'Koop nu, betaal later'-app voor eten en kleding Klarna verdubbelt verlies, gebruikers hebben $136 miljoen aan openstaande betalingen
"Op jouw manier betalen" voor mensen die geld moeten lenen voor een thuisbezorgde maaltijd blijkt toch meer dan eens neer te komen op 'niet betalen' wie zag dit aankomen

Klarna, zo'n typisch product uit het laat-kapitalistische schemergebied genaamd 'FinTech'. De laatste financiële innovaties ooit waren de aandelenmarkt en credit card, alles daarna betrof piramidespellen, woeker of subprime leningen. Klarna valt onder de laatste twee, omdat het gebruikers in staat stelt rentevrij te lenen voor """kleine aankopen""" (tot 14.000 euro) en pas aan de klantzijde van de gebruikers verdient als deze te laat terugbetalen. Goddank verdubbelde Klarna's verlies van 47 miljoen euro vorig jaar tot 99 miljoen euro dit kwartaal, en staat er zo'n $136 miljoen open aan broodjes kroket.
En dan nu bindend beleggingsadvies: met zoveel mogelijk accounts 14.000 lenen, in de verwachting dat ze volgend jaar failliet zijn en niet meer innen. Zo werken die dingen namelijk. (Jongens dit is geen bindend beleggingsadvies, het is niet eens niet-bindend beleggingsadvies, het is niet eens een belegging en het is ook geen advies.)
Intrinsiek doodziek bedrijf laat AI-avatar van CEO de verliezen mededelen
Klarna used an AI version of their CEO @klarnaseb to present their Q1 25 results.
— The Transcript (@TheTranscript_) May 19, 2025
Second time they've done this.
The future of earnings calls? pic.twitter.com/sUeUPPVNmK
(bestaat niet)

Reaguursels
Dit wil je ook lezen


Koopkracht keldert. Recessie! Crisis! Oorlog!
In de recente geschiedenis komt een verlies aan koopkracht alleen voor in crisisjaren

Brussel wil: ruim €3,1 miljard extra van Nederland
Wel tot de ja het zal eens niet

GeldBlog - Hoogste rente in 23 jaar
Maar: is dat hoog genoeg?

TK Live - Debat over De Diefstal van De Eeuw
1500 miljard - FOETSIE


Alternatieve bestemmingen voor je spaargeld
De keuzes van de redactie van GeenStijl