Drenthe oefent voor 30 meter hoge tsunami
Klimaatpaniek kan altijd panieker
Officiële Risicokaart van de Aller Aller Aller Aller Aller Aller ALLERZWAARSTE overstroming van Nederland. U moet dan denken aan: dat in 1 nacht de zuidwalvulkaan in de Waddenzee ontploft, er een meteoriet zo groot als De Kuip in de Noordzee stort, 2 miljard IJsselmeerbevers de Afsluitdijk hebben opgegeten en dat de Flevoland en de Noordoostpolder opeens tectonische platen blijken te zijn die tegen elkaar botsen en Ketelmeer en Zwarte Meer richting Meppel blazen, in 1 nacht he. En zelfs dan is er NIETS aan het handje in good old Drenthe. Want er is nooit wat aan het handje in Drenthe. Tijdens alle stormvloeden in de vaderlandsche historie fietste Drenthe fluitend door de rampspoed heen, op fietsen met spiegels en in beige unisex ANWB-jassen. Oké, het regent weleens in Drenthe (dossier). Maar dat is het dan wel. Ondertussen in Drenthe, in het klimaatwaanzinnige jaar 2021...
Social
Reaguursels
InloggenGelukkig blijft een klein stukje van de A6 wel droog
Met de quantum computer kunnen de Chinezen nu al onze codes kraken.
Dus ook sluizen openzetten en gemalen uitschakelen.
Behalve het Woudagemaal op stoom. Dat dan weer niet.
Let wel even op aardrijkskundige correctheid, hè. Noordoostpolder is een deel van Flevoland. U bedoelde waarschijnlijk de Flevopolders.
Kunnen we lacherig over doen, maar ik begrijp wel dat ze dromen over het afzinken van Turkestad.
Wanneer men daadwerkelijk de vulkaan op la Palma gaat bombarderen, kan er best wel eens een golfje op ons afkomen
www.newsweek.com/politician-proposes-...
Leuk idee... Maar Nederland kan niets meer anders dan zaken doodredeneren.
Je zou bijna verwachten dat de deltawerken en afsluitdijk van Ali express komen.
Mooi, in het oosten blijft de toko boven water staan. Leuk ook dat de waddeneilanden straks met een "A" beginnen.
Nondejukes, kan het water niet nog net een paar cm meer stijgen, ik woon een kmtje of 25-30 van tilburg en dat is net te ver om naar de zee te fietsen. Tegen die tijd kan ik wel goed mijn huis verkopen aan een domme randstedeling die nog steeds vind dat nederland een gaaf land is, en dan ga ik in het buitenland resideren
Das een uurtje fietsen... En dat vind jij te ver?
Vandaar dat het AZC in Ter Apel staat, dan houden de illegalen en dobbernegers hun kakken droog.
De Grand Prix kan in ieder geval doorgaan
En Glasgow moet nog beginnen - volgende week gegarandeerd een tsunami aan paniekberichten. En geef ze ongelijk - als je maar lang genoeg hebt zitten jammeren over een klimaatcrisis, miljarden hebt uitgegeven om die zogenaamde crisis op te lossen en iedereen doodsbang hebt gemaakt, dan kan je moeilijk zeggen: “Foutje, onze modelletjes blijken niet te kloppen, eigenlijk is er niets aan de hand”. Nee, dan bluf je door tot je sterfbed.
dat die lui niet realiseren: doorstoken!!!!! als een gek!!! dan hebben we dalijk dat gedoe niet meer met verwarmingsketels en zo, die zijn dan totaal niet nodig, en zie daar: einde gas probleem, iedereen kan er van af dan!!!
enige dat we dan nodig hebben is een paar kerncentrales om alle airco's te laten draaien, maar die zijn co2 neutraal. Dus waar klagen we over eigenlijk?? ;)
Gisteren op de NPO radio een opgepompt jankverhaal over de 'gouden standaard' die zou zijn bereikt in de klimaat'wetenschap'. Feitelijk is het gewoon een klassieke drogreden; een meerderheidsargument. Vervolgens werden alle critici gemakshalve ontkenners en wappies genoemd, zonder enig argument te noemen.
Het intellectueel niveau in het publieke debat lijkt zo laag dat argumenten niet meer begrepen worden.
Stel dat (puur hypothetisch) de linkerkant en de noorderlijke kant van nederland ooit blank komt te staan. Volgens sommige modellen is het mogelijk want klimaat dit dat.. Waar moeten al die mensen die daar wonen dan heen? Of laten we ze maar snel arken/woonboten bouwen en drijven ze daar een beetje..
Eigenlijk heb je dan te maken met ‘mogelijke vluchtelingen’. Ik ben eigenlijk voor opvang in de regio dus in Nederland, want wij Nederlanders moeten onze eigen boontjes doppen. Maar goed …binnen NL gaat nooit allemaal passen..
Dus tip: niet alleen werken aan dijkverhogingen en noodplannen etc. Maar ook werken aan minder inwoners in nederland (en rest vd wereld) om voldoende leefruimte te houden. Bij voldoende leefruimte is migratie mogelijk zonder daarbij anderen lastig te vallen en hutje mutje te moeten zitten wat weer tot spanningen leid:1) vanwege cultuur en normen en waarden 2) mensen bovenop elkaar levert gewoon spanning op.
Nogmaals hypothetisch.. ik weet niet wat ik moet denken van alle doemscenario’s..
Ik denk trouwens wel dat het verstandig is het aantal mensen op de wereld te verkleinen zodat er nooit nog grotere hongersnood komt, natuur ook kan groeien etc
ik ga alvast grond kopen bij kaatsheuvel, palmboompjes planten en zo, efteling is dan de nieuwe 'pier', maar dan heet het costa del efteling.. komen die spanjaarden bij ons vakantie vieren omdat het bij hun gewoon van het strand af schroeien met 50+ graden..
plus: het scheelt ook weer dat we geen gracht hoeven te graven om de randstad! Dat spoelt gewoon weg.
Ho maar, de huizenprijzen zijn hier al hoog genoeg! Mijn stuk grond blijft dus in ieder geval droog.
Ruimt lekker op zo, wanneer gaat dit gebeuren????. Maar zal wel weer precies zo zijn als al die andere mooie beloftes zijn die ze in denhagistan verzinnen
Een dwaze actie dit.
De zeeën en oceanen zijn bewezen uiterst betrouwbaar en stabiel.
Zware langdurige regenval, daar zit het gevaar. Oorzaak onbekend.
Rivieren worden monsters van ongekende omvang, en zijn niet te temmen.
Een geblokkeerde flessenhals zoals een ingestorte brug zal het water opjagen in een mum van tijd.
Watch out for the river, it kills
Flash floods…
Laat maar komen; volgens het kaartje houd ik droge voeten. En ik woon niet eens in. Drenthe
Wanneer je echt denkt dat het water zo hard gaat stijgen, dan doe je wat je moet doen. Waar je de invloed op kan hebben. Dijken bouwen.
En dan komt er het moment dat je je realiseert dat je laatste toevluchtsoord het huis van je schoonouders is.
Apeldoorn wordt het nieuwe Urk ?
Als Apeldoorner kan ik zeggen: nee. Kerken en moskeeën gaan in de fik. Per ongeluk ofzo.
Commute op de hydrofoil zou wel awesome zijn
Wil iemand een winkeltje of praktijk beginnen in een Frans stadje op 500 meter hoogte? Ik heb een leuk 17de eeuws pandje van 5 etages. Dat wordt zo te zien steeds meer waard :-)
Overal viswater.. Tip!
Ik zie met genoegen dat ik droog blijf hier.
Komt natuurlijk door al mijn inspanningen om energieneutraal te zijn.
Anders was het mis gegaan natuurlijk.
Zucht.
Voorkomen is beter dan genezen. Wellicht is het dan ook tijd voor de herinvoering van de terp.
Het waterschap huist in Veendam. Da's in Groningen. Het bestrijkt het gebied noord-oost-Drenthe en oost-Groningen. In oost-Groningen wordt het wel flink nat als de kuip een meteoriet is en een duik neemt in de Noordzee
Ze hebben daar wel wat kanalen en riviertjes die ook kunnen overstromen.
Ik denk dat ik als voorbereiding wat zeehond bont filmpjes bekijk en een knuppel klaarleg, kom maar deze kant op.
Breda komt net aan de kust te liggen. Nice! Laat maar komen die overstroming.
Prinsenbeek Beach.
@van Oeffelen | 28-10-21 | 15:24:De Pier van Ulvenhout
@Dr.Utker | 28-10-21 | 15:34: Ginneken Seaport.
I am in! Tegen die tijd is mijn huis met uitzicht op zee een heel aardig pensioen!! *thermostaat hoger zet*
Eerst vandaag paniek over het niet halen van de klimaatdoelstellingen en nu dit kaartje eroverheen, touwtje zoekt.
Allemaal prima en wel. Wie mogen we over 10 jaar aan de hoogste boom opknopen als de rampscenario’s niet zijn uitgekomen? Is me allemaal iets te vrijblijvend deze klimaat gekte. Of gaan we over 10 jaar weer wat expert en bureautjes inschakelen om het zo te draaien dat door de maatregelen we het doom scenario hebben weten te voorkomen…
20 jaar geleden voorspelde Al Gore ook al dat we rond deze tijd onder water zoden liggen. Doomscenario's zijn nog nooit uitgekomen.
50 jaar geleden waren ze bang voor een nieuwe ijstijd. De histerische magklappers zijn van alle tijden.
We zijn godver het land met de beste deltawerken ter wereld, we hebben geleerd in het verleden hoe het water tegen te houden en die kennis van ons wordt overal ter wereld gebruikt. Nu lopen er een paar onderontwikkelde Groen Links of D66 josti's te janken bij zwaar overdreven cijfers en men denkt dat het hele land binnen een week onder water staat. Het Nederlandse klimaatbeleid scheelt maar 0,0003 graden op de wereld. en daarom moeten wij ons allemaal aanpassen en tookt China lekker door op steenkool. Oftewel niet janken maar voorbereid zijn op iets dat toch niet gaat komen.
Al het geld is naar Brussel, uitkeringen en Mieles gegaan.
Extensionrebellion heebben de oplossing/de troepen ingezet.
Ondertussen is er al 3 keer gezegd dat het de laatste mooie zonnige terras dag van het jaar was maar nu zit ik weer op het terras in het zonnetje te genieten van een lunch.
P.s de laaste keer dat er hoogwater in Drenthe was bracht voormalig koningin Beatrix met laarzen aan een bezoek.
De regeringszetel dus verhuizen, maar waar naartoe?
De geschiedenis zegt Maastricht, Assen is ook weer zo Assen, of toch maar naar Apeldoorn?
Berlijn
Als het enigszins penibel wordt zitten ze zo weer in Canada.
Brussel?
Moskou! Daar weten ze wel weg met Rutte!
Wat mij betreft mogen ze meteen door reizen naar Brussel, waar als alle plannen door gaan toch de zetel van united states of europe gaat komen! ;)
De klimaathysterie en hoe deze dan zogenaamd 'opgelost' wordt is totale waanzin en een ieder die dit niet ziet is een achtergestelde.
Dit was mijn kortzichtige mening ik ben er wel klaar mee.
De gratis zwemlessen op scholen moeten terug.
bestaan die niet meer dan>? Zo ja, waarom niet?
@small_town_dude | 28-10-21 | 14:39:
wegbezuinigd, en is verrekte veel papierwerk qua risiko analyses en zo, en helemaal als er dan desondanks alle boekwerken en regels toch eentje verzuipt..
jammer voor alle klimaathysterie, de tsunami komt er niet. Daarvoor is de mid Atlantische rug te stabiel. De blokken ijs die van de smeltende gletsjer afvallen geven een rimpeling van 0,5 cm. Landen rondom de grote oceaan zijn wel regelmatig aan de beurt. Kwetsbaar voor dijkterreur zijn we wel. Blaas een paar dijken rond de polders op en Nederland staat vol water. Maar wat is de reden of het motief om Lelystad of Almere onder water te zetten?
Reiniging, op een natuurlijke manier.
Als La Palma instort hebben we toch wel een probleempje....
@Horkiporki | 28-10-21 | 15:50: La palma stort niet in, maar wordt alleen maar groter. De vulkanen voeden de eilanden. Daarbij komt nog de plaatsing van la Palma waardoor de eventuele tsunami ruim langs ons heen zal gaan. Marokko is het haasje, zuid Spanje en Portugal krijgen wat golven en dan op weg naar midden Amerika.
Zelfs mijn lieve / bezorgd over ' het klimaat' buren beginnen nu in te zien wat een hyperbole nonsens er de afgelopen dagen en weken gebracht werd en wordt. Ze geloven er bijna helemaal niks meer van, en dat is natuurlijk ook niet goed. Dit gaat backfire-en.
zit ik toch goed in dat saaie apeldoorn
Vannacht was het er toch niet zo saai
Ook wel een dingetje, hoe moet het dan verder met de Eredivisie?
Meeste clubs komen uit Overijssel, dus een minicompetitie zit er zeker nog in.
wordt dan waterpolo!!!
Ter Apel is ook safe. Daar zitten alleen vluchtelingen.
Interessant..... interessant......
Allemaal naar Ter Apel.
Ik zit hier hoog en droog in Twente. Zo te zien gaat het in Utrecht niet goed. Moet ik dan mijn ex met haar partner en vier kinderen die vluchten uit Utrecht dan allemaal binnenlaten en opvangen? Of hoef ik alleen mijn dochter uit dat gezin binnen te laten en kan de rest van mijn erf schoppen?
retorische vraag stellen
Ge kunt ook een bootje kopen. Hebt u toch uw best gedaan.
In de schuur is toch nog wel plek?
Die zandzakvulmachine is in 2013 voor een paar ton aangeschaft en de afgelopen acht jaar nooit gebruikt. Weggegooid geld dus. Behalve als je ermee oefent! Tenzij de oefeningen ook zinloos zijn. Dan is het ook weggegooid geld, maar weggegooid geld waarmee toch iets is gedaan. Dat is altijd beter dan weggegooid geld waarnaar niet is omgekeken. Oftewel een zinvolle besteding op z'n ambtenaars.
De zee is het probleem niet.
Jaren op gevaren, niets aan het handje.
Rivieren, dáár moet je voor uitkijken.
Met hun achterbakse meanders.
Brabant en Limburg, let op uw saeck!
Zeelui die geringschattend over de zee praten. Zeker saucijzenbroodjesopwarmer geweest in het restaurant aan boord bij Doeksen.
Klopt helemaal.
Ik woon aan een rivier De Esk in Scotland op 15 meter afstand.
Op dit moment stijgt het water al meer dan 4 meter in 1 dag en er komt nog veel meer regen vandaag.
Alles spoelt weg omdat er geen uiterwaarden zijn.
De zee is veel stabieler.
Als ik dat kaartje zo bekijk, lijkt het mij wel wat. Wordt de wereld een stuk mooier van. En dan woon ik ook op een eiland. Toch een beetje GeenStijlland waar ik dan niet voor hoef te verhuizen.
Dus op de Maasvlakte ben je safe.
Boeie.. ik ben en blijf droog.
Dat zei m'n vrouw vannacht ook....
@IJzer Oxide | 28-10-21 | 14:22: U valt in de categorie Rob 'die maakt alleen een spons nat' Geus?
Niets aan de hand.
Zolang de hypotheken niet onder water staan is er niets aan de hand.
Het is slechts een kwestie van tijd totdat ook dat water weer begint met stijgen.
Zo werkt dat bij de overheid. Budget voor dit jaar nog niet opgebrand.
Deze actie is onder het motto wat kunnen we eens verzinnen...........
Ondertussen in Nederland, daklozen. Ook ondertussen in Nederland: asielzoekers.
En wat als het water nu eens van de andere kant komt?
Vind het na de stormvloed van 1953 ook wel weer eens tijd worden voor een beetje reuring.
Face it, in ons land gebeurt nooit iets.
het goede nieuws is dat alleen het topje van de Amsteltoren herinnert aan het Sodom en Gomorra van de lage landen. Eindelijk een echte gracht.
En nog steeds droge voeten. En nog minder aanbod op de woningmarkt. Win-win.
Whatevah, ik Ter Apel zit je wel geramd.
Een echte miet is op zien tiet voorberiedt, aldus de gevleugelde Drentse uitdrukking.
Ik zag gisteren nog een rampenfilm waar er een stormvloed was van 100 meter die een snelheid had 100 km per uur.
Zo breed is 100m nou ook weer niet. Kutfilm dus.
Heb een inwonende schoonmoeder met een BMI van 52, prima reddingsvlot alleen hoog verbruik. Pak vulkoeken per meter
Heilige drieeenheid God, Gaia en Gretta willen de wereldbevolking drukken ivm carbon voetafdruk. Dus de overstroming komt er sowieso aan staat in de bijbel, plagen zoals corona en pest helpen niet
Met dit scenario, kan Drenthe beter gaan oefenen op push-backs.
Ach 't is toch mijn geld niet, denken al die management ambtenaren...
Droge voeten hier, wel ver varen naar Amsterdam.
Als het internet er uit gaat is de ramp veel groter
Tot zover de Drentse ""nuchterheids""-mythe.
Wanneer komt schoolzwemmen weer terug in het basisonderwijs?
Je kunt natuurlijk iedereen bang maken, je kunt ook in oplossingen denken.
wanneer gaan we huizen ombouwen zodat het minder erg wordt als benedenverdiepingen overstromen. Allemaal een roeiboot op zolder. We worden gewoon een watervolkje. Komt allemaal goed.
Verdorie Ter Apel blijft droog.
OK. Maar... er kan ook een meteoriet op de randstad vallen. Dus misschien moeten we dan ook een meteorietenschild bouwen. Hoeveel miljard kost dat eigenlijk? En wat als alle Afghanen spontaan of niet-spontaan ontploffen? Schijnen ze nog wel eens te doen. Of erger, wat als de Duitschers het weer eens op hun heupen krijgen? Je weet het niet he.
Dat hoogwater levert wel een tweedeling in de maatschappij op zie ik.
Ik vind het eigenlijk, in deze tijd, niet meer kunnen dat de overheidsmaatregelen uitsluitend gericht worden op hen die het meeste risico lopen. Vrij stigmatiserend naar beneden-nap'ers.
de mensen met boten en de mensen zonder boten
Misschien eens beter wapenenen tegen de vele tsunamies van kansloze importiërs die Nederland massaal overspoelen!
Het enige waar ze in Drenthe last van hebben gehad zijn trein- en schoolmolukkers.
En van kampers, woonwagenkamp Emmen.
Bejaarden op een elektrische fiets met het reactievermogen van een luiaard zijn ook tamelijk vervelend.
Ik vraag me vooral af of wij dan allemaal welkom zijn in Marokko en Syrië, en een huis met inboedel en een uitkering krijgen.
Vandaar dat we ze eerst allemaal hiernaartoe halen.
Om ze te laten verzuipen?
Denk het wel, en dan lachen wij ons dood, want dan zitten zij in een zinkend moeras en wij lekker in het zonnetje. Met onze hollandse nuchterheid bouwen we binnen no time van dat hele Marokko het meest welvarende land van Afrika. Iedereen op vakantie naar Spanje en Frankrijk. Scheelt ook weer stukkie rijden.
In no-time? Nee wel in deeltijd natuurlijk. We zijn als NL nog in een ding kampioen en dat is werken in deeltijd.
Tja, eens zijn wij gaan bouwen op
deze lage grond.
Door de hulp van molens, dijken enz. Is het aardig gelukt.
Maar ja, die natuur hè!
Zolang ik vakantieparken zie bouwen vlak langs de kustlijn zal het allemaal wel meevallen. Nietwaar?
Geen paniek.. met de opwarming van de aarde verdampt het ook weer snel.
Hallo Drente, bouwt hoge hekken, straks komt die hele randstad jullie kant op.
Een tsunami ontsaat alleen als er vulkaan eiland zoals Hierro instort. Of een onderzeedse aardbeving. Dan komt hij rechtstreeks naar de kust van de VS en kan het Kanaal niet in, Dan is londen de pineut. Hier komen alleen overstromingen door de rivieren als de glechters gaan smelten, in het voorjaar.
Heeft niks met klimaat te maken.
Fokkin ambtenaren draaien belastingcenten erdoor want gratis geld en zelf geen last van….
Ik word hier zo moe van
De hele dag op de radio klimaat en rampen
Iedere dag wordt het verhaal ook nog wat verder aangedikt.
Was vroeger ook al zo, alleen maar 'bad news'.
En daarna krona elkende
@van Oeffelen | 28-10-21 | 13:58: Ja, vast zelf de tijd meegemaakt van de stortvloed van het bolsjewisme in de jaren dertig. Fijn dat zoveel roomse mensen zich teweer stelden, vooral in Italië en Spanje.
Als ze de rommel maar achter hun reet opruimen aan het einde van de dag prima wat mij betreft.
ik bestel vast een strandhuisje en een hoog hek tegen de exoteninvasie
Lang geleden werd iemand uitgelachen omdat hij een grote boot bouwde, ver van elke rivier of zee. Hij zei dat het binnen afzienbare tijd heel hard zou gaan regenen. Niemand geloofde hem.
Gerrit Hiemstra?
@Toetsenbordcomplex | 28-10-21 | 13:55:
Neehé, Jeff Bezos.
Willem Alexander?
Volgens mij was dat mijn overoveroveroveroverovergrootvader. Maar het kan ook de uwe geweest zijn.
Hij had wel betere bronnen dan het KNMI
nl.newsner.com/creatief/timmerman-bou...
De zandzakvulmachine? Heeft iemand hier ooit een Nobelprijs voor ontvangen? Ik wil (ik neem aan dat het een) haar (is), aanmelden hiervoor.
Yeah vandaag is mij restaurant nog gewoon een restaurant bij Zwolle, morgen een strandtent aan de Noordzee, gaat strandbedjes in slaan!!!
Ik zal maar alvast gaan oefenen voor een tsunami van westerlingen..
Dan moet ik tzt maar een boot kopen om eiland Apeldoorn op en af te komen.
Tsja,de Kerstvloed is alweer een tijdje geleden.Dus de statistische kans dat het binnenkort een keer gruwelijk fout gaat,is levensgroot.
Aldus immer betrouwbare KNMI ,NPO,Gretha etc...
Het is Lichtjesvloed! Met term Kerstvloed kan je weleens bepaalde bevolkingsgroepen mee kwetsen. En dat moeten we niet willen.
@Xbitt | 28-10-21 | 14:15: allahvloed...
Zou Nederland ook zo in paniek zijn als de zeespiegel zou dalen?
Wat natuurlijk ook kan, het is niet perse zo dat een warmere aarde groter zeeën oplevert
Het is ook niet gauw goed he? Als nou toch de poep de ventlator zou raken en Drenthe heeft niks voorbereid, gaan jullie ook lopen janken.
Er zal beslist weer iemand geld verdienen aan deze onzin.
"Hey yo mensen, dit is Enzo Knol samen met Boef en dat vrooemmm meisje, in deze door IPCC gesponsorde vlog vertellen WIJ > JOU, hoe je je kunt voorbereiden op klimaatverandering! Als jij ook een climate fighter bent geef alvast een kaolo hard duimpje omhoog!"
@GeheidEenGeit | 28-10-21 | 13:54: rennen naar de wc doet
Covid 19 kaartje?
Ik woon op een terp van 20 cm, mij kan niets gebeuren.
Komt het water hoger , ga ik gewoon een verdieping verder op.
M'n aankoopmakelaar zegt dat er door de overstroming heel veel huisjes gaan verdwijnen. - - Dus ik moet volgens haar snel snel 10% overbieden anders zijn er helemaal geen huisjes meer.
Tja, ik verdien het toch wel terug dan. Toch? De makelaar is bereid om het halve rijtjeshuis 10% hoger te waarderen, als we 500 euro dokken. We gaan ervoor. We stappen op de vastgoedladder, en blijven hoog en droog.
*opent de champagne!*
Breda helemaal droog dus. Laat hem maar komen!!
Zouden de singels dan wel zout water krijgen? dan kunnen we scholletjes vangen bij het spanjaards gat.
Heel Nederland blank, het gaat gebeuren.
ik moest lachen
Die Tsunami komt er alleen wanneer s.s. Timmermans bij Scheveningen te water gaat.
Dan moet hij van de pier afspringen een z.g. bommetje doen.
Het enigste wat er hier stijgt zijn de energieprijzen..
Enige
@Ed07 | 28-10-21 | 13:52: En dan zelf een punt vergeten.
Ach, je kunt iedere belastingeuro maar 1x uitgeven en het budget moet toch op, anders minder budget volgend jaar. En het is lekker weer...
Allemaal een kekke gele jas, logootje er op en doortuffelen tot het pensioen.
Ik woon zes hoog en dus, geen probeem.
Zolang de Rijn nog richting Noordzee stroomt en niet andersom is het hier aan randje Duitse grens nog prima toeven.
Moet ik die kaart lezen als alle plekken in NL niet hoger dan 30 meter? Tsja zo werken tsunamis niet echt hè. Dat die dan aankomt SWOESJ!!! alle strandpaviljoenen naar de kloten, dan lekker doortrekken tot aan Nijmegen 200 km verder en dan gestaag netjes de Maas en Roer volgen tot aan Sittard en verder.
Mijn dorpje in Zuid-Limburg is ook paars, maar dat zal door de maas komen die hier 30 meter lager ligt. Moet toch heel wat gebeuren wil ik daar last van krijgen en dan staat half België eerst onderwater.
Met België als buffer heb je niets te vrezen van hoog water. Eer al die gaten in het wegdek daar volgelopen zijn kun je nog wel even.
@gemeentereiniging | 28-10-21 | 13:44:
Whahaha. Is net slalommen op die wegen ja.
In plaats van duizenden miljarden te verbranden aan megalomane dystopische klimaatplannen zou je ook in risicogebieden vluchttorens kunnen bouwen voor het geval dat tijdens een superstorm de dijken doorbreken.
Gewoon elk huis voorzien van zo'n reddingsvlot zoals op grote schepen. Krijg je nog een leuke glijbaan voor de kinderen bij ook.
@JWZ_JMK | 28-10-21 | 13:52: kent u het verhaal van de titanic?
Als de dijk bij het Lauwersmeer doorbreekt is uiteraard heel Noord Nederland verloren.
Ik ken deze kaart, is uit 1980, alleen stond er toen bij dat het Nederland in 2020 was.
Eensch, GL NIMBY IJburg staat nog niet op het kaartje
DeepFake dus
Toch lullig voor al die paniekzaaiers dat de zee alleen stijgt op papier.
Totdat de Russen ineens een kernbom laten afgaan 100 kilometer uit de kust.
thediplomat.com/2018/07/russia-begins...
@JWZ_JMK | 28-10-21 | 13:48: dat is strategisch niet heel effectief om zoiets te doen. Te veel nevenschade ook.
Wel effectief om een land lam te leggen, maar de rest van de NATO gaat via land oorlogje voeren met RU.
@sjef-van-iekel | 28-10-21 | 13:55: Dat is vanaf Napoleon al duidelijk hoe dat dat niet moet.
@Dezenaamhier | 28-10-21 | 14:22:
Met de huidige logistiek hebben de russen daar geen voordeel van. vergeet niet dat in de tijd van napoleon en de Duitsers de legerbevoorrading neerkwam op paarden.
REAGEER OOK