Hey maar. Zijn gevaccineerden niet juist een gevaar voor ongevaccineerden, ipv andersom?
Boris Johnson heeft een dienstmededeling
Het VK is een boostershot campagne begonnen, dus nu is de boodschap ineens: ja, het vaccin beschermt u tegen ziekenhuisopname en de dood, "but it doesn't protect you against catching the disease, and it doesn't protect you against passing it on". Dat is dus: niet waar. En het was ook niet waar toen het ongeveer het enige argument was dat de oninteressante hoek van het anti-vaccinatiekamp aan het dood-herhalen was. Het beschermt wel degelijk tegen oplopen en doorgeven, het beschermt alleen niet perfect tegen oplopen en doorgeven. Inmiddels beschermt het zo rond de 70%. Maar toch akelig hoe makkelijk Johnson naar een onjuist argument van vaccinatie-tegenstanders wisselt, louter om zijn booster shots aan de man te brengen - hele fragment hier.
Het brengt ons echter wel bij een vraag. De lijn is altijd: 'ongevaccineerden brengen gevaccineerden in gevaar'. Trudeau schreeuwde het zelfs letterlijk. Daarom pleit Ernst Kuipers voor lokale lockdowns van immigrantenwijken en dreigt in Oostenrijk een lockdown voor ongevaccineerden.
Máár. Gevaccineerden zijn rond de 95% beschermd tegen ziekenhuisopname en de dood, en slechts rond de 70% tegen oplopen en doorgeven. Ongevaccineerden zonder natuurlijke immuniteit na herstel daarentegen, zijn voor 0% beschermd tegen de dood en ziekenhuisopname en 0% tegen oplopen. Dan zijn gevaccineerden toch juist een gevaar voor ongevaccineerden, in plaats van andersom? Schaakmat, liberalen.
Leuk weekend-weetje: 100% van D66-kiezers is gevaccineerd, 85% van FvD-kiezers is niet gevaccineerd.
RIVM Update: +6350
They said the quiet part out loud
Reaguursels
InloggenIk realiseer me terdege dat ik, als volledig gevaccineerde, potentieel een gevaar ben voor ongevaccineerden. En eerlijk gezegd boeit me dat niet zo veel. Iemand die geen prik heeft gehaald, neemt willens en wetens dat risico voor zichzelf - zeker nu de anderhalve meter en maatregelen (tijdelijk?) zijn afgeschaald. Immers: steeds vaker blijkt dat de IC's vol liggen met niet-geprikte Pipo's.
Waar ik me in toenemende mate over opwind (de mondkapjes komen hier in Vlaanderen waarschijnlijk terug in winkels enzo) is dat IK die dus waarschijnlijk weer moet gaan dragen om ongevaccineerden te beschermen. Anders gezegd: ik draai op voor de keuze om niets te doen van een ander. En dat vind ik pas écht een beperking van mijn zelfgekozen vrijheden. Let wel: niemand staat te springen om een prik. En een vaccin beschermt niet voor de 100%. Maar ik ben misschien wel pro-Oostenrijk in deze: zet de kwetsbaren maar in lockdown - zoals hier meerdere malen is bepleit om dat met de ouderen en zieken te doen.
Precies, ik heb gekozen om normaal te leven met het (vrij nauwkeurig in te schatten) risico van het virus in plaats van met het risico van het vaccin. Ik wil helemaal niet beschermd worden.
@raamambtenaar | 25-10-21 | 10:32: zoals ze hier op de GeenStijl al zeiden. Gooi open die hap, geef aan wat het maximum aan IC plaatsen voor Coronalijers is, pas triage toe wanneer het uit de klauwen loopt onder niet-gevaccineerden en laat de rest van de zorg gewoon doorgaan.
Van mensen zoals jij valt altijd weer op dat ze vanuit brute pragmatiek redeneren. Ethisch besef is maar een moeilijk dingetje, discriminatie op basis van vermoede gezondheidsstatus geen enkele overweging waard.
Je hebt overigens geen 'zelfgekozen' vrijheden, je hebt onvervreemdbare rechten. Die zijn jou nooit afgenomen. Zelfs die basis heb je al fout, je bent er gewoon ingetrapt.
Ook zie je bij lampies zoals jij nooit de miljoenen omvattende groep -veelal ontstaan in hget pre-vaccin tijdperk- met verworven immuniteit terug, die domweg en onterecht tot de totale categorie 'ongevaccineerd' worden gerekend (waar straks jij ook onder valt, tot je in het boosterabonnement zit).
Noch de mensen die om medische reden geen vaccin mogen.
Verder weet je blijkbaar niks af van de belachelijk kleine aantallen die _vanwege_ covid worden opgenomen, want je volstaat met het stupide 'steeds vaker'. Het is maar goed dat tuig niet over rechten van anderen kan beschikken.
@sockpuppet | 25-10-21 | 12:33: Het boeit me geen reet zeg ik toch. Dan maar 'erin getrapt', want jij hebt er ook weinig van begrepen. Ik stuur je wel een fruitmand als er op de IC te weinig mensen zijn om je te helpen. Knap je van op.
Wie laten zich niet vaccineren?
Religekkies , wappies en niet geïntegreerde allochtonen.
Daar pas je toch niet tussen ?
Blijkbaar wel en aangezien ik zelf niet aan framing doe ben ik er ook niet gevoelig voor.
Boris heeft gelijk. Vaccins helpen in steeds mindere mate de verspreiding van het corona virus te verkomen. Maurice heeft dit ook al aangetoaand aan de hand van de RIVM cijfers. Van 70% naar bijna 0%.
https://maurice.nl/2021/10/22/vaccin-inflatie/
UK's RIVM
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8481107/
Ook de moeite waard
https://eucalyptischgenootschap.nl/crisisberaad-demissionair-kabinet/
Goede bronnen. Zou ze zeker heel serieus nemen. Zeer wetenschappelijk.
@Dhr. W. Anhoop | 25-10-21 | 10:23: Jep, ik kreeg al een pubpeer alert (=alert dat de artikelen in kwestie geflagged zijn op Pubpeer wegens eventuele onbetrouwbaarheid).
Dus ik moet een booster, zodat de wappies niet massaal creperen? Dacht het niet. Ik neem pas een derde als die 95% naar beneden gaat.
Nee het vaccin neemt u voor uzelf, lees mijn laatste zin maar. Dat handjes wassen en mondmasker op doet u voor een ander.
En 6 prikken per jaar wordt het advies waarschijnlijk. Anders verdwijnt uw QR vinkje.
"Ongevaccineerden .. voor 0% beschermd"
Een gedeelte van de bevolking heeft al deels natuurlijke of opgelopen immuniteit of een afweersysteem dat minder moeite heeft met deze ziekte. En dat heeft ook weer te maken met "load", hoewel je inademt van een ander en hoe lang en waar. Met 20+ man zingen in een klein zaaltje voor twee uur lang bijvoorbeeld is een bekende high-load situatie die ook voor gevaccineerden geen goed idee blijft. Aan de andere kant is blootstelling aan kleine loads (micro-vaccinations, zoek op) juist heel belangrijk voor de ontwikkeling van afweer en ook de reden waarom lockdowns na een paar weken netto dodelijker gaan worden. Kun je al zien hier en daar in data en onderzoeken of presentaties van relevante mensen. Maar zal nog wel wat duidelijker worden als het stof ooit optrekt en we terug kunnen kijken.
De spin waarvan je wist dat die ging komen. Uiteraard weer niet op enige logica gebaseerd, maar vooral op angst en vingerwijzen.
Als het echt zo zou zijn, wat vaak wordt gepostuleerd maar niet of nauwelijks wordt onderbouwd, dat de ongevaccineerden deze 'pandemie' in stand zouden houden dan vraag ik mij af hoe goed dat vaccin is. Immers je praat over een kleine groep, die jou als gevaccineerde niet meer kunnen treffen. De mensen die het vaccin niet willen (waaronder ik zelf) nemen, is een kleine minderheid. Die zouden dan in dat geval een disproportioneel besmettingsgevaar zijn (niet statistisch aangetoond).
Of is dat vaccin toch niet zo goed? Het aanwijzen van het vaccin als de heilige graal, de enige uitweg uit de pandemie is erg kortzichtig en dom. Nog idioter is het, om mensen die niet geloven in de almachtige prik, weg te zetten als wappies, gekkies en de hoofdschuldigen van de pandemie. Het slaat echt nergens op, degene naar wie je moet kijken zijn die prutsers in Den Haag die nu al na ruim 1,5 jaar nog steeds zitten te kloten, en Rutte die de zorg heeft afgeschaald.
Het is heel simpel, stel dat morgen iedereen (100%) gevaccineerd is, dan ben je echt nog niet van dit coronacircus af. Te veel belangen, te veel geld. Nog vreemder is het dat jij als gevaccineerde zo besmettelijk kunt zijn als de neten, maar wel een gezondheidsvinkje krijgt. Mensen die echt denken dat 100% vaccinatie de 'pandemie' gaat oplossen denken echt niet verder dan de zuipvakantie naar Salou.
Daarnaast valt het mij op dat veel lieden, ook hier op GS, nogal eng menen te bepalen hoe een ander moet leven. Moord en brand wordt er gegild als de regels niet worden gevolgd. Nee echt waar, het vaccin nemen, want dat zegt de NPO en dat is waar, Hans ja toch Hans wij zijn geïnformeerd hoor.
Slotsom:
1. Je kunt niet klakkeloos ervan uitgaan dat het niet vaccineren bijdraagt aan het in stand houden van de 'pandemie'. Hooguit kun je stellen dat wel vaccineren jouw risico op het krijgen van corona verlaagt.
2. Omdat je dit niet kunt bewijzen, is het dom en bekrompen en gruwelijk irritant anderen de maat te nemen en hen uit te maken voor wappie of tokkie. Het feit dat ik het niet met je eens bent maakt mij geen wappie, idioot, of tokkie. Sterker nog alle slimme mensen die ik ken (en dat is meerdere M.SC. op universitair niveau inclusief ikzelf) hebben deze scepsis en zijn ongevaccineerd.
3. Relativeer en accepteer, we rijden nog steeds auto ondanks de verkeersdoden. Corona blijft wel nog even, met of zonder vaccin net als de griep niet iets om je druk over te maken.
4. Blijf rationeel en maak doelmatig beleid: dus geen QR onzin, en massahysterie maar gewoon thuisblijven als je bang, ziek, zwak of misselijk bent. Want (in de redeneertrant van de vaccinazi's), het is van de zotte dat hypochonders nu voor weldenkende mensen gaan uitmaken hoe zij hun leven moeten lijden. (vaccinazi's roepen altijd dat de ongevaccineerden hun leven belemmeren, geen idee waarom want ze kunnen gewoon overal naartoe met hun pas sanitaire).
5. Darwin/ moeder natuur ruimt nu eenmaal mensen die ziek, zwak en misselijk zijn. Het leven is niet maakbaar, hoe erg de media ons dat wil laten doen geloven.
Tijd voor weer een nieuwe week, goede nachtrust.
Trick
Mooi geschreven.
M. SC. Je bedoelt zeker iets met communicatiestudies? Want statistiek heb je overgeslagen:
www.google.nl/amp/s/amp.nos.nl/artike...
Terwijl slechts 1/4 niet onvolledig is gevaccineerd.
@Cageman8 | 24-10-21 | 22:41:
En aangezien ze op ziekenhuisbezetting sturen die nu weer te snel volloopt met voornamelijk ongevaccineerden is het makkelijk te begrijpen dat ze de vaccinatiegraad graag hoger zien.
Zoals denemarken waar ze dus ook minder maatregelen nog hoeven te nemen daar.
M.Sc. is het trouwens, maar nee geen communicatiewetenschappen, M.Sc. informatics aan RSM. Maar jouw denkwijze reikt niet verder dan de mavo zo te lezen.
1. De NOS is verre van de bron van absolute waarheid. Je bevestigt alleen maar mijn punt dat teveel mensen niet verder denken dan het 8-journaal en dan serieus denken geïnformeerd te zijn.
2. Ik heb meerdere kernvakken statistiek gehad en daarin is statistische significantie nogal belangrijk. "3/4 op de IC" los van dat ik me afvraag hoe je hierop komt ik zie namelijk nergens ondersteunende data, zegt het opzich zelf helemaal niets! Bovendien zie ik nergens een toets op statistische significantie. Mensen roepen maar wat. Correlatie is geen causatie, maar dat schijnt voor veel mensen lastig te volgen te zijn.
3. Kom met feiten en argumenten dan, harde data, journals. Als ik daarom vraag regent het vaak
ad-hominems, zo ook bij u. Ik kan en doe daar verder niets mee.
@TrickMeister90 | 24-10-21 | 23:22:
70% opname bij een populatie van 20% moet wel heel gekke uitschieter zijn. Basis statistiek.
je hele riedeltje is eigenlijk dat je de NOS (en data meerdere landen) niet vertrouwt.
Nieuws gebaseerd op onderzoek wat jij weigert te geloven.
Nadat je dat hebt weggestreept ga je over “waar is het bewijs” huilen.
Tsja.
Hoog iq gaat soms samen met paranoia wanen.
Mooi verwoord.
19.10.2021 RIVM: 83.5% volledig gevaccineerd. 87.5% half gevaccineerd.
bij 60% hebben we groepsimmuniteit volgens NOS & Jaap.
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2327338-50-t...
maar dat was vroeger.. toen was alles beter :D
@Cageman8 | 24-10-21 | 23:29:
www.google.nl/amp/s/www.cnbc.com/amp/...
(Wat met basiskennis virologie wel te verwachten was trouwens).
En zo vind je er nog een hele rits.
Waarom je ook wereldwijd hetzelfde beleid ziet om te pogen een hogere vaccinatiegraad te halen.
Maar ik begrijp dat jij en je vriendjes dadelijk een artikel indienen die haarscherp al die bevindingen weerlegd. Ik zie het graag tegemoet!
Nee ik zeg dat ik de NOS op zichzelf een onvoldoende bron van nieuwsvorming vind. Ik heb niets gezegd over de geloofwaardigheid, alleen alle media is gekleurd en zeker niet 100% objectief. Dus ben ik daar kritisch over.
En nee ik huil niet, maar ik vraag gewoon om feiten. Dat u dat als huilen bestempelt zegt meer over uw manier van onderzoek doen. De NOS zegt het, dus het is waar. Ik wil gewoon weleens een t-toets zien bijvoorbeeld.
In God we trust, all others must bring data!
@Cageman8 | 24-10-21 | 23:38: Naja, punt met dergelijke berichten is dat er nooit staat wat precies 29x groter is. Daarom kun je er geen zak mee, 29x0=0 zeg maar. Maar goed, zegt niets over de wetenschap zelf. Ik heb dus een zalfje dat mijn pik 29x groter maakt. Nu issie ineens 5,80 meter lang. Kijkt dat zegt tenminste iets.
Ja en? Dat zegt helemaal niets. Wat nu als blijkt dat mensen die geen vaccin nemen heel ongezond leven. Dan is het waarschijnlijker dat ze dood zijn gegaan vanwege hoog BMI/longkanker/levercirrose/drugsgebruik/ouderdom etc. als aan Corona. Maar ja Corona dode klinkt natuurlijk veel sensationeler dus daar kun je als journalist lekker mee scoren. Nogmaals correlatie is geen causatie.
Maar ja je zou maar net die ene zijn hè... Alles overkomt jouw natuurlijk hè. Ja 85% vaccinatiegraad belachelijk laag, zelfs bij 99.9% zou het niet genoeg zijn. Killervirus hoor: de minste doden in vergelijking met voorgaande pandemieën maar massa hysterie allom. Ik heb Corona gehad geen centje pijn een kleine verkoudheid.
Dus nee ik neem het niet serieus als we dan toch met statistieken bezig zijn: nog geen 0.0001% van de wereldbevolking is aan corona overleden. Dus dat is echt verwaarloosbaar
5 mln doden wereldwijd dus minder dan 0,01%
@Cageman8 | 24-10-21 | 23:38:
Dat bewijst alleen niks over de effectiviteit van het vaccin.
Data die dit zou kunnen onderbouwen wordt al twee jaar achter gehouden (kenmerken opgenomen patiënten inclusief huidige gezondheid). Het enige wat uit bovenstaand artikel blijkt is dat er mensen in het ziekenhuis liggen die niet gevaccineerd zijn. Of daar een causaal verband tussen is, geen idee, dat horen we begin 2030. Misschien kan de opgenomen groep wel niet vaccineren, of is toevallig de groep die principieel tegen vaccinatie is ook extra gevoelig.
@Cageman8 | 24-10-21 | 23:38: wat ook een feit is, is dat 80% van de ic-patiënten overgewicht heeft. Ligt het dan aan het vaccin of heeft overgewicht juist meer of minder met de ic-bezetting te maken?
Ik snap dat je makkelijk grijpt naar het argument van vaccinatie, want dat past in jouw plaatje, maar probeer het eens breder te kijken. Kan het wellicht ook aan iets anders liggen? Wellicht? Of in combinatie wellicht?
Zo niet, dan kunnen we ook zeggen dat het ook ligt aan de verlaging van de maximumsnelheid op de snelweg, dat was ook rond die tijd (nee natuurlijk niet, maar dat is wel de discussie causaliteit en correlatie). Dat iets correleert, wilt niet zeggen dat het causaal is…
Je kunt zomaar gelijk hebben, maar het kan ook een geval van Galileo zijn… achter coronabeleid zitten sowieso zorgelijk veel belangen,
Overigens een kwalitatief hoogwaardige gewogen genuanceerde tegel. Ik moet bekennen dat ik er ook zo in sta, dus ik ben gekleurd in mijn oordeel. Deze inzichten zie je helaas niet snel bij pro-COVID-vaccinatie (ik ben ook pro-vaccinatie, alleen niet voor deze experimentele prik, want vaccinatie kun je het niet noemen).
@LuNaTeeQ | 25-10-21 | 00:41: Hoe zou jij het dan noemen? Oh wacht, laat me raden.. gentherapie?
@Mazzelstof | 25-10-21 | 06:14: Neen, een experimenteel 'medicijn'.
Mijn complimenten!!! Prima verwoordt!!
Zet pandemie tussen aanhalingstekens. Hoef je niet te lezen.
@TrickMeister90 | 24-10-21 | 23:22:
Nee geen Mavo maar ook Master of Science. Alleen dan in de biologie.
1. Er is een lijst aan bronnen gebruikt door who, ema, cdc, rivm waar effect vaccinatie wordt aangetoond. Dit viel ook te verwachten als je de techniek erachter begrijpt.
2. Dat hoger risico is een rekensom op het feit (dat er in meerdere landen nu) meer ongevaccineerden worden opgenomen in het ziekenhuis terwijl hun aandeel populatie juist een stuk kleiner is.
Nogmaals te verwachten met basiskennis statistiek en virologie.
3. Zij hebben dus een buitenproportioneel aandeel in de ziekenhuis-druk waar op gestuurd wordt. Nogmaals een redelijk simpel effect. Te zien in meerdere landen.
Je kan natuurlijk vraagtekens zetten bij de onderzoeks-methodiek. Nou als je ooit eens een literatuurstudie hebt gedaan weet je vast wel hoe je kan doordrillen naar achterliggende onderzoeken:
B.v.
www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7037...
En zo is er een waslijst. Hee! Statistiek!
Wat ik van jou echter zie is erg onwetenschappelijk.
Een vage niet onderbouwde complottheorie (“er zit te veel geld achter”). Niet kunnen/willen kijken naar achterliggend onderzoek…en dan maar gaan claimen dat de bevindingen dan vast niet goed zijn onderbouwd…lekkere “conclusie”…als je gewoon kop in het zand steekt voor onderzoek wat je niet wil zien.
Plus het is ook een (zwakke) strategie. Wat je ook aan nieuws/onderzoek door iemand voor je gelegd krijgt. Het is nooit goed genoeg want “besmette” bron, of niet afdoende onderzoeken. En maar vragen om meer meer meer data.
Er is een hele waslijst. Claim ligt nu bij jou dat dit allemaal nonsens is vanwege 1 of ander complot. Nou ik zie dan graag eens data data en data van jou kant. Journals!
@Cageman8 | 25-10-21 | 08:28:
En ja corona is endemisch geworden. En je zou vraagtekens kunnen zetten bij hoeveel geld we overhebben voor behandeling oudere zieken met rits aan comorbiditeiten.
(Hiervoor had het teveel impact ook op 40plus en via long covid, maar met vaccinatiegraad is dat effect nu wel minder)
Maar hou de discussie dan puur.
Zonder complotdenken en hinten dat alle onderzoeksinstituten rond de wereld zitten te liegen/compleet incompetent zijn. (Zonder zelf met onderbouwing daarvoor te komen…). Want je bent zelf wel intelligent (met dosis paranoia), maar je mede anti-vaxxers zijn dit gemiddeld niet.
En gecorreleerd aan deel van die comorbiditeiten.
Kom ik weer terug op dat ongevaccineerden vooral een gevaar voor zichzelf en elkaar zijn
Ik ben niet antivax, wel anti coronavax. En los van de discussie wel of niet vaccineren, vind ik inderdaad dat er teveel hysterie rond corona heerst. Ik zie vooral een hoop bange mensen, en een hoop gekloot bij de beleidsmakers. Dat wekt bij mij geen vertrouwen maar wantrouwen. En nee ik ben niet paranoia wel ga ik uit van het slechtste van de mens. Er zijn nu eenmaal mensen zoals een Sywerd die enorm veel verdienen aan deze ellende. En dat is nog kleingeld. Ik vind het dan geen gekke gedachte om 'zorgautoriteiten' niet direct 100% te vertrouwen.
Mijn excuses voor de opmerking over de mavo, ik dacht in eerste instantie dat u een trol was a la die vervelia van een Gulliver.
Fijne dag verder
Gr. Trick
@TrickMeister90 | 25-10-21 | 09:30: fijne dag! De tijd zal ons de waarheid laten zien, dank voor uw tegels in deze draad.
@mmx | 25-10-21 | 00:34: tjeezus fuckin hel: dit is nu de cornerstone van klinische trials. Wat is next: mensen met en zonder parachute uit een vliegtuig laten springen. Ene groep: 100% mortaliteit, andere groep 0%. MAAR: dat zou ook kunnen komen doordat die doden allemaal een slecht dieet volgden en niet omdat ze geen parachute droegen? Weet je wel hoe idioot dat klinkt?
Goede post. Het is ook opvallend dat de miljoenen met door infectie verworven immuniteit -veelal tijdens het pre-vaccintijdperk- zo gemakkelijk worden overgeslagen. Het is net of het een lastig feit is dat daarom maar moet worden weggelaten. Men wijst op verminderde antilichamen in die groep, maar dat gaat voorbij aan de langetermijnwerking van B- en T-cellen.
Ook worden voor de vaccins optimistisch de hoogste werkingspercentages gehanteerd die ze alleen in de beginfase bezitten (en dan nog variërend per merk terwijl je geen vrije keuze daarin hebt).
De toch welbekende afnemende werkzaamheid wordt onder het tapijt geveegd, iedere keer wanneer er een maatregel moet worden onderbouwd.
Intussen is de pandemie allang voorbij, dat kun je zien aan de bespottelijk lage aantallen - die men verhult door alleen over percentages te spreken.
Inderdaad is 160 mensen ipv 80 een 100% toename, maar wat dan nog.
Tijd om weer gewoon risico-aanvaardend het leven te hernemen.
Wat mijn mening is? Dat moet ik even aan Gommers vragen, want ik ben te lui om zelf uit te zoeken hoe het zit.
En wat zegt het ?
Maar waarom is het erg dat je het virus nog steeds kan overdragen, ondanks dat je gevaccineerd bent?
Omdat er dan nog steeds mensen ziek kunnen worden via jou?
Dat zou dus helemaal geen probleem meer zijn, als de mensen die je ermee in contact brengt ook gevaccineerd zouden zijn, en dus niet, of minder ziek zouden worden.
Hoe dan ook ligt het probleem dus bij ongevaccineerden.
Als niemand er meer dood aan zou kunnen gaan, zou transmissie geen probleem zijn.
Nee, het probleem ligt niet hoe dan ook bij de ongevaccineerden...
U bent het probleem met maar één of twee afzwakkende vaccinaties, u neemt het mee vanuit buiten naar binnen bij opa/oma/vader/moeder/broer/zus/neef/nicht die door een auto-immuun zwakte, of ander onderliggend lijden, of een BMI van 35, niet 100% beschermt zijn en door uw besmetting op de IC terecht kunnen komen en daar overlijden.
Die paar procenten ongevaccineerden zijn niet het grootste probleem meer, het is de massa aan besmettelijke gevaccineerden die het virus rond blijven pompen!
Wanneer je als gevaccineerde die booster nog niet gehaald hebt, dan kan je beter even zwijgen...
Ga je schoolgeld terugvragen,
Jij wiskundige nono
Ongevaccineerden zonder natuurlijke immuniteit? Man, die virussen komen niet eens voorbij m’n neusharen.
@Hasj_en_Wietje | 25-10-21 | 01:05: Dat zei ie ook niet. Alleen neusharen. Misschien heeft ie die wel overal.
Die 70% van @Spartacus ... Dat is dus niet waar... Maar goed, we spreken elkaar volgend jaar, als er toch weer een heel zwikkie meer D66'ers in het ziekenhuis hebben gelegen (want leeftijd) dan FVD'ers.
Dat lijkt me niet zo moeilijk gezien het aantal FvD’ers sneller afneemt dan het aantal FvD’ers. Overigens is een belangrijkere statistiek, relatief gezien uiteraard, niet hoeveel er in het ziekenhuis belanden, maar hoeveel van daaruit naar het crematorium doorreizen.
@Hasj_en_Wietje | 25-10-21 | 01:07: dan het aantal D66’ers. Maar waarschijnlijk ook sneller dan FvD’ers, gezien ze intern ook ruziën.
Wat er nu nog aan FVD-ers over is gebleven heeft grotere problemen dan corona krijgen.
Goh, de film Songbird uit 2020 zit er niet ver naast Oostenrijk!
Darwin all over again....
Ongevaccineerden zijn vooral een gevaar voor zichzelf en andere ongevaccineerden.
Als ze dan met spijt in het ziekenhuis liggen is dat vervelend voor iedereen wiens medische behandeling daarvoor dan uitgesteld wordt. En vervelend als er door de druk op het ziekenhuis weer economisch schadelijke extra maatregelen genomen moeten worden
Ziekenhuisopnames door roken geschat op 90.000 per jaar. Laat dat even inwerken en bedenk dan de onnozelheid van je uitspraak. Bijna alle ziekenhuisopnames ontstaan door bepaalde risico’s die mensen bewust of onbewust nemen. Elke logica ontbreekt in de gevaccineerd / ongevaccineerd discussie.
En wat heb jij al gedaan, dacht je dat je klaar was met die twee prikjes?!
De groep met ongevaccineerden is ondertussen zo marginaal dat zij niet meer alleen DE reden kunnen zijn voor de omhoog schietende besmettingscijfers.
Gevaccineerden moeten nu echt snel die 3e prik gaan nemen en sowieso moet testen voor toegang voor iedereen gaan gelden, we zitten midden in een pandemie en uitstel kost mensenlevens door de uitgestelde zorg!
Door te weinig capaciteit van handen aan het bed, waar de overheid nu al 20 maanden laks mee omgaat, zitten we midden in een imploderende zorg.
Verder niet nu niet meer janken over gevaccineerden/ongevaccineerden, de grote aantallen tellen meer, en jouw uitstel van die booster kost mensenlevens!
Afspraak al gemaakt? Anders kan je beter even je waffel houden en stil in een hoekje gaan zitten schamen!
@Mr Moore | 24-10-21 | 20:33: het ontbreekt je aan de capaciteit om de logica te volgen.
exponentiele besmetting en piek in ziekenzorg vergelijken met rokers…
Hoewel ze rokers ook harder mogen aanpakken hoor. Daar niet van
@BadPatNL | 24-10-21 | 20:46:
4 op de 5 in icu is ongevaccineerd. Ze sturen op ziekenhuisbezetting.
Is echt niet zo complex allemaal hoor. Nu niet meer zo janken.
@Cageman8 | 24-10-21 | 20:54: Zucht… Het ontbreekt je aan de capaciteit de logica te volgens van oorzaak en gevolg. Waarom denk je dat we die piek niet aankunnen? Door Corona of door het structureel slopen van de zorg de afgelopen 15 jaar? En wat is hier sinds het begin van deze crisis aan gedaan? Precies… niks.
@Cageman8 | 24-10-21 | 20:58: 186 mensen met Covid op de IC’s op dit moment. Hiervan is het grootste deel 60+. En nu wat gaan we nu concluderen uit deze waanzinnige statistieken?
@BadPatNL | 24-10-21 | 21:36: nee badpatnl, de freeriders zijn juist de ongevaccineerden. Wel bijblijven!
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC...
Je behoudt tot een aantal weken na je tweede vaccinatie de status 'ongevaccineerd'.
www.ad.nl/binnenland/het-bewijs-is-er...
De overheid bepaalt wie de good guys zijn (de gevaccineerden) en wie de slechten (de rest). Vervolgens komt er een overheidshersenspoelprogramma, die zo effectief is dat zelfs de dwarse onafhankelijke denkers op GS meegaan in hun frame. En als er straks een nieuwe lockdown komt is dat niet de schuld van hen die die debiele maatregelen nemen, maar degene tegen wie die maatregelen bedoeld zijn maar zich niet . Divide et empira.
Well played.
Iedereen is gek behalve jij. Heideroosjes liedje komt elke keer in me op.
@DexterGordon | 24-10-21 | 20:15: Dat bedoel ik. Je komt niet zelf met iets origineels, nee zelfs nu moet je de Heideroosjes voor je laten spreken.
Grappig hoe mensen hier zeggen dat ongevaccineerde 't zelf schuld zijn als ze worden aangestoken door iemand die wel gevaccineerd is.. maar schijnbaar heeft hier nog nooit iemand van evolutie gehoord.
Zolang je 't virus op kan lopen en over kan dragen zal 't rond blijven gaan en evolueren... binnenkort werkt je vaccinatie dus niet meer en zal 't virus nog altijd gewoon rond gaan, waarschijnlijk inclusief varianten waarvoor je weer een nieuw soort vaccin nodig hebt.
Maar goed, gevaccineerde mensen luisteren toch niet want ze zijn te druk bezig zich moreel superieur te voelen aan de "anti-vaxxers"
Je snapt geen hol van virus varianten.
Een virus “denkt” niet. De mutaties zijn random.
In welke omgeving krijg je dus meer virus-variaties? Precies:
ongevaccineerden die veel vaker het virus verspreiden en vaker en langer ziek worden (virus kan zich dan vaker vermenigvuldigen).
Nog een reden om te vaccineren dus.
@Cageman8 | 24-10-21 | 21:16:
Er is nog nooit iemand voor altijd blijven leven na een vaccinatie. Iedereen die leeft gaat dood.
Hoeveel veiligheid moet je inbouwen voordat je niet meer je leven kan leven ? De ultieme variant is voor 5 jaar in coma aan een apparaat. Heerlijk om zo je 'leven' te verlengen met de kennis en kunde van de medische wetenschap. heerlijk.
Voorlopig kunnen we het ook met deelname aan een medisch experiment en een speciaal vrijheidsbeperkend vrijheidspaspoort en nemen we ieder half jaar een shotje met spul dat ons lichaam ander spul laat produceren.
Wat een heerlijk leven zal dat zijn. Ik kan niet wachten :)
@Cageman8 | 24-10-21 | 21:16: De redenering van de antivaxxers als die over evolutie beginnen en geen begin van een clou hebben waar de klepel nu weer is verstopt, is dat door vaccinaties de evolutionaire druk wordt opgevoerd in het voordeel van nieuwe varianten die aan de werking van de vaccins ontsnappen. Het is alleen wel nodig voor die redenering om enigszins aan de wetten van de logica te voldoen dat die vaccins dus erg goed moeten werken. En dat is waar het neuronale brei van de antivaxxer begint mis te vuren. Hoe beter de vaccins hoe gevaarlijker dat het is om te vaccineren.
De conclusie is dan om niet te vaccineren zodat de bestaande varianten alleen muteren om het natuurlijke afweersysteem versterkt met periodieke doses ivermectine te omzeilen, want dat is natuurlijk en natuurlijke evolutionaire druk is de beste soort evolutionaire druk.
@Cageman8 | 24-10-21 | 21:16: Door de symptoomonderdrukkende werking van de vaccins, gekoppeld aan een ontbrekende testplicht, is het juist de gevaccineerde die onbekommerd rondloopt en nietsvermoedend anderen besmet. De ongevaccineerde zonder vroegere verworven immuniteit kan zich bij het 1e symptoom onder zelfquarantaine stellen.
Lees je weinig over hè? Daarom kwam het niet in je op hè?
"but it doesn't protect you against catching the disease, and it doesn't protect you against passing it on". Dat is dus: niet waar.
Het is dus wel waar, zeg je zelf twee zinnen later.
"Het beschermt wel degelijk tegen oplopen en doorgeven, het beschermt alleen niet perfect tegen oplopen en doorgeven."
Dus je kunt het nog steeds oplopen én doorgeven. Waarmee het argument om iedereen te verplichten een experimenteel vaccin te nemen, meerdere zelfs, en de rest te criminaliseren onderuit wordt gehaald.
Als alleen ongevaccineerde 't konden verspreiden was er ook al lang groepsimmuniteit geweest.
je had dan misschien hooguit uitbraken gehad bij wat plekken waar veel anti-vaxxers bij elkaar wonen.. maar dat is helemaal niet 't geval.
www.ad.nl/binnenland/het-bewijs-is-er...
wetenschap is de waarheid
Gebruikt woord 'experimenteel'. Is wappie. Kun je negeren.
Het is heel simpel en ook heel logisch.
Als je gevaccineerd bent, kun je niemand besmetten, je wordt ook niet ziek en dus dus hou je geen bedden bezet, zegt Hugo.
Daarom heb je dus de QR code nodig, om ergens aan mee te mogen doen.
Als je met vaccinatie en positieve test overal maar binnen mag ben je zeker een gevaar voor ongevaccineerden. De kans is wel lager enzo, maar de groep is ook groter.
Als je ongevaccineerd bent dan is het verstandig om andere covid hygiëneregels te omarmen.
lh3.googleusercontent.com/proxy/Daf9F...
als je maar een test neemt kan je nog gewoon naar een restaurant. geen discriminatie.
ook de mensen uit het plaatje kunnen gewoon nog de trap op.
Jammer dat de SGP stemmers niet zijn meegenomen bij Maurice. Maar de Fvd stemmers zijn dus of zwaar christelijk, moslim of toch wappie?
Of gewoon niet zo angstig, hysterisch of gebrainwashed en vinden 99,9% overlevingskans goed genoeg om geen experimenteel vaccin te nemen.
@culture_vulture | 24-10-21 | 21:08: Is niet experimenteel.
Boris Johnson is veel te blond :)
Grootste gedeelte van de Nederlanders is die anti vaxxers schijtbeu. Dat dringt misschien niet helemaal door op de burelen van geenstijl en met name Spartacus.
Door idioten die de prik weigeren zitten wij met de gebakken peren.
U voert een verloren strijd. Zelfs nieuwsuur had gisteren een depolariserend topic.
Je hebt gelijk. Ben al die wappies ook schijnbruiden. Gevaccineerden zijn met 83 procent , de wappies met 17 procent. Die strijd moet toch gewonnen kunnen worden van de wappies.?
Het zijn geen Anti Vaxxers. Het zijn mensen die bedenkingen hebben tegen deze mRNA shot en de in stijgers staande QR slash Chip samenleving.
@oplichter | 24-10-21 | 19:01:
steigers
Daar heb je natuurlijk betrouwbare bronnen voor Lievewitteman, NOS, RTL, Belgische media en soortgelijke media tellen dan automatisch niet mee.
U kunt toch bijna alles weer doen wat u wilt? Welke gebakken peren zijn dat dan?
@Ikblijfnietstil | 24-10-21 | 19:01: Omdat de anti-vaxxers gelijk hebben zullen de gevaccineerden nooit winnen.
Gebakken peren?
U bedoelt de QR code, die gevaccineerden, die niet langer besmettelijk zijn, niet ziek kunnen worden en daarom geen bedden bezet houden, moeten laten zien als ze ergens aan mee willen doen?
Niet alle vaccin weigeraars zijn ziekehuisklanten. Dus niet over 1 kam scheren.
Was ook wel lachen om te volgen hoor.
Eerst heel recalcitrant dat de overheid te weinig doet en help vallende chinezen armageddon.
Maar als de overheid van mening veranderd, hup 180 graden draaien en heet recalcitrant dat de overheid teveel controleerd en griepje enzo.
Alsof aanzienlijk deel reageerders peuters in de “nee” fase zijn. Of pubertjes.
@Cageman8 | 24-10-21 | 22:09: Klopt. GeenStijl weet zich geen houding te geven. Best wel slap eigenlijk.
Sukkel, geen 1 vaccin werkt voor 100 procent.
Het argument dat rokers, obesitasgasten etc. ook niet afgezonderd worden gaat niet. Deze mensen brengen geen overlast over aan anderen, zorgen ook niet voor drukte in de ziekenhuizen en de zorg kan het aan.
Ongevaccineerden brengen op dit moment enorme schade toe aan de maatschappij. Beperkingen wellicht binnenkort weer lockdown en zorgen er voor dat de zorg overbelast raakt. Inmmers, ruim 90 procent van de covidpatienten in de ziekenhuizen is niet gevaccineerd. Het is dus tijd dat de overheid maatregelen treft die de niet gevaccineerden treft. Uitbreiding van het tonen van de QR code, zoals in winkelcentra, de arbeidsplaatsen en non-foodwinkels. En schaf de gratis PCR testen af en maak ze duurder dan 50 euro. Verplicht luchtvaartmaatschappijen om alleen nog gevaccineerden toe te laten in de vliegtuigen. Met de huidige maatregelen komen we er niet meer uit. Het wordt tijd dat de overheid stringentere maatregelen neemt tegen niet gevaccineerden die met een klein percentage van 16 procent bezig zijn om de maatschappij te onrwrichten.
Niet overdrijven. Gisteren bij nieuwsuur werd gerept over 70% ongevaccineerden.
Hoe kom je er bij dat strengere maatregelen helpen?
Dat zal die honderdduizenden 12-18 jarigen leren idd. Complete asocialen zijn het. Laat ze de centjes van hun krantenwijk maar uitgeven aan testen voor toegang. Van het eventueel resterende kunnen ze dan nog een keertje een ijsje kopen.
@lekgoot | 24-10-21 | 18:50: Zelfs dat is 70 procent teveel.
Geen overlast, zegt u? Dat ben ik niet met u eens, want ik word altijd misselijk als ik weer zo'n wandelende boterberg in mijn blikveld krijg.
@Rhenium | 24-10-21 | 18:58: typische reactie van een wappie
@Ikblijfnietstil | 24-10-21 | 18:59: Welnee zeg, ik werd in 2018 ook al niet goed bij het zien van obese blobs.
Je hebt zojuist bewezen dat gevaccineerden een groot gevaar zijn voor ongevaccineerden.
"Ongevaccineerden brengen op dit moment enorme schade toe aan de maatschappij. "
Nee, de overheid waar u achteraan hobbelt zonder het zelf door te hebben maken met hun draconische ongefundeerde maatregelen de maatschappij kapot. Dat u de anti-vaxxers de schuld geeft bewijst dat hun propaganda werkt.
Straks worden kinderen ingezet zogenaamd om opa en oma de beschermen. Straks zit iedereen verplicht om de 6 maanden aan een Pfizer-spuit. Katching!!! Dat is niet de schuld van de anti-vaxxers, dat is de schuld van de grote bange meerderheid die dat klakkeloos accepteert.
U kent vast veel gezonde(!) mensen die tot nu toe aan de gevolgen van Corona zijn overleden?
U denkt dat rokers en zwaarlijvigen de zorg niet belasten en ongevaccineerden wel? Wat is volgens u het fundamentele verschil?
@Bolder | 24-10-21 | 20:26: ik ken er inderdaad twee. Maar ik ken ook een paar met long covid
@intrigant | 24-10-21 | 21:02: goed lezen gast. Zonder covid kan de zorg het makkelijk aan dus ook met rokers en obesitaspatienten. De grote instroom van covid patiënten, waarvan het grootste gedeelte niet gevaccineerd is, kunnen zij niet meer aan. Logisch dus dat de overheid probeert zo veel mogelijk mensen het vaccin te laten nemen.
@Ikblijfnietstil | 24-10-21 | 21:50:
Je kan ook stoppen met het behandelen van mensen met een levensverwachting korter dan twee jaar, dan is er überhaupt geen probleem.
@Sans Comique | 24-10-21 | 20:20: Ik ben niet bang, ik ben verstandig.
@intrigant | 24-10-21 | 21:02: een paar fundamentele verschillen zijn voorspelbaarheid, planbaarheid en vrij plotselinge overbelasting van IC afdelingen.
Het beste is natuurlijk om niemand meer in het ziekenhuis op te nemen, en alle artsen en verpleegkundigen zes maanden betaald verlof te geven. Dan kunnen ze fijn tot rust komen. Ook denk ik dat dan meer mensen zich zullen laten vaccineren tegen corona.
Ik denk ook dat de meerderheid dan stopt met het betalen van premie voor de ziektekostenverzekering, kunnen die artsen en verpleegkundigen na 6 maanden nog meer rust nemen
@intrigant | 24-10-21 | 21:04: zorgverzekering is een wettelijke verplichting. Dat ontloop je niet. Deurwaarder aan de deur of loonbedrag is het logische gevolg van het niet betalen van de zorgverzekering.
@Ikblijfnietstil | 24-10-21 | 21:47: er zijn er > 300.000 die het wel ontlopen zonder noemenswaardige consequentie
Bonnhoeffer’s “Theory of Stupidity” is actueler dan ooit. Het is niet “het kwaad” waar we bang voor moeten zijn. Het kwaad kun je beslechten en bestrijden. Domheid, pure domheid (van de massa) is veel gevaarlijker. Dat kun je niet zomaar bestrijden. Dus het idee bij de massa dat vaccinatie de enige uitweg is uit een pandemie is zo aanlokkelijk dat de massa dit snel heeft adopteerd. Maar als je je echt verdiept in het onderwerp, niet alleen via het 8 uur journaal en OP1, dan kom je erachter dat een pandemie veel complexer is. Vanuit dat besef kom je erachter dat enkel de “gevaccineerd / niet gevaccineerd” discussie een zinloze discussie is. “The Theory of Stupidity”: youtu.be/ww47bR86wSc
“Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to reform (or pause and reflect).” Mark Twain
Wat is je punt? Welke fantastische, hyperintelligente en praktisch uitvoerbare, oplossing heb jij, die niet alleen het 8 uur journaal en OP1 kijkt, dan?
@BobDobalina | 24-10-21 | 19:47: dat gaan we natuurlijk niet horen.
Uit de reaguursels van gevaccineerden blijkt dat de visie van Bonhoeffer actueler is dan ooit.
En Hugo zag dat het goed was….
@BobDobalina | 24-10-21 | 19:47: Ik heb net gezegd dat een pandemie een heel complex fenomeen is. Dan zou het toch heel vreemd zijn als ik dan nu één simpele oplossing in een tegel zou kunnen plempen. Mijn suggestie zou zijn om wat geschiedenislessen te volgen. De lessen uit de vorige échte pandemie (1918) zijn zeer interessant. Zo bleken er heel veel doden te vallen in de leeftijdscategorie 30-40 jarigen. Deze groep bleek NIET blootgesteld te zijn geweest aan een bepaalde virusstam in hun eerste levensjaren waardoor ze super kwetsbaar bleken voor deze variant toen ze ouder waren. In mijn beleving hebben alle maatregelen (lockdowns, vaccinaties) nog een aantal vervelende verassingen voor ons in petto op lange termijn. Ik zelf kies voor simpele logische dingen. Extra vitamine D (4000IE per dag), K2, C en zink. Gezond eten, goed slapen, beetje bewegen. Aranet4 CO2 meter overal bij me, meer dan 900 ppm CO2 is ramen open, meer dan 1200 is ruimte verlaten. Vaccins zou ik alleen inzetten bij kwetsbaren en ouderen. Zij hebben er het meeste baat bij en het minste risico bij eventuele lange termijn effecten. Zo maar wat suggesties…
@Mr Moore | 24-10-21 | 21:10: gelukkig worden ze niet gevolgd want dan zaten we nog steeds binnen. Ken toch een paar gezonde en sportieve 30minners met long covid die graag het vaccin hadden willen hebben.
@BobDobalina | 24-10-21 | 21:21: Dat weet je helemaal niet. Je bevestigd Bonnhoeffer’s theorie alleen maar…
@Mr Moore | 24-10-21 | 21:10: Interessante theorie van Bonnhoeffer. Ik zou het eerder makkelijk beïnvloedbaar noemen. Ik ben het met Bonnhoeffer eens dat proberen te overtuigen geen zin heeft. Alsof je tegen een muur praat.
Het worden nog interessante tijden, of niet vaccineren verstandig is weet ik ook niet. Niemand kan voor de lange termijn stellen hoe veilig vaccins zijn. Misschien wel, misschien word je door een prik wel weer vatbaarder voor andere ziekten beelden. Er liggen nog zoveel vragen open. Wat mij persoonlijk het meest irriteert is dat de overheid na ruim 1½ jaar nog steeds geen campagne voert voor een gezonde levensstijl, mensen overhaalt om te prikken zodat ze weer de horeca in kunnen. De prik is de enige oplossing. En een overheid die polarisatie in de kaart speelt is geen knip waard mijn inziens.
www.google.nl/amp/s/amp.nos.nl/artike...
De grootste weerstand tegen het coronabeleid van de regering voelen alleenstaande, laagopgeleide mannen tussen de 30 en de 50 jaar.
Leuk dat je die theorie op facebook bent tegengekomen maar je zit nu niet in een gemiddeld heel erg intelligent clubje. (Anti-vaxxers)
@Cageman8 | 24-10-21 | 22:14:
Je haalt weer een verband aan dat er niet is. Deze mannen hebben een aversie tegen vrijwel alles omdat ze al boos zijn. Heeft weer niks met antivaxxers te maken. Lees je de artikelen wel die je post, of begrijp je ze niet?
@Cageman8 | 24-10-21 | 22:14: Volgens mij heb ik je al eerder gezegd dat ik geen Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, etc. heb. Volgens de theorie heeft het geen zin om discussie te voeren omdat het individu dat onderdeel uitmaakt van de massa niet te overtuigen is. Dit kan ik beamen.
@mmx | 25-10-21 | 01:12:
“Deze mannen hebben een aversie tegen vrijwel alles ondat ze al boos zijn”
Hee je beschrijft de meeste reaguurders!
“Niks met antivaxx te maken”
Zelfs titel/samenvatting is blijkbaar teveel voor jou om te begrijpen, laat de rest maar zitten dan.
@Mr Moore | 25-10-21 | 07:44:
Oh die pseudo-wetenschappelijke theorieën over psychologie.
En eentje die tot een wel erg “verslagen” conclusie komt. Discussie helpt niet.
Tegen stompzinnigheid kan je niet redeneren.
Alleen kan iemand ook de “massa” zijn binnen subgroepen. Hier op geenstijl of binnen de FVD kringen bijvoorbeeld.
Dan wijst de theorie opeens terug naar jou. En wat blijkt uit ander onderzoek.. iemand dom noemen dan gaat men in de verdediging en komt van echt luisteren nog maar weinig.
@Cageman8 | 25-10-21 | 10:14: Je antwoord maakt duidelijk dat je je niet verdiept hebt in de theorie.
Volgens mij klopt dat: juist gevaccineerden zijn een gevaar voor ongevaccineerden. En ongevaccineerden voor ongevaccineerden. Maar andersom niet.
Alhoewel je ook zou kunnen stellen dat ongevaccineerden vaker besmettelijk zijn en meer virusdeeltjes doorgeven, maar daar staat dan weer tegenover dat gevaccineerden nauwelijks kans hebben op ernstig ziek worden.
Hoe dan ook: gevaccineerden zijn het veiligst, maar ongevaccineerden lopen bij zowel gevaccineerden als ongevaccineerden risico.
Ongevaccineerden kunnen straks de zorg overspoelen en de levens van medische zorg behoeftige gevaccineerden op het spel zetten.
Dit klopt. Daar niet van. Het is dan ook zeker geen pleidooi voor niet vaccineren.
@BobDobalina | 24-10-21 | 18:32:
Straks, mogelijk, misschien, wellicht, we verwachten, we denken, we weten het niet, het zou kunnen, een nieuwe variant (nooit meer wat van gehoord!), het model, het model en het model.
De Corona gelovigen slikken dit alles voor zoete koek.
Dat gevaccineerden ongevaccineerden in gevaar brengen is natuurlijk complete onzin. Ze brengen hooguit zichzelf in gevaar door ongevalideerde onzin te geloven. Dat is echter hun goed recht en de gevolgen die dat heeft vallen wat mij betreft onder de wet van Darwin. Met als hoogste prijs een Darwin Award.
U bent bij deze genomineerd.
Het heeft een kern van waarheid, maar waarom moet een gevaccineerde zich geheel schikken naar de ongevaccineerde? Ik persoonlijk ben er klaar mee mezelf in een isolement te gooien omdat mijn facebookende ouders zich weigeren te vaccineren.
@Alexander des Burgus | 24-10-21 | 19:02: onbewust schik jij je naar wel meer dingen waar je het niet mee eens bent
“85% van de FvD kiezers is niet gevaccineerd”.. Alweer een probleem dat zichzelf oplost.
ja zeker die rmna rotzooi gaat in je genitaliën zitten.
Ja, want dan houden we nog maar 84,9... ach laat ook maar.
@lekgoot | 24-10-21 | 18:19: wanneer 90 jarigen weer gaan menstrueren dan weet je zeker dat het een top product is toch?
@lekgoot: alle beetjes helpen. Bovendien zal 25% z’n smaak en geur kwijtraken door dit “griepje”, en daarmee het vertrouwen in opperwappie Baudet.
Zo zie ik het als ongevaccineerde FvDer ook. Mocht er op langere termijn toch blijken dat gevaccineerden bijverschijnselen krijgen, dan blijft het verstandigste deel van de bevolking buiten schot. We zijn als het ware designated survivors.
Gevaccineerd? = 30 dagen geen school.
www.newsweek.com/florida-school-requi...
We hebben toch ook een weet die je verplicht om een autogordel te dragen, zelfs al ben je religieus? En een wet die verbiedt om 140 km/uur op snelweg te rijden? Waarom geen wet die een vaccinatie verplicht, op straffe van een persoonlijke lockin en een boete?
Kun je dat nu echt niet zelf bedenken? Ongekend.
Idd. Gas erop en kappen met die softe benadering. De spuit erin of verplicht in je hok blijven.
@Julius Pace Car | 24-10-21 | 18:13: En wat levert dat op dan? Als je zelf na kon denken had je al bedacht dat het antwoord helemaal niets is.
Ja, en waarom hebben we geen wet die regelt dat mensen met obesitas en diabetes-2 nooit meer welkom zijn bij de huisarts of in het ziekenhuis?
Lichamelijke integriteit is wel even iets anders dan een autogordel..
Omdat van de gordel en bepering van maximale snelheid vast staat dat deze geen schade toebrengen aan de gezondheid. Dat geldt niet voor corona vaccins.
@zegmaarwij: lul toch geen onzin man, achterlijke wappie.
@rhenium: omdat obesitas niet besmettelijk is sufferd.
Ik haal mijn QR code wel op een natuurlijke manier en alle vaccin pushers kunnen mooi de boom in. Er zijn meerdere wegen naar Rome.
Prima, maar ga zelf ook de boom in als je het zwaar krijgt en blijf uit het ziekenhuis.
@Dutchbat | 24-10-21 | 18:11: haha, staat dit in het handboek voor ongevaccineerden? ‘Blijf vooral bang’. Waarvoor precies?
Geen handboek voor nodig want deze info staat gewoon op de website van de WHO. Ik kom straks overal binnen met een QR code zonder vaccin, en ik kan jou vertellen dat deze feit alleen al een hoop mensen tegen de zere been gaat stuiten, heerlijk.
@zegmaarwij | 24-10-21 | 18:22: angst aanpraten? Ik wil dat de aso’s uit het ziekenhuis blijven om te voorkomen dat er zorg wordt uitgesteld en erger nog we weer een lockdown krijgen.
@Sans Comique | 24-10-21 | 18:28: waar staat dat? En waarom altijd dat domme ‘schaap’. Jullie lopen net zo goed in een kudde. Iets kleinere kudde gelukkig.
@BobDobalina | 24-10-21 | 18:28: In dat opzicht is het vrij asociaal om elke dag een pakje zware van nelle weg te beuken om daarna met longkanker te worden opgenomen. Of niet dan? De kans dat je longkanker krijgt van roken is een stuk groter dan dat je wordt opgenomen met covid, als je niet de risicogroep voor covid valt. Val je daar wel in dan heeft het vaccin zeker nut. Maar doe niet alsof elke ongevaccineerde op de IC komt, dat is gewoon angst en twijfel verspreiden.
@zegmaarwij | 24-10-21 | 18:34: niets begrepen van mijn boodschap. Ik begrijp waarom u geen vaccin neemt.
@Dutchbat | 24-10-21 | 18:23: 'Deze feit' wollah!
@BobDobalina | 24-10-21 | 18:09 Kan ik dan ook een korting krijgen op mijn zorgverzekering?
Geen vax, nergens naar binnen. En als je bij mij in de buurt komt en ik besmet je heb je pech. En loopt de ic vol, afzonderen die hap, met je stomme religie en je fratsen. Jij maakt er weer, ja weer, een rotzooi van, wat jullie eerder hebben gedaan.
En iedereen met een BMI van boven de 25 heeft ook geen recht meer op zorg
@Botte Hork | 24-10-21 | 17:55: houd toch op met die onzin. Mensen met een bmi van meer dan 25 zorgen er niet voor dat medische zorg aan niet-covidpatienten wordt ontzegd. De ziekenhuizen zullen niet opeens vol liggen met dikkerdjes, zeer mogelijk wel met ongevaccineerden.
@BobDobalina | 24-10-21 | 18:11: Dikke ongevaccineerden die minimaal 55+ zijn. Is gewoon een feit. Als je jonger dan 55 bent en niet te zwaar en zonder onderliggend lijden dan is de kans dat je met covid in het ziekenhuis komt verwaarloosbaar. Of je nu gevaccineerd bent of niet. Als je dit niet kunt opmaken uit de cijfers van het RIVM ben je echt verstandelijk beperkt.
@Botte Hork | 24-10-21 | 17:55: Ja want iedereen met een hoog steekt geen andere mensen aan , dus wat is je punt?
Er liggen vooral -ongevaccineerde- vetzakken op de IC. Dus een hoog BMI is het probleem niet, als je maar vaccineert.
@blikjegrolsch | 24-10-21 | 18:38:
Klopt. Laat alle vetzakken vaccineren.
'Dat is dus: niet waar.'
Dat is dus: waar genoeg. Stelletje statistiekenneukersalshetjeuitkomt.
Ik lees reacties over dat we nog een hoop ongevaccineerden hebben. Hebben we er al bij stilgestaan dat een deel van de ongevaccineerden al covid heeft gehad en dus natuurlijke immuniteit heeft opgebouwd. Geen idee hoeveel het er zijn, maar we staren ons erg blind op ongevaccineerden die het probleem zijn. Wordt daar in de statistieken ook nog rekening mee gehouden?
Vooral omdat het leeuwendeel van de ernstig zieken op de IC ONGEVACCINEERD ZIJN.
@Homer P. Simpson | 24-10-21 | 18:18:
Zou het opgeven. Ze geloven je toch niet
@Homer P. Simpson | 24-10-21 | 18:18: Ja dat is een risico die ik neem door niet gevaccineerd te zijn. Ik heb exact een jaar geleden Covid gehad, heb een week last gehad en toen was het voorbij. Sindsdien nooit meer verkouden geweest. Het had ook erger gekund, maar toen was er nog geen vaccin waardoor ik de uitkomst had kunnen beïnvloeden. Kortom, zolang er niet getest wordt op antistoffen weiger ik mee te werken aan dit achterlijke beleid. Het zou de overheid sieren als ze net zoveel moeite deden om Skivakanties te ontmoedigen, immers deze mensen hebben een veel grotere kans op botbreuken en belasten ons zorgstelsel onevenredig zwaar. Geen gips meer voor Skiërs! - Dezelfde logica als geen IC bed meer voor antivaxxers ( wat ik overigens niet ben, ik ben gewoon tegen dit beleid ). Mand.
@Ikke? | 24-10-21 | 19:28: hier exact hetzelfde. Flink ziek geweest, long COVID klachten gehad en zelf zonder medicijnen opgeknapt. Mijn natuurlijke immuniteit is krachtiger dan 12 boostershots. Totdat dit erkend wordt doe ik nergens meer aan mee.
bij 60% zijn we in de safe zone:
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2327338-50-t...
we zitten dik vet boven de 80%
www.rivm.nl/covid-19-vaccinatie/cijfe...
Die oeverloze discussies over corona zijn inmiddels schadelijker voor de volksgezondheid dan het virus zelf.
Het is echt hopeloos vermoeiend. En het gaat ver!
In mijn vriendenkring zijn zelfs mensen van elkaar gescheiden. No joke.
@Botte Hork | 24-10-21 | 17:48:
Ik geloof het direct. De waanzin regeert.
@Botte Hork | 24-10-21 | 17:48: woke wordt nog erger dan corona.
“Woke worden” is niks anders dan dat iemand (meestal jong), in overtuiging van het eigen gelijk, fanatiek anderen gaat veroordelen.
@Homer P. Simpson | 24-10-21 | 18:32:
Hier een paar woke idioten www.youtube.com/watch?v=l-Bk7JP7kUY Echt walgelijk, kijk niet!
@Botte Hork | 24-10-21 | 18:42: Lijkt me een clubje dat aan de PrEP pillen zit. Die maken zich normaal gesproken niet zo druk om een virusje.
Ocharm lieve. Ging het maar over een virus.
Desnoods nog over volksgezondheid!
Was het maar zo'n feestje.
Ja
Even terug in de tijd en een geheugenopfrisser : twitter.com/PGoldschmeding/status/145...
www.parool.nl/nederland/capaciteitsor...
Zolang een ongevaccineerde zorg premie betaald heeft hij/zijn recht op zorg. Als mensen met kanker of andere ziekten daardoor niet geholpen kunnen worden ligt dat aan de overheid. Ze hebben verdomme 2 jaar de tijd gehad om zaken te regelen. 27000 zorg medewerkers gestopt en IC capaciteit van 2000 naar 1000. Lekker bezig Hugo! Kneus
Ongevaccineerden worden als aso's gezien, maar er wordt even vergeten dat die wel soms al 10, 20, of 30 jaar netjes premie betalen zonder misschien zelf ooit gebruik te hebben gemaakt van de zorg. Dat vind ik best sociaal. Dat geld wordt ook in veel gevallen besteed aan ongezonde rokende en drinkende/etende overgewicht patiënten. Daar hoor je die ongevaccineerden niet over klagen en nu zijn die gezonde ongevaccineerden de aso's. Omgekeerde wereld.
Onverantwoord bezig zou ik zeggen.
Lekker de schuld afschuiven. Typisch asogedrag.
hahaha, pasgeborenen zijn ongevaccineerd: hup, meteen in quarantaine te ziekenhuis Groningen.
Wat een monolieten sukkels zeg.
Ik denk dat je het in veel gevallen over dezelfde groep hebt: rokers weten ergens best dat het levensgevaarlijk is om te roken, en slagen er in om dit met succes te negeren, met de meest fantastische argumenten. Anti-vaxxers zijn niet heel anders.
@Homer P. Simpson | 24-10-21 | 18:21: Jij hebt toch ook 15 jaar gerookt? Geef je dan je recht op zorg op? De kans is toch groot dat je het zorgsysteem gaat belasten, 15 jaar aan de paf doet niemand ongestraft.
"Zijn gevaccineerden niet juist een gevaar voor ongevaccineerden, ipv andersom?"
Ach ja, je kunt leuke 'omkeringsspelletjes' spelen - die echter nergens op slaan - maar dit is toch 'gewoon' weer de bekende, inmiddels overbekende realiteit:
"Coronapatiënten kunnen zondag niet meer worden opgenomen in het HagaZiekenhuis in Den Haag, meldt Omroep West. Ambulances moeten nieuwe patiënten naar elders brengen."
"In de hofstad zijn veel minder mensen ingeënt dan in de rest van Nederland. Met name mensen uit arme wijken en jongeren slaan de vaccinatie over."
QED, oftewel, hoe meer ongevaccineerden, hoe meer ellende.
Onder het kopje bijwerkingen:
"Ruim 1% meldt ernstige klachten, die met hart en longen te maken hebben en in sommige gevallen tot ziekenhuisopnames hebben geleid. (Vanzelfsprekend is niet objectief vast te stellen of dit al dan niet door de vaccinatie komt)".
Vreemd, in mijn zeer directe omgeving, familie, na de vaccinatie zware hartproblemen met ziekenhuisopname. Door de artsen werd na enkele dagen onderzoek bevestigd dat de vaccinatie de oorzaak was.
Zelfs als dat allemaar waar is, wat onmogelijk kan worden gecontroleerd, zegt dat helemaal niets over alle andere gevaccineerden, het vaccin of zelfs maar de mogelijk tot objectief een oorzaak vaststellen. Het is een anekdote en daar kan niemand iets mee.
Bovendien is het zeer onwaarschijnlijk dat 'artsen' (2? 14? 10000?) na 'onderzoek' (gepubliceerd? Bewijsbaar?) konden vaststellen dat 'vaccinatie de oorzaak was'. Het is hetzelfde als een zware roker met longkanker: waarschijnlijk komt het door het roken maar je kunt dat niet objectief vaststellen, er kan ook een andere oorzaak zijn. Je kunt het alleen met een grote waarschijnlijkheid aannemen. Er zal dus geen arts zijn die zegt 'het komt door het vaccin!', dat kun je hooguit aannemen.
@blikjegrolsch | 24-10-21 | 18:35: het is vooral ongeloofwaardig dat een arts zou erkennen dat de oorzaak bij de vaccinatie zou liggen.
Dat zou einde carrière zijn voor de arts
Vermoeiend gedoe. Kunnen we het weer eens een keer over het klimaat hebben?
Liever zure regen of ozongat.
@Dwaalgast | 24-10-21 | 18:12: Doe mij die tweede maar, ik vond die wel leuk, vroeger. Niet zo n stompzinnig geouwehoer.
Ik wil zwarte Piet terug op TV!
We hebben nu lang genoeg tijd gehad om de ziekenhuiscapaciteit op te schalen. Als we een nieuw griepgolfje nog niet aankunnen, heeft dat een politieke oorzaak. De makkelijkste weg is natuurlijk om ongevaccineeerden tot zondebok te maken.
Dat de gevaccineerden de ongevaccineerden in gevaar brengen is wel een hele kromme framing van de werkelijkheid. Als de gevaccineerden niet gevaccineerd zouden zijn, zou deze groep de hardcore ongevaccineerden nog meer in gevaar brengen. Kortom ... flauwekul. De ongevaccineerden brengen zichzelf in "gevaar". Op zich niets mis mee, want dat is een individuele vrije keuze. Wel jammer dat juist door deze groep de IC's weer dreigen vol te lopen met alle nare lock down achtige gevolgen vandien.
De regering had ook gewoon wat miljarden aan de capaciteit van de IC's kunnen spenderen, met bonnetje.
Inderdaad, een beetje in het straatje van; aanslagen door moslims zijn de schuld van west-Europeanen want ze voelen zich als moslim niet thuis in west-europa.
@Kowalski11 | 24-10-21 | 17:42: nooit geweten dat ziekenuispersoneel van geld gemaakt is.
@Kowalski11 | 24-10-21 | 17:42: Als de oplossing zo makkelijk was geweest had men het juist wel gedaan. Maar je leidt niet zomaar wat IC personeel op. Het is geen LOI-opleiding
@Baron_von_Rijswijck | 24-10-21 | 17:58: Je moet nog steeds ingeloot worden om een opleiding tot arts te kunnen volgen. Dat zegt toch genoeg.
@Panos88 | 24-10-21 | 17:48: Van hetzelfde geld waar boa's van gemaakt worden.
@zegmaarwij | 24-10-21 | 18:09: Precies, er is onvoldoende opleidingscapaciteit.
@Baron_von_Rijswijck | 24-10-21 | 18:16: De capaciteit wordt beperkt door structurele bezuinigingen op de zorg en de commercialisering hier van. Dit is de oogst van tien jaar Rutte. De capaciteit is er, budget niet. Het is blijkbaar belangrijker om een miljard in een testsamenleving te pompen die bewezen niets oplevert voor de volksgezondheid.
Zelfde tactieken, really? Even nacht van de lange messen herlezen? Welke uitkomst gaat er dan komen? Vertel.
"Onder de vrouwen is een duidelijk hoger percentage ongevaccineerd dan mannen."
Hahaha.
Ach, dat zal wel door de tromboses zijn, alleen de leeftijd groep waar dit het sterkst zichtbaar is kreeg geen AstraZeneca.
Gek genoeg is 76% van de meldingen over bijwerkingen bij Lareb ook door een vrouw gedaan..
@EEGlivesagain | 24-10-21 | 17:18:
Hoe zou de verhoudingen liggen in alternatieve "geneeswijzen"? Ik schat hetzelfde.
@omanders | 24-10-21 | 17:42: Opmerkelijk dat als iemand een half jaar na covid licht vermoeid is dit wordt genoteerd als 'long covid ' terwijl duizenden vaccin gerelateerde meldingen worden afgedaan als 'vrouwenkwaaltje'. Het is maar net wat er in je straatje past zeker?
Maarre, hebben we inmiddels de zorg weer meer op orde? Wat betreft die IC capaciteit bv? Voor corona was die al ruk en zou aangepakt worden. Als die vaccins hun werk doen, Pleurt alles gewoon open. We laten ons iedere keer weer iets anders aanpraten en de lat verder leggen. We zullen zo nooit een normale maatschappij krijgen.
Ach blijven jullie achter die sprookjes aan hobbelen dan vertrouw ik op mijn immuunsysteem. Dat heeft me nog nooit in de steek gelaten.
Ik weet niet waarom jij denkt dat gevaccineerden NIET op hun eigen immuunsysteem vertrouwen. Vaccinatie is bij uitstek op je eigen immuunsysteem vertrouwen. Daarom spreek je dat ook aan.
@omanders | 24-10-21 | 17:17:
Da's een knap staaltje krom redeneren van je!
@JohanF | 24-10-21 | 17:22:
Nee. Je hebt geen idee wat je zegt.
@JohanF | 24-10-21 | 17:22:
Hoe denk je dat vaccins werken, eigenlijk?
@ademende aarde | 24-10-21 | 17:41: Ook aan jou: Hoe denk je dat vaccinaties werken? Ik ben benieuwd waar het verschil met "je eigen immuunsysteem" ligt, in jullie idee.
@Trofl | 24-10-21 | 18:04: Nee? Je eigen immuunsysteem reageert niet op de spike-eiwitten van het virus als je een infectie oploopt? Het maakt geen antistoffen aan tegen S1 en S2?
Over een dag of tien is er weer eens een persconferentie...
Kijk de nieuwe serie Dopesick maar dan zie je hoe ziek pharma is.
www.imdb.com/title/tt9174558/?ref_=fn...
Verreweg de grootste groep mensen die opgenomen wordt in het ziekenhuis is 60+. De groep mensen boven de 80 jaar oud stijgt nog veel sneller. Waren dit niet de leeftijdsgroepen met de hoogste vaccinatiegraad…?
Ssst... je mag alleen het percentage ongevaccineerden noemen.
'Ongevaccineerd' leest voor velen (politici incluis) als 'besmettelijk'; dat is het grootste probleem. Als gezond, ongevaccineerd persoon is inderdaad de kans inmiddels groter dat je besmet wordt door een gevaccineerd iemand dan door een ongevaccineerd iemand. Al is 95% van de bevolking gevaccineerd dan nog zal de 'druk' op de ziekenhuizen in de wintermaanden gewoon te groot zijn ook vanwege eigen ziekteverzuim en andere ziekten die tijdens de koude periode de kop nu eenmaal opsteken.
Ik wil hier geen scepticus uithangen, maar 'dat het je maar een beetje (70% blijkbaar, ik heb het niet onderzocht) beschermt tegen oplopen en doorgeven' is een leuke statement, maar dat woordje 'inmiddels' wat even eerder in die zin staat is wel apart. Waarom bied het 'inmiddels' 70% bescherming? Wordt de bescherming groter naarmate je langer met het vaccin in je lijf loopt? Zijn de vaccins doorontwikkeld waardoor dit nu en enkel pas als je vanaf nu een vaccin krijgt? Hoe meet je dat in de praktijk als niemand zich meld? Op welke controlegroep is dat gemeten en waar zijn die onderzoeksdata?
Als het dus zo is dat de vaccins zijn doorontwikkeld waardoor die 70% oploop- en doorgeefbescherming gehaald kan worden dan kan ik nog wel wat waarheid vinden in de uitspraak van Boris, waarmee je met een 'booster' dus v2 van het vaccin binnen krijgt. Waarmee alle oude al-gevaccineerde dus eigenlijk nog niet die bescherming boden?
Eerder andersom. Tot dusverre is elke prognose naar beneden bijgesteld.
U weet wel, 1 prikje en we zijn klaar werden 2 prikjes.
Geen besmetting, besmettelijkheid en ziekenhuisopname werd vermindere kans op besmetting, overdracht, verminderde kans op ziekenhuisopname en veel minder kans op ic opname.
Pfizer werd geïntroduceerd met claim: 95% bescherming tegen besmetting, 100% bescherming tegen ernstig ziekteverloop.
Dat moest steeds verder worden afgeschaald, en de bescherming neemt al binnen enkele maanden fors af.
En de 'boosters' zijn geen V2 van het vaccin, het is gewoon hetzelfde spul (waarvan we weten dat het minder goed werkt op de delta-variant die nu 99,9% van de besmettingen vormt)
Ander leuk weekend weetje… sinds het begin van dit hele gebeuren (27 feb 2020) zijn er volgens de officiële RIVM gegevens slechts 211 mensen onder de 70 overleden, waarvan niet bekend was dat ze iets anders ernstigs onder de leden hadden… 211… in dezelfde tijd zijn er in totaal 260.000 mensen overleden aan van alles en nog wat. 100.000 levensjaren gewonnen (mn 80 plus) en 600.000 verloren door maatregelen… 500.000 per
saldo verloren dus… Complete massahysterie.
Hugo komt thuis, doet zn schoenen uit en gaat huilend in een hoekje zitten.
Cant you see my castels are burning?
youtu.be/FlCoc_OismQ
Een ander weetje, ik kreeg een uitnodiging voor de jaarlijkse griepspuit. Werd bij vermeld dat er jaarlijks 2700 doden door de griep te betreuren zijn in Nederland.
Zucht. Daar gaan we weer.
Geheugensteuntje voor alle schapen. Tav Mark en Hugo.
Adrea Berg.
Du brauchst das gefühl, Frei zu sein,
youtu.be/wCON7JlxuEI
Grappig dat wappies unaniem het hebben over 'schapen'. Over nablaten gedproken. Doe je onderzoek.
@Blote Bertus 2000 | 24-10-21 | 19:07:
Ach blote, mijn plempsel gaat niet over "onderzoek". Gaat meer over een aandachtsspanne van langer dan 30 seconden en een geheugen van langer dan 30 dagen.
Ondanks mijn leeftijd herinner ik mij nog goed de kreten, nog even volhouden, nog een paar weken op de tanden bijten, nog een maandje doorzetten. Etc,etc.
Geen onderzoek voor nodig, slechts een wel actieve herinnering. Muziekje is niet toevallig gekozen.
Ik denk dat de zondagmiddagmeligheid bij de heer Spartacus heeft toegeslagen. Veel zinnigs staat er niet, hooguit wat studentengebral. Als nu zelfs Pfizer toegeeft dat de beschermingsgraad na 6mnd al mindr dan 50-20% is wie zit hier dan te stoken. Gaat GS nu ook aan de heksenjacht tegen de ongevaxxden meedoen en pleiten voor haast (voor)oorlogse dwangmaatregelen? Kan me haast niet voorstellen!!
Het is dan maar goed dat Pfizer dat niet toegeeft.
Ik pleit al jaren voor een lockdown in de allochtonenwijken, maar dat heeft dan weer nauwelijks wat met vaccins of virus te maken., maar meer met wapenbeheer en veiligheid.
Ik zit in een Vogelaarwijk maar ben doublé jabbed. Waarom moet ik gestraft worden?
@Graaf_van_Hogendorp | 24-10-21 | 16:35:
Maak daar meteen triple gestraft van, Graaf.
U wordt gestraft omdat u niet degene bent die bepaalt of u bent gevaccineerd. Dat bepaalt een derde. De effectiviteitstermijn van uw vaccinatie verstrijkt. 'Vanaf de eerste prik prik in een oneindige vaccinatie cyclus terecht komen'. Kent u die uitdrukking? De geldigheidsduur van uw QR code vervalt.
Het is mogelijk van logisch te leren redeneren vertrekkende van 1+1=2, maar het vergt oefening, mijnheer Spartacus.
Degenen die beweren dat ongevaccineerden een gevaar vormen voor gevaccineerden hebben te weinig vertrouwen in de eigen vaccinatie. Ongevaccineerden zijn vooral een gevaar voor andere ongevaccineerden.
"Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg zinspeelde op lokale lockdowns in gebieden waar veel besmettingen zijn bij een lage vaccinatiegraad."
Van de NPO app. Maw alle (middel)grote steden met wijken die 'vreemde luchtjes in de portiek' hebben gaan straks op lockdown. Ondertussen zit deugend verNederland te kankeren op grrrrrristenen in de bible belt....
Ongevaccineerden zonder natuurlijke immuniteit na herstel daarentegen, zijn voor 0% beschermd tegen de dood en ziekenhuisopname en 0% tegen oplopen.
Iedere ongevaxxineerde gaat deaud. Want 0% bescherming.
Van de griep gaat een gezond mens niet dood.
Inderdaad.
Beetje de weg kwijt geloof ik.
Lol!
@Harrie Nak | 24-10-21 | 16:31: 1918 belde....
@Harrie Nak | 24-10-21 | 16:31: 2015 en de jaren erop niet meegemaakt, zeker?
we gaan allemaal deaud.ja ... jij ook .
Ik ben mijn ebolapas kwijt en ook de aidspas, de tbcpas en sarspas. Help!
Ik mijn tegel van hieronder. Ook help!
In de pornoindustie is een frequent aidstest al decennia de manier om verspreiding te bemoeilijken. Dat werkt ook heel behoorlijk, er zijn maar een paar schandaaltjes.
Ik leef met iemand die het had, sta net zoveel biertjes weg te tikken in de drukke kroeg als vroegâh, en sta 3x per week te zweten in een sportschool waar niemand een masker op heeft. Heb echter in die twee jaren het uiterst besmettelijke en dodelijke griepje nog steeds niet opgelopen.
@Harrie Nak | 24-10-21 | 16:37:
Het stelt ook echt geen ene moer voor. Ja misschien voor obese 85+ers.
Angstporno, that's it. En de meerderheid trapt er met open ogen in.
Heel jammer allemaal weer.
Als die ongevaccineerden gewoon gevaccineeerd waren zouden ze ook niet zo bang hoeven wezen
Gevaccineerden de schuld geven van hun eigen nalatigheid is beetje de omgekeerde wereld.
Trouwens sowieso: Boris Johnson: is dat nou een bron over COrona? Die liep het kapot te bagatelliseren tot het hem zelf trof.
Wat wordt de volgende bron, Bolsanero?
De meeste die doodsbang zijn,zijn degene die 1 of meerdere spuitjes hebben gehad,niet andersom
Net alsof die geweldige bronnen die in Nederland regelmatig worden gebruikt het dan wel goed weten. Het hele beleid tot nu toe is brute force met een vleugje trial and error als het gaat om het geleidelijk teruggeven van beetjes vrijheid. Niet echt indrukwekkend.
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2327338-50-t...
www.rivm.nl/covid-19-vaccinatie/cijfe...
we hebben groepsimmuniteit, mochten die prikken werken uiteraard.
Die laatste 10% die niet wil gevaccineerd worden gaat vroeg of laat tegen dat coronavirus aanlopen. Hopelijk niet allemaal tegelijk (1.5 miljoen) want dan lopen de IC's weer vol met dat deel dat er door in de problemen komt. Dus ze moeten het besmetten uitsmeren over een periode. Dus daarom moeten ongevaccineerden nog steeds voorzichtig aan doen. Vanwege het uitsmeren.
Want iedereen die Covid-19 krijgt belandt op de IC. Vooral die gezonde jonge mensen die het grootste deel van die niet (tegen Covid-19) gevaccineerden uitmaken.
@Oeleflaffel | 24-10-21 | 16:32: Nee niet iedereen. Een klein percentage. En anderhalf miljoen maal dat kleine percentage is veel meer dan de IC-capaciteit, dus wil je de besmettingen over die anderhalf miljoen niet in een korte tijd hebben.
@koeberg | 24-10-21 | 16:38:
Voor jonge gezonde mensen gaat het om een nihil percentage. coronadashboard.rijksoverheid.nl/arti...
De (door Rutte gedecimeerde) IC-capaciteit kon het afgelopen jaar zelfs aan toen niemand was gevaccineerd. En nu met een vaccinatiegraad van 85%, wat dus bij potentieel kwetsbare ouderen nog veel hoger ligt, krijgen we weer de zelfde doemscenario’s?
@Oeleflaffel | 24-10-21 | 16:55: vorig jaar konden we het niet aan,de niet acute zorg is afgeschaald toen
Je aanname gaat er van uit dat iedereen die niet gevaccineerd is nog geen covid heeft gehad en in de risicogroep zit. Statistisch gezien is dat onmogelijk.
*zucht*
Wat een kul argument Spartacus. Gevaccineerden zijn net zo'n groot gevaar voor ongevaccineerden als andere ongevaccineerden. Dus gewoon niet lullen zeikerds en neem die vaccinatie. Verrekte miepers.
Neem hem niet!! Verrekte zeikerd
Vindt u het heel erg om u even niet met andermans zaken en gezondheid te bemoeien? Mogen we alstublieft dankuwel nog over eigen lichaam beschikken, of zullen we direct iedereen lekker op de lijst voor vrijwillige donatie bij leven bij te schrijven?
Verrekte bemoeial.
Heb jij soms een pakket aandelen in de trits aan vaccinatiespuitenbedrijven, Conan 'Covid' de Rabarber?
@polletjepiekhaar | 24-10-21 | 16:28: Ik heb hem wel, dez info is alleen voor de NCTV die de info doorspeelt aan het RIVM.
@EEnzame SchizofrEEN | 24-10-21 | 16:36: En als je voor een jaar jouw reuk kwijt bent of op de IC ligt, mogen we dan naar je toe komen om te zeggen: "I don't want to tell you I told you so, but...." Echt, hoeveel van dit soort kul ik hoor van bevriende (huis)artsen en die er moedeloos van worden. Twee recente voorbeeldjes: 42-jarige moeder (ongevaccineerd, wat ze keek het nog even aan...), benauwd als wat (~70-80% saturatie, dan weet je het wel), twee dagen later op de IC, 3 weken later ontslagen, maar "heeft veel ingeleverd" (dat is IC-dokter-speak voor: you're fucked...). Of: allochtone net-opa (60j), wilde geen vaccinatie, COVID, IC --> dood. Omdat ze een simpel prikje niet wilden hebben. Treurig, maar medelijden, dat is ondertussen toch een stuk minder geworden. Net zoals mensen die zich dronken tegen een lantaarnpaal aanrijden of te lui zijn om een gordel om te doen.
@GekkeLorrie | 24-10-21 | 17:16: ja of 42 jarige vader ongevaccineerd heeft spierpijn en is wat koud ,2 dagen later alles weg alleen geen geur en smaak ,(kleinigheidjes hou je )vrouw 36 vol gevaccineerd 3 dagen strontziek op bed inmiddels ook weer dikke prima .kortom ,niemand heeft op de ic gelegen ,en niemand is fucked .dat staat er dus ook tegenover .maar dat hoor je liever niet gok ik zo .individuele voorbeelden aanhalen heeft dus niet zoveel zin .want ik kan dan heel simpel zeggen ,ach stelt niks voor ,doe ik niet heeft geen zin want de ene mens is de ander niet en ik noch iemand anders is de maatstaf voor de rest .
@bowlfabriek | 24-10-21 | 17:41: ok kan ook met statistieken gaan gooien (>4 miljoen doden), grafiekjes, cdc data, wetenschappelijke publicaties etc etc . Maar dat heeft geen zin hier. Dat zeg ik: die artsen en verpleegkundigen zijn er helemaal klaar mee. Anderhalf jaar lang zich de pleuris gewerkt, en nu een stelletje debielen die geen prik willen: dat het vooral FvDers zijn verbaast mij niks.
@GekkeLorrie | 24-10-21 | 20:01: gelukkig is de enige oplossing een halfjaarlijkse prik.
en nooit een medicijn, of een gezonde levensstijl.
enkel een periodieke injectie met geheim recept kan je redden.
@witte geit? | 25-10-21 | 00:09: je bedoelt een medicijn krijgen totdat je ziek genoeg bent? Tot nu toe zijn er niet echt heel effectieve middelen beschikbaar. Terwijl een vaccine voor >90% helpt tegen ziekenhuisopname (~11x zo kleine kans). Het spreekwoord is niet: “genezen is beter dan voorkomen”. Beetje alsof je zegt: ik doe gebruik geen gordel en airbag, want ik kijk altijd goed uit en ik kan altijd nog naar het ziekenhuis.
RIVM Update: +6350
Gaat de goede kant op, een herhaling van de feestdagen 2020 komt weer een stap dichterbij.
Gevaccineerd en ONgevaccineerd gaat, als we in 2021 dezelfde feestdagen krijgen in 2020, niet blij mee zijn.
Zijn ze het toch nog ergens over eens.
Staat er ook bij hoeveel % ongevaccineerd is en of in het besmettingsgebied veel SGP zit?
@AdvocatusDiaboli | 24-10-21 | 16:28: te veel uit de bible belt (terwijl daar wel in het geheim gevaccineerd wordt in toenemende mate) maar nog veel meer uit de immigrantenwijken in de grote steden.
Maar het is zoooooo makkelijk om alleen naar de biblebelt/SGB gebied te wijzen hè.
Zolang een vaccin geen force shield om je luchtwegen of een filter tussen die van jou en een ander plaatst, beschermt het NIET tegen oplopen zolang je dezelfde lucht in ademt als ieder ander. Het rnige verschil zit hem er in of je er vatbaar voor bent of niet.
Dat punt is dus wel degelijk waar, en om dat te begrijpen of in te zien, heb je slechts basisschoollogica nodig.
"Oplopen" betekent dat je er ziek van wordt, niet dat je de lucht enkel binnen krijgt. Dus als je er minder vatbaar voor bent, dan heb je ook minder kans om het op te lopen.
Mensen die er minder ziek van worden stoten ook minder virus uit.
@Muxje | 24-10-21 | 16:14:
Een vaccin is geen force field, een vaccin is een coach die jouw immuunsysteem traint.
En afhankelijk van de basiskwaliteit van je immuunsysteem en/of de kwaliteit van de coach, zal je immuunsysteem een ziekte snel en krachtig afvechten zodat jij zonder ziektesymptomen blijft, langzaam en slap waardoor je dus wel ziektesymptomen merkt, of falen.
Maar je immuunsysteem zal NEVER een uitwedstrijd spelen. Dus voordat het aan de slag kan, zal je eerst de ziekte moeten oplopen, en voor dat aspect maakt het vaccin geen drol verschil.
Er is nu zo ongeveer wel alles gezegd over de vaccinatie shizzle. Het lijkt erop dat niemand meer gaat bewegen , niet gevaccineerden blijven dat hoogst waarschijnlijk. De gevaccineerden mogen hun (on) gelijk halen .
Hoe dit uit gaat pakken ligt in de toekomst.
Er is meer in het leven als de tot non discussie verworden strijd om het gelijk .
Ieder zijn meug en even goede vrienden wat mij betreft.
Ik ben er ook wel klaar mee. De standpunten zijn nu wel bij iedereen bekend en niemand zal nog meer veranderen. Alleen een absolute verplichting tot vaccineren of thuisblijven zou daar nog wat aan kunnen veranderen.
Dat is deels waar. Als de discussie zich dagelijks herhaalt klopt het, maar de situatie wijzigt natuurlijk wel. We gaan de komende maanden heel veel leren over de effectiviteit van de vaccins.
@C1O2 | 24-10-21 | 16:21:
Ik denk dat de discussie zo verzandt omdat het narratief steeds verandert,
Dat vinden de (kritische )burger niet
@deathchant | 24-10-21 | 16:28:
Ruzie met t toetsenbord
.... Fijn , ik zo ook graag wat verder kunnen kijken als dit Ad hoc paniekvoetbal.
De " brave" burger " wil weer gewoon leven" en springt door het hoepeltje
De een vind de ander dom of niet solidair en blijft volharden.
Ik heb mijn mening gevormd en herhaaldelijk geventileerd.
Ik kan slechts hopen dat iemand er iets aan heeft gehad.
Mijn realiteit wordt waarschijnlijk tot Juli deze toestand
Ik snap werkelijk waar al die mensen niet die zich nog laten testen?
Als je gevaccineerd bent en een loopneus hebt, even uitzieken en eventueel zelftestje doen. Als je niet gevaccineerd bent, doe je toch bewust niet mee aan dit poppenkastje?
Behalve als je op zoek bent naar een zes maanden coronapas.
Die Delta-variant heeft zich alleen maar ontwikkeld omdat het virus zich een slag in de rondte kon muteren. Zie India en eerder Brazilië. Hoe meer gevaccineerden, hoe minder kans op rare mutaties. Dus ja, ongevaccineerden zijn ook gevaarlijk.
Maar dan krijg je dus weer hetzelfde als bij dat klimaatdebat. In Nederland moeten we zo nodig naar 100%, terwijl dat niets helpt als elders in de wereld het percentage op veel minder dan 10% blijft steken. Nederland is voor 0,2% verantwoordelijk voor de opwarming van de aarde en wij moeten dan zo nodig (terwijl alle infrastructuur er ligt) van het gas af, terwijl andere landen juist van steenkolen op gas overstappen. Alsof het aanleggen van nieuwe infrastructuur geen CO2-uitstoot veroorzaakt.
www.nytimes.com/interactive/2021/worl...
@Deb.klissen | 24-10-21 | 16:26: ik zou nog even wat meer onderzoek doen. Klopt geen hout van uw vaccinverhaal. Een virus is niet immuun voor een vaccin en de de effectiviteit van het vaccin gaat over hoeveel mensen er niet ziek worden in een bepaalde groep. Gevaccineerden krijgen net zo goed virusdeeltjes binnen als er iemand met corona naast staat te blaffen.
Je zou kunnen stellen dat vaccins die niet effectief genoeg blijken ook bijdragen aan mutatie. Zoals bij bestrijdingsmiddelen resistentie kan ontstaan , tevens kan het vaccin ook niet helpen tegen de volgende varianten. Maar dat is dan zeker ook de schuld van de niet gevaccineerden?
@deathchant | 24-10-21 | 17:06: een vaccin kan niet voor meer mutaties zorgen. Het is geen medicijn.
@Continuum | 24-10-21 | 17:12:
Als je immuunsysteem na vaccinatie
Alleen het virus verzwakt of er enkel een deel van weet te elimineren , dan kan dat zich vermeerderen, ook kan het zich aanpassen net als met natuurlijke imuun reacties. Die mij overigens diverser lijken als de miljarden spikes die nu aan ons immuunsysteem worden aangeboden
Ik vrees dat de onbekende maar klaarblijkelijke bescherming die vaccins bieden de bottleneck gaan worden
De meeste vaccins zijn goed voor alles tussen 10 jaar en een leven aan bescherming, andere koek als 6 maanden
@deathchant | 24-10-21 | 17:27: de immuniteit is er af na zes maanden, dat betekent niet dat je dan ook geen bescherming meer hebt. En zoals u zelf al aangeeft, er is niet veel verschil met een immuunreactie op het echte virus
@Continuum | 24-10-21 | 17:59:
Dus na 6 maanden kom je in een soort grijs gebied van effectiviteit uit?
Ik kan me levendig voorstellen stellen dat mensen dat een te magere opbrengst vinden , om een nog experimenteel middel tot zich te nemen
Vandaar ook deze " zachte " dwang
De overheden zijn bang voor eventuele aanspraken als hun het verplicht hebben gemaakt . vooralsnog trekt iedereen zijn handen van de lange termijn
@deathchant | 24-10-21 | 19:09: is de complexiteit van de antistoffen en geheugen Ellen van het immuunsysteem. Na zes maanden zonder aanraking met het virus zullen de antistoffen afnemen. Volgens mij zijn er nog niet echt studies gedaan naar hoe snel je die weer aanmaakt daarna. Maar dat kan bv ook na tien jaar nog binnen een twee dagen zijn, waardoor je niet erg ziek wordt. Is geen grijs gebied, zo werkt het nu eenmaal ook als je het echte virus hebt gehad.
Het woord experimenteel is voor uw rekening, er is niks experimenteel aan
@Continuum | 24-10-21 | 19:29:
Als ik mij niet vergis is pfizer alleen voor gebruik toegestaan in een noodsituatie, vandaar dat bijvoorbeeld Frankrijk continu de medische noodtoestand verlengt
Pas rond 2023 zijn alle stappen voor een toestemming tot commercialisering en toepassing zonder deze noodtoestand doorlopen
Tot die tijd is het experimenteel , en doodgewone term die blijkbaar eng kan klinken. In de tussen tijd is er wel goedkeuring voor de ingrediënten en verlenging van het uitzonderlijke gebruik gegeven. Maar het blijft experimenteel
@deathchant | 24-10-21 | 20:42: de Ema heeft onder voorwaarden goedgekeurd. De fda in Amerika heeft het eerst met een noodtoestenming gedaan en nu definitief. Pfizer moest/moet in de EU alleen nog data aanleveren over gebruik in zwangeren (reeds gedaan) en hoe lang het effectief is. Niks experimenteels, de effectiviteit is op korte termijn duidelijk en ook de veiligheid.
Een studie uit de UK van Jose Gefaell. Hierin geeft hij juist Boris gelijk.
General conclusion: Covidvaccines are a good protection against hospitalizations and death, but do not avoid infection ortransmission, so do not contribute to herd immunity. Vaccination is a matter of personal health, not public health. Governments have no greater moral authority to enforce vaccination than to enforce chemotherapy. For ages <18, differences in hospitalizations, CFR, and death rates between vaccinated and unvaccinated are not statistically significant, and in any event are extremely low. Vaccines efficacy wanes. Protect the elder this winter.
https://www.dropbox.com/s/jiia9tmf1ajujze/UK%20-%20Weeks%2037%20to%2040%20-%2017Oct2021.pdf?dl=0
En wat doen we met die ouderen? In plaats van ze thuis te verzorgen, stoppen we ze in verpleeghuizen, wachtend op besmetting door steeds wisselend personeel dat ook misbruikt wordt en van locatie naar locatie gestuurd wordt tegen relatief lage lonen. Paar uurtjes hier, paar uurtjes daar en de directie werkt halve werkweken tegen de Balkenendenorm of hoger.
Rare "studie", die niet ondersteund wordt door de data in datzelfde rapport. Slordige statistiek. Ik zou hier geen waarde aan hechten.
@Muxje | 24-10-21 | 16:29:
Jammer dat jij de data niet goed ken lezen.
Vaccinatie geeft goede bescherming tegen opegenomen worden in ziekenhuis en doodgaan.
Geeft nauwelijks bescherming tegen corona krijgen of overdragen. Goed lezen!
Wat is wijsheid? Was vanmiddag even bij mijn broer in het verpleeghuis, daar was de afdeling in quarantaine vanwege het norovirus, corona was verleden week door een ongevaccineerd personeels lid. Hij is gelukkig dement dus zit in zijn eigen trip, gaat allemaal langs hem heen. Maar als bezoek kun je beter wegblijven. Alleen die raket ontbreekt, het pak heb je al aan.
"Wat is wijsheid?" Wijsheid is vooraf, wat ervaring achteraf is. (mooi voor op een tegeltje)
"Ongevaccineerden zonder natuurlijke immuniteit na herstel daarentegen, zijn voor 0% beschermd tegen de dood en ziekenhuisopname en 0% tegen oplopen."
Dat is natuurlijk onzin. Ook mensen die niet gevaccineerd zijn hebben gewoon een immuunsysteem en zijn dus (x-aantal percentage) beschermd tegen de dood en ziekenhuisopname. Anders was iedereen vorig jaar al doodgegaan omdat er toen nog geen vaccins waren.
de schrijver heeft het niet begrepen, en deze reaguurder ook niet. Zou er 1 persoon zijn die het nog wel begrijpt.
Wat een kansloos gedoe, al dat domme ongeinformeerde gepraat, ga us wat lezen.
Propaganda en dat valt me zo tegen. Waarom hebben ze dat nodig? Waarom niet alleen de zuivere feiten? Niemand is beschermd tegen de dood, iedereen heeft een immuunsysteem, dat je traint met een vaccin om sneller een bepaald type indringer te kunnen laten herkennen (seen that, done that). Vaccinatie kan dus helpen om je lichaam sneller te laten reageren en dus minder ziek te worden. Vitamine C, D, zink enz. helpen ook. Waarom hamert de overheid niet op vitamines slikken in de herfst en winter?
95% van bijna niets, is slechts iets minder.
Het is alleen dat 95% zo lekker klinkt en verkoopt, maar uiteindelijk is het een relatief percentage.
Google maar eens op relatieve en absolute werking corona vaccins; leuke leesstof en nog wetenschappelijk onderbouwd ook.
Vanaf 50 jaar zijn de meeste positief geteste mensen gevaccineerd, dat hoor je niet bij de NOS, zie staafdiagram onderaan op www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/graf...
Dat is niet zo heel gek. Het gevaccineerdenpercentage onder ouderen is wel haast noord-koreaans. Zij snappen het doorgaans wel
@Shoarmamasutra | 24-10-21 | 16:16: coronadashboard.rijksoverheid.nl/land...
@Shoarmamasutra | 24-10-21 | 16:18:
Het wordt dus praktisch alleen onder de 40 jaar verspreid. Tot 10 jaar kun je niets aan doen. Daarna tot 18 ook niet veel. En de rest laten ze weer feesten met een QR-code, lekker zinnig en lekker slim.
@Shoarmamasutra | 24-10-21 | 16:16: ... dat ze in een doelgroep zitten die iets meer risico heeft op een vervelend verloop van corona.
Sowieso, een corona-zieke is een rondwandelende virus-mutatiefabriek die lekker om zich heen loopt te verspreiden. Dus als door vaccinatie die fabriek niet of nauwelijks op gang komt, dan helpt dat wel om de verspreiding te vertragen. Bij een ongevaccineerde kan dat veel meer los gaan. Meer mutaties, dus het vaccin is minder effectief.
En ongevaccineerden zijn een extra gevaar voor elkaar. Want ze worden er zieker van en kunnen het sneller en makkelijker aan elkaar doorhoesten op een feestje want overal schijt aan of in de kerk want wij gaan er niet over.
En als die dominosteentjeskettingreactie eenmaal aan het rollen is stop je dat niet zomaar. Bij gevaccineerden zijn de ziekteverschijnselen afwezig of veel kleiner. Misschien merk je het niet eens. Dus dan is een ontmoeting met een nieuwe coronavirus eerder een update van de virusscanner.
Als je ziek bent blijf je thuis. Dat is nu juist het gevaar van gevaccineerden, die merken niet zo snel dat ze ziek zijn en verspreiden het virus aan iedereen en z’n moeder dankzij die schijnveilige app. Beter 1,5 meter dan die app. Sinds die app is ingevoerd stijgt het aantal besmettingen razendsnel, al zeggen aantallen besmettingen niet zo veel.
@Sinterbikske | 24-10-21 | 16:24:
Lijkt mij eerder toe te schrijven aan het seizoens effect. Overigens totaal niet onverwachts.
Dadelijk weer Halloween,
ik ga verkleed als ongevaccineerde,
dat schijnt echt iedereen de stuipen op het lijf te jagen!
Boris Booster zoals een Guardian cartoonist hem gedoopt heeft als een variatie op Bertie Wooster.
Ik woon in het VK en heb zelfs ook de pneumokokkenprik voor volwassenen gehad.
Ja, ze zijn best wel accuraat in het VK.
Ziekenhuizen hebben 72 % kleurlingen op de IC die blijkbaar consequent geen vaccin willen.
In NL zal het waarschijnlijk niet anders zijn. Maar daar hebben we het liever maar niet over.
Hier is gewoon een lijst gesorteerd in huidskleur en landen met de vaccinatiegraad.
Zonder stress over racistisch racistisch.
Voorjaar 2020 waren de IC's in Nederland ook al vooral gevuld met dikke mannetjes met een moeilijke achternaam, zoals een intensivist dat destijds heel diplomatiek omschreef.
Eigenlijk is er dus niets veranderd, alleen wordt het nu wat breder uitgemeten en wordt er een vaccinatie-status aan gekoppeld.
Hier in Huize South park hebben we momenteel Corona op visite. Twee niet gevaccineerde en de één gevaccineerde en alle drie positief getest.
De verschijnselen zijn voor zowel de gevaccineerde als niet gevaccineerde identiek.
Keelpijn en kriebelhoest, thats it.
Wat een heisa allemaal.
Dank voor uw anekdotisch bewijs, blij te horen dat iedereen op de IC zich aanstelt
Komt me heel bekend over. Ik ken om precies te zijn nul (0) mensen die met covid in het ziekenhuis zijn belandt of er aan zijn overleden.
Ik heb wel een hoop gevaccineerde vrienden, kennissen en familie met flinke bijwerkingen na het vaccin. Die variëren van lichte klachten zoals bloeduitstortingen tot twee jonge voorheen gezonde mensen (24 en 25 jaar) die nu hartkrampen hebben.
Tja..
Wat een omslachtig gedoe allemaal. Geef nou toch gewoon iedereen een verplichte chip.
Kun je naar gelieve instellen en monitoren en het scheelt een hoop omwegen voor een vergelijkbaar doel.
Privacy en democratie is toch al dood, gewoon doen. Gebruik mooie campagnes en 70% (magisch getal tegenwoordig) van de Nederlanders is geheid voor.
"U heeft toch niets te verbergen"
"U bent toch geen complotidioot"
"We leven in Nederland"
.....
probeer eens na te denken, soms lukt dat
@fabeltjesland | 24-10-21 | 16:08:
Ik vrees dat het nadenken bij u niet is geheel succesvol is verlopen. Het begint al met het gebrek aan hoofdletter en punt. Daarbuiten mist u het punt. Geeft niets, maar uw gebrek is niet mijn gebrek.
Alleen wappies zijn tegen.
Vraag is hoever de Jonge nog gaat: Permanente lockdown voor ongevaccineerden (alleen naar buiten voor een geluksshot waarmee je alles weer mag doen)?
Beter dan omgedraaid.
Dat soort maatregelen zijn nu niet nodig. Maar ligt vast in een draaiboek voor van de winter als het onverhoopt fout dreigt te gaan
@Continuum | 24-10-21 | 15:42: er zijn ruim voldoende signalen dat het fout aan het gaan is. Wat u bedoelt is 'als het fout is gegaan'
@pleurtop | 24-10-21 | 15:44: Kom eens met een normale onderbouwing ipv de kleuterredenatie. Of is dat lastig?
@Antigoog | 24-10-21 | 15:44: niet iedereen die acute zorg nodig heeft kunnen helpen definieer ik even als fout gaan. De huidige situatie accepteren we al ander halfjaar en is zelfs slechter geweest
Goed plan.
Als landen als Italië, Frankrijk, Australië, Canada ons voorland zijn dan kan hij nog heel ver gaan. Ik hoop zelf dat hij meer naar onze Scandinavische buren kijkt.
Moeder natuur werkt al 4 miljard jaar prima zonder booster shot van een paar stropdassen die je wijs maken dat je anders dood gaat.
Nu de kerken leeggelopen zijn hebben we blijkbaar collectief een vervangend middel nodig om onze religieuze behoeftes op uit te oefenen. Inclusief mannen met jurken, dopen, zingen, bijbels en orgelmuziek. Het wordt nu alleen iets anders ingevuld.
Het overgrote deel van de bevolking die meent niet gelovig te zijn zit massaal naast elkaar op de banken van de corona kerk.
En daarom heeft u op jonge leeftijd al die vaccinaties gekregen. Omdat moeder natuur zo goed werkt.
Volgens mij zijn er in die 4 miljard jaar heel veel ook dood gegaan althans niemand van alle mensen leeft nog op een partijtje na dat wel gevaccineerd is voor diverse ziektes.
Onze voorouders hebben diverse pandemieën overleefd meer zeer hoge sterfte van de mensen om hen heen. Als u zichzelf of mensen om u heen wilt offeren, be my guest.
@DexterGordon | 24-10-21 | 15:36: Het universum heeft altijd gelijk. Jij niet en ik niet.
@pleurtop | 24-10-21 | 15:39:
Zou toch erg lullig voor u persoonlijk zijn als het universum besluit om al uw familieleden slachtoffer te laten worden.
Maar dan kan u altijd nog tegen uzelf zeggen dat het universum altijd gelijk heeft.
@pleurtop | 24-10-21 | 15:39: het Universum doet niks en heeft zeker geen mening
@pleurtop | 24-10-21 | 15:39: leer eerst het Universum echt begrijpen voordat je deze als argument van je egopraat gaat inzetten zou ik zeggen
Voort blijven bestaan door middel van evolutie is voor een groot aantal individuen een nogal wreed proces. Via de wetenschap is overleven van de soort een stuk vriendelijker geworden. Nu vrijwel ieder kind tegen allerlei kwalen wordt ingeënt zou het natuurlijk wel kunnen dat individuen die niet tegen vaccins kunnen uit de soort worden weggefilterd. Een door de mens zelf aangebrachte selectiedruk. Best een interessante gedachte.
@Crest of Waves | 24-10-21 | 15:45: Nou, help me uit de brand.
Leg uit uwe alwetende. U schijnt het te weten.
@lekgoot | 24-10-21 | 15:47: Massavaccinatie maakt een soort zeker niet sterker, wel op korte termijn. Maar alles koste wat kost in leven laten zou op lange termijn wel eens heel andere gevolgen kunnen hebben.
@pleurtop | 24-10-21 | 15:50:
Behalve als de medische wetenschap steeds beter wordt. De problemen ontstaan als de gezondheidszorg opeeens wegvalt.
@lekgoot | 24-10-21 | 15:54: Jij gaat er van uit dat een piramidespel oneindig door kan gaan. Dat gaan ze niet.
Alles in het universum is cyclisch van aard. Soms heb je alleen heeeele lange cycly zodat een generatie zelf nauwelijks iets merkt.
@pleurtop | 24-10-21 | 15:58:
Ben ik met je eens. Er zijn grenzen. Die worden onder andere bepaald door de hoeveelheid energie die beschikbaar is om lokaal orde aan te brengen.
Hahah ja zo goed zelfs dat de gemiddelde levensverwachting in bijvoorbeeld Liverpool rond de 20 lag in het jaar 1850. Aan jou de keus.
Moeder natuur werkt al 4 miljard jaar met natuurlijke selectie. Er gaan dieren en mensen dood die er niet tegen kunnen.
Dat mechanisme bevalt ons niet meer zo vandaag de dag, vooral als je zelf aan de beurt bent.
Moeten we dan ook de Pokken maar terug uitzetten?
nl.m.wikipedia.org/wiki/Pokken
@Panos88 | 24-10-21 | 16:07:
Onzin, www.ntvg.nl/sites/default/files/migra...
Daarnaast wordt hier ook nog gerekend vanaf geboorte.
Jammer dat het sterven aan Covid niet sneller gaat. Dan lopen de IC's niet zo vol met ongevaccineerden.
Die lopen ook niet vol. Vorig jaar liepen ze vol.
@Sinterbikske | 24-10-21 | 15:38: goh, wat zou er veranderd zijn?
U bent een vondeling?
Want IC-bezetting is zo veel belangrijker dan een mensenleven. Idioot.
Had jij niet chronisch jeuk aan je linker oksel?
@lekgoot | 24-10-21 | 15:49: als iemand niet alle mogelijke middelen inzet om het eigen mensenleven te beschermen, waarom zou dat mensenleven voor mij dan wel wat waard moeten zijn?
@lekgoot | 24-10-21 | 15:49: Also also also...
@Antigoog | 24-10-21 | 15:58: Dus iedereen die niet zo veilig leeft als u, mag van u wel dood?
@2Little2Late | 24-10-21 | 16:06: Iedereen mag dood van me. Ik vind alleen een IC-plek belangrijker dan een mensenleven van iemand die niet alle mogelijke middelen heeft ingezet om daar niet terecht te komen vanwege een Covidbesmetting.
Daarom: Testen Voor Toegang, voor iedereen vanaf 12 jaar!
Je zal als gevaccineerde, of wat dat betreft niet gevaccineerde, maar netjes getest zijn en in kroeg/dansschool/restaurant/bioscoop besmet raken door asociale niet geteste gevaccineerden. Om het daarna mee naar huis te nemen naar je oma/opa, of misschien wel je zieke nicht/neef, bij wie het vaccin geen bescherming meer bied op opname en sterven op de IC.
Het was overigens Hugo de Jonge die niet wilde dat gevaccineerden getest zouden moeten worden voor toegang. De prikkel om toch te vaccineren zou weggenomen worden, en dit weegt zwaarder dan de gezondheid/leven van uw beminden die mogen sterven op de platte pens. (Wanneer er überhaupt wat handen aan het bed te vinden zouden zijn, Hugo heeft eerst ook nog eens het personeel weggejaagd.)
Clusterf#ck numero zovelo: Mede mogelijk gemaakt door de leraar primair onderwijs, met de kekke schoentjes, en het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport .
De vraag door wie of wat is überhaupt zinloos. Alleen cynische mensen stellen zich die totaal overbodige vraag
Die trsten zeggen heel weinig want vandaag negatief getest en morgen heb je het alsnog. Of wil je iedereen elke dag testen?
@sinar2 | 24-10-21 | 15:38: dat moeten ongevaccineerden nu wel. Een test is maar 24u geldig. Dat zou dus ook voor gevaccineerden moeten gelden als werkelijk 30% het nog gewoon kan krijgen en doorgeven.
Als iedereen moet testen gaat vrijwel niemand meer de horeca in.
@einz | 24-10-21 | 15:55: Precies. Er wordt niet gekeken naar hoe we corona kunnen verslaan maar naar hoe we het vaccinatie percentage omhoog krijgen. Ondertussen test bijna geen enkele gevaccineerde zich voor dat ze de horeca bezoeken en verspreid het virus zich weer als een malle.
Ik weet dat lezen soms moeilijk is maar toch heb ik mijn vraagtekens bij de zin dat ongevaccineerden zonder natuurlijk immuniteit na herstel voor 0% beschermd zijn.
Klinkt een beetje als dat een gevaccineerde die het toch oploopt en toch op het punt staat opgenomen te worden in het ziekenhuis ook 0% bescherming heeft.
Die zin lijkt me ook fout.
Er was een reaguurder die indertijd beweerde dat corona 'in het goed geoutilleerde westen' geen voet aan de grond zou krijgen. Toen was ik het met hem oneens, maar hij bleek gelijk te hebben, althans voor Urk.
Jammer dat je zo'n scheef beeld hebt van dat dorp.
Dat is niet het westen, is voorbij de IJssel. Daar voorbij begint het gebied waar hersencellen al jong kapot worden gezopen in de zuipkeet.
Ongevaccineerden zijn 0% beschermd?? Ehm. Wel eens van het 'natuurlijke afweersysteem' gehoord? 99% van de ongevaccineerden merkt geen moer van de deltavariant.
Ongevaccineerden die besmet raken bouwen natuurlijke immuniteit op die 13x beter is dan een vaccin en die ook langer aanhoudt. Gevaccineerden bouwen die natuurlijke immuniteit niet op. Sterker nog; die breken de natuurlijke immuniteit tegen andere varianten af.
Alleen jammer de pammer dat er ook een aantal van die ongevaccineerden hartstikke dood gaat of er nog jaren last van heeft, voordat ze die immuniteit bereiken. Maar die tel je dan even niet mee.
Een gevaccineerde die het virus tegenkomt krijgt net zo goed een update van de virusscanner.
Iedereen zonder mondkapje is een gevaar voor Iedereen.... inclusief jezelf #logisch
Hoe gevaarlijk? Dit jaar volgens cijfers CBS tot nu toe al 8815 overstorten slachtoffers, net zo veel als zelfd periode vorig jaar. Extreen gevaarlijk.
Iedereen die een beetje gezonde twijfel heeft over de maatregelen en hierover het gesprek aan wil gaan wordt als wappie weg gezet. Als u 5 jaar geleden de huidige stand van zaken had voorgesteld was u zelf als wappie weg gezet. En nu is het toch de waarheid geworden.
Dank je wel, Geenjoris, helemaal waar.
In een logische wereld zou Nederland met 80%+ gevaccineerde mensen het dit jaar ten opzichte van verleden jaar vele malen beter moeten doen.
Het zou de hele discussie rondom ongevaccineerde mensen eigenlijk onnodig maken.
Maar nee, iemand besloot dat logica niet bestaat. Net zoals dat iemand besloot om verplicht toch maar vooral niet verplicht te noemen maar wel de oorlog aan de ongevaccineerde te verklaren.
Iemand besloot ook dat wij hoe dan ook niet mogen twijfelen terwijl de spelregels en waarheid constant veranderen.
Zelfs spelen met de gezondheid van gezonde kinderen is aan de orde gekomen. Kinderen aan een zinloos risico blootstellen om de oudere en kwetsbare medemens te beschermen. De wereld op zijn kop.
Echt, zodra het over vrijwillige vaccinatie ging wist ik al genoeg. Ik ben gevaccineerd, maar dan ook enkel en alleen omdat ik vrijwillig vanaf dag 1 niet heb geloofd.
Het gaat nu wel degelijk een stuk beter. Veel minder strenge maatregelen en toch een lagere hoeveelheid ernstig zieken en doden. Voor de rest geen aanmerkingen.
Dat dacht ik ook. Waarom nog zo veel besmettingen en opnames bij een vaccinatiegraad van 80% ?
Als je heel simpel mag stellen dat 80% gevaccineerden x 70% bescherming nog maar 56% immuniteit is en de wetenschappers groepsimmuniteit van minimaal 70% adviseerden (begin 2020), de maatregelen fors geschapt zijn én de Delta-variant (fors) besmettelijker is, dan zou dat een verklaring kunnen zijn.
Maar ik ben slechts een denker, geen expert.
@Bootvisser | 24-10-21 | 15:38:
Fors geschrapt of fors geschapen?
@Bootvisser | 24-10-21 | 15:38: Je vergeet de immuniteit van ongevaccineerden die corona al achter de rug hebben. Volgens mij 95% x 70% = 66.5% We zijn er bijna maar het lijkt niet te werken.
Nederland telt meer dan 27 miljoen ongevaccineerde huisdieren.
Daar valt nog veel winst te halen.
Veel huisdieren worden juist wel gevaccineerd.
www.anicura.nl/behandelingen-diensten...
www.licg.nl/honden/vaccinatie-van-de-...
www.licg.nl/nieuws/tijd-om-uw-konijne...
www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/art...
Mijn immuunsysteem biedt mij tegen sterven aan dit slappe virusje meer dan 99.9% bescherming. Ik heb dat vaccin niet nodig. Geen zin ook in hartproblemen.
Het meest heftige hartprobleem blijft toch een gebroken hart. U houd de liefde hoop ik ook ver weg van u?
@Crest of Waves | 24-10-21 | 15:32: Spreek voor u zelf. Mijn vriendin is kerngezond, en heeft daarom ook niets te vrezen van corona. Ook zij wil die spuit niet.
Ik ben altijd groot fan geweest van Spartacus. Ik wil hem alleen wel aanraden uit te kijken voor de confirmationbias.
Ik ben nooit zo'n fan geweest van Spartacus. En zou hem graag willen aanraden eens op te passen voor alle soorten ' bias'. Maar dat is vast aan dovemansoren gericht.
Ik ben ook fan, maar slaat laatste tijd plank soms mis, hier dus. We hebben met name dankzij ongevaccineerden een ic capaciteitsprobleem, en het land wil geen lockdown meer en geen uitstel van operaties. Dat is het probleem.
@Thomtidom | 24-10-21 | 15:26: Het probleem is de jaren lange bezuinigingen op de zorg en de ongebreidelde bevolkingsgroei die voor IC problemen en andere problemen in de zorg bewerkstelliggen.
Dat ligt niet aan de ongevaccineerden.
@Thomtidom | 24-10-21 | 15:26: We hebben een ic capaciteitsprobleem vanwege de ic capaciteit, niet vanwege de niet gevaccineerden. De niet gevaccineerden bepalen niet de ic capaciteit, dat doet de politiek.
@Sinterbikske | 24-10-21 | 15:32: We hebben in NL nu eenmaal een verdomd efficient zorgsysteem. Dat heeft er in normale tijden toe geleid dat de kosten niet helemaal uit de hand zijn gelopen - kosten die wij anders met zijn allen zouden moeten betalen ten koste van, bijvoorbeeld, uitkeringen, veiligheid, etc. - keerzijde is dat bij dit soort calamiteiten er dus geen reserve is. Dat is het gevolg van keuzes die de maatschappij heeft gemaakt gedurende de laatste 20+ jaar.
@Rotterdammert1965 | 24-10-21 | 15:31: Dat dus.
Hoi, mijn naam is Sjoerd Sjoerdsma en ik moest kiezen: of bekennen dat ik als D66 persoon (m/v/x) als de dood ben voor injecties en alles wat maar op drugs lijkt, of doodgefactcheckt worden door Maurice de Hond.
Een kopstoot? Wat is dat, meneer Remkes?
Nu al een maandje Pfizer dubbel in mijn donder. De vooruitzichten zijn weinig rooskleurig: www.youtube.com/watch?v=v0gGWiRkjYM Fuck my life.
Mooie film! Al diverse keren gezien.
Verwachte de eerste keer dat ik de film zag toch iedere keer dat er een "Mister Anderson" momentje in zou zitten.... desalniettemin fantastische film.
@GazonMaaierMan | 24-10-21 | 15:41: Ach ja, de bioscoop. En het theater, musea en restaurants. Zonder mobiel internetprovider war das einmal. Ik zeg in oprechte dankbaarheid dat ik dankzij Hugo de Jonge bijna elke dag Idiocracy kan kijken bij de NPO. Via het politiekkanaaltje.
En als die het even te druk heeft met zijn schoenen poetsen, zijn er altijd nog de hulpsinterklazen van het OMT.
The Mob Rules. Iemand zin in een referendum? www.youtube.com/results?search_query=... Take your pick.
Vanavond in het café iets over hotpot. Desnoods met kikkerbilletjes.
Hoe veel geld gaat er om/ wat is de marge van de tijdelijk werkende vacins? Hoe veel geld gaat er naar lobbyen? Kan iemand mij met zekerheid vertellen dat er helemaal geen enkele met deze vaccins verdiende euro bij de uitvoerende macht/ Vaccin adviserende pushende artsen/ directeuren/ specialisten terecht komt? Zijn alle mensen die de vaccins pushen , Ernst kuipers/ Rutte/ Hugo de Jonge/ Gommers 100% neutraal?
Ja, nee, nee, ja, ja en nee. Nog meer vragen?
@Crest of Waves | 24-10-21 | 15:18: Vragen is een veilige manier, om een mening te geven zonder argumenten te hoeven leveren.
@Frau_Ferkel | 24-10-21 | 15:23: Correct. Maar als je iets roept. En er wordt heel veel geroepen / met cijfers en procenten gesmeten tegen elkaar. Dan moet je eigenlijk 100% zeker weten dat hetgeen je verteld zo is. Ik vraag me namelijk af of alles juist is. Ik geloof niet dat iedereen alles 100% hard kan maken. Of het wel helpt, of het niet helpt. Waar dit eindigt. Welke belangen er zijn etc. etc. etc. Door te vragen kun je ook veel leren.
Facinerende cijfers.
Gevaccineerd? Bleib zu Hause.
Ondanks dat het fris is ga ik toch zo even een ommetje maken
sorry
Een weigeraar is een twijfelaar met heel veel tijd.
Was zelf eerder dit jaar een aantal maanden niet fit (nog niet super) en heb toen het advies gevolgd om even te wachten (staat duidelijk in de brief die iedereen ontvangen heeft, dus dat volgt het overheidsadvies). De laatste maanden angstig geworden door de enorme druk die erop gelegd wordt en door al die QR-code-rommel. Dit zijn typisch mensen die fout op fout stapelen en steeds hun schouders ophalen (zie toeslagenaffaire). Er zelf steeds voor gekozen om afstand te houden en medische FFP2-mondkapjes te blijven dragen. Er is niet slechts een weg om te voorkomen dat je besmet raakt, je kunt op meerdere manieren besmetting voorkomen. Dat mis ik bij die verhalen van Hugo en Mark, ze zitten maar op een spoor 'vaccinatie' en we zijn er inmiddels achter dat dat het ook niet naar nul terug gaat brengen.
Tegeltjeswijsheid. Zouden ze in de wc van de Jonge en Rutte mogen ophangen.
@Watching the Wheels | 24-10-21 | 15:18: ze willen laten zien dat de politiek niet altijd draait... hadden ze wat mij betreft bij een ander onderwerp mogen doen. Anyway, ze hebben zichzelf inmiddels zo vastgeluld dat vaccins de enige uitweg zijn dat er zelfs geen sprake meer kan zijn van voortschrijdend inzicht om daarmee je draai te verantwoorden. Te zot voor woorden.
Het beschermt je niet tegen het besmet raken. Immers het vaccin komt pas in actie wanneer het in je lichaam komt. Het creëert niet een krachtveld om je heen.
Precies, mensen besmetten elkaar nog steeds. Daarom mis ik een overheid die dit uitlegt. 1, 5 m. afstand houden zou helemaal niet verkeerd zijn. Ook om griep niet makkelijk te verspreiden, ook griep belast de zorg.
Wat een kermis is dit geworden.
90% met corona in ziekenhuizen is niet gevaccineerd. 86% gevaccineerden veroorzaken nog altijd 10% van de ziekenhuisopnames. Dat zou kunnen betekenen dat 86% van de bevolking nog maar 10% van de ziekenhuisopnames blijft veroorzaken en dat betekent ook automatisch dat er helemaal geen reden voor paniek zou hoeven zijn. Naast die 86% is ook nog een deel van de resterende 14% beschermd door antistoffen. Minder dan 10% heeft nog geen afweer en dat wordt snel kleiner, omdat nog steeds mensen corona oplopen. Het kan dus bijna onmogelijk tot overbelasting op IC's aan leiden, zoals in eerdere jaren. Ze klagen nu alleen, omdat er een geboortegolf is en omdat ze operaties aan het inhalen zijn (vorig jaar betaalde je premie, maar lag de zorg helemaal stil; echt vreemd dat de premie weer omhoog ging voor komend jaar). Kortom ... sfeer maken (en nog steeds 1,5 m. afstand houden).
Ze zouden een campagne moeten maken, waarbij gevraagd wordt de 1,5 m. te blijven hanteren als het enigszins kan. Mensen die dan per se willen gaan feesten (jongeren) zou je kunnen vragen om zich te laten vaccineren, zonder dwang of drang op te leggen. Gewoon uitleggen dat het logisch is als je in grote groepen bij elkaar gaat zitten. Moskee en kerk idem. Geen vaccinatie prima, maar verzorg dan de kerkdienst via internet (geen verplichting, een advies). Zo zou het toch moeten afnemen en behoud iedereen zijn vrijheid.
De premie is ook omhoog gegaan om de loonsverhoging in de zorg te betalen. Niet meer dan logisch lijkt me
Mooi poldermodelletje...voor de rest gewoon mee eensch..
@Crest of Waves
Stijging komt uiteraard niet door het binnenhalen van tolken én eitjesbakkers...maar allez, dank voor uw bijdrage aan mijn alleszins redelijke salaris voor...
Zucht...'voor' is 'hoor '.
In het VK klopt dat ook gewoon niet. Daar is 70% van de mensen in het ziekenhuis gevaccineerd
86%+14%+10% = 110% ;)
Ergens heb je een typo zitten.
@Crest of Waves | 24-10-21 | 15:16:
"Zorgverzekeraars hebben gezamenlijk 9,4 miljard euro aan financiële reserves op de plank liggen. Dat komt neer op ongeveer 550 euro per verzekerde. Zo blijkt uit cijfers van de Monitor Zorgverzekeringen van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa)." en nogmaals afgelopen jaar is heel veel minder reguliere zorg geleverd, dus afgelopen jaar hadden ze voldoende aan de premies (of ze moeten hebben lopen knoeien).
www.zorgwijzer.nl/zorgverzekering-202...
@Ellendelaar | 24-10-21 | 15:29:
Graag gedaan, lol ;).
@oh no | 24-10-21 | 15:33:
86% gevaccineerd, 4% van 14% antistoffen doordat ze weliswaar niet gevaccineerd zijn maar wel corona hebben gehad, 10% niet gevaccineerd en nooit corona gehad. Geen paniek, lijkt me.
Het lijkt er trouwens op dat ze in de journaals niet het hele verhaal vertellen, zie verdeling covid-positieven in leeftijdscategorieen en zie ook vaccinatiepercentages www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/graf... het lijkt erop dat ze de 1,5 meter beter niet los hadden kunnen laten.
Gisteren bij - ik meen - nieuwsuur had men het over 70% ongevaccineerden op de IC's.
@Crest of Waves | 24-10-21 | 15:16:
Betalen de verzekeraars ineens de lonen van de zorg medewerkers?
@eerlijke joop | 24-10-21 | 16:04:
Deze opmerking trek ik in. Kosten doorberekenen.
@eerlijke joop | 24-10-21 | 16:16:
Groot deel komt direct van de overheid uit belastingen, dus je opmerking was zo gek nog niet. Hier staat de hele berekening van alle zorgkosten, wel interessant. www.vvaa.nl/student/blog/wie-betaalt-...
@Watching the Wheels | 24-10-21 | 16:48:
:-) thnx
Als 100% gevaccineerd is, is 100% van de mensen die met Covid in het ziekenhuis komen gevaccineerd. Dat is de entparadox of Israelparadox.
Het is dus absoluut niet onlogisch dat het aantal gevaccineerde mensen in het ziekenhuis stijgt naarmate meer mensen gevaccineerd zijn.
@bergsbeklimmer | 24-10-21 | 15:18: Ik snap dat idee. Ik zeg dan ook niet dat het helemaal niet beschermd, maar echt geen 90%.
@bergsbeklimmer | 24-10-21 | 15:18: eindelijk iemand die het snapt, blijkbaar hebben velen hier moeite dit te begrijpen
@C1O2 | 24-10-21 | 15:29: waarom niet?
Zodra de overheid vindt dat je op rood moet ga je op rood.De rest is ruis.
Onfeilbaar als die overheid is, zekers. Im Augenblick.
In beschaafde landen worden voorbereidingen getroffen voor een boosterprik. Hier niet. Hugeau en zijn corrupte CdA-vriendjes hebben de geheime afspraken nog niet rond. Net als bij het testen, voor op reis. Nee, een GGD-test kan niet, je moet naar een puur commerciële onbetrouwbare pop-up-tester.
Ik heb sinds afgelopen maandag mijn derde (booster ?) prik
hoe dat landelijk zit met testen weet ik niet
Onzin hier een brief op de deurmat dat mijn vrouw in aanmerking komt voor een 3e prik wegens "Kwetsbare doelgroep", even rustig aan met corrupte en geheime, ook jij komt aan de beurt.
Mooi! FvD sterft vanzelf uit. Weer een probleem minder.
Ik blijf voorlopig vaccinatievrij. En iedereen die mij daarom een slecht mens vindt mag dat lekker vinden. Die vaccinaties schijnen nogal verslavingsgevoelig te zijn. Als je er een hebt gehad, wil je ook een tweede en kijk je uit naar de derde. Je kan niet meer zonder. Straks zitten we met 15 miljoen bange vaccinverslaafden. Ik hou het gewoon bij bier.
Het is verslavend. Het RIVM meldt al dat je eind oktober de pneumokokkenprik voor volwassenen kunt gaan halen.
Ik ben niet verslavingsgevoelig denk ik, kijkend naar alcohol of druks in mijn leven
en ik keek niet uit naar per sé een derde prik te krijgen, bekijk het vooral zakelijk
Dus los van wat Hugo de ene dag weer beweert etc
ik heb een aantal artsen onder m'n neven en daar heb ik het zo af en toe over het vaccineren
Proost! Ik pak er een lekkere whisky bij!
Voor mij mag je. We gaan je alleen nergens meer binnenlaten. Das dan weer iets wat wij mogen, zeg maar.
@BoerKoekoek | 24-10-21 | 15:36: "WE gaan je alleen nergens meer binnenlaten." - Is dat de koninklijke "we"?
Hoe beschermd ben je als je “het” al hebt gehad?
Tegen de variant die je hebt gehad best goed. Tegen mutaties minder waarschijnlijk.
Dan schijn je ca een half jaar genoeg beschermd te zijn
dus daarna is het maar afwachten en is een prik aan te raden
@Graaf_van_Hogendorp | 24-10-21 | 15:00:
Je realiseert je dat de vaccins ontwikkeld zijn tegen de variant die rondging in het voorjaar van 2020?
In elk geval breder dan met een prik. En waarschijnlijk ook langer. Dan moet je snappen hoe het vaccin werkt, dat dat aangrijpt op één soort spike-proteïne. Die spikes van Covid-oïden muteren graag en zijn dan soms weer net anders. Dan snapt je lijf niet meer precies waartegen het moet optreden. Vandaar de boosters.
Een natuurlijk resistentie is veel breder dan alleen dat ene spike-proteïne. En de 'herinnering' van je afweer blijkt in elk geval langer te blijven bestaan dan het halve jaar waarover je alsmaar hoort. Weten we sinds kort. Is ook logisch. Zo werkt het systeem nou eenmaal.
Er zijn wetenschappers die erop wijzen dat, door Covid op één manier aan te pakken, dat het virus 'dwingt' te muteren naar versies met een andere spike. Gevaccineerden zouden daarmee kunnen zorgen voor een gemenere variant.
Zeggen *sommige* wetenschappers. Iedereen die roept dat 'de wetenschap' weet hoe het zit heeft het afgelopen jaar niet opgelet. Is ook de essentie: theorieën tegen over elkaar zetten en falsifiëren.
Maar deze nuance schijnt sinds een jaar of 10 niet meer te bestaan.
Disclaimer: ik heb het én gehad ´n twee prikken gehaald - anders mocht ik niet reizen. Anders had ik hem bij Hugo in zijn oogbol laten zetten.
@FustViking | 24-10-21 | 15:17:
Er zijn wetenschappers die erop wijzen dat, door Covid op één manier aan te pakken, dat het virus 'dwingt' te muteren naar versies met een andere spike. Gevaccineerden zouden daarmee kunnen zorgen voor een gemenere variant.'
Een virus probeert mensen niet perse te doden. Het kan ook de andere kant uitgaan dat het een mildere variant de overhand krijgt. Hoe dodelijker een virus hoe kleiner de kans dat hij overleeft.
Hier een neutraal artikeltje die vaccinatie met natuurlijke besmetting vergelijkt. stemplet74.substack.com/p/infection-v...
@FustViking | 24-10-21 | 15:17: "Een natuurlijk resistentie is veel breder dan alleen dat ene spike-proteïne." - Mogelijk dat een traditioneel vaccine (inactief virus of vergelijkbaar), dus niet iets wat mijn lichaam dwingt een ultra gespecialiseerd proteïne te gaan maken die het normaal niet maakt, ook die bredere bescherming geeft.
Ik wacht geduldig tot dat op de markt verschijnt. Nog beter zou een medicijn bij geconstateerde ziekte zijn, hoef je pas met mogelijk gif aan de gang als je toch al ziek bent.
Zolang nieuws op Facebook sneller verspreidt met een beter bereik dan Google Scholar, ligt peak-intelligence achter ons.
Wie zegt dat elk wetenschappelijk onderzoek de alomvattende waarheid bevat? Het is een databank van publicaties, niet het woord van God.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-10-21 | 15:02: Wetenschappelijk onderzoek is een zoektocht naar de feitelijke waarheid. Momenteel is Facebook niet veel meer dan duimzuigen op wat er in jouw straatje past. Negentien mensen zeggen iets anders maar één persoon is het met jouw eens ondanks dat het een feitenvrij lulverhaal is. Laat ik massaal dat bericht van die ene persoon delen.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-10-21 | 15:02: zelfde met het IPCC rapport, het is een bundeling van onderzoeken. Alleen wel bizar dat alleen klimaathysterie rapporten de executive summary halen om daarmee eigenlijk al de hele wetenschappelijke discussie te killen.
Ik meende dat je voor scholar een institutioneel account nodig hebt, maar ik zie nu dat dat voor coronapublicaties niet het geval is.
Iedereen zijn vrijheid maar mij lijkt vaccineren een aan te raden verstandige keuze.
Straks krijg je als ongevaccineerde nog een of ander zichtbaar kenmerk mee, of miss moet ik ze niet op ideeën brengen hier. In ander nieuws vind ik dat die Borisgast echt een engels hoofd heeft, maar dit terzijde.
In de vorm van een groen vinkje zou wel handig zijn... scheelt ook weer TvT en een QR code laten zien. Ik zie mogelijkheden. [/sarcasme]
Klopt. Gevaccineerden kunnen zonder test het virus overal verspreiden.
Belachelijk idd.
Het is me wat. Gevaccineerden kunnen ongevaccineerde mensen besmetten. Op dit moment is zelfs 4 van de 5 patiënten op de IC ongevaccineerd, een schande.
Iedereen zou dus elke dag getest moeten worden, voor een cafebezoek, inkoop in de supermarkt, school, en ga zo maar door. De ongevaccineerde moet beschermd worden. Beschermd tegen zijn eigen keuze om zich niet te laten vaccineren.
@Frau_Ferkel | 24-10-21 | 15:03: Eigenlijk wel ja.
nieuw Wehl, Fatima, inrichting voor zwaar gehandicapten, allemaal geprikt en gedubbeld, grote uitbraak onder zowel personeel als inwoners.. toch vreemd................
Toch een paar opmerkingen @Spartacus, wie zegt dat Johnson niet eerder niet de waarheid vertelde en nu wel, en wie zegt dat alle ongevaccineerden onbeschermd zijn, waarschijnlijk hebben velen het virus al gehad en zijn zij beters beschermd dan gevaccineerden. Zolang Hugo testen op antistoffen weigert zullen we dat laatste niet te weten komen.
En daar gaan we weer.
Veel plezier met vingeren naar elkaar.
Benieuwd wanneer mensen elkaar daadwerkelijk naar de strot vliegen.
Zal zo lang niet meer duren.
Ja kom op, de formule 1 begint pas om 21:00 uur vandaag. Heb eigenlijk nog een hoop dingen te doen vandaag maar heb er voor gekozen deze zondag op de bank door te brengen, dan moet je toch wat te reaguren hebben hè?
@Sinterbikske | 24-10-21 | 14:56:
Ik zit in de bus..!!
@neonreclame | 24-10-21 | 14:58: Let’s go!
10 jaar geleden wisten we allemaal dat de financiële topmensen tussen ons en ons geluk stonden, tegenwoordig weten we beter het zijn de (ongevaccineerde) blanke mannen
"Inmiddels beschermt het zo rond de 70%. "
Wat is dit voor fake news. Er is amper verschil.
Unfortunately, the vaccine’s beneficial effect on Delta transmission waned to almost negligible levels over time. In people infected 2 weeks after receiving the vaccine developed by the University of Oxford and AstraZeneca, both in the UK, the chance that an unvaccinated close contact would test positive was 57%, but 3 months later, that chance rose to 67%. The latter figure is on par with the likelihood that an unvaccinated person will spread the virus.
www.nature.com/articles/d41586-021-02...
RIVM household attack rate onderzoek.
Wel mooi dat we normaal politici niet vertrouwen maar als ze domme dingen zeggen geloven we ze allemaal direct.
Zie de positie van Rutte in Nederland.
Op naar prikje nummer 39...
Win win?
Als je niet in Corona en het vaccin gelooft, verklaar dan gelijk even dat je geen IC bed nodig gaat hebben. Kunnen mensen met een tumor tenminste nog geopereerd worden.
Oh ja: Boris Johnson is een held, hadden wij maar zo’n premier.
Niemand gelooft dat.
Geloof wel in corona, maar hoef geen IC-bed. Probleem is dat je dat nergens kunt verklaren, je wordt gewoon verplicht premie te betalen voor het hele circus incl. geslachtsverandering.
Wintersporters met een gebroken been ook maar onderaan de piste laten liggen dan maar , eigen keuze van een berg afskieen.
@Schipperke | 24-10-21 | 15:00: als er ooit een epidemie van kamikaze skiërs onze ICs dreigt te bezetten is dat zeker te overwegen.
@Schipperke | 24-10-21 | 15:00: ja want je kan je uiteraard heel goed beschermen tegen beenbreuken door 2 simpele prikjes. Sukkel.
@panos88 het ziekenhuis ligt vol met mensen die roken drinken en hart en vaatziektes hebben ivm slechte levensstijl. Kanker door het eten van de hyperbewerkte rotzooi in de supermarkt. Mensen die te hard rijden en door een ongeluk op de IC belanden.
Denk eens na voordat je wat zegt…. Als een tang op een varken wat je roept.
@BoerKoekoek | 24-10-21 | 15:38:
Je kiest er voor om geen vaccin te nemen dus geen recht op i.c.
Je kiest er voor om te gaan skiën dus geen recht op i.c.
Een juiste analogie. Wie is er nou dom als je dit niet begrijpt?
@Anjos | 24-10-21 | 15:40: Roken is niet besmettelijk. We hebben hier niet alleen te maken met risicovol gedrag *voor jezelf* maar ook met risicovol gedrag *voor anderen*.
@Anjos | 24-10-21 | 15:40: met terugwerkende kracht de gevolgen van een slechte leefstijl verhelpen kan niet, wel kun je met twee prikjes ernstige complicaties van een virus bij dezelfde mensen voorkomen.
Wordt heel moe van dit wappiegelul
@eerlijke joop | 24-10-21 | 15:46: Jij, want deze analogie is 100% bullshit. Onze ICs worden straks niet bezet door skiërs.
@Panos88 | 24-10-21 | 16:05:
De halve i.c. ligt vol met mensen die foute keuzes maakten. Roken, drinken, wankele ladder, etc. Alle analogieën bij elkaar zorgen voor een volle i.c. Waarom alles maar verboten machen of verplichten i.p.v. de i.c. capaciteit terug brengen naar waar deze bijvoorbeeld 10 geleden was? Ps ik ben ingeënt maar vind dat dit uit vrije wil moet gebeuren.
@Panos88 | 24-10-21 | 16:03:
Beetje kromme vergelijking. In het eerste geval zijn er al gevolgen van levensstijl en in het tweede geval zijn er nog geen gevolgen en praat je over preventief handelen. Met terug werkende kracht kun je corona ook niet voorkomen met een prik. Dat zou namelijk een eerlijke vergelijking zijn.
Of preventief kun je gezond leven om ernstige complicaties te voorkomen qua hart en vaatziekten. Da's dan weer de vergelijking met die prik
@eerlijke joop | 24-10-21 | 18:34: oh jij dacht dat je lichaam zich na 20 jaar roken in een jaartje onthouding herstelt?
@eerlijke joop | 24-10-21 | 18:16: even voor de duidelijkheid, ik denk ook niet dat het werkbaar is om ongevaccineerden te dwingen of uit te sluiten van zorg. Maar ik vind het wel tijd om sommige antivaxxers even een spiegel voor te houden. Het is niet alleen hun eigen zaak, want als ze ziek worden willen ze opeens allemaal gebruik maken van onze zorg; met allerlei uitgestelde operaties en andere ellende tot gevolg.
En nee, dat is niet alleen de schuld van Rutte c.s., want het afbouwen van de capaciteit hebben we allemaal wel prima gevonden met het oog op onze premies.
En nee, je gaat niet even in een jaar van 1000 naar 2000 bedden, die artsen opleiden duurt jaren.
@Panos88 | 24-10-21 | 18:58:
Dat zeg ik toch niet. Als roker en drinker weet ik nu al dat dit zich later niet positief zal uitbetalen. Ik ben nu al bewust stom bezig en neem de gok dat het mee kan vallen. Zo nemen ongevaccineerden ook een gok.
@Panos88 | 24-10-21 | 19:05:
Ik heb dat afbouwen helemaal nooit goed gevonden. Premies zijn alleen maar gestegen terwijl de zorg slechter is geworden. En dat tijdens de vergrijzing waarbij je kunt verwachten dat er meer behoefte komt naar zorg. Nu werd de zorg dus afgebouwd terwijl je deze niet zomaar even snel kunt opbouwen. Dit gebeurt allemaal onder Rutte en ons is niets gevraagd dus is het zeker wel zijn schuld.
@Panos88 | 24-10-21 | 19:05:
Die uitgestelde operaties snap ik trouwens ook niet zo goed. Alle zorg in een ziekenhuis plat leggen voor één ziekte? Zorg dan voor corona vrije ziekenhuizen en ziekenhuizen speciaal voor corona lijkt mij dan. In China werd zelfs een extra ziekenhuis in hele korte tijd uit de grond gestampt. Het is maar net of je iets echt wilt of niet.
@eerlijke joop | 24-10-21 | 19:35: 1) het is in dit geval statistisch voorspelbaar dat onze zorg weer gaat vastlopen 2) kosten van de zorg zijn over de breedte enorm toegenomen 3) Ben je ooit in een Chinees ziekenhuis geweest?
@BoerKoekoek | 24-10-21 | 15:38: kap eens met schelden vuile lafaard.
@Panos88 | 24-10-21 | 19:49:
1) Statistisch gezien zou 4% dood gaan aan corona was mij eerder beloofd.
2) de voorspelde vergrijzing doel je op?
3) de laatste tijd niet zo vaak nee ik ken geen signalen dat de zorg daar slechter zou zijn.
Kan me geen fuk schelen of iemand gevaccineerd is die ik besmet. Maar als die persoon door niet vaccineren op de IC belandt, is dat niet mijn schuld. Daarbij lopen niet gevaccineerden een groter risico bij een lotgenoot dan bij een verstandig persoon.
Dus drop die drogredenering nou maar, niet vaccineren is gewoon stommigheid.
Als jij al hoestend en zwetend naar je werk gaat om te laten zien dat je hart hebt voor de zaak en gewoon door blijft werken is het wel jouw schuld. Verder hebben mensen ook het recht om stom te zijn in jouw ogen.
Prima. Mensen mogen dom zijn. Dat is altijd zo geweest. We accepteren rokers en voetballers, ook al belasten zij de zorg. Hoor je mij niet over. Maar het is niet mijn schuld.
Ik ga trouwens niet hoestend en proestend naar kantoor, ik hou wél rekening met mijn medelanders. Mochten die wappies een voorbeeld aan nemen.
@Bakkeleures | 24-10-21 | 16:29:
Ok. Hier kan ik wel in mee gaan.
" slechts rond de 70% tegen oplopen en doorgeven. "
Dat is best wel goed. Goed genoeg om bij een R0 ~ 3 bij ongevaccineerden de zaak bij gevaccineerden onder controle te houden.
Alleen een booster shot krijgt ons uit deze crisis. Dat was toch de belofte?
Oh wacht... ze veranderen de spelregels weer eens tijdens het spel.
Het blijft een gotspe dat de bevolking de schuld in de schoenen geschoven krijgt voor het falen van de overheid om de medische zorg, waar we verplicht miljarden premies voor moeten betalen, op orde te brengen.
Jij snapt helemaal niets van vaccins, van afweer en van boosters.
@omanders | 24-10-21 | 14:48:
Ik neem geen booster! Zeker niet op de kermis. Doodeng allemaal.
De belofte was groepsimmuniteit van 50-60%. En volgens het RIVM was de kans nihil dat corona naar Nederland zou komen dus de vliegreizen, carnaval en apres skifeesten konden gewoon doorgaan.
@area78 | 24-10-21 | 14:53: Voortschrijdend inzicht is een teken van intelligentie.
@Frau_Ferkel | 24-10-21 | 14:58: Wie nooit van mening verandert heeft er niet veel.
@Frau_Ferkel | 24-10-21 | 14:58: alleen is dat voortschrijdend inzicht gestopt nadat er vaccins op de markt zijn gekomen :S
Weet niet of ik buiten het café muziekjes mag plaatsen.
Maar deze (al eerder aangehaald trouwens) geeft voor mij een beetje mijn gevoel weer.
Brandos, The Keeper.
youtu.be/qJlclnJ9Ikk?list=RDqJlclnJ9I...
Toestand in de wereld nu,
Def Leppard.
youtu.be/yMzyleT2FqY?list=RDqJlclnJ9I...
Precies dat.
@Frau_Ferkel | 24-10-21 | 14:58: "Voortschrijdend inzicht is een teken van intelligentie." - Achter de feiten aanhobbelen vind ik meer een teken van incompetentie.
REAGEER OOK