ONGEKEND ONRECHT. Keihard rapport Kamercommissie over kinderopvangtoeslagdrama
We gaan het meemaken
Terwijl de beerput nog lang niet leeg is (kijk eens wat er eergisteren voor lelijks opdook, uit 2019, dat u niet denkt dat het allemaal oude koeien zijn) en de meeste ouders NOG STEEDS NIET ZIJN GEHOLPEN, wordt er vandaag weer eens een nieuw rapport over het kinderopvangtoeslagdrama gepresenteerd. U zult zich wel afvragen. Een nieuw rapport over de kinderopvangtoeslagaffaire. Is dat nou nodig? Nou natuurlijk is dat nodig want het vorige rapport is geschreven door een commissie onder leiding van Piet-Hein Donner (CDA), een van de rotste stukken pus in de etterende wond die voortwoekert in het hart van onze overheidsdiensten.
Die etterende wond dus. Die werd tijdens de verhoren voor dit onderzoek, waar alle ambtenaren naar elkaar en de politiek wezen en alle politici naar elkaar en de ambtenarij, weer een beetje beter zichtbaar. Dus verwacht men onder de Haagse kaasstolp een 'keihard rapport' dat zou kunnen leiden tot het aftreden van Rutte a la Paars 2. "Over eenzelfde gebaar van Rutte - die in zijn tien jaar als premier eindverantwoordelijk was voor de hele duur van de affaire - wordt nu in kabinetskring ook gesproken. Met de verkiezingen half maart en het Kamerdebat over het rapport na het kerstreces, is verwachting overigens dat welk gebaar dan ook pas volgend jaar wordt gemaakt." We gaan het zien.
UPDATE: Conclusie: Kabinet had op meerdere momenten kunnen en moeten ingrijpen, grondbeginselen rechtsstaat geschonden.
ONGEKEND ONRECHT: Download hele rapport hierrr
BAM
BAM
BAM
Reaguursels
InloggenRutte & co gaan waarschijnlijk hetzelfde doen als Wim Kok in april 2002 nav Srebrenica: vlak voor de verkiezingen het ontslag indienen van het hele kabinet. Als de lockdown voorbij is en het vaccineren op gang is gekomen zal dit als symbolisch gebaar gebruikt worden om te laten zien wat voor een groot en nobel staatsman hij eigenlijk is. Ééntje die toch zijn verantwoordelijkheid lijkt te nemen, maar de hete brij is dan al voldoende afgekoeld zodat de verkiezingen gewoon gewonnen kunnen worden door de VVD.
Naief om te denken dat er maar iets zal gebeuren naar aanleiding van dit rapport. Omtzigt zal geheel volgens verwachting tegen een motie van wantrouwen stemmen.
Bijzonder. De belastingdienst ging letterlijk over lijken, opgebroken gezinnen, faillissementen maar de betrokken bewindslieden willen vooral geen conclusie trekken uit dit rapport.
Zijn dit de mensen die ons land moeten leiden? Betrouwbare lieden die zorgen voor een eerlijke gang van zaken in een democratisch land?
Wat is dit voor volk die een paar kutstemmen en de waan van de dag belangrijker vindt dan een beetje menselijke maat?
Foute narcistische plucheplakkers met nul zelfreflectie of zelfreinigend vermogen.
Man man man , wanneer pakken we de bezem nou eens op, en vegen dat torentje schoon ? Waarom niet massaal aansluiten bij Farmers Defense Force ?
Vraag: Ja, maar, hoor eens even, die men. Blokpoel heeft jarenlang buikpijn gehad. Moet die ook niet gecompenseerd worden?
Emotie: Zal mij altijd bijblijven deze ontkennende straatje-schoonveeg-wartaal.
Antwoord: In het cachot net als de rest!
Nu even iets serieuzer: Kan niet anders dan dat dhr. Asscher zich binnenkort geheel uit de politiek terug trekt. Zijn trouwens genoeg banen te vinden waar hij weer maatschappelijke schade aan kan richten, dus het komt goed met hem.
Dit is het begin! Evocatus
.
Als het hele systeem faalt, incl Kamer, rechters en ambtenaren, komt er maar 1 persoon in aanmerking voor een motie van wantrouwen en dat is Rutte. Dus ik verwacht dat die z'n kerstpakket met veel pers erbij zal schenken aan een gedupeerde bijstandsmoeder, een beetje doet snotteren en er dan weer fluitend mee wegkomt. De Kamer zal hooguit een motie van Jammerdan aannemen en de gedupeerden kunnen komende vijf jaar elk kwartaal op tv omdat ze nog steeds geen rooie duit hebben teruggekregen.
Helaas is het bij de jeugdzorg en de rechtspraak net zo'n puinhoop. Het probleem is vermoedelijk dat men in Den Haag inmiddels gewend is om op álles te reageren met kletspraat, waardoor er niets wordt opgelost terwijl er van alles mis gaat.
U vergeet het OM.
Ongekend onrecht is door de nazi's begaan, laten we niet te royaal met deze term strooien. Wanbeleid is door de Nederlandse overheid geleverd, de volle waarheid achtergehouden. Het bestuur heeft ver beneden de maat gepresteerd en de proportionaliteit is uit het oog verloren. De bestuursrechter kan moeilijk contra legem ingrijpen en de politiek moet zich wijselijk van een oordeel over de bestuursrechter onthouden, wel hadden de rechters sterkere signalen kunnen afgeven maar vooral had de kamer zelf de problemen met de wet moeten oppakken. Kamervragen OK maar de kamerleden hebben ook directe toegang tot informatie, dus zich verschuilen achter een weinig mededeelzame regering is wat al te gemakkelijk. De verontwaardiging van de commissie is daarom niet op zijn plaats, want ook het parlement mag de hand in eigen boezem steken. Het enige punt waar echt de rechtsstaat zelf hapert is waar rechterlijke uitspraken zijn genegeerd en, erger nog, geheugenverlies intreedt en informatie wordt achtergehouden. Terecht dat de commissie daar over klaagt.
En dan laat je de tikfout op pagina 87 nog onvermeld, valt me mee van je. Misschien beetje oefenen in het zien vd bigger picture?
Zoveel mensen zonder actieve herinnering. T lijkt wel een pandemie. Hopelijk lezen de arrogantjes tijdens de kamerdebatten op hun telefoon wat een schoften ze zijn.
Rutte's vergeetachtigheid is dus besmettelijk.
@abeltasman | 17-12-20 | 20:16:
Grijns, lijkt er wel heel erg sterk op
Kauthar Bouchallikht weet er vast meer van !
Is die achternaam nou al ns beschikbaar in autocorrectie?
Toch zou ik graag nog eerst een versnelling willen terugschakelen. Want hoe is het in des vredesnaam mogelijk dat er alleenstaande moeders vele modale inkomens konden ontvangen. Als ik, hoewel waarschijnlijk wel de hoofdprijs, hoor van anderhalve ton zorgtoeslag, dan rijst bij mij de vraag waarom er überhaupt nog door moeders gewerkt wordt. Dat is toch niet rendabel meer? Verder herinner ik me TV-reportages over opvangmoeders in nou niet de rijkste wijken van Amsterdam, die eruit zagen als lieve oma´s en in de benepen huiskamer meer dan een half dozijn koters hadden liggen, rondkruipen en rennen en klimmen. De door de ambtenaren gecreëerde toestand is vanaf het begin idioot geweest. Gepruts dus weer. En Rutte zag dat het best wel goed was...
Die vraag is al zeer vaak in de panelen voorbij gekomen. En ja, de bedragen zijn terecht.
Vanmiddag op radio 1 huilen van een slachtoffer:
€130.000 Schuld vanaf 2008 t/m 2013.
Hoe dan....?
Ga je dan in 2009-2010-2011-2012 en 2013 iedere keer dezelfde fout in?
Nee, in 2013 wordt alle voorgaande jaren teruggevorderd.
Bent u een trol die slachtoffers poogt te framen ?
Simpel: toeslag + 100% boete.
Bij de belastingdienst en zijn rechters weten ze wel hoe ze moeten straffen (al dan niet onterecht).
Als je de fop straffen vergelijkt die voor geweldsdelicten worden uitgesproken in vergelijking met de belastingrechters kun je voorzichtig concluderen dat: je beter iemand van het leven kunt beroven dan de belastingdienst voor 1 euro op te lichten
Zal wel een kwestie zijn van het gewicht van het gepleegde delict...... is heel erg scheef
@Tinie | 17-12-20 | 20:41:
Legitieme vraag toch?
De resterende vraag blijft :
Wat gebeurt en met de FRAUDEURS ????????
NIks.
Dat was 4% van de mensen die gedupeerd zijn. Dat zal verder zijn beloop hebben. Nu eerst even de overige 96%.
Ja, dat vraag ik me ook af. In de media wordt gedaan alsof er uitsluitend slachtoffers zijn, terwijl er wel degelijk op grote schaal gefraudeerd is.
Simpel, die bugaren krijgen nu ook compensatie van tonnen.
Wij hebben geen rechtstaat maar een bananen republiek zie maar wat onze rechters en kabinet doet ze mogen liggen en bedriegen.
Let u nu eens even op, verdraaid nog-an-toe!
Bananenmonarchie!
Banaan die u bent. 8-))). Evocatus
PS
“Banane” is trouwens Frans argot voor een iemand die lichtelijk getikt is.. In dit geval wil ik natuurlijk niet zo ver gaan.
Kom laat ik er wat muziek bijdoen
Die Antwoord Banana Brain
youtu.be/XXlZfc1TrD0
Little Big Go Bananas
youtu.be/ADlGkXAz1D0
"tekortschietende informatiehuishouding"
Een groot tapijt waar alles onder geveegd kon worden. Alles is er nog wel. Kan nooit weg zijn in deze digitale maatschappij. Maar je kunt er wel voor zorgen, dat het niet openbaar wordt. En daar zitten de echte criminelen, die dit achterhouden. Dan kun je ministers en staatssecretarissen wegsturen, maar daar zit de rot niet in het systeem.
Ongehoord onrecht? Het geklungel met de zorg, aan het licht gebracht door een pandemie, is gekozen tot 'politieke prestatie van het jaar'! De kliek in Den Haag is corrupt tot in het merg. Ook deze toeslagenaffaire zal geen gevolgen hebben, ook niet bij de a.s. verkiezingen. Het stemvee is niet in staat verandering af te dwingen. NL is definitief en onherstelbaar kapot. Ik ben in het bezit van helaas de laatste portie gezond verstand, en ik heb geen zin de boel te redden. NL is afgeschreven.
Nederland is al HEEL lang geen Democratie meer,en nu al ook geen Rechtstaat.
Het gaat zo GOED met ons landje (AHUM). VVD,D66.
Beste aanschouw de deep-state
Ongekend onrecht, een veel te slappe titel voor het financieel knevelen van mensen die financieel te gronde zijn gegaan. Er zijn er die alles zijn kwijtgeraakt.
Bewindvoerders Tweede Kamer Den Haag aftreden als symbolische verantwoordelijkheid voor voorgangers, hoge belastingambtenaren en uitvoerders die zeer bewust fout handelden, de Kamer bewust informatie onthielden destijds moet je strafrechtelijk vervolgen met gevangenisstraf, dat is wat zou moeten plaatsvinden. En grootschalige reorganisatie van die hele Belastingdienst.
Het is 1 van de grootste overheidsschandalen uit onze parlementaire geschiedenis, dat doe je niet af met alleen een rapportje in de la en veel te late herstelbetalingen.
Wanneer er niet strafrechtelijk wordt opgetreden mag de overheid van alles uithalen straks zonder enige consequenties, dat kun je rechtsstatelijk niet laten gebeuren.
Volledig mee eens. Ze konden niet eens een Parlementaire Enquete van de grond krijgen, het werd een commissie. Er gaat niets gebeuren en ze komen er allemaal mee weg.
De commissie zal het vast goed bedoelen, maar: glas, plas, was.
De grootste vijand van het nederlandse volk is de nederlandse overheid. De overheid is simpelweg een criminele organisatie.
Doet niet onder voor een willekeurig apenland. Alleen beter verhuld.
De gemiddelde Nederlandse burger is nog minder dan de slaven die we in het verleden verhandeld hebben. Die kregen water, brood en verzorging omdat ze geld opbrachten.... de huidige machtsmisbruikers in Den Hagistan lijken verdacht veel op de machthebbers uit Duitsland in de periode 1933 tot en met 1945, zeker hoe ze met hun bevolking omgaan
Iedereen straks weer VVD, DDR66, GL, CDA en PVDA stemmen hè!
Ik lees hier veel: Rutte Asscher en Wiebes moeten weg. Hier zit echter 1 klein probleempje: Rutte wijst naar Wiebes en Asscher, die waren verantwoordelijk, Rutte zat alleen maar te verbinden en (ik weet niet welke) crisis te handelen, dus druk druk druk. Wiebes zit dus wel in een moeilijk parket. Ook Asscher zal er gewoon mee wegkomen.
Die rutte heeft er even geen herinnering aan
En wat gaan we ermee doen? Niks.
Glas, plas, was en na 17 maart Rutte IV
Zal mij niets verbazen wanneer dat hele zootje nog eens met pek en veren op het binnenhof ligt.
O wacht, gaat niet gebeuren, ik noem maar een
IRT affaire, Bulgaren-toeslagenfraude, RIVM jongens die diep in de Farmaciepot graaien, ga zo maar door.
Het houd niet op.
Een witte boorden schurkenstaat.
Wat dacht je van dat PersoonsGebonden Budget en de vele zorgbureautjes die het wel even regelen voor je. Een fraudegevoeliger systeem kun je je niet bedenken.
Zorg privatisering- tekorten aan ziekenhuis bedden.
Post privatisering- je moet al blij zijn dat je post uberhaupt aankomt.
Voedselbanken- bestonden voor Rutte niet.
De puinhopen van Rutte.
Veel links leed zo te zien.
Al die 2e kamer leden die fout waren zeggen sorry en klaar terug naar de orde van de dag. Dit land is een bananen republiek.
Het ergste vind ik dat je daar als burger niet mee weg komt. Dat je na oplichting van 200 mensen voor de rechter staat en dan sorry, ik wist niet dat ik zoveel mensen onrecht aandeed. Het zal niet meer gebeuren. En de rechter zegt dan, geeft niet ook politici maken fouten. Ga maar naar huis en probeer er van te leren.
En dan ook nog keer op keer op keer...
Net nog fietste ik door de stad en werd plotseling emotioneel. Wat de mensen Rutte toch allemaal aandoen, dacht ik. Ik werd opeens zo dankbaar dat hij de supermarkten open heeft gehouden, het werd warm rond mijn hart. Dat ik hier zomaar mag rijden met een gevuld buikje en het uitzicht op nog meer. Kon ik zovast al maar stemmen!
Geloof je haha.
Is Rutte al afgetreden? Ik ben niet van de sensatie maar het wordt tijd dat de politiek een duidelijk statement maakt in de vorm van aftredende verantwoordelijken. Anders rest alleen maar nog meer wantrouwen jegens de politiek en op den duur is dat voor iedereen slecht.
Aftreden nu komt slecht uit ivm het coronadossier maar we bedenken wel een oplossing.
Rutte heeft geen morele principes en dan die krokodillentranen destijds, misselijkmakend.
Nee, die stond net in Nieuwsuur met een uitgestreken hoofd en op invoelende toon aan gedupeerden uit te leggen hoe vreselijk hij het vindt dat de rechtsstaat gefaald heeft.
Zo! Ik heb het grootste gedeelte gelezen, hier lult zich niemand meer onderuit! Asscher, Wiebes, Rutte en nog velen met U: See you in court, is het niet vanwege (zeer) onbehoorlijk bestuur dan vanwege Meineed. Of...... komen ze er mee weg?
Ja.
Er gaat een moeilijk debat volgen, maar er gaat niemand enige consequentie voelen. Met uitzondering van de klokkenluiders.
@Frau Merkel | 17-12-20 | 17:20: Ach debat stelt toch niets voor Asscher, Wiebes en Rutte hebben een gat in hun herinneringen van dat moment en de coalitie en Omtzigt stemmen toch niet met een motie van wantrouwen mee, inderdaad, plas en was.
Is er ooit iets geweest waar Rutte niet met een lach onderuit is gekropen?
"Daarmee heeft de bestuursrechtspraak zijn belangrijke functie van rechts)bescherming van individuele burgers veronachtzaamd."
Veronachtzamen waarvoor je bent opgericht. Al die mooie theorie ten spijt. Dit is inderdaad nogal iets. Had toch voor privaatrecht moeten kiezen. Met de kennis van nu, uiteraard.
De Raad van State is de hoogste bestuursrechter. Ooit werd op last van de Raad van Europa de splitsing tussen de advieskant en rechtspraak ingevoerd.
Dat, om te voorkomen dat vooringenomenheid in het voordeel van de overheid zou gaan uitvallen.
Wat we nu zien is dat de bestuursrechter gewoon op schoot is gaan zitten van het bestuur.
Zoals overigens bij de civiele rechtspraak de belangenverstrengeling van rechters en advocatuur (via, bijvoorbeeld, het voorkomen van de "rechter-plaatsvervanger")
@Glasgow Argus | 17-12-20 | 16:51:
Ja ken die uitspraak. Zo zie je maar; niet alles wat uit de EU komt is slecht. Soms zijn we net een apenland.
Heet onze Thierry toch wel e beetje gelijk
De SP stond wel al die tijd aan de goede kant.
ik hoorde dat ook de Rechters, die de gedupeerden hebben "bijgestaan " ook gestraft moeten worden. Kan dat eigenlijk in Nedrigland, een Rechter uit zijn ambt zetten?
@gebochelde | 17-12-20 | 17:44: https://www.hogeraad.nl/over-ons/bijzondere-taken-hoge-raad-procureur-generaal/schorsing-ontslag-rechters/#:~:text=Rechters%20kunnen%20door%20de%20Hoge%20Raad%20worden%20geschorst%20of%20ontslagen.&text=Volgens%20de%20Grondwet%20worden%20rechters,haar%20functie%20moet%20worden%20ontheven.
Let wel PvdA keek een hele tijd weg toen 2 2e Kamerleden probeerden de beerput opentrokken. Asscher ga diep schamen.
Asscher kan dat zich niet meer herinneren dus waarom schamen
Na jarenlang een ongeschreven wet van meer, meer en nog meer ambtenaren aannemen te hebben gevolgd. Stel ik voor de komende jaren elk jaar een vermindering voor. Het resultaat blijft waarschijnlijk hetzelfde. Maar kost minder.
En er kan minder fout
Samen te vatten met: "Ok, volgende onderwerp".
Los van dit, hoezo zijn er mensen die recht hebben op meer dan een ton kinderopvangtoeslag? Een ton, daar moet een 2x modaal mens al verdomd lang voor sparen.
Als je op papier 16 kinderen hebt waarvan het gros ergens aan de mediterrannee verblijft, dan kom je al aardig in de richting. Ken een verhaal van een slimme gastarbeider die vele kinderen uit zijn geboortedorp op zijn naam heeft en er een goede kinderbijslagboterham aan over houdt. De echte ouders krijgen een grijpstuiver.
@MoeHammetmayo | 17-12-20 | 17:30: Dat soort verhalen ken ik ook. Kinderbijslag/toeslag gewoon afschaffen voor meer dan 2 koters. Met uitzondering als de 2e een tweeling is, want dat is zielig. Anyway, als je geen geld hebt, moet je ook geen heel nest uitbroeden.
Rutte is natuurlijk veruit het grootste voorbeeld voor zijn ambtenaren. Komt overal mee weg. Dus ja, zo gaan z'n ambtenaren natuurlijk ook denken!
de enige vraag die telt is : hoe gaat teflon Rutte zich hier uit lullen?
Betere vraag: wanneer treedt Rutte af? Een normaal mens kan na zo’n desastreus rapport toch niet meer functioneren in de politiek????
Eens blonde! Maar Pinokkio overleeft helaas alle zwaarden van Damocles....
Zoals altijd, met verbazend gemak zoals teflon in een emmer met snot.
Eerst komt de oppositie aan bod waarbij onze MP tijdens de harde toespraak met zijn smartphone zit te spelen zonder op te kijken. Zo nu en dan grinnikt die en fluistert zijn buurman wat in het oor die dan ook hard moet lachen. Met zijn wijsvinger omhoog wijzend tilt hij zijn arm omhoog en maakt een spiraalvormige beweging met zijn wijsvinger. Er hoeft geen dovenvertaler aan te pas komen om hem"Poef weg" te horen zeggen tussen het grinniken door.
- Als Rutte antwoord moet geven over de vele harde vragen staat er opeens een man met tranen toe geroerd zich uit te spreken over het onrecht dat hem... ik bedoel, de mensen in het land is aangedaan. Had hij het maar eerder geweten dan was het zo opgelost met een sorry en dat moet echt beter.... de volgende keer na de verkiezingen.
@dijkbewaker | 17-12-20 | 16:15: Precies dat!
Gesteld dat er al politieke consequenties volgen uit dit rapport, dan is dat wat mij betreft zwaar onvoldoende: er moeten zeer zeker ook fikse consequenties zijn voor de faalambtenaren en de Raad van State-rechters en de betrokken vicepresidenten daarvan die uitvoering hebben gegeven aan onrechtvaardige wetten. Zij hadden nadrukkelijk "nee" moeten zeggen.
Donner bijv. als eerste: opsluiten die arrogante lul.
Die mag jij niet hè, die Donner.
Wim Kok trad af nadat Mladic, Milosevic en Karadzic in Srebrenica de rechtsstaat met voeten traden. De vraag is of Rutte nu, nadat zijn drie kabinetten de Nederlandse rechtsstaat door ambtenaren met voeten lieten treden, dezelfde conclusie trekt.
Nou, dat denk ik niet.
Nu'h
Rutte duikt al 10 jaar lang. Nergens verantwoordelijk voor. Eigenlijk zit hij alleen maar de ministerraad voor en voert uit wat de meerderheid wil. Aldus Rutte. Niets is zijn schuld. Het is altijd de ander: de EU, zijn coronaminister, een ministerie, een staatssecretaris. Het is allemaal lucht. Alsof Rutte niet bestaat.
Gaan er nog koppen rollen? Nee dus. Wat een treurnis dit. In de politiek hoeft echt niemand verantwoordelijkheid te nemen. Ziek.
Waarom zouden ze verantwoordelijkheid moeten nemen? Belastingvee stemt toch wel op ze.
Ach, zitten die mensen die familie leden hebben verloren bij de vliegtuigramp in Faro ook niet nog op een schadevergoeding te wachten? Zo gaat dat in dit land als er fouten gemaakt worden. Hoe denk je anders dat Nederland zo rijk is geworden?? Niet omdat we zo aardig zijn voor iedereen die leed heeft geleden. Nee joh, we hebben iedereen tot het bot uitgezogen en toen ze dood waren hoefde het niet meer toch,Wiebie. Wat een schoft ben jij dan?
Inderdaad. Ondertussen wachten ook de zorgmedewerkers nog op hun premie.
Maar gelukkig hebben de ambtenaren wel hun “ welverdiende “ extraatje gekregen voor hun harde werken in deze barre tijden . Kots.
Ik zeg altijd maar: de Nederlandse overheid maakt geen fouten.
Vergeet ook het kwartje van kok niet, de 1000 euro voor iedere werkende nederlander en zo zullen er wel meer zijn wat beloofd is, maar nooit waargemaakt is
Dat levert vanavond weer hypocriete televisie op.
Iemand misschien een ander woord voor Bananenrepubliek, deze is niet meer toereikend.
Gvd .... wat een smeerlappen allemaal.
Failed state, het exacte woord!
Prima tegel ...
Als Asscher het slim speelt werpt hij zich op als de Messiah die alle problemen in de toeslagenaffaire wel eens oplost als hij bij de komende verkiezingen gekozen wordt.
Als Rutte en Wiebes het een beetje slim spelen leggen ze de schuld bij Asscher en wassen vervolgens hun handen in onschuld.
En voor de bühne zouden ze nog wat ambtenaren kunnen ontslaan die lid zijn van de Groene Khmer.
Da's lachen zeg !
De commissie komt tevens tot de conclusie dat de commissieleden maar een stelletje naïeve niet functionerende dombo's zijn.....
De commissie schrijft ook weer veel over hard beleid en de harde aanpak. Maar aan het begin van deze affaire kreeg ik sterk de indruk dat het probleem toch echt in de uitvoering zat, dat ambtenaren niet gewoon het beleid uitvoerden maar hun boekje ver te buiten gingen, en dat vergissingen niet toegegeven maar toegedekt werden, en dat onterecht aangespannen zaken tegen ouders onterecht werden doorgezet toen al lang duidelijk was dat er geen sprake was van fraude. Tijdens de debatten verschoof die focus, en zag men vooral een gelegenheid om de betrokken ambtenaren uit de wind te houden en in plaats daarvan de coalitie aan te vallen. Die rapport borduurt daar zo te horen op voort... of dat is de spin die GS er aangeeft. Misschien toch maar integraal gaan lezen.
Spijker op zijn kop! De hete aardappel wordt steeds doorgegeven, omdat het niet op 1 plek fout is gegaan.
Alleen wil iedereen 1 duidelijke schuldige aanwijzen, die geslachtofferd moet worden.
En dan? Aftreden, nieuwe regering vormen, hoop geld weer over de balk smijten en dan zit er weer een club.
Jaren terug was het te soepel met die Bulgarenfraude. Je wil er iets tussenin hebben. Hoe wordt dat vormgegeven?
Hoe. Moeilijk. Kan. Het. Zijn?
Maak een lijstje met namen, bankrekeningnummers en het geld waar de mensen (waarschijnlijk) recht op hebben en maak het godverdomme over. Ga daarna maar weer lekker verder met alle details uitpluizen.
Hallo! Wat denk jij dan? Eerst een werkgroepje... Wie gaan we daar voor uitnodigen? Laten we eerste even een mailing uitdoen.
Dan natuurlijk een kennismaking van de werkgroep. Wellicht is het handig om in de werkgroep nog een stuurgroep aan te stellen voor de operationele uitvoer. Oh wacht, eerst even een bilateraaltje!
@Derechtselutser | 17-12-20 | 14:53: nee, eerst een commissie maken, die de werkgroep gaat samenstellen. Zoveel mogelijk schijven maken, zodat niemand ooit verantwoordelijk kan worden gehouden.
Dat zou het meest efficient zijn, maar overheid en efficiëntie is ver te zoeken. Alle onderzoekscommissies ne debatten bij elkaar hebben al meer gekost dan hetgeen er teruggegeven moest worden. Maar zo is de politiek, maakt niet uit wat het kost, we zuigen nog wel iets harder aan de burgers en dan hebben we weer geld, het is toch niet van ons.
Er is nog nieuws trouwens?
Oh wacht, het is nu opschreven, dat is het nieuws. Tja.
Kan niet wachten op het ongekende keiharde rapport over de zwendel bij de coronamaatregelen (over een paar jaar)...
Geschreven door Lange Frans?
@Diederik_Ezel | 17-12-20 | 14:43: Lange Frans is wel een bijzonderheid. Maar er zijn meer kritische mensen dan de Lange Fransen van deze wereld. In alle lagen van de bevolking.
Die gaat er vast wel komen, daar kun je gif op innemen!
@Quib | 17-12-20 | 15:02: Zoals Willem Engel?
@vluchtelingallergie | 17-12-20 | 15:07:
Er zal flink mee gefraudeerd zijn, dat is wel zeker.
@Diederik_Ezel | 17-12-20 | 15:14: In jouw bubbeltje heb je altijd gelijk kerel. Ga zo voort.
Ik weet nu al hoeveel gevolgen dit rapport gaat hebben: Hoeveel strafzaken, hoeveel ambtelijke berispingen, hoeveel oneervolle onslagen, hoeveel aftredingen van bewindsvoerders en ook hoeveel lering hieruit getrokken gaat worden. Allemaal hezelfde getal!
En het journaille dat dit moois allemaal verslaat, en u als burger die het allemaal gadeslaat, weet dat ook.
Kinderbijslag en kinderopvangtoeslag voor 1 kind,wil je meer kinderen Oke maar dan ook zelf bekostigen.
Dan worden er nog meer asiel types binnen gehaald om het " kinder tekort" weer wat aan te vullen.
He-le-maal mee eens!! Kinderbijslag is uit het jaar hut, toen vrouwen niet mochten werken en er kinderen moesten komen.
De wereld is veranderd, kinderbijslag is niet meer van de tijd.
Ik stem op de partij die hiervan een speerpunt maakt bij de verkiezingen!
"Als ik toen geweten had dat jullie er ondanks alle mogelijke tegenwerking toch achter zouden komen, had ik het misschien anders gedaan."
Premier Rutte heeft de mond vol over de aantasting van de rechtsstaat in Hongarije en in Polen. Nu wordt geopenbaard hoe in Nederland niet alleen ambtenaren, ministers maar ook rechters schuin marcheerden en dat schuin marcheren kennelijk zo perfect op elkaar afstemden, dat de rechtsstaat mogelijkerwijs nog ernstiger aangetast werd/is dan in HU & PL. Nederland verdient het om op dezelfde wijze spitroeden te moeten lopen als het EU-lid Malta, waar ook de rechtsstaat met maffiose onderlinge afspraken ernstig buiten werking werd gezet. Nederland verdient een tribuun, zoals .. hoe heet die man ook al weer, die Malta de Levieten heeft gelezen?
Vooral dat ja. Hongarije en Polen de maat nemen en zelf 0,0 verantwoordelijkheid nemen voor dit absolute schandaal. Dit is systematisch. Dit is institutioneel. En het is niet alleen dat, het is toegedekt, verborgen gehouden en over gelogen. Rutte, dit kan dus niet meer.
Appels en peren. Hier hebben mensen lopen te slapen, lopen te klungelen en een paar zijn ronduit kwaadaardig bezig geweest. Dit gaat een staartje krijgen en terecht. In Hongarije breken ze de rechtsstaat af en dat is iets totaal anders en veel en veel erger.
@Theodorus.Goldbach | 17-12-20 | 14:40: Kent u dat begrip? Rechtlullen wat krom is?
@Theodorus.Goldbach | 17-12-20 | 14:40: nou ja, er is meer hier. Er is nog geen klokkenluider in NL die niet ontslagen, getreiterd en mentaal afgebroken werd. Het voortdurende gelieg van premiers, het kwartje van Kok, de duizend euro van Rutte en al die voordelen die we elk jaar van Rutte zouden krijgen, de lijst is nog veel langer te maken. Dus NL kan wel degelijk een flinke toon lager zingen, de rechtsstaat is hier ook al gedeeltelijk niet aanwezig, dus maar effe dimmen zou ik zeggen. Het rapport is toch duidelijk, alle lagen hebben gefaald, weggekeken of gewoon gedacht 'krijg de kolere'. Die kwiebes zal wel aftreden en de rest gaat vrolijk door. Er zou eens een flinke schoonmaak moeten komen, dat zal een goede uitwerking op de toekomst hebben.
U kent het wel, de balk en de splinter!
@Theodorus.Goldbach | 17-12-20 | 14:40: Piet-Hein Donner, kent u de kerfstok van deze man? Uitgerekend deze doofpotspecialist moest de commissie gaan leiden. Maar uw verziende bril is typisch: alles wat in NL gebeurt is accidenteel en wat in HU & PL gebeurt is essentiëel. Fouten in NL zijn per definitie niet-systematisch, maar fouten in HU & PL zijn natuurlijk en vanzelfsprekend systematisch. Wordt wakker! Nederland is niet meer calvinistisch. Ook hier wordt maffioos gehandjeklapt dat het een lieve lust is. Premier Rutte's achterban klapt als geen ander op z'n Noord-Koreaans.
@Theodorus.Goldbach | 17-12-20 | 14:40: Ja, er zijn er een paar ronduit kwaadaardig bezig geweest. Zoals Rutte, Wiebes, Asscher, de topambtenaren, een aantal rechters, lagere ambtenaren en een flink deel van de Tweede Kamer. Voor de rest is er niet zoveel aan de hand.
Verantwoordelijkheid. Het is echt niet zo moeilijk. Even de ‘politieke’ verantwoordelijkheid weglaten hier. Rutte bashen is te gemakkelijk. De lijn volgend zou hij via Wiebes en VOORAL de eeuwige loser en gladjanus-niksnut Asscher kunnen zijn geïnformeerd. Asscher en zijn malle, onwerkbare Sociale Zaken club hielden teveel misstanden en de consequenties echter onder de eigen pet. Niet Wiebes, die heeft hier geen of weinig belang. Volgens mij dan.
Rutte is de baas. Dus eindverantwoordelijk. Klaar.
Het ergste is: Geen enkel kamerlid, behorend tot de kabinets partijen, bekijkt zichzelf 's avonds in de spiegel en zegt tegen zichzelf: Hier kan/wil ik geen deel meer van uitmaken. Als er (volkomen terecht) een motie van wantrouwen wordt ingediend door wie dan ook, dan stemmen ze allemaal zoals de partij discipline dat voorschrijft. Blijkbaar heeft Rutte iedereen in het kabinet bij de ballen en kan hij naar believen flink draaien.
Zet alle GS artikelen aangaande deze afaire op een rij. Lees het allemaal door en huiver. Het is werkelijk godsonmogelijk dat het kabinet niet is gevallen over deze berg met drek. En dan kijk ik ook naar een meneer Omtzigt. Hij bijt zich vast in deze materie, maar trekt niet de stop er uit. Stemt keurig zoals hem verteld wordt wat hij moet stemmen.
Het kamerlid dat hier nog steun aangeeft is medeplichtig aan schending van de mensenrechten.
Helemaal eens. Je kunt beter een kabinet hebben met 90 zetels dan met 76. Dan heb je tenminste nog eens wat reuring in het kabinet. Nu zit iedereen als braaf stemvee met de fractiediscipline mee te stemmen. Je gaat mij echt niet vertellen dat iedereen het altijd en overal mee eens is. Zeker met punten uit een kabinetsakkoord van 4 jaar geleden, met alle gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Op deze manier werkt het systeem dus niet...
@BBRDWR | 17-12-20 | 14:42: vvd fractie stemde tegen een wetsvoorstel van pvv dat nota bene letterlijk in hun eigen concept partijprogramma voor 17 maart stond. Alleen maar vanwege kadaverdiscipline en "nooit met pvv mee stemmen"??
Fokking poppenkast.
www.geenstijl.nl/5156597/hahaha-vvd-s...
Dit is vooralsnog het enige concrete voorbeeld van innstitutioneel racisme.
www.ewmagazine.nl/nederland/achtergro...
Rutte wauwelt liever mee over zwarte piet terwijl hij zelf mede verantwoordelijk is voor deze enorme schande
En het 'racistische' nederland spreekt er massaal schande van.. HOe racistisch zijn wij dan? We zouden namelijk ook prima kunnen denken: laat die buitenlanders lekker bloeden joh, boeiend.. Als de tweede kamer dit laat lopen dan is het wel het bewijs dat Airfryer gelijk heeft. Dan is er sprake van institutioneel racisme. Dan zijn wat mij betreft alle 2e kamer leden die heir geen actie ondernemen medeschuldig aan racisme.
@BBRDWR | 17-12-20 | 14:44: De belastingdienst had allochtonen op de korrel omdat die bewezen vaker frauderen. Alleen schoten daar in door. Dat is schandalig, laat dat duidelijk zijn - maar over de oorzaak van het probleem hoor je nu niemand meer.
@Captain Pervert | 17-12-20 | 14:58:
Wijze woorden.
Nu het rapport gepubliceerd is, kan het volgende hoofdstuk worden geschreven: partijen zullen, met oog op de aanstaande verkiezingen, zonder enige gêne maar wat graag willen roepen dat zij de kwestie hebben opgelost. Gatverdamme.
Ik denk niet dat hier nog enige eer te behalen is. Behalve voor de dame klokkenluider en kamerleden Leyten en Omtzigt. Hulde voor deze drie.
Oké, dan valt het kabinet vlak voor de verkiezingen. Whatever. Rutte wordt daarna weer de grootste en er verandert NIETS.
Echt krankzinnig dat het zo ver heeft kunnen komen. De fiscus is echt niet meer te redden. Wij moeten dat eigenlijk gewoon openbreken.
Hooivorken en fakkelswise?
Tsja, waar incompetentie de norm is, de publieke sector
Ok duidelijk. Dan nu doorpakken en het systeem versimpelen zodat menselijke fouten en menselijke inschattingen minder ellende kunnen maken.
Dat gaat niet gebeuren, we gaan juist nog meer geldpotjes en regeltjes en uitzonderingen instellen zodat er nog meer ruimte is voor fouten en nog meer mogelijkheid voor misbruik. Gewoon lekker doorgaan met het strooien van geld en hopen dat er niet weer tientallen miljoenen terechtkomen bij criminelen.
Kortom, er is sprake van een sadistische overheid, geleid door een satanische premier. Kennelijk is dat wat het masochistische volk wenst.
Wie is de eindverantwoordelijke in deze???????????
De staatssecretaris. Maar die moet je niet hebben dit keer. De topambtenaren bij de bd en sommige (tamelijk veel) politici die dit probleem niet aan de kaak willen stellen.
Die Pieter Klein verdient ook veel lof. Bleef zich vastbijten in deze beerput.
Weet je wat helpt en alleen maar helpt? Verantwoordelijken thuis opzoeken om even een praatje te maken. Maar nee, dat moeten we niet willen met zn allen...
Nu het herstel nog...
Ja, na de verkiezingen dus.
Falend bestuur = het gehele CDA - 1 + VVD
Corrigerend bestuur = Omtzigt (CDA).
Waar moet ik nou op stemmen? Ik vertrouw dat CDA voor geen meter en de VVD is van zichzelf al een criminele organisatie.
Welke partij komt met voorstellen voor een beter bestuur?
Pvv
Geen. Te veel partijen, te veel verdeeld. Altijd op zoek naar polderen. Dus geen tijd meer voor belangrijke zaken.
Het probleem zit bij de belastingdienst. Het zou juist jammer zijn als de politiek hierover valt, dan blijven namelijk de topambtenaren buiten schot. Politici komen en gaan, dat zijn ze gewend. Zodra er een kop van een hoge belastingambtenaar rolt, gaan er dingen veranderen...
Die partij is op 6 Mei 2002 vakkundig kalltgestelt....
Corrigerend bestuur = Omtzigt (CDA) en Leijten (SP)
Voor mij blijft de kern dat het toeslagen systeem zelf de fraude uitlokt doordat je alleen maar een vinkje hoeft te zetten voor (heel veel) gratis geld. De doe-het-zelf verzorgingsstaat. Gedoemd om te mislukken. Zoveelste socialistisch faalproject. Laat nu juist de socialisten het meest boos doen, en ook het CDA. Balkenende, de baas van Omtzicht heeft dit achterlijk naïeve toeslagensysteem in 2005-2006 ingevoerd. De tweede kamer heeft een hele boterberg op het hoofd. Atje Oewarom Kuiken. Heldin. Beetje losgaan op de bureaucraten die hun bureaucratische plicht dachten te doen door de wet bureaucratisch hard uit te voeren na de pinautomatentraktaties aan de Bulgaren. Moest allemaal van de tweede kamer. Hypocriet circus. Leren ze er iets van? Welnee. De euro's blijven wegvliegen. Naar het buitenland of vliegen naar buitenlandse bofkonten in het binnenland.
Ik heb de rekentool van de kinderopvang toeslag eens ingevuld voor de grap. Als je 1300 euro netto pm verdiend en je partner 1400 euro pm. 3 kinderen 1 op de basisschool en twee bij de kinderopvang. Dan kun je 4100 euro per maand aan toeslag verwachten. Gebaseerd op kosten per uur opvang tussen de 8 en 9 euro. Dus we geven het gezin liever 4100 dan 1300 zodat mama zelf voor de kinderen kan zorgen. Het land is stuk.
maar wel extra banen voor doekjes met kort mbo en boekhouders met hbo.....
@Miss Silly | 17-12-20 | 14:44: Precies dat. En dan gaat het systeem ervan uit dat je gewoon eerlijk bent. Eén of twee kindjes erbij vinken is wel heel aantrekkelijk... En die strenge wet die ze zelf hebben gemaakt en waar ze nu zo boos om zijn, zegt dat je a-l-l-e-s moet terugbetalen als je er geen recht op blijkt te hebben. Op zich logisch, maar bij zulke bedragen onbetaalbaar voor de meesten. Allemaal voorspelbaar al vóór de invoering.
@vranac | 17-12-20 | 15:06: .... en dan maakt het ook niet zoveel uit dat het wat kost. Solidariteit moet worden opgedrongen nietwaar.
... een ding vraag ik me altijd af. Waarom worden de betrokkenen niet volgens het burgerrecht gestraft en vervolgt tot, net zoals de burger, in het graf?
Fraude is intrekking van VOG verklaring. Nou, doe dit dan eens bij de heren.
Geen VOG is geen ambtenaar meer en geen pluche.
... en probeer zonder VOG maar eens aan een baan te komen ...
In 1789 hadden de Fransen ook een probleem met regenten, die naast hun schoenen waren gaan lopen.
Misschien kan men daar wat van leren.
Te beginnen bij de kartelpartijen.
Al is de leugen nog zo snel, Marx Rutte kan 't zich niet herinneren.
Lodewijk Asscher was hiervoor verantwoordelijk waarbij Mark het liet gebeuren.
Als de EU geld nodig heeft zit Mark er bovenop.
Och, enkele verantwoordelijken doen hooguit een "grapperhausje" maar niemand van hun gaat ook maar iets voelen financieel of erger.
Vieze smerige grafratten, aan alle kanten van dit verhaal, met de daadwerkelijk gedupeerden in het midden... Aan de ene kant de gewetenloze fraudeurs, misbruik makend van een systeem wat bestaat voor de minderbedeelden in de samenleving, aan de andere kant de zielloze onmenselijke typgeiten van de overheid en daartussen alleen maar ellende, diepe, droevige ellende...
Ach ja, nu is er weer een rapportje die foei zegt. Nog steeds geen ambtenaren welke in de gevangenis zitten. Voor strafbare feiten en in maart wordt het gebruikelijke vinkje aangekruist en veranderd er niets. Ouders hebben tonnen schade geleden en zullen waarschijnlijk een paar duizend euro krijgen ter compensatie. Nederland is een bananenrepubliek en zolang wij telkens op dezelfde kliek blijven stemmen verdienen we het om geregeld even zonder glijmiddel keihard van achteren genomen te worden door de overheid.
Tja. Gewoon a la Gabberhouse snikkend sorry zeggen en doorgaan met prutsen. Boeien. Kiesvee is het toch weer vergeten tegen de tijd dat het maart is.
Mooie praatjes vol met gebakken lucht, want wat gaat er nu veranderen in de overvolle lade waar dit rapport in gaat verdwijnen?
Niets want iedereen was fout dus niemand is aansprakelijk.
Rutte zegt voor de 100.000 ste keer sorry en dat was het dan.
Misschien 1 zeteltje minder voor de vvd na een daverende overwinning bij de verkiezingen. De overheid werkt niet voor u, maar U werkt voor de overheid volgens de eerste grondwet die ambtenaren hanteren. Tja, en aan die grondwet gaat niets veranderen.
Dus niet, artikel 21 is het ook om onduidelijke redenen in 1983 geschrapt.
gerard1945.wordpress.com/tag/artikel-...
Maar hoezo de overheid.
Overigens zit het CDA in het kabinet met een minimale meerderheid. Volgens mij, als Omtzigt het serieus meent, zou hij dit kabinet naar huis kunnen sturen... Wordt wel tijd. Los van schuldvraag, dit kan niet zonder verantwoordelijkheid nemen natuurlijk.
@BBRDWR | 17-12-20 | 14:21: Never bite the hands that feed...?
@BBRDWR | 17-12-20 | 14:21: Juist,dit hele circus levert Omtzigt waarschijnlijk wat meer stemmen op in maart.
@serieusgenomen | 17-12-20 | 14:28: Dan ben je onderdeel van de corrupte bende. Die middelen als motie van wantrouwen etc zijn er niet voor niks. Dit is waar ze voor zijn.
De laatste zin uit de screenshot is het relevantste, "maar is nog niet rechtgezet".
Dat is het meest absurde aan deze zaak in mijn ogen, het heeft alle aandacht maar uiteindelijk gebeurt er zo weinig.
Deze commissie is ook gewoon 'een' commissie met 'een' conclusie, je kunt nu al weten dat er in de komende jaren nog meer commissies komen die naar precies dezelfde feiten gaan kijken.
Ongekend Onrecht. Zeker, maar dan denk ik toch eerder aan onze Joodse medelanders die 75 jaar konden wachten op een schadevergoeding van de NS omdat zij zelf moesten betalen voor hun treinrit naar de vernietigingskampen. Daar is nu nog een handvol mensen van over. Sad.
En achterstallig belasting geld....
@serieusgenomen | 17-12-20 | 14:13: Yep, aanslagen voor niet betaalde erfpacht in 40/45 ...
De commissie haalt m.i. hard uit naar Rutte: informatievoorziening onder deze regering is zwaar onder de maat.
En hé: was het vergeten “bonnetje” van afschaffing van de vennootschapsbelasting niet al een smoking gun?
Hoe heette het ook al weer, och ja, de Rutte doctrine!
En hoeveel kost het kopen van een kroongetuige ook al weer ...
Endemisch “vergeten” van ambtstukken, en daarbij ook weinig vastleggen. Bah!
Oh jee, dat wordt weer 5 jaar bakkeleien of dat rapport nou waar is of niet. En daarna eindeloos gezever hoe je de betrokkenen schadeloos stelt. En daar dan weer heel veel commissies voor instellen.
De regering herkent zich uiteraard niet in de kritiek, het is nu aan de kiezer!
De les die iedere burger zou moeten kennen: elke cent die je 'krijgt' van de overheid kan tegen je gebruikt worden, dus zorg dat je leven niet afhankelijk is van overheidsgeld.
Daar is de toeslagenaffaire het meest duidelijke en trieste voorbeeld van.
Ik hoop dat alle betrokkenen gerechtigheid krijgen, doch vrees glas plas was.
Het blijft Nederland, dus de overheid is Zijne Heiligheid zelve. Goed rapport, blabla lessen enzo, en weer tot de volgende clusterfuck, Kutburger! Triest.
"Grondbeginselen van de rechtstaat geschonden". Holy shit. Als degenen met het geweldsmonopolie zich al niet aan de rechtstaat houden, waarom zou ik dat dan doen? Straffeloosheid is eerder regel dan uitzondering. Machtsmisbruik en ambtelijke vervalsingen kunst verheven zijn. False voorwendselen verkopen als harde feiten. Wezenlijke malversaties verhullen en het niet-gebeurde voor waar aan de volksvertegenwoordiging prenteren. Substantiële kritiek als carnard weghonen. De oprechte bezorgdheid bij de burgers afdoen als waren zij paniekzaaiers en opportunisten. Pogingen uit samenleving en pers dwarsbomen met staatkundige truuks die uit de onderste lade van het betamelijke gehaald worden.
Denk je dat dit opstappen van de vertwoordelijke monsters wordt? Haha, nee!
Monsters = ministers, but not gonna apologize.
Ik hoor Rutte al lullen: regeren is verantwoordelijkheid nemenz ook als het even tegenzit. Samen slaan we ons hier doorheen, zodat de burger weer vol vertrouwen naar de toekomst kan kijken mét de VVD en haar partners.
Linksom of rechtsom, VVD zit na een val gewoon weer op het hoge plush.
Dat is pas erg
Welnee, het SM gehalte in Nederland is onfeilbaar...
Dit is écht erg maar het allerergste is dat er van allerwege van uit wordt gegaan dat we na de verkiezingen van volgend jaar een (nóg meer) versterkte overheid/staat terugkrijgen. Want gezien alle uitdagingen (o.a. klimaat, stikstof, ongelijkheid) en vooral coronabestrijding moeten we terug naar een sterke vadertje staat. Dat is de opportunistische opvatting van weldenkend Nederland. Zelfs de VVD is blijkens haar recente verkiezingsprogramma tot die conclusie gekomen en ter linkerzijde in de politiek kraait men victorie: de staat is helemaal terug!
Nou, ik houd mijn hart vast. Als er nu al geen politieke controle is op de losgeslagen overheidsbelastingdienst, dan wil ik niet weten welke rampen zich kunnen gaan voltrekken binnen die versterkte staat/overheid waar iedereen blijkbaar zo naar zit te hunkeren. We gaan het meemaken.
Wacht maar tot de volgende rapporten van commissies.
Dit is toch wel 1 van meest stinkende politieke zaken van de afgelopen twintig jaar waar heel veel mensen het slachtoffer van geworden zijn en waarin werkelijk gediscrimineerd is.
Je zou toch verwachten dat de meest verschillige site van Nederland die met dat witte ondergoed in het logo hier bovenop zou hebben gezeten. Immers driekwart van de artikelen daar gaan over discriminatie en achtergestelde arme minderheden en boze witte mannen.
En in deze zaak werden mensen keihard op hun achternaam gediscrimineerd.
Maar de berichtgeving bij het witte wasgoed is heel erg summier geweest over dit onderwerp.
Ik vraag me af waarom.
Terecht als u nu stelt ga dat maar aan Yolo vragen maar dan krijg ik geen antwoord.
Wacht maar, 2021 wordt nog veeeeeeel leuker.... youaintseennothingyet.
Maar gewoon weer lekker VVD stemmen in maart. Succes.
Asscher is PvdA
Snel is D66
Wiebes VVD
Frans Weekers VVD
Jeroen Dijsselbloem PvdA
Jan Kees de Jager CDA
Kortom: een breed pallet aan partijen waarvan de ministers betrokken zijn.
@langzullenweleven | 17-12-20 | 14:14: Een breed palet aan vvd-achtige partijen dus.
1 pot nat
@langzullenweleven | 17-12-20 | 14:14: je ziet Asscher vaak kwijlen aan de interruptie microfoon als hij rutte een vraag steld, met een blik in de ogen vind me alsjeblieft lief.
Grote faal dus ook voor de Tweede Kamer als waakhond
Ha, dat is de tweede kamer toch al zeker 20 jaar niet meer? NL heeft echt een probleem qua democratisch karakter. Maar gemiddelde NLer is ziende blind. Tsja, dan verdien je het ook zelf...
Vergeet de Raad van State niet met nu Thom de Graaf (D666) en daarvoor Piet-Hein Donner (CDA), waarvan terecht hiervoor werd geschreven: "een van de rotste stukken pus in de etterende wond die voortwoekert in het hart van onze overheidsdiensten".
Maakt niet uit. Nul consequenties. Verandert niks. Glas, plas, was.
Behalve voor Omtzigt en Leijten, die worden monddood gemaakt.
Maar verder? Niet eens een rimpeling.
Jaren geleden als uitzendkracht bij de Belastingdienst gewerkt. Was leerzaam, totdat een fiscalist een foutje maakte en dat mij in de schoenen schoof. Kon direct mijn spullen inleveren. Nog een gesprek aangevraagd met een intern vertrouwenspersoon, maar die koos (uiteraard) partij voor haar collega (werkte er immers al 35 jaar). Per saldo dus gewoon keihard genaaid door de lui.
Die onmacht moeten deze ouders in veelvoud ervaren. Persoonlijk nog lang rondgelopen met wraakgevoelens.
En nu, dikke foei en weer verder? Glas plas was?
Wat moet Wiebes eigenlijk doen om ontslagen te worden???
Promotie naar Brussel.
Ik denk eens een keer iets goed doen ergens. Continu falen is blijkbaar de weg niet naar wachtgeld.
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 14:13: havenmeester op Curaçao maken; leuk voor hem en geen schade voor ons land met die faalhaas
Niks, die wordt ergens burgemeester of commissaris van de koning let maar op
Grondbeginselen rechtsstaat geschonden. Misschien kan Ronaldo even wakker worden en beseffen dat dit diezelfde regering is die nu al maandenlang de grondbeginselen van onze rechtsstaat op ongekende wijze aan het schenden is vanwege corona.
Mensen op leeftijd melden mij: wat er nu gebeurt is erger dan tijdens de tweede wereldoorlog.
@zwartzondersuiker | 17-12-20 | 14:03:
Lol.... de geliefde 'man in de straat'. Wie dat zijn, valt toch nooit te controleren.
zeik niet, irrealist
@Amsterdamsko | 17-12-20 | 14:10: Ik heb niet zo’n rijke fantasie om dit te verzinnen.
Overheid wil alles doen, maar overheid kan het niet aan. Door onkunde, fraude en wanbeleid gutsen de tientallen miljarden door de plinten van de maakbare samenleving.
Of misschien dat dit allemaal bewust gedaan is ? Het zou toch niet....*proest*
Wanneer moeten de daders zich voor de rechter verantwoorden zoals in een echte rechtstaat?
Iets met pasen en pinksteren op 1 dag.
U doelt op de fraudeurs naar ik aanneem, aangezien de politiek geen blaam treft ?*doet aluhoedje af*
De Belastingdienst is een jaar bezig met het compenseren van 100-200 gezinnen. In dit tempo zijn ze hopelijk in 2050 klaar met iedereen compenseren.
Dan kunnen de kinderen van die mensen uiteindelijk via de erfbelasting bijdragen aan de compensatie aan hun ouders. Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker!
Halbe was erbij.
Die is toch asfaltafval aan het dumpen in natuurgebieden?
@Watching the Wheels | 17-12-20 | 13:58: Inderdaad... met goedkeuring van lokale overheden in een meertje ergens toch? Leipe docu was dat
@Watching the Wheels | 17-12-20 | 13:58: Welnee, hoe komt u daarbij...
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
@serieusgenomen | 17-12-20 | 14:03:
En die NOS en Volkskrant zijn toch ook van de Staat of die Belgische Mediahuis. Doet een beetje denken aan Willy die verwees naar een open bron in een krant om aan te tonen dat Videla deugde. retro.nrc.nl/W2/Nieuws/2001/03/07/Vp/0...
Dat Belgische Mediahuis.
Bij de T. zijn ze nog niet wakker, zien ik. Rutte uit de wind houden?
Absoluut. VVD-partijblaadje zodra de verkiezingen in zicht zijn.
De T wil natuurlijk op goede voet blijven, anders worden ze niet meer uitgenodigd bij persconferenties.
De omerta zorgt wel dat ze in het gareel blijven.
Er is hier gedurende een langere tijd zeer bewust een dikke middelvinger opgestoken naar de burger. Diegene die de onderste steen boven wilden krijgen zijn beschimpt en moedwillig tegengewerkt. Dit is niet iets wat met een ‘ik had meer moeten doorvragen’ of een ‘daar heb ik geen actieve herinnering aan’ kan worden afgedaan. Hier moeten koppen voor rollen op het hoogste niveau om duidelijk te maken dat ze ruim over de grens zijn gegaan tegen burgers maar ook hun eigen collega’s.
Te volgen stappen:
1)Eindverantwoordelijke hoge ambtenaren ontslaan vanwege het handelen in strijd met de grondwet en daar mee doorgaan naar diverse maken te zijn gewaarschuwd.
2)Rutte opstappen aangezien hij al 10 jaar premier en eindverantwoordelijk is.
2)Een serieus debat voeren over de WOB en de voorwaarden waaronder die mag worden geweigerd door de zittende macht.
Damn jij komt met oplossingen die echt werken, dat is niet de bedoeling.
Dit is alleen voor de bühne meer niet.
Wat dacht je van een gevangenisstraf?
Ook uit te zitten zodat ze meteen de nieuwe Nederlanders leren kennen.
1) Iedereen bonussen en straks weer gezellig met de baantjescarousel
2) Bek dicht, kutburger, wie denk je wel niet dat je bent, crapuul!
3) plas, was.
Chris van Dam heeft het goed gedaan. Enige smet is ook de eigen schuld van de aanvragers, die is er wel degelijk. Belangrijkste les is het onmiddellijk stoppen met toeslagen.
Maar wel belasting blijven betalen zeker....?
Helemaal eens. Stoppen met toeslagen. Dan kan het ambtenarenapparaat ook kleiner.
Goed idee, zou ook een hoop FTE kunnen schelen bij de Belastingdienst. Er werken een kleine 30,000 mensen voor 10 miljoen aangiften terwijl in de VS bij de IRS 70,000 mensen werken voor 10x zoveel aangiften
@Quib | 17-12-20 | 13:55: Dan moet er wel eerst een vlaktaks komen. Met een netto inkomen van 1100€ AOW - voor alleenstaanden - redt je het niet om een huur van 500€ (voor een simpel woninkje hoor, niets bijzonders) + ziektekostenverzekering te betalen. Dan blijft er nog maar bar weinig over na alle andere rekeningen betaald te hebben. En echt, de meeste bejaarden verkeren in die categorie want de 'rijke' bejaarden zijn ver in de minderheid al wordt er vaak geredeneerd dat alle bejaarden stinkend rijk zijn, een afbetaalde villa hebben enz. #Is niet zo.
Toeslagen zijn een noodzakelijk kwaad van een democratie. Die zijn gewoon niet af te schaffen.
@42 | 17-12-20 | 14:13:
In een vrije marktsysteem. Maar dat ouders kinderopvang onderling niet regelen snap ik niet. Deden onze ouders vroeger ook, je ging pas weer aan het werk als de kinderen naar school gingen en tussen de middag at je bij een vriendje of bij opa & oma. En na school bleef je nog wat voetballen of ging je met een vriendje mee totdat pa of ma je kwam ophalehn. Is echt geen sunsidiecircus voor nodig.
Los daarvan, er is er eentje die 150K moet terugbetalen,. Dan denk ik, wie is er zo waardevol dat je daar als samenleving 150K in moet stoppen zodat zij voor 2000-2500 bruto per maand ergens een baantje heeft. Totaal van de pot gerukt.
En toch zijn er nog mensen die denken dat een grote overheid een goed idee is. Een overheid die actief ingrijpt in het leven van de burgers, die zich aan democratische controle onttrekt en haar fouten nooit toegeeft. Die zich niet dienstbaar opstelt maar de burger als potentiële vijand ziet. Die met de ene hand subsidies rondstrooit en zo mensen afhankelijk maakt, als drugsverslaafden aan gemeenschapsgeld, en met de andere hand beboet, straft en ruineert.
De consequenties die de politiek verbindt aan dit rapport zullen een goede graadmeter zijn van het laatste restje zelfreinigend vermogen van deze overheid.
Hear hear... na maart 2021 keert de sterke staat terug. Zegt men...
Het rare is dat men op de vvd stemt omdat de vvd juist voor een kleine overheid is. Helaas zorgt de vvd juist voor een uitdijende overheid, waarschijnlijk om maar meer baantjes te creëren voor hun achterban.
Ik kan het anders niet verklaren.
@Analia von Solmsch | 17-12-20 | 14:22:
Eh... onderschat de burger niet, hoor. Als het goed gaat, moet de overheid ver weg blijven maar als het even tegenzit gaat men op de rug liggen en dan moet de overheid bijspringen. En tsja.... meer hulp is meer ambtenaren, dus meer overheid...
Dat de politiek blijft falen is niet bijzonder in dit polderland, politici die via verkiezingszaaltjes op posities komen die ze gewoon niet aankunnen, Huug&Kaag zijn wandelende voorbeelden in competenties en vaardigheden/eigenschappen. En wetten maken kan de mbo-keuvelende 2e kamer al 25 jaar niet meer. Wat veel erger is.... dat de bestuursrechtspraak niet fatsoenlijk haar werk deed, de Raad van State is dus gewoon een politiek instrument i.p.v. de hoogste rechter.
Ze . Doen . Maar . Wat. Incompetente haagse bende.
Triest is het. Vooral constatering dat zelfs de rechterlijke macht faalde. Maar ja, we weten allemaal waar dit op uitkomt: glassex plassex.
Dit is geen falen maar beleid.....
Dat heet scheiding der machten.
Ik denk dat de Haagse politici nu geschokt, geschrokken, ontdaan, onthutst, ontroerd, ontzet, overstuur, paf, radeloos, van slag, van streek, verschrikt, verslagen, versteld, aangedaan, als door de bliksem getroffen, bewogen, confuus, met stomheid geslagen, ontsteld, overstuur, sprakeloos, stomverbaasd, stupefait, van streek, verbijsterd, verbouwereerd, verslagen en verward zullen reageren op de conclusie van dit onderzoek.
En daarna eindelijk welverdiend reces.
Een glas, plas en na het reces weer zoals het was........
Je vergeet; "Onacceptabel".....
Proest !
Art 366 WvSr: De ambtenaar die in de uitoefening van zijn bediening, als verschuldigd aan hemzelf, aan een ander ambtenaar of aan enige openbare kas, vordert of ontvangt of bij een uitbetaling terughoudt hetgeen hij weet dat niet verschuldigd is, wordt, als schuldig aan knevelarij, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren of geldboete van de vijfde categorie.
.
Ik dacht aan zoiets.
Inderdaad, ik snap niet hoe je als leidinggevende bij de Belastingdienst zou willen werken terwijl je weet dat dit soort criminele praktijken onder jouw verantwoordelijkheid gebeuren. Als ik er echt niks aan zou kunnen veranderen zou ik ontslag nemen.
Rutte stapt op in februari ofzo. Verkiezingen. Wopke nieuwe MP. Rutte naar Brussel. Wedje?
1 probleem ... Fopke is van het cda en die staan op 2 zetels of zo.
You loose....
Rutte zit voor eeuwig in de Brusselse wachtkamer zodat hij maar blijft overmaken. Nee die gaat nooit een post krijgen daar. Daarnaast is hij er uit genaaid door timmerfrans. PvdA weet je wel. Een hoge bobo uit Nederland is meer dan genoeg vinden ze daar. Opstappen hier voor, nee. Gaat iemand anders voor de bus gegooid worden. Asscher is de ideale fall Guy. Onhandig met het oog op de nieuwe coalitie maar wel noodzakelijk lijkt me.
@P-unit | 17-12-20 | 13:57:
Ja, tijd dat Lolo geknipt & geschoren gaat worden.
een glas een plas en alles bleef zoals het was.
Stel je eens voor dat je de Belastingdienst vervangt door RIVM en de toeslagenaffaire door de coronamaatregelen................ De overheid die er geen moeite mee heeft individuele burgers te vermalen.
Het is inderdaad een patroon. Grapperhaus werd ook niet vervolgd voor het geven van een bruiloft, het niet afstand houden en het liegen erover. Hier gaat ook niets gebeuren.
Wat een aanstellerij. We hebben het hier over gezinnen die diep in de financiële problemen raakte. Om dan te stellen dat het dragen van een mondkapje en wat afstand ook maar in de verste verte vergelijkbaar zou zijn is ronduit bizar.
@Watching the Wheels | 17-12-20 | 13:54:
Het is puur machtsmisbruik dat toen opeens de wet moest veranderen omdat hij er zelf last van had. En dan zeiken over Poetin.
@2voor12 | 17-12-20 | 13:59:
Is niet de eerste keer dat de overheid wel snelle besluiten en beslissingen kan nemen. Als het maar om de eigen straat gaat.
@42 | 17-12-20 | 13:57: Denk je serieus dat er door deze 'crisis 'geen gezinnen diep in de financiële problemen raken?
@42 | 17-12-20 | 13:57:
Het is zoals @2voor12 | 17-12-20 | 13:59 zegt ... het gaat erom dat ze wetten maken die voor anderen gelden, maar waar ze zich zelf niet aan menen te hoeven houden.
stel je eens voor dat alle Nederlandse ingezetenen zich aan de coronamaatregelen houden en de pandemie snel afgelopen is;
stel je eens een wereld zonder wappies voor;
stel je eens voor dat er geen doden in het verkeer meer vallen;
stel je voor.................... zo kun je alles aan elkaar lullen. Blijf bij de feiten. Er zijn wappies en die helpen niet mee om corona onder de knie te krijgen zodat er mee doden door vallen dan in het verkeer.
Waar liggen de voorgedrukte aangifteformulieren?
"Zonder zich te willen uitlaten over individuele rechterlijke uitspraken, [..]". Lekker gemakkelijk weer. Dat dingen niet goed gegaan zijn was al heel lang duidelijk. Jullie taak was om uit te zoeken en aan te geven wat er specifiek misgegaan is, niet om corrupte rechters de hand boven het hoofd te houden.
Stelletje lutsers.
Ze zijn geen hoger beroepsinstantie en moeten zeer terughoudend zijn om rechterlijke uitspraken te beoordelen (Zonder het dossier). Dat ze deze uitspraak durven doen getuigt al van veel lef en is hopelijk waardevol voor de toekomst. Het bestuursrecht in Nederland (het middel om je tegen de overheid te beschermen) is af en toe een lachertje.
@BobDobalina | 17-12-20 | 13:59: Als er sterke aanwijzingen zijn dat een rechter zijn positie misbruikt om onschuldigen te duperen, dan moet en mag iedereen dat gewoon hardop zeggen. Dat van Dam dat niet durft is bedenkelijk: of hij heeft die aanwijzingen niet, of hij houdt ze geheim zodat niemand er iets mee kan.
@obominotie | 17-12-20 | 14:21: is daar dan sprake van?
Kan het mondkapje gewoon blijven zitten, wel zo veilig.
Als straf vaccineren , dat zal ze leren,
Ik ben (altijd al) een groot voorstander van het subiet afschaffen van alle bijslagen, toeslagen, subsidies enzovoort. De afhankelijkheid die het creëert van een gammel en corrupt overheids apparaat is mensonterend en het is de parasietenheuvel van degenen die deze geldstromen beheren. Zij worden er beter van, het is hun brood, niet degene die er onder gebukt gaan. De fraude gevoeligheid is bedroevend en kost een godsvermogen.
Dit moet anders, dit moet beter.
Och ja, de jongens en meisjes in de kamer zullen om het hardst 'schande' . Er komen tenslotte verkiezingen aan. Het glas staat al klaar, zeiken kunnen ze als de beste. Maar nu echt iets doen is heel wat anders. Een 'keihard' rapport, mooi om op klaar te komen en daarna, zoals gewoonlijk, weer in slaap te vallen.
Zijn er al strafrechtelijke vervolgingen ingezet?
Het OM onderzoekt dat, meen ik.
Ha ha ha ha ha ha ha....
Gaat niet gebeuren ook. Lekker kerstreces en volgend jaar met frisse moed weer doorrrrr ...
@Watching the Wheels | 17-12-20 | 13:48: Met steun van de gehele MSM: op naar de verkiezingen!!! Kunnen we nergens op stemmen. Joepie.
Opgegroeid in de jaren 80, 90 en 00. Prachtige jaren, tot de moord op Pim, in opdracht van links. Durf ik wel te stellen. De laatste 10 á 15 jaar is daar bar weinig van over. Hopelijk is dat een gevoel van mij. Vrijheid opgegeven aan het vehikel Brussel. Geldtranches naar het Zuiden. Groot-Brittannië - ooit een gevierd bondgenoot, nu blijkbaar een paria volgens Den Haag - uit de EU. Ongekende toestroom van gelukszoekiërs uit veilige landen die ons land terroriseren en waar niets aan gedaan wordt. De zorg volledig ontregeld door 'middenkadermanagers' die alle budget opslokken met hun administratieve zogenaamde taken. 1 Van de hoogste belastingdruk ter wereld en nog lukt het ambtenaren eens dankbaar te zijn wat zij het volk afnemen aan belasting. Een ongekende stroom aan verboden, regels en wetten waar je helemaal gek van wordt. Verzonnen door ambtenaren die niet eens weten hoe je het woord onderneemen spelt (grapje). Milieutaxen, Stikstofcriteria, Vliegtaxen, OZB verhogingen. En nog veel, veel en veel meer bullshit. Laat ik de Corona aanpak maar even overslaan...
Als je het zo leest wordt je bijna depri. Hopelijk ben ik de enige. Maar waar is de lol tegenwoordig? Waar is de vrijheid. Waar is de tijd dat er niet ergens een nieuwe belasting(verhoging) wordt verzonnen? Manman
Volgens mij ben je depressief. Doe er wat mee. Negativiteit is slecht voor de gezondheid.
Nee hoor, zeer herkenbaar.
@DexterGordon | 17-12-20 | 13:45: Ja zou jij dat niet worden. Misschien stoppen met nieuws lezen en kijken haha. En GS stoppen misschien. Die zijn geen Staatscourant dus die halen nog veel meer shit boven, waarvoor hulde.
Beetje kort door de bocht misschien. Maar merk zelf bijvoorbeeld door veel actualiteiten te volgen je ook wel neerslachtig moet worden. Terwijl veel dingen mij niet persoonlijk raken. Vooral andermans leed. Wat zou het heerlijk zijn om niet meer 24/7 bereikbaar te zijn. Vroeger was het er misschien ook wel maar wisten we niet beter omdat we niet de hele dag de krant aan het lezen waren.
@DexterGordon | 17-12-20 | 13:48: Dexter, weet niet of jij kinderen hebt. Maar jij had 1 van deze ouders kunnen zijn. Ze zijn gewoon willekeurig uit de kaartenbak getrokken. Ik vind het te makkelijk om te zeggen 'andermans probleem'. We leven allemaal onder dezelfde wet toch?
Ik ben het met u eens. Nederland kan ook altijd zo goed landen als Nigeria en Colombia als “corrupt” betitelen. Ze hebben het GVD zelf uitgevonden al sinds de VOC.
@Torwart | 17-12-20 | 13:50: geen kinderen. Daarom, het is bizar triest, maar ook zelfbescherming om niet te veel met actualiteiten bezig te zijn. Gaat mij nog niet heel goed af hoor.
@soosieloper zeker! Fiets meer dan 10.000 km per jaar. Heerlijk om je kop te legen en jezelf even goed pijn te doen.
Dit ervaar ik net zo.
Sinds het Nee van Nederland door de gootsteen ging en een Ja werd.
Sindsdien is de kloof tussen ambtenaar en gewone burger dusdanig dat dit soort uitwassen waarschijnlijk meer regel dan uitzondering zijn.
Oftewel topje ijsberg is nu erkend.
Zonder man en paard te noemen toch nog een uitstekend rapport. Die constateringen zijn een rechtstreekse aanval op de Rutte doctrine. Alsof het inrichten van je informatievoorziening een kwestie is van het inhuren van zoveel mogelijk communicatiemedewerkers. Dat beleid voornamelijk uit gebakken lucht bestaat, wil nog niet zeggen dat je de input daarvan, informatie, ook nog eens zelf moet gaan verzinnen.
En het dan gek vinden dat aan de achterkant van je beleid de terugkoppelingsinformatie inhoudelijk een dodelijke afrekening is van al je bureaucratische idioterie. Zij krijg je je hoofd nooit uit je aars, als overheid.
Die opmerkingen over het functioneren van de op papier onafhankelijke bestuursrechtspraak zijn alleen al een eigen gedegen onderzoek waard. Nederland is een vreselijke zwijnenstal. Met excuses aan dat weledele beest.
Ik lees vooral een rapport met een hoop bullshit-bingo termen, waarbij angstvallig vermeden wordt om de schuldige individuen aan te wijzen.
In een bananenrepubliek zouden ze zelfs met pek en veren door de straten gejaagd worden,als ze mazzel hebben en niet aan een lantarenpaal hangen.
Maar Nederland..... gaat gewoon door zonder gevolgen
Hier gaan koppen rollen. Kabinet stapt op. Of nee, wacht, natuurlijk niet.
Nee, gebeurt niets. Asscher zal wel een keer boos worden op het kabinet. Het is gewoon een spelletje en ze hebben lak aan de regels. Kijk maar hoe ze 1,5 meter afstand houden twitter.com/TBspekschoor/status/13395...
@Watching the Wheels | 17-12-20 | 13:45: Asscher was er zelf bij!
@haddem | 17-12-20 | 14:25:
Maar zei dat ie van sommige zaken niets meer wist..
@Ommezwaai | 17-12-20 | 14:42: Haha, geen actieve herinnering
Hoeveel mensen zijn er in Nederland werkzaam in heel dit toeslagen / belastingen wereldje? Wat kost dat?
Hoeveel mensen betalen eerst belasting om vervolgens ongeveer evenveel terug te krijgen?
Waarom zo ingewikkeld? Daardoor wordt het alleen maar foutgevoelig, zie heel dit gebeuren.
Daarom: vlaktax! Of misschien 2 of 3 belastingpercentages (lager dan dat ze nu zijn) en kap met elke vorm van toeslagen / subsidies / geld rondpompen, begeleidt, gecontroleerd en uitgevoerd door duurbetaalde ambtenaartjes.
Werkverschaffing
Ik ben voor. Dan moet het minimum omhoog. En dan moet je alles boven een bepaald absurd bedrag gewoon 100% innen.
@Naall | 17-12-20 | 13:53: 100% innen lijkt me nooit een goed idee, je moet namelijk wel de vrijheid blijven behouden om te mogen streven naar meer. Rijkdom is immers relatief, dus altijd t.o.v. je medemens.
Ik stel iets voor als:
- tot €20.000 bruto/jaar: 0%
- €20.000 tot 75.000 bruto/jaar: 20%
- boven de €75.000 bruto/jaar: 50%
Klaar.
Ik mag wel aannemen dat wij nu - geheel naar analogie van het gebeurde in Polen en Hongarije- even geen centjes meer krijgen van de EU?
-
Heeft mevrouw in 't Veld al een motie in voorbereiding, daar in Brussel?
Die centjes deze kant op gaan gewoon door hoor maakt u zich vooral geen illusies ....
Het was toch steeds zo’n ongekende schande om de objectiviteit van de rechtspraak en de integriteit van rechters in twijfel te trekken?!
Denk nog even aan de Urgenda-zaak bijvoorbeeld, of het strafproces tegen Wilders, bijvoorbeeld.
En hoor nu Van Dam toch eens!
Maar niemand weet op welke rechtszaken hij precies doelt, en dus kan niemand er iets mee. En dat is precies zijn bedoeling.
Die,Rutte lacht zich dood. Hij kan ongestraft liegen, ongestraft het land vernietigen, en dat wat niet vernietigd wordt word weggegeven aan de niet aflatende stroom van ( niet op corona geteste, niet in quarantaine hoevende) economische refugees, zonder dat er iets gebeurt. Zullen we wedden dat hij weer opnieuw gekozen gaat worden
De verantwoordelijken blijven toch wel zitten. Binnen een bedrijf schept de directie normatieve kaders op het gebied van integriteit. Directeur Rutte van de BV Nederland geeft altijd het goede voorbeeld en als hij echt nat gaat, kan hij het zich niet herinneren. Dat nemen al die zetbaasjes binnen uitvoerende instituten klakkeloos over.
Precies. De commissie, die zorgvuldig geen man of paard noemt, krijgt een bosje bloemen voor de moeite, en Rutte en zijn soort blijven gewoon doorgaan met liegen, bedriegen en verwoesten.
Kwiebus gelijk opstappen...
Nogal wiebus heeft dit niet alleen verzonnen, dat hele roedeltje wat daar zit is er mede schuldig aan...
Er zijn kabinetten om heel wat minder opgestapt. Het is werkelijk niet te filmen dat dit stelletje absolute faalhazen gewoon door kan gaan na een schertsvertoning als deze. Bij een dergelijke grove schending van de rechtsstaat is er maar één correcte keuze; de eer aan jezelf houden en opstappen. De burger is anders vogelvrij en heeft geen enkel verweer tegen dit soort knevelarij.
Donner is met afstand de meest van de realiteit losgezongen politicus sinds tijden. Hij vond het ook een prima idee om de Sharia(!) in te voeren als de meerderheid daar voor zou zijn. Geen wóórd over het diametraal staan ervan op gelijk welk mensenrecht dan ook. Geen wóórd over de verschrikkelijke gevolgen voor niet-/ anders-gelovigen, homo's, vrouwen en andere minderheden. Geen wóórd over de teloorgang van onze democratie, of het banditisme waarin het land zal vervallen indien de Sharia hier opgeld zou gaan doen. Deze studeerkamergeleerde is een gevaar voor de gehele maatschappij als zodanig.
Gewone burgers wordt het leven zuur gemaakt door hen voor racist uit te maken in verband met zwarte piet, maar intussen is de overheid het echte probleem. Die overheid heeft de neiging steeds meer totalitair te worden, waartegen je als burger niets in te brengen hebt.
De grondwet is vooral bedoeld om de burger tegen de overheid te beschermen, maar daar hoor je weinig van.
@Peter_K | 17-12-20 | 13:41 |
Waarom denkt u dat the Founding Fathers het Second Amendment in de Amerikaanse Constitutie opgenomen hebben? Nou, hierom dus. Zij kwamen uit het "oude" Europa, waar de gewone burger niet veel meer was dan een veredeld slaaf zonder rechten of inspraak. Bij de fledgling state die ze aan het oprichten waren wilden ze er voor zorgen dat diezelfde burger zich zou kunnen verdedigen in het geval van een tirannieke Overheid. Nu kunt u zien waarom dit zo belangrijk is.
Die drol van een Wiebes heeft er sport van gemaakt om zichzelf een weg omhoog te falen. Dit is slecht een onderdeel in het spoor van vernieling wat hij al achtergelaten heeft. En dat allemaal onder 10 jaar toezicht van onze geweldige premier
Mooi. En nu de slachtoffers terugbetalen met rente en 500.000 euro schadevergoeding. Voor de kerst nog, gaarne.
Wat zou een redelijke straf zijn voor het treiteren van mensen tot ze hun eigen leven benemen?
Een "foei" gesprek?
Niet meer doen hoor.
Welnee. Gewoon overstappen op het volgende baantje in de Rutte-caroussel.
Is het verstandig een kabinet naar huis te sturen in deze tijd?
Ja, want quarantaine.
Ja
@Quib | 17-12-20 | 13:39 |
Dit kabinet had al veel eerder moeten vallen. Diverse zaken die zodanig ernstig waren dat het niet houdbaar, laat staan verdedigbaar is dat ze er nog zitten. Zoals ik in mijn eigen baksel al aangaf zijn er kabinetten in het verleden om heel wat minder gesneuveld. Het feit dat deze non-valeurs gewoon doorgaan met hun sloopwerk is een goede indicatie dat er van "democratie" en "gelijkheid voor de Wet" al heel lang geen sprake meer is in dit land.
@Sjefke7807 | 17-12-20 | 14:00: Ik ben het helemaal met je eens. Maar wat is het alternatief? Ik zou het liefst alle politici willen zien verdwijnen en ons land laten besturen door iets als een zakenkabinet. Politici zijn gewoon niet te vertrouwen. Maar ook mensen binnen een zakenkabinet zullen niet met alle macht om kunnen gaan.
Ook dan weer; wat is het alternatief?
Misschien is het relevant om de verhoren van Asscher, Rutte en Wiebes, vooral Wiebes weer eens te publiceren en met het rapport te vergelijken. Ze staan op YouTube. Leuke compilatie zou op zijn plek zijn. Die Wiebes mag toch nooit meer ergens verantwoordelijk voor zijn. Het is toen wat ondergesneeuwd vanwege lavendelgate maar wat een gênante voorstelling waren die verhoren. Hier een radio collum van Maarten van Roosmalen over Wiebes. Spijker kop. youtu.be/SWU1KOaOltE
Wiebes is een ontsnapte efteling-marionet, en moet maar eens heel snel terug.
@Vuurwezel | 17-12-20 | 13:42:
-
In de Efteling hebben ze één ding geleerd van Marokko: ontsnapte doorgeslagen mannetjes moet je nooit meer terugnemen.
De waarheid kan hard zijn. Mooie column van Van Roosmalen.
Rutte moet de eindverantwoordelijkheid nemen en per direct opstappen.
@soosieloper | 17-12-20 | 13:46: Volgens mij valt dat wel mee. Hij doet gewoon wat oa Schwab, Unilever, Macron en Merkel hem sms'en. Maar dat kan inderdaad elke plurk zo overnemen. Eén ding moet je hem toegeven: hij kan als geen ander onschuldig liegen, sorry zeggen en zijn vrinden de klappen laten krijgen. Heel belangrijk politicus dus.
Gewoon lekker vvd stemmen mensen niks aan de hand
Als ik Orban was zou ik Brussel even informeren over de slechte staat van de rechtstaat en onze grondrechten in deze bananenmonarchie.
Maakt u zich maar geen illusies, als jullie je niet met onze binnenlandse aangelegenheden bemoeien, doen wij dat ook niet met die van jullie... afgesproken ?
@serieusgenomen | 17-12-20 | 13:43: Hongarije trekt gewoon zijn eigen plan. Heeft onlangs in de wet opgenomen dat kinderen alleen nog door gezinnen M/V geadopteerd mogen worden. Dus niet meer door queer- en lbght personen. Het gezin als hoeksteen van de samenleving.
De bestuursrechter heeft al jarenlang lak aan de burger. De wetgeving is ooit ontworpen om de burger te beschermen, maar vervolgens aangepast door de wetgever en ingevuld door de bestuursrechter om uiteindelijk de overheid te beschermen tegen die zeurende burger. Het is een schande, maar ik werk er al jarenlang mee en zie het alleen maar erger worden.
Misschien dient ook u weg te kijken ?
@serieusgenomen | 17-12-20 | 13:39: Ik anticipeer hierop. Dan hoef ik niet weg te kijken, maar verbaast het ook niet meer als het weer gebeurt. Het stompt iets af, dat wel.
Die bestuursrechspraak deugt inderdaad ook van geen kanten. Waar heb je nog rechters voor nodig als die hun werk niet doen?
"De commissie constateert dat transparantie, openheid en volledigheid niet de leidende principes zijn bij de beantwoording van Kamervragen, het opstellen van Kamerbrieven, het reageren op Wob verzoeken en het samenstellen van dossiers voor rechtszaken."
Daar staat voorzichtig geformuleerd dat dit kabinet het parlement, het volk en de rechterlijke macht belazert. Hoe kun je als parlement zo'n bewind laten zitten als je de macht bezit om het weg te sturen? Nog afgezien van de peilloze incompetentie op alle beleidsterreinen.
Fractiediscipline.
Simpel.... door in het NL parlement deel te nemen...
In deze moeilijke tijd kunnen we het niet maken dat het kabinet opstapt. Dat moeten we niet willen...
@DrCreep | 17-12-20 | 13:39: Of er zouden moeilijke tijden aan kunnen komen en dus moeten we niet willen dat het kabinet opstapt. Of het waren moeilijke tijden en wie maakt er dan geen fouten dus willen we niet dat het kabinet opstapt.
@DrCreep | 17-12-20 | 13:39: veel slechter kan het niet worden...
@DrCreep | 17-12-20 | 13:39: Dat moeten we niet willen volgens de plucheplakkers...
@DrCreep | 17-12-20 | 13:39: Slechter dan dit zwalkende kabinet het doet is nauwelijks mogelijk dus de verandering zal een vooruitgang zijn. Maar aan de andere kant is het alleen FvD dat het beter zou doen dus het is lood om oud ijzer, zelfs Wilders hobbelt mee met het kabinet. (Wat valt die mij tegen!). Dus we zitten gewoon vast aan dit faalkabinet tot maart.
En nu worden er mensen aansprakelijk gesteld? Mag hopen dat ze voor het salaris wat ze ontvangen ook wat verantwoordelijkheid hebben..
Nog belangrijker wanneer krijgen de getroffen families een schadevergoeding.
Ambtenaren kunnen nooit strafrechtelijk worden aangepakt voor hun werkwijze. Zij genieten onschendbaarheid.
@RickRD | 17-12-20 | 13:38: dat is niet zondermeer waar. Het gaat hier om knevelarij. Dat is strafbaar.
Heeft de belangrijkste VVD spil hier geen pauze om Rutte te vergoeilijken?
Is Opgerot.
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 13:37: Heeft Kuif een ban?
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 13:37: Ach nee, is ons vrolijke VVD geluid verbannen?
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 13:37: Oeh, spannend. Wie wordt er dan reaguurder van het jaar? Jammer eigenlijk dat er geen Joris-functie binnen de regering bestaat, zou in dit geval mooi van pas komen.
Er is er maar een echt ongenaakbaar en dat ben ik natuurlijk.
@Lorejas | 17-12-20 | 14:10: roflol
Iets voor Pikmeer arrest ||
BAM! Strafonderzoeken en veroordeling ?
BAM! Rollende koppen ?
Of biem.. glas,plas,was ?
je verwacht een Cobra maar het wordt een knalerwt.
GPW
@Zapata10 | 17-12-20 | 13:35: Dat dus!
Rutte zou als hoofdverantwoordelijke natuurlijk zijn biezen moeten pakken, maar dat zou de gladjanus sowieso niet doen en nu hebben we "Corona" hé , is belangrijker en moet eerst opgelost worden. ( En daar struikelt Rutte ook al 9 maanden over maar hij glijdt nog steeds door...)
Elk kabinet zou hier over vallen. Maar om 1 of andere rede weigeren ze op te stappen
In het verleden zijn er wel kabinetten voor veel minder gevallen. Maar dat was in een tijd dat er nog echt geregeerd werd, niet dat handjeklap van de regeringen Rutte waar ze elkaar in een ijzeren greep houden om maar op het pluche van vak K te blijven zitten.
Wat ik me nu afvraag wat is voor de verschillende personen nu de reden dat er een vraag ontstond over het recht op de toeslag.
En Rutte zag dat het goed was.
Rutte zit even te kijken wie hij politiek kan opofferen zonder dat hij er veel last van heeft. Waarschijnlijk probeert hij er toch via een geitenpaadje een PVDA-er bij te naaien.
Krokodillentranen en op het moment dat hij zich omkeert een grote grijns.
Laten we niet vergeten dat het handelen van de Belastingdienst érgens vandaan komt. Dat zij bepaalde groepen hard aanpakken is niet wat ze zomaar verzinnen omdat ze het zo leuk vinden. Maar dat raakt helemaal ondergesneeuwd nu natuurlijk.
Dubieuze insinuatie. Het probleem lag met name bij de ingeschakelde bureautjes. Dat kan je de ouders niet verwijten.
Maar is het dan de schuld van fraudeurs of van diegenen die dit verrotte systeem hebben bedacht waarbij dit allemaal mogelijk wordt gemaakt?
@oldandwise | 17-12-20 | 13:36: De ouders hadden kunnen controleren of die bureautjes wel o.k. waren? Of zijn die bewust uitgekozen, wetende dat er gerotzooid werd? Kan er wellicht een lijst komen welke bureautjes gerotzooid hebben en wie hun cliënten waren? Ik heb zelf wel een idee hoor en denk dat ik er niet ver naast zit.
@oldandwise | 17-12-20 | 13:36: Die bureautjes waren van een bepaald type, en hun klanten waren van hetzelfde type. Zie ook: PGB fraude. Ook een bepaald 'type' bureautjes.
@Deflatiemonster | 17-12-20 | 13:37: De gelegenheid maakt de dief (is het spreekwoord) maar de dief/fraudeur is ten allen tijde verantwoordelijk. Er bestaat geen 100% waterdicht systeem omdat de hebzucht wegen zoekt èn vindt die in het hoofd van een niet-crimineel niet eens zouden opkomen al zou hij nog zo zijn best daarvoor doen. Want ja, zulke lui zijn gewoon crimineel, laten we het gewoon maar bij de naam noemen.
Domme vraag. Komt er hierover vandaag nog een debat of wordt het morgen?
Ja een Debat, dat zal ze leren!11!!!
@huidtonger | 17-12-20 | 13:31:
Dat bedoel ik. Ah, ja, er komt dus een debat... alleen de vraag is nog wanneer.
Vandaag gaat het reces in voor ongeveer een maand, dus medio januari kan dit wel een debatje opleveren misschien. `Als er tegen die tijd niet veel urgentere zaken zijn natuurlijk. Bijvoorbeeld een debat waarom NL het enige land in Europa is dat nog niet met prikken is begonnen.
@huidtonger | 17-12-20 | 13:31: Of een parlementair onderzoek... poeh poeh..
De voltallige regering zal zijn verantwoordelijkheid nemen en Rutte zal vandaag het ontslag van de regering aan WimLex aanbieden.
Aansluitend zal het OM vervolging instellen wegens meer, meer, meer of minder, minder, minder belastingdienst fraude. /exit droom\
Dit komt vlak voor het reces naar buiten. Een beproefde methode.
@herstelkous | 17-12-20 | 13:34:
Ik moest lachen, maar bedacht me naderhand dat u best wel eens gelijk zou kunnen hebben. Reces tijdens een pandemie, Groningen en een toeslagenaffaire. Ja, dan drukken ze hun snor wel...
@huidtonger | 17-12-20 | 13:31: Zweten die ministers, hele nachten wakker liggen, omdat de gevolgen......
Weet iemand waar je je kunt melden als dit je is overkomen? Ik heb de belastingdienst gebeld, zij zagen dat ik ook tot die groep behoor maar weliswaar voor slechts een paar honderd euro en ik zou een brief van ze krijgen indien ik in aanmerking zou komen.. maar ja, die krijg je natuurlijk niet.
Nee en nee....
Bij je gemeente
vng.nl/sites/default/files/2020-11/20...
De hele overheid voor straf nogmaals vier jaar aan de bak... dat zal ons leren.
Hehe. Daar komt het wel op neer ja. Misschen dat Carola Schouten en de toiletjuffrouw van het Kamerrestaurant voor de bus wordt gegooid, symbolisch, omdat de CU er toch niet toe doet.
@Graaisnaaiert | 17-12-20 | 13:32:
-
Dan kunnen wij in 's Lands belang beter de toiletjuffrouw behouden ..
-
-
(die als werkneemster van een Hoog College van Staat so-oder-so een aanzienlijk betere ontslagbescherming geniet dan Mw. Schouten...)
@bisbisbis | 17-12-20 | 13:35:
Dat sowieso. Leve den toiletjuffrouw!
Onderste steen, lessen voor de toekomst, dit nooit weer, iedereen is verantwoordelijk dus niemand is verantwoordelijk, banencarousel, eervol ontslag + afgevuld pensioen, met de kennis van nu, ik herken mij daar niet in......
Wie er nog meer weet, ik hoor het graag.
Ik heb daar geen actieve herinneringen aan...... wat heb ik nu gewonnen ?
Ik heb die memo niet gelezen.
Daar zijn geen bonnetjes van.
Ik heb dat even niet top off mind.
Het rolletje met de foto's is zoek, maar....
We drinken een glas, we deden een plas en alles blijft zoals het was.
Precies!
En ze dronken een glas, deden een plas en alles blijft zoals het was.
Inderdaad. Wij hebben peop aan u, kudtburgert......
@serieusgenomen | 17-12-20 | 13:31: zo is dat. We moeten belasting betalen en naar de NPO luisteren. En verder vooral onze muil houwe.
In dit dossier zijn klanten direct betrokken. Maar hier op geenstijl zijn ook al 60 delen aangetikt over het UWV. Daarin lees je hetzelfde sentiment. Alleen daar gaat het over software en is de belastingbetaler de sjaak.
Klopt, en zo gaat het bij alle Overheidsdiensten. Jeugdzorg, Sociale Zaken, Bouw & Woningtoezicht noem maar op. Het is 1 corrupte bende.
2020, het jaar van de toeslagen, aanslagen, uitslagen en plagen.
En Sigridkagen, vergeet de ergste van allemaal niet.
Rutte stumpert de gehele Himalaya over via rotsige geitenpaadjes,
dit is klein bier.
Rutte is de beste MP sinds de 2e Wereld Oorlog.
Met afstand!
En dan nu de corona "crisis", 1000-10.000x zo erg.
Ja rottige ziekte maar niet meer dan bliep in de geschiedenis van bijvoorbeeld Zweden sinds 1851:
preview.redd.it/qav4ov8xl2w51.jpg?wid...
Niet recht te praten dat daarom nu actief hele bedrijfstakken de nek worden omgedraaid. Stond nergens in de door ons betaalde scenario's voor pandemiën, WHO adviseert nadrukkelijk tegen lockdowns en toch doen en doorgaan. Corona is nu 1 jaar oud en zoals er bij de kindertoeslagen nog weinig is gebeurd is er eigenlijk geen extra behandelcapaciteit bij gekomen terwijl het zo makkelijk was voor Rutte om in afgelopen 10 jaar die te halveren. Nu mag hij desnoods met heel veel geld verdubbelen of verviervoudigen en hij doet het niet. "Mensen zijn er niet" is geen excuus, stop de RAI vol met bedden een geef jong zorgpersoneel 30% bonus en gratis hotel en zie eens hoe snel het geregeld kan zijn. "Het" vaccin wordt ons een half jaar als "de oplossing" voorgehouden, nu is er een waardeloos vaccin, want fabrikant zet zelf in kleine lettertjes dat inenten van 256 mensen slechts 1 geval voorkomt, en dan is het weer heel moeilijk en verschrikkelijk tijdrovend om dat vaccin te verdelen. En maar dreigen met dood en verderf door het virus...
MP = Mooi Prater ?
Vervang "schadeloosstelling slachtoffers toeslagen affaire" door "covid-19 vaccins" en het is in drie weken geregeld.
Asscher exit !
Om te beginnen ja. Rutte is ook al die jaren er bij geweest en deed niets.
OK, en nu? Sorry en weer door?
ja joh. Je weet toch dat Den Haag gewoon theater is..
Bla bla bla ik heb geen medelijden met die oplichters.
Vanwege de oplichters - die er zéker wel zijn - is dit balletje aan het rollen gegaan. Straf in ieder geval de oplichters met een torenhoge boete en geef de gedupeerden zo snel mogelijk hun geld terug.
Eén ding hoor je nooit wat over en wordt vergeten..: Bij hoeveel gevallen had de Belastingdienst het wél bij het juiste eind?!? De nadruk ligt nu bij die 'zielige' mensen die onterecht beschuldigd zijn, maar er zijn volgens mij ook vele duizenden gevallen waar de Belastingdienst het wél juist had. Net als de huurtoeslag, weet u nog?
Dat zal best waar zijn.
Maar het stelselmatig - systematisch - wegredeneren van de algemene beginselen van behoorlijk bestuur zouden iedereen tot zorg moeten zijn.
Van rechtszekerheid naar de zekerheid van onrecht is geen hele grote stap, naar hier wel blijkt.
Let je wel eens op. Of reageer je altijd zo en niet alleen op verjaardagen na een paar flessen bier? Er is al bewezen dat in 95% van de gevallen de Belastingdienst onjuist gehandeld heeft. Wijsneus.
Alsof dat het handelen van die ambtenaren goedpraat. Ze hebben gefaald om een systeem op te zetten waar fraude niet of nauwelijks kan plaatsvinden en de aanpak ervan is ook niet van de grond gekomen. En dan vervolgens maar illegaal los gaan op mogelijke fraudeurs. Jammer van die paar die wel onschuldig waren? Het zal je maar overkomen terwijl iedereen om je heen overtuigd is dat het doel de middelen heiligt. Dan snap ik wel dat mensen zich van kant willen maken.
Het feit is dat die ambtenaren ongelooflijk zwaar gefaald hebben en dat keer op keer verdoezeld wordt met hulp van bovenaf en het kabinet.
Je zegt "hoor je nooit wat over en wordt vergeten". Nou, daar is vooraf, en zeker tijdens de verhoren meer dan genoeg over gezegd. Je hebt het dus gewoon niet gevolgd. Zeg dat dan.
Ja precies, edelachtbare! Ik heb weliswaar die ene vermoord, maar kijk nou eens naar hoeveel mensen ik NIET heb vermoord!
Prima dat vrouwen ook aan het werk kunnen maar op het moment dat die minder gaan verdienen dan wat de andere belastingbetalers voor hun moeten ophoesten voor kinderopvangtoeslagen is natuurlijk ook waanzin.
Eens.
Nou door naar de volgende.
eenvandaag.avrotros.nl/item/van-bulga...
Het gaat geen gevolgen hebben voor Rutte c.s. want vanwege de "crisis" waar Nederland mee schijnt te kampen (volgens Rutte c.s.), is het absoluut niet verstandig om nu de regering te laten vallen of Rutte c.s. weg te krijgen. Wordt dus een gevalletjes mea culpa en glas, plas, was...
De Overheid als terreurorganisatie. Weet je wie ook..?
Wat hebben we nou aan zo'n nutteloos 'gebaar'?
Gaat hij aftreden dan? Gaat hij nog een keer op TV komen en zeggen dat hij het beter had moeten doen?
Deze partijen en deze politici zitten daar al meerdere kabinetten lang, tezamen met de topambtenaren. Een nutteloos gebaar maken, en bij de volgende periode WEER aanschuiven, en lekker op dezelfde voet door.
Donder maar gewoon eens op, en blijf weg als je al zo lang bewezen incompetent bent.
Dit risico lopen we dus met een Overheid als uitvoerende macht die, in tegenstelling tot de rechterlijke macht, gebruik maakt van omgekeerde bewijslast: u bent schuldig totdat uzelf het tegendeel bewezen heeft. Datzelfde mechanisme zien we terug in de Coronawet, maar dan nog een stap verder: u bent, per decreet, een gevaar voor uw omgeving, ook al kunt u bewijzen dat het niet zo is. De regering is hiermee een grens overschreden waarvan de impact nog nauwelijks te overzien is.
Je denkt toch niet dat een zeer populaire en lang zittende premier, 3 maanden voor verkiezingen gaat aftreden terwijl hij en zijn partij ver bovenaan de peilingen staan en in een crisis situatie zit?
De ambtenaren hebben het gedaan. Maar dat is een tekortschietende conclusie.
GS had dit eerder moeten signaleren ! Wilders ook !
Er gaan het ongekende aantal van NUL ambtenaren de laan uit. Pikmeer in your face.
En zou houden het rechterlijke kartel, het ambtelijke kartel en het politieke kartel elkaar keurig uit de wind.
Inderdaad. Uiteraard gaat de minister "niet in op individuele gevallen" maar een paar ambtenaren kunnen vast een promotie tegemoetzien naar een nieuwe post waar ze er ook weer een puinhoop van mogen maken en hun boekje te buiten mogen gaan.
Pik minder, minder, minder!
Ik denk dat pikmeer hier biet van toepasding is. Het gaat hier om knevelarij vanuit de rijksoverheid. Knevelarij is sowieso strafbaar. Pikmeer zag op lokale overheden.
Goed dat de Belastingdienst ook zo ferm optrad tegen die Bulgarenfraude... oh, wacht.
Kij, en daar zit hem dus het onrecht. Er worden onnavolgbare kerstbomen van toeslagen en uitkeringsmogelijkheden opgetuigd voor iedereen en zijn broer. Stop met die waanzin! Stop het rondpomp circus. Vlaktaks, en verder niets!
@marcoplarco | 17-12-20 | 13:21: Vlaktaks vanaf 25.000€ . Ik denk zomaar dat ook de laagst betaalden daarmee kunnen leven. Maar ja, waar moeten al die dan nutteloze ambtenaren heen (die nu in het toeslagcircus werkzaam zijn)?
@Lupuslupus | 17-12-20 | 13:39:
Dat is wel een heel erg ruime belastingvrije voet. Ik zou zeggen, EUR 20.000 belastingvrij voor de werkende, EUR 15.000 voor de niet werkende (die hebben immers veel minder kosten). Parttimers naar rato...
@Lupuslupus | 17-12-20 | 13:39: Nee, een vlaktaks begint bij nul. Geen gemorrel aan getalletjes, grensjes, voetjes etc. Verdien je 100 Euro, dan lever je er 25 in bij de staat. Verdien je 100.000 Euro, dan lever je er 25.000 in. Geen toeslagen, geen aftrekposten, niets.
En @libertat dus ook geen onderscheid tussen werkenden en niet-werkenden, inkomen is inkomen. Want juist al die knopjes waaran de ambtenarij zo nodig wil draaien, die zijn de rot aan het systeem.
@marcoplarco | 17-12-20 | 15:22:
Het idee van een belastingvrije voet is dat er een bepaald minimum bedrag is dat je nodig hebt om van te leven, en dat dat dus niet belast zou mogen worden.
Hoe simpeler, hoe beter, dat ben ik met je eens. Maar het probleem is m.i. niet teveel knoppen waaraan politici draaien, maar teveel politici (en bijbehorende ambtenarij)....
Dat rapport? Verspilling van de bomen die ervoor gekapt zijn.
Gaat niets mee gebeuren want fractiediscipline. Dat christenhoofd van de SGP zal het clubje ook wel steunen dus het rapport kan in de open haard.
Weer een voorbeeld van een onnodige overheidstaak (toeslagen), slechte wetgeving, slechte uitvoering, slechte controle, slechte handhaving en een bonanza van zichzelf indekkende ambtenaren, bestuurders en politici.
Er was een prima werkend particulier 1/3 systeem voor kinderopvang, waar de overheid zich nauwelijks mee bemoeide. Tot die zich dat ook naar zich toetrok. Met o.a. een rol voor de nu nieuwe burrie van Utrecht, PvdA-er Sharon Dijksma.
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 13:22:
The most feared words of mankind: "I am from the government, and I'm here to help you!".
---Ronald Reagan---
Die commissie heeft uren geschreven op interim basis neem ik aan?
De commissie ondersteunt mijn eerder conclusie uit 2019 dus:
"Sqbar | 18-06-19 | 16:09 Als er ergens alle menselijkheid is wegbezuinigd, dan is het wel bij de overheid. In veruit de meeste gevallen bent je een nummer, aangestuurd door een algoritme. Of twee."
www.geenstijl.nl/5148188/lol-keesvee-...
Bij de overheid wordt nooit bezuinigd. Dat dijt almaar uit.
Bij de Belastingdienst bijvoorbeeld heeft elke afdeling op de automatiseringsafdeling (B/CICT) een bezuinigingsdoelstelling van 15%. Maar bij elke vraag vanuit de Belastingdienst (de gebruikers) of de politiek, wordt er ogenblikkelijk extra budget bijgevraagd; en verstrekt: u vraagt, dan wel de portemonnee trekken.
Niks mis mee, ware het niet dat de gevraagde bedragen veel hoger zijn dan wat er benodigd is om het gevraagde te leveren. Zo worden er "potjes" gecreëerd om missers mee te financieren en lucht in de organisatie in stand te houden, "voor het geval dat".
Zo zijn er tientallen miljoenen in een (indertijd geheim) project "Kilometerheffing" gegoten, alvast anticiperend op de politieke beslissing om dat in te gaan voeren. Politiek heeft de knoop nooit doorgehakt, miljoenen toch uitgegeven....
wie een miele geeft, geeft ook kinderopvangtoeslag. gek he.
Daar komt het wel op neer ja.
Hallo hier Mark Rutte , ik treed nu aafvanwege dat gezeik en gezeur van een paar burgers , maar ik ben over 3 maanden weer verkiesbaar en heb er zin an !
Nu gaan er vast koppen rollen. Benieuwd wie er gaan opstappen.
Oh wacht, "crisis, pandemie, lost niets op, bla bla bla"
Gelukkig hebben we een Minister van Rechtsbescherming. Oh wacht.
Zal de VVD kiezer een rotzorg zijn, zolang zijn (financiële) bubble maar intact blijft.
De mensen waren niet vertrouwen dus er werd keihard opgetreden door belastingdienst , ben ben benieuwd wat er gaat gebeuren met kamerleden en topambtenaren ed
Is de valbijl al op het mailveld gezet
Met de Kamerleden gaat niets gebeuren. Die zijn niet verantwoordelijk en hebben een democratische legitimatie. En enkele Kamerleden (hoi Pieter!) hebben de beerput met veel moeite kunnen opentrekken. Mag ook wel eens gezegd worden.
Wat een farce. Gebeurd dus helemaal nix mee.
Plas, glas en alles bleef zoals het was. We gooien het rapport op de stapel.
Dit.
Er is zowat een atoomoorlog nodig om het systeem te veranderen. Al het andere is verspilling van zuurstof, papier en energie.
Het zou bepaalde iemanden, Lodewijk Asscher bijv., in de politiek die hier verantwoording voor dragen sieren om deze te verlaten en ons, de Nederlanders, niet meer lastig vallen met hun aanwezigheid. Ga je schamen in een tentje op Rottumerplaat of in een vervallen bunker op de Lüneburger Heide.
Asscher, Wiebes, Rutte maar ook al die smerige kudtambtenaren. Strafvervolging.
In deze kwestie is Asscher toch wel de ergste. Hij heeft toegegeven dat hij wist dat deze problemen een waarschijnlijk gevolg zouden zijn van zijn beleid, hij heeft toegegeven dat meerdere signalen dat dingen inderdaad ernstig mis gingen hem bereikt hebben, en hij heeft toegegeven dat hij niet eens geprobeerd heeft daar ook maar iets aan te doen.
Mooi! Een demissionair kabinet zou ook beter zijn voor Nederland. Kunnen er geen rare wetjes meer door gedrukt worden in crisistijd.
Deze hele affaire is het grofste schandaal binnen het kabinet Rutte. De beschuldigende vinger naar elkaar wijzen. Maar en passant zijn het de gedupeerden die ten onrechte werden bestempeld als oplichters en dieven. En compensatie..., ho maar. Alle verantwoordelijken bij de belastingdiensten waar ook in het land, dus niet alleen leidinggevenden, per onmiddellijk exit. En daarna de bezem flink er doorheen.
Men kreeg pasgeleden een fucking €750,- voor de feestdagen. Daar moet men het voorlopig mee doen. Schandalig.
@RickRD | 17-12-20 | 13:14: En 16 miljoen uitgegeven aan extern advies.
@RickRD | 17-12-20 | 13:14: het is te absurd voor woorden als je nagaat wat de kosten zijn van dit rapport. alle uurlonen die er aan besteedt zijn... En de schulden zijn nog steeds niet opgelost....
@Dubbelepunthoofd | 17-12-20 | 13:17: dat
Motie-meerderheid-was.
Con-se-quen-ties.
Welnee. Een paar politici die sorry zeggen voor de bühne, een enkele ambtenaar die een nieuwe post krijgt waar het ook weer een puinhoop wordt en een afhandeling van deze affaire die nog jaren op zich laat wachten.
Dit advies kan je 1 op 1 leggen op het gedwongen kader binnen de Jeugdzorg.
en corona beleid!
of het bewapenen van terreurorganisaties teneinde de door hun Turkse bondgenoot begeerde etnische zuiveringen te bewerkstelligen.
De falende jeugdzorg is -helaas- kennelijk geen parlementaire enqûete waard. Terwijl daar heel wat meer rechtsstatelijke beginselen geschonden worden dan in het hele opvangtoeslag schandaal.
Nou, ik heb het begin gemist, maar ik hoorde alleen een lading vage algemeenheden waar niemand iets mee kan...
De laatste decennia hebben we de sloopkogel door alle rechtsstatelijkheid heen zien gaan.
Dat is vooral in de allerhoogste versnelling gegaan na de overgang van de EEG naar de EU. De overdracht van soevereiniteit naar een anonieme bureaucratie in Brussel en het overgaan van de belangrijkste wetgevende macht heeft alles uitgehold.
De Tweede Kamer is een kwebbelhuis geworden waar wetgeving wordt afgestempeld die door lobbyisten en EU ambtenaren is voorgekookt.
De regering verzaakt de informatieplicht en verschuilt zich achter dichtgetimmerde coalities. Onderzoeken worden actief tegengewerkt, inclusief ook door meneer de hoogst verantwoordelijke.
Ook al zou het "netjes" zijn van Rutte om aan zijn stutten te trekken gaat hij dat uiteraard niet doen. Het is veel te lekker om als absoluut heerser de coronaplantage te beheren. Geen tegenspraak, geen lastige vragen, niks.
En daarbij zal het argument zijn: wij zitten midden in een crisis - geen wisseling van de wacht, alstublieft. De complete mediocratie is over ons losgebarsten.
Rutte zal het een zorg zijn. Wat hem betreft worden ambtenaren niet vervolgd, wel burgers. Die man is in deze kwestie incompetent, maar ook in de Corona crisis toont hij zich incompetent.
Hup hup hup! Volledig compenseren en schadeloos stellen. Nu. Vandaag. Nee, niet morgen. Waar wachten jullie op?
Illegalen krijgen ook direct 63 miljoen schadevergoeding als hun procedure te lang duurt, dus.
is wiebes al opgestapt?
Die clown?
Haha, dan raakt de vvd de helft van haar kiezers kwijt. Stelletje imbecielen.
DIe is ook nog eens verantwoordelijk voor het omzagen van Bossen Europees wijd, door hem verdwijnen die in de BIO massa centrales, totale flauwekul nog dommer dan de windmolen.
@El Rico Grande | 17-12-20 | 13:07: Wie bedoel je met 'die'. Er zijn verschillende clowns in dit kabinet.
Nogal wiebes niet
De Jonge stuurt Wiebes een fles goede wijn. Alle aandacht naar Wiebes c.s. en geen aandacht aan zijn falen. De EU gaat dit jaar beginnen met vaccinaties. NL in 2021...
Ik zie liever Rutte opstappen. Dan kan Klaas het nog een paar maanden overnemen, die gaat toch weg en heeft nu geen zak te doen.
Wat een farce. Deze hele casus laat zien dat er inherent iets mis is binnen ons ambtenarenapparaat.
Met name het zwart lakken van dossiers, mensen als omtzigt proberen een loer te draaien, elkaar dekken, en als het puntje bij paaltje komt op de nuremberg toer gaan; befehl is befehl, wir haben es nicht gewusst, etc.
Begin weer te koken wanneer ik die beelden van de enquête terugzie.
Nee; die toeslagen dat is een lekker systeem. Gewoon kappen met die onzin.
@ruudvangeelen | 17-12-20 | 13:15:
Ijzersterk argument, geen speld tussen te krijgen.
Als het erop aan komt stemt Omtzigt met het partijkartel mee,dit is niets meer dan stemmen proberen te winnen.
Er gaat wederom niets veranderen, ze bieden hun ongemeende excuses aan en gaan over tot de orde van de dag.
@update: zijn er consequenties verbonden aan deze conclusie? Zo niet, dan is dit weer een rapport voor de onderste la..
Maar worden er ambtenaren vervolgd?
Nee.
Was het OM wel aan het voorbereiden, toch?
@Piet Karbiet | 17-12-20 | 13:15: Ja.
En nu, Omtzigt? En nu? Toch een keer een motie steunen?
Glas, plas, was, lessen trekken, had zo niet gemoeten, betreuren de ontstane situatie, er is duidelijk iets niet goed gegaan, communicatie moet beter enzovoorts enzovoorts.
Dit dus. Consequenties? Ambtenaren, ministers vervolgt? Neuh. Gaat niet gebeuren.
Rutte en aftreden. Policiti en aftreden. HAHAHAHAHAHAHAHAHA
De lachende leugenaar met de rubberen ruggengraat komt hier fluitend mee weg.
En erger nog, bij de volgende verkiezingen stemt het klootjesvolk weer trouw op dezelfde hypocriete en corrupte bende.
Ieder volk krijgt de leiders die het verdient.
Snoeihard rapport?
En daarna zeker Glas, Plas, Was...
Een snoeiharde plas.
Je bent me voor, letterlijk gelijk.
.
De verantwoordelijkheid is weer gelijkelijk verdeeld, zodat niemand echt schuldig is.
.
Ik ben zelf voor de aanpak om ambtenaren en leidinggevenden die aantoonbaar de wet overtraden hebben, gewoon strafrechtelijk te vervolgen.
.
En dus niet (alleen) de politici laten vertrekken (in de caroussel zetten) die in hadden moeten grijpen.
@hotmint | 17-12-20 | 13:33:
Je zou werkelijk gewoon iedereen in de dienst voor het hekje moeten slepen en moeten laten uitleggen hoe ze er niet van wisten of wat ze eraan hebben gedaan. En per bovenlaag die "signalen" heeft genegeerd, de straf verdubbelen.
Gegarandeerd dat je dan eindelijk eens een volledige en goede tijdlijn krijgt, en die schoften die het op hun geweten hebben weg kan zetten in een fijn staatshotel.
Het is werkelijk onvoorstelbaar hoe zeer de overheid zich te kwader trouw heeft opgesteld.
Ik hoop dan ook, maar zal daarin teleurgesteld raken, dat de verantwoordelijke ambtenarij (kabinet incluis) vervolgd zal worden door een OvJ met hart en kennis. Helaas grossieren we daar ook bepaald weer niet in, veel moeilijker dan verkeersboetes uitdelen.
Enige wat past is om alle verantwoordelijken te ontslaan en in de toekomst nooit meer een baan bij de overheid, semi-overheid,stichting, NGO, goed doel of wat dat ook te laten bekleden.
Maar? Hoeveel % van de "fraudeurs" was dan ook echt fraudeur?
Vragen vragen vragen
Wat mij betreft tikt iedereen af wat ze gekregen hebben. kinderen krijgen hoeft de gemeenschap niet voor te betalen. kansloze met drie kinderen,.. schaf al die fokpremies eens af en vergoed vrijwillige sterilisatie bij vrouwen.
Ik ga dit met buitengewone belangstelling volgen.
Zal ik alvast verklappen wat er niet gaat gebeuren?
@halfvolle glas | 17-12-20 | 13:02: past dat dan op één tegel?
@halfvolle glas | 17-12-20 | 13:02:
Iets?
REAGEER OOK