Samenscholingsverbod tot 1 juni, politie gaat 'forse' boetes uitdelen: 400 euro
Toch een lockdown?
Landgenoten. We gaan weer even luisteren wat voor maatregelen Mark Rutte en Jaap en zijn mensen nu weer bedacht hebben. Wordt anderhalve meter nu twee meter? Gaan de tuincentra dicht? Vondelpark op slot? Wat doen we met de markt? Alle stranden verboden toegang? Samenscholingsverbod? We gaan het horen.
"Blijf zoveel mogelijk thuis. Ga alleen naar buiten voor werk wanneer u niet thuis kunt werken, voor boodschappen, of om voor anderen te zorgen. Een frisse neus halen kan, maar doe dit niet in een groep. Houd altijd afstand van anderen (minimaal 1,5 meter) en vermijd sociale activiteiten en groepen mensen. Ook thuis: maximaal drie mensen op bezoek en hou ook dan afstand tot elkaar.
Als u kucht, hoest en/of verkouden bent, gold al: blijf thuis. Krijgt u daar ook koorts bij, dan moet vanaf nu iedereen in het huishouden thuisblijven. Mensen in cruciale beroepen en vitale processen zijn hiervan uitgezonderd, tenzij zij zelf ziek worden.
Alle bijeenkomsten worden verboden tot 1 juni (in plaats van 1 april), ook met minder dan 100 mensen. Voor begrafenissen en kerkelijke bruiloften geldt een uitzondering, waarover later meer informatie komt."
RUTTE TEGEN JONGEREN: "HOUD ANDERHALVE METER AFSTAND"
RUTTE: "Bestaande afspraken worden aangescherpt"
GRAPPERHAUS BOOS OM: "Slordige laconieke asociale manier van omgaan met maatregelen."
DRIE MAATREGELEN: Alle samenkomsten tot 1 juni verboden, geen ondergrens aantal personen. Burgemeesters krijgen meer mogelijkheden om te handhaven. Er worden boetes uitgedeeld.
GRAPPERHAUS: "Specifieke locaties kunnen door burgemeester gesloten worden, bijvoorbeeld stranden, parken en campings."
GRAPPERHAUS: "Burgemeesters kunnen winkels verplichten scherp deurbeleid te voeren. Winkels die zich daar niet aan houden kunnen gesloten worden."
GRAPPERHAUS: "Burgemeesters krijgen bevoegdheid om voor specifieke locatie een verbod op groepsvorming in te voeren. Van verboden groepsvorming is sprake als drie mensen niet meer dan anderhalve meter afstand houden. Uitzondering: jonge spelende kinderen."
GRAPPERHAUS: "Forse boetes op overtreden van regels."
DE JONGE: "Als één lid van gezin koorts heeft, blijft hele gezin binnen." (uitzondering: vitale beroepen)
DE JONGE: "Kappers en nagelstylistes DICHT"
VAN RIJN: "We doen er alles aan meer IC-bedden beschikbaar te maken."
GRAPPERHAUS: "Na 6 april meer nieuws over scholen."
GRAPPERHAUS: "Boete voor particulieren al gauw 400 euro, voor bedrijven 4000 euro."
GRAPPERHAUS: "Geen verjaardagsfeestjes meer."
ALLEMAAL ONDUIDELIJKHEID OVER DE HORECA ENZO: Er komt "ruim voor 6 april duidelijkheid" zegt De Jonge.
Exportverbod mondkapjes en handschoenen
Social
Tip
Social
Reaguursels
InloggenZag vandaag meerdere malen drie of meer gabbers rondlopen: allemaal Finnen.,,,
Tot 1 juni geen kerk- en moskeediensten meer. De doodssteek voor georganiseerde religie?
Zeg maar dag tegen de Ramadan
De avond overziende kom ik tot de volgende conclusies:
1) Rutte “ergert zich” en Grapperschwanz “is boos.
Op wie en waarop: kennelijk op het recent wangedrag van een deel van het volk.....
2) alle voorgaande persco’s liet het kabinet zich raden door de adviseurs van het Rivm.
Nu geen enkele referte aan de rol van deze adviseurs mbt de genomen maatregelen van vandaag
3) Rutte staat onder aanzienlijke druk vanuit de oppositie cq Pvv, Fvd, Sp, 50+ alsmede experts buiten het Rivm en een deel van de maatschappij om ten snelste over te gaan tot een lock-down voor een beperkte periode van enkele maanden
4) dit laatste scenario is voor Rutte totaal onaanvaardbaar, immers uit de koker van zijn politieke tegenstaanders
5) de keuze van de huidige maatregelen is kennelijk genomen om redenen van pure partijpolitiek
6) ergernis en boosheid zijn daarom “gespeeld” en dienen slechts om de zwarte piet bij een deel van de maatschappij te leggen en zomede het eigen falen te verbloemen en een logische stap naar Rutte4
Kortom: een totale déconfiture van Rutte cs, waarbij corona zieken geöfferd worden voor politiek gewin
En het alluhoedje mag weer af. Die afzondering doet je geen goed. Zal ik het verklappen? Dit was altijd al een advies van het RIVM waar simpelweg niemand zich aan hield. Nu geen advies meer maar regel. Niet luisteren is boete. Niks nieuws.
Binnenkort: Corona the Musical. Extra met geheel nieuwe artiesten en alle vier BNers.
Normaal rond deze tijd spotjes " op 5 mei vieren we de vrijheid" Dit jaar vieren we dat niet en hebben we die vrijheid ook niet zonder meer volledig.
Gruwelijk is het. Gruwelijk!
Geen Suikerfeest, geen Iftars denk ik.
Geen getüter.
Geen korfbal meer tot na de zomer www.knkv.nl/nieuws/coronavirus-update...
KNVB kom er maar in
Godverdegodver...
En het gezamenlijk douchen kan ook niet meer doorgaan met 1.5 meter afstand?
Ik ben er nog niet van overtuigd dat het helpt. Zou de politie echt op grote schaal gaan bekeuren? En is er dan capaciteit bij het OM om al die boetes te verwerken? Ik woon zelf in een flatgebouw en vraag mij af hoeveel coranavirussen in de liften en in de hal ronddwarrelen...
Ik stond gister in een lift.
Had exact dezelfde gedachte.
Daar te wonen als oudere lijkt mij vreselijk. Nu kan ik mijn honden s morgens om 6 uur nog uitlaten maar dat is onmogelijk als je daar woont. Want net wat u zegt, het virus kan daar overal rondwaren.
Ik ga dagelijks abseilend via een touw naar beneden, per verdieping een praatje met een onderbuurvrouw. Zo leer je je buurgenoten nog eens. De klim naarboven met de boodschappen is wel pittig.
Net in Netwerk. In Groningen is er wél capaciteit om te kunnen testen in laboratorium. Maar er zijn niet genoeg testen, daarom wordt testruimte niet benut. Zou je denken: met spoed testen erbij en conform oproep WHO extra veel testen? Nee, dat gaan we niet doen, ook al zijn er verschijnselen van snotneus en hoofdpijn. Nu willen ze dat wel 'overwegen' voor huisartsen, maar mogelijk nog níet voor thuiszorgmedewerkers (lees: bij onze ouderen) die lichte klachten hebben. M.a.w. zolang u er nog niet bijna in stikt gaan we níet testen. Heerlijk zo'n neo -liberale VVD CDA GL, CU, PvdAen D66 maatschappij toch? Vooral niet doen, lekker mensen zo ziek laten worden dat ze gewoon maar wel het loodje leggen. Waarom in een vroeg stadium behandelen. Dus ook geen testen bijmaken.... of bestellen....
Geweldig dat liberalisme. Heb het nooit gepruimd maar door de huidige omstandigheden heb ik er gruwelijk de pest aan gekregen en dat zal nooit veranderen.
@Lupuslupus | 23-03-20 | 22:29:
Zie nog wel een verschil tussen gezond liberaal en het neoliberale door mij zojuist beschreven.
@Jan, Leiden | 23-03-20 | 22:36: Ja is ook wel zo. U bedoelt het liberalisme van Bolkesteijn cs?
Hugo de Jonge mag niet meer naar de kapper en zijn nagels laten doen! OMG.
Heeft Halsema al aangekondigd niet te gaan handhaven?
Dat was al ingecalculeerd. Vandaar ook deze verscherpte regeltjes.
Dit kabinet was onmachtig om het boerkaverbod te handhaven, maar ze willen nu wel mensen verbieden om naar buiten te gaan als een gezinslid koorts heeft? Proest...
Misschien heeft onze overheid nog ergens een kleine sprankel hoop dat wij, de bevolking, ook zelf na kunnen denken.
Onwillig, eerder.
@Quib | 23-03-20 | 22:22: Zeker kan een groot deel van de bevolking nadenken. Het zijn de ikke ikke's die alles verpesten zoals in het weekend op de stranden en in de parken. Ik zit al 3 weken binnen om mijzelf te beschermen (daar komen dus nog minimaal 2 maanden bij) en dat soort doet alsof er niets aan de hand is. Laat maar komen die lockdown. Dat gun ik ze van harte.
@Lupuslupus | 23-03-20 | 22:33: Ik vind het niet leuk om dingen opgelegd te krijgen, ik mag namelijk graag van mijzelf vinden dat ik zelf na kan denken. Maar toch; ik weet ook dat mijn vrouw en ik het samen heel makkelijk hebben met deze nieuwe situatie. Wij wonen al redelijk afgelegen. Wij beiden houden niet van drukte en veel mensen om ons heen dus we waren al vaak samen thuis te vinden. In een drukke stad in een appartementje op 4 hoog wordt de wereld wel heel klein denk ik dan.
Het enige wat we nu nog doen is 's ochtends een eind wandelen met de hond, thuis werken en ik ben vooral 's middags in onze eigen grote tuin te vinden. Twee keer per week om de beurt boodschappen doen. We hebben ons nu ingesteld om dit nog minstens twee maanden zo te doen. En we laten ons camperbusje mooi nog schorsen tot in mei.
Ook de ramadan wordt uitgesteld.
jammer, elk jaar een paar miljoen mensen op een kluitje,
dat was net zo gezellig...
Zit er een persoon bij Jinek, weet zijn naam niet. Het gaat over het verkrijgen van informatie en hoe betrouwbaar het is.
Zijn conclusie is dat betrouwbare informatie van journalisten komt.
Whoehahahahahahahaha
Zeker over het klimafaat.
Zelfs over deze maatregelen die nog meer beperkende vrijheid inhouden slikken de journalisten voor waar aan zonder daar kritische vragen bij te stellen.
Het is juist aan de journalistiek om onze vrijheid te waarborgen en dat verzaken zij aantoonbaar.
Wij van WC-EEND...!
Toch wel aandoenlijk dat de Klimaat Hysterica moeiteloos overgeschakeld zijn naar de Corona Hysterie.
U bedoelt alhier?
In verenigd koninkrijk der Groot-Brittannië is een volledige slot van toepassing meen ik te begrijpen.
Dat is toch wat.
Hebben ze de Duitsers weten tegen te houden 80 jaar geleden en nu bezet het volk zichzelf.
Al het werk toen voor niets geweest. Honderden V2 raketten voor niets weten te trotseren die dood en verderf zaaiden.
Alles voor niets. Kan er met de kop niet bij.
Ik vraag mij af wat er aan de hand is.
Men volgt de regels niet dus Boris vindt dit de enige mogelijkheid. Tja. Wie niet horen wil....... Voor allen die zich wel aan de regels houden een grote klap.
Angst. Mensen zijn ver van zichzelf afgedwaald. Ze zijn doodsbang geworden. Mensen zoeken alles buiten zichzelf. Maar daar vind je het niet. En dat is beangstigend. Misschien dat deze tweeëneenhalve maand vrijheidsbeperking mensen weer helpt om dichter bij zichzelf te komen. Want als je al iets wilt vinden, dan vind je het in jezelf.
Veel met Engelse jongeren samen gewerkt, als na het werk de alcohol op tafel komt gaan ze helemaal los en zijn niet meer te houden. Bezopen Hollanders zijn daar lieverdjes bij.
Zelfde regels als hier. Geen volledig slot. Mensen mogen individueel naar winkel, apotheek en ook nog sporten hoorde ik Boris zeggen, we gaan gelijk op in beleid. Alleen hebben wij als schep er bovenop voor de asociale een fijne boete, zij nog niet?
@Quib | 23-03-20 | 22:17: Wijze woorden.
@Jan, Leiden | 23-03-20 | 22:29: Wandelen met je kinderen mag alleen tot 13 u en niet verder dan een km van huis. Dat hebben wij dan weer niet.
In Italië stierven in 2017 20.000 mensen aan de griep. Tot nu toe 5000 doden.
Heb ik die lockdown soms gemist?
Die griepdoden gaan ook gewoon door want alleen de virusdoden worden geteld. En wie weet valt het dit jaar met de griep mee. Daar is geen peil op te trekken.
Nee maar wel het commentaar van viroloog Ruud Dil bij Jinek.
Alleen in NL 2017/2018 11500 doden aan de griep.
www.volksgezondheidenzorg.info/onderw...
En het is nog de vraag of al die coronadoden zijn overleden tgv het Covid-19 virus of aan de eventuele onderliggende aandoening die ook fataal zou zijn geworden bij een flinke influenza epidemie.
Massahysterie, angst.. het is bizar. Zelfs rationele mensen waaronder ik reaguurders vaak schaar zijn er door compleet door gevangen
@Gravin v Kippenbouth | 23-03-20 | 22:22: Niet gehinderd door enige kennis van zaken zou het mij niet verbazen dat er uiteindelijk niemand is overleden aan Covid-19, maar dat dit virus slechts het laatste duwtje was voor al ernstiger zieke mensen.
Griepprik en geen medicijn. En de ernst van deze ziekte doe een groter bereik in leeftijd treft. Laten we het gaan zijn er honderdduizenden doden.
Laat 1% in Italië ondertussen het virus hebben. Dan gaat het nog wel even duren voordat er voldoende “immuniteit” is en we hier vanaf zijn. Ga maar uit van een lock down van jaar voor Italië. Dan moet het nog los gaan in Africa en Zuid America. Tel daar zonder vaccin nog een jaar bij. Dus 2 jaar economische depressie. Ondertussen geen inversteerder met geld die nog tegen welk percentage aan de EU wil lenen. Euro dus geklapt. Dan ben ik eigenlijk nog best wel positief.
Ik kijk alvast uit naar de ramadan en de handhaving van deze regels
Regering houdt schone handjes, uitvoering gedelegeerd aan de burgervaders en -moeders...
Update: UK schaalt op, alleen voor prangende behoeften (yup) nog uit huis...
www.bbc.com/news/uk-52012432
@Canis.bonus.es | 23-03-20 | 22:09: Nog strenger dan hier: maar 2 personen samen op straat en een wandelingetje alleen tot 13 u en niet verder dan 1 km van huis. Dus zijn de straten daar vanaf 13 uur en ook s avonds totaal leeg. Wel makkelijk handhaven want iedereen die je na 13 u ziet pak je op.
@ Je bent een brave hond: Dat viel mij ook op, ja.
We krijgen in Nederland 'vergaande maatregelen' maar nooit een lockdown. In lockdown gaan zou toegeven aan PVV en FvD zijn. Dus noemen we het vergaande maatregelen. Heb me overigens mateloos gestoord aan een debat van 10 uur over de crisis. PVV en FvD hadden simpelweg heel kort moeten melden wat hun visie is, melden dat het een mededeling voor de notulen is en dan weg van het debat. Dit om de aanpak (goed of fout) niet te vertragen.
Politieke lange tenen en cordon sanitair is belangrijker in Den Haag dan belangen van burgers.
Nee, een totale lockdown zou niet betekenen dat de PVV en het FvD met terugwerkende kracht gelijk krijgen. Het zou betekenen dat de situatie op dat moment dusdanig is, dat een totale lockdown noodzakelijk is om de IC`s niet te overbelasten. Dat Rutte geen totale lockdown wil, dat heeft niets te maken met partijpolitiek. Het gaat erom dat we in een liberaal land leven en dat Rutte dat beseft. Dat is punt één. Als ik dit punt moet toelichten, dan moet je terug naar de middelbare school. Punt twee is dat Rutte ervan overtuigd is dat een totale lockdown op dit moment niet bijdraagt aan het afremmen van het verspreiden van het virus. Rutte is momenteel zo een beetje de enige politicus van formaat die niet aan partijpolitiek doet.
Lockdown is ook maar een lulkreet.
@van Oeffelen | 23-03-20 | 22:21: Bestaan wel 30 definities van.
Feitelijk hebben alle burgers nu te maken met een cordon sanitaire.
Oh en ook voor de Ramadan maken we een uitzondering, deze mensen worden van hogerhand beschermd.
Yep... Want kom niet aan de ramadan anders krijgen we een heel andere politieke discussie
OT Waarom krijg ik de hele tijd reclames over trouwringen?
Dan zit je teveel op pornosites.
@HoerieHarry; God werk op mysterieuze wijze...!
*werkt
Uw vriendin Alexia van Google tot Luistervinck heeft haar oortjes open staan..
Behoorlijk wat besmettingen in Groningen. Toch die studenten?
Maar daar word wel getest wat in de rest van het land niet kan omdat ze van de zorgmaffia voor bepaalde leveranciers moeten kiezen
Ik hoorde op EenVandaag dat het juist gaat om medisch personeel.
Of Corona patiënten die vanuit Brabant zijn overgebracht naar het Umcg in Groningen. Volgens gisteren met ambulances.
@Graaier | 23-03-20 | 22:03: Ik las net dat vooral niet-Corona patiënten werden verplaatst.
Boete van e 400 per keer winkelen. Dat wordt duur winkelen. Vind gij het gek dat mensen gaan hamsteren?
Elke keer winkelen voor e 10,- en dan e 400 boete dat wordt een duur geintje. Prima op te brengen door de bovenklasse, maar niet door de onderklasse.
Dat wordt hamsteren voor e 1200,-. Bovenop de boete van e 400,-. Dat is per euro winkelen goedkoper.
Dit kan de bovenklasse ook doen om hierdoor boekhoudtechnisch gezien geld te verdienen. Maar de onderklasse heeft geen e 1200 (+ e 400,-) te besteden.
Kortom, zoals gewoonlijk, de onderklasse is de pisang en de bovenklasse merkt er niets van.
Welke pauper winkelt er voor een tientje ?
U kunt het €-teken niet vinden?
@Barbaartje97 | 23-03-20 | 22:31:
Klopt, teveel werk, net zoals het voor de journalistiek teveel werk is om altijd kritisch te blijven om onze vrijheid te waarborgen of het nu om corona gaat of om het klimafaat,
Er zijn hier al veel reaguurders die vinden dat ons land een bananenrepubliek is geworden, dus het gevoel de pisang te zijn past daar prima bij.
Samenzijn van 3 mensen of meer is verboden tot 1 juni. Goh en de horeca ? Mensen die mogen na 6 april gewoon weer open natuurlijk. Maar de rest blijft dicht tot 1 juni.
Horeca gaat natuurlijk ook dicht blijven.
Men zal wel eerst een reddingsplan willen uitwerken.
Was wel de bedoeling dat die 6 april weer open zouden, maar nu moet de regering er nog eens miljarden in pompen omdat een stelletje echoisten lekker het strand of park in moesten met grote groepen. Maar ja die hebben geen tellen geleerd op school. Die kijken alleen maar netflix en enzo knol.
U denkt nog steeds dat de overheid dit allemaal kan betalen?
Dat vroeg een journalist maar Grapperhaus gaf daarop geen concreet antwoord behalve dat dat een ander maatregel betreft.
Conclusie: ook de horeca blijft tot 1 juni dicht.
Dit is temeer een bewijs dat maatregelen niet worden teruggedraaid maar eerder worden opgeschroefd én voor een veel langere duur.
Het begon met 3 weken. Nu is het al voor 8 weken.
De volgende maatregelen verkondigt over een week gelden dan voor 22 weken. De volgende maatregelen een week later verkondiging gelden dan voor 60 weken.
Dat is in totaal dan 90 weken. Dat is anderhalf jaar.
En voor dat je het weet duren de maatregelen 5 jaren en dan moeten de Canadezen en de Amerikanen ons opnieuw bevrijden.
@Schemerlamp | 23-03-20 | 21:57:
De neoliberalen zetten iedereen gewoon gratis aan het werk onder erbarmelijke omstandigheden. Probleem opgelost.
@Schemerlamp | 23-03-20 | 21:57: nee die gaan alles gewoon weer openen als het einde van de zak geld in zicht komt.
Ik, dus flikker een end op met mensen voor Pauper uit te maken.
Sibeth Ndiaye, woordvoerder van de Franse regering over het niet naleven van de lockdown in de Parijse banlieues,
'Het is duidelijk dat in bepaalde districten de regels niet worden gerespecteerd'. "Maar pas op, ik wil niet dat we beginnen te zeggen dat het is omdat dit buitenwijken zijn, met populaties van zo en die oorsprong, dat mensen de regels niet respecteren"
www.lefigaro.fr/politique/non-respect...
Boris Johnson heeft het VK in lockdown gedaan omdat men de regels niet respecteert/opvolgt.
@Lupuslupus | 23-03-20 | 21:55: Als je met je kinderen wil wandelen mag dat maar tot 13.u en niet verder dan 1 km van je huis.
Totaal bizar bericht op HLN-punt-be: "De coronacrisis brengt een opvallend neveneffect met zich mee. Volgens Geert Meyfroidt, intensivist van UZ Leuven, zijn er momenteel een pak minder beroertes. “En daar hebben we geen verklaring voor”, klinkt het." Huh??? Of zijn al die oudjes die een beroerte zouden hebben gekregen overleden aan het corona-virus? Lijkt me toch sterk.....
Die melden zich niet meer bij de Huisarts of de huisarts verwijst ze even niet ?
Bla bla bla weer een regel die NIET wordt gecontroleerd. In de supermarkt waar alle mensen bijna onmogelijk 1,5 m van elkaar kunnen blijven en de kans op grootste besmetting zou ik daar de politie neerzetten. Daar is de besmetting het grootst. Houd je daar afstand komt er van achter iemand die even over je schouder iets wil pakken. Prent 400 euro
Ga jij ook mensen aangeven als je dit gaat zien gebeuren?
"In de supermarkt..... zou ik daar de politie neerzetten."
Hahaha!!! DE supermarkt? Want er is maar één supermarkt in Nederland?
Sommige mensen hebben werkelijk geen idee....
@Dr_Johnson | 23-03-20 | 21:50: In een parallel universum gaan de dingen anders dan hier.
@Quib | 23-03-20 | 21:53: Mijn supermarktbezoek vanmiddag deed mij denken aan de stijldanslessen van lang geleden. Iedereen draaide om elkaar heen om zo de benodigde afstand te bewaren.
@Rubberfetisj | 23-03-20 | 22:00: Dan zit er nog maar één ding op; Strauss via de omroepinstallatie.
Hoeveel van ons zijn er bereid om de financiële consequenties te dragen van deze ingrepen?
Iemand?
www.bnr.nl/podcast/kees-de-kort/10405...
Dat laat mij kleine pensioentje niet echt toe . De EU zal ongewtijfeld geld terugstorten dat we al die jaren betaald hebben.
#teamkees
Verhalen op die gasten die overal schijt aan hebben... Als die nu gewoon geluisterd hadden en drie weken zich hadden ingehouden hadden ze zonder teveel financiele schade lekker vanaf 6 april kunnen uitwaaien op het strand of park.... Nu kost het NOG meer geld. Laat het maar op hun verhalen.
Ik heb gelukkig nooit voor een pensioen betaald. Heb het altijd al onzin gevonden om voor iets te betalen waarvan het maar afwachten is of je het krijgt.
@XueMei1991 | 23-03-20 | 21:53: Flikker effe op met je gelul. Dit virus slaat vanaf December nog geen deuk in een pakje boter.
Bereid of niet, het is al lang duidelijk wie die financiële consequenties op z'n bordje krijgt.
@Chodaboy | 23-03-20 | 22:15: dus jij bent ook een van de 5% die zich dus van dat hele corona virus dus niets aantrekt en er dus ook aan bijdraagt dat we dus nu tot 1 juni alles dichthouden met alle gevolgen van dien zodat jij vrij van school kan zijn?
Je mag thuis tot drie besmette bezoekers ontvangen... niet meer. Nou lijkt me ook voldoende . En de blijvende aanwezigheid van markten zag ik ook niet aankomen.
Heb je toevallig een Corona testkit? Hebben mensen met aantoonbaar Corona een certificaat of zo? Succes met de controles.
@Chodaboy | 23-03-20 | 22:18: Ik wil helemaal GEEN bezoekers ; elke bezoeker is een potentieel gevaar en ik snap ook niet goed hoe belangrijk die markten zijn dat ze die open moeten houden.
Dat wordt maandenlang geen leuke evenementen, ga de muziek missen in ieder geval. Godverdomme, werken en klusjes doen. Soort purgatory.
Er bestaat een mogelijkheid om buiten ook evenementen naar muziek te luisteren . En die klussen moesten uiteindelijk toch gebeuren...
Twee maanden stilte ervaren. Een leuke uitdaging voor de moderne mens.
@Koning BongoBongo | 23-03-20 | 21:41: Dat snap ik heer, maar concerten zijn echt mijn ding. Natuurlijk zijn er ergere dingen dan dat, en ja dat klopt van die klussen. Al moet er ook zoiets zijn als afwisseling, hobbies ed. zeg maar. Veel van die hobbies zijn helaas buiten de deur. De lijst van de vrouw des huizes wordt ook steeds langer.
@Pluisbaard | 23-03-20 | 21:47: O sorry.... DE LIJST........ ja die heb ik ook een en velen met ons ben ik bang.
Mag je wel met 2 meter tussenruimte vissen aan de waterkant ?
Bijna 1500 comments. Zometeen gaat die topic in lockdown.
Neem aan dat ook op homo parkings gecontroleerd gaat worden.
Die treintjes leveren de schatkist veel geld op.
"How viruses hide for NK-cells" leek me wel een leuke zoekopdracht. Best bizar wat voor trukendozen die virussen allemaal hebben om NK-celles te foppen en nog slimmer zich er zelfs in te verstoppen. Dat is met dit Covid-19 virus gelukkig nog niet het geval, zo slim is dit virus nog niet. Hoe slim virussen zijn en steeds weer iets anders verzinnen om zich undercover in je lichaam te verplaatsen geeft maar weer eens aan hoe belangrijk Fundamenteel Wetenschappelijk Onderzoek hiernaar is. Die Mark Rutte mag bij wijze van spreken nog niets eens de teennagel (lees: 1 basepaar) van zo'n virus kussen zo extreem dom is die man vergeleken bij zo'n piepklein f*ckin virusje. Oh wacht iets met olifanten.......
Rutte is heel slim. Bijna 10 jaar MP en hoge waarderingscijfers. Dat doet niemand hem na.
Nee, betekent alleen dat de rest en het stemvee nog dommer is.
Dit virus is juist één van de slimste die er is. Schijnbaar zonder enige tussenmutatie van een vleermuis naar een mens overgestapt en bezat gelijk de meest effectieve wapens om zijn nieuwe gastheer, de mens, aan te vallen. Dit gedrag is zo uitzonderlijk dat een dergelijk virus tot nu toe enkel in 2015 in een laboratorium is ontwikkeld. Vanwege de grote risico’s wanneer een dergelijk virus zou ontsnappen is dergelijk onderzoek daarna verboden.
www.the-scientist.com/news-opinion/la...
Leuk weetje; de twee Chinese wetenschappers die aan dit onderzoek mee deden werken nu voor het Wuhan Institute of Virology.
Ook een hele goede tip van ons superteam redders van ons land ga boodschappen doen als het rustig is , moet ik eerst bellen of het rustig is of ga ik eerst kijken of het rustig is vragen vragen..
Je kan ook eerst met een verrekijker de winkel observeren.
Google geeft ook aan wat rustige en drukke tijden zijn.
Vond ik ook een goeie van Grappemaker.
Denk dat het nu wel rustig is.
Geween even hoesten in de elleboog en de hut is leeg.
Bah, nu weer meer maatregelen voor corona.... aan de ene kant goed dat het gebeurd, zo kunnen de zwakkere in de samenleving worden beschermd.... Maar aan de andere kant zijn er nog de mensen die het allemaal geen hol kan schelen en die dus nog maar even lekker met hun 10'en in het park gaan keuvelen en wat nog meer.. mensen die ruzie zoeken in de kruidvat omdat ze geen 1.5 meter afstand willen houden etc. etc. Maar nu is het wel het gevolg dat mijn hoogzwangere vrouw GEEN echo's kan laten doen meer na 6 april, en nu moeten wij onze pretecho's ook maar vergeten... en als dit zo doorgaat en er een complete lock down komt, hoe moeten we dan naar de bouwmarkt om spulletjes voor bijvoorbeeld een babykamer te kopen? Maar denk nu eens aan jezelf... stel dat jouw familielid hulp nodig heeft, of dat ze zorg nodig heeft of misschien terminaal is... door dat jongeren tuig wat zich nergens wat van aantrekt en de mensen die massaal het strand op gaan wordt het verpest... ze zijn heel dom en onverstandig... maar blijkbaar niet zo dom om hier op deze site te komen, want zulke zwakkelingen zijn het wel... wees dan ook zo stoer om hier te komen en de discussie aan te gaan..... schaam je.... luister gewoon naar de grote baas in den haag en ben geen asociaal.... geluk dat ik je niet tegenkom. :)
Joh wat een verschrikking geen pret echo.
Ga even in een hoekje zitten janken.
@Gulliver | 23-03-20 | 21:32: dat bedoelde ik niet als een uiting van echoisme mijnerzijde... Maar om.aan te geven dat er nog steeds stelletjes echoisten zijn die het voor de overige 90% hier verpesten. Die het allemaal geen moer uitmaakt omdat ze niet in de risicogroep zitten. Ik ook niet maar ik heb respect voor de medemens, kinderloze. U bent ook een van de strandbezoekers? Heb respect voor de medemens. Voor ons is zoiets kleins al heel groot... Misschien is vissen uw hobby en kan je dat niet doen,dan baal je ook... Maar hoe langer we alles blijven bagitalliseren joe langer dit aanblijft. Me vrouw had een topbaan in de horeca... Zou 6 april nog aan het werk gaan voor ze met zwangerschapverlog zou gaan en nu? Die komt pas 2021 weer terug mede door coronavirus. Betrek het nu eens op jezelf... Hoe lang hou je hetzelf vol om niet te werken???
Het is inderdaad heel vervelend dat je jullie pretecho nu niet kunt delen op Instagram en Facebook. Maar ik heb een idee. Dan pak je toch een pretecho (wie bedenkt toch zoiets) van iemand anders? Niemand die het verschil ziet.
@XueMei1991 | 23-03-20 | 21:48: Ik vind jouw spelfout 'echoisme' werkelijk waar geniaal in deze context.
@Quib | 23-03-20 | 21:51: haha thanks voor de tip. Maar was maar als voorbeeld bedoeld hoor om e.e.a. in context te plaatsen. Die pretecho boeit me niet echt. Heb ik net een goede oplossing voor gekregen. Geniaal idee hehe.
Ik werd plotseling verliefd op de gebarentolk. Het is alsof die meisjes constant klaarkomen. Is er nog iets relevants aangekondigd?
Ah, was niet de enige. Pittig ding volgens mij, die maakt er een Wokkeltje van.
Ik wil wel eens zien hoe zij "pijpen" uitbeeldt. Heb wel een vermoeden.;-)
O was dat de gebarentolk , ik dacht dat het de spastische vriendin van Rutte was.
Constant klaarkomen is wel een ding. Er zijn dames die dat onder de leden hebben. Hoe zou je dan het gras moeten maaien?
@Quib | 23-03-20 | 21:55: Die mop ken ik.
Ik vind @beldewouten een leuke nick. Dat wilde ik gewoon even zeggen. Telkens wanneer ik dat lees moet ik weer lachen.
Dat is leuk om te horen.
beldeklabakken, beldejuten, beldesmerissen....
@beldewouten | 23-03-20 | 21:32: Mijn broer sprak altijd van de "wouten", ik ben zodoende met het woord bekend. Het heeft wel wat, wat precies weet ik niet.
@Van Duyvenbode; Zolang ze maar niet aan de deur komen...
@Witte_Willem | 23-03-20 | 21:39: Ja tuurlijk.
Verwittigdezwaantjes
Waar komt 'Wouten' vandaan? Is dat iets grootstedelijks?
@Quib | 23-03-20 | 21:56: De herkomst van het woord wout ligt waarschijnlijk in een oudere Nederlandse taal. Het woord 'waut' betekent volgens etymologiebank 'macht' of 'gezag' in Middelnederlands
@Koning BongoBongo | 23-03-20 | 22:02: wouten komt uit het Bargoens vandaan
@MrDeRaaf | 23-03-20 | 22:23: Tokkietaal dus. Mijn antwoord kwam van Google.....
Wout is het Nederlands voor cops net als Smeris. Hangt van de regio af.
Youp,
Tip van een ervaringsdeskundige: BLIJF BINNEN!!!!
Anton,
Tip van een leek: Schud geen handen bij ajax !!!!
Slotje en nieuw topic? Of gaan we full monty?
Wat ook interessant is, is de houding ten opzichte van het openbaar vervoer.
3 personen? We mogen niet naar het bos, strand of wat dan ook, maar wel met het Openbaar Vervoer?
Ik begrijp het wel: anders moeten ze toegeven dat het OV niets toevoegt aan onze maatschappij
Ov is een kritische levensader die mag blijven. Misschien kan je je VOLVO waar mee je schijt aan de 100km op de linkerbaan blijft rijden eens wegdoen... Stel je voor dat die kapot is dan prijs je het OV...
Kritisch? Er zit geen kip in, we kunnenbest zonder
Mijn Chinese virus phone trekt 1300 comments niet.
Gaat ie raar kuchen?
Ik zou willen dat mijn telefoon trekt...
Benieuwd hoe dat dan gaat met de ramadan (vanaf 23 april) en aansluitend suikerfeest (23/24 mei). O wacht, voor de Christenen is er al een aanpassing dus die zal er voor moslims dan ook wel komen.
"Alle bijeenkomsten worden verboden tot 1 juni (in plaats van 6 april), ook met minder dan 100 mensen. Voor begrafenissen en kerkelijke bruiloften geldt een uitzondering"
Ben sowieso benieuwd hoe men de roedelvorming van onze moslimjeugd nu gaat bestrijden. Die opereren namelijk per definitie in groepsverband. Alleen zijn ze niemand.
In Iran werden afgegrendelde moskeeën dit weekend al bestormd door boze muzelmannen. Zulke taferelen mogen wij hier ook verwachten. Door de ongekende economische ontwrichting gaat het uiteindelijk toch uitdraaien op oorlog, vrees ik. Hopelijk heb ik ongelijk.
Hoe bedoelt u 'aanpassing voor Christenen'? Er is helemaal niets aangepast behalve dan dat we geen fysieke kerkdiensten meer hebben. Onze dominee staat op de kansel voor een lege kerk te preken (life te volgen) en dat wordt later ook uitgezonden via kerkdienst.gemist. De kerken hebben zèlf besloten (3 weken geleden) toen het nog ging om minder dan 100 mensen samen, om de fysieke kerkdiensten te staken.
Die krijgen zowieso hun zin anders let maar op. Als die gaan klagen dat hun godsdienst niet gerespecteerd wordt en gediscrimineerd worden etc. Net als bij een soort feestdag rond december, dan krijgen zij ook hun zin.
“Intelligente lock-down”? Na een carrière van ruim 40 jaar in de zorg vertrouw weet ik wel beter. Handhaven met geweld of gewoon uitsterven.
*minus vertrouw. *3e glas inschenken doet
Kennen jullie die al van die reaguurder die naar de kapper ging?
die ging niet?
Heb vanavond even al mijn vrienden/vriendinnen een appje gestuurd vanaf de tablet (ik heb en wil never ever nooit geen smartphone) met de vraag: "Alles okay in Huize Xxxxx?" Kreeg een aantal grappige reacties terug waar ik hard om moest lachen. De humor is gelukkig nog niet verdwenen bij mijn vrienden/vriendinnen.
Beste laat je ons ook lachen
En welke app gebruikte je daarvoor op je tablet met 4G?
400euri boete als een paar bejaarde vlak bij je komen staan en je wordt gespot door plaatselijke opsporingsbeamte , zeg nu niet dat gebeurt niet pas bij de kassa van de super ik opzij hun ook weer dichterbij ik weer opzij zij ook weer dichterbij .
Er gaat een flinke kaalslag plaatsvinden onder de kapperszaken.
De ‘kapperszaken’ die moeten verdwijnen verdwijnen juist niet. Toch al geen klanten.
Aan de helft hebben we ruim voldoende
insallah
I see what you did there.
Volgens mij ziet niemand het taalgrapje.
@King of the Oneliner | 23-03-20 | 21:31:
In het land der blinden is oneliner koning.
Die kapperszaken blijven net als belwinkels en shoarmazaken super goede omzet draaien... Op papier dan... Cocaïnegeld moet ergens gewassen worden...
@Gulliver | 23-03-20 | 21:34: nog één! Je kent wel de oneliners die copywriters van reclameburo's maken voor die hele grote bedrijven. Dat zijn ook allemaal doordenkertjes. Persoonlijk vermoed ik dat minsten 50% van de bevolking die niet door heeft. Is niet denigrerend bedoeld, want ook bij mij valt het kwartje soms pas na jaren. Voorbeeldje: Go Well, van Esso of Shell geloof ik.
Beteknt natuurlijk Ga je goed, Maar ook zit het woord well erin, een oliebron. Ander voorbeeld: Een mooie gelegenheid om uit te gaan : gelegenheid= excuus, mogelijkheid, maar ook tegelijkertijd : plaats, drinklokaal, etc.
Blij dat ze tegen die samenscholingen nu ook forse boetes kunnen uitdelen. Zeker voor diegenen die totaal verknipt Corona bijeenkomstfeestjes gaan vieren. Zou zeggen per persoon die 400 Euro.
Of met 500 man een bruiloft viert.
In plaats van de politie zelf gaan hondedrolntroleurs van uw gemeente handhaven, want politie druk met ja wat eigenlijk... Wie samenschoolt krijgt gewoon onvrijwillige narcose tot 1 juni.
Oh god overijverige boa's moderne nsb'ers
kan ik nog wel mijn kont laten ontharen?
Wordt bijzonder pijnlijk met 1.5m afstand er af laten trekken.
Op de Pools-Tsjechische grens kan alles.
Met een vlammenwerper moet 1,5 m. afstand geen probleem zijn.
En bleachen kan dat nog?
Vriendin van mij werkt op een dagbesteding, die is dicht.
Van haar werkgever moet zij nu 'assisteren'op de woonunits.
Daar werken echter al genoeg mensen, ze staat daar de boel maar te soppen en te kletsen met clienten, snap dat dat prettig is voor clienten maar niet helemaal noodzakelijk.
Omdat zij zwanger is, zou ze liever haar contacten beperken en niet ineens op drukke woonunits ingezet worden.
Vraag me echt af wat haar rechten zijn en of er meer mensen werkgevers hebben die 'aan de gang blijven' belangrijker vinden dan medewerkers veilig even betaald thuis te laten zitten.
Is tenslotte veiliger voor iedereen, ook voor die clienten.
Ze moet bij haar huisarts navragen hoe dit zit nu ze zwanger is. Want ze moet wel die 1.5m afstand houden tot cliënten, maar is dat wel praktisch uitvoerbaar?
Wat een beroerde werkgever zeg, zwanger en dan schoon moeten maken op drukke woonunits. Ben blij dat ik verplicht betaald thuis mag zitten van mijn baas. Beetje auto's testen, verhaaltjes schrijven, foto's maken, hard lopen, wandelen etc.
Ze is nog niet al te lang zwanger en het rivm heeft geen verhoogd risico afgegeven.
Ik vind het vervelend voor haar, maar ook voor haar collega's en de clienten.
Het is allemaal bla bla terwijl de helft gewoon veilig thuis zou kunnen blijven.
Met alle respect het is geen vitaal beroep en ze redden het ook met de huidige bezetting op de woonunits. Werkgever is gewoon no nonsense en laat maar werken voor het geld.
@roadsurfer. Ik las het, goed voor elkaar! Blijf veilig en hou wel een beetje binding met de werkvloer;)
Verder maar wat moois van maken met al je hobby's.
@Jan, Leiden | 23-03-20 | 21:15:
Het zijn volgens mij wel zelfstandige clienten qua toiletgang. Dus dat zou moeten kunnen.. maar het zijn niet de meest hygiënische mensen met alle respect en ze komt dan wel in die bedompte huisjes. Niet echt fijn.
Ook wel opvallend hoe de NOS benadrukt hoe Trump de problemen rond Corona weg heeft gewuifd, op zich hebben ze natuurlijk gelijk.
Maar ook in Nederland werd deze virus lang niet serieus genomen, toen e.e.a. werd genoemd door Baudet, werd hij ook weggelachen.
Dit laatste mag ook worden geduid door de NOS, maar heb ik nog niet gezien.
Onvergelijkbaar hoor.
@captainobvious | 23-03-20 | 21:05: Jaja...
Echte volkskrantjournalistiek bedrijft de NPO. Weinig journalisten daar hebben geleerd zelf een oordeel te vormen. Daarom maar weer links populistisch alles en zijn moeder de schuld geven aan Trump en Baudet.
Trump heeft zijn schoonzoon Jared benoemt als een soort van veiligheidsadviseur in deze. Maar Jared heeft een vastgoed-achtergrond, dus is niet helemaal thuis in de materie. Gelukkig is zijn broer getrouwd met een vrouw waarvan de vader medisch specialist is. Dus Jared heeft die man gevraagd om mee te denken over het nationaal beleid. Maar die dokter was ook niet helemaal zeker wat de juiste maatregelen zijn, dus hij heeft wat vragen uitgezet op een Facebook pagina voor artsen. Kortom: Trumps Corona-beleid hangt af van wat een paar artsen op Facebook gaan posten. Erg koddig.
@captainobvious | 23-03-20 | 21:05:
Hoe dan? Trump stond iets opzichtiger voor gek, maar ook in Nederland loopt men achter de feiten aan. Uiteindelijk krijgen we ook in Nederland de maatregelen die Baudet voorstelde.
En ook Baudet vliegt af en toe uit de bocht, dan is de NOS (terecht) wél gelijk daar om dat te duiden. Maar in deze crisis zit Baudet vanaf het begin op het juiste spoor, dát mag dan ook worden genoemd.
Trump heeft vrees ik door het af te doen als een griepje wel wat achterban verloren straks. Verkiezingen gaan spannender worden dan gedacht, dat is zeker. NL heeft het toch nooit afgedaan als griepje, maar zeker wel de verspreiding onderschat.
@Kuifje-naar-Brussel | 23-03-20 | 21:11:
Gelukkig houden onze experts van het RIVM de vinger aan de pols.
Alleen heb ik de indruk dat ze meer naar hun modellen zitten te turen, dan naar wat de rest van de medische wereld er van vindt.
Laat staan dat ze eens naar buiten kijken wat er echt gebeurd.
www.nrc.nl/nieuws/2020/03/22/berekeni...
Die achterlijke mongool heeft het nu te druk met Noord-Koreaanse raketten afschieten op Japan:
"De eensgezinde sfeer tijdens het bezoek was zo goed dat Kim besloot Trump mee te nemen naar een tot nu onbekende lanceersite. Daar schoot Trump op uitnodiging van Kim een kruisraket af die vlakbij de territoriale wateren van Japan in de Japanse Zee stortte. De Amerikaanse president sprak na afloop van een ‘hele grote, glimmende raket’. Op Japanse protesten reageerde hij met schouderophalen: ‘Als je zulke mooie raketten hebt, moet je ze af en toe uitproberen. Ja toch? Dat snapt iedereen.’
@Dr_Johnson | 23-03-20 | 21:24:
Maar ik vermoed dat dit nepnieuws is. Ik lees er behalve op de Joop nergens iets over.
Vind die dagelijkse persconferenties wel veel overtuigender dan hier. Zo veel details als daar worden toegelicht. Je voelt je af en toe echt zo'n kleuter. "Nee je mag niet naar buiten".
@Roadblock | 23-03-20 | 21:21: Daar mag je kritiek op hebben, maar er zit wel een idee achter. Dat mist bij Trump. Die improviseert en vlucht naar voren.
@Dr_Johnson | 23-03-20 | 21:26: Ja, Trump is een sukkel, maar dit voorbeeld is wel erg sterk.
@Roadblock | 23-03-20 | 21:21:
Ik heb enkele dagen geleden eens naar een FvD journaal gekeken met ook Nicky Pauw-Verweij, lid van de eerste kamer namens de FvD en een arts die weet waar ze het over heeft, die onderschreef hoe nijpend de situatie was en kan gaan escaleren.
Baudet vliegt nog wel eens uit de bocht, maar ik heb het gevoel dat hij wel degelijk mensen in zijn partij heeft die daadwerkelijk kennis hebben.
@Arcie1971 | 23-03-20 | 21:35:
Toch wel fijn idd met meer dan 20 zetels
Gelukkig is mijn bier nog Corona vrij, aangezien ik praat met consumptie.
Ok t weekend liet t zien dus nu snel een lockdown, dan zijn we er ook weer snel vanaf. "Zachte heelmeesters maken stinkende wonden".
Mag ik wel naar de kapper als hij en ik de adem inhouden tijdens de knipbeurt?
(ik heb een hele snelle kapper)
Kappers gaan gewoon weer het zwarte circuit is waar ze oorspronkelijk ook vandaan kwamen. Je geloofd toch niet dat er vrouwen zijn die 2,5 maand zonder kapper kunnen
@JanP999 | 23-03-20 | 20:59: Kappers zijn tot 6 april dicht.
@osolemio | 23-03-20 | 21:04: Hahaha, natuurlijk. Ze komen naar je toe deze lente!
Kunnen ze niet een ander soort agent op zo'n 'schijt-aan-coronahuisfeestje' sturen?
Ik zat te denken aan Agent Orange.
Ik stem voor
Wie schijt aan corona heeft, heeft in alle waarschijnlijkheid schijt aan mij.
Wat kan je nog meer verwachten van dit type, humanoïde virus?
Ha, boetes! Zo ken ik Nederland weer!
Jij wilt meteen executeren?
@Kuifje-naar-Brussel | 23-03-20 | 20:56: Dat maak jij ervan, verdorven geest....
@Kuifje-naar-Brussel | 23-03-20 | 20:56: Lullo
@Here's Freddy | 23-03-20 | 20:59: Beter ook van niet, denk ik.
@Kuifje-naar-Brussel | 23-03-20 | 21:12:
Ik weet er wel een paar......
Gokman Tanis, Michael Panhuis, IS-slachters, zou ik geen probleem mee hebben.
@Roadblock | 23-03-20 | 21:18: Maar zou je ook zelf willen schieten?
Hansje 500ml komt morgen niet werken zag ik op het journaal...
En uiteindelijk zullen wij, na veel geouwehoer, precies hetzelfde doen als de ons omringende landen - ten koste van een paar doden extra, weliswaar, maar een kniesoor die daar op let; Rutte IV is immers in zicht - een Turkse minister van Familiezaken had het niet mooier kunnen fixen.
-
Báh. Expirimenteren met dieren is in dit land aan strenge regels gebonden - expirimenteren met mensenlevens niet.
Bla Bla
Boetes. Eindelijk.
Gaat ook echt helpen. Brave op-tijd-uit-hun-nest-komende belastingbetalende ZZP-ers gaan op de bon voor in hun bedrijfsbus met vier collega's aan de bammetjes - de Turkse sportschoolhouder die midden in het winkelcentrum in Amsterdam Osdorp een 'demonstratie' geeft - toch maar effe niet.
Toch niet in Amsterdam. Daar bepaalt Halsema en dan weet u het wel. De vrijheid van godsdienst belijden of de volksgezondheid. Driemaal raden wat er in Amsterdam prevaleert.
In multiculi-Nederland gaat dit een ramp worden, zie België:
m.hln.be/in-de-buurt/genk/-meer-dan-d...
Het is net een pleister. Het doet even zeer, maar daarna ben je blij dat je het kwijt bent.
Leg dat inderdaad maar eens goed uit.
geen plek meer is
Alles staat te roken en nog moeten sommigen hele lappen tekst verzenden.
De kans dat die allemaal gelezen is kleiner dan de kans op corona.
Eens,.. daarom moeten we minder lu..en uh typen maar eerder en meer doen! Maar we zijn zo dol op vergaderen weet je toch?... of niet mee eens?
@Je_Mantiendrai | 23-03-20 | 20:50:
Een groot gekkenhuis !
Vorig jaar bijna 3000 doden door griep.
Zijn die mensen overleden aan zweetvoeten.?
Niks gehoord toen.
Een belachelijke paranoide bende !
Zelf WHO meldt dat al die maatregelen onzinnig zijn .
@joppo0 | 23-03-20 | 21:08:
Ja, ja, Ik weet nu wel dat u het allemaal onzin en overtrokken vindt.
Nu nog de rest van de wereld overtuigen.
@joppo0 | 23-03-20 | 21:08: tuurlijk joh, vergeet je niet op tijd je pillen in te nemen?
Dit gaat ook een bijzonder interessant sociaal experiment worden. Al die stelletjes die maandenlang verplicht met elkander op worden gesloten, ook nog eventueel met (puber)kinderen. De dames mogen niet meer de kapper/schoonheidssalon en ook de sportscholen zijn gesloten, die krijgen een knauw in hun zelfvertrouwen wat ze ook nog eens gaan afreageren op de partner.
De mannen kunnen zich ook niet meer verheugen op de voetbal, een biertje drinken met hun vrienden en worden in hun vrije tijd volledig aan het werk gezet door moeders de vrouw.
Velen moeten dan ook nog allebei thuiswerken, tel daarbij de (economische) onzekerheid op en deze relaties komen voor de ultieme test te staan.
Vandaag kwam de eerste app in de groepsapp al binnen van een (getrouwde) collega om een knalfeest te houden als deze crisis is bezworen.
Laten we hier eerst maar eens gezond uitkomen met zijn allen, maar 9-12 maanden daarna zou het wel eens kunnen uitmonden in een grote geboortegolf, waarbij het kindje weinig weg heeft van de vader.
Yep, zei ik ook al, mensen worden knettergek van zo lang op een kluitje zonder buitendedeur activiteiten. Mensen die alleen wonen worden gek, maar dan van de stilte/eenzaamheid. Om nog maar te zwijgen van mentaal kwetsbare mensen (zoals depressies). Er mag wel een noodfonds komen voor de sociale dienstverlenig.
Alsnog 400 euro boete dan.
@einStina | 23-03-20 | 21:06:
Nou, geniet anders van de stille werkplek met eigen muziekje alleen thuis. En via allerlei software is er contact genoeg. Vind het minder erg allemaal.
@einStina | 23-03-20 | 21:06: Hoe ga jij het aanpakken? Veel lezen?
@einStina | 23-03-20 | 21:06:
Die vrijgezellen redden zich denk ik wel, die zijn namelijk niet anders gewend om voor zichzelf te zorgen.
Stelletjes zit nu ineens 24/7 en maandenlang op elkaars lip, eventueel ook nog met kids, met alle onzekerheden: blijf ik (en mijn geliefden) gezond? Houd ik mijn baan? Wanneer is dit voorbij?
It's a brave new world!
Pff, tot 1 juni. Best wel lang voor al die maatregelen. Hopelijk kunnen we over een paar weken gewoon weer bij ome Jan aan de zuip. Die mag dan gaan vertellen dat vroeger alles beter was. Wat ook zo is.
Nee, dat zie ik niet gebeuren. Gelukkig hebben ze de koffieshops deze keer met rust gelaten. Het is echt hallucinant hoe je nu je wietje moet aanschaffen. Je komt aan, dan geef je de bestelling door. De bewakers reikt via een stok met grijper een bakje aan, waar de wiet inligt. Dan leg je daar ook de poen in, en neem je de wiet mee naar huis. 2 meter verder hokt iedereen voor de shoarmatent bij elkaar, om de bestelling af te wachten. Eigenlijk maken die regels geen hol uit. Alles en iedereen klooit maar een eind aan.
@Klappernoot | 23-03-20 | 21:05:
Goh, het is wat....
Nou had ik na het zien van die rijen laatst bij de coffeeshop, ook geen hoge dunk meer van dat stelletje verslaafden, die alle regels aan hun laars lapten voor hun heilige jointje.
@Roadblock | 23-03-20 | 21:13:
Ah, gossie, heb je regeltjes nodig lieverd. Ja, anders raak je in de war, hé. Stil maar hoor, mama lost het wel voor je op.
Het waren geen regels, maar (dringende) adviezen, om het voor jou nog maar wat ingewikkelder te maken. Ik snap wel dat je hiervan overstuur raakt, het is vast heel complex voor je.
Wat een slap gelul..
Maar wel stoer doen met zo'n naam
Kun je slap wel rammen?! Persconferentie gezien vandaag?
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:44:
Doen ze nou stoer omdat dat bij de nick "hoort", of hebben ze die nick omdat ze zichzelf ook stoer vinden?
Nick is sowieso achtelijk verplichtend.
Iets niet snappen, betekent voor mij onvermijdelijk dat er een vraag komt waarom die nick gekozen is..
'Waar markten een essentieel deel van de voedselvoorziening uitmaken, kunnen burgemeesters besluiten om ...'
-
Tóch eens effe denken... welk deel van de bevolking zou de markt als 'essentieel' voor de 'voedselvoorziening' zien?
Ga eens naar de markt en zie welk soort publiek er komt
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:43:
-
Als ik naar het buitenland wil, dan wél graag naar een land van míjn keuze...
Net zo essentieel als elk ander medium om eten te kopen.
Bijvoorbeeld een super"markt".
Behalve dat je op de markt veel meer voor minder krijgt en een veel uitgebreider assortiment. Hier in 050 althans.
euh, er zijn dorpen die geen supermarkt hebben. Echt waar. In het oosten nog best veel ook. Daar zijn ze dus wel enigszins essentieel. Wilde ik maar even zeggen...
Hoe dan ook
T vergaat de Britten van t lachen
Net op tijd eruit
wat is er te lachen voor de Britten?
@GeenPaniek | 23-03-20 | 20:52: Die indruk kreeg ik anders niet.
GS, gefeliciteerd met het record van 12 reacties per minuut.
Dat geschreven hebbende: mensen, het is aan. Blijf thuis en zorg voor elkaar.
Uhh, ik ga gewoon naar m'n werk. Met die, na correctie voor comorbiditeit, 18 doden in NL de hele economie naar de verdommenis helpen - hoe gaar kun je zijn?
@Ichneumonidae | 23-03-20 | 20:42: maar wat als je werkgever je niet wil hebben, op de werkvloer?
@Ichneumonidae | 23-03-20 | 20:42 Gaat uwen gang.
@schijtzat | 23-03-20 | 20:48: hmm, ben zelf werkgever, verder komt er niemand
24 Jan. 2020 was het nog : 'Kans klein dat virus oversteek naar Europa maakt'
Ongelooflijk. Chaos en ellende binnen twee maanden.
Maar we weten nu wel hoe één de EU is. Not.
Heeft het RIVM het virus voor niks uitgedost in de EU-kleuren.
Nou.... dat kan nog lachen worden met de tuffende lama's .
Die krijgen vast vrijstelling, want geen agent wil daar de wijk in
En die Grapperhaus komt duidelijk zelf nooit in de super.
Mee eens. Lees de twitter feed van @rivm eens. Het is net een slechte film. Deze maatregelen hadden ze voor de carnaval moeten houden. Achteraf makkelijk lullen, ja ik weet het
Ze hadden voor de carnaval op zijn minst kunnen waarschuwen in plaats van downplayen.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:39: maar achteraf kun je wel van je fouten leren, tot inzicht komen,.. wetenschappelijk inzicht vormen heet dat. Ik heb als arts met verbazing zitten kijken naar het proces omtrent de besluitvorming, het gebrek aan communicatievaardigheden en beperkte informatie vanuit de deskundigen. Nog verbazender is de stilte vanuit de beroepsgroep of nee,.. men is keihard aan het werk,.. till the dust settles... eens?
@witwas | 23-03-20 | 20:44:
En jij denk werkelijk dat er maar één Broabandert te vinden was geweest die dat volksbacchanaal/dorpsorgie-feest dan niet had bezocht? God weet blijkbaar heel goed waar hij zijn seeds of doom moet planten.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:39: Heb er vanmiddag doorheen gebladerd. Faal op faal.
'Onze 'RIVM':
24-01-2020: "'Kans klein dat virus oversteek naar Europa maakt."
24-02-2020: "We zijn goed voorbereid op een eventuele introductie van het virus in Nederland. Die structuur staat, of het nou in China of in Italië is."
24-03-2020: **tromgeroffel...**
@Je_Mantiendrai | 23-03-20 | 20:45: zekers
@Je_Mantiendrai | 23-03-20 | 20:45:
Er was voldoende informatie vanuit deskundigen alleen had onze regering en voorlightingsdienst daar geen oog voor omdat ze liever deden aan het voorspellen en ventileren van 'dat het hier geen issue zou worden'. Je zou na het opmaken van wat die vervloekte laksheid het de samenleving allemaal gekost heeft, zowel in mensenlevens als economisch, toch bijna hopen dat Neurenberg Tribunaal 2.0 een feit wordt?
Geen behandeling voor deze jongens.
Gouden tijden voor de online-winkels.
Is Amazon hier in NL al van de partij...?
Beste klant,
Bedankt voor je bestelling op Etos.(punt) nl. we hebben deze in goede orde ontvangen.
Helaas is door grote drukte je bestelling ongeveer 4 werkdagen vertraagd, je zult je bestelling zo snel mogelijk ontvangen. Natuurlijk is dit niet wat je van ons gewend bent, onze oprechte excuses hiervoor!
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:41:
bol punt com levert me ook, met coronale excuses, een dag later...
Zit ik godverdomme nog een dag langer zonder neushaartrimmer.
@De waard zijn gast | 23-03-20 | 20:43: dat zal uw partner wat minder vinden...
@De waard zijn gast | 23-03-20 | 20:43:
OH-EM-GEE! Kan je je toetsenbord nog wel zien?
@schijtzat | 23-03-20 | 20:51:
Heb ik niet, vind enkel de aanblik in de spiegel minder fraai.
@supah | 23-03-20 | 20:55: Ik heb de neusharen als snor langs mijn bovenlip naar beneden geföhnt en met gel in model gekneed, maar bedankt voor je bezorgdheid! Waardeer ik.
Nope, ook onlangs met minder verkoopdag normaal. Krijg je als mensen op het punt staan geen inkomen meer te hebben
Het rottige is dat de incubatietijd van het virus 2 tot 14 dagen is.
Ben nu al een week verkouden en nog kan ik niet zeggen dat ik geen corona heb,
Sucks!
ben je vrouw?
U kunt ook een gewone verkoudheid hebben maar ik begrijp best dat het een ellendige - onzekere - toestand is. Mijn zoon heeft hooikoorts en steeds als hij niest schrik ik en denk o jee maar dan meteen erna "het is maar hooikoorts". De genoemde regels betekenen trouwens wel dat ik nog 2 maanden langer opgehokt zal zitten. Tja, t ís dat of Corona dus zo moeilijk is de keus helemaal niet. Maar best wel 'pittig', niet persé fysiek doch psychisch.
Sterkte snapal! Same here. Normaal totaal geen big deal want ieder jaar ben ik rond deze tijd flink verkouden. Maar nu voelt het super eng. En stress is slecht voor je weerstand.
"Een mens lijdt het meest van het lijden dat hij vreest."
Zolang je geen koorts-schommelingen krijgt zit je safe.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:46:
Ik snap dat het jeukt, maar doe toch maar geen dates regelen de komende periode.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:46
Niet relevant, daten wordt nu ook afgeraden.
In wezen is het buitengewoon pervers om, op de manier zoals het nu gaat, iets anders naar buiten te brengen dan het aantal doden in absolute zin, gecorrigeerd voor comorbiditeit.
O ja, en het aantal nog beschikbare IC-bedden in NL.
De rest? Manipulatief gelul, leugens.
U bent kritisch lees ik hier en daar. Dat is uw goed recht. U vertrouwt de (r)overheid niet. Snap ik. Ik kan u verzekeren dat dit niet China, Rusland of Noord Korea is. Daar wilt u vast niet zijn. Ook niet in Italie, Frankrijk of Spanje denk ik. Anders kunt u Turijke proberen. De supreme leader heeft daar alles onder controle en is er echt voor het volk.
Ik ga lekker de komende weken bier drinken in m'n lounge bank, schelden op m'n kids en luisteren naar de goede tips (.....) van mn vrouwelijke huisgenoot.
Klopt, aantal besmetten zegt niets. En per saldo lijkt er nog niemand overleden die niet toch al zou gaan dit jaar. Maakt het verlies niet minder, maar we zitten in een Fyra van de NS die met z'n topsnelheid van 110km/u op de economische afgrond afrijft nu, en iedereen wil de hele tijd alleen maar praten over hoe we die trein nog harder kunnen laten rijden!
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:49: Joh! Egwaar?
Verzoekje. Reageer nooit meer op mij, want dit soort stompzinnig gelul, daar krijg ik zwaar het schijt van. Ik blok nooit iemand down, jou ook niet, maar please, rot op, met je 'kids' - dat niveautje alleen al...
@F#ckingAwesome | 23-03-20 | 21:29: Probleem zal idd vooral economisch zijn, niet een beetje ook.
Waarom is de media noodzakelijk werk? zend af en toe een persco van Rutte uit op de noodzender (NL1) en gooi de rest van de tijd de zenders op zwart. Om zend elke week de meest gedownloade films uit of zo. Zijn reclame bedrijven nu ook noodzakelijk werk omdat de NPO winst moet blijven maken?
Breek: Ramadanfeesten gaan in Rotterdam en Arnhem wel door.
Dacht het toch niet.
Ah daar zegt u wat! Ben benieuwd idd.!
@Lupuslupus | 23-03-20 | 20:36: jawel joh. Worden ze allemaal ziek. *Duister lachje*
@Raad_maar_raak! | 23-03-20 | 20:39: Als het daar 'in eigen kring' bleef zou ik er geen moeite mee hebben: 'eigen schuld' enzo. Maar ze zwermen wel door hun woonplaats.....
Dat wordt incasseren dan voor de burgemeester. Met meer dan 3 gasten in huis...
@Lupuslupus | 23-03-20 | 20:48: Ze blijven meestal binnen de eigen kliek.
@Lupuslupus | 23-03-20 | 20:48:
En anders komen de 'first responders' met de blauwe pet je wel op straat besmetten, na hun gebruikelijke iftar-zwaktebod, wanneer je straks met meer dan 1 persoon samenschoolt.
Ramadan vierders zijn dan helaas NIET welkom op de IC
"Als u kucht, hoest en/of verkouden bent, gold al: blijf thuis. Krijgt u daar ook koorts bij, dan moet vanaf nu iedereen in het huishouden thuisblijven. Mensen in cruciale beroepen en vitale processen zijn hiervan uitgezonderd, tenzij zij zelf ziek worden."
Best vreemd dit, neem bijvoorbeeld een huisarts met een zieke partner/kind thuis, die mag dus wel gewoon gaan werken (als hij/zij althans geen klachten heeft)?
Klopt
Slimmerd, die sarah.
En besmet vrolijk iedereen in haar buurt
Paal in droom, niet int echt, vandaar dat sarah van die onsamenhangende uitspraken doet...
Die boerka's hadden dus gewoon een vooruitziende blik qua mondkapje. Andere kant opkijken is dan ook onmogelijk maar dat terzijde.
Een boerka(k) is gelukkig geen mondkapje, dus niks vooruitziende blik. Eerder een acherlijke, maar dat is mijn mening.
Bovendien zal de gemeenschap van getinte medelanders extra hard getroffen worden door Corona. Ze houden zich absoluut niet aan de maatregelen (markten/parken). Daardoor gaat de besmettingsgraad exponentieel omhoog. Vervolgens zijn overgewicht en suikerziekte er bovengemiddeld. Dat is een grote risicofactor voor Corona.
Hatsjoe!
Het ventje niest en gaan daar geen druppeltjes richting oog van aardappelzak?
Zelfs het eventuele rooster biedt geen garantie.
@ole guapa | 23-03-20 | 20:40: Maar als Allah het wil dan wordt Corona verslagen. Dat soort mentaliteit heerst nu bij 100.000en lui in Nederland.
Zij die 75 jaar geleden gevallen zijn voor het vaderland draaien zich om in hun graf.
Sarcasme, mijn waarde.
Wie had dat nou gedacht! Boetes uitdelen in een periode waarin mensen toch al zwaar getroffen worden in hun portemonnee. Nog afgezien van het isolement en de eenzaamheid. Ik vind daar wat van
Vertel
Ja en die boete krijg je per definitie? Man man.
Als je geen geld hebt, heb je ook geen vrienden.
Was er maar een manier om die boete te voorkomen... Hmmm....
Boete is voor mensen die zich niet aan de regels houden. Dus gewoon voor arm en rijk je aan de regels houden
Tja geld harken en het dan weer uitdelen,.. mooi voorbeeld van een circulaire economie. Maar het is geen visie die een lange termijn oplossing breekt. Die richt op een toekomst waarin voorspoed en rechtvaardigheid voor de gewone man en vrouw ook verder toeneemt,.. een stelsel dat zijn slechts een bovenlaag bevoordeeld kantelt altijd om. Maakt niet uit welke naam je dat systeem geeft,.. eens?
Wat ook leuk word: als je allen buiten loopt en er gaan 2 mensen vlak achter je lopen. Krijg jij dan ook een boete? Genoeg mensen die helemaal geil worden van boetes uit mogen schrijven en het geen zak interesseert hoe de situatie ontstond of wie de dader was.
@Je_Mantiendrai | 23-03-20 | 20:38: gaap. heb je al veel coronaatjes op of zo. Geef zelf dan eens je visie op de lange termijn met een oplossing. ben benieuwd. koekwaus
Is inderdaad voor veel mensen een groot probleem. Maar dat zal ook wel de gedachte zijn bij de beleidsbepalers. Dan zal het extra afschrikken, en dat is toch waar het om gaat.
Het. Moet. Stoppen.
Rigoreuze maatregelen zijn blijkbaar nodig in dit land. Met dank aan die krankzinnig domme en asociale 20-25% die het de laatste 2 weken maar vooral laatste 2 weekenden verkloot heeft voor de rest die wel gezond verstand en goed verantwoordelijkheidsgevoel heeft.
Tsja, dat hebben de meeste zelf over hun afgeroepen... mensen die nuchter reageren dat het allemaal geen hol voorsteld en dat gezeik van dat niemand ze de les leest en gewoon met hun botte kop naar buiten gaan met hele groepen... die verdienen het om eens goed bekeurd te worden. Zullen hun ouders leuk vinden. Zij verpesten het voor de rest... als iedereen nu gewoon zich aan de regels heeft gehouden, konden we op 6 april doen wat we willen..... thanks everyone dat veel mensen nu extra in de steun belanden!
@W_F | 23-03-20 | 20:40: daar gaat het niet om.... als de mensen die achter je lopen gewoon 1.5m afstand houden is er niets aan de hand... maar ja de meeste doen alsof het een griepje is en doen gewoon wat ze altijd doen... en die hebben het nu verpest voor de rest van NL... die hebben het verpest dat nu mensen noodgedwongen zonder werk thuis zitten voor een paar maanden extra...
Merk dat de meeste mensen de huidige situatie wel serieus nemen. Genoeg afstand nemen en ben echt niet de enige die latex handschoenen aantrekt alvorens de supermarkt te betreden. Waarom risico nemen als dit niet nodig is.
Blijven kroegen en restaurants ook dan dicht tot 1 juni? Dan kunnen ze wel inpakken gvd
Nee hoor.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:31: dus je mag niet voor een kroeg samenscholen maar wel als je een deur door stapt? Zie het niet gebeuren
Kroegen blijven net als scholen gewoon dicht maar men schuift die beslissing nog even voor zich uit.
ja, die kunnen nu inpakken, thanks to die mensen die zich niet aan de regels houden en denken voor hunzelf... er zijn altijd mensen die overal schijt aan hebben enzo.. veel mensen nu hun baan kwijt en wellicht door DIE gasten die lak hebben aan alles... die gasten moeten ze eens hier naar china toe sturen... weet je wat ze hier met je doen als je schijt hebt aan de regels..... ;) Maar even terzijde.... ze duperen er nu mensen mee.... recalcitrante jongeren die het allemaal geen moer scheelt, een idioot in de rij bij de kruidvat die heisa maakt omdat het allemaal geen moer uitmaakt.... etc.... thanks guys!!
Zelden heb ik me zo niet thuis gevoeld in Nederland. Nu werd het de laatste tijd ook wel wat lastig met alle beperkingen en verboden, maar het gedrag van de maatschappij is om te kotsen.
We hebben alweer twee “kampen” weten te maken; de superieure gütmensch die met zijn wijzende coronavinger alle waarheid in pacht heeft en precies weet wat er weken geleden had moeten gebeuren.
De andere kant is de ‘vieze asociaal’ die met zijn tokkie-gedrag hoofdelijk aansprakelijk is voor alle ellende en straks de dood van 1000en medelanders heeft veroorzaakt. Vieze strandbezoekers, bah!
Niemand die nog ergens lijkt te nuanceren en vraagtekens plaatst bij alle media-aandacht. 10tallen zogenaamde experts per uur, perfect getimede foto’s (met telelens) zodat het druk lijkt op een boulevard... en ik herken er helemaal niets van. Hier is het doodstil op straat, de winkels zijn dicht of vrijwel leeg. Iedereen houdt rekening met elkaar. En natuurlijk gaat het wel eens mis.. we zijn zeker niet allemaal perfect.
Sterker nog, de meeste mensen hielden zich het weekend prima aan de geldende regels. Het was helemaal niet verboden om naar buiten te gaan. Sterker nog, strikt genomen mocht je met 99 man een evenement op dat strand houden. Ik geloof er geen reet van dat al die mensen kwaad in de zin hadden. Dat heet voorlichting en heldere communicatie, iets wat deze regering zeker nog kan verbeteren. Maar wij kunnen elkaar óók aanspreken, en dan niet stoer vanaf een anoniem forum... kom op mensen!
Is dit uw echte naam?
En u kan toch naar een ander land...
Oh nee toch niet momenteel.
Ja? Dit is Nederland, is niks nieuws. Bezoek eens een camping in NL of een all-inclusive in Turkije (als het ooit weer kan).
Ga nu eens naar Italie, Frankijk of Spanje dan piep je wel anders. Seurkouz.
Met 99 mensen op het strand? Ja hoor maar iedereen op 1,5 meter afstand van elkaar.
@Lupuslupus | 23-03-20 | 20:35: ooit gezien hoe groot een strand is?
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:50:
Ooit gezien dat sommige groepen mensen altijd ophokken op een strand?
Ik weet een plek in Hoek v. Holland waar dat altijd gebeurd.
Links van de ingang.
Het einde van pittige korte rode kapsels. Zin an.
ahhhhh yes! Topper dat maakt mijn dag weer goed.
De snor komt ook terug. Bij dezelfde mensen waar jij het over hebt. De toekomst is er één van overbeharing.
@RickTheDick | 23-03-20 | 21:05: Dat klinkt enger dan een virus.
Ik ken een Molukse familie en een Indiase familie. Niks mis mee, aardige/vriendelijke mensen, leuk om een praatje mee te maken en fantastisch om vuurwerk mee af te steken. Ook maken ze heerlijk eten.
Maar ze zitten wel elk weekend met 30-40 man bij elkaar op een hoop als er weer eens iets te vieren is. Achter-achter neefje geboren, overgrootmoeder jarig .. noem maar op. Nu overdrijf ik misschien met elk weekend, maar 30-40 is een voorzichtig getale en ook doordeweeks staan er meerdere auto's voor de deur waarmee ze het getal van 10 makkelijk halen.
Wat nu? Meldpunt grote groepen (.nl)?
Nou, wat dacht je van erheen lopen en ze hierop aan te spreken?
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:32:
Iets zegt mij, dat u in een omgeving leeft waar dit niet voorkomt.
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:32: Gewoon de pliesie bellen. Veiligheid voor alles.
Een meldpunt?!! Dat klinkt nogal NSB vriend. We leven in een vrij land. Althans, dat was tot vanavond het geval. Hetgeen Grapperhaus zegt te gaan doen is ware vrijheidsberoving. Nederland staat aan de vooravond van een grote(re) inperking van haar vrijheid. Een meldpunt, ben je helemaal gestoord?
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:32: dan zijn het niet meer m'n vrienden kan ik je verzekeren
@BoldPride | 23-03-20 | 20:44: zeker niet, vandaar ook het vraagteken
Zag vanmiddag nog ongeveer twintig jonge 'nieuwe Nederlanders' onbekommerd voetballen in zo'n grote sportkooi aangemoedigd door minstens tien anderen.
Had ik verdomme mijn zoon van 17 net zover dat ie zijn vrienden niet meer zag, komen ze nu aan met maximaal 3 mensen op visite...
Thuisknipper gezocht , ik vraag dit voor een goede vriend.
Doe maar in een staartje. Bijna onderhoudsvrij.
Tondeuse op standje krijgsgevangene, bzzz, bzzz en klaar.
@ole guapa | 23-03-20 | 20:42:
Doe ik decennia al.
Meestal wordt het toch al bij geboorte gedaan?
Deugen gaat nog eens heel groot worden... Oh wacht...
Stapsgewijs komen we dan uit bij het beleid dat FvD en PVV een maand geleden al voorstonden. Wat een populisten!
Dat klopt 100%
Rutte heeft voor onnodig extra besmetingen gezorgd met zijn softe aanpak
"Lock us up! Lock us up!"
Jammer dat dat beleid niet helpt.
U weet toch: Alles liever dan dit toegeven. Al moeten er dooien bij vallen.
Het had inderdaad een maand eerder gemoeten, zoals FvD en PVV iedere keer hebben voorgesteld. Uiteindelijk kun je beter afschalen dan iedere keer opschalen en achter de feiten aanlopen.
@botbot | 23-03-20 | 20:30:
Een maand terug! Lezen aub.
Maar nu wel heel wat duurder. Zachte heelmeesters.
@toetssteen | 23-03-20 | 20:33:
Lees eens wat de WHO over het ophokken zegt.
@botbot | 23-03-20 | 20:38:
Niet alles geloven wat de NOS je voorschotelt.
@citywok | 23-03-20 | 20:54: Bron?
Qua handhaving zal willekeur troef zijn, de rechters gaan het druk krijgen met alle beroepszaken.
Tja handhaving,.. boetes,.. ik mis van deze regering een gerichte(re) aanpak gepaard gaat de met visie om hier beter uit te komen dan we erin gingen,..
Handhaven is zo rechts en zo 1968!
@Je_Mantiendrai | 23-03-20 | 20:29: gerichte aanpak hebben ze geprobeerd. niemand luisterde... :)
Dit gaan we niet handhaven want dit is sjoooooo niet Amsjterdàààm.
Ik verheug mij al op de scénes waarbij twee ietwat obese BOA's kordaat op dse Slotermeerlaan in Amsterdam Osdorp op een groep 'jongeren' -waarvan de jongste elf jaar oud is, maar wél al aan het sparen voor een witte BMW 7-serie - toestapt om ze te vertellen dat ze moeten ópzouten.... oh wacht - dat deden ze tóch al niet...
@bisbisbis | 23-03-20 | 20:32: en sparen doen ze ook niet. Tenzij jij drugrunnen en GeldMaat-ploffen als eerbaar beroep ziet.
Goede maatregelen.
Maar typisch Nederland weer. 'Forse boetes' heet dat dan, tot 400 euro. Dat schrikt mensen niet genoeg af.
Bam, standaard 1000 euro boete. Daar schrik je van. Je moet die kutjeugd uit elkaar houden, ik heb het gisteren wel gezien buiten. Ze trekken zich nergens van aan. Als je als 18-jarige moet vertellen tegen je vrienden dat je 1000 euro boete hebt gehad, dan valt het kwartje wel.
Verder vond ik dat er te weinig met fysiek gedreigd werd, zeg maar de ME erop af sturen met een wapenstok dwingt ook wel wat af.
Oude draak uit Brabant? Nooit jong geweest? Of vroeger nooit eens buiten de lijntjes gekleurd? Ik snap de jeugd wel.
Maar ja, je kunt de ME er wel op af sturen, maar dan zit je weer met die anderhalve meter afstand. Zo lang zijn die wapenstokken nou ook weer niet.
@Super Vaagstra | 23-03-20 | 20:29: Ik ben 30 lullo. Als ik 18 was en ik had een vriendinnetje dan zou ik die ook gaan bevoelen ergens achteraf maar ik kwam afgelopen weekend genoeg dikke foepen tegen met z'n allen op een scooter of op een tafelkleed in de berm en van die patser/nektassen die als homo's tegen elkaar aan stonden in het bos. Dat kan wel even wachten lijkt me
Ja, je bent zelf nooit jong geweest? Wie voedt de jeugd eigenlijk op? Wat is hun rolmodel? Dezelfde jeugd die wij in een onmogelijke positie brengen qua opleiding, qua wonen, qua werk?
In Noorwegen is die boete NOK 20.000 ca 2000 .. voor privaat personen. En ze worden ook echt uitgedeeld..
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:34:
Iets zegt mij dat u van allochtoonse afkomst bent.
@Roadblock | 23-03-20 | 20:37: lekker relevant. Maar Basje klinkt nu niet echt allochtoon.
@relatief | 23-03-20 | 20:46:
Oh nee?
"Zelden heb ik me zo niet thuis gevoeld in Nederland."
"Dezelfde jeugd die wij in een onmogelijke positie brengen qua opleiding, qua wonen, qua werk? "
Nou dat hakt er wel in hoor bij onze nog niet toegelaten nieuwe nederlanders die overal schijt aan hebben en onze jongeren... die hebben geen geld.... dus... die laten het wel uit hun hoofd.. ;)
De kappers dicht.
Geldt dat ook voor die altijd lege zaakjes, soms meer dan acht in één straat, waar je een -one model fits all- Heinrich Himmler haircut kan krijgen?
Inshallah!
Die houden 500 (cash betalende) klanten per dag, no problem, jeweettog, broer
Hoe moeten ze dan witwassen?
Ook alle goedbedoelende lockdown juichers zijn dit half april al zo zat dat zij en edereen in suicide modus de straat op gaan. De meeste mensen draaien na 11 dagen ophokken al door. Duurt misschien iets langer als je naar buiten mag voor werk of boodschappen.
Yep, gaat een grote shitzooi worden.
Survival of the mentaly fittest.
Precies dit.
En uiteindelijk doen we dit enkel om de IC zorg te ontlasten, niet meer dan dat.
Het centraal schriftelijk gaat zwaar tegenvallen dit jaar. Nu er wel 1,5 meter tussen de examentafeltjes zit kan er niet meer gespiekt worden
Raar , bij koorts moet iedereen van het gezin thuis blijven behalve als in een vitale sector werkt . Dus een zorgmedewerker mag/ moet wel gaan werken ? Bij oude kwetsbare mensen ?
Deze snap ik ook niet helemaal.
@Rohin | 23-03-20 | 20:26:
Ik ook niet.
Het is een afweging: een vitale sector gaande houden vs verspreiding van het virus. Je bent sowieso niet zo besmettelijk zonder symptomen.
Ik denk dat niemand dit snapt
@beldewouten | 23-03-20 | 20:29: Het is toch gewoon stom om mensen met een verdenking van Corona bij zwakke mensen te laten komen .
Zou het een soort puzzel zijn...?
@elevator | 23-03-20 | 20:36: Nee, je accepteert een klein risico om vitale beroepen uit te laten voeren. Zonder die beroepen stort je maatschappij in. Is ook erg.
Ja. De verzorgende, degene die met de meest kwetsbaren werkt, mag zich pas als laatste van de hele maatschappij ziekmelden.
Dat klopt.
Bij gebrek aan handen aan het bed.
@letopuwzaak | 23-03-20 | 20:52: Werk jij nog?
@elevator | 23-03-20 | 20:36: Beter dode zwakke mensen en dat treft alleen de zwakke mensen. Dan een ineenstorting van een systeem. Dat treft ons allen. Begrijp dat nou alsjeblieft!!
Ik vertrouw dit niet. Smerissen kunnen er flink misbruik van maken door mensen uit het niets gaan beboeten om quota’s te halen.
Kijk, zo kennen we de Nederlander weer: Ik hept ook me regte.
Dit is Rusland niet.
The russian is zo’n sukkel die gewoon in groepjes in een park loopt, wedden?
"... om quota's te halen"
Quota's. Man, man, man
Morgen gewoon weer 140.000 kinderen schoolexamen, net als vandaag. Goed bezig !
Zolang ze op 1,5 meter afstand zitten mag het. En niet spieken!
Het gaat er niet om of het mag. Het gaat erom of het verstandig is.
@Frau Merkel | 23-03-20 | 20:32:
Zag vandaag nog op tv hoe ze voor de scholen nog in groepjes stonden en hoe er tegen hen werd gezegd afstand te houden. Dan is het kwaad al voor die SO's geschied.
Ik hoorde toch een dreigende ondertoon van Grappighaus, maar gelukkig heeft hij de verantwoordelijkheid naar de Burgemeesters afgeschoven, die per gemeente verschillende(tegenstrijdige) verordeningen kunnen afkondigen, en dan proberen die te laten handhaven, door hun ambtenaren/ BoA's, waarbij als dat niet lukt pas de politie om de hoek komt kijken.
En nu maar wachten op de eerste Turkse/Marokkaanse Bruiloft.
en wacht maar op die gezamenlijke maaltijden als die Ramadhan begint op 23 april en een maandje later (g)een suikerfeest. Verboden dus! Haram.
@dathoujetoch | 23-03-20 | 20:26: ramadan verbieden....... ik verheug me er nu al op.
@dathoujetoch | 23-03-20 | 20:26: Heerlijk! Die Iftar maaltijden verbieden. Heel de nacht lopen te bunkeren in de moskee. Op straat lopende moekes met pannen etc. Want dat hele ramadan is verworden tot nachtelijke schranspartijen, waarbij de vrouwtjes dus voor het eten en het afwassen moeten zorgen. En terwijl het oorspronkelijk bedoeld was als een soort vasten-periode.
Ja dat mag als ze maar 1.5 meter tussen elke auto luid toeterend over de snelweg rijden . :)
Is dit kabinet nou beademingsapparatuur aan het HAMSTEREN?
Nee, dat doen rijke Russen.
Top 10 van nummers die echt niet meer kunnen tot 1 juno:
1 - Reach Out And Touch Somebody's Hand
2 - All Together Now
3 - Polonaise Hollandaise
4 - Mag Ik Dan Bij Jou
5 - The Show Must Go On
6 - Come Together
7 - You'll Never Walk Alone
8 - Come Closer To Me
9 - Full House
10 - Reünie
Never gonna give you up...
en ook 'Samen zijn' van haar van Alberti (oh wat ontroerend) en dan ook nog '17 miljoen mensen', ook weer terend op valse emoties. Verzin eens iets nieuws.
Hoeren neuken, nooit meer werken - klopt nog maar voor de helft.
When Corona gets touch
Billy Ocean
@HoerieHarry | 23-03-20 | 20:23: die kan altijd man. Rick ashole blijft een classic
Don't stand so close to me kan dan weer wél.
@RickTheDick | 23-03-20 | 20:24: lol
@BotteKop | 23-03-20 | 20:26:
Haha ja die stond op 1 in mijn vorige corona top 10.
twitter.com/keestelpro/status/1239344...
Net buiten de top 10:
- Marilyn Martin - Move Closer
- Bryan Ferry - Let's Stick Together
- DJ Bobo - There's A Party
- Soulvation - I wanna be with you
- Jem - Come on closer
- Cure - So close to me
- Mr. Big - To Be with you
- Hootie & The Blowfish - I Only wanna be with you
@HoerieHarry | 23-03-20 | 20:23: Ha! Daar zie ik je weer! Goedzo, beetje beter? WB Harry.
Ademnood Linda Roos en Jessica
@Kinkfactor | 23-03-20 | 20:29:
Niks aan de hand hoor.
@dathoujetoch | 23-03-20 | 20:24: Goeie man! Die songtekst is een protestlied tegen deze lockdown:
(ctrl-c ctrl-v)
Samen zijn
Is samen lachen, samen huilen
Leven door dichtbij elkaar te zijn
Samen zijn
Is sterker dan de sterkste storm
Gekleurder dan 't grauwe om je heen
Want samen zijn
Ja samen zijn
Dat wil toch iedereen
-----------------------
Klopt Willeke. Maar het kost wel € 400,-
@Reedtveeter | 23-03-20 | 20:30:
Dan kan “take my breath away “ook nog
@keestelpro | 23-03-20 | 20:31: Toch naar dat ze Alberti, die niet meer kan zingen, wat zeg ik, nooit heeft kunnen zingen, iedere keer weer uit het bejaardenhuis halen. Laat haar daar rustig blijven, ophokplicht toch?
I have been in you, Zappa: www.youtube.com/watch?v=2NOFTbbJ3vA
Maar natuurlijk, gaan ze dit ook bij de Finnen handhaven of is de autochtone Nederlander weer de sjaak? Pakken ze zeker net zo goed aan als bij overlast gevende Finnen met oudejaarsavond.
Ach, als dan ook alleen de finnen corona krijgen hoort u mij niet klagen.
He pssst. Aqauabubble kopen?
aquabubble.nl/wp-content/uploads/2018...
Alleen als je ze tegen woekerprijzen aanbiedt...! Duurder is namelijk altijd beter...
@Witte_Willem | 23-03-20 | 20:22: Tis alleen wat lastig in de supermarkt.
Da's toch zo'n ding waar je mee van een berg kan rollen?
De overheid heeft zojuist de lente doen vervallen. Waarschijnlijk terecht overigens.
Onze tuin is een soort van klein privé-park. De lente gaat hier thuis gewoon door.
@Quib | 23-03-20 | 20:28: Kunnen de betegelaars de tuin van die tegels ontdoen, wat spitten, geultje graven, watertje aanleggen, vogelhuisje timmeren enz. Kortom een micro natuurtje creeeren. Goede gelegenheid.
@CalamityJane | 23-03-20 | 21:24: Ja geweldig!
@CalamityJane | 23-03-20 | 21:24:
Een heel goed idee Jane!
Als voorstander van de lockdown, ben ik blij met de genomen maatregelen.
Meer zit er in NL toch niet in.
Zijn er nog reaguurders die deze maatregelen te ver vinden gaan? Want het is maar een griepje?
En het is geen Groepsimmuniteit? En zo.
Het WHO is inmiddels er ook achter gekomen dat een ophokplicht niet werkt zonder aanvullende regels maar de Baudet en Wilders fans zijn nog niet zover.
Ja hoor, ikke. De symptomen lijken gewoon op die van een griepje. Een zwaar en gemeen griepje, dat wel, maar nog steeds een griepje. Haal uw vingers eens van de paniek-knoppen af en kom terug op aarde. Dan even jaarlijkse doden-aantallen van influenza-golven vergelijken met deze vleermuismeuk. Hopelijk ziet u dan het licht. Indien niet komt dat nog, over een jaartje ofzo na de grote evaluatie.
Ik had ook nog graag controle aan de grens gehad, maar ik hoorde van ons aller Geert Mak, dat OOK Orban de Corona crisus aangrijpt om meer macht te krijgen, en dat er hier ook groeperingen waren, die.....
Hij bedoelt vast en zeker GroenLinks.
Wat ik me vooral afvraag is hoe lang zo'n lockdown zou moeten duren. Stel: 2 maanden. Daarna komt er weer 1 persoon met die ziekte NL binnenvliegen. Begint het hele feest weer opnieuw.
@nicknamee85 | 23-03-20 | 20:27:
Misschien controle op Schiphol EN eerst 14 dagen in quarantaine?
Is heel normaal bij veel landen inmiddels als je zegt dat je uit Nederland komt.
@botbot | 23-03-20 | 20:24: Bijna goed. Zonder aanvullende ***testen***. Dat is het verhaal. Je-weet-wel, die testen die wij niet hebben, of ja, toch wel, nou ja: die niet nodig zijn omdat [vul hier een vage reden in].
Ik pas mij aan naar alle omstandigheden. Je hoort mij niet klagen. Ik vind het alleen jammer dat dit nodig is. Als mensen hun eigen verantwoordelijkheid zouden nemen zou dit niet moeten hoeven. Maar ja, dat is nu eenmaal niet zo.
@Kinkfactor | 23-03-20 | 20:26: Ik doe u een plezier en reageer toch even. Ooit meegemaakt dat de IC's niet toereikend waren bij een griepje? Zodat er een verdubbeling van de capaciteit ingekocht gaat worden?
Landen die geen lockdown hebben doen het nu het beste zoals Z-Korea , Taiwan en Singapore .
De economische gevolgen van deze crypto-lockdown gaan voor veel meer doden zorgen. Dat is alleen te lastig en te abstract om te begrijpen voor de gemiddelde reaguurder.
@FustViking | 23-03-20 | 20:29:
U test negatief, wie verzekert mij dat u over vijf minuten ook nog virus vrij bent.
Ik snap eigenlijk niet dat de provincie Noord-Brabant volledig in lockdown gaat, en sowieso: sluit de provinciale grenzen. Geen non-essentiële verplaatsingen over de provinciegrens. Daar kunnen we de groningers, friezen en drenten in ieder geval goed mee helpen.
@Nuchternederland | 23-03-20 | 20:30: Ja, en dat is uw argument voor een lockdown? U beseft toch hoop ik wel dat dat tekort veroorzaakt is door tot op het bot te bezuinigen, omgekeerd evenredig met uw premie? Dat afschuiven op het bordje van een virus is en blijft toch echt een zwaktebod. Als je dat in ogenschouw neemt is er toch echt veel te zeggen voor dat gemene griepje.
@botbot | 23-03-20 | 20:34:
Dom he, die man van het WHO met zijn testen, testen, testen.
Wat weet hij er nou van.
Gaat veel te ver, want vele malen erger dan de kwaal.
Gerichte quarantaine is de enige manier om dit te doen, dit kost op termijn meer levens dan helemaal niets doen nu.
@elevator | 23-03-20 | 20:31: beste in welke zin?
Iedere gemeente straks andere regels! Oh, in gemeente X park dicht dan gaan we wel naar gemeente Y. Wat zegt Rutte:'De burger moet zelf de verantwoordelijkheid nemen'.
Wat doet de regering? Waarvoor is ook alweer de regering? Met klimaat/stikstof/boeren weten ze 't allemaal zo goed en nu... Ze weten helemaal niets!!
Waar is ome Japie?
Hoe zit 't met;
- Testen? Aantal tests? Positieve/negatieve tests?
- Is 'r al genoeg beschermingsmateriaal voor de zorg?
- Is 'r nog genoeg bier?
- Kan ik m'n reet nog wel afvegen?
Zoveel vragen...................
Krijgen we op 31 december ook kunnen ze vast oefenen
Niks. Mooi zitten en pootjes geven. In de kast onder de trap. In de kast ernaast. 2; voor en na besmetting. Zie resultaten. Natuurlijk niet, wat denk je zelf? Ik twijfel er aan. Verder nog vragen?
De maatregelen zijn op zich wel goed, maar die boetes moeten weg.
Een normaal mens begrijpt ook de boodschap wel na een waarschuwing. Die boete van 400 Euro , wat een groot bedrag is, zal zorgen voor agressie, discussies, geweld etc.
Alsof iedereen een stoute kleuter is die alleen pas kan luisteren bij zware strafdreiging.
Ik zag in de panelen ook een goed idee: bij elke supermarkt een persoon die zich uitsluitend bezig houdt met karretjes en mandjes ontsmetten met alcohol, handgel uitdeelt, enz.
Zeg maar een soort hygiëne- specialist/adviseur.
Ook zou ik graag zichtbare hygiëne-teams zien in de metro, bus, trein die de boel aan het ontsmetten zijn.
Uiteraard betaald door de regering.
Dit heeft gelijk ook een soort opvoedkundige taak, ook geeft het vertrouwen en rust, en uiteraard is schoonmaken altijd goed.
Maar de meeste aandacht moet toch gaan naar de bejaardenflats, woon-zorg eenheden, verpleegtehuizen, invalidentehuizen, en ziekenhuizen.
Het is toch van de zotte, dat juist in ziekenhuizen, en in de buurt van dokters/verpleegsters je tegenwoordig de meeste kans loopt om besmet te raken. Zie Merkel en haar dokter, zie het OLVG-ziekenhuis in Amsterdam-Oost, bijvoorbeeld.
Zonder boetes krijg je alleen een grote bek terug, wollah
Hoe moeilijk is het om aan de regels te houden en iets voor een ander te betekenen.
In Spanje hebben ze daarvoor een legereenheid in gezet die de hele dag lopen te poetsen bij de Spaanse supermarkten staan inderdaad medewerkers buiten om de karretjes ( de handvatten) te ontsmetten.
In de Spaanse supermarkten nog steeds veel lege vakken.
En ook hier enorme boetes en zelfs gevangenisstraf.
Typen in hoofdletters mag niet? Zelfs als het twee worden zijn voor bekrachtiging?
@SinisterNL | 23-03-20 | 20:41: Staat ergens in de kleine lettertjes, maar is vaak maar net wie er aan de knoppen zit. Als je er _underscores_ omheen zet ter bekrachtiging blijft het vaak wel staan. Niet zo duidelijk, OK. Succes en veel plezier!
@SinisterNL | 23-03-20 | 20:41: Misschien mag één woord wel, net wat je zegt, om de nadruk aan te geven. Anders misschien met punten tussen elk woord, of een uitroepteken.
Waarom geen meertalige ondertiteling bij de persconferentie maar wel iedere keer een doventolk? Een groot deel van Nederland kan het nu niet volgen lijkt mij.
dit zal ze eindelijk leren om nu Nederlands te gaan leren.
@dathoujetoch | 23-03-20 | 20:31: Dat dus. Het is nu een kwestie van overleven. Het filtert aardig.
Een groot gedeelte van Nederland kijkt sowieso niet naar Nederlandse zenders.
Bestaande afspraken, Rutte? Sorry, maar ik ken alleen bestaande dictaten, Pinokkio. Dat is mijns inziens toch echt heel wat anders, ergo je blijft voor *moi* een zak hooi.
Kerkelijke bruiloften?? Serieus?
CDA+CU
Ja, leuk!
Natuurlijk. De mosnee doet niet mee.
Samenvattend wordt er dus een beroep gedaan op een volksaard die de afgelopen 30 jaar willens en wetens en met veel kracht de nek is omgedraaid. Wie ooit een 'goede vaderlander' was ontdekte plots dat hij een fascist was gebleken. Wie zijn billen brandt.
De Speld heeft trouwens de oplossing voor die volle parken. Draaiorgels erin.
Als een kind een levensreddende behandeling in Amerika van een paar ton moest hebben,werd dat niet vergoed. 1 opname op IC met corona kost met alle randverschijnselen iets meer als een paar ton. Waar/wie/wat is het verschil?
De ene is in Amerika, de ander in Nederland?
Dat ‘levensreddende’ viel over te discussiëren hè. Daar was/is niet iedereen van overtuigd. De verzekeraars in ieder geval niet.
@Trumme | 23-03-20 | 20:26:
Waarom moet ik inderdaad meebetalen aan alle experimentele behandelingen in het buitenland.
Maar we moesten toch groepsimmuniteit opbouwen. Hoe gaan we dat nu doen dan?
Harder hoesten...?
Niet allemaal te gelijk.
Denk dat Rutte daarmee veel te voorbarig was.
Op zich wel een goed plan, maar zoiets moet je uitsmeren over jaren en niet over weken, anders explodeert het virus.
Heel langzaam.
Als je na een lockdown de straat weer opgaat slaat het virus weer toe na een tijdje
Die kijken niet naar Nederlandse TV.
En Grapperwaus denkt dat Halalsema haar troetels gaat handhaven? Hahahaha...
Het virus gaat in N-Holland ook al flink tekeer dus dat is een kwestie van tijd.
Ze kan haar zoontje ook niet binnen houden.
Kappers dicht. Dus binnenkort kan men zien wie werkelijk blond is en wie niet.
Gelukkig zijn de meeste kapperszaken niet afhankelijk van knipbeurten.
Zit net te denken: Die familie die in Ruinerworld ondergedoken zat in een boerderij en aan het wachten was op het einde van de wereld had toch gelijk.
Hadden zich alleen vergist in het jaar om weer bovengronds te gaan.
Die maya-kalender ook altijd...
alleen dat misbruik blijft toch een dingetje....
Die vader, die dus de spil was van dat alles, heeft een hersenbloeding gekregen, en kan niet meer praten.
Gaat Femke hiermee akkoord ? Samenscholingen verbieden was deze dame toch niet van plan ivm overeind houden van de rechtstaat. Welke rechtstaat ? Van een rechtstaat is in ieder geval in A'dam al lang geen sprake meer.
Ramadan 2020. Van 's avonds donderdag 23 april Tot 's avonds: zaterdag 23 mei. Kortom dit verbod valt niet te handhaven zonder dat er mensen discrminatie gaan roepen. Wellicht komt er weer Ramadan journaal. Alleen hoe gaat dat straks met al de verbindende politie-iftars?
Als je maar 1,5 meter afstand houdt, kan alles. Tenminste, dat begrijp ik uit deze persconferentie. Beetje vaag weer.
Is de werkvloer nu verboden terrein?
Ik mis oprecht informatie over wat je kan doen als je wekgever vindt dat je gewoon moet komen voor onzinnig werk.
Vriendin van mij werkt in welzijn (semi zorg) moet komen opdraven en mag zich niet ziekmelden voor klachten. Eigen clienten zijn thuis en zij moet een ander team nu versterken wat neer komt op alles maar even een sopje geven en heel veel onzinnig contact met veel mensen.
Vast contract.
Ze is zwanger en best bezorgd.
@letopuwzaak | 23-03-20 | 20:23: Begrijpelijk. Ook vreemd dat je moet gaan zorgen ook al vertoont een gezinslid coronaverschijnselen.
@Ingridmaas | 23-03-20 | 20:32:
Zeker.
Ik denk dat er veel werkgebieden zijn waar werkgevers proberen de meute 'aan het werk' te houden en er misschien conflicten ontstaan.
Ik vraag me echt af welk recht er dan van toepassing is, het bevel van de regering of de eisen van de werkgever.
@letopuwzaak | 23-03-20 | 20:23: kom op, gewoon niezend opbellen dat je thuis moet blijven.
Bij het staatsjournaal zijn ze duidelijk niet tevreden over de verscherpte maatregelen. Daar hadden ze toch echt gehoopt op een lockdown.
Eén en al verwarring op NOS waarvan ik zie dat ze het niet begrepen hebben: "groepsvorming van 3 personen of meer verboden". Grapperwaus verkondigde dat alleen wanneer de 1,5m niet opgevolgd wordt.
Waar zijn we mee bezig om dit strafrechterlijke vervolging te geven wanneer dit ook nog eens verkeerd uitgelegd wordt?
Ik ga denk ik een petitie starten om "Je mientendrai" van ons paspoort te schrappen. Dit is namelijk niet consequent te handhaven door onze blauwe vrinden. Zeker wanneer dit per gemeente verschillend geïnterpreteerd kan worden.
maintiendrai*
@Plaqbandt | 23-03-20 | 20:10: Ik vind 'ik zal het (ooit) begrijpen' eigenlijk wel een mooie.
Fons Jansen zei het in 1980 al erg mooi:
Dat hadden we nog niet gehad: ons nationale cartoon. Wie steken daar vrijmoedig hun tong uit tegen de kroon? Twee maffe tros-leeuwen. Maar het gekste van het hele wapen vind ik het onderschrift: dat zal ik handhaven. Niet dat ik iets tegen handhaven heb, maar dan moet datgene waar het over gaat wel goed zijn. Welnu, waar je in Nederland gaat graven: zwendel, omkoperij, korruptie, ontduiking, fraude, gif in de grond, waar vind je nog een betrouwbare notaris? Ik zei toch: krimineel volkje
Dus ik stel een verandering voor. De leeuwen laten we zo. Maar het onderschrift zou ik willen veranderen in dit
Ik zal zo spoedig mogelijk alles veranderen. Maar nee hoor, wij moesten weer zonodig handhaven. Maintenir. Dat is het werkwoord. Weet ik nog van school. Maintenir, maintenant, maintenu. En dan had je de toekomstige tijd: je maintiendrai, tu maintiendras, il maintiendra, nous maintiendrons, wij zullen hndhaven. En wat zullen wij handhaven
Onze hoogheilige koopkracht
Onze winsten ten koste van het milieu
Ons wraakzuchtig strafrecht
Onze tot business verziekte gezondheidszorg
Ons goed verdienen aan arme landen
De leegstand contra de woningnood
En de vijftien miljard per jaar in het zwarte circuit
Dat zullen wij allemaal handhaven
Wij zullen niets veranderen
En pas op, want veranderen gaat vanzelf
Alles wat leeft verandert
Dus handhaven is een ingreep
Dus handhaven is kunstmatig
Toch zullen wij handhaven
Tot wij er bij neervallen
Akela, wij doen ons best
Uit de show Zullen we Handhaven: youtu.be/iBB1lxJe368?t=2181
Ik begreep toch echt, niet meer dan 3personen en dan toch 1,5mtr er tussen
100 pers was ook een hele domme regel als of het virus alleen groep aanpakt en niet een paar mensen naast elkaar
@Banenenrepubliek | 23-03-20 | 21:06: Ik heb het speciaal even voor je terug gezocht (niet dat ik die kale snuiter voor mijn lol terugkijk). Zie het filmpje terug op 16:50, verboden groepsvorming. Ik snap de verwarring omdat hij het eerder had over thuisbezoek maximaal 3 mensen en 1,5m (11.20). Dit bewijst alleen al dat er nu alleen maar meer verwarring wordt gecreërd door al deze onsamenhangende brei.
Dat wordt even bijten voor de Ramadan, en vooral voor het suikerfeest.
Die gaan zich hier geen reet van aantrekken. Het gaat niet gehandhaafd worden want angst voor rassies. Dus gaan ze een onevenredig zware wissel trekken op een publieke voorziening.
Business as usual dus, ondanks de crisis...
Top, lekker doorgepakt dudes!
Had alleen twee weken geleden moeten gebeuren, maar goed, zeiken doe ik toch wel.
Even los van de inhoud; hoe ver mag de overheid gaan in het beperken van onze vrijheden? Wat is de wettelijke grond?
Waar ligt de grens?
Dat zijn overigens vragen die je dus kunt stellen terwijl je begrijpt waarom men de maatregelen neemt. En er gehoor aan geeft. Voor dat daar gezeik over komt.
Het gaat mij puur om de staatsrechtelijke kant: hoe zit het? Voorwaarden? Etc.
Iemand?
Vandaar dat burgemeesters nu meer bevoegdheden krijgen; kun je het op een (nood)verordeing gooien.
Als je niet al te filosofisch wil doen geen grens...
Je hebt wel die universele mensenrechten enzo, maar die zitten je veiligheid maar in de weg...
Zoekt u eens onder noodbevoegdheden en noodtoestand.
Niet schrikken hoor.
Je bent eigendom van de Staat dus ze mogen alles met je doen.
En vluchten kan niet meer want de grenzen zijn op slot. Vanaf volgende maand komen ze uw rijkdommen halen om de leningen terug te betalen. Dat noemen ze een solidariteitsbelasting.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:10: Nou ja, dat vermoeden had ik al een beetje. Volgens mij heeft een burgemeester veel meer flexibiliteit in allerlei (snelle) noodwetjes dan het Rijk.
Hoever jij het toestaat
Die Grappenmaker riep iets over artikel 7....
Onbegrijpelijk dat je 3 mensen bij jouw thuis mag ontvangen. Hopelijk heb ik dat verkeerd begrepen...
Wel goed dat de IC's worden uitgebreid, anders was er eind deze week een tekort... Er zijn in 1 dag 82 mensen bijgekomen op de IC. Gaat hard nu. Die 40 machines van defensie zijn in een halve dag in gebruik. Geen idee of er genoeg personeel is om die te bemannen en die mensen die in coma liggen te verzorgen ...
@Roadblock | 23-03-20 | 20:11: Haha. Ik schrik niet zo snel hoor. Ging me meer om of er iemand was die wellicht de juridische kaders kent waarbinnen men nu opereert.
Volgens mij is het deze wet: wetten.overheid.nl/jci1.3:c:BWBR00247...
@FrankOngerust | 23-03-20 | 20:24: wetten.overheid.nl/jci1.3:c:BWBR00247...
Dit artikel zaal het dan zijn.
@Barbarous_Relic | 23-03-20 | 20:15: Ah kak. Dat meen je niet? Nou ja, van een kale kip kunnen ze niet plukken. Kopje koffie mogen ze hebben. Denk je dat ze dat lusten? Koffie?
Iedereen een Coronakapsel.
Netjes geknipte mensen oppakken!
Lekker voorbeeld hoor.
De Jonge loopt in het begin op 40cm langs de doventolk.
De fotografen lopen steeds vlak voor elkaar langs voor een kiekje, en minpres en Grapperhaus zeggen er niks van.
Dat is dan het voorbeeld.
niet zeiken
Ze moeten in zo’n doorschijnende bal gaan zitten. Dat zou tof zijn. We noemen het dat de jankbal. Voor mensen zoals jij.
@ruudvangeelen | 23-03-20 | 20:10: nee, natuurlijk. Kritisch zijn is er niet meer bij, toch?
Wel waar.
@Basjuh84 | 23-03-20 | 20:13:
Precies. Juist is deze tijden is vrijheid van meningsuiting en de mogelijkheid tot het ter discussie stellen van maatregelen van zeer groot belang.
Hoe moet het nu met de horizontale dienstverlening?
Ja, die zullen het druk krijgen. Misschien een mooi moment om lijkenkisten te gaan produceren...
Fap fap, voorlopig...!
Eerst samen goed met zeep wassen en dan los gaan.
Niet meer dan 3 tegelijk
Coronaneren
Begin met het handhaven op de massa's volk die met het hele gezin gezellig naar de super gaan, aanpakken en fors beboeten is prima en spekt meteen weer een beetje de staatskas die aardig aan het leeglopen is. Ben heel benieuwd hoe lang deze tokkies dit gaan volhouden, ik denk dat het snel afgelopen is. En wat betreft dat stukje over kleine kinderen in de speeltuin is weer een halfgebakken maatregel, iedereen in groepsverband opbokken en binnen blijven.
Gewoon een praktisch voorbeeld: Ongehuwde moeder met twee kleintjes die normaal in de kinderopvang zitten, en een derde in een kinderwagen.
Moet toch boodschappen doen.
Dit soort koppeltjes zie ik regelmatig in mijn supermarkt.
En nee, ze spreken geen Nederlands. Dus geen bezorgen aan huis.
Dit is niet goed voor de zorgpremie voor de komende jaren.
Misschien klapt het wel en moet je jezelf gaan redden net als in ieder ander 2e wereldland
Ha gelukkig je bent er weer.
@Gulliver | 23-03-20 | 20:10: hij hakt er gelijk op in
Ik vermoed dat de corona een wrede besparing op de zorgkosten gaat opleveren.
De dure patienten leggen momenteel massaal het loodje.
Alles word hierdoor duurder volgend jaar maar nooit meer goedkoper.Zodat iedereen die deze winter volop op vakkantie ging dat de komende jaren ook weer kunnen.
Eigen risico gaat vast flink omhoog. En het pakket wordt uitgekleed.
Volgende maatregel gaat worden dat je alleen het huis uit mag als je geld gaat uitgeven.
De wereldeconomie redden én Corona bestrijden, we kunnen het!
Dan haal ik een pak toiletpapier.
Hoor net dat er in Frankrijk al 25 artsen aan Corona zijn overleden, met je "het is maar een griepje" gelukkig mogen de kappers in NL nu de deuren sluiten, hoeft niet, mag, heeft Femke al gemeld dat ze sowieso schijt heeft aan alle maatregelen?
Verder wens ik iedereen heel veel succes, en hoop ik dat de "stichting correlatie" de door deze harde maatregelen zwaar getroffen gemeenschap op kan vangen, ik zal voortaan om 8 uur een kaarsje aansteken hoor.
Van je neef zijn beste mattie en daar zijn zuster's collega van? Niet alles geloven wat mensen je toefluisteren
Artsen krijgen een zeer hoge viral load binnen, dus als ze ziek worden is dat heel snel en heel hevig (immuunsysteem wordt letterlijk overrompeld). Daarnaast krijgen ze mogelijk meerdere varianten/strains van het virus binnen, en heeft het immuunsysteem het daar ook moeilijk mee. En ze werken 18 uur per dag, vermoeidheid is lagere weerstand.
@Wc-kip | 23-03-20 | 20:07: Van de Franse NPO, TF1 maar ja, dat is geen Jenssen natuurlijk he?
@Wc-kip | 23-03-20 | 20:07: wat ben je toch een soepkip hè.
Het zijn 5 artsen en ongeveer 300 honderd verpleegkundigen! Het is vreselijk en iedereen die dit virus een griepje noemt is medeplichtig aan moord!!!
@zwellevertje | 23-03-20 | 20:10:
Heel leuke implicatie dat ik naar een volgevreten pad als Jensen kijk. Dank je
Vanmorgen waren er 3 Franse artsen overleden.
www.planet.fr .. Zou bizar zijn als dat er nu 25 zijn??
@BoerinFrance | 23-03-20 | 20:16:
Het milde griepje in 2018/2019 heeft 2900 doden op zijn teller. We zullen zien of corona de 2900 doden haalt. Ik denk het niet..
Edit: het zijn er inderdaad "maar" vijf artsen, niet goed geluisterd, maar toch.
@FrankOngerust | 23-03-20 | 20:27: 5 artsen klopt inderdaad
Doodsteek voor de horeca ben ik bang...
Het aantal alcoholisten in Nederland gaat fors afnemen. Zo heb ieder nadeel zijn voordeel.
Kweenie hoor, maar die woekerprijzen die gehandeerd werden moet toch enige buffer opgebouwd zijn. 25 euro voor een flesje van 4 euro. 4,50 voor een 0.3 inkoop misschien 0.60. Daarnaast grootste gedeelte personeel is tijdelijk dus die liggen er allemaal uit nu. Blijven huur en overige vaste lasten over. Met wat steun van Rutte halen ze die 1/6 wel.
@Gulliver | 23-03-20 | 20:12: afnemen? Ik zeg toenemen. Blikske bier in de supermarkt is goedkoper dan in de kroeg. En wat anders te doen vanaf 10 u 's ochtends?
@schijtzat | 23-03-20 | 20:15:
Probleemdrinkers hou je toch maar de gematigde alcoholisten die alleen dagelijks in de kroeg drinken komen hier gezonder uit.
Die Timmerfrans kan fluiten naar zijn 1000 miljard euries voor zijn hobby-klimaat. Dat geld hebben we dubbel en dwars nodig om de economie van Europa overeind te houden. Zo hep elk nadeel ze voordeel.
En zo is het maar net!
Welnee. Dat fonds gaat verdubbeld worden "want nu is dat nodiger dan ooit". De vaderlandse pers zal deze 'dappere visionair' prijzen die het durft om tegen het 'onderbuikgevoel' in te gaan.
Zou mij dan weer niks verbazen als Brussel liever hhet halve mkb failliet laat gaan, dan dat ze 1 euro van die 1000 miljard gaan bezuinigen. Maar ik duim voor de uitkomst van jouw tegel.
Da's dan weer het enige lichtpuntje in deze crisis. Lijkt er overigens op dat die vetkwab en zijn commissietje zijn ondergedoken. Hulp krijgt Europa uit China, Cuba en Rusland. Gaat lekker zo.
De sukkels hebben net 200 miljoen weggepist aan het 'gasvrij' maken van woningen.
Ik hou me netjes aan de regels en zal rekening houden met de anderen/paniek, maar sommige doorgeschoten figuren kunnen echt ongezien de vlektyfus krijgen met hun wapperende vingertje.
Mag Gerat Joling nog naar buiten?
Alleen voor een haarttransplantatie!
@penis-aqua-rosA | 23-03-20 | 20:13:
T teveel stomme iPhone
Na 6 april meer over de scholen. Gast. De Scholen worden nu al knettergek en weten niet wat ze moeten doen. 6 april. Dat is net zoiets als 31 februari 2024. De scholen willen ****nu**** weten wat er wel en niet kan. Vandaag heeft mevrouw Viking in een klein lokaaltje mondelingen afgenomen van 35+ onhygiënische fuck-coronaferstvierende tyufuspubers. Of het raam dicht kon want het was koud.
Straks vatten ze kou.
Wat de scholen betreft is het kabinet net de KNVB met de eredivisie.
Een beslissing uitstellen waarvan iedereen weet dat die genomen moet worden.
@Binnenbaan | 23-03-20 | 20:07: Ja, dat moesten we niet willen met z'n allen.
den spijker op den kop
geef ze allemaal hun diploma en zet ze aan het werk
Niet zo generaliseren en paniekzaaien. Beheers je. Je hebt het over één school. Iedereen op grote basisschool waar mijn vrouw werkt doet zijn en haar ding. Zonder dat er ook maar iemand klaagt. Lastig? Ja. Zwaar? Soms. Maar ze doen het wel.
Maarre, conclusie is toch gewoon: kinderen en jeugd tot 1 juni thuis. Anders valt dit samenscholingsverbod niet te handhaven.
@Quib | 23-03-20 | 20:15: de juffen, meneer-en en de ouders/verzorgers. Keihard aanpoten hier thuis met n 8 en 14 jarige.
@schijtzat | 23-03-20 | 20:17: Eh nee. Ale examens gaan dóóórrrrr. We moeten natuurlijk zo snel mogelijk vee hebben op de tax farm die Nederland is. Dus: voor iedereen gelden stringente regels, reutelende 15-18-jarigen met het denkvermogen van een dopsleutel niet. En de docenten mogen zich laten aanreutelen. Mogen? Nee: moeten!
Een paar juffen van school mis ik ... best wel erg
@FustViking | 23-03-20 | 20:20: Die verrekte leerplicht. Dat verrekte urenquotum. Misschien wordt het na 1 juni allemaal iets relaxter. Ik hoop het.
@Quib | 23-03-20 | 20:24: Ik denk dat de laatste twee levende Nederlanders een leerplichtambtenaar en een Inspecteur der Belastingen zullen zijn, die elkaar met eindeloze boetes en heffingen, de regels in de hand, het leven onmogelijk maken.
@FustViking | 23-03-20 | 20:26: Haha, ik ben bang dat je gelijk hebt.
Gabberhouse maakt af en toe ook van die ork geluiden als hij zich verspreekt, fantastisch!
Mag je met een meervoudige persoonsstoornis nog naar buiten of riskeer je dan een boete? Dat vraag ik voor een stem van me.
Een schizofreen is nooit alleen maar de vraag is of de stemmen ook familie van elkaar zijn, dan mag het namelijk wel!
Hangt ervan af of iemand koorts heeft
Het maakt het virus niet zo veel uit. Twee voor de prijs van een.
A-socialen zijn en blijven a-socialen. Hondepoep op straat, je niet houden aan regels m.b.t. (grof) huisvuil, fietsen en scooters rijden op trottoir, wildplassen, noem maar op; bij sommige mensen werkt het stellen van regels juist averechts, men gaat er bewust tegenin.
Wat vanavond is besproken vind ik vrij helder, en niet moeilijk te begrijpen. Voor mij persoonlijk verandert er vrijwel niets. Ik blijf zo veel mogelijk thuis, ik ga groepsvorming uit de weg, ik houd de nodige afstand, ik beperk me tot het strikt noodzakelijke en dat is eigenlijk alles. Geen discussie.
Helemaal eens. Dat was ook precies de boodschap van hedenavond
je katten in andermans tuinen laten schijten, 's nachts buiten laten schreeuwen, konijn van paar huizen verderop doodbijten .. oh sorry liet me ff gaan.
Alles kan ik verdragen,
het verdorren van bejaarden,
stervende B-artiesten, het hoekje
hangjongeren kan ik met droge ogen
hun karma zien krijgen, daar ben ik
werkelijk hard in.
Maar jonge boomers in september,
net gepensioneerd, slap nog,
in vochtige IC-bedjes, nee.
Eemnes Kopland 2.0. Mooi!
Wat oldandwise zegt. In de wereld van de harde werkers alles nog onder controle, King?
@MickeyGouda | 23-03-20 | 20:17: Het was vals alarm vrijdag, dus dat is een opluchting. Vandaag hadden ze weer wat nieuws uitgerold: de was die gewassen wordt door de familie, en niet door het bedrijf, wordt bij de ingangssluis (die nu de hele dag op slot zit) uitgestald, en vanf 14.00 kan de familie het daar op komen halen, en omgekeerd kadootjes, schone was en bloemen achterlaten.
Idee is goed, uitvoering minder. Het was een tochtig geheel met superkoude windvagen en de schuifdeuren hadden een storing.
Maar goed. Voor de rest was ik zo opgelucht dat het virus dus niet naar binnen is gekomen.
Even nadenken hoor.
Bijeenkomsten zijn verboden van meer dan 2 personen, maar ik mag wel 3 man visite hebben, die niet bij mij kunnen komen, omdat op visite gaan geen geldige reden is om je huis uit te gaan.
Helder.
Verder moet ik een goede reden hebben om het huis uit te gaan, werk of boodschappen, maar ik mag wel een frisse neus halen. Oh? Hoe lang? Hoe ver? Waar naar toe?
Helder.
Verder vond ik de Jonge een verademing na 'Fahnenflucht' Bruins.
Hahaha. lol. Exact wat ik dacht! Klopt van geen kant!
"Even nadenken hoor".... ik zou dat nog even volhouden. Want dit plempsel verdient het etiket "obligaat miereneuken".
De Jonge deed het goed. Net zoals Hoekstra in een eerdere persco
schitterend Roadblock : Fahnenflucht.... hahaha... humor
@Grijskijkert | 23-03-20 | 20:05:
Ik ben blij dat alles u in 1 keer helder was.
Houdt dat vast.
Ik snapte er ook helemaal niks van. Multi-interpretabel.
@Roadblock | 23-03-20 | 20:17: Jammer dat u vooral op zoek schijnt naar de "volstrekte duidelijkheid tot 2 cijfers achter de komma in het complete scala aan eventualiteiten"-boodschap. U wekt daarmee enigzins de indruk dat u moeite heeft met de concepten realiteitszin, abstractieniveau en alledaags pragmatisme zodra geconfronteerd met bijzondere omstandigheden. Ik hoop dat het vermeende gebrek aan volstrekte en ondubbelzinnige duidelijkheid voor u binnen aanvaardbare grenzen blijft. Sterkte daarmee.
@Grijskijkert | 23-03-20 | 20:32:
Jeee, wat heeft u een hoop moeilijke woorden nodig om te zeggen, dat wat u betreft iedereen zelf de lijntjes mag inkleuren.
Dat gaat helaas niet op bij regelgeving.
Die regels moeten duidelijk en maar op 1 manier uit te leggen zijn.
@Roadblock | 23-03-20 | 20:51: "Moeilijke woorden" ?? Mwuhahaha. Google (of beter nog: DuckDuckGo) is je vriendje. Gezien uw laatste zin zou ik beginnen bij het begrip abstractieniveau. En over eenduidigheid van regels: dit is Nederland hè ? Voor elke (wettelijke) regel zijn er een miljoenmiljard uitzonderingen op schrift gesteld (en zelfs dát dekt in de praktijk niet alles). De inhoud van de persco van vanavond lijkt mij (en >85% met mij) vrij duidelijk. Je kunt uiteraard proberen om "gaten te prikken" in de verstrekte informatie maar dat maakt de strekking en de intentie van de boodschap, plus het appèl op het gezonde verstand, er niet minder om.
Ik begrijp dat politici en tv-presentatoren voorlopig niet meer naar de kapper mogen. Ben benieuwd hoe die zich daaraan gaan houden. (Niet dus).
dit word een hel voor Wilfred Geennee
Die laten de kapper thuis langskomen.
Johan Derksen heeft er geen last van.
Gabberhaus zal er geen last van hebben.
Maatregelen wordt door de criminelen en bontgekraagde coronahoesters c.s.natuurlijk gillend van de lach genegeerd want #kostmaar400. Dat verdienen ze per minuut!
Dit zal vooral oppassende kwetsbare, want niet zo goed snappende, mensen hard treffen, niet de willens en wetens coronaterroristen.… *ik hoest je de moeder*
ja maar boetes kan je niet zwart betalen ;) ik bedoel roetveeg
@Henk P | 23-03-20 | 20:03:
Tuurlijk wel, alles heeft zijn prijs, ook de politieagent
De prijd van een paar grammetje wit en bruin gaan gewoon nog wat omhoog. (geen idee wat die troep in Islammerdam aan het IJ kost, en ik wil het niet weten ook...)
Plofkraken en overvallen op bejaarden is stilgevallen. Dat dan weer wel. Je zal maar corona oplopen tijdens die overval. En bankbiljetten worden nog steeds niet gereinigd door de Nederlandse Bank. Want dat kost geld en dat hebben we niet meer....
Remember de moslim handenschud-weigeraars? Die waren blijkbaar reeds vooraf ingeseind.... maar door wie?
was alleen tegen vrouwen. bij mannen en ezels deden ze het met de jonge heer
Iran is zwaar getroffen door de corona.
Allemaal mannen denk ik, zo n boerka is toch nog ergens goed voor.
Dat stond in zo'n boek van De Slegte.
In Amsterdam Nieuw West gaat flink gecontroleerd worden mag ik aannemen?
Nee, als daar gehandhaafd moet worden roepen ze heel hard "racisme" en durft de politie niet meer de verbaliseren anders wordt de korpschef boos want Femke Kaakklem heeft hem speciaal geïnstrueerd...
Tja, daar kan zomaar een grote uitbraak komen. Amsterdam staat nu al op no. 1 in het aantal corona gevallen in Nederland. Handhaven doen ze niet, is zo niet Amsterdam...
Wat zei de grootmeester van Amsterdam ook alweer?
Elk..........
Ik heb net dwdd gekeken met Willeke, Waylon en Wibi en ga nu mijn kist bestellen en ga daar alvast vrijwillig inliggen. Verschrikkelijk wat een treurnis.
gelukkig wel allemaal goed geinformeerde, kritische journalisten daar
U zult nog even geduld moeten hebben.
Tenzij u boven de 80 bent?
Dat vond de regisseur blijkbaar ook. Antoinette Hertzenberg kwam er even tussendoor..
@Bolder | 23-03-20 | 20:01: Nee, nog lang niet maar als dit het sentiment wordt de komende jaren dan check ik alvast vrijwillig uit. De hel is dit.
En heeft u genoten van de totaal niet eenzijdige gasten, die in 1 adem Orban een dictator noemden, en beweerden dat er hier ook groepen waren die de macht wilden grijpen.
"Na 6 april meer nieuws over scholen."
Ik weet niet beter of de scholen zijn 7 april weer gewoon open.
reken er maar niet op
In september mogen ze allemaal het jaar overdoen.
Examens uitgezonderd niet meer open voor de zomervakantie
@Gulliver | 23-03-20 | 20:14: nee hoor, iedereen gaat over naar de volgende klas. Volgend jaar zien we dan wel wie niet mee kan komen en dan blijft zitten...
Zal de overheid niet eens eerst beginnen mensen (vooral zorgpersoneel) te testen die zich ziek voelen? Wat hebben deze maatregelen voor zin als je vervolgens niet eens weet wie er wel of geen corona heeft?
In het Noorden doen ze dit, en ik heb voor het eerst goede hoop.
Ik heb nog niemand gehoord over de overlevingskans van datingsites/dating-apps.
Die dingen zullen inmiddels ook wel in een soort slaapmodus verkeren; je kunt nergens meer afspreken.
Ik spreek af bij het van de valk hotel.
Naast je SOA test ook je Corona test meenemen.
Je kan nog steeds 3 vrouwen tegelijk thuis uitnodigen.
@Gijsbert | 23-03-20 | 20:00: U houdt wel van kersen in de appelmoes, zie ik.
@King of the Oneliner | 23-03-20 | 20:07: Nooit trek na de inspanning.
Tinder heeft inmiddels beter virusberichtgeving dan de overheid en wordt daar ook voor gebruikt.
Gelukkig kan ik mijn mijn eentje lekker vissen, wel een beetje koud voor de tijd van het jaar...
Enorm vervelend dat RTL4 er uit ging bij de vragen en nog erger onze eigen staatsomroep die kapt bij vragen van journalisten omdat anders Matthijs van Nieuwkerk niet wat mag blaten. Godverdomme. Flikke op DWDD. 3 NPO's, geen enkele die de hele conferentie laat zien. Sigh...
schakel naar politiek 24 en je ziet het live helemaal.
Als je Ziggo als TV aanbieder hebt, kan je de volgende keer afstemmen op kanaal 502 NPO Politiek (voorheen Politiek 24)
Zo houd je de economie nog enigszind draaiende.
Toch niet weg? Het is ook anders zonder je...
Kan iemand mij even iets uitleggen? Mag ik nog wel mijn ouders bezoeken als ik 1. Verder geen contact heb met mensen en 2. Ik en hun allebei gezond zijn?
Ja hoor, 1,5 meter afstand houden, dan kan het best...
Mogen mag wel. Of het verstandig is, is een andere vraag.
En een straatbingo vanuit je voordeur, mag dat nog wel?
Nu bij dwdd: Hillary Clinton die in het Nederlands een liedje zingt...
Zag het , het kanaal klapte automatisch naar een andere studio van ellende .
Die mag van mij als eerste in quarantaine
zachte heelmeesters...
Wrijven verzachtende zalf diep in de wonden. Zoiets?
400 euro is voor de mensen tegen wie hij het had een maand huur. 4000 is voor anderen.
Over meedenken gesproken: je kan nu (tijdelijk?) tot 50 euro contactloos pinnen.
Hulde!
Was mij vd week ook al hmm opgevallen ja.
Goed bezig.
Ja geweldig voor de zakkenrollers.
Met Applepay is er contactdoos geen limiet.
Mag je de hond nog uitlaten met z'n tweetjes?
Ja. 2 personen mag nog.
Als je dat doet met soephaan of soepkip wel, dit is afhankelijk in welke categorie je valt ltbgalfabet
Op 1,5 meter afstand van elkaar wel
"Op locaties zoals vakantieparken gaat gelden dat men maatregelen moet treffen om mensen 1,5 meter afstand te laten houden. Als men hiertoe niet in staat is dan mogen gemeenten deze locaties sluiten."
Burgemeesters kunnen gebieden aanwijzen waar groepsvorming verboden is. Het kan gaan om parken, stranden of wijken. Bij groepen van 3 of meer die geen anderhalve meter afstand houden, wordt gehandhaafd. Personen in hetzelfde huishouden, zoals gezinnen, en kinderen zijn hiervan uitgezonderd.
Kan ik hieruit opmaken dat -zolang de 1,5m afstand gerespecteerd wordt- groepen er alsnog lekker op uit kunnen zonder beboeting?
"Alle bijeenkomsten worden verboden tot 1 juni (in plaats van 1 april), ook met minder dan 100 mensen. Voor begrafenissen en kerkelijke bruiloften geldt een uitzondering, waarover later meer informatie komt."
- Wanneer is iets een bijeenkomst en wanneer is iets groepsvorming (met anderhalve meter afstand)?
- Waarom uitzonderingen voor deze evenementen?
- Waarom de uitzondering op begrafenissen en kerkelijke bruiloften? Kerken lijken me nu niet bepaald een schone, doorgeluchte ruimte.
Ik zie door de maatregelen de logica niet meer. Mijn hoofd doet pijn. Zou ik dan toch besmet zijn?
"Kan ik hieruit opmaken dat -zolang de 1,5m afstand gerespecteerd wordt- groepen er alsnog lekker op uit kunnen zonder beboeting?"
Ja, en buiten de door de BM aangewezen gebieden ook zonder afstand. Nu denk ik dat letterlijk alles wordt aangewezen, maar toch.
@WahedPissebed | 23-03-20 | 19:55: daarvoor is de polonaise uitgevonden
Ik kan die begrafenissen nog wel billijken. Dat is al zo verrot. En als je dan ook nog in eenzaamheid je geliefde, een ouder of een kind naar het graf moet brengen.
Maar een uitzondering voor die huwelijken... ja dat vind ik ook merkwaardig.
@Gandalph | 23-03-20 | 19:59: bij mooi weer gewoon lekker in het park gaan pilsen
@DeJemelscheet | 23-03-20 | 20:00: CDA en CU in de regering.
1 Juno op de politieke kalender!
1 Locktober bedoelen u?
KOZP heeft het actieplan al klaar.
Hehe....
De nieuwe nieuwe bezetting is een feit.
Sperzeit opnieuw ingevoerd.
Het wachten is op de eerste razzia onder winkelend publiek en parkwandelaars.
De joden weer de schuld geven. Kan dat alweer?
@SterF... | 23-03-20 | 19:55: jazeker, kan altijd,
de Palestijnen doen het alvast voor:
www.gatestoneinstitute.org/15773/pale...
Hoe zit het met het aantal aansteekpartijen?
Nou ja zeg.......
Hele lange messen.
Ik ben blij te vernemen dat Youp t gehaald heeft, maar om je dan gelijk uit te geven voor ervaringsdeskundige? Doet u mij aub een teiltje.
Ervaringsdeskundige betekent dat je het zelf hebt meegemaakt.....
@Slipsnifter | 23-03-20 | 19:53: Ja, hij is opgestaan uit de doden. Aantal coronadoden, comorbiditeit meegerekend ligt in NL op 18.
Hoe kom je nu op de Intensive Care als je al koorts hebt? Want je mag dan niet naar buiten.
Hier in de buurt is de hele voorgevel door de brandweer eruit gehaald, en daarna de patient eruit getakeld, en met ambulance naar het ziekenhuis, twee steden verder vervoert.
Als ik het goed begrijp, dan krijg ik een boeten wegens groepsvorming, omdat de supermarkt maar een beperkt mensen mag en gaat binnenlaten. Vanaf morgen staat er een rij tot aan het PSV stadion, alleen maar, om de Jumbo binnen te komen voor een blikje tomaten van € 0,45ct. Zal je net zien, dat die weggehamsterd zijn. Let op! De politie moet gaan handhaven, maar dat trekken ze niet. Vervolgens wordt er een dwingende blik naar Spanje of Estland geworpen, om bij te springen. Ineens loopt de Guardia Civil hier de dienst uit te knuppelen. En de pest is, dat dit ook nog zomaar eens werkelijkheid zou kunnen worden. We leven in duistere tijden.
En wat zijn mensen in de panelen toch blij!
Dat zie je ook in Frankrijk met de gele hesjes. Die dienst heet EURGENDFOR.
Jongens die hun opdracht uitvoeren en het geen zier interesseert wie ze in elkaar knuppelen of overhoop schieten. Eerst met rubber en dan echt.
Probleem is dat de mensen de kans is geboden zelf na te denken en er naar te handelen. Maar het is maar weer eens gebleken dat velen dat niet kunnen. Dus ze dan maar weer als kleine kinderen behandelen en straffen.
@2voor12 | 23-03-20 | 19:57: Het heeft met straffen niets te maken,
@Flentyx | 23-03-20 | 19:55:
EURGENDFOR hm, laat ik nu uit betrouwbare bron weten dat onze Kmar daar ook deel van uitmaakt.
Opvallend dat we aan de ene kant mensen zien die een lockdown willen, en precies het tegenovergestelde, die het allemaal overdreven vinden.
Niet overdreven, maar te weinig gericht. Kind badwater zeg maar. We moeten de kwetsbare helpen en isoleren en de rest moet blijven draaien.
FED voorspeld nu al 30% werkloosheid in US. De US is de derde markt ter wereld. Die klapt straks compleet in elkaar. En het gaat vast niet de enige zijn. EU zal minder hard gaan, maar ook die richting op. Als Azië nog een tweede ronde krijgt wat onvermijdelijk lijkt, is het gewoon een neerwaartse spiraal die dankzij nulrente en hyperkapitalisatie door alle easing niet meer te stoppen is
Als die boetes net zo fors zijn en net zo uitgedeeld worden als de helmplicht voor brommers in 020 is dit natuurlijk een farce.
Amsterdam gaat niet handhaven toch?
Rutte geeft gemeenten de kans de kas bij te vullen, die was leeg door alle taken ze via deze overheid extra heeft gekregen. Les 1, hoe wordt ik beter van een crisissituatie... dat boekje heeft Rutte vast op z'n nachtkastje... iemand Koos Spee gezien? Latn we die bedrijven eens helpen door ze met boetes van 4K op te zadelen? wie bepaald of een boete terecht is? wanneer ben je aan de beurt bij de rechter? Helaas eerst boete betalen en dan kun je pas bezwaar indienen... man man man...
En bij een samenscholing van meer dan 3 personen kan je minimaal 4 boetes tegelijk uitschrijven, dus dat tikt wel aan.
Dus plofkraken met z'n 2 man mag nog wel.
Het kan dan wel een waardeloze vertoning zijn geweest van die heren, maar als een bepaalde groep Nederlandse bevolking niet kan of wil begrijpen wat die heren bedoelen is dat diep en diep triest.
Je bent toch een waardeloze klootzak als je niet aan de medemens denk, die door jouw verschrikkelijk dom gedrag misschien dood gaat.
Dit soort figuren moeten ze gewoon flink de les lezen en beboeten.
Je moet wel 1.5 meter afstand houden, anders word je bekeurd.
Ja, mitst 1,5 afstand uiteraard en ook zeker niet meer dan dat!
Vier in de auto mag dus niet. Hopelijk hebben ze de wapenstok bij de hand.
@loekdeleeuw | 23-03-20 | 19:51: Zeker zoals het land waar ik te gast ben. tot 10K (USD) boete voor particulieren en tot 100K (USD) boete voor bedrijven. De geen die de gezondheid van anderen in gevaar brengt kan 4 tot 6 jaar cel tegemoet zien. Wat een noodtoestand allemaal niet kan brengen...ik ben ervoor.
Ook wel met ze 4en neem ik aan, mits ze maar niet per 2 op 1 scooter vluchten na gedane arbeid.
Dus alle 4 een "eigen" scooter.
Gast ik ben zelf een “risicogroep” (diabeet). Moet ik dan hopen dat mensen die op 1 ipv 1,5 meter lopen een dikke boete krijgen? Je krijgt het of niet.. en je gaat deaud, of niet.
Alle regels zullen straks wel weer gedoogd worden.
Ben benieuwd of ons handhavings-apparaat het aandurft om hier streng op te handhaven. Ik durf er jouw vingers voor in het vuur te steken dat bij de eerstvolgende mooie zonnige weekend dag weer iedereen vrolijk bij elkaar klontert.
Man man man, wat een uitgekiende strategie weer van het leger mediastrategen van het kabinet. Alsof ze dit allemaal vandaag in dat overlegje hebben besloten en voorbereid...
Dit pakket lag er al vóór het weekend natuurlijk. Eerst even draagvlak creëren door een narrative te pushen dat mensen zich 'massaal' niet aan de regels houden, via ANP pushberichtjes en de staatskanalen als nos en Nupuntnl. Vrijdag werden we notabene nog overal opgeroepen om lekker de natuur in te gaan.
6 april is van de baan en is 1 juni geworden. En ook die zal van de baan gaan. En een groot deel van onze burger- en mensenrechten zullen waarschijnlijk nooit meer terugverkregen worden. Laat staan onze welvaart. Orwell 1984 is weer een stapje dichterbij, gefeliciteerd volgzame paniekschaapjes!
Tjee, jouw alu-hoedje zit wel stevig vastgelijmd op je kop, of niet? Fun fact: domme mensen zijn het bangst en achterdochtigst, omdat ze te stom zijn om te snappen hoe de realiteit in elkaar steekt. Ga jij ff lekker in je oma d'r gezicht hoesten leipo.
Je moet niet zoveel naar Jensen kijken.
Enerzijds denk ik dat je moet proberen de aluminiumfolie te ruilen tegen wc-papier, anderzijds denk ik dat je écht een punt hebt...
Exact. Deze maatregelen lagen al lang klaar. Als je een beetje ingevoerd bent in de politiek en daar wat mensen kent dan wist je al dat dit ging komen. Op naar de volgende stap van de totaaldictatuur.
Boetes bij niet houden aan 1,5m afstand en BOA’s gaan die uitdelen? Ik zie niet wat hier mis kan gaan...
Die arme BOA's. Kansloos.
Niet elke boa is incompetent.
Op 1,5 meter van mij af mijn rijbewijs willen lezen om me te kunnen bekeuren. Met die lettertjes van 2 millimeter groot.
Misschien krijgen ze eindelijk die tasers, kunnen zelf mooi op 1,5 meter afstand blijven.
@2voor12 | 23-03-20 | 19:55:
Een flinke rochel erop, dan laat hij beboeten wel.
@ikworstelengadouchen | 23-03-20 | 19:53: Nee, maar ik heb nog nooit iemand fatsoenlijk op een BOA zien reageren als ze worden aangesproken. Niet leuk om te zien.
@Belast | 23-03-20 | 20:00: BOA's met taser? Doe maar niet, da's vragen om ongelukken.
Totaal buiten alle proporties deze bizarre maatregelen. Nu mag je ook al niet meer met je kinderen boodschappen doen? Waar moet je ze dan laten? De kinderopvang? Oh wacht... 3 mensen of meer is een illegale samenscholing? Er wordt hier gewoon een totaaldictatuur onder onze neus ingevoerd en dan zijn er nog volop van die schapen hier die schreeuwen om meer meer meer.
En voor wat? Een virusje dat qua sterftecijfer nog niet in de buurt komt van een flinke griepgolf? Een virus waarvan de gemiddelde leeftijd van de doden 80 is en waarvan de meeste al andere aandoeningen hebben? Gaat totaal nergens over.
u snapt het.
Nou, nog heel even geduld en dan snapt u het.
Nou dan gaat u naar buiten , niemand die u tegen houdt , maar ook niet huilen als u met longontsteking op de IC komt te liggen en de druk van de zorgverleners nog meer opvoert , nee bedankt.
Weer zo'n dom huisschepsel met een kudde kinderen die te dom en asociaal is om zich aan te passen. Laat je boodschappen bezorgen of zoek een vent die op je mormels kan passen. Desnoods sluit je ze even een half uurtje op in de kelder. Veiligheid van anderen is momenteel belangrijker dan jouw mislukte leven.
Dit is Jensen maar dan in het kwadraat.
@Gulliver | 23-03-20 | 19:54: En zo is het , zo moeilijk kan het allemaal niet zijn toch?
Kinderen mag je gewoon meeneme
Economie wordt door dit kabinet met deze maatregelen totaal kapot gemaakt. Verlenging van 6 april tot 1 juni is nergens op gebaseerd. Wacht eerst 6 april af en besluit dan pas of verlenging nodig is.
@AntoniusVeenstra | 23-03-20 | 19:56:
Nee domkop die laat je thuis als je boodschappen gaat doen.
Ik snap sowieso niet dat kinderen zijn toegestaan in een supermarkt. Honden moeten toch ook gewoon buiten blijven.
@obzzcure | 23-03-20 | 19:53: Is nog mild. Ze moet niet huilebalken als ze straks vanwege niet-vitale functie geen toegang krijgt tot IC. Kan ze haar griepje thuis uitzieken.
Bij zo'n statement is het belangrijk dat je iets doet. Woorden zijn namelijk niet genoeg.
Ik stel voor dat jij op staat en vrijwillig een flinke dosis Corona opsnuift. Dan kun je aan alle schapen laten zien dat het allemaal niets voorstelt.
Maak een mooie selfie met die leuke verpleegsters die van die striemen op het gezicht hebben of een leuk filmpje waarin je net doet alsof de zuurstofmachine kapot gaat. Maar doe iets, want woorden zijn niet genoeg...
@Gulliver | 23-03-20 | 19:54:
Ik ben een vader met een fulltime baan en ik ga mijn kinderen van 2 en 0 jaar oud niet in de kelder opsluiten. Uit jouw reactie blijkt vooral hoeveel kinderloze totaalidioten er hier rond lopen (waaronder een groot deel van de Europese regeringsleiders). Zelf altijd kind gebleven en niet het geringste besef van wat er nodig is om een gezin draaiende te houden of wat er nodig is om een samenleving draaiende te houden. En dan straks hopen dat de rest van de samenleving ze gaat onderhouden als ze oud zijn. Anders importeren we toch gewoon nog een paar miljoen mensen hier? Totale mafklapper.
Luister goed naar Gulliver want die weet altijd ALLES beter...!
@Gulliver | 23-03-20 | 19:54: Rot effe een eind op, de beledingen naar de mensen die gewoon een normaal leven lijden loopt de spuitgaten uit. De enige domme, asociale, tokkies zijn de reaguurders die hier vanaf februari lopen te trollen dat half Nederland vergaat. Aan deze llapzwanzen pleurt een end op.
@Chodaboy | 23-03-20 | 20:15: Rot zelf effe een eind op. De wereld zit in de grootste crisis sinds WO2 en jij wilt lekker een normaal leven lijden. Ik zou willen dat ze jou even een luchtslang door je strot heen duwen zodat je in ieder geval weet waar je over praat.
@Gewone-Nederlander | 23-03-20 | 20:29:
Weet waar je over praat? Je vergelijkt net een conflict met 60 miljoen doden en totale vernietiging van steden met een virusje dat wereldwijd een paar duizen bejaarden het leven heeft gekost wier resterende levensverwachting sowieso als onder de 5 jaar lag.
@Antiquerulant | 23-03-20 | 20:42: Dit virusje is pas net begonnen. Geef hem eens 1 jaar de tijd. Stel dat 50% van de wereld besmet raakt en 1% gaat dood. Dan zit je ook rond de 38 miljoen.
Ik zeg overigens ook niet dat dit erger is dan WO2. Maar sinds WO2 is er niets noemenswaardig gebeurt. Waarom denk jij dat al die landen hun grenzen sluiten? Op een paar farma bedrijven na zijn er hier geen winnaars. Maar alle regeringen zijn hier als de dood voor en dat zal niet voor niets zijn.
@Gewone-Nederlander | 23-03-20 | 20:29: Ja, hij krijgt waarschijnlijk iets in het PTSS spectrum omdat hij geacht word niet meer met z'n matties in het bushokje z'n joint te roken.
Het is allemaal weer zo halfslachtig en vaag .
Het advies aan kappers en nagel studio's te sluiten maar dus niet een verbod om open te zijn . Komt het personeel of die zelfstandige kapper die zelf besluit dicht te gaan in aanmerking voor compensatie ?
Tokkie-meisjes/vrouwen zullen wel compleet gaan flippen als kappers en nagelstylistes dicht moeten.
Veel hoofddoekjes gaan ook vaak naar de nagelstylistes. Dus dit treft ook een groot deel van onze vrouwelijke medelanders.
Had die Rutte het nu over een intelligente lockdown? Wasda?
Alles is 'smart' tegenwoordig... Is hip...!
Dat betekent "zoek het lekker zelf uit".
@Slipsnifter | 23-03-20 | 19:51:
Als je dat echt vindt, dan heb je zojuist gewoon niet zitten luisteren of je hebt niet begrepen hoe ingrijpend deze maatregelen zijn.
@GeenHeil | 23-03-20 | 19:59:
Ingrijpend als in 1,5 meter afstand houden, optreden bij 3 personen ?
En wie gaat optreden ? Bedoel je die maatregelen ?
Er verandert nagenoeg niks, zelfde slappe was.
@GeenHeil | 23-03-20 | 19:59: Jij bent niet zo slim he?
@Slipsnifter | 23-03-20 | 20:32:
Nee, inderdaad, maar wel heel gelukkig! Ik zei het al: mijn feestje kan vandaag niet meer stuk. Kom maar met je opmerkingen. Vandaag is het mijn feestje, zei ik al. Ik kan alles hebben.
@thephysicist | 23-03-20 | 20:30:
Er verandert nagenoeg niks? Jij bent snel vergeten hoe het leven twee maanden geleden was. Zit je niet te veel in je wereld van universele wetmatigheden? Whatever, ik ga vrolijk verder feesten!
@GeenHeil | 23-03-20 | 20:38: Dat was alles hoor....
En hoe moet dat nu met die "jongeren" die vanuit hun stammencultuur gewend zijn in roedels rond te trekken om mensen te bedreigen? In hun eentje zijn ze daar te laf voor.
Dit samenscholingsverbod is puur racisme!
/DENK modus uit/
Maatregelen gelden voor mensen, niet voor roedels. Ook weer opgelost.
Tja, hun hele business model gaat nu naar de galemiezen natuurlijk: geen feestjes = geen drugs. wordt nog wat in Amsterdam, half die populiate woont er om lekker uit z'n dak te gaan in het weekend onder het genot van een pillie of neusje wit.
Ik zag vandaag een programma waar in beeld kwam te staan :
i.v.m coronavirus, afstand houden, geen publiek etc etc, kijkt u nu naar herhaling.
Nu zullen ze bij Opsporing Verzocht nog wel beelden hebben van een half jaar geleden gepleegde delicten door rifapen, maarrrrrrr.... ook hier vast wel herhalingen op korte termijn.
U lijkt wat warrig... Alles goed met u...?
Bedoel je die voor of tegen een algeheel lockdown zijn?
Wat een graf debiel ben jij, kut nazi !
Ook kroontjes kunnen gewieberd worden, zeker wel.
Als het ergens gaat stinken komen de ratten nu eenmaal altijd als eerste te voorschijn. Dat is van alle tijden.
Met mijn kroontje toch ooit opgerot hoor
Pfff. Waar blijven de Duitsers als je ze echt een keer nodig hebt? Rutte 3 gaat bewijzen nog dodelijker te zijn denk ik.
Als dat deurbeleid ook maar inhoud dat pa en/of ma met kroost op kunnen zouten. Zet ze maar in de auto, wel een raampje ophouden anders krijgen we dat weer.
Geert Mak op 80 cm van Matthijs: “Ik maak wel onderdeel uit van de risicogroep maar ik pas wel goed op”... Facepalm.
Ja, is was daar ook wel blij mee.
Was niet de enige keer in dat gesprek dat hij zich schuldig maakte aan wensdenken.
Mag vreemdgaan eigenlijk nog...?
Shit, sorry... Ik vraag het voor een vriend...!
Je kan veilig je linkerhand gebruiken Willempie. Wel even grondig ontsmetten na gebruik anders verspreid je enge ziektes.
op 1.5 m afstand blijft dat geen probleem.
@Gulliver; Grappig dat je dat zegt... Mevrouw Gulliver gebruikte ook haar linkerhand...!
Als dat voor de ander werk is dat niet via internet gedaan kan worden.
@Gulliver | 23-03-20 | 19:49: en even grondig nawassen met Zwitsal
@Zendavesta; Sorak de zwitsal die niemand hier kende...!
*sprak
Intussen weet een bui-ten-gewoon politiek correcte tante van de koude kant mij te melden dat 'van die je-weet-wel-jongeren' in Barendrecht voor de grap op de belboorden van de seniorenflats spugen. Een mooi, verbindend verhaal, waaruit blijkt dat het vaderland dezer dagen één is! Mij lijkt een inzicht biedend foeigesprek hier toch wel opportuun. Of ga ik nou te ver?
Véél te ver. Een aai over de bol lijkt me het uiterste.
@Lewis | 23-03-20 | 19:49: Met een honkbalknuppel, dat dan weer wel.
België heeft alle grensovergangen met Nederland gesloten en waar mogelijk geblokkeerd.
Laat dit even op je inwerken.
België.
Tot zover het geweldige beleid van de HR manager van een pindakaasfabriek die tot zijn grote schrik tot crisismanager geworden is.
België heeft NL geblokt inderdaad.... dat wil wel wat zeggen... maar NL weet het weer beter dan alle grote landen.
Nu Duitsland nog.
Mooi. De Benelux is daarmee naar de maan. Nu de EU nog.
Mag hopen dat iedereen die verkouden is niet eenzaam was.
Dat er iemand is die zijn boodschappen doet, anders is het een boete of verhongeren.
Bezorgen?
@Wasbakplasser | 23-03-20 | 19:48: Zit hartstikke vol. HIer in elk geval wel.
Je kan een maand leven op een XL doos IndoMie Ramen rasa kip pedis.
En gemeentepils is gratis.
Je mag gewoon eten halen. Al kan dat maar beter op de markt, want als ik sommige reaguurders mag geloven staat de supermarkt airconditioning voor mensen boven de 80 gelijk aan de gaskamer.
@King of the Oneliner | 23-03-20 | 19:53: Een maand op Ramen? Man , dan ontwikkel je spontaan een dodelijke cardio-vasculaire aandoening. Mega-troep, dat spul.
@Zendavesta | 23-03-20 | 20:01:
"Mensen die verkouden of ziek zijn moeten binnenblijven" zei Rutte.
Eten halen is dan toch zeker de logische uitzondering, tegelijkertijd ook het grootste risico voor het verspreiden van het virus.
Waarom zegt Rutte dat dan niet? Vaag hoor.
Tweeënhalve maand de horeca dicht.
Winkels geen tot nauwelijks omzet.
Halve midden en kleinbedrijf failliet.
Die mogen hun hand tenminste nog komen ophouden bij de overheid.
Klopt maar ook meteen maar van 6 april naar 1 juno. Of zullen ze gaan afschalen mocht het virus eerder onder controle zijn?
@van Oeffelen | 23-03-20 | 19:48:
Ik vrees dat dat zwaar tegen gaat vallen.
Horeca dicht tot 6 april.
Hardloopwinkels draaien topomzetten sinds de fitnesscentra dicht zijn.
Ik moet hier zo verschrikkelijk van op de pot. Niet van die maatregelen maar wel van degene die ze nu uitvaardigen met hun uitgestreken smoelen alsof er niets aan de hand is. Ik heb mijn kinderen thuisgehouden na de wintersportvakantie omdat deze achterlijke gladiool die toevallig onze MP is, het niet nodig vond om mensen uit risicogebieden (wintersportgebieden dus) preventief in quarantaine te zetten. Ziek of niet ziek. RIVM is niet eens in staat om fatsoenlijk informatie aan burgers te leveren over de besmettelijkheid van het virus. Nu kunnen we wel gezellig de 1,5meter afstand polonaise gaan lopen in wir schaffen das mode, maar het is en blijft een complete fuckup van de overheid die zijn burgers behoorde te beschermen.
Dus jij vind dat de overheid verantwoordelijk is voor jouw leven? jij neemt geen eigen verantwoordelijkheid?
Jij laat de overheid beslissen?
'uitgestreken smoelen, alsof er niets aan de hand is' zeg je. Wauw, heb je wel opgelet?
Jij wilt die lockdown, begrijp ik, uitgevaardigd door de overheid?
Ben je dan tevreden?
@Portnoy | 23-03-20 | 19:51: We zijn opgegroeid in een verzorgingsstaat, dus verzorgd worden zullen we. Tot we erbij neervallen! Refeer jij trouwens naar dé Portnoy? Die is fenomenaal.
@Portnoy | 23-03-20 | 19:51: Ik neem mijn eigen verantwoordelijk. Je mot lezen.
@Quib | 23-03-20 | 19:54: Ik eis fatsoenlijke informatie van mijn overheid. Is dat teveel gevraagd? De rest regel ik zelf wel.
@hoejeheette | 23-03-20 | 19:56: Dat is een goede vraag. Een overheid heeft zo enorm veel belangen naast die van jou. Volgens mij kun je daardoor geen echt fatsoenlijke informatie van een overheid krijgen. En eisen is alleen maar heel grappig, daar krijg je nooit wat mee gedaan.
Iedereen een nsb-er! Geef ze aan! Krijg je een rijksdaalder voor.
Als deze "intelligente lockdown" niet gaat werken, en ik acht de kans vrij groot, dan is er niet veel keus meer....We gaan Italië en andere landen achterna, de curve laat dat ook gewoon zien.
President Trump houdt niet op met handenschudden www.thehour.com/opinion/article/I-kno... Opper-epidemioloog Fauci is het niet eens met Trump's gedrag en Trump's xenofobe formuleringen ("Chinese virus").
((Breaking)) Nieuws: Gorillas lopen ook gevaar het coronavirus op te lopen apnews.com/6ccca2d0e218411cb6b8aa8d60...
Rip Harambe
Had niet iedereen op die persconferentie een boete moeten betalen? Ik telde meer dan 3 personen en ze liepen op minder dan 1,5 meter langs die schobbejak die de deur ophield.
Ik denk nog regelmatig aan die onzin en onwaarheden die Pinokkio en zijn clowns ons hebben verteld. En al die politici die niet verder komen dan kaarsjes en sympathie. MSM die geen enkele zinnige vraag kan stellen omdat ze op een loonlijst staan.
Ik hoop dat de kiezer dit niet vergeten is in "21.
"Ik hoop dat de kiezer dit niet vergeten is in '21."
Wat denkt u zelf?
Zeker niet, de grote afstraffing gaat komen.
"21 wordt ook uitgesteld,
Er komen geen verkeizingen in 21.
Worden tot nader order uitgesteld
verkiezingen?... denk je dat die nog gaan komen dan?
BREAK: begin van de ramadan verzet naar 1 juno
@Extra.Paracetamol | 23-03-20 | 19:46:
Rot eens op met die kudtemojis
Daar gaat uw bingo-avond.
Haha, toen de doventolk wegliep deed ze ook een lopende vrouw na.
Ze liet ook een dovenscheet
Het wordt tijd dat we te weten komen, hoeveel van ons het al gehad hebben.
Bijna iedereen om me heen heeft vanaf 1 januari zulkse klachten gehad.
In het land der blinden is éénoog koning, maar we zijn stekeblind.
Besef je wel, beste politici, dat wij jullie volgende verkiezingen zullen afrekenen op je overdreven stommiteiten.
Filmtips: The Wave, 28 days later, invasion of the bodysnatchers en The Mist.
The Road.
www.imdb.com/title/tt0898367/
@Oeleflaffel | 23-03-20 | 19:49:
Goeie!
The Host Of Seraphim van Dead can Dance op het einde van The Mist. Die track ging dwars door alles heen. Alle haren op mijn lijf stonden rechtovereind.
@Oeleflaffel | 23-03-20 | 19:49: Ook prachtige muziek!
Ja, dat wordt mega winst voor dit kabinet. Alu-hoedjes mafkezen (80% van de populatie hier) zijn gelukkig een kleine minderheid, de rest snapt gewoon wel dat ze goed bezig zijn.
Zo, het kabinet legt dus helemaal geen nieuwe regels op. Iedereen luistert weer verkeerd. Ze geeft alleen burgemeesters de kans om handhavend op te treden. We gaan dus nu in iedere gemeente andere regels krijgen. Niet nu maar als wanneer uw locale college daar over vergadert heeft. Alvast een kleine tip, college zal alleen opleggen waar een handhavende capaciteit voor is. En de grap is dat die er niet is. Populistisch gelul dus van Rutte. Er wordt niets opgelegd maar de dombo’s van dit weekend zijn hier hopelijk wel bang van geworden.
Macht mbt openbare orde ligt bij be BM, dus die zou dit vanavond al kunnen regelen.
Luisteren is moeilijk. Blijf nu gewoon binnen en vermijd onnodige sociale contacten.
@MathiasRots | 23-03-20 | 19:49: Kijk, het werkt!
Een goed Nederlands spreekwoord zegt, zachte heelmeesters maken stinkende wonden, over een maand en tig aantal doden gaat hij over naar een lockdown en verteld met een uitgesteken smoel, we hebben het geprobeerd maar de mensen luisteren niet de schuld bij ons deponeren, en hij joepie oetlul wast zijn handen in onschuld.
Dat vonden Stalin, Lenin, Chroesjtsjov, Kim Jong * en dat schreeuwende menneke met dat bloksnorretje in '33 ook.
volgens mij zei grapperhous 3 tot 4 duizend euro?
Voor bedrijven inderdaad .
Ik ga je missen snuit. Op zich wel goeie acties van de bovenonsgestelde. Kan niet wacht tot wij de corona schuld mogen gaan ophoesten.
Maar jij blijft welkom in ons land
Ps niks gehoord van jaap? Hoe gaat het met de corona dan
Dat gezeur over een strand, ga gewoon als het rustig is en blijf weg als het druk is.
Het echte risico is de supermarkt, teveel mensen die te dichtbij komen, ik wacht toch ook op een afstand, als anderen in een schap bezig zijn om hun zooi bij elkaar te schrapen?
Klopt! Graag grotere parkeerplaatsen ook bij stranden en bossen.
Pakt met z'n corona handen een courgette maar die is toch een beetje krommer dan de anderen, Teruggelegd, pakt maar een komkommer maar die keus is ook niet goed, dan maar 5 appels meegenomen. 3 Bakken 'verzauwt'.
Bedankt, Rutte! Laat de lockdown-roepers maar in hun eigen sop gaar koken. Er kan een moment komen dat we wel over moeten gaan tot een totale lockdown, maar Rutte beseft dat dat moment zo lang als mogelijk moet worden uitgesteld. Heel goed dat hij nuchter blijft en dat hij zich niet laat leiden door angst en paniek.
We zullen dat ook heel goed terug gaan zien in dodenaantallen over 3 weken.
Het is nooit een goed moment voor een lockdown maar wel heel hard nodig.
Mijn feestje kan in ieder geval niet meer stuk. Het doet me deugd dat we een premier hebben die een liberaal is in hart en nieren, ondanks alle meningsverschillen die ik met hem heb.
@doskabouter | 23-03-20 | 19:44: Daarom, juist om de paniek te verkomen.
@GeenHeil | 23-03-20 | 19:46: kennen we jouw niet van eerdere nick’s?
@Trumme | 23-03-20 | 19:52:
Nee, dat denk ik niet. Ik ben normaal gesproken geen fan van Rutte, maar in dit geval wel.
@GeenHeil | 23-03-20 | 19:46: Liberaal? Referenda naast zich neerleggen en daarna zelfs afschaffen? Wees er maar trots op.
@Apollo | 23-03-20 | 20:06:
Dank je, dat ben ik ook zeker!
Ok, deurbeleid bij de Supers.......
Nu breekt de pleuris uit.
Hier in Frankrijk stond ik zaterdag al met mijn karretje in een lange rij tot ik naar binnen mocht...
Geen ellende, geen stress... men past zich aan. Apocalyptische sfeer, maar vooral veel acceptatie zag ik.
Begrijp goed dat de maatregelen hier in Frankrijk een stuk strenger zijn dan in Nederland; ook na de persconferentie zojuist
@De Droit | 23-03-20 | 19:46: in Italie moet het ook heel bizar zijn. Staan ze met hun karretje achter elkaar een uur buiten voordat ze naar binnen mogen. Hier in der Schweiz niks aan de hand, wel blauwe latexhandschoentjes aan bij de entree.
Ik had toch niet veel plannen...
Wat een lafbakken. Totaal niet duidelijk, ‘adviezen’. En de verantwoordelijkheden op de gemeenten afschuiven. Man, bepaal een duidelijk beleid. Prutswerk!
De boodschap is toch gewoon duidelijk. Blijf binnen, vermijd onnodige sociale contacten en houdt rekening met elkaar. Hier is geen beleid voor nodig...
@MathiasRots | 23-03-20 | 19:52:
Wat een gelul. Een ‘boodschap’ is nog erger dan een ‘advies’, Het land heeft nu richting nodig onder leiding, en niet alles makkelijk in het midden laten. Het vermijden van contacten, etc. Ja, dat gaan Nederlanders echt doen...
(Reageer jij vanuit de overheid op deze site ????)
Elke keer weer wat nieuws met Flip-Flop Rutte. Heeft hij nog handjes geschud?
Hehehe, het is wel makkelijk om mensen te beboeten tegenwoordig. De vrijheden die wij hebben weggegeven maakt het juridisch houdbaar om mee te kijken op uw GPS tracker, die iedereen uiteraard met plezier bij zich draagt. Gefeliciteerd!
Hoorde ik Rutte nou echt zeggen dat ze gingen handhaven? Da's nieuw. Ook in Amsterdam?
In Amsterdam worden alleen blanke mannen bekeurd
@intrigant | 23-03-20 | 19:46: in Amsterdam lopen alleen witte mensen geen blanke.
Welke burgemeester zal als eerste een moskee sluiten.
Niemand gaat dat durven.
Ook niet bij een lockdown.
Laat lekker doen dan. Het is toch een samenleving in een samenleving. En ze hebben allemaal diabetes type 2 dus die houden de ic's niet lang bezet.
Vele waren al dicht.
Prima toch, weer een probleem wat zichzelf oplost.
Eindelijk lockdown, hopelijk werkt het anders krijgen we opsluiting.
Sterkte aan vitale medewerkers zoals de GS.
Straks even klappen om acht uur...
Dan heb je iets anders gehoord dan ik. Men kan gewoon nog naar buiten, maar volgens Rutte is het heel belangrijk (de gast herhaalt het zo vaak) dat men 1,5 meter afstand houdt. Iemand die niest, kan iemand op 2-3 meter makkelijk besmetten.
@thephysicist | 23-03-20 | 19:50: Had je even op kanaal24 verder moeten kijken, zijn woorden waren "intelligente lockdown". Dit als maatregel die overbleef voor een domme lockdown waarbij echt iedereen huisarrest krijgt.
Als ik het goed begrijp, krijgen het gros van de Nederlanders dus een coupe New Kids tot en met juno. Hoe ironisch...
En de sportscholen blijven dicht... Het fysieke landschap gaat veel veranderen inderdaad.. !
Vette bleke wijvon en magere latjes met lange haren...
pak een schaar, en eventueel wat hulp van een gezinslid: gegarandeerd korter haar. Wat iets te kort geworden is groeit vanzelf weer aan voor de herkansing.
Grapperhaus, is echt Grappig. Handhaven, zie je het al voor je. In het deug- gedoogland gaan wij plotseling handhaven. We HANDHAVEN al meer dan 30 jaar niet meer. Succes.
Hallo 112, ok zie hier 4 mensen noppen.
Oké, we komen eraan, tatuu tatuu....
politie handhaaft geen gemeentelijk beleid. Dat doet een BOA. Dat gaat leuk worden dus.
Ah. We krijgen forse boetes. Deze overheid heeft er weer een verdienmodel van gemaakt. Je kan ze ook met de lange lat uit elkaar slaan, zonder overleg. Dat maakt veel meer indruk op de mensen, die niet willen luisteren dat het menens is. Maar nee, weer is geld het 'wapen'. Ik heb in een eerdere tegel al gezegd dat ik er niet uit ben of dit Armageddon is, of niet. Prima dat de overheid maatregelen wil nemen, maar als Corona nu besmettelijk is? En dat is het. Dan is het dus wel verantwoordelijk om een agent 5 minuten bloot te stellen aan een samenscholer, misschien wel een Corona patient, vanwege optekening bekeuring? Als het toiletpapier op is zal men de 'velletjes' graag in ontvangst nemen.
Patienten sturen naar ic-bedjes/ beademingsapparatuur.. die lijst voor buiten aan de beademing komt eerder dan gedacht. Bedankt alle strandgangers
"Als één lid van gezin koorts heeft, blijft hele gezin binnen."
Ja dag, die met koorts wordt de auto uitgeflikkerd bij van der Valk voor de deur.
Wel humor dat de ministers de mensen die de gevaren van het Coronavirus onderschatten nu asociaal noemen. Ik ben het met ze eens, wat zegt dat dan over hun eigen opstelling begin maart?
En partijgenoot Dijkhoff die nog effe carnaval ging vieren is een nette man zeker
Minimale voorraden in ziekenhuizen mag je ook wel zien als gevolg van de privatisering van de zorg.
Zijn ze alweer vergeten, geen actieve herinnering. Het blijven wel politici.
Door het tekort aan snelheidsboetes zijn wij genoodzaakt om.... Oh shit, dit is het verkeerde briefje.
lol!
Handhaving vanachter het bureau gaat onverminderd door.
Ik ben blij dat Splinter even duidt bij DWDD...!
He rustig ff... dat is wel de zoon van hè....
Ramadan 23 april-23 mei, hè hè hè... Geen Iftars en andere nonsens.
En elke groep van meer dan drie bontkraagjes een boete.
slechts als dan ook gehandhaafd wordt.
dus hoe waarschijnlijk acht je dat?
Dus het is een ontkennings lockdown, het is er maar toch ook weer niet.
Dus de PVV en FVD krijgen dus in deze weer gelijk. :)
Geert Mak zegt het wat mij betreft perfect. Prima maatwerk qua aanscherping maatregelen. Geef de burgerij nog enig vertrouwen en je krijgt het ook wel terug. Democratie ten top. Complete lockdown is onmogelijk vol te houden voor langere tijd. Trots op onze leiders momenteel!
Jij bent snel tevreden. Het enige maatwerk is de 1,5 meter bij 3 of meer personen.
Ik ben wel benieuwd naar na 1 juni. Als veel mensen dan meer dan 2 maanden met hun gezin zijn opgetrokken en erachter komen dat dát is wat telt in het leven? Hebben mensen dan überhaupt nog wel zin om zich de benen onder hun lijf vandaan te werken?
Ja, want de kosten van de echtscheidingsadvocaat en en relatietherapeut moeten worden voldaan.
Dat wordt een topic voor de toekomst. Welke problemen komen dan op ons af. Overgewicht, geboortegolf, scheidingstsunami, depressies, etc.
@BP Richfield | 23-03-20 | 19:47: Daar zeg je zo wat. Die onderwerpen gaan ook allemaal spelen.
Schrap nou gewoon het school- en studiejaar 2019-2020 en laat iedereen in september het jaar opnieuw beginnen.
Ja, dat is een prachtige oplossing.
Spoken like a true 'stoner'...!
Soort van schrikkeljaar..
Voortbordurend op jouw idee; is er een kalender-eindbaas op deze aarde? Als dit verhaal straks een beetje afgerond is gewoon de hele kalender wereldwijd terugzetten tot voor de crisis. Backups terugzetten van de beurscomputers en dan opnieuw beginnen.
@Witte_Willem | 23-03-20 | 19:39:
Ga snuiven met Jensen domkop.
@Quib | 23-03-20 | 19:44:
Goed plan ik zeg doen.
@Gulliver; Je niveau heeft een exponentieel afnemende curve...
@Witte_Willem | 23-03-20 | 20:00:
Nog altijd beter dan een flatliner als Willempie.
Er is geen inkomen voor een groot deel van de maatschappij... waarvan gaat men deze 400 euro dan mee betalen?
Opsluiten en hun woningen weggeven.
Ecb is al failliet, kan nog best 100 miljard van af.
@am*dam | 23-03-20 | 19:38: Doe dat maar lekker daar in Amsterdam.
Ja, nieuwe aankopen.
Hele wereld koopt toch...?
Kunnen die kutfotagrafen niet blijven zitten en stoppen met dat kutgeklik?
Gvd, wat was dat irritant zeg. Als je na 10 minuten nog steeds geen foto kan maken, dan moet je maar terug naar de fotovakschool.
Of dat klikgeluid gewoon even uitzetten op hun digitale camera.
Maar hoe moet Geert Wilders nu naar het werk?
Goede vraag! Maar die kan ook thuiswerken toch? Kamerdebatten zijn toch al verboden door eigen regels...
In een mooie grote limousine.
Tuig met hekken op afstand houden
Als je ziek bent blijf je thuis.....
Oh?
Moet een agent dan ook doktertje gaan spelen?
Als ze leuk is, tuurlijk
Mooi man een intelligente lockdown.
Ben benieuwd hoe hoog het IQ van deze lockdown is.
Aan het gedrag van de bevolking te zien de laatste tijd is het volgende week lockdown.
Vind het ook weer een nietszeggend zooitje maatregelen.
Ik denk al eerder, eind van deze week
Als oud lijk Youp de Corona overleeft zal de obese Jensen het ook wel overleven.
Je zou bijna denken dat het efficiënter is om alleen de oudjes binnen te houden. Dan gaat er niemand dood en kunnen anderen nog gewoon doorgaan met hun leven.
Hulde!
Ik heb ze zien staan......... niks geen 1,5 meter........... man, man...
Half-Slachtig-Beleid. Doorschuiven op een minigolf baan.
Wat een gel.. weer op 1. Hoezo je burgerschap vertrouwen.. De burgers willen niets goeds en moeten een harde duidelijke aanpak hebben Geert Mak. Jan Rap kan niet nadenken maar alleen maar voelen. De knoet erover en geen slappe knietjes dat begrijpt men pas echt.
Hear hear.
Tot 1 juni geen bijeenkomsten meer. Ik krijg zo’n gevoel dat de scholen dit voorbeeld gaan volgen. Arme ouders.
Ja, je neemt kinderen om ze te dumpen bij een ander, 4 uurtjes per dag en overwerk in het weekeinde...
We zijn niet arm hoor, werkgevers moeten er maar gewoon rekening mee gaan houden. Arbeidstijdverkorting aanvragen enzo, desnoods betaal ik die 10% zelf wel. Een ziek gezin dat is pas arm voor ouders.
Kunnen de ouders eindelijk eens werk maken van het opvoeden van hun afgodjes. Te beginnen met het er uit stampen van de door de ultralinkse leraren aangeleerde klimaatwaanzin.
Ze wilden wel de lusten van kinderen en niet de lasten. Nu krijgen ze de rekening gepresenteerd.
Arme ouders? Nam je kinderen dan voor de opvang of school?
Hilarisch dat ze nu bij DWDD op zo'n 80 cm van elkaar pratend verbaasd zijn dat zoveel mensen die anderhalve meter maatregel niet goed in acht nemen !
Goed gezien! Wel jammer dat Britt Nu niet haar ligt op deze problematiek kan laten schijnen.
@Dr. Worstenbroodje | 23-03-20 | 20:15: Ja, ik schrijf bewust... ligt.
Die Grapperhaus is toch echt een van de slechtste ministers ooit. Weg ermee, enige goede maatregel die ik nu hoorde was van de winkels, maar ik zei een week geleden al dat dat moest. Het kabinet loopt in de tijd dus achter een anonieme reageerder aan. Echte professionals hoor.
Dat pas vanaf 1 juni waarschijnlijk zaken weer normaal zouden worden was ook al te voorzien. Dit op basis van China.
Maar laat ik dan ook wat positiefs zeggen, Rutte zei wel zinnige dingen.
Is dit een sollicitatie?
We hebben Hirsch Ballin ook nog gehad hè.
Of ‘hard optreden’ Ivo. Het kan dus slechter.
@harrievanzanten | 23-03-20 | 19:37:
Eigenlijk niet, maar als dat de enige manier is om van Grapperhaus af te komen doe ik het wel.
@Trumme | 23-03-20 | 19:39:
Grappig dat je Hirsch Ballin noemt, die staat ook in mijn top drie slechtste ministers ooit.
Artikel 174.
Zoek het uit.
lol.
artikel 174 van het Wetboek van Strafrecht? Schadelijke waren ten verkoop aanbieden? Of gaat het over andere wetgeving? Geef het dan aan Is dit nog nieuws. Duidelijk geen juridische achtergrond..
@Troumoetblijcken | 23-03-20 | 19:40: ik citeer Rutte
Nou ik heb 'm gevonden hoor, artikel 174 van de Nederlandse Grondwet.
Gewigt, gehalte en waarde der Muntspeciën
Het gewicht, de gehalte en de waarde der Muntspeciën worden door de wet geregeld.
Wacht...
Ik vond het ook apart, zo van zoek het maar uit, we komen er mogelijk later op terug. Zelfs ook niet even de moeite nemen om dit toe te lichten.
Zo onduidelijk!!!!!
Horeca? Scholen ? Kinderen ?
Nee hoor. Horeca: Dicht. Scholen: Dicht, na 6 april volgen nieuwe mededelingen. Kinderen: ook 1,5m afstand houden, maar mogen wel buiten spelen (advies RIVM).
Ze hebben bewust de horeca niet genoemd maar ‘samenscholing’ tot 1 juni is hetzelfde denk ik.
Dus de enige moskee in Amsterdam die nog open IS, moet ook dicht( el tawheed)?
had om mij zoiezo niet open horen te zijn.
Hangt er vanaf, openbare ruimte, horeca, enz: Ja.
Welke burgemeester gaat dat durven?
@Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 19:38: dat gaat Halsema nooit toestaan. Zou mensonterend zijn.
Tuincentrum past de openingstijden aan Ivm corona nu open van 10 tot 17 ipv 9.30 tot 1800.
Werkt dus averechts op de klantdichtheid of ben ik nu gek.
Verder word alles op het bordje van burgemeesters geschoven.
Het is weer een krachtig signaal van onze grote kundige leiders.
Net als de NS: meer mensen in minder treinen proppen, want minder treinen laten rijden is minder kosten en dus meer winst.
Het is gewoon de schuld van Wilders en Baudet. Als die niet over een lockdown waren begonnen had Rutte al lang voor een lockdown gekopzen.
Dit noemen ze - een intelligente lockdown !!!
Conclusie: beetje doormodderen.
Succes zorgpetsoneel.
The NL way...... wij weten het weer beter.....
LOL, journalist snapt het niet en gaat domme vragen stellen.
Rutte: Niet verstandig dit, niet verstandig dit.
Gast, zeg gewoon: We willen dat iedereen thuis blijft. punt. Tenzij werk, Tenzij zorg. Al het andere is niet toegestaan. punt.
Hardlopen kan wel. Nee mark, dat kan niet. gewoon thuis blijven, anders doet iedereen straks gewoon weer wat ze willen. man man, wat een beleid dit.
Ja maar, men mag kosten wat kost Wilders en Baudet géén gelijk geven
@Graftak | 23-03-20 | 19:35: Zo had ik het nog niet bekeken, maar dat lijkt er haast op inderdaad.
Wat een gelul in de ruimte deze persco
@FLP_du_Stok | 23-03-20 | 19:34:
er is niks mis met hardlopen. maar als je loopt met een groepje matties van 10 stuks samen krijg je gewoon 400 euri boete p.p. Dan gaan mensen zich heel snel aan die maatregelen houden. Ik deed het zowieso al. Ik probeer echt afstand van mensen te houden. Zoals t hoort.
Exact, duidelijkheid, nu hoor ik net dat er een aantal maatregelen een verschillende einddatum hebben (6 april t.ov. 1 juni) en dat er weer uitzonderingen zijn (religie). Ze maken er een zooitje van.
@Zuid-aardappeltje | 23-03-20 | 19:38: Ik heb niets tegen hardlopen. maar in de stad elkaar voorbij lopen te hijgen? Sorry, dan moet je nu zeggen nederland breed: thuis blijven. punt.
@Zuid-aardappeltje | 23-03-20 | 19:38: sowieso
Iedereen valt over de uitspraken van een politicus die 8 weken geleden een spoeddebat aanvroeg en dan hebben we er nu 1 die met Juno op de proppen komt.Uit welk circus komt deze clown?
Dit gaat nog door tot Soptimber of Iktomber....
Hahah.
U doet een beroep op de intelligente van mensen.
Hahahaha
Mensen zijn dom.
Ho ho ho. Witte mensen.
Mogen burgemeesters nu pas een samenscholingsverbod instellen? Dat mochten ze toch al?
Daarnaast is de “toon” wat dit kabinet typeert. Geen inhoud, maar de toon.
Nee, nu móeten ze het.
Lijkt mij dat in mei het virus al aardig op z'n retour is.
En ik neem aan dat ze het dan weer evolueren.
Zo niet politiestaat...
Mijn gevoel zegt dat ze expres juni gezegd hebben om het harder in te laten komen bij de mensen. Afschalen is altijd makkelijker dan opschalen.
Man man man. Heb je onder een steen geleefd? We staan pas aan het begin. De piek komt pas in mei.
@LuNaTeeQ | 23-03-20 | 19:33: Wat dacht u van het gekrioel tijdens de ramadan?
Het is evalueren, met een "a" dus. Niet opgelet op school?
@Heiner | 23-03-20 | 19:42: goeie. Wanneer is dat Suikerfeest?
En moskee diensten????
Pak de deurmat maar.
Moskee? Weg er mee!
Retteketet
Exit economie
Nou mensen. Open en oma zijn veilig, maar vraag je WW maar alvast aan allemaal
De economie was voor Corona al terminaal.
Nou, valt dus mee. Bedrijven (industrie) blijft open, zelfs winkels. Gewoon FF NORMAAL DOEN en afstand houden.
Could be worse.
@Harry Turtle | 23-03-20 | 19:35: Dit dus. Een economie die een paar weken vetraging niet aankan, heeft zelf al "onderliggend lijden". We kunnen als mensheid toch wel een systeem bedenken dat robuuster is dan deze slappe hap?
@Harry Turtle | 23-03-20 | 19:35:
Denk dat jij niet helemaal snapt wat terminaal betekent dan.
@harry21 | 23-03-20 | 19:37:
Vraag gaat instorten. Is al ingestort. Omgekeerde probleem van maand geleden. Supply chains konden toen niet leveren. Komen nu weer op gang maar de offline vraag stort in. Voedsel en andere essentiële shit draait door, al het andere gaat om zeep zo
@F#ckingAwesome | 23-03-20 | 19:44:
Jawel hoor, lag al een tijdje in coma aan de beademing van het ECB en de FED en zelfs daarmee sijpelde het leven er langzaam uit.
@Divergente_Integraal | 23-03-20 | 19:42:
Ja dat kan, dat heet een lokale economie die ongeveer een kwart van onze productiviteit draait, en dus ook een kwart van de welvaart voortbrengt. Heet ook wel armoede, veel succes ermee
@Harry Turtle | 23-03-20 | 19:50:
Nope. Economie is structureel prima. Een wereldwijde meltdown is beetje uitzonderlijk, qua windkrachten tegen
@Divergente_Integraal | 23-03-20 | 19:42: nou begin jij daar eens mee dan. kom eens met een in jouw ogen geschikte oplossing die rekening houdt met de werkenden en niet werkenden in NL? ben benieuwd
En tussen de regels door kun je horen dat de overheid het zelf niet op orde heeft: er zijn niet genoeg tests en er zijn niet genoeg IC bedden.
De burger mag hiervoor bloeden: eerst nodeloos belasting betalen en nu mag de burger op de blaren zitten omdat de overheid zijn billen heeft gebrand.
je droomt. heeft de hele wereld dan lopen slapen. Hoe kun je voor dit virus zorgen dat je genoeg IC bedden vrijhoudt? Had je nog meer belasting moeten betalen dan je nu al doet? want waar worden die IC plekken anders van betaalt. Simpele
Die paar gladiolen die zich er niet aan houden zijn waarschijnlijk doof en blind.
Horen jullie het nu gladiolen.
Hmmm. Ik identificeer me meer als tulpje...
Als ze de campings sluiten worden er een heleboel mensen dakloos.
Ik ook.
Ik dacht dat camping fort oranje bv al lang dicht was.
Waarom krijg ik nu pas, als de persco al af is, de breek melding??
Eh stel dat gezinslid ziek is, wie houdt een ander tegen om alsnog naar buiten te gaan? Hoe weet men van die zieke?
Je buren, die bellen de kliklijn.
@RickRD | 23-03-20 | 19:32:
7 euro 50 kopgeld.
Je fatsoen en gezond verstand?
Na een maand bagatelliseren en downplayen, zijn de burgers die nog niet doorhadden hoe ernstig het is, plotseling a-sociaal. De ministers zijn nu al hun eigen leercurve vergeten.
De enige leercurve waar zij naar kijken is die van de vorm van de stoelen van hun luxe-automobielen.
Dat zei ik vanmiddag op werk ook al, eerst stelde het allemaal niet veel voor, niet besmettelijk, mondkapjes onnodig en zelfs gevaarlijk bij verkeerd gebruik. En nu verwachten dat mensen het serieus nemen.
Vind ik niet. Mensen houden zich niet aan regels ondanks dat die tig keer herhaald zijn, dit is het voor de hand liggende gevolg.
Hear hear!
Het crisisberaad heeft de hele middag geduurd om alle uitzonderingen op de uit te vaardigen regels te bepalen. Het wordt er niet overzichtelijker op.
De vragen die nu gesteld worden.. man man man.
De tranen springen me in de broek.
Als je tot 1 Juno niet meer naar oma mag, kan je er vanuit gaan dat je die in veel gevallen toch niet meer levend terug zal zien. Corona of niet.
Heb jij de persconferentie van Baudet bijgewoond?
Blijkt hi toch klassiek geschoold, onze Grapperhaus. Puntje voor hem.
@Graaisnaaiert | 23-03-20 | 19:34: De moeder van Vulcanus en Mars. Natuurrampen en oorlogen staan ons te wachten.
haha, ze houden zichzelf weer mooi buiten schot, alles wordt weer bij burgemeesters en gemeenten neer gelegd. Zet verdomme het leger in....
Zal wel flinke problemen gaan geven met de "rotjochies"....
Voorproefje op vuurwerk verbod.
Ik vat dit op als een laatste waarschuwing. Gedraag je en blijf binnen als je niet echt naar buiten moet en anders komt die lockdown er echt aan.
Hopelijk gaan de usual suspects het niet verder verpesten voor ons allemaal.
Wat denk je......
@ManusMann | 23-03-20 | 19:40:
Dat die lockdown er gewoon komt, dus. Inderdaad dankzij mensen die het wel handig vinden dat mensen thuis blijven zodat zij het rijk op straat alleen hebben.
Indien men zich hier niet aan houd, word men dan opgepakt en in een cel gegooid? Maar dan toch hopelijk niet meer dan met 3 personen per cel, neem ik aan..
Of boetes.. ja natuurlijk.. grote boetes, dat is waar een klein land groot in kan zijn! Trek de mensen leeg, dat zal ze leren! Vooral bij de volgende verkiezingen zullen de mensen zich ook helemaal niets meer herinneren. Een heel land en economie maanden plat leggen en met fatale gevolgen op inkomens, failliesementen, staatsschulden, huren en hypotheken.. Is blijkbaar meer waard dan een paar honderd slachtoffers met een dodelijke longontstekingen in hun al reeds (eerder) verzwakte of oudere lichamen. Andere patienten worden blijkbaar nu al opzij gelegd. Het lijkt me dat de roverheid hier meer kapot maakt dan noodzaakelijk en nodig. De patient Nederland sterft aan diens behandeling, niet aan de kwaal. Hoe hypocriet was het dat men al lang deze besmettingen zag aankomen maar het meerdere malen niet nodig vond zich grootschalig hierop voor te bereiden. Enkele partijen en 2e kamerleden die deze bui langer zagen hangen werden niet serieus genomen. Dit kabinet inclusief de RIVM zijn niet capabel en mogen na de volgende verkiezingen geen belangrijke bepalende rol meer in onze samenleving spelen, tenminste dat is mijn mening.
We bevinden ons niet alleen op een maatschappelijk kruispunt van onze samenleving maar ook op een hellend vlak, met nog veel nieuwe extreme maatregelen en wetten in het verschiet. Of die dan later allemaal weer teruggedraaid worden en verdwijnen is ook nog maar de vraag..
Hear x2
Was het leuk in Italië met Vindicat?
hear hear x 1000
Femke Halsema gaf destijds aan het boerkaverbod niet te willen handhaven omdat de politie wel belangrijkere dingen te doen had. En nu dan een streng handhavende politie? Hahahaha Get real!
Is idd een lachertje in 020, woon er zelf. Meegemaakt dat er wat ruzie bij een scooterwinkeltje werd gemaakt. Een vent liep nogal te schreeuwen, verder niks aan de hand.
Binnen 10 minuten 3 motoragenten en twee politie-auto's. En toen waren de 'handhavers' op, haha.
Idioten...
Die 400 euro tik ik wel af.. haha. Dus een feestje kost Bier + 400 euro. Doen we.
Per persoon uiteraard, lap jij ook voor hun?
Ja
Sukkelaar
Drol.
@oldandwise | 23-03-20 | 19:33: bange wezel.
Dus ook kantoren dicht?
Samenscholing = openbare ruimte =! Kantoor
Moet dat samenscholingsverbod niet in meerdere talen bekend gemaakt worden ?
Nee, wie hier woont spreekt Nederlandsch. Hebben de inwoners alle kans voor gekregen,
Heb je die vrouw niet zien staan zwaaien de hele tijd dan? Die was niet het glas van de camera aan het lappen hoor.
Persco is nog te zien op NPO Politiek. Ziggo 502. Rest weet ik niet.
Er wordt veel op en over ze gezeken, maar ik vind dat onze regering dit goed en adequaat aanpakt, zonder zich richting de burger als een dictatuur op te stellen.
Ik ga een 'Speakeasy' beginnen...!
Krijg je zomaar last met B
@AntonJansen | 23-03-20 | 19:30: Bugsy Siegel
"Boetes op overtreding worden zwaar beboet."
Is wel terecht, maar ik zie Grapperhaus nu al weer klaarkomen. Alle overtredingen en boetebedragen heeft hij al in zijn genen geimplanteerd.
Het verleent hem tijdelijk extra autoriteit en gezag, kijk zijn plasser groeien, dit is his finest hour.
Overtredingen worden zwaar beboet moet dat zijn.
Ze moeten toch ergens de verloren inkomsten van het minder rijdend volk (=minder verkeersovertredingen) compenseren?
Marc zegt het duidelijk. Om de oudjes te beschermen mag iedereen aan de bedelstaf. Omgekeerde wereld volgens mij. Waarom niet zeggen: we beschermen de zwakken door ze te isoleren, Maar maak het probleem niet nog groter. Als je de economie lang genoeg lam legt is er ook geen zorg meer.
Is nu te laat voor. Signaal is nu: tot 1 juni economie stil. AEX morgen weer 10% eraf, let maar op.
En ik maak geen grappen. Niets van de offline retail overleefd dit tenzij de overheid 1op1 bijspringt. En als ze dat doet klapt de euro en de EU en gaat we met een jaar vertraging als nog naar de kloten
Je weet niet wat het virus doet als het lang onder de mensen blijft. Het kan dusdanig muteren zodat het jaarlijks langskomt zoals de griep. Dan zijn de gevolgen totaal niet meer te overzien.
@F#ckingAwesome | 23-03-20 | 19:37: wacht ook maar op de stervende Yankees met al hun obesitas.
Wall street gaat ook vallen.
@Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 20:17: is het al, naar einde nog lang niet in zicht.ndit gaat ver voorbij de diepste depressie ooit straks, en zonder structurele economische aanleiding. Dit wordt een standaard casebin de economie boekenn van de toekomst over hoe NIET te reageren op een epidemie.
Bouwvakkers mogen blijkbaar dood. Zat projecten waar 50+ mensen van heinde en verre samenkomen......
Gaat gewoon door. Wel 1,5m afstand houden.
In de bouwkeet?
Compleet gestoord zijn we met zijn allen, mensen opsluiten tot 1 juni! Dit gaat meer zelfmoorden opleveren dan Corona doden.
Ach doe niet zo gek joh, je mag gewoon naar buiten,alleen niet in een groep.
Obzzcure heeft een klein stijfje gekregen van de maatregelen...!
Aansteller!
En een tsunami aan scheidingen.
Als je zelfmoord pleegt na 2 maanden thuisblijven dan had je het binnen 2 jaar toch wel gedaan. Analoog aan...
bijna niet te bevatten idd dat zelfs kritische, ruimdenkende reaguurders hier in mee gaan en zelfs schreeuwen om meer. Met angstige mensen kan je alles doen
Je weet hoe Geert en Thierry over een lockdown denken?
Weet niet of het verlies van dit soort zwakke broeders echt een verlies voor de maatschappij betekend.
@Bigi Bana Boy | 23-03-20 | 19:54: Die 2 peppi en koki hebben ook afgedaan!
Neeeeeeeee!!!!!
Niet de NAGELSTYLISTES!!!!
Wat en stelletje incompetente kneuzen daar in Den Haag.
Handhaven, flikker toch op, ik woon in een gebied zo groot als een plattelands provincie waar na 18.00 nog slechts 2 auto,s met politie aanwezig zijn.
Verder is het natuurlijk weer des Ruttes die zelf weer geen verantwoordelijkheid neemt maar, het op het bordje van de burgemeesters neerlegt, precies wat die lamstraal heeft gedaan met het overhevelen van taken naar de gemeenten zonder een fatsoenlijk budget erbij.
En nu steeds weer de sier, door ons beleid ( lees stelen van de burger) hebben we een buffer opgebouwd om dit aan te kunnen.
Het is echt hemelschrijend wat voor bende jij ervan maakt Mark Rutte, doe nu een keer wat goeds en hou ermee op, genoeg is meer dan genoeg.
Ook bij mij (020) wordt er nauwelijks gehandhaafd - in het algemeen al niet en dat zal er niet veel beter op worden.
Wat moet je ook, als je met z'n drieën bij elkaar staat op 1,4 meter en er komt iemand langs lopen. Er als een dolle BOA bovenop springen?
Lachertje.
Kansloze actie want niet te handhaven.
Geen lockdown want dan krijgen Wilders en Baudet gelijk #datmoetenwenietwillenmetzijnallen
Ik weet bijna zeker dat dit een belangrijk argument is, ze zullen nooit het gelijk van Wilders en Baudet toegeven. Liever de Nederlanders uitschelden als asociaal.
@Realisties | 23-03-20 | 19:33: Of gladiool.
En wanneer komt de Sharia? Kan er gelijk achteraan toch.
En dan wordt nog lachen met suikerfeest (ergens in komende maanden) Kassa!
Chapeau. Ze gaan gelukkig niet volledig mee met de roep om totale lockdown. Liever deze beperking dan volledige beperking. Maar het schuift wel steeds verder op. Maar kan iemand uitleggen waarom 3 mensen op bezoek wel kan en 4 niet? Dat is beetje dom.
Ligt aan hoe groot je huis is.
Dat komt uit Rusland. Anders krijg je vierRussen...
@witte geit? | 23-03-20 | 19:33: LoL
Handhaven maar wie leert Halsema en haar rode kliek hoe dat moet.
Die kennen alleen Handophouden
Dat is dus totaal 2.5 mnd... geen etentjes, terrasjes, feestjes, concerten, bioscoop, musea, pretparken, leuk winkelen, sportclub, school/cursus, voor velen geen werk, geen natuurdagjes, als stranden afgesloten blijven... wel huisgenoten doorlopend op elkaars lip...
Hebben ze al bedacht wat ze met mensen gaan doen die gek worden van eenzaamheid? Of van hun huisgenoten?
Daarvoor gaan ze pornhub voor het hele gezin introduceren. Pfffff, je kunt jezelf toch wel een paar maanden in je eentje of met familie vermaken? Ff godwin: denk eens aan alle onderduikers in WO2, die hadden het pas zwaar.
Lees een boek.
Gast. Over een paar maanden mag iedereen weer alles wat los en vast zit kapotneuken, zuipen, feesten en beesten.
Nu. Effe. Niet.
Economisch een totale ramp, er vallen nu al bedrijven om, mensen geen salaris meer, geen geld voor leuk winkelen, mss wel voor wapens om alsnog aan vreten te komen.
Goed bedacht allemaal ja, en testen ho maar. Ja, de mensen die halfdood bij een ziekenhuis aankomen. Dat geeft ook een goed beeld, manmanman.
@Sinterbikske | 23-03-20 | 19:31: die deden dat uit eigen keuze. Wij moeten nu van de polizei
@Sinterbikske: vergelijking slaat nergens op.
@Sinterbikske @beldewouten @Eduardo er is nogal een verschil tussen jezelf vermaken en wekenlang geen sociale contacten. Er zijn nu al alleenstaanden en gezinnen die het moeilijk hebben.
@ichneimonidae precies we weten niks. Waarvoor het eigenlijk precies is.
@einStina | 23-03-20 | 19:39: Er is een verschil tussen mensen die eenzaam zijn en mensen die even een wat minder sociaal leven moeten leiden. Niet aanstellen, gewoon even doen wat moet en erachter komen dat je niet veel nodig hebt om het comfortabel te hebben.
@einStina | 23-03-20 | 19:39: Het enige wat je weet is het doorgegeven absolute aantal doden. Dat is al nietszeggend, als je comorbiditeit meerekent (doodgaan aan onderliggende oorzaak, meestal zo, want griep treft vooral bejaarden and it shows).
Nu vlg de bekende kaart 214 doden, waarvan dus een groot deel niet op het conto van corona is te schrijven. Of dat ergens over gaat, bepale men zelf maar.
Gisteren merkte hier iemand op dat het werkelijke probleem het gebrek aan IC-bedden is - dat lijkt mij ook. Daar zal altijd een gebrek aan blijven, dus je moet aan de poort gaan schiften, soort Sophie's choice (een zeikerige kutfilm trouwens, maar goed, sentimentaliteit verkoopt goed - dit terzijde).
En ja, niet het leukste werk, dat schiften, maar dat is van alle tijden, mogelijk op kleinere schaal dan nu, geen idee.
Je kunt er gewoon een algoritme voor schrijven, met als uitkomst: jij wel - jij niet. Life is tough.
@beldewouten
Voor sommige (lees: veel) mensen betekent geen sociale agenda eenzaamheid en/of thuisirritatie De meeste mensen hebben de contacten naast hun partner/gezin hard nodig, en als je alleen woont wordt het helemaal stil. Zeker als je in een gewone maatschappij al eenzaam was.
Er zijn nu al mensen die alle zeilen bij moeten zetten. Hulpverleners krijgen er nu al extra vragen over. Je kan wel doen alsof dit geen probleem wordt, maar dat slaat nergens op. Dat jij er geen last van hebt is fijn voor je, maar dat geldt niet voor iedereen. Jij hebt sws nooit ergens last van, aan je tegels te lezen, en schuift echt alles op 'overdreven'.
@ichneumonidae
Ik weet het lieverd, dat de deathrate etc wel meevalt, dat het vrnl zieke oudjes zijn, en dat de zh capaciteit het grootste probleem is, wat tot nu toe geen probleem is. En daarvoor economische èn sociale shit veroorzaken, is beetje 'vreemd'.
@einStina | 23-03-20 | 19:58: Het is vooral een beetje theatraal om een opsomming te geven van allemaal activiteiten die je niet meer mag doen, alsof je leven daarmee in elkaar stort. Dat vind ik inderdaad wat overdreven. Mensen die het moeten hebben van spaarzame contacten van bijvoorbeeld vrijwilligers, zijn een ander verhaal. Maar daar had je het volgens mij niet over met je etentjes, pretparken, terrasjes en andere meuk, toch? Dit is niet echt een tijd om daarover te zeiken. Vind ik. Je mag van mening verschillen.
@einStina | 23-03-20 | 20:01: In mijn woordenboek totaal knetter, enfin, wat er allemaal wel niet in mijn woordenboek staat, haha.
@beldewouten
Je hebt serieus nog nooit van het maatschappelijke probleem eenzaamheid gehoord? Dat er programma's voor bestaan, zoals bezoek door maatjes maar vooral ook het deelnemen aan sociale activiteiten? En ja ook voor mensen met partner geldt dit? Dat als dit wegvalt de situatie verergert? Dat mensen die langdurig op elkaar lip zitten irritaties krijgen, dat daardoor meer echtscheidingen plaatsvinden na vakanties? Sociale dienstverlening heeft hier elke dag mee te maken. Gelukkig heeft niet iedereen er evenveel last van, maar dit zijn algemeen bekende fenomenen. Dus of je hebt weinig besef van wat zich in de maatschappij afspeelt, of je hebt een grote bek om stoer te lijken.
@Ichneumonidae | 23-03-20 | 20:25: Eensch. Totaal gestoord. Cheers mate, op afstand een troostproost!
@einStina | 23-03-20 | 20:25: Ik denk dat het beide is.
@beldewouten | 23-03-20 | 20:36: Vorderent zelfinzicht. Wauw. Hulde. Houdt dat vast. Scheelt anderen heel veel uitleg.
@Eduardo- | 23-03-20 | 19:31:
Tegen die tijd valt er niks meer te feesten zuipennof eten, want geen horeca, geen festivals, geen inkomsten
Let op hoor.. al die debiele 1 hersencellige overijverige boa's gaan cashen hoor.
Die doventolk staat ook dichter dan 1.5 meter van grapperhaus.
Hoe zit het met de journalisten in de zaal? Lekker op rijtje op stoeltjes?
Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 19:28
Grappiehaus staat op 0,5 mtr de microfoon vol te blaffen en daarna gaat de volgende op 0,5 mtr van diezelfde microfoon rustig door met "in/uit ademen".
Ik ben 1 mei jarig. Van de week even berekenen hoeveel mensen ik kan uitnodigen.
Leuk, ik ben ook 1 mei jarig
@witwas | 23-03-20 | 19:28: Leuk, ik 1 april.
Mijn moeder werd afgelopen weekend 87. Alleen. Ze vond het goed te dragen omdat ze wist dat we graag waren gekomen als het had gekund. Het kan niet.
Toevallig,ik niet.
Ah ja... Geen verjaardagen...
Binnenkort opnieuw geintroduceerd;
Bonk, bonk, bonk, AUFMACHEN...!
Geburtstagspolitzei!
Neen, dit is enkel een advies. Huis=privesfeer. Doch een dringend verzoek. Maximaal 3 man, en 1,5m afstand houden.
@Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 19:28: LOL
Dat handhaven, dat wordt nog wel een dingetje, met name als het om drie mensen gaat.
Volstrekt idioot slash kansloos.
Koekwaus. Alles weer te laat.
'Ja we kunnen later heel veel feestjes alsnog vieren".
Alleen zullen veel vrienden en familieleden niet meer aanwezig kunnen zijn.
Artikel 13 UVRM.
Eenieder heeft het recht zich vrijelijk te verplaatsen en te vertoeven binnen de grenzen van elke Staat.
Eenieder heeft het recht welk land ook, met inbegrip van het zijne, te verlaten en naar zijn land terug te keren.
Deed Urgenda niet met succes een beroep op de UVRM?
Overruled door noodwet.
UVRM opzeggen.
@Kakmadam | 23-03-20 | 19:29: welke noodwet
lex specialis
Het grote probleem is dat mensen als Femke Halsema dat moeten gaan handhaven.
“Want het past zo niet bij onze lieve stad.”
Anderhalve week geleden vroeg Annabel om een samenscholingsverbod in de raad. Was overdreven. Hoefde niet. Zo niet Amsterdam. Dus...
Want Hoop is overal om ons heen aanwezig...
Anderhalve week geleden was het volgens Halsema een prima idee om naar een leuke kroeg te gaan.
Dáár lijkt het mij ook niet nodig... ongewenst zelfs.
@AntonJansen | 23-03-20 | 19:28: en.moesten jongeren vooral gaan voetballen. Grote faal die burgemeester. Kansloos.
Goede maatregelen. Nu massaal opvolgen anders komt die lockdown alsnog.
Daarom, want dit is wel wat meer dan een normaal griepje.
@obzzcure | 23-03-20 | 19:29: gehyped griepje
Wel kut dat we allemaal in rijtjeshuizen van 1,5 meter breed wonen.
Dat wordt tot 1 juni niet golfen Kees.
Niet allemaal pauper.
@je_zusje | 23-03-20 | 19:27:
Ik kan niet niet eens een golfswing binnenshuis maken zonder de muren en het plafond te raken. :-S
En ik woon bewust in een kleine woning omdat ik dat knus vind en omdat die sneller schoon te maken is @The2Amendment
@je_zusje | 23-03-20 | 19:27:
1 juno trouwens. Juno is een oud woord voor St Juttemis. :-)
@keestelpro | 23-03-20 | 19:35: Geen tuin?
@je_zusje | 23-03-20 | 19:38:
Klein tuintje. De golfbaan is (was) mijn tuin.
@keestelpro | 23-03-20 | 20:10:
Kunt bij Bol of zo wel oefenballen kopen (plastic of schuimrubber). Gaan 30 meter max. Dan met kort ijzer een rustig (voetbal)veldje opzoeken op rustig moment. Tenzij je middenin een stad woont. Misschien is het iets.
@je_zusje | 23-03-20 | 20:16:
Dank voor de tip. Ga ik zeker doen!
@keestelpro | 23-03-20 | 20:18:
Andere mogelijkheden voor in tuintje zijn impact bag en orange whip.
(sorry voor OT Joris).
De hele wereld, alle virologen en artsen: Kinderen zijn net zo besmettelijk. Nederland en rivm : nee hoor.
Ziek gewoon
Kinderen zijn ook zo hygiënisch.
Ja, precies dit, bizar
Nederlandse kinderen zijn gewoon anders als andere kinderen.
Dat merk je als je in het buitenland bent en je komt een nederlands gezin tegen met onbeschofte ettertjes en die je dan vergelijkt met de wel-opgevoede kinderen ter plaatse.
Campings dicht..... ze weten dat daar veel armoedzaaiers slapen die geen kant op kunnen...
Dat dus. Bizar.
Je weet zeker niet wat zoiets kost?
Polen?
@Crossing_The_Rubicon | 23-03-20 | 19:30:
Nee hoor ook heel veel Nederlanders waarvan veel bejaarden voor wie geen ruimte meer is in een bejaardenhuis.
Ik ben met mijn 52 jaar een jonkie hier op de camping.
Het is compleet gestoord
Gast, als je dit serieus meent doe je wat mij betreft niet meer mee. Je bent gewoon af.
We winnen wat levensjaren voor de generatie voor de babyboomers. Je zit er wat jaren naast.
Als de IC het niet houdt dan heb je het over juist heel veel jonge mensen die dood gaan, die ouwertjes gaan namelijk over het algemeen gewoon dood aan corona voordat ze op een IC komen. Dus wat we ermee winnen is heel veel niet-doden omdat de IC niet overvol raakt.
@opblaasschaap | 23-03-20 | 19:27: kom opblaasschaap, ik sta aan jouw kant maar ga gewoon inhoudelijk de discussie aan. Zij hebben wel gewoon een punt. Als ze geen gelijk hebben moet je ze ook makkelijk onder de tafel kunnen lullrn met argumenten.
Eens. Die 2 extra jaar voor fossielen weegt niet op tegen 3 maanden thuiszitten voor de 99%.
Onze menselijkheid, zwitsal!
Als dit vier weken geleden was ingevoerd hadden we er daadwerkelijk iets aan gehad. Maar nee, Wilders en Baudet gelijk geven kon natuurlijk niet. Nu zijn we te laat. Rutte, je bent een immoreel persoon.
Inreisverboden voor China en Italië waren nog beter geweest. En hadden de Nederlandse economie een fractie gekost van deze shit.
Alle getroffen landen nemen keihard duidelijke maatregelen maar NL.... nee een beetje hier een beetje daar zodat de menschen het allemaal niet te vervelend vinden..... voor dit slappe beleid komt er een rekening die niet te overzien zal zijn.... zachte heelmeesters aan het roer
@Divergente_Integraal | 23-03-20 | 19:27: ja grenzen dicht had ik niet gezegd maar hoort e uiteraard bij.
@Divergente_Integraal | 23-03-20 | 19:27: Het is net als met vuur, hoe eerder je het uitmaakt, hoe minder het kost!
@ManusMann | 23-03-20 | 19:29: Gisteren schreef iemand dat de wereld om Nederland lacht, en dat zal nu zeker het geval zijn.
Wat een slappe hap. Ook van de meeste Nederlanders, als ik mijn dit of dat heb en nog belangrijker mijn centjes...... gelukkig is het een virus en geen oorlog.
Grappig hoe gaat de politie je of controleren of toch wat dichterbij komen om 400 te innen voor grappenmaker
Winkels zullen dicht gaan, want die hebben geen trek in zo'n monsterboete.
€3.000 / €4.000 dus, zomaar uit de mouw geschud.
400 euro voor particulieren.
Lekker met z'n 4en op de fiets aan het appen...
Poeh Nederlockdown dus heftig hoor.
Wordt een flinke economische klap voor NL en de rest van de EU.
Thuiskappers gaan gouden tijden tegemoet!
Ja die komt hier ook
Een leuk rollenspel.
Mevrouw Petisco en ik zitten ons nu af te vragen wanneer de laatste keer was dat we een brief op de post moesten doen die niet kon wachten...
Bizar voorbeeld inderdaad
@elliquido | 23-03-20 | 19:25: Vorige week. Rouwpost.
@Crossing_The_Rubicon | 23-03-20 | 19:31: Ouch...
Je gratis belasting aangifte volgen jaar denknik
Ik vind Corona zó niet bij Amsterdam passen.
Racist!
Ferd: Waarom geen lockdown? Omdat dit voor mensen duidelijk genoeg is. Blijf zoveel mogelijk thuis, behalve als u een prangende levensbehoefte heeft (gheghe)
Een brief op de post doen!!!!!!!!!!!!!!
@deja_view | 23-03-20 | 19:25:
Een blauwe welteverstaan. Da's de enige die ik kan bedenken die ECHT niet kan wachten.
Juno (mythologie)
Juno of Iuno was in de Romeinse mythologie de heerseres van de hemelen, net als haar man Jupiter daarvan de heerser was. Zij was de moeder van Vulcanus en Mars.
de godin Juno
Juno was een mooie synth van Roland.
Boetes uitdelen.. De rekening voor deze clusterfuck (virus is niet besmettelijk zonder klachten, ga maar lekker carnaval vieren en fijn op skivakantie, maak u geen zorgen we zijn uitstekend voorbereid, enz.) is voor dit kabinet.
Ik werk in de thuiszorg. Ik wil me niet langer blootstellen aan al die geïnfecteerden die op mijn pad komen. Ik voel mezelf een menselijk schild en zie niet in hoe ik veilig kan bewegen tussen alle mensen door zonder gevolgen. Vitaal beroep of niet, stomme applausjes en bedankjes gaan mijn huid op den duur niet redden. Heb al twee weken een zware verkoudheid en moet toch gewoon werken. Hoe kan dat?
Wordt dan verkoper/ster bij Bristol. Met alle respect maar dat gezeik nu al weken achter elkaar. Of je werkt in de zorg en gaat werken, of niet want je bent ziek. Hoe fucking moeilijk is het?
@mr.money | 23-03-20 | 19:27:
De mensen lopen hier op hun wenkbrauwen. Daar ben jij zeker niet bekend mee. Nu meer dan ooit. Met een huis tuin en keukenverkoudheidje mag jij niet ziek zijn. Ik werk overigens voor het geld. Hoe fucking moeilijk is dat te begrijpen?
Dus ook geen verjaardagen???
Yesssssss
LOL
Kappers ook dicht. Dat wordt buddhist warrior monk kapsel.
Martin van Rijn: Tweeduizend beademingsapparaten besteld, ook inzet op lokale productie in Nederland. We gaan het aantal IC bedden sowieso verdrievoudigen.
Waar de ministers is spraken in adviezen, is de toon nu compleet omgeslagen. Ze weten veel meer. Kwartje is gevallen.
Een week of 6 te laat. We gaan zien of het nog voldoende is.
@citywok | 23-03-20 | 19:40: Nee dat is het niet.
Diamond Princess had 3400 passagiers aan boord. Vooral ouderen. 3618 getest, 696 besmet, waarvan 410 zonder symptomen. en.wikipedia.org/wiki/2020_coronaviru...
Van de 286 met symptomen zijn er 14 overleden. 5%.
De IC behoefte is een veelvoud van het aantal doden, mensen die het net aan overleven liggen meerdere weken op de IC.
Als je de Diamond Princess ziet als een testcase wat er met een dorpje ouderen kan gebeuren, zie je dat je een ziekenhuis per dorp nodig hebt. We hebben een ziekenhuis per stad. Zelfs Japan kon de Diamond Princess niet leeghalen en de mensen opnemen in quarantaine.
In Italië zie je al aantallen die de IC en het crematorium niet meer aankan. In Nederland zien we nu patiënten en materialen herverdelen, dat geeft hooguit een week respijt.
@Feynman | 23-03-20 | 20:00:
Uit mijn herinnering: Daarna zijn een deel van de onbesmette als ook de besmette Diamond Princess passagiers in hetzelfde vliegtuig gezet en naar NL teruggevlogen. Hoe clever of 'deskundig' mag je voor dit 'wijze' besluit zijn..? Dat zo iets niet werkt kan je toch aan een hand met 3 vingers uitrekenen?
Er staat een of ander raar mens op de achtergrond wat met de handen te zwaaien
Wat die allemaal met je klabanus zou kunnen doen. Man. De handjob van je dromen.
handhaven? samenscholingverboden? de thee van Halsema druipt nu over haar tv scherm.
Grapperhaus: Ga boodschappen doen als het rustig en overzichtelijk is.
Man man man uit welk tehuis hebben ze deze man weggehaald?
Ja, in de steden is de super altijd druk.
Hij stuurt ook nog brieven. Als of er nog ergens een brievenbus te vinden is.
Handhaven en Nederland...... hahahahandhaven.....
Discipline en Nedeland........
alleskomtgoedman.....
Je weet zelf
Als Youp met zijn vijfvoudige bypass het overleefd zal het mij ook wel lukken. Ik ga naar buiten.
Vrijdag doen wij een buurt bbq. In mijn tuin.
@Mark_D_NL | 23-03-20 | 19:28: Ik kom wat later.
Iedereen vasten
The most frightning words in the english language: I am from the government and i am here to help you.
Zo... de geit en de kool gespaard... tijd voor bier boys !
Bij mij komt de thuiskapster, die doet meer dan knippen alleen als je begrijpt wat ik bedoel.
Ze doet ook de afwas?
Wat is haar nummer, ik vraag het voor een vriend
Zij bedient voor u de stofzuiger?
Bij welk medium zit dat domme wijf dat de hele tijd debiele vragen stelt? Nu over scholen. Elke persconferentie zit ze er.
De RVD
Nou lockdown jankers weg jullie vrijheden... Voor jaren. Sukkels.
En dat voor een griepje... Manmanman...
@Witte_Willem | 23-03-20 | 19:23: de lockdown jankers gaan elk jaar opgesloten worden tijdens de griep periods. Willen ze schijnbaar graag. Wat een Dom volk.
Ieder jaar een nieuw virus.
Nederland van harte gefeliciteerd!
GrapperT moet weg?
Dat is een stevige maatregel.
Was het maar waar.
Winkels die zich niet houden aan sluiten:
Permanent? Tijdelijk?
Het enige wat in Nederland tijdelijk is zijn belastingverhogingen.
Bedankt China.!!
Met je waardelooze 3e wereldland dictatorleider.
En vage wrede eetgewoonten
Pffft
Geef je Afrika de schuld van aids?
@Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 19:22: uiteraard. Wie anders?
@Is dit nog nieuws? | 23-03-20 | 19:22:
Is toch ook zo?
bedankt waardeloze leiders in het westen, wat China ook had gedaan dit hadden wij hier kunnen voorkomen door quarantaine maatregelen voor reizigers uit China
Mooi hoor al die aanscherpingen waar de politie op gaat handhaven. Zie alleen (bijna) nooit politie in mijn buurt / stad.
Tja, nu hoeven ze minder langs de snelweg te staan flitsen. Kunnen ze eindelijk eens op een andere manier de burger gaan pesten.
Bizar dat mensen dit zien als het spekken van de schatkist. Als je moet dokken doe je toch echt wat fout. Enige taal die aso's begrijpen, in de porto.
Je kunt mensen ook de keuze bieden. Geen boete? Dan lijfstraffen.
@BakkerHenk | 23-03-20 | 19:23: vanaf anderhalve meter?
@starbuck280 | 23-03-20 | 19:31: met een lange zweep a la Indiana J.
" Beetje beter opletten ! " , meer is het netto eigenlijk niet .
Kappers en nagel stylistes advies om te sluiten maar geen verbod .
Vooral slap gelul door slappe lullen .
Tot 1 juni samenscholingverbod voor groepen tot 3 mensen. Kan iemand de kameroflifant benoemen - betekent dit dat scholen Took tot juni gesloten blijven
Dat wordt op 6 april besloten.