Kun je coronavirus krijgen door Chinees pakketje?
Belangrijke vraag houdt Nederland bezig
Iedereen heeft het wel de hele tijd over het coronavirus enzo, maar wij vragen ons vooral af of je nou eigenlijk ook besmet kunt raken als je een pakketje uit China bestelt. We vroegen het aan het RIVM, aan NU.nl, aan het Jeugdjournaal, aan EditieNL, aan de NOS en voor de zekerheid ook maar even aan het Radio1 Journaal. Bij het Algemeen Dagblad, de Telegraaf en Hart van Nederland zijn de onderzoeksredacties op dit moment nog aan het uitzoeken of je besmet kunt raken met het coronavirus als je een pakketje uit China bestelt. Maar we houden u niet langer in spanning. Het antwoord ziet u na de breek.
UPDATE: NU MET SPECIALE VIDEO!
NOS
NU.nl
Radio 1 Journaal
RIVM
EditieNL
Jeugdjournaal
Ha. We kunnen gewoon pakketje blijven bestellen dus. Mooi zo!
Reaguursels
InloggenWel lastig dit. Heb net een zeecontainer vol 3" roze pretstaven besteld uit china. Is het nog wel veilig om die ongetest het veld in te werpen of moet daar een speciale disclaimer op?
Karton is poreus en daarom lastig voor een virus om als tussenstation te gebruiken. Het bubbeltjes plastic in de doos is dan weer geen probleem...
Dit virus heeft dus geen enkele moeite om van vleermuis (warmbloedig) naar slang (koudbloedig) naar de mens (warmbloedig) te muteren, maar gaat meteen dood als er karton in de buurt is? Waarom lopen die Chinezen dan niet met een kartonnen doos op hun hoofd, in plaats van een mondkapje?
Je vergeet het Chinese lab nog als tussenstation
lieve Mona. Een kennis van mij heeft zo een siliconen sex doll via alibaba besteld. moet hij zich zorgen maken bij gebruik?
Nee. Voordat uw kennis deze doll gebruikt, is het raadzaam deze eerst even door een andere kennis in te laten rijden. Deze dient de doll daarna grondig te reinigen, en daarna weer aan uw eerst genoemde kennis terug te geven.
Met de kennis van nu zou ik zeggen; neen.
Totdat het virus muteert.
Ja en dat gaat ongetwijfeld gebeuren op termijn.
Je kunt het niet krijgen van objecten?
en.wikipedia.org/wiki/Fomite
Je kunt je dus beter als pakketje laten verzenden, dan het vliegtuig nemen.
Wil je dood, wil je dood en dat snel en zonder balen,
Ga dan bij de afhaal, de afhaalchinees gewoon garnalen halen.
Mooi! Net weer wat mooie boutjes uitgepakt van de Chinese Ali.
Toch geen kippenbouten???
@NeedIsaymore? | 28-01-20 | 17:35:
Gna! Nee, gewoon M3 boutjes gezwart met thorax kop van een zekere lengte die hier 'niet' te kopen zijn en als wel hier te kopen ook van Ali komen maar dan voor 20 tot 50 keer meer geld.
Lihanboutjes
Kan ik nog wel coronas blijven bestellen via China?...
"Ha. We kunnen gewoon pakketje blijven bestellen dus. Mooi zo!"
Ja. Zo lang je maar geen consumptie-vleermuizen bestelt.
Ja want alles in de MSM is waar:
- het is alleen in china, je kan rustig overal naar toe waar nog niet van in de krant staat dat het er is.
- het is heel lastig overdraagbaar
- het is een milde verkoudheid
- die ebolapakken en shakende mensen is toneel
Wil je nog meer horen?
Droom lekker verder met je info van de MSM en open je pakjes maar...
Echt.... de volkomen DOMHEID van mensen....
Tip: ga naar de supermarkt en haal voor 2 maanden spullen in huis nu alles er nog ligt en er nog relatief weinig besmette mensen rondlopen.
Zie dit als het gemenere broertje van EBOLA, want dat is het!!!
We horen wel van aantal besmettingen, (doe maar gerust x 10 dat getal) en rara waarom
Horen we niks of alleen over heel weinig doden?
Vul zelf maar in Defqon 1!!!
@Bali Lovert | 28-01-20 | 17:21: Begin april ligt er al een vaccin. Vanwege SARS en MERS kon dit heel snel gemaakt worden (zelfde virusfamilie). Dus maak je geen zorgen.
@Bali Lovert | 28-01-20 | 17:21:
Jij werkt zeker voor Big Farma.
Paniekzaaier.
@Remus McMillan | 28-01-20 | 17:45: Bali lovert heeft groot gelijk afgaande op berichten van nl ers daar. .niks paniekzaaierij aldaar zijn de supermarkten leeg en als China heus de scholen dichtgooit tot eind februari en de bedrijven tor min 9 februari zegt dat genoeg die gasten zijn normaal niet zo scheutig met vakantie dagen.. van wat ik meekrijgen vanuit chinois is het vele malen ernstiger dat wat wij ooit zullen horen. .. idd ik bestel ff geen pakketje want JA bubbeltjesplastoc veel gebruikt neemt wel degelijk het virus mee nu jij weer ..
REMUS
@Magerder | 28-01-20 | 22:39: t en I naar bovengooit en de rest van de spaties en punten en komma's
Kan je nog wel veilig naar de Chinese hoeren op de ouwezijds? Vraag het voor m'n buurman z'n neef die z'n broer.
Ja hoor, Jan. Je kunt nog gerust gaan...
Pas als ie zwart begrint te worden even naar de huisarts
de broer van je buurman z'n neef is ook gewoon zijn neef...
Nu net:
www.telegraaf.nl/nieuws/1985080970/br...
Zooooo hey.... inventariseren hoeveel mondkapjes we hebben... Nu al. Dafuck wat een onkunde.
Inderdaad!
Voor degenen die het niet weten: mondkapjes helpen alleen de omgeving te beschermen tegen ziekten van de drager van het mondkapje.
@Chuck the plant | 28-01-20 | 17:16:
Het helpt de omgeving maar het helpt ook zeker de drager.
Mits met een beschermende bril gedragen.
Mits goed gedragen, dus een stofmasker FFP2 strak opdoen zodat er niets tussendoor kan komen.
Het argument dat het niet werkt is alleen maar gebaseerd op de manier van dragen.
Als je niet kan rijden ga je toch ook niet zeggen dat een auto het niet doet.
Dat had de overheid al jaren geleden op orde moeten hebben, na Sars, Mers en Mexicaanse griep....
Ik ga gelijk een voorraadje bestellen op AliExpress. Oh wacht...
Kan ik nog wel Corona drinken vraag het voor een sixpack
Haha
Alleen als je condooms besteld via AliExpress dan wel niet met corona maar waarschijnlijk wel met iets anders.
Er zijn heel veel andere redenen om helemaal niets te bestellen via Ali Express. Koop uw spullen binnen Europa, van het VK of desnoods van de VS!
Als Nederlandse websites (die hun spullen ook uit China bestellen) het voor dezelfde prijs aanbieden, met dezelfde verzendkosten als Ali, en ook 0% BTW rekenen dan wil ik er wel over gaan denken.
Een virus is dus een op zich nutteloos maar levensgevaarlijk organisme dat binnendringt, gebruik maakt van het voedsel en de faciliteiten van de gastheer en zich vooral bezighoudt met voortplanten met als doel de gastheer uiteindelijk te vernietigen.
zoiets als Rutte en zijn Partijkartel.
@hertogvanzottegem | 28-01-20 | 16:48:
Scherp. Lulleficatie legde onbedoeld de complete globalistische strategie bloot.
niet specifiek de gastheer vernietigen, meer koste wat het kost zelf te blijven voortbestaan wat kan leiden tot vernietiging van de gastheer
Heb je het nu over de islam??...
@Jan Passant mk2 | 28-01-20 | 16:56: yep, wat je noemt een droom voorzet van Lulle.
Alle pakketjes met gammastraling behandelen net als dierenvoer.
.. werkt dat ook met virus-vluchtelingen? Ik vraag dat namens de boys van het AZC.
Krijgt men dan geen last van het David Banner effect?
Als je de berichtgeving van de Chinese overheid goed leest dan zie je gelijk al dat er iets niet klopt.
Laat zeggen dat er in die berichtgeving het aantal besmettingen over geheel China 1000 is. Dus al die in China zijn geweest en besmet zijn geraakt zijn dus in contact geweest met minstens 1 van deze besmette personen. China telt 1.3+ miljard inwoners. Dus 1000 besmette personen is als een speld in een hooiberg.
Het RIVM heeft dat ook overgenomen... Niet besmettelijk volgens hen.
Hoe er dan nu zoveel mensen overal besmet zijn geraakt in een hele korte tijd is dan ook een raadsel volgens het RIVM.
@Dirk III | 28-01-20 | 16:57: Het Amerikaanse CDC houd wat meer slag om de arm:
“In general, because of poor survivability of these coronaviruses on surfaces, there is likely very very low risk of spread from products or packaging that are shipped over a period of days or weeks at ambient temperatures,” Dr. Nancy Messonnier, director of the Center for Disease Control’s Center for Immunization and Respiratory Diseases, said in a Monday morning press briefing.
Even in the worse case scenario — say, a sneezing person packaged your $700 used Apple iPhone 11, bought on Amazon and shipped to your home by air via United Parcel Service or FedEx — isn’t dangerous.
To be sure, there isn’t research about the specific resiliency of this virus, because it is so new. But studies show that its cousin viruses, SARS and MERS, only live for few hours on the surface of an object. They are spread most often by respiratory droplets from one person to another.
It typically takes at least three days for a package to get from China to California, according to UPS and FedEx. So the virus wouldn’t be able to survive long enough to get you sick.
Daarnaast heb ik het geluk dat in nabij Washington DC woon, waar alle postbedrijven verplicht zijn alle pakketten te zappen zodat bacterien niet kunnen overleven. Dit in verband met diverse biologische poedertjes welke via worden verstuurd. Echter in en rondom DC worden biologische aanvallen serieus genomen. Alle bekende 3-letter agencies zitten hier in de buurt en DC is natuurlijk de politieke hoofdstad. Ook New York heeft een streng beleid voor inkomende pakketten vanwege het hoofdkantoor van de VN..
Ik maak mij meer zorgen om een Chinese toerist welke niet weet dat hij ziek is en vervolgens andere aansteekt. Mogelijk al op het vliegtuig naar de VS.. Voor alsnog zijn er slechts 7 gevallen van het corona virus bekend in de VS. Maar diverse mensen waaronder iemand uit Virginia (de staat waarin ik woon), 2 anderen zijn negatief getest..
De CDC wil echter nog niet de noodtoestand uitspreken omdat dat voor massale paniek zou zorgen en alle ziekenhuis direct overspoelt worden door mensen die denken dat ze het virus hebben..
Als je pech hebt wel, maar dat zou een uitzondering zijn.
Balen dat Leonardo Dicaprio dat onbewoonde eiland voor mijn neus heeft weggekocht.
Gelukig maar dan dat Epsteins eiland is vrijgekomen.
Gewoon een bootje kopen.
@steekmug | 28-01-20 | 16:37:
Tis maar goed dat Epstein daar niet meer werkt, al die klimaat-reizigers met hun privé vliegtuigen zouden voor razendsnelle verspreiding zorgen.
Inmiddels niet meer onbewoond.
Misschien kun je van de inhoud van een pakket iets krijgen.
Als je pech hebt een naheffing van de Nederlandse douane.
Gewoon even je vingers in je kont stoppen voordat je gaat eten.
Ik doe dat geregeld, maar niet speciaal voordat ik ga eten... Is dat aan te bevelen, denkt u?
Gelukkig. Dat is een pak van mijn hart.
www.youtube.com/watch?v=hqCVB0tOSVQ
Godskolere wat een boel aluhoedjes op GS
Lachen toch. Heeft Alex Jones er al iets over gezegd?
@threeheadedmonkey | 28-01-20 | 16:27: ja schijnt dat kikkers die coronovirus krijgen homofiel er van worden.
@Moonwarrior | 28-01-20 | 16:33:
ohjee mijn buurman is er een!
@penis-aqua-rosA | 28-01-20 | 16:43: een kikker?
@Moonwarrior | 28-01-20 | 16:33: En als je homo hebt en je wordt besmet met Corona, word je dan een kikker? Dat wordt een gekwaak tijdens de GayPride.
Ik ruik een complot met de CIA s dader
Ga weg joh.
Volgens mij heb jij iets teveel aan de spiegel "geroken".
Kan GS een fototeam naar China sturen om dat knappertje met dat schattige roze mondkapje in verschillende poses te fotograferen?
En een pakketje met vossenbiefstuk en vleermuizenkluiven dan?
Ach, wellicht loopt het af met een happy end.
Een happy miel misschien.
Het RIVM zegt niet makkelijk van mens op mens, nu niet makkelijk van spullen naar mens maar ondertussen adviseren ze wel je handen regelmatig te wassen.
Heb het idee dat ze zoals zo vaak maar wat slap leuteren hier in Nederland ook als ze het echte antwoord niet hebben.
Heb het idee dat je nu goed kunt zien hoe diep men hier in de zak zit van China.
Ondertussen worden Spier en Sophie zo losgelaten door het RIVM.
Is er compleet geen plan mocht het echt iets serieus zijn en uitbreken in Nederland behalve een evacuatie plan voor het koningshuis en de overheid.
@Kim-Jung-Un | 28-01-20 | 16:08:
Ze hopen gewoon dat het opgelost wordt en nemen verder geen maatregelen, tegen de tijd dat er wat is geregeld is het opgelost of heel Nederland besmet en vluchten ze met zijn allen naar een veilig land.
Deze week ligt China stil omdat het nieuwjaar was, zelfs de verzendtermijn is met een week verlengd. voorlopig geen pakjes dus, hoef ik ook mijn handen niet te wassen.
Voorlopig niet. Er zit een levertijd van minstens 3 weken op pakketjes uit China.
consoom product!
1. Het is een nieuw virus voor mensen
2. Virussen muteren, en doen dat soms heel snel
3. Geloof je wetenschappers nog sinds ze massaal de klimaatveranderingspolitiek steunen ?
4. Een "oeps , sorry we hadden het mis, virus is gemuteerd " - risico zou ik niet nemen, die fout maak je maar één keer
Een vriendin van ons zit in Huan in lockdown in de Uni campus. Ze vermaakt zich met Netflix en heeft een berg eten. (Kan die delen via de redactie als ze dat willen). Ze was alleen dus niet zo goed op de hoogte over het beschermen van de ogen.
Toen ik haar vandaag eindelijk kon bereiken vroeg ik haar of ze een bril opzette als ze naar buiten gaat.
Bril? Was haar antwoord. Dus ik legde uit dat de kans bestaat dat je via de ogen ook het virus kan oplopen. Haar reactie was "Oh my God".
Ze wist het dus niet maar gelukkig was ze dus nog niet buiten geweest omdat ze al veel voedsel in huis had.
Ik heb ook het kaartje gedeeld van de verspreiding van het virus en ook daar schrok ze van want ze zei eerder dat ze goede hoop had dat het snel voorbij zou zijn zodat ze naar huis kon.
Tot zover hoe mensen daar geïnformeerd zijn en de toestand in Wuhan (Huan).
Zouden ze daar een aftakking van het RIVM hebben zitten?
Omdat zij "niet goed" geïnformeerd is geldt dat voor iedereen daar?
Ze stuurt net een update:
Remember W-U-H-A-N
W - Wash hands
U - Use Mask properly
H - Have temperature checked regulary
A - Avoid large crowds
N - Never touch your face with unclean hands.
Dus toch een betere RIVM afdeling daar.
Die van ons in NL zegt min of meer. Laat maar komen dat milde griepje.
Gaat over alle slijmvliezen, dus ook een Oma onderbroek onder je rokje!
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 16:06: Dat weet ik ook niet. Zal het haar vragen.
Het Eurovisie Songfestival moet in ieder geval afgeblazen worden. Alle grote internationale verzamelingen zijn niet verantwoord!
Yes!
Ansterdam afblazen. Heel Nederlandje .
Oh , deze is GOED !
Ja daar zal wel flink wat worden afgeblazen bij het Songfestival!
Gelukkig, verwacht net een grote partij vleermuisensoepconcentraat.
"vleermuizen"
@Kim-Jung-Un | 28-01-20 | 15:55: vleelmuizen
*vleelmuizensoepconcentlaat, maal ik ben dan ook Weleldkampioen Sclabble.
Jullie klinken allemaal besmet
@Dima Beerine | 28-01-20 | 16:48: 'Jurrie krinken arremaar besmet'
Dit bericht zou men ook bij medewerkers van PostNL moeten laten rondgaan, maar daar horen we op dit moment helemaal niks van.
Heb je al schuimbekkende postbodes zien lopen .. of zien omvallen?
@Usumani | 28-01-20 | 17:17: Nee, dat (nog) niet, maar er zijn wel verdacht veel zieken.
Zelf de mazzel gehad dat ik één dag voordat Wuhan op slot ging heb kunnen vertrekken daar. *hatsjie*
Kunnen we ergens afspreken? Altijd al de hand van zo'n mazzelpik willen schudden.
Spier, ben jij dat?
Wel jammer dat het virus al eind oktober heeft genesteld, 2 fokking maanden voor de boel op slot ging. Waar woon je?
Doe je ff controleren enzo? Of niet omdat quarantaine voor eigen rekening is?
Ik sla de maandelijkse massagebeurt maar even over denk ik.
Dat is dus geen happy end.
Een van de symptomen is meligheid.
En een ochtenderectie heb ik gehoord.
@penis-aqua-rosA | 28-01-20 | 16:46: ODOR? Ontzettend Dikke Ochtend Rur
Toch mis ik npg de mening van P.R. de Vries en Dries R. Of moet ik dan wachten tot Op1, Jinek of een andere spreekbuis waar zij hun relevante mening mogen geven?
Ik wacht op de mening van Maan.
Rapper Boef, ook niet onbelangrijk!
P.R. de Vries reageert pas alstie 2500 euro mag faktureren. En anders reageertie wel pissed off omdat hij niet is genodigd.
@Dirk III | 28-01-20 | 16:49: Lappel Boef in Wuhan...
Het schijnt dat aan Rob Jetten likken het virus onschadelijk maakt.
Ja, en iemand die ik ken maar amper versta maakte ooit duidelijk dat seks met een maagd waarschijnlijk ook wel zal werken.
@Balzakius | 28-01-20 | 15:48:
Dat werkte toch alleen bij het Ebola virus?
Dat heb ik van een Nigeriaanse prins, die mij zijn kapitaal wil nalaten als ik eerst wat geld overmaak.
Een zekere heer Yur Skreuwed.
Dat heb je van Rutte zeker?
Ja, zo'n viroloog kan wel zoveel beweren. Ik zou wel eens willen weten wat Peter R. de Vries ervan vindt.
Veel te weinig duiding van Peter R. de Vries inderdaad hier op GeenStijl.
@Cunts-en-kitsch | 28-01-20 | 15:47: Peterrrrrrrrrrrrrr durft zich hier echt niet te vertonen hoor. Hij weet dat zijn argumenten geen steek houden en met de grond gelijk wordt gemaakt hier.
Zolang je een alibi hebt is er weinig aan de hand. Petertje Parenclub zal dat Cornavirus eens stevig aan de tand gaan voelen.
Spoiler allert: Neeeheeeee
Taiwan moet nu China binnenvallen. Hup Chian Kai-shek !
Ik zou nog effe de kat uit de boom kijken
@likmegaties | 28-01-20 | 15:47: die ligt al weken lang op iemand's bord.
@likmegaties | 28-01-20 | 15:47: die is al lang opgegeten door zo een chinees
Ondertussen in Nigeria;
www.aljazeera.com/news/2020/01/lassa-...
Lassa fever outbreak kills dozens in Nigeria
At least 29 killed and 195 cases of the disease confirmed in the latest outbreak to hit the country, government says.
27 Jan 2020
Dat kan zeker niet uit China komen dan, op al die verkooppunten op Ali Express staat altijd bij dat ze niets aan Nigeria leveren.
Ja. Als je eraan likt.
Een nakomeling van mij bestelt af en toe iets uit China voor € 0,79, kabeltjes of zo. Niet omdat hij het nodig heeft, maar omdat hij er plezier in heeft om de containervaart te stimuleren en de Chinezen aan het werk te zetten. Nu heeft hij twintig mondkapjes besteld.
Die kapjes kunnen ze daar dus niet meer om doen. Zo hou je 't wel spannend.
Aangezien er in China geen nieuwe mondkapjes meer te krijgen zijn, levert men nu gebruikte exemplaren. Met korting, dat dan weer wel.
Een virus kan je niet krijgen van die pakketten je komt wel een stukje dichter bij de werkloosheid .
Zolang de mensen het hebben over Corona hebben ze het niet over andere moelijke (voor regeringen ongemakkelijke) zaken.
Niet aan likken, dan valt het wel mee.
Jammer trouwens dat we nog geen 5G hebben.
10 seconden voor de zender houden en alles is weer steriel.
Hahahaha
Lol
In sommige gevallen zaken in de magnetron zetten helpt om virussen te doden.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3884686
@Dirk III | 28-01-20 | 15:39: Je vernielt hun interne cel structuur.
U bent me voor zie ik. Tja, kapitein ook hè.
Heel toevallig is Wuhan 1 van de eerste steden met 5G, lol.
@rukvogel | 28-01-20 | 16:01: jep rukvogel, dus de vraag is minder immuumsysteem?
Vraag me af of Chinees eten,( niet alleen de babi pangang), nog wel veilig is. Het wordt natuurlijk flink verhit, maar toch.... Zou momenteel de omzet van Chinese restaurants in Nederland aan het dalen zijn? Zou ik wel heel sneu vinden. Die mensen werken altijd heel hard.
Waarom zou het niet veilig zijn?
A heeft uw lokale Chinees het corona virus?
B wordt het verspreid via eten?
C Babi Pangang is Indonesisch
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:44: A en B weet ik dus niet. Is het al duidelijk of je het kan krijgen door besmet eten? En C. Babi Pangang is zo' n beetje het nummer 1 gerecht wat mensen bij de chinees halen. Al is het van oorsprong Indonesisch.
@lezeres | 28-01-20 | 15:50: gewoon lekker bestellen als u daar zin in heeft. Eet smakelijk. Niks aan de hand.
@lezeres | 28-01-20 | 15:50: chineesindischkantonees restaurant
Ja is veilig, ik raak niet altijd aan de schijt na het eten van Chinees eten.
Maar wat als je Corona besteld via Aliexpress?
Ik heb kaartjes gekocht voor een uitvoering van
“Die Fledermaus”.
Moet ik mij nu zorgen maken?
Nee alleen als de uitvoering "Once upon time on a fish market" wordt gespeeld.
Als het Shanghai Symfonie Orkest het ten gehore brengt, wel even een mondkapje opzetten.
dutch.alibaba.com/product-detail/hot-...
Zoo, net besteld....
Ik heb deze besteld: www.alibaba.com/product-detail/Dispos...
Daar helpt geen enkel medicijn tegen. Eeuwig in de ziektewet!
Zo, jij hebt altijd plek in de tram.
Zolang de postbode niet dood op de stoep ligt ga ik er van uit dat mijn pakje van Ali Express niet besmet is.
En in de jaren 80 kreeg je AIDS door de handdoek die door een homo gebruikt was. Althans, dat dacht mijn stiefmoeder.
Dat is toch nog steeds zo?
Ze moet die handdoeken ook niet in haar reedt stoppen
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:32: Ligt eraan of u uw binnenkant van uw bips flost met een handdoek die door een homofluweel achtige is gebruikt, net na een weost vrijpartij (tot bloedens aan toe)
@LangeNeus51 | 28-01-20 | 15:35: Mental picture, bedankt!
@litebyte | 28-01-20 | 15:36: oh,dat zei oma er niet bij...
@oldandwise | 28-01-20 | 15:44: Je stiefmoeder werkte destijds als arts in het Slotervaart?
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:50: Nee, ze studeerde bij Jomanda
Het einde van de overbevolking in zicht. Ik raad u aan uw huis te verkopen nu het nog kan, straks is het niks meer waard.
En even tijdelijk op een onbewoond eiland te bivakkeren.
@Callkoen | 28-01-20 | 15:32: Dan is het geen onbewoond eiland meer
Zouden er al Chinese vluchtelingen onderweg zijn? West-Europa zit dringend te springen om arbeidskrachten, werknemers. In DE kunnen zo 300.000 aan de slag! In NL ook 10.000en. Win Win...
Nou ja liever die
..
Werken hard en geen overlast
Je besteelt mensen, geen pakketjes Ronaldo.
Coronavirus in de tiepmasjien
Ik heb net een 50 gram neushoorn uit China besteld. Mij kan niets meer overkomen wat betreft dat virus!
Ik verwerk ze zelf altijd tot zetpillen. Gaat als een tiet.
Heb je al tijgerbalsem in huis?
@NumbNuts | 28-01-20 | 16:29:
Ik had net tijgerbalsem gesmeerd, maar ging daarna plassen en vergat dat het nog op mijn handen zat.
Ik zag van de week nog de Iceman (Wim Hof) op televee. 't Schijnt dat je van zijn methode - o.m. elke dag een koude douche nemen - toch echt je weerstand sterk verbetert. Zelfs bij zulke heftige zaken als auto-immuunziekte en zo.
(En elke dag een eitje of twee; geeft je weerstand ook een boost.)
@penis-aqua-rosA | 28-01-20 | 16:49: Toen ik hoorde dat je het virus ook via je ogen kunt oplopen, heb ik snel mijn oogballen ingesmeerd met tijgerbalsem.
@Aristotalloss | 28-01-20 | 16:58: wel koken of bakken, je kan het corona ook krijgen van rauwe eieren, als er een chinees met de kip in de weer geweest is.
Vooral ook niet die handige airpacks waarin alles verpakt wordt lekprikken.
Warme vochtige lucht die er ingeblazen wordt in het inpakstation, en daarna luchtdicht afgesloten. Lijkt me een prima habitat voor een virus.
Zijn er dan serieus mensen die rommel bij Alibaba bestellen? Het ligt toch allemaal ook gewoon bij de Big Bazar of de Action. Zelfde troep, zelfde prijs. En je hoeft er niet voor thuis te blijven om op de bezorger te wachten (tussen 12 en 17 uur).
Grappig.
Hebben ze dit bij de action?
dutch.alibaba.com/product-detail/new-...
Net als hier in de stad: klagen dat er steeds meer winkels sluiten, maar wel massaal bij de Action rotzooi kopen.
En dan het lef hebben om bij de lokale winkeliers voor sponsoring te vragen.
Helemaal niet dezelfde prijs, en je hoeft er niet voor de deur uit om zo'n kauwgom kauwende bijna onverstaanbare ordinaire doos achter de kassa tegen te komen.
Als je alleen maar teenslippers nodig hebt of nagelknippertje misschien. Maar die chinezen verkopen echt alles. Jij kijkt niet verder dan je neus. Dat is pas grappig.
@litebyte | 28-01-20 | 15:31: Dank voor de tip ! Dit was een hit zo rond 1979 ... www.youtube.com/watch?v=6ZdatewP2jQ
Kan toeval zijn maar de bezorgers (twee van de drie) doen gek. Ene gooit het pakket gewoon de tuin in en de ander gooide het naar me...
Mooi dat t niet op karton blijft zitten.
Ga gelijk wat vleermuissoep bestellen.
Kokende soep en virussen... uhu..
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:26: Er is overal al leven gevonden, ik zou dus toch maar oppassen.
@Lt-Kol Kilgore | 28-01-20 | 15:42: leven op Mars! Eindelijk!
China's Top 1 prioriteit inzake het Coronavirus is niet de bestrijding van de epidemie, maar het behouden van hun handel, handel en nog eens handel.
En dat betekent derhalve weinig goeds voor de bestrijding van de epidemie. We mogen ons met recht zorgen gaan maken. En dat meen ik.
Nee Boris Poepprater: als dat zo zou zijn zouden ze juist aangeven dat het allemaal wel meevalt (net zoals die ongelofelijke domme doos minister Verburg met letterlijk bloed aan haar handen deed tijdens de Q-koorts uitbraak)
@litebyte | 28-01-20 | 15:28:
Ze geven toch ook aan dat het allemaal wel meevalt, of lees je niet wat onze RIVM de bevolking probeert wijs te maken.
@litebyte | 28-01-20 | 15:28: Dat hebben ze geprobeerd , eerste gevallen waren al in 2019 bekend.
"We vroegen het aan nu . nl" Dan kan je het net zo goed aan 1Vandaag vragen... media met een hoog difterie gehalte.
Ik heb dit jaar nog nooit zoveel disputes moeten openen omdat pakjes niet bezorgd worden door postnl, als alle andere jaren.
Zojuist net weer een dispute geopend, het is een ramp bij postnl.
En dan bel je naar postnl met je probleem, krijg je een vrouw met buitelands accent aan de telefoon, dan kun je beter gelijk de verbinding verbreken want die vrouw kan nog niet tot 10 tellen, laat staan een trac en trace nummer intypen.
Dus ik vermoed dat postnl de pakjes expres niet bezorgd om het virus tegen te gaan........ of dat die fijne medewerkers van postnl de pakjes in hun eigen broekzak steken, dat kan ook nog.
Waarom bestel je überhaupt die troep uit China?
Simon_Ketellapper | 28-01-20 | 15:19
"Dus ik vermoed dat postnl de pakjes expres niet bezorgd om het virus tegen te gaan."
Hahahaha! Wappie!
@Knisperende_Tissue | 28-01-20 | 15:21: Omdat die zelfde troep uit Chgina in Nederland vaak minimaal 5x zo duur is.... lulhannes
Herkenbaar. Laatst ook weer met Post.nk gebeld. Duurde 1 uur en 10 minuten voordat ik een medewerker aan de lijn kreeg.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:23: gebruik dan voortaan de chatfunctie sukkel, werkt veel sneller
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:23: was het een hoestende medewerker met een mondkapje?
Die mevrouw kan niet tellen, en jij kan niet schrijven.
@litebyte | 28-01-20 | 15:26: Chatfunctie werkt niet voor het type klacht dat ik heb. Die chat eindigt met de mededeling dat ik door een medewerker gebeld ga worden. Wat vervolgens niet gebeurt.
@oldandwise | 28-01-20 | 15:26:
Oh ja, dat was ik vergeten.
U zit hier alleen maar om mensen op het gebruik van korrekt Nederlands te wijzen.
@Roadblock | 28-01-20 | 15:59: Of is het nou correct?
@oldandwise | 28-01-20 | 15:26:
De oude schoolregel luidt dat je nooit een komma voor 'en' mag zetten. Die regel is te verklaren: een komma wordt gebruikt wanneer je een pauze hoort, en bij het voegwoord 'en' is meestal geen sprake van zo'n pauze. Het woordje 'en' brengt een geruisloze verbinding tot stand tussen zinnen of delen van een zin.
Ik ben om. In de Volkskrant stond vanochtend een artikel waarin gewag gemaakt werd van de pandemie die op uitbreken staat. Het virus is veel besmettelijker dan SARS en MERS bij elkaar opgeteld en -erger nog- er zijn al veel jonge mensen aan overleden. Dit virus gaat straks de recordboeken in, vrees ik. Meer doden dan de Spaanse Griep en de Vinketering bij elkaar opgeteld.
Nietus, onder de doden zijn vooral veel mensen boven de 50 met een slechte gezondheid en/of hart- en longproblemen.
!En saillant detail! de MEERDERHEID is van het mannelijke geslacht (68%)
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Dit artikel?
"Zeer opmerkelijk is bovendien dat de eerst bekende patiënt, een Chinese man, geen aantoonbaar verband had met de inmiddels beruchte dierenmarkt in Wuhan waar de uitbraak zou zijn begonnen. "
De nieuwe ziekte is eerder uitgebroken dan men tot nu toe aannam. Al begin december meldde zich de eerste patiënt met het virus in het ziekenhuis, blijkt uit een vorige week verschenen Chinese analyse in The Lancet. Dat betekent dat het coronavirus al in november, of misschien zelfs in oktober op de mens is overgesprongen, blijkt uit diverse modelstudies.
---
Vanaf oktober al, valt allemaal dus best mee .
@litebyte | 28-01-20 | 15:25:
Het zijn dan ook de mannen die de varkens naaien. Just sayin'.
@litebyte | 28-01-20 | 15:25: Mooi, meer lekkere wijven per man, uiteindelijk!
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:26: Dit artikel inderdaad.
Jij bent ook een npc die alles klakkeloos overneemt wat in die kutkrant staat. Vandaar dat je hier zoveel bagger spuwt. Wel eens iets ZELF onderzocht ?
@Kim-Jung-Un | 28-01-20 | 16:13: Ik selecteer wat ik in MSM lees. Want dat zijn fatsoenlijke kranten met gestudeerde journalisten.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 16:26:
Proest. Nou moet je niet TE sarcastisch worden Kuif.
@Kim-Jung-Un | 28-01-20 | 16:13 sorry kuifje heeft gelijk, overledenen minimaal de helft onder 40 jaar
@litebyte | 28-01-20 | 15:25: globaal gezien zit het er naast, de helf is jonger en ik heb dat van mijn schoon familie daar in Wohan, het loopt daar goed uit de klauwen al, schattingen uit observaties zijn 1.5 tot 2 miljoen besmetting 4 a 500000 met symptomen, doden globaal ook rond de 5 ton, er wordt daar niet geteld en door de lockdown komt er niets of weinig naar buiten
Pakketje met maskers?
Mijn vrouw ziet er een beetje Aziatisch uit, kan ik het ook krijgen als ik haar kus of bef? Oh nee, ik vraag het voor een vriend!
images-na.ssl-images-amazon.com/image...
Beffen is erg jaren 80 van het vorige millennium, een beetje vrouw wil gewoon gepepen worden want inclusiever.
@Langshetrandje | 28-01-20 | 15:23: ik bevuil mij bijna, haha
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:18: zo kan het natuurlijk ook!
Waarom zou je je vrouw kussen dan? Dat doe je toch niet meer als je getrouwd bent?
Zo ja, niet beffen is boffen dan dus.
Je vraagt het voor een vriend, die jouw vrouw wil beffen?
Peter R belt en om advies vraagt.
"Buiten het lichaam kan een virus niet overleven". Maar leeft een virus wel? Het voldoet niet aan de definitie van "leven" volgens wikipedia bijv. door het ontbreken van stofwisseling. En als het dan niet leeft, kan het dan wel sterven? Vragen, vragen, vragen...
Actief of inactief, u snapt het best.
Volgens die definitie leef ik niet, want ik plant me niet voort.
"Buiten het lichaam kan een virus niet overleven"
Hoe zit het dan met de verspreiding?
Het heeft DNA. En wat het doet is zijn DNA in jouw cel injecteren en zich zo vermenigvuldigen. Bij o.a. HPV (virus) kan dit kanker veroorzaken. Of het leeft of kan sterven is voor mijzelf bijzaak. Ik hoop er in ieder geval niet aan dood te gaan.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:19: Is snel dood. Maar niet snel genoeg.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:20: Australie.. Zonlicht. Droog...
@sjef-van-iekel | 28-01-20 | 15:19: Het hep geen DNA. Het hep RNA.
Het kan in een soort pause stand gaan. Ze maken zich terecht zorgen over wat er onder de permafrost zit bvb. Er zijn daar levende spullen uit het ijs gehaald in Seberie. Van anthrax is bvb geweten dat het als spoore kan overleven in de grond. (bacterie geen virus) 0 risico bestaat dus niet.
Als er genoeg vocht aanwezig is in het karton, de temperatuur goed is, Dat is uitermate onwaarschijnlijk. Maar niet onmogelijk.
Virussen zijn klootzaken, dikwijls bijna niet kapot te krijgen. (tenzij je de gastheer ook wil opofferen)
Zolang je niet weet hoe dit virus precies werkt, en hoe het zich voortplant, verplaatst, etc is het risico niet 0 tenzij je er een emmer chloor over kapt, het een paar minuten naar - 250 brengt, het eens naar + 100 brengt microgolft voor een minuut of 5 en er 100 % zuivere zuurstof aan toevoegd ben je niet zeker.
Met de meeste paketjes zou ik dat overigens niet doen.
@Lt-Kol Kilgore | 28-01-20 | 15:28: En daarna benzine erover en in de fik steken !
'Niet zo goed' , 'eigenlijk' en 'toch even je handen wassen'.
Niet de keiharde wetenschappelijke geruststelling waar men om vraagt.
Ik wil gewoon lezen hoelang leeft een soortgelijk virus op bijv karton, in bijv een temperatuur van 20 graden. Of hoeveel virusdeeltjes zijn nodig voor een succesvolle besmetting..
Hoelang leeft een virus op een natte deurklink etc dat zijn leuke dingetjes die allemaal onderzocht zijn door wetenschappers met ee leuke baan:)
Snap wel dat dit bij dit virus nog niet bekend is, maar kom op zijn minst met dit soort wetenschap als onderzoeksjournalist.
Precies. Niet dat vage gedoe. Gewoon met een paar mooie grafieken met temperatuur en vochtigheid. Dus hoe lang moet een pakketje in een warm PostNL magazijn blijven liggen om absoluut onschadelijk te zijn.
Aantal besmettingen weer verdubbeld ten opzichte van eergisteren, and counting... gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsda... de exponentiele groei is goed te zien in 9gag.com/gag/a1ROKjG een bewerking van graphics.reuters.com/CHINA-HEALTH/010... uit uk.reuters.com/article/us-china-healt...
Door gebrek aan IC-bedden, zuurstofflessen en andere middelen begint de verhouding tussen overleden en genezen patienten te verslechteren. Dat was eerst 1 op 1, nu 2 op 1. De besmette patiënten komen langzaam in een latere fase van de ziekte met meer klachten, complicaties en consequenties.
Je bedoeld: het word nu vaker vastgesteld bij mensen die eerder dachten en hoopten gewone griep/ longontsteking te hebben en toch blijkbaar dat niet te hebben.
Nog steeds is het merendeel dat doodgaat ziek, zwak, oud en toch al richting levenseinde aan het gaan. Het is een vervelende ziekte, maar vooral erg dodelijk vanwege dat het zwakkere deelnemers treft.
Daarbij is handhygiëne uitermate belangrijk (en wetenschappelijk bewezen) methode om besmetting tussen mensen te voorkomen. Maar dan moet je dit wel op de door WHO aangewezen manier doen. In China is dat nog niet echt goed doorgedrongen. Zelfs in België zijn volgens vrij recente onderzoeken zo'n 2300 doden per jaar van in ziekenhuizen opgelopen infecties te voorkomen met handhygiëne. In Nederland ligt dat aantal ook best hoog met 1600 per jaar. Ik heb geen recente cijfermaterialen uit China kunnen achterhalen, maar verwacht dat het daar veel hoger is. Dus of het altijd verstandig is naar een ziekenhuis te gaan in China is twijfelachtig.
@TypischReagluursel | 28-01-20 | 16:15: jij bent halbe
Maar als het over is, dan zijn die paar overlevenden toch voorlopig weer een beetje meer immuun, toch? Of hoe werkt zoiets nou?
En heb je, als je een hoger IQ hebt, nou meer weerstand tegen deze ellende?
Of blijven alleen domme mensen over?
Sorry, zoveel vragen...
Vaak blijven de dommere mensen over. Heeft te maken met het dierlijke overlevingsinstinct dat bij lagergebreinden sterker aanwezig is dan bij hogeropgeleiden.
www.nature.com/news/2005/050307/full/...
Hier wordt iets heel interresant bediscussieert. Toen in de middeleeuwen de pokken heersten, werden hele dorpen uitgeroeid. Steden, kloosters, paleizen het maakte niet uit waar je je bevond, als er een rat met de vlooien aanwezig was of je een patient ontmoete, was je lot bezegeld.
En toch overleefden er mensen Men vermoede een genetische afwijking/mechanisme dat deze mensen imuum maakte. Hetzelfde blijkt ook te bestaan bij HIV, in 90 % van de gevallen ga je daarvan dood, zonder behandeling. maar toch zijn er die het kunnen navertellen. Zelf bij Ebola zijn er die het overleefd hebben. Als je kan ontdekken wat dit mechanisme is, ben je binnen.
Mensen met baarden schijnen eerder besmet te worden.
Oh, wat zeg ik nou?
Chinezen hebben gemiddeld genomen het hoogst iq op aarde...
"kunnen niet goed overleven" dat is het zelfde als een keer neuken zonder condoom is relatief gezien ook "weinig kans" op zwangerschap.
De media weet het niet; Virussen kunnen tot 48 uur buiten het lichaam van mens en dier overleven. Verstuur een pakketje via luchtpost en de kans bestaat dat het binnen 48 uur hier aankomt.
Ik zei het vorige week hier al, verbied alle pakketpost uit Azië.
If you think safety is expensive, try an global accident.
U was mij voor!
Ali Express en binnen 48 uur hier?
Proest.
@Roadblock | 28-01-20 | 16:03: Kan zelfs nog sneller...
Er zijn heel wat virussen die echt veel sneller dood zijn dan dat. Sporen daarentegen kunnen soms tot 8 maanden overleven en daarna opnieuw opstarten. Of dit coronavirus ook sporen kan aanmaken weet ik niet. Maar het virus heeft doorgaans vocht, warmte en (een klein beetje) zuurstof nodig om te kunnen overleven. Pakketjes uit verweggistan hebben tijdens hun reis doorgaans vrij droge lucht, dus overlevingskansen voor een virus zijn zeer zeer zeer klein. Daarbij is luchtvracht lang niet altijd binnen de 48 uur van ver weg al hier. Zeker vanuit China komt het grootste deel daarnaast aan per vrachtschip. Dan is het weken onderweg.
@TypischReagluursel | 28-01-20 | 16:20: per 'ship exact 3 weken van Shanghai naar Rotterdam, maar al de pakketjes onder 2 kilo gaan dagelijks met een vrachtvliegtuig vol van China naar Duitsland dus 48 uur prima mogelijk in sommige gevallen
@Idiot456 | 28-01-20 | 17:15: Of met de trein, die rijdt tegenwoordig ook uit China. Er is zelfs een vrachtwagenbedrijf dat rijdt op China, via de nieuwe zijderoute. Google maar eens op alblas zijderoute.
Eén keer wat spullen bij Wish besteld en nooit meer. Wat een verschrikkelijke troep.
Kleding is zo ongebruikt de kledingbak ingegaan.
Ik bestel dan ook altijd de gebruikte slipjes bij Wish, dan weet je zeker dat ze goed zijn.
Maar hoe zit het met zo'n real life doll? Wil een vriend weten.
Regelmatig temperaturen, in alle holtes. Dat is de beste methode om vast te stellen of ze niet besmet is.
Even in een badje van 70 procent alcohol en daarna flamberen en uw vriend is good to go.
Doe er voor de zekerheid maar een mondkapje voor.
Allen dank voor de tips.
Zoland de Kong Flu daar heerst koop ik ff niks meer daar , loop wel ff naar de chinese winkel.
Zeker voor een lekkere Flu Yong Hai...
Die Chinezen lachen zich suf en maken handig gebruik van het kortzichtige paupergedrag van de Nederlandse consument. Koopt Nederlandsche waar, zo helpen wij elkaar!
De hypocriete Nederlander? haha succes IJsman
" Koopt Nederlandsche waar, zo helpen wij elkaar!"
Die meuk die men uit China besteld wordt hier niet gemaakt en of is veel te duur.
Grappig -Veel artikelen die je hier met een faktor 4 x zo duur kan kopen komen ook uit China.
U bedoelt, laat iemand hier toch zijn belachelijke winst maken?
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:21: En Nederlandse waar is badge engineering Made in porselein.
Wat wordt er hier nog gemaakt dan ? Het was het glorieuze idee van onze leiders van ooit, om Nederland een exclusieve dienstensector te maken.
Is niet altijd zo. Die Chinezen zien vaak dat er vraag is a een product wat niet gemaakt wordt en hier ook niet gemaakt zal worden ivm beperkte vraag. Die maken het gewoon en zetten het in de markt.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 15:21: vertel wat koop je aan Nederlandse electronica, bijna alles komt uit China is het geheel gefabriceerd dan wel in onderdelen
Een Chinees gleufdier? Draagt die het ook over?
Echt hoe dom zijn mensen precies, niet te geloven.
Nou dacht ik toch dat Ali Expres een mensensmokkelaar uit Syrie was....
Sinterbikske checkt: nee, dat is Ali perongeluk, en die is ook onschuldig want ‘ikke niet gedaan’.
Ze gebruiken beide de zijde route.
@Lt-Kol Kilgore | 28-01-20 | 15:41: net als de raten die destijds de pest verspreidden.
mar wie gaat 't inpakken ?
Het RIVM vertrouw ik voor geen stuiver, ik steek elk pakketje uit China direct in de brand.
Je zult maar postbode zijn
Dan kun je niet darten.
@Langshetrandje | 28-01-20 | 15:24:
Je zou maar darter zijn, kun je geen postbezorgen.
@Toetsenbordcomplex | 28-01-20 | 15:26: klopt, daar schijn je gelukkiger van te worden.
Dit virus is vreselijk besmettelijk, je kant het al krijgen als je slechts naar een Chinees/Koreaan/Aziaat kijkt. Waar is DKS trouwens?
Dit moet je vragen aan iemand die vaak online is. Vraag het aan Mich2007.
@RickTheDick | 28-01-20 | 15:17: Een goeie. Jammer dat Patje zo druk met zijn nieuwe project is, op het werk. Of zou het de secretaresse zijn?
Er zit een Chinees restaurant bij mij op de hoek. Nu durf ik mijn huis niet meer uit. Bedankt Kuif!
@lezeres | 28-01-20 | 15:42: Kan je dat restaurant zien vanuit je huis?
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:45: Als ik mijn hoofd uit het raam steek wel.
@kuifje Je kunt het al krijgen als je de naam van een aziaat leest ! Graag gedaan !
@lezeres | 28-01-20 | 15:58: Al besmet, ben ik bang. Test je longen: probeer 4 minuten je adem in te houden. Lukt dat niet, dan heb je 100 procent Corona.
@Kim-Jung-Un | 28-01-20 | 16:23: Hatsjoe!
We hoeven niet alle pakketten te stigmatiseren. Dat drukt gelijk zo'n stempel.
Bah. Het wordt steeds uitzichtlozer. Waar blijft toch die allesverzengende pandemie die ons saaie bestaan eens lekker doorbreekt.
Je kunt ook gewoon zelf de handjes uit de mouwen steken ipv hier te tegelen. Pak het vliegtuig naar China, een retourtje wordt inmiddels tegen dumpprijzen aangeboden.
@Sinterbikske | 28-01-20 | 15:21:
Retourtje is gewoon jammer geld
Tokkieproblemen.
Alle Chinezen zijn tokkies?
en postbezorgers
@Toetsenbordcomplex | 28-01-20 | 15:06:
Hij heeft het over Aliexpress-bestellers.
Als je wat bij Ali-Express bestelt ben je een tokkie?
Jee Drumpiet, je begint al net zo te reageren als Kuif.
Brainfarts.
Handen wassen!
Mooi.
Ik heb net dozen vol elektronica besteld.
Nu nog hopen dat er nog iemand leeft om het daar te versturen...
Nu maar hopen dat er zich geen Chinees verstopt heeft tussen je transistors.
Is zongedroogdevleermuissoep ook veilig?
Alleen die van Knoll.
Virus kreeg diegene binnen door een gekookte vleermuis op te eten?
Bijzonder....
"Ha. We kunnen gewoon pakketje blijven bestelen dus. Mooi zo!"
Gewoon betalen @Ronaldo, bestelen doen we ze al genoeg ;)
Kopen kopen kopen. Buy till you die.
Er is geen bewijs dat pakketjes uit China daadwerkelijk uit China komen. Is hysterie.
De meeste pakketjes komen feitelijk uit Indonesië. Met sambal en kroepoek.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:06:
Dacht jij ook voordat je naar Indonesië ging... zo ik ga lekkere wijven zien.... en dat je dan daar aankwam en dacht.... jezus wat een ugly motherfuckers hier zeg, sjongejonge.?
@RickTheDick | 28-01-20 | 15:13: Ik was er met een blonde gezonde Hollandse meid, en die werd overal in de bips geknepen. Door kleine Indonesische mannetjes. Vooral op markten.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 15:16:
Klopt totaal. Heel soms zitten ze dan ook ongegeneerd aan hun sateprikker. Superexotisch.
@RickTheDick | 28-01-20 | 15:21: Ja, de Gado Gado is dan na afloop erg pittig.
@RickTheDick | 28-01-20 | 15:13:
Hm, ik heb redelijk wat 'lekkere wijven' zoals u dat noemt gezien in Indonesie, maar misschien is het een kwestie van smaak.
U gaat voor Rubens types?
Niet goed.. jaja.. van neuken zonder condoom hoef je ook niet zwanger te worden..
Pakketje gewoon vijf minuten op vol vermogen in de magnetron zetten.
Daar reageren die fleshlights niet heel goed op!
Ik had een baby panda besteld.
Ok. Kijken wat er gebeurt.
@Sliptong | 28-01-20 | 15:02: Gebruikte flesh-lights, kun je daar trouwens niet een mooie ziekte van krijgen?
Bestelen nog wel.
Een pakketje bestelen?
En via de babi pangang dan?
Alleen als je uit de vuilnisbak van de buren eet
En als ik de letters L en R verwissel?
@doskabouter | 28-01-20 | 15:02:
*schrik* dat doe ik dagelijks...
@obi1 | 28-01-20 | 15:09: Als u de lettuh Ej nog gebuikt, dan bent u waaschijnlijk één van de laatste Neduhlanduhs die datoe in staat is.
REAGEER OOK