NRC organiseert groepsreis naar Saoedi-Arabië: 'vrouwen op voorgrond', 'record modernisering'
Je kunt de krant wel uit Peter Vandermeersch halen maar je krijgt Peter Vandermeersch nooit meer uit de krant
NRC:
Ook NRC:
Wij kunnen dan helaas niet in verband met een begrafenis en vanwege het feit dat we nog liever zeven weken lang iedere avond Mens Erger Je Niet Reiseditie spelen met Joyce Roodnat, maar er zijn nog kaarten voor de door NRC Handelsblad georganiseerde groepsreis naar Saoedi-Arabië aankomende februari. Dan kunt u denken dat dat een hoop gezeur wordt over mensenrechten, maar dat is dan heel erg niet commercieel ouderwets van u gedacht. Je zegt gewoon 'paradox', lult wat over vrouwenrechten en opeens is het geen goedpraten van een regime dat journalisten in mootjes hakt, maar juist een hele vooruitstrevende onderneming! 12 dagen voor 6995 euro dus gegarandeerd geen paupers mee op reis die de hele tijd vragen of er nog een bezoekje aan een wedstrijd van Neymar en Ronaldo aan zit te komen. Wij hebben nu al zin in de door Derk Sauer begeleide reis door Rusland waar u te horen krijgt dat je er prima kunt leven zolang je je maar niet met politiek bemoeit en netjes als vertaler werkt voor die Tsjetsjeense gek van een Kadyrov. En misschien daarna een uitdagende trip om de fascinerende demografische ontwikkelingen bij de Oeigoeren met eigen ogen waar te nemen. Prachtig hoor, die horizon verbreden.
Is deze tekst van de slijpsteen voor de geest of van een autocratisch regime?
Lekker CO2-neutraal geld naar een dictatuur brengen
Reaguursels
InloggenBegrijp ik nu goed uit het CO2 compensatieproject dat de Indiase gezinnen weigeren op biogas te koken totdat ik deze enorme kudtreis naar Saudi-Arabie ga boeken?
Want dat lijkt me de enige verklaring om niet te denken dat er nog veel meer CO2 bespaard gaat worden als ik die reis niet maak en ze in India wel op biogas gaan koken.
Ik begrijp overigens goed dat als een Indiaas gezin niet meer gezellig op een open vuurtje mag koken met lokaal aanwezig hout, dat ze vinden dat er dan iemand anders ook enorm gestraft moet gaan worden.
Namelijk ik die deze veels te dure en onnodige reis moet gaan maken met een niet milieuvriendelijk vliegtuig.
Goeie lui in India, die staan tenminste voor hun principes
Is toch een beetje net als een groupsreis Duitsland in 1939 omdat de Autobahn zo mooi vooruitstrevend is.
De reisleidster Carolien Roelants weet er wel wat vanaf gelukkig.
www.vpro.nl/speel~WO_VPRO_16322520~mi...
Ook al kreeg ik 7 ruggen toe, mij krijg je er niet heen dat kolere land.
Zelfs niet met 10.
Een mooi land, waar slavernij in de bouw en hotels gewoon is. Los van de troostmeisjes overal verstopt.
En de flessen onder de tafel
Goh, zeg. En wanneer jij b.v. zegt 'fuck allah and mo' krijg nog steeds geen menigte achter je aan? Het is wonderlijk..!
Verstaan ze toch niet. Als het echter op 't net komt en een Pakistaan pikt 't op dan wordt er €21,000 uitgeloofd nos.nl/artikel/2471764-om-vervolgt-pa... en zijn er vast wel paupers die daar wel wat in zien.
nos.nl/artikel/2247973-dit-weten-we-o...
De journalisten bij de/het NRC zitten blijkbaar niet zo met een moord op een collega. Nog geen vijf jaar geleden. Met je modernisering en paradox!
cdn.nos.nl/image/2018/10/27/508975/xx...
CO2 compensatie voor een reis naar een land wat drijft op olie. Kansloos hypocriet.
‘CO2 compensatie’ is inderdaad de allergrootste kolder en hypocriete aflaat deugtaal die er bestaat.
Of je bent voor het milieu en laat dergelijke CO2 producten aan je voorbij gaan, of je gaat gewoon lekker vliegen/varen/motorrijden/dure biefstukken eten zonder kwatsch-geweten. Zoals ik.
Ik zie de wijfjes voor me. Korte kekke kapsels met houten oorbellen uit de wereldwinkel. Wel sandalen, maar van een of ander duur merk, speciaal gekocht voor de reis bij de Bijenkorf. Geborduurd tasje mee om een lokaal gekocht prul mee te nemen, dat bij thuiskomst prominent in de huiskamer wordt gezet. In ieder geval een jaar lang want de reis volgend jaar gaat naar een ander shithole, globetrotsters dat ze zijn. Worden helemaal warm van de verhalen van de lokale vrouwen, vertaald door een gids die ze gewoon vertelt wat ze willen horen, ongeacht wat ze daadwerkelijk zeggen.
Een hoog Happinezz gehalte, en vooral "inspiratie opdoen".
(Inspiratie voor WAT ? De cursus teenschilderen voor senioren ?)
Nee, dat zijn de lagere echelons die al bij gl tot de minvermogenden behoren.
Dit zijn de hoge ambtenaren, met hun pastelkleurige broeken en keurige overhemden die het hele jaar druk zijn met zich ergeren aan burgers en nu even hun welverdiende vakantie nemen in een verschrikkelijke dictatuur. Natuurlijk eentje van islamitische persuasie, welke zo bewonderd wordt door deze mensen, maar waar ze nooit mee te maken hebben.
Eenmaal terug kunnen ze scoren op feestjes in de bekende gordel met de foto’s van dit land en natuurlijk deugend kwaken dat mocht Trump weer president van de VS gaat worden, zij onmiddellijk zouden emigreren, als ze Amerikaan waren.
Reissom: vanaf € 6995,- p.p op basis van tweepersoonskamer
Toeslag eenpersoonskamer €1595,- p.p
Beetje discriminatie voor alleenstaanden, nah?
Een toeslag is een tegemoetkoming in uw kosten. Alleenstaanden krijgen dus 1600 euro korting.
Ik identificeer mijzelf binnenkort als ‘dubbel-gender’, als 2 mensen dus, beide lesbiesch, Geen basis voor een toeslag voor ons dus. Dat ik, toen ik boekte, mij nog identificeerde als een single-gender ‘Furry’ lijkt mij juist zeer aanbevenswaardig.
@Peter-Rissing | 20-08-23 | 15:36: wel ff twee keer aftikken dan!
NRC is dus gezwicht voor een stapeltje oliedollars, in ruil voor een onvervalst promotie/propagandastukje. Jammer dat je administratie van dit soort corruptie niet kunt WOB'en.
Wilt u wel uw bijbel en zichtbare kruistekens thuis laten?
Dat is door de tolerante regels ter plaatse helaas nogal strafbaar.
Juist. Waarom zou je niet de bestaande cultuur van een land dat je bezoekt, respecteren en in acht nemen ?
@Peter Rissing. Omdat het een achterlijke cultuur is? Of jij bent er ook een die alle culturen gelijkwaardig vindt.
@Peter-Rissing | 20-08-23 | 15:49: Absoluut! Jammer dat het zo eenzijdig is, toch.
Maar jaar geleden:
SA: Natuurlijk mogen vrouwen auto rijden, als ze een rijbewijs hebben.
VN : o, mooi goed bezig jongens.
De ene Arabier zachtjes tegen de andere: alleen kunnen vrouwen nergens rijles nemen en een rijbewijs halen of afhalen. Hahaha.
Dat krijg je in een land waar geld en macht altijd zijn zin krijgt.
Die kant gaan we in het westen ook op.
Alleen noemen ze dat succes hebben bij de VVD.
Interessant dat ze aan Snouck Hurgronje refereren.
Die werd eind 19e eeuw er door de Nederlandse regering op uit gestuurd om uit te zoeken waarom Indonesische moslims radicaliseerden. De reden, ook toen al: Saudi-Arabië. Hij waarschuwde toen al dat er geen gematigde islam bestaat, alleen streng en nog strenger. Jammer dat men zijn waarschuwingen vergeten is.
Ho, niet vergeten. Zeker niet. Maar in de wind geslagen en genegeerd door de huidige overhei, dat wel.
Saudi Arabië heeft grote stappen gemaakt, want er zijn duurzaamheidsprojecten. Ja, daar heb je de d66-stemmende nrc-lezer mee overtuigd. Want alle andere zaken, zoals mensenrechten, vrijheid van meningsuiting, discriminatie tegen andersgelovigen en homofobie is allemaal bijzaak. Want het klimaat is het enige dat telt! En blijkbaar wat potsierlijke moderne gebouwen zoals in de Emiraten. Maar het lukt de Saudis aardig om het westen voor zich te winnen. Binnenkort nog een WK voetbal organiseren en daarna toerisme dollars binnenharken.
En natuurlijk deelname aan de Champions League, want daarom zijn ze momenteel met bizarre bedragen topvoetballers vanover de hele wereld aan het binnenhalen. Dat het door de UEFA georganiseerd wordt, oftewel de Europese voetbalbond - niet de Arabische en/of Aziatische - doet met voldoende oliedollars natuurlijk niet meer ter zake.
Alles is te koop, zeker in het westen, voor wie maar het meeste biedt.
Rijke Saoedis zijn gewend gewoon alles voor geld te kunnen pakken.
Sowieso van auto's tussen huizen en vrouwen tot gelijk krijgen in de rechtbank. Rechtvaardigheid wordt overruled door geld en macht.
Dus 'winnen' met voetbal is niets meer dan een kwestie van nog meer geld kunnen neerleggen dan anderen en wereldwijd talent opkopen.
Leuk hobby-project.
Ze begrijpen alleen dus niets van een persoonlijke prestatie.
Eigen inspanning en eigen creativiteit en zelf echt iets voor elkaar krijgen.
Aan de ene kant zitten ze met een Islamitisch-Arabische cultuur die vindt dat na de 7e eeuw elke ontwikkeling een verslechtering is en dus is er nauwelijks wetenschap en techniek ontwikkeld. Al zijn er wel een gebeds-appje voor op een smartphone dat stampvol met westerse wetenschap zit van de afgelopen 500 jaar. Zoveel moslims, zo weinig nobelprijzen of kunstprestaties, vergelijk dat eens met mensen die joods zijn.
En de rijke Arabieren kan het sowieso niets schelen.
Islam is duurzaam, je weet tog.
Maxima ging de NRC cultuursnuivers voor.
images0.persgroep.net/rcs/osLoskyWzyE...
Ze kijkt ietwat "vreemd" op die foto met een in stijl trui.
@demaup | 20-08-23 | 15:03: Misschien prikt de cactus? (Niet in beeld.)
@bitterpete | 20-08-23 | 15:18: De man met de theedoek zei dat ze wel goed in zijn harem zou passen.
'het roer verbijsterend drastisch omgegooid' klinkt toch een beetje vals en gezocht. Maar goed, dat is puur mijn mening.
Wat ze vooral doen is nog meer Westers speelgoed kopen. Het begon met hoge gebouwen, dikke auto's en protserige jachten.
Met Westerse voetbalclubs waren ze ook al een eind op weg. De laatste jaren hebben ze de Dakar rallye en de Formule 1 gekocht. Deze zomer kopen ze ineens als een malle topvoetballers in de herfst van hun carrière en zou de rest van de wereld geïnteresseerd moeten worden in hun voetballeague.
Kopen, omdat er toevallig veel olie onder hun woestijn zit. Verder heb ik dit soort landen en hun bling-bling sjeiks op maar weinig creativiteit en innovatie weten te betrappen.
De belangrijkste reden voor duurzame energie bronnen is niet het klimaat, maar om dit soort wanstaltige landen de wind uit de zeilen te halen.
Een stoet moeilijk kijkende uilenbrillen op kamelen. Mooi beeld.
Een studiereis maak je voor de ander, het volk, een vriend
Hoop dat ik op tijd terug ben van mijn Pakistan reis.
Daarbij is het best wel een hygiënisch land. Neem als voorbeeld hoe een man in Saoudi Arabië zijn vrouw bevrucht. Spuit zijn kwakkie op de muur en de vliegen doen de rest. Alles meteen mooi schoon.
Daar ging mijn koffie.
Beelddenken maakt niet vrolijk.
Hahahahaha
NRC en modernisering, hoe valt dit te rijmen ?
Waar Saudi-arabie voorwaarts beweegt, bewegen wij ons achterwaarts.
Dat is een mooie tegelspreuk.
Zijn de broodjes shoarma daar van kamelenvlees?
Risico bestaat dat het wel kameel is maar niet het vlees.
Ik heb in Oman wel eens kamelenvlees gegeten (en kamelenmelk gedronken). Prima te doen.
DIE fijne islam-levenswijze proef je
ook steeds meer in
wat ons landje was.
Linksch, hier in Nederland, is ook weg van deze fijne islam-levenswijze, in tegenstelling tot de haat en het belachelijk maken van de christelijke-levenswijze.
@meneer Q | 20-08-23 | 14:39: Eigenlijk wat jij zegt is dat in Nederland dat hele Woke en LGBTQ+ gebeuren niet speelt.
Zo een regionale Arabische busreis reken ik graag even na in guldens, per slot heb ik ook ooit het pensioen in guldens verdiend. Dan besef ik pas, wat een idioot bedrag voor een retour cor en don en lokaal wat flatgebouwen en zandbakken bezoeken.
Mijn allah, daar kan je een kleine middenklasser voor kopen, toch?
Het is een vanaf prijs ook nog eens. Er komt dus wel wat (lees veel) bij.
Uit principe wil ik er nog niet dood gevonden worden. Al mocht ik gratis mee.
Blijft u svp hier, we kunnen uw plempsels niet missen.
Aan een dooie Mickey hebben we zeker niks, daar is niets gratis, kijk maar naar de benzine, lol.
Een Hollandse blondine brengt nog aardig wat op op de lokale markt.
Al kreeg ik 6995 ging ik nog niet mee. 12 dagen dat geleuter van die deugers aanhoren.
Ik ben veel jaren geleden weleens in Tunesië geweest maar echt, echt, nooit meer. Later maar ook al minstens 15 jaar geleden ben ik ook weleens in Turkije geweest maar ook echt nooit meer. Ik zou ook nooit naar Saoedi Arabië gaan, al kreeg ik geld toe.
@Zitvlak | 20-08-23 | 14:44:
Guurders zijn lievvv!
@HoniSoit | 20-08-23 | 14:55:
Ik zie u in de bus/trein/boot naar al die andere locaties!
@reservebelgië | 20-08-23 | 14:46:
Bij de verkoop van deze moet geld toe, vermoed ik.
@MickeyGouda | 20-08-23 | 16:26:
Tuurlijk. Is onder de streep altijd het netto-resultaat.
Alleen komt dat besef bij de meesten pas achteraf.
Srry hoor ;-)
Wie bij de ambassade binnen huppelt wordt er in stukjes uit geknuppeld.
Wel een stuk goedkoper dan een weekendje Antwerpen met mijn vrouw, mits er geen kledingwinkels zijn daar.
Handgeweven burka's zijn ook goed aan de prijs hoor.
Vlak de kosten van een design boerka niet uit met bijpassend Hermes tasje en bomgordeltje ben je ook snel duizenden euro’s verder.
@Sieg Hein | 20-08-23 | 14:32: c4 kan je jatten.
s
@GeenTheeDrinker | 20-08-23 | 14:53: ja,dat mag ..
@goedverstaander | 20-08-23 | 14:30: Je zult verstelt staan als je weet wat ze onder hun zwarte abaya dragen. In Damascus, in de soek, wist ik niet wat ik zag. Alle seks-opwindende kleding en speeltjes is daar open en bloot tentoongesteld, voor iedereen te zien. De hele inhoud van een sekswinkel staat aan de straat. Zoiets heb ik hier op de markt nog nooit gezien en ik vraag mij af of dat wel mag, in ons calvinistisch landje.
Het verkeer is wel een stuk veiliger daar.
LOL
(niet iedereen zal beseffen waar je op doelt, maar okee)
Ja hoor, hartstikke veilig daar (zolang Allah het wil):
www.youtube.com/watch?v=EgnxQ8VvdC0
@Leon Tosti | 20-08-23 | 15:11: Ik mis de pitspoezen..
Als je alleen reist kost dat slechts 8590 euro! Goedkoper ben je uit als je met twee personen ben: 6995 euro! Goed besteedt geld als je je geest wil laten bijslijpen..
nrcwebwinkel.nl/nrc-reis-saoedi-arabi...
Sorry maar dan spendeer ik die 8 ruggen nog liever aan gokken op een racepaard waarvan je weet dat het niet gaat winnen.
@normanius | 20-08-23 | 14:25: Begint u nu weer over Carola Schouten?
@goedverstaander | 20-08-23 | 14:29:
Ik had het over een racepaard niet over een kreupele merrie.
@normanius | 20-08-23 | 14:37:
Dat kreupel zal vast meevallen. Goed ingereden is een vaststaand feit.
Ach, het ultrareligieuze Israel sluit binnenkort een vriendschapsverdrag met dit land, dus zal het daar wel goed zitten met de vrouwenrechten.
Wat is de overtreffende trap van 'ultra' eigenlijk?
Israel is inderdaad een klein stipje duisternis in een regio die verder een lichtend voorbeeld is voor de wereld.
Rechten voor vrouwen en homoseksuelen, vrijheid van religie of geloofsafval. Democratie: het is HET exportproduct van het midden oosten, op die ene uitzondering na; Israël.
U ziet natuurlijk liever dat de Arabische staten Israel met vernietiging blijven bedreigen...
@Duwbak_Linda | 20-08-23 | 14:20: Daar moet inderdaad spoedig flink over na gedacht worden. Word regelmatig als ultra rechts uitgemaakt door de MSM, waar dat ooit nog gewoon "rechts georiënteerd" was.
@Duwbak_Linda | 20-08-23 | 14:20:
Extreem?
@Duwbak_Linda | 20-08-23 | 14:20:
Super-ultra
Megasuper-ultra
Uiterst-megasuper-ultra
Enz.
@SterF... | 20-08-23 | 14:27:
Frans.
Dus het kan nóg erger.
Het verbaast mij ook, maar het is wel een teken dat sommige arabische landen minder koppig staan tegenover "het" conflict.
En, det wordt beloond met "spullen uit Israël", zoals agrarisch kennis (mensen motte toch vreten), geld in 't laatje (laadje) voor Israël en overvliegrechten scheelt een hoop omvliegen.
23 februari 2024??
dan is driekwart van de weareld een nucleaire puinhoop.
Er wordt niet specifiek vermeld of zo'n groepsreis inclusief stenigingen en groepsverkrachtingen en publieke lijfstraffen zijn.
De kleine lettertjes niet gezien?
@halfvolle glas | 20-08-23 | 14:23: Verdomd, het zijn letters, ik dacht al; "welke creatieve grafisch ontwerper heeft daar achter gezeten?"
Het is echter in 't arabisch, zal wel een uittreksel zijn van de koran hoe ongelovigen te straffen.
Saudi is best wel een mooi land, ben er vele
malen geweest?
NRC-recensenten tegengekomen?
malen met stokslagen bestraft?
Land is mooi, maar de religie met alle uitwassen is niet zo fraai.
vrouwen met rijbewijzen tegengekomen?
Nog nooit zo veel gezopen als in Jeddah (eind jaren 90). Hypocriete teringideologie.
Woest aantrekkelijke kamelen tegengekomen?
@Ruimedenker | 20-08-23 | 14:16: Aanpassen functioneerde niet meer. Maar ik ben liever in Saudi dan in UAE. Maar Oman zou mijn eerste keus zijn voor een vakantie in het midden oosten.
Ben zelf nog eens naar Badr Saudi geweest, de plaats van de eerste oorlog daar voor een ongelovige Mekka en Medina niet mogelijk is. Aramco museum over olie is wel bijzonder, zeker aanrader. Blijf kalm en rustig aan de grens tip, grote tip. Drank en drugs kun je beter in Amsterdam doen. Februari is naast Januari de perfecte maand wat temperatuur betreft. Interessant land, normaal kun je alleen op uitnodiging maar zo'n reisje laat je eens een ander land zien. Iran is ook een aanrader, bijzonder gastvrij land.
@Lijkvocht | 20-08-23 | 14:35: woest aantrekkelijk: vandewal boekt
Pas als je als niet-moslim welkom bent in Mekka geloof ik het.
Zolang alle niet moslims gediscrimineerd worden door moslims geloof ik ze niet.
Alle oliestaatjes geven honderden miljarden uit aan de mooiste architectuur en gekke noviteiten.
Een skibaan in een winkelcentrum in Dubai bijvoorbeeld,
Van onze centen.
Mag hoor, doen we allemaal zelf.
Maar die landen bezoeken gaat mij te ver.
Een speeltuin voor mensen die graag doen alsof ze rijk zijn en ondertussen is het nog altijd een huichelachtige cultuur.
Slaven in de hotelbusiness, geheime diensten op iedere hoek vd straat,
Die landen nemen NUL asielzoekers op, zelfs hun “broeders” niet (zouden wij ook moeten doen en zéker hun broeders niet).
Dussss, al maken ze flats van goud, mij zul je daar niet zien.
Het draait om de munten, maar het zijn en blijven Arabische moslims.
Zo denk ik er ook over. Mocht willen dat ik er in de toekomst nog bij zou kunnen zijn, als de olie echt, echt op is en al die schurkenstaten weer wederkeren tot de woestijn die ze waren.
@WasHetMaarMakkelijk | 20-08-23 | 14:24: Het probleem is dus dat als de olie eenmaal op is of niet meer nodig, die landen helemáál niets meer te bieden hebben en er alsgevolg dus nóg meer van die kameellieden deze kant op komen. Dat gevolg van de groene klimaatgekte wordt natuurlijk nooit vermeld, maar is wel wat er gaat gebeuren mocht die transitie bij de wil van allah daadwerkelijk succesvol gaan worden.
"Het blijft een autoritaire monarchie, maar..."
... maar daar heeft NRC weinig moeite mee, want er zijn spannende "hervormingen" gaande. Ze staan nog net niet op de redactietafels te dansen, zoals Monique Samuel destijds bij Pauw en Witteman, met aan de zijlijn een applaudisserende Petra Stienen die ook zag dat het nu écht de goede kant uit zou gaan met die Arabische Lente.
www.youtube.com/watch?v=0zA6YZ-HsMg
Het belangrijkste woord in de vocabulaire van de linkse mens, is “maar”, uit te spreken als “maarrrrrr”.
Altijd te gebruiken om de vele misstanden en hypocrisie binnen deze sekte goed te praten.
Wie danst op een tafel komt meestal van een koude lente thuis!
@Nuuk | 20-08-23 | 14:47: alles voor het woord Maar is kakka.
Ze vergeten een bezoekje aan het telescoopkraan museum.
Hoi NRC verstehers,
Mag ik even uw tijd vragen voor het volgende?
www.amnesty.nl/wat-we-doen/landen/sau...
Spelbreker!
@bitterpete | 20-08-23 | 14:14:
Ik doe dat graag, al denk ik dat NRC lezers prima oogkleppen hebben om hun pleziertjes door te laten gaan.
@Nuuk | 20-08-23 | 14:32: onder oogkleppen zouden ze anders dit nog tegen kunnen komen.
en.wikipedia.org/wiki/Assassination_o...
Saudi-Arabië is het meest verantwoordelijk voor klimaatverandering.
Als grootste olieproducent van de wereld hebben ze de wereld verpest met hun zwarte drap.
Het vooral ook de witte drap. Het fokprogramma ligt goed op schema.
(ruwe) olie is gewoon een natuurproduct, als je iemand de schuld wil geven geef dan de uitvinders van de toepassing na raffinage de schuld. Zij hebben immers de verbrandingsmotor, plastic, synthetische kleding en wat dies meer waar geraffineerde olie in verwerkt wordt ontwikkeld.
@normanius | 20-08-23 | 14:08:
Ik loldolde maar wat.
Het Westen en China zijn natuurlijk volledig afhankelijk van olie, waarvandaan dan ook.
Benzine is maar een fractie van alle producten waarin olie verwerkt zit.
Maar ‘k vond gewoon leuk om ff te wijsvingeren naar SA.
Schitterend toch dat gedeug met een CO2 compensatie. Zal wel €25 zijn of zo. Een aflaat.
Het helpt totaal niets en echt elk onderzoek, niet uitgevoerd door de reisbranche zelf, wijst er op dat CO2 compenseren onzin is.
Maar goed; de boodschap van NRC is dat je bij CO2 compenseren een aflaat hebt, voor alles. Dan mag je lekker reizen in een land waar het afschuwelijk gesteld is met de mensenrechten. Op 14.08 het ik een geinig linkje naar Amnesty over dit land gezet. Geen verbeteringen, maar enkele cosmetische aanpassingen die ze inderdaad richten op vrouwen op hoge posities. Dat is fijn voor de NRC dametjes.
Krijg je voor die prijs ook een oogklep met een kekke tekst, zoals “allemaal de schuld van Wilders”?
Je mag als homo nu ook naar Saudi Arabie. Je partner mag mee, maar je mag niet zeggen dat je getrouwd bent. Ook mag je niet in hetzelfde verblijf slapen of zijn. Ook mag je niet hem aanraken of te dichtbij lopen. Zo lang je samen tegelijk in het land bent, en verder niets, is het helemaal okay. En we vinden dat je naar de hel gaat, dat moet je met ons eens zijn wanneer we het benoemen. En als we met een stok slaan dan moet je mee naar het bureau waar de mannen je diensten nodig hebben. Goed, geniet van de Amerikaanse olierijkdommen die door hele jonge en donkere handjes verrezen zijn. Het is hier geweldig.
Saudie Arabië is daadwerkelijk aan het veranderen. Nog steeds verre van perfect of gewenst, maar de westerse invloed (media, sport, bezoekers) heeft een positieve impact op de ontwikkelingen. Je kan ze natuurlijk ook boycotten totdat ze “in orde” zijn, maar dat lijkt me niet het meest effectief als je daadwerkelijke verandering wil bereiken.
Zolang er islam heerst moet je er niets mee te make willen hebben
Ja en nee. Het land wordt nog steeds gerund door een psychopaat. Iemand die een kritische journalist in stukjes laat snijden terwijl zijn verloofde buiten staat te wachten mag tot zijn dood worden geboycot.
Zou maar even de docu over de smerige slachtpartij van khasghoggi kijken. Krijg je ander beeld van die engerds en van wereldleiders die met ze dwepen
@Cornelis12 | 20-08-23 | 14:08: www.vprogids.nl/documentaires/lees/ar...
@Cornelis12 | 20-08-23 | 14:09: Ik ben hier bekend mee. De vraag is: Als je dit soort fratsen niet (meer) wil, is het dan beter om het land in isolatie te laten of om meer directe westerse invloed te hebben. Ik weet het antwoord niet, maar er zal toch een keer een kantelpunt moeten zijn.
@normanius | 20-08-23 | 14:03: U zou ook nooit naar Bali op vakantie willen? Op zich begrijp ik uw sentiment, maar uw vlieger gaat niet perse op.
@Pinkel_Paulino | 20-08-23 | 14:14: Komt nooit een kantelpunt. De mens is een dier en in het dierrijk overleef je ook niet met eerlijkheid. En als je SA links laat liggen dan springen Rusland en China in dat gat.
@Pinkel_Paulino | 20-08-23 | 14:16:
Bali is hindoeïstisch.
@SterF... | 20-08-23 | 14:43: Indonesië 87% moslim en officieel islamitische staat. U snapt mijn punt nu hoop ik?
@Pinkel_Paulino | 20-08-23 | 14:45:
Nee, Bali is een hindoeïstisch eiland. Je voorbeeld is niet helemaal lekker. Noem dan Java.
@SterF... | 20-08-23 | 14:47: Nee, Bali nondeju. Toeristen gaan met veel plezier naar Indonesië (veelal Bali) terwijl dat ook gewoon een islamitisch land is. Dus twee punten: 1) Moeten westerse toeristen Bali vermijden vanwege de staatsreligie en 2) Wat als Saudi-Arabie leuke toeristen attracties heeft waar de islamitische wetten wat lakser zijn; is het dan wel ok om daarheen te gaan of niet?
En voor minder kapitaalkrachtige is er een dagtocht over Plein 40-45.
(Onbeperkt dadels, vijgen en muntthee)
Uw reisleider is.... Arthur van Amerongen!
Dit past écht in een kwaliteitsjournalistiek medium want Saoedi-Arabië heeft de afgelopen jaren laten zien pal te staan voor journalistieke vrijhei ohnee wacht!
Mogen trans vrouwen ook mee?
Die betalen aanzienlijk minder, omdat het dan een enkele reis is.
Homo's mogen ook mee. Om alle risico's te vermijden worden hoge flatgebouwen vermeden en slaapt men in tentenkampen.
Ik denk niet dat je met een paspoort aan moet komen waar je een c staat bij man of vrouw.
@EEnzame SchizofrEEN | 20-08-23 | 14:00:
Grinnik....
@EEnzame SchizofrEEN | 20-08-23 | 14:00:
Haha
Ik zou graag de vulkanen en mustatil willen bekijken. Die staan echter niet op het programma. Ze gaan maar zonder mij.
Iedereen die er heen gaat, keurt het schenden van mensenrechten goed.
Ben je erbij, dan hoor je erbij.
Ik ben al een keer in de Sahara geweest, als je 1 woestijn hebt gezien, heb je ze allemaal gezien. Tenminste, dat vind ik.
Dat klopt, alhoewel ze bij de Gamma 4 soorten zand proberen te verkopen is voor mij ook iedere zandbak hetzelfde.
Als kleuter vond ik tot mijn 4de spelen in de zandbak nog wel aardig. Op mijn 5de had ik het echter wel gezien.
U bedoelt zeker Sahara bij Ommen. Ja, dat is een woestijn waar er zoveel van zijn op aarde.
@Smoelensmid | 20-08-23 | 13:58: nou...
Toevallig zand gekocht daar, en tussen de zakken zand van rond de drie euro lagen er zakken zand van beamix, 21 euro.
Zit iets van onkruidverdelger tussen.
Afijn, brekerzand is toch even anders dan zandbak zand.
Zover als je kunt kijken patatten, uien en bieten is eigenlijk ook woestijn, dus eigenlijk ben ik een soort Toeareg.
@uisge baugh | 20-08-23 | 14:11:
Het verschil moet u zoeken tussen de kameel en de Volkswagen. Dan bekijken welke woestijn het beter doet.
@Smoelensmid | 20-08-23 | 13:58:
Brabanders hier te lande benoemden tuingrond als zwart zand. Weet niet of Limburgers een groter onderscheidend vermogen hebben?
in '86 maar Tunesië geweest, de vrouw lag er lekker bij, met de borsten bloot op 't strand. Drie dagen door de woestijn in een Jeep, bestuurd door Mabruk, nachtje slapen in een grothotel, middagje op een kameel aan de rand van de woestijn, nog even turen in een waterput. In Tunis nog een leren jas gekocht en een waterpijp voor 35 gulden (Afdingen? Wat is dat?). Gut wat burgerlijk, maar toch genoten.
Pittoresk en alsof de tijd eeuwen stil heeft gestaan. Aan dat laatste is geen woord gelogen.
Het ziet er daar inderdaad niet uit als links Nederland. Dus de linkse cultuur als topless op het strand liggen kent men daar niet.
Zoiets als Kaag eerder zei dat de Taliban goede vooruitgang had gemaakt met vrouwenrechten ......... wat uiteindelijk enigszins scheen tegen de vallen.
' De wens is de vader van de gedachte'
Kwam die term "gematigde rebellen" niet ook van haar?
Kaag en de wens van het Afghaanse volk:
pbs.twimg.com/media/F312XQKXQAER6bU?f...
De werkelijkheid. Taliban op 4%:
pbs.twimg.com/media/F3lB9WPbwAE54jR?f...
Staat een openbare executie op Chop Chop Square ook op het programma?
Ja hoor, voor de dames zijn zelfs valse baarden beschikbaar.
Alleen op de vrijdag...
Haha, vanaf 7.000,- p.p. 12 dagen (waarvan 2 reisdagen) geen bier drinken en geen lekkere wijven loeren in een land in oorlog met een middeleeuwse moraal waar geen ruk te doen is op een paar overbetaalde bij te boeken toeristenvallen.
Ik denk er nog even over.
Toch ken ik de uitslag al.
Ja, als je het zo brengt... Ik ga boeken!
* volledige naw gegevens van schoonvader opzoeken doet.
Vanaf he! Dus je ligt dan wel op een slaapzaal. Oh meneer wil een eigen douche? Doe maar duur….
Zit het bezoeken aan een openbare ophanging van homo's inbegrepen?
Uiteraard. Die is gratis, bij de 'steniging van de overspelige vrouw' wordt wel een vrijwillige bijdrage gevraagd, waarvoor in ruil een steen krijgt om mee te gooien.
U heeft mij overtuigd! Ik ga boeken.
Ik wens u veel oliesheiks op uw excursie.
Vraag gelijk of de benzine wat goedkoper kan worden.
De modernisering gaat in hoog tempo maar de hoogwerkers en flats bijven zoals ze zijn.
U weet wel, het ophangen en naarbeneden werpen van andersdenkenden.
Wie gelooft deze ongein nog?
Ik ben alweer helemaal bevooroordeeld. In plaats van excursie las ik executie.
@matatwork | 20-08-23 | 14:13: Ach wat scheelt het?
Het is zeker toepasselijk.
Voor de gein even Paul Aarts gegoogeld.
Man man man
* Per ongeluk Paul's aars ingetypt, nu bleekwater in ogen wrijven doet.
Staat natuurlijk vooraan (A van Aarts) in de inclusieve rolodex van de NRC. Is ongetwijfeld lid van de incrowd die voor een luttel bedrag van 2000+ euro een studiemiddagje leidt voor al die parelkettinkjes en pijprokende corduroys, zodat ze tijdens de excursie ook wat semi-interessante opmerkingen kunnen maken.
Geen bier?
Laat maar.
Plop...
Proost.
Jawel. Het land waar niets mag naar alles kan zolang u maar grif betaalt en uw perverse goddeloze praktijken achter gesloten deuren plaatsvindt.
Geen bier . . maar als je de weg weet is er in dat soort landen volop sterke drank te krijgen hoor. Zolang je maar betaald en het discreet houd. Sex is ook geen probleem, zelfs niet voor homo's. Nergens hypocrieter volk te vinden dan in de zogenaamd 'strenge' moslimlanden.
Voor dat geld zit je 2 a 3 weken met z'n tweeën in een heerlijk land als Italië. Je gaat toch geen 14 K uitgeven voor het bekijken van een kameel en het drinken van een vruchtensapje?
En dan bedoel ik 7 K totaal voor z'n tweeën uiteraard!
@At_Dawn_They_Sleep | 20-08-23 | 13:46: volpension in een 5 sterrenhotel.
Italië? Een leuke cruise, buitenhut met balkon.
Kan de AIVD niet eens een onderzoekje starten naar de banden op persoonlijk vlak van redacteuren van een krant die openlijk propaganda bedrijven voor een regime welk de verdenking heeft terrorisme te financieren en bewijsbaar op grote en grove schaal mensenrechtenschendingen aan z'n kaftan heeft hangen?
Wanneer is die reis langs de highlights van Noord-Korea? All Inclusive uiteraard. Metinclusief tulpenbollen en koolsoep.
"Een spannende kans om Noord-Korea te ontdekken, zijn oude geschiedenis met de Grote Leider Kim Il-sung en de Geliefde Leider Kim Jong-il, zijn recente verleden met de Geweldige Leider Kim Jong-un en futuristische ambities, zoals de afbouw van het Ryugyonghotel, dat al sinds 1987 in aanbouw is."
Ach, een lekker koud biertje na een warme dag op excursie, genietend van de ondergaande... owh wacht.
Een glaasje sinas gaat er ook best in als u in een afgetakeld bomvol voetbalstadion in een Saoedische negorij naar de onthoofding van een homo of de steniging van een verkrachte vrouw zit te kijken. Cultuur opsnuiven avant la lettre.
En je Bijbel moet je ook thuislaten, SterF :)
@Nuuk | 20-08-23 | 14:00:
Ja godver, blaas maar af!
Volgens mij is het voor de interne warmteregeling van het lichaam beter om warme drankjes te nuttigen op een hete dag, dus lekker met z'n allen aan de zoete muntthee.
Leuk!
Mogen we ook naar Mekka en Medina?
Uiteraard!
Het wordt dan wel een doe-vakantie. Uw gids zet u aan het werk, en om verdwalen te voorkomen krijgt u een geinige ketting met loden bal aan uw voet.
Nee. Want je bent geen moslim.
@Asteroid-B612 | 20-08-23 | 13:49:
Nou ja, ik heb een baard.
Dan kom je toch wel door de ballotage?
@Dandruff | 20-08-23 | 13:46:
U bent bekent met Heer Bommel en de Wilde Wagen, vermoed ik?
@Kapitein Sjaak Mus | 20-08-23 | 13:53: Vrees van niet.
REAGEER OOK