Nu moeilijk duur! Bellen en appen op fiets 95 euro
Zo'n verbod waar we het volledig mee eens zijn maar ons geen seconde aan gaan houden. Dan maar wij afgemaakt.
Hing al een tijdje in de lucht natuurlijk, maar 1 juli is het dan echt the end of an era. Fucked by the long dick of the law* als je het ook maar waagt je telefoon in je hand te houden tijdens het fietsen. En natuurlijk, fiets-appen is ook gewoon levensgevaarlijk, maar ja, we hebben nu eenmaal afgestompte dopamine-receptoren die tevreden gehouden moeten worden en zo mooi is de echte wereld ook weer niet. Prima graphics, matige gameplay. Maar goed, is er net als bij dat Franse boerkaverbod geen Zuckerberg die toezegt onze boetes te betalen als we gewoon braaf z'n apps blijven gebruiken? We hebben al zo weinig.
Reaguursels
InloggenEn hoe zit het dan met navigatie op je telefoon??? Mag dus ook niet.... Maar wat wel mag is al fietsend zo'n 2x2 meter uitklapbare kaart bekijken... Ahja...
Als je die filmpjes van deze "politievlogger" Jan-Willem kijkt, valt het op dat dat ventje nog precies nét slim genoeg is voor het werk. Hij had niet 1% dommer moeten zijn, want dan was die voor zijn werk ongeschikt geweest.
Het is wel een leuk, slank, vriendelijk ventje.
Appen in het verkeer mag helemaal afgeschaft worden, of je nou fietser, automobilist of voetganger bent. Ik kan niet eens meer tellen hoe vaak ik op de fiets bijna een voetganger heb aangereden die zonder te kijken overstak omdat ie op z'n telefoon zat te gluren.
Handhaafbaarheid... Niet appen op je telefoon (heel goeie zaak) betekend geen telefoon in je handen mogen houden, bijvoorbeeld met navigatie... Wat weer stukken beter is dan die gasten die niet weten waar ze zijn en niet weten hoe ze er moeten komen en dan als een dronken aap maar allerlei routes pikken om er halverwege achter te komen dat ze die weg toch niet wilden hebben
Mooi man...
Wie gaat dat allemaal handhaven?
.. en een eerder geziene opmerking, hoe zit het dan met die idioten die met van die grote oorwarmerkoptelefoons op hun harses fietsen? Lijkt me ook niet heel veilig.
Gekke is dat er vaak discussies zijn over fietsers en automobilisten, terwijl naar rato scooterongelukken significant meer voorkomend zijn. www.ad.nl/binnenland/steeds-meer-onge...
Maar is toch gewoon mooie cashcow, appen op de fiets? Wil je die politieagentjes achter Marokkanen op scooters aan sturen? Kom op doe ff normaal.
Verbied iiever die earphones bij deelname aan het verkeer!
Verbied rijden, voorkomt óók héél veel ongelukken!!!
Niet opletten in het verkeer moet beboet worden dat is logisch , je kan 100 manieren opnoemen hoe je niet kan opletten , boeiend .
Dus even de tijd kijken op de fiets = hongerige BOA lullos met pepperspray. Gezien de popo betere dingen te doen heeft.
Ja, ja, horloge... Heb dat vervangen met armbandjes. Beter voor mijn rust. Vaak wil ik de tijd niet eens weten. Op gevoel. Dus... Vanwege een stelletje idioten moet ik nu oppassen. Fijn! NL wordt dommer. Bedankt.
We kunt toch ook gewoon de voorrangsregels wijzigen ? Geen voorrang op gelijkwaardige wegen aan een fietser van rechts met een smartphone in zijn\haar knuist.
Geld
Ik heb 0 problemen om boetes te verwachten bij zulks gevaarlijk gedrag in het verkeer. Wat ik ergerlijker vind is dat hier de EU eindigt. In Nederland betalen we schandalig dure bekeuringen, belachelijk veel hoger als in welk ander Europees land. Dat geeft mij het gevoel dat onze staat een grote oplichter is.
De EU vraagt steeds meer geld om de armere landen te sponsoren en daar doen wij graag aan mee . Alles voor de economie !!!
Appen ermee, ja. Gewoon dom. Multi-task gelul. Het feit dat een telefoon in je handen gelijk staat aan Appen. Nee. Zo'n ongeschoolde BOA zijn dag kan niet meer stuk. Links, rechts, weet hij veel.
Protip: langs de weg staan ronde borden met rode rand waar een getal in staat. Dit is de maximum toegestane snelheid. Als u zorgt dat uw huidige snelheid (af te lezen van uw dashboard) lager is dan de maximale snelheid krijgt u geen snelheidsboetes.
boetes, belastingen, een hypotheek of verzekering van een pand in het buitenland, zo van die dingen waarvan gewone burgers graag gebruik van zouden willen maken, no way. Europa mijn kloten. Niets uniform, alleen die steeds minder waard wordende munt. En dan maar stoefen dat de EU de roamingkosten geregeld heeft. Puur populisme. Laten ze eindelijk eens zorgen dat de fiscale grenzen wegvallen. Overal in de EU hetzelfde (bodem)tarief. En de juridische voor bijvoorbeeld aankoop van een woning in een EU land. Een (bodem)oudedagsvoorziening voor alle EU burgers, te betalen door alle EU burgers. Forget it. Het Noorden dient alleen maar om het Zuiden te sponsoren.
Zo is een oude tante van mij vorig jaar omgekomen: stak over en werd geschept door een meisje dat op de fiets zat te appen. Dordrecht, Vrieseweg.
Mijn hemel, mijn medeleven - Was het voor de jackpot, van Casino Jackpot ?
ahh dat wordt weer veel gratis sex voor de handhavers........
Wat een wazig gelul weer, muziek veranderen op je telefoon mp3 player mag niet... Maar muziek veranderen op je ipod of discman mag dan wel want geen telefoon. Zelfde in de auto, als je laptop hebt zonder wifi kaart erin mag je deze gewoon tijdens rijden gebruiken, maar zit er wifi kaart in mag het niet.
Ow. Raar manco dan in de wet. Maar veel discman en mp3 spelers zullen die scholieren toch niet meer hebben?
Duvel toch op man hoe moeilijk is het om in je eigenbelang de wet te eerbiedigen.
Je hebt daar een punt. Want mijn telefoon in een houder op de fiets? Dat is niet in de hand, maar de afleiding is wel dezelfde.
En gaat nu de ene BOA handhaven op 'bezig zijn met je mobiel' en de ander op het daadwerkelijk in de hand hebben?
Waarom is er in dit voorlichtingsfilmpje geen scene opgenomen wat er wel wordt toegestaan? Met een BOA die er wat van zegt en dan een motoragent die aan komt rijden en zegt 'nee lul, in de wettekst staat 'in de hand houden' dus je zit verkeerd want deze zit in een houder aan het stuur'.
Mooi, direct handhaven, want € 95,00 doet zeer in de portomonnaie van die van links naar rechts zwalkende scholieren op het fietspad. Enige manier waarop ze het leren. Ondanks alle voorlichting na zelfs verkeersdoden blijven ze maar met die smart in de poten fietsen. Hopelijk stopt het slingeren en niet uitkijken nu.
Voor de meeste scholieren is dat dus 47,50, geen 95 (50% korting want geen 18)
haha, handhaven.
@Jacques_SiConto | 31-05-19 | 19:46:
Ja, mag toch beetje hopen?
@InAnumPerRegimine | 31-05-19 | 19:37:
Grapje hoop ik.
Een verbod is geen verbod zonder handhaving.
Ze hebben toch de agenten niet om dat verbod te handhaven.
Klopt. Ik zie regelmatig nog mensen met een lulijzer aan hun oren over de weg slingeren. Als ze niet zelf tegen een boom sturen of een ander van de weg rijden gebeurt ze niks.
Daar is de BOA voor uitgevonden.
"Wilt u even afstappen?"
Nee, en doorfietsen doet.
Zijn de eerste actiegroepen van getraumatiseerde millenials al opgericht?
Vast niet, want dan moeten ze wat gaan doen
Zelfde oplossing als voor in de auto: youtu.be/oYrGUJkWElI?t=332
Ik vind goed!
Telefoonhoudertje op je stuur zetten, phone inklikken en appen maar. Klinkt weer als een goede maatregel die wederom niet gaat werken en ook niet gehandhaafd gaat worden.
Je kan verbieden wat je wilt, maar zolang je niet handhaaft blijft het zich voortdoen.
En Amsterdam mag je niet meer met de snorscooter op het fietspad, en je moet een helm dragen. Echt niemand houdt zich daaraan.
Als ik politieagent in Den Haag was, nou, dan wist ik het wel. Lekker bij de fietsenstalling van de TK staan posten. (Of is dit meer iets van de EK, dan neem ik de fietsenstalling ernaast.)
Schijnmaatregel van de auto lobby. Uit onderzoek bleek al dat er nauwelijks gevaar uit voorkomt. Het gevaar komt van automobilisten die met de mobiel bezig zijn.
Ga maar eens controleren op automobilisten die te krap inhalen, geen voorrang verlenen, inhalen over doorgetrokken streep, bezopen zijn, met kapotte verlichting rijden; daar komt tenslotte ook het gevaar vandaan.
Man oh man. Je wéét toch, dat je op tijd je medicatie moet innemen.
Inderdaad. Neem maar een dubbele dosis.
Sorry? Er zijn al doden te betreuren onder scholieren die bij drukke wegen in hun schermpje duurden. Hoezo alleen automobilisten?
Wat een lachertje weer. Het handhaven gaat nooit lukken stomweg omdat de paar agenten die Nederland nog heeft zich nog nauwelijks buiten het kantoor of de auto begeeft. De Nederlandse agent is al lang niet meer op straat pro-actief. De agent zie ik alleen nog maar nadat er iets is gebeurd dat zou kunnen duiden op iets dat de functie van agent aangaat.
telefoonhand eraf hakken, is het enige dat helpt en in sommige kringen geaccepteerd.
Lekker voor degenen die hun navigatie instellen
Tesla heeft toch zo'n iPad display ding
? Hoppa, hand eraf!
@peterdh | 31-05-19 | 17:21: op je fiets?
Man man. Dan stop je toch even op een plek waar het kan?
Heel simpel... 95 euro betalen of je fiets inleveren.
Maar waar laat je al die fietsen?
@Quib | 31-05-19 | 16:49:
In een container naar een arm land. USA bijvoorbeeld.
@piloot47 | 31-05-19 | 16:50: Je bedoelt dat land waar burgervrijheid nog wel gerespecteerd wordt en waar de burger niet stelselmatig wordt uitgekleed door de overheid?
@Koos8173 | 31-05-19 | 17:26: En huis en have verdedigd mag worden.
Hé, da's bij Brouwerij Maximus. Heerlijk bier!
Ook niet op éénrichtings-fietspaden?
hebben die geen oversteekplaatsen, zijstraten?
@Satria | 31-05-19 | 16:44: O dus dan maar het hele kilometerslange fietspad verbieden?
Mag van mij nog duurder. Er is alleen niemand om dat te controleren. Rutte heeft het politietoezicht zo'n beetje afgeschaft, omdat ze het meeste geld met flitsers wel kunnen binnenharken.
niet handhaven, net zo niet hollands als een verbod op de burka.
opgelost.
goeie topic, deze keer
niet handhaven, net zo niet hollands als een verbod op de burka.
opgelost.
En je schoenveters met 1 hand strikken terwijl je aan het peddelen bent op je fietsje?
Mag ik dat ook al niet meer?
Ja hallo, komt geen mobiel apparaat aan te pas, agent.
Mocht ik aan mijn zak moeten/willen krabbelen tijdens het peddelen, laat mijn hand ook het stuur los.
.
*-"what seems to be the officer, problem?"-*
Nog even en dan mag de burger ook zelf dit soort zaken gaan handhaven. Wellicht dat dat de handhavende burger 15% van de boete oplevert ter aanmoediging. Dat heeft de VVD eindelijk de samenleving die hun voor ogen staat.
Hier vanaf de 1e verdieping mooi uitzicht op voorbijrijdende auto's onder me in het centrum. Twee op de tien append achter het stuur, zeker. Pak die sukkels eerst, dan het laaghangde fietsfruit.
U gelooft toch geen seconde dat dit gehandhaafd gaat worden!? Maarre waarom zou het "laaghangende fietsfruit" uiteindelijk niet eens keihard aangepakt mogen worden? Door rood rijden, op de stoep rijden, met z'n vieren naast elkaar, koptelefoons op en schijt aan iedere bestaande en nog in te voeren verkeersregel of fatsoensnorm.
@RickVogelschrick | 31-05-19 | 16:31:
Stoplichten zijn dan ook uitgevonden voor automobilisten, niet fietsers.
@jcvjcvjcvjcv | 31-05-19 | 16:55:
U bedoelt verkeerslichten? Maar buiten dat, waarom zou de fietser mogen doen wat hij/zij wil?
Enig idee waarom muziekspelers onder 'mobiele elektronische apparaten voor communicatie- en informatieverwerking' vallen? Ik heb enkel zo'n kleine Sansa mp3 speler, komt geen communicatie of informatieverwerking bij kijken.
En hoe worden die nullen en eenen van die MP3 dan muziek ?
Dat is toch ook "informatieverwerking"...
@Wijze uit het Oosten | 31-05-19 | 16:14:
Okee, je hebt een punt
Mag van mij ook gewoon €240 worden eigenlijk.
Of standrechtelijk executeren ;-)
Doe toch niet zo raar. Dit zijn hoofdzakelijk kinderen die je wilt straffen met een (voor hun) enorme boete voor bellen op de fiets. Uberhaupt zie ik het probleem niet zo en ik geloof dan ook dat dit de zoveelste manier is om belasting te innen in het verkeer, zogenaamd voor de veiligheid. Zijn er bijvoorbeeld statistieken die aantonen dat dit veel ongelukken veroorzaakt?
Ik vind het raar dat iedereen zomaar blij is met allerlei overheidscontroles en boetes terwijl zowel het effect en de motivatie m.i. erg twijfelachtig zijn.
@Koos8173 | 31-05-19 | 17:24:
Het hele wrange punt is, dat m.b.t. fietsers en voetgangers de automobilist a-l-t-i-j-d schuldig wordt bevonden. Ongeacht hetgeen de eerst genoemden hebben gedaan en/of nagelaten. Zij wéten dit en maken vervolgens vrolijk misbruik van deze rechtsongelijkheid.
@Koos8173 | 31-05-19 | 17:24:
-
Ah, ja. Kinderen. Dat maakt het natuuurlijk een stuk minder erg. Dan moet je natuurlijk geen enorm hoge boetes willen uitdelen. Logisch.
je hebt twee mogelijkheden, jij kiest voor de meest luie
Wat nou als je op de fiets een boerka draagt en op je telefoontje zit te appen, welke boete krijgt dan voorrang?
Dat boerkaverbod gaat niet gehandhaafd worden en aangezien kleurtje gaat agent niet optreden want rassieest !1!!
Dus geen enkele boete..
Daarentegen zouden ze scheren op de fiets moeten aanmoedigen.
Die baardjes zijn nu toch echt passé.
Net als die stomme knotjes!
Maar .... gaat Halalsema de wet handhaven of is deze net als het boerkaverbod "onamsterdams" ?
Kan dat wijf niet in een burka, en in de keuken baklava maken?
Even verder denken: eindelijk een wet die niet de automobilist GroenLinks/D66 volk en 020-bakfietstypes vol raakt. Top !
Met één hand los van het stuur een apparaat bedienen is natuurlijk levensgevaarlijk. Fietsbellen worden per 1 juli dus ook verboden.
Zit bij jou de bel op de bagagedrager?
Richting aangeven is ook levensgevaarlijk.
Daarom doen ze dat waarschijnlijk nooit.
We gaan rap China achterna: straks zijn er zoveel regels, dat je je altijd wel ergens schuldig aan maakt. Dan kan de politie je gewoon oppakken of bekeuren, afhankelijk van hun humeur of politieke voorkeur van de dag.
Politie, PvdA in uniform. Zitten altijd in je beurs.
Was er maar één ding vanuit China, de smartphone walking/cycling lane. Dan was al deze onzin zo voorbij
Een drone op wielen.
De gestapo heeft weer een manier gevonden om aan meer geld te komen.
Wat een totaal onbenullige onzinnige wetgeving. Er is geen enkel bewijs dat bellen op de telefoon erg gevaarlijk is. Het beste waar de vrijheid hatende politiek mee op de proppen is weten te komen, is onderzoek waaruit bleek dat mensen die op de telefoon bellen wat meer slingeren. Als dat alles is dan weet je al genoeg… Er is geen bewijs omdat het niet gevaarlijk is.
Het grote verschil met de auto is de snelheid. Op de fiets heb je een vele lagere snelheid waardoor het lagere reactievermogen niet zo’n groot probleem is. Je zou net zo goed bellen terwijl je loopt kunnen gaan verbieden op deze manier.
Typisch is voor onze vrijheid-hatende door en door betuttelde overheid. Wetgeving die zo snel mogelijk weer terug gedraaid moet worden.
En dan GeenStijl het hier mee eens is ook belachelijk. GeenStijl moet zich juist verzetten tegen deze onzinnige en betuttelende wetgeving.
Het gaat niet om de reactiesnelheid. Het gaat er om dat die domme dozen überhaupt niets zien tijdens het fietsen. Niet de auto van rechts, niet de fiets van rechts en al helemaal niet dat overstekende kind.
Misschien es ff 1 weekie met mij mee in de bus, tijdens de spits!
U begeeft zich zeker niet vaak op het fietspad in een willekeurige stad in Nederland.
Komt u ooit op de weg? Ik heb ze met regelmaat bijna op de motorkap. Ik rem al als ik van rechts kom. Ik rem zelfs als ik op een voorrangsweg rijd en er komt zo'n zombie aan. Dat er niet méér ongelukken gebeuren, komt door de oplettendheid van de automobilist, niét omdat het niet gevaarlijk is.
Aangezien fietsen zonder licht een nationale hobby blijft, blijf ik gelukkig met een puber die door het licht van zijn telefoon een aanrijding voorkomt.
Ontwikkelen we een telefoon met aan de achterkant wit licht en voorkant een klein roodje.
Ik ga voortaan fietsen met een blik kalfsragout in mijn hand.
Jezus wat gaaf.
@Willem_Oltmans | 31-05-19 | 15:48: Met kipragout zou die een pleefiguur slaan.
Ken je (moderne) klassiekers!
Vanaf 5:30:
youtu.be/oYrGUJkWElI
ik ging vroeger met een verwachting om te wippen op de kreidler naar een dancing.. heenweg plat voorover om speed te winnen, en meestal terug met een stuk in mn reet,het ging meestal goed dus.. en dat allemaal zonder zonder helm!!
mirakel dat ik nog leef !
Yes, met een opgevoerde Zundapp KS50 met schijfremmen.
Helm? Nooit van gehoord.
petomaan | 31-05-19 | 15:44 |
Het gebruik van het woord "dancing", door een Nederlander(?) in een Nederlandse tekst, is ongeevenaard goed.
Tegenwoordig gaat men naar 'da club", waar geen toffe (oude) disco, up-tempo soul of godbetert goede house of zelfs goede gabber word gedraaid, neen:
Gangsta rap, Reggaeton en simpele softe slicke R&B deuntjes, waar er moet worden gedaggerd, gegrind en getwerkt dat het een lieve lust is.
Of gaat men, wanneer beugel-leeftijd, naar de diskooo.
Wat logisch is, want ga maar na, het woord "discotheek" gaat helemaal nergens over.
Ook zo'n uitgevijlde carburateur, zodat het gaatje groter wordt? En een stiekem knopje onder het stuur, zodat als de wouten in de buurt zijn, het net lijkt of er niets aan de hand is...
Toen was geluk nog heel gewoon, zelfs met een yamaha FS1.
Ahh daarom willen de aardappels van de Hentheving knuppels en pepperspray!
Aardappels en Hentheving - mag die laatste van je kopen?
Anders bij mekaar, in een zakje. *vette grijns hebben doet*
Persoonlijk vind ik het ook heel naar dat ik op de Rotterdamse stoepen, zebrapaden, bruggen, winkels, etc. ook frontaal tegen jan en alleman op ZOU botsen, ware het niet dat ik het zigzaggend "wandelen" (inhalen, doorstoten, optrekken, terugtrekken, gas eraf, schijnbewegingen) tot kunst heb verheven.
Maar om daar nou boetes voor uit te delen.
.
Wel ben ik zo arrogant dat ik vind dat IK, op mijn 5ehands junkenvouwfietsje, prima de telefoon kan beroeren, zonder schade te veroorzaken of te ontvangen.
Niet per se om te appen; je moet van tijd tot tijd een ander album opzetten- anders word je krankkanarie.
.
Plus, ik ben een drankkanarie, ook op de vouwfiets neem ik mijn druivennat tot mij (mag ook al niet, maar hee: mij zullen ze daar niet op betrappen, dat gaat feilloos incognito in de bidon of wat voor handen is. En bezopen word ik er toch al niet meer van.
.
Maar goed, Het Oordeel hier is: IK kan wel alles maken, de mindere medeweggebruikers vertrouw ik door bekeken akkefietjes voor geen (euro)cent.
Prima boete dus. Prrrrrima.
Laat ze maar dokken voor hun riscoverhogend kuDtgedrag.
Fuqk jou en je appende dopamine-junkie biotoop.
*KLOK* Wat zeg ik? *KLOKklokKLOK*
Prosit en oh ja, een hele goede morgen allemaal1!
(Wat een dag met wat een nieuws he, vandaag, nou nou nou)
Weer een stukje onduidelijk gelul van Rutte en Co.
Mag ik nu bijvoorbeeld wel een handfree houder op mijn stuur hebben (navigatie) en daarop tikken tijdens het fietsen? Ik heb dan de telefoon niet vast.
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/fiet...
@BubbelWater | 31-05-19 | 15:43: En daar staat:
"Het verbod geldt voor alle mobiele elektronische apparaten voor communicatie- en informatieverwerking. Dus ook voor muziekspelers. Als u stilstaat mag u uw telefoon of andere mobiel apparaat vasthouden en bedienen".
Het antwoord op uw vraag is dus: nee, u mag niet meer tikken op uw fietscomputer. Maar waarom bellen met een fietsbel dan nog steeds wèl toegestaan is, vind ik behoorlijk hypocriet.
@JackStick | 31-05-19 | 15:50: "Appen en sms’en op de fiets mag dan niet meer met een mobieltje in de hand. Handsfree navigeren en muziek luisteren mogen nog wel."
Het antwoord op 'CommandeurBroekhuis' zijn/haar vraag, is dus: ja, zolang het handsfree is, mag het.
GS, kunnen jullie geen database maken van fietsers per provincie, per stad, per week, per persoon (net zoals jullie dat deden voor het flyeren tijdens de GeenPeil campagne), zodat iedere persoon die zich aanmeldt een paar keer per jaar met een zwarte etui/portemonnee in zijn/haar hand moet fietsen, en de rest van het jaar gewoon een mobieltje vast kan blijven houden, omdat het als gevolg hierdoor natuurlijk onmogelijk wordt voor de politie om dit beleid nog te blijven handhaven.
Ik fiets altijd met 4 horsedickdildo's, waarvan 2 in mijn handen. Kijk mam, zonder handen! Dat mag dus gewoon. Aanvechten bij de rechter, die maakt er gegarandeerd gehakt van. #jamaarikkwamvanrechts
Nee hoor, letterlijk een wet overtreden is gewoon dokken hoor. Geen interpretatie nodig.
Wel een prestatie 2 van die joenits in je dinges, ik moet er niet aan denken, fiets je dan heel snel of heb je de fiets aan de hand?
Totdat je met een kwak op het trottoir flikkert: "Kijk mam, zonder tanden".
@pa_niek | 31-05-19 | 15:40: De klap die die twee horsedickdildo`s je gaan geven toen dat direct vergeten.
@Busverhuur | 31-05-19 | 15:38: Nope. Geen enkele wet staat op zich zelf, maar dient binnen het kader van de totale wetgeving te passen. Dit om wetgevende willekeur te voorkomen. Simpel voorbeeld: ik krijg altijd de slappe lach als ik al die radiodeejays op mijn walkman heb. Ik flikkert bijkans van het fietspad af, plus dat ik in mijn broek zeik.
Om dat te voorkomen bepaalt de vvd c.s. dat het voortaan verboden is om op de fiets naar commerciële omroepen te luisteren op je walkman. Voor de zekerheid verbieden ze ook de publieke radiozenders, want op de fiets in slaap vallen is ook niet bevorderlijk voor je welzijn.
Dan word ik aangehouden door zo'n lekkere motoragent in zijn leren pakkie: meneertje, wat moet u met die walkman op de fiets? Nu zou ik zelf proberen om in nature van die boete van pak'm beet 500 euris af te komen, maar ik ben nou eenmaal een beetje raar.
Hetzelfde scenario maar dan met iemand met recht van spreken: de motoragent "wat moet dat met die walkman op, meneertje? Dat is dan 500 euri's". De fietser: "wat zegt u agent? Ik ben doof en met die helm op kan ik uw lippen niet lezen".
Ik bedoel maar.
@hetgingperongeluk | 31-05-19 | 15:39: En dan fiets ik ook nog eens zonder zadel! Rara, hoe kan dat?
@Hetkanverkeren | 31-05-19 | 15:55: Je hebt een kut?
@hetgingperongeluk | 31-05-19 | 15:58: Mijn jongenskudtje is so saftig dat een nymfomane er jaloers op zou worden. Door al die poppers heb ik inmiddels wel hele brede neusvleugels. Daar zouden ze in de Formule 1 dan weer jaloers op worden.
Of het imago moet veranderen.
Appen tijdens het besturen is voor sukkels die slapper zijn, niks beter te doen hebben dan slaaf zijn van de mentale vervuiling van hun onzin-berichten die ze dwangmatig moeten lezen, en Zuckerberg is de lachende dope-dealer.
App-vrij in het echte leven staan, dat is the real thing. Zoiets.
Grappig. Zag vandaag een jochie die z'n smartphone pakte en vervolgens van z'n mountainbike flikkerde.
Daar kan geen boete tegenop hehe.
Hehe
"In het voorstel wordt ook de term ‘mobiele telefoon’ uitgebreid tot ‘mobiel elektronisch apparaat’. Dat betekent dat ook andere elektronische apparaten zoals tablets en camera’s niet langer zijn toegestaan in het verkeer."
Je mag dus ook geen accu-boormachine meer vasthouden.
Wordt helemaal stuntrijden als je een elektrische fiets hebt, want ook dat is een mobiel electronisch apparaat dat je niet meer mag vasthouden.
'Onze' overheid heeft de ballen verstand van de nieuwe media.
Ouwe lullen moeten weg--Kooten en de Bie.
Die term is in de wet prima uitgelegd zodat het beperkt is tot communicatie apparatuur en aanverwante zaken. Geen fietsen hoor.
@kwark001 | 31-05-19 | 15:32:
Ja maar in Den Haag gaan ze 5G uitrollen en dat is goed voor ... eh... de mensen die 5G uitrollen. Want zoveel live data geeft een vuilnisbak niet als die aangeeft dat het vol zit.
Maar dan kunnen we wel op de fiets netflixen, en dat maakt het leven toch weer zingevend.
@Busverhuur | 31-05-19 | 15:39: Dat valt nog maar te zien.
Dit is slechts het voorstel om "mobiele telefoon" te vervangen met "mobiel elektronisch apparaat". De daadwerkelijk wettekst moet nog worden opgesteld.
Zekers, van alle andere fietsen slopen we ook de verlichting.
Gelukkig mag je dan wel je automatic watch wel nog manipuleren.
had gisteren bijna zo'n app-doos frontaal op mijn motorkap in Leiden (maar niet zoals ik zou willen); kronkelige gracht maar oh god, wat is het belangrijk dat vriendinnetje Marie-Louise een nieuwe rok heeft gekocht; Nu appen!!
Mijn ervaring speelde zich af in de Breestraat, ook Leiden.
Ik kan de k*tpubers niet meer tellen die ik van de verkeerde kant van het fietspad heb afgemept wegens zo'n k*tgsm om veilig thuis te komen. Verboden prima! Handhaven? Ik moet het maar afwachten.
Het mechanisme klopt ook niet.
In plaats van het pavlov gestuurd gedrag van de hoop op nieuw passief vermaak na een app-pingel van een nieuw bericht, kan je ook iemand een elektrische schok geven. Dat je liever geen bericht krijgt.
Fietsen is sowieso al kut. Doe het niet.
Nee man, e bike is fun, echt fun, zonder moeite kom je in de verste uithoeken, tegenwind en heuvels doen me niks. De beste uitvinding ever.
Yup. In de bergen is het helemaal mooi.
Gemakkelijk naar boven en met 50 km/uur naar beneden.
Neen! Betalen!
Het (tegen)argument van hoge boetes van de overheid is altijd dat de gevaarzetting dan ook heel hoog is.
Dat de boetes in andere landen vaak veel lager zijn wordt wijselijk verzwegen.
Klagen heeft dus geen zin, zorg dat ze je niet kunnen pakken, houd je aan de regels en prent je in wat je NIET kan kopen als je een boete krijgt.
En als je blind bent, mag je dan appen achterop de tandem?
@kloopindeslootjijook | 31-05-19 | 15:42:
Mag je als blinde tandempassagier het schermpje aan de bestuurder laten zien?
Zet dat onding op de vliegtuigstand en geniet even van het disconnected zijn. Even geen hersendodende appjes.
"zo mooi is de echte wereld ook weer niet. "
Dat klopt, het Nederlandse landschap is bagger vooral de verschrikkelijke architectuur van de bedrijventerreinen. Thierry heeft gewoon een punt.
Server plat na 34 reacties. Tijd om die Raspberry-PI v1 te vervangen door een V3+
Ligt GS onder vuur?
"Begin nu alvast met wennen" Wat is dit voor funXBijlmer Nederlands?
Ik vind €95 geen goede oplossing.
doe maar €6 piet levensjaar van de overtreder.
dan ben je mild tegen de nog niet uitontwikkeld kleintjes.
voor iemand van 18 is dat €98 en hoe ouder en wijzer je wordt, hoe duurder de boete.
Doe het dan ook meteen inkomensafhankelijk. Anders helpt de boete niet.
wat een gelul
@kloopindeslootjijook | 31-05-19 | 15:20: Er zijn nog veel meer zaken (behalve boetes) die ze van mij inkomens-afhankelijk mogen maken.
Als die dingen zo verslavend en daardoor ook zo gevaarlijk zijn, moeten we misschien maar afspreken dat je pas vanaf 18 zo'n telefoon mag hebben. Hebben we gelijk 't merendeel van de scholieren al gecovered en is NL weer een stukje veiligererder.
En dit soort fietscomputers mogen wel? www.flacko.nl/beste-fietscomputer-tes...
Gemonteerd op de fiets, geen probleem. Zolang je hem maar niet vasthoudt, in je handen.
@Glasgow Argus | 31-05-19 | 15:18: Dus bedienen (op een knopje drukken) tijdens het fietsen is toegestaan?
@JackStick | 31-05-19 | 15:20: Details hierrr www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/fiet...
@JackStick | 31-05-19 | 15:20: meteen autoradio's verbieden dan?
Terecht.
Zie je zo n domme doos op de fiets in een drukke straat en met twee kinderen gespannen kijken naar dat onding.
Er was geeneens een fietspad, bussen en auto s reden om haar heen, plus nog een zooitje fietsers. Dat moest wel fout gaan, de bus stopte bij een bushalte, nog net op tijd zag ze dat, maar kon niet voorkomen dat de fiets plat ging, want ze had nog steeds haar foon in haar hand. Bereidwillige omstanders schoten toe en hielpen haar en de kinderen weer overeind.
Roekeloos tot bijna aan de dood, dat moet je eruit rammen.
Idd dit dus. Alhoewel, beetje darwinisme kan geen kwaad ?
Nou, bouw de servers maar af, ik ga nu 96% minder reaguren.
Mag jij naar 'fiets em drin.'
Ik heb al lang last van holtorren en reetkevers dus fietsen doe ik niet meer. Komt door het reaguren, vermoed ik.
@horsteknots | 31-05-19 | 15:15:Heb je de aambeien nog niet geprobeerd tijdens het gluren?
Als ik één maal met m'n fietsbel bel, nou dan weet je het wel..... in mijn 070 schieten de Groene Felixen, Zwarte VW Golfs, Audies RS6 met geblindeerde ramen met 110 km/h, kutbrommers met een blauw plaatje die opeens sneller dan 50 km/h kunnen en opgevoerde Gazelles met zure grijze kragen, mij om de oren richting zandbak….en dan mag je je niet even je moeder bellen dat je bijna thuis bent…omdat je op de fiets bent….. rules are rules…
Tuurlijk mag jij je moeder bellen. Dan stop je toch even.
Ik vind dat 'vasthouden' altijd zo'n slap argument. Ooit een keer voor de rechter gestaan voor 'vasthouden onder het autorijden' en dit terwijl ik mijn telefoon thuis had laten liggen. Verbijsterend om de verklaring van de verbalisant aan te horen die het 'duidelijk had gezien' en de OvJ die het over 'het getrainde oog van de verbalisant' had. Om te lachen en te janken tegelijkertijd. Uiteraard geloofde de rechter mij en mijn bewijzen en sprak mij vrij. Wel jammer dat je schuldig bent tenzij je kan bewijzen dat dit niet zo is in zaken onder de wet Mulder.
Precies zo'n hoog bedrag dat te lullig is om een tiener of student mee te beboeten. Boetes in Nederland zijn asociaal hoog en de pakkans veel te klein. Hiermee ga je geen gedrag veranderen, maar creëer je boze mensen met een aversie tegen de overheid.
Maken ze zich tenminste niet druk als er weer eens een half miljoen moslims landjepik komen doen.
Ik zag afglp week een scooter-bestuurder die een handig klemmetje op het stuur had gemaakt voor zijn mobiel. Dus niet in de hand. Mag dat dan wel? Vragen vragen
Dat mag wel alleen mag je er alleen op kijken, bijvoorbeeld voor de navigatie. Een bestemming invoeren mag alleen terwijl je stil staat.
@W_F | 31-05-19 | 15:13: Klinkt logisch , doe ik ook als ik op de fiets ben.
Appen mag wel op een paard, mits het niet gevaarlijk is, zegt het ministerie. "Een ruiter is wel een bestuurder, maar niet van een voertuig en valt daarom buiten het verbod."
Dat zal dan ook wel gelden voor een bestuurder van een kruiwagen. Succes aan iedereen die nog een theorie examen af moet leggen!
Een kruiwagen besturen terwijl je met de andere hand aan het appen bent. Mooi man.
Het paard zelf mag niet appen namelijk, dus dan is het al geregeld.
En dan een examenvraag of je ook mobiel mag bellen als je op je motormaaier zit?
Mag van mij veel hoger zijn; net zo hoog als de boete die automobilisten krijgen. Ze moeten in die wet ook opnemen dat fietsers die worden aangereden omdat ze met dat ding zitten te pielen, verantwoordelijk worden gehouden voor alle schade. Dus niet meer automatisch de automobilist. Ik had vanmorgen gloeiende wéér bijna zo'n zombie op mijn motorkap. Als het een keer raak is, mag ik én zijn/haar schade en ziektekosten betalen én mijn eigen schade. Die wet stamt uit de tijd dat er nog een mannetje met vlaggen voor de auto uitliep. Moderniseren die hap en heel gauw!
Het pollitieburo is hier gesloten en de enige politie die ik zie zit in helicopter Zulu. Succes met de handhaving.
Je kunt natuurlijk als inventieve jongere een fiets om de phone heen bouwen.
Nu nog in de Tweede Kamer een totaal verbod op die rotdingen.
Kan iemand Elon even influisteren dat we hier dringend zelfrijdende electrische fietsen nodig hebben?
Allemaal aan de smartwatch.
iPad mag wel? Smartwatch?
Net iets eerder.
Hou die emotishit nou eens op Faecesboek...
Die app-verslaving is ook wel een ernstige zaak.
En meestal gaat het helemaal nergens over.
Even kijken; niet appen als je auto aan het besturen bent, niet appen als je aan het fietsen bent. Dan is nu lopen aan de beurt.
Oversteken en appen zou inderdaad ook verboden moeten worden..
@Wasbakplasser | 31-05-19 | 15:07:
Dan moet er een appje komen die ons kan waarschuwen dat het licht op rood staat. Hoeven we zelf niet meer te kijken.
@kloopindeslootjijook | 31-05-19 | 15:17:
Dat lijkt me onnodig. Mensen steken over voor je snufferd met het gedachte die flapdrol stopt toch wel.. Mensen die appen die denken helemaal niet aan het verkeer.
OK dus ik mag wel gewoon een etui vasthouden? Of een portemonnee? Mooi, want dan kan ik mijn telefoon daarin verstoppen.
Of een blik kalfsragout: www.youtube.com/watch?v=oYrGUJkWElI#t...
Een banaan aan tegen je oor aanhouden mag wel. Tenzij je de banaan aan het bedienen bent.
Het zou een keer tijd worden! Wat liet dat lang op zich wachten!
Mooi, koop ik wel een boerka. Dan ben je onschendbaar op de fiets.
Ja, en hem dan verkeerd om aantrekken. Kijkgat aan de achterkant
@artie | 31-05-19 | 15:01: Ik doe mijn 27MC bakkie eronder. Breakie break! Nee agent, ik bel niet. Ben aan het tokkelen.
95 euro. Staat niet echt in verhouding tot de ernst van de overtreding. Of is dat in een rechtstaat niet relevant meer?
Nee 95 euro is inderdaad veel te weinig. In het verkeer hoor je om je heen te kijken of stil te staan. Geld deze nieuwe regel voor alle verkeersdeelnemers dus ook voetgangers?
Het is inderdaad te laag, maar het is een begin.
De boete zou de nieuwprijs van de telefoon van de overtreder moeten zijn.
Een boete voor geen gordel dragen was 3 jaar geleden 170 euro. Dat vond ik al onzin:je kunt veel beter appende fietsers spotten zonder gordel. Alleen buiten bebouwde kom gordel verricht, zou ik zeggen.
@Jos Tiebent | 31-05-19 | 17:27: verricht = verplicht
Maar agent, daar wist ik helemaal niets van, van deze nieuwe wet, heb ik daar dan bericht van gehad?
Als het in de staatscourant is gepubliceerd heb je er bericht van gehad.
@JanVergoor | 31-05-19 | 14:58: Die is er alleen nog digitaal. Nee, agent. Ik heb geen internet.
@Mammeloe | 31-05-19 | 15:00: Je kan hem in de bibliotheek inzien en zonder vermogen en inkomen krijg je een gratis bibliotheek abonnement.
Mammeloe | 31-05-19 | 15:00
Maar wel een smartfoon met internet?
@Mammeloe | 31-05-19 | 15:00:
Hoe kun je dan gepakt worden al append?? Of alleen sms'jes?
We leven in Nederland en dan weet je het wel met al die regeltjes, geboden en verboden. De politie heeft niet genoeg mankracht om te handhaven.
De eerste paar weken zet men er vol op in en mag de nationale pers aanwezig zijn bij controlemomentjes met heel veel van die neongekleurde popo's. Leuke itempjes levert dat op voor Peer Ulijn en Hart van Nederland.
En dan gaat men weer over tot de orde van de dag.
Volgens mij ben je het er niet mee eens. Dit valt prima te handhaven. In een auto kun je het nog doen op je schoot. Op de fiets valt het op. Prima maatregel!
Laat ze eerst eens wetten handhaven, in plaats van nieuwe wetjes bedenken.
Zulke wetten deugen inderdaad niet. Maar dat laten we gewoon toetsen door het Grondwettelijk Hof - of we houden er een referendum over. Oooh, wacht .... .
@HogeNood | 31-05-19 | 14:58:
Haha, mooi doelpunt. Een land als Hongarije is inderdaad een veel beter ontwikkelde rechtsstaat dan Nederland, met z'n politiek benoemde leden van de RvS, politiek getinte rechtsspraak (Urgenda), politiek getint OM (Blokkeerfriezen), saboterende rechters (één dag celstraf) en gebrek aan Grondwettelijk Hof.
Misschien dat verplichte handhaving van wetten iets is voor een nieuwe wet.
Mooi.
Eens. Hoe vaak ik niet (bijna) ben aangereden door een fietser bij het stoplicht. Fuck them! Betalen klaudtzakken.
Dit geldt niet voor Appke Zonderland, die is stateloos.
Handsfree: Appke Zonderhand.
@JWZ_JMK | 31-05-19 | 16:20:
Na een ongeluk : Appke zondertand
Appen op een druk kruispunt: Appke zonderverstand
REAGEER OOK