INHAKERRR van de dag: meubelboer geeft korting aan slachtoffers Limburgse watersnoodramp
Goossens helpt!
Zegt u het maar:
A) Leuke inhaker!
B) 100 euro korting bij een besteding van ten minste 750 euro, dan betaal je 400 in plaats van 500 euro te veel
C) Waar "Goossens helpt" staat, moet "Goossens ruikt verzekeringsgeld" staan
D) Jezus wat zuur weer GeenStijl, haten jullie ondernemers ofzo?
E) Anders, namelijk...
Reaguursels
InloggenHet kan ook anders.
twitter.com/infoluencer/status/141608...
Och, het is weer eens wat anders dan die Ikea meuk. En zie daar maar eens korting te krijgen.
Dat kan makkelijk. Goossens verkoopt namelijk 'italiaanse designmeubelen' waarvan de levertijd ongeveer net zo lang is als een boot er over doet van China naar Rotterdam.... Één keer een kast gekocht bij die boeven. Elke keer als ik de kast zie heb ik spijt en haar ik Goossens meer en meer?
In 1995 woonde ik in het Rivierengebied en moest ik evacueren.
Na terugkomst bood een plaatselijke meubelboer GRATIS beschadigingen aan meubels te herstelken.
Dat heeft hem geen windeieren gelegd.
Hoe zat het ook alweer; zonder middenstand geen democratie?
Voc mentaliteit. Niets mis mee.
B
Tegen over de GGD vaccinatie lokatie waar Mark zijn twee prikjes heeft gehaald ligt een beddendiscounter. En die had een heel groot spandoek aan zijn gevel gehangen met “Bedden voor een prikkie”. Beiden keren moest Mark in het voorbij gaan even gniffelen…
de 1 zijn deaudt is een andermans brood.
Niet breaudt?
Corona >> opportunity
Overstroming >> opportunity
Gewoon zakelijk handig, vraag en aanbod, bedondert niemand hiermee.
Dat ben ik met u eens. De drijfveer zal In B en C zitten, maar dat mag.
Corona, klimaat is allemaal hetzelfde. Iedereen elektrische auto’s, koken, warmtepomp, zonnepanelen, windmolens, electriciteitsnet giga uitbreiden en ga zo maar door. Het gaat alleen in Nederland als honderden miljarden kosten en dat gaat door iemand verdiend worden: de producenten.
Dit is echt niet anders dan de klimaattafels waar zeker van is dat linkse milieuclubs samenspannen met de voorheen zo gehate multinationals.
Goosens doe hetzelfde en waarom zou dat dan weer fout zijn?
Gierig! Vriend van mij heeft daar gewerkt op het hoofdkantoor, die familie is niet capabel en vliegt elkaar telkens in de haren.
Geen niveau.
B natuurlijk. En een beetje c.
Ik vind deze actie vooralsnog minder doorzichtig en goedkoop dan een internationale groep wetenschappers die beweert 'bewijs' te hebben gevonden voor het feit dat deze overstroming veroorzaakt is door menselijke CO2-uitstoot, dankbaar en gedachteloos door onze pers overgenomen. Het trof mij alleen als een onwetenschappelijke uitspraak en, na het lezen van het rapportje, verbaasde het me dan ook niks dat ze het ´bewijs´ hebben gevonden door in een klimaatmodel met de temperatuur te pielen en toen hebben gezien dat het computermodel een hogere kans voorspelde voor een dergelijk event bij een hogere temperatuur. Tot zover de staat van de hedendaagse bewijsvoering en de klimaatwetenschap. In een strafrechtzaak zou je er niet mee weg komen.
Oh ja, ik vergeet de uitsmijter. Die toegenomen kans, die wordt verward met bewijs, ligt op een betrouwbaarheidsinterval dat uiteenloopt van praktisch niks tot bijna 10x groter.
Koop nooit iets zonder korting, daar heb ik ramp voor nodig.
Als dat nu net jouw winkel is. Mooi toch. Zou mooier zijn om bij iedere 750 euro, 100 euro korting te geven.
Dus je koop een beetje loungebank van 2500 Euro, dan heb je wel 4% profijt! Die kun je direct inzetten in de aanschaf van de rest van je meubilair….
Leuke link naar de actualiteit! En uiteraard e) het enige doel van goossens met deze aanbieding is om de slachtoffers echt te helpen
Hoe lang werk jij er al
E: gratis publiciteit over de rug van slachtoffers van de overstromingen.
Die kortingsacties zijn er ook om de wat minder assertieve consument geen gelegenheid te geven om over de prijs te onderhandelen. Met enige onderhandelingsvaardigheid en zonder voucher loop je waarschijnlijk met een hogere korting de deur uit.
Het is een beetje een smakeloze stunt, maar het zijn ook smakeloze meubels die ze doen.
D
Verkopen ze daar ook Miele ?
Die zijn uitverkocht, opgekocht door de COA.
@Graaf_van_Hogendorp | 25-08-21 | 12:38: Mieles aan het COA gaan via een huurconstructie, dat was al eerder uitgezocht.
Zeiken om het zeiken dit. Een beetje kerel gaat naar Goossens, beetje onderhandelen over de prijs en dán begin je over die 100€ korting voor slachtoffers van de watersnood van ‘21. Ze kunnen ook niks doen, iedereen wint als je het een beetje slim doet.
Bij Goossens hebben ze regelmatig magazijn leeg verkoop, heb er zelf een hoogglans witte eetkamer tafel met rvs onderstel van 2.20 meter bij 1.10 meter gekocht met een klein krasje erop voor 100 euro, scheelde 1200 euro op de normale prijs. Naar een meubel spuiterij gebracht en voor 100 euro weer strak laten maken.
@Sinterbikske | 25-08-21 | 12:36: ja ik snap het gezever hier niet. Als je met je billetjes uit elkaar gaat zitten moet je ook niet raar opkijken dat je genaaid kan worden.
@Sinterbikske | 25-08-21 | 12:36: Maar dan zit u nog steeds met een witte hoogglans eetkamertafel met een rvs onderstel in uw maag.
Voor 750 euro mag je hem overnemen.
@lamlul007 | 25-08-21 | 12:39:
Dan maar hopen dat het geen wit stoffen bank is , zo’n bruin sterretje geeft al snel een bruin aandenken.
Ik heb nog nooit in een loterij meer dan €50 gewonnen. Wel bij Leen Bakker in 1997. Huis uit, eerste appertamentje samen met meisje. Bij Leen Bakker bankstel besteld voor FL899. Betalen bij aflevering. Dus ik had stapel geld op tafel liggen toen de bezorgers kwamen. Ik kreeg de afleveringsbonnen en ze zeiden 'doei!' Ze vroegen niet naar geld, heb het hen uiteraard ook niet aangeboden.
Nooit meer wat van weer gehoord.
Plot twist: vanmiddag staan ze op de stoep met een rekening.
Een keer gehad met een fauteuil waarbij een veer los raakte. Kreeg een nieuwe en de ‘oude’ die net een paar weken oud was werd niet mee terug genomen. Ding zelf gerepareerd, doet het nog steeds prima.
@TmC | 25-08-21 | 12:32:
"Bent u meneer Leptob?"
@Schoorsteenveger | 25-08-21 | 12:36: Deze even instuderen voor de spiegel: ''Leptob? Wie is dat nu weer? Nog nóóit van gehoord! En ook zeker nog nóóit van gelezen op GeenStijl. Echt niet. Zeker weten!''
@TmC | 25-08-21 | 12:32: Kan niet. Er bestaat ergens zoiets als dat je mensen regelmatig aan hun te betalen bedrag moet helpen herinneren om er aanspraak op te kunnen blijven maken. Dat is al 25 jaar niet gebeurd.
@Leptob | 25-08-21 | 12:51: Wat bedrijven dan doen is net voor het verstrijken van die verjaring de claim verkopen aan een andere partij die je dan vervolgens weer lastig gaan vallen. Moet je weer allerlei stukken opsturen.
@Leptob | 25-08-21 | 12:51: Yup, koop 2 jaar, huur 5 en vonnis 20. Evt te stuiten door mail, aangetekende brief enz. Mooie winst, bestaan ze nog ?
Niet zoveel moeite mee, wel met losse pols kreten van die ex-SP burgemeester die de tijdelijke wilde Geulbeek in het centrum van Valkenburg goed acht voor 400... miljoen schade daar.
Arme verzekeringsagentjes en de Limburgse premies zullen onnodig substantieel stijgen volgend jaar.
Een slimme verzekeraar ziet ook wel dat dit eens in de 5 jaar gaat gebeuren. Dus of een premie van 40% van de waarde (er moet ook verdiend worden, en 21/121 van de premie pis je al weg aan assurantiebelasting), of helemaal niet meer verzekeren tegen deze akkefietjes. Krijg je een verzekering tegen brand, inbraak, zaakschade anders dan wateroverlast.
Ik ken de Eijerkampjes. Meubelboeren helpen alleen zichzelf.
D.
A, B, C en D. Niets is voor niets.
Wat een ontzettend goedkope stunt, die meubelwinkel had tenminste alle mensen die wateroverlast hebben gehad de meubels kunnen verkopen zonder BTW of beter nog tegen inkoopprijs. Nu wordt er nog steeds 21% winst gemaakt door Mark Rutte en zijn veertig rovers.
In al die gevallen moet je BTW rekenen. Wist je dat niet?
Verkopen zonder BTW is niet mogelijk. In die campagnes waarin beweerd wordt "wij betalen de BTW" wordt in feite een korting gegeven die exact gelijk is aan het BTW-bedrag dat bij de normale prijs door verkoper afgedragen zou moeten worden. De kortingsprijs is wederom inclusief BTW, die ook netjes afgedragen wordt. Kortom, de consument betaalt altijd BTW, korting of niet.
@Schoorsteenveger | 25-08-21 | 12:30: of ze verhogen het verkoopbedrag met 21% (oid) voor de campagne).
@Schoorsteenveger | 25-08-21 | 12:30:
Heeft me altijd verbaasd dat er mensen zijn die iets anders denken, vooral ook waarom 'geen BTW' aantrekkelijker is dan 21% korting?
Als die meubels geen waterschade hebben hoef ik ze niet.
Een marketing medewerker die denkt dat hij een briljante ingeving heeft. Is niet zo, noch qua bedrag noch qua boodschap noch qua timing want de huizen (ook mijn huis) zijn nog niet eens droog, de muren niet hersteld laat staan dat mensen zich druk maken over meubels. Ik neem alleen nog maar metalen meubels of massief houten meubels op de keramische tegels en zeker geen vloerbedekking, spaanplaat mdf multiplex kwaliteitsmeubels want het kan best nog eens gebeuren.
Gemiddeld eens in de 100 jaar, dus u verwacht wel oud te worden?
E: Veel van de getroffenen hebben waarschijnlijk even geen €750 over dus zonde van de advertentiekosten?
Ik verwacht eigenlijk nog een korting van het waterleidingbedrijf nu er zoveel water gevallen is: 2 kuub halen, 1 betalen.
Meubels hebben een marge van 60% of zo. Daar blijft dus nog genoeg van over bij 13% korting.
Gaan verzekeringen wel betalen? Overstromingsrisico is bij de meeste uitgesloten.
ligt er aan wat je verzekerd hebt.
Niet bij de ASR. Die verwacht een 'strop' van 20-30 miljoen.
C&D
C en D maar ook E
E) Door corona lang geen omzet gehad. Kansen pakken.
D
B + C - het kan, namelijk bij Goossens
Dan ga je lekker naar Ikea.
Niemand wordt gedwongen naar die GooserT te gaan.
Daar kun je toch alleen maar gehaktballetjes kopen?
Hebben ze ook waterbedden?
8,4 voor deze.
Vast, plus modder-jacuzzi's
thumbs.dreamstime.com/b/handbediende-...
Wanneer je kunt beslissen en geld hebt moet je bij iedere meubelboer 30% korting kunnen krijgen. Zo nee, kijk dan verder omdat je anders getilt wordt.
Ben geen flipperkast
Je kunt hier wel moeilijk over gaan doen maar geef ze eens ongelijk.
Of dachten we dat de Eijerkamp, Bruynzeel keukens, Keuken Concurrent, Sanidump, Ikea en Carpetright geen regionale folder campagnes opgezet hebben?
Goossens is een kut winkel en dat verandert met deze actie niet. Als ze echt ballen hadden, dan hadden ze de showmodellen gratis weggegeven aan die mensen.
hoeveel zijn er daar van? en hoeveel waarde hebben die en kan de winkel verder zonder showmodellen?
Dit is spijkers op hoog water zoeken.
www.vrijgezellenfeest.events/images/u...
C natuurlijk.
Als ze echt zouden willen helpen gaven ze 50% korting, en zelfs dan houden ze marge over.
Goossens kun je wel heerlijck op zijn Limburgs uitspreken. Maar wel rattenactie.
Het probleem is hier dat Goossens keihard commercieel is onder een filantropische pet. Dat is je verkeerd voordoen en misleidend voor degenen die het niet doorhebben.
Altijd beter nog dan dat het misleidend is voor degenen die het wel doorhebben, toch?
Welke filantroop is dat eigenlijk niet? Zelfs de slavenhandelaren noemden zichzelf filantropen want zij redden ter dood veroordeelde krijgsgevangenen van een wisse dood door ze een tweede kans te geven als slaaf op een plantage.
Maar daar ging het hen natuurlijk niet om. Die hadden alleen maar florijnentekens in hun ogen.
Goossens doet dus eigenlijk ook een soort Sywert?
@Ichneumonidae | 25-08-21 | 12:10: dan is het niet misleidend maar gewoon leidend
@RigouReus | 25-08-21 | 12:29: Gelukkig, alleen maar een semantische kwestie.
Ik zou vooral niet googlen op de reviews van Goossens.... De kans is groter dat de Limburgers eerder een volgende watersnoodramp hebben dan dat ze op tijd die meubelen van Goossens geleverd krijgen.
Ah, Goossens is dus weer zo'n ordinaire graftoko die cheape Chinese shit bestelt, daar woekerwinsten op maakt en het voor doet komen alsof het "premium" meubelen zijn. Dit soort tenten, die niets meer in de EU - laat staan Nederland - maken of inkopen, zijn de reden van het aanstaande failliet van de Westerse maatschappij.
Heb het zojuist gedaan en het is altijd weer lachen met die reviews (van domme zure mensen) !
Hier de eerste die ik tegenkwam:
'Wij zijn zeer teleurgesteld over hoe Goossens met hun klanten omgaat.. Pas gaan samenwonen en opzoek naar een nieuwe bank, wij dachten laten we dan wel bij een goed bedrijf kopen. Uiteindelijk uitgekomen bij Goossens. In de winkel goed geholpen en het lange wachten kon beginnen. Onze bank zou 12-8 geleverd worden. Werden we op 11-8 opgebeld dat de bank niet door de eindcontrole was gekomen en dat er een spoedlevering op een nieuwe was aangevraagd. Deze zou op 7-9 worden verwacht. In de tussentijd leven wij al 3 maanden op een slaapkamer i.v.m. de oude bank weg is. Wel werd er verteld dat we een leenbank konden krijgen. In eerste instantie had mijn vriend deze geweigerd, maar na 5min heeft hij teruggebeld dat we deze alsnog wilde hebben. Zwart op wit gekregen dat deze 12-8 geleverd zou worden. Wij hebben de hele dag zitten wachten op de leenbank, alleen is deze nooit gekomen, om 17:00u naar de klantenservice gebeld, waar ik na een half uur eindelijk iemand aan de lijn kreeg. De order stond op afgerond... Mw heeft met de bezorgers gebeld en deze vertelden dat ze mét leenbank in de buurt waren, maar omdat de dame van de dag eerder de notitie niet had aangepast, waar stond '' wenst geen leverbank '' hebben ze zich omgedraaid.. ook zonder eerst contact met ons te leggen en zich af te vragen waarom die bank er dan stond, maar goed. Dus lekkere communicatie daar.. Mw meldde dat ze hier niks aan kon doen, maar ging kijken of we alsnog een leenbank konden krijgen. Duidelijk vermeld dat er vanaf woensdag weer gewerkt moest worden en dat dan de bank eigenlijk moeilijker geleverd kon worden, werden we de volgende dag gebeld met het nieuws dat de bank alsnog de woensdag geleverd ging worden. Nou ja hier wat voor geregeld en het zou opgelost zijn. Eenmaal woensdag werden we gebeld dat er 3 chauffeurs ziek zijn. In de middag maar weer naar de klantenservice gebeld en ineens verteld de medewerkster dat onze eigen bank leverbaar is? Ik durfde eigenlijk niet meer te blij te zijn nadat het 2x is misgegaan, maar lang verhaal kort is zaterdag 21-8 uiteindelijk onze eigen bank geleverd.. Ik hoop maar dat er niks mis is met de bank en dat deze lang mee mag gaan, want ik wil eigenlijk nog zo min mogelijk zaken doen met Goossens. Ze hebben ons zwaar teleurgesteld en zal ook bij niemand aanraden hier iets te kopen. Van een bedrijf als Goossens zou je toch een andere service naar hun klanten mogen verwachten.. Maar helemaal niks... '
De een z'n watersnood is de ander zijn brood.
Als ze echt gaven om de getroffen limburgers dan hadden ze wel een actie als:
van elke 100 euro du u bij ons besteed doneren wij 10 aan limburg
Een watersnoodramp? Nou ja, m'n gootsteen liep vanochtend ook niet goed door. Toch wel een dingetje.
Moet B niet andersom zijn? Je betaald dan €400 in plaats van €500 teveel..
Ja
Nee, moet zijn dat je 750 euro teveel betaald
Moet 'betaald' ook niet andersom zijn? Iets met stam + t, leerden ze ooit op de lagere school.
@Festen | 25-08-21 | 12:22:
Lagere school is lang geleden voor mij, mijn excuses Fest.
Dikke D lik m’n snee.
Eet smakelijk!
B. En daarmee uit.
Bij aankoop van een Ferrari een mooie sleutelhanger cadeau!
c
Je moet maar durven... "Goossens helpt".
"De één z'n dood..."
Wil die meubelboer z'n aanstaande faillissement nog wat kleur geven?
Makkelijk praten maar zomaar Euro 100 netto laten schieten op de marge is nogal wat. Zo dik is de marge niet meer.
@AntiZanicz | 25-08-21 | 12:33: Meestal verhoogt men dan eerst de prijzen met € 100. Dan is het leed wel te overzien.
REAGEER OOK