Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Grieken gered, alles terug met rente!

Het gaat weer GOED met Griekenland, dus Ruttes 1000 euro de neus extra komt er toch nog aan nu al die leningen met rente teruggestort worden, dat is ons immers beloofd. De bron van de Westerse beschaving is in ere hersteld. Gered zelfs, door de EU, aldus de EU. Na acht jaar aan het infuus van de transferunie staat Griekenland weer op eigen benen, aldus de door de EU geïnstalleerde Griekse overheid. Voorzitter van de Eurogroep Mario Centeno: "Vandaag kunnen we het noodprogramma voor Griekenland afsluiten. Er zijn geen reddingsacties meer nodig. Voor het eerst sinds 2010 kan Griekenland weer op eigen benen staan. Deze blije dag is mogelijk gemaakt door de geweldige inspanningen van het Griekse volk, de goede samenwerking met de Griekse regering en de steun van Europese partners." In de afgelopen drie jaar heeft het noodfonds 63 miljard euro aan Griekenland geleend, op een overige gereserveerde 24 miljard heeft het geen beroep gedaan. Wel krijgt het een buffer van 15 miljard mee en schuldverlichting in de vorm van langere aflostermijnen, zodat privé-investeerders weer een beetje met het land in Middellandse zee durven. MAAR ER IS OOK SCEPSIS. Voormalig Griekse MinFin Yannis Varoufakis gelooft er namelijk welgeteld geen fluit van. "'We hebben nu alleen meer tijd om nog meer schulden terug te betalen', zei de oud-minister. Maar de staat is volgens hem nog steeds bankroet, de bevolking is armer geworden, bedrijven gaan nog steeds failliet en het bruto binnenlands product is ongeveer 25 procent gedaald."

Reaguursels

Inloggen

Wie had er ook alweer destijds met de begrotingscijfers geknoeid zodat het begrotingstekort in 1 jaar tijd (!!) slonk van 9% naar minder dan 3? Zodat ze bij de EU konden. Waar het gezond verstand ook al volledig verdwenen was.

_kees_ | 21-08-18 | 00:56

die 1000 euro is inmiddels wel 1300 euro geworden..
Ben benieuwt zal wel een teken zijn om een volgend failliet land in de EU binnen te harken zijn.

Rene046 | 20-08-18 | 23:30

Negatieve rente is ook rente.

Badderbeest! | 20-08-18 | 20:36

Ik las: ".... en de steun van Europese printers." Echt.

T. Rammel(l)an(d)t | 20-08-18 | 19:45

Hier spreekt De Griek! Kort en krachtig: HET KOMT NOOIT MEER GOED MET GRIEKENLAND! Het is gewoonweg onmogelijk, het maakt niet uit wat de liegende politici in Brussel ook roepen! Griekenland is / was een experiment, waar men onderzoek gedaan heeft naar hoe de Staat nog minder diensten / vangnet voor de burger en / of behoeftigen kan zijn, terwijl men de belastingdruk maximaal opschroeft! Uitsluitend mensen die gezond zijn en zichzelf kunnen bedruipen, hebben het nach wie vor goed in Griekenland. De rest gaat gewoon langzaam (sommigen ietwat sneller) naar de klote. Maakt u zich geen illusies! Door de import van netto ontvangers in geheel West Europa, binnenkort ook bij u! Er zijn al legio voorbeelden. Denk maar aan de ouderenzorg, hogere pensioenleeftijd en andere diensten, die langzaam maar zeker versoberd worden.

De Griek | 20-08-18 | 19:12

De vroegere griekse regeringen, het toetreden tot de eurozone, de banken die onverantwoord veel leenden, de eurogroep die naast de nodige ook volkomen idiote maatregelen afdwong. Allen hebben meer bijgedragen aan dit drama dan de gewone griek. Maar die is nu (samen met de europese belastingbetaler) wel het haasje.

Muziekman | 20-08-18 | 14:04

Als iemand mij 1 miljoen geeft, sta ik ook op eigen benen!
Dat terugbetalen doen we wel in overleg, en anders is er een noodfonds en hebben de kinderen van mijn buren moeten tekenen voor garanties.

Nuchternederland | 20-08-18 | 13:41

Mooi, net op tijd klaar om Sinterklaas te gaan spelen voor Turkije. Lang leve de EU!

obominotie | 20-08-18 | 13:33

De bevolking is zo hard en onredelijk uitgeknepen dat degene die geen zelfmoord hebben gepleegd geen enkele reserve meer hebben om problemen op te vangen.
Familie van mij komt met vier kinderen rond van €15 per week en betaald vaste lasten van de giften die door familie in het buitenland wordt gestort.
En dat terwijl de man van het gezin een regelmatig inkomen heeft.
Maar de bizarre druk waarmee de overheid bedragen te int is voor de meerderheid van de bewoners buiten de grote steden niet vol te houden.
.
Dat regelingen absurd zijn en de Grieken hier in het verleden deze al realistischer in had kunnen regelen is een feit. Maar de EU heeft dit ook laten gebeuren en hadden ook al eerder dwingender bij kunnen sturen.

Johanvb | 20-08-18 | 13:33

Hmm, eerst zien, dan geloven.

hotmint | 20-08-18 | 12:48

Hoewel ik die Varoufakis eerst een mafklapper vond, blijkt hij een van de weinigen te zijn die het spel doorziet en het openlijk meldt. Griekenland is het haasje, en de Europese belastingbetaler nog meer.

Goldfinger | 20-08-18 | 12:31

In Griekenland gaat alles zwart dus geloof die cijfertjes niet.

Pislinq | 20-08-18 | 12:29 | 1

In Griekenland is de zwarte economie de reele economie en de economie die door Brussel wordt beschreven, de schaduweconomie.
Weten ze daar in Brussel ook wel, maar het komt ze nu wel goed uit.

jemagookniksmeer | 20-08-18 | 16:19

Geld terug, van die Grieken.Alleen als je in sprookjes geloofd!!!

vanrechteren | 20-08-18 | 12:22

Wordt ook terugbetaald. De Grieken hebben de tijd tot het jaar 3000 of zoiets

batvoca2 | 20-08-18 | 12:17

"bruto binnenlands product is ongeveer 25 procent gedaald"

Ja, en ?

Dat deel van het BNP was gebaseerd op kredieten, op schulden maken.

Als jij als burger 1000 euri per maand verdient, en 2000 euri per maand uitgeeft; en het verschil leen je steeds bij; dan komt er een moment dat de bank stopt met jou geld lenen. Dan kan je wel klagen dat je eigen BNP 50% lager is, maar in feite is dat BNP nooit meer dan 1000 euri geweest....

FW Ta-183 Huckebein | 20-08-18 | 11:43

Grieken gered alles geld terug met rente.
Wat ze vandaag zeggen is morgen een leugen.
En griekenland is niet het enigste land dat financieel overeind gehouden wordt door de eu.
Als het aan de eu ligt,worden er zo meerdere landen toegevoegd die ook graag .financieel gesteund willen worden.
Een beleid dat gericht is op flappen tappen,en maar doorgaan.
En de rente moet nog verder dalen,in de landen die tot de goede gevers behoren.
Geld is maar papier,sterker nog,het bestaat uit zwarte cijfertjes.
Het reizend circus in brussel met hun zoenende jajem voorzitter,zal de geschiedenis ingaan,als de tijd van de waanzin

soledad | 20-08-18 | 11:29

De Duitse banken zijn gered.
Griekenland is naar de klote.
Hebben ze wel aan zich zelf te danken door jarenlang met geleend geld feest te vieren en geen belasting te innen.
Alsof je zonder geld naar de kroeg gaat en het daar op een zuipen zet. Dat moet eens mis gaan.

Osdorpertje | 20-08-18 | 11:20 | 1

En Franse banken.

Memek | 20-08-18 | 11:56

dus nu kunnen we weer stoppen met werken op 64 en de belastingen en btw gaan weer omlaag?

salonsocialist | 20-08-18 | 11:20

Het dossier Griekenland is een spannend dossier waarin zowel voor- en tegenstanders zelden het hele verhaal vertellen. Dat is kudt als je het wel wilt weten maar geen tijd hebt om alle bronnen te checken.

Promedio | 20-08-18 | 11:07

Mooi. Volgens de WC-eenden te Brussel werken de Brusselse plannen prima?
Dat geeft vertrouwen aan de investeerders, zoals wij demense, om nog eens 63 miljard te storten. Rente krijgen over 126 miljard levert zelfs met de door de EU ingestelde rente nog een aardig bedragje, zodra dat loskomt over een jaar of driehonderd.

Jan Passant mk2 | 20-08-18 | 11:04 | 1

De Eypo - en de EU - bestaan dan niet meer. Wellicht een gouden dinar, over een jaar of... 50?

Poekieman | 20-08-18 | 12:21

Als je de oplossingen van de Wall Street crash, de recente bankencrisis binnen de VS, het failliet van IJsland en de Argentijnse ellende vergelijkt met Griekenland dan kun je vaststellen dat:
- de Griekse ellende veel langer duurt, en eigenlijk niet stopt.
- de oplossingen voor Griekenland niet werken.
Maar men wilde niet luisteren, dit was the way to go.

Memek | 20-08-18 | 10:57 | 1

Werkt niet maar ons geld zit nu in andere zakken.

Pislinq | 20-08-18 | 12:31

De oedipuscomplexers met hun communistische aanvoerder gaan nog altijd jaren eerder met pensioen dan de gemiddelde Amsterdammer.

van Oeffelen | 20-08-18 | 10:54

Ook in het zakenleven vaak met liegende Grieken te maken gehad.

van Oeffelen | 20-08-18 | 10:52 | 1

Ik met liegende Grieken, Duitsers, Fransen, Nederlanders, Italianen, Spanjaarden e.d. Een hele bekende leugenaar schiet me opeens te binnen: Rutte!.

Memek | 20-08-18 | 11:03

Griekenland : belastingdienst ? Kadaster ?
Wie een aanvulling heeft mag het zeggen!

Rdock | 20-08-18 | 10:40 | 1

Burgerlijke stand.
Dat opa toevallig dood is hoeft het innen van zijn pensioen niet in de weg te staan.
En als je als ongehuwde dochter het pensioen van je vader erft dan zorg je natuurlijk dat je nooit een gehuwde dochter wordt.

******** | 20-08-18 | 17:24

maar eerst gaan we toch ff de belastingen,
op primaire levensbehoeften verhogen.
We moeten de eu-burgerts toch ergens,
kunnen uitknijpen om dit eu-feest te betalen.
Stem vvd!

Kanarie_Geil | 20-08-18 | 10:38 | 1

VVD = HRA

Poekieman | 20-08-18 | 12:22

De staatsschuld is niet kleiner geworden, maar verder toegenomen. ,,We hebben nu alleen meer tijd om nog meer schulden terug te betalen", zei de oud-minister. Maar de staat is volgens hem nog steeds bankroet, de bevolking is armer geworden, bedrijven gaan nog steeds failliet en het bruto binnenlands product is ongeveer 25 procent gedaald.

Wat Yanis even verteld over griekenland.

gato | 20-08-18 | 10:24 | 1

De enige die het bij het juiste eind had en nog steeds gelijk heeft, is Y. Varoufakis.
Zijn grondige kennis, sterke inzichten en verwachtingen komen nog steeds uit.
Hij wist dat het huidige beleid Griekenland voorgoed in de schulden-gevangenis zou opsluiten. En uiteindelijk is zijn compaan, premier Tsipras, bij Merkel op schoot geklommen en is er in de basis in Griekenland niets veranderd. De corruptie en het cliëntelisme is nog steeds, de ware criminelen die het land belazerd en naar de kloten geholpen hebben, zijn weer op hun stellingen teruggekeerd, en hebben de baantjes en de media in handen.
Ik vind het nog steeds jammer dat Yanis die nitwit van een Dijsselbloem niet voor zijn kokosnoot heeft geramd.

Memek | 20-08-18 | 10:37

Variofocus had de cel in gemoeten. Ongelooflijk hoe veel schade die man zijn land heeft berokkend.

rzer0 | 20-08-18 | 10:24

En de EU karavaan wordt maar steeds langer en langer. Het aantal paarden dat de karavaan moet trekken wordt niet groter, sterker, een is alvast teruggekropen in zijn eigen stal (het VK).
Nieuwe lege huifkarren (Albanië, Turkije, Oekraïne, Montenegro, Servië, Kosovo, Bosnië en Herzegovina, Macedonië) worden klaargestoomd (de subsidiekraan lekt al behoorlijk) om aangekoppeld te worden.
En als Turkije erbij is (er worden nog steeds onderhandelingen gevoerd) dan staan de volgende huifkarren reeds klaar: Georgië, Azerbeizjan en Armenië.
Arme paarden die dat allemaal moeten trekken.
Wie gaat die paarden voeren? En komen er wel genoeg nieuwe veulens die het kunnen overnemen?
Wat een vooruitzicht.

Memek | 20-08-18 | 10:22 | 1

Er lopen geloof ik al een paar manke paarden bij, Italië?

Memek | 20-08-18 | 10:24

Dit weten jullie niet...

10 jaar geleden toen de crisis in Griekenland begon, kwam Brussel tot de ontdekking dat de belastingdienst daar niet goed functioneerde - beter gezegd er was geen landelijke belastingdienst.
In de afgelopen jaren zijn deskundigen vanuit de Nederlandse Belastingdienst daar bezig geweest met het opzetten van een belastingstelsel zoals in Nederland.
Ze hebben nu een BTW-tarief... van schrik niet: 13 en 24%.
Maar niemand houdt daar een boekhouding bij, dus is dit daar nog niet in gebruik genomen.
Toen Mark Rutte begin dit jaar deze hoge percentages zag staan - heeft hij direct besloten om het tarief in NL in 2019 te verhogen van 6 naar 9 procent.

sociaal_econoom | 20-08-18 | 10:15 | 2

Het is een leuk land met een fijn klimaat. Het is fijn om daar te wonen, maar je moet wel zorgen dat je goed kunt opschieten met de burgemeester.
Hij weet hoe je daar geen belasting hoeft te betalen en weet ook de potjes waar je het geld uit de EU kunt vangen.

sociaal_econoom | 20-08-18 | 10:23

Beste sociaal_econoom, hier spreekt een Griekse Ondernemer. Svp niet lullen. Elke Griekse onderneming moet een boekhouding bijhouden en regelmatig (maandelijks, of minstens elke 3 maanden is afhankelijk van het type onderneming) de boeken opmaken. Indien men dit niet doet volgen draconische boetes van de belastingdienst.

De Griek | 20-08-18 | 18:34

Die Varifocus is wel een beetje een jankmuil. Net als de rest van de Grieken.
Het is pas okidokious als we alle schulden kwijtschelden lijkt het. Ik ben niet vergeten hoe de Grieken zichzelf de Eurozone in gelogen hebben, en wat een traditioneel lui zooitje het is. Nog maar te zwijgen over dat vriendelijke belastingklimaat voor de (super)rijken, en die zotte pensioenregelingen.

En dat alles vele decennia heel democratisch en bij volle bewustzijn in stand gehouden.

Jahowiseffe | 20-08-18 | 10:08 | 1

Ja de EU inliegen klopt helemaal. Daarbij gesteund door en op verzoek van Frankrijk.

HaatbaardKnipper | 20-08-18 | 10:43

Met Nederlandse pensioengelden?
Flightless bird | 20-08-18 | 09:55

Is een optie, en wellicht nog wat meer immigratie uit Afrika of zo......

Deze EU, die zo kwistig met het geld van de Europeanen omgaat, en die tot in het detail van hotel bedden in Polen met subsidie strooit, heeft niet begrepen dat je met dit soort onzinnige cadeautjes wellicht je populariteit vergroot, en mensen blij maar afhankelijk maakt van dat Brusselse molog, maar een gezond Europa bouw je daar niet mee op.
Anders gezegd het geld kan vele malen beter besteed worden. En als het zover komt, wat ik vrees, dat het een keer ophoudt met dat subsidie infuus, dan loopt de kots over de rand van de emmer.

Mijn inzichten vertellen me dat het met Europa alles behalve goed afloopt.
Europa loopt economisch achter, een kind met een waterhoofd, en dat zal leeglopen. Als er niet een opbouwend beleid komt dat investeert in geboorte, om de vergrijzing te remmen, en in zinvolle doelen, dan staan toekomstige generaties vrees ik in de kou.

Memek | 20-08-18 | 10:07 | 1

@Memek. Naar welk land raadt u aan te emigreren wanneer 34 bent en hier geteisterd wordt ( door bv flexcontracten), nog afgezien van uw EU prognose ?

daytripper | 20-08-18 | 11:15

De enige die gered zijn zijn de banken die slechte investeringen gedaan hebben in Griekenland. Die bailouts moeten nog steeds worden terugbetaald. Met rente. En als de Grieken dat niet lukt en ze gaan alsnog failliet, dan zijn de EU belastingbetalers het haasje want die staan garant. Niet dat die belastingbetaler iets gevraagd is of zo....

Zzzzooooffff | 20-08-18 | 10:04 | 1

Let maar op kwijtschelding van Griekse schulden en uw pensioen leeftijd naar 73

Jacktheflipper | 20-08-18 | 10:13

Heerlijk al die negatieve aannames.
Maar nu de realiteit.
We kijken naar Ierland, Spanje of Portugal.

botbot | 20-08-18 | 10:04

Griekenland zit levenslang opgesloten in de gevangenis.
En die gevangenis heet: Debts.

Memek | 20-08-18 | 09:52 | 5

Geen zorgen, van die duizenden (zwarte) jachten in de havens is er niet een in beslag genomen!
Hahahaha

joppo0 | 20-08-18 | 10:06

Laten we vooral het aandeel van de Grieken zelf niet vergeten. Ze hebben zichzelf de Euro in gefraudeerd met valse berekeningen, weet u nog? Puur opportunisme, dan nu afgestraft wordt.

Jahowiseffe | 20-08-18 | 10:14

Jahowiseffe | 20-08-18 | 10:14

En de EU stond erbij en keek er naar. Horen, zien en zwijgen.
Mede door een boekhoudkundige truc (Golman Sachs) werd hun torenhoge schuld (van voor de toetreding) tegen lage rente omgezet in een lagere schuld tegen een hoge rente. En toen zei Brussel: prima, oogkleppen op en gaan met de EU banaan.

Memek | 20-08-18 | 10:43
▼ 2 antwoorden verborgen

Leuk voor een land waar de burgers met een IQ boven die van een schoenendoos wegvluchten. Er blijft niemand over om die schuld af te betalen. En ik geef ze groot gelijk. Griekenland was een experiment voor voornamelijk Duitse banken. En de ellende zal nog minstens 60 jaar duren. Land gesloopt. Centjes zijn binnen dus missie geslaagd. En Merkel zag dat het goed was.

Deflatiemonster | 20-08-18 | 09:52 | 1

Jammer, alleen, dat Merkel vanwege haar harde opstelling ten opzichte van de Grieken om haar “menselijke gezicht” te tonen vervolgens anderhalf miljoen kolonisten uitnodigde, daarmee meteen de fundamenten leggend voor de implosie van Europa.

Glasgow Argus | 20-08-18 | 10:01

Uiteindelijk zal er over een paar jaar wel een definitieve schuldsanering komen als beloning voor de Grieken die zo hun best hebben gedaan. En als de Nederlanders Turkije laten voor wat het is en naar Griekenland op vakantie gaan, komt het vast wel goed.

Mannes | 20-08-18 | 09:48

Kunnen jullie lezen? Die Grieken gaan tot in de eeuwigheid rente betalen. Aflossen zal er wel niet van komen. Prima toch? Levert een lekker centje op.

Arjan9401 | 20-08-18 | 09:46 | 2

Ja dit leest prima weg. Ik lees tussen de regels door dat bij de volgende economische maliase er weer gerekend kan worden op een nieuwe reddingsactie (vanuit het noodfonds.).

Geen pessimisme maar realisme.

litebyte | 20-08-18 | 09:51

@Arjan9401 | 20-08-18 | 09:46 Holy shit - ben jij echt zo dom?

Goldfinger | 20-08-18 | 12:30

In Griekenland zal de zon nooit meer zo schijnen als voorheen.
Alhoewel het de schijn zou hebben van een wat meer gestabiliseerde toestand, wat moeilijk te geloven is, is de huidige gang van zaken en het vooruitzicht voor Griekenland nog steeds desastreus.
Dat Grieken geen belasting betalen wordt straks pas echt werkelijkheid wanneer de effecten van de economische ellende die het volk heeft mogen slikken waarheid worden. Jonge generaties Grieken verlieten/verlaten het land en een rap grijzer wordende populatie blijft achter. Een populatie die zijn pensioen heeft zien halveren (en NL maar klagen over 67 jaar). Kortom er is straks geen populatie meer die de belastingen kan opbrengen die het land nodig heeft om te bestaan, laat staan de schulden terug te betalen.
De jonge mensen die het land hebben verlaten betalen hun belasting elders.
Duitsland trekt (vanwege de tekorten aan arbeidskrachten en vergrijzing) vele mensen weg uit landen zoals Bulgarije, Roemenië en Griekenland, en al dat soort landen, die ook vergrijzen, verarmen mettertijd; de tekorten komen op hun bord. Het is schuiven met problemen.
Kortom de investering in die volksverhuizing veroorzaakt ellende aan de andere kant van de weegschaal. En raad eens hoe Brussel dat t.z.t. gaat oplossen.

Memek | 20-08-18 | 09:46 | 4

Homeopathische bevolking erbij?

Rest In Privacy | 20-08-18 | 10:19

De revolutie komt vanzelf en dichterbij dan iedereen denkt.

Rest In Privacy | 20-08-18 | 15:43

Die pensioenhalvering kwam na een pensioenverdubbeling.

Het lijkt in de cultuur te zitten: zo lang bij de Turken onder de plak gezeten dat ze niet meer in staat zijn om verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen economie.
(En daarvoor was het ook al kut: het oude Griekenland was een zelfingenomen zooitje ongeregeld dat zelfs bij invasies nauwelijks tot samenwerking in staat was)

******** | 20-08-18 | 17:35
▼ 1 antwoord verborgen

Kamervragen 20 augustus 2019 "kan de minister van financiën vertellen hoe veel inmiddels door Griekenland is afgelost van het bedrag waar wij garant voor staan"

En dat elk jaar vanaf heden.

Knufter | 20-08-18 | 09:43 | 1

Antwoord van de minister... ''goeie vraag dat ga ik uitzoeken''.

Een maand later komt het antwoord van de Minister: ''het spijt me, we hebben op onze bankrekening in Brussel geen bijschrijvingen vanuit Griekenland kunnen vinden.... wel een hoop bedragen die bij ons zijn afgeschreven''.

sociaal_econoom | 20-08-18 | 09:52

Yeuh. EU!

Rest In Privacy | 20-08-18 | 09:41

Wat worden we toch voor de gek gehouden door die EU-elite, bedenk alleen al eens het FEIT dat 67% van de "ietsje" hoger opgeleiden jonge mensen in Griekenland naar o.a. Duitsland/Italië/Frankrijk zijn vertrokken. Je hoeft geen Nostradamus te zijn om te voorspellen dat een pseudo-kapitalistisch land dat niet kan hebben. Griekenland was ooit een Onassis-schepen-maffia en met wat toerisme, wat er nu nog rest is ten dode opgeschreven. De EU liegt en denkt dat wij dat geloven?????Ze spelen met vuur.

hagelkruis | 20-08-18 | 09:41 | 1

Daarentegen komen de goedkope apothekers en raketgeleerden zomaar aandobberen, graties voor niks!

marcoplarco | 20-08-18 | 12:32

Dus vanaf nu is 20 augustus een nieuwe nationale feestdag in Griekenland. De dag dat het ongelimiteerd verkwisten weer kon beginnen.
Ik schat 3 a 4 jaar tot de volgende reddingsactie.

The2Amendment | 20-08-18 | 09:40 | 2

Precies. De grieken kennende gaan ze weer diep de schulden in onder het motto "leven is een feest en we zien wel morgen of overmorgen hoe en of we dat gaan ebtalen.".

2voor12 | 20-08-18 | 09:47

Inderdaad. Ik ben niet vergeten hoe de Grieken zichzelf de Eurozone in gelogen hebben, en wat een traditioneel lui zooitje het is. Nog maar te zwijgen over dat vriendelijke belastingklimaat voor de (super)rijken, en die zotte pensioenregelingen.
En dat alles vele decennia heel democratisch en bij volle bewustzijn in stand gehouden. En nu maar klagen ...

Jahowiseffe | 20-08-18 | 10:18

For those who believe Greece is saved, I have a great deal on a bridge for sale..

marcoplarco | 20-08-18 | 09:40 | 1

Van een oud vrouwtje geweest, weinig gebruikt, altijd in de garage gestaan?

Winter_is_coming | 20-08-18 | 09:44

Dat land had allang uit de EU gemoeten, drachme terug, devalueren en van scratch beginnen. De EU maakt alles kapot met hun miljarden smijterij, het land is net buiten de gevarenzone maar de bevolking is armer dan ooit. Zolang ze in de EU blijven, blijft het zo. One size fits all, toch?
En de miljarden die we tegoed krijgen, forget it, afschrijven!

lanexx | 20-08-18 | 09:34 | 3

Ze willen dat land niet kwijt (EU en NAVO) door z'n strategische ligging in de buurt van de Zwarte Zee.

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:36

Griekenland is een van de main-ports voor de omvolking van de EU.
Dat wil je toch niet kwijt?

Kanarie_Geil | 20-08-18 | 09:44

@Watching the Wheels... helemaal juist.
Griekenland is voor de EU en voor de Navo in Brussel erg belangrijk.

Poetin heeft in maart 2014 in 2 dagen tijd De Krim ingepikt van Oekraïne.
Dit omdat op De Krim de Russische marinehaven in de Zwarte Zee is gelegen, van daaruit hebben de Russen een goed zicht op Griekenland en Turkije.
Brussel laat Griekenland nooit vallen ook al kost het 100 miljard euro.

sociaal_econoom | 20-08-18 | 09:46

Turkije krijgt 13 miljard steun van Quatar. Een mooie islamitische vooruitgeschoven post in Europa is wel wat waard.

Hein7261 | 20-08-18 | 09:33 | 1

Niet zeiken, anders wordt er er geklaagd over te weinig steun uit de islamitische landen.

ristretto | 20-08-18 | 09:43

Het toerisme in Griekenland was een paar jaar geleden minimaal - mede door het grote aantal vluchtelingen die eind 2015 op de Griekse eilanden vast zijn komen te zitten.

In 2016 en 2017 heeft Erdogan met financiële steun vanuit Brussel (8 miljard euro) de vluchtelingen vanuit Griekenland overgeplaatst naar Turkije.
Vanaf die tijd gaan Nederlanders steeds vaker naar Griekenland met vakantie.

Nu Brussel, Den Haag en de NPO slechte dingen vertellen over Erdogan en Turkije wordt het in Griekenland steeds drukker.... best wel slim van Brussel.

sociaal_econoom | 20-08-18 | 09:32

Rutte heeft geschiedenis gestudeerd, zegt hij, maar dat zal ook wel een leugen zijn. Had hij echt geschiedenis gestudeerd dan had hij geweten dat zelfs de Romeinen wisten dat de Grieken nooit belasting betalen.

eentweehuppekee | 20-08-18 | 09:29 | 1

Vergilius had ook een mening over de Grieken...

Lupuslupus | 20-08-18 | 09:37

Ik hou het kort: EU = Maffia.

Lupuslupus | 20-08-18 | 09:27 | 4

EU = hitler.

Rest In Privacy | 20-08-18 | 10:21

Goed verhaal, lekker kort!

B*tchmeister | 20-08-18 | 10:31

Dat is te veel eer voor de EU. De maffia heeft gedragscodes en houdt zich over het algemeen wel aan hun woord.

Rusrs | 20-08-18 | 12:28
▼ 1 antwoord verborgen

2015: "Currently, Greece’s public debt stands at €323 billion, nearly 175 percent of country’s gross domestic product." Slechts drie keer de begrotingsnorm van 60% GDP. www.globalresearch.ca/who-owns-greece...

2018: All told, Greece now owes total debt of 322 billion euros ($366 billion), or over 180 percent of annual economic output. Of that, 256.6 billion euros is owed to eurozone creditors and 32.1 billion to the International Monetary Fund. www.france24.com/en/20180819-greece-de...

Ziet u hoe vies alleen de noodhulp over de afgelopen drie jaar van dit programma het nieuws haalt en die andere 200 miljard van de radar verdwijnt?

Er is drie jaar verder aangekloot, overal in de EU trekt de economie aan. Die van Griekenland is gestopt met krimpen en in vegetatieve toestand sinds 2014. Is 25% gekrompen sinds het start van de crisis. Als de Griekse economie niet groeit, groeit ons onderpand niet. Ondertussen groeit de EU met ruim 2% jaar op jaar.

Ik dacht al dat dit als een feestje gevierd zou worden met valse info, vandaar mijn proza eergisteren.

Feynman | 20-08-18 | 09:24 | 3

Ik geloof helemaal niet dat onze economie groeit, zei balkenende ook, een maand later de grote crisis, zelfs de DNB was verbaasd en wie zat daar, wat een lichtpunt Hoe harder ze gaan schreeuwen, weet je, het gaat niet goed, Ze beginnen nu al , volgend jaar kan het tegenvallen brexit enzo. Mooi niet alleen Brexit, die waardeloze papieren van Draghi, de rente zal wel eens ineens kunnen stijgen, zitten de mensen met hun nieuwe huizen.

gato | 20-08-18 | 09:30

gato | 20-08-18 | 09:30
Dat de economie groeit zie je ook terug in lagere werkloosheid en bedrijven die aangeven niet aan personeel te kunnen komen. Verbazingwekkend is het niet met een kunstmatig lage rente plus een opkoopprogramma vanuit de ECB die zo groot is, dat de beschikbare obligaties voor dat opkoopprogramma op beginnen te raken. De investeerders die nu Griekse staatsschulden opkopen speculeren niet op een Griekenland dat dertig jaar lang netjes gaat betalen, maar een ECB die binnen enkele jaren de schuld overneemt.

Feynman | 20-08-18 | 09:36

Dus Griekenland heeft de afgelopen 3 jaar welgeteld 1 miljard euro terugbetaald, terwijl haar economie met 40% geslonken is tov 2008. Hoeveel jaar doet Griekenland er in dit tempo over om 322 miljard terug te betalen? Bijna 1000 jaar. Nou gefeliciteerd Grieken en de komende 12 generaties.

tipo | 20-08-18 | 09:40

Nou, als ze dan toch wat geld over hebben dan mag dat wel even naar mijn bankrekening overgemaakt worden.

Mastermattie | 20-08-18 | 09:20

Wat ik niet begrijp, is hoe het kan dat de Griekse overheid tot 2010 jarenlang onopgemerkt de financiële cijfers kom vervalsen. Ik neem aan dat op basis van de werkelijke cijfers nooit een lening zou zijn verstrekt. Het IMF, de internationale banken, Brussel, iemand moet toch ergens hebben gewaarschuwd dat hier geen sprake was van een lening, maar van donatie?

MickeyGouda | 20-08-18 | 09:19 | 7

@Watching the Wheels

Ongelofelijk, dat mensen hun eigenbelang op korte termijn boven het langetermijnbelang van hele bevolkingsgroepen laten gaan. Bedankt voor de toelichting.

@schoon-schip-maken
Het kan er bij mij gewoon niet in, maar de realiteit begint langzaam door te sijpelen.

MickeyGouda | 20-08-18 | 09:31

MickeyGouda | 20-08-18 | 09:19
De EU keek alleen naar de omvang van de staatsschuld, niet naar bijbehorende rentestand. Griekenland ruilde een hoge staatsschuld met een lage rente in tegen een lagere staatsschuld met een hoge rente. Het maandbedrag blijft op deze manier hetzelfde, tegen kleine transactiekosten. Officieel bevestigd door Goldman Sachs, toen pas kwam de EU erachter hoe Griekenland in een paar jaar zijn staatsschuld onder de norm kreeg, zonder jarenlang begrotingsoverschotten te laten zien. www.goldmansachs.com/media-relations/...

Feynman | 20-08-18 | 09:33

Simpel. De EU moet uitbreiden, anders valt op dat het een politiek piramide spel is. Let maar op, bij elke grote crisis is "uitbreiding" het magische antwoord.
Dus GR moest bij de EU. En als daarvoor op grote schaal gerotzooid moest worden met de cijfers, dan moest dat maar.

TheEgg | 20-08-18 | 10:04
▼ 4 antwoorden verborgen

Kost 63 miljard, maar dan heb je ook niks. Wat zou het hebben gekost als Griekenland gewoon uit de eurozone was gemieterd en zelf zijn problemen had opgelost met z'n eigen drachme?

MAD1950 | 20-08-18 | 09:18 | 8

Ik denk dat 'in the end ' dit Griekeland verhaal de ondergang zal worden van de EU en dit heeft alles met de geldontwaarding te maken die er aan zit te komen.... Er wordt maandelijks 70 miljard bijgedrukt door Draghi en niemand weet wat daar de gevolgen van zullen zijn ........

Koning BongoBongo | 20-08-18 | 09:47

Dat bedoel ik, de economie draait goed, ja nu, tot ineens Deutsche bank toch omvalt, Frankrijk en Italie is ook schroot.

gato | 20-08-18 | 10:00

Bij een Grexit was Deutsch Bank omgevallen, en hadden de Duitsers zelf voor hun overmoedige banken moeten opdraaien (net als IJsland). Nu hebben de Duitsers de Deutsche Bank kunnen redden met Europees geld. (van die 63 mld is het grootste gedeelte rechtstreeks teruggesluisd naar Duitsland)

TheEgg | 20-08-18 | 10:02
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik hoopte toen, dat Yanis Dijsselbloem toen voor zijn bek had geslagen, tijdens het gesprek, in Brussel. Het liep toen nogal hoog op. wat ik zo hoorde.
Wil zijn boek wel eens lezen, zien we hoe het werkt in Brussel.

gato | 20-08-18 | 09:17 | 2

In het begin van het drama had ik heel even de hoop dat Yanis uit de EU zou stappen. Maar ja, de miljarden lonkten.

Lupuslupus | 20-08-18 | 09:24

Wil zijn boek wel eens lezen, zien we hoe het werkt in Brussel.
gato | 20-08-18 | 09:17

Zijn boeken zijn geweldig!

Memek | 20-08-18 | 09:34

De EU, een corrupte bende. Het drijft op fictief geld mogelijk gemaakt door de EU. De ECB maakt net zoveel geld aan (getal met een zevental nullen) als het wil. Deze zeepbel zal eens een keer uit elkaar spatten. De gevolgen zullen catastrofaal zijn. Dit met dank aan de de EU, roversbende die uiteraard ook heel goed voor zichzelf hebben gezorgd.

De Evangelist | 20-08-18 | 09:16 | 3

In dat kastje , waar Draghi alles inpropt kan niet veel meer bij, dus laat de containers maar komen.

gato | 20-08-18 | 09:18

En die lui en hun vriendjes hebben met hun vermogens enorme leningen kunnen nemen bij hu bankenvriendjes en ... die schulden verdampen bij hyperinflatie. Het is een corrupt systeem en ze doen het allemaal voor de mensen om de werkgelegenheid te bevorderen blahdiblahdiblah ...

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:19

Geen zorgen, er zijn miljoenen mensen binnen gehaald die allemaal een huisje etc moeten hebben dus voorlopig gaat het sprookje nog even door.

Rusrs | 20-08-18 | 12:34

Ho ho, Griekenland mag er 20 jaar over doen en ik lees nergens dat ze lineair moeten aflossen dus die wachten tot 2040 voordat we ook maar 1 EYPO gaan zien. Dat maak ik nog wel mee verwacht ik, maar tegen die tijd is die € 1k van Rutte ook werkelijk geen reet meer waard. Een sigaar uit eigen doos dus.
Nou, steek 'm maar in je eigen doos dan!

Bakkeleures | 20-08-18 | 09:14 | 1

Weet nu ineens waar de uitdrukking "sigaar uit eigen doos" vandaan komt.

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:17

Ik geloof die Griek meer dan de zelfpijpers en -likstertjes van de EU.

PijlVader | 20-08-18 | 09:12

We vonden Griekenland altijd al voornamelijk om de ruines fascinerend.

Stijlicoon | 20-08-18 | 09:11 | 1

dat zijn saneeringsbuurten.
door de crisis hebben die wat achterstand opgelopen.

Kanarie_Geil | 20-08-18 | 09:27

Hij is wel aangekomen van de moussaka.

Pelforth | 20-08-18 | 09:11

Varoufakis vergeet dat de EU nu gaat werken aan hyperinflatie, dus die schuld is zo weg.

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:11

Officieel laatste noodprogramma?!? Het ESM staat klaar om zonder inspraak meer geld te lenen. Dat is een noodprogramma. QED.

Feynman | 20-08-18 | 09:10

J.c de jager zei dat we alles terug kregen MET rente.Ik ben benieuwd!!!!!!

flesje | 20-08-18 | 09:10 | 2

Het omgekeerde gaat natuurlijk gebeuren, hyperinflatie. Eerst geld printen om de boel weer aan de gang te krijgen in het zuiden, daarna geldontwaarding door krapte op de arbeidsmarkt en vervolgens de deur naar Afrika verder open zogenaamd voor de arbeidskrachten, lEUker kunnen ze het niet maken, wel makkelijker (voor zichzelf en hun vriendjes, meer consumenten voor EUnilever).

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:14

"Meer consumenten voor Unilever".
Maar het geld dat die "Afrikaanse arbeidskrachten" gaan uitgeven komt gewoon uit de zak van de werkende bevolking. Nu al is bekend dat 75% in de bijstand zit en zal blijven, met wat nog deze kant opkomt zal dat niet anders zijn. Het is gewoon misdadig.

Lupuslupus | 20-08-18 | 09:34

Arme Grieken. En DE maar de poot stijf houden.

Eierbal-is-fijn | 20-08-18 | 09:09

Nog niet eerder zo'n EU-sausdispenser gezien.

Watching the Wheels | 20-08-18 | 09:08

Hoho. Mét rente zei Mark dus dat is nu € 1001,05 de neus.

schoon-schip-maken | 20-08-18 | 09:08

Zonder de eu, dan hadden we nu nog steeds in berenvellen gelopen, en rauwe koe gegeten.

Mark_D_NL | 20-08-18 | 09:07 | 4

Zonder Griekenland...

Stijlicoon | 20-08-18 | 09:13

en als er weer iemand dood ging,
de hele tijd in de weer met ontzettend zware stenen stapelen.
ben ik blij dat dat niet meer hoeft.

Kanarie_Geil | 20-08-18 | 09:30

En zonder de Eu zouden er voor al die illegale migranten nog niet eens genoeg grotten zijn.

kleurdoosje | 20-08-18 | 12:14
▼ 1 antwoord verborgen

Dus ook geen €1000. Bwèh!

ik_word_gek_in_NL | 20-08-18 | 09:07

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl