Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Kiev graaft zich in en bewapent elke inwoner boven de 12: Ramzan Kadyrov komt stad eigenhandig veroveren in custom T-72 tank

Ramzan zal Amerikaanse M1 Abrams "splijten als nootjes"

Google translated bijsluiter uit Ramzans Telegram

Alles Is Voorbij. Nee maar even hè. Dit is dus wat er over is van Ruslands militaire slagkracht: een conventioneel/dienstplichtig leger dat vanaf september genadeloos terug gerold werd. Dat komisch-perverse Wagner Group-slavenleger onder leiding van Yevgeny Prigozhin. En de Tjetsjeense Rosgvardia onder 'leiding' van Ramzan Kadyrov; een sociopathisch kind-keizertje in het lichaam van een hartpatiënt - de meest achterlijke debiel van een volstrekt oninteressante, door Poetin geknechte oorlogsstam die uitsluitend bestaat uit achterlijke debielen.

Maar, nu Kadyrov het toch heeft over al die M1 Abrams die hij zal splijten als nootjes; waar blijven die 31 Amerikaanse M1 Abrams en acht ondersteuningsvoertuigen eigenlijk? En in tegenstelling tot de Britse Challenger 2-tanks zijn er ook nog altijd geen van de 50 Duits/Europese Leopard 2 operationeel in Oekraïne zelf gesignaleerd.

In afwachting van de grote meesterzet, verblijven we

Social

Echt uitsluitend achterlijke debielen

Social

Reaguursels

Inloggen

"En in tegenstelling tot de Britse Challenger 2-tanks zijn er ook nog altijd geen van de 50 Duits/Europese Leopard 2 operationeel in Oekraïne zelf gesignaleerd."

Dat zegt helemaal niks , omdat ze niet in de front-linie zijn gespot , betekend niet dat ze niet gearriveerd zijn.
De Leopards hebben misschien wat extra training nodig ? En zijn ze aan het trainen met de tanks op dit moment?
Of bewaren ze de betere tanks voor een aanval , wanneer de modder droogt.

Weinig bewijs dat die tanks NIET door Oekraïne ontvangen zijn.

Of mis ik hier iets ?

blamage_fr | 16-05-23 | 17:46 | 1

Zeker wel allang ontvangen, maar nog niet *operationeel* gespot

Spartacus | 16-05-23 | 18:04

Operette generaal

BASinnic | 16-05-23 | 16:38

Opschrift op tank: 'achmad sila' - de universele Tsjetseense kreet. Achmad was de vader van Ramzan en 'sila' staat voor: 'kracht / sterk'.
-
Achmad Zielig.

bisbisbis | 16-05-23 | 14:41 | 1

Achmad Gimli !

Nederlandop1 | 16-05-23 | 14:45

Als mensen zich afvragen waarom op alle "propaganda" filmpjes Oekrainers eruit zien als bebaarde goedgeluimde kerels die zelfs onder vuur de moed erin houden dan is dat omdat dit wel klopt. In tegenstelling tot het Russische leger wat niet alleen corrupt tot op het bot is hebben ze ook nog iets zoals "Dedovsjtsjina", ontgroening maar dan op zijn Russisch. Reken er maar op dat je in je reet geneukt gaat worden als je een beetje teveel pretty-boy bent? Dat je ergens naartoe wordt gesleept om jouw onderofficieren te pijpen met extra-gratis doorslikken. Reken er maar gewoon op dat als je jezelf niet laat verkrachten of anders seksueel misbruiken dat ze je half of helemaal doodslaan. Deze manier van ontgroening zou ontstaan zijn in de goelags onder criminelen maar het is schering en inslag in het Russische leger?

Iemand dat filmpje gezien van een Russische soldaat die een officier moet pijpen en een Oekrainse granaat op zijn, hun plaat krijgen? Dat is geen uitzondering. Dat is de regel. Zo ook de Tsjetsjeen die samen met een Rus eventjes een jong vers ventje verkrachten. Dat is hoe Russen het doen. Geen wonder dat ze weinig motivatie hebben om sowieso te vechten.

Psoglav | 16-05-23 | 14:08

@Psoglav | 16-05-23 | 14:08:
-
Gunst - u bent kennelijk expert in het doen en laten van het Russische leger. Dat de dedovstjina ('grootvaderen') niet helemaal gezellig is voor de betrokkenen was gevoeglijk bekend - dat het Russische leger zich nu ook al op grote schaal zou bezighouden met homo-SM minder. Maar u bent kennelijk goed ingevoerd - vertel eens méér? En uw nick doet Servische connecties vermoeden - wilt u daar ook iets over kwijt?

bisbisbis | 16-05-23 | 14:54

@Psoglav | 16-05-23 | 14:08:
Het zal wel maar iemand die een vent aan zijn lul laat sabbelen om wat voor reden dan ook noemen wij hier gewoon een homo. Ditto voor iemand die een ander voor straf of om zijn domantie te laten zijn een andere kerel in de reet neukt.
Gewoon, homofiel gedrag dus homo. Geen mitsen, geen maren, gewoon homo. Punt.

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 16:45

Khadyrov doet me wel een beetje denken aan Saddam, die beloofde de "moeder aller oorlogen" en Comical Ali maakte het vervolgens af. Dan in blote bast een riviertje overzwemmen en met een AK gaten in de wolken schieten, om zijn mannelijkheid te bewijzen. De wereld trilt er nog van.

Blauwpetje | 16-05-23 | 13:50 | 3
-weggejorist-
drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:57

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:57:

En weer vertel je alleen maar het halve verhaal, verdraai je de werkelijkheid en en lieg je ook nog eens.

Psoglav | 16-05-23 | 14:11

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:57: Ho ho ho dat was een bevrijding, geen invasie. Soort D-Day.

Mijn GS nick magnie | 16-05-23 | 14:37

Er bestaat niets treurigers, ridiculers & deprimerenders dan moslimse baardkwekers met Kalasjnikovs die met hun vinger omhoog wijzen. Stompzinnigheid, domheid, achterlijkheid en primitief machismo, dat zijn de belangrijkste export-artikelen van de islam.

Peter Emile | 16-05-23 | 13:26 | 2

Het belangrijkste export-artikel van islam is de cultus van en de verheerlijking van de dood.

bisbisbis | 16-05-23 | 14:56

Je wil niet weten in welke donkere holen die vinger allemaal is geweest.

Teluitjewinst | 16-05-23 | 16:35

Weet het eigenlijk niet, maar is napalm tegenwoordig verboden? Herinner me een film waarin de geur ervan in de ochtend werd geprezen. Ook bekend zijn die WW2 filmpjes van Amerikaanse vlammenwerper-tanks op Saipan. Lijkt me super handig tegen Russen in loopgraven, maar hoe zit het, verboden inmiddels?

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 13:06 | 2

Die middelen zijn vast allemaal prachtig en effectief, mits je niet aan het ontvangende eind van het gebeuren zit...................

KeesBruin | 16-05-23 | 13:09

@KeesBruin | 16-05-23 | 13:09:
De Russen gebruiken wel fosformunitie, veel ervan zelfs. Maar heb van Oek zijde nog geen napalm gezien.

Oh ik zie het al: "Approximately 25 years after the General Assembly adopted it, it was reported that the US signed it on 21 January 2009, President Barack Obama's first full day in office.[43][44] Its ratification is subject to a reservation that says that the treaty can be ignored if it would save civilian lives.[44][45] The UN has also acknowledged that the US had ratified the CCW in March 1995, 13 years after the country became a signatory to it.[46]"

Ofwel veel landen hebben het geband. Rusland niet.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 13:20

moslim valt joods-grieks europa (ukraine) binnen met joods-grieks (russisch) materieel

win | 16-05-23 | 13:03

moet zo'n daisy cutter nou per sé uit een vrachtvliegtuig gedropt worden? lijkt me een prima remedie voor volle Russische loopgraven

Dr.Utker | 16-05-23 | 12:58

Terwijl Kiev druk bezig is met de Russen op afstand houden bezig is over de gehele linie. Dit moeten ze doen met vrijwilligers van de territoriale defense forces, de grenswachten, nationale garde, onderdelen van het reguliere leger ter ondersteuning en special operations forces. Dat is natuurlijk een zware klus dat veel inzet en helaas levens kost.

Maar dat is niet het enige waar Zelensky en team zich mee bezig moet houden. Nee, ze moeten tevens vrij rap de militaire mogelijkheden steeds meer optimaliseren met nieuwe NAVO-getrainde militairen en nieuwe moderne militaire wapens en tactieken. Om dit goed te doen moet men dus ook nog eens allemaal nieuwe brigades en divisies bouwen van gemechaniseerde infanterie en artillerie en tankbataljons.

Alsof dat nog niet een monsterklus is het in 2014 gecreëerde NABU of Natsionalʹne Antykoruptsiyne Byuro Ukrayiny ook nog eens druk bezig om corrupte politici, rechters, militairen te arresteren. De SBU of Sluzhba bezpeky Ukrainy is druk bezig om collaborateurs te "elimineren". Want laten we eerlijk zijn op landverraad staat maar 1 straf. Persoonlijk kan ik er geen traan om laten.

Iets wat verraderlijk is want is Joost en zijn beftekkels van de FVD nu gewoon een zielige idioot of een landverrader? Er komt een dag dat moeten gaan praten over politici en zelfbenoemde "journalisten" die actief werken aan het opruien van volk, en acteren tegen ons volk en ons belang, tegen onze waarden en normen. Hoe gaan we daarmee om straks? Dit is wel een gewetensvraag.

Ik sta open voor suggesties.

Psoglav | 16-05-23 | 12:53 | 10

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:59:

Ik vergeet er bij te vermelden dat Poetin, in de goedheid van zijn hart "humanitaire corridors" heeft geopend...

Naar Rusland.

What else. Dus Russischtalig of niet. Etnische Rus of Griek of Tataar of Oekraïner. Je mag enkel vluchten naar Rusland van Poetin.

Ter vergelijking worden etnische Russen, Grieken, Tataren alles eigenlijk hartelijk opgevangen en willen velen dolgraag vechten tegen Poetin.

Wederom niet vreemd want als de Russen alles slopen, je bestelen, je verkrachten en familie vermoorden voel je je toch eigenlijk best kwaad en zin je op wraak. Daarom noemen ze de "Russen" ook Moskovieten. Niet hun volk. Monsters uit het oosten.

Dus neem die maar naar huis Levi "De Moskoviet" Samsonov.

Psoglav | 16-05-23 | 14:20

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:59:
Pardon? Dat is helemaal niet de opzet. Hoe kom je daarbij. Bovendien is de Krim sinds 2014 al niet meer autonoom. Mag je vriend Poetin voor bedanken.
De Russen mogen vertrekken niet de Russisch taligen dat is heel wat anders. Gewoon weer terug maar dan zonder Poetin adepten lijkt me een goed plan daar.

SolidRock | 16-05-23 | 16:09

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 13:59: klopt niet, maar zou niet alleen terecht zijn, het zou zelfs tijd worden en een absolute aanrader. De Russen zijn al drie eeuwen bezig de Oekraïnse taal, cultuur en bevolking te vernietigen. Tijd dat ze al dan niet gedwongen oplazeren.

BenZen | 16-05-23 | 19:22
▼ 7 antwoorden verborgen

Kan Zelensky niet een squadron B52’s lospeuteren bij Biden? Twee missies en al die loopgraven van de Russen zijn geschiedenis. Kan iedereen deze zomer fijn vakantie vieren.

Eagle0511 | 16-05-23 | 12:43 | 4

@Psoglav | 16-05-23 | 12:55: inderdaad. bovendien , een B52 vliegt net zo snel als een Malaysian airlines pax vliegtuig. Tel uit je verlies. S400 en S300 zijn ook nog stuk effectiever dan een buk lijkt me

Dr.Utker | 16-05-23 | 13:00
-weggejorist-
SjaakVanDeOverkant | 16-05-23 | 13:02

@Dr.Utker | 16-05-23 | 13:00:

Ja, die zijn heel erg goed. De reden daarvoor is heel erg logisch. Russen deden het niet zo heel best met hun eigenlijk luchtmacht en de NAVO luchtmachten hadden objectief gezien, en nog steeds trouwens, betere vliegtuigen. Dus wat gingen de Russen doen? Hun toch goede kennis van raketafweergeschut optimaliseren om bij een oorlog veel, heel veel uit de lucht te kunnen schieten. Of ze opgewassen zijn tegen de F35, B2 en F22 of soortgelijke vliegtuigen blijft een twistpunt maar het is wel zeker het prima werkpaarden zijn die heel veel F16's en dat soort vliegtuigen aankunnen tenzij men heel naar AGM-88 HARM gaat inzetten waartegen ze kansloos zijn. Maar dat is wel een missie die je moet doen met je billen samengeknepen want het gaat echt om secondenwerk van wie schiet eerder.

Psoglav | 16-05-23 | 13:40
▼ 1 antwoord verborgen

Als politiek analist is die Niemöller ongeveer zo goed als Poetins als militair strateeg. Heeft die man wel eens een analyse geschreven die achteraf bleek te kloppen? Ik dacht het niet. Na o.a. zijn coronafaal, zijn FvD-faal, nu zijn Poetin-faal. Hij kan beter met pensioen gaan en emigreren naar Tjetsjenië.

menschdurfteleven | 16-05-23 | 12:30

Denazificatie, lijkt toch erg op een hilter groet die hij daar in zijn tankie doet

boatfolder | 16-05-23 | 12:19

Morgen met de nachttrein terug naar Kyiv, heb er zin an.

i-Wonder | 16-05-23 | 12:09 | 3

Kun je meteen onder de wapenenen volgens sommige hier :D Maar zonder dollen, ik ben net terug, het zal wel aan mij liggen maar ik heb geen 12 jarigen met een Kalashnikov gezien aldaar..

Flexzz | 16-05-23 | 12:41

@Flexzz | 16-05-23 | 12:41:
Het is wel een stuk drukker op de schietclub. En sinds een jaartje hebben we een nieuw target poster ).

i-Wonder | 16-05-23 | 14:14

@i-Wonder | 16-05-23 | 14:14: Hehe ja .. ik heb een vermoeden welke dat is, die hangt ook in mijn werkkamer.. weliswaar in Lviv opgepikt maar toch

Flexzz | 16-05-23 | 15:42

Niemoller zit er hoogstwaarschijnlijk naast alleen al om het feit dat in tegenstelling tot tijdens operatie Uranus nu vrijwel het gehele slagveld bij beide zijden 24/7 live in kaart is door satellieten/drones/radar/AWACS. Het lijkt daarom waarschijnlijk een veel cynischer mannen tegen mannen wegstrepen gelijk WW1 maar dan met moderne wapens.

moonshiner3519 | 16-05-23 | 12:08

Dat offensief, ik vermoed dat het nog weken zo niet enkele maanden gaat duren voordat het start. Voorlopig bloeden de Russen op een paar honderd meters terreinwinst en ze beginnen als stevig ruzie te krijgen onderling. Dat gist mooi verder zo.

Oekraine moet echt nog op sterkte komen, de wapens zijn nog lang niet aanwezig en ook de soldaten niet getraind genoeg. Nu een groot offensief starten zou een onnodig risico zijn. Eerst alles op volle sterkte, dan aanvallen en ik hoop zo creatief en onverwacht mogelijk.

Op zich doen het Oeks het goed door de spanning op te voeren. Dat alleen al maakt de Russen zenuwachtig. Hopelijk gaat Wagner een directe confrontatie aan met Patriot of het reguliere leger. De SBU gooit olie op het vuur met geruchten over stiekeme onderhandelingen.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 12:02 | 10

@Psoglav | 16-05-23 | 13:06: Dat 'NAVO-elitetraining' zou ik toch wat relativeren. Verkorte opleiding en door officieren die nog nooit in Oost-Europese omstandigheden vochten.

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:04

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:02:

Waarom? Naar schatting vallen er zo'n 500+ per dag, dood, gewond of gevangen. Het ligt prima op schema omdat Rusland leegbloed. De prijs is hoog en verschrikkelijk hoog maar de Russen maken maar meters per dag om vervolgens vrij bruut terug geslagen te worden.

Psoglav | 16-05-23 | 14:29

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:04:

Ik begin paniek bij te ruiken. Je gaat steeds meer verwarde onzin uitkramen. Je loopt hier of keihard te liegen of je bent je er niet van bewust dat de NAVO het grootste en best getrainde leger ter wereld is die juist WEL precies weten hoe soldaten te trainen in bepaalde omstandigheden.

Denk je dat onze, niet de jouwe, maar onze Nederlandse mariniers voor de lol naar de tropen gaan om te trainen? Of naar het meest noordelijke puntje van Noorwegen om daar lekker kou te kleumen.

Je bent een typische Rus. Volledig los van de realiteit.

Psoglav | 16-05-23 | 14:32
▼ 7 antwoorden verborgen

Maskirovka, mooi bombastisch en angstaanjagend concept hoor.
Maar werkt niet meer anno deze eeuw. Teveel snelle communicatiemiddelen, satellieten en andere fratsen die deze achterhaalde tactiek praktisch onmogelijk maken.

jander | 16-05-23 | 11:48

Burgers bewapenen was de eerste keer lastig, nu hebben ze genoeg wapens gekregen van de bondgenoten. Waarom staat dit mij zo tegen ben geen partij in deze oorlog maar het lijkt een wrede maatregel.

Pensionista | 16-05-23 | 11:36 | 8

Hoe zouden ze die wapens weer gaan innemen als de oorlog ooit eens voorbij is? Lijkt me aardige impuls voor de lokale maffia zo.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 12:48

@Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 12:48:

In principe zijn alle burgers die niet in de territoriale defense force willen of kunnen dienen niet bij de nationale garde, grenswacht of het reguliere leger kunnen dienen gerechtigd om 1 wapen, waar ze voor moeten tekenen, te krijgen met naar verluid 90 kogels en puur voor straatgevechten. De mensen krijgen geen training en zijn de laatste linie.

Maffia... Het zou kunnen alles kan maar de Oekraïense maffia is de Russische maffia. De grootste Semion Mogilevich woont in Moskou hoewel wel geboren in Oekraïne.

Heulen met de Russen en corruptie komt je zeer duur te staan in deze tijd van martial law. Ik zou mijn leven niet wagen voor een paar rotcenten wetend dat je zo een bezoekje kan krijgen van de Alpha Group of erger je buren die hun leven willen geven voor hun land.

Psoglav | 16-05-23 | 13:13
▼ 5 antwoorden verborgen

Joost Niemöller is een fraai voorbeeld van hoe toch redelijk intelligente mensen in kansloze konijnenhol-bewoners kunnen veranderen.

Hoe gaat dat in zijn werk? Het gebeurt niet iedereen maar vooral de "journalisten" die ooit vroegah konden bogen op een zekere reputatie en ooit wel eens iets beroemds hebben geopenbaard (Seymour Hersch, Noam Chomsky) en meestal behept met een zeker narcisme en behoefte aan bewondering. Dat laatste doet hen de das om, want heee, je kan niet steeds aandacht krijgen met nieuwe onthullingen als je gewoon je werk levert. Je moet opvallen. Dan op een slechte dag lezen ze iets controversieels, iets spannends, over een mogelijk complot of een samenzwering of een misstand, van hetzelfde type als waarmee ze ooit zo goed zelf scoorden. Daar duiken ze in, ze roeren steeds meer rond in kringen die hun vermoedens bevestigen en uiteindelijk zijn ze reddeloos verloren in de ech0okamer van de alternatieve waarheden.

Het grote probleem is: Daar krijgen ze opnieuw de aandacht en bewondering die ze misten, van een groep fanatieke aanhangers. Hun ratio verliest het van de wens bewonderd te worden. De lijst is lang. Karel van Wolferen, Stan Van Houcke, Joost Niemöller, Thierry Baudet, Arnold Karskens en van Wierd Duk weet ik het niet, die scheerde langs de afgrond maar lijkt boven te kunnen blijven. Oh ja en Plasterk natuurlijk, ook zo'n ijdeltuit die ontdekt heeft dat op rechts meer waardering voor zijn ego in het vat zit dan op links.

En daar gaan ze, reddeloos verloren.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 11:35 | 15

@Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 12:52: Plasterk hield laatst een heel zinnig betoog, waarin hij ervoor pleitte D66 uit de regering te zetten. Maar ik geef direct toe dat ik een parti-pris heb tegen die partij.

MAD1950 | 16-05-23 | 13:56

'Iedereen die iets anders vindt dan wat de overheid zegt, is bij nader inzien gek.'

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:05
▼ 12 antwoorden verborgen
-weggejorist-
nerugaer | 16-05-23 | 11:35 | 2

Joost Niemoller onze eigentijdse Mussert. Hij wil zo graag dat de Ruski's winnen dat hij meest vernietigende ontploffing toeschrijft aan de Russen en daarbij zijn heel veel NAVO troepen gedood. Maar dat wordt natuurlijk allemaal uit de meenstriem media weggehouden. Poetin to the rescue want het leven onder de Nederlandse dictatuur begint volgen den Joost de spuigaten uit te lopen.

Dzjengis-Somebody | 16-05-23 | 11:31

TikTok warriors. Als mijn veldcommandant het bevel zou geven om zo te paraderen voor TikTok filmpjes was ik binnen 5 seconden gedeserteerd. En die vetklep met zijn Glock 18 op het laatst. Hahaha. Die vetzak kan niet eens 100m meer rennen. Die kan beter zuinig op zijn kogels zijn. Hahaha. In welk fucking universum zou je hier bang van worden. De grote boze beer is niks anders dan een tandloze oude circusbeer gebleken. Het enige wat ze hebben is nummers. En door al je jonge mannen in de gehaktmolen te stoppen zijn er straks geen mannen meer om baby orcs te maken. Dus Rusland houd vanzelf op met te bestaan. En dan zitten wij met dat overschot aan Russische vrouwen te kijken. Oh wacht .....

Yoda von Siam | 16-05-23 | 11:27

En ik lees op de teletekst dat er boven Kiev/Kyiv 18 van de 18 raketten zijn onderschept, waarvan 6 hypersonische. Wat zal die lul in het Kremlin zuur zijn...
#Feest!

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:25 | 4

Bestaat dat nog?... Teletekst?

Peter Emile | 16-05-23 | 13:16

Als Oekraine het zegt, zal het wel waar zijn!

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:06

De geest van Kiëv vliegt blijkbaar nog steeds rond in haar vliegtuig.

Spie | 16-05-23 | 15:18
▼ 1 antwoord verborgen

Die M1 staan in Duitsland. Ze moeten eerst de onderhoudslogistiek verder optuigen voor die formidabele doch lastig operationeel te houden tank.

_pacman_ | 16-05-23 | 11:20

Is er iemand die deze haatbaard en verrader serieus neemt?

Hobbykip | 16-05-23 | 11:17

Ik moet altijd lachen om Joost Niemoller, waar is het toch fout gegaan met die man?

Die heeft het structureel bij het verkeerde eind. Als Niemoller inzet op rood, gok ik op zwart.

Kansenparel | 16-05-23 | 11:15 | 4

Alleen Hij weet dat Rusland een meesterzet voorbereidt. Eerder al wist hij zeker dat Rusland slechts een inferieur deel van zijn leger had ingezet, en dus nog een Grote Klap achter de hand houdt. Hij blijft geloven in het wonder, dat is weer te prijzen aan de man.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 11:26

Allemaal Maskirovka. Joost weet namelijk "dingen" die wij allemaal niet weten.

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:27

@Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:27:
We worden dan ook allemaal voorgelogen. Gelukkig spreekt RT altijd de waarheid, en vroeger gaven de Russen zelfs een krantje uit met die naam zodat je geen enkele twijfel meer hoefde koesteren.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 11:47
▼ 1 antwoord verborgen

Nou, als die Tsjetsjenen in dat tempo oprukken, duurt het nog wel eventjes voor ze Kyiv in handen hebben.

MAD1950 | 16-05-23 | 11:13 | 1

Gaat net als failliet gaan: eerst heel geleidelijk en langzaam en dan stort het hele wrakke huis opeens met een donderend geraas in elkaar.

Spie | 16-05-23 | 15:15

Ik vind dat zo eng hè, van culturen waar zulke patjepeeërs zo machtig kunnen worden. Bij ons schoppen dat soort figuren het niet verder dan louche huisbaas, maar daar voeren ze legers aan. Helaas zijn er in dit land ook heel veel mensen die geloven in 'sterke leiders'. Ik heb liever zwakke leiders en een sterke democratie/openbaar bestuur. En ondanks alle misstanden hier, is het nog vele malen beter dan openbaar bestuur en democratie in dat soort landen.

Diotima | 16-05-23 | 10:54 | 1

Hier hebben we inhoudsloze woke-narcisten. Joepie!

Flibbage | 16-05-23 | 11:25

Is er al eens door een psychiater gekeken naar de Werdegang van Joost Niemöller? Ooit was het een redelijke journalist, maar die man is totaal van het padje afgeraakt in de loop der jaren. Volledig geradicaliseerd en doorgeslagen, en gelooft nu ook al in allerlei complottheorieën.

KeesBruin | 16-05-23 | 10:47 | 8

@BobDobalina | 16-05-23 | 10:55:
Er zat in de tijd van Karskens als verslaggever nog geen kijkbuiskindertjesfilter op. De man beschreef wat hij zag. Met de huidige vertrutting zou dat absoluut niet meer mogen want mensen die een bus vol toeristen opblazen zijn geen terrorist meer maar een "tot wanhoopsdaad gedreven activist".

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:31

@Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:31: En dan schakelen we nu live over naar Haye Thomas in Nagorno-Karabagh. Ik wist niet eens of die man voor of tegen de Russen was. Zelfde met Palestina, geen partij gekozen, dat mocht de kijker zelf doen.

small_town_dad | 16-05-23 | 11:45

@BobDobalina | 16-05-23 | 10:55: Nou ja, Bob, dan zou je, als je toegang kunt krijgen tot de betreffende kranten, eens wat oude artikelen moeten opzoeken.
Mij zweeft voor de geest, dat Niemóller misschien wel wat tegendraads of 'politiek-incorrect' was, maar zeker niet kierewierie, zoals nu het geval is.

KeesBruin | 16-05-23 | 11:45
▼ 5 antwoorden verborgen

Kadyrov moet bovenop de toren blijven zitten want die past niet door het luik met z'n dikke pens.

wapster | 16-05-23 | 10:47 | 4

Zou die bij een voltreffer als een kurk uit een champagnefles worden gelanceerd?

FrankVeer | 16-05-23 | 10:54

@FrankVeer | 16-05-23 | 10:54: Overdrukventiel.. Doet me overigens ook aan een aflevering van The Simpsons denken, waarin Homer thuiswerken door overgewicht ontdekt, en uiteindelijk met zijn pens in een soortgelijk luik van een gastank vast komt te zitten..

Reagiertank | 16-05-23 | 12:01
▼ 1 antwoord verborgen

Gaat Gullit zijn grote vriend Kadyrov nog bijstaan ?

Castor12 | 16-05-23 | 10:43 | 3

Gimli Kadyrov en de bijkomende dwergen die samen spannen met de Orcs.

Het klinkt allemaal als een donker hoofdstuk in de kronieken van The Lord of the Rings.

Nederlandop1 | 16-05-23 | 11:07

@SIogra | 16-05-23 | 11:23: Het karakter Gimli vervult de rol van (Bebaarde) dwerg, voorzien van een komische, grote mond.

Nederlandop1 | 16-05-23 | 11:40

Baarden zijn kennelijk een bijzonder belangrijk attribuut onder Tsjetsjenen!
En heldhaftig in de rondte kijken, schreeuwen en jezelf op de borst kloppen.
Het lijkt Bokito wel!

KeesBruin | 16-05-23 | 10:42 | 3

Waren ze maar als Bokito: hartstikke dood

Sieg Hein | 16-05-23 | 10:59

@Sieg Hein | 16-05-23 | 10:59: Het begon bij Bokito met hartpatiënt zijn. Er is hoop.

SIogra | 16-05-23 | 11:21

@Sieg Hein | 16-05-23 | 10:59: En bij leven hooguit een etmaal buiten de tralies geweest.

Andersdenkend | 16-05-23 | 11:32

Komt goed. De Russen zijn nu echt bijna door hun munitie heen.

Plaktong | 16-05-23 | 10:37 | 7

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:55: Vroeg het eigenlijk aan Plaktong, maar goed. Als partij in een oorlog zit er vaak weinig anders op dan te blijven vertellen dat je aan de winnende hand bent en de andere partij zo goed als verslagen is.
Beetje zoals Hitler in z'n nadagen overal niet-bestaande divisies wilde inzetten.

Ichneumonidae | 16-05-23 | 11:00

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:55:
De enige van wie het nieuwste wonderwapen behoorlijk blijkt tegen te vallen is vriendje Vladimir met zijn hypersonische dolkraket. Maar goed, wie weet, als hij het nog 5 jaar kan rekken komt hij misschien ook wel met de Russische versie van de Maus op de proppen. Het ontwerp dan he, en een bordkartonnen dummie op het chassis van een T34/76 want ja, je moet toch iets op de 9 meiparade laten zien...

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:40

@Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:40: 'Met de HIMARS wordt alles anders! Op de Leopard-tanks hebben de Russen geen antwoord! De Patriot schiet alles uit de lucht! Van deze door de NAVO-getrainde elite-eenheden ligt Poetin wakker!'

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:08
▼ 4 antwoorden verborgen

In de eerste 12 maanden vechten hebben de Oekraïeners en St. Javelin samen bijna 1.200 T-72s of vermoedelijke T-72s vernietigd. Omdat er ongetwijfeld ook materieel is vastgelegd, en de oorlog inmiddels al 450 dagen duurt, is dat een ondertelling. Het werkelijke aantal zal tenminste 1.500 T-72s zijn. Dat is ruim 2/3e van wat Putinland had.
Stuur die geitenneuker maar.

wapster | 16-05-23 | 10:34 | 13

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:50: ehm, ik zei niets over het uitlokken, ik had het over de relatie machtsvertoon <=> werkelijke kracht
Er zit u duidelijk iets dwars, maar ik geef de Amerikanen geen gelijk in enige vorm dat ze landen mogen/kunnen binnenvallen.

tis_wat | 16-05-23 | 10:52

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:50: Precies

De_fluitlokker | 16-05-23 | 10:59

@tis_wat | 16-05-23 | 10:52: De KGB herkent hem als (De door hen zelf gedefinieerde) "Nuttige idioot". "Alles de schuld van het Westen", spindoctoren, etc.

"Wat is het toch ontzettend slecht in de 1e wereld!".... Zei niemand. Ooit.

Nederlandop1 | 16-05-23 | 11:38
▼ 10 antwoorden verborgen

Ik klikte even op de tweet van Niemoller, ik ken de beste man niet, binnen een paar muisklikken was ik bij accounts met de grootste complottheorieën over bijvoorbeeld Covid. Wat een stel mafkezen zitten er op twitter, hahahaha.

De_fluitlokker | 16-05-23 | 10:32 | 6

“Beste Landgenoten” is ook zo’n rake nick. En maar roepen naar het volk en hopen dat iemand reageert.

borgmonster | 16-05-23 | 12:12
▼ 3 antwoorden verborgen

Tis spannend gamers, excuus verkeerde site.

william7055 | 16-05-23 | 10:30

Niemoller; lekker vanachter je telefoontje twitteren.!
Je Russische leiders hebben al tienduizenden Russische gewone mannen laten vermorzelen; arme, domme, slimme, vaders, burgers met maar 1 gemeenschappelijke deler, ze zijn allemaal gewone arme burgers.
Dit doen de Russische machthebbers in complete onverschilligheid, in ultieme incompetentie en alleen voor de eer en glorie van de rijke Russen die de werkelijke macht hebben.

Kruip eens in zo´n onoverwinnelijke T72 en ga ten strijde man! De stinkend rijke, corrupte Moskovische oligarchen hebben je vlees nodig!

Jan Lange3373 | 16-05-23 | 10:28 | 3

Liifeigenschap is niet overleden.
In ieder geval niet in Ruzland.

De gemiddelde Rus verdiende omgerekend 300 - 500 Euro (Bruto) .. Per maand. Een schril contrast t.o.v. de verdiende energie miljarden die bij de oligarchen (Rondom Putin) worden achtergehouden.

Nederlandop1 | 16-05-23 | 10:54

@Nederlandop1 | 16-05-23 | 10:54: De gemiddelde Oekie zit ook op $533/maand, een schril contrast met de miljarden die door oligarchen daar worden verdiend.

Rusland en Oekraine verschillen niet veel van elkaar, behalve dat Oekraine besloot, al dan niet met behulp van het Westen, om onder het juk van de Russen uit te willen.

ReyNemaattori | 16-05-23 | 11:32

@ReyNemaattori | 16-05-23 | 11:32: Subjectief. Dit aandeel daalt fors, sinds ca. 2010. Oekraïne gaat door met verbetering de goede en juiste kant uit - Of u dit nu leuk vindt, of niet.

Nederlandop1 | 16-05-23 | 11:46

Wat ik mij afvraag is hoe journalisten zo goed weten wat Putin wil, die man geeft helemaal geen interviews meer aan Westerse journalisten. De T. heeft er ook een handje van, met koppen in de trant van "Hier ligt Putin wakker van", alsof de schrijver naast Putin is wakker geworden en in zijn onderbroek aan de ontbijttafel even lekker heeft bijgekletst.

Blauwpetje | 16-05-23 | 13:39

@Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:16:
Op zijn Russisch? Die valt op een compleet kale Toendra vlakte uit een raam op de 50ste verdieping.

Kan daar allemaal.

SolidRock | 16-05-23 | 15:48
▼ 2 antwoorden verborgen

Waarom stoppen die kutRussen er nou niet gewoon mee? Gewoon al hun troepen terugtrekken uit Oekraïens gebied, ook uit de hele Donbass, dat ze vorig jaar geannexeerd hebben na een referendum waar de bevolking met gigantische, oude communistische percentages van tegen de 100% stemde voor aansluiting bij Rusland.

Give peace a chance!

Dr_Johnson | 16-05-23 | 10:27 | 4

Niet iedereen is rationeel. Eer, status en vrees voor gezichtsverlies zijn in veel culturen nog heel belangrijk.

Diotima | 16-05-23 | 10:45

Waarom zijn ze er überhaupt aan begonnen. Grootste land op aarde, 17.098.246 km² (gegoogled).
Ze hebben olie, aardgas, ijzererts, palladium, knappe vrouwen..
wat moet je nog met Oekraïne?

Barkruk2 | 16-05-23 | 11:01

Waarom stoppen we niet gewoon met voetbal? Gaat ook niet gebeuren.

SIogra | 16-05-23 | 11:26
▼ 1 antwoord verborgen

Simpel volk, maar hard wegrennen kunnen ze zodra ze echt aan vechten toekomen.

tis_wat | 16-05-23 | 10:26

Voor Poetin dient de inzet van de Tsjetsjenen wellicht een dubbel doel. Enerzijds verzwakt het de Kaukasus, waar de bevolking explodeert en in potentie talloze jongemannen vergiftigd met de Islam een opstand kunnen steunen tegen Rusland. Anderzijds gaan soldaten in Oekraine dood waar zijn eigenlijke electoraat - de 'Europese Rus' niks om geeft.

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:22 | 3

Tsjetsjenen zijn uitschot, altijd al geweest. En gevaarlijk, niet voor niets was het vorige grote conflict in Rusland tegen hen. Alle Russen die ik ken waarschuwden altijd al voor hen, het zijn de zwaar criminele, onverschrokken terroristen met een islamfundering. Finnen on steroids...

small_town_dad | 16-05-23 | 10:40

@small_town_dad | 16-05-23 | 10:40: Absoluut, dus gooi en maar wat duizenden tegenaan in een oorlog die niet per se populair is onder je eigenlijke doelpubliek. Ik vrees dat Poetin wel zo cynisch is. Zelfde voor Wagner.

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:53

Ga de boeken van Doegin nog maar een keertje nalezen.

Psoglav | 16-05-23 | 13:17

"Kiev graaft zich in en bewapent elke inwoner boven de 12".
Als dat waar is (geen idee), dan lijkt me dat geen teken van kracht. Kinderen worden daarmee ook doelwit.

Ichneumonidae | 16-05-23 | 10:21 | 9

@Graaisnaaiert | 16-05-23 | 10:47: Ik nam het even, onder voorbehoud, voor waar aan. Nou ja, had het niet over die Khadirov, maar over de bewaping van kinderen in Kiev.

Ichneumonidae | 16-05-23 | 10:54

@Ichneumonidae | 16-05-23 | 10:54: Heel in het begin waren er wel beelden van jongeren die op de schietbaan konden oefenen, voor het geval de Rus inderdaad in de achtertuin zou belanden.

FrankVeer | 16-05-23 | 10:56

@Ichneumonidae | 16-05-23 | 10:54:
Ah, ok, dat had ik verkeerd begrepen. Lijkt me trouwens niet eens onlogisch, toen. Andere verwachtingen, andere mindset en als je Rus je huis binnenkomt en er ligt een wapen dan wil je dat echt wel gebruiken, ook als je 12 bent. En dan is het maar beter om te weten hoe je ermee moet omgaan. Toch?

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 11:02
▼ 6 antwoorden verborgen

Zou die Niemoller nu de Duitsers in de tweede wereld oorlog bedoelen?

SterF... | 16-05-23 | 10:20

Ook deze turrets zijn er makkelijk van af te blazen.
Het blijft een opvolger van de T64, ouwe meuk.

TonAlias | 16-05-23 | 10:20

Veel meer materieel is nog niet zichtbaar op het slagveld. Heb nog geen CV90, AMX, Marder of Bradley actief gezien. Zelfs geen Paladin. Blijkbaar wachten ze daarmee. Op zich niet heel verrassend. Oekraïne focust zich nu op het binnenhengelen van extra gevechtsvliegtuigen. Ik vermoed dat dat Mirages gaan worden, om in combinatie met SCALP/Storm Shadow kruisraketten de hele achterhoede van Putinland om te ploegen.

wapster | 16-05-23 | 10:17 | 2

Precies, Leo2 zijn er ook allang.

Acidstain | 16-05-23 | 10:27

Het heeft geen zin om druppelsgewijs die dingen in te zetten zodra ze binnen zijn he. Ze houden Poetin tegen met wat ze hebben en dat doet het vooralsnog prima. De niewe lading spullen gaat gecoordineerd met een gezamenlijk doel ingezet worden om de effectiviteit te maximaliseren. Ze willen - en ik verwacht ook dat dat gaat lukken - de komende maanden enorme stappen zetten in de bevrijding van Oost-Oekraine plus het vernietigen van Russische depots en aanvoerlijnen tot 30, misschien wel 50 kilometer in Rusland zelf, zolang het doelwit rechtstreeks bijdraagt aan de oorlogsvoering in Oekraine zelf, dat het dus een legitiem doelwit is.
Let maar op, die loopgraven van de Russen gaan veel sneller gekraakt worden dan waar de Russen op hopen. Sinds het Dronetijdperk zit je daar echt niet veilig meer. Je kunt ze met zo'n ding namelijk net zo lang dwingen om te schuilen - dus dan is de actieve verdedigende functie van de loopgraaf weg en is het alleen nog maar een dode barriere - tot de divisie dichtbij genoeg is om het handmatig af te maken. Het is echt een volslagen nieuwe dimensie, die oorlogsvoering, daar kan geen jaren 50 doctrine meer tegenop. En "wij" als westen bepalen die nieuwe richting, en de Russen kunnen alleen maar afwachten, reageren en hopen ( en een hoop raketten afvuren ) ... Geen fijne positie om in te zitten.

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 10:59

Even over de aanpak van de corruptie in Oekistan, ik lees op NieuwNieuws dat de opperrechter daar is opgepakt wegens corruptie, het aanpakken van steekpenningen. Zou een paar jaar terug niet gebeurd zijn, dus ook wat dat betreft zit er daar vooruitgang in.
En Joost, blijven hopen joh. Je vergeet 1 ding, namelijk dat er nu geen Lend-Lease voor de Russen klaarstaat om zich volledig op de binnenlandse oorlogsproductie te kunnen storten. Groetjes van spookdivisie Wenck.

Graaisnaaiert | 16-05-23 | 10:17 | 11

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:20:

Blijf je doorgaan met je anti-Oekraïne propaganda? Jij weet beter en dat maakt jouw "bijdrages" kwalijker. Jij weet dat Zelensky als enige president zijn kapitaal wat hij verdiend heeft met een mediabedrijfje offshore heeft gezet. Dat is niet schimmig en zeker niet vreemd. Het enige "vreemde" is dat zijn familie wel dividend krijgt wat het niet helemaal 100% een blind trust maakt.

Verder haal je Ihor Kolomoiskiy aan, een jood, hoe kan het ook anders, die schimmig is maar verre van de grootste maffiabaas. Dat is Semion Yudkovich Mogilevich. Een Rus, wel geboren in Oekraine trouwens, maar een Rus. Overigens heeft Zelensky zo'n beetje alles wat Kolomoiskiy bezat genationaliseerd. Hij is nog steenrijk maar je dikt de banden aan voor Russische propaganda. Ihor is onteigend.

Je liegt wat af en je verwacht echt dat niemand je komt corrigeren. Maar ga zo door liegebeest. Je valt toch wel door de mand.

Psoglav | 16-05-23 | 13:25

@Psoglav | 16-05-23 | 13:25: Het is een hopeloos corrupt land ouwe, en elke nieuwe president gooit wat persoonlijke vijanden in de bak onder het mom van de corruptiebestrijding. En nee, ik bedoel Kolomoiskiy, die ongeveer elke financiele misdaad heeft begaan die je kunt begaan. Hij is inderdaad onteigend door Zelenskiy en die heeft zelfs per presidentieel decreet (ja, het is een bananenrepubliek) hem zijn Oekraiense paspoort afgepakt.

Maar Zelenskiy deed dat pas nadat hij op zijn geldelijke vleugels president geworden was. Ik zei het vaker: Zelenskiy is bovenal een hopeloze opportunist. Geen Nazi, geen fascist, geen ultranationalist... maar wel iemand die precies dat doet dat op een bepaald moment hem het meeste oplevert.

Amerikanen wilden Ihor out, en dus is Ihor out.

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:17

@drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 14:17:

Ga jij je maar inzetten voor jouw moedertje Rusland. Daarna gaan wij eerst eens de oorlog winnen in Oekraïne en hopen dat dat hele kutland daar in het oosten implodeert en van wat er nog van overblijft mag jij je gaan inzetten om de corruptie te gaan bestrijden daar. Tot die tijd zou ik maar flink gaan dimmen als ik jou was.

Psoglav | 16-05-23 | 14:37
▼ 8 antwoorden verborgen

Die Albert Heijngroet gaat nog eens heel groot worden

Afstandnemer | 16-05-23 | 10:17 | 1

Zo stopt Ramzan alle kogels van agent Oekie. Ramzan beheerst the Matrix nu.

Duwbak_Linda | 16-05-23 | 10:19

De oorlog winnen is een kwestie van vertrouwen. De overwinning zit in je hoofd. Kijk maar naar kameraad Putin.

Nivelleermarionet | 16-05-23 | 10:11

Prachtig die enorme zwarte roetwolk achter die onverslaanbare T-72 tank.

Duwbak_Linda | 16-05-23 | 10:11 | 6

@Nivelleermarionet | 16-05-23 | 10:24:
Heb er totaal geen verstand van, maar zie die roetwolken alleen bij Russisch materieel. Misschien trekken die wat feller op?

Duwbak_Linda | 16-05-23 | 10:29

@Duwbak_Linda | 16-05-23 | 10:29:
Diesel, daar rijden de Russkis op. 780 pk las ik laatst. Als jij je ouwe Golfje TDI op de staart trapte kwam er ook zo'n wolk uit.

Beste_Landgenoten | 16-05-23 | 11:57

Ook de rookwolken van de onverslaanbare Kinzjal hypersonische raketten zijn niet te versmaden: nu al 6 of in totaal 7 uit de lucht geschoten.
Als overrijpe appels vallen die dingen uit de lucht!
www.telegraaf.nl/nieuws/227998297/liv...
De hele nucleaire dreiging met die dingen is nu ook een wassen neus!
#weloveourpatriots!

Aristotalloss | 16-05-23 | 15:01
▼ 3 antwoorden verborgen

De bijsluiter van Ramzan doet me denken aan die oude He-Man-reclames. Dat is lollig als je 8 bent of zo. Nu is het vooral ergerlijk. Kinderlijkheid ten top.

SIogra | 16-05-23 | 10:08

Dus Kadyrov heeft 1 tank en dat is voldoende om helemaal naar Kiev door te stoten? Wat hebben het Russische leger en de Wagnergroep dan in hemelsnaam lopen tobben? Ze hadden ook gewoon 1 zo'n tank moeten gebruiken.
Die Kadyrov is toch wel een geniaal meesterstrateeg.

JanVergoor | 16-05-23 | 10:08

Joost Niemoller klinkt toch altijd wel een beetje als die gekke oom op je verjaardag

Tom Aatje | 16-05-23 | 10:07 | 4

Maar dan niet de leuke gekke oom die rotjes bij zich heeft of nieuwe manieren voor belhamelarij aan je uitlegt. Het is die andere, die bij aanvang al dronken is, die zijn nichtjes in de kont knijpt, de andere gasten uitscheldt en na een tijdje zichzelf bevuilt.

JanVergoor | 16-05-23 | 10:11

Bij elke Tweet voor de Russen juicht Niemoller opzoek naar zijn eigen gelijk.

McCain | 16-05-23 | 10:12

@zorgan | 16-05-23 | 10:09: Ach, Niemoller en "All fonts collapsing" ZOKA zijn allebei niet meer serieus te nemen, toch?

Alexander des Burgus | 16-05-23 | 10:26
▼ 1 antwoord verborgen

Niemoller, Putins persoonlijke playboy. Niemoller is door en door slecht. Niemoller kent geen genade en viert het liefst feest als er Oekraïense kinderen sterven. Maar goed dat doen alle Kremlin propagandisten.

zorgan | 16-05-23 | 10:05

Bij operette figuren als Kadyrov verwacht ik een flink vergulde tank passend bij zijn gouden Kalasjnikov.

Der Schnitzeljäger | 16-05-23 | 10:03 | 1

Die laatste gejat van Gaddafi.

Acidstain | 16-05-23 | 10:30

Vraag van de dag is wie er hier allemaal staan te liegen.

Ichneumonidae | 16-05-23 | 10:02 | 3

Je geeft het antwoord al: allemaal.
Verder hup Oekraïne.

SterF... | 16-05-23 | 10:07

In de context van een oorlog denk ik zo ongeveer iedereen eigenlijk.

drs. Levi Samsonov | 16-05-23 | 10:08

Kadyrov liegt sowieso want dat mogen moslims als hij van de profeet doen tegen ongelovige honden (dat hun botten rotten in de hel) in het westen.

eerstneukendanpraten | 16-05-23 | 10:38

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl