Opmerkelijk: 'Fuck Hamas' mag niet, 'We Support Hamas' mag wel van @POL_Amsterdam
Geeft te denken (video via)
Politie: "Of dat bord weg, of jij weg, zo makkelijk is het"
Bovenstaande nieuwe beelden, zeer waarschijnlijk tijdens de pro-Israëlische manifestatie op De Dam op 17 september, aangezien op het filmpje net als op deze ANP-foto die hoog gehesen Jeruzalemvlag met twee blauwe strepen en een gouden schild in het midden te zien is. Afijn, op zeer waarschijnlijk diezelfde 17 september op dezelfde locatie werd het spandoek met "We Support Hamas" door de politie 'uit de buurt gehouden' van de demonstratie. Echter, dat gebeurde omdat zij de Israëlische demonstratie benaderde, waar nadrukkelijk geen toestemming voor was.
Het bovenstaande protestbord met "FCK HMS", was daarentegen gewoon onderdeel van de pro-Israëlische demonstratie zelf, en benaderde geen pro-Palestijnse demonstraties. Bovendien werd in de weken daarna hetzelfde spandoek en variaties daarop als onderdeel van pro-Palestijnse demonstraties op De Dam, zoals die op 7 oktober en 11 oktober, nadrukkelijk wel gewoon toegestaan, en zei Halsema dat ze dit betreurde, maar 'het niet strafbaar is, en dat maakt ingrijpen niet mogelijk'.
Nou, dan stelt zich de vraag: op welke grond maakte dit het ingrijpen dan wel mogelijk tegen het protestbord met 'Fuck Hamas' erop?
Mag wel
Vlaggen van Hamas, Hezbollah en de PFLP, portretten van Nasrallah en een niet te missen spandoek met "WE SUPPORT HAMAS" voor ons Nationaal Monument.
— Eppo Tjuchem (@EppoTjuchem) October 11, 2026
Keiharde verheerlijking van terreur, met ook de hartelijke groeten van het Amsterdamse stadsbestuur. Femke laat het toe. pic.twitter.com/Z8oCW1LOAb
Voor het Nationaal Monument staan met een ingelijst portret van Hassan Nasrallah, achter een 'WE SUPPORT HAMAS'-spandoek, naast een Hamas-vlag én onder een vlag van PFLP-terroriste Leila Khaled.
— Eppo Tjuchem (@EppoTjuchem) October 11, 2026
Maar geen zorgen hoor: ze maakt er wel heel lief het ✌️-teken bij. pic.twitter.com/tWl2VVoAUb
Ook op 27 september was dit geen probleem
Je komt aan bij het D66-congres en pal voor de ingang staan Hamas-lovers met ‘We support Hamas’. En de politie staat erbij en kijkt toe. pic.twitter.com/YrzpPqgxfX
— Shermin Amiri (@SherminAmiri) September 27, 2026
Zodat we vragen blijven stellen
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
LIVE. World Pride Canal Parade Amsterdam
Het is geen Pride het is WORLD PRIDE dus vandaag zijn we trots op de WERELD
Daar zijn ze! Merkel-Lego's rondom Pride-feest Amsterdam
Het lijken wel Kerstmarkten maar we krijgen de vinger maar niet op de gemene deler
Feynman en/of Feiten – Stek Oost
Stek Oost werd een academische herhaling van het Stanford Prison Experiment.
Woonproject studenten en statushouders ondanks (groeps)verkrachtingen, drugshandel, steekpartijen en noodkreten corporatie niet beëindigd door gemeente Amsterdam
En je zou je bijna afvragen of de onderstaande studente altijd al een hoofddoek droeg, of dat ze deze ging dragen om zichzelf te beschermen tegen dit geweld
Fatbike-jongeren SPUGEN Amsterdamse vrouwen in het GEZICHT
Hadden geen reSSpect zeker
Sailing in het StamCafé
Zeilt u morgen mee in ons LIVEBLOG?

