Tweede vlucht Arnon Grunbergs vannacht geland
Om 00:40 uur was het touchdown op Schiphol: circa 300 Arnon Grunbergs herenigd met hun lievelingsland. Welkom THUIS
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is donderdag rond 00:40 de tweede repatriëringsvlucht met Arnon Grunbergs vanuit Marokko geland. In het toestel zitten circa driehonderd Arnon Grunbergs, een groep die is samengesteld op basis van urgentie. Het toestel was woensdagavond (lokale tijd) vertrokken vanuit Casablanca.
Volgens een woordvoerder van het Samenwerkingsverband Arnon Grunberg Nederlanders (SAGN) verblijven nu nog zo'n 2400 Arnon Grunbergs in Marokko die vanwege de coronacrisis niet weg kunnen. Eind april kwam de eerste groep terug. Ook toen ging het om zo'n driehonderd Arnon Grunbergs.
Afgelopen weekend stuurde het SMN een brandbrief naar minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken), omdat de situatie voor de Arnon Grunbergs die nog vastzitten in Marokko steeds nijpender wordt. Velen van hen beschikken niet over de juiste medicatie of hebben mantelzorg nodig.
Reaguursels
Inloggenhou eens op. Grunberg had het over kerosine gooien over levende mensen. Niet meer grappig dit.
Ben benieuwd wie of wat er s nacht naar Rotterdam gevlogen wordt,om 1 of 2 uur.
Alleen dan zie hoor en zie ik de vliegtuigen overkomen.
Juist.
half?
Zoals Geert Wilders niet de oorzaak van onvrede is, maar de uiting ervan, is Arnon Grunberg niet de oorzaak van de Deugziekte, maar slechts een symptoom ervan. Het symptoom is niet eens dat hij bestaat, want dat vind ik eigenlijk niet zo verrassend. Het symptoom is dat het Deuggevoel (in Grunberg) zo vaak een podium krijgt. Het Deuggevoel is zo algemeen, dat Grunberg op het schild gehesen wordt.
Natuurlijk is het heerlijk om hem belachelijk te maken, maar hij vertegenwoordigt talloze landgenoten. Niet dat ze gelijk hebben, maar, om met Rutte te spreken: zij zijn met meer.
Vroeger werden dit soort figuren op een stapel sprokkelhout gezet en tot as gerecycled. Arnon hunkert blijkbaar naar deze tijd!
Het zou toch wel zonde zijn, om die kisten leeg naar marokko te sturen... er zitten vast nog wel wat Grunbergers in de AZC.
Mooie parallel, 75 jaar geleden wilde de Joden uit de kampen in het Oosten ook naar huis, 3 x raaien.
Inderdaad die mochten gaan lopen, werden niet opgehaald, bij de grens afgesnauwd door de NL douane en thuis gekomen nog even de achterstallige gas/licht/water/pacht rekeningen betalen, dus Grunberg zijn ik ben een marokkaan verhaal gaat niet helemaal gelijk op.
Grunberg is gewoon een schooier.
Schreef ooit dat de mensen die bij 9/11 in New York vluchten en naar beneden vielen naar bbq vlees roken;
schreef dat de erge MH 17 ramp in Nederland een soort overdreven nationalisme veroorzaakte;
schrijft echt waardeloze boeken, die je nooit uit kan lezen, zo slecht;
staat nu iets uit te kramen over de bevolkingsgroepen Marokkanen die wij zouden discrimineren. Terwijl ik vind dat het eerder andersom is.
Marokko heeft niks met onze dodenherdenking uit de 2e wereldoorlog te maken.
Een gedeelte van de bevolkingsgroep die Grunberg noemt, liep ooit na een plechtige herdenking op de Dam, later met de gelegde kransen te voetballen.
De meeste Marokkanen hebben juist een hekel aan joden en homo's.
Uit welk ei komt die Grunberg?
Welke idioot nodige dit scharminkel uit voor een toespraak?
Grunberg en Marokkanen hebben niets met Nederland, en zien het liefst een verdeeld Nederland zonder identiteit of nationale trots.
Daarnaast heeft Grunberg last van het wilhelmina syndroom met zijn geblaat vanuit Jew York.
Hans Laroes.
Iedereen met een beetje gezond verstand en rechtvaardigheidsgevoel stelt deze zelfde vragen als Outdoor, onbegrijpelijk dat die Grunberg niet ter verantwoording wordt geroepen in de Nederlandse media. Een beetje wezenloos ja-knikken en dom voor zich uit kijken, dat is het zo'n beetje. Ziek volk is het, met een stuitend tekort aan historisch besef.
@Jackson | 07-05-20 | 14:09: Op het boekenbal is het anders een hele bolleboos!
Niemand de grens over behalve dubbele paspoorters en niet te vergeten de zielige asieliërs uit veilige landen. Vraagje WOB?
Hahahaha WOB. Nederland heeft onderhand een zwarte lak tekort. Quasi openheid van bestuur. Op papier lijkt het heel wat die hele WOB. En als er te veel openheid zou komen, maken ze er in Den Haag gewoon een staatsgeheim van.
Ik wil elke dag op GS wat horen over beroepsgeilneus A.Grunberg, kan dat?
Een Joodse oikofoob die niets liever meemaakt dan een nieuwe Jodenvervolging. Zodat hij erover mee kan praten en schrijven omdat hij het heeft meegemaakt. Die is pas gelukkig als de Marokkanen hem en andere Joden in stukken snijden.
Minder minder minder Anton Grunbergs!!
weet iemand waar Anouk is? of ze nog in Marokko is, of dat ze al thuis is EN is ze al zwanger?
Die zat op de eerste vlucht. Had kennelijk ook medische prioriteit...
Net op tijd terug om thuis te bevallen.
@josseposse | 07-05-20 | 12:22: Waarschijnlijk was haar behoefte aan bepaalde pillen nog groter dan die van de Marokkaanse WIA ontvangers.
He, gezellig! De Nederlanders zijn eindelijk weer thuis! Graag méér, méér, méér! Kan je dat ff regelen, Greet?
De vertraging voor deze vluchten kwam omdat deze mensen hun vlucht niet wilden betalen. Terwijl Nederlanders hun eigen extra ticket moesten kopen in de hele wereld om terug te vliegen heeft Buitenlandse Zaken voor Marokkanen een uitzondering gemaakt. En het geld blijft in Marokko. De onderhandelingen lopen nog steeds, vertelt mij een goed ingewijde bron.
Als je steuntrekker bent gaat elke hulpinstantie je helpen. Als jij de hulpinstantie betaalt helpt de hulpinstantie jou niet.
Sja. Nou. Nederlanders. Gelegenheidsnederlanders at best. Hebben ze geen ziekenhuisjes in Marokko? En ze gaan allemaal naar de familie plus als het misgaat kun je daar ook meteen Islamitisch begraven worden. Die luxe heb je in xenofoob Nederland niet, dus waarom zouden ze a: zelf terugwillen en b: wij zo ons best doen ze tegen de zin van de Marokkaanse overheid daar weg te halen? Ze zijn Hier nou niet echt geworteld, ofzo. Toch?
Haha, wat een naïeve vraag. Ooit van bijstand en huursubsidie gehoord?
Zie ik nu alweer dat er uitgebreid geknuffeld wordt door de terugkeriërs? Dacht dat alleen Ali een knuffel-Arnon Grunberg was, maar dat lijkt nu epidemische vormen aan te nemen
Vorige vlucht ook, uitgebreid op het journaal. Toch jammer dat ze elkaar net zo intens knuffelen als dat ze ons haten.
@Graaisnaaiert | 07-05-20 | 12:08: Zijn allemaal uitgebreid gecontroleerd bij vertrek, dus niemand die Corona heeft.
Is de grap Aron Grunberber al gemaakt? Zo niet, dan bij deze.
Oh de sukkel heet Arnon. Sorry.
Net als Eritreers, een verblijfsvergunning gekregen want " gevlucht" voor " doodsbedreiging", maar wel Naar Eritrea op vakantie gaan. Liefst ieder jaar met een vliegtuig vol.
Maar daar luistert de asielmafia niet naar want dat past niet in hun straatje.
De groep waartoe hij behoort is eigenlijk verwaarloosbaar klein.
Maar Arnon Grünberg behoort daar blijkbaar graag toe.
De naam van deze groep?
Foute Joden.
Familie van Lodewijk “die alles stuk maakt” Asscher?
@Sgt. Pepper Spray | 07-05-20 | 12:26: Nog een paar politici erbij: Hedy d' Ancona, Ed van Thijn, Ernst Hirsch Ballin, Job Cohen, Harry van den Bergh, Feliz Rottenberg, Frans Weisglas. Allemaal vonden ze het prima dat er meer tegenstanders van hen in Nederland kwamen. Het is een soort masochisme en de ellende over je af willen roepen. A
@Graaier | 07-05-20 | 13:05:
Dat soort Joden zaten tijdens de 2e w.o in de "Joodsche Raad" om voor de Duitse bezetter Joodse namen en adressen aan te leveren opdat niemand werd overgeslagen.
Allah helpt zeker niet als het mis gaat........ zou hij dan echt niet bestaan.......
Stuur alle Marokkanen terug naar Israel!!!
Beetje vergezocht, Infidel.
nou zeg...... wedden dat ze daar wel raad met dat zootje weten...?
Minder, minder, minder Grunberg!
@Schoorsteenveger | 07-05-20 | 11:43: antisemietje..!
Proud. Wil je aub links van het koren scheiden?
Was een variant op "Alle Turken terug naar Marokko". Eerst wilde ik eigenlijk "Alle Arnon Grundbergers terug naar Israel" schrijven (omdat hij Joods is). Uiteindelijk werd het deze. Ik geef toe: het was een beetje een stretch en niet mijn beste grap ooit...
Arnon Grunberg wisselt elk jaar zijn vriendin in voor een nieuw 20 jaar jonger exemplaar. Trok er 1 aan de haren door een hotellobby. Plande een kind met 1 van hen maar toen ze zwanger werd kreeg hij een stijve van een ander meisje en schopte hij het zwangere exemplaar de abortuskliniek in. Maar het ergste is dat hij literair middelmaat is. Het zal wel racistisch zijn maar als hij geen beroepsjood was, zou hij er nietmee wegkomen.
En dat allemaal van een Levi.....................!
Ik had vernomen dat hij van de bejaardensex was?
Het meest verontrustende is dat er blijkbaar meisjes/vrouwen bestaan die met dit stuk onbenul in zee willen.
@wijsvinger | 07-05-20 | 11:38: kech, kech.. en nog eens kech........
Hij kan leuk boekjes schrijven, is ineens de spreekbuis van NL!!?? WTF
@grapjasz | 07-05-20 | 11:30: Zoals ook niet alle oudhollandsche Pieterjannen houden van Peter R. de Vries mag ook deze Levi - geen vaderjood maar een echte - Grunberg een uitzonderlijk akelig mens vinden.
Beroepsjood is wel racistisch. Voor het overige met je eens.
@bart2653 | 07-05-20 | 12:19:
Niet mee eens. Iemand die zijn verdienmodel op zijn afkomst of ideologie plakt is een beroeps... ( vul maar in ). De paus is een beroepskatholiek, Van Jolo een beroepsdeuger, Haatsheik Waswas een Beroepsislamist, Sylvana een beroepsneger en Grunberg een Beroepsjood.
Het is Godgeklaagd dat we Marokkanen """"repatriëren"""" uit Marokko.
Ja, gek heh?
@Tarvo | 07-05-20 | 11:41: Van mij hadden ze daar mogen blijven.
Het voordeel van 2 paspoorten. Van 2 walletjes eten!
Ik mag het niet zeggen maar doe het toch: er is een reden waarom mensen als Arnon Grunberg, blanke, autochtone Nederlanders steeds opnieuw de racistenhoek intrappen.
Hoe langer blanke, autochtone Nederlanders zich namelijk racistisch achten en schuldig voelen, hoe langer de groep, waartoe Arnon Grunberg behoort, de kwalijke en discutabele zijden van haar cultuur en politiek buiten elke discussie kan houden.
Het ritueel verminken van het geslachtsorgaan van kinderen is niet normaal. Daarom is meisjesbesnijdenis verboden. Zelfs de meest onschuldige variant die niet permanent is, is verboden. De ingrijpende verminking van de penis van jongetjes is echter geen bezwaar. Hoe kan dit? Mannen en vrouwen zijn toch gelijk? Wel, probeer het maar eens te verbieden. Er duikt dan een bepaalde groep op die meteen de vervolging tijdens de tweede wereldoorlog aanhaalt.
Het onverdoofd slachten van dieren is gruwelijk. Men heeft geprobeerd dit te verbieden, maar de reden dat het mislukte was dat leden van een bepaalde groep ging klagen dat dit leek op de vervolging die zij had moeten ervaren tijdens de tweede wereldoorlog. Toen werd dat namelijk ook verboden.
Israël flikt zaken die andere landen een embargo zouden opleveren. Wie echter kritiek levert op Israël krijgt al snel het stempel "antisemiet" opgedrukt. En "antisemiet" staat in de praktijk voor "Nazi". Israël is namelijk speciaal. Het is een land dat is gesticht door de slachtoffers van blank racisme. Hierdoor moeten wij ons schuldig voelen als we Israël willen veroordelen wanneer er weer eens een dorp vol Palestijnen van de kaart wordt geveegd door kolonisten.
En zo zijn er nog meer voorbeelden. Hoe langer die groep ons kan voorhouden dat wij een schuldig en racistisch volk zijn, hoe langer die groep daar misbruik van kan maken.
tja allemaal waar ... en U bevindt zich op zeer glad ijs..............
@grapjasz | 07-05-20 | 11:28:
En het feit dat ik mij inderdaad op zeer glad ijs begeef en een ban riskeer is al een teken dat het is gelukt om ons een schuldcomplex aan te praten en ons zeer ongemakkelijk te laten voelen wanneer wij dat aanhalen.
Ik vond die groep zoals u ze omschrijft discutabel. Die groep bestaat niet.
Je hebt de Grunbergs uiteraard en van het onverdoofd slachten heb ik ook nooit gehoord dat de joden er zo'n probleem mee hadden, wel de halaaanhangers, maar die zeuren overal over en krijgen hun zin. Ik vind joden de minst klagende etnische minderheid die NL rijk is. En ik weet ook wel dat Israel dingen doet die niet pluis zijn en dat wordt dan ook breed uitgemeten door links en pro islam groeperingen als UN Misschien moet u als duidelijk anti joods dit eens bekijken: www.youtube.com/watch?v=asQ8KFrZY84 De besnijdenis van de jongen heeft puur een hygienische achtergrond. Bij vrouwelijke besnijdenis is het om het plezier effect te verwijderen, dat is onderdrukkend uit een onderdrukkende dogma afkomstig. 2 verschillende zaken. En mag ik u er ook op wijzen dat er plenty joden zijn die ook kritisch over Israel zijn?
De vijand van mijn vijand is mijn vriend. Leve Israël dus!
@Slough | 07-05-20 | 12:51: En ook wil ik niet alle halalaanhangers over 1 kam scheren - zitten ook prima lui tussen!
Israël bestaat sinds 1948 ondanks dat er al 2000 jaar Joden woonden. Dit land is een bastion tegen Arabische Jodenhaat en is het dus uitgesloten dat Arabieren, die zich Palestijn noemen, politieke macht krijgen. Dat zou het einde van Israël betekenen. Het Joodse volk heeft geleerd van de geschiedenis, bijna werden ze vernietigd, dat zal ze geen 2e keer overkomen. Als het om je naakte bestaan gaat, gelden mensenrechten van anderen even niet. De aanval is de beste verdediging.
Rutger Extreem Wassink mag weer verder met zijn eigen projecten.
Zo'n beetje alles wat met Marokkanen te maken heeft werkt als een splijtzwam in onze samenleving... jammer ,want de eerste 'lichting" die hier ooit kwam werken waren best wel geschikte (zei het simpele/eenvoudige) lui...... WIJ zelf hebben met onze "alles kan en mag' attitude van de jaren zeventig de wortels van het kwaad gezaaid.............
We zijn toen alleen vergeten die eerste groep te steriliseren.
@Fuckinghell | 07-05-20 | 11:17: Dat deden ze alleen in de wereld waar zij vandaan kwamen. Ze hebben daar dan ook geen Sylvana.
@Fuckinghell | 07-05-20 | 11:17: Er zijn/waren nog veel meer "groepen" die gesteriliseerd zouden moeten worden... maarrrr daar heeft in nederland niemand "de ballen" meer voor................
Maar als je op zeekaarten kijkt uit de VOC tijd. ( ga maar eens in de musea kijken) dan staat de marokaans/algerijnse kust daar geduid als barbarië... land van de barbaren. ( berbers) we wisten het toen al net zn allen. En toen vond men het al nodig om op zeekaarten te waarschuwen voor piraterij en fout volk vlak onder de kust van Marokko en Buurlanden. Goh...
Het is een grote leugen dat de eerste generatie 'netjes' was. Het was een relatief kleine groep en ze waren verspreid over een groot gebied, dus je had er weinig last van. Bovendien waren ze het grootste deel van de tijd verplicht aan het werk, dus ze hadden simpelweg weinig tijd om rotzooi te trappen.
In de jaren 70 hadden mensen al veel slechte ervaringen met dat volk. Toen bestond er echter nog geen internet, dus heel veel kwam gewoon niet in de media terecht.
Kunnen ze niet gelijk die criminele Marokkaanse asielzoekers terugbrengen?
Nee. Dat kunnen ze niet.
Marokko wilt ze niet … en geef ze eens ongelijk.
Ik begrijp het niet. Waarom moeten wij Marokkanen uit Marokko halen? Omdat Marokkanen in Marokko niet thuis zijn? Of omdat ze hier een tweede huis of familie hebben?
Op andere plaatsen zitten toch ook Nederlanders vast?
Je begrijpt het wel alleen wil je niet begrijpen. Dat snap ik.
Kijk, hier in dit racistische kloteland waar deze arme Mocro’s onder het juk van de boze blanke man zich staande moeten houden, houden ze wel hun hand op om de vreselijk besmette Euri’s graties en voor niks op te strijken waarmee ze hun soortgenoten in hun thuisland mee in leven houden. Ze offeren zich als het ware voor hun familieleden op. Ondertussen maken ze hier wel gebruik van medicatieverstrekking, mantelzorg e. d. die door dezelfde boze blanke man betaald wordt.
Het is een verschrikkelijk offer dat ze brengen, heb daar vooral begrip voor.
Waar ligt de Grunberg precies? Is dat niet de berg waar de Berghof op gebouwd was?
Oude bejaarden uit Marokko invliegen die over een paar weken weer als lijk op kosten van Femke Halsema, nou ja, op kosten van Amsterdamse belastingbetalers, worden teruggevlogen omdat ze, die oude bejaarden, niet dood willen worden gevonden in de grond van dit goddeloze kutland
Nee, je moet verbaasd zijn!
Zo strak, in een mooie plemp, keihard de waarheid schrijven, dat kan écht niet!!
Ja bizar hoe belastinggeld weggesmeten wordt aan dit soort onzin
Als we nou maar flink hopen dat Allah (m/v/x) ze snel tot zich/haar/het roept, is het op onze kosten terugvliegen naar hun zandbak uiteindelijk goedkoper dan ze hier in leven houden.
Jammer dat de getinten die terugkomen hierheen willen voor medicijnen en mantelzorg. Wat zou het mooi zijn als ze vertelden dat ze terug willen om de handen uit de mouwen gaan steken in de zorg of omdat hun bedrijf hen nodig heeft. Onrendabelen ten voeten uit, zelfs in tijden van crisis heb je niets aan ze.
Moet Marokko niet ArnonGrunbergië zijn?
Het deel waar ze vandaan komen heet al het Grüngebergte.
Ook typisch dat ze allemaal medicijnen en mantelzorg nodig hebben
Hoe werkt dat precies mantelzorg, een dochter die haar moeder helpt en die moeder die vader, zoiets, en krijg je dan geld ?
Daarom zijn ze hier
@G.M.I.M. Pet | 07-05-20 | 10:46: Dat is eerder incest
Ik vraag mij af waarom Marokkanen 'gerepatrieerd' willen worden naar Nederland, het land der ongelovigen. Een gerepatrieerde Marokkaan lijkt mij een Marokkaan woonachtig buiten Marokko die terug wordt gehaald naar Marokko, want zo zeggen de Marokkanen zelf, ze zijn Marokkaan.
Behalve als het om een uitkering gaat, dan is een 2e paspoort van een Europees land wel handig.
Pas als ze de pijp uit zijn willen ze gerepatrieerd worden naar hun THUIS-land.
Ik vond Grunberg vrij smakeloos in zijn vergelijking. Gaan we weer, iedere vorm van kritiek meteen de mond snoeren en in verdomhoekje zetten. Dat schiet niet op. Zeker als je ziet dat op 5 mei een radiomaker moet stoppen, omdat hij bedreigd wordt. En tal van andere 'incidenten' uit Marokkaanse hoek.
Maar dit stuk op GS is net zo smakeloos als de opmerking van Grunberg. Zeker met die foto erbij van mensen die hier niks mee te maken hebben. Triest niveau.
Mensen die uitspraken doen zoals Arnon Grunberg ze doet kan je niet hard genoeg aanpakken.
@Koonkluk Huis | 07-05-20 | 10:46: je mag zo kritisch op Grunberg zijn als je wilt. Maar wat hebben deze mensen die eindelijk terug zijn uit Marokko daarmee te maken? Dit is net zo smakeloos als de vergelijking van Grunberg.
@Bataafje | 07-05-20 | 11:27: Even het geheugen opfrissen. Over 9/11 schreef Arnon Grunberg in 2001 dat vluchtende mensen ‘naar barbecue roken’. In 2014 deed hij de collectieve rouw voor de MH17-slachtoffers af als ‘hysterisch nationalisme’.
Deze mensen hebben er mogelijk als persoon niets mee te maken, maar al groep wel degelijk. De opmerkingen van Grinberg waren niet alleen smakeloos maar klinkklare onzin. Toch mag deze minkukel zijn onzin tijdens bevrijdingsdag uiten. Bevrijdingsdag zal voor mij nooit mer hetzelfde zijn, als deze schande niet uitgewist wordt.
De man op de foto is niet Arnon Grunberg maar Maarten van Rossem.
Zie ik er op de foto 1 met onderliggend lijden was gewoon daar gebleven straks gaat hij dood en mag hij niet terug om in de heimat begraven te worden.
Wat zal Arnold opgelucht zijn nu zijn familie weer in eigen land is.
Echt een gemiste kans, jammer. Soms is het moeilijk om door de bomen het bos te zien, maar hier was het casablancaanse bos duidelijk zichtbaar.
Is Arnon al met een keppeltje op door Geuzenveld wezen lopen?
Hij heeft wel gelijk, die Onan Grunberg, als ie zegt dat ie Marokkaan is want zijn roots liggen volgens diverse gyneacologische websites in het Rifgebergte waar zijn voorouders handelden in mondkapjes en bontkraagjes en via Portugal jaren later in Amsterdam terechtkwamen.
Deze Nederlandse Marokkanen worden door de Marokkaanse overheid als gijzelaars behandeld maar ze zullen zich altijd Marokkaan blijven voelen en geen Nederlander. Onbegrijpelijk, ik zou mijn Marokkaanse nationaliteit inleveren als ik een dubbele nationaliteit zou hebben.
Dat kan dus in de praktijk niet. Noem het maar een trucje van de Marokkaanse koning: wie eenmaal de Marokkaanse nationaliteit heeft, komt er nooit of te nimmer meer van af. Een handig stokpaardje om mensen, waar nodig, voor je karretje te kunnen spannen (bijv. dienstplicht of overmaken van geld).
Het helpt natuurlijk ook niet als ouders met de Marokkaanse nationaliteit, die in Nederland wonen, de geboorten van hun kinderen steeds maar weer blijven aangeven bij de Marokkaanse autoriteiten. Schijnt iets te maken te hebben met de erfrechtregels van Marokko: niet-Marokkanen zouden sommige zaken niet kunnen erven (vakantiehuisjes bijvoorbeeld). De Marokkaanse koning zal niet klagen als ouders de geboorten van hun kinderen braaf aangeven, maar je zit als persoon wel mooi vast aan een extra nationaliteit door de keuze van je ouders.
Volgens mij is het nog erger: de Nederlandse gemeenten leveren de gegevens van in Nederland geboren kinderen van Marrokkaanse ouders zelfstandig aan Marokko en Turkije. Zelfs als de ouders dit per se niet wollah
@Rechtsdraaiend | 07-05-20 | 10:42: Stop de persen, hoe weet je dit ? Dit feitje is gelijk aan de stapels UWV berichten die al die jaren naar Marrokko gingen, die heeft KlauwnBassie toendertijd zelf nog op het postkantoor staan uit sorteren. Daarnaast gaat het recht de NL privacy wetgeving in lijkt me.
Recensie uit de Volkskrant:
In de nieuwe roman van Arnon Grunberg 'Ik Mohammed uit oud zuid', is het ik figuur Arnon een eenzame joodse jongen die eigenlijk een Marokkaan is. De transformatie van de gepeste zwakke kneus naar terroriserende scooter mocro is fascinerend. De scene waarin hij met een bontkraag op de synagoge van zijn jeugd beklad met kanker joden en vervolgens een mislukte brandstichting doet, of de scene waarin hij een man met keppeltje provoceert door er met zijn scooter naast te rijden en sissend gas geluid te maken waren uitstekende voorbeelden van zijn veranderende en ontluikende identiteit. Het hoogte punt is wel als hij gewond na een plofkraak poging, zijn geslachtsdeel is verbrand en voor altijd verminkt, zijn Hollandse vriendinnetje dwingt zicht te hoereren in een kelderbox aan de Apollolaan. Een mooi beeld wat de gevangenschap tussen twee culturen naar voren brengt, ' Wholla ik ies ook Mocro weetje, hou je kanker smoel en zuig die pikken' zijn zoektocht naar zijn ware identiteit. 5 sterren
Klinkt goed. Direct besteld...!
Sterk, heel sterk !!
Knap geschreven stukje, schrijf hem dan maar echt...
Je zou wensen dat het fictie is, maar de waarheid is weerbarstiger.
De beste reactie op die arme, zieke bosmongool.
Briljant. Als beklad met dt was geweest had ik Herman Brusselmans achter P-unit vermoed.
Lol. Iemand zou dit inderdaad eens in een roman moeten gieten.
Mooie tegel. 5 sterren.
Wanneer ligt die in de boekhandel?
Hoe dan ook, de Marokkaanse staat heeft op de een of andere manier eigenlijk best wel veel invloed in Nederland.
Waarschijnlijk niet alleen Marokko.
Heel de wereld en diverse organisaties hebben invloed hier, behalve de Nederlanders zelf!
1,5 meter maatschappij ???
Dat geldt niet voor deze zielige mensen. Dan hoeft het allemaal niet.
390 euro per persoon. Tikt toch weer aan.
Hoe kan een idioot als Grünberg zo’n groot podium krijgen.
Dat is niet zo heel gek in een land vol idioten.
Arnold vanuit zijn ivoren toren in New York: '"Tfoe, vieze Nederlandse racisten, tfoeeeee"
o kut hij heet blijkbaar Arnon :(
@moonboi | 07-05-20 | 09:53:
De aansteller :)
Je zou denken dat elke dag buiten het gehate Nederland een feest is voor deze terugkeerders.
En al helemaal als je als Marokkaan in Marokko mag vertoeven.
Daarom snap ik ook niks van dit 'drama'. Ik nam ze al niet serieus maar na deze klucht besteed ik geen aandacht meer Marokkanen die NL de maat nemen.
Hadden we ze niet kunnen ruilen?
Ik zou niet weten voor wat ? ah een boot plastic afval of zo ?
@Lt-Kol Kilgore | 07-05-20 | 09:54: Nee, uitgeprocedeerden, suffie.
blijkt maar weer dat je geen groot denker hoeft te zijn om goede boeken te kunnen schrijven. Helaas overschatten schrijvers zich nogal op dit punt.
Goede boeken en A. Grunberg vat ik even niet.
Blijft toch een gek gezicht zo'n foto.
Joden (althans, volgens Jood Grunberg) zonder haakneus en pijpenkrullen en met een hijab en araqchin om en op het kopke.
Ik ruik handel voor de claimhyena Liesbeth Zegveld. Het is toch de schuld van de Nederlandse Overheid dat deze mensen zo lang in Marokko moesten blijven?
Marekaan van der Jagt.
Ik ben bang dat niet veel GS lezers deze toespeling zullen begrijpen.
www.trouw.nl/nieuws/nizar-mourabit-de...
Opinieleiders bepalen wat er in de krant komt.
@King of the Oneliner | 07-05-20 | 09:56: Tuurlijk wel
@King of the Oneliner | 07-05-20 | 09:56:
jawel hoor
Damn hoop deugers bij elkaar zeg.
Heeft de Nederlandse overheid al toegang tot het kadaster in Marokko eigenlijk.
Of wordt daar niet meer over gesproken?
Natuurlijk niet. Dat is immers niet in Marokko's voordeel. Nederland laat over zich heen pissen door dit corrupte kutland en vindt het blijkbaar niet eens erg.
Nee tuurlijk niet. Dat los je niet op als vvd zijnde.
Dat hou je gewoon in stand.
Dan kan je bij de volgende verkiezingen weer beloven dat je er iets aan gaat doen, en dan kan je voor de zoveelste keer je verkiezingsprogramma opzijgooien na de verkiezingen.
Zo rolt de vvd.
@anti-fatwa | 07-05-20 | 09:39:
Kan me eerlijk gezegd niet herinneren dat er partijen bij verkiezingen roepen dat ze wat aan de oitkieringsstroom naar mocroland gaan doen. Althans buiten Geertje. Wel af en toe wat dreigende taal van een VVD/CDA minister maar die trekt snel de keutel in bij het eerste tegengeluidje vanuit mocroland.
Sterker nog we hebben een minister die zei mocroland niet in te komen toen ze wat wilde aankaarten bij haar ambtsgenoot. Al is het waarschijnlijk dat ze het niet eens geprobeerd heeft.
Waarom denk je dat oma Ankie wordt genegeerd. Inmenging in binnenlandse financiën,
Nederland moet gewoon stoppen met geld naar Marokko te sturen. Uiteindelijk gaan er dan mensen aan de bel trekken. Zodra dat gebeurd, papieren overleggen met de staat en laten zien waar je recht op denkt te hebben. Kloppen de gegevens niet en kan je niet aantonen dat wat je opgeeft waar is dan helaas, geen pecunia meer van Nederland op jouw rekening.
Daar benne de marekanen. Met hun gouden wilhelmientjes.
Het zijn allemaal Arnon Grunbergs, Dr_Johnson, van de Grunbergstam uit het Grunberggebergte.
Zijn ze nog maar net terug zie ik op de foto alweer een strafbaar feit : geen 1.5 mtr afstand .
Dus 3 x €390,00 excl. administratiekosten en een strafblad....
Hoe laat is het extra nos journaal ivm de komst van onze landgenoten.
Mijn zoon zit nog steeds vast in Agadir. Hij kan nier weg want hij is met zijn eigen auto. Die wil hij niet achterlaten want dat is zijn ticket terug naar Nieuw Zeeland.
Met een chinook moet dat toch lukken ?
Zo`n mondkapje die onder de neus gedragen wordt, verliest bijna al zijn waarde.
Gezien de omvang van de neus kan er beter een hoeslaken overheen.
Als je hem over die neus wil doen neem je geen mondkapje meer maar een partytent.
Als de rest geen mondkapje draagt heeft het sowieso geen zin.
.. nou ja, zo te zien is het ze niet goed bevallen in Marokko. Niet vreemd, daar is het percentage Marokkanen op de bevolking moeilijk veel groter dan zelfs in de Randstad.
Hopen dat ze hem nu op gepaste wijze gaan bedanken.
Was er al verteld dat een hoop Marokkanen al eerder terug konden maar ze het ticket te duur vonden? Verhalen gaan €500-€600 per ticket ipv de €300 die ze normaal betalen..... Maw: lekker late zitten
Ik betaal 900,-
Dat is dan wel weer een typische Nederlandse mentaliteit.
En als het vliegtuig helemaal volgeboekt is, het niet erg waarschijnlijk is dat het vliegtuig elders (meer winstgevend) ingezet had moeten worden, en de brandstofprijzen historisch laag zijn, dan hebben ze natuurlijk wel een beetje gelijk.
@jemagookniksmeer | 07-05-20 | 09:51: Misschien gingen de landingsrechten omhoog? Geen idee
Ken wel mensen die ook vast zaten in Marokko maar die zijn voor €140 teuggevlogen op Parijs in een bijna lege kist. Daar vervolgens de trein gepakt voor een paar tientjes naar NL. Was in het begin, maar goed, als je terug moet dan moet je toch?
Vergis je ook niet dat er nog een hoop zijn gegaan toen wij in lockdown gingen he.
Klopt, Denk riep dat ook in de kamer. Ze eisten lage prijzen voor de terugvluchten van hun volk.
Omdat Nederland zo’n racistisch kudtland is.
Wat dacht de Marokkaanse gemeenschap?
Misschien om 20.00 vanavond een daverend applaus voor alle kaaskoppen?
Shokran alvast.
De Marokkaanse gemeenschap woont in Marokko.
In Nederland woont de Nederlandse gemeenschap.
Iets in mij zegt, dat deze Arnon Grunbergs het werk van Arnon Grunbergs nooit lezen (laat staan begrijpen).
Ik ben heel erg blij met uw optimisme. U gaat er vanuit dat men kan lezen.
Zelf denkt een vriend van mij dat de tekening van een lid van de Jostiband voor hen te hoog gegrepen is .
Marokko laat Nederlanders en Arnon Grunbergs niet gaan: schuld van Nederland. Het hele gedachtegoed en de mentaliteit (of wat daar voor door moet gaan) in een piepklein artikeltje hier: www.telegraaf.nl/entertainment/146139...
Het is idd te bizar voor woorden, nooit ook maar enige kritiek naar Grunbergen. Alles schuld van Nederland.
Het verhaaltje van Amhali en de foto bij dit artikel, laten precies zien hoeveel schijt die Finnen aan de coronaregels alhier hebben. Amhali zou direct naar het flatje van zijn moeder gaan als ze terugkomt. En op de foto zie je de mensen intens knuffelen. Van enig gevaar op besmetting, lijken ze zich niet bewust. Of ze hebben er schijt aan... Ikzelf en veel Nederlanders om mij heen durven niet eens bij hun ouders op bezoek te gaan uit angst om ze te besmetten. Ik heb eerder wel boodschappen voor ze gedaan en in de garage neergezet en ben na even zwaaien weer vertrokken. Afgelopen weekend voor het eerst op bezoek geweest. In de tuin op ruime afstand een paar uurtjes met ze gesproken.
@The_iron_boar | 07-05-20 | 09:26:
Het lijkt er op dt de hersenspinsel van Fin Amhali weer gevoed worden door koran onwelvallige substanties.
@The_iron_boar | 07-05-20 | 09:26: Alle, (dus echt alle) verschillen zijn bijna allemaal met één woord te beschrijven: verantwoordelijkheidsbesef.
Heel interessant.
De staat Marokko begint afstand te nemen van zijn burgers in Nederland.
Boosmaker du jour:
www.elsevierweekblad.nl/opinie/opinie...
‘Sobibor begon in het Vondelpark,’ zoals de Koning zei, in z’n nu al klassieke zinnetje.
Ik kan me een omslagartikel herinneren van Elsevier in 1990: Genoeg! Over de tweede wereldoorlog, dat jongeren het wel weer gehoord hadden. Dat eeuwige herkauwen.
Maar in 2020, herkauwen met hernieuwde kracht, aangemoedigd door hetzelfde Elsevier. Klassiek zinnetje pffffff.....
Paywalled
Grunberg weet het bloed onder je nagels vandaan te krijgen. En Grunberg schept er een duivels genoegen in om dat te doen, waar dan ook en wanneer dan ook. Zelfs een dodenherdenking misbruikt hij om te sarren, te jennen en uit te dagen. Als je daar iets van zegt, dan 'bewijs' je daarmee zijn gelijk, zo slinks en gluiperig speelt hij zijn spel. Je voelt op afstand dat de koning te dom is om zo'n spelletje te spelen en in die zin oprecht zijn woorden spreekt, maar dat Grunberg in niets wat hij zegt enige oprechtheid betracht. Maar je kunt er niks mee. Grunberg wéét dat, geniet van die macht en laat zich bejubelen door zijn bewonderaars.
die opa op de foto heeft een beste neus. als die niest is heel marroko in 1x besmet!
Tja. De uitzonderingspositie voor Arnon Grunbergland is uitzonderlijk. Weet uit tweede hand dat een partner bijv. halen uit Arnon Grunbergland of Kuzutolië binnen een maandje is gehosseld bij de IND. Bij zwangerschap zit mevrouw nog eerder hier. """Inburgeringscursus""" kan voor dames uit deze landen hier worden afgenomen. Volgens mij nog betaald door ons ook. Haal je elders buiten de EU een bruid vandaan, dan duurt dat 6-9 maanden afhankelijk van drukte bij de IND. Inburgeringscursus uiteraard in land van herkomst afnemen (en zelf betalen). Zelfs als said bruid gewoon diploma's heeft en aan de slag kan in bakraland.
Waarom aboriginals dit zo gehosseld hebben en het gros dit accepteert en op partijen stemmen die dit zo regelen, is voor mij verbijsterend. Maar goed ik verbaas me wel vaker over wat mijn spruitjeslucht medelanders accepteren en voor stemmen.
Is dat zo? Ik kan me voorstellen dat er voor zwangere vrouwen wat uizonderingen gemaakt worden, maar dat Halvemaaniërs een voorkeursbehandeling krijgen bij de IND...? Onderbuik of onderbouwd?
Als dit waar is, dan is dat schandalig.
Er wordt door onze NPO consequent aan een bepaald beeld gewerkt.
Uiteraard pikt de NPO iedereen op die aan dat beeld mee willen werken.
@Deflatiemonster | 07-05-20 | 09:28:
Natuurlijk is dit waar broeder! Zoals ze bij de ING zeggen: hamdoelilah!
@Muxje | 07-05-20 | 09:28: de Graaf weet en hoort nog steeds dingen van mensen die dicht bij het vuur werken. Staat er ook. "uit tweede hand".
@Deflatiemonster | 07-05-20 | 09:28:
Geval gehoord van man die een bruid uit India haalde. Die moest inderdaad zo lang wachten. Plus inburgeringscursus daar afnemen (en de volle pond betalen). Dame had gewoon erkende diploma's en contacten bij Nederlandse bedrijven om aan de slag te gaan. Man werkt gewoon.
Was zelfs zo erg dat man IND op heeft gebeld na 5-6 maanden hoe het met de aanvraag stond. Hij kreeg toen de indruk dat het niet was opgepakt.
Zei vervolgens dat voor "voorkeurslanden" (mijn woorden maar ik heb geen betere omschrijving ervoor) Marokko en Turkije andere regelingen gelden. Geen idee waarom maar bruiden uit deze landen zijn veel sneller hier. En mogen de inburgeringscursus hier afnemen. Betaling lijkt me ook dat ze dat voorgoed krijgen maar dat weet ik niet zeker.
Het is anecdotal dus ik begrijp de twijfel. Kon het ook niet geloven toen ik het hoorde (maar aan de andere kant gezien de oitkieringsstroom en het feit dat vele medelanders huizen hebben in land van herkomst zonder dat het opgegeven is bij de belastingdienst, verbaast me dat niets). Maar ik heb geen twijfel aan de bron van deze informatie.
Je kunt het beste beginnen met de procedure als de bruid van uw keuze geboren wordt. Dan heb je nog net kans dat ze hier is voordat ze opgedroogd is.
"samengesteld op basis van urgentie"
Anouk zat in die eerste vlucht. Fokking ANOUK. Op basis van "urgentie". Wat een corrupte kuthoer.
Daar begreep ik ook niks van.
Die heeft 7 kinderen (van 6 vaders ofzo) snap enigszins wel dat dat prio heeft. Wat ik niet snap: ze kon al veel eerder naar huis
@Behangdelul | 07-05-20 | 09:23:
Waarom in de eerste plaats op reis gaan toen al duidelijk was dat er een virus de wereld rondging? en waarom naar fokking marokko of al places!! domme doos met "ik zoek inspiratie" crap, ze had gewoon geen zin om weer terug naar die 12 kids en vreemdganger van een vent te gaan!
@Behangdelul | 07-05-20 | 09:23: nu haalt u dingen door elkaar. 6 kinderen van zeven vaders stond laatst in de Story.
@F. Jacobse | 07-05-20 | 09:40:
Roflol...
@TijdelijkOptimist | 07-05-20 | 09:32: Marokko is echt een mooi land hoor. Alleen meurt het overal naar vuilnis en zijn de mensen ( zeker in de steden) onaardig en agressief.
Ze hebben het er toch altijd over dat het daar zo geweldig is? En dan toch zoveel moeite doen om hier terug te keren. Waarom zou dat toch zijn? Vragen, vragen.
Ale vragen zijn beantwoord met de twee woorden,... graties en geld
@tsjajaja | 07-05-20 | 09:18: En zorg niet te vergeten. Vele malen beter hier dan in Marokko.
Ondertussen in vervoerend Nederland,
Trein van Weesp naar Amsterdam niet vertrokken door te veel passagiers: "Niemand wilde uitstappen"
www.nhnieuws.nl/nieuws/266830/trein-v...
Tja en dit is nog voordat middelbare sgolen geopend zijn en werkgevers definitief oproepen dat hun loonslaafjes naar kantoor komen.
Wordt een grote puinzooi dat OV. Een heeft geen guitige mondkapje, andere wagon te vol, spoormedewerkers willen niet vertrekken... en uiteindelijk muitende reizigers en chaos.
Ja van die leuke principiële figuren: ik heb recht op OV en ik weiger een mondkapje ivm grondrechten blabla huilhuil
Thuisland ???
Waarom kunnen wij niet een beetje inschikken? Anderhalve meter leefruimte
is genoeg.
Hoe zit het eigenlijk met die criminele Marokkaanse 'asielzoekers', die van de VVD-stemmers niet uitgezet mogen worden?
Het zijn Marokkaans staatsburgers. Dus is Marokko verplicht ze terug te nemen. Anders over het ambassadehek flikkeren.
Mooi stuk van Ephimenco in Trouw: 'De gevoelloze provocaties van Arnon Grunberg.'
Einde: 'Misschien is er sprake van een soort Stockholm-syndroom bij Grunberg, wetend dat bij een deel van de door hem genoemde gemeenschap het antisemitisme fors opspeelt. Ik denk eerder dat het weer een geval betreft van gevoelloze provocatie. In september 2001 schreef hij voor de NRC vanuit New York een melig stuk over de brandende Twin Towers, waarin hij stelde dat vluchtende mensen naar barbecue roken. In 2014 kwalificeerde hij de Nederlandse collectieve rouw voor de MH17-slachtoffers voor The New York Times als ‘hysterisch nationalisme’.
En nu dit. Laat die gratuite provocaties van de schrijver voor wat ze zijn, zou ik zeggen.'
Wie heeft die malloot dan het podium van de dodenherdenking gegeven?
Echt. Die Grunberg heeft zichzelf onsterfelijk gemaakt. Onsterfelijk belachelijk, dat dan weer wel.
Dank voor Uw oplettende geest, provocateurs krijgen onder het mom van kunst en "literatuur" al vele jaren alle ruimte bij de domme MSM/NPO.
Die vent is knetter gestoord. En mensen die wij normaal en verstandig achten te zijn gaan in zee met de dwaas. Ook gestoord! Wat anders?
Rico. Dat zou ik graag willen weten! Die is even erg. Zo niet erger omdat ik daar een ander miserabel soort kwaadaardigheid achter vermoed. Vuil volk.
Grunberg is een psychopaat. Hij kent geen grenzen. Hij manipuleert als de beste. En hele volksstammen tuinen erin. Hij weet wat men wil horen, en hij weet wat anderen vooral niet willen horen. Zo'n verhaal dat de samenleving splijt, dat brengt hij. Het enige waar hij door wordt geleid is zijn sadisme.
@Sitting_targets | 07-05-20 | 09:27:
Jij hebt hem door. Hij gebruikt al zijn talent om kapot te maken.
@Sitting_targets | 07-05-20 | 09:27:
Een zogenaamde kut-intellectueel, ontleend aan zijn Volkskrantstukjes........
Ach ach ach... die moslims blijven ook niets bespaard
En dan stond Claudia de Brie ook nog te zingen op Schiphol.
*Hinneken
Heb een keer zaken gedaan met een Joodse-Marokkaan. Ben toen dubbel genaaid.
Turkse koerd hier. Dubbel verraden.
Nederlanderschap wanneer het ze uitkomt, een voordeel die ik als autochtoon niet heb. Ik merk dat ik mij steeds meer gediscrimineerd voel, aangezien ik deze keuze niet heb. Wel het lekkere weer bijvoorbeeld in Marokko en het belachelijk lage prijspeil van levensonderhoud bij pensionering, maar als ik ziek word, kan ik dus met gezwinde spoed naar Nederland om mij aldaar te laten behandelen, omdat de kwaliteit van zorg veel beter is dan ik Marokko. Ik vind dit niet kunnen en dit selectief Nederlanderschap moet meteen gestopt worden. Wolla!
Ik denk dat er met een voorgedrukt aangifteformulier door velen van ons wel een wetswijziging kan worden afgedwongen.
Dubbel paspoort vanwege de dubbele agenda. Ze hebben helemaal niets met ons, maar dan wel zo laf en opportuun zijn zo'n tweede paspoort te nemen. Ze komen niets brengen - of het moest ellende zijn -, ze kunnen niks, willen niks, doen niks en zijn gewoon overlast voor de hele samenleving.
Wat een fijn land is Nederland toch hè? Wees er maar zuinig op ipv het te terroriseren.
Reisbureau BLOK maakt doorstart.
Onze "landgenoten " zullen wel weer flink te keer gaan als ze in Nederland zijn .
Want wat is Marokko toch een fantastisch land , en Nederland dizkriemieneert altijd en niks is goed in Nederland.
Ik ben benieuwd wat Nederland heeft moeten betalen aan Marokko om deze mensen weer terug te halen, want geloof me dit heeft wat centen gekost.
Kaag heeft in het begin van de crisis al een aanbetaling van 450 Milljoen gedaan. Lees bijna een half miljard! Nederland moest vervolgens niet verwachten dat hun positie van onderop de stapel ging veranderen.
Aangezien het is veranderd, er komen Grunbergers terug, zal de tweede en misschien ook derde termijn inmiddels zijn overgemaakt.
Het gat dat dit heeft achtergelaten in de Nederlandse begroting zal, na de tweede kamer verkiezingen, ruimhartig worden opgevuld door het Nederlands stemvee....
"De diplomatieke betrekkingen tussen beide landen zijn al lange tijd slecht. Omdat ingezetenen van andere landen wel konden vertrekken, werd in Den Haag vermoed dat Marokko extra streng was voor Nederland."
Dat is gewoon gijzeling en kan niet zonder consequenties blijven. Manman, wat mis ik een Trump aan het roer hier. Nou wordt er diplomatiek een velletje geschreven of zo terwijl het bloed nog uit het poepertje loopt.
Zolang het Marokkaanse 'Nederlanders' zijn, mogen ze die in Marokko net zo lang gijzelen als ze willen. Maar dat zal ongetwijfeld niet het geval zijn.
En reken er maar op dat Rutte en zijn kliek erop aangedrongen hebben een forse som aan losgeld te mogen betalen.
Dames houdt uw pinautomaat binnen!
Als mensen semi permanent in Marokko verblijven, waarom moet hun uitkering en huursubsidie dat zijn afgesteld alsof ze in Nederland verblijven.
Maar goed, zo’n Nederlands adres is altijd handig voor de zorgverzekering. Waar de gemeente ook aan bijdraagt bij uitkeringstrekkers. (Ik ga er van uit dat mensen met een baan niet semi permanent in Marokko verblijven)
Wanneer gaat Arnon Grunberg eens met een keppeltje op door Amsterdam lopen ?
Niet want dan wordt hij op zijn minste bespuugd door kansenparels.
stoppen met dubbel paspoort zou een eerste stap zijn.
altijd dat kan niet, je laat je toch niet dicteren door zo'n 3e wereld land.
@Struikrover3 | 07-05-20 | 09:01:
Het kan namelijk gewoon wel maar ze melden zelf hun kinderen aan bij Marokko na de geboorte.
Eerst met z'n 300'en samen in quarantaine, voor 2 weken. In een sporthal met 5 douches en WC's. Kijken of ze echt 'clean' zijn.
Achja, wat moeten we hier nog van zeggen? De mensen die uit Arnon Grunberg vandaan komen spreken de NL-se taal toch niet.
Had Anouk ook een medische indicatie?
Ze zat al op de eerste vlucht
Deze mensen zijn net iets meer gelijk dan anderen. Vervolgens gaan deze mensen in een talkshow zitten oreren hoe anderen zich moeten gedragen.
Astma
@Hupkeneuke | 07-05-20 | 08:59: Hahaha ...
Arnon is dus een Marokkaan en Marokkanen willen graag de Joden zijn. Hoe liefdevol en tolerant is hij voor zijn religieuze zus in het beloofde land vraag ik mij af en voor zijn vele ex-vriendinnen. Ik heb diep medelijden met dit arme rijke grachtengordelkind die voortdurend bezig is anderen de maat te nemen.
Toch mooi een vrachtje van € 270.000
Marokko voor Marokkanen. Wat is daar zo moeilijk aan.
Niet op basis van urgentie. Er zijn een paar zielige gevallen, de rest via vriendjes, geld, aanstellerij (Anouk), goede contacten. Beetje dubieus zaakje. Maar nee, zo'n achterdocht, foei! Ze komen natuurlijk allemaal direct op de ic, want ze zijn vast allemaal heel erg urgent. Dan moeten er dus volgens de RIVM vandaag 300 gevallen bij. We zien het wel om 1400 uur.
Arnon Grunbergs is weer wat anders dan Finnen. Chapeau!
Jammer dat er geen boekenkasten zijn in Arnon Grunbergland.
Hebben ze wel, alleen maar van één boek met al haar theologische interpretaties. Geen enkel boek van Arnon Grunberg in die boekenkasten vrees ik.
Gisteren was de indrukwekkende docu Ni Juge, Ni Soumise op de VPRO, over een vrouwelijke onderzoeksrechter in Brussel die dagelijks verdachten van misdrijven ondervraagt. Op een gegeven moment sprak ze met drie woestijniërs (een man, een vrouw en hun moeder) en vroeg wat voor werk ze deden. De antwoorden:
'Ik heb ooit drie messteken gehad en denk daar nog vaak aan. Daarom ben ik arbeidsongeschikt.'
'Ik ben ooit gevallen op mijn werk als schoonmaakster en ben arbeidsongeschikt.'
'Ik heb diabetes, hoge bloeddruk, pijn in mijn rug en nog veel meer, en ben arbeidsongeschikt. Mijn man ook.'
Boosmaker du jour voor ondergetekende.
Nu zijn ze plots "Nederlander"...………...
Laat ze daar maar lekker zitten.
Nu maar hopen dat deze Grunbergs geen Asha ten Broeke hebben wegens flatten the curve.
Asha ten Broeke en 'flatten the curve' in 1 zin. Onmogelijk!
Toont wederom aan waarvoor Nederland dient bij dit soort dubbele paspoorthouders; naast de bron voor de uitkering, het oord voor de noodzakelijke medische zorg.
@Datishetdus | 07-05-20 | 09:02:
De Harry Potter onder de presidenten, wat een drol van een bewindsman is dat geweest, buiten oncontroleerbare geldstroom naar de Marokkanen, ook nog even Nederland de EU invingeren, de schijnheiligste van alle presidenten die Nederland heeft gekend.
Iets van helemaal mee eens!
Vooral elkaar kussen en geen 1.5 m afstand AUB
Een Afrikaanse meter is kennelijk anders dan een Europese meter, ofwel ze houden dus netjes 1.5m afstand...
Wordt zodadelijk met zonsondergang massaal samen met de hele familie gegeten en elkaar geprezen een goede moslim te zijn voor de mede moslims uiteraard en daar horen handen geven en overdadig kussen bij, moeder natuur laat zich niet door geloof tegenhouden.
@oh no | 07-05-20 | 08:54: Zwarte meters zijn minder dan witte meters? Dat is wel erg racistisch.
Minister Blok van Buitenlandse Zaken heeft verschillende keren bij de Marokkaanse overheid aangedrongen op een oplossing voor de Nederlanders die vast zitten in het land. De diplomatieke betrekkingen tussen beide landen zijn al lange tijd slecht. Omdat ingezetenen van andere landen wel konden vertrekken, werd in Den Haag vermoed dat Marokko "extra streng" was voor Nederland.
Volgens mij een pesterijtje.
Mij pesten ze er niet mee om ze daar langer te houden.
Marokkanen in marokko houden kan je toch geen pesterij noemen
@trottle | 07-05-20 | 08:48:
Volgens mij waren het niet allemaal Marokkaanse Marokkanen.
nos.nl/artikel/2331853-repatrieringsv...
Dat heet chantage in het Nederlands
@Mr.Crowley | 07-05-20 | 08:53:
Haar marokkaanse eigenaar liep er natuurlijk net twee meter voor zoals het hoort. Maar die houden ze bij de NOS natuurlijk net buiten beeld.
@2voor12 | 07-05-20 | 09:04:
Ach ja, de NOS.
De NOS is natuurlijk heel goed in het weergeven van een bepaald geloofwaardig beeld.
@2voor12 | 07-05-20 | 09:04:
Maar als iemand die dit leest en doorbrieft aan Marokko dat de Nederlandse overheid vermoedt dat vluchten naar Nederland een speciale behandeling krijgen, zullen ze daar vast niet blij zijn.
Draai dan GVD die geldkraan eens dicht! Geen cent naar Mocronië!
Kots!
Het literaire talent spat inderdaad van die foto af.
Gaan er nu ook weer 300 retour?
Ha. ha. ha.
Nee
De originele Arnon Grunberg pendelt tussen New York en Nederland (ik neem aan dat hij bij Claudia de Breij logeert). Steeds wordt hij door Trump uit New York gejaagd, en dan wordt hij hier in Nederland geconfronteerd met Arnon Grunberghaat tot hij het niet meer aankan. Zo'n asielzoekersleven is niet makkelijk.
Het klinkt vast gek, maar waar doet Grunberg het allemaal van? Ik bedoel, hoeveel levert dat boekjes nou op? Het is niet alsof een derde van Nederland zijn boeken in de kast heeft staan.
Serieus de politie moet mensen met geweld uit de trein zetten
Het kan verkeren na 75+ vrijheid, manmanman.
Tja, Rutte zijn topprioriteit is IC-bedden bezetting laag houden. Dan mag je ook grondrechten verbreken. Nooit in een verkiezingsprogramma gezien. Maar IC-bedden, daar draait het allemaal om. Economie? Hahaha dat lachen we weg! Rutte gaat voor <100 bezettingsgraad.
Terug naar het gemeente-loket-paradijs waar iemand van eigen parochie (hoofddoek) helpt met aanvragen van een bijstandsverzoek.
Waarom is het voor hen zo vreselijk om daar te zijn?
Ze maken het overal op aarde vreselijk. Zit in hun genen. Zoals een kat nooit kan leren blaffen.
Waarom zouden zij niet hier mogen zijn? Kom op. Deze mensen wonen reeds decennia hier, hebben hier hun kinderen en kleinkinderen wonen. Je kunt ook doorslaan in je haat.
@Bataafje | 07-05-20 | 08:47:
Bij de neo-fascisten van de Jeaup kun je ook heel goed terecht, daar gaat liefde voor plofkrakers, tasjesrovers en drugsdealers erin als een preek bij een ouderling. En verder heb ik niks tegen eerste generatie immigranten maar het ware beter geweest als zij hun kroost wat beter hadden opgevoeden enige waarden en normen die passen in onze samenleving hadden bijgebracht.
@eerstneukendanpraten | 07-05-20 | 08:59:
opgevoeden = opgevoed en
@Bataafje | 07-05-20 | 08:47:
Ze wonen al decennia hier maar spreken geen nederlands, hebben diepe diepe haat tegen alles wat nederlands is en verdommen het totaal zich ook maar enigzins aan te passen. In de wijken waar ze wonen treiteren ze alle niet-marokkanen weg en maken er de facto puur marokkaaans grondgebied van.
@Bataafje | 07-05-20 | 08:47: Reaguurt u op mij? Waar leest u haat? Ik vraag het me gewoon af. Ze spreken de taal, hebben er een huis, of familie met een huis, 't is prima weer en de uitkering loopt gewoon door. Zoals die oude baas op de foto, wat kan hij hier nou beter dan daar? Temeer ook, omdat het merendeel nou niet bepaald fan is van Nederland en zijn inwoners.
Omdat ze moeten werken of voorzieningen thuis nodig hebben. Hier waren de mensen al bang dat de aspirientjes op zouden raken. Laat staan wanneer je diabetes of hartproblemen zou hebben.
@John McClane | 07-05-20 | 09:04:
Prima vraag, ik denk voor de kinderen en kleinkinderen ofzo?
Circa 300. Op urgentie samengesteld. WTF betekent dat nu weer? Zijn ze ziek? Is hun hamster overleden? Staan er teveel scooters stil in the war on pinautomaten? Loopt de OK achter omdat alle hersenchirurgen daar zaten?
Vragen. Vragen.
dat staat gewoon de informatie van het ministerie
We kunnen Marokko nu ook gewoon Grunbergen noemen.
Het Grungebergte.
@Schoorsteenveger | 07-05-20 | 09:23:
Nice one!
Heeft er al iemand geklaagd dat het ALLEMAAL de schuld van nederland is?
joop.nl
Kop artikel: ‘Racisme zit diep in onze cultuur’
(een hyperlink - dus extra traffic - gun ik ze niet)
@Rico Tampeloerus | 07-05-20 | 08:59: Ja, zodra je 10 kilometer buiten de grachtengordel komt, zie overal van die witte puntmutsen en brandende kruizen. Op onze katoenplantages in de Flevopolder klinkt het geween en tandengeknars van den neeger boven het klappen van den zweep uit. Het is hier een hel op aarde voor den gekleurden medemensch.
@Rico Tampeloerus | 07-05-20 | 08:59:
Dat artikel staat al dagen lang fier bovenaan. Opperrabbijn Grunberg is bij De Witte Onderbroek op het schild gehesen als ware hij de Verlosser zelve, de Weg, de Waarheid en het Leven. Grunberg is daar méér vdan een duider, hij is ziener, profeet, heilige. De woorden die hij spreekt zijn heilige woorden, en slaan neer in heilige teksten welke de linkse mens deemoedig tot zich neemt.
Dat zijn de Grunbergs die een 2e huis hebben in het deportatie kamp. Ook fout. Hebben u en ik aan bijgedragen.
Nee joh, dat tweede huis is niet van hen. Is van een neef. Vanwege de uitkering.
@Knufter | 07-05-20 | 09:02: En vanwege gebrekkinge administratie en een beperkt aantal toe te passen namen heeft die neef (en oom en broer) dezelfde voor- en achternaam, geboortedatum en bankrekeningnummer. Zeg je daar wat van ben je institutioneel rascist uiteraard.
Ik geloof dat Arnon hier gauw vanaf komt.
geloof *niet*
Dat werkt toch niet zo'n mondkapje onder je neus en op je hoofd ...
De rest word door Allah bedekt.
Geniaal: woordkunstenaars Arnold Grunbergs en De Halsema Jugend....
Nederland zorg-land (en uitkieringslands) . Voor de rest ongelovige honden land.
Hoe laat is ‘lokale tijd’?
Tijd weet ik zo niet, maar het jaar is 1441
Ja opeens als de poep de ventilator raakt pakken ze maar wat graag hun nederlandse paspoort uit de onderste la om er driftig mee te staan wapperen.
Waar zijn de Twin Towers als je ze nodig hebt.
krijgen ze ook strafkorting op hun uitkering omdat ze niet aan de sollicitatieplicht hebben voldaan, of valt dit onder de noemer "overmacht"?
Handhaving geldt alleen voor autochtone Nederlanders.
INderdaad zou het overmacht zijn en dat men sollicatieplichtig zou zijn is gewoon een verzinsel.
Circa 300 Arnon Grunbergs met hun uitkeringsinstantie herenigd.
Moeten ze daarvoor in NL zijn dan? Ik dacht dat die premies ook gewoon direct naar Marokko gingen...
@Enter Yeti | 07-05-20 | 08:27: Schandalig dat er uberhaupt een veldje “land” in de uwv database bestaat...
@Ad Hominem Tu Quoque | 07-05-20 | 08:36:
Exact. Ik ben ex-programmeur. Het veld "land" kan je vervangen door een boolean "Nederlander Ja/Nee" die vanwege de efficiëntie standaard op Nee staat.
REAGEER OOK