Mag ook al niet meer. Red Bull naast je kinderpeuk
Wij sterven alleen in het harnas voor de God van Golden Power
Plezierdementor Paul Cockblokhuis van de jezusradicalen van de ChristenUnie pakt ú alles af omdat híj is opgevoed in een kwezelcultuur - daar zijn we dus mooi klaar mee, die gozer. En nu heeft een of andere 'voedselwaakhond' besloten dat energiedrankjes ook maar verboden moeten worden voor personen onder de 18 jaar. Supermarkten zien dat wel zitten, want supermarkten verkopen zich helemaal scheel aan huismerkpils aan waggelzwervers en peuken aan longpatiënten, maar als je een beetje moraliteit kan faken zodat er later extra hard over je bankrekening wordt gekomen: waarom niet? Wij zien wel een praktisch probleem: wat moeten bruggers dan drinken als ze in het fietsenhok een pak Pall Mall staan weg te knappen? En u weet ook wel, bij het horen van het woord 'verbod' krijgt Paul Blokhuis al een keiharde, dus deze vrijheidsbeperkende maatregel voor jongeren wordt vanzelf een keer een officieel wetje. Probeer het voor de grap maar eens uit. Heel hard 'VERBOD' roepen. En dan gaat de deurbel...
Reaguursels
InloggenHet probleem is natuurlijk dat ouders hun kinderen naar school sturen met een blikje red bull. Ze denken dat een volledig ontbijt is.
Wederom die verrekte minderheid die het voor de meerderheid verpest, kansloze democratie zo.
Staat Paul dan, met zijn harde. Niemand met een natte in de buurt natuurlijk.
Echte kerels drinken echt stierenbloed.
Gelukkig, dan komt het ouderwetse koek en zopie weer terug.
Geef die'n jong gewoon cola, sinas, 7up, cherry coke, thee of koffie.
Dat dronken wij vroeger ook toen er nog geen Redbull was en de leeftijd nog te jong was om naar de kroeg te mogen.
Dat supermarkten zich 'scheel' verdienen met peuken verkopen is ook een beetje een raar kritiekpunt. Ze mogen nu al niet meer zichtbaar in het schap liggen, moeten in neutrale verpakking zitten en per 2024 stopt de verkoop daar zelfs.
Als je soms die kleine 12 jarige jochies ziet lopen met zo'n enorme Monster Energie blik vind ik dit best wel een goed idee. Spul is slechter dan een flesje bier.
Heerlijk toch? Goed begin om met opvoeding en voorlichting te beginnen.
"Paternalisme is het beperken van de vrijheid of autonomie van een persoon of groep in naar wat wordt aangenomen hun eigen bestwil."
De overheid heeft werkelijk het beste met u voor.
Maar misschien moeten we de vrijheden van de overheid eens inperken.
Vooropgesteld ik vind het gore ondrinkbare troep maar
Evenveel cafeïne als in een kop koffie, evenveel calorieën als in appelsap, evenveel suiker als in cola. Deze drankjes dan ook maar verbieden?
Red Bull, daarvan gaan je scheten naar kauwgum ruiken.
Dat wil ik helemaal niet !!!
Pas maar op, straks heb je nog een boel red in je onderbroek.
Tsja minder jeugd stijf van de caffeine of aanverwante stoffen kan best wel eens effect hebben op het aantal geweldsdelicten van de jeugd. Het is weliswaar niet zo potent als coke maar het doet wel iets vergelijkbaars met je lijf die stofjes in de energie drankjes. Ze peppen je op. Zo af en toe een drankje zal weinig effect hebben op het lichaam (los van de suikers) maar als men aan het infuus hangt…
Sommige staan er mee op en gaan er mee naar bed, het is echt bizar voor woorden. Met alle gevolgen van dien. Overgewicht, verrotte tanden, geestelijke niet in orde. Want constant onder spanning. Dus ook echt ontwenningsverschijnselen.
Beetje ongezond leven hoort er wel bij als je nog jong bent. Met nadruk op beetje. Alleen dit gaat de samenleving een hoop geld kosten omdat jongeren op jonge leeftijd ziektebeelden gaan krijgen die ze gewoon niet behoren te hebben.
Sterker, ik word altijd raar aangekeken als ik zeg dat ik water wil drinken. Ik juich de actie van Christiano Ronaldo dan ook toe, als hij zegt mensen drink water!
@Harvey2Face | 23-09-21 | 13:40: top, idd dat!
@Harvey2Face | 23-09-21 | 13:40: vergeet DMII niet. Heb deze meegemaakt: overmaat aan Red Bull per dag, zoete urine. Knettermaf.
@nobodiesunmighty | 23-09-21 | 13:47: Het suiker verhaal is idd een ander belangrijk aspect wat ik in mijn betoog nauwelijks aanraakte
Scholieren. Thuis een Ritallinnetje, onderweg naar school ontbijten met een zak chips, wegspoelen met een energie drankje.
De Ritallin tegen de ADHD wordt volledig teniet gedaan door een lading zout, suiker en caffeine. Kind stuitert de klas door en leert geen fukc.
Met 20 heeft ie obeziektas, hele korte aandachtsspanne, geen opleiding, kan niet voor zichzelf zorgen en hartklachten. Krijgt kinderen die hetzelfde voedingpatroon meekrijgen etc.
Dan lijkt het verbieden van enrgiedrankjes voor 18- ineens helemaal niet zo gek.
Zelden zo eens met iemand geweest
Dat ook inderdaad!
Ik zag ook hier ook wel 'sleutelkinderen'. Papa en mama naar werk. Zoon van 10 komt om 15:30 thuis, sleutel om de nek. Naar binnen. Zak chips en 1,5 liter fles cola mee naar buiten (pré smartphone tijdperk). Dag in, dag uit. Nu volwassen, strafblad en obesitas. Heel apart.
Laf. Das suikervrije redbull op t plaatje.
Is voor mietjes
Alsof het de suiker is die Red Bull z'n kracht geeft, tuurlijk...
@De_Rokjesman | 23-09-21 | 15:03: heb ik dat gezegd dan? Lezen is niet makkelijk he?
Iedereen roept dat de zorgkosten de pan uit rijzen. Doe je dus wat aan preventie is het weer niet goed van de GS toetsenbordridders
Ziekenhuizen liggen vol met jonge mensen die een overdosis Kong hebben gedronken.
Schei toch uit.
@Ruimedenker | 23-09-21 | 13:20:
Nee, begin eens. Begin eens met nadenken.
Niemand ligt met overdosis energiedrankjes in het ziekenhuis. Maar na 20 jaar wel moddervet, hartklachten etc. En dan mag u gaan betalen voor de zorgkosten.
@JanVergoor | 23-09-21 | 13:23:
Dat begrijp ik natuurlijk, maar dan moet je de helft van het hele supermarktassortiment verwijderen.
Overal zit (teveel) suiker en zout in.
En een gebrek aan beweging is ook een oorzaak.
Maar jullie hebben een punt, de dikzak van de toekomst is nu nog een jongere.
Of die blikjes het verschil maken betwijfel ik.
Voor de kenners, en wie weet het nog : Senator Speciaal...
Het valt allemaal wel mee.
www.voedingscentrum.nl/encyclopedie/e...
Ik erger mij meer aan de blikjes die door scholieren in het park gepleurd worden.
deperfectegrafiek.nl/wp-content/uploa...
De meesten weten zich niet te beperken. En er zitten toch niet voor niets zes in een sixpack?
Ik ben er zelf al een paar jaar geleden mee gestopt. Man wat een troep is dat. Als ik een kind van 10 met een halve liter "Monster' zie lopen word ik daar wel verdrietig van eerlijk gezegd. Maar ieder z'n ding.
Verstandig! Het is gewoon troep (zeker de goedope huismerken!) met heel veel suiker zodat het lekker zoet smaakt. Onder de 18 zijn je lichaam en hersenen nog dusdanig in ontwikkeling dat die troep extra nare gevolgen heeft. Dus net als alcohol gewoon niet doen voor je 18e (in de praktijk zal dat net als alcohol wel 16 worden, maar dat is beter dan al die jochies van 10 die met die dingen rondlopen...)
Ja suiker is wel een probleem voor de gezondheid - dus SUIKERFEEST VERBIEDEN!
Racist! Islamofoob! Vleeseter! PVVer!
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:49: Hij heeft wel een punt!
Maak er maar Steviafeest van!
Was het alleen maar de suikers… de hoge caffeine en aanverwante stofjes in die dranken doen ook wat…
De nieuwe boa’s met een knuppel langs alle deuren.
Bij het minste verdacht van een suikerfeestje niets vragen en erop los knuppelen! Zoiets?
@kapt.Jerkoff | 23-09-21 | 13:05:
Uw sarcasmemetertje is defect?
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 14:25: Nee maar die van u is echt aan vervanging toe.
@zuurtjeregen | 23-09-21 | 14:18: ja gelijke monikken gelijke kappen, zwarte Piet kan ook niet meer, dat suikerfeest moet ook in de ban ! Haha, eens kijken hoe stoer onze verbiedende overheid is als de religie van vrede aangepakt moet worden (not!)
Maar die Blokhuis is toch ook demissionair? Maar dat zal wel geen flikker uit maken. Sinds ik weet dat ie de broer is van Leo, luister en kijk ik ook niet meer naar Leo. Vervelende familie.
Vervelende blokfluiten, bemoeials en betuttelaars.
@van Oeffelen | 23-09-21 | 12:46: 'grappen' met namen maken, nog meer kleuterschoolniveau, zowel in de Kamer als daarbuiten. Hilarisch. (zucht)
Verboden zijn gewoon symboolpolitiek. Lekker makkelijk want je hoeft de oorzaak niet aan te pakken terwijl je heel hard kan roepen dat je er iets aan doet.
Als een overheid écht begaan was met de gezondheid dan leggen ze in wet- en regelgeving vast hoeveel suiker een energiedrankje mag bevatten. Voor alle levensmiddelen zijn er dergelijke regels.
Uiteraard kost dat veel tijd en moeite, want lobbyisten, want EU-regels, want veel werk, want veel werk, want werk.
Nee joh, laten we gewoon een verbod instellen. Handhaving laten we wel aan de supermarkt over. Zo. Dat is weer genoeg gewerkt voor vandaag!
Zo geld het voor alles in dit polderlandje... Er is een probleem, dat lossen we op door de symptomen te verbieden, handhaving ho maar, probleem bestaat nog steeds, burgers "klagen", overheid zegt: "Het is verboden", en daarmee is de kous af...
De omstandigheden waarin suiker ongezond is zijn toch voor iedereen anders? Niets mis met een paar energy gels tijdens duursporten, maar je moet het niet in de babyfles stoppen.
En dan, dan gooien ze dat gif aspartaam in de drankjes..
Eigenlijk ben je genetisch toch gewoon inferieur als je je niet lekker kunt voelen zonder je te moeten verdoven d.m.v. nicotine, cafeïne, taurine en weet ik wat?
En wat zou jij willen doen met genetisch inferieure mensen?
@Ichneumonidae | 23-09-21 | 12:45:
Vaccineren natuurlijk. Met een experimentele gentherapie ( dixit Gideon Meijerink ).
En wat is uw zonde? Ik behoor zeker tot je inferieure soort. Ik ga er dan maar vanuit dat u aan kleine kindertjes zit, want mensen zonder verslaving zijn niet te vertrouwen.
Neem een borrel, burro.
Ouwe pretletter van me.
@De Blauwe Baviaan | 23-09-21 | 12:52: Zelfkastijding is ook een vorm van verslaving...
Denk dat we beter de Christenunie kunnen verbieden, toch al niet veel meer dan een afsplitsing van de Bond tegen het Vloeken.
Heeft iemand al "Godverdomme, rot op met je gezeik!' geroepen?
Waarom koffie niet en energiedrank wel?
Qua cafeïne is dit verbod niet te rechtvaardigen. Suikervrije energiedrank wordt ook veel verkocht.
Hey!! Niet aan mijn bakkie koffie komen!!
@Lorejas | 23-09-21 | 12:49: ik zal de laatste zijn die u uw bakkie af zou willen nemen, ik heb alleen een hekel aan het maken van onderscheid binnen de groep cafeïnehoudende producten.
Het begint al bij de verpakking: voor koffie- en theeproducten geldt een vrijstelling van verplichte waarschuwingen en exacte aanduidingen over het cafeïnegehalte.
Koppeling aan je QR-code in 3..2..1..
Het valt mij op dat mensen die Red Bull drinken hun blikjes altijd op straat gooien en achterlaten. Blijkbaar tast het iets aan in de hersenen waardoor je je gaat gedragen als een ordinaire pauper.
Dat zie je bij rokers ook altijd. Zodra de dopamine-flow weer op stoom is boeit de omgeving schijnbaar even niet meer.
@el burro | 23-09-21 | 12:41:
Ik had buren die het altijd tussen de schutting mikten. Keer massaal over de schutting teruggegooid toen ze bezoek hadden, sindsdien hield het op ( had het ze al een paar keer eerder gezegd maar ja, dovemansoren. Dan moet je het maar voelen ).
@el burro | 23-09-21 | 12:41:
Mensen(jeugd) die van de burgerschuur naar buiten komen en hun vette bek nog niet hebben afgeveegt, pluren zonder nadenken de gehele verpakking zo de straat op.
Wie denkt, dat als er eenmaal iets kan worden verboden wat voorheen gebruikelijk was, en dat het dan daar bij blijft, is best wel naief, zeg maar. De negerzoen, meest onschuldig woord ooit wat mij betreft, gaf de aftrap.
Toch zeggen wij nog steeds Negerzoen en vreet er zo 6 weg.
En al die drugs in het afvalwater in Rotterdam dan!?!?
Wanneer gaat de overheid Rotterdam eens verbieden dan!!
Lekker alles verbieden. Dit mag je niet, je moet het zo doen, de overheid wilt dat je zittend gaat plassen. Nee je mag niet daar lopen, als je dit koopt moet je extra betalen. Oh je hebt een huis? Hier betaal veel meer belasting aub.
De overheid wordt groter en groter, er komen meer en meer regels die onze vrijheden inperken. De belastingdruk wordt ook hoger en hoger. Het grootste gevaar van onze tijd is de alsmaar uitdijende overheid. Communisme via de achterdeur.
Vrouwen moeten staand plassen, want emancipatie na eeuwenlange onderdrukking.
Blijven er nog thema's over waar ouders zelf de opvoeding mogen bepalen?
Als ik sommige ouders ( lees: verwekkers ) zo zie kan het geen kwaad om daar in sommige gevallen wel paal en perk aan te stellen.
Van Oef dronk tijdens de studententijd gemiddeld een liter cola per dag. Het heeft daarna nog 10 jaar geduurd voordat van Oef het eerste glas wijn kon appreciëren.
Nu de rest nog..
Hoeveel levens heeft u..??
Oef, vind je het niet vermoeiend worden dat je steeds over jezelf praat in derde persoon?
En het draagt inmiddels een kunstklapper omdat de tanden zijn weggerot.
Mocht de schoonmaker dan ook cola drinken?
Die cola heeft je hersenpan aangetast. Voor zover je al hersens had.
Ik ben letterlijk allergisch geworden voor caffeine nadat ik jarenlang elke nachtdienst een redbulletje dronk. Ik kan voor de rest van mijn leven dus geen koffie en echte cola meer drinken of pure chocola eten vanwege een allergische reactie. Burn it to the ground.
Hahaha..!!
Dat zal dan wel niet bij 1 redbulletje zijn gebleven. Ik drink dagelijks een hele pot koffie en 's avonds nog een paar koppen thee maar totaal geen last van. merk wel dat ik trager op gang kom zonder koffie ( op vakantie bijvoorbeeld in Azie ) maar dat is na een paar dagen ook weg.
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:34: één redbull. Maar autoimmuun reacties zit nogal in de familie. Misschien heeft het daarmee te maken.
@Suncatcher | 23-09-21 | 12:35:
Dus eigenlijk zit het tegen... Zo maar, in het kort....
@Suncatcher | 23-09-21 | 12:35: Ok dus voor iedereen moet Red Bull verboden worden omdat jij er last van hebt?
@Old_Spice | 23-09-21 | 12:40: waar staat dat ik het wil verbieden ? Ik beschrijf enkel mogelijke gezondheid risico's. Van ibuprofen kan je ook een hartstilstand krijgen hè.
@Suncatcher | 23-09-21 | 12:35:
Check. Dat is dan een nare verrassing achteraf, ga je niet vanuit.
@Suncatcher | 23-09-21 | 12:41:
En zo kan je wel bezig blijven toch..??
Hup, naar buiten, de SonScheinT...
Dus vanwege jouw zwakke genen moeten de energiedrankjes verboden worden? Sterk argument.
@neonreclame | 23-09-21 | 12:43: lekker buiten spelen. Er zijn ergere dingen in het leven. Geen seks krijgen bijvoorbeeld.
@Suncatcher | 23-09-21 | 12:45:
Haha..!!
Minimumleeftijd voor bier weer naar 16, energiedrankjes 18; lijkt me een vanuit het oogpunt van de volksgezondheid een prima deal.
youtu.be/JdXrsZfQFzw
www.youtube.com/watch?v=RIZdjT1472Y&a...
Volledig on topic als je het mij vraagt..
youtu.be/dJad_LOZRlE
Niks haalt het meer bij de bierbelasting. De grootste treiteractie sinds de “Holocaust”. Opdat we nooit vergeten: D66-CU-CDA-VVD.
Die aanhalingstekens. Hoe durft u!!
Ow wacht... Was het een citaat?
Bier zou ik sowieso niet in dit land kopen. En veel te duur en ook nog minder lekker ( + mindere kwaliteit ) als het Duitse bier. Zelfs als je ver van de grens woont loont het om een keer per maand daar een bier- en benzinerit te doen, + extra's bij de DM.
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:35: 300km (heen en terug) bij 1 op 8 kost me aan brandstof (E5) bij de Nederlandse prijs EUR 73. Dat verdien ik nooit terug en ik ben uren bezig. Slecht idee.
@Koning Willy | 23-09-21 | 12:48:
Is ook een dagje uit he, en die auto moet natuurlijk barssiesvol. Kwam geregeld met 4 kratten + een volle 60 litertank ( scheelde 20 cent de liter, reed 1 op 9 ) + een paar dozen met vlees, kaasjes, chocola en spullen als aftershave creme, scheerschuim, badschuim, shampoo, odorex, duits roggebrood etc etc thuis. Het leverde me m.a.w. geld op.
En terecht, rommel is het.
Het is vies, maar verbieden slaat nergens op. Drink een dubbele espresso met 5 suiker en je hebt vrijwel hetzelfde effect.
@Koning Willy | 23-09-21 | 12:44:
Nou is ik Barista...
Wist u dat de cafeïne geen kans krijgt om goed door te dringen in het Espresso kopje..??
Sterke koffie, that's it..
@Koning Willy | 23-09-21 | 12:44: Ooit een tienjarige een dubbele espresso zien drinken?
@mozaard | 23-09-21 | 12:52: Nee, maar ik zou het graag willen zien.
@Koning Willy | 23-09-21 | 12:44: maak peuken ook legaal voor kinderen onder de 18 dan.
Hup Max..!!
Doodgaan is geen optie meer... ( LaatsT die docu over Schumi gezien... Pfff...)
De betutteling van Nederland 2.0 in een blikje stierenpenis zit minder cafeïne dan in een kop koffie, bijna net zoveel van het levensgevaarlijke cafeïne als in een kop zwarte thee of een stukje pure chocolade.
Het suikergehalte is praktisch gelijk aan een glas appelsap of jus d'orange.
Gaan we dan ook het blikje cola, de nespresso, de oploskoffie, de frikandellenbroodjes, appelsientje, en de chocomel achter een leeftijdslot zetten in de supermarkt?
Begin eens met het opvoeden van de jeugd, zorg dat er weer normale schoolkantines zijn waar je gewoon voor 2 euro een daghap kunt krijgen, of een gezond bruinbroodje met kaas. Zorg dat die schoolkantine goedkoper is dan de plaatselijke supermarkt. Dan hoeft de jeugd tussen de middag de plaatselijke supermarkt niet te terroriseren. Laat de jeugd zelf kiezen wat ze willen vreten, in plaats van vegan couscous of halalsalami op je tosti.
Andere vraag is Paul Cockblokhuis al gevaccineerd? Of mag dat niet van de heer.
Een goed punt t.a.v. de schoolkantines!
Sommige basisscholen hebben een gezond traktatiebeleid, maar als de juf moet trakteren komt ze aanzetten met een familiepak snoepgoed bij de Lidl vandaan. Triest. Je moet de mensen op de een of andere manier toch zien op te voeden.
Waarom hebben clubjes zoals het totaal onbekende Foodwatch zoveel invloed? Clubjes van een twee- of drietal deugers die aan de keukentafel even gaan bepalen wat de rest van het land wel of niet zouden mogen doen. En de media liggen aan hun voeten want even goed onderzoek doen naar de echte belangen van die clubjes is er al lang niet meer bij.
Ik ben tegen verbieden, maar God allemachtig, wat is dat een stinkend soort paardenpis bocht dat Red Bull. Echt niet te zuipen en je vullingen springen spontaan uit je mond.
Ho ho. Paardenpis aangevuld met suiker en c02, laten we de boel niet erger afschilderen dan het is.
Prima joh , dan geef ik de kinderen wel whiskey-cola mee naar school.
Ouwe horeca truc om vooral bij trouwerijen rondrennende kindertjes na het diner een kinderijsje met drambuie te geven zodat ze het bedienend personeel niet in de weg zaten. Werden ze rozig en slaperig van en vielen op vader’s of moeder’s schoot zoet in slaap.
Geen hele grote fan geweest van dat spul, op de middelbare dronk ik gewoon koffie met suiker bij mijn Camel. Toch hele fijne herinneringen aan het krijgen van een AA-tje na het sporten, wtf Paul!? Supermarkten zal het een worst wezen denk ik, hoe vaak ik wel niet A4-tjes heb zien hangen in de geest van jongeren-opgerot.
Er zijn best nog leuke dingen voor kinderen. Vroeger gingen we in de herfst altijd eikels zoeken. Die duwden we in een pvc buis, en dan duwden we een ronde stok in die buis waardoor je die eikel afschoot. Het liefst op voorbij rijdende auto's. Soms stopte er dan wel eens zo'n sneue eikel die bang was voor een deukje in zijn geweldige bolide. Dan deden we lachen en wegrennen. Daar krijg je een grotere kick van dan energydrankjes. Kan me niet herinneren dat met eikels schieten ook al verboden is. Komop jeugd, doe eens een beetje stout!
Als ik eikels wil zoeken ga ik wel voor de deur van een GL-congres staan wachten.
En je hebt nog een verhaal, jaaaaren later :-), kom daar maar eens om als je Red Bull drinkt.
Wij raapte ze en verkochten ze dan voor een gulden per kilo aan boomkwekers.
En dan kochten we er bier van.
@2voor12 | 23-09-21 | 12:35: gelukkig zei u niet dat U eikels wilde gaan afschieten voor de GL-congres deur ivm joris
Wat een gore suikertroep is dat. Net als voor alcohol een leeftijdsgrens ben ik niet op tegen. Zitten toch ook stimulerende middelen in die de slaap en gezondheid kunnen aantasten
Een zwarte handel in frisdrank is toch om te gieren?
U discrimineert! Tegenwoordig heet dat een Akwasi handel.
De vraag is in hoeverre dit conflicteert met de rechten van de mens.
Je drinkt en eet godverdomme toch zelf wel wat je wil. Roken is anders want daar val je anderen mee lastig.
Overigens geldt hetzelfde voor reclame voor allerlei ongezonds, alsof ze steeds in je oor staan te schreeuwen, je kunt om veel reclame niet heen kijken. Al dat gevreet en gezuip om je heen, brr...
Ik stoor me daar ook mateloos aan. Mensen die de deur uitstappen en als eerste een slok uit een flesje water meenemen. Dan denk ik, doe normaal, neem binnen een glas. En maar vreten, en maar kauwen, en maar vette ransmeuk naar binnen tikken want volgens de reclame is het zo gezond want het is een speltkoekje. Met chocolade, en suiker, en emulgatoren, en weet ik veel wat. Maar gezond joh, die speltkoekjes. En dan zie je een tokkiegezin bij de visboer naar binnen stappen en dan denk je, goh, had ik niet verwacht, dikke prima. Eens zien wat ze nemen, een harinkje, of een stukje kabeljauw voor vanavond, of...
"4 kibbeling met saus. Brrrrrp"
Roken is anders? Overal op straat zie je die blikjes liggen. Het zijn de peuken van deze generatie. Ook is de mate van 'lastigvallen' in de zorg navenant.
En verder, reclame: Waarom moeten we dat eigenlijk sowieso toelaten? Wat heeft de gemeenschap eraan? Gewoon vet belasten die zaak!
@mozaard | 23-09-21 | 12:41: Gewoon een boete van 1500 euro op zetten. Geen geintje, vind ik echt een reel bedrag. Hondeschijt, grafitti, blikjes enz.
Ik ben sowieso voor disproportioneel straffen: je straf moet ook de straf zijn voor de keren dat je niet gepakt bent. Dus als 1 op 100 keer iemand gepakt wordt voor een overtreding dan moet die boete x 100.
En wie gaat het salaris van Max betalen?
Nou?
Waarom geilen lieden die door het volk gekozen worden (aka politici) er zo op datzelfde volk van alles te verbieden zodra ze op het pluche zitten?
Geilden ze ook al op voor het pluche, maar toen kwamen ze niet verder dan de BDSM kelder. Lekker dom/sub op macro schaal, prachtig toch? En waarschijnlijk ook iets met 'macht' en 'corrumperen' ofzo.
Religie verbieden voor kinderen onder de 18, gesubsidieerde, en bevoorrechte waanideeen die die hersenpannetjes worden in geindoctrineerd.
Godblockhuis.
Ik deel deze mening. Informatie over religie: vooruit. Maar kinderen onomkeerbaar 'verbinden' aan dat soort onzin, en al helemaal het afsnijden van piemelstukjes. Ik ben zeer voor de Joodse zaak maar hier moeten ze maar een beetje inschikken. Piemelsnijden doe je maar in Israel en niet in Nederland. Dat geldt natuurlijk dan ook voor die andere bevolkingsgroep, die ene die nooit ergens schuldig aan is en nooit iets verkeerds doet.
Heel het menselijk leven drijft op waanideeën, christelijk of anderszins.
Bij m'n dochter in de klas zit een ventje dat in België woont en dagelijks door papalief of mamalief bij de schoolpoort wordt afgeleverd. Voor hen is het een kleine moeite om op bestelling hele kuubs Max Verstappen drinks en aanverwante engergy drinks aan te leveren. Keurig verpakt in dozen van de biobananen of appels die ze bij de Duitse grootgrutter meenemen....
Af te handelen in het fietsenhok. Chickies mogen in nature betalen (m.u.v. mijn keurige opgevoede dochter natuurlijk)
sorry, ik bedoelde Duitsland
U bent burgemeester van de stad Breda!
@F. Jacobse | 23-09-21 | 12:26: ja, je hebt me betrapt
Ik voorzie veel lage bloedsuikerspiegels.
Dan gaan ze gewoon meer drop kopen toch? kilo zakken haalde ik vroeger... hmmm. En ik ben daar echt niet dik van geworden.
@Geenjoris | 23-09-21 | 12:19: Vergelijk dit eens met het suikergehalte van een blikje energydrink: www.voedingscentrum.nl/nl/service/vra...
Waar komt dat toch vandaan in de politiek alles maar verbieden? Daar zou een verbod op moeten komen. Iemand iets anders, iets onzinnigs verbieden. En ga eens wat regelen!. Huizen voor jongeren ofzo.
Verbieden geeft net als energiedrankjes een boost: een ego-boost.
Leuk dat u alleen jongeren een huis gunt maar verder eensch.
Voorts zou ik graag zien dat voor iedere nieuwe wet, voor ieder nieuw verbod er ook een oude wet, een oud verbod afgeschaft moet worden. Het Nederlandse wetboek is al zo'n beetje de dikste van de wereld, hoog tijd om eens wat te schrappen.
Alstublieft guurders, uw toekomstig dieet: duurzaam-actueel.nl/meelwormen-in-eu-...
Beste graaf, je mag helemaal geen diertjes eten, meelwormen zijn straks een bedreigde diersoort.
@Zitvlak | 23-09-21 | 12:17: zelfs de kippen hier in de tuin lusten die meelwormen niet...
@hatsikidee | 23-09-21 | 12:19: U heeft gelukkig wat eitjes, geen meelwormfrikandel o.i.d.
Ha..!!
iets over de nieuwe schijf van vijf...!!
Het dieet van een middelbare scholier: frikandelbroodjes en golden power. Ik voel mijn suikerspiegel door het plafond knallen bij de gedachte eraan. Ik snap eigenlijk niet zo goed waarom het in Nederland zo moeilijk is om gezonde en lekkere schoolmaaltijden aan te bieden, desnoods bereid door leerlingen zelf onder supervisie van een echte kok? Zeker voor kinderen uit de lagere sociale klassen is dit waarschijnlijk het enige moment van de dag waarop ze wat fatsoenlijks te eten krijgen, iets dat niet uit een frituurpan of blik komt.
Kijk eens naar de vreetcultuur van dit land. Loop door de stad en kijk wat er in rijen voor venster waar je ijs kunt krijgen staat te wachten. In de rij voor fuckin' softijs. En die burgertenten en kwaliaria's die overal uit de grond schieten en die zeker 's zomers mudjevol zitten. En kijk wat er loopt te malen, lege ogen, vette reten, kauw kauw kauw. En paupervoer als pizza en bami gelden als "uit eten". Kijk voor de lol eens in boodschappenkarretjes, wat daar allemaal voor bagger inzit. Nog een wonder dat de helft van de bevolking niet met hartproblemen rondloopt.
Het is de schuld van de ongevaccineerde
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:22:
Allemaal waar, maar geen antwoord op mijn vraag?
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:22:
Hier op het Osdorpplein, kleine prinsjes die op een voetstuk worden geplaatst lopen steevast met in de ene hand een Turkse pizza met döner kebab en in de andere hand een blikje energiedrank.
Op jonge leeftijd al obesitas, maar de moeder mag geen nee zeggen van de kleine prinsjes.
@JJMS | 23-09-21 | 12:36:
Oh, ik ben het met u eens dat kinderen van huis uit niet meer meekrijgen om fatsoenlijk te eten. Zal wel te maken hebben met het verdwijnen van de huishoudschool, tweeverdienders, de magnetron + in sommige steden de mogelijkkheden om klokkierond voer te komen.
@Osdorpertje | 23-09-21 | 12:40:
Stoort mijn ook enorm. Geen normale gezinsverhouding, een ouderlijk nee is geen nee meer. Kinderen die zichzelf opvoeden. Brrrr.
@Osdorpertje | 23-09-21 | 12:40: prima. Natuurlijke selectie
Energiedrankjes worden bijna exclusief gekocht door scholieren.
Samen met frikandellenbroodjes.
Supermarkten bij scholen in de buurt zullen failliet gaan als zij zo'n groot deel van de omzet verliezen.
Sgolieren jatten ook het meest.
Mij betreft hoeft dat niet op de door een hogere macht voorzien tijdstip. Nog even en men gaat de dijken verbieden. Bestaat er een relatie tussen een gedronken blikje RB en kopschoppen op het schoolplein?
Best een logische reactie van Blokhuis, die sowieso goed bezig is bv met terugdringen van roken. Er zit ongezond veel caffeïne en suiker in die rotzooi. Zijn al genoeg verhalen van tieners die met bv hartritmestoornissen opgenomen zijn in het ziekenhuis na drinken van energiedrankjes. Lijkt me daarom terecht dat kinderen die troep niet meer kunnen kopen.
Dan zal Haribo ook wel verboden moeten worden.
zullen we dan cocaïne ook maar verbieden? Het schijnt dat middelbare scholieren....
O wacht,
Hoe vaak gebeurt dat? Kinderen kunnen toch ook gewoon koffie kopen. Gaan we dat ook verbieden?
@BobDobalina | 23-09-21 | 12:37: Heb eigenlijk nog nooit gehoord dat een kind in het ziekenhuis is beland na drinken van koffie.
twitter.com/evertkwok/status/14380532...
Volgens mij mag dit gewoon van de Bijbel.
Ik roep net hard VERBOD! En verdriedubbeltjes, daar ging de deurbel!
Paul Blokhuis. Kan die man niet emigreren ofzo?
"In 2002 legde voormalig Greenpeace-directeur Thilo Bode met foodwatch Duitsland de fundamenten voor een krachtige internationale voedselwaakhond."
Dan weet je eigenlijk al genoeg
Het verbaast niemand
www.foodwatch.org/nl/over-foodwatch/d...
Grappige is ook dat er geen enkele arts of bioloog bij dat team zit.
@Obleaumov | 23-09-21 | 12:19: Lol ja rustig maar. :)
Ik vind die energydrankjes onmeunig vies. Ik dronk op mijn 14e gewoon bier.
Heb Red Bull ook eenmaal geprobeerd, zeer vaag smaakje, smerig.
Mag de reclame ervoor dan ook in de ban?
Een man in de buurtsuper hoorde ik zeggen dat hij wacht op iemand die gehoord heeft dat hij terminaal ziek is en een belangrijke stap voorwaarts zet in de formatie en in het algemeen belang van Nederland.
Iemand een idee wat hij daarmee bedoelde?
Ik geloof direct dat die meuk slecht is voor kinders, maar dat geld voor alle producten met suikers, onverzadigde vetten en weet ik wat, gaan we dat dan allemaal verbieden?
Verzadigde vetten bedoelt u denk ik.
Dat is allemaal net zo slecht voor (jong)volwassenen. Volledig verbieden dan maar?
Er zou eigenlijk (veel) meer ingezet moeten worden op voordeel voor gezond voedingspatroon. En niet alleen met informatie, maar ook met lagere btw en belastingvoordelen voor gezondheidswinkels, directe verkoop bij de boer, e.d.
Krijgt die Baudet toch nog gelijk….
Zelfs de kikkers worden gay.
Sommige chemicaliën heb wel invloed op de natuur.
Als je deze hebt gezien ben je ook wel een soort van genezen:
www.youtube.com/watch?v=oX9jZ_w_AmQ
Ongelofelijk.
All fake
Het is belachelijk dat de politiek zich hier mee bezig houdt. Het gaat ze niks aan, helemaal niks.
Tuurlijk is gezondheid een issue, de taak van de politiek is om ons te informeren. Maar zeker niet door een verbod op te leggen wat iemand denkt. Volstrekt verkeerd. Maar het zal wel wisselgeld zijn voor de grote partijen, om zo de Christen Unie tevreden te houden (of gewoon bezig te houden).
Ben anders wel blij met het rookverbod en het verbod op sigarettenreclame e.d. Betuttelend? Misschien, maar het was nodig om tegenwicht te bieden tegen de machtige positie van de sigarettenindustrie.
De dictatuur groeit met de dag.
Ik ben geen liefhebber van de zoetwaterdrankjes met smaak en wat cafeine.
Schoolmelk terug , ook op middelbare scholen?
Kalm aan, denk aan het klimaat... al die koeien die methaan uitstoten...
@ReyNemaattori | 23-09-21 | 12:11: Oeps , die was ik ff vergeten, koetjes zijn lievvvvv .
We hebben geen melkplas meer. Joris Driepinter is met pensioen.
Red bull is voor rijke stinkerds. Een tray Bullit is t echte werk. Wanneer gaat de overheid eigenlijk helemaal ons eten bepalen? Sochtends bakkie havermout, smiddags zuurdesembrood met hummus, stukkie fruit tussendoor en savonds een groenteburger met 3 onsjes groente en een zoet aardappeltje. Voor t slapen gaan 1 glaasje likonade.
U bedoelt zeker dat het proletariaat gaat leven op kommetjes meelwormen rantsoen per dag. Biefstukje wordt in 2030 voor OSM.
Gatverdarrie, wat een groen links food!
Energie drankjes duur of goedkope, zijn vooral een pauperdrankje.
Als je niet wakker kunt blijven/worden, dan moet je niet een of ander mierzoetzuurstinkende drankje nemen, maar gewoon je leefpatroon veranderen!
ouwelul modus off/
@TijdelijkOptimist | 23-09-21 | 12:35:
Valt me op dat de grootste lamstralen veel energiedrankjes nemen.
Bij een moraalvinger wapperende man met streng Christelijke achtergrond krijg ik beeld en een naam door...
Nog een reden om die formatie snel af te ronden.
Ga dan maar meteen all the way en verbied suiker aan kinderen onder de 18 jaar.
All the way is niet verbieden van suiker, maar gewoon een tax hiervoor invoeren. Zou mooi zijn. De gevolgen van al dat suiker kost de gemeenschap al genoeg.
@mozaard | 23-09-21 | 12:20:
Zijn grote onzin,.. mensen vreten gewoon teveel, met of zonder suikers. Voer dan een bonnenbeleid in afgeleid aan calorieën. Gekkenhuis.
@miko | 23-09-21 | 12:59: Suiker werkt nu eenmaal verslavend. En als je soms denkt dat jij zelf bepaalt wat je in je supermarktkarretje doet, lees dan dit: www.nrc.nl/nieuws/2021/06/16/wat-zoem...
De truc zit erin niet meer te kopen dan je nodig hebt, maar ja, daar is onze maatschappij niet op gebouwd.
Bruggers die Red Bull en Pall Mall kunnen betalen? En de jeugd klaagt over huizenprijzen?
Dat is het lage segment jeugd, die huren, net zoals hun voorouders!!
Niet dat dit huren nu lukt, maar zij zijn te dom om een goedbetaalde baan te krijgen voor een hypotheek!
Hoewel de goedbetaalde niet RedBull slurpende en sigarettenzuigende "jeugd" vandaag de dag alsnog niet een huis kunnen kopen.
Dat is verrassend, een minister die er als een Tokkie uitziet beprijst, beboet en verbiedt alle dingen waar Tokkies gek op zijn. Peuken, Red Bull, slobberbier.
Interessant.
Benieuwd trouwens wanneer hij fast food gaat beprijzen of verbieden.
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:06:
Daar was de burgervader van Ede al mee bezig>Ede, biblebelt,gristenhonden.
@Graaisnaaiert | 23-09-21 | 12:06: Geen last van dat soort ongein hier...
Gekoppeld aan dat wetje,een suiker/ mayonaise/palmolie belasting.
Ik citeer Conan nog een keer omdat ik er ook klaar mee ben.
“ Sterf, deugers, sterf.”.
Conan reageerde op de vraag "What is best in life?" met: "To crush your enemies. See them driven before you. And to hear the lamentations of their women." Hij zal daarmee wel de suikerindustrie voor ogen hebben gehad.
Al dat oeverloze, idiote gedeug begint steeds meer op "de nieuwe kleren van de keizer" te lijken. Sterf, deugers, sterf..
Mij betreft hoeft dat niet op de door een hogere macht voorzien tijdstip. Nog even en men gaat de dijken verbieden.
De criminelen staan al klaar om dit gat te vullen.
Ze hebben de middelen en de mensen om ook deze verboden waren aan de man te brengen tegen een marktconforme prijs.
Verbieden werkt ook zo goed, zie de drooglegging in de Verenigde Staten..
Binnen een dag staat het recept om het zelf te maken dan op TikTok.
Die nieuwe Drooglegging
Na het rookverbod kwam de e-sigaret die bijkans nog slechter was voor de gezondheid. Een verbod voor deze sigaret met smaakjes is aanstaande (per 1-6-2022).
Ook alternatieven voor suiker zijn ook slecht(er) voor de gezondheid. Dus die dienen ook meegenomen te worden in het verbod. Zou mooi zijn.
@mozaard | 23-09-21 | 12:28:
hoe bedoel je alternatieven voor suiker zijn slechter?
@miko | 23-09-21 | 12:56: bepaalde suikervervangers zijn kankerverwekkend
@miko | 23-09-21 | 12:56: Heb even wat bronnen bekeken, maar kom om in de meninkjes en feitjes, wetenschappelijk en niet-wetenschappelijk. Wellicht zijn diverse zoetstoffen niet slechter, maar dat het product beter/minder slecht zal zijn valt wellicht ook te betwijfelen. Het belangrijkste wat ik tegenkwam is wel dit: eet alles met mate. Maar ja, het is nou juist het zoete dat dit voor sommigen zo lastig maakt - en de productie- en verkoopindustrie weet dit maar al te goed. Op die partijen zouden dan ook de meeste pijlen gericht moeten zijn.
REAGEER OOK