CHAOS. Utrecht stuurt honderden marathonlopers verkeerde kant op

Pheidippides draait zich nog maar eens om in zijn graf.
Hardlopers. Na amateurwielrenners toch wel de meest vervelende sektarische groep van Nederland die in reflecterende kleding de publieke ruimte claimt. Maar zelfs dat verprutsen ze. Of in dit geval: de organisatie van de Marathon Utrecht, waar het in 2012 ook al mis ging. Zojuist werden honderden deelnemers van de light-variant (1/4, ofwel 10,5 km) door een niet uitgeslapen verkeersregelaar de verkeerde kant opgestuurd, aldus DUIC. Croeselaan, Bleekstraat, Westerkade, overal ging het mis. En dat resulteerde weer in allemaal loslopende Dolf Jansens tussen het verkeer, files, fijnstof, boze twitteraars, boze automobilisten, gebroken dromen en een excuusbericht op de site van de marathon. Na de break een verzameling tweets waar u met uw dikke vingers en Cheetos-kruimels vers op de pyjama om kunt lachen.
Social
Social
Social
Social
Social
Reaguursels
Inloggenik was er bij (42,195 km), ik zie de marathon als een gezellige bijeenkomst, een uitdaging en een manier om te zien of je qua training op de goede weg bent. dat kun je natuurlijk ook op je vaste rondje in het locale bos doen, maar dit is voor mij veeeel leuker.
Mensen zijn kuddedieren... dat blijkt telkens weer.
Met zijn allen lopen we verkeerd --> naar de bloembollen, naar het strand, naar de Efteling en naar Ajax.
tja iedereen loopt als een stel domme zombies achter elkaar aan ,want er is geen hond die zelf natuurlijk de route kent of ook maar ff zelf nadenkt."want dat word ons wel vertelt"en er zullen vast een aantal gezegd hebben van .. dit klopt niet ,kijkend naar een ander en die zegt niks ... ojee ik denk dat t fout is maar niemand zegt wat .kortom iedereen is bang om wat te zeggen,kijkt naar de ander en dus holt het hele circus maar gewoon door .ondertussen is de verkeersregelaar druk aan t appen en wat loeren op google maps om iedereen goed de weg te wijzen .doet ie niet maar ja hey google zegt toch echt dat .... oh shit als ik andersom sta wijst t pijltje andere kant op ... ojee enz enz .en zo word het dus een totale chaos .
Klaarblijkelijk heb jij nog nooit enige sportprestatie neergezet naast een halve marathon bifiworstje-rukken. Als je een dergelijke wedstrijd loopt dan gaat al je energie naar de prestatie, omdat je er normaal vanuit kunt gaan dat het goed is georganiseerd. Je hebt doorgaans echt geen tijd om de route, vaak ook nog in een vreemde stad of stadsdeel, uit je hoofd te kennen. Sterker nog, soms is de route geheel niet vooraf bij de deelnemers bekend.
Slecht voor het milieu dat rennen. Onnodige energieverspilling/verbranding en
daarmee gepaarde CO2 uitstoot en stank van schetenlatende dravers.
Echt fout dus.
Klopt. Zinloos. En door sporten word je ouder en dat kost heel erg veel stroom in het ziekenhuis en levert veel post-medicatie op in het drinkwater. Niet doen.
Maar ze filteren de lucht wel van fijnstof dat uitgestoten wordt door alles wat kan remmen, en dat is weer een goed ding. uitlaatgassen en fijnstof er in en CO2 er uit.
Op een loopband voor een monitor mets streetview kan ook, dan hoef je het centrum niet dicht te gooien. En hoeven er ook geen Kenianen hierheen te vliegen.
Wees blij dat je in Nederland loopt.
Als in de Franse Alpen een bordje mist kan het even duren voordat je in de gaten hebt wat er loos is.
Een marathonloper loopt altijd de verkeerde kant uit - ongeacht de richting waarin ie loopt. Het zijn doodlopers. "Zijn boodschapper rende van Marathon naar Athene en viel dood neer na het uitbrengen van de woorden "Gegroet, we hebben gewonnen!""
Te hoog gegrepen voor Utrecht, nooit meer doen.
Lachen, ik zou er ook tussen gaan staan:
"Die kant op, nee die kant op!"
Hadden die hardlopers dan geen app op hun smart hardloopwatch ? Wat een sukkels.
Na een tijdje loop je als een soort zombie.
En maar door en maar door.
Wat er zo leuk aan is dan nog kun je ook niet vragen op dat moment.
@kloopindeslootjijook | 12-05-19 | 20:01: en uiteindelijk loop je dan de sloot in!
Dan kan deze marathon meteen afgeschaft worden met als bijkomend voordeel dat zo de uitstoot van de hoeveelheid CO2 terug gedrongen wordt. Want; de renners hoeven zich niet meer naar Utrecht te verplaatsen, ook de eventuele begeleiders en ook de 10-duizenden toeschouwers kunnen thuisblijven. Ook de pers/media hoeft er niet meer naar toe, dan. En het zal ook no andere voordelen opleveren voor het milieu. Misschien moeten we gewoon ALLE sporten afschaffen, of op zijn minst het aantal wedstrijden halveren. Toch?
inderdaad strak plan. Als je rondjes wil lopen hoeft dat toch niet in een kudde waar iedereen naar moet kijken? Sporten moet je vvor jezelf doen, niet omdat anderen het misschien interessant vinden.
Prima idee, al die sporten afschaffen. Behalve de formule 1 natuurlijk.
Alleen nog maar thuiswedstrijden, hoeft niemand meer ver te rijden
Niet sporten is soms veel gezonder,
En denk ook even aan al die blessures en ziektekosten waar wij aan mee moeten betalen.
@Jemoesteensweten | 12-05-19 | 19:03:
Sportief autorijden wat is dat? Achter je eigen auto aanrennen?
En Volkert ?
Die is hopelijk in de Oude gracht gelopen en verzopen.
Ach, het is maar een spelletje.
Wie voor een kwartje is geboren eindigt soms als een dubbeltje op z'n kant.
tussen wal en schip niet ver van de boom tegen wil en dank ijs en weder dienende.
Gaat die onderknuppel ( 1150 per maand) die het verschil tussen links en rechts niet weet nu zijn/haar/lghbtrdhjewn -baantje verliezen?
Best moeilijk soms. Spiegelbeeldig denken. Zou het sneu vinden want 10 km is natuurlijk verre van een marathon.
Heerlijk dit. Genieten.
Voor ons wel, maar hun partners krijgen een zware avond/week
@wijsvinger | 12-05-19 | 17:29:
Ach, alles is betrekkelijk. Een kwart marathon al helemaal. Paar biertjes of wijntjes, een lach en een traan en een gezond potje neuken toch ook goed voor 5 km hardlopen (want daar is nu nog energie voor over, elk nadeel hep z'n voordeel) en alles is weer over.
Ergerlijk om een 10km een kwart marathon te noemen, doe je 5km dan is het 1/8? een marathon is 42,195 km. een 10k is wat het is. 10 km
Het enige dat ik van hardloopwedstrijden begrijp is dat de kans op winnen veel groter is als je ‘kip’ in je naam hebt.
Maar dan moeten ze het ook eten.
@wijsvinger | 12-05-19 | 17:21:
Slierten zoals spaghetti het beste. Dat komt er ook makkelijk weer uit als de spijsvertering het gaandeweg laat afweten.
"Gezondheid stopt waar topsport begint".
Ga lekker een blokje om en fiets naar je werk als dat qua afstand is te doen. Beetje krachttraining en je bent sportief zat. Marathons lopen. Complete onzin.
soort pikmeten, bij bepaalde mensen kun je in aanzien stijgen door zulke gevaarlijke en debiele dingen te doen. triest.
Bepaal jij wat 'sportief zat is' hahaha en Bali Lovert zegt dat het een soort pikmeten is. hahahaha natuurlijk is het dat, grenzen verleggen, uitdagingen zoeken en leven. Voor de 1 is dat een marathon voor de ander is het dat niet mooi toch. Voor de 1 is een beetje krachttraining voor mietjes en voor de ander niet. Je hebt er toch geen last van vrouwtje en bali lovert.
@Ronhonnepon | 12-05-19 | 21:55: Allemaal het strand op. De zee is rechts en maar rennen vanaf de pier in IJmuiden.
@ritter vn hüpfburg | 12-05-19 | 22:15: gewoon lekker de zee in en zwemmen net zoals Maarten vd W. Boeien als iemand daar toch tevreden mee is of een uitdaging in ziet
Eén woord voor: verdwazing. Ooit heeft een clubje besloten dat ineens iedereen marathons moet gaan lopen, anders tel je niet mee, hoor je er niet bij, en dan liefst nog 'gesponsord'. Dus loopt iedere kantoorpik in een glimmend pakje (hele halve of kwart) marathons. O ja, en 'mud-runs'. Schijnt tegenwoordig ook een must te zijn. Tótále verdwazing.
Trails, dat is het nieuwe dingetje
Je kunt natuurlijk als doel hebben om met 50 tot 189 kilo verdikt te zijn, of je kunt proberen om een beetje gezond oud te worden. Hardlopen is dan de goedkooptste manier van lichaamsbeweging. We blijven natuurlijk wel zúúnig he.
@JanVergoor | 12-05-19 | 16:12:
Met 10 km wandelen verbrandt je net zo veel als met 10 km rennen of je leven er van af hangt. Maar de slijtage is een stuk minder. Haastige spoed en meer van zulks...
@Sans Comique | 12-05-19 | 16:19:
Soory, "verbrand" moet dat zijn.
Het is ook een hype en binnen het netwerk kunnen ze hun 'gezonde' leefstijl tonen om meer status te vergaren. Pathos natuurlijk. Bewegen is noodzakelijk, maar ik denk dat de huishoudster, de vaatwasser en de robotstofzuiger eruit schoppen en zelf het werk gaan doen meer voordelen heeft. Op zondagochtend doe ik altijd om 9.00 uur boodschappen. In de straat zit ook een sportschool. Rond die tijd veel meisjes met norse zure blik en een 'don't fuck with me houding' in pitbull-smoking met een blonde paardenstaart en een enorme sporttas waarin voor minstens een maand kleding zit. Ga lekker wandelen in het park of een eind fietsen. Maar dat is natuurlijk niet sexy.
Hi senseo volgens mij heeft de totale verdwazing bij jou al toegeslagen. Laat iedereeen toch lekker zijn ding doen. Maakt het jou wat uit of ben je jaloers en heb je een dikke pens.... dan nog wat maakt het uit als je maar gelukkig bent
Utrecht, de schlemielste linkse stad van NL flikt het hem weer. Manman.
Ze worden inderdaad linksaf gestuurd. En doen dat braaf, als het schaapsvolk dat ze zijn. Exemplarisch voor de rest van Nederland.
Zolang er moordenaars meelopen hoop ik dat ze ze allemaal naar siberiè sturen.
Ik snap niet dat men daar nog aan mee wil werken of er in mee wil lopen. ter vergelijking, als er in de muziekbizz iemand zelfs maar de verdenking van verkrachting op zich krijgt wil niemand er nog iets mmee te maken hebben, sponsors rennen weg, maar hier is het allemaal prima? Ik zou nimmer mee willen doen aan een evenement waar ik van weet dat ze die kerel welkom heten in hun midden. Als marathoncommunity zou men eigenlijk de organisatie moeten boycotten totdat volkert niet meer welkom is. Dat is NIET mijn sport, vrind.
Volkert, Dolf Jansen daar wil je toch niet mee gezien worden. De een killer de andere ambassadeur van de kleuterneukers club.
En we hebben een winnaar.
legacy.gscdn.nl/archives/images/volke...
“Ik dacht dat ik net het begin achter de rug had, en toen zag ik de finish al. Het voelt net of ik maar een kwart marathon heb gelopen.”
Ik zie net dat de Giro even is stilggelegd ivm een aantal marathonlopers op het parcours.
Het kan zomaar een monty payton film zijn
Ah natuurlijk John Cleese als de bokser. ".. and he goes back to bed again"
Hahahaha, daar gaat je toptijd.
Ik vraag me al lange tijd af waarom marathons zo populair zijn. Er is namelijk bijna niets zó voorspelbaar als een marathon; een paar duizend broodmagere types in enge broekjes die gedurende een uur of meer voorbij strompelen (van wie steevast één iemand met rood geverfd haar en een bril en één iemand die een politieke moord op zijn geweten heeft en desondanks gewoon vrij rondloopt), en op het eind wint een Keniaan.
Tot je het zelf geprobeerd hebt zul je niet snappen wat er leuk is aan jezelf ontwikkelen en grenzen te overschrijden.en ergens goed in worden. Dat ontneemt je het recht op een eigen mening niet an sich.
@Sans Comique | 12-05-19 | 16:26:
In mijn leven heb ik op meerdere terreinen mezelf ontwikkeld, grenzen overschreden die ik nooit dacht te kúnnen overschrijden en ben ik in een aantal dingen goed geworden. Dus ik snap het heel goed.
Alleen, rondrennen in een stad in een eng broekje en net zo lang doortrainen tot je een lichaam hebt dat eruit ziet alsof je zojuist uit een Duits concentratiekamp bent bevrijd, is nooit mijn ding geweest.
Afgezien daarvan: mee rennen in een race waarvan tevoren vaststaat dat een Keniaan wint van wie niemand ooit heeft gehoord, zoals in vrijwel alle andere marathons ter wereld ook al het geval is, lijkt me verre van opwindend.
@Peter Emile | 12-05-19 | 18:01:
Meestal nemen die Kenianen naar het winnen van de prijs het vliegtuig weer terug. Dus in het kader van het milieu moet je geldprijzen afschaffen.
Haha, typische business run: een loopje van 10K een kwart marathon noemen. Wah-wah-wah. Beetje omlopen maakt dan ook geen zak uit voor de hobbylopers die daar aan mee doen (been there, done that, een paar jaar en 20 kg geleden). Best leuk trouwens, door zo’n stad.
Dat gelooft natuurlijk niemand, dat jij je zolderkamer afkwam om meer dan 100 meter te lopen.
Weten jullie wie er ook graag over de Maliebaan marcheerden?
De klimaat-drammers?
de Grüne Polizei, en nu andere groenen. De geschiedenis herhaalt zich.
De NSB.
De Romeinen?
Amsterdam marathon
Gun het ze van harte die dunne enge fanatiekelingen, raar volk.
Zag ik net nou echt een advertentie waarin Dolf Jansen me aanspoort om een petitie tegen belastingontwijking te tekenen?!
Kwam een aantal van die begeleiders tegen toen ik vanuit Tolsteeg naar de Jumbo in het centrum ging vanochtend. Papiertje met instructie in de hand, discussierend waar de hekken moesten komen. Eentje vroeg me de weg, kwam niet uit Utrecht. Het was duidelijk een accident waiting to happen.
Dat krijg je met die meelopers. Zijn net lemmingen.
Ziejenouwel: dat gedraaf is nergens goed voor.
Nooit begrepen waarom dit soort sportevenementen dwars door een stad moeten gaan. Ga lekker in het groen buiten de stad huppelen. Veel mooier, makkelijker te organiseren, minder kosten etc.
Het maakt de stad juist leuker. Toen ik nog in centrum Rotterdam woonde vond ik het ook prima: marathon, zomercarnaval, city racing, Red Bull air gebeuren, beetje leven in de brouwerij. Als je dat soort fratsen niet wilt, dan ga je maar in het groen buiten de stad wonen.
@Muxje | 12-05-19 | 14:50:
Interessant argument. Alsof dat dus bij een stad hoort... typisch randstad argument.
@Sprinkhaan | 12-05-19 | 15:37: Best wel eigenlijk. (dat bij de stad horen) Park in mijn buurt werd geconfisqueerd voor zondag-popconcerten. Tot ver in de buurt werd geparkeerd. Weg rustpunt in de stad. Wandelaars, nestelende bewoners hadden het nakijken. Er moest zo nodig weer iemand onsterfelijk worden, want kijk eens wat ik organiseer. Had dat in het centrum zelf gehouden daar kun je dit verwachten.
Omdat daar meer mafketels wonen.
Ga gewoon eens een jaar op een boerderij werken, dan hoef je niet meer naar de sportschool.
in Utrecht zijn er maar twee richtingen: links en linkser dan links.
Schijnt dat je in Utrecht alleen nog linksom de singel mag lopen, rijden, varen.
Mijn huis in Utrecht Zuid is een rechts bolwerk dat dapper weerstand blijft bieden
Drie keer links is rechts af.
@JamesMurphy | 12-05-19 | 14:57:
Lunetten? Das geen utreg
@Sprinkhaan | 12-05-19 | 15:34:
Tolsteeg!
Die marathon was alleen maar voor de afleiding en ontregeling. Ajax - Utrecht 0 -1
1-1
@Sprinkhaan | 12-05-19 | 14:47:
2-1
(Krijg het bijna m’n bek niet uit, maar: Hup AZ!)
En in Alkmaar: 1-0. Hup AZ!
Maanden trainen en voorbereiden om een mooie tijd neer te zetten. Krijgt de organisatie het niet voor elkaar om het parcours fatsoenlijk uit te zetten. Je kan ook ervoor kiezen om gewoon geen marathon te organiseren.
O/T 0-1
O/T 1-1.
wordt er al moe van als ik er naar kijk en kan me derhalve best identificeren met niet wakkere verkeersregelneef.
Wat is er leuk aan om met zovelen tegelijk, georganiseerd te gaan rennen. Als ik een stukje ga rennen loop ik juist het liefst alleen door het bos als het droog weer is. Kost ook nog eens niets.
Waarom zou je de kroeg in gaan of een festival bezoeken. Thuis met een blik bier op de bank zitten is ook lekker rustig en goedkoop.
halve marathon, kwart marathon....
Zometeen is de 100 meter sprint een 1/422e marathon. Wat een onzin zeg.
Zolang de spelers van FC maar de goede kant oplopen, richting Onana....
Hup Utreg!
Dit is de bedoeling.
Op schoenen, die harder gaan dan 25, moet je op het fietspad.
Op schoenen, ouder dan 2001 worden omgeleid, de binnenstad uit.
Utereg me stadsie daor gebeurt van alle hand, hut bruis an alle kant.
Ik zal wel een intrinsiek slecht mens zijn maar ik vind dit dus bijzonder grappig.
Ik deel uw mening.
Ik LOLde ook
Ik loop nu ergens bij Wageningen. Klopt dat?
Ja, vanaf nu 2x rechts gevolgd door 1x links.
En dit blijven herhalen tot middernacht.
Sterkte
Klopt. Via het oosten rechtdoor naar Chinaglens.
Op de snelweg wel beetje rechts houden.
@Alco-de-Holist | 12-05-19 | 14:32: Die sprookjeschinees die naal Chinaglens vloeg leed op lacefiets. Niet op voeten.
Je loopt op kop. Nog even volhouden.
Noem het overdreven, maar voor mij een metafoor hoe ik bestuurlijk Nederland anno 2019 zie. We zijn niet meer in staat de simpelste dingen, goed te organiseren, zonder daar een gigantische hoop geld tegenaan te smijten.
Meer geld maakt het meestal alleen maar erger.
Amsterdam heeft net besloten gratis opvang een de gedupeerde lopers te gevn en samen met hen de perspectieven in kaart te gaan brengen.
Van het padje af zo niet Amsterdams verklaarde Burgemeester Femke Halalsema.
Groot Hamasink is al onderweg met een keur van Afa stoottroepen om "een gebouw" op de Dam te vorderen zodat men ondergebracht kan worden.
In Utrecht waren ze sowieso al de weg kwijt sinds de laatste verkiezingen.
Dat is eigenlijk wel een fantastische metafoor.
Je had maar één klus, rennende mensen de juiste kant op wijzen...
Wel weer typerend voor de staat van ons land: overgereguleerd edoch volledig de weg kwijt.
Kort gezegd, fail state!
Geen uitslagen maar wel "Art 2.9 De Organisator kan eveneens op grond van uitzonderlijke omstandigheden besluiten de te lopen route of de af te leggen afstand te wijzigen. In bedoelde gevallen vindt geen restitutie van het inschrijfgeld plaats."
Postbode zijn is gaaf..... toettoet..... vrachtwagen chauffeur....
En nu worden duizenden niet opgehaalde plastic waterbekertjes en flesjes niet op straat gekwakt maar in de verbrandingsoven gefijnstofd.
Weet je wie ook marathons loopt?
Kiki?
Bob Ross?
Waar was Volkert om de juiste richting aan te geven?
The Marathon Man?
Dries van Agt ?
Tamerlan Tsarnaev, weinig succesvol overigens.
Hermann Göring?
Hier liepen er zojuist een paar over de golfbaan. Wat een toestand!
Even een mooie pitch naar toe slaan. Gaan ze wel weg.
Is dat niet gewoon een kudde veldlopers?
Is Volkert van der G al gesignaleerd? Hebben ze hem naar een onbewaakte spoorovergang gedirigeerd?
Alle putdeksels weghalen en na de val dichtlassen.
Ja, hè hè, hardlopen en GroenLinks, natuurlijk was Volkert er. Incognito weliswaar.
Niks kunnen ze daar in die randstad.
Alleen maar "wah-wah-wah, keral". Alleen maar mooi praten en verder geen enkele zode aan de dijk.
*Daniel Arends opzetten doet.
Wat is er mis met een mooi parcours door de natuur?
Alles.
Welke natuur?
Maar het is een Cityrun. Hardlopen niet aan beginnen, al je gewichten gaan naar de klote.
Maar het is een Cityrun. Hardlopen niet aan beginnen, al je gewichten gaan naar de klote.
Dan moet je dat als evenement op Flevoland houden. Over de Vogelweg van Almere naar Lelystad en terug. Rechtdoor, hier en daar lichte glooiingen in het wegdek en stompzinnig saai.
Keestelpro sloeg net van schrik een hole-in-one
Als ik Volkert zie rennen dan maakt hij kennis met de clubheadspeed van mijn houten 1!
@ keestelpro | 12-05-19 | 14:07:
Driver.
Shared Space. Een ideetje van Groen Links.
Het mag natuurlijk allemaal niks kosten, dan krijg je dat (houdt hart vast voor F1 Zandvoort).
Dat belooft wat voor Zandvoort.
Want? De TomTom van de F1 wagens gaat ze via de oude Panoramabocht sturen, dwars door de duinen off road?
Zou op zich niet eens onaardig kunnen zijn, F1 rallycross.
Als je begint aan zo'n kwart marathon ben je sowieso de weg al kwijt..
En dat tijdens ramadan..
Niet goed naar Ajax gekeken.
Nog een geluk dat ze niet een doodlopende straat in zijn gestuurd.
www.youtube.com/watch?v=Q1v0jB3OswM
Ach mense, zo kom je als hard-dus-deaudlopert nog eens ergens waar je nooit bent geweest
ook waar je nooit had willen zijn
Even los van de hele stad, dat is
De hoogst opgeleide stad van Nederland.
Boven NAP misschien, maar dat is ook alleen vanwege de heuvelrug.
Een kwart marathon. Noem het gewoon tien kilometer, en doe niet net alsof je marathons loopt.
Als je een beetje doorstapt kan je het in je lunchpauze doen.
@W_F | 12-05-19 | 14:15: podcast in m'n oren en twee vingers in m'n neus, drie keer per week. Daar ga je toch geen rugnummer voor dragen?
Je moet ook geen marathon houden in een bouwput als Utrecht en een GroenLinkse verkeersregelaar.
Wow, heftig nieuws.. dit komt wel effe binnen zeg! Sterkte aan alle nabestaanden.
Die tweet van Van Gelder is grappig.
Verkeersregelaar rijdt een diesel van voor 2001, durfde hierdoor de lopers niet de milieuzone in te sturen.
Eigenlijk moeten ze de finish nu verplaatsen.
LOL
Ja, hier ook
Als publiek wordt je nu iig niet genaaid dat de afstand niet gehaald is :)
REAGEER OOK