RIVM: IEDEREEN PANIEK, KERST 2021 IN GEVAAR
Gaat niet goed. Gristus te paard
Weekend. Dus dan mogen Jaap van Dissel en meestermodelleur Jacco Walinga van het Rijksinstituut weer aanschuiven bij de Rijksomroep om Het Volk te waarschuwen cq te masseren naar nieuwe rijkscoronamaatregelen. Gaat al 18 maanden zo, en nu ook. Hiero: "Zorg moet zich voorbereiden op overbelasting"
"Het ligt er uiteindelijk heel erg aan of we de komende tijd een epidemie gaan zien die langzaam van de ene gemeente naar de andere trekt. Dat wordt dan op gemeenteniveau misschien heel erg, maar op landelijk niveau kun je dat aan. Maar als ze allemaal tegelijk komen, is dat een heel ander verhaal."
Welnu. De epidemie trekt alweer van de ene gemeente naar de andere, en allesbehalve langzaam. Staphorst heeft Zwartewaterland (links) aangestoken met de volstrekt onnodige Chinese vleermuizenblafhoest (en dan de Indiase Variant). Zwartewaterland was donderdag nog donkerpaars, en is sinds vrijdag pikkezwart (schuiven met het zwarte bolletje). Chapeau en gefeliciteerd Asociaal Overijssel! Kerst 2021 ook naar de kloten, en dat allemaal wegens samen hardop zingen naar een imaginair vrindje.
Dichtlassen die voordeuren NU.
Reaguursels
InloggenLekker weer paniek zaaien van het RIVM. De zwarte kleur des doods staat voor meer dan 512 besmettingen per 100000 inwoners. Dat is dus een percentage van mensen die besmet zijn van meer dan 0,5%. Gaat helemaal nergens over dus. Wat is het percentage dat hiervan in het ziekenhuus beland? Aantal besmettingen zegt niets.
Kleurcodes. Goed opletten dus. Wat is hoog en wat is laag in het echt en wanneer is het relevant?
Hallo Geenstijl.... Er gaat iets niet goed! -weggejorist-
chris197199 | 16-10-21 | 15:48 | 2 Ik heb helemaal niet gereageerd op dit nieuwsitem... Hoe zit dat?
Dus als de ongevaccineerden zich laten testen blijkt uit de testen van de ongevaccineerden dat er meer ongevaccineerden besmet zijn?
Als men zich in de refo-dorpen massaal niet laat vaccineren, waarom zou men zich dan wel laten testen? Zonder testen is je dorp groen.
Het is de Britten gelukt, ze hebben de 100% gehaald:
coronadashboard.rijksoverheid.nl/land...
Het testen is niets meer dan paniekzaaien geworden. Het aantal mensen dat wordt opgenomen is sinds het begin van het jaar al op normaal niveau, eigenlijk wat je altijd ziet na een forse griepgolf.
Er gaan dagelijks nu 1 tot 5 mensen dood aan de coronagriep, dat is al heel lang wat je ook ziet met influenzagriep en is niet erg bijzonder. Ter vergelijking: er gaan meer dan 20 mensen dagelijks dood aan kanker en meer dan 50 aan hart-en-vaatziekten.
Maar het kabinet vindt 5000 BOAs voor hun QR-geilheid belangrijker dan investeren in de ziektezorg met structureel overbelaste wachttijden.
Verklaar dan ook even de ruim vier van de vijf even nu u toch bezig bent.
@botbot | 16-10-21 | 17:17: Die zijn niet volledig te verklaren met de juiste data. Zijn het weigeraars? Zijn het mensen die nog binnen de 180 dagen zitten met een herinfectie? Zijn het mensen met net hun eerste prik of nog binnen 2 weken na hun tweede prik?
Je kan wel dooddoeners als reactie geven, maar je hebt zelf het antwoord niet en je weet niet eens of die '4 op 5' juist is.
@EEGlivesagain | 16-10-21 | 17:29:
Nu heb ik nog geen verklaring.
Hoe kan het nu dat ruim vier van de vijf ongevaccineerd is?
We weten dat één prik onvoldoende beschermt.
We weten ook
na de tweede prik dat het pakweg twee maanden duurt voor een
optimale bescherming.
Ik heb dit alles uit een zeer betrouwbare bron.
Men heeft ook ijkpunten om te zien in hoever vaccineren helpt.
Richt uw blik maar eens op Rusland en Roemenië.
Het probleem met modelleren is: "garbage in, garbage out". Ofwel, ze kennen niet alle variabelen of ze wegen ze verkeerd. De snelheid waarmee het virus door de ongevaccineerden die nog geen natuurlijke immuniteit hebben verworven door besmetting raast is een factor. Daarnaast is van belang hoe de conditie en leeftijd van de gemiddelde vaccinweigeraar is. Maar inderdaad, bij een perfect storm (uitbraak gemene influenza in combinatie met snelle verspreiding over de nog niet immuun zijnde populatie) is het niet ondenkbaar dat de ziekenhuizen weer met een piek te maken krijgen. Niemand die het weet. Maar achteraf het verwijt krijgen dat ze het mis hadden is politiek veel schadelijker dan nu overdreven voorzichtig zijn. De waarheid is natuurlijk dat het wel mee gaat vallen omdat immers alle zwakken en bangen nu wel gevaccineerd zijn en er ook een steeds grotere groep komt die natuurlijke immuniteit heeft gekregen. Intussen zitten de herstelden met verlopen pas die dus dat vaccin helemaal niet nodig hebben tussen de wal en het schip. ze zijn immuun maar moeten om aan een normaal leven deel te nemen toch aan de prik. het is logisch dat nu bekend is dat herstelden beter beschermd zijn dan dubbelprikkers, die groep zich niet meer wil laten prikken.
@pleemobiel | 16-10-21 | 18:12:
Ho, ho, waar vandaan dat herstelden beter beschermd zijn dan dubbelprikkers.
@botbot | 16-10-21 | 17:17:
Dat doet er niet toe omdat corona geen probleem meer is, er gaan nauwelijks mensen dood aan en het grootste deel van IC is niet bezet meer met coronapatiënten. Het huidige beleid rond de paniek om ongevaccineerden waarvan nauwelijks meer mensen zonder ernstige comorbiditeit dood gaan, kost de levens van patiënten met hart-en-vaatziekten en kanker die op eindeloze wachtlijsten staan. Vindt jij dat normaal? Ik niet.
@botbot | 16-10-21 | 17:41: na de 2e prik duurt het 2 maanden tot volledige bescherming? Poe poe, dan heb je dus een maand of vier tot je boostershot. Hilarisch!
@kaplaarzenverkoper | 16-10-21 | 19:06:
Zit u nu te lachen om uw eigen dommigheid?
@StarFox | 16-10-21 | 19:06:
Volgens u als medisch wetenschapper vormt het geen bedreiging meer.
Maar het reproductie getal hoe moet ik dat dan zien in uw ogen als volslagen viroloog.
@botbot | 16-10-21 | 17:41: Redenen voor niet prikken zijn zeer divers. Zelf ben ik voor mezelf tegen omdat ik volgens mijn bloedwaarden genoeg antistoffen had en het qua ziektebeeld zodanig was dat ik achteraf pas wist waar ik last van had. Daarnaast zijn er nog talloze verschillende meningen om niet te prikken van 5G tot God en Allah en alles er tussenin.
Helaas blijken er verder geen zeer betrouwbare bronnen te zijn in coronaland, dus daarop beroepen is een ietwat gekkig. Roemenië en Rusland roepen geeft Israel en Engeland als antwoord.
De verklaring die je dus wil bestaat niet als een eenduidige. Enige dat de qr maatschappij mee heeft gebracht is dat 12 plussers zich alsnog laten prikken voor een happy meal en 18-31 voor een biertje of breezer.
Verder is het hoe sterker de drang voor een prik, hoe groter de antipathie ertegen.
Bobot@. Vernomen uit zeer betrouwbare bron.
Waar is die dan ?
@Aap van Eva | 16-10-21 | 20:41:
Artsen en professoren.
@pleemobiel | 16-10-21 | 18:12:
"nu bekend is dat herstelden beter beschermd zijn dan dubbelprikkers."
Daar zou ik niet zo zeker van zijn. Meer onderzoeken geven het tegenovergestelde aan.
Bijv. dit:
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34383732/
@omanders | 16-10-21 | 21:34: www.science.org/content/article/havin...
@omanders | 16-10-21 | 21:34: Vaccinatie na infectie schijnt super immuniteit op te leveren. Ze weten nog niet hoe dit komt.
@botbot | 16-10-21 | 18:43: www.science.org/content/article/havin...
Nou hier vandaan onder anderen.
@EEGlivesagain | 16-10-21 | 20:20:
Wat bent u slecht geïnformeerd.
In Israël zijn voorlopige resultaten gepubliceerd het zijn vermoedens.
De echte resultaten laten nog wel even op zich wachten aldus de Israëlische wetenschappers er moet nog veel meer onderzocht worden.
Ik begrijp best dat u zich als fervent anti vaxxer zich aan iedere strohalm vast moet klampen, maar u moet wel de realiteit in blijven zien.
@omanders | 16-10-21 | 21:34: Gaat over een studie tussen geprikten en mensen die een tweede keer positief testen. Het artikel zegt niets over klachten en ziektebeeld.
@pleemobiel | 16-10-21 | 21:58:
Zoals ik al schreef een voorlopig studie rapport.
@botbot | 16-10-21 | 22:01: Je zou ook als volgt kunnen redeneren: eenmaal hersteld van Covid blijken her infecties zeldzaam (1 % wereldwijd gemiddeld). Bovendien verloopt een eventuele tweede infectie milder. Iemand die na klachten hersteld is, zou daardus de conclusie uit kunnen trekken dat nu juist een volgende infectie de booster kan zijn in plaats van een prik. Hij weet immers dat hij er niet dood aan gaat.
@botbot | 16-10-21 | 21:59: Schijnbaar wordt het vermogen tot begrijpend lezen bij menig geprikte, zoals uzelf, teniet gedaan. Eenieder die geprikt wenst te worden, moet dat vooral doen; het is eenieders eigen keuze.
Het in een bepaalde hoek drukken van de kritische mens is dan ook meteen de grote zwakte van mensen zoals uzelf. Het bagatelliseren van ieder kritisch geluid en beroepen op inside info van mysterieuze bronnen of welgevallige artikelen die een eventueel gelijk kunnen onderbouwen is een non discussie. U stelt een vraag en ik geef een antwoord, zonder persoonlijk te worden. Uw reactie is dan ook veelzeggend en zo lokt u uit dat ik u aanspreek op uw onvermogen en onkunde, zoals u dat bij mij meent te kunnen doen.
De realiteit in deze is de realiteit die u in uw hoofd heeft gecreëerd, waarbij tegengeluid niet mag bestaan en blijkbaar een soort van vernietigd dient te worden. Het getuigt allemaal slechts van tunnelvisie uwerzijds en wellicht kunt u uw pijlen tot wereldverbetering beter richten tot anderen. Strohalmen heb ik niet nodig, maar misschien bent u het die gered wil worden.
@EEGlivesagain | 16-10-21 | 22:14:
U zie de realiteit niet.
Ruim vier van de vijf moet toch ruim voldoende zijn om toe te geven dat vaccineren wel degelijk helpt.
Dan zeg ik kijk eens naar Roemenië dan kun je toch niet glashard blijven beweren dat dat vaccineren zinloos is.
Ik ga morgen weer heerlijk uit eten en daarna een kaartje leggen, dus dat ik bang voor het het virus lijkt mij ongegrond.
@botbot | 16-10-21 | 22:27: Waar zeg ik dat het niet helpt? Ik zeg slechts dat de kans dat het mij helpt nagenoeg nihil is. Evenzo geldt dat voor velen. Als een kans nagenoeg 0 is, dan zie ik de dwingende noodzaak niet dat het cijfer achter de komma nog iets veranderen moet.
Ik ben de hele week uit eten in een qr loos land en heb ook 0 moeite met de Nederlandse qr maatschappij, behalve dan dat de logica er achter ontbreekt.
De realiteit is verder dat die 4 uit 5 waar u over rept zich er onder het mom van gezondheid in heeft laten rommelen en nu hoog van de toren blaast tegen de twijfelaars; ik vraag me slechts af of u zo overtuigd bent van uw eigen gelijk en zo ja, met welke rechtvaardiging of dat er allerhande angsten de kop op hebben gestoken. De dikkertjes en overig laaghangend fruit moesten gered worden, maar wat is de rechtvaardiging om niet risico groepen te prikken met een middel dat de fabrikant zelf niet eens durft te garanderen?
@botbot | 16-10-21 | 22:27: Nu roep je weer "kijk maar naar Roemenië" maar daar is de vaccinatiegraad een stuk lager en u gaat mij dus niet vertellen dat de risicogroep (60+) voor 90% is gevaccineerd, net als hier. Dat 4 op de 5 van de IC-patienten in Nederland niet gevaccineerd is, is ook geen reden om IEDEREEN te vaccineren. Dat er in de media niet breed uitgemeten wordt dat er voornamelijk 'gezonde' 50-minners op de IC liggen betekent dat het mensen zijn met onderliggend lijden, of ouderen. Beide niet gevaccineerd maar vooral: risicogroep. Maar als ze dát zeggen is de vaccinatiebereidheid in de niet-risicogroep helemaal weg. En ik ben het helemaal met je eens dat het verstandig is dat de risicogroep zich laat vaccineren (geheel vrijwillig)
De vraag blijft dus in hoeverre het vaccineren van de niet-risicogroep effect heeft op ziekenhuisopnamen.
@naglfar | 16-10-21 | 23:26:
Dat is geen vraag de resultaten zijn bekend wat ongevaccineerd aan ziekenhuis opnames betekend.
Maar ja,.. als men het waanidee heeft dat er amper jongeren opgenomen worden tja,.. praat dat maar eens uit iemands hoofd.
@botbot | 16-10-21 | 23:36: Er zijn in de week van 4-10 okt: 15 twintigers, 20 dertigers en 30 veertigers opgenomen. Obees? Andere medische indicatie? Niet bekend, wel van belang voor een volledig beeld.
38 vijftigers, 50 zestigers, 75 zeventigers en 100 tachtig-plus.
Dus 65 (50-) vs 267 (50+) opgenomen in het ziekenhuis. In een week. de populaties zijn nagenoeg even groot.
IC: 1, 5 en 6 in de leeftijd 20, 30 en 40ers.
15, 17, 21 en 3 in de leeftijd 50, 60, 70 en 80+
11 vs 56. Ook hier is medische toestand verder niet bekend, maar wel van belang voor een volledig beeld.
@pleemobiel | 16-10-21 | 18:12:
Wauw, een genuanceerde reactie. Dat zie je niet vaak meer tegenwoordig,
Die kleuren. Ik vind het allemaal nogal subjectief. Want wie verzint die kleuren? En is er al protest vanuit BLM dat zwart voor 'heel erg' staat? Waarom niet donker paars? Wie verzint zo iets zullen ze daar bij BLM denken terwijl wij al dagelijks moeten lijden door ons zwart zijn. En wat is erg? Ook al zo subjectief als het maar kan zijn. Wordt vervolgt.
En al die rood-tinten. Wat moeten de Native-Americans daar wel niet van denken!
De vaccinatie werkt. Om maar eens wat te zeggen: De stijging verloopt niet exponentieel.
Als u wil weten of het vaccin helpt zou ik mijn licht maar eens in Rusland en Roemenië opsteken.
Misschien vallen dan de schellen van uw ogen af.
Ze houden in de zomer alle openluchtfestivals dicht en gooien in het griepseizoen de zalen zonder ventilatie open. En nu loopt het uit de hand?
Dat is een bewuste keuze. Den Nederlander heeft geen zin meer in de Corona maatregelen, en de economie moet ook blijven draaien.
Zoals ze hier in Duitsland zeggen:
"Nur die Entbehrlichen sind jetzt noch gefährdet"
Hoorde vorige week in landkreis Friesland dat ook kinderen op de lagere school al hun 2de schutzimpfung kregen.
Is dit op vrijwillige basis?
Verantwoordelijk zijn voor de toename van besmettingen, en dan ook nog het gore lef hebben om te klagen over te weinig capaciteit en personeel in de ziekenhuizen, het moet toch niet veel gekker worden.
Wat een bull. Er is veel te veel bezuinigd in de ziekenhuiszorg. Al voor Corona.
Boeien, allemaal gebabbel en paniek om niks, de zorg kan het nog prima aan. Gewoon doorgaan zo. Verder geldt dat de ongevaccineerden zichzelf uitschakelen met hun keuze, is niemands schuld, en zoals een goed christen dan zegt; het is gods wil. Over en sluiten.
Met andere woorden... kappen met alle onzin en gewoon weer gaan leven zoals we tot januari/februari 2020 deden. En dan structureel extra geld naar de zorg, want het is gebleken dat het al die jaren voor corona dus gewoon aan de politieke onwil heeft gelegen.
En viola, daar is een andere uitweg uit deze (politieke) crisis dan 100% een vaccin opdringen.
Tholen doet het anders erg goed. Heldergeel!
Ivermectin werkt dus NIET:
twitter.com/MeidasTouch/status/144906...
Het is maar wat je geloven wilt.
@ClintOstwald | 16-10-21 | 15:02: Het helpt wel tegen diarree, dat klopt.
"Ivermectin werkt dus NIET"
Dat is al anderhalf jaar bekend.
@Frau_Ferkel | 16-10-21 | 15:47: Tegen diarree, en daar blijft het wel bij.
Ik dacht dat er niet meer gestuurd/gekeken zou worden naar besmettingen maar naar ziekenhuisopnames? 80% is gevaccinneerd en zou dus niet in ziekenhuis komen. Dus gaat om 20% van de mensen t.o.v. Vorig jaar, dus opnames zou niet hoog moeten worden dan.
87% van de mensen heeft minimaal 1 prik gehad. Dus maar 13% niet. Dat zal echter veelal om de mensen gaan die niet in de kwetsbare groepen vallen en dus niet vergelijkbaar zijn qua kwetsbaarheid als de totale bevolking vorig jaar. Dus het is nog veel rooskleuriger dan dat. Logisch ook. Dat geven de cijfers tot nu toe ook weer.
In de zorg creëert het aanbod de vraag. Dus zijn er weer bedden vrij en staat al het personeel klaar in pakken dan wordt er weer een patiënt opgeroepen. Anders sta je als taskforce die de productie bewaakt ook maar voor lul. En zijn er geen nieuwe patiënten dan laat je de huidige wat langer liggen. Een leeg bed is ook zoiets.
Ik ben ook heel benieuwd of de refo's en de islamfacisten straks lachen om de rest van het volk als ze weer in de rij in de sporthal staan voor de zoveelste booster van Hugo en zijn pharmadviseurs. Nog geiniger wordt als er een echt superdodelijk virus komt en de refo's met die andere geloofsgekkies het op hun gemak overleven ivm immuun.
Slechts 5% van de Covid patiënten op de IC is twee maal gevaccineerd. Het vaccin werkt dus inderdaad lekker.
@Tisnietanders | 16-10-21 | 14:48: www.rivm.nl/nieuws/4-op-de-5-COVID-19...
@ceriel82 | 16-10-21 | 15:08: De 80% betreft de ongevaccineerden. De mensen die 1 prik hebben gehad, zijn hier niet mee geteld.
Er is een RIVM link met uitgesplitste data, die kunt U zelf wel opzoeken.
Maarreu even voor de duidelijkheid. Gaan we nu allemaal dood of is het weer een hoax?
We gaan allemaal dood. Uiteindelijk.
De politiek en lobbygroepen hoaxen toch continue dus wat denk je zelf?
Het beroerde is: de IC capaciteit holt momenteel zelfs achteruit. Personeel neemt massaal ontslag. Dat heeft grofweg drie oorzaken:
- Salaris
- De idioot hoge werkdruk sinds we Corona hebben
- Last but not least: frustratie, omdat een dikke 90% van de huidige Covid patiënten op de IC niet, of niet volledig, is gevaccineerd.
Gommers gefrustreerd: 'We zijn 1 jaar verder en er is geen IC-bed extra geregeld' Geen extra zorg wel> Boa-vakbonden willen 2500 tot 5000 extra boa's om coronabewijzen te controleren & Er komen ruim 700 extra agenten bij, politie ontevreden: ‘Blijft pleisters op hele grote wond plakken’, snapt u het nog?? Het gaat m.i. om macht,.. FF kijken of deze Joris proof ik dan weet is gelijk waar GS staat.
@Geenjoris | 16-10-21 | 14:48: volgens mij was het Gommers’ taak extra IC bedden te regelen toch? Maar op anderen zeiken en tv persoonlijkheid spelen is natuurlijk veel leuker en makkelijker dan je eigen verantwoordelijkheid goed doen…
Het zijn momenteel de wappies die het probleem veroorzaken, gekkie.
Welk momenteel probleem Wiebenick?
Interessant artikel dat het falen van de overheid blootlegt. Een ervaren en zeer succesvolle ex-CEO die het moet afleggen tegen idiote amateuristische ambtenaren en tunnelvisie medici. Wederom een teken van de teloorgang van Nederland. Ambtenarij, ambtenarij, ambtenarij.
"Hoe coronagezant Feike Sijbesma van het toneel verdween."
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
en voor de mensen zonder bypass paywalls.
archive.ph/nBTMl
Schiphol meldt dat deze herfstvakantie 3 x zoveel mensen weg willen.
Ik woon er in de buurt ,ik zeg lockdown doen.Heerlijk die rust tijdens vorige lockdown.
Whaha. Ik vlieg zometeen over je huis. Vraag wel of-tie ff de naverbrander aanzet. Kun je lachen
Twee weekjes wachten en de corona besmettingen gaan Sky High.
En dan besmet terugkomen? Hoe gek kun je zijn.
Ik zou wel eens eenzelfde kaartje willen zien met het aantal testen per regio, het komt me voor dat men in regio’s met lage testbereidheid ook weinig positieven vindt. Dat maakt dit soort kaartjes nutteloos
Hoe gaat u testbereidheid meten dan? Vragenlijstje in laten vullen over een hypothetische situatie? "Stel u krijgt klachten, zou u gaan testen? " Lijkt me kansloze onderneming
@Continuum | 16-10-21 | 14:10:
Nou nee. Gewoon een bureau aanstellen die mensen gaan bellen net zoals met politieke polls. Dus zeker niet een kansloze onderneming.
@Canis.bonus.es
Ik heb ook het gevoel dat Nederlanders behoorlijke hypochonders zijn en dus bij elke scheet zich laten testen. Programma's zoals vroeger vinger aan de pols trokken een miljoenenpubliek.
"Wat gaan we straks kijken schat?"
"Vinger aan de pols. Lekker naar allerlei ziektes kijken."
Zucht.
@Basil Fawlty | 16-10-21 | 14:42: de vraag wat u nu zou stemmen is vrij goed te beantwoorden. De vraag wat u zou doen mocht u symptomen krijgen is hypothetisch
@Continuum | 16-10-21 | 14:56:
Nee hoor want als je hem stelt wordt hij beantwoord.
Als u een kuchje heeft en een loopneus laat u zich testen?
Als u een lichte verhoging heeft laat u zich testen?
Simpele vragen die je met ja of nee kunt beantwoorden.
@Basil Fawlty | 16-10-21 | 15:00: ja, alleen je wilt weten of mensen gaan testen, niet of ze zeggen te gaan testen. Daar gaat het fout
@continuum, ja dat kan maar is wel lastig, wat wel kan: het aantal afgenomen testen in de regio testen per 1000 inwoners van die regio erbij zetten. Stel (hypothetisch voorbeeld) afgelopen maand 0 mensen getest per 1000 inwoners: op de kaart: geen positieve gevallen aangetroffen.
@Basil, ja dat dus! Ik denk dat ook, iedereen doet maar heerlijk even testen. Het zou wellicht goed zijn een kleine bijdrage voor een test te vragen, maar nu gezien de QR code plicht is dat discriminatie, en geen optie
@Canis.bonus.es | 16-10-21 | 16:31: dan heb je nog steeds niet duidelijk hoeveel mensen hadden moeten testen, en dus hoeveel positieve testen je mist. En dat wilt u weten om te kunnen roepen dat in een zwarte regio 'teveel' getest wordt, of in ieder geval meer dan een andere regio. Het kan namelijk prima dat er gewoon meer besmettingen (al dan niet corona) zijn in een bepaalde regio en dus meer getest wordt
Een klap in het gezicht van de zorg!
Die 45 miljoen voor boa's dan, aldus de intensivisten.
Zo waar
Dankzij de stoere verzetshelden zitten we deze winter allemaal binnen.
Het wordt tijd je dat je zonder QR code zelfs de supermarkt niet meer binnen komt. Spijtoptanten die moeten worden opgenomen morgen ook maar eens zelf de rekening voor het ziekenhuis gepresenteerd krijgen. Dan blijft de zorg gewoon beschikbaar voor de fatsoenlijke mensen onder ons.
@Pimp my Voortuin | 16-10-21 | 13:53: ik wil graag nog geholpen kunnen worden als ik bv aangereden wordt door een auto.
Ja die vrijheidsstrijdertjes met hun eigen laffe agenda bakken het bruin.
@Continuum | 16-10-21 | 13:59: Geen nood, er zijn voor 45 miljoen nieuwe BOA's opgeleid die de automobilist ferm zullen toespreken.
Als gevaccineerde kun je asymptomatisch besmettelijk zijn.
Hoe gevaarlijk is dat?
En de zorg blijft niet ' gewoon' beschikbaar.
Financieel en emotioneel uitgeknepen en geterroriseerd met vaccinatie verplichting of anders ..
Daarbij:
Er zijn medicijnen.
Legio.
@Sjiek | 16-10-21 | 14:01: nou als dat net dezelfde effectiviteit gaat als handhaving op qr ben ik verloren
@Continuum | 16-10-21 | 13:59: U kiest ervoor om over te steken. Maak de keuze, accepteer dan ook de consequenties.
@Ben Adam | 16-10-21 | 14:02: als ongevaccineerde kun je ook asymptomatisch besmettelijk zijn, dus dat is niet echt een verschil
@klaasjanhenk | 16-10-21 | 14:05: een consequentie die er niet hoeft te zijn. Dat is het punt juist
@Ben Adam | 16-10-21 | 14:02: Gevaarlijk. Want na een maand of 6 is de bescherming van vaccins tegen overdracht zo'n beetje weg.
Dus pakweg midden in de komende winterpiek zo ongeveer....
@Continuum | 16-10-21 | 14:06: Volgens een hoop deskundigen dus niet.
Wat ook vrij logisch is als je een beetje doordenkt.
@Ben Adam | 16-10-21 | 14:10: waarom is dat logisch? Studies van vorig jaar(dus voor vaccin) geven aan dat 40-50% mogelijk asymptomatisch is.
Ziek!
@marcoplarco | 16-10-21 | 14:45: nee lul, 90% van de corona patiënten in ziekenhuis is niet ingeënt
@captainobvious | 16-10-21 | 18:29:
vermeld ook even hoeveel procent een te hoog bmi heeft.
Ja jmmr dan. U zijt gewaarschuwd.
Zo zonde al die jonge levens die de QR testen bij de ingang , meestal op 50 cm van de uitadem...... benieuwd hoe dat uitpakt.
Even een gedachte-experiment.
Er heerst een COVID epidemie of pandemie, zo u wilt. Daar zijn twee behandelingen voor ( eigenlijk drie, maar daar hebben we het even niet over).
U kunt kiezen voor optie A en voor optie B.
Op dit moment lijkt een van beide opties, zeg A, op korte termijn zeer effectief te zijn tegen het krijgen van ernstige klachten en krijgen sommigen die voor B gekozen hebben wel klachten.
Nu zeggen velen die voor A gekozen hebben: “ sluit die anderen maar uit voor een eventuele klinische behandeling, want ze hebben zelf vrijwillig voor optie B gekozen”.
Nu het experiment:
Stel nu eens hè, stel je nu eens voor dat optie A voor de korte termijn de juiste lijkt te zijn, maar is optie B dat juist voor de lange termijn. Stel je nu eens voor dat sommigen die voor A gekozen hebben over enige tijd zeer ernstige gezondheidsschade blijken te krijgen en zoveel medische zorg nodig hebben dat deze overbelast raakt. Wat gaan zij dan zeggen: “help, ik heb zorg nodig”, of “ik heb achteraf gezien toch de verkeerde keus gemaakt en draag daar nu de consequenties voor, net zoals ik de B-kiezers destijds ook hun zorg wilde onthouden”?
Ik ben benieuwd.
Spijker kop! Daarom zijn mensen die jou dwingen een keuze te maken zo onuitstaanbaar hypocriet. Want als zij het fout hebben, dan is het natuurlijk niet sluit ons maar buiten, nee dan moet er zo snel mogelijk hulp geboden worden. Ik heb dan ook 0,0 medelijden met dat soort figuren. Je wilt een prik, je kreeg er een, risico's kunnen nu eenmaal verkeerd uitpakken.
A en B, ik kies voor optie A en B.
Kiezers B hebben risico genomen en daarom recht op zorg op lange termijn, de A kiezers dienen van de IC geweerd te worden.
Maar, hypothetisch geval dit toch? Dit gebeurt toch niet echt, A-kiezers die anderen willen dwangen en drangen en zo?
@many-more | 16-10-21 | 13:47: Tja, je hebt gelijk. Kiezen tussen optie A of optie B, maar de strekking lijkt mij duidelijk.
Goed hoor! Zo had ik m nog niet bekeken
@TrickMeister90 | 16-10-21 | 13:46: Daarom zijn mensen met de instelling van bv el burro tot op het bot a-sociaal.
Met de egocentrische kijk op de wereld, gevoed door overheidscampagnes, ziet de groep die voor A heeft gekozen niet in dat dat hetzelfde is en zullen ze dan dus massaal aan het roepen gaan dat ze door hun keuze eerder alsnog voorrang moeten krijgen. Soort van calimero gedrag dus.
Je hebt gewoon zelf belang de ernst te bagatelliseren, hopende dat je nog ooit een echte graftak kan worden op een heus graf
Situatie is juist een stuk beter dan vorig jaar. Als het aan de anti-vaxxers had gelegen waren de ziekenhuizen nu overvol geweest.
@Pimp my Voortuin | 16-10-21 | 13:59: als dat verzoek zo geformuleerd is, is het kansloos. En ik denk dat het RIVM het verkeerde loket daarvoor is, maar dat terzijde
@Diederik_Ezel | 16-10-21 | 13:47: De vraag is in hoeverre het vaccineren van gezonde 50-minners daaraan heeft bijgedragen.
@naglfar | 16-10-21 | 14:08:
Wil je die vraag beantwoord zien?
Kijk dan even naar Rusland en Roemenië
@naglfar | 16-10-21 | 14:19:
Aha, u heeft al onderzoek gedaan naar de staat van de duizenden doden, knap, heel knap dat u dat zo snel al weet.
Verkoudheid tijdens de winter hoort er bij. Al duizenden jaren.
Daar kan geen paniekgriep tegen op.
De wens om de griep te verbannen is een utopie.
Het staat gelijk aan de onmogelijke wens dat in de herfst de bladeren niet meer van de bomen vallen of de planten in de tuin niet meer verwelken.
Wij zijn een seizoenen land en dit hoort er bij.
Het leven verdort en sterft tijdens de winter maar de meeste organismen overleven de barre omstandigheden en komen weer tot bloei als de zonnekracht terugkeert na de equinox in de lente.
Als je geen bladeren wil in de herfst dan neem je beuken en naaldhout.
Als je geen ziekte wil krijg je een naald
Leve de vooruitgang
@Shoarmamasutra | 16-10-21 | 13:51: 1 op de 5 op de IC is dus wel gevaccineerd he, nu jij weer.
@klaasjanhenk | 16-10-21 | 14:07: aangenomen dat uw cijfer klopt. 1 op de 5 terwijl 80 procent gevaccineerd is. Dus onevenredig veel ongevaccineerden
@klaasjanhenk | 16-10-21 | 14:07: hoezo ik nu? Er is nooit beweert dat ze 100% werkten. Tegen de oude variant 67% voor Astra Zenica en Janmssen en 93 % voor Pfizer en Moderna.
Bovendien, als 80% gevaccinneerd is en 20% niet, en 80% in ziekenhuizen is ongevaccineerd dan hebben ongevaccineerden enorm veel meer kans.
En dan moet je eigenlijk ook beseffen dat onder de ongevaccineerden ook alle kinderen onder de 12 zitten die maar zelden in het ziekenhuis komen. De kans om als bewust ongevaccineerde de IC op te komen is dus enorm veel groter.
Dan dient ook nog beseft te worden dat bij dat IC onderzoek ook nog, uit mijn hoofd iets van 7% a 10%, niet wilde zeggen of ze gevaccibeerd zijn. Dat zullen beide groepen zijn, maar ik denk dat het voor een groot deel ongevaccineetden zijn want die zijn veel principieler over priveheid vaccinatiestatus. En er zullen er bovendien bij zitten die zich zelf schamen of het anderen niet gunnen te laten zien dat ze met hun " het is maar een griepje" de zaak in ieder geval in hun eigen geval nu onderschat blijken te hebben.
@Shoarmamasutra | 16-10-21 | 21:51: Ouderen, zwakken en mensen die (iets meer) zekerheid willen zouden zich moeten laten vaccineren. De rest niet.
Ziet er weer goed uit voor de feestdagen.
NOT.
Ik wacht niet op OMT of Rutte: cadeau's al gekocht en in huis, voorraden aangevuld (incl.fles champagne om 2022 in te knallen), kerstspullen op zolder, griepprikken gehaald, volledig gevaccineerd etc.
We doen wsch kerst en oud&nieuw 2020 dunnetjes over: niet omdat het kan maar omdat het wsch moét.
Wij laten ons niet gek maken...
Urk weer opvallend licht van kleur. Hoe kan dat nou?
Niemand laat zich testen?
@Denkhetnjet | 16-10-21 | 13:25: zou goed kunnen... mis altijd het percentage van het aantal positief getesten tov het totaal aantal getesten
@springstuff | 16-10-21 | 13:29:
Precies, maakt helaas dat de cijfers weinig zeggen
@springstuff | 16-10-21 | 13:29: Staat er altijd keurig bij, bij de cijfers van het RIVM.
Kom maar op met die lock down, kan ik als ongevaccineerde lekker rustig supermarkten bevoorraden
@MK27 | 16-10-21 | 13:26: In dat geval mag hij mij direct wel komen bevoorraden. Voor dappere mensen met een ruggengraat is er altijd werk.
Kijk Polen. Al maandenlang super chill, alles onder controle. Goede vaccinatiegraad maar dan boem! Sinds een aantal dagen een enorme toename van het aantal besmettingen en doden. Zo snel kan het gaan. Ik voorzie echt een nieuwe gigantische corona piek deze winter.
Ik weet njet welke cijfers jij hebt, maar tot en met gister was maar 50% volledig gevaccineerd en is er slechts sprake van een kleine opleving
allecijfers.nl/landen/polen/
Alle naïeve gevaccineerden aan de ADE. Ik heb oprecht met ze te doen.
@Pimp my Voortuin | 16-10-21 | 14:07:
Je hebt alleen maar een videotje gekeken waar dat woordje in voorkwam. En je hebt een rotsvast geloof daarin.
Maar kennis ontbreekt je.
Noordpool en zuidpool bedoel je zeker?
Volgens mij hoop je het ook echt dat er een uitbraak komt. Wishful thinking.
@omanders | 16-10-21 | 14:51: Ik daag je uit...
Met je RIVM-scriptjes.
@Pimp my Voortuin | 16-10-21 | 19:36:
Daag me uit voor wat? Leg maar eens uit wat ADE is, dan.
Zolang niet-gevaccineerden en gevaccineerden elkaar naar de strot vliegen heeft niemand het er over dat onze regering demissionair is en het toeslagenschandaal is ook al een bijnoot. Die lachen zich nu de ballen uit de broek en bustehouders.
*zolang gevaccineerden ongevaccineerden naar de strot blijven vliegen.
@many-more | 16-10-21 | 13:29: Dit. Binnenkort mag ik weer naar werk. De CEO vroeg aan de gevaccineerden respect op te brengen voor de niet gevaccineerden. EN NIET ANDERSOM ! Dat geeft wel aan hoe de situatie is. Ook hier zie je ze regelmatig voorbij komen. Geef ze geen zorg, laat ze creperen, ze verdienen een Darwin award enz. enz. Wel, het kan gewoon niet zo zijn dat alle berichten aangaande vaccinatie bijwerkingen niet kloppen. Statistisch onmogelijk. Maar onderzoek doen ? Nee hoor. Hoongelach en afdoen als wappietalk.
@NerdAlert | 16-10-21 | 13:43: Pak ze niet te hard aan, als wij het vaccin als nog nodig hebben nemen we het gewoon, What's there plan B?
@many-more | 16-10-21 | 13:51: *their
Midden Drentuhhh!!!!
Modellen blijven modellen. Ze hebben iedere keer opnieuw aangetoond er flink naast te zitten.
Harde cijfers en Werkelijkheid is me meer waard.
En testen hooguit zinvol als je ziek bent maar niet zinvol als de ziekte een brainwash infectie is.
Staats propaganda blijft toch staats propaganda.
Model Doutzen Kroes zit er in ieder geval flink naast
@Shoarmamasutra | 16-10-21 | 13:57: Zat ik maar naast Doutzen....
Dit komt mij allemaal goed uit, lekker thuiswerken met vele parallele opdrachten, heerlijk. Inkomsten sinds covid met 250% gestegen...
Leg mij even uit hoe alles zo ernstig kan zijn terwijl 85% ingeënt is?
De (mijn) kernvraag is dan hoeveel IC-opnamen en sterfgevallen er zijn ten opzichte van de periode vóór de vaccinaties. Want alleen het aantal positieve testen zegt me weinig. Je zou in theorie 100% besmetting kunnen hebben en tegelijk 0 IC-opnamen en 0 sterfgevallen. Als iedereen (100%) gevaccineerd is tenminste.
Als die andere 15 % beetje teveel tegelijk (weer) ziek wordt geeft dat een piek.
Ook zijn vaccins nou eenmaal geen 100%, af en toe heeft et een gevaccineerde pech.
Maar goed ruin 80% in de ziekenhuizen is ongevaccineerd. Het is dus met name de eerste groep.
@Shoarmamasutra | 16-10-21 | 14:00: Hallo, het is 2021.
@klaasjanhenk | 16-10-21 | 14:11: Vorig jaar had U nog mondkapjes, afstand houden, avondklok en lockdown. Nu krijgen de niet gevaccineerden de volle lading.
Het vieren van de geboortedag van degene die heeft geleden voor onze zonden is van zichzelf al tegen het zere been van de ware gelovige.
Dit is een hele diepe waarheid waar ik toch even over moest nadenken.
Maak je niet druk, bijna niemand viert het nog om die reden.
Gewoon stoppen met testen. Deden we 2 jaar geleden en daarvoor ook nooit voor de griep.
Maar dan is heel het probleem weg?
@many-more | 16-10-21 | 13:34: in ieder geval de panische angst die er bij een deel van de bevolking ingeprent is en wordt.
Dus de besmettingen gaan omhoog ? Dus wat kunnen wij verwachten ? Mensen moet thuis werken; scholen gaan dicht; horeca en niet-essentiele winkels gaan dicht; mondkapje weer op; avondklok en nog iets wat ik vergeten ben. Heeft dit mijn leven verziekt het afgelopen 1,5 jaar ? Nee. Heb gemerkt dat een mens meer kan hebben en flexiber is dan men denkt. Heeft dit geleidt toch lekkere zinloze discussies ? Ja. Mochten die maatregelen weer terug komen, dan ben ik alleen ontzettend benieuwd met wat voor BS het - waarschijnlijk - nog steeds demissionair kabinet aan komt om hun wanbeleid te rechtvaardigen.
Gewoon dezelfde BS als het afgelopen anderhalf jaar, schijnt namelijk best goed te werken (voor de dames en heren politici, aldus deze politici zelf).
Hebben Corona en bijbehorende maatregelen mijn leven verziekt het afgelopen 1,5 jaar ? Nee.
En dat hoeft ook bij niemand zolang de positieve puntjes wilt blijven zien.
Hebben we de zorg nou nog steeds niet opgeschaald?
Groeiende bevolking, groeiende wachtlijsten, overbelasting van de zorg bij een normale griep in 2017-2018 omdat op de zorg jarenlang bezuinigd is en niemand die er wat aan doet?
Het zou mij niets verbazen dat we, als we over zo'n 20 jaar terugkijken, straks spreken over de hoax van de eeuw.
Zorg opschalen ? Of te wel de zorg uitbreiden ? Dat is een optie die een politicus nooit kan bedenken. Zij denken in bezuinigen, beperken, controleren. Jij vraagt nu iets wat tegen hun DNA ingaat.
op de zorg bezuinigd merken we niks van aan onze zorgverzekering prijzen. die worden jaren lang wel gecorrigeerd op de groei...
@ClintOstwald | 16-10-21 | 13:00: Dat hangt er helemaal van af wie er bij de media de scepter zwaait tegen die tijd.
De politiek heeft die opdracht gegeven, 70% extra IC, maar de ziekenhuizen krimpen zelfs. Er is geen personeel voor
We hebben wel de BOA's met 6.000 opgeschaald. Dat helpt.
Probleem is personeel. Opleiden voor IC verpleegkundige is 4 jaar… en dan moet je ook nog mensen hebben die dit willen doen.
@Durkmans | 16-10-21 | 14:52: Opleiding tot BOA is 3 jaar heb ik eens vernomen van zo'n boa-woordvoerder.
@Pimp my Voortuin | 16-10-21 | 14:11: Dat lijkt op gemakzucht. Verpleegkundigen moeten opgeleid worden, boa´s niet.
Ik vermoed dat mensen in die kerkgemeentes zich eerder en vaker laten testen dan mensen uit niet-kerkgemeentes.
Ik vermoed dat half NL eigenlijk al paars is.
Waarop is dat 'vermoeden' gebaseerd? In die kerkgemeentes is men tegen vaccinatie want geen vertrouwen in wetenschap maar wel in God (het Toeval, zo u wilt) dus waarom zou men zich wel laten testen?
@Sans Comique | 16-10-21 | 13:20: Dat valt wel mee hoor. Een bepaalde stroming is tegen. De rest zijn net zo lauw als de paus.
We testen onszelf de volgende “crisis” in.
Is dat een Escher??
wappies, gristenhonden en niet-geletterden uit kansenwijken... mijn hart huilt uiteraard.
@loser | 16-10-21 | 13:18: boerenverstand. Boeren, dat zijn toch die lui die gezonde dieren antibiotica geven structureel zodat er minder ziekte is ?
Maar gaan ze de veroorzaker van alle ellende nog ooit ter verantwoording roepen? China dus. Er zijn oorlogen voor minder gevoerd.
Alleen Trump begrijpt dat en pakte de verantwoordelijke aan met 2 miljard om te beginnen.
Die oorlog komt er wel als China Taiwan probeert in te lijven.
@Sinterbikske | 16-10-21 | 12:44: Dan kijkt de rest van de wereld nog de andere kant op, we zijn veel te afhankelijk van hun geworden en al was de roep er een beetje toen er van alles te kort was een jaar of anderhalf geleden om dat terug te draaien er veranderd niets.
Niet doen. Ik moet mijn sinterklaas inkopen nog via Aliexpress doen.
@loser | 16-10-21 | 13:19: Met gemiddeld 3 maanden levertijd ben je daar nu rijkelijk laat mee.
@Sinterbikske | 16-10-21 | 12:44: ja de amerikanen zitten er al......
China, of lui als Fauci die voor de funding gezorgd hadden?
'Iedereen denkt dat de zorg nu op springen staat door corona. Niets is minder waar. De afgelopen jaren heeft dit kabinet forse bezuinigingen doorgevoerd in de zorg.
Ondertussen wordt van ons geëist dat we alle medische handelingen registreren en verschillende scorelijsten bijhouden. En als we een vinkje vergeten, worden we daarop afgerekend. Deze administratieve handelingen gaan onherroepelijk ten koste van onze tijd voor onze patiënt. Zorgmedewerkers zijn opgeleid om voor patiënten te zorgen en naar genezing te zoeken, en niet om elke handeling administratief vast te leggen. Deze administratieve ontwikkeling is veel te ver doorgeschoten: we staan liever aan het bed van onze patiënt dan dat we achter een computer zitten. Voor het aanvragen van medische apparatuur, is een stapel papierwerk nodig die weer door verschillende commissies wordt beoordeeld. De uitkomst is vaak een negatief wegens geldgebrek.
Het welzijn van de zorgmedewerkers is stelselmatig genegeerd. Hierdoor konden we wachten op een ongekende zorgcrisis. De bezuinigingen hebben de afgelopen jaren niet alleen gezorgd voor sluiting van afdelingen en ziekenhuizen maar ook voor afschrikwekkende reorganisaties. Hierdoor zijn vooral veel deskundige verpleegkundigen gedemoraliseerd vertrokken.
Er staan bedden leeg, omdat er geen personeel is. Vaak wordt dan als remedie gekozen om een ic-verpleegkundige op drie beademde patiënten te zetten. Ondertussen eist iedereen topzorg. Zo jagen we onze beste mensen over de kling.'
Dit komt uit de brandbrief van Verzorg de zorg waar reaguurder @Braap hieronder naar verwees. Link staat bij de reacties. De brief is geschreven door Drs. A. Lahaije, en Drs. S. de Lange, intensivisten.
Ja, dat riedeltje kennen we ondertussen wel.
De waarheid ligt nogal wat genuanceerder.
De zorgkosten zijn in Nederland absurd hoog, en het aantal medewerkers in de zorg eveneens.
U heeft in zoverre gelijk dat het werk nogal oneerlijk verdeeld is over deze medewerkers waardoor er een veel te grote groep is die niets toevoegt aan de uitvoering van zorgtaken en een grote groep is die een te zware taakbelasting heeft.
Dat dat de schuld van de overheid is, is ook veel te kort door de bocht. Het zijn ook de zorginstellingen zelf die zorgen voor onnodig veel managementfuncties voor vrienden van de partij, en voor het in stand houden van allerlei belemmeringen die marktwerking en kostenbesparing in de weg staan.
Spelbreker, straks worden de mensen minder bang, dat is niet de bedoeling!
@jemagookniksmeer | 16-10-21 | 12:43: Daar heeft u deels gelijk in , helaas aan der lijve ondervonden dat griet wel degelijk op zeer veel punten, met haar stulkje proza gelijk heeft.
@Zitvlak | 16-10-21 | 12:57: het hele principe van marktwerking in sectoren als de zorg, waar je niet zonder kunt en altijd op experts bent aangewezen, werkt een systeem in stand waar er allerlei bedrijfsmatige functies worden gecreëerd die aan het leveren van zorg niets toevoegen, maar wel vanuit bedrijfsmatig oogpunt "nuttig" of "waardevol" kunnen worden gezien.
De PVV is onbetrouwbaar sinds ze hun gedoogkabinet (wat snapt men niet aan 'gedoogkabinet') hebben opgeblazen door te weigeren te tekenen voor drastische bezuinigingen in de zorg. Werd toen uitgelegd als; PVV durft niet dat te doen wat noodzakelijk is.
Ja griet, duidelijker kun je het niet zeggen. Het is om gek van te worden.
Ik hoor soortgelijke verhalen bij vrienden die eigen praktijken in de fysio en oefentherapie zorg hebben. Het papierwerk wat door de verzekeraars gevraagd wordt is buiten elke proportie gestegen.
Markerwadden zijn ook een plaats des doods, we zijn verloren.
Hebben ze een moeras naar Mark glibber Rutte genoemd?
Je bent een wappie als je de staatsomroep tegenspreekt, maar toch denk ik dat Rutte er een beetje naast zat met zijn groepsimmuniteit.
Daar heeft hij dan ook officieel geen actieve herinnering meer aan.
Rutte liegt makkelijker dan dat hij de waarheid spreekt.
Als Rutte goedemorgen zegt ....dan liegt al.
@jemagookniksmeer | 16-10-21 | 12:35:
Kansloos inderdaad.
Griep en covid gaan samen getest worden
@Therrie | 16-10-21 | 12:30:
griep en corona gaan samen gevaccineerd worden.
@Therrie | 16-10-21 | 12:30: Ik zeg testsamenleving tegen de griep. Dus nu massaal inenten met behulp van de lieve Bigpharmajongens die vast wel willen vertellen dat we via een miljardeninvestering tig doden besparen. En voor wie niet wil, die moet maar voelen en sluiten we buiten. Griep, brrr voordat je het weet wordt er iemand ziek. Kortom "Männer, auf die Pferde!". Totaler Krieg gegen Corona enzo. ist kürzester Krieg!
Grote groep mensen zijn gevaccineerd. Hoe patiënten te behandelen is verbeterd. Mensen moeten weer leven met bijbehorende risico’s. Dat kan niet allemaal weggenomen worden. Mensen zullen ziek worden. De overheid heeft als taak om goede gezondheidszorg te bieden. De redelijkheid van weer maatregelen is weg. Die vaccinatie drang gaat te ver, schaadt het vaccin. Het enige wat de overheid nog moet doen, en al anderhalf jaar de tijd voor heeft gehad, is ziekenhuis capaciteit uitbreiden. Helaas is daar visie voor nodig.
Dat is exact het punt. Covid is iets blijvends, dat je dat rotvirus gebruikt voor allerlei politieke danwel commerciële agenda's, het creëren van tweespalt of om verdeeldheid te zaaien onder je bevolking door het gebruik van een QR-code (en vooral ook de toaal achterlijke manier hoe de QR-code wordt toegepast) vroeg of laat betaal je daar als verantwoordelijk bestuurders de rekening voor althans dat hoop ik. Maar dat Covid zal blijven is nu al een feit. En hoe langer je types als de Jonge met totaal (bewust) achterlijk verdeeldheid zaaiend beleid dit laat trekken, hoe minder draagvlak er komt voor maatregelen of inentingen.
Wees gewoon eerlijk tegen je bevolking, neem het voorbeeld over van Denemarken…kan je eindelijk eens gebruik gaan maken van groepsimmuniteit (waar dat andere leugenachtige incompetent stuk vreten van een Rutte zo mee dweepte aan het begin van deze hele coronabeleid-farce omdat ze niet meer wisten door paniek hoe ze zich eruit moest lullen.)
@LoremIpsum | 16-10-21 | 12:37: Dementie is ook iets blijvends. Om over allerlei kankers maar te zwijgen. Hopelijk komt daar ooit een oplossing voor. Maar het lijkt wel of er van officiële zijde alles aan
gehannest wordt (allerlei soorten kanker apart vermelden) om go fit 19 boven aan het rituele doodslijstje te krijgen en te houden.
Als het goed is zitten er nog legio's doktoren en verplegend personeel in de AZC's te wachten...
volledig mee eens
@Norbert-Oreply | 16-10-21 | 13:01: Dat zijn voornamelijk gynacologen en keel chirurgen.
Inderdaad, en in het verlengde daarvan kan je ook niet van werkgevers verwachten dat ze elk normaal gezondheidsrisico (door bijv een griepvirus) moeten oplossen. Ze moeten zorg dragen voor een veilige werkomgeving door de werkgerelateerde risico's aan te pakken. Verder dan dat kan hun verantwoordelijkheid eigenlijk niet gaan.
Natuurlijk, het is in hun eigen belang om voor goede en goed onderhouden ventilatie te zorgen en daarmee dragen ze een steentje bij in tijden van griep en dergelijke. Maar dat zou vanuit de overheid dan een voortvloeisel moeten zijn van de richtlijnen die er in de bouwbesluiten vastgelegd worden.
Kerkdeur is van hout…
Lerrlingen op Amsterdamse scholen laten zich bewust niet vaccineren zodat bij een Coronageval van een leerling in de klas ze naar huis worden gestuurd. Degene die wel gevacineerd zijn moeten de les op school blijven volgen.
Mogen gevaccineerde leerlingen ook naar huis als ze zelf positief getest zijn? Als er een markt is voor negatieve testen zal die er ook zijn voor positieve testen.
Want als je wel gevaccineerd bent wordt je niet meer ziek? Waarom dan bang voor ongevaccineerden? O, je kunt nog wèl ziek worden. Okee, dan kun je anderen niet meer besmetten na een vaccinatie. Nee, dat is ook niet zo. Hm.
Ik snap het wel. Iedereen die de ziekte heeft opgelopen is 7 keer beter tegen een volgende infectie beschermd dan met het vaccin. Iedereen die ziek wordt betekent een inkomstenderving voor al die mensen in de top die aandelen hebben (al dan niet in een 'aparte stichting') in de fabrieken die het vaccin maken.
Als iedereen een keer ziek is geweest is het over en sluiten. Natuurlijk dat men ver daarvoor al de aandacht verlegt naar de griep.
Dat kan helemaal niet ze mogen helemaal niet bijhouden wie gevaccineerd is.
Simpel... geen Covid patiënten meer opnemen in het ziekenhuis. Gevaccineerde gaan er niet dood van, ongevaccineerden hebben zelf de wijsheid in pacht en zien het als een griepje. Alleen maar winnaars en iedereen zijn zin.
Helemaal mee eens. Het is een simpele, zeer effectieve oplossing waarmee je recht doet aan ieders eigen idee over vaccineren, maar tegelijkertijd ook niet de zorg onnodig overbelast maakt en de samenleving met maatregelen opscheept.
En als we dan toch het solidariteitsprincipe overboord gooien, dan kunnen we wat mij betreft de hele verzorgingsstaat ontmantelen. Waarom zou ik moeten bijdragen om de ellende van anderen te beperken die minder kansen grijpen, of minder weloverwogen keuzes maken?
@intrigant | 16-10-21 | 12:49: dat vind ik zo een ondoordacht argument. Dat suggereert namelijk dat corona niet een uitzonderlijk probleem is en je het gewoon kunt vergelijken met alle andere situaties waarvoor de verzorgingsstaat is ingericht. Laat de afgelopen anderhalf jaar nu net aantonen dat corona ons maatschappelijk (sociaal) gezien voor nieuwe uitdagingen stelt waarop onze verzorgingsstaat (nog) niet is voorzien.
@volksvaderland | 16-10-21 | 12:35: Maar dan moet je rokers met lonkanker ook laten stikken.
@squadra | 16-10-21 | 13:03: wordt daardoor de zorg overbelast en ontstaat er door hen een tekort aan IC-capaciteit? Nee. Dus is het niet een vergelijkbaar probleem als corona.
prima oplossing
Ze zouden dit kaartje per wijk moeten maken. Is een stuk informatiever.
ADE, 300.000 bezoekers, what could possibly go wrong?
Niks. Gedoetjes met verdovende drugs daargelaten.
@Sjiek | 16-10-21 | 14:18: ook IC. En we hebben nu toch vooral maatregelen om de Ic rustig te houden?
Het verschil met vorig jaar is dat het grote publiek is gevaccineerd is en niet meer binnen te houden is. Succes mannen met je paniek en angst circus.
Rhenen ook in de top en wat stemden ze daar massaal... SGP.
SGP: Schijterige Gristenelijke Prikangstigen.
Paniek! Angst! Waar kan ik mijn vrijheid inleveren voor een beetje schijnveiligheid?
Het is allemaal de schuld van de R in de maand.
Dus als het volgende maand Novembe is in plaats van November, dan zitten wij dan goed ?!
Gelukkig zit de Ober wel in de maand….. <wuift naar de bediening en bestelt nog een biertje>
Zo'n kaartje met positieve zegt niets, 0, nada. Ziekenhuisopnames daar gaat het om. Een keelpijntje of snotje is geen pademie!
Als besmettingen toenemen zullen ziekenhuisopnamen ook toenemen, de vraag is met hoeveel. Misschien valt het deze winter mee, maar RIVM geeft terecht aan dat er nog veel onzekerheid rondom prognoses is. Een ding is wel zeker, dat vaccins extreem effectief zijn en dat anti-vaxxers extreem oververtegenwoordigd zijn in de ziekenhuisopnamen en positieve testen. Het zou daarom terecht zijn, als ziekenhuisopnamen deze winter te veel oplopen, dat evt beperkingen alleen nog voor anti-vaxxers zouden gelden die deze pandemie in stand houden. Of een lokale lockdown in dorpen als Staphorst. De rest vd samenleving heeft al genoeg geleden en de zorg moet vooral aan de slag blijven met non-covid zorg.
@Ben_Hur | 16-10-21 | 12:10: israel is hier vaak genoeg besproken en absoluut geen bewijs van ineffectiviteit van vaccins. Maar blijf lachen, dat doen wij ook om antivaxxers.
Mee eens.
@Ben_Hur | 16-10-21 | 12:10: leg dat even uit aan die orthodoxen.
@zakkenwasser | 16-10-21 | 12:15:
U loopt achter ik heb gelezen dat 99,7% van de corona doden daar gevaccineerd waren er er dus amper doden onder de 0ngevaccineerden te betreuren zijn.
Echt heus gelezen op smoelboek van een man die grafkisten maakt dus dan moet het wel waar zijn.
@Sans Comique | 16-10-21 | 12:23:
Ik heb gelezen dat 249,7% is dus u loopt achter met uw fake news.
@zakkenwasser | 16-10-21 | 12:38:
Jazeker 249,7 % of denk je dat ik zoiets verzin!
Men kan in de praktijk zien dat natuurlijk veel beter beschermt dan de spuit.
Laten we wel wezen overal worden er meer gevaccineerden dan ongevaccineerden in het ziekenhuis opgenomen.
Kijk maar eens naar Roemenië enkel gevaccineerden die daar in het ziekenhuis liggen die mensen buiten het ziekenhuis laten zich niet gek praten door Big Pharma en het resultaat mag er zijn.
Als ze de zorg nou eens gingen opschalen
Weet jij nog ergens een blik verpleegkundigen dat we open kunnen trekken?
@Ivoren Toren | 16-10-21 | 12:36: De Filipijnen
Sinds 30 september liggen er rond de 140 mensen die aan corona lijden op de ic's. Voor 30 september lag dat getal hoger. Het sterftecijfer ligt deze week rond de 6, met twee uitschieters: één keer geen en één keer 12. Gisteren: 6. (Allecijfers)
Ik moes lachen.
Kijk dit maakt me dag goed!
Weet je, ik ben gevaxt, iedereen een eigen mening.
Er gaat veel geld om in de pandemie industrie.
Verder moeten we afwachten wat de herfst en de winter brengen.
In de lente zien we wie er gelijk heeft, covid 19 zal altijd rond dwalen.
Covid-19 zal een zegen blijken. Het virus is vooral dodelijk voor oudjes en chronisch zieken. Lagere pensioen en ziektekosten verzekeringspremies dus.
Aaaaah.... (even de jas open en laten doorwaaien deze frisse wind.)
Er wordt ook enorm veel geld verloren door de pandemie. Het omzetverlies in de horeca en reiswerels is een veelvoud van de prikomzet per persoon.
Zijn er mensen die regelmatig in Staphorst komen ?
Niet te doen, lijken liggen opgestapeld in de straten.
Yes! Eindelijk rust! Laat die maatregelen maar komen. Vond het zelf wel lekker op de avondklok na.
Maar laat wel die mondkapjes in supermarkt en winkels achterwege. Wat een ondingen die ook nog eens amper werken.
U is gepensioneerd?
Ambtenaar wellicht?
Genadebroodeter?
De avondklok was juist prima. De volgende morgen uitgeslapen weer naar huis rijden was veel relaxter.
En de afsluiting 's avonds van de drank in de Appie vond ik ook zo onnozel.
Kerst gaat alleen naar de kloten in de gemeenten waar het ook nog intensief gevierd wordt…
Wat is dat toch altijd met die zorg in Nederland, niet op te lossen of hebben we te maken met een door en door verwend zorgsysteem cq verwende werknemers in de zorg? Altijd dat parttime werken en dan mauwen dat er slecht betaald wordt. Komen regelmatig in dat armlastige Portugal en hebben enkele keren medische hulp nodig gehad in lissabon. Geen ervaring met de sociale openbare ziekenhuizen maar wel met de particuliere klinieken.
En hoe : maken een afspraak , kunt eigenlijk meteen terecht bij de aanwezige familieartsen,
Probleem wordt bekeken en arts vindt nodig echo/scan te laten maken.Wanneer: kunt u binnen een uur of wilt U morgenvroeg. Nu dus binnen een uur, na de scans meteen gesprek over de uitslagen. Gedurende de scans van mijn vrouw gevraagd hoe zitten jullie met personeel: alles werkt fulltime, parttimers willen ze niet, de zorg is een erebaan aanbod genoeg, geldt voor verpleging en artsen. Na afloop : de kosten van het traject in de privékliniek : gesprekken met arts en specialist totaal 40,00 euro, scans 50 euro totaal betaald. 90,00 euro. Ik beweer niet dat het daar beter is, maar hier in Nederland is het in de zorg compleet fout georganiseerd
Ja maar op de spreadsheets is het heel goed. (Voor de mannen in pak)
Nederland werkt met heel veel parrtimers in de zor. En dat maakt het zo duur want voor iemand die 16 uur werkt moet net zoveel geregeld en kosten gemaakt worden als iemand die 40 uur werkt.
Het sociale openbare ziekenhuis is een bijzondere beleving. De zorg is goed en goedkoop. Tandartsen kliniek hier is geweldig. Goedkoop en goede uitleg over de verschillende behandelingen en respectvol personeel. Mijn ervaring en het westen van de Alentejo.
Uh, Portugal is een soort derde wereldland.
Kerst gaat sowieso niet door want de supply-chain is kapotstuk.
#EmptyShelvesJoe was trending op twitter (tot die plotsklaps verdween want Big Tech). In Albion is dat al wat langer een probleem, al geven ze daar de Brexit de schuld, maar hoe dan ook, met al die stijgende productie&transportkosten, nog maar te zwijgen over de energiekosten, de rantsoenering daarvan in China (en dus het stil leggen van productie), gaan wij het straks ook merken.
Beter koop je nu alvast je Sinterklaas&Kersts-zooi in, en schaf alles nu maar aan wat je komende tijd denkt nodig te hebben want over een paar maanden is alles sowieso een stuk duurder, als het überhaupt al te verkijgen is.
Sinds wanneer kan Kerst niet door gaan. Kerst is nog altijd de dag waarin de Kerk herdenkt dat Christus is geboren. Dat is wat Kerst is. Wat men buiten de Kerk er van gemaakt heeft, is per definitie geen Kerst. Het is een dag van verplicht familiebezoek; doen alsof het dan gezellig is; je volvreten en te veel geld uit geven aan cadeau's. Als dat soort "kerst" niet door gaat: helaas, pindakaas. Bij het herdenken dat Christus geboren is, heb ik anderen niet nodig.
@loser | 16-10-21 | 12:05: Dat Jezus geboren is. Christus werd hij met Pasen.
Precies, ga nu je sint en kerstpakketjes kopen. Dan voorkom je de stress als straks al die lemmingen de winkels en shops leegkopen.
@RukkendHert | 16-10-21 | 12:09: Jezus werd geboren op aarde omdat Hij de Christus is. Christus betekent gezalfde. Maar goed: dit soort verhalen en uitleg hoor je dus in de kerk te horen. En dat krijg je niet op een vreetfeest te horenl.
@Schemerlamp | 16-10-21 | 12:20: Heel slim. Ik doe dit al jaren vanaf september. Lekker ontspannen en hoef ik mij niet te ergeren aan die gasten die op het laatste moment nog van alles moeten halen.
Jullie mogen allemaal weer naar buiten! Oh nee toch niet.
Ik zie dat Texel veilig is. Ff met de Teso naar de overkant dan maar
Dus we wachten een paar weken totdat alle kwetsbaren met onderliggend lijden in het ziekenhuizen liggen en het loodje leggen en dan kondigt het OMT maatregelen aan waarover kabinet weer 2 weken gaat nadenken en dan is het al wederom te laat?
Je vraagt je af waarom D66 nog die wet over vrijwillig levenseinde zou willen invoeren, kwetsbaren worden sowieso helemaal niet beschermd in deze maatschappij, maar opgeofferd aan versoepelingen voor anderen.
Erbarmen, compassie en mededogen in deze maatschappij bijna volledig verdwenen in de egotrip-maatschappij op een paar naalden na in een hooiberg.
Ja weet je waardoor dat komt.
Omdat de overheid elk steeds meer geld van mij afpakt. Elke maand ben ik bijna failliet (spreekwoordelijk)
Ik heb geen tijd en geld om compassie bol te zijn voor mensen die ik niet ken.
@SinisterNL | 16-10-21 | 11:50: U kunt ook proberen uw inkomensniveau te verbeteren of uw uitgaven te verminderen ipv anderen de schuld te geven.
Dus Staphorst heeft de zwarte band Corona en Amsterdam de oranje met gele slip.
Dank. De eerste keer dat ik moet lachen vandaag.
Aan alle mensen hier die nog vast zitten in het frame "Het is de schuld van de ongevacineerde, die houden de ziekenhuizen bezet en de samenleving op slot". Lees de brandbrief van twee internisten, u weet wel de baas van de IC, uit twee verschillende ziekenhuizen.
Zorg wordt niet ontregeld door corona, maar door jarenlang falend beleid en door verkeerde prioriteiten tijdens deze corona crisis. Geven en-passant ook nog wat inzicht in wie er op de IC's liggen.
Kabinet laat weer mooi stukje verdeel en heers zien, het is de aandacht afleiden van het eigen falen. En zie reacties hier en je ziet dat het werkt, vele kakelen zonder na te denken Hugo de Jonge na.
Brief is te lezen op site verzorgdezorg punt nl
Hear, hear!
Deze winter krijgt de griep de schuld van de druk op de ziekenhuisbezetting, let maar op. Totdat er ergens in de zomervakantie van 2022 vluchtig een onderzoeksrapport langskomt dat dit weer ontkracht en de schuld bij de politiek legt. Dit verdwijnt uiteraard razendsnel weer in een lade om pas bij een parlementaire enquête te worden afgestoft.
Ja dus, wat hebben we daar nu aan? Het is toch zoals het is. Schuld ed is leuk. Maar dat verandert toch niets aan de situatie waar we nu inzitten?
Dit is de brandbrief van de zorg, inderdaad een totaal ander verhaal dan de Jonge ons voor probeert te spiegelen.
verzorgdezorg.nl/brandbrief/
@Soapytitrider | 16-10-21 | 11:48: Dat staat ook in de brief, geld stoppen in een corona app, en tigduizend BOA's opleiden om dat te gaan invoeren (dus die blijft echt wel) maar niet zwaar gaan investeren in de zorg en weer terugbrengen naar een werkbare situatie.
uit brandbrief: "Waarom geen aandacht en geld voor meer preventieve maatregelen? Meer dan 70% van de mensen met Covid-19 op de ic heeft obesitas en/of overgewicht en bijna allemaal hebben ze onderliggend lijden."
@LonelyWanker | 16-10-21 | 11:51:
Je kan daar ook de petitie tekenen
Hoe snel het kan gaan he...van “het is maar een griepje” (Jaap van Dissel feb. 2020) (toen de halve wereld al moord en brand schreeuwde) naar "mondkapjes hebben geen zin” (Het RIVM en Jaap van Dissel april 2020 – okt 2020) tot “geen indirecte vaccinatieplicht” (Hugo de jonge- Parool 18 nov ‘20) tot aan “als we allemaal zijn gevaccineerd zijn we voldoende beschermt” (talloze wetenschappers, politici en andere bekende ‘ervaringsdeskundigen’ in de media)
Het aantal gevaccineerden in de ziekenhuizen stijgt snel, iets dat Hugo ‘incompetent stuk leugenachtig vreten’ de Jonge u niet zal vertellen...en als hij het lef er wel voor heeft straks gaat aangeven dat het dan gaat om mensen die toch al om een of andere reden verzwakt zijn. U weet wel die mensen die weer volop in het openbare leven zouden kunnen deelnemen als ze die prikjes maar halen (volgens Hugo). OF volgens intrigant Hugo dit komt door niet-gevaccineerden.
Het gevaar is allang niet alleen meer Covid, het gevaar is de intrigante leugenachtige incompetentie van types als de Jonge en de laffe zwakheid van zowel oppositie als zogenaamde 'controlerende' media om dit aan de kaak te durven stellen.
je gaat toch geen gekke dingen doen .. of moeten we je in de gaten houden ? ..
Ben gevaccineerd zit al dik een week thuis met covid... Ja ja meneer de jonge we zijn beschermt.
@Computer_says_no | 16-10-21 | 11:45: wat nu? De QR-toegang terugbrengen naar 1G. Iedereen testen.
@adam76 | 16-10-21 | 11:47: ach, je ligt iig niet op je buik toch? Fijn dat U iig voor een gedeelte bescherm(d) bent.
@justinianus | 16-10-21 | 11:47: Ikke??? Ben je mal. Maar hij verdient wel een enorme schop onder zn kont "met de mededeling en nu opsodemieteren intrigant incompetent leugenachtig stuk vreten!"
@naglfar | 16-10-21 | 11:49:
Dit, of de gok nemen dat het overgrote deel der bevolking antistoffen heeft opgebouwd en alles opengooien. Zie UK en Scandinavische landen.
Ik zou gaan voor alles opengooien trouwens.
Precies. Het klinkt leuk om te zeggen dat een volledig gevaccineerd persoon 33x minder kans heeft om op de IC te belanden met Covid19, maar op een bevolking van 17 miljoen gaat het toch om grote aantallen.
'4 op de 5 van de Covid19 patiënten op de IC is ongevaccineerd', maar het feit dat dus 20% wel gevaccineerd is en toch op de IC belandt, baart mij meer zorgen.
@Computer_says_no | 16-10-21 | 11:53: Ik ben ook voorstander van opengooien. Maar aangezien er hier nog een heel aantal angst hebben om covid op te lopen is 1G een mooie tijdelijke oplossing. 1 maand invoeren (niet langer en duidelijke einddatum) en streng handhaven. Eens kijken of de angsthazen daarna nog steeds voorstander zijn van die QR.
@LoremIpsum | 16-10-21 | 11:51: stelt me niet gerust ..
Ja hoor, zucht, wat een trieste klucht.
Incentive Care.
En nu lees ik op Gab dat opeens alle gevaccineerden kanker krijgen! Erg hoor, allemaal.
Hoor ik daar preventieve chemokuren aankomen?
@TonAlias | 16-10-21 | 11:38: Ivermectine..kan je overal voor gebruiken, van paard tot mens zogezegd..wondermiddel! Durf te wedden dat als je een scheutje doet bij de vaat, het ook heerlijk gaat glanzen
@LoremIpsum | 16-10-21 | 11:45: Ik maak er al jaren mijn kwasten mee schoon.
Mij belazer je niet, ik neem een kerstboom zonder kluit.
Verstandig.
Dan kan je ook het riet niet ingestuurd worden.
Hij wel .
Ja maar ........ het is de schuld van de ongevaccineerden, toch ?! Door hun kunnen wij het niet samen doen.
Dit is een plaatje van de NL "bible belt",
om naast de bestemmingskaart te leggen... :
nl.wikipedia.org/wiki/Bijbelgordel#/m...
.
We zijn weer een maand verder. Die collega van me, die na een operatie nog een stoma heeft die er inmiddels uit mag, heeft nog steeds geen afspraak kunnen plannen voor verwijdering. Het ziekenhuis geeft aan dat voor eindejaar onwaarschijnlijk is...
Oeps, "besmettingskaart" uiteraard.
Als ik een Afghaan in huis neem, krijg ik dan ook een groen vinkje?
Ja, maar een ander soort vinkje.
Als je hem geen klusjes laat doen wel .
Ah de gristenen. Maar op Urk daarentegen... Of komt dat omdat ze hun test straten in de fik steken? In de nineties was onder homo's op een gegeven moment het bizarre fenomeen van The Gift in zwang. Aids van iemand krijgen was het ultieme liefdesbetoon. Zouden de Staphorsters de Covid hiervoor aangrijpen of is de liefde van God voldoende voor ze?
De tijd dat ik godsdienstwaanzinnigen probeerde te begrijpen ligt inmiddels ver in het verleden.
@Red shirt | 16-10-21 | 11:39: Wanneer ben je opgehouden ?
Een wijze Staphorster zei ooit eens : Als je denkt niet te kunnen geloven in God , denk je dat je hem bent .
@Red shirt | 16-10-21 | 11:39: Ik heb al jaren geleden opgegeven om iedereen die niet in mijn bubbel past te begrijpen. Ik luister wel naar hun - hopelijk - intelligente argumenten voor hun standpunt. Maar al die anti-godsdienstwaanzinningen begrijpen: verspilling van mijn tijd.
@loser | 16-10-21 | 12:10: Ik heb het idee dat onze sociale omgeving geen overlap kent. Zo kunnen we prima naast elkaar bestaan.
Waarom hoor ik altijd die ante vaxxers zeiken? en die gevaccineerden amper of nooit.
Zet je bril eens op en lees wat posts hierboven zou ik zeggen.
Iedere minderheid communiceert tegenwoordig op megafoonstand. Zit een overtuiging achter dat als je volume maximaal is je het wint van de inhoud.
Waarom hoor ik nooit de bijzonderheden over wie en wat die 4 op de 5 ongevaccineerden zijn in het ziekenhuis ?
‘Van alle ziekenhuispatiënten in Nederland met een covidinfectie zijn nu grofweg vier op iedere vijf niet gevaccineerd. De overige mensen zijn wel gevaccineerd, maar zij zijn in het algemeen ouder en hebben onderliggende medische problemen."
Mogge Bot .
@Ambiorix | 16-10-21 | 11:43:
Ruim vier van de vijf geeft gewoon de effectiviteit van vaccineren weer.
Het meeste gezeik dat het de schuld van de ongevaccineerde ander is, komt altijd van gevaccineerden. En meestal met totaal geen begrip voor het standpunt van ongevaccineerden.
@Schemerlamp | 16-10-21 | 11:32:
Ja je moet wat als je denkt dat je het beter weet dan artsen, professoren en hoogleraren.
@Kwakjeszalver | 16-10-21 | 13:20:
Ach,ach, zonder complot denken kan men geen verklaring geven voor hun eigen dommigheid.
U kunt toch wel op uw klompen aanvoelen dat u er minder verstand van virussen heeft dan een hoogleraar.
De meeste ook niet hoor. Er is een lawaaierig groepje dat elkaar op zit te jutten en nauw contact heeft met elkaar en types als Engel. Via telegram en whatssap. Daar worden ook geregeld mediastrategien of nieuwe "feitjes" gedeeld. Je ziet ook altijd dan op dezeldr dag meerdere mensen er ineens mee aan komen zetten.
Ik zie trouwens die 82% vaccinatie graad niet. Als ik de gegevens van deze site gebruik (gebaseerd op RIVM data) komt ik op hoogstens 76% uit (enkel gevaccineerden), dubbel gevaccineerden zelfs maar 64%.
Hangt denk ik af van welke leeftijden je meeneemt in de berekening.
@Upendo | 16-10-21 | 11:29:
Dit is totaal, dus slechts 2/3 van de bevolking is volledig gevaccineerd.
Babies doen niet mee
Straks mag je niet meer naar de kroeg maar nog wel naar de kerk. En bedankt!
Kunnen we dan geen kroegen in kerken maken? Huizen ter verering van de enige Alcoholgod (monotheïstisch uiteraatd, geen mindere goden als Breezergod of Radlergod).
Volgers noemen we dan alcoholisten.
@Nostra da Mus | 16-10-21 | 11:30:
Broeders van de Natte Gemeente?
@Kapitein Sjaak Mus:
Zo gaan we de geestelijken noemen.
Abdijklooster misschien een optie?
@Nostra da Mus | 16-10-21 | 11:30: Aha, u wenst Bacchus, de Romeinse god wijn, en van de roes en de dronkenschap, ook wel bekend als de Griekse god Dionysos te aanbidden?
Proost!
*plop*
Misschien dat je dan ontdekt waar Kerst echt vandaan komt en wat het betekent ?
Ah, We Gaan Allemaal Deaud nummero zoveel!
Bleib zu Hause.
Nee. Klaar met lockdowns.
Als er 1 conclusie mag worden getrokken uit de pandemie is het wel dat allerlei lieden zich als betweterige aso's hebben opgesteld en met smoesjes en klinkklare onzin hebben geprobeerd de aandacht van hun eigen wangedrag, het weigeren van een prikkie, af te leiden. Verantwoordelijkheid namen zij nooit. Een sneue bende is het.
Een prikje is niet verplicht, vriend. Althans nu nog niet. En waar maak jij je druk om, jij kunt nu overal tegen.
Precies, van die mensen die de verantwoordelijkheid bij een imaginair opperwezen leggen. Dat zijn de echte wappies.
van Oeffelen | 16-10-21 | 11:23
Het loopt je al weer dun door de broek he ?
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:31:
Reaguurders voor NSB'er uitmaken is niet iets wat Joris en zijn hulpklazen op de prijs stellen.
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:31: zit niet voor niets in der Sweitsch
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:31: U staat wel erg snel klaar met u oordeel naar van Oeffelen. Volgens mij zitten de anti-vaxxers meer in de rechts-extremistische hoek gesteund door een 'fascistisch" FvD demagoog Baudet.
@Wc-kip:
De crux is onderscheid te maken tussen de stiekeme pester en het gepeste jongetje dat uit pure frustratie een keer een klap uitdeelt en plein public.
Ik heb mij niet laten vaccineren. Ik heb daar mijn redenen voor. Dat vertel ik ook tegen mensen. En ik vertel er meteen bij dat ik niet de discussie aan ga, want die verlies ik tóch. Ik ben geen wappie. Ik heb respect voor ieder die zich laat vaccineren. Ik hoop op wederzijds respect. Ik wil de vaccinatie gewoon niet.
@Leptob | 16-10-21 | 11:38: U heeft of veel vertrouwen in een opperwezen of veel vertrouwen dat u niets kan gebeuren...
@johnyl | 16-10-21 | 11:45:
Hangt een beetje van de leeftijd af maar een survival rate van 99,8% rechtvaardigt wellicht de vraag, “do I feel lucky?”.
@Computer_says_no | 16-10-21 | 11:49: Jij zal ongetwijfeld "Lucky zijn" De zwakke en zieken wat minder 0.2 van 17 miljoen is nog best een aardig getal
@Soapytitrider | 16-10-21 | 11:55:
Die mensen zitten al in het medisch circuit en hun zal nadrukkelijk geadviseerd zijn zich te laten vaccineren door hun behandelend arts. Doe je dat vervolgens niet, tja. Dit zullen er overigens niet heel veel zijn, dunkt mij.
@TonAlias | 16-10-21 | 11:27: Het aanstoot nemen aan wat een ander zegt , getuigt van incompleetheid.
Het je denken te moeten verdedigen is een vreemde redenatie , krankzinnig.
Wat een onzin. Gooi alles open en hou op met je prikdwang. Als je geprikt bent voorrang op de IC, deal?
Goed dat er 900 miljoen in een testmaatschappij is gestoken, 45 miljoen in controlerende BOA's en NUL euro extra naar de zorg.
Daar applaudisseren we nog wel een keertje voor...
Er is wel degelijk in de zorg geïnvesteerd. Alleen groeien de IC-medewerkers niet aan de boom. Het vinden van geschikte gegadigde is een probleem.
@Red shirt | 16-10-21 | 11:26: Wat zeggen ze van bankdirecteuren? We moeten de salarissen omhoog doen, anders krijgen we geen goede mensen op die plaats. Maar die redenering schijnt in de zorg niet te werken.
Haha, BOA's zie het patroon bij de invoering van de mondkapjesplicht, de avondklok en de QR code.
De burgemeesters smeken er eerst om, daarna roepen ze op tv "we zijn er klaar voor" en 2 dagen na invoering is het van "maar daar zijn wij niet voor dat is de taak van de politie, de verantwoordelijkheid van de winkels, de horeca enz. En o ja, we hebben ook te weinig mensen dus graag drie ton overmaken om 2 BOA's op te leiden en een jaar lang in dienst te nemen".
@Red shirt | 16-10-21 | 11:26: Serieus geinvesteerd in de zorg ?! De grootste groei zit in de kinderopvang, wat ook onder zorg valt. Je kunt mij niet wijsmaken dat niemand te vinden is. Met het laten doorstomen van mensen moet dit toch mogelijk zijn.
Er worden wekelijks 1000 handen aan het bed geïmporteerd.
@Red shirt | 16-10-21 | 11:26: Omdat ze allemaal maar 21 uur per week werken.
Ik ben voor het afschaffen van alle maatregelen en vaccineren is dan, net zoals de jaarlijkse griepprik, een keuze. De wet van Darwin regelt het verdere verloop zoals dat all eeuwen zo gaat zodat alleen de sterken zullen overleven.
Laten we dan voor de beschikbare IC-plekken een spelshow op Netflix maken.
@impy | 16-10-21 | 11:27: Pre-corona waren er al tekorten aan IC-bedden, en je weet hopelijk ook hoe dat is gekomen. Dan moet je het nu niet afschuiven op de maatschappij.
Ik stem voor.
Iedereen in paniek? Ik in ieder geval niet! En als Iedereen dan eens stopt met testen als je een keer niest......
De man met de zeis
Kijkt niet naar je testbewijs
Mensen de oversterfte blijft aan...
Check week 40 en de afgelopen 20 weken even om een beeld te krijgen.
Niets aan de hand komt door....
Tip van de seconde: blijf nadenken mensen en gebruik je eigen bovenkamer.
www.cbs.nl/nl-nl/faq/corona/medisch/h...
Cijfers vallen reuze mee. De bevolking word nu eenmaal in zijn geheel ouder en dat zie je in de gelijk opgaande trend vanaf 2016 toen corona nog helemaal niet bestond.
Zie tegel prodadam 11:07 om deze cijfers juist te kunnen duiden.
@Nostra da Mus | 16-10-21 | 11:35: Sorry... Mijn Duits is niet zo best.
@sinar2 | 16-10-21 | 11:28: Het meest geleidelijke argument van ouder worden zal het wel zijn waardoor cijfers """geleidelijk""" omhoog schieten. Voor mij is dit de enige relevante KPI mbt alles bij Corona en prikken. U leeft of u gaat dood.
Voor u misschien niet zo belangrijk maar voor mij een zwaluw die nog geen zomer maakt.
Allemaal naar Texel met de kerstdagen!
Hoeveel geld is er ondertussen in het aanpakken van de IC problemen gestoken? Je kunt natuurlijk iedereen een schuldgevoel aanpraten maar als men de IC capaciteit nooit aanpakt, of de dood bezuinigde zorg in z'n geheel, zul je altijd tegen problemen aanlopen.
0 euro
0-16
16-32
32-64
64-128
128-256
256-512
Waarom die getallen?
Doet mij denken aan de geheugens van de (eerste) thuiscomputers en geheugenkaartjes.
We zijn nog steeds mensen toch?
1 byte is 8 bits, en kan waardes van 0 tot 255 vertegenwoordigen, oftewel 256 mogelijkheden en dat is 2**8 (power of two).
Oud verhaaltje over rijst en een schaakbord:
youtu.be/71yuH365Rug
@Schemerlamp | 16-10-21 | 11:28: daar was ik toen flink het schip mee ingegaan...
nl.m.wikipedia.org/wiki/Nummerstation...
Nee geintje. Het zijn mensen die sterfte en of ziekenhuisopnamestatistieken doorposten zodat iedereen kan zien dat het geen jongeren zijn ofzoiets en dat daarom t virus minder erg zou zijn ofzo. Of dat de getallen meevallen. Maar ja als de beschikbare aantallen bedden juist enorm tegenvallen...
Doet mij denken aan de film The Fog (1980). Ter geruststelling: we kunnen de reis naar de hel afkopen door in een kerk een paar goudstaven weg te geven...
Dat is een geweldige film. De remake is aardig, maar haalt het niet bij het origineel.
Overigens ging het afkopen uiteindelijk niet werken. Het ers toch weer op de deur geklopt……
Om in de vergelijking met ons huidige regime te blijven: die gaan de enorme machtsgreep welke ze gedaan hebben, nooit meer uit handen geven. Ik denk eigenlijk dat het allemaal nog erger gaat worden.
@Nuuk | 16-10-21 | 11:29: In dat geval lijkt het mij het beste dat ik mij terugtrek (sic) in de vuurtoren met de bevallige en sensuele Adrienne Barbeau. Ik offer mijzelf wel weer op om het dorp te redden, lol...
Als het zo makkelijk zou zijn, had ik allang een paar goudstaven gedoneerd. Toch leuk om zo'n middeleeuws denkbeeld terug te vinden.
@loser | 16-10-21 | 12:25: Ach, ik probeer het gewoon een beetje ludiek te houden. Is helaas niet iedereen gegeven...
Ik ga alvast over de grens vuurwerk kopen
Het gaat helemaal niet goed op de Engelsmanplaat.
Toch maar naar Richel op vakantie.
Ook uitkijken op Rottumeroog. Op Plaat is de situatie beter.
Stel nou dat we 100% vaccinatie halen.
Dan blijven er nog steeds zieke patienten vanwege de niet 100% bescherming en mutaties. Maar wat gaan die RIVM-losers, die hun hele leven gepest zijn voor hun nerd-opleiding en autistische k*tleven, dan adviseren?
Wat is hun kritiek op Denemarken en Zweden? Is er al nieuws dat daar alle ziekenhuizen overvol liggen en de doden zich opstapelen?
Neen. Ze geilen enkel op relevantie en zijn als de dood weer in de vergetelheid te raken.
Corona is er. Mutaties en sterfgevallen blijven.
Maar het middel is inmiddels erger dan de kwaal.
En Corona blijft: het beperkt zich niet tot mensen. Je kunt niet het hele dierenrijk gaan vaccineren. Van dieren kan een variant weer op mensen overslaan.
Tsja, iets met mensen en fietsbellen.
Goedbekeken,.. kijk b.v. maar naar Roemenië daar is het een paradijs t.o.v. Nederland.
Hoe erg is Covid nou eigenlijk? Valt reuze mee? www.youtube.com/watch?v=_PFsQYBnCDs&a...
Benieuwd naar de reacties van pro-vaxxers op deze video. Kom er maar in.
Het blijft verdacht stil..
Een Duitser die statistieken uitlegt. Ik blijf er bijna in van het lachen. Kinnen jullie nu niet iets in je moers taal vinden, iets wat in jullie conformation bias valt maar ik wel kan verstaan zonder nachtmerries te hebben aan mijn schooltijd?
@Nostra da Mus | 16-10-21 | 11:26: Geen pro-vaxxer, maar ik wil wel even een gooi doen. Meneer stelt dat de sterftecijfers over 2020 geen aanleiding zouden hebben moeten geven om zulke vergaande maatregelen in te voeren. Dat is natuurlijk wel een beetje kort door de bocht aangezien het best aannemelijk is dat deze beperkte oversterfte juist het gevolg is van de genomen maatregelen.
Weer lekker met z'n allen in de lockdown ! Geweldig toch dat streven naar vrijheid in plaats van dat de overheid zich met u privacy bemoeit.
Precies, afschaffen die lockdown. Gewoon alles open gooien en de mensen zelf keuzes laten maken.
Al die vrijheidsstrijdertjes die het voor anderen verkloten.
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:16: Met 2 prikjes krijg je je vrijheid terug. Dat was toch een gevleugelde uitspraak van HdJ?
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:16: Ja blijf daar lekker in geloven.
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:26: Wat is dat voor een belachelijke opmerking. Alsof u verzetstrijders uit de WW2 kunt vergelijken met die recalcitrante idioten die zich weigeren te vaccineren en zo de gezondheidszorg overbelasten.
@Red shirt | 16-10-21 | 11:32: De gezondheidszorg is altijd al overbelast geweest, al 10-tallen jaren. Dat is niks nieuws.
@Red shirt | 16-10-21 | 11:32: De gezondheidszorg is toch al jaren onder mom van kostenbesparing en efficientie toch al jaren uitgekleedt. Nu zie je het effect wat het bezuinigen op de zorg heeft. Wat je zaait, zal je oogsten.
Is er trouwens nog iemand die die kleurplaatjes controleert/verifiëert, of moeten we onze overheid gewoon maar op zijn woord geloven? Ondergetekende is namelijk behoorlijk wantrouwend geworden.
Plaat zal wel kloppen. Op de legenda kan wel wat deflatie plaats vinden.
Ondergetekende was al wantrouwend vanaf april 2020.
Nu begin ik echt bang te worden! Dit trekt mij over de streep. Ik maak direct een prik afspraak. Hoop dat ik geen vaccinatie spijt krijg na afloop.
U bent gelukkig een witte raaf. Helaas is de meerderheid van het domme klootjesvolk wel gevoelig voor de problem, reaction, solution mantra van dit demissionaire kabinet en laat zich elke idiote maatregel aanleunen.
Toch grappig om je cynisch grapje te lezen: ik word nu echt bang.
Als ik ooit besmet wordt door een gevaccineerde of ongevaccineerde, nou, dan is hij van mij.
En ik hoop dat hij nooit meer gebruik mag maken van onze gezondheidszorg.....
Zo sta ik er ook in. Echt 0 begrip voor gevaccineerden en ongevaccineerden, die denken alleen aan zichzelf!
@ratelaar | 16-10-21 | 11:16:
Broeder. Zo zijn ze!
@Patje | 16-10-21 | 11:24: Licht in de duisternis hier .
Hoe weet je nu wie die persoon was ? En als jouw wens uitkomt, zal hij/zij gebruik moeten maken van onze gezondheidzorg. Dank je wel voor je bijdrage dat de gezondheidzorg wordt overbelast.
Een karige 500 personen op de 100.000 en de hele gemeente is meteen gitzwart. Over paniek zaaien gesproken zeg.
Maar de belasting op de Zorg! Tsja. De zorg lijkt me permanent overbelast in NL. Als je met een gebroken pootje naar de eerste hulp gaat is er onderhand een wachttijd van 4 dagen. Een slagaderlijke bloeding? Ja oeh eh wacht even, agendaatje checken, dat word eerste werk morgenochtend! Gewoon even druk erop houden tot die tijd, hier heb je alvast 4 paracetamollen en een pakje kinderpleisters van de Action. Die nierstenen doen zeer he, ja ik begrijp het. Over een half jaar kunnen we dat al behandelen. Jazeker we maken al 10 jaar lang grote stappen vooruit in de zorg in NL. Wilt U wel even Uw eigen risico betalen? Hoezo? Nou om te ontmoedigen dat U gebruik maakt van de Overbelaste Zorg. Anders zou iedereen zomaar met die acute blindedarmontsteking naar het ziekenhuis komen he. Snapt U? De. Zorg. Is. Overbelast. Hoe vaak moet ik dat nog zeggen. Dus blijf gewoon thuis mensen! Als U ziek bent, gewond of anderszins medische hulp blieft, kom NIET naar het ziekenhuis, ga NIET naar de huisarts en in godsnaam blijf wég van de IC!
Al die zieke mensen die naar het ziekenhuis komen, wie zijn dat toch? Wat bezielt die mensen? Snappen ze niet dat wij veel te Zwaar Overbelast zijn om mensen van medische hulp te voorzien?
Ik heb zitten kijken naar de hoeveelheid ziekenhuisbedden die Nederland heeft, en dat zijn er 40 duizend. Alleen zijn er 12500 in gebruik bij voldoende personeel. Ervan uitgaande dat 500 door covid patiënten gebruikt wordt, dat is minder dan 5% van de capaciteit naar ratio van het personeel dat aanwezig is.
Bij onze huisartsenpraktijk had je tot een paar maanden geleden het bandje, wanneer je belde en in de wacht stond: "U bent beller nummer 7". Dit zinnetje hebben ze heel sneaky nog maar kort geleden verwijderd. Nu wordt er gezegd: "Is het geen spoed en kan het wachten, bel dan een andere keer terug. Het is heel druk in de praktijk". Is het misschien een idee dat al die huisartsen (sorry dat ik het zeg, maar het zijn vaak vrouwen) gewoon 1 dag in de week MEER gaan werken? Dan is volgens mij de hoge werkdruk binnen alle huisartsenpraktijken opgelost. Net als binnen het Basisonderwijs: 90% van de leerkrachten is vrouw, die bijna allemaal parttime werken (de paar uitzonderingen daargelaten). Omdat die dames vaak een vent thuis hebben zitten met een goede baan, is de urgentie er niet om 4 of 5 dagen te komen werken. Ook in het Basisonderwijs geldt: wanneer alle parttimers 1 dag per week meer gaan werken, is in 1 klap het lerarentekort op de basisscholen opgelost.
@Dameskonijn | 16-10-21 | 11:13: En waar laten we de kinderen, waar vaderlief overwegend veel minder tijd aan besteedt?
@Dameskonijn | 16-10-21 | 11:13: Wat een onzin. Zijn juist vaak types die elke wissewasje naar de huisarts bellen. Snap wel dat die gasten daar helemaal klaar mee zijn. Wie ben jij eigenlijk om te bepalen hoeveel iemand moet werken? 58 procent is vrouw. Nou poe poe.
@DeWeerman | 16-10-21 | 11:18: Ooit van professionele kinderopvang gehoord?
@DexterGordon | 16-10-21 | 11:19: Aangezien inmiddels 40% van de huwelijken in een echtscheiding eindigt, is het voor vrouwen een must om financieel afhankelijk te zijn van hun kerel. Ik ken genoeg verhalen van mannen die zomaar bij hun gezin weggingen. En daar zit je dan als vrouw alleen met een paar kinderen en een kut-inkomen omdat je maar 24 uur per week werkt. Financieel zet dat geen zoden aan de dijk. Je moet als vrouw te allen tijde financieel onafhankelijk zijn en dat kan alleen wanneer je qua uren een fatsoenlijke baan hebt.
@Dameskonijn | 16-10-21 | 11:22: Die hebben nu al wachtlijsten tot aan Tokio...
Ik dacht dat we al maanden geleden het beleid niet meer op het aantal besmettingen zouden baseren maar op het aantal ziekenhuisopnames. Is dat alweer van de baan?
Als de vaccins werken (waar ik vanuit ga), zouden we ons helemaal geen zorgen hoeven te maken. Als ze niet werken, snap ik niet waarom vanaf het begin al is gezegd dat vaccins de enige uitweg waren uit deze crisis en waarom er zo enorm gepusht wordt om diezelfde niet-werkende vaccins te nemen.
Het aantal ziekenhuisopnames zet geen zoden aan de dijk waarschijnlijk.
Nou, kans op oogletsel bij dammen hoor.
Krijg maar eens een damsteentje in je oog gegooid door een slechte verliezer.
Van dammen krijg je RSI. Dus die fysio betaal je ook maar zelf.
@sinar2 | 16-10-21 | 11:06: rsi is typisch iets voor wappies ..
Precies, iedereen in Nederland heeft recht op zorg, zo is ons stelsel ingericht. Je gaat tegen een spookrijder die in de kreukels ligt en aankomt bij de Spoed Eisende Hulp ook niet zeggen: "Oh maar meneer, u reed aan de verkeerde kant van de weg? Sorry, maar dan wordt u niet geholpen".
Of tegen die Tokkie-mevrouw die jarenlang verslaafd is aan de sigaretten: "Oh maar mevrouw Tokkie, u rookt al 40 jaar dagelijks sigaretten, sorry maar wij kunnen u niet helpen met longkanker".
Of tegen de alcoholist, die jarenlang sterke drank heeft gedronken: "Sorry meneer, wij kunnen u niet helpen met uw slokdarm-/maag-/lever-/darmkanker, omdat u een alcoholist bent".
Wat is "vaccine"?
Zo zeg. Heb je dit allemaal bijeen gesprokkeld via je "kanalen".
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:17: hahaha... Goed man deze... Sout op een slac leggen als gevolg van het priegelen op een klein toetsenbordje.
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:17: dat komt uit de vertaalrobot, die de feiten ook een beetje aanpast. witte bes zit in st petersburg te stoken in onze maatschappij omdat putin graag de sukkels de boel laat ontwrichten.
@Lorejas | 16-10-21 | 11:21: Nee gewoon zelf bedacht omdat Hugo en z'n achterlijke fans niet te vertrouwen zijn.
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:17: Dat is een synoniem voor 'stupide', net als het woord 'blijfen'.
Kan alsjeblieft Marcel Levi onze nieuwe minister van VWS worden? Deze man komt altijd heel relaxed over op TV; afgelopen week was hij bij Jinek en hij raakt nooit, maar dan ook nooit in de stress van de oplopende cijfers. Helaas heeft ie momenteel een andere mooie baan, maar ik denk dat dit land beter af is met Marcel als minister van Volksgezondheid. Die Hugo de Jonge heeft een Pabo-diploma. Hoe in godsnaam kan een leraar Basisonderwijs Minister van Volksgezondheid worden?
Marcel Levi heeft EN de juiste studie gedaan EN heeft relevante jarenlange ervaring binnen de gezondheidszorg EN hij bewaart altijd de rust en is een stabiele, zeer slimme man zonder ego.
Please, ik smeek het bijna: hoe krijgen wij deze man aan het roer bij Volksgezondheid???
Dat Pabo diploma is nou juist het enige waarin deze minister zich in positieve zin onderscheidt.
U weet dat Levi van de PvdA is?
Dus de anderen hebben niet gestudeerd EN relevante ervaring? Het is toch altijd geweldig hoe de wappies altijd die ene uitzondering bevestigende regel de norm maken. Een witte raaf vind je overal wel.
Overigens wil ik best geloven dat die handen aan het bed een beetje overbelast raken. Maar dat heeft NIKS met corona te maken. Dat heeft ALLES te maken met 10 jaar Rutte en bezuinigingen en marktwerking in de zorg. (En vervolgens de schuld geven aan een verkoudheidsvirus; dan moet je wel lef hebben.)
Er werd zelfs al weer gesproken om het aantal IC-bedden verder te verlagen. Dan blijf je inderdaad van de ene noodtoestand naar de andere gaan bij elk wissewasje.
@VanBukkem | 16-10-21 | 11:02 |
Dat dus. Onder de kabinetten Rutte zijn er:
- Van de krappe 3000 IC-bedden zo'n 2000(!) weg bezuinigd.
- Vijf volledige ziekenhuizen gesloten.
- 10.000 van de 50.000 reguliere bedden opgeruimd.
- Is er bijna 100.000 man/ vrouw aan zorgpersoneel aan de keien gezet.
Zelfs nu wordt er niet op-, maar áfgeschaald.
De "handjes aan het bed" krijgen twee knaken en een k0ndThaar betaald terwijl de overbodige, niets-toevoegende managerslaag er met de dikke salarissen vandoor gaat. Geen wonder dat de Zorg een enorme puinbende is.
Fijn om te horen dat ik niet de enige ben die dit constant roep. Wat is die marktwerking in de zorg toch een zegen voor ons allemaal.
Aardig wat reaguurders willen ongevaccineerden zelf voor COVID getalenteerde ziekenhuisopnames laten dokken of gewoon niet opnemen . Het wordt echt een makkie of in Nederland een punten credit systeem te hanteren in de nabije toekomst . Alle mensen die ongezonde dingen eten of drinken of pharmacy bashen betalen veel meer voor de zorg en moeten achteraan in de rij. Je AH zelfscan wordt keurig geregistreerd en bij elk extra flesje sherry schuif je naar achter in de rij wanneer je een beroep doet op de zorg. Natuurlijk is dit extreem simplistisch voorgesteld maar anders begrijpen sommige helaas niet wat er allemaal aan elkaar gekoppeld gaat worden in het toekomstige digitale dystopia.
En als straks alle ongevaccineerden zijn overleden of geïnterneerd, is het wachten op de volgende massa hysterie aangezwengeld door de overheid, waarbij opnieuw de ongehoorzamen tot zondebok worden benoemd. Zo selecteert een bevolking zich direct naar het Communisme. Alleen nog maar gehoorzame mensen.
Soms moet je in Jip en Janneke taal iets duidelijk maken.
Even over de zelfscanner van AH, die bevat dus een camera die gericht is op jouw gezicht en dat weer gekoppeld is aan gezichtsherkenningssoftware.
AH en privacy...
Ik ben niet solidair met zo maar iedereen, ongeacht welk gedrag en mentaliteit die heeft. Ik ben geen linkse socialist, OK. En opgelegde solidariteit leidt inderdaad tot fascisme. Logisch gezien de hoge kosten, dan wil je controle. Maar laat die opgelegde solidariteit los. Laat iedereen kiezen met wie ze solidair willen zijn, en met wie niet.
Er is op zich niks mis met een social credit systeem. Als die maar niet gepaard gaat met een overheidsbureaucratie. De overheid moet daar buiten blijven. Social credit hoort alleen in een sociale context te bestaan: gewoon ouderwetse sociale controle dus. Mensen die elkaar kennen, voor elkaar zorgen, en elkaar feedback geven.
I wanna divorce.
@Bogoris-le-Grincheux | 16-10-21 | 11:05: ik koop al jaaaren met een pasje die ik op de parkeerplaats gevonden had.
@Jos Tiebent | 16-10-21 | 11:33:
Maar pas op dat u niet regelmatig met uw pin betaald want dan zitten die gegevens gewoon weer aan elkaar gekoppeld.
Ruim tachtig procent van de bevolking is gevaccineerd, of om met Hugo's woorden te spreken: veilig. Hoe is het dan in godesnaam mogelijk dat de zorg weer overbelast dreigt te raken ivm corona!?
Nee, dit is inderdaad niet uit te leggen. Maar goed, dat neemt niet weg dat een overgrote meerderheid van de bevolking gewoon weer braaf doet wat ze opgelegd wordt door Hugo en consorten. Hee, als Hugo morgen voorstelt om allemaal in de sloot te springen ivm corona dan staat minstens half Nederkand in de sloot.
We worden verneukt mensen.
Is de IC-capaciteit op- of afgeschaald de afgelopen anderhalf jaar denkt u?
dit is geen dingetje van Hugo .. is en wereldwijd probleem en wordt ook als zodanig gezien met overal vergelijkbare zo niet nog veel verregaande maatregelen dan hier.. onnozele hals ..
@justinianus
Leg deze onnozele hals dan eens uit hoe met een vaccinatiegraad van ruim 80% onze zorg toch weer overbelast dreigt te worden. Want ik niet begrijp.
Er zijn er nog teveel niet gevaccineerd. En die bezetten de IC's.
@VanBukkem | 16-10-21 | 11:11: wil je helemaal niet weten .. geloof je toch niet ..
door degenen die niet gevaccineerd zijn en doordat de deltavariant de mensen heel snel besmet.
Begrijp er niets van. Met 0% gevaccineerden lagen de IC's vol. OK. Nu is 80% gevaccineerd en dat zijn vooral jongeren. Hoe kan het dan voor fucksake mogelijk zijn dat het nu nog erger zou worden. Weten we iets niet of worden we gewoon weer eens in de maling genomen?
@justinianus | 16-10-21 | 11:09: Nee dat is een dingetje van het WHO en WEF. Aangezien veel politici daar naar (moeten) luisteren zit de hele wereld in de shit..
Zoek eens op wat bijvoorbeeld het WEF met de wereld van plan is, niet veel goeds kan ik u verzekeren.
@WhiteShark | 16-10-21 | 11:31: Zegt U nu dat de maatregelen en de lockdown geholpen hebben?
@Soapytitrider | 16-10-21 | 12:07: Dat denk ik wel. Het heeft wel wat bejaarden gescheeld. Voor 95% is het natuurlijk hoax, dat lijkt me wel duidelijk.
En dan ben je Wappie als je er niet inspringt .
Blijkbaar laten mensen in Staphorst zich allemaal direct testen bij verschijnselen en verdommen ze dat allemaal op Texel.
Texel heeft geen testlocatie.
Zo kan ik het ook...
Op Texel is geen mogelijkheid meer tot testen. Zeer waarschijnlijk puur om mensen nog een extra zetje te geven om die spuit wel te halen.
Waarom zouden ze zich daar laten testen? Geen prikje dan toch ook niet laten testen?
Who cares!
Besmettingen. Dat zijn nog geen dooie peoples.
Van de ic-ers, hoeveel zijn er niet gevaccineerd en bmi 35+
Ik begin langzaam maar heel zeker te geloven dat de 'wappies' toch minder 'wappie' zijn dan de 'verstandigen' denken.
Welcome
Ja joh. Zet je geweldige denkwijze meteen even op Facebook. Voor de likes he.
U bent bevangen door gezond verstand. Welkom.
Hoe minder mensen de Kerst halen, hoe minder kalkoenen er geslacht worden, goed nieuws voor de PvdD.
En voor het klimaat?
Ik vier dit jaar ook geen St Juttemis.
Gisteren op de IC 137 mensen, 3 minder dan de dag ervoor.
De vraag is dan altijd is dat positief of negatief. Zijn die drie vertrokken via de voor- of achterdeur?
De niet gevaccineerden belasten nu al de zorg, de IC patiënten met covid zijn bijna allemaal niet gevaccineerd. Zelfde beeld in heel Europa.
Heb je ze zelf geteld, Van Oeffelen? Of slik je alles, inclusief vaccins, klakkeloos?
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:01: wordt gewoon over gerapporteerd. Wel bij de les blijven in plaats van gekleurde onzin de wereld inhelpen.
@Wwmmz | 16-10-21 | 11:01: lekker laten raaskallen, die ouwe is niet goed.
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:03: Het aantal mensen op de IC met corona (lees: positieve test, hoeven helemaal geen coronaverschijnselen te hebben waarmee ze op de IC liggen) is momenteel rond de 140. Volgens de "officiële" cijfers is 90% daarvan niet gevaccineerd. Dat zijn 126 mensen. Honderd-zes-en-twintig! Op een bevolking van bijna 18 miljoen. En u gaat mij vertellen dat die de zorg belasten??
Ook raar is dat, als ik juist ben, de kleuren dezelfde waardes hebben als vorig jaar
Dus er zijn evenveel besmettingen per 100.000 als vorig jaar, toen er nog geen vaccinatie was.
Van Oef gelooft waarschijnlijk ook nog altijd in Joris Driepinter…
Ouderen belasten al jaren de zorg. Zo kan het niet langer.
@2Little2Late Na een decennium VVD aan het roer zou mij het niet verbazen als die paar mensen inderdaad de zorg enorm belasten.
Die rechtse hobby's zijn niet goedkoop hè, overigens wel figuurlijk.
@dihydrogenmonoxide Dat wordt dan de volgende keer D66 stemmen Die willen graag iedereen die ook maar een beetje niet meer functioneel is voor de maatschappij de Pil van Drion geven.
@2Little2Late | 16-10-21 | 11:07: dat is nu, en over 3 weken of een maand? Juist. Vooruitzien.
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:19:
Speculatie.
Daarbij: ziekenhuisopnames door hart-en vaatziektes rond de 700 per dag.
Door ernstig verkeersongeval rond de 300. Waarom ligt uw selective verontwaardiging zo op corona?
Zou dat zijn omdat u nooit bang gemaakt bent voor een borrel of autorijden?
Wat ik lees: Hou er rekening mee dat niet iedereen is erbij dit jaar met kerst. Familieleden die in de zorg werken niet, want druk met obese oud-oom en -tante met onderliggend lijden verzorgen die we toch al niet meer zagen, want dat mocht niet ivm corona en het feit dat ze continue kantje boord lagen. En wie mist ze eigenlijk?
De rest is er gezellig wel bij, afgelopen jaar hebben we overgeslagen, dit jaar dan maar met iets minder mensen toch gewoon het leven vieren én gezellig bij elkaar zijn.
Die zijn immers resistent door al covid te hebben gehad, gevaccineerd te zijn of hebben überhaupt niets te vrezen van corona.
Desnoods noemen we het kerstfeest iftar en schelden we iedereen uit voor racistische- islamofibische kolonist, die er wat vind dat we bij elkaar komen. En onder de boom leggen we invermectine, voor mn nichtje en haar paardrijd lessen. Misschien dat we er stiekem zelf ook van snoepen...
QRistus te paard.
Mooi hoe Texel positief groen word gekleurd met 0 besmettingen.
Maar Texel heeft geen test locatie meer dus al was iedereen daar al overleden was het alsnog groen.
Terschelling daarentegen...
Wat zou het fijn zijn als op elke testuitslag de gehanteerde Ct-waarde zou worden vermeld. Gewoon, om het duiden te vereenvoudigen.
Omdat het van blijvende aard is, kunnen ze beter de ziekenhuizen uitbreiden met bedden.
Er staan nog enkele ziekenhuizen leeg, het Slotervaartziekenhuis, de IJsselmeerziekenhuizen.
Of slijt men liever een onbetrouwbaar vaccin dat elk jaar meerdere keren gegeven moet worden en daarmee de winst van de farma-bedrijven lekker omhoog blijft krikken?
Ja
Heb je nog meer retorische vragen?
@frickY | 16-10-21 | 10:49: Ja, volop.
het vaccin is super betrouwbaar en van herhalen is nog niets bekend.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 11:23:
Jazeker wel. De boosterprik, Jansen blijkt 1 toch niet genoeg en voor 2022 zijn er alweer 2 nieuwe prikjes p.p. ingekocht.
Ik heb zin om naar IC's te gaan en antivaxxers eruit te slepen en op straat te gooien. Je gelooft toch niet in medische wetenschap? Consequent zijn dan. Je mag nog wel achteraan aansluiten. Eerst moeten mensen met kanker behandeld worden. Geen uitgestelde zorg voor hen, omdat antivaxxers de zorg verstoppen.
Kanker? Straks geven we iedereen preventief een chemokuur. Die kant gaan we op.
Doe je dan ook mee?
@TonAlias | 16-10-21 | 10:48: Onzinanalogie.
Ik begrijp dat u een arts bent die werkdruk ervaart door de drukte op uw IC? Vandaar uw woede?
Ligt er wel een beetje aan hoe die mensen kanker hebben gekregen, als het hun eigen schuld is, dan niet.
Hier is van Oef het volledig mee eens. Die aso's moeten achteraan aansluiten.
@superduperadmin | 16-10-21 | 10:49: lijkt me niet .. wordt breed gedeeld .. onnozelheid gaat irriteren .. geduld raakt op etc ..
Een roker met longkanker sleept u dan ook de straat op neem ik aan? Wel consequent zijn hè!
Nou.
Ik vrees dat je dan veel moet gaan slepen en gooien.
Heel veel zelfs.
Met al die mensen / patiënten die door de eigen en vrijwillig gekozen levensstijl , ondanks waarschuwingen van artsen ( de medische wetenschap) en tegen beter weten in in het ziekenhuis zijn beland en een behandeling en bed nodig hebben.
Want wel consequent blijven graag.
Fijne kerst alvast.
Er liggen goddomme 400 covid-patienten op een ziekenhuisbed, en 150 op de IC. Als dát de zorg verstopt, dan is er iets grondig mis met de zorg. En dat is níet de schuld van de ongevaccineerden.
Wie was het ook al weer die dit soort dingen brulde?
@Nostra da Mus | 16-10-21 | 11:01: Hear, hear!
Zozo wat laat u zich ophitsen, zielig gewoon..
De aarde zal straks naar de vijfde dimensie ascenderen. Helaas geldt dit alleen voor mensen met een hoge trilling. U mag voor uzelf bepalen of dit ook voor u geldt. De vraag stellen is hem beantwoorden in deze.
Met de Kerst wordt een piek verwacht, ja, dat had ik ook wel kunnen voorspellen.
Op de boom...
Ik verwacht toch wel enige levenstekens van Metatron in zijn kubus.
Leuk hoe de bakens zijn verzet. Vorig jaar maart-mei was het nog 'flatten the curve' zodat er genoeg ruimte was op de IC voor de meest kwetsbaren. Ik was het destijds wel eens met de maatregelen. Inmiddels is die doelstelling veranderd naar: Covid moet worden uitgeroeid, ten koste van alles.
Wat niet lukken gaat omdat het ook in het dierenrijk voorkomt..
En dat gaat nooit lukken, en daarom blijven we altijd prikken, CTB-en, testen, en nog zieker worden omdat we niet eens meer tegen een simpel verkoudheidje kunnen.
Met 800 nieuwe potentiële superspreiaders per week gaat uitroeien nog wel even duren.
'Dichtlassen die voordeuren', is dat met of zonder kerkgangers binnen?
Kerk? We hebben toch over moskeeën?
Volgens de kaart zijn twee andere gemeentes ook zwart? Bijzonder dat hier gefocust wordt op Staphorst.
In de Utrechtse wijk Overvecht is de vaccinatiegraad 51%. Dat is op deze kaart dan weer niet te zien.
Er is juist weinig verband tussen Staphorst/Urk en de rest van Nederland. Schuif bijvoorbeeld het zwarte bolletje eens naar 16 juli.
Kan iemand mij uitleggen waarom mensen niet bang zijn voor een uit een Chinees laboratorium ontsnapt experimenteel genetisch gemanipuleerd vleermuizenvirus, maar wel voor een experimenteel vaccin tegen dat virus?
Omdat het prikken het doel is en niet het middel. Als die malloten in Den Haag COVID hadden willen indammen / bestrijden hadden ze 1,5 jaar geleden wel VOL ingezet op:
Ventileren
Onderzoek naar medicijnen
Meer ziekenhuiscapaciteit
Omdat we met virussen al eeuwenlang ervaring heben en met dat experimentele mRNA goedje nog niet. Omdat voor het ontwikkelen van een vaccin een paar jaar minstens nodig is met de reeds bestaande technologie die wèl al decennia goed getest is.
@Sans Comique | 16-10-21 | 11:07:
Met Mrna vaccins is men als sinds de jaren '90 bekend. Maar goed, Janssen is geen vaccin van dit type, beetje vergelijkbaar met de griepprik. M'n ouders zijn er stokoud mee geworden.
@Sans Comique | 16-10-21 | 11:07: Maar wel groente en fruit eten waar gifstoffen opzitten die nog veel minder getest zijn.
Ik zit momenteel thuis met mondkap op, zodat ik mijzelf geen corona kan geven.
En alle ramen open dus 11 graden Celsius want gas duur.
Heerlijk, weer een rustige kerst en oudjaar. Beetje klussen, beetje bij de haard chillen, helemaal prima.
Vroeg naar bed, geen kater, geen gelul met vuurwerk. Liefst avondklok vanaf 6 uur. Heilige nacht, rustige nacht.
Blaas het stof maar van die kansloze 'rode trui reclame'!
Kerst 2021 viert u via Teams. Gelukkig hebben we de QR nog.
Dat wordt dan prikken prikken prikken om de QR te kunnen houden.
Allemaal vaccinatie 3, 4 en 5. Want dat is de 'uitweg' volgens H, de Jonge.
Niet-vaccineren is de uitweg volgens wie eigenlijk?
@van Oeffelen | 16-10-21 | 11:20:
De definitie van gekte is steeds hetzelfde blijven doen en een andere uitkomst verwachten.
Waarom heeft god het altijd gemunt op zijn strengste volgelingen? Ik begin te denken dat god niet van losers houdt.
hij is het gezeik en gejammer en gebedel om verlossing zat. Ik moet er niet aan denken om de hele dag die gebeden aan te moeten horen, je zou ze denk ik allemaal achter het behang willen plakken.
@elfenstein | 16-10-21 | 10:48: "YES to all" (Bruce Almighty)
Weer een Kerst zonder Boze Schoonmoeder.
Uit laten woekeren dit en dan zijn we er wel klaar mee.
Door het vaccineren blijven de mutaties maar komen.
@Veepert | 16-10-21 | 10:43: onzin, welke mutaties zijn er recent nog ontstaan
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 11:22:
Eerst zeggen dat het onzin is en dan vragen stellen, rare tactiek.
Die mensen hebben geen medische zorg nodig. God zorgt voor ze, een zo niet dan is dat omdat hij dat zo gewild heeft
Nou, als zij het zeggen, dan zal het wel zo zijn. Zij zijn immers de deskundigen/experts. En als hun glazen bol zegt dat het die kant op gaat, wie ben ik om die voorspellingen in twijfel te trekken.
Dilemma, ik gun natuurlijk niemand een IC opname oid, maar die kerst van vorig jaar was wel helemaal prima. Dat mag van mij wel weer dit jaar. Laten we het gewoon voor de zekerheid doen.
Iets met bah, humbug?
@NiCeY | 16-10-21 | 10:40: Scrooge had de IC ook gewoon eigen risico gevonden.
@Ivoren Toren | 16-10-21 | 10:45: Scrooge had geen moeite met sociale isolatie.
@Sans Comique | 16-10-21 | 11:08:
Nice one.
Vaccineren is een keuze. Laat dat dan ook zijn. Maar ook met consequenties als je dat niet doet, nl bewust niet gevaccineerden (vanwege bv levensovertuiging) zelf de kosten laten dragen van eventuele ziekenhuisopname. Zet vooraf die kosten dan wel even goed op een rij voor iedereen en geef de bevolking dan nog een kans op vaccinatie. En gooi daarna de boel wijd open.
Doe hetzelfde voor iedereen die rookt en/of drinkt.
Alweer deze onzin? Hoe ga je dan om met dikzakken, zuiplappen, rokers, etc? Want die zorgen voor meer druk op de zorg dan Corona. Dit werkt niet.
Kanker is ook nogal duur
@sinar2 | 16-10-21 | 10:40: En mensen met achterlijke eetgewoonten, de obeesjes en de veganers in de samenleving. Als we toch bezig zijn, ook mensen in een grote stad, de luchtvervuiling daar is ook ongezond en het is eigen keus om daar te wonen.
Zelfs zonder vaccineren is de levensverwachting in Staphorst een stuk hoger dan bijvoorbeeld Rotterdam, dus de totale ziektekosten zijn er waarschijnlijk lager: www.volksgezondheidenzorg.info/sites/...
Gaan we doortrekken naar rokers, drinkers, veel te veel suiker eters, kortom iedereen die niet 100% vega gaat. Dan is het de beurt aan de hardrijders, de hond-op-de-stoeplatenschijters, al die parasieten in die stront, en op jou zal vast ook wel het een en ander zijn aan te merken. Waar komt toch die drang vandaan om anderen te laten gehoorzamen aan jou.
@W_F | 16-10-21 | 10:53: kletsverhaal
U zult uzelf straks, als de nieuwe wereldorde zich aandient na de great reset, ongetwijfeld als een vis in het water voelen. Een op Chinese leest geschoeid controle- en verklikkerssysteem gekoppeld aan 'You’ll Own Nothing, And Be Happy' (Klaus Schwab)
En ja. Wat mij betreft geldt dit inderdaad ook voor rokers, obesitas eters, te hard rijders etc. Als je bewust een keuze maakt moet je ook voor de gevolgen ervan instaan. Ik wil niet betalen voor de domme keuzes die te veel mensen nog steeds tegen beter weten in maken.
Ha! Prima. Scheelt een hoop maandelijkse zorgpremie En dan met de eed van Hippocrates op zak toch onverzekerd het ziekenhuis inbanjeren. Top idee!
@Parmendis |16-10-21 | 10:38
Het systeem van zorgverzekering afschaffen dus. Iedereen dan voor zijn eigen zorgkosten op laten draaien. Wat zal de zorg dan een rust ervaren. Geen medelanders meer die weekendartsen lastig vallen met papercuts en dergelijke.
@HornoxNL | 16-10-21 | 10:41:
Is dat zo? Meestal maak je meer kans op bepaalde ziektes bij overmatig gebruik van tabak, alcohol etc. Maar of ze meer druk op de zorg leggen vraag ik me af. ze gaan eerder dood.
Iedereen naar Urk.
Staphorst is zwart geworden, oftwel de kleuren van hel en duisternis!
De kousen zijn daar niet voor niks zwart.
@Lorejas | 16-10-21 | 10:38: En mannen in gitzwarte pakken op zondag.
Populistische predikers. Brr
*paniek*
*gaat maar weer rondjes rennen*
Het ging toch om IC-capaciteit? Ik ben wel benieuwd hoeveel mensen zijn er overleden door een gebrek aan IC-bedded, omdat er een IC-bed werd bezet door een ongevaccineerde die zich had kunnen vaccineren (sommige mensen kunnen dat niet om medische redenen). Hoeveel gaan dat er bij ongewijzigd beleid worden? En waarom is de IC-capaciteit in de afgelopen jaar niet uitgebreid / uitstroom van het IC-persooneel voorkomen? Waarom zet de overheid niet meer in op voorkomen van besmettingen door het propageren van ventilatie zoals in België (waar overigens geen QR-pas gevraagd wordt)?
@Boeser_Onkel | 16-10-21 | 10:51: met deze vaccinatiegraad ksn de IC niet meer overlopen. Toch? Want anders zijn die vaccins schijnbaar toch niet zo goed!
Niet alles, niet vaak, heel heel soms.
Positief testen is één ding. Die vaccins voorkomen dat niet per sé, al is dat beeld door sommigen wel geschapen.
Ook raar is dat, als ik juist ben, de kleuren dezelfde waardes hebben als vorig jaar
Dus er zijn evenveel besmettingen per 100.000 als vorig jaar, toen er nog geen vaccinatie was.
NRC had in mei 2021 een artikel geschreven over het vereiste vaccinatiegraad op basis van de reproductiegetal van 3 zonder maatregelen die 67% zou zijn. Inmiddels zijn we bij 83% beland.
@VoltaireJohn | 16-10-21 | 10:40: Ja, maar de eerlijkheid gebied te zeggen dat het een andere - minder besmettelijke - variant van het virus was. Dus om dat nou 1-op-1 door te trekken naar de huidige situatie?
Kleurenkaarten gebruiken is zo basisschools.
Toch een soort van thuis komen. Warm gevoel maakt zich meester van me.
Half NL heeft een IQ dat de basisschool niet ontstijgt. Maar jij leest natuurlijk The Lancet, net zoals alle andere reaguurders.
@Ivoren Toren | 16-10-21 | 10:53:
Goh, doe 's bron?
Aaah we mogen weer lekker losgaan, wie is deze keer de schuldige?
Oohh de gelovigen!
Kut gelovigen!!
Blijf thuis!
Waar is Rick als je hem nodigt hebt :)
@Patje | 16-10-21 | 10:32: Zijn roes nog uit aan het slapen?
@Wijze uit het Oosten | 16-10-21 | 11:05:
Verstandig, dat had ik ook moeten doen. Fijne dag Wijze!
Een twindemie las ik ergens, mensen laat je niet bang maken. Leef je leven en laat de overheid de tyfus krijgen.
Min of meer krijgt u juist de tyfus en wellicht de mafkezen die uw slechte raad volgen. Helaas komen de kosten voor verzorging terecht bij ons, de verstandigen.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:34: Komen de kosten van verzorging niet altijd al op ons bordje doordat andere mensen 'onverstandige' keuzes maken.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:34: wie verstandig is zal de toekomst uitwijzen. Ik ben zo gezond als een vis in elk geval, en zonder “vaccin”
@Kowalski11 | 16-10-21 | 10:39:
Juist, ook de 24/7 peukenlurkers en drankorgels
laten ze het lekker zelf uitzoeken, en de rekeningen ook betalen
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:34:
Alsof ongevaxten geen zorgpremie betalen, tweedeler.
@IkwilJinekwel | 16-10-21 | 11:18:
Jezelf verstandiger noemen dan anderen en jezelf MaarFeitelijk noemen is feitelijk juist zo onjuist en subjectief als het maar zijn kan.
Copy paste uit de vrijmibo,
Waarom veel Staphorsters zich niet laten vaccineren,
Staphorst wordt flink getroffen door corona. Iedereen kent wel meerdere personen die ziek zijn. Het is volgens velen erger dan het ooit is geweest. Volgens de huisartsen is het grootste deel van de zieken niet gevaccineerd en zijn er veel patiënten zwaar ziek. In Staphorst kreeg 56 procent van de mensen een dubbele prik, tegen 83 procent gemiddeld in Nederland.
Ook verzekeren doet een aantal mensen niet
De personen die hieronder aan het woord komen, willen anoniem blijven, maar hun namen zijn bekend bij de redactie en ze zijn allen deskundig op dit gebied en gezien in de gemeenschap.
„Het ís een vertrouwensvraag”, aldus een Staphorster die ook niet is gevaccineerd en zich ook minimaal heeft verzekerd. Ook verzekeren is vooruitgrijpen op een mogelijke calamiteit en ook dat doet een aantal mensen niet. „Het heeft alles te maken met Gods voorzienigheid. Is het goed om een ziekmaker in je lijf te injecteren om te voorkomen dat je ernstig ziek wordt? Je bent gezond, maar je loopt alvast op de zaken vooruit om iets wat mogelijk kan gebeuren uit te sluiten. Stel ik mijn vertrouwen op God in leven en sterven of vertrouw ik op de wetenschap? Voor mij is het heel duidelijk. Ik vertrouw op de Schepper die alles maakte.”
Als je daadwerkelijk ziek wordt, mag je dan wel een medicijn nemen? „Het is wat anders om een ziekte te bestrijden dan om te voorkomen dat je ziek wordt. Je mag een behandeling ondergaan, medicatie nemen om het lijden te verlichten en bidden om Gods zegen over de medicijnen.”
Je brengt ook anderen in gevaar als je geen prik neemt. „Jezus leert ons om niet roekeloos te zijn. We moeten afstand bewaren en ons aan de regels houden.”
Als je een vaccin neemt, lijkt het erop dat je God even opzij duwt
Een andere inwoner van Staphorst: „Wij geloven in Gods voorzienigheid. Hij regeert alles en alles is in Zijn hand. God doet ons zaken toekomen, ook dingen die wij niet leuk vinden. Hij kan daar een bedoeling mee hebben. Ik zeg niet dat corona een straf van God is, maar het maakt wel duidelijk dat wij de zaken niet in de hand hebben, dat we terug moeten keren naar God, dat we op Hem moeten vertrouwen. Dat betekent dat je je leven in Zijn hand legt, wat er ook gebeurt. Als je een vaccin neemt, lijkt het erop dat je God even opzij duwt om er toch maar zeker van te zijn dat je niet ziek wordt. Dat is niet vertrouwen op God.”
Het woord vertrouwen komt vaak terug. Er zijn ook mensen die zeggen: God heeft ons een goed verstand gegeven, daardoor bestaat de wetenschap en dus ook vaccins. „Ook hier gaat het om vertrouwen. Zeg je: ik vertrouw erop dat God mensen een goed stel hersens heeft gegeven om ons als mensheid voort te helpen, dan kan ik een eind met dit argument meegaan, maar meestal is het toch zo dat mensen meer op de wetenschap vertrouwen dan op God en dit argument met beide handen aangrijpen. Dan heb ik medelijden met je.
Als je zo op God vertrouwt, moet je dan wel een gordel dragen?
Het gaat er wat mij betref om vanuit welk motief je een vaccin neemt of niet. God behoort leidend te zijn.”
Als je zo op God vertrouwt, moet je dan wel een gordel dragen of uitkijken als je een weg oversteekt? „In de Bijbel staat ook een verhaal dat Jezus bovenop de tempel staat en dat de duivel zegt: spring naar beneden en de engelen zullen je opvangen. Jezus doet het niet, want hij zegt dat je God niet op de proef mag stellen. Oversteken en niet uitkijken of zonder parachute uit een vliegtuig springen is sektarisch. We moeten wel ons verstand gebruiken en niet roekeloos zijn.”
„Hoe ga je om met voorzorg in verhouding tot het vertrouwen op God”, dat is voor mij de vraag waar het om gaat en ik zou het fijn vinden als je dit opschrijft”, zegt weer een andere inwoner van deze gemeente, ook zeer kundig op dit gebied.
Bron, meppelercourant.nl/regio/Geen-prik-op...
Prima toch als je geen prikje haalt. Eigen keus. Althans Gods wil. Ook prima. Maar dan jezelf ook niet laten opnemen op een ic als je dood ziek bent geworden. Immers Gods wil.
Hele vreemde redenering. Maar je ziet wel vaker dat als het over religie gaat, dat bij sommige personen alle ratio pardoes overboord gaat.
Medicijnen nemen is ook vooruitgrijpen. Als je zo principieel bent en op je onzichtbare vriend vertrouwt, blijf dan ook thuis uitzieken. Als hij het beste met je voorheeft dan word je beter en anders heeft hij andere plannen met je in de hemel toch?
@benbenieuwd2021 | 16-10-21 | 10:47: Ja, misschien wil God wel dat hij doodgaat en dan gaat hij lekker tegen zijn wil in medcijnen lopen nemen. Wel comsequent blijven zou ik denken.
@Another1990 | 16-10-21 | 11:03: er zijn geen massale bijwerkingen. Een miljard mensen is al gevaccineerd zonder enig probleem.
Er is met die mensen niet normaal te praten als het over God's voorzienigheid gaat. Het zijn dan net moslims. Ik vind dat we dat dan ook niet moeten proberen. Gewoon lekker laten gaan en als ze ziek worden gaan ze maar in 1 van de 32 dorpskerken die Staphorst rijk is bidden tegen de Corona.
@DrachiR | 16-10-21 | 10:40:
Waarom geen recht om je op te laten nemen? Dus omdat je een vaccinatie niet neemt die de overheid je opdringt verdwijnt ook al je recht op zorg? Wat is dat voor drogredenatie?
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 11:21: Dat de main stream media niet of nauwelijks over bijwerkingen schrijven wil nog niet zeggen dat die er niet zijn.
@overVecht | 16-10-21 | 11:40:
Je neemt hem voor jezelf, niet voor de overheid. Dat QR-geneuzel, daar ben ik keihard op tegen, dat is de overheid en dat zijn verdienmodellen. Maar dat vaccin redt levens.
@overVecht | 16-10-21 | 11:40:
Als men op gods wil vertrouwen dan maar met alles, geen prik geen behandeling,.Dan zouden ze principeel zijn maar dat zijn die relikneuzen meestal niet. Verder vind ik dat behandeling voor iedereen is, ook voor niet vaccers. Ik vind het eigenlijk raar dat de capaciteit nog niet enorm opgeschroefd is, het is niet dat ze dit niet aan zagen komen
'Kerstmis 2021: griepgolf en corona'
Kalkoen met mondkapje,geïnjecteerde rollade.
Geen probleem.
'Kerstmis 2022 t/m 2050: griepgolf en corona'
Foute kaart: de kleuren geven verbrandingsgraad van de kalkoen uit de oven aan
in Brabant kunnen ze tenminste goed koken, Achterhoek is ook okay
Wat is het probleem eigenlijk?
dat er mensen dood gaan en dat dit alleen mogelijk is dankzij mensen die zo dom zijn zich niet te laten vaccineren.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:32: Maar feitelijk gaan alleen mensen die niet gevaccineerd zijn er nog dood aan. Dat lijkt mij feitelijk niet langer het probleem van gevaccineerden.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:32: Zeg dat tegen de mensen die het vaccin genomen hebben en toch overleden zijn. Zeg dat tegen de mensen die door het vaccin overleden zijn.
Ach zolang het ongevaccineerde gelovigen zijn die omvallen is er toch geen probleem? Dat is God's wil. En daar wil je dus geen probleem mee hebben.
@MaarFeitelijk.
Het zijn toch juist die domme mensen die dood gaan? Die zijn immers niet gevaccineerd!
Owja... U kunt ze ook aansteken.
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 10:32: Mensen gaan allemaal dood en om het klimaatprobleem, het energieprobleem en het voedseltekortprobleem zou nu eigenlijk de helft van alle mensen dood moeten gaan. Maar feitelijk wil de helft van alle mensen dat niet.
@VoltaireJohn | 16-10-21 | 10:36: De dood hoort bij het leven, en daarom moet je nooit vergeten te leven uit angst voor de dood. Geen vaccin is perfect en de vaccinatiegraad is hoog. Dat wil zeggen dat er nog altijd volledig gevaccineerden op de IC belanden en ook dat er nog steeds volledig gevaccineerden overlijden, maar in verhouding tot de grote groep volledig gevaccineerden is dat allemaal heel verwaarloosbaar. Daarmee is het een acceptabel risico. Er gaan ook mensen dood in het verkeer, ondanks de verkeersregels, autogordels, airbags e.d. Er gaan ook mensen dood omdat ze zich verslikken in een stuk appel ondanks dat we vroeger allemaal van ons moedertje hebben geleerd goed te kauwen. Er gaan ook mensen dood aan het nemen van een ibuprofennetje of een paracetamolletje, toch liggen die gewoon bij de supermarkt in het schap. Waarom? omdat de risico's (meer dan) acceptabel zijn. Zelfs kraanwater is giftig. Als je er een liter of 15 van op één dag opdrinkt kun je er aan sterven. Toch laten we het gewoon uit de kraan stromen.
@Ren je rot | 16-10-21 | 10:43: Als je van de helft de helft min 1 maakt kunnen we er misschien een stemronde over houden?
Het probleem is dat er nog steeds beperkte capaciteit in de ziekenhuizen is waardoor het streekziekenhuis Zwolle standaard zorg zal moeten afschalen ( omdat een paar relidebielen geloofden in den bescherming van Den Heere ) waardoor mensen met niet vermijdbare ziektebeelden ( kanker bijvoorbeeld, of transplantaties, of andere spoedeisende hulp ) ineens hun behandeling wel opgeschoven zien worden.
Ik zeg, je hebt ruim een half jaar de tijd gehad om je te laten prikken. Weiger je vanwege principiele redenen ( dus niet vanwege allergie oid ) het vaccin en lig je te gorgelen naar adem? Prima, gewoon door blijven gorgelen maar doe dat lekker thuis. Misschien dat de Pinkstergemeente het voor je weg kan bidden.
@VoltaireJohn | 16-10-21 | 10:36: die zijn er praktisch niet. De gevaccineerden moeten de kosten dragen van de niet-gevaccineerden die ziek worden en vaak dood gaan.
Ongevaccineerden gaan dood
dit boeit natuurlijk niemand he
Darwin in full swing
Precies
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 11:20: ja dat roken, zuipen en veelvraaterij valt echt in het niets met wat die 12% aan ongevaccineerden ons land flikken! Ongekend onrecht! Pffff
@MaarFeitelijk | 16-10-21 | 11:20: Als niet immigrant betaal ik ook zwaar mee aan de kosten van al die aso's die hier maar het land binnenlopen. immigreren is een keuze, waarom moeten wij daarvoor betalen?
zoiets?
Feitelijk laat je gewoon weer eens zien dat je gewoon een egoist bent die anderen overal graag de moralistische en solidaire maat neemt.
REAGEER OOK