Frankrijk start in januari met 1G + boosterplicht, test of herstel volstaat niet meer voor toegang
Opmaat naar 0-G??!!!!??
Maar, naar de letter gelukkig geen actieve vaccinatieplicht hè, want dit is blijkbaar alleen voor Europese landen die nog etatistischer zijn dan Frankrijk (?), zoals Nederland. Maar goed, eergister kondigde de Franse premier Jean Castex aan dat er "op 5 januari een wetsvoorstel wordt ingediend om de coronapas om te zetten naar een vaccinatiepas. We doen dit om ongevaccineerden onder druk te zetten, zij vormen de overgrote meerderheid op onze IC's." Volgens de premier telt Frankrijk op een bevolking van 67,4 miljoen zo'n 6 miljoen ongevaccineerden, en dat getal komt ons bekend voor maar gelukkig mogen domme vergelijkingen meer maken van de rechter.
Voor iedereen boven de 18 wordt een boostershot - die nu in plaats van vijf, vier maanden na de laatste vaccinatie plaats moet vinden - vanaf 15 januari verplicht om een groen vinkje in de vaccinatiepas te behouden. Het groene vinkje geeft - met uitzondering van essentiële winkels - toegang tot het Leuke Leven.
Het enige goede nieuws lijkt te zijn dat overwerkloon voor zorgpersoneel "vanaf aanstaande maandag wordt verdubbeld". Dát zou hier in Nederland ook niet misstaan.
Reaguursels
InloggenDwangverpleging!
Dit heet toch een medische dictatuur?
Mooi geformuleerd! Goede terminologie om erin te houden.
Nee hoor! Medische opvoeding.
in de intensieve menshouderij wordt er flink bijgespoten.
ging bij het vee ook goe... oh... wacht.
@Tieneus | 20-12-21 | 09:39:
Grappig dat u dat zegt.
Vroeger mocht men geen rauwe melk in producten verwerken.
Weet u ook waarom?
9 van de 10 in Britse ziekenhuizen opgenomen omicron patiënten zijn niet-gevaccineerd. De Britse Hugo is ontstemd over de 5 miljoen niet-gevaccineerde Britten. In de Britse ziekenhuizen worden dagelijks patiënten opgenomen voor van alles en nog wat. Iedereen wordt getest op covid en de helft blijkt incidenteel besmet te zijn met omicron (zonder daar zelf weet van te hebben). Dit beeld werd al in ZA aangetroffen, en nu ook in UK.
Interessant. Heeft u een linkje naar de data?
Ja dat heb ik ook gelezen op youtube bij de afdeling fakenews.
Maar ik ben blij dat ze dat kenbaar maken op de officiële sites spreken ze daar heel anders over.
@lekgoot | 19-12-21 | 19:37: www.youtube.com/watch?v=84XMFVcLScw Vlog van dr John Campbell, data worden besproken en getoond.
@botbot | 19-12-21 | 19:58: Volg de vlog en u wordt wijzer. Dit is wetenschap, science, botbot.
Omicron verspreidt zich 70 x zo snel dan Delta, maar veroorzaakt bronchitis in plaats van aandoeningen diep in de longen. Toch is ook omicron juist voor niet-gevaccineerden zeer gevaarlijk.
@Flipvla | 19-12-21 | 20:23: Campbell zegt dat het beeld van ZA (mensen komen in het ziekenhuis voor een of andere reden en blijken daar posititief te testen op omicron) ook bevestigd wordt in UK. Ben je niet-gevaccineerd, dan ben je de klos.
Dus wappies belanden sowieso eerder int ziekenhuis?
@Neuth | 19-12-21 | 20:43: Het lijkt erop, dat het milde verloop van omicron (bronchitis-achtige grieperigheid voor 2 dagen) is voorbehouden aan 2x en 3x met Pfizer/Moderna gevaccineerden. Met AstraZeneca / Janssen moet je als een hazewind aan de booster. Overigens gaat de booster pas na ong. 2 maanden werken en is omicron misschien al over zijn piek.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 20:18:
Nee, ik hou me liever bij de feiten en niet bij pseudo wetenschap.
Maar het is voor u wel leuk te horen wat uw oor streelt maar of dat nu wetenschap is vraag ik mij af.
@Flipvla | 19-12-21 | 20:52: Kijk naar wat hij zegt over de voorbehouden van dr Chan uit Hongkong. Daar krijgen niet-gevaccineerden het lot toebedeeld van 'ernstig in gevaar'.
@botbot | 19-12-21 | 20:53: Weet u wel wat trollen doen? Ik verwijs naar bronnen, u orakelt.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 20:52: Aan de hand van je op is 40% vd ziekenhuisopnames met corona ongevaccineerd. Op een vaccinatie percentage van 70+% (b)lijken wappies zichzelf dus ook gewoon eerder t ziekenhuis in te helpen, wat niet vreemd is.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 20:52:
***Overigens gaat de booster pas na ong. 2 maanden werken en is omicron misschien al over zijn piek.***
7 dagen volgens het RIVM maar na zo'n Youtube Facebook studie zult u het vast beter weten.
@Neuth | 19-12-21 | 21:02: 45%*
@Neuth | 19-12-21 | 21:02: Dr Campbell heeft wat omicron aangaat een dubbele boodschap: ben je gevaccineerd dan krijg je omicron-light; ben je niet gevaccineerd dan krijg je omicron die besmettelijker is dan delta én net zo gevaarlijk (voor je longen).
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 21:08: Het valt te bezien, heb meer gehoord over mindere virulentie, dan meer of gelijkwaardige.
@botbot | 19-12-21 | 21:05: Vast. U draagt geen mondkapjes vanwege het oordeel van RIVM? Ook met de booster kunt u de symptomen van omicron krijgen, zij het mild.
@Neuth | 19-12-21 | 21:10: Dat zei dr Campbell ook, maar hij is voorzichtiger geworden m.b.t. de niet-gevaccineerden. Voor 2x gevaccineerden is omicron veel minder virulent, d.w.z. het virus blijft in de bronchieën.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 21:13:
Hou nou toch eens op man, u verzint twee maanden en daar moet ik serieus op in gaan.
U verzint `dat omikron lichte verschijnselen heeft terwijl de onderzoeken nog niet afgerond zijn.
En op al die flauwe kul van u moet ik serieus op in gaan.
Het enige wat ik kan zeggen dat ik hoop dat u gelijk krijgt en dat omikron niet gevaarlijk is, maar de voortekens wijzen er niet op.
www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcom...
Zolang die grafiekjes er zo uitzien. Vind ik het wel best. Niet leuk. Niet lache. Niet mooi. Maar ik ga niet paniekeren.
Verstandig besluit van de Fransen. Vooral om niet voor 2G te kiezen hetgeen na afloop van onze lockdown hier gebeurt. Een PRC test geeft een redelijke zekerheid dat je 24uur na je negatieve test nog niet besmettelijk bent maar na 48 uur kan je dat wel zijn.
Ja en fuck jou ook met je goedpraterij van autoritaire maatregelen.
@einz | 19-12-21 | 19:26:
Jij kan echt niet typen, ipv noodzakelijke type je iets heel anders
@neolib | 19-12-21 | 19:38: waar ligt jouw grens? Want dit virus gaat nooit meer weg.
@einz | 19-12-21 | 19:41: Die kans is redelijk aanwezig. Dat wordt dan een jaarlijkse prik net als de griepprik. Ik heb 10 jaar lang een maandelijkse penicilline prik gekregen om een bacterie onder de duim te houden. En dat was niet een klein prikje in mijn arm, de rest van de dag was het zitten redelijk gevoelig. Maar het was dat of kans op kapotte hartkleppen. En dan kies je voor de beste oplossing wat ik nu ook met mijn derde prikje heb gedaan.
@neolib | 19-12-21 | 19:56: jaarlijks? Dit gaat over een prik iedere 4 maanden. En niet vrijwillig. Als je het niet zet word je uitgesloten van de maatschappij. Prachtige samenleving heb jij voor ogen.
Denk nu eens na.
Stel dat zoiets in Nederland gebeurt dan zou de GGD vrijdags 10 miljoen testen af moeten nemen als de helft van Nederland zaterdag uit wil gaan.
Ziet u dat voor u?
2G is juist niet met testen...
@neolib | 19-12-21 | 19:56: Slechte vergelijkingen. De griepprik is niet verplicht en zelfs niet verkrijgbaar voor gezonde jonge mensen, het andere is een medicijn en geen vaccin voor een werkelijke aandoening waar u wel degelijk last van heeft.
Ik wil iedereen aanraden dit artikel in het AD van 26 maart 2021 (ja, een tijdje geleden) nog een goed te lezen.
www.ad.nl/nijmegen/pleidooi-beter-nie...
Interessant, een ongevaccineerde maat van me heeft zijn baas in zijn mond laten ademen en is nu weer hersteld na een weekje verkoudheid en heeft ook een geldige QR nu na herstel.
Inderdaad een interessant artikel. Mooi ook dat het uit het pre-omicron tijdperk stamt.
Sluit ook mooi aan op dit meer recentere opiniestuk:
www.trouw.nl/opinie/stop-de-massavacc...
@Eugen.
Wat een onzin verhaal. Laten we het maar ophouden dat de artsen pas tijdens het interview voor het eerst van corona hoorden. Ze spreken zichzelf ook tegen als ze mazelen en verkoudheid erbij halen.
Gelezen! Zij hebben het in maart 2021 al over de Zuid Afrikaanse variant waar AZ niet tegen bestand is èn die ook al in Nederland is opgedoken. Dat was in maart 2021 dus al. En nu, 9 maanden later wordt deze variant dominant? Of is er weer een andere?
@neolib | 19-12-21 | 19:33: Ik vind het jammer dat mensen steeds meer reageren met "onzin verhaal" en meer van dit soort kreten in plaats van met onderbouwde tegenargumenten te komen. Geeft wel aan dat mensen steeds meer tegenoverelkaar staan en dat reden geen argument meer is.
@Bataafje | 19-12-21 | 19:57:
Klopt toen hebben ze het rond die tijd veelvuldig over een Zuid-Afrikaanse variant gehad en daarna werd het helemaal stil daarover.
@Timide_Aso | 19-12-21 | 18:52: Dank voor de link.
@Bataafje | 19-12-21 | 19:57: Die variant, inderdaad Zuid Afrikaanse genoemd, is niet de omikronvariant (B.1.529) maar de betavariant (B.1.351). Ten onrechte wordt Zuid Afrika vaak genoemd als land waar die omikron gevonden hebben maar dat was Botswana.
@Pardoes | 19-12-21 | 20:43: ah, oke. Dank.
Spaanse griep mogelijk ook Chinees... " The SARS outbreak claimed perhaps 775 lives in 2003, and avian flu A (H5N1) has killed 384 people since 2003, according to the World Health Organization, which is carefully watching for signs of an outbreak of the diseases. " uit 2014 www.nationalgeographic.com/adventure/...
Aangezien Denemarken ons voorland is en ze daar heel uitgebreid de varianten bijhouden, kun je dagelijks de cijfers bijhouden hier:
Status van de omikron-variant (B.1.1.529) per 18-12-21
Het Statens Serum Institut vindt een steeds toenemend aantal gevallen van omicron in Denemarken. In totaal zijn er nu 15.452 gevallen van besmetting met de virusvariant ommicron gevonden. Alle feiten over het voorkomen van omikron in Denemarken worden nu gepubliceerd in een dagelijks rapport.
www.ssi.dk/
Vandaag:
www.ssi.dk/aktuelt/nyheder/2021/statu...
Vooralsnog is Omikron 2,5 keer minder ziekmakend. (Ziekenhuis opname) 0,6% tov 1,5%
@Wattman | 19-12-21 | 16:50:
Waar haalt u die wijsheid vandaan?
Zover ik weet zijn studies daarover nog niet afgerond.
@botbot | 19-12-21 | 16:58: nee de machtsmaatregelen zijn nog niet allemaal daar.
Dat Deens leest nog best makkelijk.
@botbot | 19-12-21 | 16:58:
Als je op het onderste linkje klikt en dan "lees hier het verslag" pdf openen en dan tabel 6.
@Neuth | 19-12-21 | 16:59:
Google vertaalt steeds beter...
@Wattman | 19-12-21 | 17:09:
Ik kan er niet bij komen maar in ieder geval is het een goed bericht.
Lastig hoor, die benaming als omicron. Je vergeet bijna dat het om de Zuid-Afrikaanse variant gaat.
Hij komt uit Swaziland niet Zuid Afrika, wel beetje bij de les blijven Jantje! Zeker weer te veel moppen getapt!
Het is nog steeds het chinese virus, een beetje verandert maar nog steeds chinees.
2022 wordt een mooi jaar. Ik voorspel dat ik mijn baan verlies, in de schuldsanering terecht kom, een strafblad of in de gevangenis. Of allemaal. En dat alleen maar omdat ik die zooi niet hoef. Want dat is de realiteit. What a time to be alive. Oh well.....
Das leuk, maak ik toch is kennis met u. In de gevangenis kantine een speldje van GS opdoen, dan herken ik u.
You are not alone!
School vrij maar geen online les, want leraren moeten voorbereiden en daarmee creëer je leerachterstand en een generatiekloof, echt dom.
En door te bezuinigen op zorg bezuinig je op zorg (minder zorg is meer overlijden) ook geen moeite mee maar de discussie over een waardig levenseinde eindigt altijd dat men hitler erbij haalt.
We hebben wel door dat in 2040 ongekend veel miljarden nodig zijn maar niemand durft deze politiek te benoemen dus wijzen we naar corona.
We hebben meer dom stemvee nodig dus scholen dicht.
Weer een DW interview met dr Campbell www.youtube.com/watch?v=xyzN3V1BpbE Hij houdt er rekening mee dat iedereen in Europa in de komende twee weken besmet raakt met omicron. Hij beveelt verhoogde vaccinatie aan maar legt de nadruk ook op persoonlijke immuniteit: zink, vitamine D en voldoende slaap.
Nou dat gaat helpen; vitamientjes en uitslapen.
@johnyl | 19-12-21 | 15:36: Wetenschap meneer. U zult eraan moeten geloven..
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 15:39:
Als iedereen in de wetenschap zou geloven waren wij allemaal gevaccineerd.
Hij vergeet schultenbrau
@botbot | 19-12-21 | 15:47: Vaccinatie tegen alpha-beta-delta helpt niet bij omicron besmetting. U generaliseert te snel.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 15:51:
De wetenschap heeft bewezen dat het wel helpt en als u het desondanks niet geloofd kunt u altijd uw licht opsteken bij de ziekenhuis opnames.
Ook is bewezen dat de boosterprik helpt.
@botbot | 19-12-21 | 15:54: Tegen omicronbesmetting helpen de huidige vaccins onvoldoende. U verwart dat met de bescherming die Pfizer (AstraZeneca en Janssen falen totaal) biedt tegen ziekenhuisopname. Maar zelfs met boosterprik kan je nog steeds de symptomen (griepachtig rochelen, hoofdpijnen, bottenpijnen) krijgen. Dat gebeurde vroeger niet bij een pokkenprik, polioprik: 1x prikken en je was gevaccineerd. Tegenwoordig wordt de bevolking blootgesteld aan experimentele vaccins, die je niet vrijwaren van besmetting.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 16:09:
Ten eerste is het geen experimenteel vaccin.
De bewijzen dat het werkt zie je ook aan de ziekenhuis opnames.
En dan kun je lullen tot morgenvroeg maar dit zijn de feiten daar kan ik ook niets aan doen.
@botbot | 19-12-21 | 16:38: Uuuuuh... Jawel? Of was jouw griepprik altijd al op basis van mrna? En herhaaldelijk roepen dat iets een feit is, is in feite meer iets in de trand van een mening overigens.
@luistukvreten | 19-12-21 | 16:55:
Sedert 1990.
@botbot | 19-12-21 | 16:38: ze werken zo goed dat je nu met spoed een booster moet nemen. Hugo zegt zelf dat 2 prikken onvoldoende bescherming bieden tegen omicron. En of die booster wel bescherming biedt is nog maar de vraag. Dat zijn toch echt de feiten volgens Disselmans.
En het feit dat we er zijn bewijst dat ons eigen immuunsysteem al miljoenen jaren wel werkt. Met die vaccins is het maar afwachten wat ze doen op termijn. Gezien de huidige ontwikkelingen heb ik er weinig vertrouwen in, behalve als lapmiddel voor de ouderen en kwetsbaren.
En dan kun je lullen tot volgende week, maar daar wordt mijn vertrouwen in die vaccins niet groter van.
@president osama | 19-12-21 | 17:01:
De eerste prikken beschermen nog steeds tegen de ernstige vormen.
De booster is er om de besmetting tegen te gaan.
Door uw geringe kennis van het virus kunt u ook niet snappen als u de ziekenhuis opnames leest dat vaccineren helpt.
@botbot | 19-12-21 | 17:07: Dat doet ie dus niet: beschermen tegen besmetting. U hebt grote kans om als geboosterd mens vele anderen te besmetten met omicron zonder dat u er weet van heeft. Geeft niet, zo gaat het virus te gronde.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 18:35:
Alweer een bewijs dat u weinig of niets van het virus af weet.
@botbot | 19-12-21 | 18:48: www.youtube.com/watch?v=84XMFVcLScw Science botbot, wordt wijzer.
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 19-12-21 | 19:08:
Ach zo'n gesjeesde semi geleerde is misschien wel wat voor uw droomwereld maar ik hou me liever bij de getallen en de realiteit.
Maar het geeft mij wel voldoening om te zien hoe u dom gehouden wordt, dan kan ik daar in het vervolg rekening mee houden.
@botbot. Je lijkt wel een beetje op de Jonge, jouw waarheid is de beige waarheid en niets laat je van het rechte pad afbrengen. Je kan een kerk beginnen. Een klein beetje kritisch zijn op onze politici en wetenschappers kan geen kwaad hoor, die hebben allemaal een eigen agenda. Als ik objectief kijk naar wat de afgelopen twee jaar allemaal als de waarheid is gebracht door RIVM en de politiek dan blijkt er achteraf toch heel weinig bevestigd te zijn door feiten. Hoezo zou dit nu anders zijn?
Beige moet zijn enige, excuus.
Niet te vroeg juichen want volgens Bonte bij WNL lopen de ziekenhuizen zelfs in het meest gunstige geval helemaal vol.
Het zou kunnen dat hij net voor de uitzending nog met wat belangrijke politieke mensen heeft gesproken.
Toen mevrouw Kuiken memoreerde dat het boosteren veel te laat is gestart begon hij te mekkeren dat de nieuwe variant nog niet bekend was.
Terwijl er 3 november al een motie is aangenomen om sowieso te beginnen met boosteren omdat de bescherming afnam tegen toen nog de Deltavariant. De reden van de totale lockdown is omdat we onderaan bungelen met boosteren.
@Wattman | 19-12-21 | 15:17:
MOTIE VAN DE LEDEN DEN HAAN EN PATERNOTTE
Voorgesteld 3 november 2021
De Kamer,
gehoord de beraadslaging,
constaterende dat de Gezondheidsraad heeft geadviseerd om te starten met het geven van een boostervaccin aan 60-plussers, ook vanwege de huidige infectiedruk;
constaterende dat het voor veel Nederlanders reeds langer dan zes
maanden geleden is dat zij hun laatste vaccinatie hebben gekregen;
overwegende dat de regering dit advies heeft overgenomen, maar dat er naar verwachting pas gestart kan worden in december met het vaccineren van 80-plussers en dat de rest van de groep pas vanaf januari aan de beurt komt;
overwegende dat de GGD-GHOR heeft aangegeven binnen twee weken te
kunnen starten met een vaccinatiecampagne voor boosters;
verzoekt de regering zich in te zetten om eerder dan december al te
starten met het vaccineren van de 60-plussers met het boostervaccin,
en gaat over tot de orde van de dag.
Den Haan
Paternotte
ZEIST - Het aantal coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen is het afgelopen etmaal opnieuw gedaald. Er liggen nu 2323 mensen met Covid-19 in het ziekenhuis. Dat zijn er 31 minder dan zaterdag, zo blijkt uit de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
De Omicron-variant is wellicht ook veel minder ziekmakend. Dus binnenkort weer alles open.
Dat zou niet verkeerd zijn, ik help het je hopen.
Vraag: hoe zouden we mensen kunnen overtuigen van het nut van vaccins? Het wetenschappelijk bewijs ligt er al maanden. Ook duidelijk dat het niet het enige antwoord is, ze werken minder lang dan gehoopt, maar dat komt natuurlijk ook door snelle mutaties. In die zin, het griepvaccin is ook ieder jaar weer anders. Maar vaccins werken en boosters werken. De negatieve bijwerkingen, die allemaal netjes gedocumenteerd zijn, vallen in het niet bij de gevolgen van het virus.
Ik ben principieel tegen (indirecte) dwang, maar het percentage moet omhoog. Het vertrouwen in het kabinet is laag (en met reden, wat een clusterfuck maken die ervan), maar waarom vertrouwt een deel van de bevolking niet op de wetenschap? Een vaccin voor een gezonde 20-er is niet zo noodzakelijk, maar een vaccin is broodnodig voor iedereen boven een bepaalde leeftijd of met andere risico-factoren. Hoe krijg je die mensen overtuigd? Het enige wat overheden kunnen bedenken is het leven moeilijk maken voor ongevaccineerden. Maar wat zou een andere optie zijn? En nu, niet een maatregel die maanden duurt.
(NB: vergroten ic-capaciteit werkt niet, het stelt alleen de ellende wat uit).
Wie em nu nog niet heeft gaat em niet nemen. Punt. En als dat IC capaciteit kost dan hebben er daar maar mee te dealen. Net als met rokers, dikzakken, motorrijders, rodeoclowns, parachutisten, skiërs, etc etc.
Het is wetenschappelijk nog niet vastgesteld of de boosterprik helpt tegen besmetting (boosterprik helpt wel bij het zorgen voor een mild verloop en voor geen ziekenhuisopname). Laat Pfizer & co zorgen voor vaccins die beschermen tegen besmetting.
Wat zou helpen is je alleen richten op de groepen die er toe doen. Dan kom je vele malen serieuzer over dan wanneer je kinderen vaccineert om hun oma te beschermen. Vaccineer de echte risico groepen, richt de energie daarop.
En laat daarna ook niet mRNA vaccins toe. Genoeg mensen die nu geen vaccin willen gaan direct Valneva halen. Maar die wil Nederland dan weer niet. Ik zou zeggen als vaccinatie je doel is, zet dan vaccinkeuze in als middel.
@sr69 | 19-12-21 | 14:51: Klopt. Ik heb m bijvoorbeeld niet genomen. En de rest van de NerdAlerts ook niet. Net begin deze maand allemaal corona, en er doorheen. Zoals het volgens mij hoort. Niemand is door ons besmet. Mijn moeder van 86 leeft ook nog, dus allemaal niks aan het handje. Het lijkt nu alsof corona oplopen synoniem is met een IC opname. 2 dagen plat, en dat was het dan.
En dan nog dit. Hoe bestaat het, dat er als een dolle geboosterd moet worden met een 'vaccin' dat gemaakt is ten tijde van Alpha, afnemende bescherming biedt tegen nu Delta, en Delta binnenkort volledig zal worden verdrongen door Omikron, waar het 'vaccin' geen bescherming tegen biedt ? Dat is toch een 'van het padje' beleid ? Een wijs man zei ooit dat in de politiek niets per ongeluk of toevallig gebeurt. Zo zie ik het ook.
@NerdAlert | 19-12-21 | 15:34: precies dat
Het wetenschappelijk bewijs ligt er al maanden… daarom moet u nu boosteren. En het wetenschappelijk bewijs dat ze niet of beperkt werken tegen omicron ligt er ook.
Dus als u mij wilt overtuigen van een vaccin dat niet of maar beperkt werkt tegen de huidige varianten (en wellicht nieuwe varianten) gaat dat lastig worden.
Opmerkelijk dat jij alvast bepaalt dat ic capaciteit uitbreiding niet helpt. Gibbes zei juist bij op1 dat het weldegelijk werkt ook voor de langere termijn.
Omdat ik het risico accepteer. Klaar met drammen nu?
@Remi A. | 19-12-21 | 19:25: Nee, want Hugo accepteert niet dat jij (en ik) dat risico accepteert (accepteren)
www.youtube.com/watch?v=4BbJWx_t7AA Dr Campbell geinterviewd door DW (Deutsche Welle). Hij stelt dat een lockdown alleen maar voor vertraging zorgt, terwijl de besmetting met Omicron onvermijdelijk is (met R=3 tot R=5). Eigenlijk zegt hij dus: gooi alles open, laat het virus als een dolle iedereen (uitgezonderd degenen die zichzelf isoleren) besmetten en je krijgt herd immunity die het virus doet verdwijnen.
Maar die miljoenen vaccins die Ursula al klaar heeft liggen voor heel Europa dan?
Ok, duidelijk. Denk jij dat onze samenleving een situatie aankan waarbij de ziekenhuizen volledig overlopen worden, met doden op de gang, triage en wegvallend ziekenhuispersoneel? Nog andere ideeën wellicht?
Heb je 3 jaar niet opgelet? Lockdown is om de piek af te zwakken. Niet echt iets “nieuws” en het “gooi alles maar open” zorgt alleen maar dat de zorg het niet aankan en er veel meer mensen overlijden die je met maatregelen nog had kunnen redden.
Dr Campbell stelt dat tegen een r=3 (tot r=5) een lockdown enkel zorgt voor een vertraging EN voor maatschappelijke ontwrichting. Het schetsen van doemscenario's en paniekzaaien is slecht voor je immuniteit. Maar nogmaals: met de gegeven razendsnelle Omicronbesmetting helpen lockdowns niet meer.
Het woord 'coronavaccin' is een contradictio in terminis
Maar het klopt toch? Alleen gevaccineerden gaan dood aan corona én het vaccin.
Mooie conclusie maar ik zou deze vraagstukken toch gewoon aan de wetenschappers en het kabinet overlaten.
@ChristianV | 19-12-21 | 14:18:
Liever alleen aan wetenschappers.
@ChristianV | 19-12-21 | 14:18: niet als je info buiten msn gaat verzamelen,integendeel.
@lekgoot | 19-12-21 | 14:21: onafhankelijke wel..
@ChristianV | 19-12-21 | 14:18: tot over een aantal jaar WikiLeaks of een soortgelijke organisatie weer met nieuwe documenten komt waaruit blijkt dat de overheid nog steeds dit zegt en dat doet
Frankrijk heeft vaccinatie plicht voor bepaalde bevolkingsgroepen oa ziekenhuis personeel.... en die zijn met die verplichting niet blij want anders ontslag en geen uitkering.
Maar dat heeft een significant deel er niet van weerhouden een andere job te zoeken, met als gevolg éxtra druk op de zorg.
Het hele vaccineren is één n grote afleidingsmanoeuvre van ander belangrijke zaken die nu onder de radar doorgeschoven worden.
Zoals statiegeld op spaflesjes enzo
@P. Breidel | 19-12-21 | 14:52: Wat eigenlijk van de zotte is dat dat niet allang een ding was, idem voor statiegeld op blikjes, bij de oosterburen al jaren normaal en 't voorkomt gewoon zoveel afval.
Het is natuurlijk ook een gezonde financiële afweging. Een vaccin kost een paar Euro, ziekenhuis of zelfs IC-opname makkelijk tienduizenden Euro's.
Een crematie is ook een stuk goedkoper dan iemand nog jaren lang AOW en pensioen uit te moeten betalen betalen. Op naar verplichte euthanasie voor gepensioneerden.
@lekgoot | 19-12-21 | 13:57:
Jaja, euthanasie is echt te vergelijken met een vaccin via een lullig prikje. Mafkees.
Die crematie is vaak vooraf gegaan aan torenhoge medische kosten.
@Quattro Stagioni | 19-12-21 | 14:02: Moet dat niet voorafgegaan DOOR zijn? Anders draai je het een beetje om. Op die urn hoeven ze niet veel medische handelingen meer te verrichten... :-)
Het is natuurlijk ook een gezonde financiële afweging. Afvallen kost niks, ziekenhuis of zelfs IC-opname makkelijk tienduizenden Euro's.
Het is natuurlijk ook een gezonde financiële afweging. Stoppen met roken kost niks, ziekenhuis of zelfs IC-opname makkelijk tienduizenden Euro's.
@lekgoot | 19-12-21 | 13:57: Een D66 voorstel in wording?
@lekgoot | 19-12-21 | 13:57: nee ‘vrijwillig’ maar niet vrijblijvend. Dan zeg je hetzelfde op een vriendelijker wijze.
Zemour heeft gelijk met “afleiding”. Corona is wat dat betreft op het cynische af, een welkome afleiding voor echt netelige politieke zaken voor de clubs die aan de macht zijn.
Niet dat maatregelen niet nodig zijn, maar het virus is niet goed of fout. Het doet wat het doet; besmetten. Het is hier niet door politici gekomen. Ellende door verkeerd beleid wel. De toeslagen affaire is wel politiek. Vernietiging van natuur door klimaatbeleid ook. Wegtreiteren van boeren, tekort aan politie, verpleegkundigen, docenten, idem.
Oostenrijk: --From February 1, vaccination will be mandatory in Austria, the first compulsory vaccination requirement in Europe.
The move came days after Austria attempted a lockdown on the unvaccinated which was quickly extended to a full nationwide lockdown.
Austrian Chancellor Alexander Schallenberg said it was the only way to get out of a vicious cycle of waves of the virus.--
In Griekenland is al een prikplicht voor zestigplussers, en in Duitsland, ... dat gaat het niet lang meer duren voordat vaccineren verplicht wordt.
Ondertussen is Nederland volkomen geschift: In het Brabantse Oisterwijk speelde het volgende: - Kan een serveerster van een horecazaak bezoekers om een QR-code vragen als zij zelf niet gevaccineerd is? Die vraag van een klant van eetcafé De Tijd in Oisterwijk zorgde vrijdag voor ergernis en discussie. (zie website BD).
Volkomen mataglap dat er iemand bij een cafe je QR-code staat te controleren, terwijl de baas van dat cafe zijn personeel niet eens kan verplichten om zich te laten vaccineren.
Ik denk dat de cafebaas wel kan verplichten dat er alleen maar gevaccineerd personeel in zijn zaak werkt, dus je vraagt er niet om, maar stelt het als eis. Arbeidsrechterlijk lijkt me dit geen probleem. Het personeelslid dat ongevaccineerd is wordt dan gewoon de toegang ontzegd. Daar is niks mis mee, omdat hij de veiligheid voor zijn klanten moet waarborgen, immers alleen degene met QR code hebben toegang.
@johnyl | 19-12-21 | 13:43: ja, twee weken geleden kwam je met dit lulverhaal nog weg.
Mooi woord "mataglap".
Ach het kan nog erger. Ik stopte gisteravond onder weg bij de KFC in Amersfoort aan de A1. Wilde mijn bestelling plaatsen, werd er naar mijn Qr-code gevraagd. Terwijl er geen mogelijkheid was om te zitten. Ben maar naar de Subway ernaast gegaan. Achterlijk gedoe met die QR-code slaat langzaam door.
@Sjiek | 19-12-21 | 13:46: Genuanceerd en goed beargumenteerde reactie. Licht even toe.
@johnyl | 19-12-21 | 13:43: "Gewoon de toegang ontzegt" en "daar is niks mee"... wanneer je zo denkt is er ook iets mis. Hoe vormt iemand die om wat voor reden dan ook niet dat prikkie heeft gehad een bedreiging voor de veiligheid van een gevaccineerd persoon. Koekoek.
@johnyl | 19-12-21 | 13:43: en dan mag baudet van de rechter niet godwinnen tis toch wat
Omikron kan tot een piek leiden ‘die de zorgcapaciteit ruim kan overschrijden’, schrijft het RIVM. Als er niet verder wordt ingegrepen, en de huidige avondlockdown dus van kracht blijft, liggen er in februari mogelijk drie- tot ruim vijfduizend coronapatiënten op de intensive care.
Er zijn wel meer modellen niet uitgekomen.
Met de nadruk op kán. Het is wel verstandig om nu even voorzichtig te zijn, maar als mocht blijken dat we hier hetzelfde beeld gaan zien als in Zuid Afrika (nauwelijks hogere sterftecijfers) dan is er weer plaats voor versoepelingen.
Ja of je stopt met het onderwijs en de economie te slopen en je accepteert dat er meer mensen dood gaan aan een relatief mildere variant maar dan ben je wel van alle neveneffecten af en is het hele land in mum van tijd immuun. Het wordt sowieso tijd om ons af te vragen wie we in leven zitten te houden en of we daar als maatschappij deze prijs voor willen blijven betalen. U dacht toch niet dat die steunpakketten en zorgkosten voor corona patiënten (tienvoudige van reguliere zorg) van een soort magische spaarrekening worden betaald?
@lekgoot | 19-12-21 | 13:50: Denkt u echt dat de Jonge gaat zeggen: "Oké, sorry... we hebben ons vergist. Het was even een gokje maar de omicron variant blijkt toch minder gevaarlijk dan we in eerste instantie dachten. We draaien daarom de genomen maatregelen van 18 december weer terug." ? Dat gaat niet (ik herhaal NIET) gebeuren.
@Thuinman | 19-12-21 | 14:06: "Tot het om uw eigen oma/opa/vader/moeder/ander familielid naar keuze gaat!!"
"U ben asociaal! En de zorg dan?? Die moet maar stikken!?"
"U wilt zeker twee keer zoveel eigen risico gaan betalen?"
Zomaar een greep uit de reacties.
@Thuinman | 19-12-21 | 14:06: Ach, als het erop aankomt, draaien de geldpersen wel. Maar in een samenleving wat jij voorstelt, wilt ik niet leven. Een mens is toch meer waard dan een economische eenheid dit als het te veel geld kost, gewoon afgedankt kan worden. Geef mij dan maar gelijk corona want volgens de angsthazen hier ga je dood als je corona krijgt.
Toch mooi als dat uit zou komen: 3 tot 5 duizend coronapatienten op de IC. Want dat betekent dat in 2 maanden de IC-capaciteit van 1150 bedden is opgeschaald tot 3.000 tot 5.000 bedden. Laten wij het hopen dat dat gaat gebeuren.
@loser | 19-12-21 | 14:46: Ik begrijp uw sentiment dat een mens meer is dan een economische eenheid, dat ben ik ook volledig met u eens. Maar ik moet u helaas dan ook uit de droom helpen dat u al lang in zo'n samenleving leeft. Als u met welke aandoening dan ook in het ziekenhuis belandt wordt direct de rekensom gemaakt of het financieel verdedigbaar is om u te behandelen. U mag ongeveer 80.000 euro aan zorg kosten per jaar. Corona patiënten overschrijden dat momenteel met veelvoud. Het zou mooi zijn als we onbeperkte capaciteit en middelen hebben om iedereen te behandelen, maar de realiteit is anders dus wordt je hoe dan ook gedwongen naar dit vraagstuk te kijken als maatschappij.
@loser | 19-12-21 | 14:46: En ik zou de laatste willen zijn die ervoor pleit om mensen af te danken. Pijnbestrijding en palliatieve zorg is een menselijke manier om naar je einde begeleid te worden als je doodziek bent. Laten we daarbij vooral geen sprookjesachtig beeld hebben van een IC behandeling en het is maar zeer de vraag of het wenselijk is om mensen tot het absolute einde door te behandelen, op hun buik, met een slang in hun mond, dagelijks kilo's spiermassa verliezend en áls ze dat al overleven staat ze een jarenlang revalidatietraject te wachten met nog eens een aanzienlijke overlijdenskans in die periode.
@2Little2Late | 19-12-21 | 14:23: Ja en ook wel begrijpelijke reacties. Als het mijn ouders betreft ga ik ook kapot van verdriet. Maar ik weet ook dat mijn vader bijvoorbeeld absoluut niet op de IC behandeld wil worden, en ik respecteer dat besluit volledig.
@Thuinman | 19-12-21 | 18:52: Aanvullend hierop: verzekeraars doen niks anders dan dergelijke sommetjes maken. Één gewonnen levensjaar mag doorgaans een X bedrag kosten. Nu redden we mensen van bijv. 82, ten koste van wat ...? En dit is niet geheel in geld uit te drukken. Denk ook aan de complete sociale ontvlechting in Nederland. Complete polarisatie. Het is er niet gezelliger op geworden in NL vind ik, sinds De Corona (en Hugo) zijn intrede heeft gedaan.
@loser | 19-12-21 | 14:46: nou welkom in echte wereld dan maar er werden al keuze’s gemaakt als het teveel kost kun je het schudden vooral met ziektes die weinig voorkomen en experimenteel behandeld kunnen worden tegen hoge kosten vaak in het buitenland en niet vergoed…
Engeland is het enige land in Europa dat fatsoenlijke data geeft over corona geïnfecteerden, op IC en bij Yarden. Wekelijks komt een bulletin uit:
assets.publishing.service.gov.uk/gove...
Ik heb de data van week 38 t/m 49 2021 verzameld en kom tot de volgende conclusies:
In Engeland zijn in die periode 25.458 personen voor corona op de IC opgenomen waarvan 59 % volledig was gevaccineerd.
De 60+ groep bestond uit 13.178 personen waarvan 79 % volledig was gevaccineerd
De 60- groep bestond uit 12.280 personen waarvan 37 % volledig was gevaccineerd.
Ruwweg kan je dus stellen dat 1 op de 2 coronapatiënten op de IC volledig was gevaccineerd en van de 60+ groep is dat zelfs 2 op de 3 IC coronapatiënten.
In Nederland ligt dat iets anders; volgens het RIVM zijn 4 op de 5 coronapatiënten op de IC niet gevaccineerd maar helaas kan het RIVM daarover geen data verstrekken wegens privacyregels.
Geen goed nieuws.
En hoeveel daarvan waren al ernstig ziek voordat corona er nog eens overheen kwam. En hoeveel zijn er veel en veel te zwaar. De data zal daar eens duidelijkheid over moeten bieden
Dat is niet echt nieuws, de afgelopen 2 jaar is 60 tot 70% op de IC niet gevaccineerd en dat zal voorlopig ook nog wel even blijven, totdat er geen ongevaccineerde meer overblijft.
bedankt voor je analyse.
zie je nog verschuivingen als je per week kijkt? de maandrapportages van Bert Mulder CWZ lieten per maand een stijging van het percentage gevaccineerden zien.
In de UK ook?
@jeweettochniet | 19-12-21 | 13:33: Volgens mij had Carolien van der Plas daar enige weken geleden om gevraagd. En ze zou, na veel wikken en wegen, van de Jonge de garantie krijgen dat het uitgezocht ging worden. Voorlopig niets meer van gehoord.
@johnyl | 19-12-21 | 13:39:
Sandows getallen laten toch iets anders zien.
En dan moet je nog kijken hoeveel mensen er gevaccineerd zijn van de totale bevolking en dan kan je zien dat je meer kan maakt op de IC te belanden zonder prik.
Het is pas 50/50 als het percentage gevaccineerden op de bevolking hetzelfde is als op de IC.
@TonAlias | 19-12-21 | 13:51: Ik vermoed dat we die data krijgen zo rond 2050.
@Sjiek | 19-12-21 | 13:51: Verhoudingen bleven stabiel tot week 46, daarna wat minder gevaccineerden op de IC, het totaal op IC stijgt nauwelijks.
@PaardenliefhebberVet | 19-12-21 | 14:00: dat klopt. De vaccins werken dus (nog) een beetje. Maar onvoldoende om een QR code te gebruiken. Een vaccin is dan maar een van de vele factoren die bepaalt of iemand besmettelijk is of bevattelijk. Andere (individuele) factoren (leefstijl) zijn dan net zo van invloed.
Starks in Frankrijk ook "vrijwilligers" die zich 20x laten prikken in een week?
Wat Frankrijk doet interesseert mij helemaal niks. Ik weet niet waarom niet. Ik vind Frankrijk een stom land. Kan ook niet één reden verzinnen om er eens heen te willen.
Ik wel hoor: www.flesjewijn.com/frankrijk-als-wijn...
Kaas
Rocquefort !
@johnyl | 19-12-21 | 13:08: Ik drink overwegend Zuid-Amerikaanse wijn. Ook al zoiets.
Brie van de mat !
leuke pistes.
verder ehh, tja, best veel Fransen in Frankrijk.
Toch sneu voor al die mensen, die zich bewust hebben laten besmetten om een genezen verklaring te krijgen.
Psst, Omicron setje kopen? Zo goed als ongebruikt. *snif*
Niet echt, zoals het ernaar uitziet hebben die mensen voor een flink lange tijd anti-stoffen tegen corona. Dat is wel anders bij de mensen die zich keer op keer laten vaccineren.
Prachtig land. Heerlijk straks op vakantie zonder ongevaccineerde tokkies. Een vakantie zonder asociale Nederlanders..,
Ik moet even een traantje wegpinken van geluk…
En nog steeds lekker testen, heerlijk
Eet smakelijk!
Geweldig, dit jaar geen wappie meer te bekennen in het hotel, in het restaurant of op de camping!
Eensch. Frankrijk is en blijft een prachtig land, vooral het zuiden en Normandië Alleen het blijf een bloedzonde dat de Fransen er wonen.
Want in het vakantieland van keuze komt u natuurlijk geen ongevaccineerde tegen?
@De_Middelvinger | 19-12-21 | 13:12: In een restaurant niet meer. Prima, toch?
@zwellevertje | 19-12-21 | 13:10: Oostenrijk en Duitsland ook binnenkort... heerlijke vakantielanden
@Frau_Ferkel | 19-12-21 | 13:14: Hangt wel een beetje af van de regio, met name in het zuiden is mij de afgelopen week niet 1 maal gevraagd om een vaccinatiebewijs in een restaurant.
Het komische is wel dat als er Nederlanders komen eten, ze al 100 meter van te voren lopen te wapperen met hun telefoon om aan de hele wereld hun QR-code te laten zien.
@De_Middelvinger | 19-12-21 | 13:12: niet in de leuke dingen waar je voor naar Frankrijk gaat.
@Boeloeboe | 19-12-21 | 13:30:
Jaaa, wat een trots volk, die Niederländer.
Gefeliciteerd met uw vrijheid, verkregen door het (eindeloos?) vaccineren! U heeft het verdiend! Eindelijk verlost van al die asociale, domme ongevaccineerden!
Hopelijk spreek je ook frans want die gasten weigeren iets anders te spreken dan Frans. Maar veel plezier met "laten prikken voor toegang".
Gaaf land!
Er was eens een chinees in Wuhan....
Die kookte zijn vleermuis in een wokpan....
Die zei moet je kijken wat ik kan
In Nederland worden ze er gek van
maar zijn nichtje moest niesen,
tussen al die vleermuis-spiezen...
en kijk wat ervan kwam.
Er was eens een student uit Leiden,
die wilde het virus bestrijden.
Een Hugo hielp mee,
met een vleugje 2G,
Zo trekken ze samen ten strijde.
CFR (Case Fatality Rate = Sterfte cijfer) Zuid Africa is natuurlijk niet te vergelijken met (toekomstige) CFR voor Nederland. Geheel andere demografie. In Zuid Afrika is bijna 50% van de bevolking jonger dan 20 jaar.
Zolang Afrika, Azie en Latijns Amerika een lage vaccinatie graad blijven houden, krijgt Europa te maken met mutaties, keer op keer op keer.
De demografie in Zuid-Afrika is niet veel anders dan tijdens de delta golf. En vergeleken daarmee zijn de cijfers een stuk lager. Er zijn natuurlijk wel nog andere verschillen (zoals zomer-winter), maar over het algemeen lijkt het toch echt minder ziekmakend
Dream on. Griep valt ook niet uit te roeien.
@Sardinos | 19-12-21 | 13:08: Griep? van welk beestje?
Nou, tot zo dan op het Museumplein. Ik sla de Klassieker wel over. Koffie !!
Als alleen G overblijft dan is dat mooi de 7e letter van het alfabet.
G is your mate
G = 6.67300E-11 m^3/kg/s^2
Klopt. En dat is het mooie. G is universeel terwijl g juist erg lokaal is.
@Mazzelstof | 19-12-21 | 12:56: Zonder g wordt het een zooitje.
@steekmug | 19-12-21 | 13:01: Eens, in onzekere tijden moeten we met beide benen stevig op de grond blijven staan.
@Mazzelstof | 19-12-21 | 13:09: Met beide tenen
Bedoelen jullie een G spot?
Einstein Tensor?
@nobodiesunmighty | 19-12-21 | 13:47:
nl.m.wikipedia.org/wiki/Gravitatiecon...
"dat getal komt ons bekend voor maar gelukkig mogen domme vergelijkingen meer maken van de rechter".
Veroorzaakt schuimbekken tijdens het typen dit soort onbegrijpelijke zinnen?
Joh, denk 's wat langer na.
Waarschijnlijk een slecht idee, maar is het geen idee om de opkomstplicht/dienstplicht met onmiddellijke ingang te herinstalleren voor zowel jongens als meiden en alles ertussenin. 18-20 jarigen 4 weken een basisopleiding zonder schieten maar leren luisteren en samenwerken. En dan direct intern een 4 weekse “basisinstructie” verzorgende incl certificaat desnoods bij geneeskundige compagnie.
Ondertussen worden er 4 afgestoten ziekenhuizen klaargestoomd als Corona ziekenhuis, worden weggevluchte verpleegkundigen op zzp basis teruggehaald En vervolgens per verpleegkundige 2 dienstplichtigen ter assistentie. Artsen in opleiding verplichten een scholing te volgen om te fungeren als IC verpleegkundige. Etc etc zullen vast veel haken en ogen aan zitten maar het probleem van tekort aan personeel en bedden brengt ons vanzelf in lockdown 25 en booster 14 in 2024. Gewoon aanpakken!
Dienstplicht met de huidige generatie kansenjeugd. *zich voorstelling maakt.*
Voor wat dan? ** cijfers zoeken doet en vergelijkingen makend
Super gemotiveerde 18-20 jarigen met vier weken ervaring en theorie aan mijn bed. Ik twijfel.
Uw plan kan snel worden ingevoerd. De dienstplicht is niet afgeschaft, alleen maar opgeschort. Herinvoering kan door kabinetsbesluit, een stemming in de tweede kamer is niet eens nodig.
Dienstplicht is tot 45 jaar en tegenwoordig ook voor de dames.
Frau ferkel, toch nog iemand die oplossingsgericht denkt. Je kunt ook motiveren, nu die jeugd zonder werk en school thuiszit hebben ze niks. Doe iets radicaals, alle scholen met een zorgopleiding gaan direct weer open. Zowieso defensie, dag 4 is prik prik, stereoprik, Hugo ook weer happy
Ja, goed plan! Heb zo iets ook al eens geopperd hier! Dergelijke creatieve oplossingen worden echter niet bedacht in Den Haag.
Maar we weten dat bijv. mevrouw Van der Plas van de BBB hier meeleest, dus wellicht vindt het plan alsnog zijn weg naar Den Haag.
Sowieso zal geen babyboomer meer tegen de jeugd mogen zeuren over zijn diensttijd en hoe goed dat voor hem was. Op deze manier activeer je de jeugd voor het “landsbelang” en hebben ze meteen een streepje voor want wel echt iets gedaan.
Een heel goed idee. Alleen ideeen die aan het verdienmodel vd elite komen blijven meestal ideeen
@WibionFire | 19-12-21 | 13:38: Daar, waar ik geboren ben, krijgt U geen fatsoenlijke baan zonder vervulling van de dienstplicht. En, die geldt ook voor vrouwen.
@WibionFire | 19-12-21 | 13:38:
Landsbelang is een vies woord. Gebruik liever 'de Europese gedachte'.
Frankrijk was toch al een verloren land.
@Harrie Nak: Daar komt blijkbaar geen verandering in .... Hoe is het overigens met uw antenne?
Gratis? Wie betaalt de prikken dan denk je?
@John McClane | 19-12-21 | 12:50: De '2% inflatie is gezond' ECB.
@John McClane | 19-12-21 | 12:50: Dezelfde geprikten die voor de schade opdraaien die wordt veroorzaakt door ongeprikten.
Vanwege uw gezondheid? Of vanwege “dan kan ik tenminste weer wat doen”?
@Mazzelstof | 19-12-21 | 13:13: Volgens de rechter mag dit soort tekst niet meer. Straks vinden minder slimme mensen als u dat de ongeprikten zich bij die andere 6mljn zouden moeten voegen. U doet dit bewust, ja toch?
En je denkt dus nog steeds dat al die mensen die werken bij dei GGD-test en priklocaties voor niets werken. En dat al dat materiaal wat daar dagelijks gebruikt wordt, gratis en voor niets, uit de lucht komt vallen. En dat die vaccins worden gedoneerd door de producenten. Want als dit zo is, dan is het gratis. MIsschien moet je even nadenken waarom er voor 5 miljard wordt bezuinigd op de zorg door dit kabinet. Misschien dat het te maken heeft met de kosten om dit hele systeem gaande te houden.
Met weemoed denk ik terug aan de tijd dat je nog met angst en beven in een volle concertzaal was, of je een weg baande door een overvol treinstation.
Angst omdat ieder moment een zelfmoorterrorist zich voor je neus kon opblazen.
Aan de andere kant toch ook blij dat ik daarvan verlost ben.
Opgesloten in mijn eengezinswoning zonder dat er een rechter aan te pas is gekomen.
Je bent niet opgesloten. Check je deur eens.
@John McClane | 19-12-21 | 12:51: Oh, U heeft gelijk, ik ben volkomen vrij in doen en laten.
@De_dorpsgek | 19-12-21 | 12:56: Cynic mode off.
Zelf het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft zich erover uitgesproken.
"zonder dat er een rechter aan te pas is gekomen" - Right.
@funda | 19-12-21 | 13:00: Das niet mijn rechter
@De_dorpsgek | 19-12-21 | 16:23: 'een rechter' is 'jouw rechter' oki dorpsgek
Het is me er eentje die Macron
Zemmour heeft dezelfde gedachtedwalingen als Baudet. Dat wordt dus helemaal niks.
Terwijl jouw denkwijze de PvdA zoveel goed deed.
In het buitenland doen ze het zus en zo, maar laten we niet doen alsof dit het voorland van Nederland is. Het is slechts een paar weken (dagen?) geleden dat we het hier over 2G hadden. Uiteindelijk ging dat hele plan als een nachtkaars uit, omdat het aantal besmettingen zo enorm hoog is. De soep wordt niet zo heet gegeten.
Los daarvan is die Zemmour helemaal niet zo populair en Le Pen doet leuk mee, tot het er echt om gaat. Beide kandidaten zijn te extreem en maken geen echte kans.
Dat 2G komt gegarandeerd terug, ik voorspel begin januari, wanneer mensen genoeg hebben van deze lockdown en 2G gebracht gaat worden als meer vrijheid.
Hugo heeft gisteren 2G nog expliciet benoemd, omdat hij denkt dat dat de oplossing is. Hugo en oplossingen. Wat klopt hier niet?
@LonelyWanker | Het volk eist duidelijkheid!!1!
Ha, meer voorspellingen en glazen bollen.
Deze lockdown moet wel een succes worden anders zal de volgende stap de 2G maatregel worden en uiteindelijk in geval van nood de verplichte vaccinatie. Het geduld raakt op den duur ook op als meer als de helft ongevaccineerd op de IC ligt.
Andersom, we mogen pas uit de lockdown zodra 2g van kracht wordt.
@Schemerlamp | 19-12-21 | 13:05: Inderdaad. 2G+, dat is. Ik ben voor.
Pas als de ongevaccineerden vóór de IC liggen zal er enig gevoel van urgentie ontstaan.
2G staat gelijk aan 1G. Je wordt na een besmetting (ziek worden, niet het bij je dragen van het virus jongens met meer dan 1 keer positief getesten) nooit meer ziek, vraag het P. Mcculloch, hij vroeg het de vaccin-makers, onder ede voor het Amerikaanse congres, die konden het meer dan eens ziek worden niet aantonen.
@johnyl | 19-12-21 | 13:04: Heeft u hier recente cijfers van? Van december, zeg maar?
#vanafnudoeiknietmeermee
Netjes mijn prikken gehaald... echt nog wel vertrouwen dat dit de uitweg zou zijn.... alleen als zelfs 85% gevaccineerden niet helpt... ook die gewoon ziekworden, anderen besmetten... plus een variant die helemaal niet zo dodelijk is (zie Zuid Afrika).... dan hele land weer dichtzetten.... gewoon klaarmee....
Ok, nou ook weer opgelost dan.
Maar het virus is nog niet klaar met ons.
@Duwbak_Linda | 19-12-21 | 12:44: Waar is die hamer van Rutte gebleven?
@goedverstaander | 19-12-21 | 12:45:
In dezelfde diepe lade als zijn 'loaded gun'.
@Duwbak_Linda | 19-12-21 | 12:47: Samen met 'de onderste steen'
Het is een mooie shitshow. Net als met de mondkapjes is Nederland weer de hekkensluiter. Het vacumerende patroon richting de verplichte vaccinatiepas is duidelijk zichtbaar in de landen om ons heen. De panikerende lockdown hier die enkel op basis van onzekerheden en angstdenken is ingesteld, wordt gebruikt om straks onder de voorwaarde van 2G/1G/vaccinatieplicht de samenleving weer open te gooien.
Precies. Zo tranentrekkend doorzichtig.
Dat klopt... kunnen we hopelijk weer terug naar het nieuwe normaal.
Gisteren de laatste Grand Tour zitten kijken met als thema Frankrijk en Franse auto's.
Het komt wel heel dichtbij nu.
Hah, het spel is op de wagen. De beer is los. De aap uit de mouw. Eens kijken hoe zich dit ontvouwt.
Nu maar hopen dat we de bietenbrug niet opgaan.
Alea iacta est.
Je kan wel mordicus tegen zijn maar is het een wet van Meden en Perzen. Je zal toch paal en perk moeten stellen.
We logeren allen in hotel "de Aap".
— Maar, naar de letter gelukkig geen actieve vaccinatieplicht hè, want dit is blijkbaar alleen voor Europese landen die nog etatistischer zijn dan Frankrijk —
Ik zie alleen maar voordelen van een vaccinatieplicht. Waarom doen we toch zo moeilijk?
Omdat er ook mensen zijn die niet zo eendimensionaal denken als uzelf?
Moeilijke mensen zijn meestal erg simpel.
Omdat u de nadelen niet ziet.
@Speertjespunt | 19-12-21 | 12:40: Zucht... alweer een verwijzing naar de Nederlandse Grondwet. Het zou u sieren om dan ook een specifiek artikel in die Grondwet te noemen.
Maar nu even wat uitleg: Ten eerste staat in elke Grondwetsartikel dat daarop een uitzondering kan worden gemaakt "bij of krachtens de wet". Kortom, als ons parlement+regering een wet in formele zin maken waarin bijv staat dat u zich verplicht moet laten vaccineren, dan kunt u zich niet beroepen op de Grondwet.
Ten tweede kunt u zich bij de rechter helemaal niet beroepen op de Grondwet. Dat heet 'constitutionele toetsing', en die is in Nederland verboden. Artikel 120 van de Grondwet bepaalt dat de rechter niet mag beoordelen of wetten en verdragen in strijd zijn met de Grondwet. Nederland kent momenteel, anders dan bijvoorbeeld in Duitsland, Frankrijk en Scandinavische landen dus geen constitutionele toetsing door de rechter. De constitutionele toetsing wordt in Nederland overgelaten aan de wetgever: de wetgever, dus Tweede en Eerste Kamer en de regering, moeten er op letten dat de wetten die zij maken niet in strijd zijn met de Grondwet.
Dus bij deze de oproep aan alle Facebookwappies die Grondwet Grondwet Grondwet roepen; lees eens een boek over Constitutioneel Recht.
@theo-is-dood | 19-12-21 | 13:07: Goed uitgelegd, maar ik vrees dat het nog geen 15 minuten duurt voordat ik weer wat voorbij zie komen dat de grondwet en onze grondrechten worden geschonden. Maar goed aan uw uitleg kan het niet liggen.
@theo-is-dood | 19-12-21 | 13:07: Grondwet Grondwet Grondwet. Ik snap de mazen die je vind wel hoor. Alleen zijn we niet op zoek naar een stukje extra korting op de belasting.
Het idee van een grondwet is dat je er een beetje op kan vertrouwen en niet dat het op basis van een mening aan de kant kan worden geschoven.
Waarom noemen we het anders grondwet. We kunnen het dat beter ideetjes, doe ermee wat je wilt, noemen.
@theo-is-dood | 19-12-21 | 13:07: Kortom nederland is een bananenmonarchie dus.
Wat zijn die voordelen dan? Zijn we dan van Corona af? Kunt u dat bewijzen?
Het is gemakkelijk lullen, ga er maar aan staan. Hoe kun je verwachten dat mensen als Kuipers en Van Dissel binnen twee jaar al weten wat voor soort mensen er op de IC terecht komen? Als we dat hadden geweten dan hadden we die mensen al lang beschermd en was de maatschappij gewoon open geweest. Er gaat gewoon wat meer tijd overheen. Toch?
Heeft de Tweede Kamer naar gevraagd. Maar zelfs de motie om dit vertrouwelijk met de kamer te delen is verworpen door het partijkartel.
Nog steeds is het belangrijkste adagium : Blijf altijd politiek correct.
Als we 'net als vroegah' wat doelmatiger mogen gaan denken gaan dingen weer sneller.
Gewoon even met Maurice de Hond bellen. Die weet wel alles van tevoren.
Paniekvoetbal in het land der blinden.
We hebben meer mensen als u nodig - ca. 10%. Succes alvast.
De opgever in zijn natuurlijke habitat. Na twee keer al, nee nu wordt het echt te gek hoor. Het houdt NOOIT op. Haleluja.
küdt chinezen
Je veux Zemmour *neuriet*
wow jij durft
Ben al tijdje wakker! Hopelijk volgen er meer en meer…
Die le Pen is ultra hypocriet. Iemand aanvallen op een uitspraak van een jaar geleden, uit de context trekken en daar dan hysterisch over gaan lopen doen. Heeft ze inmiddels een keer afstand genomen van die shoah ontkenner uit de familie die haar oorspronkelijke partij heeft opgericht?
Je bedoelt dat ze een Meilandje moet doen?
Die heeft ze de partij uitgewerkt toch?
Ligt aan de Joris van dienst.. *knipoogt*
Wat maakt het eigenlijk uit?
Het laatste dat we nodig hebben zijn nog meer media die voor ons menen te moeten denken.
"De" GS bestaat niet.
Volgens mij hangt het af van de scribent, die zich dan ook nog het recht voorbehoudt om dagelijks van standpunt te wijzigen.
Hier in de kajuit hangt een tegeltje met de tekst:
"Waar staat dat een mens konsequent moet zijn?"
En zo is het maar net.
@Tony_Brocante | 19-12-21 | 12:35: Ik lees toch voornamelijk Hugokritische stukken, en op een kapotte politiek is het inderdaad makkelijk schieten.
Enfin, naar mijn mening doen ze het leuk, al geloof ik 99,83% van de percentages die ik hier lees niet.
Gs wil gewoon reaguursels = clicks = moneys. Niet zo ingewikkeld toch?
@Tony_Brocante | 19-12-21 | 12:42:
Een kompas is ook maar een mening.
Zoals één van mijn illustere voorvaders heeft ondervonden, soms is noord zuid en onder boven.
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:49: Toch werd Marco Polo er wereldberoemd mee.
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:49:
Een kompas is ook maar een mening.
Pareltje! Die ga ik onthouden.
Gister een aardig gesprek gehad met wat lui. Wat doen men onze jeugd aan? Tel het aantal crisissen eens op die bijvoorbeeld een jongere van 19 al voor zijn/haar kiezen heeft gehad. Een paar dips zijdelings maar toch: Economische crisis, Eurocrisis, Bankencrisis, Migrantencrisis, CO2 crisis !!1!, Global Warming!!!!, De Zeespiegel, Corona, scholen dicht, sportclubs dicht, vakanties geannuleerd unz. De huisartsen worden platgelopen door depressieve jongeren. Wat brengt dit voor de toekomst? Rutte zei een maand geleden dat hij NL niet in een depressie wilde praten maar daar is ie al 2 jaar voor de volle 200% mee bezig.
De meer luchtige toon van Hugo (Dansen met Janssen) hielp ook niet echt.
Ik moest in mijn jeugd een uur op de fiets van huis naar school. En meestal flink tegenwind. En op de terugweg was de wind gedraaid en had ik die weer tegen met het liefst nog een flinke hagelbui erbij.
En toen waren winters nog echte winters.
Indertijd was dit soort narigheid de voedingsbodem voor fijne punkmuziek.
Ik wacht gespannen af.
Telt u daarbij nog maar eens een dikke 10 jaar,
Rutte's teloorgang is toen begonnen en 'we' zitten nu op het hoogtepunt.
@2voor12 | 19-12-21 | 12:25: Hoi Balkenende! Maar u heeft een punt. Die scholieren rijden allemaal op een electrische fiets tegenwooordig. Alleen is de school nu dicht. Mijn zoon van 18 heeft nu al een bierbuik. Die kreeg ik op mij 45e.
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:27: Das wel zo. No Future !!
Net als dat je vroeger je gevecht moest kizen moet je nu je crisis kiezen.
Volwassen worden begint tegenwoordig met je eerste verkiezingsuitslag en je eerste belastingaanslag.
@Piet Karbiet | 19-12-21 | 12:29:
* Piet pakje veiligheidsspelden aanreiken doet *
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:35: Piss on the Army, say No !!!
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:27: Something better change, dat idee.
Maar gelukkig hebben ze te eten, een iPhone, kleding en een warm huis,p. Dat hebben er heel veel niet.
@FordPrefect | 19-12-21 | 12:43: Dankzij die vermadelijde boomers overal !
*gekvan*
Zo worden nuttige mensen geselecteerd. Als je hiervan al in de war raakt, gaat het echt niks meer worden met je.
@John McClane | 19-12-21 | 12:50: Oh! Mag je dat wel zeggen?!
je doet je naam eer aan
Deze hypothese is niet volledig uit te sluiten.
@lekgoot | 19-12-21 | 12:27: De hypothese dat morgenochtend de zon niet meer opkomt ook niet.
We zullen over moeten gaan naar een manier van leven met virus ipv lockdowns, vaccinatie plicht enz. Gooi die boel open, zoals Zweden of Florida, niet veel meer of minder aan de hand daar als hier.
Hier is Zweden noch Florida, daarom is dat geen goed voorstel.
"(...) en dat getal komt ons bekend voor maar gelukkig mogen domme vergelijkingen meer maken van de rechter."
Je bent een stouterikje Spartacus.
Fortuyn was hitler, Geert was hitler of minimaal bruinhemd, dieren in Nederland zaten in een concentratiekamp etc etc. Allemaal geen probleem maar als Baudet het zegt wel.
Het begint met een K en eindigt op lassenjustitie.
@Nichtsneues | 19-12-21 | 12:21: Karteljustitie.
@Nichtsneues | 19-12-21 | 12:21:
"Everyone I don't like is Hitler". Prachtig meme.
Tja, een mislukte poging tot humor, GS niet vreemd.
@Nichtsneues | 19-12-21 | 12:21: Lekker laten gaan Nichtneues. Ik vind het wel best als mensen er zo emotioneel op reageren. Ik vind het ook wel interessant om te pruttelen over de vraag waarom ze zo reageren. Want zoals je zelf als zegt: in andere gevallen is er niet zo veel aan de hand. Tenminste, het wordt hooguit als ontsporing van de discussie gezien.
@FordPrefect | 19-12-21 | 12:44: Nee, geen humor. Het is volgens mij een steek naar de uitspraak van de rechter. En dat is in mijn beleving terecht.
Louis Armstrong, What a Wonderful World opzetten doet
en stil in hoekje zitten luisteren.
Bij de uitvaart van mijn vader gespeeld. Was zijn favoriete lied.
Kan het nog steeds niet horen zonder emotie.
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-21 | 12:25:
Ik heb dat met Andre Rieu, maar die vond ik voorheen ook al om te rillen.
Onschuldig virus? Ga je in een reactie goochelen met cijfers zonder enige know how van statistiek? Laat maar zien.
@Hans Kwalzan | 19-12-21 | 12:17: En om de kindertjes binnenkort over te halen: "Of wil jij soms papa en mama dood maken?"
Dit twitteraccount laat wat recente gegevens over omikron in Zuid Afrika zien. Deze variant lijkt inderdaad milder, binnen elke leeftijdscategorie. Verder blijkt de gemiddelde verblijfsduur in het ziekenhuis ook lager te zijn dan bij delta.
twitter.com/michaelzlin/status/147178...
Is het le of la lockdown?
Les lockdowns.
C’est le confinement
Omicron heeft dertig mutaties op haar stekels zitten...
Having had Covid probably only offers 19% protection against omicron, the study showed on Friday. That was roughly in line with two doses of vaccine, which the team estimated were as much as 20% effective against omicron. Adding a booster dose helped dramatically, blocking an estimated 55% to 80% of symptomatic cases. www.bloomberg.com/news/articles/2021-...
Exponential growth is a dizzying thing. In the week to December 8th Britain saw 536 new cases of covid-19 ascribed to the Omicron variant, less than 0.5% of the number caused by the dominant Delta variant. But the week before there had been only 32 cases of Omicron—and by December 14th the case number was over 10,000. Omicron looks set to become the country’s dominant strain in terms of cases before advent calendars run out of windows. www.economist.com/international/2021/...
"The study finds no evidence of Omicron having lower severity than Delta, judged by either the proportion of people testing positive who report symptoms, or by the proportion of cases seeking hospital care after infection," www.nbcchicago.com/news/business/mone...
Het milde verloop in Zuid Afrika is geen garantie voor ons. www.npr.org/sections/goatsandsoda/202... Wij hebben hogere leeftijd, meer overgewicht, meer contacten, het is hier winter ipv zomer en zo verder.
Dit gaan we niet oplossen met verouderde vaccins. Een nieuwe kost maar een paar dagen. tpo.nl/2021/11/30/ontwerpen-nieuw-mrn... Als Rutte serieus is met zijn kenniseconomie hebben in januari een boostercampagne op basis van Omicron zelf.
Volgens mij is er wel een verschil tussen de ontwikkeling van een nieuw vaccin en de productie. Ik zie Nederland geen 15 miljoen mRNA-vaccins produceren binnen een maand.
De eerste zin is zo krom als een hoepel. Of in ieder geval, gaat uit van een verkeerd idee. Als je al corona gehad hebt en je leeft nog heb je een heel aardige natuurlijke bescherming, blijkbaar is je afweersysteem prima in staat om 'm eronder te krijgen. Of je nou immuun bent vanwege antistoffen of omdat je lijf sterk genoeg is maakt niet meer uit. Alleen maar uitgaan van evt immuniteit op basis van antistoffen is derhalve te kort gedacht, ik heb nog geen berichten gezien dat omakrom meer doden veroorzaakt, eerder minder dus zou je kunnen zeggen dat alles wat gezond genoeg was om eerder covid te overwinnen, dat nu ook gaat redden, antistoffen of niet.
@elfenstein | 19-12-21 | 12:21: dat is ook nog te vroeg, rond dag 7-10 na start klachten zie je de longproblemen komen.
@elfenstein | 19-12-21 | 12:21: nou vooruit maar weer, dit keer ben ik het met je eens...
Dat krijg je met het ontwikkelen van een mRNA vaccin dat op één specifieke marker is gebaseerd en niet op de inhoud. Alsof je een bombrief onderschept op basis van de postzegel en er dan een andere postzegel op de envelop gaat.
@BobDobalina | 19-12-21 | 12:11: Dat is exact het supply probleem wat ik al twee jaar aankaart. We kunnen met ASML voor de hele wereld chipbakmachines bouwen, maar onze eigen vaccins of mondkapjes maken is te moeilijk?!?
@elfenstein | 19-12-21 | 12:21 Als je goede afweersysteem met vaccins getraind wordt om te reageren op een ander virus, is de toegevoegde waarde van vaccinatie beperkt.
Je afweersysteem maakt tegen vaccins en corona zelf immers exact dezelfde antistoffen...
"Het milde verloop in Zuid Afrika is geen garantie voor ons. www.npr.org/sections/goatsandsoda/202... Wij hebben hogere leeftijd, meer overgewicht, meer contacten, het is hier winter ipv zomer en zo verder."
Precies de criteria waarop we zouden moeten prikken, hogere leeftijdscategorie, overgewicht en risicogroepen. Dan kan de rest van de samenleving elkaar op een 'gezonde' manier besmetten en natuurlijke immuniteit opbouwen en zich mentaal een stuk gezonder, beter en vrijer voelen dan nu het geval is.
Mes emmerdes.
Zo voorspelbaar en goedkoop. Nog geen lunch met advocaatje? Tussen de middag warm eten toch?
Herstel beschermt nog altijd beter dan vaccins.
Maar dat moeten we natuurlijk niet willen!
Voor je gezondheid dien je alleen te vertrouwen op meerdere prikken per jaar, die uiteraard altijd achter lopen omdat zich ergens anders op de wereld wel weer een nieuwe variant ontwikkelt.
Waanzin.
Bescherming en niet ergens aan doodgaan zijn twee verschillende dingen.
Als je niet wil vaccineren gaan er mensen aan dood die er uit zichzelf niet tegen kunnen.
En doe je het allemaal ineens dan lopen we in code zwart. Heb jij of je kind dan een ziekenhuis nodig voor een ongeluk of een tumor dan heb je pech gehad.
Dat is dan wel een gevolg van je keuze.
@Tony_Brocante | 19-12-21 | 12:23: bedankt voor deze waardevolle bijdrage! Ik ben nu echt tot een ander inzicht gekomen. Wederom dank!
@Tony_Brocante | 19-12-21 | 12:23:
Jamaar anders kan ik niet op vakantie.
Zemmour is een complotdenkertje. En de offspring van die holocaustontkenner hoeven we helemaal niet serieus te nemen.
Dank voor uw zinnige bijdrage. Hierdoor geloof ik Marcron echt meteen.
De Quay?
@Toede_Le_Dokie | 19-12-21 | 12:11: juist het falen van de huidige leiders en bestuur geeft ruimte aan dit soort figuren. Zij zijn niet het probleem, maar het symptoom. Het interbellum in Duitsland is geschiedkundig daarom interessant, zeer zwakke staat, verheven elite en tal van rellen, knokpartijen, aanslagen etc. Uiteindelijk steunde veel mensen de NSDAP, die met hun SA in eerste instantie vooral de rust en orde herstelde omdat de staat onmachtig was dit wel te doen.
*fak
*goedje (klote auto correct)
@Super Grover | 19-12-21 | 12:10: U schrijft autocorrupt verkeerd.
Definitie van het woord vaccin: vloeistof die je gebruikt om iemand in te enten waardoor hij of zij immuun wordt voor bepaalde ziektes.
Volgens wikipedia is het een middel dat, na toediening of inenting, mens of dier min of meer langdurig beschermt tegen een infectieziekte.
Let op het stukje 'min of meer langdurig'... Rond 10 januari 2021 is het 'min of meer ' er tussen gerommeld.
Nu kan je me veel wijsmaken, maar elk kwartaal een nieuwe prik valt bij mij niet langer onder de term vaccineren, maar experimenteren.
@EEnzame SchizofrEEN | 19-12-21 | 12:25: Langdurig is de tegenhanger van het tijdelijk dat de regering aanhoudt?
@EEnzame SchizofrEEN | 19-12-21 | 12:25:
Dit dus. Kom met een echt vaccin wat minimaal 5 tot 10 jaar werkt, en ik ben bereid om er zelf voor te betalen. Tot die tijd vertrouw ik op mijn natuurlijke weerstand, aangezien ik al Covid heb gehad.
Al zouden de Fransen zich heftig verzetten, u zou daar niets van zien bij de staatsomroep en de twee Belgische EU media outlets.
Misschien protesteert men wel maar krijgen we dat hier niet te zien.
@lekgoot | 19-12-21 | 12:08:
Ja en Ja
Elke zaterdag zijn er demonstraties in frankrijk ,maar daar zie je in de media niets van
www.facebook.com/Vecu.lemedia/videos/... die zijn er wel maar komen niet in de media
Er wordt wel geprotesteerd maar alleen door wappies. (Dus mensen die het niet eens met het coronabeleid zijn)
@Jaapioooo | 19-12-21 | 12:15: het is een samenzwering! De media zitten allemaal in de zak van Bill Gates, het WEF en BigPharma.
@lekgoot | 19-12-21 | 12:08: Laat dat misschien svp weg. Kijk op Twitter naar accounts zoals NiemandsKnegt en je krijgt een beetje mee wat er verder in Europa en een groot deel van de wereld gebeurt.
@Harry_Witkamp | 19-12-21 | 12:43: Ja, kijk vooral op Twitter, daar regeert De Waarheid.
Woon al twintig jaar in Frankrijk, en de vlam wordt door iedereen aangewakkerd hier; wappies en zweverige antivaxxers, presidentsverkiezingen komen eraan en dus willen alle kandidaten een graantje meepikken voor politiek gewin. Veel mensen met een vals vaccinatiebewijs à 300€, en maar klagen dat het virus et nog steeds is, boehoe repressie en dat soort ongein.
De gemiddelde fransoos rookt, blowt, drinkt veel alcohol, deelt z’n hele hebben en houwen op sociale media, maar als de overheid iets vraagt zijn alle mafketels in rep en roer.
Vind het prima, heb keurig m’n 3e prik gehad, de rest sterf maar uit, het zal me worst wezen. Als ze maar niet schreeuwen want ik heb een kater …
@Tony_Brocante | 19-12-21 | 12:24: Met jouw vrees valt prima te leven voor iemand anders.
@2voor12 | 19-12-21 | 12:23: De Engelsen hebben daar een mooie uitdrukking voor. So what?
wappies en zweverige antivaxxers...
wat een haat naar mensen die veel meer recht hebben daar te wonen en hun mening over de gang van zaken te hebben dan u.
met gasten zoals u snap ik dat Frankrijk zo naar de klote is
De fransen staan meestal wat sneller en heftiger op straat als ze het ergens niet eme eens zijn dan die gezapige noorderlingen, dat dit daar gebeurt zonder slag of stoot is.... zorgelijk.
Er wordt volop gedemonstreerd overal maar de NPO laat niks zien. Ik ga zo weer naar het Museumplein. Voetbal van mijn team is toch stilgelegd.
@VanBukkem | 19-12-21 | 12:14: Dat gebeurt alleen als de pensioenleeftijd in dat land hoger dreigt te worden dan 55 jaar.
Wordt volop gedemonstreerd hoor.
youtu.be/k2uSOQUX5z4
Vooralsnog is het een wetsvoorstel, 5 januari wordt het ingediend. Meestal zijn de grote demo's hier op zaterdag , maar dan is het kerst.
Ik zou ze even de kans geven zich te organiseren. Te meer omdat de waanzin zich nu richting onze kinderen verschuift , kan je rekenen op gilet jaune achtige taferelen
Ik krijg juist associaties met mensen met een petje op en sportschoenen die de disco niet in mogen. There I said it.
@BobDobalina | 19-12-21 | 12:09: De disco's zijn dicht.
lol
U maakt dus de vergelijking van ongevaccineerden met de zigeunervervolging ( Porajmos) en genocide (!) van Roma en Sint door de nazi's in de Weimarrepubliek. Belachelijke vergelijking...... ga eens kijken in Sobibor, Majdanek, Dachau of Auschwitz tenzij u ook al zo'n ontkenner bent dat dit ooit heeft plaatsgevonden.
@johnyl | 19-12-21 | 12:15: Ha ha, u is ook leuk.
@Piet Karbiet | 19-12-21 | 12:25: Thanks !
Ook in Frankrijk is er Nieuw Elan !!
Met rente!
Echt waar hoor.
Elan Nouvelle...
In gedachten zie ik, net als in sommige games, allemaal framboosjes lopen met zo'n tellertje boven hun hoofd die bijhoudt hoeveel dagen ze nog te gaan hebben tot hun volgende shotje.
Het lemmings spel als je op het paddenstoelwolkje klikte!
@DePsych | 19-12-21 | 12:16: De lemmingen zijn diegene die massaal achter de leiders aanlopen die met nep informatie hun volgers in de maling neme, nepinformatie gegenereerd door vijandige mogendheden om onze maatschappij te ontwrichten, resulterend in wappers, antivaxers, coronaprotesten en niet in de laatste plaats recirculatie van het coronavirus door de onbeschermden.
@Tapioca pudding | "nepinformatie gegenereerd door vijandige mogendheden om onze maatschappij te ontwrichten" Het is een complot!!1!
"op een bevolking van 67,4 miljoen zo'n 6 miljoen ongevaccineerden, en dat getal komt ons bekend voor" is ook weer zo'n smakeloze populistische opmerking om de lachers op de hand te krijgen... goedkope infantiele humor.
Wat is er mis met de Man van 6 miljoen? nostalgieweb.nl/de-man-van-zes-miljoe...
Ik hoor anders niemand lachen. Wat stelt u dan voor, wat zullen we eens gaan doen met die 6 miljoen mensen waarvan nu wel zo'n beetje duidelijk is dat ze écht geen trek hebben in de spuitparade? Steeds verder opjagen? Uitsluiten? Opsluiten? Het probleem is natuurlijk dat als je met dergelijke ingrijpende maatregelen gaat dreigen je dat ook een keer moet uitvoeren om geen gezichtsverlies te lijden. Stel dat je er nog een miljoen overhaalt, dan houd je er nog 5 over. En dan?
@Stoned Hengst | 19-12-21 | 12:02: U heeft mijn naam verkeerd geschreven het is johnyl... bent u dyslectisch ?
Aangezien het verre van grappig is begin ik te vermoeden dat de beste man echt denkt dat het Franse beleid met de holocaust is te vergelijken. Dit is taal van complotsites en FvD-aanhangers.
@elfenstein | 19-12-21 | 12:05: U heeft de vergelijking die gemaakt wordt naar de Jodenvervolging niet begrepen.
nou nou nou, het is gewoon iets wat je niet mag zeggen toch zeggen zonder het te zeggen, om daarmee te zeggen dat het raar is dat je geen domme dingen meer mag zeggen.
Om de een of andere reden heb ik nu trouwens zin om naar de Gamma te gaan.
@elfenstein | 19-12-21 | 12:13: Elke vergelijking met het uitmoorden van 6 miljoen Joden in de gaskamers (waaronder vele kinderen) vind ik smakeloos ja.. van sommige zaken blijf je af. Zeker als het zo schijtlollig is om hier de leukste opmerking over te maken.
@johnyl | 19-12-21 | 12:17: Een zeur bent u.
scholar.google.nl/scholar?q=how+humor...
@johnyl | 19-12-21 | 12:17:
Een goed geplaatste godwin kan mij een glimlach bezorgen. Sorry als ik daarmee uw tere zieltje beschadig maar ik was niet van plan om me daar al te druk over te maken. Het wil trouwens nog lang niet zeggen dat daarmee de ernst van de materie verloren gaat, oh nee.
@johnyl | 19-12-21 | 12:17:
Lees: “Ordinary Men” door Christopher R. Browning’s shocking account of how a unit of average middle-aged Germans became the cold-blooded murderers of tens of thousands of Jews
De meeste doden vielen door Einsatzgruppen in Oost-Europa
Hoe is het eigenlijk met de noodtoestand in Londen?
Hahahahah, maar dat ging niet gebeuren? Anyway, Macron is uitgespeeld bij de aankomende verkiezingen.
Dat dachten velen van die Black Face in Canada ook
Ik zou mijn geld inzetten op herverkiezing Macron.
Waar baseert u dat op ? In Frankrijk gaat men er van uit dat Emmanuel Macron (24 procent), de grote favoriet is die volgens alle voorspellingen zowel de eerste als de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen zal winnen
@johnyl | 19-12-21 | 12:05: Je bedoelt dus te zeggen dat dat soort voorspellingen niet worden gemanipuleerd?
Die Zemmour is een godsgeschenk voor Macron ,nou hoeft hij zeker geen rekening meer te houden met rechts, laat Zemmour en Le Pen maar lekker de stemmen op rechts verdelen en hij krijgt nog makkelijker de meeste stemmen, je zou bijna denken dat die Zemmour daar door Macron zelf is neer gezet.
rechts is verdeeld en bestaat net als in de US vooral uit idioten. Alleen de idioot in de US isnet zo idioot als alle rechtse figuren in Frankrijk samen.
@AntiZanicz | 19-12-21 | 12:49: Dat is inderdaad waar. Vrij universeel verschijnsel in de wereld van vandaag moet ik constateren. Hoe rechtser hoe debieler. Dat links daar dan ondanks de freakshow op rechts nog steeds niet van kan profiteren schetst weer hoe goed die te hachelen zijn.
@Mazzelstof | 19-12-21 | 13:04: Links daarentegen is een baken van intelligentie.
@AntiZanicz | 19-12-21 | 12:49: maar gelukkig bent u zoveel beter.
bij vrijwel elke post van u lees ik hoe superieur u zichzelf voelt..... wat moet u een zwaar leven hebben...
@2Little2Late | 19-12-21 | 13:44: tientallen genders, mannen in vrouwengevangenissen plaatsen, linkse staten waar criminaliteit de norm is geworden..
dit zijn bij uitstek de plekken waar mensen zoals meneer Antizanicz de baas zijn. je superieur voelen betekend nog niet dat je het bent.
REAGEER OOK