Google's gelekte "Good Censor Memo" is minder eng dan hij klinkt, maar alsnog best wel eng
Voor de tweede keer in een maand een dikke Google-scoop bij Breitbart. Ditmaal geen videobeelden van collectieve rouw gelardeerd met vastberadenheid om Trump 2020 te voorkomen, maar wel een volledige interne memo van 85 pagina's (embedded na de breek) genaamd "The Good Censor", wat verder helemaal niet eng is. In reactie op de lekkage heeft Google gereageerd dat de memo geen officieel standpunt bevat, maar een intern onderzoek is naar hoe het bedrijf met deze thema's om moet gaan. En zo leest het eigenlijk ook wel. Het rapport bestaat uit interviews met vooraanstaande journalisten, academici en cultural critics en geeft in ieder geval blijk van een gezonde mate van zelfbewustzijn rond de thematiek. Hell, op pagina 70 wordt zelfs Brendan O'Neill geciteerd. De lijn is een beetje dat het internet en Silicon Valley gebouwd zijn op een utopische freedom of speech vibe, maar ingehaald is door de realiteit van commercie, overheden en hate speech. Het rapport lijkt op pagina 79 als volgt te concluderen:
"People vary in their opinion of how much censorship there should be online, often switching their position from issue to issue depending on the latest controversy, and there’s no international consensus about how much censorial power the tech firms should enact either. (...) Whatever the chosen response, Google won’t please everyone, nor can it hope to escape controversy or its responsibility for how society functions and progresses. Google might continue to shift with the times - changing its stance on how much or how little it censors (due to public, governmental or commercial pressures). If it does, acknowledgment of what this shift in position means for users and for Google is essential. Shifting blindly or silently in one direction or another rightly incites users’ fury."
Check onderstaand even Eric Weinstein die uitlegt hoe Google z'n searches nu verbuigt middel machine learning fairness. Okay, maar mogen we ome Alex weer terug nu? Hij heeft wel weer lang genoeg in de hoek gestaan.
The Good Censor - GOOGLE LEAK by on Scribd
Reaguursels
Inloggenwww.zerohedge.com/news/2018-10-11/fac...
Echt ongelofeloos hoe mensen zeggen voor VVMU te zijn maar wel een onderscheid maken tussen Meningen en Hatespeech.
Veel reaguurders zijn stiekem dus ook heel erg pro EU. Dignity over Liberty and Civility over Freedom. Ze liggen enkel met de EU overhoop omdat ze het niet eens zijn over wat dignity and civility zijn. En de Amerikanen hebben boter op hun hoofd als ze denken dat zij voor liberty en freedom zijn.
Offline is vrijheid.
Vrijheid is offline
Dignity (waardigheid) en civility (beschaving) zijn noch op te leggen door de overheid noch door regels toe te passen op social media/internet. Deze begrippen zijn abstract, historisch, cultureel en zelfs individueel bepaald en constant in beweging. Uw beeld van waardigheid & beschaving zou zomaar eens niet de mijne kunnen zijn.
Wie dat toch wil proberen deze te vangen in wetgeving komt terecht in de meest vreemde definitie discussies en/of maakt meer kapot dan men wil beschermen. En men probeert het nu toch (Duitse censuurwet, EU vs Disinfo, ....)
Ik zoek nog steeds met altavista
Kan niet helpen de hele tijd 4 pukkels met een krulletjes pruik op te zien waar geluid uit komt.
Google is een duivel verkleed als engel maar wel verrekte handig om te zoeken :)
even nog iets voor het slapen gaan.. welterusten en koop morgen nog een windmolen de bedrijven zoals Siemens die zwemmen in het subsidiegeld zijn u erg dankbaar
www.destaatvanhet-klimaat.nl/2014/08/...
@ omanders | 11-10-18 | 22:37 snapt 'm.
goegel lekt niets (incidentje met op last van rechter bevroren en bewaarde servertjes en 50 miljoen gebruikers daargelaten) goegel absorbeert allen maar.
tot en met je postcode, en de gezochte vieze woorden die eraan worden gekoppeld in een profiel dat wordt verkocht op de vrije markt.
Vieze woorden zijn slecht voor de advertentieinkomsten.
Deze zoekmachine is stuk, en het overkoepelende bedrijf sloopt grote delen van voorheen zichtbaar internet. omdat "community guidelines" wat codetaal is voor "kneiterharde communistische censuur".
Het is aan de lezer om de schrijver een hoeveelheid zout toe te wijzen.
Het is niet aan de openbare infrastructuur die goegel zichzelf heeft laten worden om op de openbare infrastructuur(die het is geworden omdat geen concurenten want opgekocht en stukgemaakt) ook maar één letter weg te laten uit any zoekopdracht.
Ieder profiel dat is gemaakt, door zoveel mogelijk gegevens uit de client te trekken, is een knolraap in een veldje, gereed om te oogsten.
(incidentje niets te zien hier mensen, doorlopen)
Bait&switch
1 maak beste search engine
2 sloop concurenten
3 steel alle data
4 become greatest DataPimp
5 sla alle vrouwtjeshonden in het gezicht (sloop de eigen zoekmachine).
Heel eng als ieders ongezoute mening niet meer openbaar mag worden.
Google/ you tube is nog het enige waar je sinds kort vrij kon rond surfen en je eigen opinie over situaties in de wereld kon ontwikkelen. Helaas, net als het referendum, Tracht men deze optie nu ook te beperken door het EU bureau nepnieuws te creeeren. De Nederlandse publieke omroep werkt hier al te graag aan mee omdat het een overheids instantie is en zal er alles aan doen om uw brainwash te bevorderen.
Ons land is allang niet meer uw land, wij Zijn verkocht aan een “groter” goed. Het nivelirings proces is begonnen. U als EU inwonende zal alle voordelen van de Eu vrije handel ondervinden... duh! Waarom is mijn BMW dan nogsteeds goedkoper in Duitsland om in te voeren dan dat deze in Nederland te koop is? Hoe komt het dat ik overal in de EU goedkoper kan tanken dan in Nederland? Waarom hebben wij Nederlanders alleen de lasten en niet de lusten van deze deal.?Orweliaanse toestanden Ondervinden we nu en het wordt hoog tijd voor veranderingen.
Google is alwetend. Google is God! Spreek vrijmoedig over Google maar misbruik niet Zijn Naam.
GS is ook zwaar gecensureerd. Schrijf je iets buiten de mainstream, dan wordt het gelijk verwijderd. Wen er maar aan, mensen. Of ga naar het café.
Beau heeft gewonnen op het eigenpijperijgala met een programma dat van Oef nog nooit heeft gezien.
Youtuber ofzo?
Die Eric Weinstein is geweldig. Zijn broer Bret is door een Sylvanoïde meute kapot gemaakt.
en.wikipedia.org/wiki/Bret_Weinstein#...
Het verschil tussen de EU en de VS aangaande vvmu is slechts marginaal en symbolisch. In de VS mag je de hitlergroet maken, maar geen borsten tonen op de open tv zenders en vice versa. In de EU wil men nu het internet gaan censureren, maar in de VS is het al sinds 9-11 toegestaan om, zonder verdenking of gerechtelijk bevel, burgers online of lijfelijk te volgen. Het is in beide systemen even eng, wat mij betreft. Het schijnt zelfs zo te zijn, dat evacuaties zoals ten tijde van Kathrina, oefeningen waren om grote bevolkingsgroepen te interneren, in tijden van oproer en revolutie. Fema schijnt daarvoor al een aantal concentratiekampen ingericht te hebben met een leger en al erbij. Repressie alom!
Jij begrijpt het nog steeds niet. Regeringen zijn gehouden aan wetten wat betreft de VvMU. Maar particuliere bedrijven niet. Want het moment dat jij op "OK" klikt bij het aanmaken van jouw account op God weet welke sociale media ben jij - Jij en niemand anders! - akkoord gegaan met een beperking van die VvMU.
Maar ja, die bedrijven hebben nu de intermenselijke communicatie overgenomen. Dus in het café, waar je niet meer komt, mag je wettelijk gezien zeggen wat je op Twitter, waar je de hele dag op aan het reageren bent, *niet* mag zeggen. Want je bent met de gebruikersvoorwaarden akkoord gegaan.
DAAR ligt het probleem.
Hoewel je niet zegt dat het niet zo is, vermeld ik toch even dat een Hitlergroet in NL ook niet zomaar strafbaar is ( alleen als je lelijke dingen bij roept ).
Ik heb verder helemaal geen obsessie met Hilter. Ofzo.
@omanders,
Het probleem ligt volgens mij ook dat meerdere regeringen nu via de social mediabedrijven censuur op leggen aan hun burgers. Zie bijvoorbeeld: Merkels ingewilligde verzoek aan Zuckerberg in 2016 om Facebook van Duitsers te censuren op oa rechtse kritiek op haar vluchtelingenbeleid e.d.
Fucking Google. Waar blijft die block chain onderhand? Want ik wil mijn vrije internet terug.
Bloksjeen. Sjeeezzz.
@hustler01 | 11-10-18 | 22:22
"Want ik wil mijn vrije internet terug."
Zet die illusie maar overboord. Dat komt nooit meer terug. De enige oplossing is offline te vinden.
Google, Google Home en Android telefoon. Makkelijk, goedkoop en werkt als een tierelier.
Wel een privacybeschemer/adblocker op netwerkniveau aan, maar dat is weer leuk knutselen met een Raspberry.
@kapotte_stofzuiger | 11-10-18 | 22:14
Het gaat niet om adblockers. Jezus, het gaat zelfs niet om privacy. Het gaat erom dat de *publieke* ruimte nu het bezit is van een paar bedrijven.
Google kan je gewoon volgen op basis van de eigenschappen van je browser en systeem (fingerprinten heet dat) Helpt helemaal niets tegen. Zelfs geen VPN.
@me,myself and IK | 11-10-18 | 22:59
Filteren op basis van DNS, werkt best aardig.
Ach ja censuur. Alles en iedereen met een andere mening moet kapot dan wel deaud, dan wel ban.
Kijk naar NU.nl en de Jeaup bijvoorbeeld.
Je bedoeld dat als je geen GS-main stream mening heb je een groter risico op een ban loopt??
Dan zagen we DKS niet meer, bulshit dus.
Dan kan je wel op je Windows pc/laptop en telefoon ixquick, duckduckgo etc. gebruiken maar je zit nog altijd op je telefoon met Android (dus google) als besturingssysteem. En Apple is ook helemaal ruk.
EN! sinds wanneer is diginity en civility boven liberty en freedom een Europese traditie?! Gelul!
Google noch enig overheid heeft het recht om meningen in te perken.
Als iemand iets niet aan staat dan leest hij het maar niet.
Ook hier wordt veel te veel gegumd.
Google is te omzeilen, de overheid helaas niet.
En de Europese overheid legt de boetes op. Torenhoge boetes.
Klopt.
Maar dit is nog maar het begin in de EU.
Straks mag men geen digitale foto's meer in privébezit hebben. Op straffe van enkele tonnen aan boete, als er niet door elke persoon op die leuke foto van uw verjaardagsfeestje een schriftelijke toestemming is afgegeven. Idem voor de vakantiefoto, waar u voor een monument gefotografeerd bent, helaas staan daar niet te achterhalen voorbijgangers op: dat kost u een half miljoen aan boete!
De nieuwe privacywet van de EU wordt een ramp, maar Juncker heeft toch nog een lekkernijtje toegeworpen in zijn goedheid: elke lidstaat mag zelf bepalen of ze de zomertijd, dan wel de wintertijd willen aanhouden!¡
Ben erg beneiuwd waar de servertjes van Geenstijl worden geplaatst straks en welke normen en waarden Joris daar dan gaat toepassen wat betreft VVMU. En als het de autoriteiten niet bevalt komt er vast wel een maniertje om providers verantwoordelijk te maken voor welke websites wel en niet worden doorgegeven.
Ik vind het wel iets voor GeenStijl om een dapp te maken. Ik moet eerlijk zeggen dat ik zelf niet zou weten hoe dat moet maar het moet voor de coders in de gs kelder niet al te moeilijk zijn.
Sinds wanneer is dignity over liberty en civility over freedom een traditie in Europa? Wel in het EU parlement, maar toch niet een fundamentele waarde van de burgers?
Klopt wel, ze zijn bereidt de VVMU op te offeren om te deugen. Zou het eigenlijk vreemd vinden als een partij als Google dat niet door had. Feit dat het daar op papier staat lijnrecht tegenover de fundamenten van het internet moet wel een klapje in het gezicht zijn van de EU.
@Winter_is_coming,
Ik zie er de overspelende hand van Merkel in.
Merkel heeft in voorjaar 2016 tijdens een feestje Mark Zuckerberg aangeklampt om Facebook eerst in Dld te censuren. Alle kritiek op de vluchtelingenproblematiek en op haar beleid, het rechtse geluid moest zoveel mogelijk worden gecensureerd. Nu is dit ook in de rest van de EU geïmplementeerd. Google zal heus ook wel benaderd zijn, zo te zien.
Er is géén grens aan vvmu.
Er zijn wel dingen als haatzaaiend, laster, smaad etc.
Maar als ik koning Wilhelm een bokkelul vind, staat straks de popo echt niet op de stoep.
(Hopelijk)
Weet je wie ook aan censuur deden?
De Smurfen?
Joris?
www.duckduckgo.com
gebruik geen google search meer!
Prima zoekmachine! Kun je een Google eten trouwens?
Hieruit blijkt dus dat Europa de oorzaak is van het knippen in materiaal.
Want men onderscheidt er twee tradities: De Amerikaanse - de volledige vrijheid van speech - versus de Europese - het inperken van de vrije uitingen.
Europa lijkt meer op de USSR dan op de VS.
Hahaha ......
Free speech in VS?
PC en genderdingetjes zijn daar erger dan hier.
Niet qua wet, hier ook niet, maar qua praktijk.
MarcS,
De reacties zijn heftiger. Maar de vrijheid is er.
De USA is wat schizofreen in VvMU. Je mag op een halve meter gillen dat abortus moord is tegenover een baas in eigen buik, biemand gaat vechten en men respecteert één van die amendementen heel intens. Maar wat Marc zegt zijn er een paar no go zones voor de VvMU: seksistische dingen, zelfs grapjes over blondjes, en rascisme op het werk.
Free speech is levensgevaarlijk in de VS. Voor je het weet wordt je op een niet door enige rechter gecontroleerde wet levenslang weggestopt. Fijn land!
Leg dan ook maar eens uit hoe al het bloot in Europese films versus de typisch Amerikaanse preutsheid (no nipple, no pink) past binnen die tradities "dignity over liberty" resp. "free speech, not civility".
Bloot is niet belangrijk. Vrije meningsuiting, daar gaat het om.
Domme Nederlandse films kunnen alleen maar scoren met dom bloot. Verder is het meestal niks.
Door het laten zien van een tepel valt de samenleving in duigen. Het laten zien hoe iemand explodeert in een vuurgevecht en schietspelletjes is alleen maar onschuldig entertainment. Snap dat dan!
@marjen: verreweg de meeste films zijn op niks anders gericht dan scoren (het is immers een commerciële industrie), ook wanneer er geen bloot in voorkomt, en hebben meestal bar weinig toegevoegde waarde voor het democratisch debat.
Of je dat belangrijk vindt doet er niet veel toe; wat je al dan niet in een film mag vertonen valt gewoon onder het vraagstuk van de vrije meningsuiting. Bovendien het is zeker niet ondenkbaar dat een verbod op naakt ook het publieke debat raakt. Stel dat die iconische foto van het naakte Vietnamese meisje op de vlucht na een bombardement met napalm niet zou zijn vertoond in de media, omdat een censuur-algoritme dat had geblokkeerd. Relevant of niet?
Het onderliggende probleem is dat sommige bedrijven geen media-platform willen zijn maar 'slechts' doorgeefluik omdat zij anders aansprakelijk kunnen worden gehouden voor alle inhoud (terwijl de eindgebruikers vaak ongrijpbaar zijn, en/of kale kippen die je niet kunt plukken). Nu willen die bedrijven wél censuur plegen (uit ordinair winstbejag, echt niet vanwege een plotsklaps ontstaan fatsoen), maar desondanks géén aansprakelijkheid aanvaarden. Dat de omvang van die aansprakelijkheid behoorlijk verschilt tussen de VS en Europese landen doet er niet zo heel veel toe; het probleem blijft hetzelfde: having your cake and eating it too.
Al die Europese content op Netflix deugt ook aan alle kanten, dat is gewoon niet te bedekken met een beetje naakt.
REAGEER OOK