Rocketman Elon: Eigen zeebasis volgend jaar klaar
Flight Island!
Social
Heerlijk hoe Elon 'Marsinvader' Musk zijn grootste plannen altijd tussen neus en lippen door op Twitter gooit. Tussen de memes en crypto's bevestigt hij plots dat de eerste raketten al volgend jaar vanaf zijn eigen lanceerbasis in zee vertrekken. Mensen die het SpaceX-verhaal nauwgezet volgen lazen al over "spaceport" Deimos, maar het is fijn dat we er nu ook beeld bij hebben. SpaceX kocht afgelopen juli twee halfafzinkbare boorplatformen en bouwt ze om naar drijvende lanceerinstallaties die met de namen Deimos en Phobos zijn vernoemd naar de manen van Mars. SpaceX kan deze supersized vlotten overal te wereld neerleggen en de raketten vliegen zelf vanuit de lanceerbasis op het vaste land naar de drijvende tussenstop. De platformen vormen dan niet alleen het startpunt voor toekomstige reizen naar de maan of mars, maar kunnen eventueel ook dienen voor supersnelle vluchten tussen twee plekken op aarde; een plan dat SpaceX in 2017 al opperde. Destijds werd dat weggezet als toekomstmuziek, maar grootdenker Musk is bloedserieus en als iemand de reistijd tussen Tokio en New York kan terugbrengen tot een uurtje is het deze absolute eindbaas wel. To the moon!
Meer belangrijke ruimtevaartfeiten
Social
Reaguursels
InloggenRuimtevaart is nog altijd hopeloos primitief. Eigenlijk zijn we niks opgeschoten sinds de jaren 60. Oke, er is wat technische verbetering aan de raketten en motoren, maar nog altijd is het een kleine ruimtescheepje met een gigantische raket met zeer gevaarlijk spul er in om hem omhoog te krijgen. En nog steeds is er 200 man op de grond nodig om zo'n ding onder controle te houden, waarbij de astronauten ingepakt en ingesnoerd zitten tussen honderden metertjes, schermen, buizen, draden en slangen. |
Zolang een reis naar de maan nog meerdere dagen duurt is het allemaal niks.
Ruimtevaart wordt pas bruikbaar als er een totaal nieuwe aandrijving wordt uitgevonden, zoals een warp motor (waar wel onderzoek naar gedaan wordt) of een nulpunt-energie motor.
Met uiteraard nucleaire brandstof of antimaterie, anders is het allemaal onbruikbaar.
Ik vrees dat dit nog eeuwen gaat duren.
Musk is toch een beetje de Hugo de Jonge van de - nou ja, alles zo'n beetje. Toegegeven, hij krijgt veel voor elkaar - maar het meeste van wat hij zegt kan gewoon niet en komt of jaren later of helemaal niet. Hij weet vooral heel veel geld los te krijgen en de indruk te wekken dat hij alles zelf doet. Maar zelfs Tesla heeft hij niet zelf opgericht - hij kwam binnen als investeerder en heeft de oprichters het bedrijf uitgewerkt. Op de een of andere manier komt hij overal mee weg. Maar de meeste dingen dit hij roept en voorstelt zijn aantoonbaar onmogelijk.
Men kan vinden van Elon Musk wat men wil, maar hij doet het wel gewoon. Hulde en respect!
wat doet hij dan? zijn portemonnee trekken?. Het is een bedrijf met slimme engineers en adviseurs die het werk voor hem doen. Musk ligt echt niet op bed te bedenken hoe hij een raket naar mars krijgt.
@Grzl-II niet zo cynisch. Musk is de Edison van onze tijd. Om succesvol te innoveren hoef je niet per se een genie te zijn. Belangrijker is om vol te houden en te blijven durven.
Ik had eigenlijk verwacht dat Elon met een warpmotor op de proppen komt. Ruimtevaart op basis van chemische raketten is tamelijk kansloos gezien de afstanden.
We moeten zo'n UFO neer zien te halen.
Kunnen we de boel wellicht reverse engineren.
@RickyLaRue | 31-05-21 | 20:52:
Daar is de US airforce druk mee bezig volgens Bob Lazar die zich daar enige tijd mee bezig gehouden heeft in area 51, althans dat zegt hij.
Toch heb ik het idee dat Elon Musk hier alleen maar rijker van wordt, of zijn ruimteprojecten nu slagen of niet. Daarom heeft hij telkens zo'n haast.
Als Musk Mars weet te halen voor een fractie van de kosten van de westerse maatschappijen en een mining operatie kan opzetten op mars, de maan of een asteriode, zal ie de eerste biljoenair worden
Toch maar wat temperen dat enthousiasme. Want al te vaak gaat het fout met dat Starship prototype. Geen wonder ook dat de tussentijden steeds langer worden. Hoe meer het erop aan komt hoe langer Musk erover doet wezenlijke resultaten te behalen. Afgezien van zijn succesvolle diensten aan NASA m.b.t. bevoorrading en bemannen van het ISS met de Falconraket, is het Starship project vooralsnog de droom van een excentrieke miljardair dat nog niets concreets heeft opgeleverd. Oké. één landing lukte met de SN15 die daarna toch gelijk weer met een uitslaande brand te maken kreeg. Van een snelle wisseling is inmiddels allang geen sprake meer. Hopelijk blijft het project levensvatbaar. De vooruitzichten zijn momenteel niet zo denderend. De geplande omcirkeling van de Maan met een bemande Starship in 2023 wordt in ieder geval niet meer gehaald.
Gewoon een toffe peer die zijn jongensdromen verwezenlijkt middels al het geld dat ie verdiend heeft. Had hij het niet geprobeerd dan stonden we nu qua techniek op vele gebieden nog op 20 jaar achterstand. Hij pusht het en de rest kan niet achterblijven.
@Sinterbikske | 31-05-21 | 19:26: Musk is een oplichter, wiens bedrijfsmodel gebaseerd is op het binnenhalen van overheidssubsidies. Slechts 1 keer in zijn leven heeft Tesla een goede financiele deal gesloten en dat was toen Tesla 10% van de bitcoins verkocht. Voor het overige zijn alle activiteiten altijd verlieslatend geweest. Het zegt wel wat over de staat van het kapitalisme dat deze oplichter toch de rijkste man ter wereld kon worden.
De 'techniek' qua ruimtevaart stond tussen '69 en '73 op z'n hoogtepunt. Daarna is het er alleen maar op achteruit gegaan. Zo erg zelfs dat men AD 2021 geen eens meer zou weten hoe men een man naar de maan moet brengen.
@UpdateAvailable | 31-05-21 | 19:44: spijker, kop, raak
Ik zie GS-reaguurders als rondcirkelende satellieten die vroeg of laat hun signalen zenden in het volste vertrouwen op contact. Vaak met muzikale achtergrondruis. Inspirerend. Maar bij u denk ik: keer terug naar de planeet Joop. Uw negativisme wordt daar onthaald als in een warm bad.
@UpdateAvailable | 31-05-21 | 19:44:
Volgens mij hadden ze in de jaren 70 geen herbruikbare raketten die een verticale landing konden maken. Tevens zijn de kosten voor een raket een fractie van destijds. Musk is een visionair en een geweldige zakenman.
De tic-tacs uit de toekomst hebben contact met Elon, die zelf ook uit de toekomst komt. Hij is eigenlijk The man who fell to earth, hij was hier in een parallelle extensie ook aanwezig onder de naam David Bowie, aka ‘Major Tom en ‘Ziggy Stardust’,die nu teruggeroepen is naar zijn eigen planeet om zijn vrouw en dochter eindelijk van drinkwater te voorzien. Lazarus was zijn afscheid aan de aarde, wie de voorstelling in het DeLaMar theater gezien heeft begrijpt wie er allemaal bij in het complot zitten. Ja, ook Holly Brood.
Zo, en nu de aardappels opzetten want ik krijg honger van al dat fantaseren.
Laat de dop er maar opzitten.
Verdomd, Sinterbikse heeft gelijk.
Beetje primitief allemaal. Uap’s www.uaptheory.com/ opereren al jaren vanuit zee. Die vliegen’ ongehinderd de zee in en uit. Accelereren zonder problemen van 0 naar fenomenale snelheden, maken 90 graden bochten.
Of is het een product van Elon uit de toekomst. Speelt de mens met zaken waar die niet mee moet spelen? giphy.com/clips/ralph-dramatic-turn-h...
De maantjes Phobos en Deimos, de broertjes Angst en Paniek zijn op hun beurt weer vernoemd naar een paar kinderen van Ares en Aphrodite. De tweeling wordt ook wel vertaald met Schrik en Vrees maar dat doet hen danig tekort.
Deimos is geen vrees voor spinnen of een blauwe envelop maar De Angst die je voelt vóór je het slagveld betreedt: die pure spierspannende adrenalinekikkende wurgangst die tegelijkertijd de bloeddorst proportioneel doet toenemen. Concentrerende angst. Kwadratische plankenkoorts.
Phobos daarentegen is meer verlammend, zo'n rade- en redeloze angst die je reddeloos doet voelen: je bevindt je midden op dat slagveld en je denkt dat de strijd verloren is, je kijkt in paniek om je heen op zoek naar medestrijders en je ziet alleen nog maar vijanden. Of belastingambtenaren. Het is de bloedstolling die je als konijn treft wanneer twee motorrijders op je afkomen maar je denkt dat het een auto is. Diagnose roadkill after preparalysis.
Een leuk weetje, het schijnt dat de twee maantjes eerst een tijdje rond hun knappe moedertje cirkelden maar toen ze eenmaal fit-for-battle waren kwamen ze naar papa.
Konijntjes zijn leuk, die twee van mij krijgen vanavond hun eigen IKEA bank. Kunnen ze overigens niet mee naar Mars, maar het is wel een slaapbankje dus op de meeste dagen van het jaar is dat beter.
@Acar_ketimun | 31-05-21 | 18:50:
Ehh.. topreactie !
Filpmje gekeken en zit me alleen maar af te vragen hoe ze die twee delen van dat schip gaan samenvoegen zodat Pasha Hawaii weer bij elkaar zijn.
In vind deze raketten alleen maar interessant zodra je er afgewezen asielzoekers mee naar de maan kunt schieten, is nog een lange weg dus.
Wat een gepruts, naar Mars. Absoluut totaal geen nut. je gaat daar never nooit geen kolonie opzetten. beter maak je bepaalde gebieden op de wereld bewoonbaar op een acceptabele prijs. Dit is net zo een luchtfietserij als zijn hyperloop. Ook al zo een leugen project.
Als we allemaal zo dachten zaten we nu nog steeds met stront naar elkaar te gooien.
@Dr.Kravitz | 31-05-21 | 18:43:
Nee hoor.ik denk dat de mensheid meer gebaat is met het ontwikkelen van zijn eigen planeet,aanpakken overbevolking en tekort aan grondstoffen op termijn dan die idioterie naar mars. We zijn al op mars geweest met drones, wat denk je dat mensen daar beter doen? Musk voegt niets toe.
@miko | 31-05-21 | 18:57:
Prima miko, dan maken wij jou pruts/probleemeigenaar en fietsen/vliegen wij naar de oplossing.
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 19:14:
Veel plezier op Mars, leven in een koepel, voor een paar jaar, dan dood uit verveling of een of andere stralingsziekte .
@miko | 31-05-21 | 19:52:
Nee man, uitzicht op Jupiter en plannen voor Saturnus !
@Dr.Kravitz | 31-05-21 | 18:43:
Tegel du jour XD.
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 20:13:
Dat zijn gas planeten. Zonder hard oppervlak.
Ach ja. Leukste Elon nieuws van de laatste tijd was toch wel dat hij al die bitcoin sukkels vlekken in de nek bezorgden door crypto te dissen (en tegelijkertijd zijn coins te houden). Waarschijnlijk gaat hij verder inkopen na de dip.
Had hij ze niet beter eerst kunnen verkopen en daarna weer kopen dan?
Jij wordt geen vrienden met Ruimedenkert ..
Ach mijn bitcoin stack was toch al x 10 gegaan dus een beetje daling daar lachen we om. Kom eind van het jaar nog maar eens de koers bekijken. Of over vier jaar.
Misschien wil Elon die platvormpies naar de Maarssenveense plassen varen.
Dan kom ik kijken.
Bij de parenclub?
Ze wachten nog op op een extreem hoge vloed op de Vecht, dan worden ze voor de malle Jan gesleept.
@jan huppeldepup | 31-05-21 | 18:35:
Bingo!!
Oh nee, onbeperkt wokken.
M’n oma ging vroeger elke Dinsdag naar de Bingo in de Malle Jan.
Maar dat is toch helemaal niet goed voor het klimaat?
Betaalt hij dat nou allemaal van de verkoop van Tesla's?
Nee, van de verkoop van CO2 dingetjes.
Joh, die gozer doet van alles, dit wordt betaald uit commerciële bronnen en wellicht een beetje Amerikaans belastinggeld.
De man is ondernemer.
NASA betaalt mee en hij heeft ook nog het Starlink projectje.
Durfkapitaal speelt een grote rol. In de oude wereld beoordeelde je een bedrijf op basis van wat het produceert: inkomsten/uitgaven. Bij megacorporaties wordt geld min of meer gegenereerd op basis van vertrouwen, dus wat men denk dat je waard bent. Aangezien geld uit het niets gedrukt wordt kunnen je aandelen dus eindeloos opgeblazen worden. En als het hele zaakje instort worden de banken waarmee het allemaal begint gewoon weer overeind getrokken met nog meer gedrukt geld. Ohja en de schuld voor al dat gedrukte geld komt bij jou en mij terecht :)
@Dr.Kravitz | 31-05-21 | 18:41: Maar goed dat we niet meer met stront naar elkaar gooien?
Jammer dat captain Stubbing dit niet meer mee mag maken.
Goed dat je het zegt. De vissticks zijn op. Op het boodschappenbriefje.
@meneer der meneren | 31-05-21 | 18:34: The Love Iglo?
Hoop Musk haat hier, lachen
Eerder fanboys,.. lagge
Ja, toch wel hier en daar een gebrek aan fantasie en/of perspectief, had ik niet verwacht eigenlijk.
www.geenstijl.nl/5159210/vws-deed-syw...
Vraag me af waar hij dat van betaald,heeft toch nooit winst gemaakt met die stekkerauto
Paypal en dergelijke
Hij is/was de rijkste man van aarde, staat nu op nr 2 met 156 bln dollar.
www.forbes.com/profile/elon-musk/
Musk is een absolute eindbaas die meer heeft gepresteerd in tien jaar dan alle reaguurders hier te samen in hun hele leven zullen kunnen.
Als masturberen ook meetelt, betwijfel ik dat.
Dankzij zijn vrouw. Musketiers vergeten dat.
Ach gut, een fanboy
@Mr_Natural | 31-05-21 | 18:11:
Schultenbrau en Javaanse Jongens consumeren gaat Elon ook niet lukken om dat te verslaan.
@Graaf_van_Hogendorp | 31-05-21 | 18:25:
Javaanse Jongens, de shag bedoel je?
Als Musk een eindbaas was zou ik nog wel eens een computerspelletje tot een bevredigende finish uitspelen. Meer van het soort waar je het eerste level een beetje op mag oefenen.
Churchill, Eisenhower, Grant, Rommel enzovoorts. Dat zijn eindbazen.
Regenboogmuppets met elektrieke autootjes en raketjes?
Elon, als onze jarige Ivo N.(75jaar) een raketlanceerbasis in zee zou willen hebben zou hij hem unaniem in 1 dag zelf ontwerpen en maken.
DOGE-1 to the Moon!
Als Musk over een jaar zegt is het dus vijf jaar. Ik neem dat altijd met een flinke korrel zout.
En als het af is zal het een slap aftreksel van zijn van wat hij beloofde. Kijk maar naar zijn tunnelnetwerk in Las Vegas. Of het komt nooit af omdat het gewoon niet kan zoals de hyperloop.
Musk is geen kwade kerel, maar zoals je zei alles wat uit de vent z'n mond komt moet met een bak zout genomen worden.
@Battery!!! | 31-05-21 | 18:20: Dat tunnelnetwerk is zijn eigen probleem: de opdracht was om per uur minstens x personen te vervoeren en dat gedurende lange tijd vol te kunnen houden (met name tijdens congressen en beurzen). Daar krijgt hij een vast bedrag voor, en een variabel bedrag dat oploopt als er meer mensen vervoerd worden. Kortom: als Musk die doelen niet haalt kost het hem geld, niet de gemeente.
Een belangrijk onderdeel van de problemen is dat de autoriteiten hem verboden hebben de auto's op autopilot te laten rijden, en ook het aantal auto's moest sterk teruggebracht worden. Wat daar precies achter zit is nog niet precies duidelijk.
@Muxje | 31-05-21 | 18:34: lobby waarschijnlijk?
@Acar_ketimun | 31-05-21 | 18:44: Of tekortkomingen qua veiligheidseisen. Daar gaat Musk wel vaker wat onzorgvuldig mee om, en het is ook een kenmerk van innovators om niet zo goed te zijn in het verkrijgen van een vinkje in elk hokje. Maar dat komt uiteindelijk wel goed. SpaceX heeft ook wel gekke dingen gedaan, maar uiteindelijk toch een stempeltje van NASA gekregen om bemande vluchten uit te voeren.
Het zal allemaal wel. Tegen de tijd dat dat mogelijk zou kunnen zijn we terug in de middeleeuwen. Science Fiction.
Eerst zien dan geloven. Musk is vooral erg goed in dingen verkopen die nog (lang) niet gerealiseerd zijn. En misschien is dat ook precies wat je moet kunnen in een wereld waarin je vooral flink wat venture capital achter moet krijgen zodat je een beetje kan innoveren in plaats van andersom. Zijn persoon komt op mij steeds meer als een toneelstukje over.
Want laten we eerlijk zijn: wat voor echte wereldschokkende innovaties heeft hij nou gedaan tot nu toe? Raketten, satelliet internet en elektrische auto's hadden we in feite al.
Raketten die per lancering een fractie kosten van wat de concurrentie vraagt (en met Starship nog veen goedkoper moeten worden). Satelliet internet met prijzen en prestaties die het voor de gewone man ook interessant maken; de Amerikaanse kabelmaatschappijen doen het al in hun broek. Elektrische auto's die sexy in plaats van raar en afstotelijk zijn, en die mensen ook daadwerkelijk willen hebben.
Innovatie is het ontwikkelen en *toepassen* van nieuwe dingen in de markt, niet het bedenken van die dingen. En daar is Musk verdomd goed in.
Auto's loopt wat uit, maar in 2016 presenteerde SpaceX deze raket, met een planning. Dar zat wat vertraging in, Starlink kwam er even tussendoor om al die Mars vluchten te financieren (ook belangrijk), maar dat zijn ze nu heel rap aan het inhalen. Ze werken toe naar 6 vluchten per dag, met dezelfde raket. Dat is andere koek als 8 maanden onderhoud tussen elke space-shuttle vlucht.
We hadden inderdaad het bekende verhaal van elektrische auto's die begin 20e eeuw al in New York rondreden. Het is ook niet dat hij per se iets vernieuwends doet, het is vooral bestaande techniek verfijnen en aan de massa proberen te verkopen. Het belangrijkste is dat hij de grote merken/fabrikanten scherp houdt en indirect dwingt om mee te vernieuwen. Of de wereld er beter van wordt durf ik niet te zeggen, maar types zoals Musk voegen denk ik toch wel wat toe aan deze planeet. Ook al zijn het de mensen 'onder' hem die het allemaal voor elkaar krijgen en is hij meer de showmaster. Kom maar op met die gekkigheid en toekomst die naar voren wordt gehaald.
@Muxje | 31-05-21 | 18:06: Dat is precies mijn punt. hij doet alsof hij met allerlei radicale (wereldschokkende) innovaties komt die alle verbeelding te buiten gaan. Maar uiteindelijk zijn het de typische iteraties van bestaande tech geoptimaliseerd voor de markt. Hij speelt dat "kijk mij eens een wereldvreemd genie zijn" heel goed. Daardoor verzamelt hij miljarden waardoor je mensen kan aanstellen die ook echt wel wat kunnen, maar uiteindelijk komt hij altijd met een product dat aanzienlijk minder kan dan hij belooft. Niet slecht maar ook niet wereldschokkend. Tesla is daarnaast ook economisch weinig succesvol.
Het is gewoon niet realistisch dat een privaat bedrijf ooit zoiets als een Apollo of Manhattan programma kan evenaren. Radicale innovaties komen meestal vanuit de publieke sector, wat ook logisch is. De resultaten t.o.v. de uitgaven van Musk doen ook niet vermoeden dat hij daarop een uitzondering is tot nu toe.
@Wybe Wabes Abbema | 31-05-21 | 18:11: Dat ben ik wel met je eens. Hij geeft de markt wel een zetje op punten waar vooruitgang veel sneller kan dan dat het gaat.
Venture capital? Is dat zoiets als durfkapitaal? En dat dat durven dan betekent dat je op alle cijfers alsmede op rood en zwart wat geld zet? En dan dus keer op keer een beetje verliest totdat je een 'klapper' maakt omdat Google jouw venture opkoopt. Of dat je altijd verliest maar dat maakt dan niet uit omdat de geldpersen en de belastingbetaler toch wel jouw belastingvrije bungeejump weer aanvullen?
Ongeveer dat toch -venture capital?-
Speelt Nederland nog een rol?
Ja dat ene chippie komt uit een door ASML gemaakte machine.
@RickyLaRue | 31-05-21 | 18:02: Nederlandse Starlink klanten financieren SpaceX, en onze overheid betaald mee aan ESA, een hopeloos achter lopende concurrent van SpaceX....
Musk is al lang en breed failliet voordat er ooit één bemande raket op mars landt. Dood ook want dat mars verhaal gaat deze eeuw niet meer gebeuren.
Misschien is het een idee hem in de eerste raket naar mars te schieten. Daar betaal ik graag aan mee.
De architecten van veel kerken en kathedralen hebben hun werk ook nooit voltooid gezien.
Ze bouwen dag en nacht aan de raketten en blijven ze testen tot het werkt. Deze raketten zijn spotgoedkoop, en de motoren en brandstof ook. Dit kunnen ze jaren volhouden zonder nieuwe investeerders.
Verkijk je niet op de afstand, een reis naar Mars kost nauwelijks meer brandstof dan naar onze Maan, het meeste werk zit in de zwaartekracht van de aarde.
@W_F | 31-05-21 | 18:21:
Joh.
Zou het probleem misschien kunnen zijn mensen minimaal drie jaar in leven houden in de ruimte met alles wat daarbij komt kijken? Mensen die buiten de aardse atmosfeer en vooral buiten het aards magnetisch veld, gebombardeerd worden met schadelijke straling en hoog energetische deeltjes. En dan een kort verblijf op mars waar alles giftig is, de grond de lucht en de straling. Kans op overleven na 2/3 jaar is nihil. Behouden vaart!!
het zit er inderdaad niet in, de verkenners doen het goed en lang. Mensen staan elkaar na drie maanden wel naar het leven.
@Mr_Natural | 31-05-21 | 18:03: Hulde voor dit comment.
@getergde kaasboer | 31-05-21 | 18:44: Als je kort op Mars blijft (niet 2 jaar) dan ben je in totaal nog geen 12 maanden onderweg. Op dit moment staat het langste verblijf in de ruimte op 437 dagen. De straling schijnt niet zo'n probleem te zijn onderweg, behalve een solar-flare, maar daar kan je voor schuilen in een klein vertrek omringt door (drink)water. Op Mars zal je 3/4 van de dag onder een laagje grond moeten verblijven. Op termijn is het zeker mogelijk om met supergeleiders voldoende magnetisch veld om Mars te maken, dat heeft Nasa in de jaren 60 al uitgezocht.
@W_F | 31-05-21 | 19:48: En dan? Met je snorkel visjes gluren in de Middellandse Zee lijkt me veel leuker en leerzamer.
Goeie naam..... geeft vertrouwen
"Schrik" en "Vrees".
Ach, het kon erger.
Charon en Styx, bijvoorbeeld.
@Kapitein Sjaak Mus | 31-05-21 | 18:02: Dan heb je ook nog Vlinder en Spijker. Of de meer authentieke namen als Puk en Muk.
Natuurlijk milieuvriendelijke raketten hè Elon.
Hypocriete zak.
Dankzij zijn gelul op Twitter loop ik nu weer een jaar achter met m’n crypto’s.
Ik gun ‘m echt z’n miljarden, maar hij moet toch leren zijn smoel te houden en al helemaal geen hypocriete poep praten.
Dat eiland vind ik dan wel weer tof.
Maar dankzij de Tesla's hebben wel veel Afrikaanse kinderen werk in de kobaltmijnen. =)
Stop je geld dan ook niet in die flauwekul.
Deze raket werkt op vloeibaar methaangas, was CO2-neutraal is als je dat methaan maakt van CO2. (wat veel stroom kost maar relatief eenvoudig is) Op Mars zal dat ook moeten, daar is geen methaan maar wel CO2.
je komt nooit meer voor in de tulpenbollenbusiness.
@W_F | 31-05-21 | 18:24: CO2 vrije stroom? Hoe wek je dat op? Dat zou een verdomd Eureka moment opleveren.. Fuck Mars enzo. CO2 vrije stroom is wat we willen.
Musk heeft met zijn SpaceX organisatie meer voor elkaar gekregen in korte tijd dan al de grote spelers in de jaren daarvoor samen.
Je hebt er niet zo veel verstand van Hek de Vies.
De grote spelers? Wie? En met welk budget? NASA? ESA?
lekker makkelijk met de kennis van anderen. het is volkomen bonkers te denken dat elon iets ontwerpt en dat het nu gelijk is aan de 50-60-er jaren.
Hoeveel CO2 stoot zo'n raket nu uit? Ik kan die millennials en hun helden niet meer volgen....
Per kilometer valt het mee. Google maar eens op 'Where is Starman?' of whereisroadster, die loopt inmiddels 1 op 5600.
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 18:03: ja buiten de dampkring. Gaat er om welke rotzooi ze daarvoor hebben gedumpt.
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 18:03: Waar haal je die 5600 vandaan?
Niet veel. Een lancering stoot ongeveer evenveel uit als een translatlantische vlucht met een groot vliegtuig, enkele reis
en reken maar dat al die luchthartige aanpak een keer helemaal fout gaat.
@Is dit nog nieuws? | 31-05-21 | 18:06:
Nou, op whereisroadster . com staat een hoop data in een tekst die per seconde wordt upgedate. Stukje daar uit:
The car has exceeded its 36,000 mile warranty 46,698.7 times while driving around the Sun, (1,681,152,746 miles, 2,705,553,922 km, 18.09 AU) moving at a speed of 61,128 mi/h (98,376 km/h, 27.33 km/s). The orbital period is about 557 days.
It has achieved a fuel economy of 13,342.5 miles per gallon (5,672.5 km/liter, 0.01763 liters/100 km), assuming 126,000 gallons of fuel.
Die 'fuel economy' is mijn haakje.
Dus tijdens de lancering aardig wat brandstof per km. Maar zodra in de ruimte (dus na ong. 100 km vertikaal) is er geen actieve voortstuwing meer en dus ook geen verbranding en CO-nogwat uitstoot. Lekker freeriden !
@BobDobalina | 31-05-21 | 18:05:
Oh ja, u heeft natuurlijk gelijk, u zit immers in een andere bubbel.
@Muxje | 31-05-21 | 18:18:
Handshake to Muxje.
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 18:53: wat is dit voor domme opmerking. Ik beweer helemaal niets en stel alleen de vraag.
@BobDobalina | 31-05-21 | 19:24:
En waar in 18:05 staat uw vraagteken ?
@2021 sla ik ff over | 31-05-21 | 18:49: Maar waarheen zijn ze op weg? Wat gaan ze daar doen? Nou ja een pop in een auto. Zouden ze ergens willen landen kost het weer energie. Onderweg bijsturen.. energie. De terugweg.. energie. De ruimterommel zelf was ook gemaakt middels grondstoffen en energie.
Kijk: Iedereen zijn hobby, pretje etc. maar laat die kwal zijn ecologisch geleuter vooral voor zich houden. En ja, dat Bitcoins minen krankzinnig veel energie kost was al bekend toen die hufter nog amper een miljoen op zijn bank had.
REAGEER OOK