn privé-agenda. Ik ben er nu klaar mee, en dat zeg ik niet snel.
Binnenkort gaan de scholen op slot. Kun je samen met de kids sint en kerstman thuis ontvangen.
@Hogenood: rij dan wel even door, in Nordrhein Westfalen is de IC-capaciteit ook bijna bereikt... en ook daar hebben ze gisteren de 11e van de 11e gevierd tot grote ergernis van de bestuurders. Misschien een berghutje in het Zwarte Woud een idee??
@MagnificentRon | 12-11-21 | 16:01: Ik ben het helemaal met u eens dat het beleid nergens op slaat. Maar daar trekt het virus zich niets van aan. Door niet aan de maatregelen te houden heeft u alleen uw medemens er mee, en niet de regering. Om het medisch te houden, u bestrijd nu alleen de symptomen, en niet de ziekte.
De cijfers van 12 november 2021:
Het RIVM meldt vrijdag 16.287 positieve coronatests.
In totaal behandelen de ziekenhuizen nu 1.755 mensen vanwege COVID-19.
De verpleegafdelingen namen 225 coronapatiënten op en de intensive care 34.
Het RIVM kreeg 32 meldingen over coronagerelateerde sterfgevallen.
Euhhhhh.......
Je hele riedeltje wordt hierboven door Pritt al gegeven.
Carnaval en hersens gebruiken.
Zoek de tegenstelling.
twitter.com/bencoates1/status/1459058...
Ik vind regel 1 verdacht.
Wat mooi! gelukkig hebben deze mensen zich niets aangetrokken van uw misantropie.
Beetje weerstand opbouwen en daarnaast buitenlucht.
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 15:54:
Nee, ze volgen duidelijk het advies 1.5 meter afstand houden.
@Roadblock | 12-11-21 | 15:58:
U loopt dus geen gevaar, beste Roadblock.
Rare vaag misschien, maar thuis opgelopen of in de kroeg... als je met zijn allen thuis zit is het toch logisch dat je het daar krijgt, als in van een andere huisgenoot? En hoe herlijd je iets naar een kroeg of thuis? Stel ik gooi mij vol op vrijdagavond in de kroeg, 5 dagen later heb ik corona. Telt het dan als niemand in het huishouden het had behalve jij als kroegbesmetting?
Precies dit dus! Daar tegenover: hoe je in een keurig restaurant met je QR code pas na 19.00 uur gevaar loopt blijkbaar.
32 doden. Als dit alleen ongevaccineerden zijn, waar is dan het leedvermaak?
Moeten we dat dan grappig vinden. Ik niet.
Je zou zeggen dat het covid paspoort goed heeft gewerkt.
Allemaal aan de QR code,dan kom je er wel.
Het lijkt wel erger dan vorig jaar.
Straks allemaal de boosterprik halen en dan de besmettingen nog niet naar beneden.
Waar ligt het aan?
Je bent een vergiet met al die prikken.
Onderzoek naar de effectiviteit zou wel eens een dingetje kunnen worden.
1700 uur , het uur U.
Ja, en dan twee uur lang wachten. Teveel geprikt?
@dathoujetoch | 12-11-21 | 15:43: Die wachters moeten ook wat te doen hebben, lege stoeltjes heb je nix aan.
De ziekenhuisbezetting is niet erger dan vorig jaar, het vaccin werkt prima alleen de maatregelen worden steeds ridiculer en strenger. Waarom, weten alleen Rutte en De Jonge.
@Lomo | 12-11-21 | 15:49: Daar noemt u nog al wat zware jongens op!
Bent u met twee prkkken al een vergiet? Ik hoop dat u muggenhorren heeft.
half 5 race Brazilie.
Oostenrijk voert landelijke lockdown in voor ongevaccineerden
Een lockdown voor de ongevaccineerden betekent dat deze mensen niet van huis kunnen behalve wanneer ze naar werk moeten, essentiële boodschappen gaan doen of de benen moeten strekken.
Gaat Nederland ook deze weg op??
ja
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 15:44: dan breekt de pleuris uit. Goddank zijn we hier allemaal volledig gevaccineerd....
Is dat de beruchte g2 mogelijkheid?
Ik meld me in Ter Apel als doofstomme Syriër. Dan mag je nog alles.
Hopelijk.
@squadra | 12-11-21 | 15:57:
Lol...
Er zijn nu dus 2.2 miljoen mensen die "het" gehad hebben, dat zal een ondertelling zijn (zeker in het begin) maar er zitten nu ook veel gevaccineerden bij die niet echt ziek worden.
Er zijn nog 1.7 miljoen ongevaccineerden waarvan het grootste deel dit nog moet (en ook zal) krijgen. Dus voordat die het allemaal gehad hebben zijn we wel weer 1-2 jaar verder. En hoe meer maatregelen, hoe langer het gaat duren.
(En ja, minder maatregelen betekent dat de zorg het niet meer aankan, I know. Maar anderhalf miljoen mensen die het nog moeten krijgen gaat gewoon meer dan een jaar kosten, zeker als je de IC-bezetting laag houdt.)
Eh ja, dit nieuws breng ik heel veel mensen dus dagelijks.... Maar onder die 1,7 miljoen ongevaccineerden zit dus veel overlap met die 2.2 miljoen die het gehad hebben... Minimaal 40%. Ze kunnen zelfs een QR code hebben....
En hoeveel van die 1,7 miljoen niet-coronagevaccineerden zijn ouder dan 60, of hebben een te hoog bmi? Die zorgen voor het zorginfarct (samen met Ruttes wanbeleid natuurlijk, maar dat is evident). Laat de jongeren en hun ouders met rust.
@lekgoot | 12-11-21 | 15:44: Dat kun je zelf nakijken op het Coronadashboard. Ik kan je alvast verklappen dat het er heel weinig zijn.
Als het goed is zijn het 1,3 miljoen, want dat verhaal van 1,8 miljoen is iets van maanden geleden, ondertussen zijn er honderdduizenden vaccinaties gedaan.
@VoltaireJohn | 12-11-21 | 16:06: en heel veel asieleisers binnen gekomen.
Net vernomen van de dokter dat Janssen er uit gaat over een paar weken. En ook de dokter is het niet eens met de maatregelen. Kinderen zijn de olifant in de kamer.
Daarbij zou het nieuws over het tekort aan kunstmest moeten gaan. Vanwege het tekort aan gas en en problemen in de supply chain wordt volgend jaar een grote voedselschaarste verwacht, vooral in 3e wereld landen. Een prijsstijging van enkele procenten heeft daar heel veel problemen tot gevolg. En die prijsstijging zou wel eens dik over de 10% kunnen gaan.
Geef het volk brood en spelen... Geen brood en lockdown gaan nog eens mooie tijden brengen.
Snel kunstmest inslaan. Het nieuwe goud.
als die mensen met honger nou de hongerdood sterven kunnen ze ook geen corona meer krijgen. Minder minsen, minder besmettingen... ik zie kansen
Al aan het preppen?
Mooi he. Was ook al voorspeld, tekorten aan kunstmest. Nu gaat het snel vanwege de hoge gasprijs maar die tekorten komen sowieso in de toekomst en zullen permanent zijn. Het ontbreekt gewoon aan voldoende grondstoffen. En dan willen de helden van D66 hier alle boeren het land uit pesten, om windmolens en zonnepanelen neer te zetten waar eerst de bloemkool en aardappels konden groeien. Het eten? Dat gaan we dan importeren. Totdat die andere landen zelf te weinig hebben wegens gebrek aan kunstmest. Dan exporteren ze niet meer en hebben wij wél groene stroom, en deugen helemaal de pan uit, maar we hebben te weinig meer om te vreten. Kwestie van prioriteiten.
Ik zou niet te snel teveel kunstmest gaan inslaan nu, kan je hele rare volgers van de AIVD van krijgen denk ik zo.
@Dutchbeaurouge | 12-11-21 | 15:42: Precies dit. Om even full wappie te gaan, cardbon tax is wat ze willen en groene energie is een vehikel om mensen daar klaar voor te maken. Zometeen wanneer er tekorten zijn wordt eten uitgedeeld en wie zijn dan de helden?
@Behangdelul | 12-11-21 | 15:44:
o ja, dat was ik vergeten. Dan maar een hoop stalmest in de achtertuin storten.
@Dutchbeaurouge | 12-11-21 | 15:42: ik heb liever een boer dan paneeltjes en een ventilator.
@Zitvlak | 12-11-21 | 15:51: Exact kerel, ik ook. Zal mij die groene stroom boeien, daar verdiend alleen maar een ontvanger van subsidie bakken met geld aan en verder niks. Ik heb liever de zekerheid dat er wat te eten is als ik honger heb.
@littlelebowsky | 12-11-21 | 15:48: Dat is geen full wappie. Tot nu toe zijn de vooruitzichten van de zogenaamde 'wappies' tot mijn schrik uitgekomen of liggen op de plank om uitgevoerd te gaan worden. Van wat de overheid mij heeft beloofd is tot nu toe alles beschaamd, teruggedraaid of zijn klinkklare leugens gebleken.
@Zitvlak | 12-11-21 | 15:51: dank u.
2G betekend minder testen, dus minder Corona besmettingen die boven komen drijven van mensen zonder symptomen.. Is alleen maar een administratieve waarheid. Behalve dan dat aardig wat mensen zich nu opzettelijk laten besmetten om weer een groen vinkje te krijgen. Zoals vroeger je mazelen en rode hond feestjes had om de kleintjes te besmetten. verder merendeel besmettingen in huiselijke kring en die zullen echt wel via de virus brandhaarden die scholen zijn komen
U snapt het idd niet; 2G betekent helemaal niet minder testen.
@Dr. Blechtrummel | 12-11-21 | 15:40: ehmmm... iets met testen voor toegang en meldingsplicht...
@Lood om oud ijzer | 12-11-21 | 15:44: Dan nog tellen ze niet mee in de cijfers, wel als ze zich daarna braaf bij de GGD laten testen. Dat zou tegelzetter hierboven ook kunnen bedoelen.
@Dr. Blechtrummel | 12-11-21 | 15:52: dat moesten ze ook bij positief testen, hetgeen 6 maanden QR code oplevert, je snapt het half.
@dickdehaan | 12-11-21 | 16:15: Maak mij wijs. Testen voor toegang is voor degenen die niet (volledig) gevaccineerd of genezen verklaard zijn. Meldingsplicht houdt niet per definitie in dat de positief geteste ook een test via de GGD ondergaat. Welk stuk mis ik.
@Dr. Blechtrummel | 12-11-21 | 16:50: ok, genezen verklaard hoeft zich met QR code niet te testen, overige testers voor toegang worden dringend verzocht te testen bij ggd indien positief, aldaar ook positief testen wordt beloond met een QR code voor 6 maanden.
@dickdehaan | 12-11-21 | 17:02: Snap ik, maar die dringende oproep ook bij de GGD te testen is vrijwillig. Welke reden dan ook daar niet aan mee te willen werken. 2G sucks.
Men verliest grip op een grote groep mensen.
2G, kom er maar in. Wie niet horen wil, moet maar voelen.
Tijd om het kleutergedrag van een deel van de "volwassenen" af te straffen.
Gaan we nu verplicht polio prikken, ook op de veluwe? Oh nee, dat is natuurlijk iets anders.
Ik heb al 5G hier, achterblijvert.
Dus gewoon een vaccinatieverplichting?
Het wordt ten minste steeds minder huichelachtig en steeds eerlijker.
Wie nu nog denkt dat vaccinatie vrijwillig is, moeten ze opsluiten.
@dathoujetoch | 12-11-21 | 15:37: helemaal voor. Ff doorpakken nu.
Geteste mensen zijn ook veilig. Ik vind niet dat het doel veiligheid ineens ten koste bedrijven.moet worden verruind tot vaccinatiedwang.
Daarbij, geef die spijtoptanten ook even tijd. Nu prikken is op zijn vroegst over 4 weken een vinkje (janssen) of over 5 weken ( tweede prik 3 weken en twee weken)
@Shoarmamasutra | 12-11-21 | 16:04: Huh? Vreemd, gisteren had ik de vaccinatie en over 3 weken de tweede dosis. Dat is echt toch 3 weken tijd in plaats van 5. (Eigenlijk 4 weken, maar ik ga die afspraak omzetten naar 3 weken in mijn regio.)
@Shoarmamasutra | 12-11-21 | 16:04: Testen voor toegang getesten zijn de meest veilige lieden.
Kerk en moskee zijn zeker weer angstvallig uit de cijfers gehouden, of onder het kopje 'thuis' weggemoffeld?
Nee. De PKN-kerken hebben vanaf afgelopen zondag al weer maatregelen genomen. Besmetting in kerken is het laatste half jaar al minimaal.
@Hexenstube | 12-11-21 | 15:54:
Is ook een vrij grote ruimte en door de tocht veel ventilatie.
@Hexenstube | 12-11-21 | 15:54: pkn zijn toch protestanten? Al sedert 1517 houden die zich niet aan de regels.
Die mensen zijn allemaal al overleden aan covid-19
Ik was net nog in Den Bosch. Daar heb je vlakbij het plein De Parade (alwaar gisteren de 11de van de 11de gevierd werd) een kekke pop-up store die The Corona Lab heet. Er stond een sliert vrij jonge mensen te wachten op hun testmomentje. Spannend!
Zijn er straks weer zo- en zoveel "besmettingen" (een cijfer wat me al sinds vorig jaar geen bál interesseert omdat het niets zegt) en oh gut we gaan er allemaal aan. Wat zijn er nu dan? 19K corona gerelateerde doden? Dat is toch (met alle respect) een miniem aantal op 17 miljoen mensen. Bij een normale griepgolf gaan er ook 18K in NL. Het is niks als dat hameren op de IC capaciteit, daar draait het hele circus al anderhalf jaar om. Niet om de volksgezondheid. Niet om Uw veiligheid. Niet om sociaal zijn. En al helemaal niet om die 19K doden. Is goed voor de uitvaartbranche zal Rutte pareren. Nee, het gaat alleen maar om één ding; de overheid heeft zichzelf het monopolie gegeven op medische zorg en kan die zorg niet meer leveren als er grote vraag naar is. Treurig, maar waar. Jammer om te moeten concluderen, nu, dat het hele vaccinatie verhaal ook een leugen was. Het helpt helemaal niet, slechts voor even. En dan krijg je nu het vooruitzicht dat ik me elk jaar -of misschien wel vaker- moet laten boosterprikken? Ik ben er klaar mee, met die prikfauwekul. Twee keer netjes in de rij gestaan en er was me verzekerd dat dan alles goed zou gaan. Niet dus. Dus weer een leugen waar ik ingestonken ben en nu is het gvd wel genoeg geweest met goedgelovig zijn en vertrouwen hebben in de overheid. Ze bedonderen me keer op keer, houden zich zelf niet aan de regels die ze van de maatschappij eisen en zijn zo ongeloofwaardig geworden als een tweedehands auto verkoper uit Turkije. Het is mij wel best met vadertje staat en zijn leugenmachine.
Hear hear.
Het scheelt dat we nu nog geen 1.5 meter hoeven te houden. Vorig jaar met 1.5 meter ging het harder mis, dus vaccinaties doen wel iets. Echter zie je in heel europa rond het zelfde moment een stijging. Het seizoenseffect is gewoon heel groot. Naar mijn idee doet dat meer dan de maatregelen. En omdat we steeds rond een weersomslag zijn gaan versoepelen en aanscherpen hebben de modellen geen goed beeld van de werkelijke invloed. Dat het rivm totaal geen idee heeft van de situatie blijkt wel uit dat ze 2 weken terug nog geen lockdown voorzagen. Met diezelfde onzuivere rekenmodellen worden dus wel maatregelen genomen. Een nutteloze avondklok bijvoorbeeld.
De overheid heeft geen monopolie op de gezondheidszorg: die is in handen van het zorgverzekeraarskartel. Het vaccin, vooral Pfizer, werkt uiteraard wel degelijk, maar niet 100% en niet eeuwig. Dat is ook nooit geclaimd.
@Hetkanverkeren | 12-11-21 | 15:53: Dat heeft de overheid in de praktijk wel. De privatisering is een farce, een kartel wat je zegt, en die zijn innig verbonden met de overheid. Het enige verschil met vroeger is dat nu een commerciële partij geld verdiend aan de zorg en voorheen was dat de overheid. Verder verplicht de overheid mij me te verzekeren en derhalve vind ik dat de overheid een monopolie claimt op de zorg.
@Dutchbeaurouge | 12-11-21 | 16:02: Nee. De wetgever heeft een gedrocht geschapen op basis van de tucht van de markt. Die niet bestaat want inderdaad gedwongen winkelnering. Dan kan een zorgeconoom zonder blikken of blozen verkondigen dat het hebben van zo weinig mogelijk IC bedden efficiënt is.
Het hebben van een goede gezondheidszorg geldt al sinds mensenheugenis als een teken van beschaving. In Nederland bepalen al jaren boekhouders wie mag blijven leven en wie mag kreperen. In iets andere bewoordingen: wat een nutsfunctie hoort te zijn, is nu eerst en vooral een lucratieve banencaroussel voor uitgerangeerde politici.
@Hetkanverkeren | 12-11-21 | 16:39: Dan zijn we het eens.
Wat is er met het R getal gebeurd?
Hoor je niks meer over.
Al weer een tijdje boven de 1.
NovembeRRRRRRRRR
@nobodiesunmighty | 12-11-21 | 15:40:
Als het regent in november wordt het kerst in december.
Als de mossel in de maand zit.
Merkwaardig.
Normaal worden cijfers van het RIVM uitgekotst als overheidspropaganda.
Maar dit gaat er toch echt in als Gods woord in een ouderling.
beetje shoppen moet kunnen
Taiwan staakt tijdelijk de toediening van de tweede pfizerprik bij jongeren. Zij willen eerst beter het mogelijk optreden van myocarditis onderzoeken.
www.taiwannews.com.tw/en/news/4340862...
Ergens ter wereld nog gezond verstand.
Dat was vooral een bijwerking van Moderna toch?
@BoerKoekoek | 12-11-21 | 16:06:
Blijkbaar nu ook pfizer.
De grap is dat de cijfers niet meer veel hoger kunnen worden omdat de testcapaciteit ontoereikend is.
54,9% is thuis besmet geraakt? Iedereen meteen z´n huis uit en naar de 2,9% kroeg.
Dat zou naar de huidige 'rationele stand van zaken' een goede maatregel zijn. Soort van "observationeel cohort onderzoek". En mogelijk is het zelfs in de kroeg nog gezellig(er) ook!
Of: in de kroeg staat meer bier en wordt meer bier gedronken dan thuis (zou het?) Dus: bier en andere drank beschermt tegen besmettingen!
(*kuch*).
Scholen sluiten dan daalt het percentage vanzelf
Ik ga een huiskamer restaurant beginnen waar iedereen gratis op bezoek komt en me een leuke fooi geeft als bedankje.
En bijna geen besmettingen dan. Win win situatie.
En die max 4 bezoekers per dag?
Het is helemaal niet 2.9% van de besmettingen, maar 2.9% van de besmettingen waarvan de bron is achterhaald. Kan dus best zijn dat de horeca goed is voor 30% van het totaal maar dat niemand dat doorheeft. Net zoals niemand in de gaten heeft hoeveel er in het OV worden besmet.
Mijn gevoel zegt ook dat de horeco de boosdoener is. 30% lijkt mij trouwens aan de lage kant.
Net zoals iedereen die maar blijft drammen op de horeca. Ga eens meten op scholen. En om 1900 is zeker ineens het virus weer in de lucht. En in het OV werkt dat mondkapje ook lekker. man man man
Goed gezien. De cijfers uit het bron- en contact-onderzoek zijn gebaseerd op informatie die mensen willen loslaten. Ik zou nooit melden dat ik de kroeg besmet ben geraakt, gezien de gevoelige discussie.
@Ridde Rogter | 12-11-21 | 15:34:
hahaha. Het antwoord past niet, dus gooi je het op je gevoel. Goed argument.
@Ridde Rogter | 12-11-21 | 15:34: Mijn gevoel zegt dat het mensen betreft die elkaar niet met rust kunnen laten.
dat zit er dik in
twitter.com/dbeljaarts/status/1459043...
En toch zorgt Covid voor een veelvoud van doden. Zou dat wellicht komen omdat de besmetting veel sneller gaan?
@42 | 12-11-21 | 15:34: Dat doet t dus niet
@42 | 12-11-21 | 15:34: Dat lijkt me evident.
@Realisties | 12-11-21 | 15:37: Flitsend veel sneller misschien
@Realisties | 12-11-21 | 15:37: Griep zorgt gemiddeld voor zo'n 290.000 tot 650.000 doden per jaar wereldwijd (WHO).
Covid was goed voor over de 4 miljoen in 2020.
Lijkt me een duidelijk verschil toch?
@42 | 12-11-21 | 15:43: metingen zijn niet vergelijkbaar (compleet andere meetmethodiek en historie) en zeer slordig samengesteld. Mortaliteiten zijn naar grove schatting vergelijkbaar. Het gaat hier veeleer om morbiditeitseffecten op de draagkracht van gezondheidssystemen (en allerlei andere redenen, plannen, enz., ongeacht de kwaliteit van moraal).
Ik hoorde van de week dat mensen die met astrazenica gevaccineerd zijn, zoals mijn persoon, nu nog maar 13% resistent zijn. Heb gisteren de gewone grieppriek gehaald, weet het ook allemaal niet meer, begin me zo langzamerhand een speldenkussen te voelen en straks weer die booster en wie weet in de toekomst ieder half jaar een prik?
Prikezeltjes, de melkkoetjes van 2021. Aandeel Pfizer gaat prima!
AZ wordt standaard onder de bus gegooid als er iets is aan te merken op de vaccinaties. Die schijnen Mark en Hugo boos te hebben gemaakt en zijn sindsdien het zwarte schaap.
Astrazenica is goedkoop op de markt gezet en lijkt te worden geschandpaald door de lobby van de firma die de duurdere variant verkoopt.
Dat was niet Astra Zeneca, maar Janssen.
Beiden lijken op elkaar dus vandaar misschien de verwarring. Maar Astra Zeneca heeft altijd 2 prikken gehad en niet 1 . Het ligt voor de hand dat de bescherming minder is afgenomen.
In het onderzoek zaten geen Astra Zenecaproefpersonen, het was een Amerikaans onderzoek en Astra Zeneca wordt daar niet gebruikt
Het plateau lijkt bereikt te zijn. Verwacht dan ook versoepelingen van de maatregelen.
Volgens Marino zit er circa 3 weken tussen de besmettingen en het zichtbare effect daarvan in de ziekenhuizen. Die 3 weken zouden zomaar eens verlengd kunnen gaan worden....
Je zou het niet verwachten he?
Daarna komt de Anschluss bij Deutschland und Österreich.
Dat zeiden ze met de avondklok ook. Toen het effect uitbleef moest hij dus maar langer ingevoerd blijven want anders zou het een verkeerd signaal afgeven. Ik heb tot die tijd alle maatregelen netjes gevolgd, maar nu ben ik er helemaal klaar mee. We moeten maar eens gaan accepteren dat we de natuur niet altijd naar onze hand kunnen zetten en dat mensen ook gewoon dood gaan.
Vanavond perso, dus storing in de cijfers, let maar eens op
Was je handen stuk en hoest in je elleboog en draag een zelfgemaakt mondkapje en hou 1.5m afstand.
En stem vvd66, dan komt het allemaal goed.
En Schakel in bij OP1 of Jinek
Binnen een paar maanden had iedereen het gehad kunnen hebben en dan gaan ze het nu weer afremmen. Kijk in de ziekenhuizen waar de meeste besmettingen ontstaan en sluit gewoon al die shishalounges, koffiehuizen en markten, waar iedereen tegen elkaar aan schurkt, maar dat mag natuurlijk niet wegens zogenaamde 'discriminatie'.
Gewoon lekker welig laten tieren zodat iedereen snel corona heeft gehad. Stretchertjes in het ziekenhuis voor een paar maanden en dan kunnen we weer normaal leven. Zal wat dor hout uit de samenleving wegsnoeien, maar dat is hoe je een samenleving gezond houdt
Nou, gezien de cijfers zou ik zeggen: ren uit uw huis richting dergelijke plekken: ze staan nog niet in de top 3.
Ik ken een aantal kroegen en restaurants die een beter ventilatiesysteem hebben aangeschaft.
Daar gaat het toch om, goede ventilatie?
Maar wel om 7 uur dicht.
Het probleem is niet de inrichting van de zaak. Die zal meestal wel in orde zijn, en de wil is er om die aan te pakken. Het probleem is het overmatige contact tussen verschillende huishoudens dat men aan banden wil leggen.
Nee, het gaat om de kwetsbaren in de samenleving te beschermen; om het aantal ziekenhuisopnames; om de zorg te ontlasten; om de samenleving weer open te kunnen gooien; om het vaccin te nemen; om een boosterprik te nemen.
Ik ken een paar restaurants en kroegen en die controleren helemaal niet op QR oid.
@42 | 12-11-21 | 15:30:
Verdeel en heers.
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 15:31: Buiten wat je van de politiek situatie vindt, het is niet geheel onlogisch dat veel sociale contacten geen goed idee zijn in tijden van een pandemie.
@Behangdelul | 12-11-21 | 15:31: je kan ook zelf je qr laten zien. Moeilijk he.
@zwenkwieltje | 12-11-21 | 15:31: Correctie: ventileer en heers.
@42 | 12-11-21 | 15:36:
Daar heeft u gelijk in. Een beetje afstand houden, elkaar niet in het gezicht ademen en bij hoesten thuisblijven is prima. Maar om een samenleving in een sociaal isolement te plaatsen heeft ook verregaande gevolgen voor de gezondheid.
'inenten gaat niks uitmaken'... als je stelselmatig de berichtgeving (zelfs op GS) over de voordelen van vaccinaties negeert, moet je misschien even niet meedoen aan deze discussie.
Goed, ik ben nu volledig gefocussed op je "feit". Echt helemaal he. En nu? Ja? Wat nu??
En hoe zwaar worden fraudeurs en handelaren in QR-codes nu gestraft?
Oh nee, iedereen gaat het gewoon weer merken! Maatwerk? Wat is dat?
Hmmm 54,9% van de besmettingen vind thuis plaats 2,9% in de horeca; iedereen uit huis en naar de kroeg!
Je loopt dus veel minder risico in de kroeg dan thuis.
*/ hangend aan de bar echtgenote belt om te zeggen dat ik de komende week niet thuis kom maar hier blijf zitten */
Iemand in staat deze cijfers naast dezelfde getallen van precies een jaar terug te leggen?
Nee laten we mensen verbieden naar huis te gaan of te werken. Daar schieten we echt wat mee op!
Belangenorganisatie voor horeca vindt nieuwe regels die nadelig zijn voor horeca stom, ongepast, te ver gaan, onnodig grievend, blablabla. Dat Koninklijke Horeca Nederland moet z'n bek eens houden.
Pakt dat predikaat Koninklijk ook maar af. Ben wel klaar met hun gezeur.
Nee, dat moeten ze niet. Zij zitten in de hoek waar de hardste klappen vallen. Dan mag je best van je laten horen.
KHN=
Ik wil niet
Ik doe niet mee
Ik zal niet
Ik, MK27, word er zo moe(deloos) van
@Sytsevandekameleon | 12-11-21 | 15:30: Dat mag best maar dan vergeet KHN effe dat menig horeca-ondernemer v.w.b. de handhaving van huidige regels een fiks pak boter op het hoofd heeft.
Juist, en al helemaal die profiteur Robeeeeeeeeeer Willemsen. Je mag best van je laten horen alleen zorg dan wel dat iedereen zich aan de regels houdt en niet als een Waku Waku vegan vreetschuur overal schijt aan heeft.
Opmerkelijk ja, een horeca belangenorganisatie die de belangen van de horeca behartigt.
@MK27 | 12-11-21 | 15:33: Daar hebben de meesten geen mankracht voor, laat staan het geld om er iemand voor op de loonlijst te zetten.
Colletje van de buitencategorie deze grafiek...
Buitencategorie paniek
geloof er niets van, als ik de overvolle zweethonken zie hossen en zuipen om vervolgens daarnaar richting huis te gaan, maak je mij niet wijs dat de besmetting in uitgaansgelegenheden worden opgelopen om vervolgens rond te sproeien als een jonge kater..
Die Beljaarts heeft wel gelijk. Hugo kloot ook maar wat aan, kunnen we ook niets aan doen.
Jawel. Negeren.
Die persco, komt die dan ook in het Turks en Arabisch?
Worden dan ook de satelliet-streams uit Turkije en Marokko stilgelegd?
Ja, met twee extra gebarentolken, ga ik voor het eerst kijken.
Dat doet DENK wel achter de schermen
Zo hee, je kan beter bezoek thuis uitnodigen dan thuis zijn als ik zo die percentages zie XD
Zoals eerder gemeld, ik blijf lekker thuis dit weekend. Morgen een lekkere stoofschotel maken met bier en zondag ééntje met wijn, knisperend haardvuur op de achtergrond. Je moet zelf de slingers ophangen. Fijn weekend allemaal!
Ik heb dit weekend een feestje man, wat nu?
@LewsTherinTelamon | 12-11-21 | 15:23: Hoef je lekker niet
Doe verstandig. Maak een feestje met uw vrouw en laat haar alle hoeken van de kamer zien.
Voor mij is dit ook het fijnste, iets echts koken en smullen. Geen rotzooi. En thuis. Dat dom elkaar in het gezicht spatteren hoef ik nooit weer.
@pibasso | 12-11-21 | 15:31:
Hoezo? ligt daar nog stof ofzo?
Ik heb nog een paar heerlijke wild zwijnkoteletjes liggen. Die gaan eraan. Mooie rode bourgogne erbij, kaarsje aan, vrouwtje in the mood, haard aan om gas te sparen dus beter voor t mejeu, wie doet me wat.
@BroddelwerkBillie | 12-11-21 | 15:54: Tering......... burgerlijk.
de Corona Saga continues...
Ben het voor het eerst met de horeca koepels eens.
Ik ook, ware het niet dat ze binnen 24 uur wanneer het erop aankomt toch wel weer overstag gaan....
Ik ook.
Persoonlijk vind ik het schandalig omdat bioscopen en theaters wel open mogen blijven zoals het er nu uitziet.
Dat is toch niet uit te leggen.
Het begon in NL allemaal met de horeca zo'n twee jaar geleden toen de wintersporters hier massaal carnaval ging vieren. Heb zo wel mijn twijfels over die 2,9% ...
@jaja | 12-11-21 | 15:23: Omdat ze in anders in 1 klap veel BN-ers op de barricades hadden getroffen. Die houden zich nu gelijk weer koest. De horeca is een makkelijker tegenstander waar het de controle over de publieke opinie betreft.
@Lood om oud ijzer | 12-11-21 | 15:27:
Je zou best weleens gelijk kunnen hebben.
Obv dit overzicht zou je juist NIET thuis moeten zijn.
Die 2,9% is op basis van telefoongesprekken met zieken. Daarbij wordt natuurlijk gelogen dat het een lieve lust is dus je kunt er geen flikker mee. Het ligt voor de hand dat besmettingen vanuit de horeca veel vaker voorkomen maar de telefonische enquête wordt als waarheid genomen. Waanzin.
mensen lopen corona wel degelijk buiten deur op. daar staan mensen te schreeuwen en wordt gemalverseerd met QR pas en scan. Veel komt van school men kuchende kinderen, netals met verkoudheid enz.
Dat men samenwoont in gezinnen is onvermijdelijk.
theater en bioscoop hebben part nog deel. Logisch om contact uren te verminderen in natte horeca en op het werk.
REAGEER OOK