CDA-man wil meer vrouwen in raad, staat zetel af

Kijk Jesse Klaver, Lodewijk Asscher, Rob Jetten, Sybrand Buma, Mark Rutte, Klaas Dijkhoff, Rutger Groot Wassink en Norbert Klein, zo kan het ook!
"CDA-er Jan de Ridder (74), die vorige week met voorkeursstemmen in de Noordwijkse gemeenteraad is gekozen, staat zijn raadszetel af. Hij maakt plaats voor zijn jonge vrouwelijke collega Nathalie Barnhoorn (34) omdat er anders vijf mannen in de raad zouden komen." Praktiseren wat je preekt, zo hoort het Jan de Ridder (74). Hartelijke groetjes aan Nathalie Barnhoorn (hoi!) en succes bij de formatie-onderhandelingen en het doen van de vaat, de strijk, de was en andere huiselijke werkzaamheden.
Is het wéér niet goed
Social
Reaguursels
InloggenIk heb hier lang en diep over nagedacht en ik vind hier ook na rijp beraad en kennis nemende van alle mij ter beschikking staande informatie eigenlijk nog steeds niks van. Ook hebben diepzinnige beschouwingen over het vraagstuk of het mij interesseert vooralsnog nog niet geleid tot een definitief antwoord.
74! Goed hoor.
Deed waarschijnlijk mee omdat het kan, niet omdat ie zo graag wilde.
Verder, heel elegant van deze heer.
Maar wat vinden zijn stemmers ervan?
Op voorkeursstemmen een zetel krijgen en die dan weggeven, das toch een flinke middelvinger naar de stemmers toe. Net zoiets als een fopcoalitie samenstellen en al je verkiezingsbeloften door de papiershredder halen.
Zoiets als naar de winkel gaan voor een rode trui en dan dat de winkelier bepaalt dat je een blauw tanktopje beter staat.
Dus kom je thuis met dat tanktopje. Knap lullig.
Maar wat als de volgende "met voorkeur" nou ook een man was? Want dat weten we nu dus niet. Sinds wanneer bepaald deze opa wie er in de raad komt?
StellaB is dan ook weer succesvol omdat ze vrouw is en over seks schrijft.
Zou ik moeten doen, een roman over sex. Dat zou terzijde gelegd worden als een viezemannenboekje.
publiceer onder een vrouwelijk pseudoniem en laat uw kassa rollen
Maarrrr trek een bloemetjesjurk en hoge hakken aan en schrijf DAN een sexroman: succes verzekerd in bepaalde kringen.
Ben 66... maar als ik net als Jan 74 was, zou ik precies hetzelfde zeggen.
Geef mijn portie maar aan Fikkie of Femke.
Waarom stelt hij zich dan verkiesbaar?
Je weet niet wat ze allemaal heeft moeten doen om hem die zetel af te laten staan...
"Ik heb toen ook tegen veel familieleden en bekenden gezegd: stem niet op mij, maar wel op een CDA'er. Dat laatste hebben ze gedaan, dat eerste niet." - Grote familie heb je dan, als je met voorkeursstemmen toch gekozen wordt door je familie terwijl je je onderaan de lijst hebt laten zetten.
Nepotisme. Compleet valide argument.
dan heeft zo'n man dus voorkeursstemmen en dan geef je die weg. Ik zou me als kiezer genaaid voelen. Als ik die dame in de raad had gewild, had ik wel op haar gestemd. Dit is een sneue actie voor de buhne die alleen maar laat zien dat deze vrouw er zonder hulp niet in kon komen.
idd , dat dacht ik ook.
verraad !
Ik denk dat jij de partijdemocratie niet helemaal begrijpt. Je kan niet zomaar zelf bepalen aan wie je je zetel weggeeft. De partij had deze dame op plek 5 gezet en als Jan de Ridder niet genoeg voorkeurstemmen had gekregen zou zij met deze uitslag sowieso het vijfde stoeltje hebben gekregen. Nu werd ze door de kiezers gepasseerd, maar Jan wilde eigenlijk alleen maar lijstduwer zijn. Dit verhaal is dus een hoax.
Nou, dat scheelt me weer een comment, want dat is precies wat ik dacht.
Potdomme, dat is net zoiets als dat je op een politieke partij stemt en die zegt dan "we vinden dat we teveel zetels hebben, we geven er twee weg aan de VVD".
Pierre, Lijstduwer neemt niet weg dat het weggeven van je voorkeursstemmen-zetel nog steeds kiezersbedrog is. Als je niet bereid bent je verantwoordelijkheid te dragen, dan moet je je niet verkiesbaar stellen. kiezers hebben specifiek in hem hun vertrouwen gesteld. Dergelijke acties beschadigingen het vertrouwen in de politiek alleen maar meer. Er is dus weinig 'Hoax' aan dit bericht.
dus ik denk dat Pierre democratie niet helemaal begrijpt ;)
@Joostmochtnietsweten
Lezon! Het is hoax omdat omdat hij zijn zetel niet afstaat aan een vrouw maar aan degene die het volgens de door de partij opgestelde rangorde in eerste instantie al zou zijn geworden. Dat dit toevallig een vrouw betreft maakt het alleen maar lekker smeuïg.
En als je ideologisch wilt doen zou ik zeggen: stel jezelf verkiesbaar en breek de partijdemocratie. Iedereen op eigen kracht in de Kamer, of je nou 60.000 stemmen hebt of een miljoen gewoon één zetel.
Plaatsvervangende schaamte richting welke vrouw dan ook die met een dergelijk scenario akkoord gaat.
God, als dat maar goedkomt. In de fucking gemeenteraad van fucking Noordwijk.
Hij had helemaal geen zin in dat raadswerk. Ja, gekozen worden en even shinen, en als de aandacht van de pers voorbij is een vrouw het werk laten opknappen terwijl je zelf iets leuks gaat doen.
het is net Wilders.
Want Wilders staat zo bekend om zijn taakdelegatie? De partij heeft niet eens leden.
Ik zou heur doen!
Lijkt mij teveel op die omhooggeneukte gratisvakantiepresenteerpop van BNN...
Tis inderdaad wel een erg lekker w.. eh... aantrekkelijke dame.
Betterworld | 28-11-18 | 15:03 Ik zou haar ook gewoon doen, maar (op mijn leeftijd) niet te vaak meer.
Had ze wel op een verkiesbare plaats gestaan, dan stemden er waarschijnlijk weinig conservatieve van het cda.
Kiezersbedrog, laat dat maar aan het cda over.
CDA Noordwijk is wel erg blank. Beter had Jan zijn zetel opgegeven voor iemand die volledig voldoet aan de Bij1 selectiecriteria.
Stella Bergsma! Werkelijk? Jezelf afbeelden op Twitter met een aureool?
Smerige lijstduwer dus. Nooit van plan geweest om ook daadwerkelijk iets aan werk te gaan verzetten.
Dat was een bijkomstigheid over vouwen, Jan was al 2 jaar gestopt met politiek al zou hij als lijstduwer nog extra stemmen trekken, heel handig! En zijn stemgeluid lijkt spreken op Johnny cash!
Waar halen jullie trouwens zo'n vreselijk goor plaatje vandaan?
Gemaakt op de vrijmibo bij van Jole.
Gewoon, beginnen bij bovenstaand beeld en dan 5 minuten vooruit spoelen in de video. Ooit een Bouvier yoghurt zien eten? Nou, dat beeld ongeveer.
Dat van die Bouvier en yoghurt ging toch over de dinges van Turkse vrouwen?
Het originele plaatje is wel heel wat minder blank, ehhh, wit. Wat is dit nou weer voor whitewashing Geenstijl?
Misschien heeft hij al die voorkeurstemmen gekregen om te voorkomen dat Nathalie in de raad komt? Zou toch kunnen...
Kiezersbedrog.
Dit is hetzelfde als je Mcdonalds hebt gegeten en je hoeft de laatste 2 kipnuggets niet meer, deze geef je dan vervolgens aan een dakloze die uit de mcdonalds prullenbak staat te vreten en je kan weer zeggen dat je deugt.
Ik geef altijd de verpakking weg, tegen de regen. Snif.
Wij zijn goede mensen. Ik geef ze ook altijd de servetten want je loopt zo een kou op met dit weer.
Ontzettend nobel - alsook een tikkie gratuit, Jan.
-
Als je op die lijst gaat staan en je wordt gekozen - dan moet je het waarmaken, ook, ouwe volksdienaar...
Over een paar jaar het metoo verhaal van Nathalie.
Wie moet ik p**pen om verkozen te worden??
Wacht effe. Dus de man krijgt genoeg voorkeursstemmen om in de Raad te komen, maar zegt dan tegen degenen die een voorkeur voor hem hadden dat-ie z'n zetel aan een ander geeft? Beetje een daad van verraad als je het mij vraagt. Had-ie van te voren moeten zeggen dan. "Als ik zoveel voorkeursstemmen krijg dat ik de Raad in geschopt word, dan geef ik lekker niet thuis en ga ik zelf, zonder te vragen, bepalen aan wie ik mijn zetel geef."
Jan Peter Bakellende heeft de lijnen destijds uitgezet, wat betreft verraad aan de kiezers. Dit past dus precies binnen de mores van het zieltogende gristenpartijtje.
Bush, Blair en Balkende zijn oorlogsmisdadigers en horen berecht te worden voor de Irak-oorlog.
Nice.
twitter.com/revelstyling
Idd. Een politica die louter fashion items twittert ipv waar voor zij staat als volksvertegenwoordiger?
Snap dan ook wel waarom zij niet in eerste instantie verkozen is. Wat zijn haar standpunten? Glitterlaarzen?
Als ik op mijn vrouwzijn werd beoordeeld, zou ik er goed de ziekte in hebben als man zijnde.
Als het CDA zo graag een vrouw in de Raad wilde hebben, waarom stond het miepje dan pas op plek 5 op de lijst? Of dacht het CDA wel eventjes alle 50 kandidaten te kunnen plaatsen op de 25 beschikbare zetels?
maak zo'n Stella B artiest nou niet belangrijker dan het Urk journaal.
Je mag niet op geslacht letten bij benoeming, oppakken die gast.
Geschift. De helft van de stemgerechtigden is vrouw. Als ze een vrouw zouden willen, hadden ze erop kunnen stemmen.
Los daarvan, ik zou niet graag alleen op mijn vrouwzijn worden beoordeeld. Of op mijn zwartzijn of welk ééndimensionaalzijn dan ook.
Die foto lijkt wel regelrecht uit een of andere pornofilm te komen... Een griet die door 5 kerels genomen gaat worden...
Echt?
Gatver, ik kan me echt niet voorstellen dat GeenStijl zoiets smakeloos zou flikken.
Vies mannetje ben jij. Volgens mij is het gewoon een Schiesser-reclame voor witte onderbroeken. Gatverbah, wat zitten er ook een smeerlap-reaguurders tussen.
Wat is dat? Een pornofilm.
Iets waar mijn barnsteenhoorn van gaat steigeren.
Barnhoorndrager.
In Amsterdam krijg je als ongekozen stadsdeelbestuurder (commissie) zonder juridische macht, budget en mandaad maandelijks gewoon € 6674 plus onkosten. Die € 500 extra, met terugwerkende kracht, was zelfs voor Orwelliaanse varkens van GroenLinks, D66, PvdA en SP te gortig. Het afschaffen van de stadsdelen heeft voor sommige old boys wel heel gunstig uitgepakt.
We hebben het toch over dit Noordwijk?: www.geenstijl.nl/5142378/leipe-flavou... niks mis mee om een keihard vrouwtje naar voren te schuiven.
Bij gelijke geschiktheid genieten lekkere wijven de voorkeur.
Ik vind helemaal mooi.
Nu nog lekker kunnen koken en Nathalie Barnhoorn is mijn droomvrouw. 43 is sowieso een perfecte leeftijd.
Jammer dan, ze is 34.
Mr_Natural | 28-11-18 | 14:42 Kudt, het is ook te mooi om waar te zijn allemaal.
Die politiek.
Die wordt vanzelf 43. Voor die tijd kan je er alvast 9 jaar van genieten.
Hij dacht natuurlijk nooit dat hij zou worden gekozen en probeerde zich zo er uit te redden. Ja, positieve discriminatie mag alleen uitgaan van de sjw-feministen zelf. Anders krijgt het plakaat: zielig. Precies wat het is.
Wat een ophef om niks weer in het land van hysterici.
Jan is een ouwe rot en wilde niet meer in de gemeenteraad maar zijn partij nog wel aan stemmen helpen vanaf een onverkiesbare plek. Hij roept z'n kiezers op niet op hem maar vooral op het CDA te stemmen. En - je zult net zien - wordt ie toch met voorkeurstemmen gekozen. Hij bedankt natuurlijk voor de eer zodat zijn stemmen naar de eerstvolgende in de lijst gaan. Laat dat een mevrouw zijn.
Dat was niet wat hij zelf als reden opgaf. Maar misschien weet jij wel beter wat hij vindt?
"De Ridder nam twee jaar geleden afscheid als fractievoorzitter van het CDA in Noordwijk, maar bleef wel betrokken. Dat was reden voor de partij om hem te vragen zich weer kandidaat te stellen. "Ik heb 'ja' gezegd, mits ik laag op de kandidatenlijst zou staan. Ik heb toen ook tegen veel familieleden en bekenden gezegd: stem niet op mij, maar wel op een CDA'er. Dat laatste hebben ze gedaan, dat eerste niet."
De andere helft ook plaatsen, aub?
"Ik heb bewust gestemd op een vrouwelijke CDA'er tijdens de gemeenteraadsverkiezing, omdat ik vind dat vrouwen ook een kans moeten krijgen. Probleem is dat als ik de raadszetel accepteer, ik juist de plek inneem van een jonge vrouwelijke collega"
The_Master_Bear | 28-11-18 | 14:49
U snapt toch ook wel dat Jan het een beetje lullig vond om z´n kiezers te verraden en dat hij een goed excuus zocht voor z'n exit en in 'vrouw' het perfecte gelegenheidsargument vond.
Nee snap ik niet. Een CDA-er heeft nóóit moeite met het verraden van wie dan ook.
Dit riekt..... zou maar eens onderzoek plegen naar wat hier werkelijk achter zit . Hier krijgt Jan iets voor terug en dat 'íets' is waarschijnlijk iets dat onder de pet gehouden moet worden . Journaille van Noordwijk ...... Pulitzer in sight !
#metoo
Jan zal vanavond wel het onderwerp van gesprek zijn bij de NOS, DWDD en RTL4, die deze actie natuurlijk helemaal fantastisch vinden.
Het maakt geen zak uit. Uit de Tweede Kamer gaan ze te pas en te onpas weg, uit de gemeenteraad. Waarom zou je op een van die lui stemmen? Jan de Ridder toont aan wat het voor zin heeft. 0,0
Heeft Jan de Ridder hiervoor ook toestemming van de mensen die op hem hebben gestemd? Had Nathalie Barnhoorn zich verkiesbaar gesteld maar had ze niet genoeg stemmen? Welk belang wordt hier nou gediend? Niet dat van de democratie in elk geval.
Fijn voor die Natalie, zo'n gebaar uit medelijden. Zal zich vast trots voelen met haar eerlijk-verdiende-maar-niet-heus zetel.
Hij is een oud-raadslid die lijstduwer was, maar haar voorbij ging met voorkeursstemmen. Ook als het geen vrouw was had hij er wel vanaf gezien, maar nu komt er ook nog 1 vrouw in een mannenfractie. Zij stond al hoger op de lijst, dus het is niet alleen het feit dat ze een vrouw was dat ze nu in deraad komt.
Dit is toch simpelweg kiezersbedrog? Oh wacht. CDA. Dat is daar ook wel bekend als partij beleid.
Als je met voorkerurstemmen gekozen bent, dan zijn er blijkbaar mensen die de hoop hadden dat jij hun belangen behartigd. Als je dan gelijk je zetel afstaat pleeg je wat mij betreft kiezersbedrog.
Dat is zo, stel je dan niet verkiesbaar.
Goeie smoes opa
Met voorkeurstemmen gekozen en dan je kiezers in de bek spugen.
Jan doet het.
Lees het gelinkte artikel eens.
Jan (74) had er waarschijnlijk sowieso geen zin in en zocht een policor escape.
Barbie is ook kiesbaar.
Dat is natuurlijk een drogreden van Jan. Ben nu toch wel benieuwd welk slaatje Jan hier uit slaat.
Met voorkeurstemmen gekozen en dan de melk optrekken. Lekker dan.
Dus die stem van het volk kun je gewoon negeren, als Gristen Democraatttt?
vrouw en vooral ook jong.. zou ook een reden kunnen zijn, toch.
waarom had hij zich dan zo hoog verkiesbaar gezet.. om vervolgens de nobele koene ridder uit te hangen..
Zo hoog op de lijst is de vraag. Was gekozen met voorkeursstemmen, dus "de kiezer" wou hem graag in de raad. Kiezer voelt zich nu belazerd. Maar waarom wou Jan nog? Op je 74e ga je toch lekker aan je hobbies werken?
Als ik Nathalie was zou ik bedanken voor de eer.
Jezelf EinsteinBarbie noemen en dan zo onmetelijk dom uit de hoek komen.
Stella doet het.
De Moraalridder.
Wat een wijf om zo je plaats af te staan.
In wiens broekje wil Jan komen? Niet die van de kiezer in ieder geval.
Stella Bergsma is zelf onnodig en ongewenst. Domme koe
Zo zie je maar, vrouwen moeten altijd geholpen worden want zelfstandig komen ze nergens.
Lijkt me kiezersbedrog... maar goed, al die rechtstatelijke democratie dingetjes zitten alleen maar in de weg van het grote gelijk nietwaar?
Bam!
REAGEER OOK