Bibliotheken nieuwe doelwit jongeren, "bespugen medewerkers, gooien met koffie en boeken"
Literatuur beroert
Fort Osdorp
De twee openbare bibliotheken in Amsterdam Osdorp en Slotermeer werden altijd al vergeleken met de Bibliotheek van Alexandrië, maar nu lonkt zelfs het lotgenootschap. Inmiddels zijn ze alleen nog "openbaar" in naam, want vanaf 13:30 zijn ze enkel nog toegankelijk voor leden en ingeschreven deelnemers van activiteiten. Waarom de brug over de slotgracht opgetrokken wordt?
"De maatregel is een reactie op ’aanhoudende onrust door groepen jongeren’ in de twee vestigingen. Ze zijn anderen ’zeer tot last’. „Bovendien zijn ze niet aanspreekbaar op dit verstorende gedrag”, zegt de woordvoerder. (...) De beveiliging is eveneens opgeschaald.
Stadsdeelcommissielid Tanay Bilgin (FvD) keek op van de mededeling en nam zelf poolshoogte. Hij hoorde dat de problemen ontstaan na schooltijd. Grote groepen jongeren veroorzaken dan ’chaos’. „Dan heb je het echt over het bespugen van medewerkers, brutaal koffie op de grond gooien en met boeken smijten”, zegt hij."
Problematisch, maar toch bovenal een lofzang op Nederlandse literatuur. Want dit is dus hoezeer moderne meesterwerken als bijvoorbeeld "De geschiedenis van mijn seksualiteit" van gelauwerd Volkskrantcolumnist Tobi Lakmaker Nederlandse jongeren beroeren.
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
Fatbike-jongeren SPUGEN Amsterdamse vrouwen in het GEZICHT
Hadden geen reSSpect zeker
Sailing in het StamCafé
Zeilt u morgen mee in ons LIVEBLOG?
Rust in het Stamcafé: Amsterdam onbereikbaar en groot hek om Den Haag
Zon. Gaat. Weer. Schijnen.
Ringverjaardag Amsterdam wordt brandende asfalthel des doods
Even schrikken voor de linkse bewoners
Dakloze wildpoeper blijkt ongewenste Amerikaan met 1.900 aan MUNTGELD, 11.500 briefgeld op zak. Contanten geconfisqueerd, man uitgezet
Eerlijke ondernemers te Amsterdam het leven onmogelijk gemaakt door HALSEMA
ZoekZoek! Laf duo dat man en VROUW in elkaar mept in Amsterdam-West
Hee usual suspects mooi op beeld
Chaos op de digitale snelweg van Amsterdam
Amsterdam slaat op hol om op de ring te mogen staan
Snackbars een uur eerder dicht in het StamCafé
oké alleen Amsterdamse snackbars maar toch
Weer een stukje Amsterdam naar de gallemiezen
750 jaar Amsterdam: misschien een goed moment voor de uitvaart
