Binnenkort iets van vroegah: een eigen huis
Onafhankelijkheid nu echt bijna onbetaalbaar
Social
Een eigen huis. Een plek onder de zon. Helemaal van jou alleen (nou ja, en van de bank de eerste dertig jaar). Ooit een redelijk doel, tegenwoordig voor starters steeds meer een onbereikbare droom. Een gemiddelde koopwoning kostte in de jaren 90 nog evenveel als vier tot vijf modale jaarsalarissen, maar in 2019 was dat al acht à negen jaarsalarissen. En daarna ontplofte de markt. Laatste cijfers: de gemiddelde verkoopprijs van een bestaande woning steeg in het eerste kwartaal van 2021 met 15 (vijftien!) procent ten opzichte van een jaar eerder. Het aanbod van woningen kelderde nog verder, waardoor huizenzoekers zich helemaal suf overbieden om die schaarse beschikbare hokken (koopje) te bemachtigen. Dus nu kost een gemiddelde woning ongeveer 2.900 jaarsalarissen, je rechter nier, twee vaten uranium en het ritueel offeren van een blonde maagd. Maar dan ben je wel één van de laatsten die nog een koopwoning weet te bemachtigen, want er dreigt een kloof tussen de woningeigenaren en huurders die voor de laatste partij dadelijk niet meer valt te overbruggen. Kopers die hun vermogen automatisch zien groeien en huurders die door steeds hogere huren niet kunnen sparen. "Wie nu nog niet heeft aangepikt, gáát ook niet meer aanpikken", concludeert analist Hans de Geus (boek). Huizenbezitter versus huurder, steeds rijker versus steeds armer. Wanneer beginnen de Hunger Games?
Reaguursels
InloggenHet echte op de achtergrond liggende probleem is feitelijk gewoon overbevolking. Ik ben hier de eerste, na 450 reaguursels, die dat woord "overbevolking" bezigt. Het probleem echter met dit probleem is dat het nooit als directe veroorzaker in beeld komt. Daarentegen is het wel degelijk indirect verantwoordelijk voor veel problemen die we de laatste decennia zien, of het verergeren van problemen. Migratieproblemen, klimaatverandering, pandemieën, onder de voet gelopen toeristische plekken, et cetera En ook lokale problemen zoals nu hier met de huizenmarkt.
En het is niet te stoppen; zelfs van linkse partijen mag de complete economie kapot wegens milieuvervuiling / -bedreiging, stikstofuitstoot, klimaat, et cetera, maar altijd teneinde "een betere toekomst voor onze kinderen te creëren". En hoeveel kinderen mogen dat worden? Het "overkomt ons". Het mag niet eens ter discussie gesteld worden; het is wat de mens wil.
Dus wat wordt het dan? Dan maar steeds wat meer regeltjes erbij om met meer mensen op deze ene planeet te kunnen leven. Wat vrijheid beperkende maatregelen hier; wat extra kosten daar. Voor alle mensen het leven weer een beetje kutter, maar nu kunnen we weer verder. Laten we kinderen nemen! Er kan er altijd wel eentje bij, merkt toch niemand wat van.
En als een kind er eenmaal is, heeft het vanzelfsprekend recht op zorg, onderwijs, werk, een auto, woning en uiteraard uiteindelijk ook het recht op het nemen van kinderen. Et cetera, et cetera, et cetera...
Inderdaad. Vrijwel alle maatschappelijke problemen zijn terug te leiden of verergeren door overbevolking / immigratie. Als hier de rem niet wordt opgezet dan is het dweilen met de kraan open. Maar als 3/4 van de Nederlanders op partijen stemt die niet voornemens zijn hier wat aan te doen dan is het toch eigen schuld dikke bult als je geen woning etc. meer kan vinden. Geen sprankje medelijden meer mee.
You will own nothing and you will be happy. Klopt toch aardig
Wanneer wordt dit een zeepbel eigenlijk?
Ik wist niet dat er een treinstation in Uithuizermeeden was. En eerlijk gezegd had ik nog nooit van Uithuizermeeden gehoord.
De verplichting om in je gekochte huis te wonen per direct invoeren. Lui als prins bril aanpakken, door bv. elk huis dat je niet zelf bewoont 75% van de waarde aan belasting op te leggen. Pandje in IJdorp van 4 ton? Mooi: 3 ton belasting per jaar.
Heb er een hard hoofd in als VVD en D66 gaan regeren, daar stemmen relatief veel huiseigenaren op denk ik.
Ben ruim 20 jaar zzp-er en mijn enige opgebouwde pensioen is een beleggingspand wat ik jaren geleden heb gekocht. Leegstand meegemaakt.
Het zal al wel genoemd zijn. Je huis gaat naar box 3. Hard werken om je opgeblazen huurwaarde forfait te betalen. De EU moet betaald worden. De huurder betaalt zich gek, de koper betaalt zich gek. Dat heet eerlijk.
Dus o.a. de jaarlijkse 125.000 horizontale instromers die nooit een baan zullen krijgen, mede wegens institutioneel racisme, moeten blijven huren. Jaarlijks stijgende huren die betaald worden met uitkeringen, toeslagen en sjacheren. Hoe kunnen die mensen ooit nog met vakantie naar hun moederland? #echtmetzetedoen
Een overheid dat zijn eigen volk het liefst decimeert.
Ik heb een jaren 60 arbeiders woning met zo'n lage zolder. Gekocht voor 167.000 in 2017 te gemeente Langedijk. Stiekem wel blij mee. Alleen op mijn hypotheek met hulp van m'n baby-boom ouders.
Die kochten hun vrij staand huis 32 jaar geleden in een goed dorp voor minder dan 140.000 gulden. Is nu ruim 400.000 euro waard.
Ik maak me hier oprecht zorgen over, twee erfgenamennu 17 en 19 jaar oud, waarvan ik hoop dat ze binnen 5a10 jaar toch echt zelfstandig kunnen wonen. Maar huizen hier in de regio zijn onbetaalbaar, tussenwoninkje , niveau opknapper , doet gewoon 300.000. Huren al snel 1.200 per maand.
Hoe moet dat nu met opleiding op hbo niveau. Worden oosterse toestanden hier waarbij 3 generaties in één huis wonen. Dat noemen we dan gewoon participatie maatschappij, en mantelzorg.
Alle betaalbare woningen en mieles gaan naar geimpoteerde tandartsen , apothekers en ingenieurs, die in het beste geval gaan asperges steken of bij Bol.com pakketjes staan in te pakken.
'k las dat 57% van de goedgekeurde import uit 2014 (statushouders) na 5,5 jaar ook nog steeds geen baan heeft... Tel uit je winst.
@naglfar | 15-04-21 | 16:35: In Denemarken worden ze dan inmiddels naar huis gestuurd, ook al zijn ze 10 jaar in het land met een vaste verblijfsvergunning.
Begin alvast maar een vergunning aan te vragen om een uitbouw te plaatsen. Of een Tiny woning in je achtertuin. Mocht je dat hebben en passen..
Wat echt heel leuk is, is dat we binnenkort de 2 procent inflatie gaan aantikken. En eerst zal de ecb nog met wat trucjes en andere rekenmethodes komen om te laten zien dat we echt nog onder de twee procent zitten. Maar op een gegeven moment is dat niet meer houdbaar en dan moeten ze stoppen met het opkopen van obligaties. Daardoor knalt de rente op de kapitaalmarkt omhoog en moeten alle schulden worden geherfinancierd tegen een hogere rente. Spanje zit nu al op 93 procent staatsschuld, Italië boven de 120,Griekenland boven de 180, Frankrijk op 98, Portugal op 117. Dus de ecb heeft geen keus en zal moeten blijven bijdrukken om de rentes te drukken: yield curve control. En terwijl we onszelf op de borst kloppen over hoe geweldig de euro is glijden we langzaam in een weimar-achtige situatie. En dan wordt deze jongen rijk met zijn crypto muntjes die in 2016 zijn aangeschaft. Maar het meeste ga ik genieten van de implosie van die hele kut EU! Lekker!
Ben bang dat je gelijk hebt. Daarom: stop je geld in tastbare dingen, zoals stenen. Duh.
Precies dit, was voornemens een verhaal van soortgelijke strekking uit te typen. Ik zet ook vol in op crypto en op tastbare zaken als goud. De euro heb ik maar bar weinig vertrouwen in. Ik ga de komende jaren nog een huis kopen. Maar dan wel grotendeels uit eigen zak. (ripple heef mij daar de laatste dagen al enorm mee geholpen) Ik wacht even tot de vastgoed bubbel knapt en er weer een hele partij huizen onder water staan. Dat is het moment om toe te happen.
Italië zit op 160
Ik ben het grotendeels met je eens maar je moet niet vergeten dat crypto een digitale commodity met kuren is en dat daar de eerste kapitaalvlucht plaats gaat vinden, vooral door alle grote bedrijven die nu in crypto zitten. Mij lijkt het verstandig om je geld in meer tastbare zaken te steken.
In Nederland staan er 7,9 miljoen huizen. Vorig jaar zijn er 10.000 gesloopt en 69.000 nieuw bijgezet met alle middelen die aannemers hebben in Nederland.
Per jaar moeten er 100.000 bij komen om aan de vraag te voldoen.
Tel uit uw winst als u op zoek bent naar een woning. Zou niet te kieskeurig zijn de aankomende 20 jaar als een eigen dak boven uw hoofd wilt.
Ik was het wel, en heb zowaar na 16 jaar wachtlijst een droomhuisje bemachtigd in een lief dorp onder de rook van Amsteram. Het kan dus wel!
Ik werd laatst gefeliciteerd door een mede-hondenwandelaar die zei dat mijn huis 20% in waarde was gestegen in het afgelopen jaar. Ik baalde bij de koop dat ik net de boot gemist had het jaar ervoor. Toen was er ook al een stijging van 20% en de jaren daarvoor was de steiging veel kleiner. Van zo’n stijging krijg je alleen maar hoofdpijn, want de gemeente verhoogt met speels gemak de belastingen mee. Ik ben tevreden als mijn huis 30 jaar lang evenveel waard zou zijn gebleven.
Daar kan je niet tegenop sparen. Misschien dat een bitcoin het beter gaat doen, alleen daar kan je niet in wonen.
Grappig.... Je gaat je 30, 40 jaar de tering betalen aan WOZ, dan crashed de boel en moet je voor de helft verkopen. Kan zomaar gebeuren. Al met al is sociaal woningkje huren met huurtoeslag ( 350 euro, 75 m2, 100 m2 tuin en extra schuur) nog zo gek niet.........
Een huis kopen komt niet aanwaaien, daar moet je over nadenken.
Dat vriendje en ik voldoende geld hebben om een straat met drie huizen te kopen doet niet ter zake. De gemeente en de omliggende bewoners hebben ook zeggenschap in deze. Na goed overleg en een soort van toezegging om de straat op te knappen, kregen wij toestemming. De straat en huizen zijn nu van ons.
Is allemaal contant betaald. Vorig jaar beklonken met burgervader en bewoners met veel drank en lekker eten. NU 2021 is het zo, dat er 2 huizen te koop staan in een andere wijk, bijna gelijk aan de drie die wij al hebben en vriendje zegt dat wij het kunnen doen. (hijgaatoverdecenten)
Dus verkoop je zooi in nederstan en kom naar Griekenland.
Hier is je gulden nog echt een daalder waard.
O ja. voor ik het vergeet. Koop aandelen koffie en cacao. Vergeet de rest.
Kun je iets meer vertellen. Ik vind het wel interessant.
Grappig, ik hoorde idd dat cacao een erg interessante commodity is. Misschien toch naar kijken
Het kost nog steeds vier to vijf modale jaarsalarissen om een huis te bouwen. Jammer dat de huisloze niet gewoon een stuk weiland mogen kopen om daar zelf een huis op te bouwen. Maar goed, dit krijg je ervan als de overheid de huizenmarkt laat reguleren. Dan wordt het politiek en een hele grote groep is er politiek bij gebaat om huizen zo duur mogelijk te laten worden.
Weiland is weiland en is helaas ex-natuurgebied. Van de landbouwgrond moet die vieze huizenbouw eens afblijven. Breek het centrum van A’dam maar af en bouw er maar 50 hoog. Iedereen wilt daar toch wonen
@Dr.Platypus | 15-04-21 | 15:58: Gebeurt al (rijd maar eens vanaf de A10 via Amsterdam noord de stad in ) En is zo spuuglelijk dat de tranen in je ogen schieten. Daar wil een bij nog niet wonen.
Laten we maar eens beginnen met dat het een recht is om de mogelijkheid te hebben om een huis en/of grond te kopen. De aarde is immers niet gecreëerd door de mens, dus onder welk mom deze dan toegeëigend wordt in het huidige stelsel is mij eigenlijk een raadsel.
Dit is al heel lang geleden uitgedokterd door een van de grootste mannen uit de historie: Thomas Paine (nl.wikipedia.org/wiki/Agrarian_Justic...)
Hadden wij maar zulke volksvertegenwoordigers in de politiek.
Het is bijzonder jammer dat wij als volk vleugellam gemaakt zijn en dat wij ons niet meer mogen verdedigen tegen een tirannieke overheid zoals deze, zeker bij eentje zoals de onze die toch amper wapens en munitie heeft. Wellicht hebben we hier dan ook meteen de reden.
jammer, u had uw kans op 17 maart en deze mooi voorbij laten gaan.
EEn champanzeekolonie, daarmee zijn wij het best te vergelijken. We hebben een territiorium, voldoende voor de troep. Itt een normale kolonie (die bijten de strot af van iedereen die het terroir binnenkomt) laten wij allerlei andere aapjes binnen, die ons dan ook nog eens gan vertellen dat wij het allemaal anders moeten doen, en vooral veel rekening met hen moeten houden. Snappie?
Ik begrijp geroeptoeter niet zo goed. Dit zie je toch al jarenlang van verre aankomen? 14 jaar geleden, start kredietcrisis. Banken vertrouwden elkaar niet meer. Prijs van onzekerheid werd doorberekend in de hypotheekrente en de rente schoot de lucht in. Van all-time low begin 2006 (30 jaar vast 4,0%) naar rentes tussen de 5 á 6 procent.
Dit sijpelde door in een financiële (Euro)crisis (Griekenland etc) tot meneer Draghi in juli 2012 de bekende woorden uitsprak: 'will do whatever it takes'. Geldpersen aan en nooit meer uitgezet. Schuldenproblematiek opgelost met meer schulden. We zitten daardoor mondiaal aan het infuus van het 'gratis' geld.
Doordat de rente nu nog zo laag is heb je geen middelen meer om een volgende crisis als een vertrouwenscrisis op te vangen. Als de rente nu hard stijgt leg je alles lam. Hier ga je niet meer uitkomen. De centrale bankiers zijn gegijzeld door de financiële markten. Als de beurzen 4 dagen op rij fors zakken vragen ze direct om steun. 'Wallstreet moet gered ...'. Oplossing? Pijn nemen ....... wie o wie durft het aan?
Owh ja, en jarenlang roepen dat er een krimp komt en niet bouwen. Dat los je niet in een paar jaar op.
Toch denk ik dat dat de enige manier nog is om de zaak 'recht' te trekken. Rente omhoog.
@Joyce | 15-04-21 | 16:05: is het ook. Ik merk ook dat ik te vaak Kees de Kort beluister. Komende maanden ga je vanuit sommige landen eerst weer 'juichverhalen' horen over een stijging van de omzet t.o.v. zelfde periode 2020. Echter, er vaak niet bij vertellend dat de huidige cijfers dan vergelijkt met een all-time low. En, het lijkt wel of de media de cijfers uit China voor zoete koek aannemen. Alles wat daar vandaan komt is geregisseerd en opgepoetst en er klopt geen hout van ....
@Joyce | 15-04-21 | 16:05: Nee, hoor. Er is een veel efficientere manier: bevolking naar beneden.
Niet op vakantie, extra uurtjes, met zijn tweeën fulltime werken en een og beter geen kind. Dan valt het wel mee.
En dan te bedenken dat nog niet zo heel lang geleden woningcorporaties voor een appel en ei wooncomplexen aan grote buitenlandse financiële instellingen verkochten. Henk Kamp ging daarvoor de boer op. Het is zelfs voorgekomen dat een wooncomplex min of meer gratis werd weggegeven aan een buitenlandse investeringscombinatie onder voorwaarde dat er zou worden geïnvesteerd in renovatie en gebiedsontwikkeling (Kanaleneiland - Utrecht). Dat opfrissen kostte overigens, misschien wel door de inzet van deels gesubsidieerde arbeidskrachten met afstand tot de arbeidsmarkt, niet zoveel. Vervolgens werden deze complexen ingeboekt in een gelikt vastgoedproduct waarin pensioenfondsen, of liever gezegd hun uitvoeringsorganisaties, uiteraard via Amerikaanse investeringsbanken want anders wordt het te ingewikkeld en riskant, weer konden investeren. Burgers met belangstelling voor deze voormalige corporatiewoningen kregen nul op het rekest omdat de transactiekosten te hoog zouden worden indien er minder dan veelvoud x units tegelijk zouden worden verkocht. Belangstellende kleine lokale beleggers die er ook wel brood inzagen en maar wat graag de marktprijs wilden betalen, werden minder vriendelijk de deur gewezen en afgeschilderd als asociale profiteurs.
Hanne Obbink: eat the rich en pak al hun vermogen af. Dat is eerlijk.
Met ongeloof bijna, kijk ik terug naar 1985, toen ik voor de prijs van een middenklasse auto (42.500 gulden) een luxe 5 kamer appartement van 110 vierkante meter met twee balkons kocht in een (bijna) nieuwbouw-complex op 8 hoog aan het 'gouden randje' van de Bijlmermeer. Magistraal uitzicht over Diemen, Amsterdam en een groengebied met waterpartijen, luxe open keuken met eetbar, vaatwasser en elektrisch kookfornuis, en volledig gestoffeerd met smetteloos hoogpolig tapijt in mijn favoriete kleur. Ik hoefde er alleen maar mijn meubels in te zetten en klaar.
Dat was vlak na de crash van de woningmarkt eind jaren '70, begin jaren '80. Het appartement deed bij oplevering in 1977 190.000 gulden.
Ik ben er uiteindelijk toch maar weggegaan omdat ik het helemaal had gehad met de Bijlmer, ook al zat ik aan het 'gouden randje'. Honderd meter lopen en je zat midden in een Black Lives-hellegat met grote groepen rondhangende en agressieve Surinaamse en Antilliaanse junks, criminele Joegoslaven, bergen vuilnis overal, leegstaande en/of gekraakte winkelpanden, overvallen, inbraken en tering-herrie.
Ik had nog geen auto in die tijd, dus was ik afhankelijk van de metro naar de stad en naar mijn werk. En daarin had ik dagelijks het gevoel dat ik in het boemeltje zat van Johannesburg naar Soweto; meestal was ik de enige blanke in mijn metro-wagon.
Ik ben nu al zo'n 14 jaar intensief aan het sparen. Voor de volgende woningmarkt-crash. Waarnaar ik intens verlang.
Ik hoop alleen dat ie nog op tijd komt.
Er komt de komende 10 jaar geen crash.
Zelf net mijn 2-kamer-appartement in datzelfde -- op zich fraaie -- complex verkocht, nadat een huisjesmelkeroïde het grote appartement, waarmee ik het balkon deel, gekocht heeft en er een verkamerde marmottenbak voor verhuur van gemaakt heeft. Wel goed verkocht... Maar het moeilijkste komt nu, een nieuwe woning vinden, waar toch nog flink op toegelegd moet worden. Woon zolang in bij een vriend en hoop gauw mijn inboedel weer terug te kunnen zien... Nee, niet zonder zorgen, dit allemaal.
@Camo | 15-04-21 | 16:53:
Inderdaad een op zich fraai complex. Toen ik er ging wonen, verbaasde ik me er over om weer mannen met stropdassen te zien in mijn directe woonomgeving; ik kwam uit zo'n honingraat-vormig huurflat-gebouw waar voormalige jungle-bewoners uit Suriname massaal waren neergestreken. Bewoners die voor het eerst in hun leven werden geconfronteerd met een watercloset. Je wilt niet weten wat voor horror-verhalen ik hoorde van de huismeester, met wie ik toen bevriend was; Dat van de mensen die een houtvuur stookten op de kale betonnen vloer van hun flat om daar op te koken, was nog het minst schokkende...
Lang leve de immigratie.
en samenwerking tussen overheid en bankwezen om niet bij te bouwen.
Turkse en Marokkaanse stelletjes, hier geboren en getogen, en die pas getrouwd zijn en een gezin willen stichten, kunnen ook geen woningen vinden. ALLE huurwoningen gaan naar Syriers, Eritreers, Afghanen etc etc. Het is DRAMATISCH.
Hier moet ik wel om lachen.
Want als het jezelf overkomt is het ineens minder leuk hé?
@hetmoetdanmaar | 15-04-21 | 15:03:
Waarom zo'n reactie? Veel van mijn soortgenoten zijn al jarenlang tegen massa-immigratie. Nederland is VOL.
Er is genoeg op de markt.
@rachid82 | 15-04-21 | 15:06:
Ja... waar te beginnen:
- Soortgenoten? Wat bedoel je daarmee?
- Toen jouw "soortgenoten" kwamen was NL niet vol??
Oef, eigenlijk niet waard.
@van Oeffelen | 15-04-21 | 15:06: nee .
Ik vond het al dramatisch toen JULLIE kwamen, kun je mijn leed nagaan?
@rachid82 | 15-04-21 | 15:06: Wij vonden het al overvol (woorden van koningin Wilhelmina) toen jullie kwamen, kun je nagaan!
in 2030ieeee you wil own nothing, and you'll be happy, vrij naar Klaus S.
De overheid zit met giga schulden na de corona crisis zodra VVD niet meer in de regering zit krijg je extra belasting op huizenbezit. Het is vrij duidelijk dat daar op dit moment het meeste te halen is voor de overheid.
Dit soort stukjes zoomen in op Nederland, maar de hyperinflatie in hard assets zoals vastgoed zie je wereldwijd. Dit komt omdat centrale banken als gekken extra geld aan het printen zijn, nog veel meer dan vroeger. Het meeste van dat geld sijpelt snel door naar moeilijk te printen, zeldzame en/of lastig uit de grond halen assets zoals vastgoed, metalen als koper en nikkel, en noem maar op. Ja, ook Bitcoin hoort erbij (digitale commodities). Ook aandelenmarkten profiteren.
Maar toegegeven, het waardeloze beleid van Rutte maakt de situatie hier extra erg.
Dus wie op zoek is waar die inflatie toch blijft nu de ECB (net als alle andere westerse centrale banken) eindeloos geld bijdrukt en de rente kunstmatig laag houdt: daar is je inflatie. En die inflatie zit ook in de aandelenkoersen (want die hadden gezien de economische crisis flink lager moeten staan). Maar maak je geen zorgen: de kosten van levensonderhoud zijn ook al druk bezig met stijgen en dat kan men een tijdje kunstmatig drukken en verbloemen, maar binnenkort wordt het ook daar voor iedereen zichtbaar.
Dan is het sprookje dat de overheid eindeloos geld bij kan drukken doorgeprikt, iets wat de ervaringen van 100 jaar geleden in Duitsland al hadden aangetoond net als meer recent in Zimbabwe, Venezuela en heel onlangs Argentinië al bleek.
Heb inmiddels al bij zo'n 20 huizen 30% overboden echt te bizar voor woorden dat ik nog steeds niks heb kunnen bemachtigen. Mocht ik ooit uit mijn particuliere huurwoning moeten dan sta ik wel voor een bijzonder vervelend probleem. Zet wel een luxe tent in het bos op, knappe overheid die mij dan weg krijgt.
Als je 30% overbiedt op de taxatiewaarde van mijn huis ben ik nog in het weekend weg. Alles wat er dan nog in staat mag je hebben. Deal?
In Den Haag hebben ze nog niet door dat ze een voedingsbodem leggen voor een totale burgeroorlog als ze zo doorgaan. De mensen zijn het zó zat allemaal maar Nederlanders zijn te makke schapen gebleken totdat de wolf aanvalt, Mark my words; is geen kwestie óf maar een kwestie wanneer de pleuris uitbreekt.
Ik kan het snappen. woon met modaal salaris thuis en het vooruitzicht is niet bijster optimistisch te noemen.
uiteraard zou ik ook kunnen huren en mijzelf naar bijstandsniveau kunnen bombarderen met mn technische hbo.
LOL @ "totale burgeroorlog". Schei toch uit. Wat wou je doen dan ? Stenen gooien ? Ze zetten snipers op de daken.
Krijgen we ook een stukje op Geenstijl als in 2023 de prijzen met 18% dalen en vooral de mensen die in 2021 hebben gekocht op het hoogtepunt nu toch wel met een paar tonnetjes restschuld blijven zitten, omdat Samantha van ze wil scheiden? Of geven we dan ook de overheid, Rutte specifiek of het RIVM de schuld van dit verhaal?
in 2023 kost een huis 1 BTC
@small_town_dude | 15-04-21 | 14:05: Zou beste eens kunnen uitkomen.
14 jaar geleden .... nl.wikipedia.org/wiki/Kredietcrisis.
Het wordt inderdaad een serieus probleem ben ik bang. Het begon in de jaren 90, toen er meer tweeverdieners kwamen en die bleken veel meer te kunnen betalen voor een huis. Voor mij alleen was het kopen van een huis al veel eerder totaal onbereikbaar, totdat in 2008 een crises begon, waar ik nog elke dag dankbaar voor ben. halverwege 2012 in het absolute dieptepunt van de huizencrises, kon ik eindelijk een fatsoenlijk huis kopen. Maar sindsdien is het alleen maar erger geworden, waardoor momenteel zelfs de startende tweeverdieners het niet meer voor elkaar krijgen. Ja, weer eens een flinke crises. Hij zal vast komen, zodra de coronalening afbetaald zal moeten worden. Maar het loopt inderdaad scheef. De huizenprijzen lopen steeds verder uit de pas met de overige inflatie en loonstijgingen. Ik ben bang dat daar in de toekomst ook een stevige crises niet meer tegen gaat helpen.
Vandaag om 11:00 mijn huis online gegooid, om 11:04 de telefoon roodgloeiend.
Het is idd een gekkenhuis, maar wel lekker veel bezichtigen komende week!
Heb mijn huis niet eens te koop staan, maar wordt helemaal leip van aanbellende potentiële kopers en briefjes in mijn brievenbus.
Why?
Mijn huis is NIET te koop, ik zit best en betaalbaar.
Ja, 20 jaar braaf dokken, zuinig leven en hard werken met z'n tweetjes (no kids, onvrijwillig) heeft ook voordelen.....
Bijna iedereen (behalve de starters) hebben er voordeel bij de huizenprijzen hoog te houden. Meer rente, meer belastingen, ambtenaren zijn druk met "ingewikkelde" bouwbesluiten en bouwbedrijven hebben net genoeg werk tegen een goed prijs.
Als er teveel huizen bijkomen per jaar dalen de prijzen en dat kan natuurlijk niet, dan klapt de bubbel.
Inderdaad, Rutte en cs willen honderdduizend huizen bijbouwen, als dat lukt gaat de waarde snel naar beneden.
binnenkort sterft de babyboom generatie echt uit Komen massa's ruime huizen met tuinen vrij, plus alle kinderen krijgen cash om aan huizen uit te geven. Er zijn hier prachtige lanen waar 75% van de mensen tegen de 80 is.
En al die mooie huisjes gaan direkt over naar zoon/dochter, die zich daardoor geen bal aantrekken van een paar klagende digitale kroegtijgers over "hoe oneerlijk de markt is".
Dat weegt niet op tegen de import.
@Gladiator Fap | 15-04-21 | 13:55: en hun huis komt weer vrij voor een jonger stel. En achtereenvolgens komt er een rijtje huizen vrij en kan iedereen doorstromen. Mensen die gaan samenwonen laten zelfs twee appartementjes achter.
@Gladiator Fap | 15-04-21 | 13:55: klopt, je ziet nu de volgende generatie die in het ouderlijk huis gaan wonen. Dat lijkt me wel slim.
Alle beschikbare bedrijfspercelen hier in de gemeente worden momenteel verkocht aan beleggers die er vage pandjes opzetten die in kleine units verhuurd kunnen worden, formaat 'je caravan past er net in' Niks werkgelegenheid dus maar de schaarse grond wordt weggeven aan mensen die teveel geld op een niet renderende bankrekening hebben. Wethouders en ambtenaren kloppen elkaar op de borst hoe goed ze bezig zijn. Ben benieuwd hoe het er over een paar jaar uitziet. Rente moet omhoog, uit de one size fits nobody muntunie!
Eens afwachten tot er een nieuw kabinet in elkaar is getimmerd. Daarna begint het gedoe over uitgaven en inkomsten. Dan komt vast en zeker het punt van aanpassen van het systeem van inkomstenbelasting aan de orde. De DNB directeur heeft daar al een aardige voorzet toe gedaan. Wie op zondagen het geldblog leest, zal zich dit vast herinneren: het verschuiven van eigen huis naar Box3. Dán heb je pas kans op opstand in het land. Heb al een beetje zitten rondvragen bij kennissen en familie. Word oorlog.
WordT oorlog. Of meende je het niet? Overigens een hele juiste move, net als het afbouwen vd hyotheekrente. We subsidieren de rijken in dit land al meer, meer dan genoeg.
Al die jongvolwassenen die niet kunnen sparen omdat ze bakken huur moeten afdragen aan ontwikkelaars, huisbazen, vastgoedjongens, etc. De erfenis van Rutte gaan we over 10 jaar merken: een giga kloof in de samenleving. links was te druk met woke zijn, rechts was te druk met de schuld geven aan buitenlanders en kansen bieden aan mensen die toch al kapitaal hadden.
Grappig, Hans de Geus zegt juist niet dat er een schuldige is aan te wijzen. Ik denk dat de lage rente de boel pas echt heeft verkloot en daar is Rutte toch echt niet schuldig aan.
Vergeet D66 niet en de invloed van Groenlinks op de regering. Die zijn minstens zo schuldig.
De helft van de sociale huurwoningen gaat momenteel toch echt naar de asielzoekers. Het woningtekort is ongekend en nog veel groter dan de overheid ons wil doen geloven (want verborgen in campings of onderverhuur/huur bij pandjesbazen).
Dus ja, die prijzen gaan sky high.
Nou, ik denk dat de huizenmarkt er zonder honderdduizenden onnodige buitenlanders wat evenwichtiger zou uitzien maar wie ben ik.
@BobDobalina | 15-04-21 | 13:37: De bevolking in NL groeit jaarlijks met ongeveer 100.000 inwoners, waarvan het overgrote deel import is.
Die import bevat vrijwel uitsluitend volwassenen die dus allemaal direct huizing nodig hebben. Als de groei uitsluitend uit de autochtone bevolking zou komen, dan heb je nog ongeveer 18 jaar de tijd om de woningbehoefte te lenigen. kinderen gaan niet direct na de geboorte op zichzelf wonen....
De woningnood die we nu op dit moment hebben wordt dus wel degelijk door de onbegrensde immigratie veroorzaakt.
@BobDobalina | 15-04-21 | 13:37: Rutte vindt het super dat starters moeten concurreren met huisjesmelkerts. Beleggen en speculeren met huizen moet geen overheidsbeleid zijn.
@Eagle0511 | 15-04-21 | 14:17: Sterker nog, als het alleen om de autochtone inwoners van Nedrland zou gaan hebben we elk jaar MINDER woningen nodig, want het getal krimpt!!
Jaren geleden zag je de markt in Amsterdam al droogkoken. Daar lachten we toen om, want je hoeft niet per se in Amsterdam te wonen. Daarna werd het Rotterdam. Maar nu is het een beweging die je in het gehele land ziet en dan is de lol er wel van af. Verschillende redenen: rente is te laag (= schuld ECB), er wordt te weinig bijgebouwd, migratie speelt een rol, er zijn te veel beleggers in de markt, waaronder veel particulieren met 'buy to let'.
In veel (niet alle) gevallen zou de regering best wat kunnen doen. Of sterker: had al lang en breed in moeten grijpen. Gemiep over stikstof waardoor je niet kan bouwen? Pak het aan. Teveel migranten? Doe in hemelsnaam iets. Markt verpest door rijken die huis kopen voor studerende kids? Stel voorwaarden.
Een veel grotere driver: het massaal printen van extra geld door centrale banken. Gevolg: hyperinflatie in hard assets zoals vastgoed. Dit is mondiaal, maar het erbarmelijke beleid van Rutte verergert het hier alleen maar.
Wat heeft Ollongren hier eigengelijk de afgelopen 4 jaar aan gedaan? Helemaal niets natuurlijk. D66 was te druk bezig met windmolens en het verwelkomen van zoveel mogelijk nieuwkomers.
Veel D66 stemmers zijn zelf huiseigenaar of verhuurder.
Die prijzen zijn voornamelijk een kwestie van vraag en aanbod, verergerd door strenge (milieu/bestemmingsplan) restricties op bijbouwen(beperking aanbod) en een onnatuurlijk hoge bevolkingsaanwas door migratie(vergroting vraag).
Daar bovenop komt nog soort van kapitaalvlucht door coronahelikoptergeld waarmee valuta zoals de dollar en de euro de grond in worden geprint, waardoor iedereen met liquide centen harde assets zoeken die waardevast zijn teneinde niet naar de middenklasse te worden geinfleerd.
Zolang de linkse partijen te druk zijn met vechten over hoe woke ze zijn, intersectionele quota's en huidskleur/zwarte piet/institutioneel racisme/feminisme/dierenrechten/milieuzaken, zijn ze niet bezig met hun klassieke primaire doel: het beperken van de kloof tussen arm en rijk en een vangnet voorzien voor de zwakkeren.
Ding! Ding! Ding!
We hebben een winnaar!
Ik snap ook oprecht helemaal niks van het huidige linkse beleid. Het staat zo ver af van hun oorspronkelijke doelen, waar op zich best wat voor te zeggen was! Volgens mij is vrijwel niemand tegen een sociaal vangnet? Zo lang het maar eerlijk en rechtvaardig is.
@Timide_Aso | 15-04-21 | 13:26: Ik ben ook niet tegen de sociale welvaartssamenleving zoals we deze decennia hadden na de oorlog: Wie hard werkte en moeite deed, had een leuk huisje, een decent leven en een riante oude dag. Dat lijkt mij persoonlijk een utopie om in te leven.
Ik probeer dit ook uit te leggen aan de jongeren in mijn team(allemaal <3 jaar terug afgestudeerd), maar die snappen 't niet en stemmen doodleuk D66 of nog linkser... en vervolgens klagen dat ze nergens een huis kunnen vinden 'in Amsterdam of omgeving', of dat de energiekosten zo hoog zijn, of in zo'n gewelddadige buurt wonen.
Bij gods gratie hebben we vorig jaar een huis kunnen kopen (nabij Arnhem, ver buiten de randstad) dankzij een stuk aflossingsvrij van mijn vrouw(waar we nu al geld voor investeren om dat straks in een keer af te kunnen lossen), want anders onbetaalbaar. Als dee dag ooit komt dat ik mijn pensioen mag 'kopen' met een munt die dan nog een schijntje waard is van 2001, mag ik blij zijn als ik de boodschappen kan betalen van die pensioenuitkering... laat staan andere vaste lasten. 1 Auto al de deur uit, want werd te duur, inmiddels voor 15k verspijkerd om de hut groener te maken, want vroeg of laat wordt dat toch door de strot gedrukt(of rijzen energieprijzen de pan uit). Nu is daar nog subsidie voor, straks zijn ook die potjes leeg.
Het is niet dat ik rechts/conservatief ben, ik heb altijd centrum of links gestemd, wetende dat het leven zwaar is en iedereen weleens pech heeft maar daardoor niet direct aan de bedelstraf hoeft. Maar de linkse partijen hebben hun doel volledig uit het oog verloren, gevallen voor de valkuil van identiteitspolitiek. Ik verdom het om daarop te stemmen, want dat is een hellend vlak naar een neoliberale totalitaire samenleving... de effecten daarvan in de Sovjetunie en China waren duidelijk genoeg om dat nt te willen.
@ReyNemaattori | 15-04-21 | 14:14: Plan B is aftaaien naar Zuid-Europa, Zuid-Afrika / elders op het zuidelijk halfrond, afhankelijk van de stabiliteit en financiele situaties van die regios op lange termijn.
Ik ga niet alles wedden op 1 paard, ik vind Nederland een van de best places in the world to be(los van het kloteweer 50% van het jaar :P), maar het gaat echt rap bergafwaarts. Geef dit gezeik nog 10 jaar en energieprijzen zijn niet meer te betalen, huizen niet meer te betalen, mobiliteit niet te betalen, voedsel niet te betalen, luxe goederen niet meer te betalen.
Voor alles hebben we een back up plan, al zijn we nog niet zo gek dat we met 4 zeecontainers voedsel en wapens ons verschansen in de Midwest. Call me paranoid, maar als 20/21 je niet duidelijk heeft gemaakt dat je als burger door alle en iedere instantie, bank, overheid, én medeburgers word genaaid, you're beyond saving.
@ReyNemaattori | 15-04-21 | 14:23: Ga niet naar Zuid-Afrika!
Indien er geen onverwachte zaken gebeuren zoals ziekte, baanverlies of het instorten van de huizenmarkt (gaat niet gebeuren) nog maximaal 10 jaar. Dan verkoop ik alles wat ik heb opgebouwd hier en kunnen ze ongezien de typhus krijgen. Met een beetje mazzel dan nog 35 jaar niet kromliggen voor een ander.
Ik hoop voor u dat het in 2031 nog wat waard zal zijn.
Als u dan netjes de hypotheek heeft ingelost kunt u er i.d.d. een leuk centje aan overhouden.
Geneuzel, het hebben van een eigen huis is geen recht. Buiten de randstad is trouwens genoeg betaalbaars te vinden. Tot de jaren 80 huurde de meeste mensen, de klop slaat dus ook nergens op. Verder vraag en aanbod.
Precies dit. Maar al die millenials, generatie X of weet ik veel wat voor peop-naam ze bedacht hebben, die eisen een huis, want (non-white) privilege ofzo. Nee jongens. Zo werkt het niet: alles gaat met golfbewegingen... sommige mensen hebben mazzel, sommige wat minder. Het is jammer dat de cursus "Leren omgaan met tegenslagen" niet meer gegeven wordt op de basisschool. Zou een hoop helpen.
Ik ken niemand die dakloos is omdat geen huis gevonden kan worden. Niet zeuren dus. Je woont maar wat langer bij je ouders, of je laat ze je een deel van de hypotheek aan je lenen. Je koopt maar een opknappandje, en steekt zelf de handen uit de mouwen. Of je werkt hard, komt vooruit, en gaat bij de elite horen die het wel kan betalen. Dit is gewoon marktwerking, deal with it. Prijzen dalen pas als de hypotheekrente stijgt, of wanneer er genoeg bijgebouwd is. Rente-aftrek heeft daar geen invloed op (die stelt toch niks meer voor). En er over janken helpt al helemaal niks.
Zou het kunnen dat marktwerking uiteindelijk niet meer werkt voor mensen, maar mensen tegenwerkt? Oprechte vraag hoor. Een ontspoorde woningmarkt is voor veel mensen wel degelijk een probleem. Een huis kopen zou niet iets voor alleen de elite moeten zijn. Per definitie kan nou eenmaal niet iedereen 'tot de elite' behoren. De overheid zou prima kunnen zorgen voor de juiste prikkels, zodat er b.v. wel voldoende woningen gebouwd kunnen worden.
Waarom denkt u dat de immer betrouwbare overheid nu nog meer vaart maakt met het afbouwen van de HRA. Nu is de schade heel beperkt. Zelfde trucje maar dan andersom voor gas en electra: de kWh en m3 prijzen dalen al jaren maar worden met hetzelfde gemak gecompenseerd met stijgende belastingen en transportkosten. Merkt u weinig tot niets van op uw energievoorschot. Pensioen: slechts weinigen die doorhebben dat u veel meer premie betaalt voor beduidend minder aanspraak, geen indexatie ontvangt, langer moet doorwerken en bovendien nu echt geen enkele garantie meer hebt over de hoogte van uw uitkering.
@StiekemeBunzing | 15-04-21 | 13:24: Op zich een interesse net gedachte, maar het gaat al fout bij het beïnvloeden van de marktwerking door de overheid. Een veelgemaakte denkfout is, volgens mij, dat de overheid niet de oplossing voor alle problemen is/zou moeten zijn. Daarom heet het ook "marktwerking" en niet "overheidsbeleid". De definitie van wat "elite" is, is ook behoorlijk vaag. Ik waag te stellen dat degenen in de onderste 25% van de samenleving, qua vermogen, het nog altijd beter doen dan de beste 25% van 100 jaar geleden. Want er is wel verwarming. Er hangt wel een flatscreen aan de muur en er wordt 4 uur per dag op de iPhone verbracht, terwijl de internettoegang eigenlijk een uitnodiging is om jezelf succesvol te kunnen maken. Vaak wordt de bovenste laag van extreem succesvolle mensen representatief gemaakt om te kunnen klagen over een grote middenklasse die gewoon hun schaapjes op het droge heeft door verstandig met geld, baan en gezin om te gaan. Maar ja, dat zijn conservatieve waarden en die zijn zo "niet-woke" anno 2021. Mijn these is dat de staat er compleet -maar dan ook compleet!- de handen vanaf moet laten (dus ook niet proberen te "reguleren" met belasting, want dat is gewoon een farce), dan reguleert de markt zich vanzelf. Wel even stoppen met de import van economische vluchtelingen, want dan schiet je jezelf in de knie.
Nee, het gebrek aan marktwerking is ontstaan door politieke keuzes. Het probleem is dat die 30ers er zelfs met hard werken niet komt omdat ze concurreren met mensen die al kapitaal hebben.
@Diotima | 15-04-21 | 13:32: Als je als 30er meteen wil concurreren in het hoogste prijssegment kom je inderdaad niet ver. Dáár ligt de fout. Op het moment dat die 30ers realistisch beginnen en dan goed doorverkopen, behoren ze in de tweede ronde al tot de groep mensen die al kapitaal hebben.
Marktwerking is niet meer. VVT. ECB koopt tegenwoordig zelfs bedrijfsobligaties, was 10 jaar geleden nog ondenkbaar en terecht. Verder worden tientallen miljarden aan staatsobligaties de zgn markt ingepompt. De heren hedgefundmanagers en co kopen ze voor 0% rente en gaan ermee investeren, dwz aandelen, vastgoed, land etc etc. En dan wordt er nog steeds beweerd dat er lage inflatie is. Droom lekker verder over de marktwerking. Rente kan niet omhoog want dat blaast in no time het hele systeem aan diggelen. Heerlijk, zo'n catch 22.
315.000+ woningzoekenden. 17.500 beschikbare woningen. Koekoek. Met je opknappandjes.
Heerlijk. Gewoon een huis huren en er nooit meer weggaan. Werk elders in het land? Verhuizen doe je niet.
Het vervelende is wel dat de huurhuizen in de omgeving naar de statushouders gaan. De huur wordt, zo begrijp ik, door de overheid betaald. Navraag leert dat de betaalde huur commerciële tarieven zijn.
Kort en goed: de overheid met schier onbeperkte hoeveelheden belastinggeld gaat de concurrentie aan met de belastingbetalende huurder.
Rutte, Kaag, Hoekstra en Klaver zagen dat het goed was.
Dus via die ' verhuurdersheffing' die ook wordt doorberekend aan de zittende huurders wordt eigenlijk de huisvesting van statushouders gefinancieerd? Wat een land.
Het gaat niet om rijk vs arm. Het gaat om koppig doorgaan met diversiteits-import vs luisteren naar gezond verstand.
Oorzaak leidt tot gevolg en het zijn enkel leden van de Religie van Woke die hier schuldig aan zijn.
Ons dorp moet er 75 huisvesten in 2021 ("statushouders"), nou, met een woningzoekenden-lijst van 2000 jonge mensen in de 8-jaren-wachtstand is dat een recept voor opstand, kwestie van tijd. Dit land heeft slimme mensen nodig in het bestuur en geen politieke nitwits-zaaltjes dombo's meer. Dag Rutte en Kaag.
@grindbak | 15-04-21 | 13:23:
Geen idee hoe het bij jouw dorp is, maar in het dorp waar ik ben opgegroeid gaan alle "statushouders" binnen een half jaar weer weg.
Werkelijk geen idee waarom.
Ik vind het ook wel een beetje overtrokken dat een huis kopen onmogelijk zou zijn. Je kan prima een huis kopen, je moet alleen wel bereid zijn te kijken daar waar huizen minder schaars zijn. Vroeger deed je dat door te kijken naar slechtere wijken in de stad om daar voor weinig iets te kopen en op te knappen. Vervolgens keek men naar randgemeenten. Maar nu moet je echt meer gaan zoeken in het Noorden en het Oosten in dunbevolkte gebieden. Maar dat verdommen mensen dan weer want iedereen wil in de stad wonen. Daarnaast is het volkomen logisch dat je geen huis kan kopen als je maar 3 dagen werkt in de week. Tevens is het volkomen logisch dat je geen groot huis kan kopen als starter, je moet klein beginnen. Dat is allemaal, en zeker met 2 inkomens, prima te doen. Het is vooral geklaag van jongeren die denken dat alles komt aanwaaien en het dan raar vinden dat ze met hun vrijetijdsmanagement studie, parttime non-essential baantje in hun eentje maar een hypotheek krijgen van 150k en daarmee geen ééngezinswoning kunnen kopen in een buitenwijk van Utrecht of Amsterdam.
Helemaal mee eens, had al iets van hetzelfde geschreven in mijn tegel van 12:46.
Ja die kunnen dus geen huis in het oosten kopen want daar hebben ze geen werk en krijgen ze dus geen hypotheek.
@Bab01 | 15-04-21 | 13:55: Inderdaad. Leuk verhaal, vind maar eens een normale baan in de rimboe.
@Bab01 | 15-04-21 | 13:55: je kan best in het oosten wonen en gewoon je baan in het westen houden hoor. Beetje reizen. Thats it.
Iets met vraag en aanbod. Maar feitelijk is het een vorm van hyperinflatie, Wie worden er beter van? Niet de huiseigenaar, het is slechts een papierenwaardestijging tenzij je verkoopt en verder onder de brug gaat slapen. Voor de huiseigenaar geldt - de vervangingswaarde - meer voor je huis ontvangen, is ook meer voor je nieuwe huis betalen. Je schiet er dus niets mee op. Wie worden er dan beter van? Zullen we zeggen de hypotheekverstrekkers zoals banken etc. immers een dubbele hoogte van de hypotheek betekent dubbele rente inkomsten. En uiteraard de overheid. Hogere WOZ, hogere bijtelling in de IB. Let op, als de overheid weer dit nieuwe melkkoetje ontdekt, gaat het huis in box 3.
Bij tweeverdieners heb je al gauw ruim 4 ton leencapaciteit. Hier begint het juiste antwoord, lijkt mij.
Tweeverdieners met een full time baan inderdaad.
Een eigen huis, voor een bod van 7 ton.
En altijd iemand in de buurt die hoger bieden kon.
Tel daar de elk jaar hogere huren bij op en dan valt er voor een aspirant koper steeds minder te sparen om wat te kopen.
HRA is zijn doel al lang voorbijgeschoten, maar niemand durft om die gewoon in 3 of 4 jaar te stoppen, Rutte heeft met zijn 100K vrijstelling ook weer een dramatische bijdrage geleverd aan de prijzen-bubble, en alles wat dan nog enigszins betaalbaar was de afgelopen 10 jaar is in handen gekomen van particuliere pandjespooiers die middels diefstal van huurders hun eigen pensioen aan het aanvullen zijn. Starters moeten niet meer kunnen lenen, prijzen moeten omlaag. En flink ook.
Ja meneer de socialist. Het ligtaan iedereen behalve de immigratie, nietwaar?
NL is vol en ten dele overvol
Het straatbeeld is aardig verziekt door bepaalde klederdracht wat zeker niet tot de mijne behoort
@stipjes | 15-04-21 | 13:12:
Gelukkig zijn stipjes niet in de mode. Maar streepjes en joggingspakjes in de mode, bedoelt u?
Ik kijk er naar uit om straks als miljonair het verpleeghuis in te mogen.
Reken er goed op dat ze je dan pas echt gaan plukken. Tante van me ging met 2 ton het bejaardenhuis in en hoewel ze haar hele leven daarvoor betaald had moest ze nog eens 2000 euro per maand bijlappen.
Als je geen kinderen hebt raad ik je aan om voordien arm op papier te zijn.
@Pieterman | 15-04-21 | 13:15: leuk bedacht maar tegen de tijd dat wij met pensioen gaan dan bestaat cash geld niet meer dus alle geldstromen zijn dan te volgen, hoe bedoel je op papier armer? Plus ze kijken tot enkele jaren terug en als je dan ineens 2 ton hebt laten verdampen dan moet jij maar kunnen aantonen waaraan.....
@Der Schnitzeljäger | 15-04-21 | 13:12: de wijze les is: ga vooral arm het bejaardenhuis in.
@potjandorie | 15-04-21 | 13:53: Pfff. Coke en hoeren natuurlijk. Dan is het zo op...
@Eagle0511 | 15-04-21 | 14:29: Zingt:
"Chocolates and tea, and wild, wild hamsters;
they'll drive you crazy, they'll drive you insane;
write on the cross at the head of my grave:
for hamsters and tea here lies a poor slave."
Er zijn niet te weinig huizen, er zijn teveel mensen in dit kleine landje.
Op de wereld. Maar daar hoor je Greta Tuindwerg nooit over.
@Der Schnitzeljäger | 15-04-21 | 13:13: precies en zou daarom corona en de vaccins zijn uitgevonden? Want waarom eerst de oudjes vaccineren die veelal al geïsoleerd wonen? Om te zien of ze omvallen van de vaccins? Als je de economie wil laten draaien dan zouden ze juist eerst de jongere generatie moeten vaccineren.
Voor de starters e.d. Reken je aankoop eens om naar de ouderwetse gulden en ga daar eens mee naar je ouders. Die kijken je dan aan alsof ze water zien branden..
Reken inderdaad maar eens uit wat je uiteindelijk betaald voor je huisje van één deurtje en één raampje breed.
Bizarre taferelen krijg je dan inderdaad... Maar dat heb je ook al bij een halve liter bier voor bijna 4 euro. Dat zijn dus gewoon 8 piek! Voor een glas bier. Inflatie is a bitch, maar de overgang Gulden-Euro verdoezeld toch meer dan alleen dat, geloof ik.
@Ambiorix | 15-04-21 | 13:11: een vriendin van onze dochter is pas op zichzelf gegaan. Een héél klein 3 kamerappartementje, tweepersoonsbed past nét in de slaapkamer en in de keuken kan je je reet niet keren, ijskast moet in de woonkamer staan, een balkonnetje waar je met 1 persoon kunt staan dus net genoeg om je vuilniszak neer te zetten en ze moest zélf een nieuwe keuken erin plaatsen want dat deed de (particuliere) huisbaas niet, een douche als een kast en het toilet moest schuin geplaats worden anders heb je geen beenruimte. Dit alles in een achterstandswijk voor ruim 700 euro per maand. Wij wonen al 22 jaar in een eengezinswoning met grote tuin voor dezelfde prijs, kan alleen omdat we er zolang wonen maar gaan wij eruit dan gaat de huur mogelijk met 500 euro omhoog. Wij willen kleiner gaan wonen als de kinderen uit huis zijn maar wij gaan echt niet meer betalen voor een kleinere woning dus blijven we straks maar zitten in het te grote huis. Ik verwacht overigens niet dat onze kinderen snel de deur uit kunnen hoewel ze dit wel willen want flexbanen dus onzekerheid qua inkomen en de huizenprijzen té duur plus ze staan op een wachtlijst als nummer 2000
Wat je ziet is het begin van de volgende grote economische crisis die er nu aan komt. Het segment met miljoenenhuizen daar worden nu huizen gedumpt voordat de crisis begint. Dat doen de wat slimmere miljonairs. Daardoor lijkt het alsof de prijzen 15% stijgen omdat dat soort huizen bovengemiddeld kosten.
Vooral in Vinex-wijken dan toch.
Met onze gatenkaaswetgeving moet er toch een manier bestaan om eventjes naar een buitenland te gaan, je Nederlandse nationaliteit op te geven, en vervolgens hier weer asiel aan te vragen en de rest van je leven een gratis huis + uitkering te krijgen?
Wie zoekt het eventjes uit?
Twee jaar geleden een appartement vrij op naam voor 4,5 ton gekocht. Is nu 7 waard volgens de makelaar. Mijn D66 buren janken met de stellingname dat het ‘lui geld verdienen is’. Advies: stoppen met D66 stemmen.
Daar is voor een huurder inderdaad niet tegenaan te werken. Die kan dit alleen maar aanzien hoe jij er 2.5 ton bijkrijgt uit het niets.
Intussen gaan de huren ook elk jaar omhoog.
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 13:03: De WOZ en alle zaken die aan de waarde zijn gekoppeld gaan ook omhoog.
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 13:03: klopt! Komt door schaarste, aangejaagd door weggeven woonruimte aan immigranten. Daarom stoppen met D66 stemmen. Zo simpel is het.
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 13:03: Er is voor die huurder best tegenaan te werken. Hij/zij hoeft alleen maar dezelfde beslissingen te nemen als iemand die succesvol is. En niet gaan lopen klagen omdat ze menen dat alles maar aan moet komen waaien, terwijl ze hun verstandige buurman daarvoor veroordelen. Meten met twee maten dus en gestoeld op pure afgunst.
Blonde maagd. Sidney heeft weer eens mazzel hoor. Lul.
Het format is zó herkenbaar; als het zo door gaat gaat alles mis.
Zorg dat de prijs van een huis maximaal 1% per jaar mag stijgen.
Voorlopig.
Dat maakt dat voor Henk en Ingrid niet uit, want later wil je misschien weer overstappen.
Maar voor de sjacheraars en andere prijsopdrijvers wel. Die gaat het geld kosten.
Huizen zijn om te wonen.
Voer dat maar een tijdje in totdat er weer voldoende huizen zijn.
Dan gaan ze gewoon gedeeltelijk "zwart" betalen, Marokkanen en Turken gezien hun "handeltje" kunnen dat gemakkelijk. Bovendien komen er steeds meer Chinezen op de markt hier !
Dit gaat niet meer stoppen met die prijzen !
Het is inderdaad hopeloos.
Binnenkort in dit land: vordering van woonruimte. Ouder echtpaar, hypotheek afbetaald, kinderen de deur uit, D'66 / Groen-Links gemeenteraad? Ze gaan u eerst 'verleiden' om te verkassen, vervolgens komt er een 'verleidelijke' 'opkoopregeling' waar u voor een kráts uw prachtige huis mag weggeven, en vervolgens komt het stadium waarin er op een kwade dag een ambtenaar voor de deur staat met een zevenkoppige Somalische familie. U mag voortaan in uw eigen logeerkamer huizen en afspraken proberen te maken over het gebruik van de badkamer. En niks zeggen over de kookluchtjes, want dan staat die ambtenaar weer voor uw deur. Vergezocht?
-
Think. again.
Dan kijken ze dan mooi in de loop een jachtgeweer. Over mijn lijk.
Klinkt als Republiek Amsterdam 2026.
@clockandhammergame | 15-04-21 | 12:58: Dat dus. En ze moeten ook nog even langs mijn vriendelijk grommende hond. Houden die immigrantiers niet zo van....
Nee hoor: je moet verplicht verhuizen naar een zgn. 'tiny house' ergens onder of bij een viaduct.
Niets doen lost de problemen niet op, maar kost de overheid ook geen geld.
Dus dat is de meest logische keuze.
Geen overschrijdingen van het budget. Geen dure extra kosten voor infrastructuur.
Niemand hoeft zich te verantwoorden voor geld dat is uitgegeven terwijl er bezuinigd moest worden.
En toch zie ik een pluspunt. Waar vroeger de hypotheekrentes 8 à 9 (of meer?) procent bij de banken (bonussen medewerkers voor uit de neus vreten etc.) terecht kwam, komt er nu maar een procent of 3 bij de banken terecht, en blijft de rest van het geld (de waardevermeerdering van de huizen) onder het gewone volk.
Even meerekenen: kosten creditcard, kosten debitcard, kosten rekeningoverzicht, administratiekosten, kosten betalen bij stortingen, overschrijvingen aar buitenland betalen etc. Fijn dat u denkt dat u rijk wordt. Oh ja, en dankzij de socialist Bos betaalt u 4% fictieve rente aan de Belasting over uw vermogen. Maar u wordt wel slapende rijk, knap!
@dathoujetoch | 15-04-21 | 12:54: heb die regeling al hopeloos proberen aan te vechten. Vermogensbelasting van 4% terwijl ik moet betalen voor m'n spaarrekening: ga maar speculeren en gokken, burgermans!
@dathoujetoch | 15-04-21 | 12:54: Je lult uit je nek !
Effectieve belasting is ongeveer 1.2 %.
Belasting wordt geheven over 4 % !
en naar buitenland betaal je geen kosten meer binnen Europa, doe ik dagelijks !
@dathoujetoch | 15-04-21 | 12:54: u mist volledig het punt van Leptob. Als u uw (spaar)geld in stenen van het eigen huis stopt wordt u inderdaad slapend rijk(er). De waardevermeerdering van de huizen wordt niet meegenomen in de rendementsheffing.
Dan zal de eigen woning wel binnenkort in BOX 3 komen.
"Om de scheefgroei op de woningmarkt op te lossen, zouden huizenbezitters net zo veel belasting over hun huis als over hun spaargeld moeten betalen. Daarvoor pleit De Nederlandsche Bank (DNB) die wil dat er in de toekomst geen belastingverschillen meer bestaan tussen het huren en kopen van een huis."
www.rtlnieuws.nl/economie/life/artike...
Ons land is een soort ziekenhuis aan het worden dat in plaats van patienten beter te maken, anderen net zo ziek maakt.
Dus eerst jaag je de prijzen op door niet te bouwen maar het land te laten overspoelen met migranten, door oeverloze verlaging van de spaarrente en hypotheekrente, waardoor mensen wel moeten investeren in bakstenen, en dan graai je de vermogensbelasting van dat gestegen bedrag af, waar je niks aan hebt als huizeneigenaar (voor mijn part is mijn huis 70k waard ipv 700, nietwaar?). Ik voorzie een nog grotere emigratiegolf van zelfredzame Nederlanders met een autonome levensinstelling. Blijft dit land achter met de handjesophouders.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 13:03: Dat dus.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 13:03:
Inderdaad, als je dus door heel zuinig te leven veel hebt afgelost kun je ook nog vermogensbelasting gaan betalen over het afgeloste deel en de overwaarde.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 13:03: Perfect verwoord.
Helemaal geen belastingverschillen meer? Op geen enkel terrein? [Afgezien van de race to the bottom 'even slecht is ook gelijk'.]
Voordeur dicht en de achterdeur gebruiken om de bevolkingsdichtheid en daarmee ook de huizenprijzen en de huren te reguleren.
Spijker en kop, inderdaad is immigratie & gezinshereniging de basis van vele problemen
De elite heeft de "pret-ton" ingevoerd, elk kind mag 100.000 euro krijgen mits het in een huisaankoop gestoken wordt !
Derhalve zijn alle prijzen (afgezien van de verdere woningschaarste) met een ton gestegen....
Maar zodra er meer ouderen sterven zullen hún kinderen ook wat meer gaan krijgen ....
Al wat we dan nodig hebben is een virus wat ouderen ‘euthanaseert’ en een stuntelende overheid.Maar ja , dat zoiets zal gaan gebeuren heeft een kans van 1 op de miljoen.
De "elite"? Wat een krankzinnige marxistische term. U bedoelt mensen die lang geleden hebben besloten zelfredzaam te zijn ipv hun handje op te houden, een huisje gekocht hebben om zelf op te knappen en te bewonen, ouder zijn geworden en kleiner zijn gaan wonen, en van die overwaarde besloten hun kinderen op weg te helpen? Sowieso is erfbelasting en schenkingsbelasting iets schandaligs; het is eerlijk verdiend geld waar al veel belasting over betaald is. Dat deze ton voor starters als schenking van hun bloedeigen ouders niet belast wordt, is enkel onrechtvaardig in de ogen van mensen die te zwaar op de overheid leunen.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 13:08:
Nee meneer, ik bedoel onze veelverdieners bij de overheid en regering, die dit ingevoerd hebben.
En ik heb zelf met hard werken 2 dure huizen in bezit, koekoek !
@A333aan | 15-04-21 | 13:18: En dat vind ik dus debiel. Waarom moet je 2 huizen hebben? Je kunt er naar in 1 wonen. Ik ben er helemaal voor dat er een regeling komt die stelt dat iedereen maar 1 huis mag hebben: om in te wonen. Geen gezeik meer met prinsen Bernhard die honderden huizen bezit om er zelf beter van te worden.
@Eagle0511 | 15-04-21 | 14:38: Een om in te wonen en een in het buitenland om met vakantie te gaan, mag het ?
Ik als rijke man, heb een extra groot huis aangeschaft want ik verwacht dat ik binnenkort een zielige huurder kan aanstellen als schoonmaakster voor slechts kost en inwoning (op zolder past nog wel een bed).
Als je een beetje slim selecteert heeft ze geen eigen bed op zolder nodig, maar zal ze 's nachts jouw bed warm houden en je haar dankbaarheid tonen.
1 advies: trouw nooit met je schoonmaakster!
@WalterSobchack | 15-04-21 | 12:57: Lol iedereen die niet diezelfde gedachte had bij de Tegel van Hadena is óf een leugenaar óf allergisch voor schoonmaakmiddelen.
Tja, ik kan er geen medelijden voor opbrengen eerlijk gezegd: dit is zo gewild. Op het moment dat je gaat nivelleren om onwillige en ongetalenteerde mensen uit de brand te helpen, krijg je een scheiding tussen rijk en arm omdat je de middenklasse effectief vernietigt. Bezit is dan iets voor de staat en voor rijken. Moet je vooral links blijven stemmen en je afvragen waarom je geen huis meer kan betalen en je onderneming door de staat kapotgereguleerd wordt. Heb net een leuk huisje over de grens gekocht. Zelfs daar moest ik een ton (een TON!) ophoesten alleen al aan "Grunderwerbssteuer" (grondbelasting dus) en alle bijkomende kosten tezamen zijn al bijna de helft van de vraagprijs van de gemiddelde woning in Nederland. Dat geeft te denken. Desondanks gaan er ook een hoop café-tijger-sprookjes rond... alsof alles onmogelijk is, terwijl als je met een goede, vaste baan en een goed plan (dus niet 125% van de beschikbare capaciteit lenen) met een verstandige keus voor de eerste koopwoning (locatie vs waardeprognose vs investeren etc) naar de bank gaat, dan zijn er best een aantal die met je in zee willen gaan. Vaak wordt bij die wilde verhalen vergeten dat óf de prognose niet goed is, óf de baan toch niet zo heel erg "vast" en "tof" is, óf de boniteit niet zo bijzonder is, óf de ambitie op zijn zwakst gezegd "een beetje te hoog gegrepen". In werkelijkheid gaat het de bank gewoon om geld verdienen, kortom: een goed plan met bijkomende factoren en je krijgt een deal. En dan moet je geduld hebben en op het juiste moment goed verkopen en de volgende stap maken. Duurt gewoon een beetje. En dat is dan de laatste factor die bij millenials compleet ontbreekt: ze hebben geen geduld. Waarom ook, want papa en mama hebben toch altijd benadrukt hoe bijzonder ze zijn? Ze vinden dat ze recht hebben op een 6-stellig beginsalaris, want ze hebben bij hun pretstudie lesbische danstheorie geleerd dat "inclusie" betekent dat je jezelf eigendommen van anderen mág toe-eigenen, omdat bezit iets boosaardigs is als het in handen is van andersdenkenden. Ik zeg: bekijk het maar. Je gaat maar werken, nog meer werken en nog meer werken. En tegelijkertijd pas je je ambities aan de realiteit aan, terwijl je verstandig met je centen en investeringen om gaat. En dan komt de belangrijkste factor: geduld. Je wacht maar op de goede momenten en hebt dan de ballen om toe te slaan, in plaats van te verwachten dat alles automatisch in je schoot geworpen wordt. Samengevat: ik geloof best dat er schaarste in de markt is en dat het lastiger wordt, maar met een behoorlijke dosis realiteitszin en eigen initiatief is een boel te bereiken. Oh, en voor ik het vergeet, some free advice: wil je ooit iets van betekenis bezitten in je leven, doe dan geen pretstudie en stem niet op partijen die het je weer afnemen voor linkse hobbies. Maak liever wat uit je leven en geef dan vrijwillig wat je missen kan. Dát is solidariteit. Niet dat wat nu gebeurt... dat is gewoon diefstal. Succes ermee.
mkay. Een dingetje: links heeft al sinds den Uil (1973-1977) geen linkse meerderheid meer.
Dus rechts doet dit allemaal beste reaguurder. En de laatste 10 jaar Rutte heeft ook geen goed nieuws gebracht.
Geloof ik helemaal niks van, van die ton die je moest betalen.... Je betaalt daar een soort OG-belasting maar dan over de basisprijs (Grund-steuer) dat is géén grondbelasting !
Heb zelf ook een grote woning in Duitsland, (kopers gevraagd, nieuwbouw bungalow boven op een berg, prachtig uitzicht naar alle kanten).
Je vergist je ergens makker !
Grundpreis is een waardeschatting waar je belasting over gaat betalen !
@A333aan | 15-04-21 | 12:53: waar staat die bungalow, Berchtesgaden? Inderdaad, prachtig uitzicht.
@A333aan | 15-04-21 | 12:53: Grunderwerbssteuer is inderdaad iets anders als Grundsteur. Ik had preciezer moeten zijn
@A333aan | 15-04-21 | 12:53: De Grunderwerbssteuer is trouwens in de regio waar ik nu woon de hoogste in heel Duitsland: 6,5% van de totale koopprijs. Totaal van de pot gerukt als je mij vraagt.
Hm, nee. Het rentebeleid doet dit. Komt uit europa.
@Gladiator Fap | 15-04-21 | 12:59: Niemand fragt dir etwas
@dathoujetoch | 15-04-21 | 12:57: Vulkaaneiffel, 100 km onder Aken, Gerolstein-Daun area)
@Marcel66664746 | 15-04-21 | 12:53: Ehm... het beleid van Rutte en Co zou niet misstaan als het partijbeleid van de PVDA in de jaren 90... Niet voor niks zijn de burgemeesterposten, de rechters, het onderwijs, etc geen directe afspiegeling van het stemgedrag van de NL samenleving. En vergeet niet het ondemocratisch uitsluiten van partijen, waardoor kleinere partijen onder de streep belachelijk veel meer in de pot te roeren hebben als het eigenlijk zou moeten zijn. Het stemgedrag staat allang niet meer 1:1 met het uitgevoerde beleid. Precies daarom is er een opkomst van het populisme: een aanzienlijk aandeel van de mensen voelt zich niet meer vertegenwoordigd door de politiek.
Ik realiseer me ineens dat het verschil tussen deze boze man en mij is, dat ik me realiseer dat ik gewoon mazzel heb gehad. Ik heb niet de illusie dat ik speciaal ben of bijzonder hard gewerkt heb en dat het daarom allemaal goed gekomen is. Ken uzelf, dat is mijn advies. Succes ermee.
@D-Fens_1963 | 15-04-21 | 13:03: Ik ben reaguurder. Ik reaguur. Ik zal jouw volkomen inhoudsloze jij-bak dan ook maar tolereren. Tof, he?
@Marcel66664746 | 15-04-21 | 12:53: VVD - D66 - CU = links, CDA = wat links van het midden. Er is nog een "rechtse" partij in Nederland en dat is de SGP.
100 jaar geleden konden alleen rijken een huis bezitten en gronden. dus eigenlijk is er niets veranderd alleen zijn er meer mensen die nu een huis hebben en dus rijk zijn. Het stopt vanzelf een keer en dan worden de huizen weer bereikbaar voor velen. Trouwens 30 jaar geleden was een appartement maar 40.000 euro omgerekend en eigenlijk ook niet betaalbaar, nu wordt om die prijs gelachen,
Huizen zijn alleen dan bereikbaar, als er huizen zijn.
Dat betekent, huizen geen mensen wonen.
30 jaar geleden was het modale inkomen € 19.059, dat appartement is dan 2,1 jaar salarissen. Een appartement voor 2,1 modale jaarsalarissen zou dan nu €74.000 zijn.
Tik even 'tot 75k' in funda en je krijgt alleen maar kale kavels, parkeerplaatsen en garageboxen... en dan zoek ik landelijk...
Ik denk dat het nog wel erger is. Ik kocht mijn eerste huis in 1989, voor 152.000 gulden. Even rekenen: ca. 69.000 euri
Daarmee kocht ik mij een eensgezins woning met een tuintje voor en een tuin achter en 3 slaapkamers. Bijna 10 jaar later verkocht ik datzelfde huis voor 360.000 gulden, zijnde ongeveer: 163.000 euro
Daarmee kocht ik mij een nieuwbouwhuis, voor het toen voor mij onvoorstelbare, bedrag van 535.000 gulden. (243.000 euro) Ik had nooit gedacht ooit een huis te kopen van meer dan een half miljoen!
Het idiote was: Ik woonde er 5 jaar, de euro had inmiddels zijn intrede gedaan, en ik kreeg een WOZ taxatie binnen van 525.000 (EURO's IN DIT GEVAL!!)
Ik woon er inmiddels 22 jaar en nu zie ik huizen in mijn straat voor ruim 6 ton weggaan. En nog mooier: Ik zie nu mijn oude huis ook weer te koop staan: voor 372.000 euro.
Doe eens omrekenen: 372.000 * 2,20371 = pak hem beet 820.000 gulden.
Dit was 30 jaar geleden dus 150.000 gulden. Dit kun je best scheef noemen.
Ik kon dat huisje toen kopen met een modaal inkomen. Dat gaat dus niet meer lukken nu.
Schrikbeeld.
Straks willen ze je huis in box 3 hebben.
Dan heeft de overheid een belang in de waarde van je huis.
The horror.
Anderzijds is dat ook wel een goede manier om een heleboel mensen die nu dus net met veel pijn en moeite een tussenwoninkje of appartementje kunnen betalen de armoede in te duwen omdat het gewoon niet te betalen is.
De enigen die echt de lul zijn zijn de huisjesmelkers, die worden dan flink geraakt. Gelukkig kunnen ze dat doodleuk doorbelasten aan de huurders, waardoor zowel kopen als huren feitelijk onbetaalbaar worden.
Gelukkig heb ik rijke ouders en een stinkend rijke vriendin. Even een huisje kopen en dan oriënteren op de emigratie aangezien ik niet zo snel zie hoe NL niet een veel te dure verzorgingsstaat en veel te hoge populatie gaat krijgen.
Geld lenen is te goedkoop.
Dat icm te weinig aanbod, te veel (buitenlandse) vraag, HRA.
Begin eerst maar met de deur op slot, geen nieuwkomers, bouwen, HRA weg en de rente omhoog.
Dan dalen de prijzen.
Hoezo rente te hoog? Wat is dat een rare analyse? Dus jij zegt nu: beste banken, verhoog de rente even naar 12 % zoals in de jaren 80?
Wel eens gehoord van vraag en aanbod?
@Marcel66664746 | 15-04-21 | 12:48:
Wil je dat prijzen zakken?
Dan moet geld moeilijker worden.
5%
Bovendien som ik een combinatie op, van meerdere ingrepen.
@Ruimedenker | 15-04-21 | 12:52:
Mensen bieden op 4 of 5 ton gerust een halve ton over.
Waarom? Omdat ze dat makkelijk kunnen lenen en betalen.
@Ruimedenker | 15-04-21 | 12:52: Domweg zeggen rente moet omhoog is geen optie. Dat is geen ingreep. De hoogte van rente is afhankelijk van vraag en aanbod. De rest is politieke keuze dus dat klopt wel.
De rente wordt kunstmatig zo laag gehouden door de ECB en volgt allang niet meer de inflatie.
@Ruimedenker | 15-04-21 | 12:54: inderdaad: ook vraag en aanbod. Dan moet je daar tegenover zetten: meer bouw mogelijk maken: dat is een politieke keuze.
@Marcel66664746 | 15-04-21 | 12:54:
De hoogte van de rente is helemaal niet afhankelijk van vraag en aanbod maar een politieke keuze om de Euro niet te laten klappen.
@Marcel66664746 | 15-04-21 | 12:54: Nederland is al geruime tijd geleden een lobby gestart om de rente los te laten zodat het inderdaad duurder wordt om een huis te kopen, maar meer nog om onze pensioenpotten beter te laten renderen wat weer gunstig is voor de pensioenen. Maar helaas wil de EC/EU niet meewerken en wordt de rente nog steeds kunstmatig laag gehouden. Heeft helemaal niets met vraag en aanbod te maken de huidige lage rente.
Die rente is zo laag omdat anders hele landen omver vallen als die rente ook maar een paar procentpunten stijgt. Zeker in Zuid-Europa kunnen ze net het hoofd boven waterhouden met schuldenberg > nationale GDP, idem geld voor bijvoorbeeld Japan en de VS. Als die rente stijgt, verzuipen die landen in hun schuld en kunnen de landen die wel zuinig zijn met geld(lees: Nederland en Duitsland) weer miljarden overmaken om ze te redden. 3e keer in nog geen 10 jaar tijd, lijkt me toch wel een teken aan de wand...
Effectief is de wereldeconomie al sinds de dotcom bubbel niet meer levensvatbaar, maar kon met een maagsonde nog wel in leven gehouden worden.. tot de crisis van 2008. Sindsdien is de boel feitelijk hersendood, ze alleen draait nog vanwege extreem lage tot negatieve rentes en moeilijk veel geld bijdrukken in die hoop de schuldenberg weg the infleren.
Inmiddels begint bijna een slapstick van trekken aan een bijna dood paard te worden. Zowel de ECB als de FED toveren biljoenen uit de hoge hoed en denken dat dat geen invloed heeft op de waarde van hun valuta.
Nu dat de kantoorfuncties gewend raken aan Teams en Zoom zullen de prijzen buiten de randstad ook doorstijgen. Werken is minder locatie gebonden immers
Trouwens: In Duitsland zijn meer huur dan eigendomswoningen. Het is maar net wat de norm is. een tweedeling is vanuit een ander perspectief geen probleem.
Of men nu in 2021 een duur huis koopt met lage rente of 20 jaar geleden een goedkoop huis kocht met hoge rente. Het is betaalbaar nu en toen. Misschien nu nog wat betaalbaarder. Dat is prima uit te rekenen.
De markt is wel helemaal oververhit dat is niet helemaal ideaal.
Uiteindelijk gaat het om de maandlasten, alleen bepaald de hoogte van de hypotheek in verhouding tot je jaar inkomen of je de lening krijgt.
Een goedkoop huis met hoge rente is makkelijker op te lossen (oversluiten) dan andersom, want dan krijg je die lening gewoon niet ook al zijn je maandlasten effectief 't zelfde als 20 jaar geleden.
Er komt straks een commissie die dit allemaal gaat uitzoeken.
Na een jaar komt er dan een rapport.
Vervolgens mag de tweede kamer vragen stellen en de regering zegt dat dit urgent is en enkele maanden daarna horen we dat het woningtekort verder is toegenomen.
De NPO blijft het over discriminatie hebben en de andere pers heeft het over Hazes en Maxima.
Oorzaak - gevolg.
De oorzaak: de linkse praatjes over meer immigratie, minder stikstof want klimaat.
Het gevolg: te weinig vergunningen, teveel mensen die op dezelfde woningen azen, enorme schaarste.
Als er meer realiteitszin was bij partijen als D66 en GL over de haalbaarheid van soms veel te ambitieuze klimaatplannen of immigratiecijfers, dan waren de huizenprijzen nu niet zo hoog.
Zeker weten!
D66 en Groenlinks zijn goed in het volplempen van weilanden met windmolens en zonneparken. De woningnood is het grootst in gemeenten waar Groenlinks en D66 het voor het zeggen hebben. Die domme studentjes maar braaf Groenlinks en D66 stemmen omdat het moet. Daarbij in de veronderstelling dat Groenlinks en D66 sociaal zouden zijn en wel iets aan de woningnood zullen doen. Het tegendeel blijkt waar. Die partijen zijn alleen maar met klimaat en het bevorderen van immigratie bezig. Dan maar op de blaren zitten en tot je 40ste op een studentenkamer van 10 m2 of mij moeders wonen.
Ik zit er middenin, het is gekkenhuis. Ben al sinds de jaarwisseling bezig, veel bezocht, vandeweek eindelijk prijs. Zonder aankoopmakelaar begin je niks. Voordat het op funda komt zijn de bezichtigingen al propvol, vaak al binnen het uur.
Schulden maken is de trend, vermogen komen ze toch wel halen. En ach, misschien ben ik over 10 dood, na mij de zondvloed.
Een hypotheek is geen 'slechte' schuld, itt tot persoonlijke leningen, kopen op afbetaling etc. etc. omdat het onderpand niet of nauwelijks in waarde deprecieerd.
Je huis is over 20 jaar doorgaans 't zelfde of meer waard dan nu, itt tot een auto, TV of paar schoenen dat je kocht van geleend geld.
De hypotheekrente-aftrek, dát was het probleem. Daar stegen de prijzen. Zeiden alle deskundigen. Niet dus.
Ze hebben wel meer vreemde prijsopdrijvende constructies bedacht. Koopsubsidie, starterkorting.
Dat drijft de prijs op en dan staat de boel weer ramvast.
Of ze zijn naïef bij overheid of de lobby van de financiële sector is heel slim.
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 12:45: premie A. Die was mooi. 10 jaar lang 4000 gulden subsidie toen ik mijn 1e huis kocht. 120000 gulden betaald. 40000 subsidie gehad. Na 10 jaar voor 300000 gulden verkocht. Domme huurders !!!!
Terwijl de overheid de grenzen wijd openzet voor arbeidsmigranten en asielzoekers, verzuimt ze daarbij de vereiste huizen te bouwen. Nog niet heel lang gelden werd aan bevolkingskrimp en vergrijzing gedacht, maar er is nu een ongekende bevolkingsgroei en we schijnen op te gaan naar de 20 miljoen! Het heeft de prijzen van zowel huur als koop enorm opgejaagd.
En zoals de Grieken zich ooit ook rijk rekenden met de lage rente nadat de hardere euro de boterzachte drachme verving, zo rekenen de domoren zich hier ook rijk met de lage rente op hun hypotheek. Ondertussen hopen de hypotheekschulden zich steeds verder op en wordt het verschil tussen de echte waarde van het huis en de waarde wat de gek ervoor geeft alsmaar groter. Bij de volgende tegenslag dus een kredietcrisis in het kwadraat. Want we leren niks, vooral die overheid niet, en kijken niet verder dan de waan van de dag.
En wie steunde dit gedrag... juist de overheid want die vangen bakken met geld voor elke verkoop.
En er word zo weer kunstmatig geld in de economie gepompt,resultaat is dat het alsmaar extremer word wil je dit systeem in leven houden.
Zodra de mensen minder huizen kopen dondert alles in elkaar.
Elk jaar een mooie bonus toch.
En mocht de winst van nu ellende voor later geven, boeit dat niet en is dat voor iemand anders.
Gelukkig is er nauwelijks inflatie.
Gelukkig zijn een groot deel van de belastingen ook niet ergens gebaseerd op de (fictieve) WOZ waarde van uw huis.
Gelukkig is dit niet eeb gratis geld print machines voor de overheid.
Gelukkig krijgt u een steeds hogere koopkracht, kunt u steeds meer besteden, en meer dingen met uw geld doen.
En nu terug aan het werk slaaf, slaap lekker.
Wij hebben 2 huizen waarvan wij er 1 verhuren.
Verkopen is eigenlijk geen optie.
1) je betaald negatieve rente
2) je betaald vermogens belasting.
Tel daar de opbrengst uit verhuur bij en je zult wel gek zijn om te verkopen.
De vraag is wel of je niet meer kan verdienen in de aandelenmarkt, de S&P of NASDAQ is meer gestegen dan de huizenprijzen de afgelopen jaren
*betaalt
@ffserieusnou | 15-04-21 | 12:50: dat is niet zo van belang als je een luxe probleem hebt. :-)
De verhuurde woning valt gewoon in de rendementsheffing (of vermogensbelasting zoals u het noemt).
Heb het idee dat er bewust een schaarste wordt gecreëerd, zodat bepaalde groepen mensen hiervan kunnen profiteren. Hun eigen woning(en) stijgen hierdoor massaal in waarde. Onderdak is immers een eerste levensbehoefte, dus hier kan je goed op verdienen.
Als er voor vluchtelingen gebouwd moet worden, dan kunnen ze ineens wel heel veel woningen uit de grond stampen. Idem voor woningen uit het duurste segment, omdat ze daar de meeste winst op kunnen maken. Anders is er altijd wel een 'probleem', zoals klimaatregels, regels van de gemeente of het is 'te duur'.
Het huisjesmelken moet worden aangepakt anders is het bouwen voor niks. Wellicht zou belasten o.b.v. huurinkomsten een oplossing zijn. Huren tot aan de sociale huurgrens ongemoeid laten en alles daarboven zwaar belasten.
En alle voordeeltjes voor expats (huurders) schrappen.
Goed punt. In mijn vorige buurtje was de helft expat. Konden de exorbitante huren veroorloven dankzij het 30% belastingvoordeel-idee. Nederlandse starters kwamen er niet meer tussen. Een wijk verderop was het dan weer wollah en inshallah hoersoebsidie wat de klok sloeg. Dit land zorgt niet voor de oorspronkelijke bevolking.
Je moet juist niets doen,elke mogelijke ingreep verstoord alles en dat is juist de oorzaak.
Eerst geld weghalen en dan via regels weer terug,onnodige kosten en zinloos.
En elke regel doet de kosten weer omhoog jagen
Goh. Dus het nieuwbouwhuis dat ik in december heb gekocht hier in 030 en dat eind 2022 begin 2023 zal worden opgeleverd is al flink in prijs gestegen? Mooi zo. Hypotheek 20 jaar vast tegen 1,8%. HRA afschaffen? Nou en? Altijd nog beter dan huren en elk jaar 5% meer gaan betalen. Sukkels.
Nou, geniet van je papieren rijkdom..
Naja ik betaal momenteel rond de 600 euro hypotheek voor een woning even groot, maar een stuk beter onderhouden dan het krot 2 km verderop waarvoor ik 1200 euro huur moest neertellen. Dus kopen en woningwaarde stijging zal dan wel een papieren rijkdom zijn, maar kopen ipv huren bespaard mij 600 euro per maand.
Het mooie aan die "papieren rijkdom" is, dat het vanzelf veranderd in daadwerkelijke rijkdom, omdat je niet elke maand je zuur verdiende centen in een zwart gat stort, waarvan iemand anders rijk wordt. Ik heb net geleend tegen 0,58%. Dat betekent dat vrijwel elke cent die ik aan de bank stuur mijn bezit blijft. Gewoon een kwestie van tijd. En papieren rijkdom hebben we allemaal. Gelukkig maar, want zonder pensioenfonds wordt het later lastig. BoerKoekoek doet het verstandig. Hij kan het inderdaad allemaal verliezen, maar iedereen die alleen maar huurt heeft nu al niks en zal ook later niks hebben. Behalve dan een 82 inch flatscreen op de pomp natuurlijk.
@Frits_Binkestein | 15-04-21 | 12:37: Tja. En dan ben je 75. Verkoop je de hut met 500k overwaarde. En ga je van dat geld samen met je pensioen en AOW heerlijk genieten terwijl de zuurders elke maand duizenden euri overmaken voor een klein kuthok. Dus bedankt !
@BoerKoekoek | 15-04-21 | 14:03: bijna goed. Dan ben ik 75/80 en verkoop met 500.000 overwaarde. En samen met mijn goede pensioen en de AOW zorg ik er dan voor dat ik alle zorg kan kopen die ik nodig heb of zal hebben om aan mijn eind te komen, zodat de gemeenschap daar geen bijdrage aan hoeft te leveren.
"nou ja, van de bank de eeste dertig jaar"
Het zal mij benieuwen wat onze overheid op het ongewenste verschijnsel zal gaan verzinnen wat zich dus na dertig jaar voor gaat doen. Want dd burger moet natuurlijk wel effectief financiel plukbaar blijven.
Dat doen ze toch al? Het heet in één woord: belasting. En tegenwoordig wordt zelfs de lucht die je ademt belast.
Met verreweg de meeste starters hoef je overigens echt geen medelijden te hebben: Die stemmen immers zelf heel bewust op de partijen die voor deze situatie verantwoordelijk zijn, en nog verder verergeren.
Het is wel sneu voor die enkele goedwillende.
Precies. Laat ze maar in hun eigen huur gaarkoken.
Wat een kont analyse.
Met dezelfde berekening kun je van iedereen wel zeggen dat je er geen medelijden hoeft te hebben in welke situatie dan ook.
Ik kan niemand bedenken die bewust op een partij stemt die een toegankelijke woningmarkt bemoeilijkt.
Ten koste van 'goedwillenden' ..
In 2012 hadden we de keuze bij het geplande verlaten van een kleine 2-kamer:
Hure of kaupe.
Eind 2012 vrije sector eengezins van de Vestia gekocht in een lekker rustig buurtje met 'normale' mensen.
een van de betere keuzes naar bleek al snel.
Als ik woon in mijn koophuis (en dat is toch wel de hoofdreden van de aanschaf: een plek om te wonen!), dan heb ik niks aan de fictieve waardestijging van mijn huis. Pas bij verkoop komt er dan geld beschikbaar en daar moet je dan altijd nog iets anders voor terug kopen.
Ik ben overigens dolblij dat ik half 2016 mijn huis heb gekocht. Einde crisis, de berichten kwamen net dat in Amsterdam de huizenprijzen voor het eerst sinds 2008 weer aan het stijgen waren. In de rest van het land was dat nog niet zo. Ik heb nu een prachtige vrijstaande woning voor het geld waar ik nu niet eens een tussenwoning meer voor kan kopen! Ik lach me de ballen uit m'n broek! Maar, zoals ik al zei: je koopt niks van overwaarde.
Reken er maar op dat de overwaarde belast gaat worden. Dan koop je niet alleen niks maar moet je er ook nog voor betalen!
@gestoptmetroken | 15-04-21 | 12:36: als dat gebeurt, dan emigreer ik, en met mij veel Nederlanders die hier al het gros van de belasting ophoesten voor alle linkse hobby's.
De overwaarde van je woning kan je wel degelijk gebruiken hoor. Er zijn veel manieren voor, zoals het verhogen van je hypotheek.
@koosroos | 15-04-21 | 12:46: Dat heb ik dan ook gedaan. Vorig jaar mijn hypotheek over gesloten i.c.m. een bouwdepot. Zolang er nog hypotheekrenteaftrek is kun je maar beter zorgen dat je schulden hebt.
Als ze vervolgens bezit gaan belasten, dan overweeg ik het ook om weg te gaan. Denemarken lijkt me dan wel wat.
Als dat gebeurd gaan er denk ik politieke doden vallen.
@Timide_Aso | 15-04-21 | 12:50: hypotheekrenteaftrek levert nooit 100% van de kosten op dus uw redenering over het hebben van schulden is niet volledig. U denkt met de verbouwing een hoger rendement te halen dan het verhogen van uw hypotheek u netto gekost heeft, denk ik zo.
En dan beweert de EU en ECB maffia nog dat er geen inflatie is.
Ik vraag me inderdaad af hoe dat kan. Aangezien huur / hypotheek altijd het grootste gedeelte is van de vaste lasten. Zeker particuliere huur.
@peterdh | 15-04-21 | 12:39: Heel simpel; kosten voor wonen niet meetellen. En dat doen ze dan ook.
Begin jaren '80 was mijn vader in loondienst als slager en mijn moeder was huisvrouw. Toch woonden we in een koophuis en gingen in de winter skiën in Oostenrijk en in de zomer 4 weken naar Frankrijk.
Moet je nu eens proberen op 1 slagersloon.
Daar dacht ik dus laatst ook aan terug. Wij woonden in een prachtige twee onder een kap woning met garage en mooie tuin. De vader van mijn buurjongen was schilder en die van daarnaast postbode. Hun moeders werkten niet. De huizen gaan inmiddels weg voor 350k per stuk.
Jah, he moet je huis natuurlijk anti-cylisch kopen.
Dus in / aan het einde van de financiele crisis bv...
Ik heb dat gedaan in 020 en heb nu veel *virtueel* geld,
maar ben toch niet blij met de situatie.
.
Door de schaarste zullen verkopers / verhuurders nu altijd de financiele pijngrens van de gebruikers van deze eerste levensbehoefte kunnen blijven opzoeken. De prijs heeft geen enkele relatie meer met de materiele (bouw) waarde van de woning.
.
Daarom:
- Huisjesmelkers (sorry "inversteeders") aanpakken: een persoon of bedrijf mag maximaal 2 woningen bezitten in schaarste gebieden. Sorry Berhard. Meer bezit kan alleen door gereguleerde woningbouwverenigingen zonder winstoogmerk.
.
- Hypotheekrente aftrek afschaffen, Dit gemeenschapsgeld gaat nu linea reacta naar de winst van banken als verhoging van de hypotheekrente. En deze rente zou nu sowieso 0 moeten zijn. Zie je spaarrekening...
PS En stoppen met *kuch* asiel import uiteraard.
Anders is het dweilen met de kraan open.
HRA afschaffen, dan ook het eigenwoningforfait afschaffen. Verder zeg ik (als huisjesmelker): mee eensch. Maar alleen als tijdelijk maatregel, en met de regel dat de overheid zich aan voldoende woningbouw committeert. En met regel bedoel ik dat we a la urgenda kunnen afdwingen dat de overheid ook daadwerkelijk voldoende bouwgrond en vergunningen afgeeft.
Communist ben je.
Ga lekker naar noord-korea.
Enige die je hier voor kan aan kijken is de overheid,die laat de boel in het 100 lopen door juist de marktwerking tegen te werken met subsidie en import van nutteloos volk.
Verkopers wettelijk verplichten een gecertificeerde taxatie uit te laten voeren, gratis opvraagbaar voor gegadigden.
Stille verkoop aan banden leggen.
Meer verplichte transparantie in het bied en acceptatieproces.
Zijn vast nog wel meer antiopportunistische maatregelen te bedenken.
Laat ze maar bloeden dat makelaarstuig.
Als de prijs van een huis maximaal 1% per jaar kan stijgen maakt dat voor Henk en Ingrid niet uit. Maar voor de sjacheraars en andere prijsopdrijvers wel.
Voer dat maar een tijdje in totdat er weer voldoende huizen zijn.
@Muxje | 15-04-21 | 12:35: EWF een verkapte belasting op bezit. Ik ben hier niet principieel tegen, maar zie niet waarom dit anders moet zijn voor woningen dan voor spaargeld of aandelen of auto's. Samenvoegen tot 1 belastingtarief is het meest transparant en eerlijk.
.
Eens dat deze regulerings maatregelen alleen nodig blijven bij schaarste. Ik vrees helaas dat deze schaarste nog minimaal 50 jaar gaat duren, gezien het huidige asiel en milieu beleid...
Onzin dat investeerder aanpakken. En om schaarse gebieden aan te wijzen, allemaal niet meetbaar. Effect is dat rijke particulieren de pandjes in een BV duwen. Lekker alle onderhoud aftrekken en maar 15% winstbelasting. Schiet je nog niks op.
@ThePozz | 15-04-21 | 13:21: Erg kort door de bocht. VPB is 15 en 25 boven de 245.000. Afgezien daarvan als de BV goed boert dan “ gebruikelijk loon” te betalen door de BV waarover IB betaald wordt. Uiteindelijk als de BV zijn winsten verder op pot dan zal je of dividend of liquidatie uitkering moeten doen die ook weer met 25% IB belast wordt.
€112.500 voor een rijtjeshuis in Uithuizermeeden...
Al heb je daarvoor wel een kek tuinhek, een warme bakstenenmuur in de woonkamer, een goed geoutilleerde keuken, een slaapkamer met misteffecten en een badkamer met loungestoel. Dat wel.
Als dat huis in Schubbekutteveen zou staan, is het minimaal het dubbele waard.
@gestoptmetroken | 15-04-21 | 12:38:
Zou me niet verbazen als het ooit een sociale huurwoning is geweest.
hoeft ook niet eens zo veel aan te gebeuren zie ik.... je kunt er zo in
Iedereen wil nog snel een plekje in Nederland voordat de de asielzoekers, ongedocumenteerde of de statushouders de ruimte op eist. En anders staat het wel vol met windmolens of zonnepanelen.
'Analist' Hans de Geus is er zelf ook ingestonken, hij moest wel huisjesmelker worden, hij kon niet anders, het was de tijdsgeest, het was helemaal niemands schuld...
Precies, salonsocialist Hans de Geus kraakt het systeem af waarmee hijzelf is binnengelopen. Doe dan afstand van je woningen Hans en betaal je overwaarde en je retributies aan de voedselbank ofzo. Een boekje schrijven met alleen wat plannen maar er zelf niet naar handelen is niet zo geloofwaardig.
Nou fijn, als het zo doorgaat word ik mijn leven nog miljonair. Had ik als kleine Johnny ook nooit kunnen denken.
Toen ik de hut verkocht was ik het ook eventjes, maar dan komt het moment dat je iets gaat terugkopen.
@pibasso | 15-04-21 | 12:30: bezit is bezit toch? Of het nou in een huis zit of op je Pennie spaarrekening.
Wat nu met deze stelling:
Sociale woningen zijn asociaal. Ze brengen te weinig op om zelfs maar alleen onderhoud te kunnen plegen. Ook vermeende rechten als driedubbel glas en warmtepompen is waanzin. De überbeschermde uitvreethuurders die een jaar gratis kunnen uitzingen vanwege de trage juridische molens doen dat vaak bewust, natuurlijk op onze kosten. Al met al heel begrijpelijk dat in de ‘vrije’ sector aan huurders de nodige eisen worden gesteld.
Bla Bla Bla enz
Deze stelling verwerpen wij. Hebt u er nog meer?
Eens met de stelling. In de grote steden is het contrast zeer te zien: mensen die voor een prikkie een sociale huurwoning hebben, bij elk wissewasje de huurbaas bellen, te beroerd zijn om even de vensterbank een likkie verf te geven en lappen voor de ramen hebben hangen ipv gordijnen - maar wel vier hangkinderen eruit gepoept die midden op de dag in hun pyjama rondsloffen. Hele wijken zien er zo uit, en nee, dat is geen 'armoe troef-voedselbank' verhaal, dat is gewoon, inshallah, graties geld, gebrek aan savoir vivre/respect voor je leefomgeving, geef het een naam. En dan zie je een straatje verder jonge, hardwerkende stellen hun huisje inrichten waar een hypotheek van 100% à 500k op zit. Het klopt allemaal niet.
Zonder sociale woningen gaan we terug naar de jaren 30.
Teken een streep over de vloer van een grote kamer. Het ene gezin woont aan de ene kant van de kamer en het andere gezin aan de andere kant.
Of we krijgen daklozen met een fulltimebaan.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 12:34:
Er zijn zat mensen in een sociale huurwoning die best zoude willen kopen, maar het gaat niet meer.
Dat huisje van jonge, hardwerkende stellen had geen 500k moeten kosten. Want iets heeft die prijs opgedreven.
En huurtoeslag zou niet nodig moeten zijn.
Het klopt inderdaad niet.
Maar wat gaat er dan mis?
Iemand, een klein groepje, lacht ons allemaal uit.
@John McClane | 15-04-21 | 12:31:
Iedereen kan zien dat er in de socialewoningbouw voornamelijk asocialen wonen.
Zit toch wel kern van waarheid in,gezinnetje,scheiden,ma in sociale huurwoning met de kids.
Pa in sociale huur woning.
Ma krijgt verkering met nieuw mannetje met sociale huur woning.
Houden beide huis aan ivm uitkerings verlaging.
Pa krijgt ook nieuwe verkering,zelfde laken en pak.
Is er eigenlijk wel woningnood?
Zie dit verschijnsel regelmatig
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 12:39: die zijn er ook; in mijn omgeving tevens genoeg scheefwonenden in sociale woningen - hun probleem is echter dat ze niet kunnen gaan en staan waar ze willen (bijvoorbeeld de stad uit verhuizen.)
Als huiseigenaar hadden de prijzen voor mij niet zo hoeven te stijgen. Wat er mis is gegaan? De boomers, die decennialang profiteerden van de ridicule maatregel van hypotheekrenteaftrek. En de ECB, die de rente zo laag heeft gezet om de Italianen te redden, dat je spaarcenten enkel nog veilig zijn in bakstenen. Maar wie wordt er nog verder uitgekleed? De particuliere huiseigenaar, die keurig voor zijn bezit heeft gezorgd, want die culturele verrijking moet voor een prikkie worden ondergebracht in de sociale sector. Heeft u enig idee hoeveel hoger de gemeentelijke lasten zijn en kosten van onderhoud, voor iemand die z'n eigen broek ophoudt ipv iemand die in z'n sociale woninkje blijft scheefwonen?
Omdat er ergens af en toe één aso tussen zit betekent niet dat de hele arbeidersklasse van Nederland ''uitvreet'' en niet zit te wachten op een betaalbare huurwoning. Was dat je argument? Heb je ook cijfers van autochtone Nederlanders die wél keihard werken en nul op het rekest krijgen? Ik wacht. O, nee. Laat maar.
En daar komt nog eens bij dat iemand wel 1200 euro huur moet betalen. Want scheefwonen/huren. Maar geen hypotheek kan krijgen voor huizen met deze prijzen... Gaat de geweldige kant op. Dank u wel VVD
In de provincie staan zat huizen voor veul minder te koop. Als binnen 10 jaar iedereen met een bureaubaan vanuit huis werkt kun je dus ook gewoon je drukke, goedbetaalde Amsterdamse consultancy job vanuit Vaals doen.
Laat de mensen daar alsjeblieft wegblijven, is al vol zat met al die toeristen en boomers. Groningen heeft nog wel plek.
Geld is het kwaad van de wereld.
Zogeschreven maakt het weinig uit of het dak boven uw hoofd geleend, gehuurd of afbetaald is: zolang u maar een dak boven uw hoofd heeft.
Mensen denken veel te materialistisch en te weinig functioneel. En daarom is geld het kwaad van de wereld. Mensen kunnen geen waarde meer schatten en buitelen als kinderen over elkaar heen. Overigens is er wel een vraag-aanbod probleem met woningen, maar dat komt louter door de eeuwig voortdurende immigratie en het openlijke discriminatiebeleid van de overheid. Het geld is in dit land -m.i. het rijkste land ter wereld- nooit het probleem, want alhier omarmt men het kwaad alsof het het hoogst haalbare en meest eervolle is.
Dat is het niet. Tevreden zijn met wat men heeft is het hoogst haalbare en meest eervolle wat een individu -en allicht zelfs een samenleving- kan bereiken.
Geld is een middel, geen oorzaak.
@donkieshot | 15-04-21 | 12:39: een machtsmiddel, ja. En zodoende de oorzaak van alle ellende op de aarde. Dat er ook veel goede machten bestaan ontken ik niet; helaas zijn er daarvan maar weinig die rijk zijn of worden. Want macht corrumpeert en (teveel) geld dus ook.
Leg maar uit hoe de wereld draait zonder geld. Alternatief? De hoge huizenprijzen zijn om rede van een lage rente.
Prachtige tegel.
Helaas parels voor de zwijnen ben ik bang.
Ik schaar mijzelf in uw kamp maar ik vrees dat alea iacta est...
De mensen met een totaal onverantwoorde tophypotheek die ze nooit zelfstandig konden afbetalen lachen zich de ballen uit de broek. Gokken met andermans geld loont.
Remi is zo iemand... LTV tegen de 50% in 8 jaar tijd. Wel uiteraard mijn nek uitgestoken in de woningcrisis door echt max gaan lenen op inmiddels relatief lage inkomsten destijds. Bijkomend de rente vervalt ook nog is dit jaar....
Tip: bloed, straten, kopen
Leuke communistische plannen heeft die de Geus ook, nog meer vermogensbelasting op alles en ook op huizen voor degenen die wel al een huis "hebben", wat natuurlijk gewoon een schuld is, en ook nog veel meer erfbelasting. Want oneindig aantal keer belasting heffen over dezelfde euro moet je niet moeilijk over doen, erfenis is ook salaris, want je (meerderjarige) kinderen zijn ook maar je werknemers. Oplossing van de Geus: niet sommige "rijker" (alsof je van je huis kan eten) maar iedereen even arm, dan is het weer goed.
Exact. Beproefd communistisch recept. Zelf je broek ophouden en initiatief tonen moet bestraft worden.
Al was het geen schuld meer omdat je je huis hebt afbetaald, waarom zou je meer belasting moeten betalen omdat anderen je bezit hoger zijn gaan waarderen? Zelf heb je daar namelijk niets aan, tenzij je op het juiste verkoopt en uit de markt stapt. Dit onzalige plan gaat vooral degenen raken die nog wel net een huis hebben kunnen kopen, met max hypotheek op dubbel inkomen en een nog openstaande studieschuld.
@DiagnosisTyphus | 15-04-21 | 12:59: die schuld wordt natuurlijk afgetrokken van de waarde van het huis, dus juist de mensen die dingen aanschaffen die ze zich eigenlijk niet kunnen veroorloven, zitten goed. Alles op de pof, leve de private-lease maatschappij. Maar mensen die helemaal zo rijk niet zijn, maar slechts een jaar of twintig geleden een huisje hebben gekocht met een starterslening, die zijn de sjaak.
@kapoerewiet | 15-04-21 | 13:12:
Ongetwijfeld, maar je lost nu verplicht af en de WOZ kan na een paar jaar zomaar een stuk hoger zijn. De aflossing plus fictieve waardestijging wil DNB dus graag net zo zwaar belast zien als spaargeld nu (ipv - ik noem maar iets geks - gewoon ook te kappen met VRH). Als je inkomen de inflatie net een beetje bijhoudt, heb je dan jaar op jaar minder te besteden. Dat raakt eerder mensen die nu net een huis hebben gekocht dan die dat tien of twintig jaar terug al deden, door de veel hogere hypotheeklasten en studieschuld. En inderdaad spoort dit aan niet meer dan nodig af te lossen en jezelf vol met schulden te hangen.
Het is vooral huisjesmelkers en projectontwikkelaars vs huurders, niet huizenbezitter vs huurder. De gewone huizenbezitter die al jaren een hypotheek heeft en aflost moet zijn huis ineens verplicht verduurzamen (voor de kat zijn kut, want voor het klimaat doet het nauwelijks iets), terwijl nu al bekend is dat de elektranota draconisch gaat worden en die investering dus nooit wordt terugverdiend. Als je er niet aan meedoet, ben je nóg duurder uit of je moet geld bijlenen. Het zijn perverse prikkels, bedoeld om mensen op kosten te jagen en een kliekje politiek well-connected klimaatoligarchen tot 2050 van staatsopdrachten te voorzien. Daarnaast word je geacht later je eigen zorg te gaan inkopen, terwijl je pensioen dan allang in een Brusselse maalstroom is verdwenen. De rekening voor de klimaattransitie komt helemaal niet bij 'de rijken' (inclusief dat huisjesmelkende vastgoedtuig) en de multinationals te liggen, maar (zoals altijd) volledig bij de huizenbezittende middenklasse en de laag net daaronder, de minima worden (ook weer op kosten van bovengenoemden) ontzien.
Een maand geleden hebben we de kans gehad via het stemhokje hier verandering in te brengen. Maar we hebben wéér voor hetzelfde kartel gekozen. Blijkbaar vinden we het dus wel goed.
@me163komet | 15-04-21 | 12:40: De vraag is in hoeverre dit nog een nationale aangelegenheid is. Denk aan die dikke gek met zijn Green Deal. De opwaartse mobiliteit gaat volledig op het klimaatofferblok.
De huizenprijzen zijn niet gestegen. De waarde van ons geld is gedevalueerd.
Simpele les economie.
En iedereen maar denken dat de inflatie laag is. Dat wordt straks een harde landing voor velen die geen aandelen, huizen of bitcoin hebben.
Komt puur en alleen door falend overheidsbeleid... Te veel migranten/expats/vluchtelingen binnenhalen en te weinig bouwen. Niet eens plaats op kijkdag en dan ook nog ongezien 50k overbieden om kans te maken tov huisjesmelkerts en gesubsidieerde expats. In Belgie, bijvoorbeeld, zijn de huizenprijzen en huren relatief normaal. Heb je veel grotere kans dat je kunt wonen waar je graag wil wonen.
Heerlijk, al die frustraten die hun eigen onvrede lekker af kunnen wentelen op "de overheid".
Ach, het is ook maar een "klein beetje" de schuld van onze overheid toch?
In een democratie zoals de onze voert de overheid gewoon uit wat de meerderheid eist. Het probleem ligt bij de kiezers.
Wat 5 % .. 1% is al voldoende en voornamelijk west Europa is kapot.
5 procent hypotheekrente. Dat weet ik nog wel. De 1,3 procent van nu vind ik beter.
nou die van mij staat voor de laastste tien jaar vast op 4%. mij maken ze niks meer.
@me163komet | 15-04-21 | 12:42: Komt vast wel een landelijke of noordeuropese noodverordening voor ... Dat je dan een soortement solidariteitsbijdrageheffing mag betalen voor de nog nooddruftiger huiseigenaren dan wel huurwoningzoekenden.
Dit komt toch allemaal door huisjesmelkers als Bernard junior? Je kan bijbouwen wat je wilt maar zolang je dat probleem niet aanpakt verandert er weinig
Is juist de overheid die alles in het 100 laat lopen.
Handelsgeest zeer zeker niet,is een leuke smoes maar meer niet.
Er zijn de afgelopen 5 jaar ruim een miljoen mensen bij gekomen. Daar kopen de huisjesmelkers echt niet tegenop. Daarnaast ben je gek als je je geld tegenwoordig op een spaarrekening laat staan want boven 1 ton betaal je de bank tegenwoordig ipv andersom. En beleggen is ook een enorm risico want iedereen weet dat de huidige situatie onhoudbaar is en het wachten is op de crach.
@WonderlijkeWereld | 15-04-21 | 13:02: inderdaad. En een goed lopende huurmarkt is eigenlijk veel belangrijker dan een kopersmarkt. Jongelui die op zichzelf willen gaan wonen, je relatie of baan achterna, alle gebaat bij een goede beschikbaarheid van huurwoningen. Ik zou zeggen: leve de huisjesmelkers.
Door soortgelijke uitspraken in andere context als "Wanneer beginnen de Hunger Games?" word je regelmatig gejorist...
Ksnap ut nie meer
You will own nothing and you will be happy.
Het Trouw artikel vermeldt een andere belangrijke conclusie van Hans de Geus niet: de invloed van expats op de woningmarkt. De vraag naar woningen in Amsterdam is mede zo hoog vanwege de enorme hoeveelheid expats die hier gevestigd zijn (sinds Corona wat minder, maar niet veel minder) en riante vrije-sector huurwoningen van hun werkgevers vergoed krijgen.
Best interessant om te vermelden: expats krijgen flinke hoersoepsidie op hun vrije sector woning: zij mogen de huur aftrekken van hun bruto inkomen.
Eigen volk laatst immers.
Of eigenlijk gewoon helemaal niet.
@jemagookniksmeer | 15-04-21 | 12:26: en expats betalen sowieso nauwelijks belasting. Allemaal voor die van god gegeven uitzonderlijke talenten van ze.
@jemagookniksmeer | 15-04-21 | 12:26: Tot voor kort kwam je nog als Nederlander na 10 jaar onafgebroken wonen in het buitenland in aanmerking voor de 30 procent aftrek maar de SP vond dat niet eerlijk dus dat werd afgeschaft. Er kwam een compromis. Het is nu meen ik na 25 jaar wonen in het buitenland. Hoeveel hekel kun je hebben aan jezelf vraag ik me dan af.
Moet maar denken wrange vruchten 10 jaar Pinokkios neoliberalisme inclusief medewerking stelletje CDA-CU Farizeeërs plus Asschers bühnesocialisten.
Een van de weinige dingen waar ik mij (sinds 1,5 jaar) zorgen over maak. Krijgt mijn zoontje (van nu bijna 2 jaar) later nog wel de kans om een fatsoenlijk huis te kopen? Hij heeft nu de luxe dat hij opgroeit in een vrijstaande keet van bijna 200m2 met een tuintje rondom het huis van 500m2.
Ik zal er alles aan doen om hem later het zelfde te gunnen.
Investeer uw geld in aandelen om hem later te kunnen helpen met studeren of een eigen huis
@Diederik_Ezel | 15-04-21 | 12:19: wel opmaken voordat je deaud gaat. Anders rooft Kaag en haar bende het onder het mom van een ‘redelijke verhoging van de successierechten’
@Diederik_Ezel | 15-04-21 | 12:19: En dan met name in de pharmaindustrie. Gezondheid wordt een plicht.
Verkoop je je eigen hok en koop je twee tiny houses er voor terug. Zitten jullie beiden goed.
Als uw zoontje de leeftijd heeft bereikt waarop aan aan het kopen van een huis begint te denken is dat waarschijnlijk één van zijn minste zorgen.
Het antwoord is nee. Tenzij jij een extra huis bouwt op je eigen grond.
iedereen vlucht met zijn geld in Aandelen, onroerend goed en grondstoffen. Resultaat van een mislukte muntunie. Rente is veel te laag. Dus de huizen zijn niet zozeer te duur maar het geld is niets meer waard.
Spijker. Kop.
Waarheid. Koe.
*kapitaal is niks meer waard.
Geld wel; sterker nog: de inflatie moet kunstmatig hooggehouden worden.
Tijd voor hogere salarissen!
OT: Het goede doel heiligt de middelen, premiere, sinds 12 uur begonnen op de youtube: kanaal van en ook film van Marijn Poels.
Huizen duurder dan ooit, maandlasten lager dan ooit.
Rekent u de OZB mee in de maandlasten?
@Mr.Crowley | 15-04-21 | 12:23: Zeker, net een tweede huis (hoekhuis) gekocht. Maandlasten zijn net zo hoog als die van ons appartement dat de helft heeft gekost een paar jaar geleden.
Als het toch allemaal niet meer gaat lukken, mag ik dan nu weer gewoon 130 rijden?
Het is >75 jaar na de Tweede Wereldoorlog (toen was er ook al woningnood), en de woningnood is groter dan ooit met een tekort van >300,000 huizen. In en rondom Utrecht kun je nauwelijks meer een huis kopen voor minder dan 400 duizend euro en die is ook nog binnen een paar dagen verkocht waarbij 10-20% overbieden geen uitzondering is. Sociale huurwoning zul je ook wel lang op moeten wachten. Ondertussen houden D66 en GL op lokaal niveau al > 15jaar huizenbouw tegen in de polder, omdat ze er liever windmolens bouwen (geen grap). Het verbaast me eerlijk gezegd dat de jeugd/starters niet met tienduizenden op het Malieveld staan, of is het echt zo leuk om op je 30ste nog met huisgenoten te wonen of bij Pa en Ma op zolder?
Nee hoor. De jeugd stemt massaal GL en D66 dus blijkbaar willen ze windmolens en zonneweides in plaats van huizen. En gelet op hun stemgedrag vinden ze het ook helemaal prima dat sociale huurwoningen vooral naar "vluchtelingen" gaan. Dus de jeugd bekijkt het maar.
Verkeerde vergelijking. er waren veel minder inwoners. Net na de oorlog woonden er geloof ik 8 a 9 miljoen mensen in Nederland.
Toen vonden ze het al veel.
We zijn nu serieus tegen grenzen aan het oplopen.
@staat het bier koud? | 15-04-21 | 12:19:
Er was en is geen enkele partij met een fatsoenlijk woningplan. Dat komt omdat de meerderheid van de NL-ers die stemmen op in de trein zitten.
@staat het bier koud? | 15-04-21 | 12:19: Zo denk ik er ook over. Jij stemt GL/'66, dan ook niet zeuren over dat een huis onbetaalbaar is.
En met de huidige huizenprijzen kan Jan modaal met zijn huisvrouw en een Opel voor de deur alleen nog maar een kippenhok kopen.
Laat staan een gemiddelde eengezinswoning.
Jan Modaal moet zijn huisvrouw niet voor de deur zetten, maar achter het raam.
Tja, de mensen willen het nu eenmaal zo.
Het probleem is dat er véél te weinig sociale huurwoningen zijn, een enórme wachtlijst waar een blanke nederlander het nakijken heeft. Die is dus overgeleverd aan schimmige pandjesbazen die exorbitante prijzen vragen. Deze pandjesbazen kopen ook als gekken huizen op, en splitsen ze als het even kan. De overheid kent deze groep huurders helemaal niet, ze worden ook niet meegerekend in het woningtekort, en dat willen ze ook zo houden, anders moeten ze die ook nog huursubsidie betalen (komen ze nu niet voor in aanmerking vanwege de exorbitante huurprijs die ze moeten betalen).
Dus.
Méér betaalbare huurwoningen realiseren en stop nu eens met die asielinstroom, want de helft van de vrijgekomen sociale huurwoningen gaat nu naar asielzoekers.
"véél te weinig sociale huurwoningen"
Dit weten ze al meer dan 30 jaar en ze doen er geen moer aan.
Intussen worden sociale huurwoningen verkocht en door pandjessjacheraars opgekocht. Die doen slecht onderhoud en treiteren kwetsbare bewoners met laag inkomen eruit ('uitpanden' heet dat), knappen de boel snel op en verkopen het voor veel geld door.
@kloopindeslootjijook | 15-04-21 | 12:31: Nou kan Ollongren wel kraaien dat haar doelstellingen qua extra woningen gehaald zijn, maar die doelstellingen zijn véél te laag en absoluut niet gricht op het wegwerken van de jarenlange wachtlijst, in tegendeel.
Wordt tijd dat er ook eens doelstellingen komen qua toe te laten asielzoekers. Maar alleen al daarover praten is 'not done' voor D66 en de rest van de linkse kliek.
Oplossing: emigreer.
net een stuk grond gekocht van ruim 1300m2 en nu bezig met de architect voor een huis van 200m2; dat alles voor de halve gemiddelde NL'se woningprijs...
En ja, 19% vlaktax, benzine incl. wegenbelasting €1,20; plus dat je vrouw/vriendin/dochter (ook kortgerokt) over straat kan zonder voor kutkankerhoer uitgescholden te worden. Slechts 600km van NL.
Portugal?
Dat is toch wel een aardige reis als je hem 5 dagen in de week moet maken.
Retour.
@tjongerschans | 15-04-21 | 12:16: Jij bent niet geslaagd voor je topografie haha
DDR?
spreken we de taal al een beetje, lastig he? Fijn dat uw vriendin tegelijkertijd uw vrouw en dochter is. Scheelt kosten. Kont vaker voor tegenwoordig in NL, dat soort familierelaties.
Klinkt als het paradijs. Hopelijk strand in de buurt?
@dathoujetoch | 15-04-21 | 12:18: komt
@tjongerschans | 15-04-21 | 12:16:
Ik schat Denemarken
@Jemoesteensweten | 15-04-21 | 12:18: 25 km
Zou het meteen doen, grote nadeel is je vrienden/familie/hobby's achter te moeten laten. Dat is voor velen het grote struikelblok denk ik.
Lagere prijzen, betere justitie, minder Islam, wie wil dat nu allemaal niet tenslotte?
@SteilAchterover | 15-04-21 | 12:18: Polen
Vrouw/vriendin/dochter: U heeft alledrie?
Denemarken dus. Gefeliciteerd!
@tjongerschans | 15-04-21 | 12:16: ik zeg: Polen.
@FW Ta-183 Huckebein | 15-04-21 | 12:19:
Maar dan zit je wel dus in Polen.
@De Eierbal | 15-04-21 | 12:54: Ja, en? Amper moslims cq kansenparels, goedkoper om te wonen, te eten en auto te rijden; hardwerkend personeel dat nog betaalbaar ook is voor ondernemers, mooie natuur, ruimte in overvloed; wat else would you need/want?
Zolang makelaars nog courtage vangen als percentage van de verkoopprijs, en banken elke taxatie accorderen voor een hypotheek, blijven die prijzen wel stijgen.
En die blonde maagden zijn steeds moeilijker te vinden. Mag het ook een brunette zijn?
als je maar van mijn brunette afblijft
Ach brunette + waterstofperoxide = blondine.
Je zal maar in 2050 in Nederland geboren worden en je hele leven in een flat moeten wonen.
Mensen wonen tegenwoordig niet meer in flats maar in appartementen, studio's, loften en kansen en mogelijkheden, pardon, opportunities.
Je zit dus niet krap maar je zit knus. Je zit niet opgestapeld maar je hebt een panoramavisie op de omgeving. Het is niet lawaaiig/druk maar het is een bruisende leefomgeving. En je hebt geen jongerenoverlast maar je staat midden in de samenleving. Etc. etc.
ja, en ook niet naar buiten mogen voor school, boodschappen, enz. Erg he?
De mensen die in 2050 worden geboren wonen allemaal in stacaravans en bouwvakkersketen.
Maar dat noemen ze 'tiny houses' en dan is het niet zo erg.
Bovendien zullen ze toch niks bezitten maar wel gelukkig zijn.
@Graaisnaaiert | 15-04-21 | 12:15: U bent geslaagd voor het makelaarsexamen, dat is duidelijk.
@keestelpro | 15-04-21 | 12:19: En ook zij zullen in 2070 op de dan 103-jarige VVD-partijleider Rutte stemmen, want dat is zo'n geweldige staatsman die de knusse tiny houses voor hen geregeld heeft.
@keestelpro | 15-04-21 | 12:19: Zeker weten! The lucky bastards!
Dat krijg je dus wanneer de overheid zich met markten bemoeit.
En zich bovendien niks aantrekt van een woningtekort en ongelimiteerd asielzoekers binnenlaat en sociale huurwoningen claimt.
Volgens mij gaan politici liever dood dan dat ze sociale huurwoningen bouwen.
Als dat zo blijkt te zijn, wie meld zich aan?
De boel gaat serieus uit de klauwen lopen.
gelukkig hebben statushouders voorrang bij het verkrijgen van een huis.
Én een sociale huurwoning, dwz lage huur.
Én een uitkering.
Én huursubsidie.
Het kan niet op. Daar grijp je allemaal naast als nederlander met een gewone baan in een huis dat je noodgedwongen huurt van een particulier/pandjesbaas.
Tja, jammerdebammer, maar helaas bijbouwen mag niet.
Om koeienscheten te compenseren of zo iets.
Ok, er stond wel iets over in de verkiezingsprogramma's van alle partijen, maar dat waren verkiezingsbeloften en de verkiezingen zijn voorbij.
En laten we het vooral niet hebben over de horden "statushouders" die voorrang krijgen op de woningmarkt. Dat heeft er natuurlijk niets mee te maken.... (ironie)
@WalterSobchack | 15-04-21 | 12:10: Precies. Daar hoor je het incapabele tuig in Den Haag niet over. Rattenvolk.
@WalterSobchack | 15-04-21 | 12:10:
Er zijn steeds minder sociale huurwoningen beschikbaar, maar gemeentes zijn verplicht om een statushouder met voorrang een sociale huurwoning te geven zodra deze een verblijfsvergunning heeft gekregen zodat er een steeds groter deel naar toe gaat.
Gelukkig zijn we net op tijd flink aan het bouwen geslagen!
Dit kan niet goed blijven gaan, de huizenmarkt gaan instorten. (Vanavond even de Big Short kijken hoe ik daar precies geld aan kan verdienen.)
En wanneer het in elkaar dondert, zitten er heleboel huiseigenaren met de schuld. De bank niet.
Die geeft je een paraplu als de zon schijnt, bij de eerste druppels pakt die het weer terug.
De huizenmarkt gaat niet instorten. Steeds meer mensen hebben geen dak boven hun hoofd omdat het onbetaalbaar is.
En er komen steeds meer mensen.
@Mr.Crowley | 15-04-21 | 12:10:
En daklozen. Nu al verdubbeld.
@Mr.Crowley | 15-04-21 | 12:10:
De huizenmarkt gaat niet instorten. Steeds meer mensen hebben geen dak boven hun hoofd omdat het onbetaalbaar is.
Dit spreekt elkaar nogal tegen mijn inzien. En vergeet niet dat echte coronaklap nog moet komen. En dal die starters die op twee salarissen een tophypotheek hebben afgesloten, moeten bidden dat ze niet met ontslag gaan.
De huizenmarkt stort alleen in als de rentes significant omhoog gaan, of als de massale immigratie wordt gestopt. Maar daar steken Merkel c.s. de komende veertig jaar een stokje voor, aangezien anders het gedroomde vierde rijk mislukt (want Zuid-Europa + Frankrijk failliet en 'vergrijzing').
@Toetsenbordcomplex | 15-04-21 | 12:20:
Als de huizenmarkt instort gaan de prijzen kelderen.
Dat is in de huidige situatie een onmogelijkheid.
@Toetsenbordcomplex | 15-04-21 | 12:20:
Mensen verdienen niet genoeg om een dak boven hoofd te hebben en er zijn gewoon te weinig huizen. voor het aantal mensen.
Denk aan het aantal asielzoekers in asielcentra.
@Mr.Crowley | 15-04-21 | 12:28: Een rentestijging van 2% kan de prijzen al flink doen dalen, want de mensen kunnen dan veel minder lenen
@Axolotl | 15-04-21 | 13:10:
Als er geen huizen zijn, tenminste, huizen waar geen mensen wonen?
De prijzen moeten nog veel harder stijgen. Ik sta gelukkig net niet meer onder water. Iedereen mag ten alle tijden een briefje met een bod in mijn brievenbus dauwen.
Leuk gevonden, dauwen
Dit land is stuk.
Ik ben soms ook stuk, volgens mijn man
Gelukkig is het vaasje nog heel.
Het zou fijn zijn als de banken de mensen minder zouden pushen om tot hun dood hypotheken te nemen op overwaarde en dergelijke, dan zouden sommige mensen misschien nog een huis erven (met een dikke belastingschuld als bonus).
waar denk je waar alles van betaald word.
zodra er geen huizen meer verkocht worden dondert alles inelkaar,
Je moet tegenwoordig je hypotheek in 30 jaar geheel aflossen, dus met die restschulden valt het wel mee. Da's ook meteen het gross van je maandlasten, want de hypotheekrente zit al tijden onder de inflatie.
Eind jaren '80 waren de huizenprijzen weliswaar veel lager dan nu, maar was de hypotheekrente zo'n 7,5%. Afgezien daarvan was het besteedbaar inkomen hoger dan nu. Het duurt nog zeker een jaar of 15 voor er babyboomers het loodje beginnen te leggen. Ruim vóór die tijd zal er woonruimte gevorderd worden bij mensen met enkel en alleen de Nederlandse nationaliteit.
Geen inflatie toch?
Excat dat. Iedereen kletst over schaarste, lage rente, benken etc. Maar het is pure inflatie door de muur van geld die de ECB heeft gecreerd. Smart money heeft dat al lang door en belegt in assets die inflatiebestendig zijn. OG is dan nummer 1.
@ThePozz | 15-04-21 | 13:03: Pfff dikke vingers sorry.
de prijs die voor een huis betaald wordt, wordt bepaald door hoeveel de bank ervoor wil uitlenen.
Schaarste is een voorwaarde, maar niet de reden van de hoge prijzen.
Precies dit. Mensen doen alsof alleen schaarste de prijs opdrijft maar dat is slechts een kleine factor. Lage rente hypotheekrente, dubbele inkomens, kortom het is de koopkracht van de potentiële koper wat grotendeels bepalend is voor de huizenprijs. Het is echt geen toeval dat de prijzen vanaf de jaren '90 zijn gestegen, toen er toevallig ook veel meer 2-verdieners gezinnen kwamen.
Economie.
Aanbod bepaalt de prijs.
@Alfred E. Neuman | 15-04-21 | 12:10:
de prijsopdrijvende factor is dat steeds meer mensen een huis nodig hebben.
De markt begint over te koken.
@Alfred E. Neuman | 15-04-21 | 12:10: Die 2 verdieners zitten nu juist meestal in huizen waar de prijs- en vraagdruk veel lager en veel minder urgentie is.
Dat is maar deels een bepalende factor, de potentiële bestedingsruimte van de koper is van grotere invloed dat het aanbod van woningen. Zo zag je bv in 2008/2009 dat de hypotheek verstrekking lastiger werd omdat de banken moeilijk deden en vervolgens zag je direct dat de prijzen gingen dalen zonder dat er meer aanbod was gecreëerd, in de jaren '90 gebeurde precies het omgekeerde... mensen konden meer besteden en dus stegen de prijzen zonder significante verschillen in het aanbod
@Mr.Crowley | 15-04-21 | 12:13: En we importeren per week 500 huizeneisers natuurlijk. Dat is 25-26.000 mensen per jaar.
Dat is elk jaar een heel Sliedrecht, of elke 2 jaar een heel Houten erbij in Nederland.
Geen wonder dat we tekort komen als alles naar anderen gaat.
@Dezenaamhier | 15-04-21 | 12:23:
Die mensen gaan ook kinderen krijgen.
@Alfred E. Neuman | 15-04-21 | 12:20:
Ik denk dat de situatie nu anders is.
we krijgen met kunst en vliegwerk de prijzen niet meer omlaag, tenzij we meer huizen gaan bouwen.
@Mr.Crowley
@Mr.Crowley
Vroeg of laat zal het wel moeten dalen, de stijging kan niet eeuwig door blijven zetten... de situatie is volkomen onhoudbaar geworden.
@Alfred E. Neuman | 15-04-21 | 12:10: Je draait het om. Schaarste is de reden van overbieden. Hoe veel er overboden kan worden, is het gevolg van al die andere financiele factoren. (dubbele inkomens, lage rente, enz)
Maar de reden dat er overboden wordt is 50000 mensen per jaar erbij. Dat is elke 20 jaar een stad ter grootte van Amsterdam. En een bouwverbod omdat vanwege een activistische rechter en een regering die dat wel goed uit komt.
Gaan jullie es allemaal weg naar Das Kapital.
@D-Fens_1963 | 15-04-21 | 13:06: Was dat er nog maar.
@D-Fens_1963 | 15-04-21 | 13:06: Zou een goede move wezen van geenstijl, maar ze snappen dat niet blijkbaar....
Ach ja en over 10-20 jaar zijn alle babyboomers elders, en dan klagen we weer dat de huizenprijzen zijn ingestort
Nee, want dan zijn er statushouders en migranten die via dubieuze manieren die huizen wel in handen krijgen, al was het maar om er een bv te vestigen. Leninkje hier, leninkje daar, subsidietje zus, subsidietje zo, vervolgens leegtrekken, geen rekeningen betalen en de noorderzon ( of opnieuw beginnen op naam van de volgende zus/nicht ).
Als het gratis geld lenen straks over is, blijkt dat veel huizen zwaar onder water staan
Een mooie omrekenmethode: een beetje huis kost tegenwoordig meer dan je ooit in je leven zal verdienen. Tenminste met een gemiddeld inkomen.
Je koopt in het vertouwen dat er in de toekomst een gek is die er nog meer voor wil betalen. In Nederland zit dat wel goed, wij zijn leenkampioenen die zich maar wat graag levenslang laten slaven door het grootkapitaal.
@jemagookniksmeer | 15-04-21 | 12:07: een huis koop je om er in te wonen. Of je er ooit wat mee verdient is eigenlijk altijd van latere zorg.
De gemiddelde Nederlander gaat in 40 jaar wel meer dan 385.000 euro verdienen hoor. Geen fake nieuws fipo'n!
Laat me raden, jij werkt zeker bij het RIVM? Ik vvermoed dat je je rekenmethode even moet bijstellen.
Gemiddeld of modaal inkomen is iets van 36k per jaar, dus met 11 jaar werken heb je in principe een gemiddeld huis van 385k bij elkaar gewerkt.
Uiteraard moet je ook ergens van vreten en die hut warm stoken, dus in de praktijk zal 't je minstens 2-3x zolang kosten, maar probleem begint feitelijk bij dat banken je nooit een lening verstrekken van 300k+ op een modaal inkomen.
We vergeten dat wat iemand verdient niet gelijk uitgegeven kan worden. Trek er nog maar 40-50 % belastingen af. Betekend dus dat we de periode moeten verdubbelen
Echt niet. Nog steeds 5 x je jaarinkomen. Meer lenen banken niet
REAGEER OOK