Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Verkenningsrapport Slavernijmuseum Amsterdam kostte 300.000 euro maar dan heb je ook wat

Een beetje de Noord/Zuidlijn onder de musea.

295.000 euro. Nu denkt u misschien, da's goedkoop voor een museum, is dat door slaven gebouwd of zo? Maar die 295.000 euro is niet de prijs van het museum, het is de prijs van de verkenning voor een locatie en draagvlak voor het museum. In 2017 stond het oorspronkelijke budget op 100.000. "Dat bleek onvoldoende nadat een achtkoppige commissie onder leiding van oud-CDA-Kamerlid Ferrier (erkend gewetensbezwaarde met wachtgeld - red.) een ’verdiepingsslag’ had geadviseerd." Vervolgens werd het 238.000 euro en "omdat de rapporteurs meer tijd nodig hadden voor het uitwerken van de plannen" was de eindnota uiteindelijk 295.000 euro.

Bij het rapport waren musea- en diversiteitsexperts betrokken, en Oud-PvdA-Kamerlid John Leerdam en oud-PvdA-wethouder Freek Ossel deden mee als consultant. Nou, dan heb je ook een rapport. Uiteraard met woorden als "klankbordgroepen", "stakeholders" en "conceptverkenning" en de conclusie dat het "eurocentrische" perspectief op slavernij van de loopplank moet.

En dat leidt dus tot adviezen als: "van het begin af aan Zwarte jongeren worden aangemoedigd stage te komen lopen in alle geledingen van het museum. Idealiter een stagiaire of trainee op iedere 2 á 3 medewerkers boven het niveau van schoonmaker." Ook worden er eisen gesteld aan de aannemers die het museum uiteindelijk mogen bouwen. "Een van de voorwaarden voor de gunning van ontwerp en bouw aan een architectenbureau en bouwbedrijf moet zijn dat er een substantieel aantal stage en werkervaringsplekken voor Zwarte jongeren bij worden aangeboden." Ja, weet je, okay. 

Ook moeten er safe spaces komen waarin mensen die op "verschillende manieren erfgenaam van de geschiedenis zijn" met elkaar in gesprek kunnen. En zulks heeft volgens het rapport "'ademruimte’ nodig. Het is essentieel dat die, soms emotionele, of juist heel ingehouden interacties tussen Nederlanders wordt ingebed en begeleid in wat tegenwoordig vaak een safe space wordt genoemd." Ja, nja, weet je. Bouw het maar en dan zien we wel hoe het loopt, toch geld genoeg.

Maar dan toch wel even de kiss of death van hoogleraar slavernijgeschiedenis Piet Emmer: "Er is volgens hem nauwelijks aandacht voor ’een van de belangrijkste oorzaken’ van de Atlantische slavenhandel: het aanbod van slaven in Afrika door Afrikanen. „Het museum lijkt te willen verzwijgen dat de slaven in Afrika niet alleen bestemd waren voor de koloniale slavenhandel, maar ook voor de interne en Arabische slavenmarkt. Juist als je wilt afrekenen met de witte blik, zou je daaraan uitgebreid aandacht moeten besteden.”" Big Oof.

Reaguursels

Inloggen

John Leerdam? Dat talentvolle Tweede Kamerlid? Lang niet meer van hem gehoord. Ook lang niet meer over hem gehoord. Fijn dat hij weer terug is, voor een nobel doel.

ljcoster | 09-06-21 | 15:37

Blacks Love Money.

De Profundus | 09-06-21 | 14:37

Moet dus een clubhuis voor zwarte worden. Soort hut van oom Ton.
Heb ik het dan goed samengevat?

Rotterdammert1965 | 09-06-21 | 14:32

Gezien het aandeel van Nederland moet het een klein museumpje worden.

pushpins | 09-06-21 | 16:08

zwart moet eens ophouden zich 'de slavernij' toe te eigenen. Daarnaast, als je daar nou nog steeds je bestaansrecht aan moet ontlenen, dan is er iets mis met je.

foetgoud | 09-06-21 | 13:53

Openlucht museum in de Bijlmer? Is al klaar, niks meer aan doen.

drs. P | 09-06-21 | 12:03

Er moet bij het personeelsbeleid dan wel rekening mee gehouden worden dat Blanken ook een rol krijgen. Misschien overeenkomstig de bevolkingsverhouding, ik weet niet hoe die ligt, maar bijvoorbeeld 90 Blanken op elke zwarte?

Reaguurdeskundige | 09-06-21 | 12:01 | 1

De directeur wordt een blanke. Opgelost.

chiwing | 09-06-21 | 12:18

Kortom: het moet een 'De-witte-mens-is-slecht'-museum worden ipv een 'De-mens-is-slecht'-museum.
Dat laatste past niet zo goed met de 'De meeste mensen deugen'-hype.

Mr. Happy | 09-06-21 | 10:57

Toch knap, zoveel geld uitgeven en dan niet tot de aller belangrijkste conclusie komen: NIEMAND zit te wachten op een "slavernij" museum. Al helemaal niet als het door de lens van woke gekleurd gaat worden.

Gregovic | 09-06-21 | 10:53

Schrijven ze nu Zwarte met hoofdletter? Die overgewaaide nonsens uit de VS gaat nu ook hier gebeuren? Jommes toch. En Blanke mag zeker niet meer met hoofdletters? Of moet dat met chocoladeletters?

Beste_Landgenoten | 09-06-21 | 10:51 | 2

De regel is dat je je eigen huidskleur met een hoofdletter schrijft. Als jij Blank bent mag je zwart niet met een hoofdletter schrijven, want dat is racistische toe-eigening. Tenzij je een vvd-aanhanger bent, dan moet je gewoon doen wat je meerderen vertellen dat je moet doen.

Reaguurdeskundige | 09-06-21 | 12:04

Ik zou de bonnetjes wel eens willen zien. Vermoedelijk is er heel wat geld gegaan naar vergaderlocaties en presentiegeld etc. Op de werkvloer noemt men dat wel zakken vullen en mooi weer spelen.

Harry.Langezwaal | 09-06-21 | 10:22

Krijgen de Arbeiders ook een Museum Want dat zijn de moderne Belasting slaven .

gerrit5042 | 09-06-21 | 09:05

''diversiteitsexpert'' wat de fuck is dat nou weer voor verzonnen titel?

usb stok | 09-06-21 | 09:02 | 1

Money!

Acidstain | 09-06-21 | 09:28
-weggejorist-
Castor12 | 09-06-21 | 08:42

Waarom wordt Zwart in dat rapport eigenlijk met een hoofdletter geschreven en wit niet?

Dubbelepunthoofd | 09-06-21 | 08:29 | 4

@Het leven is zwaar | 09-06-21 | 08:49: Ik las laatst dat Rembrandt veel moeite had om de kleur Wit samen te stellen. Verwarrend allemaal.

Dubbelepunthoofd | 09-06-21 | 09:21

@Het leven is zwaar | 09-06-21 | 08:49: Een Neger is bruin of donder bruin en niet zwart.

gerrit5042 | 09-06-21 | 11:43
▼ 1 antwoord verborgen

De witte man/vrouw wil een museum. De witte verdient al aan het rapporteren, onderzoeken, heronderzoek en en adviseren zonder een zwarte hand. Het gebouw wordt gebouwd door witte bouwvakkers en mocht het er ooit komen, komen de eerste dag gratis zwarte uitgenodigden om vanaf dag 2 alleen door betalende witten bezocht te worden. Wat een wereld. Wat een schijn vertoning. Oplossing: alleen zwarte betalen, ontwerpen, bouwen en beheren het gebouw. Resultaat. Er komt geen museum.!!!

Breakdance | 09-06-21 | 08:14 | 1

Zwarten en betalen. ontwerpen, bouwen en beheren. Moeilijk, moeilijk...

Here's Freddy | 09-06-21 | 14:30

Ik ben er heen geweest en zag toen dat het alleen ging over de trans-Atlantische slavernij.
Dat het even goed zo niet erger speelde in de Oost en in Turkije en de Maghreb met ook anders gekleurde dan negroïde mensen, schijnt totaal niet interessant te zijn.
Wanneer gaan deugers in Nederland een zelf nadenken en wat onderzoeken, in plaats van kritiekloos achter Amerikaanse hypes aan te lopen.

De verwarde man | 09-06-21 | 08:09 | 1

Ja, was de makkelijkste manier om de aandacht op maar 1 groep te krijgen (hoezo de rest uitsluiten en dus discrimineren). Stop het in de naam en het probleem is weg!

TheseDays00 | 09-06-21 | 09:56

Zo vermoeiend,al dat gezeik over dat rascisme,op de npo wordt je ermee doodgegooid.

andrewdicec | 09-06-21 | 07:00

Goh, Er blijft wat aan de strijkstok hangen. Wie had dat nou verwacht?

Datgingniegoed | 09-06-21 | 06:55

Alleen de PVDA baantjes carrousel wordt hier beter van. Is mijn bescheiden vermoeden.

3Xniks | 09-06-21 | 06:27 | 1

Zo draait een kleptocratie.

Rico Tampeloerus | 09-06-21 | 08:11

Voor een museum waar straks bijna niemand vrijwillig komt en dat hoogstwaarschijnlijk aan interne onenigheid ten onder gaat is dat inderdaad al een hoop geld. Maar maakt nog eens duidelijk dat dat hele inclusiviteits en excuses maken theater vooral een mooi verdienmodel is voor een reeks personen die anders nooit aan de bak zouden komen

batvoca2 | 09-06-21 | 05:54 | 2

Het lijkt erg op herstelbetalingen. Waarom laten we dit gebeuren?

discriminazie | 09-06-21 | 09:53

@discriminazie | 09-06-21 | 09:53: Het volgende begin van: eerst dit op de agenda en dan weer (ja, er is 10x betaald) herstelbetalingen, maar dan voor de eeuwigheid. De erfzonde heb je al.

TheseDays00 | 09-06-21 | 09:58

Een slavernij museum laten bouwen en runnen met onderbetaalde zwarte krachten.
Dat komt akelig dichtbij slavernij.
Alleen de linkse banencarrousel consultants kunnen met zoiets op de proppen komen.

spoilerfreak | 09-06-21 | 03:19 | 1

Lol, inderdaad zo had ik het nog niet eens gezien. Het moet gebouwd en ontworpen worden door zwarte stagiaires die waarschijnlijk niet eens voor dat architectenbureau of bouwbedrijf willen werken. Maargoed na corona zijn dat de enige stageplekken. Waarbij de blanke scholier de een stage zoekt dus het nakijken heeft. Die misschien wel architect wilde worden. Dus bijna een vorm van slavernij waarbij ook nog eens de potentie ontstaat dat de blanke leerling wordt gediscrimineerd. Grappig.

peterdh | 09-06-21 | 08:05

Uit de eerste pagina's blijkt racisme.
Het museum wordt opgericht, vorm gegeven door en is er alleen voor zwarte Noord Afrikanen.

Zo'n zwart perspectief is een racistisch perspectief. Het wordt misbruikt als middel om haat te zaaien.

Dat slavernijmuseum moet niet over de transatlantische slavenhandel gaan maar over de hele slavernijgeschiedenis.
En, héél belangrijk, ook over slaven in oorlogstijden (troostmeisjes bijvoorbeeld en de yezidi-meisjes), moderne slavenhandel (Oost-Europese, loverboys en hun slachtoffers, Qatar).

Wan, wat moet bijvoorbeeld een voormalig moderne slaaf anders denken als hij of zij dat museum bezoekt?
Zich beseffen dat zijn of haar slachtofferschap (van slavernij) ze niet interesseert, omdat hij of zij niet zwart is en het bestaan van moderne slavenhandel door de regiegroep NTAS ontkend wordt.

gaffelbaard | 09-06-21 | 01:53

Lees net dat een slaaf in Libanon zo'n 850 euro kost. Dus voor 300.000 euris hadden we 353 in Libanon kunnen vrij kopen.

jan huppeldepup | 09-06-21 | 01:16

Over kunst gesproken kijkt er iemand naar het NPO2 programma Romeinse Tragedies, of is dit alleen maar een therapie voor de toneelspelers zelf in coronatijd ?! Wat een gebrul en stemverheffing. Sorry hoor.. ik vind het niet zo mooi. Ik hoor ze bij de NPO al zeggen, Bek houden, kijken proleet, wij weten tenslotte wat kunst is en goed voor de kijker.

G.M.I.M. Pet | 09-06-21 | 00:44 | 1

Ik heb het zeker15 seconden volgehouden...

Air van Boven Dorens | 09-06-21 | 07:17

Soewart is tegenwoordig met een hoofdletter, want USA.
Leuk, zo'n museum.
Koewinsie, Aquarium en Sunny Bergman nemen een jaarabonnement, voor de rest komt er geen hond natuurlijk.

Eduardo- | 09-06-21 | 00:43

Is er ook een safe space voor mensen zonder een woke aandoening?
Het is namelijk norgal pijnlijk om te zien hoe redelijk intelligente mensen zich als idioten gaan gedragen wanneer ze geinfecteerd zijn met de koprotbacterie.

donkieshot | 09-06-21 | 00:41

Pvda vriendjes declareren minimaal 100 euro per uur aan belastinggeld. Je denkt toch niet dat zij hun bed uitkomen voor zeg 3x modaal. 2 dagen per week werken, 1600 euri declareren. Bam.

Ir_HardGelag | 09-06-21 | 00:09

Nog een goed idee: bouw een slavernij openluchtmuseum. Dan laten we allerlei Zwarte jongeren de kade muren van Amsterdam herstellen onder toezicht van een witte man met een zweep en een links mevrouwtje die er bij vertelt hoe erg het is.

echtpaul | 08-06-21 | 23:25 | 3

zo geef je er toch weer een positieve draai aan...... fraai..!~

grapjasz | 08-06-21 | 23:30

ik heb nog wel een zweep liggen hier (en ben nog wit ook )

oblix | 09-06-21 | 02:21

Dat is dan echt aanschouwelijk onderwijs. Doen!

discriminazie | 09-06-21 | 09:56

In Ghana zijn ze mooier, de slavenmusea in oude forten / uitscheep plaatsen.
Je kunt daar de ondergrondse gevangenis in, waar ze tijdelijk "bewaard" werden.
Best indrukwekkend en naar allemaal.
De lokale tour guide dame legde de erbarmelijke omstandigheden in detail uit.
.
Maar ook best lang geleden alweer. Dan word ik wat tegendraads.
Toen een lokale schoolklas de gevangenisdeur uit kwam na hun bezoek daar,
zei ik tegen vriendinlief. : Oh no, the slaves are escaping!
Maar zachtjes dan... ;-)
.
Sorry

hotmint | 08-06-21 | 23:18 | 1

Ghana, is dat bij Glippenstein in de buurt, G buurt?

P. Breidel | 09-06-21 | 00:11

Eigenlijk zou het, cultuur historisch gezien, alleen door Zwarten gebouwd moeten worden. En dan flink met de zweep er over heen, dan komt het wel af.

echtpaul | 08-06-21 | 23:08

Talkshowhost: "Hoe zouden we volgens u racisme het beste kunnen bestrijden?"
Morgan Freeman: "Stop calling me a black man."

Organische evolutie | 08-06-21 | 23:03

Biinenkort ook een soepsidiemuseum voor onze eerste Gastarbeiders..?.. want die Menschen zijn toch ook als slaven behandeld in de jaren zestig enzo..!

grapjasz | 08-06-21 | 22:49

Eerst ook maar eens afwachten hoeveel betalende volwassenen bereid zijn om 20,- euro te betalen voor de huidige (5 juni t/m 29 augustus) tentoonstelling in het Rijksmuseum over slavernij?
Kinderen tot 18 jaar niet meetellen want die mogen gratis.
www.rijksmuseum.nl/nl/bezoek/praktisc...

Wering | 08-06-21 | 22:45 | 3

Ik zag de aanplakbiljetten, ja. Heb er over nagedacht, maar het wordt toch de Bassie en Adriaan tentoonstelling.

IJzer Oxide | 08-06-21 | 23:25

Die bezoekersaantallen zit wel goed. Elke schoolklas moet er elk jaar een paar keer verplicht heen.

Het brein erachter | 09-06-21 | 01:12

@Het brein erachter | 09-06-21 | 01:12:
Ja, straks dat nieuwe museum wel ja.
De vraag rijst of het niet veel te laat is:
Je kunt die paar Nederlandse kinderen die er nog over zijn wel elke dag bestoken met alle nieuws en ellende in de hele wereld (want schuldgevoel aanpraten 'jullie hebben het hier zó goed') en naar zo'n museum slepen ('jullie moeten boeten/werken voor wat een handjevol van de 1,5 miljoen NL inwoners in 1600 gedaan zouden hebben)... maar als straks de beroepsbevolking nog maar uit 5 miljoen inwoners met NL achtergrond bestaat, dan kunnen die géén 20,5 miljoen inwoners onderhouden.

Wering | 09-06-21 | 06:20

Kun je daar ook multi-culti snacken? Ik houd wel van een spicy hap.

metagod | 08-06-21 | 22:27 | 2

een mooi idee..... in ieder geval hebben "ze" dan wel een plekje waar ze constant verdrietig en boos kunnen zijn om hun nare verleden... maar ja.. of je nou als roomblanke nazaat van de Zeehelden daar een lekker&pittig hapje verleden gaat zitten oppeuzelen...?(toch maar weer Febo)

grapjasz | 08-06-21 | 22:33

Afrika? Zal wel iets met zandkoekjes zijn dan.

Veepert | 09-06-21 | 00:02

Hup Piet!

laurentius | 08-06-21 | 22:15

In de Afrikaanse stammen oorlogen, werden de veroverde stammen tot slaaf gemaakt. Mocht de andere stam weer winnen, dan werden die weer slaaf gemaakt en de anderen weer bevrijdt. Zo is elke stam wel eens slaaf geweest en tegelijk slavenhouder. Ergo, de kans dat een zwarte in Nederland van slavenhouders afstamt is honderd procent.

Hiram | 08-06-21 | 22:08

een slaaf is wel co2 en stikstof neutraal.

dhrat | 08-06-21 | 22:08

En zwarte piet moest zo nodig weg omdat hij zo aan het slavernijverleden deed denken. De hypocrisie.

JackStick | 08-06-21 | 22:05

Het is dit soort onzin dat ik die selectieve verontwaardiging omtrent Van Lienden en zijn 9 miljoen niet snap. Jarenlang, wat zeg ik, decennia lang heb je dit soort onzin rapporten en commissies en weet ik het allemaal. Heeft over al die jaren heen een X-voudige van die 9 miljoen gekost en dat wordt allemaal zonder met de ogen knipperen gedaan. Want dat die commissieleden dik betaald zijn, staat buiten kijf.
Nee, dan een ondernemer die zegt dat ie kan leveren, dat dit ook doet en dan er geld mee verdient... SCHANDE!!

Harvey2Face | 08-06-21 | 22:03 | 3

Voor 9 miljoen kan je een mooi slavernij museum maken langs stromend water.

Xbitt | 08-06-21 | 23:13

Ondernemer???? Ambtenaar van de gemeente Amsterdam

P. Breidel | 09-06-21 | 00:14

@P. Breidel | 09-06-21 | 00:14: En dan kan je geen ondernemer zijn? Als je al ergens in dienst bent? Overigens heeft ie zijn baan daar opgezegd, dus ondernemer, ja.

Harvey2Face | 09-06-21 | 08:42

Slaviairs.

Van Urk | 08-06-21 | 21:58

Wie heeft gelijk ?

Ashaki Leito, rondleider bij de Black Heritage Tours: ''Het is de Gouden Eeuw omdat de winnaars hebben bepaald dat het de Gouden Eeuw was. Maar het is ook een eeuw waarin heel veel mensen tot slaaf zijn gemaakt en zijn vermoord en zijn ontvoerd. Amsterdam is gebouwd over de ruggen van vele mensen die tot slaaf zijn gemaakt. Het is niet alleen maar trots, de Nederlanders zijn ook daders geweest''

Wikiepedia: "De moedernegotie (moeder aller handel) was de handel met de landen rond de Oostzee die door kooplieden uit Amsterdam vanaf de Late Middeleeuwen werd gedreven. Deze handel vormde de voornaamste bron van de welvaart in Amsterdam, waardoor de stad zich kon ontwikkelen van een weinig belangrijke plaats tot het economische centrum van Holland en de stapelplaats van Europa. De lucratieve Oostzeehandel legde de basis voor de Gouden Eeuw van de Nederlandse republiek"

Kraag | 08-06-21 | 21:58 | 3

Gaaf, wist ik niet. Dank!

The-loopy-cowboy | 08-06-21 | 22:20

Weinig donkeren van kleur in die contreien. De welvaart van Nederlands anno 2021, is zeker niet voor een groot deel gebouwd op/door slaven of handel daarin. Over 20 jaar zijn we de woke-fase ook weer uit, gewoon nog even uitzitten.

Het brein erachter | 09-06-21 | 01:16

Plus dat Nederland/Holland een flink aandeel had in de Zweedse houtproductie. Dit tot dat de Zweden het uiteindelijk door hadden hoe het moest en we mochten vertrekken.

Risingson | 09-06-21 | 09:11

Dit slavernij museum is een subsidie paradijs een bodemloze put

thanseeuwen | 08-06-21 | 21:51 | 1

Schrijf dan "bodem loze", dan vallen die andere twee fouten minder op.

Rhenium | 08-06-21 | 22:26
-weggejorist-
Kraag | 08-06-21 | 21:49 | 1

Ik weet t niet hoor, maar stagiars zijn doorgaans onderbetaald.... lijkt me vrij racistisch om een nota bene een SLAVERNIJmuseum in elkaar te draaien met onderbetaalde zwarte werknemer.

Whats next? Een UWV kantoor laten bouwen door bijstandstrekkers? Een sociale werkplaats door mongooltjes?

ReyNemaattori | 08-06-21 | 21:47 | 1

Ooit van werken met behoud van uitkering gehoord? En mongooltjes? Die staan in sommige gemeentes gewoon achter de lopende band, en dat gaat natuurlijk voor geen meter, maar wat kan het de werkgevers schelen? Dus ja, what's next?

VBO_B_Niveau | 08-06-21 | 21:50

Prima dat je een museum bouwt maar betaal dat lekker even van je eigen centen of ga bedelen, crowdfunden etc.. maar laat de schatkist van de belasting met rust.

timmey | 08-06-21 | 21:45 | 1

Precies. Hoeveel mondkapjes hadden we hier wel niet voor kunnen kopen.

BobDobalina | 08-06-21 | 21:46

Wat vaak word "vergeten" door de media; kennelijk zijn de media en politiek niet geïnteresseerd als de "slaven" blanken zijn.

Barbarijse slavenhandel was de handel in slaven van de 16e tot in de 19e eeuw in gebieden aan de Barbarijse kust van Noord-Afrika. Het betrof het sultanaat Marokko en plaatsen in het latere Algerije, Tunesië en het westelijk deel van Libië.

Volgens de Amerikaanse historicus Robert C. Davis zijn naar schatting tussen 1530 en 1780 tussen de 1.000.000 en 1.250.000 Europese slaven verhandeld.

Swieberj | 08-06-21 | 21:37 | 2

Aangezien de moslims de blanke slaven direct castreerden, zijn daar geen nazaten van. Wel zo handig, blijkt.

Hiram | 08-06-21 | 21:59

@Hiram | 08-06-21 | 21:59: Nadeel is dat je continue nieuwe slaven moet tanken, bij een rap technologisch voorschrijdend continent terwijl je zelf stevig vast houd aan idealen uit de 5e eeuw.... hetgeen ook de redennis dat t in de 19e eeuw stopte. Opeens hadden die witte eikel stalen schepen zonder zeil en kanons waarmee ze al tot zinken konden brengen terwijl jij ze nauwelijks kon zien...

ReyNemaattori | 08-06-21 | 22:49

Het ziet er toch uit als een folder van de HEMA.

dhrat | 08-06-21 | 21:22

Weg met 'de Nachtwacht'!
Decolonize!

Boe. Grauwe eeuw enzo.

RickyLaRue | 08-06-21 | 21:21 | 3

Of we schilderen er een paar negerts bij.

Zenzeo | 08-06-21 | 21:27

Top. Ook op de gouden koets.

RickyLaRue | 08-06-21 | 22:47

Ik doe dus vrijwilligerswerk voor een niet nader te noemen organisatie. Wij krijgen geregeld het verwijt dat er te weinig kleur in ons bestuur zit. Er waren wel mensen van kleur zeer geïnteresseerd in een positie in het bestuur maar die haakte allemaal om onverklaarbare reden af, toen ze hoorde dat ze er niks voor vingen. Dus ik begrijp die 3 ton wel voor een flutrapportje. Voor minder komt John de terrorisme expert Leerdam niet uit bed.

BobDobalina | 08-06-21 | 21:21 | 4

@BobDobalina | 08-06-21 | 21:25: wel jammer dat ze niet willen deelnemen aan het vrijwilligersleven in Nederland. Een groot deel van ons land draait op vrijwilligers. Misschien kunt u proberen ze meer te betrekken.

Sinterbikske | 08-06-21 | 21:31

@Sinterbikske | 08-06-21 | 21:31: vrijwilligerswerk is wit privilege heb ik ergens gelezen. Je moet er namelijk voor 09.00 je bed uit ;)

BobDobalina | 08-06-21 | 21:40
▼ 1 antwoord verborgen
-weggejorist-
Swieberj | 08-06-21 | 21:20 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

Een 'verdiepingsslag', is dat dat je unaniem met alle commissieleden afspreekt dat de bankrekeningen nog niet genoeg gespekt zijn, dus dat er tijd gerekt moet worden?

Zenzeo | 08-06-21 | 21:20 | 3

Ja, maarrr: je moet wél zwart zijn, anders werkt het niet.
-
Systemisch subsidisme.

bisbisbis | 08-06-21 | 21:22

Mooi omschreven... systemisch subsidisme. Ga ik erin houden.

The-loopy-cowboy | 08-06-21 | 21:28

3 Ton is niet veel maar je moet roeien met de riemen die je hebt.

Mr_Natural | 08-06-21 | 21:19 | 3

Ja maar dan je wel wat.

RickyLaRue | 08-06-21 | 21:22

Klopt. 9 miljoen is meer.

Bataafje | 08-06-21 | 21:25

Volgens Asterix&Obelix roeiden zij niet, maar gaven ze de maat aan met een trommel. Of zaten ze in het kraaiennest.

BobDobalina | 08-06-21 | 21:30

Ik ben erg bang dat dit rapport slechts de opmaat is, voor algehele herstel betalingen. Het vermeende slavernij verleden van Nederland, wordt hier en daar een beetje aangedikt, maar in vergelijking met de Engelsen, Franzen en Portugezen waren de Nederlanders onschuldige koorknaapjes. Vergeet niet dat de Afrikanen zelf hun mensen aanboden....

Karel Kruizenruiker | 08-06-21 | 21:17 | 3

Maar herstelbetalingen aan wie? Vrijwel alle potentiële kandidaten zijn afstammelingen van zowel slaven als slavenhoúders.

Zenzeo | 08-06-21 | 21:23

En moeten dan de hier woonachtige Arabieren dan dubbel betalen omdat zowel hun thuisland als hun huidige land schuldig was? En brabanders, Drenten en Groningers dan? Die provincies behoorden niet tot de zeven provincieen. Dat waren wingewesten, hadden geen stemrecht en werden net zo uitgebuit? En Ghanezen, spelen die kiet? Zowel slachtoffer als dader. Vragen, vragen.

The-loopy-cowboy | 08-06-21 | 21:32

Groningen is nog steeds een wingewest. Eens zien, na het gas maar eens volplempen met windmolens.

TheseDays00 | 08-06-21 | 21:53
-weggejorist-
Sinterbikske | 08-06-21 | 21:16

Eerst die Aziatische agent meerdere keren voor ''fucking Chink'' uitmaken en dan vervolgens tegen een blanke voorbijganger die hem terecht een racist noemt roepen dat zwarte mensen niet racistisch kunnen zijn. En dit soort mensen wil mij de les lezen over racisme? Doe maar niet.

VBO_B_Niveau | 08-06-21 | 21:47

Gezocht:
-
legitimatie voor melaninesubsidie.

bisbisbis | 08-06-21 | 21:15 | 1

https://qualitycounterfeit.com/shop/fake-id-card/fake-dutch-id-card/
Alstublieft

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 21:41

Nou we hoop no no’s hebben er in ieder geval lekker aan verdiend, zo kennen we ze weer.

hetgeleteken | 08-06-21 | 21:15

Kun je ercsteaks met 10 vrienden verkleed als plantagehouder een rondleiding doen? Als team building voor Bouwbedrijf de Witte uit Windschoten?
Of zangebedrijf Leblanc uit Nijmegen?
O

Braco.me | 08-06-21 | 21:14 | 1

Als je je erheen laat roeien, op een trom het ritme aangevend en het laatste stukje in een draagstoel.

TheseDays00 | 08-06-21 | 21:21

Ik doe de verkenning gratis, en klaar terwijl u wacht. 1) Museum mag, maar ik betaal niet. 2) Mijn voorouders, blanke Nederlanders, waren zelf slaven in Nederlandse fabrieken. 3) Declaraties voor herstelbetalingen worden, met instemming van Greta, gerecycled als pleepapier. Nog meer vragen?

Nivelleermarionet | 08-06-21 | 21:14

De aanduiding ‘Zwart’, dus inclusief hoofdletter, doet mij vermoeden dat het met het onafhankelijke, afgewogen en onpartijdige advies wel goed zit. Fijn, te weten dat deze belastingcentjes weer goed besteed zijn! Er zijn immers geen echte problemen meer in die lieve stad, zoals ‘Zwarte’ drillrapperts met machettes zo groot als mijn onderarm in hun achterzak.

The-loopy-cowboy | 08-06-21 | 21:14

Als wij al die centen nu eens besteden aan het bestrijden van hedendaagse slavernij? Er werken nogal wat slaven in uithoeken als Eritrea, Burundi, India en Pakistan. Alleen al met die 'verkenningskosten' kun je er aardig wat uit de shit halen, laat stáán met het kostenoverschrijdende (dat weet je van tevoren) miljoenenproject dat dat Amsterdamse pigmenthuiliehuiliemonument gaat worden.

bisbisbis | 08-06-21 | 21:13 | 1

Wat is nou belangrijker, je gekwetste llgbhtijher-er van kleur steunen door een museumbezoek van een middagje of ergens ver weg een aantal mensenlevens redden?
Staan er ook totempalen?

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 21:41

We schrijven serieus Zwart met een hoofdletter? Ze zijn niet eens zwart is mij opgevallen. Wel bruin.

BobDobalina | 08-06-21 | 21:09 | 6

Ah ja!!! Thanx VBO!

The-loopy-cowboy | 08-06-21 | 21:36
▼ 3 antwoorden verborgen

Waarom nieuwbouw. Het tropenmuseum dekt toch al een gedeelte af, en kan 't Thema makkelijk helemaal behandelen.
Ook lijkt 't geen museum, maar meer een, actiecentrum te moeten gaan worden?

Padre Grassi | 08-06-21 | 21:09 | 2

Er bestaan ook al 'torture' musea met nekbanden etc. Leuk voor de opgroeiende jeugd, die zo goed geïnformeerd wordt... Tattoo's, dat hoorde vroeger ook bij slaven.

Eeuwig..Op..Vakantie | 08-06-21 | 21:24

Als het Tropenmuseum dit gaat doen, moet er ook aandacht worden besteed aan slavernij bedreven door niet-westerse volkeren. Vandaar ook de naam Trans-Atlantisch Slavernijmuseum: om elke poging tot vergelijking met niet-westerse slavernij de pas af te snijden. Geen "diversiteit" hier....

J.P.Drapeau | 08-06-21 | 21:27

De waanzin ten top! Wat moet je hier nou nog over zeggen. Ik houd mijn mond verder maar, het is me geen Ban waard.

K1100 | 08-06-21 | 21:05

Oud klasgenoot van mij komt uit Fallujah, mijn overbuurvrouw ook. Saddam heeft daar met gifgas duizenden mensen vermoord. Klasgenoot heeft samen met mij pilootopleiding gedaan, zijn vader was tolk voor de IND in Nederland, en dat verdiende goed. We zijn beiden geen piloot geworden uiteindelijk, hij succesvoller dan mij als je het financieel bekijkt. Mijn overbuurvrouw is tijdens vakantie in haar geboortestad overhoop gereden wat jaren terug en is nog steeds aan het revalideren. Moeten zij ook herstelbetalingen gaan eisen, of geldt dat pas als je een bepaalde RAL-kleur bezit en het leed honderden jaren geleden geschiedde?

Sinterbikske | 08-06-21 | 21:02 | 1

Nee alleen pigment gehandicapten zijn schuldig aan... wat er ook is gebeurd, en zij zijn de enigen die racist kunnen zijn. Naast oost Aziaten, want die zijn "adjacent white", en jeauden, want die zijn "spicey white". Dus lappen bigots.

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 21:07

Ik ben blij dat er eindelijk een plek is waar ik boete kan doen voor de gruwelen van mijn voorvaderen.
Trouwens, heeft Elon al excuses gemaakt voor het foruin dat zijn vader heeft verdiend met Zuid-Afrikaanse diamanten?

Mr_Natural | 08-06-21 | 21:02 | 1

Elon moet eerder excuses maken aan iedereen die heeft geïnvesteerd in bitcoin.

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 21:08

Nederland raakt steeds meer afhankelijk van 'arbeidsmigranten', waarbij het puik van Oost Europa in West Europa wordt tewerkgesteld en de achterblijvende samenlevingen ontwricht raken. Er blijven daar de niet-werkende generaties over, waarbij voor hun zorg 'arbeidsmigranten' worden geïmporteerd uit Oekraïne. Net als bij het slavernij verhaal is er opeens sprake van een bewuste kortzichtigheid. Niemand kan het kennelijk bommen, dat je met 'arbeidsmigratie' de samenlevingen van Oost Europa kapot maakt.

Eeuwig..Op..Vakantie | 08-06-21 | 21:00

Over pakweg 100 jaar is ook heel Afrika volgebouwd met (toeristen) slavernijmusea's voor de mijn/diamant/soldaatkindjes. Toch?

MoonBeebe | 08-06-21 | 20:58

Duizenden organisaties en gekwetsten willen geld van de overheid. Het is een hele schooi-litanie.
Straks is de pot helemaal leeg.

meneer Q | 08-06-21 | 20:58

Toch knap een boek met tien mAn schrijven. Goed salaris reiskosten alle bonnetjes netjes gedeclareerd gekregen.
De hersenen in de kramp gelegen om……
Wel iedere dag om 5 uur thuis gekomen.
Zucht

Rest In Privacy | 08-06-21 | 20:58

Ik vind het prima dat je een slavernijmuseum wilt hebben, maar laat dan óók even zien hoe de horigen eeuwenlang behandeld zijn, laat ook even zien hoe Europeanen massaal de slavernij in zijn gedwongen door het Ottomaanse Rijk en noem ook gerust even de namen van de erfgenamen van al dat VOC kapitaal op als je het over ''erfgenamen van de geschiedenis'' wil hebben en laat mij en de rest van Nederland er alsjeblieft lekker buiten. Ook het voortrekken van mensen voor een stage, enkel en alleen vanwege hun huidskleur staat mij totaal niet aan, omdat zij uiteindelijk ook maar gewoon millennials zijn die ook maar gewoon precies hetzelfde leventje als mij hebben geleid in precies hetzelfde landje. Kijk, racisme is iets van alle tijden en geen enkel volk op de wereld is uiteindelijk onschuldig, maar kom mij niet wijsmaken dat jij geen succes kon hebben in Nederland vanwege een paar lullige en haatdragende opmerkingen her en der, want die hebben ik en vele anderen op andere manieren net zo hard naar ons hoofd geslingerd gekregen. Ga iemand anders maar verantwoordelijk houden voor de slavernij, want ik ben dat zeer zeker niet en wens ook niet aangesproken te worden alsof ik dat wel ben, simpelweg omdat ik blank ben. Serieus, volgens mij zit er verkeerde drugs in jullie drankje..

VBO_B_Niveau | 08-06-21 | 20:56 | 10

@Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 21:11: Ik heb alle Bresies die ik heb gekregen bij de boodschappen al lang ingeleverd bij mijn half Indiase buurjongetje, vuile racist dat ik er rondloop! Is hij dan trouwens óók half verantwoordelijk voor de slavernij? Gewoon zomaar een vraagje aan alle anti-wit malloten die ongetwijfeld vast wel ergens in de zaal aanwezig zijn! Nou?

VBO_B_Niveau | 08-06-21 | 21:21

@VBO_B_Niveau: Zeeuwse weeskinderen werden ook verkocht en als slaven tewerkgesteld op de scheepvaart.

Bataafje | 08-06-21 | 21:36
▼ 7 antwoorden verborgen

Overigens vind ik het nog steeds jammer dat we Nieuw Amsterdam (soort van Rotterdam) niet meer hebben.

All_yall | 08-06-21 | 20:56 | 3

Dan was Donald dus een Nederlander geweest! Man wat mooi.

All_yall | 08-06-21 | 21:06

Ja tenzij we er natuurlijk alsnog uit gekickt waren tijdens een Boston Douwe Egberts Party. Zo van; fuck you and your Senseo! And stay out!

All_yall | 08-06-21 | 21:09

Dat dan de toenmalige Stef Blok nog iets mompelt over de toon en dan zegt: Nou ja, dan gaan we maar weer eens hè.

All_yall | 08-06-21 | 21:14

Ik had 't voor € 27,50 gedaan. Inclusief (BTW).

Cor Netto | 08-06-21 | 20:54 | 1

U wordt straks voor ƒ7,50 anoniem bij de popo gemeld wegens verkeerde gedachtes.

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 20:56

Naast de knallend uit de klauw lopende bouwkosten (als het er ooit komt) ruik ik hier een subsidieslurpertje van jewelste. Daar gaat geen hond naar toe.

Lorejas | 08-06-21 | 20:53

Kap nou gvd eens een keer met zo bizar veel geld uit te geven. De algehele begroting kan met de helft kleiner als we dit soort zooi niet meer met publiek geld betalen.

Zalluf | 08-06-21 | 20:53

Zaten er ook nog autochtonen in die commissie of mogen die alleen maar betalen om een schuldgevoel aangepraat te worden?

2voor12 | 08-06-21 | 20:53

Dusss.....
Alle standbeelden van onze zeehelden moeten weg, zwarte Piet moet weg, onze geschiedenis moet worden herschreven en er zal nog wel veel meer weg moeten en alleen omdat dat voor een paar import medelanders te confronterend is, het is allemaal te pijnlijk, want ze worden te veel herinnerd aan het slavernijverleden van 300 jaar geleden.
Een slavernijmuseum lijkt mij dan ook een absolute "not done", dat kun je deze tere zieltjes echt niet aandoen.

tsjajaja | 08-06-21 | 20:52

Het zal een soort Lenin Museum worden zoals in Praag voor de val van de muur. Er komt geen hond behalve de scholieren die er verplicht naar toe moeten op straffe van een onvoldoende voor geschiedenis en als slaven er door heen gejaagd worden.

Colin.Fart | 08-06-21 | 20:49

Laat maar bouwen. Daar gaat toch geen hond heen.....

Blonde Nel | 08-06-21 | 20:48 | 4

Ja en dus gaat dat klauwen subsidie kosten. En de bouwkosten zoals bij elk overheidsdingetje? Ook klauwen met geld.

Lorejas | 08-06-21 | 20:54

Worden verplichte schoolexcursies natuurlijk. Want het blanke kind zal en moet een schuldgevoel aangepraat worden.

2voor12 | 08-06-21 | 20:55
▼ 1 antwoord verborgen

wellicht ben ik taalkundig uitgedaagd maar is "Zwarte jongeren" met een hoofdletter?

wijnvlek | 08-06-21 | 20:48 | 2

Zwart schijnt met een hoofdletter te moeten, maar witte dan natuurlijk weer niet. Welkom in de wereld van de woke waanzin.

Tapu | 08-06-21 | 20:52

Dat moet, want in de USA ook.

de ondode dichter | 08-06-21 | 20:53

Hoe is die 3 ton verdeeld? Ik vermoed in de blanke zakken die diversiteit in een hoog vaandel hebben. Zo doe je dat, deugen over de rug van het slavernijverleden.

B.agger | 08-06-21 | 20:47

Djeez, John Leerdam, leeft-ie nog? Zat ooit nog in de TK voor de arrebeijers. Was wel lachen met die gast. De man kon z'n eigen naam niet schrijven maar dat kon niet bommen, hij had de juiste teinte.

Ad Fundum | 08-06-21 | 20:47

Mijn buurman heeft een slavernijmuseum op zijn zolder. Geef hem wat extra geld om dat uit te bouwen, heb je een pracht van een museum. (Durf niet te beloven of het bestuur ook aan de diversiteitstoets zal voldoen ...)

mozaard | 08-06-21 | 20:46

Volgens mij staat het er al heel lang en een naamswijziging is veel goedkoper: www.tropenmuseum.nl/nl

Simon_GS | 08-06-21 | 20:45 | 1

Koooooninklijk Instituut voor de Tropen!

mozaard | 08-06-21 | 20:47

Als je zo'n museum als een speeltje voor links volk kunt beschouwen en het kost een paar miljoentjes, dan ben ik vóór. Stel een hoop van dat linkse deugvolk in zo'n museum te werk, laat ze foto's, video's en rapportages maken, houd ze bezig, dan zijn ze van de straat. Laat ze dan een groot congres in dat museum organiseren en als het dan tjokvol met deugende linksen zit, draai dan alle deuren op slot en laat ze er niet meer uit.

JvanDeventer | 08-06-21 | 20:45

Stel hè....

Qua alternatieve geschiedenis, hoe zouden de levens van de mensen die zich nu aangesproken voelen (omdat een of meerdere van hun verre voorvaderen als slaaf naar de nieuwe wereld gebracht is) er zonder die geschiedenis uit hebben gezien? Stel hè...
Dan zouden ze nu niet bestaan. Of ergens in bijvoorbeeld Liberia wonen. Nou. Kies maar? Iemand een scenario?
Per slot van rekening hebben de mensen (voorouders) NA betreffende slaven periode zich wel kunnen ontwikkelen tot gelijkwaardige mensen in betreffende samenleving. Toch?

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:43 | 4

Het gros van die jankmuilen zou dan waarschijnlijk nu nog met pijl en boog achter hun avondeten aanrennen, teneinde hun 8 kinderen te kunnen voeden (waarvan een deel het 12e levensjaar nooit zal halen).

Wat zou de wereld toch mooi kunnen zijn.

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 21:31

Aanvullend: wat zou de wereld mooi kunnen zijn als dat stel jankerds over enige realiteitszin en logica zou beschikken.

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 21:33

@Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 21:31: Dan ga je er van uit dat de kerels voor hun kinderen zorgen?

metdedag | 08-06-21 | 22:02
▼ 1 antwoord verborgen

Het probleem voor onze feministen is of je een menstruerende slaaf op een vrouwen toilet mag laten gaan en een niet menstruerende slaaf niet. Ook een probleem wordt het voor onze bakfiets moeders hoe je over een slaaf spreekt, is het: de slaaf, het slaaf of hen slaaf? Tot ze dit hebben opgelost moeten de slaven nog maar even op hun bevrijding wachten in Afrika.

jan huppeldepup | 08-06-21 | 20:39 | 2

Are you assuming gender you bigot?

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 20:48

We mogen toch helemaal niet praten over een slaaf?
Het moet nu ineens zijn "tot slaaf gemaakte" toch?

Wering | 08-06-21 | 22:32

PVDA'ers hebben ook wel een echte universitaire graad in het roven uit de staatskas ook he. Waarom wordt hier nou nooit eens naar de onderste steen gezocht en waarom zo'n rapport weer veel te veel moet kosten. Dit had ook voor 10% van de prijs gekund.... en dan zit je nog hoog.

Behangdelul | 08-06-21 | 20:38

Waarom geen abolitionisme museum uit dankbaarheid voor de cultuur die ca 150 jaar geleden bijna mondiaal een einde maakte aan de slavernij. Lijkt me zinvoller dan dit eenzijdig gejank. Of wordt zo'n afschaffingsmuseum dan te veel "White pride".

Pieter Breydel | 08-06-21 | 20:38 | 1

Een museum waarmee het liberalisme zal worden gevierd. Goed idee.

SterF... | 08-06-21 | 20:42

Ik struikel meteen over die 3 ton en naam John Leerdam.
Krijg een naargeestig visioen dat die blubberreedt z'n zakken al graaiend heeft gevuld.

MoslimMolen | 08-06-21 | 20:37
-weggejorist-
WhollaH | 08-06-21 | 20:37

Graag naast dat museum een museum over blanke slaven rond 1600 door Arabische stammen.

meneer Q | 08-06-21 | 20:36 | 1

Tja ik zal het is aandragen, daar moeten we dus eerst een rapport over maken en dat wordt duur.

jan huppeldepup | 08-06-21 | 20:41

John Leerdam heeft meer aan de slavernij verdiend dan mijn voorouders.

Rest In Privacy | 08-06-21 | 20:36

Zul je zien dat er uiteindelijk geen Negerslavernij Museum komt want het nieuwtje van BLM en van crimineel George 'Ik krijg geen lucht' Floyd is er wel van af.
Komt het Negerslavernij Museum er wel dan heb ik meelij met scholieren uit 020 en omstreken. Verplicht bezoek met de meester inclusief tranentrekkend werkstuk.
Kans is klein dat het Negerslavernij Museum überhaupt gerealiseerd wordt want het is overduidelijk het paradepaardje van kameraard Rutger Groot Wassink. Bij de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen zijn de kaarten anders geschud.

leo de pejo | 08-06-21 | 20:35 | 1

Het is uitdrukkelijk de bedoeling dat ALLE schoolkindertjes van Nederland door dit hok worden gesleurd.

bisbisbis | 08-06-21 | 21:50

Drie ton, pfff, Sywert is 30 keer zo duur en die is nog wit ook.

Mr_Natural | 08-06-21 | 20:35 | 1

Hoho, zelfs Sywert heeft nog echt daadwerkelijk wat geleverd.

Behangdelul | 08-06-21 | 20:39

Het is niet bedoeld als een museum, maar als een penitentie-plek. De 'witte' bezoeker moet, zo is de opzet, beseffen dat hij behept is met een erfzonde, dat hij een schuld op zijn schouders draagt. Vandaar die spiegels. Het zogenaamde museum is vol spiegels gezet, want de 'witte' bezoeker moet continu het maximale contrast voelen tussen de zwarte slaaf en hem/haar, de 'witte' nazaat die een 'koloniaal archief' met zich meesleept. Het gaat om de koppeling tussen slavernijverleden en pigment. Het musembezoek moet voelen als een strafexpeditie.

Schoorsteenveger | 08-06-21 | 20:34 | 8

De enige "erfzonde" die ik heb, als je al mag spreken van een zonde, is dat allebei mijn ouders uit een arm arbeidersgezin komen.

"Wie niet wint of erft, zal werken tot ie sterft". Dat kunnen we heden ten dage wel aanvullen: "Wie niet wint, jankt, dramt of erft, zal werken en betalen tot ie sterft."

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:56

@Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:56:
U snapt het niet. verNederlandje is tantoe rijk door slavernij. Dus u heeft er ook van geprofiteerd met uw witte achterste. Net als uw witte voorouders.

Dat is de theorie. Reparations whitey en rap wat.

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 21:04

Precies dat. In dat verdienmodel trap ik niet in. Er zijn genoeg mensen die meer aandacht verdient.

Sinterbikske | 08-06-21 | 21:19
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik had het niet gedaan voor 3 ton, dat is namelijk veel te weinig. Zoiets moet je grondig aanpakken en heb je minstens 7,5 ton voor nodig

Ilyrm | 08-06-21 | 20:33 | 2

wait for it.... waaaaait for it.
Akwasi **hold my beer**

Behangdelul | 08-06-21 | 20:40

Op welke planeet leefd, 7,5 ton per man misschien. Ik dacht meer aan 9 miljoen........... vreemd waar heb ik dat meer gehoord?

jan huppeldepup | 08-06-21 | 20:43

"Vervolgens werd het 238.000 euro "omdat de rapporteurs meer tijd nodig hadden voor het uitwerken van de plannen"
Sommige tegels schrijven zichzelf

MinNegen | 08-06-21 | 20:32

Toch wordt er te makkelijk over dit topic heen gestapt. Zo'n Humberto Tan, die door de RTL directie wordt verplicht een raar accent op te zetten

skoftig | 08-06-21 | 20:31

Vandaag een genealogielesje gehad wb. mijn vaders kant. Moordenaars en alcoholisten terug tot 1600. Ik wil ook een museum. Verder ben ik wel aardig hoor, hips.

horsteknots | 08-06-21 | 20:30

Is Piet Emmer eigenlijk familie van Fred Emmer?

Arnold Layne | 08-06-21 | 20:28 | 2

De achternaam Emmer vindt zijn oorsprong in de bijnaam van iemand. Emmeren; het gebruiken van een emmer als opstapje om een paard of een koe te kunnen berijden.

austinhealey | 08-06-21 | 20:33

Waarom wil Links gekleurde mensen toch altijd als minderwaardig wegzetten?

skoftig | 08-06-21 | 20:28 | 2

Om ze in de slachtoffer rol te houden. Links heeft voor haar electoraat een sociaal industrieel complex opgetuigd wat gevoed dient te worden.

bakermat | 08-06-21 | 20:35

@bakermat | 08-06-21 | 20:35: Net zoals alle vluchtelingen rechtstreeks uit een oorlogsgebied komen.

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:52

En nu weet u waarom zoveel gehuild wordt over iets tamelijk oninteressants als huidjes. Het levert tantoe veel doekoe op g. En je hoeft daar niet om 6:00 voor op te staan of fysiek arbeid te leveren. Nee geweaun huilen en via critical theory de geschiedenis te vervalsen en om te vormen naar "jouw waarheid".

Maar deze profiteurs zijn net als Seabert van der Lieden het ware probleem. Neen, het is de aboriginal zonder gepigmenteerd huidje die hiervoor stemt. Dat is het probleem en zolang deze lieden hiervoor blijven stemmen zullen deze profiteurs moneys pakken jeweetzelluf.

ps we zijn allemaal """erfgenaam""" van de geschiedenis trouwens.

Graaf_van_Hogendorp | 08-06-21 | 20:26

Het boek van Lale Gül is een uurtje geleden bezorgd, ik ga me eens verdiepen in het leven van een onderdrukte vrouw die zich vrij vecht onder het verstikkende juk van middeleeuwse religie en cultuur, een vrouw die uit de slachtoffer rol kruipt en het heft in eigen handen neemt. Fuck al die beroepsgekwetsten. Geen kans dat ik dat museum ooit zal bezoeken.

Sinterbikske | 08-06-21 | 20:25 | 3

Exactamundo, Sinterbikske.

Tierelier | 08-06-21 | 20:32

Middeleeuws? De islam past meer in de steentijd.

wijsvinger | 08-06-21 | 21:00

Edoch uw kleinkinderen (if any) worden er verplicht doorheen gejaagd.

bisbisbis | 08-06-21 | 21:52

Zal ik maar eens olie op het vuur gooien?
Aan boord van de schepen was het leven van een Nederlandse zeeman niets waard. Iedere zeereis overleed eenderde van de bemanning.
Bij slaven deed men tenminste zijn best om ze de reis te laten overleven. Die waren tenslotte de handelswaar en daar spring je zuinig mee om.
Eigenlijk moet het pand naast het slavernijmuseum gekocht worden en gewijd worden aan het moeilijke leven van de Nederlandse zeemannen. en de erbarmelijke omstandigheden aan boord van het schip.

Osdorpertje | 08-06-21 | 20:24 | 16

De slavernij was gruwelijk. Ik had een bevlogen geschiedenisleraar die dit onderwerp met net zoveel liefde behandelde als de Tweede Wereldoorlog en ook zonder de huidige belerende toon.
Jammer dat de aandacht hiervoor vertroebelt door al dat gedram en vingerwijzen.

letopuwzaak | 08-06-21 | 20:47

@JJMS | 08-06-21 | 20:38:
Duidelijk. Wat u bedoelt is dan meer het zogeheten Hoog-Diets (of de mensen uit die contreien), of heb ik het nu mis? Uiteindelijk werden ze toch allemaal "Dietsers" genoemd? Van Noord-Duitsland tot aan Holland?

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:50

@letopuwzaak | 08-06-21 | 20:47: En dan moet je nu les geven over Screbrenica beleefd vanuit het oogpunt van de Dutchbatters. Omdat iemand heeft bedacht dat dat een van de weinige dingen is die men hoeft te leren.

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:51
▼ 13 antwoorden verborgen

Mooie van Emmer. Hij weet hoe het zit. Het beeld van de heldhaftige Hollanders die de jungle introkken om slaven te vangen moet de loopplank op.

Rest In Privacy | 08-06-21 | 20:23

Is dit niet weer een projectje van Sywert?

Mr_Natural | 08-06-21 | 20:23 | 1

Hmm, slaven werkten ook 'om niet'.

All_yall | 08-06-21 | 20:24

En wat te denken van de hedendaagse slavenhandel waarbij in bijvoorbeeld Libanon buitenlandse werksters tot slaaf worden gemaakt en kunnen slapen op de bank. Paspoort wordt ingenomen en voor die werksters gelden wettelijk hele andere regels dan voor Libanezen zelf. En ben je een werkster zat of kun je die niet meer betalen, dan zet je die op FaceBook bij “Vraag en Aanbod in Libanon”.

Dan nog even de bijbehorende url voor bronvermelding. Hier maak ik geen grappen om.
www.ipsnews.be/artikel/duizenden-nige...

Atlantis-95 | 08-06-21 | 20:23 | 3

Hetzelfde in bv Quatar, ik heb verhalen gehoord van mensen die daar in de jaren '90 hebben gewerkt. De Fillipo's en de Indiers werden daar letterlijk als beesten behandeld door hun Arabische "eigenaren", paspoorten ingenomen, vernederd, mishandeld, verkracht.... maar o wee als je als blanke een keer een slechte grap over een negert of arabier verteld.

Laat ze allemaal 3 meter diep in de stront zakken en er in verzuipen, hypocriete tyfuslijers.

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:33

@Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:33: Al deze huilers zijn maar op een ding uit : subsidie/GELD.

meneer Q | 08-06-21 | 20:44

@meneer Q | 08-06-21 | 20:44: Verdienmodel. Kijk naar Jeffrey Airfryer.

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:49

Overigens ben ik niet tegen een slavernijmuseum (meer musea!), maar als dit rapport al 3 ton heeft gekost dan vindt de populist in mij daar wel weer iets van ja.

All_yall | 08-06-21 | 20:23

Is er ook een kostenuitleg voor die 3 ton?

kloopindeslootjijook | 08-06-21 | 20:22 | 1

Kom op zeg: het is toch zwart geld?

bisbisbis | 08-06-21 | 21:54

Piet Emmer, een van die heerlijke dwarsliggers, kaliber Hans Jansen.
Hier een verhelderend interview met hem, voor al diegenen die zijn boek nog niet hebben gelezen.
www.youtube.com/watch?v=L13Sz2VmmvQ

Schoorsteenveger | 08-06-21 | 20:22

Dat het 'eurocentrische' perspectief op slavernij van de loopplank moet ben ik groot voorstander van. De hele wereld deed tot 150 jaar geleden namelijk in slaven. Zullen we anders iets meer inzoomen op de Arabische wereld en een tentoonstelling wijden aan de handel in WITTE slaven in de Levant. Iedereen even schuldig, wat zeggen we daar van? Zullen we er nu over op houden en ons richten op belangrijke zaken zoals de 9 miljoen van Sywert?

JJMS | 08-06-21 | 20:21

Nou ik heb het op het internet bekeken en het had voor 20.000 euro ook gekunt. Daar hebben zich weer heel veel mensen gezond aan gestoten.

jan huppeldepup | 08-06-21 | 20:21

Mocht dat museum er ooit komen dan zal het vooral de gestolde haat voor Nederland en haar bewoners verbeelden.

Otto Normal | 08-06-21 | 20:21

Tja. Het is allemaal kut maar wat kan ik daar aan doen?

Sexopolis | 08-06-21 | 20:21 | 3

Niks, zie het als voorbode voor een minister die bij de opening van het museum "excuses" staat te stamelen, kort daarop gevolgd door treinladingen gratis belastingsgeld voor de kwetsies.

me163komet | 08-06-21 | 20:37

Traditioneel rechts genoemde partijen (VVD, CDA) graaien om het graaien. Links graait moreel bewust. En juist dat deugsausje maakt het net wat beter te behappen.
Dat is iets dat Rechts zich zou moeten aantrekken. Voortaan niet met rood doorlopen ogen als drieste stieren recht de taxpoetbak in duiken, nee, eerst een rapportje schrijven. Met zoveel vage quasi-deskundige taal erin dat ieder die oprecht benieuwd is naar de financiele onderbouwing van uw zwendel duizelend afhaakt. "Het zal wel goed zijn."

Leipniz | 08-06-21 | 20:20

Is dat het moderene slavernij museum over mensen die 80% belasting betalen?

Astroturfer | 08-06-21 | 20:19

Een museum om je een schuldgevoel aan te praten.
Leuk.....

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:18
-weggejorist-
Ichneumonidae | 08-06-21 | 20:18

Laatst moest ik een flensverbinding losmaken samen met een Antilliaanse collega, roestige ingevreten RVS bouten (ja RVS roest als een gek onder invloed van zout water), geen beweging in te krijgen. Ik roep naar hem: "Wacht even, dan spuit ik ze in met Black Magic" (een soort WD-40 maar dan 100x beter). Waarop hij een verlengde sleutel 32 pakt en die bouten in één keer losrukt met zijn volle massa erachter en naar mij roept: "Ik ben de Black Magic hier!".

Leuke zelfspot... kom daar maar eens om bij al die slavernij jankerds die daar nu nog zogenaamd de pijn van voelen.

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 20:17 | 7

Vastzittende bouten stook je heet en dan de sleutel met een moker te lijf gaan. Of de sleutel verlengen met een eindje pijp. OK nogal wat werk, maar het spaart wel de toekomstige herstelbetalingen voor de slaaf uit.

Nivelleermarionet | 08-06-21 | 21:23

@Nivelleermarionet
Warm stoken en met een hamer erop rammen wordt over het algemeen niet echt gewaardeerd in een petrochemische fabriek, zeker niet in zone 1 en zone 0.

Alfred E. Neuman | 08-06-21 | 21:49
▼ 4 antwoorden verborgen

Linkse zakken zijn weer goed gevuld. Ik zou ze alles tot de cent laten terugbetalen d.m.v. eerlijk werk, zoals tomaten plukken o.i.d. Hop, ga maar eens lekker 5 jaar de kassen in, graaiers.

heldheino | 08-06-21 | 20:17

Toen ik de naam John Leerdam en de opmerkingen over die drie ton had gelezen, wist ik al weer genoeg. Dat wordt nog tot in lengte van dagen uitgemolken en getraineerd. Daar zullen nog heel wat bonnetjes boven en onder tafel heen en weer worden geschoven, om er optimaal 'rendement' uit te halen. En reken maar dat de bouwkosten ook nog een paar keer over de kop zullen gaan. Zou me niet verbazen als ze daarvoor nog speciaal een bouwbedrijf uit Suriname laten overvliegen om de klus te klaren (ongetwijfeld een familielid van een onderzoekers).

FrankVeer | 08-06-21 | 20:17 | 2

Gewoon een zooi lui uit Bangladesh en Pakistan invliegen, die bouwen het (bijna) voor nop, en ze doen braaf hun best als je ze af en toe slaat en hun paspoort inpikt. Huisvesting hoeft ook niet veel voor te stellen. Hebben ze in Qatar ook een heel WK mee uit de grond gestampt.

Muxje | 08-06-21 | 20:27

@Muxje | 08-06-21 | 20:27: Goed idee. En dan vragen Wim Lex en Max om het te komen openen. De afkomst van dat familiekapitaal maakt dat haast tot een verplichting.

Peerkeoud | 08-06-21 | 21:01

Hahaha, heerlijk! geschreven weer Spartacus; dat luchthartige, vrolijk onderkoelde cynisme bevalt me al tijden uitstekend.

Hmm, Spartacus huh... ben je te koop?
Hhaaa!

Tierelier | 08-06-21 | 20:17

Laat ze het zelf maar betalen. Laat ze het omzetten in iets positiefs zoals de Chinezen doen met het ‘Chinese overseas museum’ in Xiamen. Eeuwige klagers en handophouders heb ik niets mee. www.hqbwy.org.cn/

Sinterbikske | 08-06-21 | 20:16

" Juist als je wilt afrekenen met de witte blik, zou je daaraan uitgebreid aandacht moeten besteden.”

Maar daar gaat het helemaal niet om. Het gaat om het maximaliseren van het blanke schuldgevoel, zodat wij de portemonnee blijven trekken.

Tapu | 08-06-21 | 20:15 | 2

Ik voel me nergens schuldig over, maar moet wel de poeplap blijven trekken. Gisteren alweer 400 miljoen uitgegeven aan nieuwe handophouders en vandaag 3 ton aan hotemetoten die van wachtgeld leven. We zijn een raar volk.

Peerkeoud | 08-06-21 | 20:19

Het begint in ieder geval, meest treurige wat er is, bij het jezelf tot slachtoffer bombarderen van iets dat minstens 158 jaar geleden is...
De bijwerkingen van dit gedrag zijn duurder, duurzamer en kostbaarder dan de financiële injecties en de gesubsidieerde ambtenaren- en bezoekersaandacht die de donkergekleurde juichaapjes en andere usual suspects nu in ontvangst mogen nemen - het zal hen op nog grotere afstand brengen van datgene waar ze naar zeggen te streven.

Tierelier | 08-06-21 | 20:26

Rekening naar de afstammelingen van de koningen die hun mensen als slaaf verkochten. Ik ken wel iemand.

dathoujetoch | 08-06-21 | 20:15 | 1

Hahaha
Bingo

Dr. Worstenbroodje | 08-06-21 | 20:58

Tjezus dit is weer keihard werken geweest voor links. Zo jammer dat dit door re chts niet gezien wordt. Zo komen we nooit bij elkaar.

ger1306 | 08-06-21 | 20:14

Ik krijg een slager-keurt-slager-gevoel. Waarom weet ik niet.

SergeantPierlala | 08-06-21 | 20:14

Niks over de Noord-Afrikaanse slavenhalers? En exhibities over de rol van de lokale stammen die het overgrote deel van de slaven ving en aan de witmang verkocht voor transport?

Muxje | 08-06-21 | 20:13 | 5

Hoe zit het met de witte slaven vd Berbers etc.?

ger1306 | 08-06-21 | 20:20

@Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:46: geschiedenis, u weet wel, toen de berbers de kusten van Europa, ja ook Noord Europa, af stroopten op zoek naar buit en blanke slaven.

J-van-de-Bontekoe | 08-06-21 | 21:36
▼ 2 antwoorden verborgen

Mijn god wat is dit toch in en in triest. Dat deze mensen überhaupt niet kunnen inzien in al hun ‘kundigheid’ hoe enorm stupide een dergelijke exercitie is. Die € 300k kan me nog worst wezen maar het abjecte inzicht en de meningen an sich….. ik kan dat maar niet bevatten.

de directeur | 08-06-21 | 20:13

Ik zag laatst ergens voorbij komen dat blanke mensen hun kinderen beter moeten opvoeden. Met meer aandacht voor diversiteit en minder superieur enzo.

Dat gekleurde mensen hun kinderen moeten leren dat ze gelijkwaardig zijn, in plaats van altijd maar weer roepen dat ze later gediscrimineerd worden (self fullfilling prophecy), daar hoor je dan geen enkele woker over.

Verbeter de wereld en beging bij jezelf, dat geldt voor iedereen.

Peerkeoud | 08-06-21 | 20:12 | 4

Peerkeoud | 08-06-21 | 20:12
Ik zag laatst ergens voorbij komen dat donkere mensen hun kinderen beter moeten opvoeden. Met meer aandacht voor diversiteit en minder superieur enzo.

Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:45

@Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:45: Gelukkig. Dat dat bestaat in deze tijd zeg.

Peerkeoud | 08-06-21 | 20:57

Dat gebeurt genoeg weet ik uit ervaring. De donkere mensen in mijn vriendenkring moeten op een uitzondering na, die iets minder begaafd is, niets hebben van dit gelul.

BobDobalina | 08-06-21 | 21:11
▼ 1 antwoord verborgen

Slavernij is vooral een feest van subsidies waar je alleen welkom bent als je extreem links bent en toevallig een kleurtje heb.
Mag ik raden naar de namen?Anouschka Nzume (Steijn), Gloria Wekker, Sylvana Simmons, Tara Singh Varma?
Die geven hun adviezen echt niet gratis.
En dat er een PvdA'er tussen zit (John van Leerdam) verbaast mij niets.

Osdorpertje | 08-06-21 | 20:11

Fantasm.

grapo | 08-06-21 | 20:11

Vroeger op de plantages waren er ook veel werkervaringsplekken voor Zwarte jongeren.

Selassie | 08-06-21 | 20:11 | 1

Hele generaties voorouders waren zwart vd kolenmijnen, telt dat ook?

ger1306 | 08-06-21 | 20:17

Hahaha, John Leerdam. Hahaha!

All_yall | 08-06-21 | 20:11 | 1

Afgeserveerd als Kamerlid, maar draait toch nog vrolijk mee in de baantjesmolen. Goed gedaan. Boks ouwe. Ik ga schreeuwen tegen een poster van Sywert.

All_yall | 08-06-21 | 20:14

Qua draagvlak kan het het beste in A'dam. Daar zit de doelgroep.

Der Schnitzeljäger | 08-06-21 | 20:09 | 2

Ja, en de benadeelden wonen in villa's in Weesp, da's ook vlakbij.

Timide_Aso | 08-06-21 | 20:25

Blijkbaar niet goed gelezen, zie dat de plek al bepaald is. Houden zo.

Der Schnitzeljäger | 08-06-21 | 20:30

En dan graag, voor dat geld, een mooi informatiebordje erbij met wat de rol van Nederland precies wel én niet was.
Het valt mij op dat veel van die blm- aanhangers denken dat onze voorouders hier allemaal een slaaf in huis hadden.
En dat er Amerikaanse toestanden hier in Nederland waren.

letopuwzaak | 08-06-21 | 20:09 | 5

@Is dit nog nieuws? | 08-06-21 | 20:44: kanalen graven in de jaren 30.. Werkverschaffing of slavenarbeid..

P47Thunderbolt | 09-06-21 | 12:05
▼ 2 antwoorden verborgen

Leuk uitstapje voor linkse masochisten.

Gaan ze samenwerken met het Arabisch Slavernijmuseum te Mekka?

J.P.Drapeau | 08-06-21 | 20:09 | 2

Dat museum is momenteel in aanbouw in Qatar toch?

Timide_Aso | 08-06-21 | 20:23

@Timide_Aso | 08-06-21 | 20:23: nee nee, dat zou betekenen dat slavernij iets uit de geschiedenis is in plaats van gewoon van daar en nu.

J-van-de-Bontekoe | 08-06-21 | 21:33

Woke in het kwadraat, deze waanzin. Stop ermee. Stop met er in meegaan, reageer niet op gedram, glimlach meewarig.

TheBigKirth | 08-06-21 | 20:08

Oef. Gelukkig raakt dat niet aan het werkveld van Europees Trans-Mediterraan Slavernijmuseum (i.o.).

OverdaanDerOnderheid | 08-06-21 | 20:08

Ik begrijp dat de geitenwollen sokken van links weer in de portemonnee van de burgers aan het graaien zijn om dat vervolgens in een bodemloze put te gooien.

Lentehaas | 08-06-21 | 20:07 | 3

Het heet niet voor niets de "Portemonnee van de Ander" (PvdA)

Osdorpertje | 08-06-21 | 20:14

De eigen portemonnaie, daar verdwijnt het in.

J-van-de-Bontekoe | 08-06-21 | 21:31

Bodemloze put? Welnee ze kopen daar huizen van en verhuren die aan hun kinderen. Zij hebben daardoor geen last van het door hen veroorzaakte huizentekort. Ze zijn dan wel links maar het moet wel leuk blijven

metdedag | 08-06-21 | 22:18

Snappen die lui nou echt niet dat ze zélf enorm racistisch zijn met hun eisen aan huidskleur voor de stagiairs?

Wat als mijn vader zwart (=donkerbruin, niemand is zwart) is en mijn moeder wit (=heel lichtbruin, ofwel blank), mag ik me dan zwart noemen?

Ik ga het rapport niet lezen, maar ik weet zeker dat ook in dit 3 ton kostende pareltje dit niet smart wordt gemaakt.

Timide_Aso | 08-06-21 | 20:07 | 5

@Timide_Aso | 08-06-21 | 20:22: Zo is er kennelijk ook een fraaie doctrine over Joden: je bent een Jood als Hitler je in een vernietigingskamp had willen stoppen.

OverdaanDerOnderheid | 08-06-21 | 20:32

Nou aso
Dat mag als je Obama heet

Dr. Worstenbroodje | 08-06-21 | 21:00
▼ 2 antwoorden verborgen

Zwarte slavenhouders geeft kortsluiting in de hoofden van De Drammers. Laat dit museum dan in één klap de herstelbetaling zijn. Zijn we daar ook vanaf.

de Voorzittert | 08-06-21 | 20:06 | 2

daar laten de nakomelingen van de slaven zich niet mee afschepen. Die willen doekoe zien. En die laten zich niet afschepen met een paar centen want dat zou een trap na zijn naar de slaven toe. Een simpele excuses wordt straks een dure grap voor Amsterdam.

yeps | 08-06-21 | 20:23

Ga gewoon naar het slavernijmuseum op Curaçao. En geniet daarna van een welverdiende vakantie terwijl je om je heen allemaal mensen ziet die jou dankbaar zijn voor het afschaffen van de slavernij.

Leptob | 08-06-21 | 20:05

We hebben al een museum van onze eigen geschiedenis. Laat het rijks hier aandacht aan besteden. Totaal onnodig om voor zo’n korte periode in ons bestaan een nationaal museum in te gaan richten.

johoost | 08-06-21 | 20:05

Hahaha

Only the lonely | 08-06-21 | 20:04

Piet Emmer moet 1 miljoen krijgen! Kan hij nog wat boeken maken om bepaalde mensen op te focken. En een ton voor hemzelf voor de moeite.

MondKapper | 08-06-21 | 20:04 | 2

Piet Emmer voor president!
kunnen Willy en z'n oranje konijnenfamile gelijk hun biezen pakken en terug naar Mofrika, want Leve de Republiek

Tobi | 08-06-21 | 20:16

Hele foute man, die prof. Emmer. Hij bekijkt de zaak van meer dan één kant en komt aldoor met feiten aanzetten.

J.P.Drapeau | 08-06-21 | 20:19

Naar welk prutsbureautje is dat gegaan?

van Oeffelen | 08-06-21 | 20:04 | 1

Dat regelen vriendjes onderling.

J-van-de-Bontekoe | 08-06-21 | 21:29

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland