Vanaf dinsdag DE HELE WEEK SCHAATSEN
Zal wel weer VERBOTEN worden door Bruls cum suis
Mensen. Kijk allemaal even op uw regionale IJsdikte-0-Meter van Weerplaza en dan JUICHEN! Want we kunnen schaatsen. Elfstedentocht gaat niet lukken (want dat ijs moet 16 cm zijn), toertochten ook verboten wegens evenement en ijs moet 12 cm zijn (KNSB-norm). Maar met ijsvloeren van 5 tot 8 cm dikte is het prima te doen. Let op: wit ijs is slecht ijs, zwart ijs is goed ijs (u mag ook 'ijs van kleur' zeggen). Pas op: omdat het ook gaat waaien, bestaat de kans op windwakken (filmpje). Neem touw, ijspriem, ijsstok en een fluitje mee. Met een ’Natuurijs Veiligheidsset’, bestaande uit een speciale ijspriem en een stuk touw, kun je jezelf uit een wak trekken of een ander helpen die door het ijs is gezakt. Met een ijsstok kun je de dikte van het ijs testen, en met het fluitje kun je op afstand mensen laten weten waar je bent en hulp nodig hebt. (KNSB) Allemaal naar uw lokale schaatsenboer voor click & collect, of anders hierrr. Veel plezier!
Reaguursels
InloggenKom maar op met die blanke winter.
Klimaatverandering
Stom gezeik en hysterisch gedoe. Maar ja, jullie doen maar. Veel plezier met je geschaats.
Gaan ze op sin Bernhardhonden jagen als die na 8 uur met hun vaatje drank komen?
Wak a waka he! This time voor a Fries go!
Het gaat keihard waaien dus van een knappe ijsvloer zal geen sprake zijn helaas... Enkel tranende oogjes en doodgevroren bosjes dor hout bij sporthallen..
En sneeuw. Dat is niet goed voor de aangroei. Maar verder wordt het vast leuk.
Krakend ijs breekt niet. (Ergo, brekend ijs kraakt niet)...
Pas schaatsen als ijsmeester Bruls het zegt. Hij gaat eerst zelf de ijsvloer testen.
Bruls kan uitglijden, dus voor de rest van het land verboten.
Ik wacht zijn succesvol opkrabbelen.
Is het nou over met de opwarming of moet het daar 3 weken voor vriezen?
Dit is het begin van de volgende ijstijd, maar ze houden het nog stil.
Het zal toch niet waar zijn? Gaan we toch nog een keertje iets van een echte winter beleven? Met veel sneeuw! Op een weersite lag ik dat tijdens het komende weekeinde In het noorden en midden sneeuwt en daarbij steekt een forse oostenwind op. Het is niet alleen ijskoud, de stevige wind zorgt ook voor driftsneeuw en sneeuwduinen tot misschien wel een meter hoog. Er wordt een ouderwets pak sneeuw van 30 cm tot een halve meter voorspeld. In het uiterste noorden is zelfs kans op een heuse sneeuwstorm! Oh my &@% zo worden nog een keertje op een blizzard des doods a la Valentijnsdag 1979 getrakteerd, dat we zoiets nog een keertje gaan meemaken. www.youtube.com/watch?v=XXNWLGlMt0I
Eerst zien dan geloven
IJs is voor in de whisky niet om capriolen op uit te halen,
Heerlijk, ijs is altijd goed. Wit, zwart, magnum. Maar waar kan ik nu nog schaatsen kopen ?
Maarten van Rossum krabt zich nu keer aan zijn muffe zak, hij de slimste mens zij in december dat dat nooit meer zou gebeuren vanwege klimaat verandering
Als er dan eindelijk ook eens ijs op de sloten, grachten, plassen en kanalen komt te liggen kunnen we eindelijk weer eens op een normale manier naar ons werk.
Ja zeg, voor 100 gewonden minder in het ziekenhuis hebben we een vuurwerk verbod, door een veelvoud aan gewonde schaatsers wel de zorg over belasten? Schaats verbod, nu!
Hé, pssst, winterbandjes kopen voor wèhnâg ?
Alle basisscholen ijsvrij geven vanaf Maandag.
Lol
Schaatsen?
Dat betekent een koek en sopie tentje opzetten.
Met alles wat schaatsers nodig hebben. Zoals wodka, rizla blauw, ballonetjes met lachgas en broodjes döner met extra sambal om warm te blijven.
En bier
Nope horeca heeft een verbod om open te zijn. Verboten. Je dacht toch niet dat we in een vrij land leven ofzo?
De rayonhoofden zijn bij Bartlehiem al hekken aan het plaatsen
Is Maarten van der Weijden al uit het water dan?
Dat is voor het shantykoor Hijs de Zeilen met Hugo de Jonge
Die zwemt nu tussen de tiende en elfde stad, dus ik denk dat ie het weer moet afbreken...
Top, meteen de schaatsen weggebracht om te laten slijpen.
Pfff, met jaarwisseling wel eens voor de grap eis- und schneespassverboten geopperd want risicogedrag.
En ja hoor; www.telegraaf.nl/nieuws/1395270526/vr...
Nerderkabd op z’n smalst.
Nerderkabt? Nederland!
Laten we alle risico’s vermijden, ik ben blij dat ik in de jaren 50 ben geboren. Als men hoort wat ik allemaal voor risico’s heb genomen en soms ongelukken heb gehad. Ik leef nog steeds.
"wij zijn de laatste die het willen verbieden want corona, maar volg vooral de kleurcodes van het knmi, als die zeggen dat je niet naar buiten moet gaan,doe dat dan niet"
Nou dat wordt dus 1 week code rood.
De varende eenheden van de diverse overheidsdiensten hebben reeds instructies ontvangen om, zodra zich een ijslaag gaat vormen, deze direct te breken. Voor je het weet staan er groepen mensen een leuke dag te hebben op het ijs, en dat moeten we met z'n allen niet willen...
Die zijn helemaal iet nodig, gewoon de gemalen goed laten draaien. Dan vormt het ijs zich lastiger en als er laag komt dan komt er vanzelf een luchtlaag onder.
Kjerrit heeft natuurlijk in de Friese almanak van 1572 gekeken en daar staat in: Als de koeien in februari veel poepen, gaat het hard vriezen.
Maar alle gekheid op een stokje: een weersvoorspelling maken is natuurlijk meer dan een paar weerkaarten kijken.
Zoals bij een goed ministerschap meer is dan een paar goede schoenen.
Toch blijk je met de goede schoenen zo te worden aangenomen als minister, kwalificaties onnodig.
Gerrit zit tot over de flappers in andere belangen,vooral financieel.
Krijg zo een nare bijsmaak wanneer in KNSB hoor.
Zo, nu noppen onder de motor leggen. Lang geleden, Sneeuw.
Nanook, a-no-no
Nanook, a-no-no
Don't be a naughty Eskimo
Save your money, don't go to the show
Sneeuw lang geleden? Afgelopen weekend nog..
Watch out where the huskys go.
Met een windwak is niets mis, wit ijs ook niet als je een beetje voorbereid (en een beetje loco) bent, zie Apetor. m.youtube.com/watch?v=GmIoZxdwLTY
Deze is nog mooier: m.youtube.com/watch?v=0XvQzUQGC_0
Gerrit Hiemstra kan niet veel hebben als ik it zo lees, alleen hij mag bepalen wat de voorspellingen zijn?
"De weermodellen waar mensen op sociale media en dergelijke hun voorspellingen op baseren zijn vrij beschikbaar. Het is belangrijk dat je de weermodellen goed interpreteert, op basis van ervaring en kennis."
Hij bedoelt natuurlijk: 'Je moet op basis van ervaring en kennis de weermodellen zo uitleggen dat je er altijd een klimaat-draai aan kan geven. Het is van belang dat warme periodes toe worden geschreven aan de klimaatverandering en koude periodes juist niet'
@goedverstaander | 04-02-21 | 17:02: Ik denk niet dat er snel nog een koude record komt...
@Neuth | 04-02-21 | 17:16: Dan moet het strenger gaan vriezen dan de winter van 1929 en dat lijkt mij vrij sterk. Maar lokaal gaan er vast records gebroken worden.
Kudt, moet zaterdagmorgen naar Woerden of all places, is dat wel veilig? Wil daar niet dood gevonden worden.
Tip: niet heen gaan.
Winterbandjes onder en een beetje normaal rijden. Nederlanders kunnen niet fatsoenlijk autorijden zonder brokken te maken bij een beetje wind of gladheid.
Ga niet! Die Woerdenaren hakken zo een been van je af als ze honger hebben. Net als ze deden in de winter van 1483!
Ik was er net nog, ben gewoon onbekeerd thuisgekomen.
Ach gewoon d'r op uit, toch geen smeris en boa's op de plassen en meren,
en als bonus: ook geen bontkraagjes
Je zou zeggen dat die toch lekker warm koppie hebben met zo'n bontkraagje.
De meeste duitse weermodellen (die ik een stuk meer vertrouw) geven nog steeds hooguit een paar cm sneeuw zo/ma en een paar graden vorst de eerste helft van de week, waarna het weer meerdere graden boven nul word.
We gaan het wel zien. Ik geloof de hype iig niet
De Duitsers voorspelden in 1940 een inval terwijl wie hier nog van niets wisten. Ik bedoel maar.
Windy: www.windy.com/?53.305,14.854,5 Laat zien dat als het lagedrukgebied boven Ierland verdwijnt, de hoge koude lucht vanuit Russia vrije baan krijgt naar nederstan. -10 gaat het worden. Zaterdag gaat de temp naar beneden.
@Gokmaar | 04-02-21 | 17:05: nice!
Geeft Unox al oranje mondkapjes weg bij twee rookworsten?
Alleen bij de vegetarische natuurlijk.
Geldig voor water van 1 meter diep. Dat wordt dus een beetje klunen over de sloot. Oh zoete herinneringen.
De sloten die niet meer bijgehouden worden in de gemeente? Staan meestal vol met riet ipv water.
@Lorejas | 04-02-21 | 16:51:
Daarom klunen.
Haha, je hebt me.
Wappies on Ice.
Skaatsers zijn allemaal wakkies.
Dat worden heel veel vingerwapperende foto’s van "drukte” op de sosjaaal mediejaas. Van het zuidelijk front al nieuws?
Lekker winterweer, dat wordt genieten voor iedereen (ja, altijd inclusief blijven in je woordkeuze).
Maar even serieus: zou er een schaatsverbod worden afgekondigd? Ik bedoel: als er stevig ijs ligt gaat heel Nederland eropuit. Zie dat dan maar te handhaven.
In de gezonde buitenlucht met een verwaarloosbare kans op besmetting dus dat zal wel verboden worden. Met de enthousiaste steun van enkele gewezen reaguurders.
Dat beslist het OMT. Die regeren het land. Een stel bangdoktertjes die het hele land blijven stilleggen totdat er geen enkele besmetting meer is. Nog even wachten op de Zuid Afrikaanse- en Braziliaanse en weet-ik-wat-ze-allemaal-verzinnen variant. Pas als alles kapot is zou alles weer kunnen, maar dan is er niets meer.
All Ice Matters!
Black Ice Matters.
Ik vind skaatsen geen klote aan.
Laat mij maar lekker skiën.
Heel jammer dat dit jaar niet doorgaat.
Misschien dat Italië nog open gaat?
@JJMS | 04-02-21 | 16:40:
Nooit geweest om te skiën, maar heb mij er al bij neergelegd dat dit jaar niks wordt.
Tips?
@Ruimedenker | 04-02-21 | 16:42:
Via Lattea: goed eten, betaalbaar, heerlijke off-piste en sneeuwzeker. Of Monte Rosa. Wel een stuk kleiner maar ook top.
Hekel aan kou, zo'n dag als vandaag is toch een stuk beter (rolschaatsen).
Helemaal mee eens, heerlijke dag vandaag!
Wat vindt het OMT van de aankomende vorst? En, veel belangrijker, wat is het oordeel van Diederik Gommers terzake?
En krijgen we nou vanavond zowel bij Op1 als bij Eva oeverloos gelul over sneeuw, kou en schaatspret, met een terugblik op een van die roemruchte Elfstedentochten? Met een diepte-interview met een oude mevrouw die destijds nog koek en zopie aan Reinier Paping heeft uitgereikt en smakelijke beelden van het doorprikken van blaren?
Heeft het OMT zich al uitgesproken over de klimaatverandering en de toeslagenaffaire?
Nog erger. We krijgen Erben Wennemars en dat spraakgebrek uit de provincie. Zijn naam wil me even niet te binnen schieten..
@Ridde Rogter | 04-02-21 | 16:38:
Dat is toch Erben Wennemars?
Hugo gaat er vanavond nog een rekenmodel op los laten.
Het kan nog net. Een flinke ijskoude winter om het ongedierte op te ruimen.
Groot schandaal in Bern, waar de chef van het inentingsgebeuren van de regio Oberaargau zichzelf en 2 vrinden als eersten heeft laten inenten terwijl het verplegend personeel op de beurt kon wachten. Vaccinatievoordringen, je ziet het nu overal. Gelukkig niet in Nederland waar men een dermate hoge moraal handhaaft dat eerst her schaarse vaccin wordt gespoten in de armen van incontinente demente 90+ ers.
Vergeet de managers niet. www.nrc.nl/nieuws/2021/01/13/managers...
Maar we deugen wel in dit land, ha!
@DeCynischeAmbtenaar | 04-02-21 | 16:35: nou Dries, even stilzitten jongen, hup, het is al gebeurd.
Je vergeet nog de PCR-zelfsneltest en een werk- en vaccinatieverklaring.
Daarbij een deugdelijke identificatie (tenzij je illegaal bent) en een verklaring goed gedrag.
Vergeet niet de het schaatsvaardigheidsbewijs van uw lokale ijsmeester en een doktersverklaring ten aanzien van uw algehele gezondheidssituatie.
Indien u FvD of PVV stemt heeft u dit alles sowieso niet nodig, dan vervallen al uw rechten automatisch.
Veel schaatsplezier!
(en zorg dat u vóór 21:00 binnen bent!)
We noteren u wel als racist want schaatsen is een witte sport. U hoort nog van ons!
Bij van Oef zat vroeger een schaatsende neger in de klas en die is nog prima terechtgekomen. Maar dat was nog in de tijd dat discriminatie niet bestond, was iets Amerikaans, van horen zeggen.
Ja hoor, 1,2,3 winterpret word ten zeerste afgeraden of er komt misschien wel een verbod op natuurijs schaatsen,
www.telegraaf.nl/nieuws/1395270526/vr...
Alle leuke dingen wordt verboten. Dit om meer depressies, angst en draagvlak te creëren voor de wortel voor uw neus, vrijheid dmv vaccinatie. Daarna kunt u de wappies de schuld geven als de lockdown toch blijft en er alweer geen vrijheid komt.
Als ze het vuurwerk kunnen verbieden dan kunnen ze het schaatsen ook verbieden. Ik kijk nergens meer van op tegenwoordig.
Mijn god nu al weer dat gezeik. Laten we 24/7 in bed blijven misschien overkomt je dan niks
Ah shit, here we go again
Als het zo gaat sneeuwen als ze zeggen, wordt er weinig geschaatst
Ski?
@van Oeffelen | 04-02-21 | 16:34:
Is die berg van die wielrenner al af dan?
Pas na een week -10 zonder al te veel sneeuwval wordt Elfsteden-voorzitter Wiebe Wieling weer een bekende Nederlander. Ik kijk niet uit naar ellenlang hersenloos geëmmer op de NPO van niet-geïnformeerde verslaggevers over de route, rayonhoofden, kistwerken, windgaten, klunen, ijsdiktes en wat dies meer zij. Om nog maar te zwijgen over open deur-interviews met Henk Angenent, Evert van Benthem, Reinier Paping en de nabestaanden van Jeen van den Berg, Jan van der Hoorn en Sietse de Groot. Ik vrees dat de in steen uitgebeitelde draaiboeken al weer klaar liggen.
Je vergeet de vaarverboden en het uitzetten van gemalen.
En nog even vermelden dat er ooit een W.A. van Buren mee deed.
@de visser | 04-02-21 | 16:20:
De dolle toestanden bij die kutbrug, hoe heet dat ding ook al weer? De gierbrug of zo?
@miko | 04-02-21 | 16:21: W.A. van Buren. Over strenge vorst gesproken :)
@miko | 04-02-21 | 16:22: De brug van Bartlehiem?
@goedverstaander | 04-02-21 | 16:23:
Hehe,en dan hebben we het nog niet over maxima'le ijsdiktes.
@goedverstaander | 04-02-21 | 16:23:
Barta lehiem? Is dat niet zo een friese gifmengster?
@miko | 04-02-21 | 16:24: LOL. #ijskonijn
@miko | 04-02-21 | 16:25: Mata Hari uit Leeuwarden toch?
Jan J of Jan W van der Hoorn ?
Ze hebben em alle 2 niet gewonnen !
Lenie wel.
Ze weten van de landelijke televisie na een paar dagen vorst altijd wel een stagiaire te vinden die in haar leven eenmaal een cornetto van dichtbij heeft gezien heeft en die sturen ze dan naar Friesland. 'Oh kijk, meneer rayonhoofd. Hier ligt een plasje water op het ijs. Dat is zeker wel een probleem, hè?' Donder toch op muts. Ga kevers redden in de Amazone.
@Jimmy Mc Clure | 04-02-21 | 16:28: Johannes Wilhelmus van der Hoorn uit Ter Aar won de Elfstedentocht in 1947.
Hij werd ik meen 5e en hoorde in het vroege voorjaar dat ie had gewonnen.
De eerste 4 waren op discutabele wijze uit de uitslag geschrapt !
@Jimmy Mc Clure | 04-02-21 | 16:52: Ja, dat klopt. Pas een week of wat later hoorde hij dat ie had gewonnen.
Als je ziet wat voor Mo's en Ali's er nu al op de Veluwe te vinden zijn bij gebrek aan open shishalounges, ben ik benieuwd welke afspiegeling van de maatschappij we straks op het ijs gaan aantreffen. Dat wordt denk ik een stuk minder glühwein gezellig dan vroegah..
Het is lastig schaatsen in een boerka.
@RickRD | 04-02-21 | 16:21:
Misschien kun je er curling mee spelen?
Ik hoop dat al die illegalen doodvriezen!!... de halsbandparkieten bedoel ik.
Die beginnen inderdaad ook een plaag te worden.
Zijn niet uit te roeien. Blijken heel geschikt voor ons klimaat, flora en fauna.
@2voor12 | 04-02-21 | 16:27: Ik weet wel ergere plagen dan een paar halsbandparkieten.
@Lupuslupus | 04-02-21 | 16:40:
Daarom zei ik ook "ook".
Eens kijken hoe de warmtepompen het gaan doen. Ben benieuwd naar de ervaringen.
Rillende verkleumde spierwitte deugkoppies: bevroren duimpje omhoog en beweren dat ze nimmer anders meer willen dan een w-w-w-warmte-p-p-pomp....
Laatste keer dat ik schaatste werd ik wakker op een brancard. Ik ga wel gewoon kijken.
De laatste keer dat ik moest schaatsen heb ik net zo lang gehuild tot ik niet meer hoefde te schaatsen.
Niks voor mij, dat schaatsen. Ik heb een zomerlichaam.
@VanBukkem | 04-02-21 | 16:27: hahahaha gek,, ;-)
Schaatsen is voor wappies.
Had Bruls niet allang in kamp Groningen moeten zitten met zn morbide obesitas? Die man heeft 'onderliggend lijden' vol op z'n dubbele onderkin staan.
Als Bruls wordt ingezet als ijstester krijgen we nooit een Elfstedentocht weer.
Hier aan de dijk word er zeker niet geschaatst. Never nooit niet.
Ik heb mijn fluitje altijd bij me, ook al ligt er geen ijs. Je weet nooit wanneer je hulp nodig hebt. Blazen?
Als je gewoon op de lokale ijsbaan, zo'n ondergelopen veld, gaat schaatsen krijg je misschien natte enkels als je erdoor zakt, en geen natte eikel.
Ik raak er steeds meer van overtuigd dat het volgende week tropisch warm gaat worden.
Zal vast wel,... net zoals het wel ergens vijf uur word.
Kom maar door...
Ook zal blijken dat we helemaal niet van het gas af kunnen.
Ik zeg het nog maar eens: dat is ook helemaal niet nodig.
Een fluitje?
We hebben tegenwoordig smartfoons en zip-loc zakken plus landelijke dekking. Dus je kunt hulp bellen. Of luid je muziek afspelen.
Kunnen we mogelijk weer eens een elfstedentocht houden, dan mag het weer niet.
Toch wel een heilige religieus verzetje.
Misschien raar maar ik ben doodsbang op ijs. Pas als er auto's over het IJsselmeer rijden durf ik op het slootje achter mijn huis te staan.
Wellicht omdat u Niet Van Hier bent?
@Wijze uit het Oosten | 04-02-21 | 16:11: lol
Dat krijg je van een jaartje niet vliegen. Kunnen ze die A380's niet af en toe even stationair laten draaien. Zo duurt het nog langer voor we hier een beetje fatsoenlijk mediterraan klimaat hebben.
Ik wacht al jaren op het verschijnen van strand en palmbomen bij Amersfoort.
@Lupuslupus | 04-02-21 | 16:43: hahaha
Maar let op, niet zomaar iemand uit een wak trekken want kan corona hebben. Blijf denken aan oma.
heerlijk.l.;-) hhahahaha
Ik ben meer van het pistache-, hazelnoot- en chocolade-ijs.
Wauw, het wordt misschien met uitlopers wel covid -19
hahahah geniaalalalaa
Bruls heeft een dikke nek en van nature wantrouw ik mensen met een dikke nek
Sneeuw- en ijsklok voor kinderen. Iedereen moet om 15:30 binnen zijn. We gaan verdomme geen lol hebben.
Dat wordt héél goed uitkijken, voor alle 'invaliden' in Den Haag en Rotterdam !
Tevens ontstaat een kans voor neerslag op doctoren, die door de Bijzondere Bijstandseenheid gekleed in witte camouflage van hun bed worden gelicht.
Oh, die hebben Titanic gezien
Hier gaat een eventuele Elfstedentocht langs, Waterpoort, Sneek:
www.youtube.com/watch?v=hn4otTButks
Ik stel vast dat Inge de Bruin hier beter uit de voeten kan dan Sven Kramer.
Hoorde van een ijsmeester dat de avondklok alleen geld als je op straat bent. Over op het ijs is niets bekent.
Algeheel schaatsverbod aanstaande. Of valt dat onder het algemene plezier verbod dat we al hebben
Nu kan het regime eindelijk het leger op schaatsen inzetten. Ze zijn namelijk nogal van wapens uit de vorige oorlog.
*Tuinset buiten zetten doet..*
hoe verzin je t.. geniaal
Ik voorspel minimaal 10.000 botbruiken die ons zorgapparaat er nu absoluut niet bij kan hebben.
Bol.com en dan zelf spalken,succes.
Daarom, ijsverbod!
Helemaal goed
Ik hoor het kraken...
Even m'n schaatsen laten slijpen,
oh nee......,
Verboten.
Ik neem aan dat Hugo schaatsen verbiedt. Een gemiddelde vorstperiode legt namelijk meer druk op de zorg dan een nachtje vuurwerk. In inclusief illegaal geslepen schaatsen.
Wennemars tien keer per dag op tv in 3,2,1...
Met al dat gestotter slurpt hij alle zendtijd op.
@BrutusBosch | 04-02-21 | 15:57: hahaha.. hele poos terug zat ie toch met zn harses vol korsten te hakkelen?
Wanneer worden figuren als Gerrit Hiemstra op het Binnenhof door vier paarden uit elkaar getrokken in verband met het jarenlang voorliegen van de bevolking?
Op de website van de NOS dan ook meteen (bij het bericht over de kou) het bestraffende praatje dat deze kou er geenszins op wijst dat we niet allemaal snel doodgaan aan de onvermijdelijke en JOUW schuld zijnde klimaatramp-toestanden.
Terwijl omgekeerd, als er een hittegolf is, diezelfde Hiemstra met zijn eiwitarme hoofd staat te brullen dat dit 'duidelijk bewijs' is.
@FustViking | 04-02-21 | 15:58: Tja over de oorzaak kun je discusieren maar dat de tien warmste jaren afgelopen eeuw in de laatste dertig jaar waren en er van de 10 koudste slechts een in de laatste dertig jaar kun j e spreken van een trend.
@miko | 04-02-21 | 16:11: Dat klopt, maar bedenk wel dat de trend geen rechte lijn hoeft te zijn, of te blijven.
@miko | 04-02-21 | 16:11: De "warmte" zit vooral in de wintermaanden en dat komt dan weer door aanhoudende wind uit het west. Komende week gaat ie naar het oosten en dan zie je dus gelijk het effect. Het voorjaar wil de wind ook nog wel eens stevig uit het oosten blijven komen en dat zie je ook weer terug. De lente maanden dragen ook niet bij aan de opwarming van Nederland.
En zodra je aan Gekke Gerrit's verdienmodel komt .... dan moet je oppassen. Vooral dit stuk: "De weermodellen waar mensen op sociale media en dergelijke hun voorspellingen op baseren zijn vrij beschikbaar. Het is belangrijk dat je de weermodellen goed interpreteert, op basis van ervaring en kennis."
En vergeet niet: koud weer betekent niet dat het klimaat niet verandert, warm weer betekent wel dat het klimaat verandert. Ezelsbruggetje: Warm Wel, Koud Kannet.
Precies, ook bekend als de Eerste Wet van Hiemstra
@Jazeetie | 04-02-21 | 15:58: Eerst heette het ‘global warming’, maar dat gebeurde verdorie maar niet. Hebben ze er ‘climate change’ van gemaakt. Da’s altijd raak, wat er ook gebeurt! Slim van Gerrit c.s.
Hoe kan dat nu, de aarde warmt toch op???
Er is toch de klimaatnoodtoestand uitgeroepen door de klimaatwappies??
Dus jij bent weer overtuigd van hun gelijk als het straks in maart weer exceptioneel warm is?
Welke krant moet onder de trui ? Volkskrant .AD ,Trouw.NRC of de Telegraaf .
Ik hou het lokaal op de Havenloods .
Capelle a/d IJssel, of Rotterdam?
Dan gaat u het koud krijgen, want de laatste uitgave was 8 pagina`s. (vol met reclame)
De Havenloods of De Schakel.
Vergeet ook niet de ratel mee te nemen en schreeuw om hulp met uw mond dicht
hahahaha
Eerst valt er sneeuw, daarna gaat het goed vriezen. Dat is mooi verkeerd om. Dat ijs groeit voor geen meter aan.
Nee man! Sneeuw op het ijs is funest
Dat is juist droom scenario, goede sneeuwval en daarna helder rustig weer. De sneeuw zorgt voor weerkaatsing van het licht en dekt akkers af zo dat er geen zand op het ijs kan waaien. En dat wet ik, als iemand die geen reedt geeft om schaatsen
Precies de goede volgorde voor ijsvorming.
Vergeten jullie het allemaal maar. Op dit moment ligt er in Friesland al een laagje ijs op de meeste sloten en vaarten. Alleen in de 'steden' niet. Daar valt straks eerst sneeuw op en dan gaat het vriezen. Foute boel dus.
We mogen toch niet genieten van de gevolgen van 'klimaatverandering'? Nou, tegenwoordig zijn sneeuw en ijs daar ook de gevolgen van. We worden dus geacht geen ijspret te hebben.
Precies! Gewoon binnen blijven. Ook vanwege de rona natuurlijk.
Erwtensoep met worst en spekjes.
Gebakken plakken balkenbrij met een beetje suiker op brood.
@Patje | 04-02-21 | 16:02: Zult?
Na jaren kan ik weer eens wat bijspijkeren met mijn koek en zopie tent. Is afhaal.
Mijn oom had ook een koek en zopie tent. Eerst verkocht hij de koek en daarna zoop ie.
Hopelijk zijn mijn kamerplanten vorstbestendig.
Verwacht u dan hoog bezoek?
Niet steeds de zelfde grap maken Gull.
Als er toch nix te halen valt komen Willy en Max niet
Tot min 18 graden. Je zal maar een warmtepomp hebben.
Ik heb een dikke houtkachel in de kamer staan. Als we daar even serieus de kleppen van open zetten is het binnen in huis zonder problemen 22 graden.
@ole guapa | 04-02-21 | 17:02: en bij de buren ook...
It giet oan
*net*
Ik hoop dat het in het Zuiden centimeters sneeuw valt voor een aantal dagen zoals het voorspelt wordt.
Zwart ijs is goed ijs, wit ijs is sneeuw.
Klaar ijs, altijd goed.
IJs van kleur is onbetrouwbaar ijs.
@Prieelvogel | 04-02-21 | 16:29: Lui ijs?
REAGEER OOK