Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Oepsie. Lobbyverbod per ongeluk afgeschaft

Hè wat vervelend nou allemaal

Dat is niks voor Nederland natuurlijk. Dat het lobbyverbod voor ex-ministers, dat op zichzelf al helemaal niets voorstelt omdat je je na je ministerschap nog helemaal het apelazarus mag lobbyen bij andere ministeries, per ongeluk is afgeschaft (complete Wob-dossier daarrrr). Circulaire ingetrokken, niks voor in de plaats gekomen, kan de beste overkomen, heeft iedereen wel eens, in het land DAT AL JAREN HELEMAAL NIETS DOET AAN DE INTEGRITEIT VAN BEWINDSPERSONEN. Kijk, het is ook niet alsof minister Cora van Nieuwenhuizen onlangs nog een paar weken bleef zitten terwijl de premier al lang wist dat ze zou overstappen naar de energielobby, en het is ook niet zo dat Cora van Nieuwenhuizen toen in de camera's van Nieuwsuur zei dat ze de regels niet had overtreden en dat het in die context wel mooi uitkomt dat er helemaal geen regels zijn. Nee hoor. In Nederland gaat alles goed en is er niets aan de hand. Hoezo vertrouwt u de regering niet? Hebt u soms zelf iets te verbergen? 

LOL

Social

Reaguursels

Inloggen

Kan er weer gelobbyd worden zonder de Nederlandse regels te overtreden. We gaan met zijn allen steeds meer deugen. Prachtig toch.

Southpark | 06-10-21 | 20:26

En maar klagen dat de geloofwaardigheid achteruit holt

Mark van Leeuwen | 06-10-21 | 18:43

NL kiest Rutte en Kaag. De VVD staat op riante winst en we weten allemaal dat Kaag als door een wonder de week voor de verkiezingen nog op iets als 15 zetels stond en toch als tweede eindigde.

bergsbeklimmer | 06-10-21 | 18:19

Hoe staat het nu in Nederland? Wetboek van Strafrecht afgeschaft? Wegenverkeerswetgeving afgeschaft? Corona-regels afgeschaft? Alle andere wetten afgeschaft? Of geldt dit alleen voor de elite????

Leffe Blonde | 06-10-21 | 18:15

Lobby strafbaar stellen en medeplichtig bij overtreding

Naall | 06-10-21 | 17:40

Ik mis het fijne naïeve vertrouwen in onze overheid wat ik zeg, 10-15 jaar geleden nog had.

sioux_ | 06-10-21 | 17:39

Elk normaal bedrijf waar een beetje kennis rondgaat heeft een stevig concurentiebeding. Daar tegenover staat dan een redelijke ontslagvergoeding.
Dat de Nederlandse staat dit niet op orde heeft is best wel zorgelijk.

Voor mij mag Cora wel even een lamp van de AIVD in het gezicht krijgen voordat en een paar microfoontjes in de parelketting gestopt worden voordat ze bij Putin aanschuift.

PipoClownde | 06-10-21 | 16:22

Als straks de verwarming uit moet omdat het niet meer te betalen is kan dat nog wel eens om gaan slaan in wanhoop bij velen. En dan doen mensen gekke dingen. Kan niet wachten.

Vieze gore door en door verrotte, corrupte tyfuslijers daar in den Haag en Brussel.

Vanilla | 06-10-21 | 16:13 | 2

Ook de 2 de kamerleden vertonen over het algemeen een grote mate van buigzaamheid en bukken slaafs en onnadenkend voor allerlei druk en eegoos

Henkie | 06-10-21 | 16:16

"Every society is only three (hot) meals away from anarchy"

BASinnic | 06-10-21 | 17:17

'het lobbyverbod staat ook in de Gedragscode Integriteit Rijk in het handboek voor bewindspersonen'
Moehahahaha

magirus | 06-10-21 | 15:37 | 2

Dit boekje verdringt het voorheen dunste boekje ooit: 400 jaar Duitse humor, met stip van plaats 1.

Het brein erachter | 06-10-21 | 15:56

@Het brein erachter | 06-10-21 | 15:56: Jij moet een Duitser zijn!?

Kowalski11 | 06-10-21 | 18:27

Al zou de regel wel nog steeds gelden. Dan hebben we nog altijd de Raad van State die een onnavolgbare uitleg kan geven waarom een bewindspersoon de regel echt niet geschonden heeft.

Rest In Privacy | 06-10-21 | 15:32

Gelukkig hebben we Transparency International, die hier bovenop zit. Oh nee, ook al een D66-orgaan.

Prze***walski | 06-10-21 | 15:25 | 3

Bij Greco (www.coe.int/en/web/greco) staan we er slecht op. Nederland, een halve maffiastaat. Omtzigt kun je regelmatig horen over de rapporten van Greco over Nederland. Mooi dat een Europees instituut nut heeft. Alhoewel de situatie in Nederland nog niet beter is geworden. Integendeel.

Rest In Privacy | 06-10-21 | 15:39

@Sitting_targets | 06-10-21 | 15:39: Zonder een fatsoenlijk werkende media zet dat ook geen zoden aan de dijk. Het gros van de stemgerechtigden aka NPO/krantenzombies in Nederland geloven nog steeds heilig in die instituten. Zalig zijn de armen van geest. Ik zie het bij mijn ouders / schoonouders. Die vinden me maar een zwartkijker. Makkelijk praten als je binnen een jaar of 10/15 de pijp toch aan Maarten gaat geven.

Vanilla | 06-10-21 | 16:17

@Vanilla | 06-10-21 | 16:17:
Onzin, de "pandora papers" onthullingen komen van de MSM, net zoals de "panama papers" een paar jaar geleden. Er wordt een hoop onthuld, maar dat leidt bijna nooit meer tot ophef.

* Il Principe * | 06-10-21 | 16:32

Denk dat ze beter in volle openheid politici van het partijkartel aan het hoofd van alle multinationals kunnen verplichten.

Watching the Wheels | 06-10-21 | 15:11

Er is geen lobbyverbod.
Waarom moet er een lobbyverbod zijn? Dat moet er zijn voor het geval dat. Voor het geval dat deze of gene bewindspersoon het bij uitzondering niet kan laten om plots te zeggen "Tabee, ik heb een betere baan aangeboden gekregen. Ik word lobbyist. Je vindt het zeker niet erg dat ik mijn hele hier opgebouwde kennis en m'n netwerk met me meeneem?".
Maar de discussie is een andere. Er wordt gedaan alsof er een lobbyverbod moet zijn omdat anders iederéén weg zou lopen voor een functie elders als lobbyist. Dat het eigenlijk de normaalste zaak van de wereld zou zijn om dat te doen als er geen verbod zou zijn. Dat een verbod de enige reden zou zijn voor een politicus om géén lobbyist te worden. Dat zonder verbod het hek van de dam is.
Dat is dus de wereld waarin we leven nu. Als er geen regeltjes zijn, geen expliciete geboden en verboden, dan is alles geoorloofd, en als ergens geen regeltjes over zijn dan mág het.
Hoorde je Hoekstra ook zeggen, en een tijdje geleden Dijkhoff, "het was volgens de regels". Als het volgens de regels is, dan mag het, dan kan het, en dan kan niemand je iets verwijten.
Kant had het over de "kategorischer Imperativ", over een ethisch beginsel dat losstaat van welke regels en regeltjes er door een wetgever of zelfs door een heersende moraal worden opgelegd, over iets in ons dat een belletje doet luiden en ons zegt " dat kan niet, dat moet je laten, dat is niet goed, dat wringt, dat is niet zuiver".
De regels en de verboden zijn er niet om die kategorische imperatief op te tuigen, integendeel, die zijn er voor die gevallen waarin die imperatief afwezig blijkt of onvoldoende werkzaam, voor die gevallen waarin gecorrigeerd moet worden op het ethisch denken en handelen van het individu, wanneer er een duidelijk gebrek is aan ethische houding.
Ik snap dat er een lobbyverbod moet zijn. Voor het geval dat. Maar ik vind het moeilijk te verkroppen dat gedaan wordt alsof dat verbod de enige reden is voor een bewindspersoon om niet te overwegen een luizenbaantkje als lobbyist aan te nemen en dat het normaal is dat iemand die stap zou doen als het verbod er toevallig even niet is.

Schoorsteenveger | 06-10-21 | 15:06 | 2

Heel juist. Dit is alsof je in gebruiksaanwijzingen van magnetrons de waarschuwing; "niet geschikt om natte huisdieren in te drogen" moet plaatsen. En dat een fabrikant die dat vergeet "schuldig" is als het fout gaat.
Nee. Zelf nadenken.

Dandruff | 06-10-21 | 15:21

@Dandruff | 06-10-21 | 15:21:
Precies. Er wordt gedaan alsof een mens, en in het bijzonder een politicus, geen moreel kompas hoeft te hebben, dat het aantal vrijheidsgraden qua moreel gedrag louter bepaald wordt door externe regels en regeltjes, en dat je dus nooit fout kunt zijn als je niet aanwijsbaar regeltjes hebt overtreden. "Dat kun je niet maken" wordt altijd gevolgd door "want er is een regel die dat verbiedt". En "dat kun je gewoon maken" wordt gevolgd door "want er is geen regel die dat verbiedt". Dat zit dan wel heel dicht bij "dat kun je best maken, want er is niemand die doorheeft dat je een regeltje overtreedt". Daartussen in zit "dat kun je maken als je snel bent, want er is even geen regeltje voor".

Schoorsteenveger | 06-10-21 | 15:31

Zo zal het bij die toeslagen ook zijn gegaan.

Schoorsteenveger | 06-10-21 | 15:08

Goed voor elkaar gelobbyd.

B.agger | 06-10-21 | 15:04

Wat stelt de regering in NL nou feitelijk nog helemaal voor.

Het is meer een soort van afstandsbediening voor de Brusselse klikgrage vingertjes mijns inziens. Of knoppendraaiers voor dat megalomane fopparlement wat zich "EU" noemt. Geef het maar een naam, maar met besturen of verantwoordelijkheid nemen heeft het allemaal weinig meer te maken. De besturing komt uit Brussel, de verantwoordelijkheid durft niemand meer te nemen. Ze draaien er allemaal omheen en wijzen naar elkaar, de beschuldigende politieke vingers wijzen per definitie altijd naar een ander. Als ze elkaar niet de verantwoordelijkheid in de schoenen kunnen schuiven, dan is uiteindelijk de maatschappij de "schuldige". Want dan snappen de mensen het niet, of het zijn wappies, dan weer racisten, dan weer is de materie te complex voor het gepeupel. De beschuldigende vinger naar jezelf wijzen als Nederlands politicus, en daarmee échte verantwoordelijkheid durven nemen? Oh nee. Nooit. Het Nieuwe Leiderschap van Kansloze Kaag zegt ruim genoeg. Niks verantwoordelijkheid, niks besturen, maar wijzen naar een ander. Geleerd van Rutte.

Dus laat ze lekker lobbyen in Den Haag. Er vallen vast nog wel wat kruimels hier en daar, om de NL'se bestuurlijke kruideniersmentaliteit te bevredigen, te verdelen. Zijn ze blij met hun handeltje, hebben wat centjes om leuke kussentjes online te bestellen, misschien nog een handje wachtgeld, een dotje status en wat klatergouden macht, en de hele Nederlandse regering buigt als lakeien voor de zonnekoningen in Brussel.

Dutchbeaurouge | 06-10-21 | 15:01 | 1

Scherpe analyse.

Vanilla | 06-10-21 | 16:09

Het wordt tijd dat het volk eens gaat lobbyen voor hun rechten, die betalen toch het meeste aan dit hele circus lijkt me zo. Die andere lobbyisten betalen niets die zijn alleen maar bezig zo min mogelijk te betalen/ zo veel mogelijk te krijgen. Is het eigenlijk niet zo, dat politici lobbyisten voor Nederlandse inwoners zouden moeten zijn en opkomen voor onze belangen. IPV bijvoorbeeld een Shell helpen zo min mogelijk te betalen...? Politici die overstappen naar marktpartijen hoe zit dat dan? daarmee benadeel je toch je opdrachtgever/ je werkgever?, het volk, de belastingbetaler? in de echte wereld heb je concurrentiebeding achtige dingetjes? "Misbruik maken van opgedane kennis" Maar goed, regels gelden niet voor de overheid, en anders worden ze wel aangepast denk ik...

Geenjoris | 06-10-21 | 15:01

Slim bekeken; als er geen regels zijn is er ook geen corruptie.

beetje.jammer.dit | 06-10-21 | 14:59

Lobbyisten zijn net zoiets als populisten. Ze praten je naar de mond en zijn zogenaamd betrokken, om er uiteindelijk alleen zelf voordeel van te hebben. En dan draait de samenleving er weer voor op.

AdvocatusDiaboli | 06-10-21 | 14:53 | 1

Klopt. Rutte, Kaag, Jetten. Allemaal pure lobbyisten.

2voor12 | 06-10-21 | 15:02

Wat zou Zoelense Lobbyhoer hier van vinden?

Super Vaagstra | 06-10-21 | 14:51

Cora van Nieuwenhuizen glimlacht op de verkeerde momenten als ze praat. En of wij dan willen mee glimlachen. Nee Cora, dan gaan we juist opletten wat je op dat moment er doorheen probeer te glibberen.

AdvocatusDiaboli | 06-10-21 | 14:50

Welke lobby heeft dat erdoor gekregen?

AdvocatusDiaboli | 06-10-21 | 14:46

Dacht dat ze alleen op de winkel zouden letten.

Watching the Wheels | 06-10-21 | 15:03

@Watching the Wheels | 06-10-21 | 15:03: Ze hebben m intussen voor hun eigen belang leeggetrokken

Kopieerapparaat | 06-10-21 | 15:49

Wouter Bos is nu hoofd lobby van die arogante openbare weg wielrenners; het zat er godverdomme altijd al in.

28 | 06-10-21 | 14:45 | 1

Wat weet die nou van wielrennen?

Tashtego | 06-10-21 | 15:00

Welke waardeloze CdA-minister heeft dit op zijn/haar geweten? Oh nee, CdA'ers en geweten, altijd lastig.

dathoujetoch | 06-10-21 | 14:45

Professionele lobbyisten zijn net als marketingmedewerkers het schuim, het pus der aarde.
Ze dienen slechts de euro, niets meer niets minder.

ratelaar | 06-10-21 | 14:35 | 3

lobbyisten en spindokters.... wat doen die? Zijn ze zinvol voor mens en dier? Zijn hun bedoelingen bedoelt? Zijn het fijne vaders en moeders? Zijn ze bio-afwasbaar? Zetten ze zich in voor het goede doel? Zijn het gewoon, fijne mensen, fijne echtgenoten, fijne buurmensen die zich inzetten voor de buurt?
Ik ken deze mensen niet. Ik ben wel nieuwsgierig.

nobodiesunmighty | 06-10-21 | 14:47

je kan niet tegelijk God en de Mammon dienen

small_town_dude | 06-10-21 | 15:06

Vraag aan een nieuwe bewindspersoon in Rutte IV:
En wat vindt u er van dat u minister bent geworden in dit kabinet?
Antwoord: “Nou, ik heb van mijn lobby mijn werk gemaakt”

Mark zit te Dutten | 06-10-21 | 14:32

Lobbyen is een verdiending.
Ik heb nog nooit een bewindsman /vrouw/ knutsel, in een fabriek handenarbeid zien doen.
Allemaal na hun ontslag, wachtgeld of een functie elders, u weet wel , burgemeester of lobbyist voor een of andere stichting, het opperhoofd zijn.
Het ruikt naar lobby, het is lobby.

Zitvlak | 06-10-21 | 14:29 | 5

@Plaktong | 06-10-21 | 14:33: Ho ho, we kunnen niet zomaar allemaal bus chauffeur worden en gaan werken voor ons geld.

deja_view | 06-10-21 | 14:39

@deja_view | 06-10-21 | 14:39: Die is maar 2 weken buschauffeur geweest, daarna gauw terug naar de lobbywereld. Een lobbybureau zelfs. Dus dat telt niet.

Kopieerapparaat | 06-10-21 | 15:55
▼ 2 antwoorden verborgen

Lobby... Lobby...
Is dat niet een personage uit de verzamelde werken van J.K. Rowling?

Kapitein Sjaak Mus | 06-10-21 | 14:27 | 2

Je bent in de war met Holly Hobby.

Mr_Natural | 06-10-21 | 14:30

Ik was gisteren ook de pesto vergeten voor bij de salade. Die dingen gebeuren.

OuweOuweLekkerMauwe | 06-10-21 | 14:26 | 4

Ik heb doorgaans weinig last van paranoia, maar ik begin nu te geloven dat de afbraak van democratie en rechtsstaat geen slordigheid en incompetentie is (Hanlon's Razor) maar opzet.

J.P.Drapeau | 06-10-21 | 14:28

En steeds vaker als je ouder wordt ouwe!

small_town_dude | 06-10-21 | 14:29

Zolang dat maar privé gebeurt is er niets aan de hand.
Er is namelijk wél een lobby gaande tegen pesto op het werk.

Kapitein Sjaak Mus | 06-10-21 | 14:34
▼ 1 antwoord verborgen

Laat me raden: Cora van Nieuwenhuizen is VVD.

Red shirt | 06-10-21 | 14:24 | 3

En mensen blijven maar enthousiast VVD stemmen in de hoop zelf een graantje mee te pikken

thanseeuwen | 06-10-21 | 14:27

Ik moet bij die naam altijd aan bitterballen, vlammetjes en mexicanos denken. Lobbyen is eigenlijk reclame maken, dus zonder ervoor betaald te krijgen maakt ze toch reclame voor frituursnacks. . Ja VVD trouwens.

small_town_dude | 06-10-21 | 14:31

@thanseeuwen | 06-10-21 | 14:27: de pijlen richten op de niet-VVD stemmers is mogelijk effectiever, zij stemmen immers massaal op de meest debiele partijen van Nederland. Het is toch echt het niet bieden van een gedegen alternatief wat zorgt voor een hoop stemmen op de VVD.

Kosmo | 06-10-21 | 14:49

Lobbyist is vaak het hoogst haalbare voor een flopoliticus.
Kamerlid o.i.d. is natuurlijk ook een kudtbaan waar je niet heel rijk van wordt.
Politiek is dan ook een springplank naar het bedrijfsleven, de meesten maken die sprong.
Dus, net als wachtgeld, zal een lobby er altijd blijven als het aan de (ex) politici ligt.
Ziezo! Zin in een peuk nu…
Ha! Goed geraden..,

Ruimedenker | 06-10-21 | 14:22

Wat lijkt me het toch fijn om een baan te hebben waarbij je de regels zelf steeds mag veranderen als dat in jouw voordeel is. Of in een land of gemeente te wonen waar je zelf de regels naar eigen belang mag aanpassen. Heet dit geen klassenjustitie? Is dit eigenlijk strafbaar?

Geenjoris | 06-10-21 | 14:22 | 2

En de hele dag lekker in de lobby rondhangen.

Mr_Natural | 06-10-21 | 14:26

In een rechtsstaat zou dat strafbaar zijn.
In Nederland dus niet.

jemagookniksmeer | 06-10-21 | 14:26

Follow the money…

Mark zit te Dutten | 06-10-21 | 14:21 | 1

Follow the Lobby...

Hiesjes | 06-10-21 | 14:33

Wat valt er nou eigenlijk te lobbyen als ik vragen mag ? Iedereen in dit land is al verplicht een energiecontract af te sluiten met een leverancier (in de VS ben je dat niet, en kan je in principe een beetje rondfreaken met je eigen aggregaat, zonnepanelen enz.) Waaruit bestaat het werk van een "lobbyist" dan ? Is dat fulltime werk ? Hoe word je lobbyist ? Ik wil namelijk ook lobbyist worden.

Asteroid-B612 | 06-10-21 | 14:20 | 7

@Kapitein Sjaak Mus | 06-10-21 | 14:29: de lobby voor ontwikkelingshulp kan ik dan aanbevelen, daar schijnt wel eea te gebeuren.

small_town_dude | 06-10-21 | 14:32

Hmmmm… lobbyen is al sedert het bestaan van Griekse stadstaten een tamelijk serieuze bezigheid…en als u wilt zien hoe dat in z’n werk gaat, moet u dezer dagen tòch eens op de Franse ambassade gaan kijken om te zien wie daar allemaal naar binnen vliegt of wie er even naar de Tweede Kamer of het Ministerie van Defensie wipt…de Fransen hebben nét een Australische order voor onderzeeboten gemist, en ze zoeken compensatie….lobbyen is een miljardenspel.

bisbisbis | 06-10-21 | 14:37

@TuurlijkNiet | 06-10-21 | 14:27: Als je woning een aansluiting heeft op het netwerk ben je wel degelijk verplicht een contract af te sluiten. En als een kluizenaar een hutje op de hei bewonen zie ik eigenlijk nog niet zo snel gebeuren in NL. MAG NIET ! REG0LS !

Asteroid-B612 | 06-10-21 | 14:45
▼ 4 antwoorden verborgen

Gelegaliseerd graaien. Dit wordt een nieuwe nationale feestdag voor de VV(d).

Dzjengis-Somebody | 06-10-21 | 14:19

Die WOB verzoeken zijn wel heel irritant van onze bewindspersonen aan het worden hoor. Die WOB moeten we ook gewoon afschaffen. Leidt zo ontzettend af. Bah

Mr Moore | 06-10-21 | 14:18 | 1

*voor

Mr Moore | 06-10-21 | 14:18

WOB vezoek in de toekomst, is een rood kruisje op je QR code pas? Doodeng allemaal.

Bennie Boos | 06-10-21 | 14:17

Ik sluit me helemaal aan bij reaguurder Knutsel naar aanleiding van zijn comment eerder vandaag. Ik heb nog wel een suggestie voor een mooie locatie in Den Haag, een leuk plekje vanwege de historische context.

Alfred E. Neuman | 06-10-21 | 14:17 | 6

Je hebt helemaal gelijk Bob, een sarcastische en/of cynische opmerking over een galg of hakblok staat idd gelijk aan een letterlijke doodsbedreiging. Stomme ikke, dat ik dat niet besef. Gelukkig maar dat ik mr. Bobdobalina als geweten heb. Het moet niet gekker worden met al die zwartgallige reacties hier

Alfred E. Neuman | 06-10-21 | 15:29

@Alfred E. Neuman | 06-10-21 | 15:29: het is een precair onderwerp. En uw opmerking, hoewel grappig bedoeld, gaat al snel richting de tweet van Roy of de tweet van die malloot op de dam. In deze tijd waarin de bedreigingen aan politici en bn-ers de spuigaten uitlopen, zou ik dit soort grappen gewoon helemaal niet maken. Om maar eens een goedkope vergelijking te maken: als ik hier -grappig bedoeld - zou plempen dat ik met een hakbijl onderweg ben naar een niet nader te noemen politicus met een zachte g, word ik terecht, en waarschijnlijk ook met uw instemming, van deze site geknikkerd.

BobDobalina | 06-10-21 | 16:43

@BobDobalina | 06-10-21 | 16:43:
Maak je geen zorgen, ik stoor me niet zo snel aan een slechte grap of opmerking... ik ben van mening dat vrijwel alles gezegd kan worden.

En dat "u" mag achterwege blijven, ik waardeer het dat je me zo aanspreekt maar het hoeft absoluut niet.... ik ben nog steeds een groot kind namelijk.

Alfred E. Neuman | 06-10-21 | 17:10
▼ 3 antwoorden verborgen

Door de lobby hebben we nog steeds alcohol en peuken in dit land.
Zonder lobby zaten we nu zonder.

jaja | 06-10-21 | 14:17 | 8

@Kapitein Sjaak Mus | 06-10-21 | 14:29:
Nee, ken wel iemand.

jaja | 06-10-21 | 14:34

Zonder alcohol en peuken wordt dit een shithole country, zoiets als Columbia
Want de Maffia had dan nog een 20x meer verdient, ipv. van de overheid.

Hiesjes | 06-10-21 | 14:35

@Geenjoris > Gaat over het verkeer…

Soyboy | 06-10-21 | 14:53
▼ 5 antwoorden verborgen

En door..

Rohin | 06-10-21 | 14:14

Tuurlijk heb ik wat te verbergen,
je mag het alleen niet weten!

TijdelijkOptimist | 06-10-21 | 14:12

Nederland, waar corruptie gewoon is toegestaan.

Trekhaas | 06-10-21 | 14:12 | 3

Niet alleen is toegestaan, maar openlijk wordt aangemoedigd.
'Lead by example' maakt dat wel heel erg duidelijk.

James Lastig | 06-10-21 | 14:13

@James Lastig | 06-10-21 | 14:13: Later in de lesboeken: "hoe moet je (legaal) corrupt zijn in de ogen van de mensenmassa zonder dat ze je veroordelen"

Adriel | 06-10-21 | 14:19

En het hele land in rep en roer als er een galg wordt meegedragen in een demonstratie.
Wat dat is wël erg.

jemagookniksmeer | 06-10-21 | 14:28

Rutte en abuis wat intrekken...
Dat doet ie zelfs met zijn eigen keutel niet.

Ommezwaai | 06-10-21 | 14:11

En de NL-er vindt het allemaal prima en stemt weer gewoon op Rutte en zijn louche vriendjes en vriendinnetjes.

Hou er toch gewoon mee op ....

James Lastig | 06-10-21 | 14:11 | 5

@2voor12 | 06-10-21 | 14:19:
Die tel ik voor het gemak maar even niet mee. Dan word ik helemaal verdrietig.

Ommezwaai | 06-10-21 | 14:21

@Ommezwaai | 06-10-21 | 14:16:

Met de nestdrang van Rutte en zijn openlijke corruptie,
zou verkiezingsfraude zomaar een reële mogelijkheid kunnen wezen.

TijdelijkOptimist | 06-10-21 | 14:23

Sluit rutte op.

rotator | 06-10-21 | 16:57
▼ 2 antwoorden verborgen

Corruptie heeft een naam: Nederland.

Pieter Breydel | 06-10-21 | 14:10 | 2

Belastingparadijs is een andere naam.

Baksteenbakker | 06-10-21 | 14:12

bananenrepubliek. binnenkort aardappelrepubliek?

Adriel | 06-10-21 | 14:10 | 2

Quinoarepubliek lijkt me waarschijnlijker.

Veepert | 06-10-21 | 14:22

Havermelkrepubliek binnen de ring a10

Baksteenbakker | 06-10-21 | 14:40

"Per ongeluk tussen wal en schip beland" Ja, ja...

BadPatNL | 06-10-21 | 14:09

Welkom in de lobbycratie.

Conan de Rabarber | 06-10-21 | 14:09

Nuanceren kun je leren.

Mr_Natural | 06-10-21 | 14:09

Hup Cora! Zie je in de lobby!

Lorejas | 06-10-21 | 14:08

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland